لوگو کانون بورس

آموزش ارز دیجیتال رایگان از صفر تا صد

آموزش ارز دیجیتال
شما در حال مطالعه مقاله ۱ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

بعد از برگزاری بیش از ۱۰۰ دوره آموزش ارز دیجیتال موفق در کانون بورس، در این مقاله قصد داریم تا تمام تجربیات اساتید خود را در این ۵ سال در آموزش رایگان ارز دیجیتال با شما در میان بگذاریم. اگر برای آموزش رایگان صفر تا صد ارز دیجیتال به دنبال یک منبع آموزشی عالی هستید، همراه ما باشید. حتی اگر کوچکترین شناختی نسبت به ارزهای دیجیتال هم ندارید، این مقاله شما را راهنمایی خواهد کرد. بعد از نیم ساعت شناخت شما نسبت به ارزهای دیجیتال مانند یک فرد آگاه و کارشناس خواهد بود.

به مدرسه کانون بورس خوش آمدید. از شروع این مقاله خود را مانند یک دانشجوی دوره ارز دیجیتال در کلاس بپندارید و مانند یک دانشجوی علاقمند به بازار رمز ارزها مطالب را با دقت مطالعه کنید. قول ما به شما هم این است که این مقاله را دائماً به‌روزرسانی کرده و هر بار مطالب کاربردی‌ترین درباره ارزهای دیجیتال به شما ارائه کنیم. اگر تا کنون نگران هزینه بالای آموزش های این چنینی بودید، ورود شما را به عنوان یک دانش آموز دوره ابتدایی به کلاس آموزش رایگان ارز دیجیتال تبریک می‌گوییم. این دوره تا مقطع کارشناسی ادامه خواهد داشت.

راهنمای مطالعه نمایش

آموزش رایگان ارز دیجیتال

“یک توصیه مهم”

این مقاله همراه با لینک‌های داخلی به سایر مقالات سایت است تا برخی از مفاهیم با عمق بیشتری آموزش داده شوند و شما دانشجویان تخصصی‌تر و دقیق‌تر آنها را درک کنید. توصیه ما این است که یک بار این محتوا را تا انتها مطالعه کرده و سپس در دور دم از لینک‌های کمکی استفاده کنید.

آشنایی با اهمیت آموزش رایگان ارز دیجیتال

اولین روز از اولین کلاس ابتدایی آموزش رایگان ارز دیجیتال را با هم پشت سر می‌گذاریم. احتمالاً علاقه بسیار زیادی به تمام کردن آموزش ها و حرفه‌ای شدن در این بازار دارید، اما این عجله نباید به ضرر شما تمام شود. اگر با عجله مطالب مربوط به بازار ارز دیجیتال را پشت سر بگذارید، شما نیز تبدیل به هزاران فارغ‌التحصیلی خواهید شد که هر روز با ضررهای بزرگ معاملات خود را می‌بندند و دائماً به فکر راهی برای جبران ضررهای گذشته می‌گردند.

سعی کنید به جای عجله کردن، با دقت بیشتری مطالب را مطالعه کرده و مفاهیم بازار را کاملاً درک کنید. مطمئن باشید که بازار ارز دیجیتال به اندازه کافی فرصت کسب سود در اختیار شما قرار می‌دهد. این بازار اکنون بیش از ۱۰ سال عمر دارد و در همه این ۱۰ سال نیز روند صعودی خود را حفظ کرده است. هر چند می‌دانیم شما به این نصیحت گوش نکرده و به سرعت سراغ بندهای بعدی می‌روید، اما اهمیت این نکته را زمانی درک خواهید کرد که اولین خرید شما وارد یک ضرر بزرگ شده و مجبور باشید هفته‌ها سرمایه خود را در آن باقی نگه دارید. اولین بخش از آموزش رایگان ارز دیجیتال را تحت عناوین زیر دنبال می‌کنیم:

 • آموزش رایگان ارز دیجیتال برای چه کسانی لازم است؟
 • نکاتی درباره آموزش ارز دیجیتال رایگان
 • چرا آموزش رایگان ارز دیجیتال صفر تا صد؟
 • اهمیت آموزش رایگان صفر تا صد ارز دیجیتال
 • اهمیت استفاده از بهترین آموزش رایگان ارز دیجیتال

دوره ارز دیجیتال

آموزش رایگان ارز دیجیتال برای چه کسانی لازم است؟

برای چه کسانی لازم است تا در کلاس آموزش رایگان ارز دیجیتال با ما همراه باشند . این آموزش های به درد چه کسانی می‌خورد؟

برای پاسخ دادن به این سؤال باید شما را با اهمیت سرمایه گذاری آشنا کنیم. سرمایه گذاری در دنیای امروز امری اجتناب‌ناپذیر برای داشتن استقلال مالی است. مخصوصاً در کشور ما که نرخ تورم تبدیل به اسب وحشی شده است که جلوتر از برنامه‌ریزی‌های فوق حرفه‌ای مدیران دولتی رو به جلو حرکت می‌کند. اساتید در دولت حتی نمی‌توان این نرخ را با فرمول‌های مختلف درست تشخیص دهند.

با این حساب تکیه کردن روی روش های مختلف سرمایه گذاری می‌تواند اهمیت بسیار زیادی در زندگی مالی ما داشته باشد. از این رو اگر در یک کلمه بخواهیم اهمیت استفاده از آموزش رایگان ارز دیجیتال را معرفی کنیم، پاسخ سؤال برای کلمه “همه” خواهد بود.

همچنین تمام کسانی که:

 • به دنبال یک روش سرمایه گذاری مطمئن و با پتانسیل بالا هستند.
 • سرمایه های زیادی دارند که روش سرمایه گذاری مناسبی برای آنها در ذهن ندارند.
 • سرمایه های کمی داشته و امکان ورود به بسیاری از بازارهای مالی را ندارند.
 • از نوسانات زیاد بازارهای خودرو، مسکن و … خسته شده و دنبال روشی برای یک سرمایه گذاری دلچسب تر هستند.
 • ترجیح می‌دهند که درآمد دلاری داشته باشند.
 • به فکر فردای زندگی مالی خود بوده و ترجیح می‌دهند یک کسب و کار مطمئن داشته باشند.
 • از درآمدهای کم امروزی در ایران خسته شده‌اند.
 • و از همچنین کسانی که مانند ما به بازارهای مالی مانند بازار ارز دیجیتال علاقه دارند.

نکاتی درباره آموزش ارز دیجیتال رایگان

“آموزش ارز دیجیتال رایگان نیست.” برای فارغ‌التحصیل شدن در چنین دوره مهمی لازم است که هزینه کنید. هزینه کردن برای چنین آموزشی بیشتر شبیه یک سرمایه گذاری است. همین الآن بسیاری از کسانی که بهترین دوره آموزش ارز دیجیتال را انتخاب کرده اند، در همان طول دوره با سودهای ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی همراه شده و سرمایه های خود را در کمتر از چند ماه دو برابر می‌کنند. پس منطقی نیست که چنین آموزشی رایگان باشد.

اما در کانون بورس تصمیم گرفته‌ایم تا آموزش رایگان ارز دیجیتال را تا پایان مقطع کارشناسی به صورت کاملاً رایگان در اختیار شما قرار دهیم. برای همین آموزش های رایگانی که در این مقاله مرور می‌کنیم، در سایت های دیگر نیاز به پرداخت هزینه‌های ۱ تا ۳ میلیون تومانی خواهید بود.

پس:

 • برای سرمایه خود احترام قائل شده و مطالب آموزش ارز دیجیتال رایگان را به دقت مطالعه کنید.
 • همین نکات می‌تواند تبدیل به برگ برنده‌ای برای شما در معاملات ارز دیجیتال باشد.
 • نکاتی که در این مقاله درباره آموزش رایگان ارز دیجیتال رایگان مرور می‌کنیم، حاصل سال‌ها تلاش همکاران ما است که در بازار به دست آورده‌اند.

هر چند تجربه ثابت کرده دانش آموزان و دانشجویانی که برای یک دوره آموزشی پول پرداخته کرده باشند، بیشتر به آن دقت کرده و کلا آموزش رایگان به ما نیامده است.

آموزش ارز دیجیتال

چرا آموزش رایگان ارز دیجیتال صفر تا صد؟

بسیاری از آموزش های موجود در سایت های مختلف آموزش های پراکنده‌ای هستند که بیشتر از اینکه به دنبال آموزش کامل کار با ارزهای دیجیتال باشند، با هدف ترغیب کاربران برای خرید و فروش این ارزها در صرافی ها و یا خرید دوره های مختلف ارائه شده‌اند. هر چند این اهداف نیز ارزش خود را دارند اما استفاده از آموزش رایگان ارز دیجیتال صفر تا صد باعث می‌شود تا ذهن دانش پذیران این بازار متمرکزتر باشد.

پیوسته بودن مطالب آموزشی باعث می‌شود تا ذهن شما در یک مسیر مشخص قرار گرفته و به ترتیب تمام مطالب آموزشی را مرور کنید. نظم در آموزش ها نکته‌ای است که در آموزش رایگان ارز دیجیتال صفر تا صد با آن همراه خواهید بود.

اهمیت آموزش رایگان صفر تا صد ارز دیجیتال

چه برای کسانی که قصد حضور در دوره آموزش ارز دیجیتال را دارند و چه برای کسانی که تمایلی به رشکت در این دوره ها ندارند، استفاده از آموزش رایگان صفر تا صد ارز دیجیتال اهمیت زیادی خواهد داشت. زیرا:

 • بسیاری از موارد آموزشی که در دوره های حرفه‌ای مورد بحث است، در همین آموزش ها در اختیار شما قرار می‌گیرد.
 • استفاده از این آموزش ها باعث می‌شود تا درک شما از همان جلسه نخست در دوره آموزشی مد نظر بالاتر برود.
 • مسلماً نیازی به پرداخت هزینه نخواهید داشت.
 • می‌توانید در بخش نظرات سؤالات و چالش‌های ذهنی را نیز مطرح کرده و به صورت کامل این آموزش ها را دنبال کنید.

اهمیت استفاده از بهترین آموزش رایگان ارز دیجیتال

همچنین برای کسانی که به دنبال یادگیری حرفه‌ای بازار ارزهای دیجیتال هستند، نیاز است تا حتماً از بهترین آموزش رایگان ارز دیجیتال استفاده نمایند. در غیر این صورت در معاملات خود نیز بهترین نخواهند بود.

آموزش صفر تا صد ارز دیجیتال رایگان

مفاهیم پایه ارز دیجیتال

مفاهیم پایه و اولیه بسیار زیادی را می‌توان درباره بازار ارزهای دیجیتال مطرح کرد. اما واقعاً خیلی از این مفاهیم به هیچ دردی نمی‌خورند و کاربردی در معاملات نخواهند داشت. از این رو تصمیم گرفتیم تا در قدم دوم از مراحل آموزش رایگان ارز دیجیتال به دنبال ارائه مفاهیم اولیه کاربردی برای شما باشیم که برای پول درآوردن در این بازار به آنها نیاز خواهید داشت. در همین راستا عناوین زیر را با هم مرور خواهیم کرد:

 • ارز دیجیتال چیست؟
 • اصطلاحات رایج ارز دیجیتال
 • بیت کوین چیست؟
 • بلاک چین چیست؟

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال چیست؟ تصور ذهنی همه ما از ارز بیشتر ریال و دلار و یورو و اسکناس‌های این چنینی است که برای مبادلات از آنها استفاده می‌شود. ارز بیشتر به پول کاغذی و فیزیک اشاره دارد. دیجیتال نیز کلمه‌ای است که ذهن ما را به سمت دنیای اینترنت و مجازی پیش می‌برد. فضایی که هیچ چیز فیزیکی در آن تعریف نشده و همه چیز به صورت ۰ و ۱ تعریف می‌شود. نه چیزی برای حس کردن در آن وجود ندارد و نه قابل رؤیت.

ترکیب این دو کلمه تبدیل به چالش اول کل جامعه بشری در سال‌های اخیر شده است. ارز دیجیتال اشاره به واحد پولی در فضای دیجیتال و الکترونیکی دارد. برای اینکه پاسخ پرسش ارز دیجیتال چیست را بهتر به شما ارائه کنیم، یک مثال بسیار ساده را با هم مرور خواهیم کرد.

توجه شما را به بازی‌های ویدئویی جلب می‌کنیم که در آنها برای خرید امکانات مختلف نیاز به پرداخت پول دارید. با ورود به بخش فروشگاه‌ها در این بازی شما با پول هایی که در طول بازی به دست آورده‌اید، اقدام به خرید می‌کنید. این پول ها هیچ تعریفی در دنیای واقعی ندارند اما به دلیل محبوبیت بالایی که این بازی‌ها پیدا می‌کنند، همین ها ارزش زیادی پیدا نموده و تبدیل به یک سرمایه می‌شوند. کانال‌های تلگرامی پر از کاربرانی است که به دنبال فروش اکانت های بازی‌های ویدئویی هستند که با کاربر با انجام بازی پول خوبی در آنها به دست آورده است. قیمت این اکانت ها در برخی بازی‌های خیلی پرطرفدار حتی به ۱۰۰ ها میلیون تومان نیز می‌رسد.

ارز دیجیتال نیز دقیقاً چنین حالتی دارد. هیچ نمود فیزیکی برای آن تعریف نمی‌شود اما به دلیل محبوبیتی که میان کاربران پیدا کرده، ارزشمند شده و قیمت های بسیار بالایی نیز برای آنها لحاظ می‌شود.

حتما بخوانید: ارز دیجیتال چیست

اصطلاحات رایج ارز دیجیتال

یکی از مهم‌ترین بخش‌های اولیه در آموزش رایگان ارز دیجیتال آشنایی با اصطلاحات رایج این بازار است.

۱ کریپتوکارنسی اصطلاح انگلیسی معرف عبارت “ارز دیجیتال” است.
۲ بیت کوین اولین ارز دیجیتال جهان که در سال ۲۰۰۸ ایجاد شده است.
۳ کوین سکه، معرف سکه مخصوص هر ارز دیجیتال است.
۴ آلتکوین به معنی سکه جایگزین، اصطلاحی که به برخی از ارزهای دیجیتال گفته می‌شود.
۵ توکن به سکه برخی از ارزهای دیجیتال که شبکه بلاک چین نداشته باشند، توکن گفته می‌شود.
۶ بلاک چین شبکه ای که ساختار رمز ارزها روی آنها پیاده سازی می‌شود.
۷ رمز ارز نام دیگر ارز دیجیتال
۸ BTC مخفف بیت کوین و معرف این ارز دیجیتال در بازار است. هر رمز ارزی یک مخفف و نماد دارد.
۹ وایت پیپر یک سند به صورت پی دی اف که در آن مشخصات و ساختار هر یک از ارزهای دیجیتال در زمان معرفی درج می‌شود.
۱۰ شت کوین به ارزهای دیجیتال بدون هدف گفته می‌شود که احتمال نابودی آنها زیاد است.
۱۱ استیبل کوین ارزهای دیجیتالی که بر پایه یک ارز واقعی توسعه یافته و هم قیمت آن هستند.
۱۲ تتر استیبل کوین دلار آمریکا است و قیمت آن معمولاً حوالی یک دلار خرید و فروش می‌شود.
۱۳ غیرمتمرکز به این معنی است که اطلاعات و داده‌ها در هیچ شرکت و سازمانی ثبت نشده و به صورت عمومی در دسترس همگان قرار دارد.
۱۴ ماینینگ استخراج – به تولید ارز دیجیتال جدید به واسطه برخی فعالیت‌های کامپیوتری اطلاق می‌شود.
۱۵ ماینر استخراج کننده
۱۶ دستگاه ماینینگ دستگاهی برای استخراج ارزهای دیجیتال
۱۷ الگوریتم اجماع به ساختاری گفته می‌شود که اعمال در شبکه یک ارز دیجیتال طبق آن در میان کاربران توافق می‌شود.
۱۸ صرافی ارز دیجیتال به صرافی اطلاق می‌شود که امکان خرید و فروش انواع ارز دیجیتال را برای کاربران فراهم می‌آورند.
۱۹ ارز فیات اصلاحی جایگزین پول واقعی – اسکناس
۲۰ فورک به ارزهای دیجیتالی که به نوعی انشعابی از سایر ارزها هستند اطلاق می‌شود.
۲۱ ICO به عرضه اولیه ارز دیجیتال گفته می‌شود.
۲۲ مارکت کپ به ارزش بازار هر ارز دیجیتال اطلاق می‌شود.
۲۳ هولد به کسانی گفته می‌شود که ارز دیجیتال را برای طولانی مدت و نگه داشتن آن می‌خرند.
۲۴ هودل HODL همان معنی هولد را می‌دهد. اولین نفری که از این اصلاح استفاده کرده، آن را با غلط املایی نوشته است و همین نام هم بر روی هولد کردن باقی‌مانده است.
۲۵ بازار خرسی به بازار نزولی ارز دیجیتال گفته می‌شود.
۲۶ بازار گاوی به بازار صعودی ارز دیجیتال اطلاق می‌شود.
۲۷ نهنگ به سرمایه گذاران خیلی بزرگ بازار ارز اطلاق می‌شود.
۲۸ کیف پول دیجیتال نرم افزارهایی برای نگه داشتن ارزهای دیجیتالی است.
۲۹ پامپ و دامپ به ترتیب صعود و نزول خیلی زیاد یک ارز دیجیتال در چند ساعت یا یک روز است که معمولاً توسط نهنگ ها رقم می‌خورد.
۳۰ معاملات اسپات به معاملات مستقیم ارزهای دیجیتال اطلاق می‌شود.
۳۱ معاملات فیوچرز به خرید و فروش ارز دیجیتال با اهرم و چند برابر سرمایه اولیه اطلاق می‌شود.
۳۲ استخر استخراج به محیط نرم افزاری اطلاق می‌شود که در آن چندین ماینر دستگاه‌های ماینینگ خود را برای حل راحت‌تر معادلات ارزها هماهنگ می‌نمایند.

بیت کوین چیست؟

دوره ابتدایی آموزش رایگان ارز دیجیتال در این بخش از آموزش جذاب‌تر می‌شود. بیت کوین ارز دیجیتالی است مکه در زمان نگارش این مقاله شما برای خرید یک واحد از آن باید بیش از ۱ میلیارد و هشتصد میلیون تومان پرداخت کنید. جالب نیست که برای خرید یک ارزی که هیچ پشتوانه‌ای نداشته و واقعیت فیزیکی ندارد، خیلی‌ها چنین رقمی پرداخت می‌کنند؟

ارز دیجیتال چیست

بیت کوین اولین ارز دیجیتالی است که در جهان به وجود آمده است. به همین دلیل در حال حاضر محبوب‌ترین، گران‌ترین، بزرگترین و رتبه اول بازار ارزهای دیجیتال است. هر چند ارز دیجیتال یک لغت عمومی است و بیت کوین خود یک ارز دیجیتال محسوب می‌شود، اما این بیت کوین است که ارز دیجیتال را به وجود آورده است. در واقع:

“بیت کوین شبیه تخم مرغی است که مرغ خود یعنی ارز دیجیتال از آن به وجود آمده است.”

بهترین دوره ارز دیجیتال تهران

نمی‌شود درباره آموزش رایگان ارز دیجیتال نوشت و به تعریف و تمجید از بیت کوین نپرداخت. این ارز دیجیتال ظاهراً توسط یک فرد ناشناس ژاپنی به نام ساتوشی به وجود آمده است. اما هیچ خبری از این فرد نیست و تمام داستان‌های گفته شده در اینترنت درباره این فرد نیز شایعاتی بیش نیستند. خیلی‌ها ساتوشی را به یک سام رمز از سازمان‌های جاسوسی ربط می‌دهند و برخی هم معتقدند که ساتوشی فردی بوده که برای دور ماندن از دید عموم و جلوگیری از خطرات بعد از آن نام خود را مخفی نگه داشته است.

بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ پایه گذاری شده و در سال ۲۰۰۸ به صورت رسمی در جهان معرفی شده است. این رز دیجیتال در سال ۲۰۱۰ در دسترس همه کاربران برای خرید و فروش قرار گرفته است.

بلاک چین چیست؟

برای اینکه دوره ابتدایی آموزش رایگان ارز دیجیتال را پشت سر گذاشته و مدرک تحصیلی این مقطع را دریافت کنید، باید از آخرین خوان این آموزش ها یعنی تعریف بلاک چین بزرگ و دوست داشتنی بگذرید. امتحان بسیار سختی برای دوره ابتدایی خواهد بود.

بلاک چین به زنجیره بلوکی اطلاق می‌شود که کنار هم قرار گرفتن آنها باعث می‌شود تا پایگاه دادهای غیرمتمرکز مبتنی بر اجتماع میلیون‌ها نقطه اشتراک که اصطلاحاً نود گفته می‌شوند، تشکیل شود. بلاک ها در زنجیره بلوکی که از نودها آنها را در شبکه همتا به همتا قرار می‌دهند، یک دفتر کل دیجیتال را به وجود می‌آورند.

این تعریف یکی از کامل‌ترین تعریف‌های بلاک چین است اما اگر از آن سر درنیاوردید، خیلی نگران نباشید. زیرا برای ما بعد از صدها بار مرور این تعریف نیز درک آن نیاز به چند ثانیه وقت دارد.

حتما بخوانید: بلاکچین چیست

بلاک چین را به زبان دانش آموزان ابتدایی می‌توان به شرح زیر تعریف نمود:

فرض کنید در حالت سنتی نیاز به انتقال مبلغی پول به حساب همسرتان هستید. برای این منظور نیاز به یک ATM یا نرم افزار موبایلی خواهید داشت. اما لازم است در این بین یک بانک به عنوان واسط عمل نماید. اگر در ساعت ۲ شب باشید و بانک در حال به‌روزرسانی حساب‌های خود باشد، یا اختلالی در فرایند مالی بانک ایجاد شده و یا هر مشکل دیگری، دیگر امکان انتقال وجه را نخواهید داشت.

بلاک چین را می‌توان به مانند یک بانک در فضای مجازی تلقی کرد که ارزهای دیجیتال روی آن استوار شده‌اند. تائیدیه انتقال آن ارز باید در شبکه بلاک چین آن تائید شود. اما با این تفاوت که هیچ‌گاه خراب نمی‌شود چون هیچ سخت افزاری پشت آنها نیست و هیچ کس هم آن را هدایت و برنامه‌ریزی نمی‌کند. بلکه خود کاربران معمولی هستند که در نقش استخراج کننده در ازای دریافت یک پاداش از پیش تعیین شده برای تائید این تراکنش ها اقدام می‌نمایند.

“خیلی تبریک می‌گوییم. شما دوره ابتدایی آموزش رایگان ارز دیجیتال را پشت سر گذاشته‌اید. حالا نوبت ورود به مقطع راهنمایی است. “

آموزش رایگان صفر تا صد ارز دیجیتال

معرفی انواع ارز دیجیتال

دوره راهنمایی آموزش رایگان ارز دیجیتال را با معرفی انواع رمز ارزها آغاز می‌کنیم. ارزهای دیجیتال بنا به هدفی که در توسعه آنها در نظر گرفته شده و هم چنین شرایطی که شبکه بلاک چین آنها دارد، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. شناخت انواع ارز دیجیتال از این جهت اهمیت دارد که در معاملات آنها تأثیر خواهد داشت. مسلماً همه ما در معاملات خود به دنبال خرید بهتری ارزهای دیجیتال هستیم. بیت کوین، آلتکوین و یا هر نوع ارز دیجیتال دیگری که هر اسمی که دارد، باید دارای اهداف و ویژگی های خوبی باشد تا تبدیل به یک سرمایه گذاری مطمئن شود. در غیر این صورت خرید ارز دیجیتال در واقع به دام انداخت سرمایه های خود در یک بازار نابسامان است.

ارزهای خیلی کوچک برخی مواقع با اهداف شومی ایجاد می‌شوند. برخی از سرمایه داران با ایجاد این ارزها و به دام انداختن معامله گران خرد به دنبال افزایش سرمایه های خود هستند. پرواضح است که بعد از رسیدن به این هدف عملاً دیگر از ارزهای مذکور استفاده نشده و آنها به سیاهچاله‌های تاریخ رمز ارزها پرتاب خواهند شد. از این رو خیلی مهم است که با انواع ارز دیجیتال آشنا شده و بهترین‌های آنها را بشناسید. در این راستا در ادامه عناوین زیر را با شما مرور خواهیم کرد:

 • انواع ارز دیجیتال
 • آلت کوین چیست؟
 • شت کوین چیست؟
 • میم کوین چیست؟
 • کوین و توکن و تفاوت های آنها

انواع ارز دیجیتال

اولین درس از دوره راهنمایی آموزش رایگان ارز دیجیتال به معرفی انواع ارز دیجیتال مربوط می‌شود. با توجه به اینکه شناخت این ارزها و ویژگی های هر یک اهمیت بسیار زیادی در معاملات ارز دیجیتال داشته و از این گذشته کمی حرفه‌ای‌تر و تخصصی‌تر از آموزش های بندهای قبلی است، پس با دقت بیشتری به این نکات دقت کنید.

کوین

به ارزهای دیجیتالی که به صورت اختصاصی دارای یک شبکه بلاک چین منحصر به فرد هستند، اصطلاحاً کوین گفته می‌شود. بیت کوین معروف ترین کوین موجود در میان ارزهای دیجیتالی می‌باشد.

آلتکوین

به ارزهای دیجیتال جایگزین بیت کوین، آلتکوین گفته می‌شود. پس تمام کوین ها به غیر از بیت کوین به نوعی آلتکوین هستند. در ادامه این دسته از ارزها را بیشتر تشریح خواهیم کرد.

توکن

به ارزهای دیجیتالی که دارای بلاک چین اختصاصی نبوده و روی سیستم بلاک چین سایر ارزها پیاده سازی شده باشند، اصطلاحاً توکن گفته می‌شود.

بیت کوین

بیت کوین به دلیل شرایط بسیار خاصی که در میان ارزهای دیجیتال دارد، به صورت اختصاصی یک دسته بندی از این ارزها محسوب شده و به صورت مجزا از سایر ارزهای دیجیتال مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فورک

به ارزهای دیجیتالی که از ریشه سایر ارزها نشات گرفته شده باشند و به نوعی جزئی از آن محسوب می‌شوند، اصطلاحاً فورک گفته می‌شود. برای مثال بیت کوین کش یک فورک از بیت کوین است. یا اتریوم کلاسیک یک فورک از اتریوم است.

استیبل کوین

نوع دیگری از ارزهای دیجیتال به ارزهای دیجیتال پایدار یا استیبل کوین معروف هستند. این دسته از ارزها معمولاً به پشتوانه یک پول واقعی یا طلا توسعه پیدا می‌کنند. تتر با نماد USDT معروف ترین و پرکاربردترین استیبل کوین است که قیمت آن همیشه در نزدیکی یک دلار آمریکا معامله می‌شود.

شت کوین

به ارزهای دیجیتالی که بدون هدف توسعه پیدا می‌کنند و بیشتر برای مواردی مانند شوخی و یا چنین فرآیندهایی تولید می‌شوند، اصطلاحاً شت کوین نامیده می‌شوند. در ادامه به صورت دقیق‌تر این دسته از ارزهای دیجیتال را نیز مرور می‌کنیم. شناخت شت کوین ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های آموزش رایگان ارز دیجیتال است.

ارز دیجیتال صرافی

صرافی های بزرگ و معتبر معمولاً ارزهای دیجیتال مختص صرافی خود دارند که کاربران می‌توانند با استفاده از آنها، کارمزد کمتری در معاملات خود بپردازند. بایننس کوین معروف ترین ارز دیجیتال مختص صرافی است.

ارزهای دیجیتال پرداختی

این دسته از ارزهای دیجیتال بیشتر با این هدف به وجود آمده‌اند که جایگزین پول واقعی شه و از آنها برای پرداخت قیمت محصولات در مبادلات استفاده شود. ارزهایی مانند ریپل، استلار، زی کش، بیت کوین، لایت کوین، مونرو و تتر از مهم‌ترین و مشهورترین ارزهای دیجیتال پرداختی هستند.

ارزهای دیجیتال زیرساختی

این دسته از ارزهای دیجیتال با داشتن شبکه بلاک چین قدرتمند بیشتر برای پرداخت کارمزد تراکنش های میان سایر ارزها به وجود آمده‌اند. زیرساخت‌های بسیار بزرگی برای این ارزها لازم است. اتریوم معروف ترین ارز دیجیتال در این دسته بندی است. کاردانو، دات، الگورند، ایاس، ترون، سولانا و ویوز از معروف ترین ارزهای دیجیتال زیرساختی هستند.

ارزهای دیجیتال مالی

این دسته از ارزها برای وام دهی، قرض گرفتن و کاهش کارمزد صرافی ها به وجود آمده‌اند. همچنین از آنها برای جمع کردن سرمایه ها نیز استفاده می‌شود. از مهم‌ترین ارزهای دیجیتال این دسته می‌توان به یونی سوآپ، کامپوند، کِرو و کاوا از ارزهای این دسته به حساب می‌آیند.

ارزهای دیجیتال خدماتی

این دسته از رازهای دیجیتال بیشتر برای این به وجود آمده‌اند که کاربران شخصی و شرکت‌ها بتوانند از بلاک چین آنها برای حل چالش‌های خود استفاده نمایند. چین لینک، فایل کوین، سیا کویت و استورج از مهم‌ترین ارزهای این دسته محسوب می‌شوند.

ارزهای دیجیتال سرگرمی و رسانه

آخرین دسته بندی از انواع رمز ارزها که در آموزش رایگان ارز دیجیتال باید به آن بپردازیم، ارزهای دیجیتالی سرگرمی و رسانه هستند. این دسته از ارزها بیشتر برای شرط‌بندی، بازی‌های کامپیوتری و شبکه های اجتماعی تولید شده‌اند. بت، فلو، آدیوس و چیلیز از مهم‌ترین ارزهای دیجیتال این دسته بندی هستند.  رمزد کمتری در معملات خود بپردازند. باینسن افی خود دارند که کاربارن می توانند با استافده زا نه مترین بخش های یرد.

دانست.

چند نکته مهم درباره انواع ارز دیجیتال:

 • اول اینکه ساعت‌ها و صفحه‌ها می‌توان درباره هر یک از این دسته بندی ها صحبت کرد. اما عملاً تنها نکات لازم درباره آنها همین هایی است که بیان کردیم.
 • هم چنین یک ارز دیجیتال بنا به شرایط می‌توان در چند دسته بندی قرار بگیرد.
 • این دسته بندی بیشتر از این جهت اهمیت دارد که شما ارزهای دیجیتال مهم، کاربردی و معتبر را تشخیص دهید.

حتما بخوانید: انواع ارز دیجیتال

آلت کوین چیست؟

هنوز بحث انواع ارز دیجیتال به پایان نرسیده است. این  یعنی شما همچنان در اولین درس از مقطع راهنمایی آموزش رایگان ارز دیجیتال هستید.

یکی از اصلاحات بسیار رایجی که در بازار ارزهای دیجیتال با آن روبرو می‌شوید، آلتکوین ها هستند. استفاده از نام آلتکوین یک دلیل مشخص دارد. در بازار تجارت معمولاً رسم است که نام هر وسیله‌ای را از اولین مدل تولید شده از آن می‌گیرند. بر این اصل همه ارزهای دیجیتال به نوعی باید وام دار بیت کوین باشند. بیت کوین اولین ارز دیجیتال جهان است که سورس کد آن به صورت عمومی پخش شد و در اختیار تمام برنامه نویس ها قرار گرفت. بسیاری از ارزهای دیجیتال توسعه یافته بعد از بیت کوین در واقع همان سورس کد بیت کوین را با چند تغییر جزئی در شبکه خود استفاده کردند. ارزهای دیجیتال جدیدتر نیز هر چند پیشرفته‌تر شده‌اند، اما به نوعی می‌توان آنها را ورژن جدیدترین از بیت کوین در نظر گرفت.

به همین جهت به تمام ارزهای دیجیتال معتبر که بعد از بیت کوین ب وجود آمده‌اند (همه ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین)، می‌توان این لقب را داد. کلمه آلت به معنی جایگزین است.

به همین دلیل است که قیمت تمام ارزهای دیجیتال و آلتکوین ها تحت تأثیر رفتار قیمت بیت کوین تغییر می‌نمایند. اتریوم، سولانا و تتر از معروف ترین آلتکوین ها محسوب می‌شوند.

حتما بخوانید: آلتکوین چیست

شت کوین چیست؟

یکی دیگر از انواع رمز ارز که بدون پرداختن به آن در آموزش رایگان ارز دیجیتال اهمیت پیدا می‌کند، شت کوین ها هستند. شت همان معنی گندی را می‌دهد که شما در ذهن دارید. این اصلاح به تازگی در میان بازار رمز ارزها رایج شده است و اصطلاحاً به ارزهایی گفته می‌شود که هیچ هدفی پشت توسعه آنها وجود ندارد. این ارزها بیشتر برای سودجویی به وجود آمده و نباید روی آینده آنها خیلی اعتماد کنید. پیش بینی ها نشان می‌دهد که این دسته از ارزها بعد از یک دوره صعود از بین رفته و تنها نامی از آنها باقی می‌مانند. ارزهایی مانند سیف مون که به تازگی بر سر زبان ها افتاده، از این دسته از ارزهای دیجیتال هستند.

میم کوین چیست؟

میم کوین که در اصلاح انگلیسی meme نوشته می‌شود، یکی دیگر از اصلاحات جدیدی است که درباره رمز ارزها به گوش می‌رسد. این دسته از رمز ارزها تعریف مشابهی با شت کوین ها دارند. در واقع عبارت مؤدبانه استفاده شده به جای شت کوین، میم کوین است. شیبا اینو ارز دیجیتالی که به تازگی با رشدهای خیلی زیادی همراه شده و صعود زیادی هم داشته، یک میم کوین است.

کوین و توکن و تفاوت های آنها

آخرین بخش از این مرحله از آموزش رایگان ارز دیجیتال در مقطع راهنمایی مربوط به آموزش تفاوت های توکن و کوین است. در بخش آموزش اصطلاحات رایج ارزهای دیجیتال به تعریف مختصر این دو اصطلاح پرداختیم. در این بخش کمی بیشتر درباره تفاوت ها آنها گفتگو می‌کنیم.

کوین ها آن دسته از ارزهایی هستند که دارای شبکه بلاک چین اختصاصی بوده و از این بابت به ارز دیگری وابسته نمی‌باشند. بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین، بیت کوین کش، کاردانو، سولانا از معروف ترین کوین ها در بازار ارزهای دیجیتال می‌باشند.

در عوض توکن ها بلاک چین اختصاصی نداشته و روی شبکه بلاک چین سایر ارزهای دیجیتال بنا نهاده شده‌اند. تتر، چین لینک، دای و بت از جمله ارزهای دیجیتالی هستند که توکن بوده و شبکه بلاک چین اختصاصی ندارند.

 • بیشتر ارزهای دیجیتالی تقریباً بیش از ۷۵ درصد آنها توکن می‌باشند و روز به روز نیز به تعداد آنها اضافه می‌شود.
 • اتریوم معروف ترین شبکه بلاک چین است که ارزهای دیجیتالی توکن ر پذیرا است.
 • ممکن است یک توکن در آینده به کوین تبدیل شود. در صورتی که توسعه دهنده شبکه بلاک چین جدید ایجاد نماید.
 • توکن ها معمولاً در بازار و تجارت کاربردی‌تر هستند.
 • توکن بودن به معنی بی اعتبار بودن ارز دیجیتال مورد نظر نیست.

هر توکنی ارزشمند نیست

در انتهای این بخش از آموزش رایگان ارز دیجیتال سعی داریم تا شما را با یک واقعیت کاربردی، مهم و بسیار خطرناک درباره توکن ها آشنا کنیم. دقت کنید که برخی از توکن ها کاربرد بسیار زیادی داشته و خیلی هم پرطرفدار هستند. برای مثال تتر یکی از پرمعامله ترین ارزهای دیجیتال در دنیا است که یک توکن است. اما همیشه این طور نیست.

خیلی از توکن ها شت کوینی بیشتر نیستند.

ساخت توکن در شبکه بلاک چین یک ارز دیجیتال بسیار ساده است و کمتر از ۲ ساعت وقت نیاز دارد. خود شما نیز می‌توانید همین الآن در پلتفرم های موجود، یک توکن بسازید. اما هر توکنی نمی‌تواند ارزشمند است. هدف ما اما از بیان این مبحث بررسی اهمیت و کاربرد توکن ها نیست. دقت کنید که برخی مواقع از توکن ها سوء استفاده های زیادی می‌شود که ممکن است شما نیز به دلیل ناآگاهی در دام‌های آنها بیفتید.

فرض کنید ممد ۱۰۰ واحد اتریوم در کیف پول ارز دیجیتال خود دارد. وی وارد شبکه اتریوم شده و یک توکن تولید می‌کند. این توکن هیچ ارزشی نداشته و طرفداری هم ندارد. اما ممد کلاس های آموزش رایگان ارز دیجیتال را با دقت پشت سر گذاشته و خیلی زرنگ است. از این رو یک ترفند بسیار عالی می‌زند.

ممد با یک حرکت و انتقال ۱۰۰ واحد اتریوم خود به یک کیف پول دیگر و خریدن تعداد زیادی از توکن هایی که ساخته یک جابجایی ساده انجام می‌دهد. تا قبل از این ممد ۱۰۰ اتریوم با میلیاردها توکن بی ارز داشت اما حالا:

ممد ۱۰۰ اتریوم با توکنی در اختیار دارد که ۱۰۰ اتریوم ارز دارند.

در چنین مواقعی بسیاری از کاربران و معامله گران خرد فریب این عملیات را خرده و برای خرید توکن ممد اقدام می‌کنند. هجوم زیاد کاربران باعث می‌شود تا قیمت این توکن به شدن افزایش یابد. حالا ممد تمام توکن های باقی‌مانده خود را با قیمت بالا فروخته و از بازی خارج می‌شود. بقیه می‌مانند و حوضشان.

آموزش ارز دیجیتال

ویژگی های ارز دیجیتال و روش استخراج

در قدم چهارم از آموزش رایگان ارز دیجیتال به دنبال معرفی ویژگی های رمزارزها هستیم. هم چنین کاربردهای آنها را نیز بررسی کرده و در نهایت به بیان مفهوم استخراج ارزها خواهیم پرداخت. دقت کنید که این مرحله از آموزش رایگان ارز دیجیتال نیز اهمیت خاص خود را دارد. با پایان این بخش شما در مقطع راهنمایی فارغ‌التحصیل خواهید شد. با توجه به اهمیتی که این ویژگی ها و کاربردها دارند، لازم است تا آنها را به دقت مطالعه کنید. این بخش از آموزش را با عناوین زیر مرور خواهیم کرد:

 • ویژگی های انواع ارز چیست؟
 • کاربرد ارزهای دیجیتال
 • استخراج ارز دیجیتال چیست؟

ویژگی های انواع ارز چیست؟

معرفی ویژگی های ارز دیجیتال به صورت عمومی برای خود ما هم کمی سخت است. زیرا هر ارز دیجیتالی بنا به شرایط و ساختار خود، ویژگی های خاصی دارد. از این رو بسیاری از ویژگی ها را باید برای خود ارزهای دیجیتال تعریف کنیم. در بخش ارز دیجیتال چیست اشاره مختصری به تفاوت های میان ارزها نمودیم. اما به صورت عمومی ویژگی های زیر را می‌توان برای انواع ارز دیجیتال تعریف کرد:

 • عدم امکان تقلب

یکی از مهم‌ترین ویژگی های ارزهای دیجیتال عدم امکان تقلب در تراکنش های آنها است. البته بهتر است شت کوین ها را از این چرخه خارج کنید و این ویژگی ها را برای ارزهای دیجیتال معتبر در نظر بگیرید. با توجه به اینکه کل موجودیت شبکه در معرض دید تمام کاربران قرار گرفته است، عملاً امکان تقلب در آنها وجود ندارد. مگر اینکه تمام کاربران جهان دست به یکی کرده و با هم برای چنین تقلبی اقدام کنند. چیزهای ندیده و نشنیده!!

 • انجام سریع نقل و انتقالات و مبادلات

یکی دیگر از ویژگی های مهم ارزهای دیجیتال سریع بودن آنها است. در حال حضار در برخی از شبکه های بلاک چین مانند سولانا شما می‌توانید بیش از ۵۰۰۰۰ تراکنش را در ۱ ثانیه انجام دهید.

 • کم بودن کارمزد

کارمزد نقل و انتقال در شبکه ارزهای دیجیتال بسیار پایین است. برخلاف بانک های سنتی که برای یک نقل و انتقال ساده کارمزد بالایی دریافت می‌کنند.

 • عدم نیاز به احراز هویت

شما می‌توانید بدون اینکه شناخته شوید، هر چقدر ارز دیجیتال که می‌توانید بخرید. نام شما به عنوان خریدار هیچ جایی ثبت نشده و این ویژگی باعث می‌شود تا هیچ کسی به حریم خصوصی شما نیز نفوذ نکند.

 • غیرمتمرکز بودن

این مهم را در بخش‌های قبیل آموزش رایگان ارز دیجیتال به صورت مختصر با هم مرور کردیم. رمز ارزها به هیچ سازمان خاصی متکی نبوده و هیچ دفتر مرکزی هم ندارند. برای مثال اگر یک بانک در یک کشوری به هر دلیل از بین برود، عملاً حساب‌های کاربران آن بانک و پول های موجود در آن نیز نابود می‌شود. اما حتی اگر یک کشور از بین برود، شبکه رمز ارزها همچنان سر جای خود خواهد بود.

البته شایان ذکر است که ویژگی های دیگری را نیز می‌توان برای برخی از ارزهای دیجیتال به صورت اختصاصی تعریف کرد که عمومیت ندارند.

کاربرد ارزهای دیجیتال

دقیقاً مانند ویژگی ها، کاربردها نیز بیشتر به خود ارز دیجیتال بستگی دارد. هر رمز ارزی بنا به ساختار و هدفی که دنبال می‌کند، کاربردهای شخصی نیز دارد. مطابق با روال مربوط به ویژگی ها، در این بخش نیز کاربردهای عمومی ارزهای دیجیتال را با شما در میان می‌گذاریم.

 • امکان انتقال پول با کارمزد بسیار پایین
 • امکان حفظ ارزش سرمایه در محیطی امن
 • امکان انجام تراکنش ها به صورت خصوصی و بدون دخالت شخص ثالث
 • امکان پرداخت هزینه خریدهای اینترنتی
 • امکان استفاده برای معاملات در بازارهای جهانی
 • سرمایه گذاری و کسب سود
 • و البته برای ایرانی ها دور زدن تحریم‌ها

استخراج ارز دیجیتال چیست؟

یکی از اصلاحات مهمی که لازم است تا به عنوان آخرین بخش از آموزش رایگان ارز دیجیتال در مقطع راهنمایی به آن بپردازیم، استخراج است.

کلمه استخراج معمولاً ذهن ما را به سمت معدن و معدن کاری می‌برد. جایی که قرار است با بیل و کلنگ یا ابزارهای مدرن به دل سنگ‌ها و معدن‌ها بزنیم و طلا و سایر فلزات و سنگ‌ها را استخراج کنیم.

هدف از استخراج ارز دیجیتال هم دقیقاً رسیدن به یک دارایی با ارزش است، اما نحوه کار در آن متفاوت است. استخراج یک ارز در واقع تولید کوین های جدید آن ارز دیجیتال می‌باشد.

کاربران می‌توانند با کامپیوترها و یا دستگاه‌های خاصی به شبکه یک ارز دیجیتال متصل شوند. تراکنش هایی که در بلاک چین هر ارز دیجیتال انجام می‌شود، بایستی ابتدا تائید شده  و سپس به زنجیره بلوکی آن اضافه شود. بدون تائید، هیچ تراکنشی انجام نمی‌شود. وظیفه تائید این تراکنش ها در شبکه بلاک چین هر ارز دیجیتالی به عهده افراد استخراج کننده می‌باشد. این افراد با هر تاییدی که روی تراکنش ها انجام می‌دهند، مقداری از کوین ها آن شبکه را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. این توکن ها از توکن های قبلی موجود در شبکه آن ارز نبوده و تازه به وجود می‌آید. از این رو به این فرایند، استخراج آن ارز دیجیتال اطلاق می‌شود بیت کوین و اتریوم دو ارز دیجیتال معروفی هستند که به وجود آمدن آنها از طریق استخراج حاصل می‌شود.

بدین وسیله فارغ‌التحصیلی شما را در مقطع راهنمایی در آموزش رایگان ارز دیجیتال تبریک می‌گوییم.

همه چیز درباره سرمایه گذاری و خرید ارز دیجیتال

دو دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال را در مقاطع ابتدایی و راهنمایی پشت سر گذاشته‌ایم و اکنون شما اطلاعات اولیه مربوط به این بازار را نمی‌دانید. در این بخش و بخش بعدی اطلاعاتی در سطح بالاتر از ارزهای دیجیتال را در قالب آموزه‌های دوره دبیرستان با شما در میان خواهیم گذاشت. البته هر کدام از بخش‌ها اهمیت خاص خود را در این بازار دارند، اما با این حال این مقطع می‌تواند نسبت به دو مقطع قبلی کمی مهم‌تر باشد.

کم‌کم به زمانی نزدیک می‌شویم که قرار است شما بخشی از سرمایه های گران قدری که به سختی آنها را به دست آورده‌اید، وارد بازار رمز ارزها نموده و همراه با سفینه یکی از این ارزها خود را به فضا برسانید. احتمالاً تا اینجای مقاله و هم چنین محتویاتی که در مقالاتی مشابه مطالعه کرده‌اید، آرزوی یک شبه پولدار شدن را با خود به همراه دارید.

برخی از ارزهای دیجیتال تنها در یک سال گذشته بیش از ۱ میلیون برابر شده‌اند. این معنی اگر شما یک میلیون روی آنها سرمایه گذاری می‌کردید، در حال حاضر یکی از میلیاردرهای بزرگ محسوب می‌شدید. اما همه چیز به این سادگی‌ها هم نیست. لازم است تا درباره سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها منطقی و واقع‌بین باشید. در غیر این صورت امکان کنترل ترس و طمع خود را در بازار نداشته و با شکست روبرو خواهید شد.

برای اولین بخش از مقطع دبیرستان آموزش رایگان ارز دیجیتال شما را با عناوین زیر روبرو خواهیم کرد:

 • سرمایه گذاری در ارز دیجیتال + مزایا و معایب
 • روش های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال
 • نکات کلیدی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال
 • نحوه خرید ارز دیجیتال
 • ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند؟
 • مزایای ارز دیجیتال
 • معایب ارز دیجیتال
 • بررسی امنیت ارزهای دیجیتال
 • وایت پیپر ارز دیجیتال چیست؟
 • ترید در ارز دیجیتال
 • تریدر ارز دیجیتال کیست؟
 • هولد و هولدر ارز دیجیتال
 • عرضه اولیه ارز دیجیتال

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال + مزایا و معایب

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال شرایط متفاوتی دارد. با توجه به اینکه تمام نکاتی که در این مقاله برای آموزش رایگان ارز دیجیتال مرور می‌کنیم، همگی به سرمایه گذاری در این ارزها باید حتم شوند، لازم است تا به خود این سرمایه گذاری ها نیز بپردازیم. سرمایه گذاری در ارز دیجیتال نیز مانند سایر بازارهای مالی مزایا و معایب خاص خود را داشته و از این گذشته با چالش‌های خاص خود روبرو هستند. برای اینکه یک سرمایه گذاری موفق در این بازار داشته باشید، لازم است تا ابتدا مهارت‌ها و دانش لازم برای آن را به دست آورید.

به صورت کلی ۴ دانش زیر برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال نیاز خواهید داشت:

 • در درجه اول باید دانش تحلیل فاندامنتال این بازار را کسب کنید.
 • در قدم دوم نوبت به کسب مهارت در دانش تکنیکالی می‌رسد.
 • قدم بعدی داشتن یک استراتژی معاملاتی قدرتمند و تست شده است.
 • مدیریت سرمایه و روانشناسی حضور در بازار ارز دیجیتال نیز چهارمین دانش مورد نیاز برای این سرمایه گذاری است.

فراموش نکنید که یکی از این دانش ها نمی‌تواند شما را به موفقیت برساند و برای این چنین بازار پرتلاطمی خبره شدن در هر ۴ دانش بالا لازم است.

احتمالاً از خودتان می‌پرسید که در دوره ابتدایی و راهنمایی در کدام‌یک از این دانش های خبره شده و به آن مسلط شده‌اید. پاسخ این سؤال یک کلمه است:

“هیچکدام”

بازار رمز ارزها پر از اتفاقاتی است که شاید در نگاه اول اصلاً نتوان توضیحی برای آنها پیدا کرد. اتفاقات عجیبی که مانند خود عبارت رمز ارز با رازهای مختلفی همراه هستند. ارزهایی که از نظر فاندامنتالی هیچ ارزشی ندارند، با رشد های زیادی روبرو می‌شوند. ارزهایی که باید قدرتمند شوند، بسیار کند رفتار می‌کنند. یک توییت کل بازار را به هم می‌زند و مواردی از این دست که عدم شناخت آنها باعث می‌شود تا سرمایه های ما در این بازار با مخاطره روبرو شود.

اما در انتهای این آموزش ها شما با رسیدن به مدرک لیسانس آموزش رایگان ارز دیجیتال خواهید توانست تا خود را از چنین گزندهایی در امان نگه دارید.

معایب سرمایه گذاری در بازار ارز ارزهای دیجیتال

برخلاف عادت همیشگی که معمولاً ابتدا مزیت های یک پروژه و روشی بیان شده و سپس به بررسی معایب آن پرداخته می‌شود، قصد داریم ابتدا شما را با معایب این بازار آشنا کنیم. این مهم از این جهت است که کاربرانی که شهامت برخورد با این معایب را ندارند، از همین جای مقاله همه چیز را به فراموشی سپرده و وقت خود را تلف نکنند. در عوض کسانی که شهامت روبرو شدن با این ریسک ها را دارند، می‌توانند قدم در دل این بازار گذاشته و سرمایه گذاری خود را انجام دهند.

مهم‌ترین معایبی که می‌توان برای سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها بیان کرد به شرح زیر است. حتماً این بخش از آموزش رایگان ارز دیجیتال را مهم تلقی کنید. زیرا عدم دقت به آنها شما را وارد یک پروسه بسیار چالش‌برانگیز خواهد کرد.

۱- شت کوین ها

شت کوین ها تبدیل به یک چالش بزرگ برای سرمایه گذاران بازار رمز ارزها شده‌اند. از یک طرف سرمایه گذاری روی آنها بسیار خطرناک است و از طرف دیگر هر روز شاهد رشد های چند هزار درصدی در قیمت آنها هستیم و این موضوع هر کسی را ترغیب به خرید یکی از آنها می‌نماید.

امروز به صورت اتفاقی در حال بررسی پربازده‌ترین ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته بودیم که با ارز دیجیتال BlowUP با نماد Blow روبرو شدیم. این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۱۱۰۰ درصد رشد داشته و سرمایه سرمایه گذاران خود را تنها در یک شبانه روز بیش از ۱۱۱ برابر نموده است. اما بیایید این ارز دیجیتال را یک بررسی کوتاه داشته باشیم.

 • قیمت این ارز دیجیتال بعد از افزایش قیمت ۱۱۱ برابری به ۰.۰۳۰۱۲ دلار آمریکا رسیده است. در واقع برای رسیدن به قیمت ۱ دلاری این ارز باید ۳۳ برابر شود.
 • کل حجم معاملات در این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته با این میزان رشد قیمتی تنها ۴۲۰۰۰۰ دلار آمریکا بوده است.

وقتی به ساختار این ارز نگاه کنیم متوجه می‌شویم که تمام این معاملات در آن در میان چند نفر افراد محدود صورت گرفته است و اگر حتی شما سرمایه قابل توجهی روی آن داشته باشید نیز امکان فروش ارز خود را نخواهید داشت. از این بابت سرمایه گذاری روی آن اصلاً منطقی نخواهد بود و با ریسک بسیار زیادی روبرو است. شت کوین ها همیشه این مشکل را دارا هستند.

۲- ریسک چالش‌های مربوط به صرافی ها

یکی دیگر از مشکلات و معایبی که در سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال وجود دارد، ریسک مربوط به صرافی ها است. بسیاری از این صرافی ها هیچ اعتباری ندارند و گیر افتادن در دام آنها ممکن است تمام سرمایه های شما را از بین ببرد. نکته مهمی که در بندهای آتی بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

۳- ریسک از بین رفتن دارایی ها در کیف پول

حفظ یوزر و پسورد کیف پول نیز یکی دیگر از چالش‌هایی است که در سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال وجود دارد. از بین رفتن این اطلاعات حتی می‌تواند منجر به از بین رفتن تمام دارایی ها دیجیتال شما در آن شود. از این رو این چالش را نیز باید به ریسک های این سرمایه گذاری اضافه کنیم.

۴- بروز اشتباه در تراکنش ها از سوی شما یا صرافی

دقت کنید که هدف ما در مقاله آموزش رایگان ارز دیجیتال ایجاد یک سرمایه گذاری مطمئن برای شما است. نه اصرار و نه انکار. بلکه ترجیح می‌دهیم تا شما را با واقعیت های این بازار روبرو کنیم.

اشتباه در انجام تراکنش ها هم می‌تواند منجر به پرداخت کارمزدهای زیاد شود و هم دارایی شما را به یک کیف پول دیگری ارسال نماید. از این رو این چالش را نیز باید در سرمایه گذاری های خود اضافه کنید. تمرین کردن قبل از ورود با سرمایه بالا به این بازار راهی است که شما را از این چالش نجات خواهد داد.

۵- کلاهبرداری های رایج

بازار ارز دیجیتال پر از کلاهبرداری های مختلفی است که در هر روز هم نمونه‌های جدیدی از آن را شاهد هستیم. افرادی که از راه منطقی و درست نمی‌توانند سرمایه‌ای به دست بیاورند، با این روش ها سعی در کلاهبرداری از افراد ناآگاه دارند. با توجه به این که امکان پیگیری قضایی این کلاهبرداری ها هم وجود ندارد، این موضوع باعث شده تا خیلی از کاربران با این روش سرمایه های خود را به باد دهند.

۶- ریسک اشتباه در انتخاب ارز دیجیتال معتبر و سودده

این عیب و عیب بعدی بسیار نزدیک به هم هستند، اما با توجه به اینکه ممکن است برخی از کاربران هیچ شناختی نسبت به شرایط قیمتی ارزهای دیجیتال نداشته باشند، تصمیم گرفتیم تا آنها را در دو بند جداگانه ارزیابی کنیم.

اشتباه در انتخاب ارز دیجیتال اشتباه اصلی ترین و بزرگ‌ترین عیبی است که ممکن است در سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با آن روبرو شوید. به همین دلیل نیاز است تا با ۴ دانش اصلی روبرو شده و دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال خود را تا انتها ادامه دهید. تا قبل از حرفه‌ای شدن در این بازار ورود به آن ممکن است با ریسک بسیار زیادی همراه باشد.

۷- نوسانات بسیار زیاد غیرواقعی

دقت کنید که ارزهای دیجیتال ممکن است در یک مدت کوتاه با نوسان قیمتی بسیار زیادی روبرو باشند. این مهم هم می‌تواند یک مزیت و هم یک عیب بزرگ باشد. در صورتی که این نوسان برخلاف خرید شما صورت پذیرد، ممکن است در عرض مدت کوتاهی مبلغ سرمایه گذاری شما با افت زیادی روبرو شده و نتوانید به این راحتی‌ها آن را جبران کنید.

مزیت های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

صحبت کردن درباره مزیت های سرمایه گذاری در رمز ارزها احتمالاً برای شما شیرین خواهد بود. اما با این حال شما باید این مزیت ها را همراه با معایبی که در بند قبلی مرور کردیم، با هم مورد ارزیابی قرار دهید.

۱- نقد شوندگی بالا

البته این مزیت را تنها می‌توان برای ارزهای دیجیتال معتبر رو شناخته شده در نظر گرفت. بسیاری از ارزهای دیجیتال در این زمینه به هیچ وجه مناسب نبوده و اتفاقاً همین موضوع باعث شده تا برخی از افراد از آنها برای سودجویی و پامپ و دامپ استفاده کنند. برای رسیدن به این مزیت بهتر است حتماً در انتخاب ارز دیجیتال مناسب دقت زیادی داشته باشید که این امر نیاز به سپری کردن کامل مراحل آموزش رایگان ارز دیجیتال در ادامه خواهد داشت.

۲- تنوع بالا برای سرمایه گذاری

یکی دیگر از مزیت های بسیار خوبی با سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال می‌توانید به آن برسید، تنوع بالا در سرمایه گذاری است. جدای از اینکه هزاران رمز ارز مختلف در حال حاضر در بازار وجود دارد، نمونه‌های معتبر و شناخته شده آنها نیز به اندازه کافی است که بتوانید در هر زمانی روی یکی از آنها سرمایه گذاری کنید.

۳- کارمزد پایین

برخلاف بسیاری از روش های سرمایه گذاری این روش نیاز به کارمزد زیادی ندارد. این مورد هم از جمله مزیت هایی است که می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. البته در همین شرایط هم کسانی هستند که با انتخاب مسیرهای اشتباه، کارمزدهای زیادی برای معاملات خود می‌پردازند که بیشتر به دلیل ناآگاهی و نداشتن شناخت کافی آنها نسبت به بازار است.

۴- بازار دائماً صعودی

چندی پیش با یکی از دوستانی روبرو شدم که چند ماه پیش ۷۰ میلیون تومان از سرمایه خود را برای خرید ارز دیجیتال در نظر گرفته بود. البته این دوست ما شاگرد تنبل بوده و اصلاً اعتقادی به آموزش رایگان ارز دیجیتال نداشت و بیشتر از هول حلیم در دیگ افتاده بود. در همان روزهای نخست نیز بیش از ۵۰ درصد ارزش سرمایه خود را از دست داده و در ضرر بود. اما جالب‌تر است که بعد از چند ماه دوباره سرمایه وی به حالت اولیه باز گشته و دوست ناآگاه ما خوشحال از این بابت به دنبال استفاده از دوره آموزش ارز دیجیتال بود.

بازار ارزهای دیجیتال در تمام این سال ها روند صعودی داشته و تمام ارزهای دیجیتال معتبر هر چند در پاره ای از مواقع با افت روبرو شده‌اند، اما در ادامه مسیر صعودی در پیش گرفته‌اند.

۵- عدم وابستگی به سیاست های هیچ کشوری

اقتصاد و سیاست های هیچ کشوری در روند سرمایه گذاری شما در ارزهای دیجیتال تاثیری نخواهد داشت. همین چندی پیش بود که دولت چین اعلام کرد که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در میان کاربران این کشور جرم بوده و تمام صرافی ها نیز خدمات خود را به چینی ها قطع کردند. این ارزها بیشتر متناسب با میزان عرضه و تقاضا به کار خود ادامه داده و هیچ وابستگی به سیاست های مالی هیچ کشوری ندارند. هر چند ممکن است در برخی مواقع برخی رفتارها باعث بروز تغییرات لحظه ای در این رازها شود، اما در نهایت این عوامل اصلی موثر بر قیمت این رمز ارزها هستند که می‌توانند جهت دهنده به آنها باشند.

روش های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

بعد از معرفی مزایا و معایب مربوط به سرمایه گذاری ارز دیجیتال حالا نوبت به معرفی روش های سرمایه گذاری در این ارزها است. دقت کنید که تمام این نکات و موارد جنبه آموزشی داشته و باید به صورت دقیق به آنها نگاه کنید. آموزش رایگان ارز دیجیتال را در همه بخش‌ها باید جدی بگیرید.

معرفی روش های مختلف سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال از این جهت اهمیت دارد که هر کس بنا به منابع در دسترس می‌تواند یکی از آنها را انتخاب کند. اما دقت کنید که این روش ها برای سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال هستند نه کلاهبرداری. زیرا اگر کلاهبرداری های رایج برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال را بشماریم، ده‌ها مورد مختلف باید ارزیابی شوند.

سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال با خرید و فروش

یکی از روش های اصلی برای سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال خرید و فروش و نوسان گیری از آنها است. در این روش شما می‌بایست ارز دیجیتال مورد نظر را در قیمت هایی پایین خریداری نموده و در قیمت های بالا بفروشید. این روش سرمایه گذاری با عنوان نوسان گیری نیز معروف است. با استفاده از این ترفند می‌توانید در مدتی کوتاهی سرمایه های خود را چند برابر کنید اما قبل از آن به خاطر داشته باشید که:

 • استفاده از این روش سرمایه گذاری نیاز به تخصص بسیار زیادی در استفاده از روش های تحلیل تکنیکال و فاندامنتال ارزهای دیجیتال خواهد داشت. از این رو باید آموزش رایگان ارز دیجیتال را تا انتها دنبال کرده و تخصص خود را کامل کنید.
 • هم چنین برای به کار گیری استراتژی های نوسان گیری در ارزهای دیجیتال نیاز به کسب تجربه کافی خواهید داشت.

با توجه به این شرایط نیاز است تا حتماً برای استفاده از این روش سرمایه گذاری، آموزش رایگان ارز دیجیتال خود را کامل کرده و بعد از حرفه ای شدن از این ترفند استفاده کنید. همچنین استفاده از مربی در کنار خود می‌تواند این روش را برای شما ساده‌تر و راحت‌تر کند.

مزیت ها:

 • امکان ورود و سرمایه گذاری با مبالغ بسیار کم
 • امکان رسیدن به درآمد ثابت ماهانه قابل توجه

معایب:

 • نیاز به وقت زیاد
 • نیاز به تجربه و تخصص بسیار بالا
 • کارمزد زیاد به دلیل تعدد بالای معاملات

سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال با هولد آنها

دومین روش سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال هولد کردن و یا خرید آنها و نگه داشتن آنها برای طولانی مدت است. اگر شما در سال ۲۰۱۰ با ۱ میلیون تومان بیت کوین خریداری کرده و تا کنون نگه داشته بودید اکنون باید شما را در بین ۱۰۰ نفر ثروتمند اول دنیا لیست می‌کردیم. نگه داشتن ارزهای دیجیتال معتبر در طول تمام یک دهه‌ای که از طول عمر این رازها می‌گذرد، سودده بوده است.

برای این منظور بایستی ارزهای معتبر را بشناسید. در زمان مناسب اقدام به خرید آنها نموده و هم چنین آنها را در مکانی امن نگهداری کنید. این روش نسبت به تکنیک قبلی ریسک کمتری دارد اما نیاز به سرمایه گذاری طولانی و خواب پول زیادی دارد. توصیه ما به شما عزیزان این است که ابتدا با این روش شروع به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال کرده و سپس از سایر تکنیک ها استفاده کنید.

مزیت ها:

 • امکان چند برابر شدن سرمایه ها در طی چند سال
 • امکان سرمایه گذاری با مبالغ کم
 • عدم نیاز به وقت زیاد
 • کم بودن ریسک در دراز مدت

معایب:

 • طولانی بودن زمان سرمایه گذاری
 • امکان خرید ارزهای معتبر و معروف

سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال در معاملات فیوچرز

سومین روش سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال استفاده از معاملات فیوچرز است. آموزش رایگان ارز دیجیتال جنبه های مختلفی دارد که یکی از آنها نیز معاملات فیوچرز است. در شرایط عادی شما برای سرمایه گذاری روی یک ارز دیجیتال تنها می‌توانید آنها را در قیمت های پایین خریداری نموده و در قیمت های بالا بفروشید. اما با استفاده از معاملات فیوچرز این امکان را خواهید داشت که ابتدا یک ارز را در قیمت های بالا به فروش برسانید و سپس آنها را در قیمت های پایین‌تر بخرید. در واقع بازار در این شرایط دو طرفه بوده و می‌توانید از نزول قیمت آنها نیز کسب سود کنید.

همچنین در معاملات فیوچرز به ضریب اهرمی نیز دسترسی خواهید داشت. به این معنی که می‌توانید با استفاده از این روش، ۱۰ تا ۱۰۰ برابر سرمایه خود را در بازار استفاده کرده و معامله کنید.

مزیت ها:

 • امکان سرمایه گذاری چند ۱۰۰ برابری نسبت به سرمایه اصلی
 • امکان کسب سود دو طرفه از بازار ارزها
 • عدم نیاز به سرمایه خیلی بالا
 • امکان کسب سودهای بسیار زیاد حتی با سرمایه های کم

معایب:

 • وقت کیر بودن و داشتن استرس بالا
 • امکان از بین رفتن کل سرمایه در این روش وجود دارد.
 • نیاز به تخصص و تجربه بالایی دارد.

“توصیه مهم”

دقت کنید که استفاده از معاملات فیوچرز برای سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال ریسک بسیار زیادی داشته و افراد تازه‌کار به هیچ وجه نباید از این شرایط استفاده نمایند. میلیون ها دلار سرمایه کاربران در سطح جهان با استفاده زا این روش از بین می‌رود. تنها افراد حرفه ای و با سابقه طولانی می‌توانند از این تکنیک استفاده نمایند.

سرمایه گذاری روی استخراج ارز دیجیتال

آخرین روش معقول و منطقی برای سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال استخراج آنها است. در این روش شما به جای صرف پول برای خرید این ارزها باید دستگاه های کامپیوتری خاصی را خریداری کرده و با ورود به استخرهای استخراج از پاداش استخراج ارزها استفاده کنید. این روش سرمایه گذاری را در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد اما به عنوان یک نکته اولیه باید عرض کنیم که با توجه به افزایش قیمت دلار، خریداری دستگاه های مناسب برای این روش بسیار هزینه بر شده است. از این رو برای هر کسی استفاده از این تکنیک مناسب نیست.

مزیت ها:

 • مطمئن بودن در کسب سود
 • امکان رسیدن به سرمایه های قابل توجه

معایب:

 • گران بودن دستگاه های ماینینگ
 • نیاز به صرف هزینه بسیار زیاد برای انرژی برق
 • زمان بر بودن
 • سختی بالا

نکات کلیدی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

روش های سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال را مرور کردیم و هم چنین مزایا و معایب این روش ها را نیز بیان کردیم. اما لازم دانستیم تا نکات کلیدی بسیار مهمی را نیز در این باره با شما در میان بگذاریم. دقت کنید که این نکات بیشتر از تجربه به دست آمده و به این راحتی ها نمی‌توانید آنها را در هر مقاله آموزش رایگان ارز دیجیتال پیدا کنید. از این گذشته استفاده از این نکات می‌تواند برای شما بسیار مثمر ثمر باشد.

 • حتماً قبل از ورود با سرمایه بالا به این بازار ابتدا با پول کم تمام چند و چون کار با صرافی مورد نظر خود را تست کنید.
 • در انتخاب صرافی مناسب دقت بسیار زیادی داشته باشید.
 • هرگز، هرگز و هرگز اسیر هیجان بازار ارزهای دیجیتال نشده و کاملاً منطقی و بر اساس اصول معامله کنید.
 • داشتن دید بلند مدت در سرمایه گذاری در ارز دیجیتال می‌تواند شرایط بهتری برای شما ایجاد کند.
 • در شروع کار معاملات مستقیم می‌تواند شرایط بهتری برای شما ایجاد نماید.
 • قبل از هر چیزی بهتر است دوره آموزش ارز دیجیتال خود را کامل کنید.
 • انتخاب یک مربی شناخته شده برای شروع معاملات می‌تواند قدرت سرمایه گذاری شما را چند برابر بیشتر کند.
 • قبل از سرمایه گذاری بهتر است استراتژی های مختلف را در گذشته بازار تست کنید.

ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

هر یک از ارزهای دیجیتال شرایط خاص خود را داشته و طرز کار خاص خود را دارند. بیت کوین، ترون، اتریوم و … هر یک طرز کار خاص خود را دارند. از این رو به صورت عمومی نمی‌توان توضیح داد که ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند. در مقالات سایت می‌توانید در آموزش هر یک از ارزهای دیجیتال طرز کار آنها را نیز مشاهده کرده و مطالعه کنید. اما برای اینکه یک درک نسبی نسبت به این موضوع پیدا کنید، لازم دانستیم تا توضیح مختصری در این باره داشته باشیم.

ارز دیجیتال ها با استفاده از یک کدهای بسیار خاص و به صورت جفت ارز معامله می‌شوند. برای خرید و فروش مستقیم یک ارز دیجیتال طرفین نیاز به کیف پول دیجیتال دارند. به این معنی که شما باید به عنوان یک خریدار پول مربوط به ارز دیجیتال را به حساب فروشنده ریخته و سپس آدرس کیف پول دیجیتال خود را برای وی بفرستید. فروشنده در کیف پول خود روی گزینه SEND کلیک کرده و در آدرس گیرنده آدرس کیف پول شما را وارد می‌نماید.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی نیز باید جفت ارز مربوط به انتخاب کنید. برای مثال اگر در حساب خود اتریوم داشته و به دنبال خرید بیت کوین هستید، می‌توانید جفت ارز بیت کوین به اتریوم را انتخاب کرده و با پرداخت اتریوم های خود به مقدار متناسب بیت کوین دریافت کنید.

مزایای ارز دیجیتال

این بخش از آموزش رایگان ارز دیجیتال به معرفی مزایا و معایب آنها باز می‌گردد. ارزهای دیجیتال هر کدام به تنهایی مزایا و معایب خاص خود را دارند. برای مثال بیت کوین با وجود اینکه یک ارز دیجیتال بسیار عالی و شناخته شده است، اما سرعت تراکنش خیلی بالایی ندارد. در حالی که سرعت تراکنش ها در شبکه بیت کوین ۱۰ تراکنش در هر ثانیه است، ارز دیجیتال سولانا می‌تواند بیش از ۵۰۰۰۰ تراکنش را در هر ثانیه مدیریت کند. از این رو مزایا و معایبی را در این بخش برای شما آماده کرده‌ایم که به صورت عمومی برای اکثریت ارزهای دیجیتال قابل تعریف است.

۱- سرعت تراکنش بالا

اولین مزیتی که ارزهای دیجیتال با خود به همراه آورده‌اند، سرعت تراکنش بسیار بالا است. با استفاده از شبکه ارزهای دیجیتال شما می‌توانید هزاران تراکنش را در طول روز انجام دهید. در روش سنتی این میزان تراکنش شاید نیاز به هفته‌ها زمان داشت. سرعت بالای تراکنش های ارز دیجیتال یکی از ویژگی هایی است که باعث شده تا خیلی ها به آینده این رازها امیدوار شده و به آنها به عنوان یک جایگزینی برای پول فیات در آینده نگاه کنند. “راستی معنی اصطلاح پول فیات را که از بخش‌های اولیه سایت فراموش نکرده‌اید!”

۲- امنیت بسیار بالا

یکی دیگر از مزیت های اصلی رمز ارزها امنیت بسیار بالای آنها است. این رمز ارزها حتی از بهترین و مجهزترین بانک های موجود در دنیا نیز امنیت بالاتری دارند. رمز نگاری تمام تراکنش ها و اطلاعات موجود در آنها باعث شده تا هم امنیت آنها بالا برود و هم کاربران نیز شناخته نشده باقی بمانند. این مزیت نیز یکی دیگر از ویژگی هایی است که باعث شده تا ارزهای دیجیتال به این محبوبیت بالا برسند. هر ارزی که روش شبکه بلاک چین قرار می گیرد، به سادگی می‌تواند این امنیت را به کاربران خود نشان دهد.

اگر خیلی ساده بخواهیم امنیت ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار دهیم، می‌توان به این موضوع اشاره کرد که تنها زمانی امنیت این ارزها به خطر می‌افتد، که اکثریت کاربران در تمام جهان با هم دیگر تصمیم به تقلب روی آنها بگیرند که عملاً چنین امری امکان پذیر نخواهد بود.

۳- عدم وابستگی به دولت یا سازمانی خاص

ارزهای دیجیتال هیچ وابستگی به هیچ دولت خاصی نداشته و حتی سازمان خاصی نیز آنها را مدیریت نمی‌کند. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید، شما را به شبکه بیت کوین راهنمایی می‌کنیم. بسیاری از کاربران بر این باورند که ارز دیجیتال بیت کوین در ژاپن توسعه یافته و مرکز اصلی آن در ژاپن است. اما اگر کل کشور ژاپن نیز نابود شود، هیچ اختلالی در شبکه بیت کوین ایجاد نخواهد شد.

همچنین عدم وابستگی آنها به هیچ دولتی نیز باعث شده تا خیال کاربران از سرمایه گذاری روی آنها راحت باشد.

۴- غیرمتمرکز بودن

عبارت غیرمتمرکز بوده به وفور در مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال تکرار می‌شود. این عبارت یکی از ویژگی هایی را در رمز ارزها توصیف می‌کند که باعث شده تا خیلی از سرمایه داران به سمت سرمایه گذاری روی آنها کشیده شوند.

۵- سهولت در استفاده

استفاده از ارزهای دیجیتال نیاز به چالش خیلی زیادی نداشته و هر کسی  در هر سطحی از سواد و دانش به راحتی می‌تواند از آنها برای معاملات خود استفاده نماید. البته سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال ممکن است نیاز به دانش کافی داشته باشد، اما استفاده از آنها این محدودیت را نخواهد داشت.

۶- شفاف بودن قوانین و مقررات

هر ارز دیجیتالی قوانین و مقررات خاص خود را دارد. اما چیزی که درباره این رازها بسیار عالی است، عدم داشتن هیچ راز مگو در آنها است. تمام قوانین و مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال کاملاً شفاف است و همگان می‌توانند این قوانین را مطالعه کرده و از آنها با خبر باشند. هیچ اتفاق پشت پرده‌ای درباره ارزهای دیجیتال وجود ندارد.

۷- عدم نیاز به احراز هویت

فرض کنید که شما برای باز کردن یک حساب ۲۰۰ میلیارد دلاری به یک بانک مراجعه کنید. مطمئن باشید که پس از چند ساعت سازمان‌های دولتی برای دریافت مالیات سراغ شما خواهند آمد. سازمان‌های امنیتی به دنبال این خواهند بود که چنین پولی از کجا به شما رسیده است. افراد خیلی زود از حساب شما با خبر شده و در مدت کوتاهی شهره خاص و عام خواهید شد.

ورود به بازار ارز دیجیتال به صورت کامل این مشکل را برطرف کرده است. شما بدون اینکه حتی شناخته شوید، می‌توانید میلیاردها دلار را در شبکه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال داشته باشید. حتی چیزی که در چنین مواقعی از شما دیده می‌شود، یک آدرس عمومی کیف پول چندین رقمی است که پیگیری آن نیز به این راحتی ها امکان پذیر نیست. نیاز به پرداخت هیچ مالیاتی ندارید و هیچ سازمانی نیز به دنبال شما نخواهد افتاد.

معایب ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال در کنار میزت هایی که در بند قبلی به آنها اشاره کردیم، معایبی نیز دارند. شناخت معایب ارز دیجیتال نیز از بخش‌های مهم در آموزش آنها است. آموزش رایگان ارز دیجیتال در کانون بورس به صورت کاملاً بی‌طرفانه تهیه شده و تمام مزایای و معایب این ارزها نیز به صور کامل در اختیار شما قرار می گیرد تا با خیال راحت برای سرمایه گذاری روی آنها اقدام کنید. ما در کانون بورس فقط واقعیت ها را به شما انتقال می‌دهیم حتی اگر این واقعیت ها خیلی تلخ باشند.

۱- نداشتن پشتوانه

یکی از بزرگ‌ترین معایبی که می‌توان به ارزهای دیجیتال وارد کرد، نداشتن پشتوانه برای آنها است. ارزهای دیجیتال تنها ر دنیای مجازی حضور دارند و در دنیای واقعی هیچ نمود فیزیکی نداشته و از این گذشته هیچ پشتوانه فیزیکی هم ندارند. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید، دوباره باید به مثال‌ها روی بیاوریم.

به عنوان مثال نظر شما را به صندوق های سرمایه گذاری با پشتوانه طلا در بورس ایران جلب می‌کنیم. این صندوق ها به خودی خود هیچ ارز ذاتی نداشته و عملاً در محیط واقعی هیچ ارزشی را نمی‌توان برای آنها برشمرد. اما مالکین این صندوق ها با ذخیره مقدار طلا اقدام به ایجاد ارزش برای آنها می‌نمایند. در چنین مواقعی وقتی شما چند سهم از یک صندوق را خریداری می‌کنید، در واقع مقداری از طلای ذخیره شده را مالک خواهید بود.

در ارزهای دیجیتال چنین چیزی وجود ندارد و اگر اینترنت از بین برود، دیگر هیچ اثری از دارایی شما وجود نخواهد داشت. میلیون ها دلار سرمایه در این ارزها از بین خواهد رفت.

۲- نداشتن هیچ نظارتی

هر چند این مهم در برخی مواقع می‌تواند یک مزیت باشد، اما نداشتن کوچکترین نظارت بر این ارزها ممکن است باعث بروز نگرانی‌هایی در برخی از سرمایه گذاران باشد.

۳- امکان راحت توسعه ارزهای دیجیتال

در گذشته برای اینکه یک ارز دیجیتال توسعه پیدا کند، لازم بود حداقل فرد توسعه دهنده دانش برنامه نویسی داشته و به علوم کامپیوتر نیز به صورت تخصصی تسلط داشته باشد. این امر باعث می‌شود تا هر کسی نتواند برای توسعه این ارزها اقدام نماید. اما شرایط در حال حاضر بسیار تغییر کرده است. از آنجایی که توکن ها نیاز به هیچ شبکه بلاک چین اختصاصی ندارند، هر کسی تنها با چند کلیک ساده در محیط اینترنت می‌تواند روی شبکه بلاک چین سایر ارزها اعم از اتریوم یک ارز دیجیتال مخصوص به خود را ایجاد نماید.

در بخش‌های قبلی مقاله به نحوه توسعه یک ارز دیجیتال توسط “ممد” اشاره کردیم. ممدهای بسیار زیادی در دنیای واقعی وجود دارند. به همین دلیل در حال حاضر هزاران ارز دیجیتال توسعه پیدا کرده که بسیاری از آنها کوچکترین اعتباری ندارند.

۴- نبود اطلاعات کافی برای برخی از ارزها

بسیاری از ارزها هم هستند که شناخت کافی نسبت به آنها وجود نداشته و اطلاعات درباره آنها بسیار کم است. چنین ارزهایی در صورت معامله به شدت ممکن است ریسک بالایی ایجاد نمایند. هر چند ممکن است برخی از آنها در آینده معتبر شوند و ارزش زیادی هم داشته باشند، اما نبود اطلاعات می‌تواند دشمن سرمایه گذاری باشد. آموزش رایگان ارز دیجیتال خود یک راه برای کسب اطلاعات درباره چنین ارزهایی است که کاربران سرمایه های خود را وارد آنها نکنند.

۵- امکان تغییرات قیمتی با مبالغ کم

در بندهای قبلی به معرفی ارز دیجیتالی پرداختیم که کل سرمایه موجود در آن کمتر از ۵۰۰ هزار دلار بود. این هم نشان می‌دهد که یک فرد با سرمایه ۱ میلیون دلاری می‌تواند ده‌ها ارز دیجیتال را به راحتی تحت نوسانات بسیار زیادی قرار دهد. ای ایراد برای ارزهای دیجیتال بزرگتر و معتبر وجود ندارد. از این رو توصیه می‌کنیم که سرمایه گذاری خود را از ارزهای دیجیتالی شروع کنید که شناخت کافی نسبت به آنها وجود دارد.

بررسی امنیت ارزهای دیجیتال

یکی از مهم‌ترین بحث‌ها در آموزش رایگان ارز دیجیتال مربوط به بررسی امنیت این ارزها می‌شود. امنیت واژه‌ای است که همیشه به سرمایه گذاران اطمینان می‌بخشد. همه ما برای سرمایه کاری به دنبال مکان‌ها و بازارهایی امن هستیم. امنیت باعث می‌شود تا انسان‌ها اطمینان خاطر بیشتری نسبت به نتیجه نهایی داشته باشند. از این رو امنیت ارزهای دیجیتال نیز اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند. اما بیایید این واژه را درباره ارزهای دیجیتال بررسی کنیم.

برای اینکه امنیت ارزهای دیجیتال را مدور بررسی قرار دهیم، ابتدا باید عوامل مخاطره‌آمیز را در آنها تشخیص دهیم. این ارزها برنامه های کامپیوتری ۰ و ۱ هستند، از این رو اصلی ترین چالش امنیتی درباره آنها هکرها هستند. هکرها می‌توانند با هک شبکه یک ارز دیجیتال تمام کوین های آن را صاحب شوند، اما این موضوع در واقعیت به این راحتی نیست.

آیا تاکنون شنیده‌اید که هکری ارز دیجیتالی را هک کند؟ حتی برای ارزهای دیجیتال پیش پا افتاده و نامعتبر نیز چنین چیزی پیش نیامده است. شبکه های بلاک چین قدرت بسیار زیادی در رمزنگاری اطلاعات دارند. تمام ارزهای دیجیتال بر روی شبکه های بلاک چین قرار می‌گیرند. از این رو این شرایط رمزنگاری برای همه رمز ارزها وجود خواهد داشت.

هک کردن رمز نگاری صورت گرفته از سوی شبکه بلاک چین بسیار دشوار است اما غیرممکن نیست. تنها چیزی که این امر را غیرممکن کرده مسئله زمان است. در حال حاضر این شبکه ها برای تائید تراکنش ها از رمز های بسیار پیشرفته‌ای استفاده می‌نمایند. امکان حدس زدن این رمزها با استفاده از پیشرفته‌ترین کامپیوترهای امروزی نیاز به بیش از ۱۲۰ سال زمان دارد. از این رو است که بسیاری از منابع عملاً امکان هک کردن شبکه یک ارز دیجیتال معتبر مانند بیت کوین را غیرممکن می‌دانند.

وایت پیپر ارز دیجیتال چیست؟

یکی دیگر از نکاتی که لازم است درباره ارزهای دیجیتال بدانید، وایت پیپر است. وایت پیپر ارز دیجیتال اصطلاحی است که به سند اولیه معرفی این رازها اشاره دارد. هر توسعه دهنده‌ای در زمان معرفی ارز دیجیتال خود به تمام دنیا از یک سند پی دی اف استفاده کرده و تمام اطلاعات مربوط را در آن قرار می‌دهد. این سند در بازار رمز ارزها با عنوان وایت پیپر شناخته می‌شود.

ترید در ارز دیجیتال

ترید در لغت به معنی تجارت است و اصطلاح ترید در از دیجیتال به خرید و فروش این ارزها اشاره دارد. ترید معمولاً اصطلاحی است که بیشتر برای خرید و فروش کوتاه مدت این ارزها کاربرد دارد. نوسان گیری و یا خرید و فروش این ارزها در بازه های زمانی کمتر از چند هفته را ترید می نامیم.

تریدر ارز دیجیتال کیست؟

به کسی که در بازار ارزهای دیجیتال ترید می‌کند، اصطلاحاً تریدر گفته می‌شود. هر معامله گر خردی را می‌توان به نوعی یک تریدر معرفی کرد.

هولد و هولدر ارز دیجیتال

اصطلاح هولد و هودلدر یا هولدر نیز اصطلاحی شبیه به ترید و تریدر هستند با این تفاوت که این اصطلاحات برای نگهداری ارزها برای بازه های زمانی بلند مدت به کار می‌رود.

عرضه اولیه ارز دیجیتال

آخرین موضوع از این بخش از آموزش رایگان ارز دیجیتال به معرفی عرضه اولیه در ارزهای دیجیتال مربوط می‌شود. عرضه اولیه رمز ارزها با عبارت ICO شناخته می‌شود. این عرضه اولیه با اهداف مختلفی صورت می‌پذیرد. البته اقدامات این چنینی بعد از سال ۲۰۱۷ در ارزهای دیجیتال رایج شد و قبل از آن چنین شرایطی وجود نداشت.

عرضه اولیه در ارزهای دیجیتال را می‌توان مشابه با عرضه اولیه در سهام بورسی قلمداد کرد. در عرضه اولیه سهام، معمولاً یک قیمت پایین‌تر از قیمت واقعی آن در نظر گرفته شده و کاربران نیز می‌توانند برای خرید سهام مورد نظر در عرضه اولیه اقدام کند. دقیقاً چنین شرایطی برای عرضه اولیه ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد. البته تفاوت های فاحشی هم در این بین دیده می‌شود. اما ماهیت اصلی آنها مشابه است.

فرض کنید که شما یک توسعه دهنده ارز دیجیتال هستید و ارز دیجیتال خود را با عنوان بیبی دوج ایجاد کرده‌اید. اولین قدم در این مواقع ارائه وایت پیپر بیبی دوج خواهد بود. بعد از معرفی وایت پیپر شما بازه زمانی مشخصی را تعیین کرده  در این بازه ارز دیجیتال خود را با قیمتی معمولاً کمتر از قیمت واقعی آن عرضه می‌کنید. کاربران می‌توانند در این بازه زمانی برای خرید بیبی دوج از شما اقدام نمایند. فرایند خرید و فروش در این مواقع بسیار ساده است.

هر کسی در بازه زمانی مشخص شده می‌تواند از طریق پلتفرم یا صرافی در نظر گرفته شده برای خرید این ارز اقدام نماید. اما دقت کنید که با خرید عرضه اولیه شما سهام دار ارز دیجیتال بیبی دوج نخواهید شد. شما تنها یک خریدار این از هستید.

چرا سرمایه گذاران در عرضه اولیه شرکت می‌کنند؟

حال سؤال اینجاست که چرا سرمایه گذاران در عرضه اولیه ارزهای دیجیتال شرکت می‌کنند؟ اگر آموزش رایگان ارز دیجیتال را تاکنون به دقت مطالعه کرده باشید، احتمالاً پاسخ این پرسش را نیز می‌دانید.

ارزهای دیجیتال قدرتمند و دارای تیم توسعه دهنده قوی، معمولاً در روز اول ورود به بازار ارزهای دیجیتال با رشدهای بسیار زیادی همراه شده و در یک روز حتی بیش از ۱۰۰۰ درصد افزایش قیمت دارند. اگر شما در این ارزها مبلغی را سرمایه گذاری کرده باشید، در یک مدت کوتاه سرمایه خود را صدها برابر خواهید کرد.

به همین دلیل است که سرمایه گذاران علاقه زیادی به شرکت در عرضه اولیه ارزهای دیجیتال دارند. البته باید اشاره کنیم که همیشه نیز شرایط به همین خوبی و گل و بلبلی پیش نمی‌رود.

عرضه اولیه چه سودی برای توسعه دهنده دارد؟

یکی دیگر از سؤال‌ها این است که عرضه اولیه چه سودی برای توسعه دهنده دارد؟ توسعه دهندگان از این تکنیک بیشتر برای جذب سرمایه استفاده می‌نمایند. دقیقاً همان هدفی که در عرضه اولیه در بورس دنبال می‌شود، در ارزهای دیجیتال نیز صدق می‌نماید.

آیا باید در عرضه اولیه ارزهای دیجیتال شرکت کنیم؟

شرکت در عرضه اولیه یک ارز دیجیتال راه رفتن روی لبه یک شمشیر است. یک طرف این شمشیر خوشبختی و سعادت همیشگی منتظر شما است و در طرف دیگر آن نیز نابودی سرمایه ها انتظار شما را می‌کشد. در سال های اخیر افراد متقلب زیادی با عرضه اولیه های توکن های بی در و پیکر سرمایه های زیادی را از کاربران خود به تاراج برده‌اند. با توجه به اینکه هیچ نظارتی هم در این بازار وجود ندارد، عملاً امکان ردگیری چنین اقدامی نیز وجود نخواهد داشت.

از کجا باید زمان عرضه اولیه و اطلاعات یک ارز دیجیتال را بدانیم؟

بسیار از سایت ها هستند که زمان عرضه اولیه ارزهای دیجیتال و نحوه شرکت در آنها را معرفی می‌نمایند. در بخش‌های بعدی و در زمان معرفی منابع معتبر ارزهای دیجیتال به این سایت ها اشاره خواهیم نمود.

گام ششم (مقطع دبیرستان): کیف پول ارز دیجیتال

ادامه بحث آموزش رایگان ارز دیجیتال در دوره دبیرستان را با یک موضوع بسیار جذاب و مهم دنبال می‌کنیم. کیف پول ارز دیجیتال موضوعی است که هم اهمیت بسیار زیادی دارد و هم چالش‌های بسیار زیادی هم درباره آن وجود داشته که گذر از این چالش‌ها بدون آموزش سخت خواهد بود. ارز بین رفتن و گم شدن کیف پول ارز دیجیتال دقیقاً به این معنی است که شما هیچ دارایی در اختیار ندارید. هر چند روش هایی برای بازگرداندن این دارایی‌ها تعریف شده اما احتمال مثمر ثمر بودن آنها بسیار پایین است. از این رو لازم دانستیم تا به صورت کامل و جامع نکات مربوط به انواع کیف پول های ارز دیجیتال را تحت عناوین زیر با شما در میان بگذاریم:

 • برای خرید ارز دیجیتال نیاز به چه چیزهایی داریم؟
 • کیف پول ارز دیجیتال چیست؟
 • انواع کیف پول ارز دیجیتال
 • بهترین کیف پول ارز دیجیتال
 • بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها
 • نحوه استفاده از کیف پول ارز دیجیتال
 • بررسی امنیت کیف پول ارز دیجیتال
 • روش های بازگرداندن رمز عبور و محتویات کیف پول ارز دیجیتال

برای خرید ارز دیجیتال نیاز به چه چیزهایی داریم؟

خرید ارز دیجیتال در چند مرحله انجام می‌شود. برای داشتن و نگه داشتن ارزهای دیجیتال نیاز به نرم افزار یا سخت افزاری دارید که کدهای این ارزها را در خود نگه دارد. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید، می‌توان همان مثال بانک معمولی را مرور کرد. شما برای اینکه اسکناس های خود را نگه دارید، می‌توانید از یک کیف پول معمولی استفاده کنید، اما دارایی شما در حساب بانکی دیگر در کیف پول قرار گرفته و برای آن نیاز به یک حساب بانکی دارید که به صورت الکترونیکی می‌توانید به محتویات آن دسترسی داشته باشید. برای نگهداری دارایی ارز دیجیتال نیز نیاز به نرم افزارها یا سخت افزارها خاصی دارید که اصطلاحاً به آنها کیف پول ارز دیجیتال اطلاق می‌شود.

هر رمز ارزی در شبکه بلاک چین خود با کدهای خاصی شناخته می‌شود. کیف پول ها این قابلیت را دارند که این کدها را شناسایی کرده و در خود ذخیره نمایند. دقیقاً مانند نرم افزار معمولی که در گوشی از آن برای باز کردن یک فایل مخصوص استفاده می‌کنید. برای باز کردن فایل‌های موسیقی نیاز به نرم افزارهای پخش کننده موزیک، برای باز کردن فایل‌های ویدئویی نیاز به نرم افزارهای ویدئویی و برای باز کردن فایل‌های پی دی اف نیاز به نرم افزار مخصوص به آن دارید. دقیقاً به همین منوال برای مشاهده ارز دیجیتال نیز نیاز به داشتن کیف پول خواهید داشت.

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

در بند قبلی اشاره‌ای به کیف پول ارز دیجیتال نمودیم تا مفهوم آن را د ذهن شما نهادینه نماییم. کیف پول ارز دیجیتال یک نرم افزار یا سخت افزاری است که امکان شناسایی کدهای ارزهای دیجیتال را دارا است. این کیف پول ها می‌توانند کدهای ارزهای دیجیتال را برای شما نگهداری کنند. البته دقت کنید که برای هر رمز ارزی نیاز به کیف پول مخصوصی خواهید داشت. بسیاری از کیف پول ها هستند که ده‌ها ارز دیجیتال را پشتیبانی کرده و از آنها می‌توان برای نگهداری رمز ارزهای مختلف استفاده نمود. اما با این حال قبل از استفاده از کیف پول باید این موضوع را تحقیق نمایید.

انواع کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال در زبان انگلیسی Wallet اطلاق می‌شود. از این رو وقتی این پسوند یا پیشوند را در یک کیف پول دیجیتالی مشاهده می‌کنید، معمولاً اشاره به کیف پور ارز دیجیتال دارد. این بخش از آموزش رایگان ارز دیجیتال را می‌توان یکی از مهم‌ترین مباحث دوره دبیرستان این آموزش دانست. زیرا کاربرد بسیار زادی داشته و لازم است تا کاربران همه این اطلاعات را به خوبی در ذهن داشته باشند. کیف پول های ارز دیجیتال در انواع مختلفی در دسترس است.

کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال برای موبایل

یکی از رایج‌ترین انواع کیف پول ارز دیجیتال، کیف پول های نرم افزاری مخصوص موبایل هستند. این دست از کیف پول ها برای سیستم عامل های موبایلی اعم از اندروید، iOS و سایر سیستم عامل های معمول برای موبایل ها توسعه پیدا کرده‌اند. این کیف پول ها مانند یک نرم افزار معمولی بر روی موبایل ها نصب شه و استفاده از آنها نیز بسیار ساده است. برای استفاده از این کیف پول ها نیاز به چالش خیلی زیادی نداشته و استفاده از امکانات آنها بسیار ساده است. البته دقت کنید که هر کیف پولی ممکن است امکانات خاص خود را داشته باشد.

از بهترین و رایج‌ترین کیف پول های موبایلی ارز دیجیتال می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کیف پول ارز دیجیتال موبایلی الکتروم Electrum Crypto Wallet
 • کیف پول ارز دیجیتال موبایل تراست والت Trust Wallet
 • کیف پول ارز دیجیتال مای سلیوم Mycelium Crypto Wallet
 • کیف پول ارز دیجیتال اکسودوس EXODUS Crypto Wallet

البته کیف پول های بسیار زیادی برای سیستم عامل موبایلی تعریف شده است که لیست کردن همه آنها نیاز به چندین صفحه مقاله خواهد داشت. اما مهم‌ترین و رایج‌ترین این کیف پول ها را با شما در میان گذاشتیم. احتمالاً باید از میان یکی از این موارد انتخاب کنید.

آموزش استفاده از کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال تراست والت

اشاره کردیم که تمام نکات آموزش رایگان ارز دیجیتال در این مقاله به صورت کاملاً کاربردی تهیه شده است. از این رو خیلی دوست نداریم که مسائل تئوری را با شما در میان بگذاریم. در این بخش نحوه استفاده از تراست والت، یکی از رایج‌ترین و معمول‌ترین کیف پول های ارز دیجیتال مورد استفاده برای سیستم عامل موبایلی را برای شما تشریح می‌کنیم.

مرحله اول: دانلود کیف پول تراست والت

در قم اول باید این کیف پول را برای موبایل خود دانلود کنید. کاربران اندروید از گوگل پلی و کاربران iOS نیز می‌توانند از اپ استور برای این منظور استفاده نمایند. هم چنین می‌توانید به صورت مستقیم وارد سایت کیف پول تراست والت به نشانی www.trustwallet.com شده و در همان صفحه اصلی سایت روی گزینه مربوط به سیستم عامل موبایل خود کلیک نمایید.

مرحله دوم: مراحل نصب نرم افزار را روی گوشی خود اجرا کنید.

مرحله سوم: سپس نوبت به باز کردن حساب کاربردی درون آن می‌شود. دقت کنید که در تمام این مراحل گوشی شما باید به اینترنت وصل باشد.

 • روش گزینه CREATE A NEW WALLET کلیک کنید.
 • سپس عبارت بازیابی ۱۲ کلمه‌ای به شما نشان داده خواهد شد. این عبارت را روی یک کاغذ یادداشت کرده و آن را در جایی امن نگهداری کنید.
 • یک بار برای تست باید این ۱۲ کلمه را در مرحله بعدی باز کردن حساب کاربری خود وارد کنید.
 • با کلیک روی گزینه DONE مراحل باز کردن حساب کاربری شما به پایان می‌رسد.
 • با وارد کردن رمز عبور و نام کاربری نیز می‌توانید در هر بار برای ورود به نرم افزار تراست والت از آن استفاده کنید.

کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال برای دسکتاپ

یکی دیگر از انواع کیف پول ارز دیجیتال، کیف پول دسکتاپ است که برای سیستم عامل ویندوز یا لینوکس توسعه پیدا کرده‌اند. کیف پول های دسکتاپی نیز طرفداران خاص خود را داشته و از آنها استفاده‌های زیادی می‌شود. برای کسانی که برای معاملات خود از لپ تاپ استفاده کرده و دست به تحلیل دارند، این کیف پول ها می‌تواند گزینه مناسبی باشد. البته توصیه ما به شما عزیزان این است که از نسخه ها و نمونه هایی از کیف پول های دسکتاپ استفاده کنید که نسخه موبایلی آنها نیز در دسترس است. از رایج‌ترین نسخه‌های دسکتاپ کیف پول ارز دیجیتال می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کیف پول دسکتاپی اکسودوس
 • کیف پول دسکتاپی الکتروم
 • کیف پول دسکتاپی اتمیک Atomic Wallet
 • کیف پول دسکتاپی کوینومی Coinomi Crypto wallet

کیف پول ارز دیجیتال تحت وب

در این بخش از آموزش رایگان ارز دیجیتال شما را با کیف پول های مخصوص این ارزها آشنا می‌کنیم که برای استفاده از آنها یا باید به صورت مستقیم وارد سایت آنها شده و به صورت آنلاین از آنها استفاده کنید و یا می‌توانید اکستنشن آنها را در مرورگر کروم خود نصب کرده و دسترسی سریع به آنها را برای خود ایجاد نمایید. این دسته از کیف پول ها نیز کاربرد خود را داشته  و حتی برخی از بهترین کیف پول های ارز دیجیتال نیز در این گروه قرار می‌گیرند.

 • کیف پول آنلاین و تحت وب بلاک چین Blockchain Crypto Wallet
 • کیف پول آنلاین و تحت وب کریپتوناتور Cryptonator
 • کیف پول آنلاین و تحت وب متاماسک Metamask
 • کیف پول آنلاین و تحت وب جاکس Jaxx

کیف پول کاغذی ارز دیجیتال

نوع دیگری از کیف پول ارز دیجیتال وجود دارد که به صورت کاغذی است. در این نوع کیف پول شما بر روی یک کاغذ یک QR CODE در اختیار خواهید داشت که می‌توانید از آن برای حفظ دارایی خود و یا نقل و انتقال استفاده کنید.

کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال

آخرین دسته از کیف پول های رایج برای ارزهای دیجیتال کیف پول های سخت افزاری هستند. این کیف پول ها بیشتر شبیه فلش مموری های رایج توسعه یافته و استفاده از آنها مستلزم خرید سخت افزار آنها از بازار خواهد داشت.

 • کیف پول سخت افزاری لجر Ledger
 • کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس Ledger Nano S
 • کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس Ledger Nano X
 • کیف پول سخت افزاری ترزور Trezor
 • کیف پول سخت افزاری ترزور وان Trezor One
 • کیف پول سخت افزاری ترزور مدل تی  Trezor Model T
 • کیف پول سخت افزاری کیپ کی Keep Key

کیف پول گرم ارز دیجیتال چیست؟

دو اصطلاح رایج درباره انواع کیف پول ارز دیجیتال یکی کیف پول گرم و دیگری کیف پول سرد است. کیف پول گرم یا هات والت و یا به اصطلاح انگلیسی Hot Wallet اصطلاحاً به کیف پول های دیجیتالی اطلاق می‌شود که برای راه‌اندازی آنها نیاز به یک دستگاه الکترونیکی مانند لپ تاپ یا موبایل دارید و بر روی سیستم عامل نصب و اجرا می‌شود. کیف پول های موبایلی، دسکتاپی و تحت وب اصطلاحاً کیف پول گرم نامیده می‌شوند.

از مهم‌ترین ویژگی های کیف پول گرم می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • در شبکه دیجیتال اجرا می‌شوند.
 • عموماً رایگان هستند و در دسترس همگام قرار دارند.
 • هر کدام از این کیف پول های دیجیتال معمولاً از تعداد بسیار زیادی رمز ارز پشتیبانی می‌نمایند.
 • کار کردن با آنها بسیار ساده است.
 • امکانات بسیار زیادی دارند.

کیف پول سرد ارز دیجیتال چیست؟

دسته دوم از کیف پول ها به کیف پول های سرد یا Cold Wallet معروف هستند. این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال دارای نمود فیزیکی بوده و برای ذخیره سازی اطلاعات ارز دیجیتال خود نیاز به یک وسیله فیزیکی برای آنها خواهید داشت. دو دسته کیف پول های کاغذی و کیف پول سخت افزاری در این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال قرار می‌گیرند.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال ۲۰۲۱

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های آموزش رایگان ارز دیجیتال به معرفی بهترین کیف پول برای این ارزها بر می‌گردد. با توجه به اینکه این کیف پول ها باید دارای ویژگی هایی باشند، ابتدا به معرفی ویژگی های لازم برای بهترین کیف پول ارز دیجیتال می‌پردازیم. این کیف باید مزیت ها و ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • امنیت به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین معیار برای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال ۲۰۲۱ نقش دارد.
 • فضای کاربری آسان را نیز می‌توان یکی از این ویژگی ها در نظر گرفت.
 • دسترسی به امکانات مختلف نیز یکی از ویژگی هایی است که محارب را از استفاده از سایر پلتفرم ها بی‌نیاز می‌سازد.
 • پشتیبانی از تعداد بالایی از ارزهای دیجیتال را نیز می‌توان از جمله این معیارها در نظر گرفت.
 • کارمزد پایین نیز یکی دیگر از مزیت هایی است که بهترین کیف پول ارز دیجیتال ۲۰۲۱ می‌تواند برای شما رقم بزند.
 • امکان استفاده در چند پلتفرم به صورت همزمان را نیز باید یکی دیگر از این مزیت ها بدانیم.

با در نظر گرفتن همه این معیارها ۵ کیف پول ارز دیجیتال برتر سال ۲۰۲۱ به شرح زیر خواهند بود:

 • الکتریوم (Electrum Wallet) برای بیت کوین
 • کیف پول کوین بیس (Coin base Wallet) برای افراد تازه‌کار
 • مای سلیوم (Mycelium Wallet) برای کیف پول های موبایلی
 • کیف پول لجر نانو ایکس برای کیف پول های سخت افزاری
 • کیف پول اکسودوس برای کیف پول های دسکتاپ و تحت وب

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها

مانند سایر بازارهای مالی ایرانی ها از دسترسی به بسیاری از امکانات محروم هستند و این موضوع برای کیف پول های ارز دیجیتال نیز صادق است. در حال حاضر بسیاری از نرم افزارهای کیف پول ارز دیجیتال کاربران ایرانی را تحریم کرده و از آنها پشتیبانی نمی‌کنند. از این رو این انتخاب برای ایرانی ها با چالش‌هایی همراه است. در حال حاضر بهترین کیف پول برای کاربران ایرانی کیف پول نرم افزاری تراست والت و البته کیف پول های سخت افزاری لجر نانو هستند که به راحتی در دسترس کاربران ایرانی قرار می‌گیرند. کیف پول تراست والت کاملاً رایگان است و کار کردن با آن نیز بسیار ساده می‌باشد.

نحوه استفاده از کیف پول ارز دیجیتال

آموزش کیف پول رمز ارزها از مهم‌ترین بخش‌های آموزش رایگان ارز دیجیتال است که تصمیم گرفتیم به صورت کامل به آن بپردازیم. استفاده از کیف پول ارز دیجیتال برای چند هدف مختلف انجام می‌شود. این اهداف به شرح زیر هستند:

 • برای خرید و فروش مستقیم ارزهای دیجیتال که البته خیلی مرسوم نیست.
 • برای نگه داشتن ارزهای دیجیتال
 • برای نقل و انتقال ارزها به سایر پلتفرم ها اعم از حساب صرافی یا سایر کیف پول ها

دو کاربرد اصلی انواع کیف پول ارز دیجیتال که لازم است حتماً با آنها آشنا شوید، دریافت و ارسال ارز دیجیتال از طریق آنها است.

 • برای ارسال ارز دیجیتال تنها لازم است در کیف پول ارز دیجیتال خود روی گزینه SEND کلیک کنید. سپس در کیف پول خود از شما آدرس کیف پول و یا سایر حساب کاربری درخواست خواهد شد. برای وارد کردن این آدرس هم می‌توانید آن را به صورت دستی وارد کنید و هم از QR CODE استفاده کنید. با وارد کردن آدرس تنها با یک لیک تمام فرایند ارسال ارز دیجیتال انجام خواهد شد.
 • برای دریافت ارز دیجیتال با استفاده از کیف پول خود نیز عملیات باید به صورت عکس انجام شود. با کلیک روی گزینه RECIEVE یک کد که آدرس کیف پول شما است، نشان داده خواهد شد. با وارد کردن این آدرس در کیف پول و یا حساب مبدأ می‌توانید ارز دیجیتال مورد نظر را دریافت کنید.

دقت کنید که دریافت ارز دیجیتال در اکثر کیف پول ها بدون هزینه و کارمزد است اما برای ارسال باید مقداری ارز دیجیتال برای کارمزد در نظر داشته باشید. کارمزد ارزهای دیجیتال معمولاً با ارزهای پایه قدرتمند مانند اتریوم، تتر، ترون و .. پرداخت می‌شود.

بررسی امنیت کیف پول ارز دیجیتال

امنیت کیف پول های ارز دیجیتال با استفاده از عوامل مختلفی تأمین می‌شود. دقت به هر یک از این عوامل برای کاربران الزامی است. توصیه می‌کنیم تا تمام رمزها و موارد امنیتی را برای کیف پول خود لحاظ کرده و آن را در نظر بگیرید. این مهم باعث می‌شود تا دارایی های شما در بهترین شرایط امنیتی قرار گیرد. از موارد امنیتی کیف پول های رمز ارزها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نام کاربری و رمز ورودی که خودتان به عنوان کاربر به کیف پول خود اختصاص می‌دهید. این رمز در هنگام راه‌اندازی مجدد کیف پول از شما خواسته می‌شود.
 • کد ۱۲ کلمه‌ای کیف پول ها رمزی برای بازگردانی کیف پول های ارز دیجیتال است که باید آن را نیز در جایی امن نگهداری کنید.
 • کد احراز هویت دوعاملی تحت عنوان ۲FA نیز یکی دیگر از راه‌های تائید هویت شما در کیف پول های دیجیتال است.
 • پشتیبانی از چند امضاء را نیز می‌توان یکی از موارد امنیتی در کیف پول های دیجیتال دانست.

معرفی امن ترین کیف پول ارز دیجیتال

امنیت اصلی‌ترین دغدغه کاربران در استفاده از انواع کیف پول دیجیتال می‌باشد. هر چقدر امنیت یک کیف پول بیشتر باشد، تقاضا برای آن نیز بیشتر خواهد بود. اما قبل از اینکه به معرفی امن ترین کیف پول ارز دیجیتال بپردازیم، لازم است تا شما را با چالش‌های امنیتی این کیف پول ها آشنا کنیم.

 • یکی از این چالش‌ها مربوط به اختلالات نرم افزاری است که در کیف پول های معرفی شده در این مقاله با آن روبرو نخواهید بود.
 • امکان هک کیف پول ارز دیجیتال نیز می‌تواند یکی از این چالش‌ها باشد که کیف پول های سخت افزاری در این امر عملکرد ایمن تری دارند اما با این حال سایر کیف پول های معرفی شده نیز از این نظر ایمن هستند.
 • چالش‌های مربوط به در اختیار قرار گرفتن اطلاعات خود کاربر در دسترس توسعه دهندگان کیف پول را نیز باید یک چالش امنیتی مهم در نظر بگیریم. استفاده از کیف پول های معتبر و شناخته شده شما را از این چالش رها می‌سازد.

روش های بازگرداندن رمز عبور و محتویات کیف پول ارز دیجیتال

در این بخش از آموزش رایگان ارز دیجیتال شما را با ترفندهای بازگردانی کیف پول دیجیتالی بعد از گم شدن اطلاعات آن می‌پردازیم. قبل از هر چیزی باید عنوان کنیم که این روش ها همیشه کارساز نبوده و در اکثریت مواقع امکان بازگردانی این اطلاعات وجود نخواهد داشت. از این رو سعی کنید حتماً اطلاعات کیف پول خود را در جایی امن نگهداری نمایید. اما در صورت مواجه شدن با این مشکل می‌توانید از ترفندهای زیر استفاده کنید.

 • بازیابی کیف پول ارز دیجیتال با استفاده از عبارت SEED

اولین راه‌حل برای بازیابی کیف پول ارز دیجیتال استفاده از عبارت ۱۲ کلمه‌ای است که با عنوان SEED در همان لحظه افتتاح حساب کاربری در کیف پول به شما داده شده است. اشاره کردیم که این کد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در صورت داشتن آن در هر شرایطی می‌توانید کیف پول خود را دوباره بازیابی کنید. اما اگر این کد را فراموش کرده و یا گم کرده‌اید، شرایط پیچیده خواهد شد.

 • بازیابی کیف پول ارز دیجیتال یا کلید خصوصی با استفاده از والت ریکاوری

والت ریکاور یک شرکت نرم افزاری بسیار بزرگ و معتبر است که خدمات بازیابی کلید خصوصی کیف پول ارز دیجیتال را نیز ارائه می‌نماید. البته این شرکت برای انجام این فرایند هزینه قابل توجهی را نیز از شما اخذ کرده و ۲۰ درصد از دارایی کیف پول شما را صاحب خواهد شد.

 • بازیابی کلید خصوصی کیف پول ارز دیجیتال با استفاده از فایندر اوتر

فایندر اوتر یک نرم افزار بازیابی اطلاعات قدرتمند است که از آن می‌توانید برای بازیابی کیف پول ارز دیجیتال و اطلاعات آن نیز استفاده کنید. استفاده از این نر افزار نیز با موفقیت هایی در برخی مواقع همراه شده است.

 • بازیابی کلید خصوصی کیف پول ارز دیجیتال با استفاده از تکنیک هیپنوتیزم

یک شرکت نرم افزاری تحت نظر آقای بیل میلر با یک روش بسیار خاص اقدام به بازیابی کلید خصوصی کیف پول شما می‌نماید. در این روش که به روش هیپنوتیزم معروف شده، این شرکت با استفاده از داده‌های ذهنی شما این کلید را در اختیار شما قرار می‌دهد. البته استفاده از این روش نیز رایگان نیست و آقای میلر درصد قابل توجهی از دارایی کیف پول شما را دریافت خواهد نمود.

در پایان این بخش از مقاله آموزش رایگان ارز دیجیتال شما موفق به پایان آموزش های دوره دبیرستان شده و اکنون می‌توانید با مدرک دیپلم یک قدم بزرگ دیگر برای معامله گری در ارزهای دیجیتال برداشته اید.

گام هفتم (مقطع کارشناسی): آموزش رایگان تحلیل ارز دیجیتال

ورود شما را به دوره کارشناسی آموزش رایگان ارز دیجیتال خوش‌آمد می‌گوییم. در این بخش از آموزش ها یک راست سراغ حرفه‌ای‌ترین بخش آموزش این ارزها یعنی آموزش تحلیل آنها می‌رویم. داشتن دانش تحلیل یکی از اصلی‌ترین اقدامات برای معاملات ارزهای دیجیتال است. اگر به خوبی به آن دقت کنید، می‌توانید با اتخاذ تصمیمات درست، از معاملات اشتباه دوری کرده و معاملات خود را بهینه نمایید. این بخش از نکات آموزش رایگان ارز دیجیتال به عناوین زیر مربوط می‌شود:

 • آموزش رایگان تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال
 • آموزش رایگان تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال
 • عوامل موثر بر قیمت ارز دیجیتال

آموزش رایگان تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

در این بخش از آموزش رایگان ارز دیجیتال به معرفی روش های تکنیکالی تحلیل این ارزها می‌پردازیم. دقت کنید که با توجه به آموزش تحلیل تکنیکال به صورت کاملاً پیشرفته در سایر مقالات سایت خیلی به دنبال معرفی این روش تحلیلی نبوده و قصد ما از طراحی این بخش نیز آموزش تحلیل تکنیکال نخواهد بود. بلکه تکنیک های رایج در تحلیل تکنیکال رمز ارزها را با شما مرور می‌کنیم. نگران نباشید. حتی اگر کوچکترین شناختی هم نسبت به استفاده از تحلیل تکنیکال ندارید، روش های گفته شده در ادامه را به راحتی می‌توانید به کار گرفته و از آنها برای بهینه کردن معاملات خود استفاده کنید.

دقت داشته باشید که آموزش رایگان تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال یکی از حرفه‌ای‌ترین آموزش ها در این باره است و حتماً باید آن را به صورت دقیق مطالعه کنید. به همین دلیل این آموزش ها را به دوره لیسانس آموزش رایگان ارز دیجیتال انتقال داده‌ایم تا پیش نیازهای لازم را از قبل آموخته باشید. با دقت به این آموزش ها خواهید توانست تا پله های موفقیت در این بازار متلاطم را دنبال کرده و به کسب درآمد پایدار در آن برسید.

آموزش رایگان تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال با استفاده از خطوط حمایت و مقاومت

یکی از متداول‌ترین روش هایی که با آن می‌توانید معاملات خود را در بازار ارزهای دیجیتال بهینه کنید، استفاده از خطوط حمایت و مقاومت است. دقت کنید که این روز آموزش رایگان ارز دیجیتال هم برای کاربران نوسان گیر و هم برای کسانی که به دنبال هولد کردن این ارزها هستند، اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. از این رو لازم است تا به صورت دقیق به آن توجه کنید.

خطوط حمایت و مقاومت خطوطی هستند که قیمت قبلاً به آنها واکنش نشان داده است. در صورتی که قیمت دوباره به این اعداد برسد، احتمالاً باید شاهد دوباره واکنش قیمت ارز دیجیتال به آنها باشیم. برای استفاده زا این روش تکنیکالی برای تحلیل ارز دیجیتال از مراحل زیر استفاده کنید:

 • در مرحله اول تمام خطوط حمایت و مقاومت نزدیک قیمت کنونی را ترسیم کنید.
 • خطوطی که در بالای قیمت فعلی قرار می‌گیرند، مقاومت و قیمت هایی که در زیر قیمت های فعلی هستند، خطوط حمایت معرفی می‌شوند.
 • با رسیدن قیمت به خطوط حمایت انتظار رشد قیمت ارزهای دیجیتال را داریم. بنابراین این مناطق بهترین مناطق برای خرید ارز دیجیتال مذکور خواهد بود. اگر به دنبال نوسان گیری هستید و یا به دنبال خرید ارز دیجیتال برای مدت طولانی می‌باشید، این نقاط می‌توانید یکی از بهترین محل‌ها برای خرید باشد.
 • خطوط مقاومت خطوطی هستند که می‌توانند باعث برگشت قیمت ارز دیجیتال به سمت پایین شوند. اگر نوسان گیری می‌کنید، باید در این مناطق از معامله خارج شوید.

آموزش رایگان تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال با استفاده از کانال

دومین روش تکنیکالی که برای آموزش تحلیل ارز دیجیتال برای شما در نظر گرفته‌ایم، استفاده از کانال ها است. این روش نیز تقریباً با مشابه روش قبلی است، اما خطوط ترسیم شده در این روش به صورت مورب خواهند بود. البته قدرت این تکنیک از تکنیک قبلی بیشتر است. دقت داشته باشید که با تمرین می‌توانید با این روش معاملات بسیار خوبی در بازار ارزهای دیجیتال داشته باشید.

با استفاده از مراحل زیر می‌توانید با ترسیم کانال اقدام به انجام معاملات در ارزهای دیجیتال نمایید:

 • منظور از کانال ترسیم یک محدوده قیمتی سقف و کف به صورت مورب برای حرمت قیمت ارز دیجیتال است.
 • خط بالایی کانال، سقف آن محسوب شده و خط پایینی نیز کف کانال محسوب می‌شود.
 • خطوط سقف و کف کانال از به هم چسباندن نقاط برگشتی قیمت در بالا و پایین ترسیم می‌شوند.
 • هر چقدر نقاط برگشتی بیشتری برای آنها در نظر گرفته باشید، اعتبار روش تحلیلی شما بیشتر خواهد بود.
 • دقت کنید که حتماً سقف و کف کانال ترسیم شده تقریباً موازی هم باشند. در صورت نبود این امکان، از کانال غیر موازی برای تحلیل خود استفاده کنید.
 • با برخورد قیمت به کف کانال انتظار می‌رود که تا سقف شاهد رشد قیمتی باشیم. از این رو این نقاط بهترین نقاط برای خرید ارز مورد نظر است.
 • با رسیدن قیمت به سقف کانال انتظار می‌رود تا قیمت دوباره افت کرده و به سمت کف کانال حرکت کند. برای نوسان گیران این منطقه بهترین نقطه برای سیو سود است.

آموزش رایگان تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال با استفاده از پرایس اکشن

در سومین روش برای آموزش رایگان تحلیل ارز دیجیتال به یکی از پرکاربردترین و جذاب‌ترین روش ها اشاره می‌کنیم. پرایس اکشن یکی از روش هایی است که درصد قابل توجهی از کاربران از آن استفاده می‌نمایند. برای استفاده از این تکنیک نیاز به تمرین بسیار زیادی دارید. دقت کنید که انتخاب زون‌های اشتباه در این تکنیک می‌تواند مشکلاتی برای شما ایجاد نماید. از این رو حتماً با تمرین ابتدا در استفاده از این تکنیک حرفه‌ای شده و سپس از آن استفاده کنید.

برای تحلیل پرایس اکشن ارز دیجیتال از نکات زیر استفاده کنید:

 • این تکنیک تقریباً ترکیبی از دو روش قبلی است. برای این منظور ابتدا باید خطوط حمایت و مقاومت نزدیک به قیمت را ترسیم کنید.
 • در این روش تحلیلی به جای استفاده از خطوط حمایت و مقاومت از مناطق حمایت و مقاومتی استفاده می‌کنیم. برای ترسیم این مناطق می‌توانید نقاط حمایت و مقاومتی خیلی نزدیک به هم را به عنوان یک محدوده در نظر بگیرید.
 • اگر خطوط حمایت و مقاومتی نزدیک به هم پیدا نکردید، می‌توانید از ارتفاع سایه در نمودار شمعی (کندل استیک) استفاده کنید. به این ترتیب که یک خط روی نقطه انتهایی سایه کندل و یک خط در قسمت آغازین سایه کندل ترسیم کرده و ناحیه به وجود آمده را به عنوان یک ناحیه در نظر بگیرید.
 • خطوط کانال را نیز برای نمودار ارز دیجیتال خود ترسیم نمایید.
 • با برخورد قیمت به نواحی حمایت و مقاومت شاهد برگشت قیمت در جهت عکس خواهیم بود. البته در این تکنیک بهتر است به دنبال رسیدن قیمت به خط حمایت و مقاومت بعدی نمانده و حداقل سود به اندازه ارتفاع ناحیه حمایتی را برای خود در نظر بگیرید.
 • هم چنین در صورتی که در جایی از نمودار نواحی حمایتی و مقاومتی با خطوط کانال ارتباط برقرار کردند، این استراتژی بسیار قدرتمندتر خواهد شد و می‌توانید با ریسک بیشتری وارد معامله شوید.

آموزش رایگان تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال با استفاده از الگوهای هندسی

یکی دیگر از روش های تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال استفاده از الگوهای هندسی است. آموزش رایگان ارز دیجیتال را در این بخش بسیار مهم تلقی کرده و با دقت به این الگوها نگاه کنید. زیرا اگر به گذشته نمودار قیمت ارز دیجیتال خود نگاه کنید، مشاهده خواهید کرد که این الگوها به صورت مکرر در حال تکرار هستند.

 • الگوی هندسی مثلث: اگر خطوط کانال ترسیم شده موازی هم نبوده و همدیگر را قطع نمایند، تشکیل یک مثلث را در روند قیمت ارز دیجیتال خواهند داد. در صورتی که این مثلث در یک روند صعودی تشکیل شده باشد، با شکستن مثلث به سمت بالا، می‌توانید انتظار داشته باشید که روند آتی ارز دیجیتال صعودی باشد.
 • الگوی هندسی مستطیل: اگر قیمت در یک محدوده قیمتی مشخص به حالت رنج درآمده و نه روند صعودی و نه روند نزولی داشته باشد، به گونه‌ای که اگر کانال محدوده قیمتی را ترسیم کنیم شاهد به وجود آمدن یک مستطیل در نمودار باشیم، با شکسته شدن مستطیل به سمت بالا می‌توانید ارز دیجیتال مذکور را خریداری نموده و به دنبال کسب سود در آن باشید.
 • الگوی هندسی دو قلو: در صورتی که قیمت دوبار به یک عدد رسیده و نتواند آن را بشکند، اصطلاحاً شاهد تشکیل دو قلو هستیم. در صورتی که دو قلو در یک روند نزولی تشکیل شده باشد، می‌توان انتظار داشت که قیمت بعد از آن وارد یک روند صعودی قدرتمند شود. این الگو یکی از قوی‌ترین الگوهای معامله در ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.
 • الگوی هندسی سه قلو: در صورتی که امتحان قیمت برای شکستن یک عدد به سه بار افزایش پیدا کند، اصطلاحاً شاهد سه قلو در نمودار قیمت هستیم. با تشکیل این روند در روند نزولی، می‌توان انتظار یک روند صعودی قدرتمند در ارز دیجیتال باشیم.
 • الگوی هندسی پرچم: در صورتی که شاهد یک الگوی شبیه پرچم در نمودار قیمت باشیم، با شکسته شدن پرچم به سمت بالا می‌توانید وارد معامله شده و ارز دیجیتال مذکور را خریداری نمایید.

آموزش رایگان ارز دیجیتال در بخش الگوهای هندسی نیز نیاز به تجربه بالا و البته تمرین زیاد دارد. با مسلط شدن به این الگوها یک تکنیک عالی برای پول درآوردن از ارزهای دیجیتال را فراگرفته‌اید و می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

آموزش رایگان تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال با استفاده از فیبوناچی

آخرین روش تکنیکالی که برای تحلیل ارز دیجیتال به دنبال آموزش آن هستیم، استفاده از ضرایب فیبوناچی است. آموزش رایگان ارز دیجیتال در این بخش بسیار تخصصی است. از این رو توصیه می‌کنیم اگر هنوز نکته مبهمی در این آموزش ها دارید، ابتدا یک بار دیگر مقاله را مرور کرده و سپس این آموزش را دنبال نمایید. استفاده از ابزار فیبوناچی قدرت تحلیلی شما را چند برابر بیشتر خواهد کرد.

اگر سری به پلتفرم تحلیلی خود یا حساب تردینگ ویو بزنید، دو ابزار متفاوت از فیبوناچی را در اختیار خواهید داشت که می‌توانید از هر دوی آنها برای این روش تحلیلی استفاده کنید. برای این منظور نکات زیر می‌تواند شما را راهنمایی کند:

 • در مرحله اول از ابزار فیبوناچی ریتریسمنت استفاده کنید. این ابزار نیاز به دو نقطه دارد. این نقاط ابتدا و انتهای موج قبلی در نمودار ارز دیجیتال شما هستند. نقطه اول را در کف موج صعودی قبلی و نقطه بعدی را در سقف موج قبلی قرار دهید. در این صورت شاهد درصدهای فیبوناچی روی ادامه روند نزولی قیمت ارز دیجیتال خود خواهید بود.
 • هر کدام از درصدهای فیبوناچی مانند یک خط حمایت عمل کرده و می‌توانند قیمت را به سمت بالا پرتاب کنند.
 • ترتیب اهمیت درصدهای فیبوناچی به ترتیب ۷۸.۶، ۶۱.۸، ۵۰ و … هستند. با برخورد قیمت به این خطوط می‌توانید وارد معامله شده و ارز دیجیتال مربوطه را خریداری نمایید.
 • ابزار دوم فیبوناچی اکستنشن است. برای استفاده از این ابزار نیاز به سه نقطه خواهید داشت. این ابزار می‌تواند هدف قیمتی ارز دیجیتال را به شما نشان دهد. برای این منظور نقطه اولیه را در ابتدای روند صعودی قبلی، نقطه دوم را در انتهای روند صعودی قبلی و آخرین نقطه را نیز در ابتدا روند صعودی جدید قرار دهید تا اهداف قیمتی ارز دیجیتال مورد تحلیل را مشاهده کنید.
 • هر یک از خطوط فیبوناچی اکستنشن می‌توانند یکی از اهداف قیمتی مورد نظر شما باشند.
 • در صورتی که این ابزار را در روی روند نزولی قبلی و فعالی قرار دهید، محل مناسبی برای خرید ارز دیجیتال مذکور نیز در اختیار خواهید داشت.

این ابزار یکی از حرفه‌ای‌ترین ابزارهای مورد استفاده در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال است. از این رو این بخش از آموزش رایگان ارز دیجیتال را باید به صورت حرفه‌ای و تخصصی دنبال کنید. تمرین زیاد این روش می‌تواند شما را در این امر یاری نماید.

آموزش ویدئویی استفاده از ابزار فیبوناچی برای تحلیل ارز دیجیتال

آموزش رایگان تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

یکی دیگر از روش های معمول برای تحلیل ارز دیجیتال استفاده از روش فاندامنتال است. آموزش رایگان ارز دیجیتال در این بخش نیز به صورت حرفه‌ای بوده و برای استفاده از آنها باید حتماً از قبل تسلط کافی را داشته باشید. دقت کنید که این بخش از آموزش ها در صورت استفاده در بازار واقعی بدون داشتن تسلط کافی می‌تواند چالش‌ها و ریسک‌های زیادی برای سرمایه های شما به دنبال داشته باشد. از طرف دیگر برای دریافت مدرک مهندسی ارزهای دیجیتال نیز پشت سر گذاشتن آنها الزامی است.

تحلیل فاندامنتالی یک ارز دیجیتال دقیقاً مانند بررسی کامل شرایط آن از بدو توسعه تاکنون است. در این روش شما باید تمام اطلاعات گذشته و اخبار روز مربوط به ارز دیجیتال را روی دایره بریزید. با دقت به این نکات و تحلیل آنها می‌توانید درباره آینده ارز دیجیتال مورد نظر تصمیم‌گیری کنید.

برخی از این عوامل می‌توانند تاثیر دائمی داشت باشند و برخی نیز ممکن است در لحظه روی قیمت ارز دیجیتال مورد نظر تاثیر بگذارند. برای آشنایی با این تکنیک ابتدا عوامل موثر بر قیمت ارزهای دیجیتال را با هم مرور می‌کنیم.

آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

عوامل موثر بر قیمت ارز دیجیتال

عوامل موثر بر قیمت رمز ارزها از مهم‌ترین بخش‌های آموزش رایگان ارز دیجیتال هستند. با توجه به اینکه امکان استفاده از این تکنیک برای تحلیل تمام ارزها وجود داشته و اتفاقاً قرار است با آن بهترین ارزهای دیجیتال را شناسایی کنید، از این رو بسیار مهم است که با دقت به مطالعه این بخش بپردازید.

عرضه و تقاضا

اصلی‌ترین و تعیین‌کننده‌ترین عامل در تعیین قیمت ارزهای دیجیتال عرضه و تقاضا است. عرضه به معنی قدرت فروشنده‌ها و میزان فروش ارز مورد نظر است و تقاضا به معنی قدرت خریداران و حجم خرید آن است. هر چقدر قدرت خریداران افزایش پیدا کند، قیمت ارز مذکور صعودی شده و هر چقدر قدرت فروشنده‌ها بیشتر شود، ارز دیجیتال مورد نظر روند نزولی در پیش خواهد گرفت. از این رو بسیار مهم است که این موضوع را از روی حجم خرید و فروش تشخیص دهید.

برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید، بهتر است به نکات تکنیکالی بیان شده در بند قبل توجه نمایید. با رسیدن قیمت در ارز دیجیتال به محدوده حمایتی کم‌کم تمام کاربران میل به خرید آن ارز داشته و از این رو تقاضا برای آن زیاد می‌شود. از این جهت استفاده از خطوط حمایت و مقاومت یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای تشخیص محل‌های افزایش تقاضا است.

فاندامنتال ارز دیجیتال

یکی دیگر از نکات فاندامنتالی که لازم است در آموزش رایگان ارز دیجیتال آن را نیز مرور کنیم، فاندامنتال ارز دیجیتال خواهد بود. منظور از فاندامنتال ارز دیجیتال شناسایی اطلاعات مربوط به آن در گذشته و هم چنین اهداف آن است. به صورت کلی اطلاعات زیر در این باره اهمیت خواهند داشت:

 • به عنوان اولین و مهم‌ترین اطلاعات باید روی اهداف پروژه ارز دیجیتال تمرکز داشت باشید. شت کوین ها هیچ هدفی را دنبال نمی‌کنند و ارزهای دیجیتال معتبر نیز معمولاً با اهداف مشخص و با ارزش توسعه پیدا کرده‌اند.
 • نکته بعدی تحلیل وایت پیپر ارز دیجیتال مربوط است. در این سند شما می‌توانید به نکات مربوط به اهداف ارز نیز دسترسی داشته باشید.
 • تیم توسعه دهنده یکی دیگر از اطلاعاتی است که می‌توانید در تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال مورد نظر مورد بررسی قرار دهید. هر چقدر این تیم قوی‌تر و شناخته شده تر باشد، کار برای شما ساده‌تر خواهد شد.
 • همچنین رقبای ارز را نیز باید بررسی کنید. برای تشخیص رقبای ارز دیجیتال مذکور باید سراغ اهداف آن بروید و ارزهای با اهداف مشابه را با آن مقایسه نمایید.
 • حامیان پروژه و شرکت هایی که در تهیه سرمایه اولیه ارز دیجیتال مربوط نقش دارند، نیز یکی از اطلاعات مهم محسوب می‌شود. بسیاری از ارزهای دیجیتال به دلیل نداشتن حامی مالی از فرایند عرضه اولیه برای جمع‌آوری هزینه‌ها استفاده می‌نمایند. البته این روش در برخی ارزهای معتبر نیز مرسوم شده است.
 • شرایط عرضه اولیه و اتفاقات روی داده در آن نیز می‌تواند از جمله اطلاعات مربوط به فاندامنتال یک ارز دیجیتال باشند.

بررسی میزان موفقیت ارز دیجیتال در مسیر رسیدن به اهداف

بررسی اهداف پروژه یک ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی در فاندامنتال آن دارد. اما لازم است تا شرایط ارز دیجیتال مد نظر خود ر در مسیر رسیدن به این اهداف نیز بررسی کنید. ممکن است پروژه بعد از افتتاح به حال خود رها شده و دیگر تغییر در آن به وجود نیامده باشد. با توجه به این‌که تحلیل فاندامنتال رمز ارزها اهمیت بسیار زیادی در آموزش رایگان ارز دیجیتال دارد، از این رو لازم است تا در این باره به صورت جدی اقدام کنید.

آپدیت هایی انجام شده در شبکه ارز دیجیتال

همچنین دقت به آپدیت های انجام شده در شرایط ارز دیجیتال نیز می‌تواند یکی از اطلاعات مهم برای تحلیل فاندامنتال آن باشد.

شبکه بلاک چین ارز دیجیتال

هر چند بسیاری از ارزها توکن بوده و شبکه بلاک چین ندارند، اما لازم است تا شبکه بلاک چین همه را ارزیابی کنید. این شبکه برای کوین ها اختصاصی است و برای توکن ها نیز باید شبکه بلاک چین مهمان را ارزیابی کنید.

رویدادهای پیش رو از پیش تعیین شده درباره ارز دیجیتال

یکی از نکات مهم در تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال دقت به رویدادهای پیش روی آن است. برای مثال هاوینگ بیت کوین یکی از رویدادهای پیش روی این ارز است که می‌تواند اهمیت بسیار زیادی در تحلیل آن داشته باشد.

اخبار مربوط به ارز دیجیتال

بررسی اخبار مربوط به ارز مورد نظر اهمیت دو چندانی نسبت به سایر عوامل موثر بر قیمت ارز دیجیتال خواهد داشت. حتماً باید این اخبار را از منابع معتبر و شناخته شده مورد ارزیابی و بررسی قرار دهید.

سرمایه گذاران ارز دیجیتال

چه کسانی در پروژه ارز دیجیتال با شما همراه هستند و روی آن سرمایه گذاری کرده‌اند؟ سرمایه گذاران با حامیان اولیه پروژه متفاوت هستند. سایت هایی است که اطلاعات لازم درباره نهنگ های ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار می‌دهد. از این رو باید آنها را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید.

ارزش بازار ارز دیجیتال

مارکت کپ و ارزش بازار نیز یکی از نکات مهم در تحلیل فاندامنتال هر ارزی است. این نکته نیز از نکات مهم در آموزش رایگان ارز دیجیتال محسوب می‌شود که لازم است به آن دقت کنید.

حجم معاملات ارز دیجیتال در هر ۲۴ ساعت

هر چقدر حجم معاملات یک رمز ارز بیشتر باشد، می‌توانید با خیال راحت‌تری روی آن سرمایه گذاری کنید. فرض کنید شما ارز دیجیتالی را خریداری کرده‌اید که کلاً ۱۰۰۰ دلار در روی معامله می‌شود. در این صورت حتی در صورت خرید ارز مورد نظر و بالا رفتن قیمت نیز نمی‌توانید آن را به کسی بفروشید.

کاربردهای ارز دیجیتال و ارزش این کاربردها

کاربردها یکی از مهم‌ترین اطلاعات درباره ارزهای دیجیتال هستند. اگر کاربرد یک ارز ارزش داشته باشد، باعث می‌شود تا خود آن ارز نیز ارزشمند شود.

بررسی سایت ارز دیجیتال و شبکه های اجتماعی منتسب به آن

لازم است تا برای بررسی دقیق یک رمز ارز سایت و شبکه های اجتماعی آن را نیز بررسی کنید. البته لازم به ذکر است که نباید فریب تعداد بالای دنبال کنندگان آن را بخورید. زیرا ممکن است این فالوورها فیک باشند.

صرافی های همکار با ارز دیجیتال

صرافی هایی که پذیرفته‌اند تا ارز مورد نظر شما را در سیستم معاملاتی خود عرضه نمایند نیز از نکات مهم در تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال است.

تعداد تراکنش های به ثبت رسیده از ارز در هر ۲۴ ساعت

دقت کنید که حتماً تعداد تراکنش های ارز دیجیتال مورد نظر شما در هر ۲۴ ساعت بالا باشد. در غیر این صورت بعداً در صورت نیاز به فروش آن با مشکل روبرو خواهید شد.

میزان کارمزد هر تراکنش برای ارز و ارزش هر تراکنش و حجم آنها

کارمزد بالا یک عیب بزرگ برای هر رمز ارزی است. در مقاطع مختلف آموزش رایگان ارز دیجیتال اشاره کردیم که کارمزد بالا می‌تواند هر رمز ارزی را از کانون توجهات دور کند. از این رو لازم است تا به این مورد نیز دقت کنید.

آدرس های فعال در ارز دیجیتال هم از نظر تعداد و هم از نظر حجم

در زمان بررسی تراکنش های یک ارز باید آدرس های فعال آن را نیز بررسی کنید. ممکن است تمام تراکنش ها تنها در میان چند آدرس محدود صورت پذیرد که این یک نکته منفی بسیار بزرگ رد شبکه آن محسوب می‌شود. از این رو لازم است تا علاوه بر تعداد تراکنش ها باید آدرس های فعال آن را نیز بررسی نمایید.

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

نکاتی برای تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

در انتهای این بخش از آموزش رایگان ارز دیجیتال برای ارائه نکات تحلیل فاندامنتال آنها با شما همراه هستیم. دقت به این نکات می‌تواند شما را در این روند تحلیلی یاری سازد:

 • اشاره کردیم که شما باید مسری رسیدن ارز دیجیتال به اهداف آن را نیز بررسی کنید. در بسیاری از مواقع شاهد هستیم که یک وایت پیپر بسیار قوی در زمان توسعه ارائه شده اما در عمل هیچ ارزشی را نمی‌توان برای آن ارز مشاهده کرد.
 • استفاده از منابع اطلاعاتی معتبر نیز اهمیت بسیار زیادی در این باره دارد.
 • دقت کنید که حتماً تمام عوامل را به صورت پیوسته و در کنار هم بررسی کنید.
 • برای مقایسه دو ارز دیجیتال بهتر است تمام آیتم‌های مربوط به آنها را مورد ارزیابی قرار داده و بهترین را انتخاب نمایید.
 • عامل های مهم‌تر را با اولویت بیشتری بررسی نمایید.

آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال


یکی از موضوعات بسیار مهمی که در آموزش رایگان ارز دیجیتال بایستی به بررسی آن نیز بپردازیم آموزش نوسان گیری در این بازار است. آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال به معرفی استراتژی ها و روش های معمول و مناسب برای خرید و فروش رمز ارز ها در بازه های زمانی کوتاه مدت و همچنین معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری محدود می‌شود. در واقع شما بایستی دانش تحلیل تکنیکال قدرتمندی برای تحلیل رمز ارزها در بازه های زمانی کوتاه مدت داشته و بتوانید به دنبال نوسان گیری از نوسانات آنها باشید.

از طرف دیگر لازم است تا با شناخت ویژگی های لازم برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری انتخاب بهتری در این زمینه نیز داشته باشید. در نهایت با کنار هم قرار دادن این موضوع امکان استفاده از این روش سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال برای شما به وجود خواهد آمد.

در حال حاضر برای نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

 • پرایس اکشن در ارز دیجیتال
 • تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال
 • استفاده از الگوهای مثلثی برای نوسان گیری
 • استفاده از استراتژی های مبتنی بر واگرایی در ارز دیجیتال

معامله گری به شکل نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال به خودی خود با چالش ها و ریسک های بسیار زیادی همراه است. حتی حرفه ای ترین و با تجربه ترین تحلیلگران نیز در بسیاری از مواقع درصد قابل توجهی از سرمایه های خود را در این روش سرمایه گذاری از دست داده اند. اگر شناخت کافی نسبت به شرایط انجام معاملات به شکل نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال آن دارید بهتر است از ورود به این روش معامله گری اجتناب ورزید. داشتن آموزش های حرفه ای و در کنار آن کسب تجربه برای معامله گری در بازار از جمله پیش نیازهای اصلی برای ورود به روش معامله گری نوسان گیری هستند.

بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری

دربند قبلی نکات لازم برای آموزش نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال را به شما معرفی کردیم اما لازم نیست این کتاب اشاره هم بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری داشته باشیم. برای اینکه یک ارز دیجیتال شرایط مناسب برای نوسان گیری را پیدا کند لازم است تا ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • در درجه اول لازم است تا حجم معاملات قابل توجهی داشته باشند تا امکان انجام معامله بر روی آنها ساده و سریع باشد.
 • لازم است تا در انواع صرافی ارز دیجیتال لیست شده و امکان خرید و فروش آنها در صرافی های مختلف به راحتی در دسترس باشد.
 • لازم است تا تعداد کاربران بسیار زیادی در حال انجام معامله بر روی آن باشند تا امکان خرید و فروش آن در زمان کوتاهی وجود داشته باشد.
 • تعداد سکه های در گردش یکی دیگر از موضوعاتی است که برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری باید مورد بررسی قرار گیرد.
 • مقدار نوسانات روزانه یکی دیگر از آیتم هایی است که برای این انتخاب باید در نظر گرفته شود.

دقت کنید که در آموزش رایگان ارز دیجیتال به دنبال این نیستیم که شما را به سمت حضور در معاملات نوسان گیری هدایت کنیم زیرا این دسته از معاملات معمولاً واریز کمک بسیار زیادی همراه است و اگر مدیریت سرمایه خوبی نداشته باشید ممکن است با چالش‌های بسیار زیادی روبرو شوید. با شرکت در دوره ارز دیجیتال و همچنین با تسلط کافی نسبت به استفاده از روش های مختلف معاملاتی در بازار این امکان برای شما به وجود خواهد آمد تا بتوانید معاملات مطمئن‌تری را برای خود رقم بزنید و بستر لازم برای ورود به روش نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال را نیز برای خود فراهم آورید.

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

آموزش رایگان ارز دیجیتال را با معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت ادامه می دهیم. در حال حاضر اکثر سرمایه‌گذاران ایرانی حاضر در بازار ارز دیجیتال به دنبال استفاده از این روش سرمایه گذاری هستند زیرا خطرات کمتری داشته و احتمال رسیدن به سود های قابل توجه در آن نیز بیشتر است. البته داشتن دانش کافی برای انتخاب بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت لازمه موفقیت در این روش سرمایه گذاری در بازار است.

برای اینکه بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت را انتخاب کنید لازم است ها از تکنیک‌های تحلیل فاندامنتال استفاده نمایید. در بخش آموزش رایگان تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال نکات مهمی را با شما در میان گذاشتیم که با استفاده از این نکات امکان انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای این منظور برای شما فراهم خواهد شد.

گام هشتم (مقطع کارشناسی): معرفی بهترین منابع ارز دیجیتال

در مقطع کارشناسی آموزش رایگان ارز دیجیتال به سر می‌بریم. در بخش قبلی یکی از مهم‌ترین بخش‌های آموزشی را با شما مرور کردیم و حالا نوبت به مرور برخی منابع مهم و حیاتی می‌رسد. با توجه به اینکه برای تحلیل و پیش بینی قیمت ارز دیجیتال نیاز است تا حتماً برخی منابع آموزشی را نیز استفاده کرده و به سایت های خبری درباره این ارزها دسترسی داشته باشید، لازم دانستیم تا سایت ها و کتاب های آموزشی جذاب را به شما معرفی نماید. با استفاده از این منابع می‌تواند فرآیندهای بیان شده در بالا را بهتر از قبل پیش ببرید. منابع مهم آموزش رایگان ارز دیجیتال را تحت عناوین زیر با هم مرور خواهیم کرد:

 • بهترین سایت های ارز دیجیتال
 • بهترین کتاب آموزش رایگان ارز دیجیتال
 • کتاب فارسی ارز دیجیتال
 • کتاب صوتی ارز دیجیتال
 • خرید کتاب ارز دیجیتال
 • دانلود رایگان کتاب آموزش رایگان ارز دیجیتال
 • آموزش رایگان ارز دیجیتال pdf
 • فیلم آموزش رایگان ارز دیجیتال

بهترین سایت های ارز دیجیتال

بهترین سایت های ارز دیجیتال

با معرفی بهترین سایت های ارز دیجیتال با شما همراه هستیم. در این معرفی سعی کرده‌ایم تا لیستی از بهترین سایت های آموزش رایگان ارز دیجیتال، سایت های خبری ارز دیجیتال و حتی سایت های پیش بینی این ارزها را به شما معرفی کنیم. با استفاده از این سایت ها می‌توانید روند بهتری برای پیش بینی قیمت ارز دیجیتال های مد نظر خود داشته باشید.

سایت تردینگ ویو

www.tradingview.com یکی از بهترین و کاربردی ترین سایت های ارز دیجیتال است. در این سایت می‌توانید اخبار ارزهای دیجیتال، تحلیل های سایر کاربران دنیا درباره هر یک از رمز ارزها و هم چنین به نمودار و ابزار تحلیل تکنیکال هر یک از ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشید.

سایت کوین مارکت کپ

www.Coinmarketcap.com یکی از کامل‌ترین سایت های ارز دیجیتال است. در این سایت می‌توانید اطلاعات فاندامنتالی بسیار زیادی درباره هر یک از ارزهای دیجیتال در اختیار داشته باشید. از نمودار ارزها گرفته تا رتبه بندی آنها بر اساس فاکتورها مختلف اعم از بیشترین حجم معاملات، بیشترین سوددهی، بیشترین ضرر و … دسترسی داشته باشید. در حال حاضر این سایت پر بیننده ترین سایت اینترنتی برای پیش بینی و آموزش رایگان ارز دیجیتال است.

سایت کوین جکو

www.CoinGecko.com سایتی مشابه با کوین مارکت کپ است و رقیب یکدیگر محسوب می‌شوند. البته کوین های لیست شده در این دو سایت تفاوت هایی با هم دارند. در زمان نگارش این مقاله در سایت کوین مارکت کپ ۱۳۰۵۷ ارز و در سایت کوین جکو ۱۰۰۰۵ ارز لیست شده‌اند. این اعداد دائماً در حال تغییر می‌باشند. تمام اطلاعات مربوط به همه این ارزها را می‌توانید در این دو سایت در دسترس داشته باشید.

سایت کوین دسک

www.Coindesk.com یکی از معتبرترین سایت های خبری درباره ارزهای دیجیتال است. در این سایت علاوه بر مشاهده نکات آموزش رایگان ارز دیجیتال می‌توانید به به‌روزترین و جدیدترین اخبار مربوط به این حوزه نیز دسترسی داشته باشید.

سایت لونارکراش

www.lunarcrush.com آدرس یک سایت مفید دیگر برای تحلیل و آموزش رایگان ارز دیجیتال است. در این سایت با استفاده از معیارهای مختلفی اقدام به پیش بینی روند هر یک از ارزهای دیجیتال شده است. با استفاده از این سایت می‌توانید تحلیل های خود از هر ارز دیجیتال را قبل از ورود به معامله ارزیابی کنید.

سایت کوین تلگراف

www.Cointelegraph.com نیز یکی دیگر از سایت های خبری ارزهای دیجیتال است که می‌توانید از خبرهای به روز مربوط به آنها در این سایت مطلع شوید. این سایت نیز اخبار به روزی را درباره هر یک از ارزهای دیجیتال در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین کوین تلگراف یک سایت اختصاصی درباره ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.

سایت بیت اینفو چارت

www.bitinfocharts.com یکی دیگر از سایت هایی است که می‌توانید از آن برای کسب اطلاعات مفید درباره شبکه بلاک چین ارزهای دیجیتال استفاده کنید. اطلاعات کامل فاندامنتالی درباره ارزهای دیجیتال را می‌توانید در این سایت در دسترس داشته باشید.

سایت کریپتوکامپایر

www.Cryptocompare.com نیز یک سایت خبری عالی برای کریپتوکارنسی ها است. این سایت علاوه بر ارائه اخبار به روز و همچنین اطلاعات فاندامنتالی درباره ارزهای دیجیتال، رویدادهای پیش روی این ارزها را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. می‌توانید با استفاده از این اطلاعات شرایط بهتری برای تحلیل و پیش بینی ارز دیجیتال مورد نظر خود ایجاد کنید.

توییتر و ردیت

شبکه های اجتماعی توییتر و ردیت نیز از جمله منابع خبری بسیار مهم درباره ارزهای دیجیتال هستند. البته در این شبکه های اجتماعی باید به دنبال صفحات مربوط به ارزهای دیجیتال باشید. دقت کنید که در این دو پلتفرم اطلاعات و اخبار معتبر را در دسترس داشته و کمتر با اخبار زرد و دروغ روبرو می‌شوید.

سایت های دیگری هم بودند که می‌توانستیم آنها را نیز در این لیست قرار دهیم. اما اخبار و اطلاعات موجود در سایت های معرفی شده کامل و جامع هستند و دیگر نیاز به استفاده از اطلاعات سایت دیگری نخواهید داشت.

نکاتی درباره سایت های اینترنتی آموزش رایگان ارز دیجیتال

لازم دانستیم تا قبل از رفتن به بند بعدی نکات مهمی را درباره برخی از سایت های ارز دیجیتال با شما مطرح کنیم که دقت به آنها در بهبود روند کار شما با این ارزها مثمر ثمر خواهد بود.

 • در وهله اول به معتبر بودن سایت مورد نظر دقت کنید. گرفتن اطلاعات غلط در این بازار می‌تواند مانند یک سم مهلک باشد.
 • برخی از سایت ها در منابع فارسی به عنوان سایت های عرضه کننده بیت کوین و لایت کوین و اتریوم و سایر ارزها به صورت رایگان معرفی می‌شوند. وقت خود را با این سایت ها هدر ندهید.
 • هم چنین به اخبار و اطلاعات مندرج در اینستاگرام نیز خیلی اعتماد نکنید. اطلاعات عرضه شده در این شبکه اجتماعی بیشتر اسپم بوده و تشخیص درست و غلط بودن آنها سخت خواهد بود.

بهترین کتاب آموزش رایگان ارز دیجیتال

برخی از کاربران عادت دارند تا مراحل آموزش رایگان ارز دیجیتال را با مطالعه کتاب پیش ببرند. از این رو در این مقاله بر آن شدیم تا برخی از کتاب های آموزش رایگان ارز دیجیتال را نیز با شما در جریان بگذاریم. این کتاب ها به شرح زیر هستند:

کتاب آموزش رایگان ارز دیجیتال جایی در بلاک چین

A Place In the Blockchain یک کتاب کودک برای آموزش بلاک چین است. آقای برت بیری در این کتاب به زبان خیلی ساده، مفهوم بلاک چین را برای یک کودک ۱۰ ساله توضیح داده است. هر چند مطالعه این کتاب اطلاعات جامعی درباره ارزهای دیجیتال در اختیار شما قرار نمی‌دهد، اما برای کسانی که با مفهوم بلاک چین آشنا نیستند، کتاب مفیدی خواهد بود.

کتاب آموزش رایگان ارز دیجیتال راهنمای کریپتوکارنسی برای تازه واردها

Cryptocurrency Beginners Bible یا راهنمای ارز دیجیتال برای تازه واردها یک کتاب مفهومی است که در آن شما می‌توانید با تمام اصطلاحات رایج در بازار ارزهای دیجیتال به صورت مفهومی آشنا شوید. نویسنده این کتاب آقای استفان ساتوشی سعی کرده تا تمام آن چیزی که برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال لازم است را با شما در میان بگذارد.

کتاب آموزش رایگان ارز دیجیتال ۵ راز سرمایه گذاری حرفه ای در کریپتوکارنسی ها برای تازه واردها

در کتاب Cryptocurrency: 5 Expert Secrets for Beginners نیز یک کتاب آموزشی سرمایه گذاری برای ارزهای دیجیتال است. در این کتاب می‌تواند اطلاعات بسیار جالبی را درباره سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در اختیار داشته باشید.

کتاب آموزش رایگان ارز دیجیتال کریپتوکارنسی

کتاب کریپتوکارنسی نوشته آقای آبراهام کی وایت شما می‌توانید اطلاعات بسیار جالبی درباره ماینینگ، سرمایه گذاری و ترید در بلاک چین و ارزهای دیجیتال در اختیار داشته باشید. این کتاب این اطلاعات را درباره تمام ارزهای دیجیتال معتبر ارائه کرده و اطلاعات مفیدی درباره برخی ارزهای معتبر بازار در اختیار شما قرار می‌دهد.

کتاب فارسی ارز دیجیتال

نوبت به معرفی کتاب فارسی ارز دیجیتال رسیده است. برای کسانی که زبان خوبی نداشته و نمی‌توانند از کتاب های زبان اصلی استفاده کنند، سعی در معرفی کتاب فارسی ارز دیجیتال داریم. با استفاده از این کتاب ها می‌توانید مفاهیم بازار ارزهای دیجیتال را به زبان فارسی شیرین در دسترس داشته باشید.

کتاب فارسی ارز دیجیتال یک ساتوشی

یک ساتوشی نوشته محمد آذرنیوار و نیما ملک پور است. در این کتاب می‌توانید به زبان ساده اطلاعات مربوط به بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار داشته باشید. در این کتاب سعی شده تا مفاهیم این بازار به صورت ساده و برای افراد مبتدی بیان شود تا تمام کاربران بتوانند از آن استفاده نمایند. البته کتاب یک ساتوشی در ادامه گسترده‌تر و پیشرفته تر نیز شده و اطلاعات حرفه ای را نیز در دسترس قرار می‌دهد. این کتاب ۳۰۰ صفحه ای را می‌توانید در اوقات فراغت خود مطالعه نمایید.

کتاب فارسی ارز دیجیتال راهنمای ارزهای دیجیتال

کتاب راهنمای ارزهای دیجیتال نوشته سامان کریمی شاد و کسری رفالیان نیز یکی از کتاب های خوب درباره بازار ارزهای دیجیتال است. این کتاب بر اساس تجربیات نویسنده از این بازار اقتباس شده و به نکاتی اشاره دارد که به صورت تئوری شاید نتوانید به آنها پی ببرید. زبان کتاب کاملاً قابل فهم بوده و برای استفاده از آن نیاز به دانش بالایی در رمز ارزها ندارید. این کتاب فارسی ارز دیجیتال در ۹ فصل و با موضوعات مختلف نگارش شده است و در طی این ۹ فصل مباحث مربوط به آموزش رایگان ارز دیجیتال پیگیری می‌شوند.

کتاب صوتی ارز دیجیتال

استفاده از منابع آموزش صوتی نیز یکی دیگر از موارد جذاب برای آموزش رایگان ارز دیجیتال است. کاربران می‌توانند با استفاده از این آموزش ها درک بهتری نسبت به شرایط مختلف بازار کسب کرده و از تجربیات دیگران نیز استفاده نمایند. از این رو در این بخش بر آن شدیم تا چند نمونه از منابع صوتی برای آموزش رایگان ارز دیجیتال را با شما در میان بگذاریم.

کتاب صورتی ارز دیجیتال Decrypting Crypto

این کتاب  صوتی اثر رابرت کیوساکی معروف و مشهور است که کتاب های سرمایه گذاری معروفی در بازار داشته و کاربران ایرانی نیز با این فرد بسیار آشنا می‌باشند. در این کتاب آموزشی آقای کیوساکی درباره ماهیت ارزهای دیجیتال توضیحات جذابی را ارائه داده و در کنار آن به بررسی آینده این ارزها پرداخته است. این کتاب آموزشی در ۴ پادکست تهیه شده و استفاده از آن می‌تواند از نظر فاندامنتالی شناخت خوبی برای شما درباره ارزهای دیجیتال فراهم آورد.

کتاب صوتی ارز دیجیتال چگونه بیت کوین دنیا را تغییر می‌دهد؟

کتاب صوتی ارز دیجیتال بعدی که خدمت شما معرفی می‌کنیم، اثری از دومینیک فریزبی است که توسط مترجمین ایرانی به فارسی نیز ترجمه شده است. این کتاب صوتی را نیز می‌توانید درباره فاندامنتال ارزهای دیجیتال و مخصوصاً بیت کوین دریافت کرده و به آن گوش دهید. این کتاب نیز حجم خیلی زیادی نداشته و به راحتی می‌توانید آن را تهیه و در چند دقیقه گوش کنید.

کتاب صوتی ارز دیجیتال توضیح بیت کوین

کتاب صوتی ارز دیجیتال توضیح بیت کوین اثر مارک آتوود است. این کتاب نیز درباره فاندامنتال ارزهای دیجیتال و بیت کوین تهیه شده و ترجمه شده آن به زبان فارسی نیز در دسترس است. کسانی که دوست دارند تا با دقت بالا ماهیت این ارزها را شنیده و فرصت مطالعه منابع نوشتاری را ندارند، می‌توانند از این منبع نیز استفاده کنند. در این کتاب توضیحات بسیار مفصلی درباره شرایط ارزهای دیجیتال و بیت کوین در سیستم بانکی و پولی دنیا ارائه شده است که می‌تواند ذهن شما را نسبت به این ارزها بازتر کند.

کتاب صوتی ارز دیجیتال

نام این کتاب ارز دیجیتال است که توسط ماروین نیوفیند و مارچین کاسپرچیک تهیه شده و توسط مترجمین ایرانی نیز به فارسی ترجمه شده است. این کتاب نیز که بسیار طولانی‌تر از کتاب های قبلی است، به موضوع ارزهای دیجیتال اشاره کرده و ماهیت این بازار را برای علاقمندان تشریح می‌نماید. این کتاب دارای ۱۷ قسمت و در ۳ ساعت پادکست صوتی تهیه شده است.

خرید کتاب ارز دیجیتال

بسیاری از علاقمندان برای آشنایی با بازار رمز ارزها به دنبال خرید کتاب ارز دیجیتال می‌روند. این دست از عزیزان ترجیح می‌دهند تا با خرید کتاب ارز دیجیتال و مطالعه آن در اوقات فراغت با بازار ارزها آشنا شده و کم‌کم به صورت جدی وارد این بازار شوند. هر چند برای ورود حرفه ای به بازار رمز ارزها شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال را توصیه می‌کنیم، اما با این حال می‌توان با استفاده از این کتاب ها آموزش ها اولیه را پشت سر گذاشت. از این رو توصیه ما برای خرید کتاب ارز دیجیتال به شرح زیر است:

 • در درجه اول سعی کنید کتاب های خود را با موضوعات مختلف انتخاب نمایید.
 • یک کتاب درباره تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال و ماهیت آنها انتخاب کرده و در قدم اول مطالعه نمایید.
 • در قدم دوم نوبت به مطالعه یک کتاب برای روانشناسی بازار ارزهای دیجیتال و ریسک های این بازار می‌باشد.
 • سپس نوبت به مطالعه کتاب آموزش تحلیل ارز دیجیتال می‌رسد. کتاب های آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال تنوع بسیار زیادی داشته و می‌توانید یکی از آنها را برگزینید.

دانلود رایگان کتاب آموزش ارز دیجیتال

دانلود رایگان کتاب آموزش ارز دیجیتال نیز یکی دیگر از ترفندهای آموزش بازار رمز ارزها است. اما این موضوع با یک نگرانی بزرگ همراه است. بسیاری از علاقمندان بدون دقت به ترتیب مطالعه ای که در بند قبل به آن اشاره کردیم، تنها درصدد جمع آوری حجم بالایی از منابع آموزش رایگان ارز دیجیتال برآمده و کتاب های زیادی را در این باره دانلود می‌نمایند. هر چند در اکثر مواقع این کتاب ها مطالعه نمی‌شود، اما حتی مطالعه آنها نیز نمی‌تواند کارساز باشد. زیرا پراکنده بودن مطالب باعث می‌شود تا ذهن مخاطب سردرگم شده و در نهایت نمی‌تواند به یک جمع بندی برسد.

از این رو توصیه می‌کنیم که حتی اگر به فکر دانلود رایگان کتاب آموزش ارز دیجیتال هستید، قبل از هر چیزی ترتیب آموزش ها را در نظر گرفته و سپس به آن اقدام کنید. بسیاری از کتاب های تحلیل تکنیکال و کتاب های معرفی شده در بندهای قبلی به صورت رایگان در برخی از منابع در دسترس است که می‌توانید در این باره از آنها استفاده نمایید.

آموزش رایگان ارز دیجیتال pdf

آموزش رایگان ارز دیجیتال pdf نیز یکی دیگر از راه‌حل‌های یادگیری این بازار است. دقت کنید که این pdf ها در بسیاری از مواقع کیفیت لازم را نداشته و بهتر است در این باره از منابع معتبر خارجی بهره ببرید. سایت هایی هستند که این آموزش ها را به صورت pdf در اختیار شما قرار می‌دهند.

فیلم آموزش رایگان ارز دیجیتال

آخرین منبع آموزش رمز ارزها نیز فیلم آموزش رایگان ارز دیجیتال است که می‌توانید از آن نیز برای ورود به این بازار استفاده کنید. کیفیت فیلم آموزش رایگان ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی در کیفیت این آموزش ها دارد. منابع بسیار زیادی می‌توان برای این نوع آموزش ها پیدا کرد. انتخاب بهترین آموزش نیاز به شناخت کافی نسبت به منبع ارائه کننده آن دارد. برای این منظور تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا یکی از بهترین منابع فیلم آموزش رایگان ارز دیجیتال را به شما معرفی خواهیم کرد و مزیت های آن را نیز مرور می‌کنیم.

گام نهم (مقطع کارشناسی): همه چیز درباره صرافی ارز دیجیتال

نهمین گام از مراحل آموزش رایگان ارز دیجیتال به یکی از مهم‌ترین بحث ها درباره این آموزش ها بر می‌گردد. جایی که باید بهترین صرافی های ارز دیجیتال را به شما معرفی کنیم. با توجه به اینکه تا کنون با تمام پیش نیازهای لازم برای ورود به بازار ارز دیجیتال آشنا شده‌اید، لازم دانستیم تا این موضوع مهم را نیز به لیست آموزش های رایگان ارز دیجیتال در این مقاله اضافه کنیم. شناخت بهترین صرافی ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی برای کاربران امروزی دارد. هر روز از گوشه و کنار اخبار مختلفی درباره این صرافی ها می‌شنویم. اخبار اشتباه در کارمزدها، دریافت کارمزدهای بسیار بالا، عدم نقد کردن حساب کاربران و مواردی از این دست از جمله این اخبار است. اما بعد از مطالعه این گام از مقاله آموزش رایگان ارز دیجیتال دیگری هیچ چالشی با صرافی ارز دیجیتال خود نخواهید داشت. عناوین زیر را در این مقاله با هم مرور خواهیم کرد:

 • معیارهای انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال
 • بهترین صرافی داخلی ارز دیجیتال + مزایا و معایب
 • بهترین صرافی خارجی ارز دیجیتال + مزایا و معایب
 • بهترین صرافی خارجی ارز دیجیتال برای ایرانی ها
 • نحوه خرید ارز دیجیتال و مراحل آن به صورت تصویری

معیارهای انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال

معیارهای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال

معیارهای انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی برای داشتن معاملات خوب در این بازار دارد. زیرا صرافی های مشکل دار ریسک این بازار را برای شما چند برابر می‌نمایند. به همین دلیل در مقاله آموزش رایگان ارز دیجیتال یک بخش به صورت جداگانه به تعیین این صرافی اختصاص دادیم. برای تعیین بهترین صرافی ارز دیجیتال می‌توانید از معیارها و نکات زیر استفاده کنید:

اعتبارها، مجوزها و رگولاتوری

اولین قدم و مرحله برای شناخت یک صرافی خوب ارز دیجیتال، دقت به مجوزها و اعتبارنامه‌های آن است. صرافی های داخلی باید از سازمان‌های ذیربط داخلی مجوز داشته باشند و صرافی های خارجی هم باید از مراکز معتبر دارای رگولاتوری باشند. این مهم باعث می‌شود تا اعتماد نسبت به آنها بیشتر شود.

شناخته شده بودن

اگر صرافی های داخلی ارز دیجیتال را در اینترنت جستجو کنید، بیشتر از تعداد ارزهای دیجیتال در جهان می‌توانید صرافی ارز دیجیتال داخلی پیدا کنید. تمام سرمایه لازم برای افتتاح یک صرافی در ایران به هزینه طراحی سایت بر می‌گردد. هنوز هیچ سازمان دهی مناسبی برای این صرافی ها وجود ندارد. از این رو پیدا کردن یک صرافی ایرانی معتبر نیاز به جستجوی زیادی دارد. همین چند ماه پیش بود که یکی از بزرگترین صرافی های داخلی به دلیل مشکلات ایجاد کرده، توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده و مسئول صرافی نیز تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

اکیداً توصیه می‌کنیم که تبلیغات گسترده درباره انتخاب صرافی ارز دیجیتال را نادیده گرفته و تنها دست روی صرافی هایی بگذارید که شناخته شده و قابل اعتماد باشند. حتی پرداخت کمی کارمزد بیشتر به انتخاب یک صرافی معتبر می‌ارزد.

شرایط احراز هویت

یکی دیگر از چالش های کاربران شرایط احراز هویت صرافی ارز دیجیتال است. بسیاری از صرافی ها شرایط سختی برای این مورد در نظر گرفته و از این رو ورود به آنها با چالش های زیادی همراه است. همچنین اکثر صرافی های معتبر امکان معامله میزان مبلغ اولیه‌ای را با کمترین میزان احراز هویت در اختیار کاربران قرار می‌دهند. از این رو به این نکته نیز دقت داشته باشید.

پشتیبانی و شرایط پاسخگویی به مشتریان

چالش های معامله گران با صرافی ها تمامی ندارد. در همین ابتدای کار توصیه می‌کنیم که از خدمات صرافی استفاده کنید که به صورت کاملاً حرفه ای و به صورت ۲۴ ساعته کاربران خود را پشتیبانی کرده و پاسخگوی پرسش‌های آنها است. این مرحله اهمیت بسیار زیادی در تعیین بهتری صرافی خواهد داشت.

کارمزد

کارمزد معاملات و نقل و انتقال پول نیز یکی دیگر از چالش هایی است که باید در هنگام انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال به آن دقت داشته باشید. در غیر این صورت باید مبلغ قابل توجهی از سرمایه خود را صرف پرداخت کارمزدهای آنچنانی کنید. البته شایان ذکر است که بهتر ایست معیارهای انتخاب صرافی ارز دیجیتال را اولویت بندی کرده  و بر اساس اولویت دست به انتخاب بزنید. برای مثال رگولاتوری و تائیدیه های صرافی اهمیت بیشتری نسبت به میزان کارمزد یک صرافی دارد، اما با این حال پیدا کردن یک صرافی مورد تائید و شناخته شده با کارمزد پایین نیز امکان‌پذیر است.

امنیت شبکه داخلی در برابر هکرها

در سال های گذشته با رایج شدن صرافی های ارز دیجیتال چالش های زیادی نیز درباره امنیت آنها به وجود آمده است. هکرها با ورود به شبکه داخلی سایت و اپلیکیشن های این مجموعه‌ها، اقدام به برداشت و خالی کردن حساب کاربران آنها می‌نمایند. از این رو امنیت داخلی سایت و پلتفرم آنها را نیز باید مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

حجم معاملات روزانه صرافی

یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب صرافی ارز دیجیتال دقت به حجم معاملات انجام شده در هر ۲۴ ساعت در آن است. دقت کنید که وقتی حجم معاملات روی بیت کوین میلیون ها دلار است، به این معنی نیست که شما به این حجم از معاملات دسترسی دارید. بلکه حجم معاملات بیت کوین در هر صرافی متفاوت است. این موضوع برای ارزهای دیجیتال ناشناخته به شدت می‌تواند متفاوت باشد. از این رو این موضوع را باید به صورت کامل و با دقت مورد بررسی قرار دهید.

تعداد کاربران صرافی

دقت داشته باشید که بالا بودن حجم معاملات یک صرافی باید همراه با بالا بودن تعداد کاربران آن باشد. این طور نباشد که حجم قابل توجهی از این معاملات توسط افراد محدودی انجام گردد.

پشتیبانی از ارزهای متنوع

فرض کنید که شما صرافی پیدا کردید که اکثر موارد بالا را دارا است، اما در نهایت تنها از چند ارز محبوب بازار پشتیبانی می‌نماید و شما تنها می‌توانید تنها برای خرید و فروش چند ارز محدود از خدمات آن استفاده کنید. عملاً این صرافی نمی‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

مرحله انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال یکی از مهم‌ترین مراحل آموزش ورود به این بازار است. اگر در این مرحله خوب عمل کنید، می‌توانید مزیت های بسیار زیادی در اختیار داشته و در قدم اول بسیاری از چالش های معمول کاربران بی‌تجربه را پشت سر نگذارید.

بهترین صرافی داخلی ارز دیجیتال + مزایا و معایب

از معیارها و تمام مواردی که در بند قبل اشاره کردیم، استفاده کرده و در این بخش بهترین صرافی داخلی ارز دیجیتال را برای شما معرفی می‌کنیم. البته این معرفی به این معنی نیست که این صرافی بی‌نقص بوده و معاملات در آن ایمن است. اما با این حال با توجه به سایر صرافی ها و خدماتی که در آنها شاهد هستیم، صرافی نوبیتکس عملکرد بهتری داشته  و به عنوان محبوب ترین صرافی مورد توجه کاربران ایرانی قرار گرفته است. این صرافی در میان کاربران ایرانی شناخته شده بوده و سعی کرده تا در انتخاب ارزهای دیجیتال و شرایط پذیرش کاربران نیز نهایت دقت را داشته باشد. در ادامه سعی داریم تا مزیت ها و معایب بهترین صرافی ارز دیجیتال داخلی را با شما در میان بگذاریم.

 • هر چند این صرافی سعی کرده تا امکان خرید و فروش بهترین ارزهای دیجیتال را برای کاربران خود فراهم سازد، اما در آخرین به روزرسانی انجام شده از طرف تیم این صرافی شما می‌توانید تنها ۲۵ ارز دیجیتال را با استفاده از خدمات آنها خرید و فروش کنید.
 • مراحل احراز هویت برای مرحله اول و امکان واریز و برداشت ۵۰۰ هزار تومانی تقریباً ساده است، اما برای مرحله دوم این سایت سعی کرده تا از راه‌کارهای صرافی های خارجی ایده بگیرد.
 • هر چند در میان بهترین صرافی های داخلی ارز دیجیتال می‌توانید کارمزدهای بسیار پایین‌تری نسبت به این صرافی نیز پیدا کنید، اما کارمزدهای بیشتر از آن نیز وجود دارد. این صرافی برای معاملات کمتر از ۱۰ میلیون تومان ۰.۳۵ درصد کارمزد دریافت می‌نماید. البته با افزایش حجم معاملات میزان کارمزد آن نیز پایین‌تر خواهد آمد.
 • حجم معاملات این صرافی به بیش از ۳۰۰ میلیارد در هر ۲۴ ساعت نیز رسیده که نشان از بالا بودن حجم معاملات در آن دارد.
 • هر چند بسیاری از کاربران در بخش کامنت ها و شبکه های اجتماعی شکایت هایی نسبت به کند بودن سرعت سایت و قطع شدن آن در بسیاری از مواقع داشته‌اند، اما با این حال نسبت به سایر صرافی های داخلی شرایط بهتری داشته است.

بهترین صرافی خارجی ارز دیجیتال + مزایا و معایب

در آموزش رایگان ارز دیجیتال در این بخش به معرفی بهترین صرافی خارجی پرداخته و مزیت ها و معایب آن را نیز مرور می‌کنیم. از میان صرافی های بسیار بزرگ و عالی اعم از کوین بیس، هوبی و … ترجیح دادیم تا انصاف را رعایت کرده و با وجود تحریم های صورت گرفته از سوی صرافی بایننس این صرافی را در لیست بهترین صرافی های جهان در رتبه یک قرار دهیم. مزیت ها و معایب این صرافی را می‌توان به شرح زیر بیان کرد:

 • اول از همه باید با یک عیب بزرگ این صرافی برای ایرانی ها شروع کنیم. در حال حاضر امکان فعالیت کاربران ایرانی در این صرافی وجود ندارد.
 • این صرافی بیشتر از هر صرافی دیگری امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را برای شما فراهم می‌آورد.
 • ثبت بالاترین حجم معاملات در میان همه صرافی ها یکی دیگر ارز مزیت های عالی آن است.
 • کارمزد بسیار اندک باعث شده تا این صرافی بسیار جذاب‌تر نیز شود.
 • ارائه طرح‌های بسیار متنوع برای معاملات را نیز می‌توان به عنوان یک مزیت بزرگ دانست.
 • جالب است بدانید که حضور یک ارز دیجیتال در لیست این صرافی می‌تواند مزیت های بسیار زیادی برای آن ایجاد کرده و باعث افزایش قیمت آن شود.
 • امنیت بالای این صرافی چینی را نیز می‌توان یکی از مزیت های عالی آن دانست.
 • البته طبق گزارش‌ها پشتیبانی این صرافی بسیار ضعیف است. ادیم تا انصاف را رعایت کرده و با وجود تحریم های صورت کرفته از سوی صرافی یب دن سرعت سایت و قطع شدن پیدا کنیدر میان کاربار

بهترین صرافی خارجی ارز دیجیتال برای ایرانی ها

انتخاب بهترین صرافی خارجی ارز دیجیتال برای ایرانی ها تقریباً راحت است. با توجه به اینکه تعداد صرافی هایی که این امکان را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال برای ایرانی ها فراهم کرده‌اند، خیلی زیاد نیست، از این رو می‌توان یکی از آنها را به راحتی انتخاب کرد. عقیده ما در این مقاله روی صرافی کوینکس است که به بررسی مزایا و معایب آن در ادامه می‌پردازیم.

 • امکان معامله از طریق آی پی ایران
 • دارای امنیت بالا
 • امکان معاملات مستقیم و فیوچرز
 • ثبت نام ساده
 • حجم معاملات بالا و قابل قبول حتی در آلت کوین ها تازه وارد

نحوه خرید ارز دیجیتال و مراحل آن به صورت تصویری

در آخرین بند از این مرحله آموزش رایگان ارز دیجیتال برای انتخاب صرافی نحوه افتتاح حساب در یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای ایرانی ها را برای شما تشریح می‌کنیم. صرافی کوینکس با ارائه خدمات بدون قید و بند به ایرانی ها و همچنین ساپورت زبان فارسی انتخاب ما برای این مرحله از آموزش ها است.

مرحله ۱

سایت صرافی بزرگ کوینکس به نشانی www.coinex.com به طرز عجیبی در چند هفته گذشته از سوی داخل ایران فیلتر شده است، اما این موضوع اصلاً نگران کننده نیست و تنها یک مرحله برای ورود به این صرافی برای ایرانی ها اضافه کرده است و آن نیز استفاده از یک فیلتر شکن رایگان یا VPN است. پس فیلترشکن های خود را روشن کنید.

مرحله ۲

نشانی آدرس سایت صرافی کوینکس را در مرورگر خود جستجو کرده و وارد سایت شوید. در گوشه راست و بالای سایت می‌توانید زبان سایت را عوض کنید. برای این کار در قسمت مشخص شده در تصویر زیر کلیک کرده و از میان زبان‌های نشان داده شده زبان فارسی را انتخاب کنید.

مراحل ثبت نام در صرافی کوینکس

مرحله ۳

حالا روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

مراحل ثبت نام در صرافی کوینکس

مرحله ۴

در صفحه باز شده برای تکمیل کردن مراحل ثبت نام نیاز به یک آدرس ایمیل فعال، یک رمز عبور قوی خواهید داشت. این دو را در بخش ۱ و ۲ وارد کرده و سپس تیک مرحله ۳ را بزنید. در نهایت روی گزینه “ثبت نام” در بخش ۴ کلیک کنید.

مراحل ثبت نام در صرافی کوینکس

مرحله ۵

در این مرحله یک کد ۶ رقمی به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که می‌بایست آن را در کادر مشخص شده در تصویر زیر وارد کنید تا مراحل ثبت نام اولیه شما در صرافی کوینکس به اتمام برسد. حالا شما وارد سایت صرافی شده و می‌توانید در داخل سایت معامله کنید. مرحله بعدی هم واریز وجه برای شروع معاملات خواهد بود.

مراحل ثبت نام در صرافی کوینکس

گام دهم (مقطع کارشناسی): معرفی بهترین ارزهای دیجیتال

در گام دهم از آموزش رایگان ارز دیجیتال هم چنان در مقطع کارشناسی هستیم و در این مرحله به معرفی بهترین رازهای دیجیتال خواهیم پرداخت که درصد قابل توجهی از اخبار مربوط به این بازار مربوط به آنها است. شناخت این ارزها باعث می‌شود تا لیدرهای بازار رمز ارزها را بهتر شناخته و بتوانید بهتر از قبل این بازار را تحلیل کنید. این ارزها به ترتیب به شرح زیر هستند:

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • سولانا
 • تتر

بیت کوین

اولین ارز دیجیتال معرفی شده در جهان بیت کوین است. تمام ارزهای دیجیتال امروزی زندگی خود را مدیون بیت کوین هستند. این ارز دیجیتال در حال حاضر بیشترین حجم معاملات در بازار را به خود اختصاص داده و از این گذشته سرلیدر بازار است. روند تمام آلت کوین ها و سایر ارزهای دیجیتال نیز بنا به شرایط بازار بیت کوین حرکت می‌کند. آموزش رایگان ارز دیجیتال با آموزش و معرفی بیت کوین گره خورده و کاربران در تمام دوره های آموزشی باید به صور کامل با بهترین ارز دیجیتال جهان آشنا شوند.

آموزش تحلیل بیت کوین نیز می‌تواند قدم بسیار بزرگی برای حضور در بازار بزرگ رمز ارزها باشد. با شناخت این ارز دیجیتال و روند حرکت قیمتی آن می‌توانید سایر ارزهای دیجیتال را راحت‌تر تحلیل کرده و مسیر حرکت آنها را تشخیص دهید. از این رو سعی کرده‌ایم تا در آموزش تحلیل بیت کوین به صورت کامل و جامع به این ارز دیجیتال پرداخته و روند حرکتی قیمتی آن را نیز تا ۵ سال آینده برای شما پیش بینی کنیم.

اتریوم

رتبه دوم ارزهای دیجیتال در رتبه بندی سایت های معتبر به اتریوم تعلق می‌گیرد. اتریوم البته دومین ارز دیجیتال توسعه یافته جهان نیست اما از نظر حجم بازار در این رتبه قرار می‌گیرد. داشتن یکی از بهترین شبکه های بلاک چین باعث شده تا اتریوم محبوبیت بسیار زیادی میان کاربران پیدا کرده و خیلی از کارشناسان نیز حتی آینده روشن‌تری برای آن نسبت به بیت کوین قائل می‌باشند.

آشنایی با اتریوم و آینده آن نیز اهمیت خاص خود را در بازار  ارزهای دیجیتال دارد. تحلیل ارز دیجیتال اتریوم و پیش بینی قیمت آن تا ۵ سال آینده یکی دیگر از قدم هایی است که در کانون بورس برای شما برداشته‌ایم.

سولانا

محبوب و دوست داشتنی عبارت هایی هستند شبکه سولانا را برای شما تعریف می‌نمایند. این ارز دیجیتال نیز یکی از محبوب ترین های بازار است. حتی روند حرکت قیمتی آن نشان می‌دهد که در آینده‌ای نه چندان دور شرایط بهتری نسبت به اتریوم و بیت کوین نیز داشته باشد. برای اینکه این ارز دیجیتال را بهتر درک کنید باید به این نکته اشاره کنیم که سرعت تراکنش اتریوم در بهترین حالت ۱۰ تراکنش در هر ثانیه است، در حالی که سولانا می‌تواند با کارمزد کمتر در همین زمان بیش از ۵۰۰۰۰ تراکنش را برای کاربران خود به دنبال داشته باشد.

تتر

استیبل کوین محبوب و پرکاربرد تتر نیز یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی است که ورود به بازار ارز دیجیتال نیازمند شناخت آن است. تتر بیشترین حجم معاملات را در اکثر مواقع در میان رازهای دیجیتال به خود اختصاص می‌دهد. پشتوانه‌های قدرتمند باعث شده تا کاربران اعتماد زیادی به تتر داشته باشند و این آلت کوین تبدیل به یکی از پرمعامله ترین ارزهای دیجیتال بازار شود.

گام یازدهم: دوره آموزش ارز دیجیتال

با آخرین گام از مقاله آموزش رایگان ارز دیجیتال با شما همراه هستیم. در این گام سعی داریم تا مراحل آموزش رایگان ارز دیجیتال را به نقطه انتهایی رسانده و در آخر برخی منابع تکمیل کننده در این باره را مرور می‌کنیم که با استفاده از آنها می‌توانید این آموزش ها را بیشتر دنبال مرده و حرفه ای تر و بدون دردسر وارد بازار پر از هیجان رازهای دیجیتال شوید. در این باره با هم مرور خواهیم کرد:

 • آموزش ارز دیجیتال تهران
 • بهترین دوره ارز دیجیتال کدام است؟
 • دوره آموزش ارز دیجیتال بزرگان در کانون بورس
 • آموزش ارز دیجیتال حاجی علی
 • ویژگی های دوره آموزش ارز دیجیتال بزرگان در کانون بورس

آموزش ارز دیجیتال تهران

آموزش ارز دیجیتال تهران یکی از ترندترین آموزش ها در سال های اخیر بوده است. این آموزش ها هم به صورت حضوری و هم به صورت پکیج های دانلودی در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد. اگر یک سرچ مختصر با کلمه کلیدی آموزش ارز دیجیتال تهران داشته باشید، به بیش از ده‌ها منابع مختلف برمی‌خورید که انتخاب میان یکی از آنها به این راحتی‌ها نیست. از این رو لازم است تا شما را با معیارهای انتخاب بهترین دوره ارز دیجیتال آشنا کنیم تا این فرایند برای شما ساده‌تر شود.

بهترین دوره ارز دیجیتال کدام است؟

برای شناخت بهترین دوره ارز دیجیتال باید معیارهای مختلفی را مورد ارزیابی قرار داده و در نهایت از میان دوره های موجود بهترین را انتخاب کنید. هر چقدر در این مرحله دقت بیشتری داشته باشید، در نهایت شرایط راحت‌تر و بهتر ورود به بازار را تجربه خواهید کرد. در غیر این صورت ممکن است چالش های زیادی پیش روی شما قرار گیرد. از این رو در این بخش به صورت تیتروار این معیارها را برای شما آماده کرده‌ایم:

 • دوره های حضوری شرایط و کیفیت بهتری نسبت به دوره های پکیجی و دانلودی دارند. هر چند برخی از پکیج ها حتی از برخی دوره ای حضوری کیفیت بهتری دارند.
 • تجربه کار اساتید دوره در بازار رمز ارزها و حضور فعال آنها دی این بازار یکی از مهم‌ترین معیارها برای انتخاب بهترین دوره ارز دیجیتال است.
 • ارائه سر فصل‌ های کامل بدون پیش نیاز را نیز می‌توان یکی از معیارهای لازم برای چنین دوره ای دانست.
 • پشتیبانی بعد از پایان دوره
 • ارائه کارگاه های عملی در طی دوره برای ترید مستقیم همراه با استاد می‌تواند یک مزیت بزرگ باشد.
 • معرفی استراتژی های کاربردی و قدرتمند برای ترید ارزهای دیجیتال به جای پرداختن بیشتر به معرفی این ارزها
 • داشتن یک برنامه‌ریزی درست برای تبدیل دانش پذیران به افراد مستعد در بازارهای ارز دیجیتال

هزینه و شهریه دوره هر چقدر که باشد بالاخره پرداخت خواهد شد، مهم نتیجه و یادگاری است که از بهترین دوره آموزش ارز دیجیتال در دسترس شما خواهد بود.

دوره آموزش ارز دیجیتال بزرگان در کانون بورس

دوره آموزش ارز دیجیتال بزرگان در کانون بورس یکی از خدماتی است که ما برای آن سال ها تلاش کرده‌ایم. دوره حضوری ما در کانون بورس در هر دوره کاملاً تشکیل شده و مجبور می‌شویم تا برخی از افراد ثبت نام کننده را به دوره های بعدی ارجاع دهیم. نکته جالب این دوره این است که اکثر افراد ثبت نام کننده بدون هیچ تبلیغات اینترنتی و … وارد شده و اکثراً از طرف دانشجویان دوره های قبلی حاضر به همراهی ما هستند.

ویژگی های دوره آموزش ارز دیجیتال بزرگان در کانون بورس

مزیت های زیر حاصل سال ها تلاش شبانه روزی همکاران ما در کانون بورس برای عزیزانی است که در دوره ارز دیجیتال با ما همراه می‌شوند:

 • کامل‌ترین و جامع ترین دوره آموزش ارز دیجیتال
 • ارائه فیلم های فول اچ دی کلاس ها بعد از اتمام هر جلسه
 • سرفصل های کاملاً کاربردی و برنامه ریزی شده
 • ارائه pdf جلسات به صورت نوشتاری
 • استفاده از اساتید صاحب سبک و حرفه ای

یک بار برای همیشه دوره آموزش ارز دیجیتال را تجربه کنید.

سؤالات متداول درباره آموزش رایگان ارز دیجیتال

در انتهای این مقاله رایج ترین سوالات مربوط به ارزهای دیجیتال را با شما در میان می گذاریم. در صورتی که نظر و یا دیدگاهی درباره ارزهای دیجیتال دارید، در بخش دیدگاه ها با ما در میان گذاشته و در کمترین زمان پاسخ کارشناسان ما را در باره چالش های ذهنی خود جویا شوید.

آیا امکان آموزش رایگان ارز دیجیتال وجود دارد؟

بسیاری از سرفصل های آموزش رایگان ارز دیجیتال در اینترنت در دسترس کاربران قرار دارد. اما برخی از آموزش های حرفه‌ای مانند استراتژی ها و مدیریت سرمایه در این بازار در آموزش های رایگان کمتر دیده می‌شود.

چگونه می‌توان معامله و ترید در بازار ارز دیجیتال را آموخت؟

با استفاده از همین مقاله آموزش رایگان ارز دیجیتال و در کنار آن استفاده از بهترین دوره ارز دیجیتال می‌تواند شما را تبدیل به حرفه‌ای‌ترین فرد در این بازار نماید.

بهترین آموزشگاه ارز دیجیتال در تهران کجاست؟

موسسه کانون بورس با سال‌ها تجربه و برگزاری بیش از ۱۰۰ دوره موفق در حال حاضر بیشترین تعداد دانش پذیر حضوری را در میان همه آموزشگاه ها دارد.

آیا آموزش رایگان ارز دیجیتال راحت است؟

دقت و تأمل و وقت گذاشتن برای تمرین کردن آموزش ها می‌تواند شما را در این کسب و  کار حرفه‌ای نماید. اما این آموزش ها نیاز به تمرین خواهد داشت.

آموزش رایگان ارز دیجیتال بهتر است یا استخراج بیت کوین؟

استخراج بیت کوین در حال حاضر نیاز به سرمایه بسیار زیادی دارد. در حالی که امکان رسیدن به درآمدهای بسیار زیاد با هزینه‌های کمتر در همین بازار رازهای دیجیتال وجود دارد.

آیا ارزهای دیجیتال نابود می‌شوند؟

پیش بینی نابودی ارزهای دیجیتال قدرتمند مانند پیش بینی یک جنگ بزرگ در میان ملت‌ها است. عملاً چنین پیش بیمی را نمی‌توان منطقی دانست.

بهترین صرافی ارز دیجیتال کدام است؟

بایننس، کوین بیس، هوبی و کوکوین از بهترین صرافی های ارز دیجیتال در دنیا هستند.

آیا ارزهای دیجیتال امن هستند؟

ساختار این ارزها از نظر حملات هکری کاملاً امن است اما ممکن است به دلیل اشتباه خود کاربر، کیف پول ارز دیجیتال وی در اختیار سایرین قرار گرفته و عملاً ارزهای خود را از دست بدهد.

بهترین ارزهای دیجیتال کدام ها هستند؟

بیت کوین، اتریوم، استلار، تتر، ایاس، بیت کوین کش، کاردانو، سولانا از بهترین ارزهای دیجیتال جهان می‌باشند.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

8 پاسخ

 1. سلام تشکر بابت این دروس بسیار ارزشمند من خیلی سایت ها رو پیگیر بودم ولی متاسفانه اکثرشون ناقص بودن وای دروس شما عالیه فقط یه پیشنهاد و خواهشی دارم امکانش هست کل این دروس در یک یا چند فایل بصورت PDF باشه تا بتونیم دانلودش کنیم اگه بشه عالی میشه ممنون

  1. خیلی ممنونم از پاسخگویی شما عزیزان ضمن تشکر مجدد از آیتم اول تا آخرین آیتم برای من مهمه چون بقدری زیبا و روان گفته شده که نمیتونم از آیتمی چشم پوشی کنم متشکرم

 2. با درود و سپاس بیکران آموزش رایگان شما برای بنده که هیچ گونه اطلاعاتی در خصوص ارز دیجیتال نداشتم بسیار و مفید و ارزشمند بود. پایدار و سرافراز باشید.

 3. سلام وقت بخیر
  جهان سپاس از آموزش رایگان تون در مورد ارز دیجیتال
  خیلی زیبا خیلی روان و ساده توضیح دادید خدا خیرتون بده

  با عزت باشید

 4. سلام، تشکر از سایت کانون بورس برای انتشار این مقاله جالب. مقاله‌ای نیز در سایت اقتصاد آفرین توسط مهندس داود یوسفی نوشته شده بود که تو اون مقاله هم به موضوع خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی پرداخته شده. اون مقاله هم برام خیلی مفید بود. هر دو مقاله کامل و جامع بودن و میتونن مفید باشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: