لوگو کانون بورس

هاوینگ بیت کوین چیست؟ | نمودار هاوینگ بیت کوین

هاوینگ بیت کوین چیست
شما در حال مطالعه مقاله ۲ از ۲ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

هاوینگ بیت کوین چیست و چرا بررسی نمودار و جدول هاوینگ بیت کوین تا این حد مهم شده است؟ برای کسانی که در بازار ارز دیجیتال حضور داشته و قیمت‌ها و روندها را در این بازار دنبال می‌نماند، پیدا کردن یک نقطه عطف برای شروع روندهای صعودی اهمیت بسیار زیادی دارد و گویا هاوینگ بعدی بیت کوین می‌تواند چنین شرایطی را ایجاد کند. البته سوالات ذهنی زیادی درباره هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴ برای کاربران وجود دارد که سعی ما در مقالات مربوط به بررسی نمودار هاوینگ بیت کوین بررسی این شرایط به صورت کامل و جامع است. در این مقاله جزئیات بسیار دقیقی درباره این پدیده در بازار ارز دیجیتال را با شما در میان خواهیم گذاشت که شنیدن آنها برای هر معامله‌گری در بازار کریپتوکارنسی لازم است و در مقاله‌ای جداگانه نیز به تحلیل هاوینگ بیت کوین و بررسی شرایط قیمت بیت کوین بعد از اتمام شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین خواهیم پرداخت.

با این حساب این مقاله را می‌توانید یک مقاله آموزشی و تحلیل در نظر بگیرید که قرار است هم در آن به آموزش مطالب مختلف مربوط به هاوینگ بپردازیم و هم اینکه به تجزیه و تحلیل قواعد مربوط به این پدیده نیز بپردازیم. این مقاله می‌تواند تبدیل به نقطه آغازی برای یک سرمایه گذاری فوق العاده جذاب و استثنایی برای شما شود. با این حساب خیلی دقیق و به نگاه سرمایه گذاری بهتر است این مقاله را مطالعه نمایید.

هاوینگ بیت کوین چیست؟

قبل از هر چیزی باید بدانید که هاوینگ بیت کوین چیست و چه ویژگی در بازار ارز دیجیتال دارد؟ جدول هاوینگ بیت کوین حاوی اطلاعاتی است که آنالیز آنها می‌تواند یک تجزیه و تحلیل دقیق از شرایط بازار ارز دیجیتال داشته باشید. همچنین از این نکات می‌توان برای تحلیل هاوینگ بعدی بیت کوین نیز استفاده کرد. در این باره ابتدا کار را با تعریف هاوینگ آغاز می‌کنیم.

کلمه Halving که البته حرف “l” آن تلفظ نمی‌شود، به معنی نصف شدن است و پدید هاوینگ بیت کوین به معنی نصف شدن پاداش‌های حاصل از استخراج هر بلوک توسط ماینرها از سوی شبکه بلاک چین بیت کوین است. حتما می‌دانید که استخراج بیت کوین چیست و ماینرها از استخراج توکن‌های بیت کوین پاداش مشخصی دریافت می‌ننمایند. این پاداش در یک برنامه از پیش تعیین شده بعد از پر شدن هر ۲۱۰ هزار بلاک در بلاکچین بیت کوین، نصف می‌شود. البته بازه زمانی مشخصی برای این منظور در نظر گرفته نشده، اما به صورت معمول هر ۴ سال یک بار شاهد پر شدن ۲۱۰ هزار بلاک در بلاک چین بیت کوین هستیم و از این رو هاوینگ نیز هر ۴ سال یک بار رخ می‌دهد.

اثر جادویی هاوینگ در عرضه دائمی بیت کوین

هاوینگ بیت کوین فارغ از تمام تاثیراتی که روی رند تغییرات قیمت این رمز ارز دارد، یک اتفاق بسیار جالب و شاید هم باورنکردنی را روی بلاکچین بیت کوین رقم می‌زند. همان طور که می‌دانید در مجموع ۲۱ میلیون واحد بیت کوین تعریف شده که از این بین حدود ۱۹.۵ میلیون واحد تا چند ماه قبل از هاوینگ چهارم استخراج شده است. بر این اساس برای بسیاری از کاربران این سوال پیش آمده که حالا که شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین آغاز شده، احتمالا تا چندی بعد فرایند استخراج بیت کوین تمام شده و دیگر بیت کوینی برای استخراج باقی نخواهد ماند. در این شرایط تکلیف شبکه و ماینرها و حفظ امنیت آن چه خواهد شد؟ البته به دنبال پاسخ دادن به این سوال در این مقاله نیستیم، زیرا یک بحث حرفه‌ای است و به مقوله‌های جداگانه‌ای از هاوینگ مربوط می‌شود.

هر چند برای بعد از پایان یافتن استخراج بیت کوین ها نیز روش‌هایی برای ارائه پاداش به ماینرها و حفظ امنیت شبکه بیت کوین در نظر گرفته شده، اما نکته جالب اینجاست که هاوینگ پدیده‌ای است که اجازه به پایان رسیدن استخراج را به این زودی‌ها نمی‌دهد. چطور با هم محاسبه می‌کنیم.

در حال حاضر نزدیک به ۱۹.۵ میلیون بیت کوین استخراج شده است و در هاوینگ بعدی نیز پاداش استخراج هر بلاک به ۳.۱۲۵ بیت کوین خواهد رسید. با این حساب در ۴ سال بعدی با ۲۱۰ هزار بلاک جدید استخراج شده تا هاوینگ احتمالی در سال ۲۰۲۸ تعداد کل بیت کوین های استخراج شده تا ۶۵۶۲۵۰ واحد جدید افزایش پیدا خواهد کرد. عملا در هاوینگ بعد از آن در محدوده سال ۲۰۳۲ نیز با پاداش ۱.۵۶۲۵ و ۲۱۰ هزار بلاک بعدی، ۳۲۸۱۲۵ بیت ک وین جدید نیز استخراج خواهد شد. حالا اگر همین روند را ادامه دهیم و هر بار تعداد بیت کوین های جدید استخراج شده را به حدود ۱۹.۵ میلیون واحد استخراج شده فعلی اضافه کنیم، تقریبا بیش از ۱۲۰ سال طول می‌کشد تا مجموع ۲۱ میلیون واحد بیت کوین تعریف شده به صورت کامل استخراج شود.

هاوینگ بیت کوین چیست

تاثیر هاوینگ بیت کوین

هاوینگ بعدی بیت کوین در راه است که درباره آن صحبت خواهیم کرد؛ اما در حال حاضر بسیاری از کاربران به دنبال این هستند تا تاثیر هاوینگ بیت کوین روی روند قیمت این رمز ارز را بدانند و آنالیز کنند. هم اکنون شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین آغاز شده و تاریخ هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۴ بسیار نزدیک است. تاثیر هاوینگ را می‌توانیم از دو دیدگاه مورد ارزیابی قرار دهیم. ۱ دیدگاه تکنیکالی که بر اساس نمودار آن قابل بررسی است و ارائه است و ۱ دیدگاه فاندامنتالی که بر اساس شرایط حاکم بر ذهن معامله گران قابل بررسی است.

دقت داشته باشید با نصف شدن پاداش ماینرها در فرایند هاوینگ عملا عرضه بیت کوین نصف می‌شود. نصف شدن عرضه بیت کوین پیامدهای مختلفی دارد که همین تاثیرگذاری آن روند بازار ارز دیجیتال را نیز تغییر می‌دهد. اگر بخواهیم گذشته را نادیده بگیریم و تنها به بررسی تاثیر هاوینگ بر اساس همین شرایط عرضه و تقاضا بپردازیم، نکات مختلفی را می‌توان درباره آن اشاره کرد.

همان طور که می‌دانید با کاهش عرضه بیت کوین اولین سیگنال برای صعودی شدن و افزایش قیمت آن صادر می‌شود. طبق اصول اولیه در علم اقتصاد، وقتی تقاضا برای یک کالا ثابت باقی مانده و همزمان شاهد کاهش عرضه آن در بازار باشیم، افزایش قیمت را در آن شاهد خواهیم بود. اما دقت داشته باشید که ذهنیت اکثر کاربران در بازار ارز دیجیتال نسبت به پدید هاوینگ افزایش قیمت‌ها در بازار ارز دیجیتال است و همین موضوع باعث می‌شود تا تقاضا برای خرید از مدت‌ها قبل از شروع این پدیده افزایش پیدا نماید.

با افزایش تقاضا و در کنار آن کاهش عرضه است که قیمت بیت کوین در این پدیده شروع به رشد می‌کند. البته شایان ذکر است که تحلیل دقیق تری از این بابت را نیز ارائه خواهیم کرد که مطالعه آن می‌تواند دید شما را نسبت به سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال بهتر و حرفه‌ای‌تر نماید. در ادامه با ما همراه باشید.

تاثیر هاوینگ روی استخراج بیت کوین

هاوینگ بعدی بیت کوینیکی دیگر از موارد مهمی که هاوینگ بیت کوین می‌تواند روی آن تاثیر بگذارد استخراج این رمز ارز توسط ماینرها است. همانطور که می‌دانید ماینرها به دنبال استخراج ارز دیجیتال سعی دارند تا از این بابت به پاداش برسند و رسیدن به پاداش در فرایند استخراج تحت تاثیر هاوینگ به نصف کاهش پیدا خواهد کرد. البته بررسی‌ جدول هاوینگ بیت کوین نشان از این دارد که حتی با وجود پدیده هاوینگ باز هم ماینرها از استخراج بیت کوین ناامید نشده و هر بار تعداد افرادی که به دنبال استخراج این ارز دیجیتال رفته اند بیشتر می‌شود.

شاید از خود بپرسید که وقتی در فرایند هاوینگ قرار است پاداش استخراج ارز دیجیتال بیت کوین نصف شود، عملاً تعداد ماینرهای کمتری به دنبال استخراج بیت کوین خواهند رفت و سرمایه گذاری بر روی استخراج بیت کوین چندان جذاب به نظر نخواهد رسید. به همین دلیل این دیدگاه ممکن است در فرایند هاوینگ بعدی بیت کوین تاثیر بگذارد اما در واقعیت چنین اتفاقی نمی‌افتد و شرایط کاملاً برعکس می‌شود. از سال ۲۰۰۹ که برای استخراج بیت کوین پاداش در نظر گرفته شده تاکنون سه هاوینگ رخ داده و در هر بار به جای اینکه تعداد ماینرها کمتر شود بیشتر شده و درآمد حاصل از استخراج بیت کوین نیز بعد از هر کدام از هاوینگ‌ها افزایش پیدا کرده است.

در ادامه تاثیر هاوینگ بر روی قیمت بیت کوین را مورد بررسی قرار خواهیم داد و شما درک خواهید کرد که چرا با وجود نصف شدن پاداش استخراج باز هم شاهد افزایش قیمت این ارز دیجیتال هستیم و دقیقاً همین افزایش قیمت بیت کوین است که باعث می‌شود تا ماینرها علاقه بیشتری به استخراج این ارز دیجیتال پیدا کنند و درآمد حاصل از استخراج برای آنها بیشتر شود.

وقتی شما حقوق ۵۰۰۰ دلاری در هر ماه دریافت می‌کنید ۱۰ درصد از این حقوق اگر به عنوان اضافه کار به شما تعلق بگیرد شما ۵۰۰ دلار حقوق اضافه دریافت خواهید کرد. حالا اگر حقوق شما به ۲۰ هزار دلار در هر ماه افزایش پیدا کند ولی به جای ۱۰ درصد ۵ درصد اضافه کار به شما تعلق گیرد، میزان پاداش دریافت شده از این اضافه کار ۱۰۰۰ دلار خواهد بود. دقیقاً چنین اتفاقی در فرایند هاوینگ برای ماینرها و استخراج کننده‌ها رخ می‌دهد و با وجود نصف شدن پاداش حاصل از استخراج هر بلاک در شبکه، ماینرها به درآمد بیشتری می‌رسند. در واقع این مهم به دلیل افزایش قیمت بیت کوین در فرایند هاوینگ است که در ادامه درباره آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

تاثیر هاوینگ روی قیمت بیت کوین

هاوینگ بیت کوین و تاثیر آن بر روی قیمت بیت کوین اجتناب ناپذیر است و در این مقاله در واقع ما در کنار هم هستیم تا علاوه بر اینکه بدانیم هاوینگ بیت کوین چیست درباره تاثیر این پدیده بر روی قیمت بیت کوین نیز صحبت کرده و آموزش ببینیم که چطور تحت تاثیر این پدیده به دنبال سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال باشیم. با توجه به اینکه هاوینگ بعدی بیت کوین بسیار نزدیک است و عملاً ما فرصت خیلی زیادی برای سرمایه گذاری در این بازار برای استفاده از مزیت‌های هاوینگ نداریم از این رو این بررسی می‌تواند اهمیت بسیار زیادی برای کسانی داشته باشد که به دنبال یک سرمایه گذاری جذاب و ایده‌آل در بازار ارزهای دیجیتال هستند. حالا که تاریخ هاوینگ بیت کوین مشخص شده و زمان آن نزدیک است عملاً باید نگاه خاص‌تری به این پدیده داشته باشیم.

در بررسی تاثیر هاوینگ روی قیمت بیت کوین سعی داریم تا یک نگاه کاملاً حرفه‌ای به موضوع داشته باشیم و شما را به صورت کامل و واضح درباره این موضوع روشن کنیم. در وهله اول باید بدانید و به خاطر بیاورید که دلیل اصلی افزایش و یا کاهش قیمت‌ها در بازار ارز دیجیتال و یا سایر بازارهای مالی عرضه و تقاضا است. افزایش عرضه و کاهش تقاضا دلیلی بر افت قیمت‌ها و کاهش عرضه و افزایش تقاضا نیز دلیلی بر افزایش قیمت‌ها در بازارهای مالی هستند و این موضوع حتی برای پدیده‌ها و کالاهای معمولی نیز به همین ترتیب برقرار است. با توجه به این نکته برای بررسی تاثیرگذاری هاوینگ روی قیمت بیت کوین ما باید به دنبال تاثیر هاوینگ بر روی شرایط عرضه و تقاضا بر روی بیت کوین باشیم تا از این طریق یک آنالیز دقیق را ارائه کنیم.

برای بررسی تاثیر هاوینگ روی قیمت بیت کوین بازه زمانی مختلف را در نظر گرفته و در این سه بازه زمانی این تاثیرگذاری را مورد بررسی و آنالیز قرار می‌دهیم.

  • بازه اول قبل از رسیدن به هاوینگ

تاثیر هاوینگ بر روی قیمت بیت کوین از چند ماه قبل از رسیدن به تاریخ این پدیده آغاز می‌شود. ما و شما و هزاران کاربر دیگر در سرتاسر دنیا می‌دانیم که با توجه به داده‌های گذشته هاوینگ می‌تواند یک تاثیر مضاعف بر روی قیمت بیت کوین و یا سایر رمز ارزهای موجود در بازار بگذارد و باعث افزایش هیجانی آنها شود. با توجه به اینکه اکثر کاربران به این موضوع واقف هستند از این رو تقاضا برای خرید رمز ارزهای مختلف از جمله خود بیت کوین افزایش پیدا می‌کند و همین افزایش تقاضا منجر به افزایش قیمت‌ها در بازار خواهد شد.

با این حساب از چند ماه قبل از اینکه به هاوینگ بعدی بیت کوین برسیم عملاً باید منتظر افزایش تقاضا در بازار باشیم که این پدیده افزایش قیمت‌ها را در این بازار رقم می‌زند. با در نظر گرفتن این نکته عملاً شما باید از چند ماه قبل از سرمایه گذاری خود را در بازار ارز دیجیتال بر روی بیت کوین و یا سایر آلتکوین‌های موجود آغاز نمایید.

  • بازی دوم در زمان رسیدن به هاوینگ

وقتی به روزهای هاوینگ نزدیک می‌شویم عملاً بسیاری از کاربرانی که سرمایه‌های کلان خود را از چندین ماه قبل وارد بازار ارز دیجیتال کرده‌اند، در سودهای بسیار کلانی قرار داشته و از طرف دیگر با نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین ممکن است برای یک بازه زمانی کوتاه مدت شاهد افت حجم معاملات در این بازار باشیم. بررسی و آنالیز داده‌های گذشته نشان می‌دهد که این پدیده در لحظه ممکن است تاثیر منفی بر روی میزان تقاضا برای خرید بیت کوین گذاشته و باعث افت قیمت شود.

دقت داشته باشید افت قیمتی که در حال صحبت کردن درباره آن هستیم مربوط به قیمت‌های فعلی نیست و این افت قیمت بعد از افزایش قابل توجه قیمت‌ها از چندین ماه قبل از ورود به هاوینگ خواهد بود. اما وقتی بسیاری از افرادی که در سودهای کلانی هستند در حال خارج کردن سرمایه‌های خود از بازار باشند بازار روند نزولی به خود خواهد گرفت و برای یک بازه زمانی میان مدت و کوتاه مدت شاهد افت ارزش قیمت بیت کوین و سایر آلت کوین‌های موجود در بازار خواهیم بود.

این افت قیمت‌ها فرصت دوباره‌ای برای سرمایه گذاری مجدد و خرید بیت کوین و سایر رمزارزهای موجود در بازار برای کسانی است که از چندین ماه قبل وارد فرایند سرمایه گذاری در این بازار نشده و دارایی‌های خود را خارج نگه داشته‌اند.

هاوینگ بعدی بیت کوین

  • بازه سوم بعد از هاوینگ بیت کوین

حالا فرض کنید که هاوینگ بعدی بیت کوین رخ داده و ما چند ماه بعد از هاوینگ قرار داریم و عملاً افزایش و کاهش قیمتی که در دو بازه قبلی به آنها اشاره کردیم کاملاً رخ داده است. حالا بازار به شرایط ایده‌آل خود رسیده و عملاً با کاهش پاداش‌هایی ارائه شده در استخراج بیت کوین عملاً عرضه بیت کوین به میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. در یک بازه زمانی میان مدت هیچ کسی از بازار به سود نرسیده و عملا خبری از خروج سرمایه‌ها از بازار هم نخواهد بود و باید منتظر ورود سرمایه‌ها به بازار باشیم.

ورود سرمایه‌ها به بازار و در کنار آن کاهش عرضه باعث می‌شود تا دوباره یک روند صعودی در قیمت بیت کوین‌ و البته در قیمت سایر آلت کوین‌های موجود شکل بگیرد. دوباره باید به آنالیز و بررسی داده‌های گذشته و تاریخی برگردیم و مشاهده می‌کنیم که در گذشته روند صعودی دوم که بعد از هاوینگ بیت کوین آغاز می‌شود عملاً قدرت به مراتب بیشتری نسبت به روند صعودی قبل از ورود به هاوینگ دارد. در واقع سرمایه‌گذاران بزرگ بازار ارز دیجیتال در روند صعودی دوم است که سودهای اصلی خود را به دست می‌آورند و شما نیز می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و به دنبال رسیدن به سودهای کلان در فرایند سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال باشید.

دقت داشته باشید که آنالیزی که در بالا از تاثیر هاوینگ بر روی قیمت بیت کوین داشتیم تحت تاثیر ارزیابی این تاثیر هاوینگ بر روی شرایط عرضه و تقاضای بیت کوین و همچنین بررسی داده‌های تاریخی در زمان وقوع هاوینگ بوده است. با توجه به اینکه بازار ارز دیجیتال یک بازار غیرقابل پیش‌بینی است از این رو توصیه می‌کنیم که اگر به دنبال استفاده از این دیدگاه برای سرمایه گذاری در این بازار هستید حتماً از تکنیک‌های مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه در ارز دیجیتال استفاده کنید و هرگز دارایی‌های ارزشمند خود را در ریسک‌های بسیار بالا قرار ندهید. زیر هر اتفاقی ممکن است در نوسانات قیمت بازار ارز دیجیتال رخ دهد و شما نمی‌توانید تحت تاثیر فقط داده‌های تاریخی ریسک سرمایه گذاری خود را به میزان قابل توجهی بالاتر ببرید.

هاوینگ بعدی بیت کوین

هاوینگ بیت کوین چه زمانی است

درباره تاریخ دقیق هاوینگ بعدی بیت کوین در ادامه صحبت خواهیم کرد و همچنین سایت‌هایی را نیز برای شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین به شما معرفی می‌کنیم که با استفاده از آنها می‌توانید زمان دقیق هاوینگ بیت کوین را رصد نموده و به دنبال بررسی شرایط بازار ارز دیجیتال تحت تاثیر هاوینگ باشید. اما قبل از آن لازم دانستیم تا یک نگاه کلی به زمان رخداد هاوینگ بیت کوین داشته باشیم تا شما از این پس بدانید که قرار است در چه بازه‌های زمانی دوباره هاوینگ رخ دهد.

از سال ۲۰۰۹ که بیت کوین به بازار ارز دیجیتال معرفی شده تاکنون ۳ هاوینگ رخ داده و هاوینگ بعدی در واقع هاوینگ چهارم بیت کوین است. تاکنون تمام هاوینگ‌ها یک فاصله زمانی ۴ ساله داشته‌اند و انتظار می‌رود که به همین ترتیب در فواصل زمانی ۴ ساله شاهد هاوینگ‌های بعدی نیز باشیم. البته دقت داشته باشید که برای پدیده هاوینگ به هیچ وجه فاصله زمانی مشخص نشده و بیشتر توجه به تعداد بلاک‌های پر شده در بلاکچین بیت کوین است که این پدیده شکل‌ می گیرد. طبق یک تعریف مشخص هر زمانی که ۲۱۰ هزار بلاک در بلاک چین بیت کوین قرار گرفت عملاً هاوینگ بیت کوین صورت خواهد پذیرفت و اینکه این ۲۱۰ هزار بلاک حتماً در یک بازه زمانی ۴ ساله رخ دهد حتمی نیست.

ممکن است در آینده نزدیک با روی کار آمدن کامپیوترهای کوانتومی سرعت تایید تراکنش‌ها در بلاکچین بیت کوین به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند و زمان پر شدن ۲۱۰ هزار بلاک در بازه زمانی کوتاه‌تری رخ دهد و عملاً دیگر بازه زمانی ۴ ساله مشخص کننده پدیده هاوینگ نباشد. البته هنوز به این موضوع نرسیدیم و در حال حاضر همچنان همان بازه زمانی ۴ ساله می‌تواند زمان تقریبی هاوینگ بعدی بیت کوین را مشخص کند اما بهتر است در این باره همیشه اطلاعات خود را به روز رسانی کرده و بدانید که چه تغییراتی در روند استخراج بیت کوین و سرعت پر شدن بلاک‌ها در بلاکچین بیت کوین ایجاد می‌شود.

جدول هاوینگ بیت کوین

جدول هاوینگ بیت کوین به صورت دقیق مشخص می کند که در گذشته چه اتفاقاتی روی بیت کوین در این پدیده رخ داده است. تاریخ هاوینگ بیت کوین به شرح جدول زیر بوده و نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین نیز به ترتیب بیان شده است.

شماره هاوینگ تاریخ هاوینگ پاداش قبل از هاوینگ پاداش بعد از هاوینگ
۱ ۲۸/۱۱/۲۰۱۲ ۸/۹/۱۳۹۱ ۵۰ بیت کوین ۲۵ بیت کوین
۲ ۰۹/۰۷/۲۰۱۶ ۱۹/۰۴/۱۳۹۵ ۲۵ بیت کوین ۱۲.۵ بیت کوین
۳ ۱۱/۰۵/۲۰۲۰ ۲۲/۲/۱۳۹۹ ۱۲.۵ بیت کوین ۶.۲۵ بیت کوین
۴ ۲۴/۰۴/۲۰۲۴ ۰۵/۰۲/۱۴۰۳ ۶.۲۵ بیت کوین ۳.۱۲۵ بیت کوین

 

هاوینگ بعدی بیت کوین

هاوینگ بیت کوین هر ۴ سال رخ می دهد و در زمان نگارش این مقاله حدود ۱۹۰ روز تا هاوینگ بعدی فاصله داریم. طبق نمودار هاوینگ بیت کوین هاوینگ بعدی در تاریخ ۲۴ آپریل سال ۲۰۲۴ رخ خواهد داد. این تاریخ برابر با ۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۳ خواهد بود.

  • تاریخ دقیق هاوینگ بعدی بیت کوین: ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هاوینگ بعدی بیت کوین

شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین

هاوینگ بعدی بیت کوین را می‌توانید از طریق شمارش معکوس نیز رصد کنید. در حال حاضر سایت‌هایی وجود دارند که‌ شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین را راه‌اندازی کرده و اگر شما این سایت‌ها را در مرورگر خود در موبایل و یا لپ‌تاپ خود ذخیره کنید می‌توانید در هر لحظه مشاهده کنید که چه فاصله زمانی حتی به ثانیه تا هاوینگ بعدی بیت کوین باقی مانده البته اگر شما یک سرمایه گذاری کاملاً آگاهانه بر روی بیت کوین و یا سایر رمز ارزهای موجود در بازار داشته باشید عملاً نیازی به اطلاع از زمان دقیق هاوینگ به ثانیه نخواهید داشت و می‌توانید با توجه به اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می‌دهیم سرمایه گذاری خود را فارغ از این شرایط انجام دهید.

اما به هر حال بسیاری از علاقمندان دوست دارند تا زمان دقیق هاوینگ بیت کوین را حتی به ثانیه در اختیار داشته باشند که برای این منظور بهترین گزینه استفاده از سایت‌هایی است که شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین را در اختیار ما قرار می‌دهند. در حال حاضر دو سایت زیر بهترین گزینه ها برای دسترسی به شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین هستند که هر لحظه می توانید این بازه زمانی را در آنها مشاهده کنید:

نمودار هاوینگ بیت کوین

هاوینگ بعدی بیت کوین را می توان بر روی نمودار نیز مشخص کرد. البته نمودارهای زیادی وجود دارند که هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴ نیز روی آنها مشخص است، اما بیشتر از اینکه به دنبال مشخص کردن تاریخ دقیق هاوینگ ها بر روی نمودار باشیم، سعی ما بر این است که نحوه رفتار قیمت را در زمان رسیدن به هاوینگ و بعد از آن شاهد باشید. البته در یک مقاله کامل به تجزیه و تحلیل کامل نمودار هاوینگ بیت کوین خواهیم پرداخت و نحوه تغییرات قیمت را در آن در آینده نیز پیش بینی می کنیم. نمودار زیر هاوینگ های قبلی و بعدی بیت کوین را مشخص می نماید که به نمودار رنگین کمانی بیت کوین نیز معروف شده است.

هاوینگ بعدی بیت کوین

هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴ و اهمیت آن

هاوینگ بعدی بیت کوین در همان اوایل سال ۲۰۲۴ رخ خواهد داد و هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴ می‌تواند فرصت بسیار ایده‌آلی برای کسانی باشد که تاکنون از مزیت‌های بازار ارز دیجیتال برای رسیدن به سودهای بالا استفاده نکردند و سودآوری قابل توجهی برای خود رقم نزده اند. در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم حدود ۵ ماه تا رسیدن به هاوینگ بعدی بیت کوین که هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴ است باقی مانده است. این فرصت طلایی می‌تواند یک فرصت بسیار عالی برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال به خصوص خود بیت کوین باشد تا شما بتوانید در این فاصله زمانی باقیمانده سرمایه‌های خود را وارد بازار ارز دیجیتال کرده و به سودهای قابل توجه در این بازار برسید.

همانطور که می‌دانید سرمایه گذاری یک فرایند زماندار است و شما اگر هوشمندانه و آگاهانه اقدام به سرمایه گذاری در بازارهای مالی نمایید می‌توانید به سودآوری قابل توجهی رسیده و دارایی‌های خود را به میزان قابل توجهی رشد دهید. اهمیت بسیار زیادی که هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴ برای ما و تمام معامله‌گران بازار ارز دیجیتال دارد این است که برخلاف هاوینگ‌های قبلی ما و تمام کاربران بازار ارز دیجیتال اطلاعات کاملی درباره این بازار و اتفاقات آن دارند و به همین دلیل می‌توانند یک سرمایه گذاری آگاهانه را در بازار برای خود رقم بزنند.

شاید اگر شما در هاوینگ قبلی بیت کوین اطلاعات کاملی درباره این پدیده داشتید و سرمایه گذاری خود را در بازار ارز دیجیتال آغاز می‌کردید در حال حاضر ارزش دارایی‌های شما به بیش از چند هزار برابر افزایش پیدا کرده بود اما حالا اتفاق جدیدی در حال وقوع است و شما می‌توانید به جای حسرت خوردن شرایط لازم برای رسیدن به سودهای بسیار بالا را برای خود فراهم آورید. رسیدن به سودهای چند هزار برابری در کمتر بازار مالی امکان‌پذیر است و حالا که بازار ارز دیجیتال چنین شرایطی را برای شما فراهم کرده بهتر است این فرصت گرانبها را از دست ندهید.

هرچند اگر به شما توصیه کنیم که اقدام به دریافت وام برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال نمایید هم توصیه خیلی بی‌جایی نکرده‌ایم اما به جهت اینکه بسیاری از کاربران تسلط کامل و کافی به روش‌های سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال نداشته و شناخت کافی نسبت به انواع ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری و سبد چینی در این بازار را ندارند از این رو نمی‌توانیم چنین توصیه‌ای داشته باشیم. شما می‌توانید با شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال به تمام نیازمندی‌های لازم برای سرمایه گذاری در این بازار دست پیدا کنید و با استفاده از سرمایه‌ای که در اختیار دارید یک رشد سرمایه‌ای جذاب و خیره کننده را برای خود رقم بزنید.

بسیاری از کسانی که هاوینگ‌های قبلی سود چندانی به دست آورده‌اند مانند یک شکارچی آمده هستند تا در هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴ دوباره شرایط قبلی را برای خود رقم بزنند و این بار هوشیارتر و آگاهانه‌تر دست به انجام معامله در این بازار خواهند زد.

البته بسیار مهم است که شما برای ورود به معاملات خود در بازار ارز دیجیتال برای رسیدن به سودهای بالا در فرایند هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴ انتخاب‌های درستی داشته باشید. بر این اساس نکات و اطلاعات زیر می‌تواند راهنمای خوبی برای این معامله‌گری برای شما باشد که البته این نکات حتماً باید با کسب آموزش‌های حرفه‌ای نیز همراه گردد:

برخی از افراد به شدت افراد ریسک گریزی بوده و خیلی تمایل به افزایش میزان ریسک معاملات خود در بازار ارز دیجیتال ندارند. این دست از افراد می‌توانند با وارد کردن سرمایه‌های بسیار بالا به دنبال خرید و هولد کردن بیت کوین یا اتریوم بروند تا ریسک خیلی زیادی بر روی سرمایه‌های آنها وارد نشود و در عوض بتوانند از پتانسیل قابل توجه این دو ارز دیجیتال در آینده نزدیک استفاده کنند.

افرادی که هم به دنبال مطمئن کردن سبد سرمایه‌های خود هستند و هم سعی دارند تا از پتانسیل سایر توکن‌های موجود در بازار ارز دیجیتال نیز استفاده کنند، می‌توانند بخش قابل توجهی از سرمایه‌های خود را برای خرید بیت کوین و اتریوم اختصاص داده و باقیمانده دارایی‌های خود را برای سایر توکن‌های با پتانسیل رشد و سودآوری بسیار بالا اختصاص دهند.

در نهایت کسانی که سرمایه خیلی در اختیار دارند می‌توانند به جای رفتن به سمت رمز ارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم به دنبال سرمایه گذاری بر روی توکن‌هایی باشند که پتانسیل سودآوری به مراتب بیشتری داشته و امکان رسیدن به درآمدهای بسیار بالا را برای آنها حتی با سرمایه‌های کم فراهم می‌آورند.

دقت داشته باشید که سبد چینی یکی از مهمترین وسیع‌ترین دغدغه‌های تمام کاربران در فرایند سرمایه گذاری در بازه‌های زمانی طولانی مدت است که هاوینگ بیت کوین نیز بر روی آنها تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین بسیار مهم است که شما یک سبد چینی فوق العاده حرفه‌ای برای خود داشته باشید و دارایی‌های خود را به نحوی پیش ببرید که شرایط برای رسیدن به سودهای بسیار بالا برای شما فراهم آید.

کلام آخر

درباره هاوینگ بیت کوین صحبت کردیم و نکات بسیار مهمی را درباره هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴ با شما در میان گذاشتیم که استفاده از این اطلاعات می‌تواند یک سرمایه گذاری فوق‌العاده ایده آل و جذاب را برای شما در شش ماهه آینده بازار ارز دیجیتال رقم بزند. با توجه به اطلاعات مربوط به نمودار هاوینگ بیت کوین انتظار داریم تا قیمت بیت کوین دوباره همان روندهای قبلی رخ داده در هاوینگ‌های قبلی را تکرار نماید و تکرار اتفاقات گذشته می‌تواند سودهای بسیار کلانی را در دسترس معامله‌گران بازار ارز دیجیتال قرار دهد. هرچند این بازار مانند سایر بازارهای مالی با ریسک‌های بسیار زیادی همراه است و تعداد بسیار زیادی از کاربران حتی تمام دارایی‌های خود را در طول سال‌های گذشته به صورت کامل از دست دادند اما در حال حاضر فرصت بسیار ایده آلی به دست آمده تا هم این کاربران بتوانند تمام ضررهای خود را جبران نمایند و همین که به دنبال رسیدن به سودهای کلان در معاملات خود در بازارهای مالی در یکی دو سال آینده باشند.

این مقاله را در همین جای سایت قرار می‌دهیم و دائماً آن را مرور خواهیم کرد و در یکی دو سال آینده که هاوینگ بعدی بیت کوین رخ داده و تمام تاثیر خود را بر روی بازار ارز دیجیتال گذاشته است آن را به یاد شما خواهیم آورد. کسانی که در حال حاضر از این فرصت برای ورود به بازار ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری استفاده می‌کنند احتمالاً از مطالعه این مقاله بسیار خوشحال و خرسند خواهند بود و کسانی هم که دیر این مقاله را دیده‌اند و یا اینکه توجهی به آن نداشتند احتمالاً حسرت فرصت‌های از دست رفته را خواهند خورد.

علاقمندان به کسب آموزش‌های لازم برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال می‌توانند با دریافت دوره آموزش آنلاین ارز دیجیتال در کانون بورس تمام جزئیات لازم برای معامله‌گری در این بازار را در اختیار داشته باشند و با تمام روش‌های سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی آشنا شوند. این آموزش‌ها باعث می‌شود تا شما یک رفتار کاملاً حرفه‌ای در معاملات بازار ارز دیجیتال داشته باشید و شرایطی را برای خود رقم بزنید که دیگر دستخوش چالش‌های موجود دارایی‌های خود را از دست ندهید.

همچنین در انتهای مقاله از شما دعوت می‌کنیم که اگر دیدگاهی نسبت به هاوینگ بعدی بیت کوین دارید و یا تجربه‌ای از هاوینگ‌های قبلی در ذهن شما باقی مانده آنها را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید و نظرات خود را با ما و سایر کاربران کانون بورس به اشتراک بگذارید. این اشتراک گذاری تجربیات در نهایت می‌تواند تبدیل به پکیج کاملی از اطلاعات ارزنده برای رسیدن به سودهای بسیار بالا برای تمام کاربران ایرانی شود.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: