آموزش کامل سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) + ترفندهای جذاب

ترفندهای سایت کوین مارکت کپ
شما در حال مطالعه مقاله ۲۴ از ۳۸ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

جامع ترین و کامل ترین آموزش سایت کوین مارکت کپ را با هم مرور می‌کنیم. در ادامه آموزش رایگان ارز دیجیتال سعی داریم تا در این مقاله یکی از بهترین سایت ها و مراجع مورد استفاده تریدرهای جهانی در بازار رمز ارزها سعی سایت CoinMarketCap را به شما معرفی کرده و امکانات مختلف آن را تشریح کنیم. این سایت حاوی اطلاعات بسیار مفیدی است و کمتر تریدری را می‌توان در کل جهان پیدا کرد که در این بازار حضور پیدا کرده و از امکانات کوین مارکت استفاده نکند. هم‌چنین ترفندهای عالی از این سایت را نیز با شما مرور می‌کنیم که احتمالاً در سایر سایت ها به آنها کمتر پرداخته شه است تا قدرت تحلیل خود را بالاتر ببرید.

نکات کلیدی مقاله:

 • سایت کوین مارکت کپ یک سایت جامع و مرجع برای بازار ارزهای دیجیتال است.
 • آموزش و استفاده از سایت CoinMarketCap برای همه تریدرها در هر سطحی لازم است.
 • منبع اصلی تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال محسوب می‌شود و کامل ترین اطلاعات فاندامنتالی را می‌توان در آن پیدا کرد.
 • استفاده از سایر سایت ها برای اطلاعات فاندامنتالی ممکن است شما را با اشتباهات و اطلاعات غلطی همراه سازد.
 • امکان استفاده از این سایت بر حسب ریال ایران نیز وجود دارد.
راهنمای مطالعه نمایش

سایت کوین مارکت کپ چیست


قبل از اینکه به آموزش سایت کوین مارکت کپ بپردازیم، باید ماهیت این سایت را برای شما تشریح کنیم. سایت کوین مارکت کپ یک سایت اطلاعاتی و اخباری درباره ارزهای دیجیتال است. از جون مرغ تا شیر آدمیزاد که به کریپتوکارنسی ها مربوط باشد را می‌توانید در این سایت در اختیار داشته باشید. هر بازاری دارای سایت های اطلاعاتی مفید و اصلی است. بازار رمز ارزها نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این بازار نیاز به وجود سایت های جامع با اطلاعات معتبر بسیار زیاد است. بهترین این سایت ها نیز سایت CoinMarketCap است.

آموزش سایت کوین مارکت کپ

برای تحلیل، دسترسی به اخبار و سایر اطلاعات مفید درباره بازار کریپتوکارنسی ها تنها کافی است آدرس این سایت را در مرورگر خود وارد کرده و تنها در یک سایت به همه آنها دسترسی داشته باشید. جالب است بدانید که این سایت در حال حاضر تبدیل به یک سایت مرجع شده است. سایر سایت ها نیز اکثراً اطلاعات خود را از CoinMarketCap بر می‌دارند. حتی برای بررسی درستی سایر سایت های حوزه کریپتوکارنسی ها از این سایت استفاده می‌شود.

اهمیت استفاده از سایت های معتبر برای تحلیل ارز دیجیتال


در مقالات مختلف تأکید کردیم که استفاده از سایت های معتبر برای تحلیل و بررسی ارزهای دیجیتال اهمیت بسیار زیادی دارد. با توجه به گستردگی بسیار زیادی این بازار و هم‌چنین وجود اخبار و سایت های خبری بسیار گسترده، کاربران نمی‌توانند تمام وقت خود را برای مطالعه همه این سایت ها قرار دهند. از طرف دیگر بسیاری از این سایت ها و اخبار به صورت هدفمند مدیریتی شده و اخبار آنها حاوی اطلاعات زرد و از پیش برنامه ریزی شده است. به همین دلیل در انتخاب سایت خبر یو مرجع نیز باید دقت کافی داشته باشید.

استفاده از خدمات یک سایت معتبر باعث می‌شود تا شما برای همیشه نیاز خود به اطلاعات موثق را برطرف کرده و بدون دغدغه در این باره عمل کنید. به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم تا به آموزش سایت کوین مارکت کپ بپردازیم. استفاده از اطلاعات این مقاله درباره سایت CoinMarketCap باعث خواهد شد تا شما از این پس دید بهتری نسبت به رمز ارزها داشته و با اطلاعات جالب ترین به تجزیه و تحلیل آنها بپردازید.

اهمیت آموزش سایت کوین مارکت کپ


آموزش سایت CoinMarketCap از چند جهت اهمیت دارد. خیلی از کاربران هنوز با این سایت آشنا نبوده و از خدمات سایر سایت ها برای کسب اطلاعات خود استفاده می‌کنند. سایت هایی که هیچ اطمینانی نسبت به موثق بودن اطلاعات آنها وجود ندارد. از طرف دیگر کاربران و تریدرهایی هم که از سایت کوین مارکت کپ استفاده می‌کنند، از بسیاری از داده ها و اطلاعات مربوط به آن بی‌خبر بوده و می‌دانند که این سایت چه ویژگی ها و اطلاعات مفیدی دارد.

اهمیت آموزش سایت کوین مارکت کپ شاید کمی بیشتر از آموزش یک سایت خبری برای تریدر ارز دیجیتال باشد. اگر به خوبی از اطلاعات این سایت استفاده کنید:

 • روند بهتری برای معاملات خود در بازار ارزهای دیجیتال در پیش خواهید گرفت.
 • کمتر با ارزهای دیجیتال ضعیف همراه خواهید شد.
 • ماهیت اصلی هر رمز ارزی را بهتر درک خواهید کرد.
 • می‌توانید با استفاده از خدمات این سایت بهترین گزینه ها را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.
 • امکان دسترسی به اخبار موثق را خواهید داشت.
 • رتبه بندی اصلی رمز ارزها را مشاهده می‌کنید.

در نهایت این خدمات باعث بهبود شرایط سرمایه گذاری شما می‌شود. این موضوع را می‌توان مهم‌ترین مزیت آموزش سایت CoinMarketCap دانست.

در سایت کوین مارکت کپ چه خبر است؟


اما حالا که با اهمیت آموزش سایت کوین مارکت کپ آشنا شدید، لازم است تا شما را با اطلاعات و نکات مربوط به این سایت آشنا کنیم. در سایت CoinMarketCap چه خبر است و چه اطلاعات و مطالبی در این سایت منتظر ماست؟ شما می‌توانید از این سایت برای دسترسی به اطلاعات زیر استفاده کنید:

 • با تمام رمز ارزهای توسعه پیدا کرده آشنا خواهید شد و می‌توانید آنها را به ترتیب ارزش بازار هر یک مشاهده کنید.
 • امکان تغییر ملاک رتبه بندی را نیز خواهید داشت تا مطابق با نظر خود رمز ارزها را به ترتیب بچینید.
 • به اخبار موثق مربوط به هر رمز ارز دسترسی خواهید داشت.
 • اطلاعات فاندامنتالی رمز ارزها را از سیر تا پیاز در اختیار دارید.
 • به نمودار و ابزارهای لازم برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دسترسی خواهید داشت.
 • می‌توانید سایر تحلیل ها و پیش بینی های صورت گرفته برای هر ارز دیجیتال را مشاهده کرده و از آن ها استفاده کنید.
 • امکان مشاهده حجم معاملات یک رمز ارز رد هر ۲۴ ساعت را دارید.
 • با صرافی هایی که امکان خرید و فروش یک رمز ارز را برای شما در نظر گرفته‌اند، آشنا خواهید شد.
 • اطلاعات دیگری از جمله سرمایه گذاران، تیم توسعه دهنده، کوین یا توکن بودن و … را نیز خواهید داشت که در ادامه بیشتر به بررسی و معرفی آنها می‌پردازیم.

آموزش گام به گام سایت CoinMarketCap


با توجه به اینکه سعی داریم تا امکان استفاده از خدمات سایت CoinMarketCap را برای تمام کاربران به صورت حرفه‌ای در نظر بگیرید، از این رو تمام بخش های این سایت را به شما آموزش خواهیم داد. در ادامه به ترتیب از صفحه اصلی و ورود به این سایت آموزش را آغاز خواهیم کرد تا شما بتوانید با تمام جزئیات آشنا شوید. هم‌چنین در صورتی که در مرحله‌ای نیاز به اضافه کردن چیزی دارید، توصیه می‌کنیم در همان مرحله این موارد را در سایت اضافه کنید تا این آموزش در نهایت تبدیل به یک ابزار کاربردی برای شما در استفاده از سایت کوین مارکت کپ شود.

آموزش ثبت نام در کوین مارکت کپ


برای شروع آموزش سایت کوین مارکت کپ سراغ آموزش ثبت نام در این سایت رفته‌ایم. ثبت نام در سایت CoinMarketCap بسیار ساده بوده و نیاز به هیچ فرایند خاصی ندارد. برای این منظور وارد صفحه اصلی این سایت به نشانی www.coinmarketcap.com شده و سپس در همان نوار بالایی سایت و مطابق با تصویر زیر روی گزینه SignUp کلیک کنید.

آموزش سایت کوین مارکت کپ

با کلیک روی این گزینه صفحه جدید برای شما باز خواهد شد که مطابق با تصویر زیر باید یک ایمیل معتبر و پسورد برای خود انتخاب کرده و با کلیک بر روی گزینه Create Account مراحل ثبت نام در سایت کوین مارکت کپ را به پایان برسانید.

آموزش سایت کوین مارکت کپ

در ادامه با ورود به بخش اکانت خود در سایت می‌توانید آواتار مخصوص به صفحه خورد را تعیین کرده و سایر بخش ها را نیز به ترتیبی که در ادامه مرور می‌کنیم، شخصی سازی کنید.

آموزش صفحه اصلی سایت CoinMarketCap


بعد از ثبت نام نوبت بعدی در آموزش سایت کوین مارکت کپ به بررسی صفحه اصلی آن مربوط می‌شود. تصویر زیر صفحه اصلی سایت کوین مارکت را به شما نشان می‌دهد:

آموزش سایت کوین مارکت کپ

البته این تمام اطلاعات و موارد درج شده در صفحه اصلی این سایت نیز و با اسکرول کردن به سمت پایین می‌توانید اطلاعات دیگری را نیز در اختیار داشته باشید. در ادامه اطلاعات موجود در صفحه اصلی سایت کوین مارکت کپ را به صورت کامل از بالا به پایین با هم مرور می‌کنیم.

 • نوار اطلاعات بالای سایت


آموزش سایت کوین مارکت کپ

در این نوار ابزار می‌توانید به اطلاعاتی به شرح زیر دسترسی داشته باشید:

 • Cryptos: نشان دهنده تمام رمز ارزهای لیست شده در سایت کوین مارکت کپ است. در حال حاضر ۱۶۵۳۴ رمز ارز در سایت CoinMarketCap لیست شده‌اند.
 • Exchanges: در این بخش می‌توانید تعداد کل صرافی های معتبر لیست شده در سایت را مشاهده کنید که در حال حاضر ۴۵۴ مورد است.
 • Market Cap: ارزش کل بازار کریپتوکارنسی ها را نشان می‌دهد.
 • ۲۴h Vol: در این بخش می‌توانید حجم معاملات بازار کریپتوکارنسی ها را برای ۲۴ ساعت گذشته مشاهده کنید.
 • Dominance: در این بخش می‌توانید درصد دو رمز ارز بیت کوین و اتریوم را از کل بازار کریپتوکارنسی ها مشاهده کنید. در حال حاضر ۴۰.۴ % از کل بازار کریپتوکارنسی ها از نظر Market Cap متعلق به بیت کوین است و ۱۹.۱ % آن نیز متعلق به اتریوم می‌باشد. در واقع سایر آلتکوین ها تنها ۴۰.۵ % از بازار را به خود اختصاص داده‌اند.
 • ETH Gas: این مورد سوخت شبکه بلاک چین اتریوم را نشان می‌دهد. چیزی شبیه به کارمزد تراکنش ها در شبکه بلاک چین بیت کوین است.
 • English: این بخش در نوار ابزار بالایی زبان سایت را مشخص می‌نماید که به صورت پیش فرض روی انگلیسی است. با کلیک بر روی ن می‌توانید زبان دلخواه را تعیین کنید.
 • USD: در این بخش نیز می‌توانید تعیین کنید که اطلاعات مالی سایت بر اساس کدام ارز باشد. دلار آمریکا، پوند انگلیس، یورو، بیت کوین، ساتوشی، ریپل و حتی و حتی و حتی ریال ایران را نیز در این بخش در دسترس دارید و می‌توانید با انتخاب هر یک ارزش های مالی را بر اساس آن ارز مشاهده کنید.
 • :ترفندهای سایت کوین مارکت کپ این علامت ماه می‌تواند سایت را برای شما به حالت تاریک در بیاورد.

خود این اطلاعاتی که در بخش نوار ابزار آموزش سایت کوین مارکت کپ مرور کردیم، حاوی نکات بسیار مهمی است که می‌توانید در تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال از آنها استفاده کنید.

 • نوار ابزار اصلی سایت CoinMarketCap


آموزش سایت Coinmarketcap

بخش بعدی در آموزش سایت CoinMarketCap مربوط به نوار اصلی این سایت در قسمت بالایی آن است. هر چند این بخش از سایت را در کمتر مقاله‌ای به آن پرداخته شده، اما نکات خوبی دارد که لازم است به آن بپردازیم.

 • CoinMarketCap: لینک اصلی سایت است که با کلیک بر روی آن دوباره به صفحه اصلی سایت هدایت خواهید شد.
 • CryptoCurrencies: در این بخش می‌توانید ارزش های دیجیتال را در رتبه بندی های مختلف مشاهده کنید.

اگر به صورت مستقیم روی خود گزینه اصلی کلیک کنید به صفحه اصلی و رتبه بندی رمز ارزها بر اساس ارزش بازار هدایت می‌شوید. اما در صورتی که موس را روی آن نگه دارید، به موارد زیر دسترسی خواهید داشت:

آموزش سایت Coinmarketcap

–         Ranking: رتبه بندی بر اساس ارزش بازار رمز ارزها (صفحه اصلی سایت CoinMarketCap)

–         Recently Added: ارزهای دیجیتالی که به تازگی معرفی شده و در سایت لیست شده‌اند.

–         Price Estimates: در این بخش می‌توانید قیمت های پیش بینی شده از سوی سایر کاربران را به صورت روزانه برای رمز ارزهای مختلف مشاهده کنید. حتی خود شما نیز به عنوان یک کاربر می‌توانید پیش بینی خود از قیمت رمز ارزهای مورد نظر را در این بخش وارد کنید.

–         Legal Tender Countries: در این بخش می‌توانید کشورهایی را مشاهده کنید که استفاده از ارزهای دیجیتال را به رسمیت شناخته و یا کاربران آنها تمایل به این موضوع دارند.

–         Global Chart: در این بخش می‌توانید نمودارهای مربوط به کل بازار رمز ارزها را در بخش های مختلف مشاهده کنید.

–         Fiats / Companies Ranking: در این بخش می‌توانید مقایسه بازار بیت کوین با ارزش پول کشورهای بزرگ جهان را مشاهده کنید.

–         Spotlight: با کلیک روی این بخش می‌توانید وارد بخش بهترین کریپتوکارنسی ها شده و آنها را در بخش های زیر مشاهده کنید:

·       Trending: در این بخش می‌توانید رمز ارزها را بر اساس بیشترین میزان جستجو در اخبار و اطلاعات مشاهده کنید.

·       Biggest Gainers: در این بخش می‌توانید ارزهای دیجیتالی را به ترتیب بیشترین میزان سوددهی در ۲۴ ساعت گذشته مشاهده کنید.

·       Biggest Losers: در این بخش می‌توانید ارزهای دیجیتالی را به ترتیب بیشترین میزان زیان دهی در ۲۴ ساعت گذشته مشاهده کنید.

·       Most Visit: در این بخش می‌توانید ارزهای دیجیتالی را به ترتیب بیشترین میزان مشاهده و بازدید در ۲۴ ساعت گذشته مشاهده کنید.

·       Recently Add: در این بخش می‌توانید ارزهای دیجیتالی تازه توسعه پیدا کرده که به سایت CoinMarketCap اضافه شده‌اند را مشاهده کنید.

–         Gainers & Losers: در این بخش می‌توانید رمز ارزها را در دو بخش بالاترین میزان سوددهی و بالاترین میزان ضرر در ۲۴ ساعت گذشته مشاهده کنید.

–         Historical Snapshots: برای مشاهده تاریخچه رتبه بندی و اطلاعات مربوط به رمز ارزهای مختلف می‌توانید از این بخش استفاده کنید. این اطلاعات از سال ۲۰۱۳ تا کنون در دسترس هستند.

 • Exchanges: در ادامه آموزش سایت کوین مارکت کپ و در منوی اصلی گزینه بعدی بخش Exchanges است. در این بخش می‌توانید صرافی های ارزهای دیجیتال را به ترتیب و با رتبه بندی مشخص مشاهده کنید. هم‌چنین امکان مشاهده این رتبه بندی برای صرافی ها در کتگوری های مختلف اعم از Dex، Spot، Lending و Derivatives را نیز خواهید داشت.
 • NFT: در بخش NFT نیز می‌توانید با ارزش ترین NFT ها و هم‌چنین NFT های جدید در حال ورود به بازار را در دسته بندی های مختلف و با رتبه بندی مشاهده کنید. برای کسانی که علاقمند به بازار توکن های غیر مثلی هستند، امکان استفاده از این اطلاعات وجود دارد.
 • Portfolio: در این بخش می‌توانید پرتفوی معاملاتی خود را مشاهده کنید. البته به صورت پیش فرض هیچ اطلاعاتی در آن وجود ندارد. برای استفاده از این بخش بعد از خرید یک رمز ارز در هر صرافی باید اطلاعات آن اعم از قیمت خرید، مقدار و تاریخ و ساعت خرید را وارد کنید. از این پس این بخش از سایت CoinMarketCap به صورت خودکار میزان سود و ضرر شما را از خرید صورت گرفته مشخص خواهد نمود. هم‌چنین شما این امکان را خواهید داشت که چند پرتفوی با نام‌های دلخواه برای خود بسازید و در هر یک رمز ارزهای خود را به صورت جداگانه مدیریت کنید. برای تریدرها این بخش می‌تواند یک بخش بسیار جالب باشد.
 • Watchlist: در بخش واچ لیست نیز به صورت پیش فرض هیچ اطلاعاتی وجود ندارد. در این بخش شما می‌توانید رمز ارزهای تحت نظر خود ر وارد کنید. امکان ساختن تعداد نامحدودی واچ لیست برای رمز ارزها در دسته بندی های مختلف را نیز دارید. هم‌چنین می‌توانید واچ لیست سایر افراد و کاربران را نیز در این بخش فالوو کرده و مشاهده کنید. بعد از کلید بر روی بخش واچ لیست می‌توانید واچ لیست مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در بخش Following نیز امکان فالوو کردن سایر واچ لیست ها و مشاهده آنها را دارید.
 • Calenders: در بخش تقویم نیز می‌توانید اطلاعات مربوط به رمز ارزها در تاریخ و زمان مشخص مشاهده کنید. برای مثال امکان مشاهده تاریخ ایردراپ ها، تاریخ عرضه های اولیه یا ICO ها و سایر اتفاقات از پیش تعیین شده را مشاهده کنید.
 • Products: در این بخش نیز می‌توانید به امکانات زیر دسترسی داشته باشید:
–         در بخش Swap امکان تبدیل رمز ارزها به یکدیگر به صورت مستقیم و بدون ورود به صرافی ها را از طریق شبکه‌های اتریوم، باینناس چین، Heco را خواهید داشت. کوین مارکت کپ  برای این شبکه‌ها به ترتیب با صرافی های غیرمتمرکز یونی سواپ، پنکیک سوآپ و Mdex همکاری می‌نماید. هر چند در آینده این همکاری ممکن است گسترده تر نیز شود.

–         در بخش Convertor می‌توانید ارزش رمز ارزهای مختلف را به همدیگر و یا به پول فیات تبدیل مرده و مشاهده کنید.

–         در بخش Mobile App به تشریح اپلیکیشن CoinMarketCap هدایت خواهید شد.

–         در بخش Blockchain Explorer می‌توانید اطلاعات مربوط به بلاک چین های مختلف را مشاهده کنید.

–         در بخش Jobs Board می‌توانید شغل های پیشنهادی درباره بازار کریپتوکارنسی ها را برای خود مشاهده کرده و با وارد کردن اطلاعات خود این شغل ها را برای خود نیز مشاهده کنید.

–         در بخش Crypto API امکان ساخت APIهای شخصی را خواهید داشت.

–         در نهایت در بخش Site Widget نیز می‌توانید برای سایت اینترنتی خود هر بخشی از سایت کوین مارکت را برای نمایش انتخاب کرده و آن را قرار دهید.

 

 • Learn: آخرین مورد در نوار اصلی سایت بخش Learn است که شما می‌توانید در این بخش آموزش های مختلف را به صورت نوشتاری و یا ویدئو آپلود شده در یوتیوب مشاهده کرده و اطلاعات خود را درباره بازار رمز ارزها افزایش دهید. البته دقت کنید که برای استفاده از این بخش باید دانش زبان انگلیسی خوبی داشته باشید.
 • بخش مقالات


آموزش سایت Coinmarketcap

منوی بعدی سایت کوین مارکت کپ مربوط به معرفی آخرین مقالات و ویدئوها در سایت است. در این بخش می‌توانید ویدئوهای آموزشی و مقالات مختلف را به ترتیب تاریخ بارگذاری و اهمیت مشاهده کنید. برای مثال در زمان نگارش این مقاله آخرین ویدئو بارگذاری شده در سایت متعلق به آموزش Web 3 است که این روزها علاقمندان زیادی را نیز به خود مشغول کرده است.

استفاده از مطالب آموزش سایت کوین مارکت کپ در حقیقت نیاز به داشتن دانش زبان انگلیسی خوبی دارد. البته در مقالات کانون بورس نیز سعی کرده‌ایم تا تمام مطالب آموزشی لازم برای حضور در بازار رمز ارزها را برای شما قرار دهید تا از این بابت مشکلی نداشته باشید.

 • بخش Highlights


آموزش سایت Coinmarketcap

در این بخش می‌توانید به سرعت به هایلایت های مهم در بازار کریپتوکارنسی ها دسترسی داشته باشید. همان طور که مشاهده می‌کنید سه بخش Trending (ارز های دیجیتال پر ترند)، Biggest Gainers (ارزهای دیجیتال با بیشترین میزان سود در ۲۴ ساعت گذشته) و Recently Add (ارزهای دیجیتال تازه اضافه شده به سایت) را نمی‌توانید در این بخش سریعا در دسترس داشته باشید. هم‌چنین در گوشه راست تصویر نیز با کلیک روی کلید کشویی آبی می‌توانید این بخش را بسته و آن را از مشاهده خارج کنید.

بخش رنکینگ کریپتوکارنسی ها


اصلی ترین و مهم‌ترین بخش از سایت CoinMarketCap مربوط به بخش اطلاعات کریپتوکارنسی های مختلف است. آموزش سایت کوین مارکت کپ در این مرحله اهمیت بیشتری هم پیدا می کند. زیرا شما باید با اطلاعاتی آشنا شوید که استفاده از آنها در تحلیل بازار و رمز ارزها اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. در ادامه به تشریح هر یک از اطلاعات موجود در این بخش می‌پردازیم.

 • انواع دسته بندی رمز ارزها

آموزش سایت Coinmarketcap

اولین بخش که در این مرحله از آموزش سایت کوین مارکت کپ باید به بررسی آن بپردازیم، اطلاعات مربوط به دسته بندی و بخش بندی رمز ارزها است. در این بخش با موارد زیر روبرو می‌شود:

 • Watchlist که در بندهای قبلی به توضیح آن پرداختیم. در ادامه مقاله نیز به بررسی مفصل‌تر نحوه استفاده از این بخش خواهیم پرداخت.
 • Portfolio را نیز در بندهای قبلی تشریح کردیم. در منور این بخش از سایت کوین مارکت کپ به صورت سریع به آن دسترسی دارید.
 • CryptoCurrensies: رتبه بندی کریپتوکارنسی ها بر اساس ارزش بازار آنها را نشان می‌دهد. سایت CoinMarketCap به صورت پیش فرض روی این بخش تنظیم شده است.
 • Categories: در این بخش از سایت می‌توانید رمز ارزها را در دسته بندی های مختلف مشاهده کنید.

با کلیک روی این عبارت چراغ آن روشن شده و با تصویر زیر روبرو خواهید شد.

آموزش سایت Coin market cap

همان طور که می بینید رمز ارزها در دسته بندی های مختلف قرار گرفته و شما می‌توانید رمز ارزهای مربوط به هر دسته بندی را نیز به صورت جداگانه با کلیک روی نام دسته بندی مشاهده کنید.

 • Defi یکی از دسته بندی های رمز ارزها است که برای دسترسی سریع در منوی اصلی نیز قرار گرفته است. با کلیک روی Defi می‌توانید رمز ارزهای پروژه دیفای را به ترتیب رتبه بندی مشاهده کنید.
 • NFT نیز یکی دیگر از دسته بندی های رمز ارزها است که برای دسترسی سریع در این بخش قرار گرفته است. دقت کنید که در بندهای قبلی نیز بخشی با عنوان NFT معرفی کردیم که با این بخش تفاوت دارد. در بخش قبلی شما می‌توانستید محصولات NFT از جمله آثار هنری و .. را مشاهده کنید. در این بخش اما شما به توکن های پروژه NFT دسترسی خواهید داشت.
 • Metaverse نیز شرایط مشابهی داشته و یکی از دسته بندی های رمز ارزها در سایت کوین مارکت کپ است. با کلیک روی آن می‌توانید رمز ارزهای این موضوع را نیز مشاهده کنید. دقت داشته باشید که بسیاری از رمز ارزها ممکن است در دسته بندی های مختلفی تعریف شوند.
 • Polkadot نشان دهنده توکن های اکوسیستم پولکادات است.
 • BSC توکن های تعریف شدن در شبکه باینناس اسمارت چین را به نمایش می گذارد.
 • Solana توکن های شبکه بلاک چین سولانا را نمایش می‌دهد.
 • Avalance نیز توکن های اکوسیستم آوالانچ را نمایش می‌دهد.
 • در بخش Show Rows می‌توانید تعداد رمز ارزهای موجود در یک صفحه را تغییر دهید. به صورت پیش فرض این قسمت روی عدد ۱۰۰ یعنی بیشترین تعداد رمز ارزها در یک صفحه تنظیم شده است.
 • با کلیک روی بخش Filters منوی جدید برای شما باز می‌شود که می‌توانید از آن به شرح بند بعدی استفاده کنید.
 • در بخش Customize نیز می‌توانید بخش های مورد نظر خود را در نمایش اطلاعات در سایت درج کرده و مواردی که به آنها نیاز ندارید را از لیست نمایش ها خارج کنید. با این بخش می‌توانید اطلاعات مورد نظر خود را مشاهده کرده و از مشاهده سایر اطلاعات اجتناب کنید.

فیلتر کردن در سایت CoinMarketCap


آموزش سایت Coin market cap

با کلیک روی گزینه Filter در منوی بالای سایت با پنجره بالا روبرو خواهید شد. در هر یک از بخش های تعریف شده در این پنجره می‌توانید رمز ارزها را در دسته بندی ها و شرایط مختلف مشاهده کنید.

 • Category: همان دسته بندی های قبلی تعریف شده را می‌توانید در این بخش نیز مشاهده کرده و با کلیک روی هر یک، رمز ارزهای مربوط به آن دسته بندی را در لیست مشاهده کنید.
 • Algorithm: رمز ارزها را بر اساس الگوریتم های توسعه یافته دسته بندی می کندو با کلیک روی آن به انواع الگوریتم های معمول در شبکه ارزهای دیجیتال دسترسی خواهید داشت.
 • Platform: پلتفرم ها و شبکه‌های بلاک چین مختلف را مشاهده کرده و با کلیک بر روی هر یک می‌توانید رمز ارزها مربوط به آن دسته بندی را مشاهده کنید.
 • Industry: رمز ارزها را در صنعت های مختلف مشاهده می‌کنید. برای مثال برای مشاهده پروژه های مربوط به صنعت WEB3 می‌بایست روی گزینه Web3 در این منو کلیک کنید.

در نظر داشته باشید که وقتی از هر یک از این فیلترها یک گزینه را انتخاب کنید، تنها رمز ارزهایی را مشاهده می‌کنید که در همه فیلترهای تعیین شده وجود داشته و مشترک هستند. به این ترتیب می‌توانید به رمز ارز مورد نظر خود برسید.

 • Add Filter: در بخش اد فیلتر نیز به امکان مشاهده رمز ارزها تحت شرایط خاصی دسترسی خواهید داشت.

مطابق با تصویر زیر در این بخش می‌توانید ارزهای دیجیتال را تحت شرایط مختلف زیر فیلتر کنید:

آموزش سایت Coin market cap

·       All CryptoCurrencies: امکان فیلتر کردن رمز ارزها را در سه دسته، همه ارزهای دیجیتال، فقط کوین ها و فقط توکن ها را در این بخش در دسترس خواهید داشت.

·       Market cap: می‌توانید ارزهای دیجیتال را بر اساس میزان ارزش بازار دلخواه فیلتر کنید.

·       Price: امکان فیلتر کردن کریپتوکارنسی ها را بر اساس میزان قیمت دلخواه خواهید داشت.

·       % Change: هم‌چنین می‌توانید رمز ارزها را بر اساس میزان تغییرات قیمتی نیز دسته بندی کنید.

·       Volume: امکان فیلتر مردن رمز ارزها با توجه به میزان حجم معاملات را برای شما فراهم می‌آورد.

·       Circulating Supply: فیلتر کردن رمز ارزها با تعداد سکه های در گردش

·       Mineable: رمز ارزهای قابل استخراج را برای شما لیست می کند. کاربران برای استخراج ارز دیجیتال می‌توانند از این فیلتر استفاده کنند.

·       Audited: رمز ارزهای مشابه با هم را برای شما به نمایش می گذارد.

 

بخش اطلاعات ارزهای دیجیتال در سایت کوین مارکت کپ


آموزش سایت Coin market cap

در قسمت بعدی آموزش سایت کوین مارکت کپ نیز نوبت به بررسی اطلاعات مربوط به هر یک ارز رمز ارزها می‌رسد. در این بخش در منو بالا به ترتیب با موارد زیر روبرو می‌شود:

 • *: این ستاره امکان اضافه شدن رمز ارزها را به واچ لیست اصلی شما فراهم می‌آورد. با کلیک کردن روی آن، رمز ارز مورد نظر به واچ لیست شما اضافه خواهد شد و ستاره به رنگ طلایی خواهد بود. با کلیک دوباره می‌توانید آن را از لیست واچ لیست خود خراج نمایید که در این صورت ستاره توخالی را مشاهده خواهید کرد. دقت داشته باشید که این امکان فقط برای اضافه کردن رمز ارزها به واچ لیست اصلی خواهد بود.
 • #: رتبه بندی رمز ارزها را بر اساس مارکت کپ آنها نمایش می‌دهد. با کلیک بر روی این گزینه این رتبه بندی از انتها به ابتدا یعنی از کمترین مقدار ارزش بازار به بیشتری مقدار در این صفحه تغییر خواهد مرد.
 • Name: عنوان و مخفف ارزهای دیجیتال را می‌توانید در این ستون مشاهده کنید.
 • Price: قیمت رمز ارز مورد نظر را در هر لحظه شاهد هستید. با یک بار کلیک روی این گزینه، می‌توانید ارزهای دیجیتال را بر اساس بیشترین قیمت به کمترین قیمت مشاهده کنید و با دوباره کلیک روی آن رمز ارزها از کمترین قیمت به بیشتری قیمت لیست خواهند شد.
 • ۲۴h %: تغییرات قیمت رمز ارزها را در ۲۴ ساعت گذشته نشان می‌دهد. قرمز بودن این تغییرات نشانه افت قیمت و سبز بودن آنها نشانه افزایش قیمت به درصد است. با یک بار کلید روی آن لیست رمز ارزها بر اساس بیشترین میزان تغییرات مثبت رتبه بندی خواهند شد و با دو بار کلیک بر اساس بیشترین میزان افت قیمت در ۲۴ ساعت گذشته می‌توانید این لیست را مشاهده کنید.
 • ۷d %: دقیقاً مشابه با بند قبلی است، با این تفاوت که در این ستون تغییرات ۷ روز گذشته رمز ارزها را مشاهده می‌کنید.
 • Market Cap: ارزش بازار رمز ارزها را در این ستون شاهد هستید. رتبه بندی پیش فرض ارزهای دیجیتال براساس همین میزان ارزش بازار آنها است. برای کسب اطلاعات دقیق درباره این موضوع می‌توانید از مقاله تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال کمک بگیرید. با کلیک روی این بخش رمز ارزها از کمترین میزان رازش بازار به بیشترین مقدار برای شما رتبه بندی خواهند شد.
 • Volume (24h): حجم معاملات در هر رمز ارز در ۲۴ ساعت گذشته را می‌توانید در این بخش مشاهده کنید. با یک بار کلیک بر روی آن می‌توانید رمز ارزها را بر اساس بیشترین حجم معامله به کمترین حجم معامله مشاهده کنید و با دو بار کلیک روی آن این لیست از کمترین حجم به بیشترین حجم تغییر پیدا خواهد کرد.
 • Circulating Supply: تعداد سکه های در گردش و درصد آنها از کل سکه های ممکن را برای هر رمز ارز نشان می‌دهد. با یک بار کلیک روی آن رتبه بندی بر اساس بیشترین سکه های در گردش تنظیم شده و با دوباره کلیک روی آن این رتبه بندی بر اساس کمترین سکه های در گردش خواهد بود.
 • Last 7 Days: خلاصه‌ای از نمودار قیمت روز ارزها را در ۷ روز گذشته ملاحظه می‌کنید.

دقت داشته باشید که در بخش Customize که در بند قبلی مقاله تشریح کردیم، شما می‌توانید این اطلاعات را تغییر داده و اطلاعات دلخواه خود را در این ستون ها قرار دهید. اما به صورت پیش فرض اطلاعات بالا را در سایت CoinMarketCap ملاحظه می‌کنید.

بررسی اطلاعات هر ارز دیجیتال در آموزش سایت کوین مارکت کپ


با کلیک روی نام هر رمز ارز وارد صفحه جدیدی می‌شوید که اطلاعات مربوط به آن رمز ارز را در آن مشاهده خواهید کرد. در ادامه این اطلاعات را برای ارز دیجیتال بیت کوین تشریح می‌کنیم. شما می‌توانید از همین روند برای تحلیل سایر رمز ارزهای مورد نظر خود نیز استفاده کنید. این بخش از آموزش سایت CoinMarketCap اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا با استفاده از این اطلاعات است که شما می‌توانید برای تحلیل رمز ارزها اقدام نمایید. اطلاعاتی که می‌توانند تعریف کننده ویژگی های یک ارز دیجیتال خوب باشند و آنها را از سایر رمز ارزها متمایز کنند.

اطلاعات اولیه بیت کوین


ترفندهای سایت کوین مارکت کپ

 • ۱- لوگو بیت کوین
 • ۲- نام ارز دیجیتال بیت کوین به لاتین
 • ۳- مخفف بیت کوین
 • ۴- وجود بیت کوین در واچ لیست کاربر با ستاره طلایی و نبود آن با ستاره توخالی
 • ۵- رتبه بیت کوین در بازار بر اساس ارزش بازار آن
 • ۶- کوین یا توکن بودن بیت کوین
 • ۷- تعداد افرادی که بیت کوین را در واچ لیست خود دارند.
 • ۸- قیمت حال حاضر بیت کوین (با تغییر واحد پولی سایت می‌توانید این قیمت را بر اساس واحد پولی مورد نظر خود مشاهده کنید.)
 • ۹- میزان تغییرات قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته به درصد (قرمز نشان دهنده افت قیمت و سبز نشان دهنده افزایش قیمت است.)
 • ۱۰- قیمت بیت کوین بر اساس ارز دیجیتال اتریوم
 • ۱۱- کمترین قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته
 • ۱۲- بیشترین قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته
 • ۱۳- امکان تغییر مشاهده بیشترین و کمترین قیمت از ۲۴ ساعت به یک ماه یا یک سال
 • ۱۴- سایت اصلی بیت کوین
 • ۱۵- سایر سایت های مربوط به بیت کوین
 • ۱۶- جامعه گفتگو درباره بیت کوین در شبکه‌های اجتماعی و سایت های مختلف
 • ۱۷- صفحه بیت کوین در سایت Github
 • ۱۸- وایت پیپر بیت کوین
 • ۱۹- برچسب های بیت کوین (در این بخش شما می‌توانید هر رمز ارز را در دسته بندی ها و بخش های مختلف مشاهده کنید. با کلیک بر روی گزینه View all برچسب های کامل بیت کوین را مشاهده خواهید کرد.)
 • ۲۰- لینک های خرید بیت کوین از صرافی های مختلف
 • ۲۱- تبدیل بیت کوین به سایر رمز ارزها در صرافی با کمترین میزان کارمزد برای تریدرها
 • ۲۲- بازی هایی برای استخراج و به دست آوردن بیت کوین
 • ۲۳- سهام گذاری یا سرمایه گذاری روی بیت کوین در صرافی های مختلف

اطلاعات کلی ارز دیجیتال در سایت CoinMarketCap


ترفندهای سایت کوین مارکت کپ

 • ۱- ارزش بازار ارز دیجیتال
 • ۲- بیشتری مقدار ممکن برای ارزش بازار ارز دیجیتال مورد نظر با توجه به قیمت فعلی و حداکثر سکه های قابل دسترسی آن
 • ۳- حجم معاملات ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته
 • ۴- نسبت حجم معاملات به ارزش بازار ارز دیجیتال
 • ۵- تعداد کل سکه های در گردش ارز دیجیتال
 • ۶- درصد سکه های کل در گردش ارز دیجیتال در کل سکه های ممکن برای آن
 • ۷- حداکثر سکه های قابل استخراج یا قابل دسترسی برای هر رمز ارز
 • ۸- تعداد کل سکه های استخراج شده و یا در دسترس فعلی ارز دیجیتال

اطلاعات فاندامنتال ارز دیجیتال در سایت کوین مارکت کپ


ترفندهای سایت کوین مارکت کپ

بعد از اطلاعات کلی ارز دیجیتال که در بخش قبلی آموزش سایت کوین مرمت کپ به بررسی آن پرداختیم، نوبت به ارزیابی سایر اطلاعات فاندامنتالی رمز ارزها می‌رسد. در نوار ابزاری که در بالا مشاهده می‌کنید، اطلاعات مختلفی درباره یک رمز ارز در این سایت درج شده که هر دام از آنها می‌تواند نکات بسیار مفیدی برای تحلیل یک رمز ارز باشد. از این رو به ترتیب به بررسی و معرفی هر ی از آنها می‌پردازیم.

۱- Overview

ترفندهای سایت کوین مارکت کپ

 • ۱- مرور کلی ارز دیجیتال
 • ۲- نمودار قیمت ارز دیجیتال
 • ۳- نمودار ارز بازار یا مرمت کپ ارز دیجیتال
 • ۴- نمودار ارز دیجیتال در پلتفرم تردینگ ویو با دسترسی به ابزارهای تکنیکالی
 • ۵- نمودار قیمت ارز دیجیتال در کل تاریخچه آن
 • ۶- امکان تغییر دوره بررسی و مشاهده نمودار ها از روزانه تا کل دوره
 • ۷- تبدیل نمودار به نمودار لگاریتمی
 • ۸- تمام صفحه کردن نمودار (با کلیک روی Esc در صفحه کلید دوباره از این حالت خارج خواهد شد.)
 • ۹- دانلود نمودار و تحلیل در فرمت های دلخواه
۲- Market

ترفندهای سایت کوین مارکت کپ

 • ۱- صرافی مورد نظر برای معامله را نشان می‌دهد.
 • ۲- جفت رمز ارز مورد نظر برای معامله را مشخص می کند. هر ارز دیجیتال را می‌توان به صورت مستقیم به رمز ارزهای مختلفی تبدیل کرد.
 • ۳- قیمت لحظه ای ارز دیجیتال در صرافی مورد نظر را نشان می‌دهد.
 • ۴ و ۵ – عمق بازار ارز دیجیتال را با ۲ درصد + و – نشان می‌دهد.
 • ۶- حجم معاملات
 • ۷- درصد حجم معاملات
 • ۸- شاخصی برای مقایسه صرافی ها از نظر حجم معاملات است که در حالت ۰ تا ۵۰ قرمز بوده و به معنی حجم پایین، از ۵۰ تا ۷۵ طلایی بوده و به معنی حجم متوسط و از ۷۵ تا ۱۰۰ نیز سبز بوده و به معنی حجم بالا است. دقت کنید که این شاخص بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین می‌شود.
 • ۹- میزان نقد شوندگی ارز دیجیتال در هر صرافی
 • ۱۰- آخرین تاریخ آپدیت
 • ۱۱- امکان تعیین جفت رمز ارز مورد نظر
 • ۱۲- بازار خرید و فروش مستقیم یا اسپات
 • ۱۳- بازار خرید و فروش Perpetual
 • ۱۴- بازار فیوچرز ارز دیجیتال مورد نظر شما
۳- Historical data

سومین بخش از این قسمت از سایت CoinMarketCap مربوط به داده های تاریخی در معاملات ارز دیجیتال مربوطه است. در این بخش شما به اطلاعات زیر برای هر ارز دیجیتالی دسترسی خواهید داشت:

 • حجم معاملات در هر روز
 • ارزش بازار در هر روز
 • قیمت باز شدن رمز ارز در هر روز
 • قیمت بسته شدن در هر روز
 • کمترین قیمت در هر روز
 • بیشترین قیمت در هر روز

این اطلاعات برای افراد حرفه‌ای در زمینه تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و تحلیل فاندامنتال آن اهمیت بسیار زیادی داشته و ارزش دسترسی به آنها را به خوبی می‌دانند.

۴- Holders

این بخش از نیز از بخش های مهم در آموزش سایت کوین مارکت کپ است که باید به آن بپردازیم. در بخش هولدرز شما می‌توانید اطلاعاتی به شرح زیر از رمز ارز مورد نظر خود داشته باشید:

 • تعداد کل آدرس های کیف پول هایی که رمز ارز مورد نظر شما را ذخیره کرده‌اند.
 • تعداد آدرس های فعال در ۲۴ ساعت گذشته که رمز ارز مورد نظر شما را دارند.
 • ۱۰۰ هولدر برتر رمز ارز
 • تعداد هولدرها به تفکیک روزانه

از این اطلاعات نیز می‌توان برای تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال و بررسی ویژگی های آن استفاده نمود. هولدرها نیز می‌توانند معیاری برای خوب بودن ارز دیجیتال باشند.

۵- Project Info

بخش مشخصات پروژه درز سایت CoinMarketCap نیز اهمیت زیادی دارد. در این بخش نیز کی توان یک ارز دیجیتال خوب را با رمز ارزهای بی در و پیکر از هم متمایز نمود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که برای تحلیل هر رمز ارزی از این بخش از سایت نیز استفاده کنید. در این بخش از سایت کوین مارکت کپ می‌توانید اطلاعات زیر را در اختیار داشته باشید:

 • تیم توسعه دهنده یک رمز ارز
 • سازمان ها و شرکت های حاضر در توسعه یک رمز ارز
 • سرمایه گذاران در پروژه یک رمز ارز چه فردی و چه سازمان ها و شرکت های مختلف
 • هم‌چنین تعداد کاربران ارز دیجیتال مربوطه در شبکه‌های اجتماعی مختلف از جمله GitHub، ردیت، توییتر و …
۶- Wallets

یکی دیگر از بخش های کاربردی که در راهنمای سایت کوین مارکت کپ باید به آن نیز اشاره کنیم، بخش والت است. در این بخش نیز شما می‌توانید انواع کیف پول ارز دیجیتال مناسب برای ارز دیجیتال مورد نظر خود اعم از کیف پول سخت افزاری یا کیف پول نرم افزاری را مشاهده کنید. همچنین به آدرس سایت رسمی آنها نیز دسترسی خواهید داشت.

۷- News

اخبار هم که احتمالاً نیاز به توضیح ندارد. با ورود به این بخش شما هم به آخرین اخبار مربوط به رمز ارزها دسترسی پیدا خواهید کرد و هم می‌توانید مقالات آموزشی مربوط به رمز ارز خود را نیز در سایت CoinMarketCap مشاهده کنید. این اخبار هر روز به روز رسانی شده و می‌توانید از آنها برای بررسی شرایط ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

۸- Socials

آموزش سایت کوین مارکت کپ از این جهت اهمیت دارد که شما می‌توانید به اطلاعات جذابی مانند شبکه‌های اجتماعی مربوط به رمز ارزها نیز دسترسی پیدا کنید. در بخش سوشال این امکان برای شما وجود دارد که به بهترین صفحات در شبکه‌های اجتماعی ارزهای دیجیتال دسترسی پیدا کنید. البته دقت کنید که این آدرس ها لزوماً صفحه رسمی یک رمز ارز نیستند. بلکه بنا به بیشترین میزان فالوور و یا بحث و  تبادل نظر انتخاب می‌شوند تا شما مستقیماً وارد صفحاتی با امکان دریافت اطلاعات ارزشمند شوید. این صفحات ممکن است از سوی طرفداران آن رمز ارز مدیریت شوند.

۹- Rating

یکی از جالب ترین بخش های سایت کوین مارکت کپ که هر روز هم به روز رسانی شده و شاهد اضافه شدن موارد جدید در آن هستیم، همین بخش ریتینگ است. در این بخش شما می‌توانید به برخی از شاخص های مهم، کاربردی و قابل استفاده برای تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال ها دسترسی پیدا کرده و از این طریق برای تحلیل آنها نیز اقدام کنید. در مقاله تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال این شاخص ها را به صورت مفصل به شما معرفی کردیم. با دقت به این شاخص ها امکان تشخیص و تمایز ارزهای دیجیتال خوب برای سرمایه گذاری را نیز خواهید داشت.

۱۰-  Analysis

ترفندهای سایت کوین مارکت کپ

بخش آنالیز نیز یکی دیگر از بخش های جذاب در سایت کوین مارکت کپ محسوب می‌شود که اطلاعات و شاخص های فاندامنتالی بیشتری از آن را به نمایش می گذارد. در این بخش شما می‌توانید اطلاعات مختلفی از جمله موارد زیر را مشاهده کنید:

 • شاخص حرص و طمع کاربران نسبت به رمز ارز
 • شرایط رمز ارز در رقابت میان خریداران و فروشندگان
 • هولدرهای بزرگ و درصد آنها
 • میزان مشارکت افراد جدید در خرید و فروش رمز ارز
 • و …
۱۱- Price Estimates

در بخش های قبلی درباره این قسمت از سایت توضیحاتی ارائه دادیم. در بخش پیش بینی قیمت شما می‌توانید تحلیل ها و پیش بینی های صورت گرفته از سوی سایر کاربران را مشاهده کنید. حتی خود شما نیز اگر تحلیل و پیش بینی از قیمت ارز دیجیتال ها دارید، می‌توانید در این بخش وارد نموده و آنها را در اختیار سایرین قرار دهید.

۱۲- Price Statistics

این بخش از سایت یکی از زیر مجموعه های بخش Overview است که در آن می‌توانید اطلاعات اجمالی مربوط به قیمت، ارزش بازار و شرایط یک رمز ارز را در یک بخش کوتاه در دسترس داشته باشید.

آموزش ساخت پرتفو (Portfolio) در سایت کوین مارکت کپ


یکی از جذاب ترین قابلیت هایی که در سایت CoinMarketCap به آن دسترسی دارید، امکان ساخت پرتفوی و مدیریت دارایی ارز دیجیتال در آن است. این قابلیت را اکثر کاربران و تریدرهای ارز دیجیتال استفاده کرده و با این ترفند به راحتی دارایی‌های خود را از نظر سود و زیان و زمان مناسب برای خرید و فروش مدیریت می‌نمایند.

امکان ساخت چندین پرتفو مختلف را در این سایت دارا هستید. اگر در صرافی های مختلفی فعالیت دارید و یا در بخش مدیریت سرمایه سایرین فعالیت کرده و دارایی‌های سایر افراد را در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نمی‌کنید، این بخش می‌تواند معجزه‌ای برای کسب  و کار شما باشد. از افراد مبتدی تا حرفه‌ای لازم است تا از این امکان سایت کوین مارکت کپ برای پیش برد اهداف خود استفاده نمایند. در غیر این صورت شرایط برای آنها بسیار پیچیده خواهد شد.

برای ساخت پرتفو در سایت کوین مارکت کپ باید طبق مراحل زیر اقدام کنید:

 • در منوی بالای سایت روی گزینه Portfolio کلیک کنید.

ترفندهای سایت کوین مارکت کپ

 • در صفحه باز شده کافی است روی گزینه Create Portfolio کلیک نمایید. در این بخش می‌توانید یک عنوان برای پرتفو خود انتخاب کرده و سپس به وارد مردن سایر اطلاعات بپردازید.
 • دقت کنید که شما می‌توانید همزمان چند پرتفو مختلف بسازید.
 • هم‌چنین برای ساخت پرتفو در سایت کوین مارکت کپ باید در آن ثبت نام کرده و عضو شده باشید.
 • بعد از ساخت پرتفو بایستی ارزهای دیجیتالی خریداری شده را در پرتفو وارد کنید. برای این کار روی گزینه Add New کلیک کرده یک رمز ارز انتخاب نمایید تا با تصویر زیر روبرو شوید.

ترفندهای سایت کوین مارکت کپ

 • ۱- اگر به تازگی ارز دیجیتالی خریداری کرده و قصد وارد کردن آن در پرتفو خود را دارید.
 • ۲- اگر ارز دیجیتالی که در پرتفو خود دارید را فروخته و نقد کرده‌اید یا مقداری از آن را فروخته‌اید.
 • ۳- اگر ارز دیجیتال موجود در پرتفو خود را با رمز ارز دیگری تبدیل کرده‌اید.
 • ۴- ارز دیجیتال مورد نظر
 • ۵- مقدار ارز خریداری شده
 • ۶- قیمت خرید یا فروش
 • ۷- تاریخ خرید یا فروش
 • ۸- واحد پول
 • ۹- یادداشت
 • ۱۰- هزینه صرف شده
 • ۱۱- وارد کردن به پرتفو

اگر رمز ارزی را در بخش خرید وارد کنید، در قیمت مشخص شده به پرتفو شما اضافه خواهد شد. اگر رمز ارزی را در بخش فروش وارد کنید، مقدار فروخته شده از پرتفو شما کم خواهد شد. هم‌چنین در این بخش می‌توانید امکانات زیر را نیز در اختیار داشته باشید:

 • میزان سود یا زیان بعد از خرید در هر لحظه
 • درصد هر یک از ارزهای دیجیتال از کل پرتفو
 • نوسان دارایی‌های کل پرتفو در هر روز
 • مقدار موجود از هر دارایی
 • سابقه خرید و فروش دارایی ها

آموزش ساخت واچ لیست (WatchList) در سایت CoinMarketcap


یکی دیگر از امکانات سایت کوین مارکت کپ گه باید به بررسی آن نیز بپردازیم، امکان اضافه کردن واچ لیست است. واچ لیست به این معنی است که شما ارزهای دیجیتالی که مد نظر داشته و به دنبال سرمایه گذاری در آنها هستید را در یک بخش دور هم جمع کرده و آنها را دنبال کنید. این مهم باعث می‌شود تا دیگر نیازی به مشاهده صدها رمز ارز دیگر در سایت نباشید و تنها ارزهای دیجیتال مورد هدف خود را ببینید. دقت کنید که:

 • شما می‌توانید به صورت نا محدود در سایت واچ لیست اضافه کنید.
 • یک واچ لیست با عنوان Main WatchList به صورت پیش فرض برای هر کاربر وجود دارد که با ستاره کردن رمز ارزها در صفحه اصلی می‌توان به آن ارز دیجیتال اضافه کرد و یا از آن کم کرد.
 • برای اضافه کردن واچ لیست جدید وارد بخش واچ لیست شده و از منوی کشویی گزینه + New Watchlist را انتخاب نمایید.
 • برای واچ لیست خود یک عنوان جدید اضافه کنید.
 • واچ لیست شما ساخته شد. حالا با ورود به آن و کلیک بر روی گزینه Add Coins می‌توانید ارزهای دیجیتال مربوط را به آن اضافه نمایید.

امکانات زیر را نیز در این بخش در دسترس دارید:

 • امکان به اشتراک گذاری واچ لیست خود با سایرین
 • امکان مشاهده واچ لیست سایر کاربران و فالوو کردن آنها

حرفه‌ای ها از CoinMarketCap چه استفاده‌ای می‌کنند؟


آموزش سایت کوین مارکت کپ را به صورت کامل و جامع با هم مرور کردیم. حالا می‌توانید با این اطلاعات روند معاملات خود را در بازار رمز ارزها بهتر نموده و شرایط بهتری برای سرمایه گذاری خود ایجاد کنید. اما این همه چیز نیست. بسیاری از تریدرها اصلاً فرصت کافی برای بررسی همه این داده ها را نداشته و تنها از بخش های کاربردی آنها برای خود استفاده می‌نمایند. این مهم باعث می‌شود تا امکان انجام سریع‌تر تحلیل نیز وجود داشته باشد.

حرفه‌ای ها بعد از آموزش سایت CoinMarketCap به دنبال استفاده از اطلاعات کاربردی این سایت هستند. البته اطلاعات کاربردی در این سایت باید بر اساس رمز ارز مورد نظر تعیین شود. برای مثال برای ارز دیجیتالی ناشناخته که هیچ شناختی نسبت به آن وجود ندارد و رتبه پایینی هم در رتبه بندی ها به خود اختصاص داده، شاید بررسی همه این اطلاعات نیز کافی نباشد و نیاز به جستجوی بیشتری برای آن داشته باشید. اما برای تحلیل ارزهای دیجیتال شناخته شده موارد زیر می‌توانند اطلاعات کاربردی‌تری برای شما باشند:

 • حجم معاملات
 • صرافی هایی که امکان خرید و فروش ارز دیجیتال را فراهم کرده‌اند.
 • کیف پول های در دسترس
 • قیمت و ارزش بازار
 • تعداد سکه های در گردش
 • نمودار قیمتی
 • تاریخچه قیمت
 • اطلاعات پروژه ارز دیجیتال
 • هولدرها و شرکت های حمایت کننده از رمز ارز
 • دسته بندی های مربوط به هر رمز ارز

جمع بندی نهایی از آموزش سایت کوین مارکت کپ


آموزش سایت کوین مارکت کپ برای خود ما نیز با جذابیت های زیادی همراه است. زیرا هر چند در حال استفاده از بخش های مختلف آن هستیم، اما این آموزش ها باعث می‌شود تا تغییرات جدید اعمال شده در سایت را دوباره مرور کرده و استفاده بهترین از آن داشته باشیم. از این رو به صورت مکرر این مقاله و سایت CoinMarketCap را در نظر داشته و دائماً این آموزش ها را بر اساس اطلاعات در دسترس به روز رسانی خواهیم کرد.

تریدرهای ارز دیجیتال باید بدانند که استفاده از اطلاعات سایتی مانند کوین مارکت کپ می‌تواند کیفیت معاملات آنها را به مراتب افزایش دهد. از این رو توصیه می‌کنیم که اگر به قدر کافی با این سایت آشنا نیستید، حتماً این مقاله را چند بار مرور کرده و از اطلاعات آن برای تحلیل ها و ارزیابی های خود استفاده کنید. در نهایت این اطلاعات می‌توانند زمینه ساز موفقیت شما در بازار باشند.

مجموعه کانون بورس مفتخر است که در راستای ارتقای سطح کیفیت تریدرهای ایرانی تمام موضوعات مربوط به آموزش ارز دیجیتال را به صورت حرفه‌ای و کامل برای شما تهیه نماید. در راستای کمک به ما می‌توانید نکات و نقطه نظرات خود را درباره هر یک از آموزش ها در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع<<قبلی بعدی >>
ترتیبی که برای مطالعه مقالات این بخش پیشنهاد می کنیم:

3 پاسخ

 1. با سلام و خسته نباشید من از مطالعه این مقاله لذت زیادی بردم اولا خیلی تشکر می کنم از زحمتی که در نوشتن این مقاله مفید و کاربردی بردید
  من تازه وارد این عرصه و مخصوصا NFT ها شده ام و همیشه مطلب فوق یکی از دغدغه های من بود که رفع شد.
  ضمنا سوالی از خدمتتان داشتم زمانی که یک توکن اولیه معرفی شد بعد از خرید چه زمانی می توان آنرا فروخت؟ آیا می شود بعد از یک روز فروخت یا باید منتظر لیست شدن آن بمونیم.
  من دوتا توکن بنامهای NFTStyle , INREXCOIN توسط سایت پوکوین خریداری کرده ام و بعد از چند روز می خواستم بفروشم که خطای Transaction error را می ده آیا این دو توکن اسکم هستند یا یک روال طبیعی است.(نیف پول هم تراست ولت است و موجودی آن ۳۵ دلار از ارز بایننس است)
  ممنون میشم که راهنمایی کنید.
  با تشکر شریعت

  1. درود علی جان. این توکن ها فعلا به عنوان اسکم شناخته نشدن. ارور تراست والت شما می تونه دلایل مختلفی داشته باشه. ورژن کیف پولتون رو به روز کنید، مطمئن بشید که آدرس و شبکه درستی برای انتقال یا فروش انتخاب کردین، ممکنه ارور به خاطر مشکلات شبکه اتریوم باشه و البته باید کنترل کنید که مقدار gas لازم برای انتقال تو والت شما باشه. این توکن ها به دلیل تازه بودن احتمالا کارمزد بالایی دارن که ممکنه بیشتر از موجودی کیف پول شما باشه.

   1. ممنون از پاسختون همین که گفتین اسکم نیست یه کمی از نگرانیم برطرف شد موارد گفته شده تون رو بررسی می کنم
    باز هم خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

ارزش دوره ۷٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۶/۷۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: