لوگو کانون بورس

قیمت بیت کوین

شما در حال مطالعه مقاله ۱ از ۴ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.
قیمت تومان قیمت دلاری ارز دیجیتال

۰

$۶۸,۳۶۳.۰۸

۰

$۳,۸۹۳.۷۵

قیمت بیت کوین به چه عواملی بستگی دارد و چگونه می‌توان قیمت لحظه ای بیت کوین آن را به تومان و دلار مشاهده کرد؟ آیا با روش‌های پیش بینی قیمت بیت کوین آشنا هستید و راه‌کارهای تشخیص روند در نمودار بیت کوین را می‌دانید؟

سرمایه‌گذاری روی بیت کوین در حال حاضر امری اجتناب‌ناپذیر است. شاید هنوز نداشتن بیت کوین برای کاربران خیلی پررنگ نشده اما طبق پیش بینی های ،در آینده‌ای نزدیک برای ۰.۱ بیت کوین هم رقابت تنگاتنگی میان کاربران در خواهد گرفت.

در این مقاله سعی داریم تا به‌صورت جامع و کامل درباره قیمت بیت کوین و همچنین پیش بینی قیمت آن ، برای چند سال آینده بپردازیم. روش‌های پیش بینی قیمت بیت کوین را معرفی خواهیم کرد و منابع لازم برای مشاهده قیمت لحظه ای بیت کوین به تومان و دلار را نیز معرفی می‌کنیم.

در انتهای این مقاله شما می‌توانید درباره آینده این ارز دیجیتال و همچنین روند تغییرات قیمتی بیت کوین تصمیم‌گیری نموده و حتی به یک پرسش مهم در زندگی امروز خود پاسخ دهید. چگونه باید در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنیم؟

[toc]

بخش اول: قیمت بیت کوین

 • عوامل مؤثر بر بیت کوین
 • قیمت بیت کوین به دلار
 • قیمت بیت کوین به تومان
 • دلایل افزایش قیمتی بیت کوین

قیمت بیت کوین

عوامل مؤثر بر قیمت بیت کوین

یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به ارزهای دیجیتال عوامل مؤثر بر قیمت آنها است. عوامل مؤثر بر بیت کوین نیز برای سرمایه‌گذاران و افراد فعال در بازار این ارز دیجیتال از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شناخت عوامل مؤثر بر قیمت بیت کوین همچنین امکان تحلیل و پیش بینی قیمت این ارز دیجیتال را برای کاربران فراهم می‌آورد. این شناخت باعث می‌شود تا تحلیل قیمت بیت کوین نیز با شرایط بهتری برای سرمایه‌گذاران و کاربران فراهم باشد. عدم دقت به عوامل مؤثر بر قیمت بیت کوین می‌تواند یک سرمایه‌گذاری کورکورانه را برای شما رقم بزند. از این رو در این بخش به‌صورت کامل و جامع به معرفی این عوامل پرداخته و توضیحات هر یک را نیز ارائه می کنیم.

عوامل موثر بر قیمت بیت کوین

 • پذیرش بیت کوین در میان کاربران

یکی از اصلی‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت بیت کوین پذیرش عمومی این ارز دیجیتال است. شاید در حال حاضر بیت کوین به‌عنوان بهترین ارز دیجیتال در دنیا شناخته شده و حتی در برخی از کشورها به رسمیت نیز شناخته شده است، اما با این وجود درصد بسیار کمی از مردم جهان شناخت کافی نسبت به این ارز دیجیتال داشته و روی آن سرمایه‌گذاری می‌نمایند.

در حال حاضر شاهد هستیم که روزبه‌روز به تعداد افراد علاقه‌مند به بیت کوین اضافه شده و شرکت‌ها و افراد با نفوذ بیشتری برای سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال ترغیب می‌شوند. در صورت ادامه این روند مقبولیت بیت کوین در جهان بیشتر خواهد شد و در نهایت شرایط پیش آمده می‌تواند باعث افزایش بیت کوین در جهان شود.

 • آینده ارزهای دیجیتال و بیت کوین

یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت بیت کوین و همچنین بر پیش بینی آینده آن، آینده ارزهای دیجیتال در جهان است. هر روز خبر جدیدی از ارزهای دیجیتال چه به‌صورت شایعه و چه به‌صورت واقعیت در جهان پخش می‌شود. هکرها دائماً سعی در ایجاد تداخل در شبکه ارزهای دیجیتال دارند. برخی از متخصصان و صاحب‌نظران هیچ آینده‌ای برای این ارزها از جمله بیت کوین نمی‌بینند و خیلی‌ها هم آینده تراکنش‌های مالی جهان را در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال می‌بینند. به‌صورت کلی اتفاقات این‌چنینی که هر روز رخ می‌دهند می‌توانند روی قیمت بیت کوین نیز تأثیر داشته و شرایط آن را متفاوت جلوه نمایند.

 • مقررات وضع شده درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال

دولت‌ها و افراد سیاست‌مدار نیز با وجود تمام تمهیدات در نظر گرفته شده در شبکه بیت کوین می‌توانند روی روند قیمت آن تأثیر داشته باشند. هر روز در یکی از کشورهای جهان شاهد وضع قوانین و محدودیت‌هایی درباره بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستیم. برخی از کشورها مبادلات با بیت کوین را به رسمیت می‌شناسند و برخی از نیز قوانین محدودیتی برای معامله آن در نظر می‌گیرند. در کشورهایی مانند آلمان و بریتانیا شاهد وضع مالیات‌هایی برای معاملات بیت کوین هستیم. کشورهایی مانند السالوادور و برخی از ایالت‌های آمریکا نیز معاملات بیت کوین را کاملاً به رسمیت می‌شناسند. این موضوع در نهایت می‌تواند یک عامل مهم و مؤثر بر بیت کوین باشد.

 • میزان عرضه و تقاضا

اگر در میان عوامل مؤثر بر بیت کوین به دنبال مهم‌ترین آنها هستید، باید به عرضه و تقاضا برای این ارز دقت کنید. ارز دیجیتال‌ها هم مانند سایر آیتم‌های موجود در بازارهای مالی تحت تأثیر عرضه و تقاضا بوده و این عامل می‌تواند هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت تأثیر بسیار زیادی روی قیمت بیت کوین داشته باشد. با نزدیک شدن به حداکثر بیت کوین‌های استخراج شده ممکن است میزان عرضه این ارز دیجیتال با کاهش همراه باشد که این امر می‌تواند روی قیمت آن تأثیر افزایشی بگذارد. البته در کوتاه مدت این امر می‌تواند ناشی از تأثیر سایر عوامل باشد.

 • تأثیر رسانه‌ها بر قیمت بیت کوین

یکی از فاکتورهای بسیار مهم و مؤثر در روند تغییرات بیت کوین تبلیغاتی است که روی این ارزها انجام می‌شود. چه بخواهیم و چه نخواهیم رسانه‌ها در این امر تأثیر بسیار زیادی داشته و نمی‌توان اثر‌پذیری بیت کوین از گفته‌ها و مقالات رسانه‌ها را نادیده گرفت. دقت کنید که مردم اخبار را از رسانه‌ها دنبال می‌نمایند و نحوه تنظیم مقالات و نوع اعلام اخبار مربوط بر بیت کوین می‌تواند روی عملکرد مردم نسبت به این ارز دیجیتال تأثیر مستقیم داشته باشد. از این رو لازم است تا به این نکته نیز در هنگام بررسی عوامل مؤثر بر  بیت کوین دقت داشته باشید.

 • شرایط سایر ارزهای دیجیتال و رقابت قیمت بیت کوین با آنها

در حال حاضر صدها ارز دیجیتال با قابلیت‌های مختلفی طراحی شده و در دسترس سرمایه‌گذاران قرار دارد. هر چند تعداد بسیار زیادی از این رمز ارزها کیفیت لازم را ندارند اما با این وجود تعداد آنهایی که می‌توانند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند نیز کم نیست. از این رو رقابت را نیز باید یکی از اصلی‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت بیت کوین بدانیم. هر چقدر بیت کوین در رقابت با رقبا بهتر و عالی‌تر عمل کند، شاهد افزایش قیمت این ارز دیجیتال خواهیم بود. اتفاقی که تا به امروز به بهترین شکل ممکن رخ داده است. با این حال عملکرد عالی یک ارز دیجیتال جدید می‌تواند روی قیمت سایر ارزها اعم از بیت کوین تأثیر داشته باشد.

 • استخراج بیت کوین و هزینه‌های آن

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر قیمت بیت کوین هزینه تولید و استخراج این ارز است. با گذشت زمان هر روز به هزینه‌های استخراج این ارز دیجیتال اضافه می‌شود. با اضافه شدن این هزینه‌ها کاربران تنها در صورتی تمایل به استخراج آن خواهند داشت که بیت کوین قابل توجه‌تر باشد. از این رو بایستی در آینده منتظر افزایش قیمت این ارز دیجیتال نیز باشیم تا استخراج آن توسط ماینرها منطقی جلوه نماید.

 • نصف شدن جایزه استخراج بیت کوین

در مقالات گذشته درباره پدیده‌ هاوینگ بیت کوین توضیحاتی ارائه دادیم. همان‌طور که می‌دانید هر ۴ سال یک بار جایزه استخراج یک بلوک بیت کوین برای ماینرها نصف می‌شود. این پدیده که هاوینگ نام دارد، باعث نصف شدن درآمد استخراج کننده‌ها یا ماینرها می‌گردد. این موضوع نیز در گذشته نشان داده که می‌تواند بر روی بیت کوین تأثیر داشته باشد.

 • امنیت شبکه بیت کوین و ساختار شبکه آن در آینده

در نهایت امنیت شبکه بیتکوین که تا کنون غیرقابل نفوذ باقی‌مانده نیز از عوامل مؤثر بر قیمت این ارز دیجیتال محسوب می‌شود. از این رو به آن نیز باید دقت لازم را داشته باشید. در صورت بروز هر گونه خراب‌کاری در امنیت بیت کوین احتمال یک فاجعه بزرگ و یک افت بزرگ در قیمت این ارز دیجیتال قابل تصور است.

قیمت بیت کوین به دلار

قیمت بیت کوین به دلار چقدر است و چرا باید قیمت بیت کوین به دلار محاسبه شود؟ ارزش یک ارز یا سهام در بازارهای مالی نسبت به ارز و سهام دیگر بیان می‌شود. نه‌فقط برای بیت کوین بلکه برای هر ارز و سهامی هم بایستی از یک مبادله دوطرفه برای بیان رازش استفاده شود. برای مثال اگر درصدد بیان ارزش طلا هستیم، بایستی آن را در مقابل را یک ارز دیگر اعم از دلار، یورو وبیان کنیم.

هر کاربری هم بنا به اینکه از کدام واحد پولی استفاده می‌نماید، می‌تواند برای این ارزش‌گذاری اقدام نماید. برای مثال چینی‌ها برای خرید بیت کوین می‌توانند آن را در مقابل با یوان چین بسنجند و ایرانی‌ها نیز می‌توانند قیمت بیت کوین به تومان یا ریال را مد نظر معاملات خود قرار دهند. البته این موضوع فقط به دلیل نحوه محاسبه درآمد و یا افت سرمایه اولیه کاربران است و هیچ اجباری در این محاسبه نیست.

اما معمول‌ترین ارز دنیا که بیشتر از آن برای بیان ارزش بیت کوین و یا ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود، دلار آمریکا است. از این رو همیشه در تحلیل و بررسی قیمت بیت کوین، دلار آمریکا ملاک اصلی است. با توجه به اینکه اکثریت کاربران جهانی از این ارز برای معاملات بیت کوین استفاده می‌نمایند، این مهم می‌تواند دید بهتری نسبت به شرایط قیمتی این ارز دیجیتال برای کاربر ایجاد کرده و امکان پیش بینی بهتری را نیز برای وی فراهم آورد.

با توجه به این واقعیت‌ها لازم است تا کاربران ایرانی در حین مشاهده نرخ بیت کوین به تومان، نرخ بیت کوین به دلار را نیز مد نظر قرار داده و پایه اولیه محاسبات خود در تحلیل تکنیکال بیت کوین را بر اساس نمودار بیت کوین به دلار قرار دهند. در حال حاضر و در روزی که این مقاله در حال نگارش است قیمت هر بیت کوین به دلار چیزی معادل با ۳۷,۲۵۰.۳۰ است. در واقع در حال حاضر کاربران برای خرید هر یک واحد بیت کوین باید کمی بیشتر از ۳۷۰۰۰ دلار بپردازند. این عدد را مقایسه کنید با قیمت اولین بیت کوین در سال ۲۰۱۰ که ۰.۰۵ دلار معامله شد!

قیمت بیت کوین به تومان

نرخ بیت کوین به تومان نیز یکی از قیمت‌هایی است که لازم است کاربران ایرانی با آن آشنا باشند. اما لازم است یادآوری کنیم که کاربران نباید در تحلیل‌ها و بررسی قیمت این ارز دیجیتال از نمودار بیت کوین به تومان و یا ریال استفاده نمایند. زیرا قیمت بیت کوین در بازار جهانی بر اساس قیمت دلار تعیین می‌شود. برای تعیین بیت کوین به تومان در واقع معادل دلاری قیمت بیت کوین به تومان تبدیل می‌گردد.

از این رو این تبدیل قیمت تنها باید ملاکی برای سنجش بیت کوین بر اساس پول رایج ایران بوده و در سایر محاسبات مد نظر قرار نگیرد. در روز نگارش این مقاله دلار آمریکا در بازار ایران با عددی نزدیک به ۲۴۰۰۰ تومان داد و ستد می‌شود. اگر قیمت بیت کوین به دلار را به این عدد تبدیل کنیم، در واقع قیمت بیت کوین به تومان چیزی معادل با ۸۹۴ میلیون تومان خواهد بود.

البته روش دیگری نیز برای محاسبه بیت کوین به تومان وجود دارد که در آن صرافی‌ها از نرخ تتر برای محاسبه مقدار ریالی بیت کوین استفاده می‌نمایند. تتر یک استیبل کوین می‌باشد که قیمت آن بر اساس یک دلار پایه‌گذاری شده و نوسان زیادی نسبت به قیمت دلار ندارد. از این رو صرافی‌ها با محاسبه نرخ تتر به تومان از این نرخ برای تبدیل قیمت بیت کوین به دلار به تومان استفاده می‌نمایند.

اگر از این روش برای محاسبه قیمت بیت کوین به تومان در حال حاضر استفاده کنیم، ممکن است نرخ حساب شده برای صرافی‌های مختلف بر اساس تعداد کاربران با تفاوت‌های ناچیزی همراه باشد. اما با این حال این اختلاف خیلی زیاد نخواهد بود و می‌توان همین عدد را به‌عنوان بیت کوین به تومان در نظر گرفت.

دلایل افزایش قیمت بیت کوین

یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که درباره بیتکوین باید به آن اشاره کنیم، دلایل افزایش قیمت این ارز دیجیتال است. همان‌طور که می‌دانید در ۱۰ سال گذشته قیمت این ارز دیجیتال رشد فزاینده‌ای داشته و هزاران برابر شده است. اما چرا این اتفاق افتاده است و دلایل افزایش بیتکوین چگونه قیمت این ارز دیجیتال را به این حد رسانده‌اند، موضوع مهمی است که در این بخش از مقاله تفسیر قیمت بیت کوین به آن می‌پردازیم.

شایعات زیادی درباره این موضوع در جهان پیچیده است. بسیاری از کاربران این موضوع را نیز به دولت‌های قدرتمند و سازمان‌های جاسوسی و حتی افرادی نسبت می‌دهند که از این طریق به دنبال پولشویی و افزایش بی‌رویه ثروت خود هستند. اما بررسی دلایل افزایش بیت کوین می‌تواند شرایط بهتری درباره این موضوع برای شما ایجاد کند که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

لازم است قبل از بررسی دلایل افزایش قیمت بیت کوین این دلایل را به دو دسته مهم تقسیم کنیم. دسته اول مربوط به تحلیل تکنیکال بیت کوین می‌شود. جایی که تحلیل‌گران و چارتیست‌ها با بررسی چارت قیمتی بیت کوین به دنبال سرمایه‌گذاری در آن رفته و با مشاهده مقاومت‌های پیش رو دست به خریدهای آنچنانی می‌زنند. خرید‌های بزرگ  و کلان افراد ثروتمند در این روش تحلیل می‌تواند عاملی برای افزایش قیمت بیت کوین باشد. اما دسته دوم که از تحلیل فاندامنتال بیت کوین ناشی می‌شوند، دلایل زیر می‌باشند.

عوامل موثر بر قیمت بیت کوین

 • ثابت ماندن عرضه و افزایش تقاضا

به‌عنوان اولین و شاید مهم‌ترین مورد از دلایل افزایش بیت کوین باید به یک رابطه اصولی و اولیه اقتصادی اشاره کنیم. طبق یک اصل ثابت در اقتصاد میزان عرضه و تقاضا برای هر کالایی یک رابطه متعادل با یکدیگر دارد. به این معنی که وقتی عرضه یک کالا کم شده و تقاضا برای آن افزایش یابد، شاهد افزایش قیمت آن خواهیم بود. البته عکس این قضیه نیز صادق است. بیت کوین در سال‌های اخیر تقریباً حالت ثبات در عرضه را سپری کرده و عرضه آن با رشد فزاینده‌ای همراه نبوده است. در این بینافزایش تقاضا برای این ارز دیجیتال باعث رشد انفجاری قیمت آن شده است.

 • تورم و جذب سرمایه‌های به سمت دارایی‌های امن

یکی از دلایل بسیار مهمی که باعث می‌شود تا در دوران بحران‌ها و جنگ قیمت طلا رشد فزاینده‌ای به خود بگیرد، تمایل مردم به حفظ دارایی‌هایی خود است. در واقع اکثریت مردم تمایل دارند تا دارایی‌های خود را به سمتی هدایت نمایند که امنیت بالایی داشته و از این گذشته حتی تورم نیز نتواند اثر منفی و کاهش روی ارزش آنها داشته باشد. بیت کوین در سال‌های گذشته نشان داده که به‌مراتب می‌تواند بیشتر و بالاتر از نرخ تورم در هر کشوری حرکت کند. از این رو سرمایه‌گذاری روی این ارز می‌تواند مانع از افت ارزش دارایی‌های مردم شود. همین امر نیز باعث بالاتر رفتن تقاضا برای بیت کوین و در نتیجه افزایش قیمت آن شده است.

 • امکان استفاده به‌عنوان وسیله‌ای برای پرداخت هزینه

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بیت کوین امکان پرداخت هزینه کالاها در سرتاسر جهان به‌وسیله آن است. سرمایه‌گذاری روی طلا می‌تواند این مهم را برای کاربران به دنبال داشته باشد که مانع از افت ارزش سرمایه‌های آنها گردد. اما طلا به‌عنوان یک واحد پرداخت در جهان معرفی نشده است. در حالی که بیت کوین با داشتن مزیت حفظ ارزش دارایی افراد این امکان را نیز برای آنها فراهم آورده تا بتوانند هزینه‌های خود را نیز با آن بپردازند. از این رو این مزیت این ارز دیجیتال را نیز می‌توان یکی از دلایل افزایش قیمت بیت کوین نامید.

 • ورود سرمایه‌گذاران بزرگ و شرکت‌ها به بیت کوین

همین چندی پیش خبری بر سرمایه‌گذاری عظیم شرکت تسلا با مدیریت ایلان ماسک یکی از ثروتمندترین افراد جهان روی بیت کوین پخش شد که باعث افزایش فزاینده قیمت این ارز دیجیتال گردید. در طول ۱۰ سال گذشته سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بسیار بزرگی مبالغ هنگفتی روی بیت کوین سرمایه‌گذاری نموده‌اند. این مهم را نیز می‌توان یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش بیت کوین در نظر گرفت. با توجه به عدم خروج این شرکت‌ها از سرمایه‌گذاری روی بیت کوین به نظر می‌رسد که پیش بینی این دست از سرمایه‌گذاران همچنان روی روند افزایشی قیمت این ارز دیجیتال است.

 • محدود بودن تعداد سکه‌های بیت کوین و هاوینگ

دو مورد از دلایل افزایش بیت کوین که به‌صورت همزمان تأثیر واحدی روی قیمت این ارز دیجیتال می‌گذارند، محدود بودن تعداد کل سکه‌های بیت کوین و همچنین پدیده‌هاوینگ است. هر دو این موارد به نوعی محدود شدن منابع بیت کوین در آینده را به ذهن مخاطب القاء می‌نمایند. با این حساب باید در آینده‌ای نزدیک شاهد کمتر شدن عرضه این ارز دیجیتال نیز باشید که این موضوع می‌تواند مانند بمبی باعث افزایش بیت کوین در آینده باشد. البته این مورد از دلایل افزایش بیت کوین جای بحث بسیار زیادی دارد و هر روز هم نظرها و ایده‌های متفاوتی از آن به میان می‌آید.

 • افزایش هزینه‌های تولید

همچنین در سال‌های اخیر شاهد افزایش هزینه‌های تولید و به‌اصطلاح استخراج بیت کوین نیز هستیم. افزایش قیمت انرژی، کاهش جایزه کشف بلاک بیت کوین و مواردی از این دست در کنار هم باعث شده تا هزینه استخراج بیت کوین افزایش یابد. مسلماً افزایش هزینه‌های استخراج تنها در شرایطی قابل توجیه است که قیمت بیت کوین نیز با افزایش روبرو شود. از این رو لازم است تا کاربران به این نکته نیز توجه داشته باشند.

 • مقبولیت بیشتر

افزایش مقبولیت بیت کوین نیز یکی دیگر از دلایل افزایش این ارز دیجیتال است. روزبه‌روز به تعداد افرادی که حاضر به سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال هستند، افزوده می‌شود. این مهم باعث شده تا مقبولیت بیت کوین افزایش یابد در نتیجه شاهد افزایش قیمت آن نیز باشیم.

 • ناتوانی رقبا در رقابت با بیت کوین

نبود یک رقیب سرسخت و در حد عالی را نیز می‌توان یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت بیت کوین توصیف کرد. در سال‌های گذشته اتریوم تا حدی به‌عنوان اصلی‌ترین رقیب این ارز دیجیتال خود را معرفی نموده است اما همچنان فاصله زیادی تا مقبولیت بیت کوین دارا است.

 • افزایش تعداد صرافی‌های بیت کوین

افزایش تعداد صرافی‌ها نیز باعث شده تا افراد بیشتری بتوانند برای خرید و فروش بیت کوین اقدام نمایند. شاید اگر ۵ سال پیش برای خرید بیت کوین در ایران اقدام می‌کردید، یکی دو صرافی بیشتر این خدمات را به شما ارائه نمی‌دادند. اما امروز می‌توانید ده‌ها صرافی را در شهرهای مختلف پیدا کنید که خدمات خرید و فروش بیت کوین را با کیفیت بالا در اختیار کاربران قرار داده‌اند. این مهم نیز می‌توانید یکی از دلایل افزایش بیت کوین باشد.

 • بحران‌های مالی در جهان

همچنین بحران‌های بزرگ مالی جهان نیز یکی از دلایلی است که کاربران را به سمت استفاده از بیت کوین کشانده است. نه‌فقط کاربران خرد بلکه دولت‌ها نیز برای فرار از این بحران‌های مالی به سمت بیت کوین متمایل شده و در حال جایگزینی بیت کوین با دارایی‌های کم ارزش خود هستند. بحران‌های مالی را هم می‌توان یکی از دلایل افزایش قیمت بیت کوین دانست و هم آن را در افزایش قیمت سایر ارزها مؤثر دانست.

 • ثبات و امنیت شبکه بیت کوین

امنیت بالای شبکه بیت کوین که تأثیر مستقیمی روی میزان مقبولیت این ارز در سال‌های گذشته داشته، عامل دیگری برای افزایش قیمت این از دیجیتال است.

 • نهنگ‌های بیت کوین

نهنگ‌های بیت کوین در اصطلاح به افرادی اطلاق می‌شود که سرمایه‌های بسیار عظیمی داشته و این سرمایه‌ها را در بیت کوین سرمایه‌گذاری نموده‌اند. این افراد به دلیل داشتن سرمایه‌های زیاد این امکان را دارند که در بازار تلاطم‌های شدید ایجاد کرده  و باعث افزایش بیت کوین شوند. اتفاقی که در بازارهای مالی تازگی نداشته و قبلاً در سایر بازارها اعم از بازار سهام و یا فارکس نیز آن را شاهد بوده‌ایم.

 • رسانه‌های در اختیار نهنگ‌های بیت کوین

در بند مربوط به عوامل مؤثر بر قیمت بیت کوین به تأثیر رسانه‌ها اشاره کردیم. بسیاری از رسانه‌های موجود در جهان تحت اختیار افراد با نفوذ و ثروتمند هستند. کسانی که سرمایه‌های خود را وارد بیت کوین کرده و با تبلیغات گسترده در رسانه‌ها به دنبال افزایش قیمت این ارز دیجیتال نیز هستند. این اقدامات را نیز می‌توان از جمله دلایل افزایش قیمت بیت کوین دانست.

سایر دلایل افزایش قیمت بیت کوین

دلایل اصلی افزایش نرخ بیت کوین را با هم مرور کردیم. اما دلایل دیگری نیز می‌توان برای این موضوع برشمرد که به‌صورت خلاصه وارد به شرح زیر هستند:

 • کاهش تعداد فروشندگان در یک منطقه خاص می‌تواند باعث افزایش بیت کوین در آن منطقه شود.
 • مقاومت بالای بیت کوین در برابر بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی جهان امروز نیز دلیلی بر بالا ماندن قیمت این ارز دیجیتال است.
 • امکان خرید و فروش ناشناس بیت کوین نیز دلیلی بر مقبولیت و جذابیت بیشتر این ارز دیجیتال است.
 • کاهش هزینه تراکنش‌های مالی با بیت کوین نیز عامل دیگری برای مقبولیت این ارز است.
 • دیجیتالی بودن و عدم نیاز به حضور در مکانی خاص را نیز می‌تواند از عوامل مؤثر بر قیمت بیت کوین و افزایش آن دانست.
 • بی‌ثباتی پول‌های رایج در بسیاری از کشورهای جهان سوم نیز دلیلی بر افزایش تقاضا برای بیت کوین شده است.

تاریخچه قیمت بیت کوین

بخش دوم: تاریخچه قیمت بیت کوین و تحلیل قیمت بیت کوین از گذشته تا امروز

 • تغییرات بیت کوین از ابتدا تا کنون
 • نمودار بیت کوین از ابتدا
 • تحلیل تکنیکال بیت کوین از ابتدا
 • تحلیل فاندامنتال بیت کوین از ابتدا

تغییرات بیت کوین از ابتدا تا کنون

بررسی نمودار بیت کوین از ابتدا تا کنون واقعیت‌های بسیار مختلفی را درباره این ارز دیجیتال به کاربران نشان می‌دهد. در همین ابتدای این بخش لازم است یادآوری کنیم که برای داشتن یک تحلیل درست و منطقی و پیش بینی نزدیک به واقعیت از آینده بیت کوین بررسی رویدادهای تاریخی این ارز دیجیتال می‌تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.

از این رو لازم دانستیم تا تغییرات ارزش بیت کوین از ابتدا تا کنون و وقایع مؤثر بر آن را برای شما عزیزان مرور کنیم.

دقت کنید که در طول تاریخ بیت کوین رویدادهای بسیار زیادی اعم از اتهامات مبنی بر کلاه‌برداری بودن این ارز دیجیتال، شایعاتی مبنی بر انتقال واحد پولی دنیا به بیت کوین و موارد بسیار مختلفی از این دست باعث شده تا قیمت این ارز دیجیتال با رشد‌های فزاینده همراه باشد. در ادامه این مواقع تاریخی را درباره تغییرات قیمت بیت کوین از ابتدا تا کنون بررسی می‌کنیم.

تاریخچه قیمت بیت کوین

اولین جهش در سال ۲۰۱۱

بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ و با قیمت ۰.۰۵ دلار برای هر واحد بیت کوین وارد بازارهای جهانی شد. در آوریل سال ۲۰۱۱ اولین جهش قیمتی بزرگ را در تاریخچه تغییرات بیت کوین از ابتدا تا کنون شاهد بودیم.

در ماه آوریل تا ژوئن از سال ۲۰۱۱ قیمت بیت کوین از ۱ دلار به ۳۲ دلار آمریکا افزایش یافت. این اتفاق که تنها در کمتر از سه ماه رخ داده بود، رشد ۳۲۰۰ درصدی را برای سرمایه‌های سرمایه‌گذاران آن زمان بیت کوین رقم زد. البته در ادامه سال این جهش در جهت عکس رخ داد و بیت کوین از ۳۲ دلار تا ۲ دلار آمریکا نیز با افت قیمت روبرو شد. در انتهای سال ۲۰۱۱ و سال ۲۰۱۲ شیب ملایم‌تری از افزایش بیت کوین را شاهد بودیم و تا اواخر سال ۲۰۱۲ در ماه آگوست، قیمت بیت کوین در مرز ۱۳.۲ دلار معامله می‌شد.

شروع شگفتی‌ها در سال ۲۰۱۳

سال ۲۰۱۳ را می‌توان در تاریخچه تغییرات قیمت بیت کوین از ابتدا تا کنون یک سال بسیار مهم و تعیین کننده تلقی کرد. در این سال شاهد دو جهش قیمتی فوق‌العاده در قیمت بیت کوین بودیم که سود فوق‌العاده زیادی را برای سرمایه‌گذاران بلند مدت این رمز ارز به دنبال داشت.

در ابتدای سال که بیت کوین قیمت خود را در حوالی ۱۳ دلار آغاز نموده بود، با یک جهش عالی در کمتر از سه ماه تا ۲۲۰ دلار نیز افزایش یافت. این جهش بزرگ یک افت قیمتی را نیز با خود به همراه داشت و بیت کوین در کمتر یک ماه بعدی به قیمت ۷۰ دلار رسد که باز به نسبت ۱۳ دلار افزایش محسوسی محسوب می‌شد.

در ادامه سال ۲۰۱۳ این فراز نشیب هیجانی در قیمت بیت کوین ادامه داشت. در اوایل ماه اکتبر همین سال که بیت کوین با قیمت‌های حدود ۱۲۳ دلار معامله می‌شد، رد یک جهش فوق‌العاده به ۱۱۵۶.۱۰ دلار در هر واحد رسید. البته این افزایش ناگهانی قیمت با یک افت ناگهانی نیز همراه شد اما در نهایت در انتهای این سال بیت کوین روی قیمت ۷۶۰ دلار تثبیت شد که عدد قابل توجهی در مقایسه با قیمت این ارز دیجیتال در ابتدای همان سال بود.

۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ سال‌های آرامش بیت کوین

تغییرات نرخ بیت کوین از ابتدا تا انتهای سال ۲۰۱۳ به قدری زیاد بود که حتی رکود قیمت این ارز دیجیتال در سه سال بعدی نیز نتوانست خیلی سهام‌داران را به عقب‌نشینی از این ارز دیجیتال ترغیب نماید. اما هر چه بود رشد‌های انفجاری سال ۲۰۱۳ باعث شد تا در سه سال بعدی آرامش نسبی را در قیمت بیت کوین شاهد باشیم.

رکود قیمتی این ارز دیجیتال در این سال قیمت آن را تا ۳۱۵ دلار نیز البته با شیب ملایم‌تر رساند و دوباره به شرایط اولیه بازگرداند. اگر سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ را به‌عنوان سال‌های حباب بیت کوین تلقی کنیم، این سه سال نیز می‌تواند یک ریزش قیمتی شدید برای این ارز دیجیتال تلقی گردد.

۲۰۱۷ و آغاز دوباره رشدهای انفجاری بیت کوین

سال ۲۰۱۷ احتمالاً سالی است که بسیاری از افراد دارنده بیت کوین توانستند خود را وارد جرگه ثروتمندان جهان نمایند. کسانی که تا آن سال به بیت کوین وفادار باقی‌مانده و این ارز دیجیتال را همچنان در دارایی‌های خود حفظ کرده بودند، با شرایط بسیار فوق‌العاده‌ای روبرو شدند. در اوایل سال ۲۰۱۷ بیت کوین در حوالی ۱۰۰۰ دلار متوقف شده بود و حتی در اوایل این سال با افت‌هایی نیز همراه بود.

اما اگر به نمودار تغییرات بیت کوین از ابتدا تا کنون نگاهی بیندازی و قیمت این ارز را در تاریخ ۱۷ دسامبر سال ۲۰۱۷ مشاهده کنید، با عدد شگفت‌انگیز ۲۰,۰۸۹ دلار روبرو خواهید شد. در این سال بود که بیت کوین در کانون توجهات جهانی قرار گرفت و دولت‌های بسیاری در سرتاسر جهان برای سرمایه‌گذاری روی آن ترغیب و کنجکاو شدند. حتی همین سال ۲۰۱۷ بود که ده‌ها شرکت و افراد برنامه‌نویس را برای معرفی یک ارز دیجیتال جدید به جهان ترغیب کرد و تعداد ارزهای دیجیتال جهان در این سال چندین برابر شد.

۲۰۱۸ رکود و ۲۰۱۹ نابودی

بعد از رشد بسیار قابل توجه قیمت بیت کوین از ۱۰۰۰ دلار در هر واحد به ۲۰۰۰۰ دلار در هر واحد در سال ۲۰۱۷، انتظار می‌رفت که قیمت این ارز دیجیتال در سال بعدی با افت‌هایی همراه باشد و مانند سال‌های قبل باز هم شاهد یک ریزش در قیمت بیت کوین باشیم. دقیقاً وضعیت به همین منوال هم پیش رفت و در سال ۲۰۱۸ بیت کوین روند نزولی به خود گرفت. در این سال بیت کوین از ۲۰۰۰۰ دلار در اوایل سال تا کمتر از ۱۰۰۰۰ دلار نیز افت کرد. افرادی که در ابتدای سال ۲۰۱۸ وارد بازار بیت کوین و سرمایه‌گذاری در آن شده بودند، احتمالاً در آخر این سال تبدیل به ورشکسته‌های متنفر از ارزهای دیجیتال شده بودند.

سال ۲۰۱۹ اما شرایط کمی تغییر کرد. مطابق با برسی که از تغییرات بیت کوین از ابتدا تا این سال داشتیم، قیمت این ارز دیجیتال دوباره وارد کانال صعودی شد. در اوایل ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ که نرخ بیت کوین دوباره از ۱۰۰۰۰ دلار بالاتر آمده بود، بارقه‌های امیدی در سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال رؤیت می‌شد. اما این بارقه تا آخر سال تبدیل به یک یاس بزرگ گردید و قیمت این ارز دیجیتال را به ۷۱۱۲.۷۳ دلار برای هر واحد رساند. عددی که می‌توانست نشاناز نابودی سرمایه‌های بسیاری از افرادی باشد که در ابتدای این سال و یا در قیمت‌های ۲۰۰۰۰ دلار وارد بیت کوین شده بودند.

تاریخچه قیمت بیت کوین

۲۰۲۰ کرونا و بیت کوین

آغاز جشن‌های ژانویه سال ۲۰۲۰ در جهان با ویروسی به نام کرونا یا همان کووید ۱۹ در جهان همراه بود. خیلی به دنبال بررسی تأثیر کرونا بر قیمت بیت کوین و سایر بازارهای مالی نیستیم اما با این وجود شرایط اقتصادی که نشان از به وجود آمدن این ویروس در جهان به وجود آمده بود، روی هر بازاری تأثیر فاحشی داشت. ترس سرمایه‌گذاران از نابودی سرمایه‌های خود در این سال باعث شدت تا شاهد اقبال بالای بیت کوین باشیم. قیمت بیت کوین در این سال وارد یک کانال صعودی جدید گردید. سالی که قیمت با ۷۲۰۰ دلار آغاز شده بود، در پایان بیت کوین را به قیمت ۱۸۳۵۳ دلار رساند. این عدد در آخرین روزهای ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ در قیمت بیت کوین رقم خورد.

البته بیت کوین نیز تحت تأثیر کرونا با افت قیمت‌هایی همراه شده بود اما در نهایت شیوع این ویروس باعث افزایش قیمتی این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ گردید.

بیت کوین در سالی که در آن هستیم

سال ۲۰۲۱ در حال حاضر به‌تازگی از نصف رد شده است. علاقه بالای کاربران به ارز دیجیتال بیت کوین و فرار از تورم‌های پیش آمده در واحدهای پولی کشورها مانند دلار باعث شده تا قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ تا کنون نیز با روند افزایشی همراه باشد. بیت کوین در نهایت در سال ۲۰۲۰ از ابتدا تا انتها رشد ۲۲۴ درصدی را طی کرده و با قیمت حوالی ۲۶۰۰۰ دلار به سال ۲۰۲۱ تحویل داده شدتغییرات بیت کوین در سال ۲۰۲۱ تا زمان انتشار این مقاله دو افت‌وخیز را ثبت کرده است.

در اوایل سال ۲۰۲۱ شاهد افزایش نرخ بیت کوین از حوالی ۲۶۰۰۰ دلار تا حوالی ۴۰۰۰۰ دلار در همان اولین ماه امسال بودیم. از همان ماه ابتدایی قیمت بیت کوین تا ۳۰۰۰۰ دلار کاهش را نیز تجربه کرد. یک افت و خیز بزرگ در طی یک ماه نشان از سالی پرتلاطم را برای بیت کوین داشت. در جهش بعدی که پایان آن در ۱۴ آوریل سال ۲۰۲۱ بود، نرخ بیت کوین از ۳۰۰۰۰ دلار در هر واحد به ۶۳,۲۲۳ دلار رسید و یک رکورد تاریخی از خود به جای گذاشت.

بالاترین قیمتی که در تغییرات قیمتی بیت کوین از ابتدا تا کنون شاهد بودیم. البته تا همین جای سال نیز یک افت شدید دیگر در بیت کوین به ثبت رسیده و تا روز نگارش این مقاله که همچنان هم می‌تواند ادامه داشته باشد، تا ۳۳۰۰۰ دلار نیز کاهش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا

نمودار بیت کوین از ابتدا

به بررسی تغییرات قیمت بیت کوین از ابتدا تا کنون پرداختیم و افت‌وخیزهای به عمل آمده در قیمت این ارز دیجیتال را در سال‌های مختلف مرور کردیم. احتمال از همین بررسی کلامی بایستی متوجه شده باشید که با وجود بروز افت‌وخیزهای مختلف با شدت  و ضعف‌های متفاوت در سال‌های گذشته از عمر بیت کوین، به‌صورت کلی قیمت این ارز دیجیتال روند صعودی داشته و کسی که از ابتدای سال ۲۰۱۲ تا کنون در این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده باشد، در حال حاضر با افزایش سرمایه فوق‌العاده زیادی روبرو شده است. اما با این حال مشاهده نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا می‌تواند دید بهتری را نسبت به تغییرات قیمت این ارز از ابتدا تا کنون برای شما ایجاد نماید.

در نمودار زیر روند تغییرات و نمودار بیت کوین از ابتدا تا کنون در قالب نمودار لگاریتمی به نمایش در آمده است. افت‌وخیزهای بزرگ به وجود آمده در نرخ بیت کوین را در این نمودار شاهد هستید.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین از ابتدا

تحلیل تکنیکال بیت کوین از ابتدا

تحلیل فاندامنتال و بررسی روند تغییرات بیت کوین از ابتدا تا کنون می‌توانند معیار خوبی برای پیش بینی قیمت این ارز در سال‌های آتی باشند. برای این‌که بتوانید به بررسی و تحلیل کامل بیت کوین برای سال‌های آتی بپردازید، در این بخش در کنار بررسی روند تغییرات بیت کوین از ابتدا تا کنون سعی داریم تا تحلیل تکنیکال بیت کوین از ابتدا و همچنین تحلیل فاندامنتال تغییرات قیمت این ارز دیجیتال از ابتدا را برای شما مرور کنیم.

نمودار زیر نمودار تغییرات تاریخ بیت کوین است. همان‌طور که ملاحظه می‌کنید. قیمت این ارز دیجیتال فارغ از تمام افت‌وخیزهای خود یک روند صعودی با شیب تقریباً بالا را سپری کرده است. قیمت بیت کوین در این سال‌ها بعد از هر بار خیز بلند یک افت نسبتاً بلند را نیز تجربه نموده است. البته بلندی افت‌وخیزهای بیت کوین بیشتر روی خود قیمت این ارز بوده و تمام این اتفاقات در زمان‌های کوتاهی به وقوع پیوسته است.

این نشان می‌دهد که بیت کوین در کوتاه مدت هم می‌تواند پیشرفت قیمتی قابل توجهی را داشته باشد. خط روند قیمتی بیت کوین نمایانگر این است که قیمت این ارز دیجیتال به جز در یکی دو سال اخیر دائماً در بالای خط روند حرکت کرده است. این مهم نشان می‌دهد که شکسته شده دوباره این خط روند به سمت بالا می‌تواند شروع یک حرکت انفجاری بزرگ در بیت کوین باشد.

همچنین افت قیمتی که در حال حاضر در قیمت بیت کوین شاهد هستیم نیز ممکن است در حمایت‌های مختلفی به اتمام برسد. نمودار نشان می‌دهد که افت قیمتی این ارز تا حوالی ۲۰۰۰۰ دلار در هر واحد می‌تواند موقعیتی فوق‌العاده برای خرید آن ایجاد نماید.

تحلیل فاندامنتال قیمت بیت کوین از ابتدا

در طی این سال‌ها عوامل مختلفی روی بیت کوین تأثیر گذاشته و باعث به وجود آمدن نوسانات زیادی در قیمت این ارز دیجیتال شده‌اند. تحلیل فاندامنتال قیمت بیت کوین از ابتدا تا کنون نشان می‌دهد که قیمت این ارز دیجیتال هیچ‌گاه بی‌تأثیر از اتفاقات سیاسی اقتصادی جهان و حتی رویدادهای مالی اقتصاد جهان نبوده و همگی این عوامل روی قیمت این ارز دیجیتال تأثیر داشته‌اند. برای اینکه تحلیل فاندامنتال بیت کوین از ابتدا تا کنون را مبتنی بر واقعیت‌های پیش آمده پیش ببریم، نکات و موارد زیر می‌تواند بزرگ‌تر و پررنگ‌تر از سایرین باشد.

 • در طی این سال‌ها ۳ بار پدید هاوینگ یک بار در سال ۲۰۱۲، یک بار در سال ۲۰۱۶ و یک بار در سال ۲۰۲۰ رخ داده که در هر سه بار تأثیر مثبت روی قیمت این ارز دیجیتال گذاشته است. از این رو این پدیده را می‌توان یک اثر محرک در قیمت بیت کوین در نظر گرفت.
 • هک شدن صرافی‌های بیت کوین عامل تأثیرگذار دیگری در تغییرات بیت کوین از ابتدا تا کنون بوده است.
 • شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌ها، سریال‌ها و انیمیشن‌های ساخته شده موافق یا مخالف بیت کوین نیز تأثیر مستقیمی روی قیمت بیت کوین داشته‌اند.
 • بحران‌های اقتصادی در کشورهای مختلف جهان کاربران بیشتری را به سمت سرمایه‌گذاری روی بیت کوین کشانده است.
 • مخالفت‌ها و موافقت‌های کشورها در تغییرات بیت کوین از ابتدا تا کنون نیز تأثیر مستقیمی داشته است.

در نهایت تحلیل فاندامنتال بیت کوین از ابتدا تا کنون نشان می‌دهد که قیمت این ارز دیجیتال در طی سالیان خود تحت تأثیر عوامل انسانی بوده و مردم به آن به‌عنوان عاملی برای حفظ ارزش دارایی‌های خود نگاه می‌نمایند. این موضوع می‌تواند ارزش ذاتی بیت کوین را به خودی خود بسیار بیشتر از مقدار کنونی آن جلوه نماید.

بخش سوم: پیش بینی قیمت بیت کوین

 • پیش‌نیازهای تحلیل بیت کوین
 • پیش بینی بیت کوین توسط کارشناسان و سایت‌های معتبر
 • پیش بینی بیت کوین امروز
 • پیش بینی بیت کوین در سال ۱۴۰۰
 • پیش بینی بیت کوین تا سال ۲۰۲۲
 • پیش بینی بیت کوین در سال ۲۰۲۵
 • تحلیل تکنیکال بیت کوین
 • تحلیل فاندامنتال بیت کوین
 • هدف قیمتی بیت کوین کجا می‌تواند باشد؟
 • پیش بینی بیت کوین بعد از کرونا
 • نرم افزار پیش بینی بیت کوین
 • نرم افزار تحلیل بیت کوین
 • چگونه خودمان بیت کوین را پیش بینی کنیم؟

پیش‌نیازهای تحلیل بیت کوین

آنالیز و تحلیل قیمت بیت کوین کاربردی‌ترین مبحث درباره قیمت این ارز دیجیتال است. کاربرانی که به دنبال سرمایه‌گذاری چه به‌صورت کوتاه مدت و چه به‌صورت بلند مدت روی این ارز دیجیتال هستند، بایستی دید مناسبی نسبت به تغییرات قیمتی آن داشته باشند. در بخش قبلی مقاله سعی کردیم تا تمام واقعیت‌های مربوط به تغییرات گذشته قیمت بیت کوین تا کنون را بررسی کنیم.

در این بخش نیز به دنبال تعمیم تحلیل‌های قبلی به آینده این ارز دیجیتال هستیم تا امکان پیش بینی و سرمایه‌گذاری راحت‌تر کاربران را در این ارز دیجیتال فراهم آوریم. اما قبل از بررسی و تحلیل قیمت بیت کوین لازم است تا ابزارها مورد نیاز برای این امر را تشریح کنیم.

برای تحلیل قیمت بیت کوین نیاز به ابزارها و موارد زیر خواهید داشت:

 • داشتن دانش کافی درباره تحلیل فاندامنتال و تکنیکال بیت کوین که برای این منظور می‌توانید از جزوه‌های آموزشی و یا دوره‌های تخصصی آموزش تحلیل بیت کوین استفاده کنید.
 • داشتن یک لپ‌تاپ و خط اینترنت
 • دسترسی به نمودارهای بیت کوین از سایت‌های معتبر

با همین ابزار ساده شما می‌توانید بدون نیاز به سایت‌ها و کانال‌های سیگنال دهی اقدام به تحلیل بیت کوین کرده و بهینه‌ترین نقطه برای ورود و سرمایه‌گذاری در بیت کوین را تشخیص دهید.

تحلیل قیمت بیت کوین

پیش بینی بیت کوین توسط کارشناسان و سایت‌های معتبر

پیش بینی قیمت بیت کوین به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. جدای از اینکه عوامل مؤثر بر هدف قیمتی بیت کوین می‌توانند متغیر باشند، آنالیز و تحلیل هر تحلیل‌گری از این عوامل نیز تحت تأثیر اطلاعات و دانش خود این افراد خواهد بود. به این معنی که با وجود یکسان بودن شرایط گذشته بیت کوین برای همه تحلیل‌گران، هر کسی بنا به تجربه و دیدی که دارد، ممکن است تحلیل متفاوتی از قیمت بیت کوین ارائه داده و پیش بینی متفاوتی را نیز ارائه دهد.

از این رو برای اینکه توانسته باشیم که بهترین دید را درباره پیش بینی بیت کوین ارائه نماییم، ابتدا پیش بینی های صورت گرفته توسط کارشناسان و سایت‌های معتبر را با شما درمان می‌گذاریم. اکثر این پیش بینی ها روند قیمت بیت کوین را تا سال ۲۰۲۵ نشان می‌دهند.

پیش بینی بیت کوین در سال ۲۰۲۵ توسط سایت Primexbt

این سایت تحلیلی که به پیش بینی و تحلیل قیمت همه ارزهای دیجیتال می‌پردازد، پیش بینی کاملی از بیت کوین برای ۵ سال آینده داشته و یک روند مشخص را برای آن در نظر گرفته است. طبق پیش بینی این سایت از قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۵ باید منتظر شرایط زیر در قیمت این رمز ارز باشیم:

بیت کوین در سال ۲۰۲۱: این سایت برای سال ۲۰۲۱ دو حالت مختلف را در نظر گرفته است. در کانالی که بیت کوین در آن قرار گرفته در حال حاضر قیمت در میانه کانال جا خوش کرده است. در شرایط کنونی هم احتمال یک نزول کوتاه مدت تا قیمت حدود ۱۷۰۰۰ دلار را نی توان برای این رمز ارز در نظر گرفت و هم یک صعود تاریخی تا قله ۳۲۵۰۰۰ دلار را نیز می‌توان برای آن در نظر گرفت. همه چیز به یکی دو ماه کنونی روند حرکت بیت کوین بستگی دارد که مقاومت‌ها و حمایت‌های خود را چگونه پشت سر بگذارد.

بیت کوین در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳: با فرض صعودی بودن بیت کوین در ادامه سال فعلی یعنی ۲۰۲۱ و رشد آن تا قیمت ۳۲۵۰۰۰ دلار در پایان سال، این سایت سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ را سال‌های نزولی برای بیت کوین تشریح کرده است. بنا به شرایط در این سال‌ها احتمال ریزش قیمت بیت کوین تا حوالی ۳۰۰۰۰۰ دلار و یا حتی در شرایط بدتر تا قیمت ۴۲۰۰۰ دلار وجود دارد.

بیت کوین در سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵: باز پیرو پیش بینی قبلی در آغاز سال ۲۰۲۴ قیمت بیت کوین به کف قیمتی ممکن رسیده و این ارز دیجیتال آماده یک صعود انفجاری را در این سال دارد. این سایت حتی قیمت‌های فوق‌العاده میلیون دلاری را نیز برای بیت کوین در این سال پیش بینی کرده است.

جدول زیر پیش بینی های قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۵ توسط این سال را نشان می‌دهد.

سال

حداکثر قیمت

حداقل قیمت

۲۰۲۱

۳۲۵,۰۰۰ $

۱۷,۰۰۰ $

۲۰۲۲

۲۷۵,۰۰۰ $

۴۲,۰۰۰ $

۲۰۲۳

۱۴۵,۰۰۰ $

۶۳,۰۰۰ $

۲۰۲۴ – ۲۰۲۵

۱,۰۰۰,۰۰۰ $

۲۷۵,۰۰۰ $

پیش بینی قیمت بیت کوین توسط سایت Coin Price forecast

این سایت نیز در یک تحلیل جامع از قیمت بیت کوین آن را برای ۱۰ سال آینده به شرح جدول زیر پیش بینی کرده است:

سال

قیمت میانگین سالانه

قیمت انتهای سال

متوسط درصد افزایش قیمت

۲۰۲۱

۳۸,۷۸۷ $

۴۸,۳۵۱ $

۳۵%

۲۰۲۲

۶۲,۸۵۶ $

۷۶,۹۹۹ $

۱۱۴%

۲۰۲۳

۹۰,۶۳۶ $

۱۰۴,۲۳۵ $

۱۹۰%

۲۰۲۴

۱۱۰,۲۳۹ $

۱۱۱,۱۶۷ $

۲۰۹%

۲۰۲۵

۱۲۲,۲۸۴ $

۱۲۸,۹۰۹ $

۲۵۹%

۲۰۲۶

۱۲۲,۶۷۹ $

۱۰۹,۶۶۴ $

۲۰۵%

۲۰۲۷

۱۱۷,۲۵۶ $

۱۲۴,۷۹۴ $

۲۴۷%

۲۰۲۸

۱۰۶,۶۷۶ $

۱۱۲,۶۷۷ $

۲۱۳%

۲۰۲۹

۹۶,۴۸۴ $

۹۹,۴۹۰ $

۱۷۷%

۲۰۳۰

۱۰۴,۲۰۳ $

۱۰۸,۸۹۲ $

۲۰۳%

۲۰۳۱

۱۱۲,۵۲۴ $

۱۱۷,۱۲۷ $

۲۲۶%

۲۰۳۲

۱۲۱,۷۱۰ $

۱۲۶,۲۷۴ $

۲۵۱%

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۵ توسط سایت btcdirect

برخلاف سایت‌های قبلی این سایت یک تحلیل فاندامنتال از بیت کوین ارائه داده و بیشتر تحت تأثیر عواملی مانند هاوینگ بیت کوین و مواردی از این دست قیمت این ارز دیجیتال را برای سال‌های آینده تحلیل کرده است. طبق نظریه این سایت و جمع‌بندی که از نظرات کارشناسان داشته، بیت کوین می‌تواند در سال‌های آتی قیمت میانه داشته باشد. به این معنی که با توجه به وقوع هاوینگ در سال ۲۰۲۴ بایستی بعد از این سال یا باید منتظر صفر شدن ارزش بیت کوین باشیم و یا باید ارزش آن به ۱ میلیون دلار برسد. البته در صورت وقوع چنین رخدادی شرایط اقتصادی جهان می‌تواند تحت تحولات بسیار زیادی قرار گیرد. از این رو این واقعه حتمی نیست.

پیش بینی قیمت بیت کوین

پیش بینی و تحلیل قیمت بیت کوین توسط سایت CoinSpeaker

یکی دیگر از سایت‌هایی که با جمع‌بندی از میان نظرات سایر کارشناسان اقدام به پیش بینی بیت کوین نموده سایت Coin Speaker است. طبق تحلیل منتشر شده توسط این سایت بایستی برای سال‌های آتی منتظر شرایط زیر برای بیت کوین باشیم:

تحلیل بیت کوین در سال ۲۰۲۱: سال ۲۰۲۱ برای بیت کوین بسیار عالی شروع شد. در همین ۶ ماهی که از سال ۲۰۲۱ گذشته قیمت بیت کوین با رسیدن به عدد ۶۳۰۰۰ دلار یک سقف تاریخی را برای خود رقم زده است. البته نوسانات شدید قیمتی در این ارز نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال به‌صورت کلی خیلی دارای ثبات نیستند . از این رو ممکن است در این سال شاهد افت‌وخیزهای دیگری نیز از بیت کوین باشیم. اما به نظر نباید بیت کوین از محدوده این عدد بالاتر برود.

تحلیل بیت کوین در سال ۲۰۲۵: این سایت برای پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۵ به تحلیل‌های سایر کارشناسان استناد کرده و برای این سال قیمت ۴۰۰۰۰۰ دلار را برای بیت کوین منطقی دانسته است. البته با توجه به اینکه قیمت بیت کوین همین الان تا سقف ۶۳۰۰۰ دلار رسیده، این عدد نمی‌تواند عدد خیلی شگفت‌انگیزی برای سال ۲۰۲۵ باشد.

تحلیل بیت کوین در سال ۲۰۳۰: احتمالاً تا سال ۲۰۳۰ اکثر بیت کوین‌های موجود استخراج شده و درصد کمی از آن باقی‌مانده است. از این رو در این سال دیگر عرضه و تقاضا تأثیر چندانی روی قیمت بیت کوین نخواهد داشت. در عوض در این سال است که مزیت‌های بیت کوین در پرداخت قیمت کالاها و در دسترس بودن آن برای سایر کارها باعث افزایش قیمت این ارز دیجیتال خواهند شد. این سایت همچنین در طی دهه بعدی احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۱ میلیون دلار را نیز داده است.

تحلیل بیت کوین در سال ۲۰۵۰: همچنین برای سال ۲۰۵۰ باید شاهد یک تحول بزرگ در روند شرایط مالی در جهان باشیم. از این رو بیت کوین می‌تواند در این سال‌ها رشدهای بسیار فزاینده‌ای را به خود ببینید. برای این سال می‌توان انتظار رسیدن بیت کوین به ۱۰ میلیون دلار را نیز داشت.

پیش بینی و تحلیل قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۵ توسط سایت digital Coin Price

این سایت نیز در یک بررسی کلی روند حرکتی قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال را برای ۵ سال آینده پیش بینی و تحلیل نموده است. طبق تحلیل این سایت برای قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۵ باید شاهد شرایط زیر برای این ارز دیجیتال باشیم:

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید طبق تحلیل این سایت در سال ۲۰۲۵ بیت کوین بیشتر بین ۱۰۰۰۰۰ دلار تا ۱۳۰۰۰۰ دلار در نوسان خواهد بود.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۵ توسط سایت Coin Switch

این سایت نیز یک تحلیل جامع و منطقی از بیت کوین برای ۵ سال آینده داشته است. طبق تحلیل‌های این سایت بایستی برای ۵ سال آینده شرایط زیر را برای بیت کوین در نظر داشته باشیم:

تحلیل بیت کوین در سال ۲۰۲۱: سال ۲۰۲۱ برای بیت کوین بسیار عالی شروع شده است. در حال حاضر دولت‌های کشورهایی مانند آمریکا، ژاپن و کره جنوبی به دنبال ادغام بیت کوین با سایر ارزهای دیجیتال در سیستم مالی کشور خود هستند تا قیمت این ارز دیجیتال را نیز مانند سایرین به تعادل برسانند. طبق تحلیل قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند در پایان سال ۲۰۲۱ روی عدد ۱۹۱۶۹.۴۴ دلار باشد.

پیش بینی بیت کوین در سال ۲۰۲۲:   طبق پیش بینی این سایت میزان مقبولیت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ باید به سه برابر کنونی برسد. طبق تحلیل‌های صورت گرفته اما هنوز در سال ۲۰۲۲ جایگزینی بیت کوین با ارزهای فیات انجام نخواهد شد و هنوز برای این امر زود است. این سایت قیمت ۳۲۰۰۰ دلار را برای بیت کوین در این سال در نظر گرفته است.

پیش بینی بیت کوین در سال ۲۰۲۵: تا سال ۲۰۲۵ چهارمین هاوینگ بیت کوین نیز رخ داده و این ارز دیجیتال شاهد کم شدن شدید عرضه خواهد بود. از این رو برای این سال می‌توان یک رشد انفجاری را در بیت کوین در نظر گرفته و طبق تحلیل به روش نسبت‌های فیبوناچی در سال ۲۰۲۵ می‌توانیم شاهد قیمت‌های ۱۰۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰۰ دلاری باشیم.

پیش بینی بیت کوین امروز

برای اینکه یک جمع‌بندی از پیش بینی بیت کوین بر اساس تحلیل‌هایی که به آنها اشاره کردیم داشته باشیم، لازم دانستیم که مواردی را با شما بیان کنیم. برای سالی که در آن هستیم، بیت کوین با دو رشد انفجاری همراه بوده است. طبق شواهد و همچنین بررسی که از تاریخ قیمتی بیت کوین داشتیم، همیشه قیمت این ارز دیجیتال در شروع سال همراه با رشدهای انفجاری بوده و در ادامه سال بیشتر رکود را تجربه کرده است.

طبق همین وقایع تاریخی بایستی در ادامه سال منتظر یک رکود برای بیت کوین باشیم. البته این موضوع به این معنی نیست که بیت کوین وارد یک روند نزولی خواهد شد. بلکه این رکود می‌تواند به معنی یک افت مقطعی برای این ارز دیجیتال باشد.

پیش بینی بیت کوین در سال ۱۴۰۰

پیش بینی قیمت بیت کوین برای سال ۱۴۰۰ با دو تحلیل متفاوت روبرو خواهد بود. با توجه به اینکه سه ماهه آخر سال ۱۴۰۰ با سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۲ همپوشانی دارد، این احتمال را هم باید در نظر گرفت که بیت کوین در این سال شخصی دو روند متفاوت را در پیش بگیرد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

برای تحلیل تکنیکال بیت کوین بایستی سراغ ابزارهای تکنیکالی برویم. هر چند ابزارهای تکنیکالی همیشه تحت تأثیر قیمت‌های نزدیک می‌توانند پاسخ‌های بهتری را برای ما به دنبال داشته باشند، اما در دراز مدت نیز می‌توان روی آن حساب کرد. نتیجه بررسی‌ها  و تحلیل تکنیکال بیت کوین توسط کانون بورس به روش‌های مختلف و ابزارهای متعدد تکنیکالی به شرح زیر است:

تحلیل تکنیکال بیت کوین توسط فیبوناچی:

فیبوناچی یکی از بهترین و ایده‌آل‌ترین ابزارهای تحلیل تکنیکال برای پیش بینی آینده قیمت‌ها است. تجربه نشان داده که این ابزار می‌تواند تا حد بسیار زیادی قیمت‌های واقع‌بینانه‌ای را به تحلیل‌گر نشان دهد. با استفاده از این ابزار می‌توانیم قیمت‌های زیر را به‌عنوان اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای بیت کوین در نظر بگیریم: ۴۷۰۰۰ دلار، ۶۴۰۰۰ دلار، ۷۵۰۰۰ دلار.

پیش بینی و تحلیل تکنیکال بیت کوین بر اساس مدل کمی مایر:

Average Mayer Multiple یک روش کمی عالی برای پیدا کردن بهترین زمان خرید برای بیت کوین است. البته نه‌فقط برای بیت کوین بلکه برای سایر ارزهای دیجیتال نیز می‌توان از این مدل استفاده کرد. این میانگین در لحظه از تقسیم قیمت بیت کوین بر میانگین متحرک نمایی (EMA) 200 روزه بیت کوین حاصل می‌شود. طبق این مدل هرگاه این عدد کمتر از ۲.۴ باشد، می‌توان انتظار داشت که در دراز مدت نمودار بیت کوین صعودی خواهد بود. از زمان آغاز خرید و فروش بیت کوین تا کنون این عدد برای بیت کوین حدود ۱.۳۹ بوده است.

همچنین طبق تحلیل تکنیکال روند بیت کوین در کوتاه مدت قیمت حمایتی ۳۰۰۰۰ را در پیش رو دارد. اگر قیمت این ارز از این عدد پایین‌تر نیاید، می‌توان یک روند صعودی چشم‌گیر را تا ۷۵۰۰۰ دلار برای آن متصور دانست. اما در صورت شکست قیمتی ۳۰۰۰۰ امکان نزول قیمت بیت کوین تا ۲۰۰۰۰ دلار را نیز می‌توان داشت.

تحلیل فاندامنتال بیت کوین

برای تحلیل فاندامنتال بیت کوین بایستی به دنبال بررسی فاکتورهای مهم قیمت این ارز دیجیتال باشیم. در شرایط حاضر یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که پیش روی قیمت بیت کوین قرار دارد، هاوینگ مربوط به سال ۲۰۲۴ است. به دلیل کم شدن میزان جایزه بیت کوین برای ماینرها از این سال به بعد، احتمالاً بایستی منتظر یک جهش قیمتی قابل توجه در این سال و سال بعد باشیم. با توجه به اینکه ماینرها تنها در صورت جذاب بودن قیمتی برای ادامه فعالیت در این حرفه ترغیب خواهند شد، جز این راه‌حل دیگری پیش روی بیت کوین دیده نمی‌شود. از این رو این پدیده می‌تواند یک محرک عالی برای قیمت بیت کوین باشد.

جدا از بحث هاوینگ بررسی‌ها نشان می‌دهد که به مرور جذابیت بیت کوین برای کاربران در حال افزایش است. افت ارزش پولی کشورهای مختلف جهان باعث شده تا کاربران این کشورها حتی قبل از دولت‌ها به فکر چاره بوده و برای جایگزینی پول‌های خود با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دست به کار شوند. جمیع جوانب مربوط به بیت کوین نشان می‌دهد که اگر شبکه این ارز دیجیتال در سال‌های آینده با اختلالی روبرو نشده و همچنان با قدرت قبل به کار خود ادامه دهد، امکان رشد چند برابری قیمت این ارز قابل تصور است.

به همه این موارد اضافه کنید که ممکن است در سال‌های آینده کشورهای بزرگ اقتصادی اعم از آمریکا یا چین نیز به‌صورت رسمی استفاده از رازهای دیجیتال را به‌عنوان واحد پول رسمی به قوانین خود اضافه نمایند. این موضوع می‌تواند انقلابی در قیمت این ارزها به دنبال داشته و قیمت‌های آنها را تا چندین برابر رشد دهد. البته نقطه عکس این اتفاقات نیز قابل تصور است. از این رو نباید بی‌مهابا و بدون در نظر گرفتن همه شرایط تمام سرمایه‌ها را به سمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال انتقال دهیم. اما امکان رشد بیت کوین در آینده‌ای نزدیک بسیار محتمل‌تر از افت شدید آن است.

هدف قیمتی بیت کوین کجا می‌تواند باشد؟

یکی از سؤالات مهمی که کاربران قبل از سرمایه‌گذاری روی بیت کوین دارند، درباره هدف قیمتی این ارز دیجیتال است. اینکه هدف قیمتی بیت کوین در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت کجا می‌تواند باشد؟ قبل از اینکه به‌صورت دقیق به این پرسش پاسخ دهیم، لازم است تا شما را با یکی از مهم‌ترین اصول سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در تحلیل تکنیکال آشنا نماییم.

دقت کنید که تعیین هدف قیمتی برای یک ارز دیجیتال از همان ابتدا جدای از اینکه می‌تواند با خطاهای بسیار زیادی هم همراه باشد، با ایراداتی هم روبرو است. البته تعیین هدف قیمتی بیت کوین مزیت‌هایی را نیز برای سرمایه‌گذار به دنبال خواهد داشت؛ اما بهترین راه‌حل برای سرمایه‌گذاران رصد کامل بازار است.

در صورتی که بیت کوین و یا هر ارز دیجیتالی در روند نزولی قرار گرفته و با افت شدید قیمت روبرو شود، نشانه‌هایی را از قبل در نمودار به کاربر نشان می‌دهد. با استفاده از این نشانه‌ها سرمایه‌گذاران می‌توانند نقاط دقیق خروج با بیشتری سود را در نظر گرفته و بهترین عملکرد را از این نظر داشته باشند. از این رو تعیین هدف قیمتی بیت کوین از همان ابتدای مکار ممکن است یا شما را از سودهای بیشتر دور نگه دارد و یا امکان خروج به موقع شما را از بازار سلب کند. با این وجود نمودارها نشان می‌دهد که قیمت‌های ۴۷۰۰۰، ۶۴۰۰۰ و ۷۵۰۰۰ دلار اهداف قیمتی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بیت کوین محسوب می‌شوند. برای بازه‌های زمانی بلند‌تر نیز احتمال رسیدن بیت کوین به قیمت ۱۰۰۰۰۰ دلار  و بالاتر نیز قابل تصور است.

پیش بینی قیمت بیت کوین بعد از کرونا

همچنین یکی دیگر از پرسش‌های مهم کاربران درباره روند بیت کوین بعد از اتمام کرونا است. در حال حاضر کشورهای جهان با سرعت زیادی در حال تزریق واکسن کرونا هستند. البته همچنان برای اینکه بگوییم کرونا کاملاً ریشه‌کن شده خیلی زود است. اما چیزی که مسلماً است با اتمام پاندمی کرونا شرایط اقتصادی روند روبه رشدی را در همه عرصه‌ها به خود خواهد گرفت.

این موضوع برای بیت کوین نیز به همین ترتیب خواهد بود. البته بایستی متذکر شویم که اصلی‌ترین تأثیرات کرونا روی شرایط اقتصادی و بیت کوین را پشت سر گذاشته‌ایم و از این پس نباید انتظار حرکت‌های انفجاری در بازارها به دلیل اتمام کرونا در جهان داشته باشیم.

تحلیل قیمت بیت کوین

نرم افزار تحلیل و پیش بینی بیت کوین

کاربرانی که ترجیح می‌دهند به‌صورت تخصصی روش‌های تحلیل و پیش بینی بیت کوین را آموخته و در کنار استفاده از تحلیل‌های دیگران، تحلیل‌های خود را نیز روی این ارز دیجیتال پیاده کنند، بهترین راه شرکت در دوره‌های آموزشی تحلیل این ارزها است. در این دوره‌ها همچنین شما می‌توانید با نرم‌افزارهای پیش بینی بیت کوین نیز آشنا شده و روش کار آنها را بدانید. جدای از این، این دوره‌ها باعث می‌شود تا کمتر با هیجانات موجود در بازار سرمایه‌های خود را به سمت بیت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری برده و با احتیاط ریسک خود را در این باره به حداقل برسانید.

کاربران می‌توانند برای تحلیل و پیش بینی بیت کوین هم از نرم‌افزارهایی مانند متاتریدر استفاده کرده و یا از طریق سایت‌های ارائه دهنده خدمات تحلیل تکنیکال روی نمودار مانند تریدینگ ویو برای این امر اقدام نمایند. البته شایان ذکر است که بدون دانش تحلیل تکنیکال عملاً استفاده از این ابزارها برای کاربران غیرممکن است.

چگونه خودمان بیت کوین را پیش بینی کنیم؟

به بررسی پیش بینی ها اصلی و معتبر بیت کوین پرداختیم و نکات بسیار مهمی را نیز درباره هر یک از این پیش بینی ها بیان کردی. به‌صورت کلی پیش بینی قیمت بیت کوین نیاز به تسلط به روش‌های تحلیل دارد. چه تحلیل فاندامنتال بیت کوین و چه تحلیل تکنیکال آن را می‌توان برای این پیش بینی به کار برد. البته ذکر این نکته ضروری است که هر کس بنا به سطح اطلاعات و تجاربی که در این باره کسب کرده، شرایط متفاوتی را در تحلیل خواهد داشت.

به همین دلیل است که شاهد تحلیل‌هایی با نتایج متفاوت حتی از سوی بهترین کارشناسان اقتصادی و سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال هستیم. افراد ثروتمند زیادی بنا به تجربه خود رأی به نابودی کامل بیت کوین در آینده می‌دهند و برخی هم برای آن آینده قیمت‌های ۱ میلیون دلاری را متصور می‌باشند.

شما نیز می‌توانید با آموزش و یادگیری هر یک از روش‌های تحلیل بیت کوین برای این منظور اقدام کرده و قبل از مطالعه تحلیل‌های سایرین، نتایج تحلیل خود را ملاک قرار دهید.

بهترین و حرفه‌ای‌ترین سرمایه‌گذاران و به اصطلاح تریدرهای بیت کوین به این صورت عمل می‌کنند که ابتدا خود با بررسی تمام جوانب و عوامل مؤثر در قیمت این ارز دیجیتال اقدام به پیش بینی آینده آن کرده و  سپس از تحلیل‌های معتبر برای کسب تأییدیه برای آن استفاده می‌نمایند. تصور کنید که شما تحلیلی برای چند هفته آتی قیمت بیت کوین داشته باشید. حال با دیدن این موضوع که ده‌ها نفر از بهترین تحلیل‌گران دیگر نیز تحلیلی مشابه با پیش بینی شما دارند، می‌تواند با اطمینان بیشتری وارد معامله شوید. اما شرط اصلی همه این مزایا تسلط به روش‌های تحلیل بیت کوین است که در بخش بعدی به‌صورت جامع‌تر به آن می‌پردازیم.

برای تسلط در سرمایه گذاری ارز های دیجیتال و موفقیت در این عرصه شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال بزرگان را پیشنهاد میکینم که این دوره آموزشی بصورت حضوری در شهر تهران برگزار میشود .

همچنین می توانید پکیج آموزش ارز دیجیتال بزرگان که فیلم برداری شده از دوره حضوری می باشد را نیز تهیه نمایید .

بخش چهارم: آموزش تحلیل قیمت بیت کوین با استفاده از پارامترهای تکنیکالی

 • آموزش تحلیل تکنیکال و پیش بینی بیت کوین
 • انواع نمودارهای مورد استفاده برای تحلیل تکنیکال بیت کوین
 • روند صعودی بیت کوین چیست؟
 • روند نزولی بیت کوین چیست؟
 • محبوب‌ترین روش‌ها و استراتژی‌های تکنیکالی برای پیش بینی بیت کوین
 • آموزش تحلیل و پیش بینی نقاط برگشت بیت کوین
 • پیش بینی نقاط برگشت قیمت بیت کوین با استفاده از مقاومت‌ها و حمایت‌ها
 • پیش بینی بیت کوین با استفاده از فیبوناچی
 • پیش بینی بیت کوین با استفاده از میانگین متحرک
 • آموزش پیش بینی بیت کوین با استفاده از اندیکاتور مکدی (MACD)
 • آموزش تحلیل و معامله بیت کوین با استفاده از اندیکاتور آر اس آی (RSI)
 • نکاتی درباره تحلیل بیت کوین به روش تحلیل تکنیکال
 • آیا تحلیل تکنیکال بیت کوین منطقی است؟
 • نوسان گیری از بیت کوین به روش تحلیل تکنیکال
 • کدام نمودار بیت کوین را تحلیل کنیم؟
 • بهترین سرمایه‌گذاران از چه روشی برای پیش بینی بیت کوین استفاده می‌نمایند؟
 • برای آموزش تحلیل تکنیکال بیت کوین چه باید کرد؟
 • آموزش استفاده از تریدینگ ویو (TradingView) برای تحلیل تکنیکال بیت کوین

پیش بینی بیت کوین

آموزش تحلیل تکنیکال و پیش بینی بیت کوین

تحلیل بیت کوین و پیش بینی آن در کوتاه مدت و یا بلند مدت را می‌توان به‌صورت آموزشی فرا گرفت. بهتر است بدانید که هیچ‌کس از همان اول تحلیل‌گر به دنیا نیامده است. از این گذشته شاید ذکر یک نکته دیگر برای شما جالب باشد. برخی از مردم بر این باورند که کسانی که میلیون‌ها دلار روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده و هر روز در حال خرید و فروش این ارز دیجیتال هستند، افرادی هستند که از دوران کودکی مشغول مطالعه وال‌استریت ژورنال بوده و به نوعی خوره تحلیل‌گری و بررسی پارامترهای مختلف تحلیلی ارزهای دیجیتال می‌باشند. واقعیت این است که کسانی که بیشترین سرمایه‌ها را روی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند، به‌مراتب نسبت به تحلیل‌گران صرف، روش‌های کمتری را بلد هستند.

این دسته از افراد به جای آموزش هزاران نکته و مفهوم مختلف درباره بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تنها به فراگیری نکات اصلی و کاربردی پرداخته و با تکیه و بر همان روش تحلیلی خود برای کسب سود از این بازار اقدام می‌نمایند. بزرگترین سرمایه‌گذاران ساعت‌ها وقت خود را پشت اخبار مربوط به بیت کوین سپری نکرده و تنها با صبر و استفاده از چند روش مؤثر و کاربردی برای این کار اقدام می‌نمایند. این افراد تمام این روش‌ها را به مرور فرا گرفته و اکنون اطلاعات خود را تبدیل به میلیون‌ها دلار سرمایه کرده‌اند. شما هم اگر به دنبال آموزش تحلیل بیت کوین و پیش بینی قیمت این ارز دیجیتال هستید، بهتر است با استفاده از دوره‌های آموزشی صد در صد کاربردی، مطالب لازم را فرا بگیرید.

انواع نمودارهای مورد استفاده برای تحلیل تکنیکال بیت کوین

شما می‌توانید تمام مباحث کاربردی مربوط به تحلیل قیمت بیت کوین را در دوره‌های حرفه‌ای مربوط به این ارز دیجیتال در اختیار داشته باشید. در این بخش به بررسی اصلی‌ترین مفاهیم مورد استفاده از این روش تحلیل برای پیش بینی قیمت بیت کوین می‌پردازیم. قبل از هر چیزی لازم دانستیم که یادآوری کنیم که این مفاهیم همگی از مفاهیم حرفه‌ای تحلیل قیمت بیت کوین هستند  شما می‌توانید با دقت به آنها تا اندازه‌ای اطلاعات خود را در این باره تکمیل کنید.

برای تحلیل قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به‌صورت معمول سه نوع نمودار در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. هر کدام از این نمودارها ویژگی‌های خاص خود را داشته و اطلاعات مشخصی را نیز به بیننده القا می‌نمایند. در ادامه به تشریح هر یک از انواع نمودارهای به کار گرفته شده برای پیش بینی قیمت بیت کوین در سیکل کاری روزانه می‌پردازیم. سه نمودار اصلی مورد استفاده برای تحلیل قیمت بیت کوین به شرح زیر می‌باشند:

نمودار بیت کوین

نمودار خطی

نمودار خطی قیمت بیت کوین که کمتر از آن برای تحلیل و پیش بینی قیمت این ارز دیجیتال استفاده می‌شود و بیشتر جنبه نمایشی و مشاهده روند حرکت قیمت این ارز دیجیتال را دارد، به‌صورت یک خط با شکستگی‌هایی دیده می‌شود. این خط از اتصال قیمت نهایی بیت کوین در پایان هر روز کاری در تایم روزانه به وجود می‌آید. اگر تایم به ساعتی و یا ۴ ساعته و هر تایم دیگری تقسیم شود، نقاط تشکیل دهنده نمودار خطی بیت کوین آخرین قیمت این ارز دیجیتال در پایان هر یک سکشن ها خواهند بود.

به این ترتیب اگر از نمودار خطی برای پیش بینی و تحلیل قیمت بیتکوین استفاده کنید، تنها به قیمت پایانی هر روز کاری دسترسی خواهید داشت. البته با استفاده از پلتفرم‌هایی مانند تریدینگ ویو این امکان وجود دارد که تعریف این نقاط را از قیمت نهایی به قیمت‌های دیگری نیز تغییر دهید که خیلی رایج نیستند و ممکن است غلط‌انداز باشند. دقت کنید که حرفه‌ای‌ها و افراد با سابقه طولانی در تحلیل، از نمودار خطی برای پیش بینی قیمت بیتکوین استفاده نمی‌کنند.

تحلیل بیت کوین

نمودار میله‌ای

دومین نموداری که می‌توانید از آن برای تحلیل بیت کوین استفاده کنید، نمودار میله‌ای است که در شکل زیر نمونه آن را مشاهده می‌کنید.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، در نمودار میله‌ای قیمت بیت کوین قیمت به مشکل میله‌هایی با شاخک‌های مختلف به نمایش گذاشته می‌شود. این نمودار نسبت به نمودار خطی حرفه‌ای‌تر بوده و اطلاعات بیشتری را نیز می‌توانید رد هنگام پیش بینی قیمت بیت کوین به‌وسیله آن استخراج کنید. هر میله در نمودار میله‌ای قیمت بیت کوین حاوی اطلاعات زیر می‌باشد:

پایین‌ترین نقطه در هر میله پایین‌ترین قیمت ثبت شده در طول روز است. بالاترین نقطه بالاترین قیمت ثبت شده در طول روز است. شاخک اول در سمت چپ اولین قیمت روز را نشان می‌دهد و شاخک دوم در سمت راست آخرین قیمت بیت کوین را در پایان روز نشان می‌دهد. دقت کنید که در شرایطی که قیمت در طول روز از آغاز تا پایان افت کرده باشد، قیمت باز بالاتر از قیمت بسته قرار خواهد گرفت.

نمودار شمعی

آخرین و پرکاربردترین نمودار مورد استفاده برای تحلیل بیت کوین که بیشتر تحلیل‌گران از آن استفاده می‌نمایند، نمودار شمعی است. در تصویر زیر یک نمونه نمودار شمعی بیت کوین را مشاهده می‌کنید:

نمودار قیمت بیت کوین

در این نمودار هر شمع نشان دهنده اطلاعات قیمت بیت کوین در یک روز کاری است. از هر شمع در این نمودار می‌توانید اطلاعات زیر را در دسترس داشته باشید:

اطلاعات نمودار شمعی تقریباً مشابه با اطلاعات استخراج شده از نمودار میله‌ای است. از هر دو این نمودارها می‌توان به‌صورت حرفه‌ای برای تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین استفاده کرد.

روند صعودی قیمت بیت کوین چیست؟

حال که با انواع نمودارهای قیمت بیت کوین آشنا شدید، لازم است تا روندهای حرکت قیمت این ارز دیجیتال را نیز برای شما تفسیر کنیم. به‌صورت کلی سه روند حرکتی برای قیمت بیت کوین قابل تعریف است. اولین روند، روند صعودی است. صعودی بودن به این معنی که در طی یک بازه زمانی مشخص، قیمت بیت کوین در حال افزایش است. مسلماً در صورتی که شما ابتدای روند صعودی قیمت بیت کوین را تشخیص دهید که تمام تحلیل‌ها برای رسیدن به این نقطه است، می‌توانید بیت کوین بخرید.

روند نزولی قیمت بیت کوین چیست؟

روند نزولی قیمت بیت وین به این معنی است که در یک بازه زمانی مشخص قیمت بیت کوین در حال کاهش است. با تشخیص روند نزولی قیمت بیت کوین شما می‌تواند در نقطه آغاز، بیت کوین های خریداری شده خود را به فروش برسانید و بالاترین میزان سود را کسب کنید. البته این خرید و فروش به قدرت روند و پیش بینی شما از عمق کاهش قیمت نیز بستگی دارد که باید با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته‌تر تحلیل تکنیکال به آنها دست پیدا کنید.

روند دیگری برای قیمت بیت کوین به نام روند رنج قابل تعریف است. روند رنج به روندی اطلاق می‌شود که قیمت در یک بازه زمانی مشخص نه در حال صعود است و نه حال نزولی به خود گرفته، بلکه در یک محدوده مشخص و کم در حال نوسان می‌باشد.

محبوب‌ترین روش‌ها و استراتژی‌های تکنیکالی برای پیش بینی بیت کوین

در دو بخش قبلی سعی کردیم تا اصلی‌ترین مفاهیم مربوط به تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین را با شما در میان بگذاریم. اطلاع از همین چند مفهوم ساده می‌تواند شما را با چند نمونه از بهترین و پرکاربردترین استراتژی‌های مورد استفاده برای تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین آشنا نماید. در ادامه با آموزش چند روش ساده اما فوق‌العاده قدرتمند و کاربردی برای تحلیل قیمت بیت کوین, سعی داریم تا طرز استفاده از هر یک از این اطلاعات را نیز با شما در میان بگذاریم. دقت کنید که هر چند این روش‌ها کاملاً کاربردی و حرفه‌ای هستند، اما به قدری ساده می‌باشند که هر کسی حتی بدون داشتن تجربه قبلی می‌تواند آنها را درک کند.

البته لازم است تا قبل از آموزش تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین در ادامه، باید متذکر شویم که کاربرانی که هنوز تجربه لازم برای تحلیل قیمت این ارز دیجیتال را ندارند، بهتر است از این روش‌ها به‌صورت تمرینی استفاده کرده و شروع کار تحلیل خود را زیر نظر اساتید و افراد با تجربه آغاز نمایند. این مهم کمک می‌کند تا هم در شروع کار دچار خسران سرمایه نشوند و هم با تجربه و نکات حرفه‌ای‌تری نیز آشنا خواهند شد که می‌تواند در بالا بردن دقت پیش بینی آنها را یاری سازد.

آموزش تحلیل و پیش بینی نقاط برگشت بیت کوین

یکی از مؤثرترین روش‌های پیش بینی قیمت بیت کوین که بسیاری از افراد از آن استفاده می‌نمایند، و در برخی مواقع فوق‌العاده دقیق و عالی عمل می‌کند، استفاده از نقاط برگشت قیمت به عنوان نقطه‌ای برای تغییر جهت نمودار از صعودی به نزولی و برعکس است. برای مثال تصور کنید که قیمت بیت کوین قبلاً یک بار به عدد ۶۰۰۰۰ دلار رسیده و از این قیمت به سمت پایین سقوط کرده است. حال تصور کنید که بیت کوین دوباره در یک روند صعودی قرار گرفته و به سمت بالا اوج بگیرد. در چنین مواقعی بسیاری از تحلیل‌گران برای پیش بینی روند قیمت بیت کوین به عدد ۶۰۰۰۰ دلار استناد کرده و مدعی می‌شوند که قیمت بیت کوین دوباره با رسیدن به این عدد می‌تواند تغییر جهت داده و دوباره در مسیر نزولی قرار بگیرد.

البته این روش تحلیل قیمت بیت کوین همیشه عمل نمی‌کند و در برخی مواقع با شکست همراه است. اما با این حال یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای تحلیل قیمت این ارز دیجیتال محسوب می‌شود. تحلیل‌گر با استفاده از این روش به نوعی یک هدف قیمتی برای تحلیل خود در نمودار قیمت بیت کوین تعیین می‌کند. همچنین چنین اتفاقی در روند معکوس نیز صادق است. برای درک بهتر تصور کنید که قیمت بیت کوین یک بار در یک روند نزولی با برخورد به عدد ۲۰۰۰۰ دلار دستخوش تغییر جهت شده از روند نزولی به صعودی تبدیل شده است. حال اگر قیمت دوباره در یک روند نزولی قرار گیرد، عدد ۲۰۰۰۰ دلار می‌تواند یک نقطه برگشت قیمتی باشد. بسیاری از افراد معامله‌گرد در این مواقع روی عدد ۲۰۰۰۰ دلار به امید برگشت قیمت بیت کوین، اقدام به خرید آن می‌نمایند. در اصطلاح تحلیل تکنیکال این نقاط به نقاط مقاومت و حمایت معروف هستند.

پیش بینی نقاط برگشت بیت کوین با استفاده از مقاومت‌ها و حمایت‌ها

با درک نقاط حمایت و مقاومت برای پیش بینی قیمت بیت کوین، حالا قصد داریم تا حنایت ها و مقاومت‌های پیش روی قیمت این ارز را در نمودار لحظه ای قیمت بیت کوین برای شما تشریح کنیم. در شکل زیر نزدیک‌ترین حمایت‌ها و مقاومت‌های بیت کوین مشخص شده‌اند:

پیش بینی بیت کوین

در شکل بالا که نمودار لحظه ای قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله در آن لحاظ شده، خطوط آبی نشان دهنده مقاومت‌های روبروی قیمت بیت کوین هستند که برخورد قیمت به آنها می‌تواند باعث برگشت قیمت شود. همچنین خطوط قرمز حمایت‌های قیمت بیت کوین را نشان می‌دهند که در صورت برخورد قیمت به آنها احتمال برگشت قیمت به سمت بالا و روند صعودی وجود دارد. به همین سادگی شما می‌توانید از این روش ساده اما پرکاربرد برای تحلیل قیمت بیت کوین استفاده کنید. حتی کسانی که هیچ تجربه‌ای از تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین ندارند، با استفاده از همین روش ساده می‌توانند نکات مهمی را برای خود در نظر گرفته و معامله خود را با اطمینان تر نمایند. برای مثال:

 • برخورد قیمت به خطوط قرمز می‌تواند محل خوبی برای خرید بیتکوین باشد.
 • برخورد قیمت به خطوط آبی محل خوبی برای خرید بیت کوین نیست اما گذر قیمت از آنها سیگنال خرید را صادر می‌کند.
 • گذر قیمت از خطوط قرمز نشان از ادامه روند نزولی دارد.

البته باید متذکر شویم که خرید و فروش و پیش بینی قیمت بیت کوین تنها با همین ترفند انجام نشده و کاربران باید موارد حرفه‌ای‌تر را نیز آموخته و به این روش‌ها اضافه کنند. این مهم باعث می‌شود تا اعتبار تحلیل قیمت بیت کوین افزایش یابد.

پیش بینی قیمت بیت کوین با استفاده از فیبوناچی

یکی از مدرن‌ترین و حرفه‌ای‌ترین ابزارهای مورد استفاده برای تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین ابزار فیبوناچی است. آموزش استفاده از این بازار برای تحلیل قیمت بیت کوین نیاز به یک دوره تخصصی چند ساعته دارد و هنوز هم بسیاری از حرفه‌ای‌های بازار نیز به درستی شرایط استفاده از آن را نمی‌دانند و در هنگام استفاده از این بازار با خطاهایی روبرو می‌شوند. هدف از معرفی این ابزار در این بخش از آموزش تحلیل قیمت بیت کوین معرفی روشی است که گاها توسط بسیاری از تحلیل‌گران داخلی و خارجی برای تحلیل قیمت این ارز استفاده می‌شود. با استفاده از فیبوناچی به راحتی می‌توان اهداف قیمتی این ارز دیجیتال را برای آینده پیش بینی کرد.

نمودار بالا پیش بینی قیمت بیت کوین برای شرایط فعالی آن با استفاده از ابزار فیبوناچی را نشان می‌دهد. هر کدام از قیمت‌های نشان داده شده با استفاده از این ابزار به نوعی هم هدف قیمتی محسوب می‌شود و هم نقش حمایت و مقاومت را نیز به عهده دارند. در حال حاضر قیمت بیت کوین کمی کمتر از ۳۷۴۸۲ واحد در حال معامله است. افزایش قیمت بیت کوین در آینده که امری محتمل به نظر می‌رسد، می‌تواند برحسب پیش بینی فیبوناچی صورت پذیرد. طبق تحلیل قیمت بیت کوین با استفاده از فیبوناچی در آینده قیمت این ارز دیجیتال قیمت‌هایی مانند ۶۵۸۷۷ واحد، ۸۸۸۴۵ واحد، ۱۲۶۰۱۱ واحد، ۱۶۳۱۷۷ واحد و ۲۰۰۰۰۰ واحد می‌توانند تبدیل به مقاومت‌هایی شده و قیمت را بازگردانند. البته لحظه به لحظه با پیشرفت نمودار باید استفاده از این ابزار را نیز به‌روزرسانی کرد.

در نظر داشته باشید که تحلیل قیمت بیت کوین و پیش بینی آینده قیمتی آن به هیچ وجه توسط یک ابزار صورت نمی‌پذیرد. بلکه این استراتژی‌ها و ترفندهای معامله‌گری هستند که در نهایت پیش بینی نهایی از آنها استخراج می‌شود. ذکر این نکته از این جهت اهمیت دارد که کاربران نباید تنها به واسطه علائم یک ابزار برای خرید و فروش بیت کوین اقدام نمایند.

پیش بینی بیت کوین با استفاده از میانگین متحرک

در ادامه آموزش تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، به بررسی یکی دیگر از ابزارهای پرکاربرد برای این تحلیل می‌پردازیم. اندیکاتورها ابزارهایی هستند که با توجه به گذشته بازار و تحلیل شرایط حرکت قیمت بیت کوین از ابتدا به وجود آمده و عمل می‌کنند. در یک عبارت ساده عملکرد هر یک از اندیکاتورهای مورد استفاده برای پیش بینی قیمت بیت کوین را باید اینگونه توصیف کنیم که این ابزارها با تکیه بر شرایطی که قیمت در گذشته داشته اقدام به بسط دادن آن برای آینده می‌نمایند. این مهم باعث می‌شود تا روند حرکت قیمت در آینده مشخص شود. یکی از پرکاربردترین، مهم‌ترین، اصلی‌ترین و محبوب‌ترین اندیکاتورهای مورد استفاده برای تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین هم مووینگ اوریج ها یا اندیکاتور میانگین متحرک است. این اندیکاتور را در پلتفرم‌های مختلف تحلیل قیمت بیت کوین اعم از TradingView می‌توانید با تایپ کردن عبارت MA و کلیک روی عبارت Moving Average در اختیار داشته باشید.

نمودار زیر نمودار لحظه ای قیمت بیت کوین را به همراه مووینگ اوریج ۵۰ روزه آن نشان می‌دهد.

همانطور که ملاحظه می‌کنید، قیمت بعد از هر بار برخورد و یا نزدیک شدن به مووینگ اوریج تغییر روند داده است. این روش نیز یکی از پرکاربردترین روش‌های مورد استفاده برای تحلیل قیمت بیت کوین و البته تعیین کردن نقاط ورود و خرید این ارز دیجیتال محسوب می‌شود. البته کاربردهای مووینگ اوریج بسیار زیاد است و انواع مختلفی از مووینگ اوریج ها نیز برای تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربران با حرفه‌ای‌تر شدن و آموختن بیشتر این روش تحلیلی می‌توانند با ترکیب مووینگ اوریج با روش‌های قبلی اعم از حمایت‌ها و مقاومت و فیبوناچی، یک استراتژی فوق‌العاده حرفه‌ای برای پیش بینی قیمت بیت کوین در اختیار داشته باشند.

آموزش پیش بینی بیت کوین با استفاده از اندیکاتور مکدی (MACD)

یکی دیگر از محبوب‌ترین و بهترین اندیکاتورهای مورد استفاده برای تحلیل قیمت بیت کوین که تحلیل‌گران از آن برای پیش بینی نقاط برگشی نمودار استفاده می‌نمایند، اندیکاتور مکدی است. برای استفاده از این ابزار می‌توانید در پلتفرم‌های مختلف عبارت MACD را جستجو کرده و آن را در قسمت پایین نمودار قیمت بیت کوین ملاحظه کنید. اندیکاتور مکدی از دو بخش تشکیل می‌شود بخش اول قسمت میله‌ای این اندیکاتور الست که در شکل زیر به رنگ سبز و قرمز مشخص است. بخش دوم این اندیکاتور نیز یک خط منحنی است که به رنگ آبی در شکل زیر مشخص است. هر بار که در مکدی خط آبی قسمت میله‌ای نمودار را قطع کرده و از آن عبور می‌کنید، جهت روند در نمودار قیمت برعکس می‌شود. در واقع اگر قیمت روند صعودی دارد، جهت آن نزولی خواهد شد و اگر روند نزولی دارد، جهت آن صعودی خواهد شد.

با همین تکنیک ساده می‌توانید اقدام به تحلیل قیمت بیت کوین نموده و سودهای کلانی را کسب کنید. شاید عجیب به نظر برسد اما تریدرهای زیادی در بازار هستند که تنها از همین روش ساده برای معامله‌گری در بازار ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین می‌پردازند. شما نیز می‌توانید با تقویت آموزش‌های خود در تحلیل تکنیکال بیت کوین، به‌صورت کاملاً حرفه‌ای از این اندیکاتور استفاده کنید.

آموزش تحلیل قیمت و معامله بیت کوین با استفاده از اندیکاتور آر اس آی (RSI)

آخرین اندیکاتوری که قصد داریم در آموزش تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین به آن بپردازیم، اندیکاتور آر اس آی است. این اندیکاتور نیز قدرت تشخیص بالایی داشته و از جمله ابزارهای بسیار پرکاربرد برای پیش بینی قیمت بیت کوین محسوب می‌گردد. در شکل زیر می‌توانید نحوه فراخوانی اندیکاتور RSI را در پلتفرم معاملاتی تردینگ ویو مشاهده کنید.

در شکل زیر می‌توانید نمودار لحظه ای قیمت بیت کوین را همراه با اندیکاتور RSI شاهد باشید. این اندیکاتور نیز قدرت بالایی در تشخیص محل ورود و خروج به بیت کوین را به کاربر نشان می‌دهد و باعث می‌شود تا پرسودترین معاملات با کمترین ریسک برای وی رقم بخورد. البته سطح استفاده از این اندیکاتور کاملاً سطح حرفه‌ای محسوب شده و کاربران مبتدی ممکن است در استفاده از آن با چالش‌های زیادی روبرو باشند. به همین جهت لازم است تا قبل از استفاده از این اندیکاتور برای پیش بینی قیمت بیت کوین، اقدام به شروع دوره‌های آموزشی لازم نمایید.

نکاتی درباره تحلیل قیمت بیت کوین به روش تحلیل تکنیکال

سعی کردیم تا چند نمونه از محبوب‌ترین، قوی‌ترین و البته پرکاربردترین انواع روش‌های مورد استفاده برای تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین را به شما آموزش دهیم. هر دام از این روش‌ها قدرت بالایی داشته و حتی حرفه‌ای‌ترین افرا نیز از آنها برای تحلیل قیمت بیت کوین از ابتدا استفاده می‌نمایند. تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین از ابتدا با استفاده از این ابزار می‌تواند دید بهتری نسبت به قدرت آنها به شما ارائه نماید. اما لازم است درباره استفاده از هر کدام از این روش‌ها نکات مهمی را نیز با شما در میان بگذاریم. دقت کنید که:

 • این ابزارها نیستند که قیمت بیت کوین را تحلیل ئ پیش بینی می‌کنند. بلکه تمام ابزارها به دید کاربر کمک می‌نمایند و در نهایت خود تحلیل‌گر است که تصمیم نهایی را با استفاده از جمیع جوانب اتخاذ می‌نماید.
 • بهترین معامله‌گران بیت کوین از یک اندیکاتور و یک ابزار برای تحلیل قیمت این ارز استفاده نکرده و سعی می‌کنند تا ی استراتژی و روش اصولی را برای این کار به کار ببندند. این مهم باعث می‌شود تا اشتباه در معامله و پیش بینی قیمت بیت کوین به حداقل برسد.
 • تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین از ابتدا با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارید، می‌تواند به نوعی برای صحت سنجی آنها مورد استفاده قرار گیرد.
 • استفاده از این ابزارها برای تعیین هدف قیمتی بیت کوین کاربرد بسیار زیادی دارد.

در انتها دوباره یادآور می‌شویم که استفاده از این ابزارها بدون داشتن تجربه قبلی و عدم استفاده از راهنمایی‌های یک فرد با تجربه ممکن است منجر به بروز اشتباهاً شده و سرمایه‌های کاربران را با خطرات زیادی روبرو سازد.

آیا تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین منطقی است؟

این سؤال ذهن بسیاری از کاربران را به خود مشغول کرده است که آیا تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین می‌تواند نتایج منطقی و مناسبی در اختیار کاربر قرار دهد یا خیر؟ این چالش نه فقط برای پیش بینی قیمت بیت کوین بلکه برای بسیاری از ارزهای دیگر نیز به همین صورت مطرح است. لازم به یادآوری است که تحلیل تکنیکال یک ابزار قدرتمند برای تحلیل قیمت این ارز دیجیتال است. تجربه و سابقه نشان داده که بهترین ابزار مورد استفاده برای این تحلیل روش‌های تکنیکالی هستند که قدرت بسیار زیادی دارند و بهترین‌های بازار نیز از همین روش‌ها استفاده می‌نمایند.

البته نوع استفاده از این روش تحلیلی تأثیر بسیار زیادی روی کیفیت نتایج دارد. تحلیل تکنیکال دنیای بسیار وسیعی است که هر کس بنا به تجربه و آموزه‌هایی که در اختیار دارد، ابزارهای خاصی از آن را مورد استفاده قرار داده و به کار می‌بندد.

نوسان گیری از بیت کوین به روش تحلیل تکنیکال

نوسان گیری نیز یکی از ترفندهای سرمایه‌گذاری و کسب سود از ارزهای دیجیتال و بیت کوین است. اگر با اصطلاح نوسان گیری بیت کوین آشنا نیستید، با یک تعریف ساده آن را درک خواهید کرد. قیمت بیت کوین در بازه‌های زمانی مختلفی توسط تحلیل‌گران مورد بررسی قرار می‌گیرد. از بازه‌های زمانی ۱ دقیقه، ۵ دقیقه، یک ربع، ۱ ساعت، ۴ ساعت تا بازه‌های دراز مدت تر  ۱ روز، ۱ هفته و حتی سالانه بازه‌های زمانی تحلیلی هستند که توسط تریدرهای مختلف برای پیش بینی قیمت بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرند. نوسان گیری اصطلاحی است که به ترید و معامله بیت کوین در بازه‌های زمانی کوتاه مدت زیر ۱ روز اطلاق می‌شود. به عبارتی اگر سرمایه‌گذاری شما تنها چند ساعت و بعد از کسب سود مورد نظر بسته شود، شما در حال نوسان گیری هستید.

نوسان گیری نیاز به تحلیل قیمت بیت کوین در بازه‌های زمانی کوتاه مدت دارد. برای مثال اگر شما در بازه زمانی ۵ دقیقه سیگنال خرید دریافت کرده‌اید، این سیگنال معمولاً در نهایت یکی دو ساعت بیشتر دوام نداشته و بعد از یکی دو ساعت به هدف قیمتی بیت کوین خواهد رسید. برای این منظور هم می‌توانید از روش‌های تحلیل تکنیکال بیت کوین که در بالا تشریح شد استفاده کنید. تنها کافی است به جای تایم روزانه از تایم‌های کمتر کمک بگیرید. البته لازم به ذکر است که نوسان گیری روزانه بیشتر مخصوص حرفه‌ای‌ترها است مه با رفتار بازار و آشنا هستند. علاوه بر تحلیل برخی پارامترهای روانشناسی نیز در چنین معاملاتی دخلی هستند و لازم است تریدر قبل از هر چیزی برای شرایط مختلف پیش رو از نظر روانی آماده باشد. با توجه به امکان ضرر زیاد در بازه زمانی کوتاه، بدون تجربه وارد این قسم سرمایه‌گذاری بیت کوین نشوید.

کدام نمودار قیمت بیت کوین را تحلیل کنیم؟

در پلتفرم‌های مختلفی که امکان مشاهده نمودار ارزهای دیجیتال در آن وجود دارد، شما می‌توانید نمودار بیت کوین را همراه با ارزها و پول‌های مختلفی مشاهده کنید. به‌صورت کلی وقتی صحبت از نمودار به زمان می‌آید و حرف از ترسیم تغییرات در آن است، بایستی این تغییرات نسبت به یک پارامتر دیگر ترسیم شوند. برای مثال وقتی شما از زبان کسی می‌شنوید که قیمت بیت کوین دو واحد افزایش داشت، این واحد بایستی پول و یا ارز دیگری باشد. در اکثر مواقع شایع است که قیمت بیت کوین بر اساس دلار آمریکا بیان می‌شود و رایج‌ترین نمودار مورد تحلیل همین نمودار بیت کوین به دلار آمریکا است. اما نمودارهای دیگری از بیت کوین اعم از:

 • بیت کوین به یورو
 • بیت کوین به پوند
 • بیت کوین به تتر
 • بیت کوین به اتریوم

و سایر ارزهای دیجیتال و پول‌های فیات نیز تعریف شده و قابل استفاده است. برای انتخاب یکی از این نمودارها برای تحلیل شما بایستی به ارز اولیه خود نگاه کنید که به دنبال تبدیل آن به بیت کوین هستید. اگر در حساب کاربری خود تتر دارید، بهتر است نمودار بیت کوین به تتر را تحلیل کنید. اگر در حساب کاربری خود دلار دارید، بهترین نمودار، نمودار تغییرات قیمت بیت کوین به دلار است. دقت داشته باشید که مخصوصاً در بازه‌های زمانی کوتاه مدت این نمودارها می‌توانند تفاوت‌هایی با هم داشته باشند. از این رو سعی کنید تا در انتخاب نمودار نیز درست عمل کنید. این مهم می‌توانید تأثیر بسیار زیادی روی پیش بینی قیمت بیت کوین داشته باشد. 

بهترین سرمایه‌گذاران از چه روشی برای پیش بینی قیمت بیت کوین استفاده می‌نمایند؟

در بخش‌های قبلی آموزش تحلیل تکنیکال بیت کوین سعی کردیم تا روش‌های جذاب و محبوب مورد استفاده اکثر کاربران را به شما معرفی کنیم. احتمالاً این سؤال برای شما پیش آمده که بهترین و بزرگترین سرمایه‌گذاران از چه روشی برای تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین استفاده می‌نمایند؟ سرمایه‌گذاران بزرگ در اکثریت مواقع روش مخصوص به خود را برای این منظور به کار می‌برند. البته فاکتورهای مورد استفاده در این روش‌ها اصلاً چیز عجیبی نیست و از ساده‌ترین روش‌های تحلیل تکنیکال تشکیل شده است. اما به جهت اینکه تحلیل‌گر با تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین از ابتدا، روش مورد نظر خود را تست کرده و میزان کارایی و عملکرد آن را سنجیده است، با اطمینان نسبت به آن عمل می‌نماید.

برای مثال اگر بخواهیم از همین روش‌های ساده بیان شده در بالا یک استراتژی معاملاتی برای خرید و فروش بیت کوین تعریف کنیم، می‌توانید از ترکیب خطوط حمایت و مقاومت و فیبوناچی استفاده نماییم. به این ترتیب که هرگاه خطوط فیبوناچی و خطوط حمایت و مقاومت قوی نمودار با هم طلاقی داشتند، می‌توانید وارد معامله شده و بیت کوین ترید کنید. اکثر استراتژی‌های قدرتمند مورد استفاده برای تحلیل قیمت بیت کوین به همی سادگی شکل می‌گیرند.

برای آموزش تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین چه باید کرد؟

جذابیت‌های تحلیل تکنیکال بیت کوین تمامی ندارد. این روش تحلیلی دنیایی از پارامترها و تکنیک‌ها است که ترکیب آنها می‌تواند یک استراتژی قدرتمند با احتمال موفقیت بالای ۹۸ درصد در هر معامله را برای کاربر رقم بزند. به همین دلیل اکثر تحلیل‌گران به دنبال آموزش و استفاده از آن می‌روند. در اینترنت می‌توانید جزوات و آموزش‌ها رایگان بسیار زیادی را برای تحلیل تکنیکال بیت کوین پیدا کنید که بسیاری از آنها از نظر فنی و کیفیت شرایط خوبی دارند. اگر اهل مطالعه انفرادی برای آموزش تحلیل تکنیکال نیستید، می‌توانید از دوره‌های آموزش حرفه‌ای تحلیل تکنیکال بیت کوین استفاده کنید که در مراکز آموزشی معتبر در جریان است.  یکی از حرفه‌ای‌ترین دوره‌های آموزشی تحلیل تکنیکال بیت کوین را می‌توانید زیر نظر بهترین و باتجربه‌ترین اساتید در موسسه کانون بورس در اختیار داشته باشید.

آموزش استفاده از تریدینگ ویو (TradingView) برای تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

در انتهای بخش آموزش تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین سعی داریم تا شما را با یکی از پلتفرم‌های رایج و محبوب مورد استفاده برای این تحلیل آشنا کنیم. امکان دسترسی به ابزارهای بسیار متنوع و همچنین محیط کاربری ساده باعث شده تا خیلی‌ها از این پلتفرم استفاده نمایند. برای استفاده از این پلتفرم از طریق زیر عمل کنید:

ابتدا در صفحه مرورگر لپ‌تاپ خود وارد سایت TradingView.com شوید. در نوار بالایی سایت و در گوشه چپ گزینه Chart را انتخاب کنید. با ورود به صفحه Chart در این سایت به‌صورت پیش‌فرض نمودار یک جفت ارز برای شما به نمایش در می‌آید. در نمودار باز شده در گوشه چپ و در قسمت بالا عنوان نمودار شما دیده می‌شود. با کلیک روی این قسمت بخشی برای جستجو باز می‌شود که از این بخش می‌توانید هر ارز و نموداری را انتخاب کرده و سپس آن را تحلیل کنید.

 برای تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کافی است در این قسمت عبارت BTC را تایپ کنید. در نوار جستجو تعداد زیادی از نمودارهای قیمت بیت کوین در برابر ارزهای مختلف و همچنین متعلق به صرافی‌های مختلف به نمایش در می‌آید. با انتخاب نمودار مورد نظر خود با توجه به بندهای قبلی می‌توانید نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا را ملاحظه کنید. با باز شدن نمودار در نوار عمودی سمت چپ به ابزارهای تکنیکالی دسترسی دارید. در قسمت بالا و از سمت چپ نیز می‌توانید تایم نمودار و همچنین اندیکاتورهای مورد نیاز خود را روی چارت پیاده‌سازی نموده و از آن استفاده کنید.

بخش پنجم: دانستنی‌هایی درباره تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

 • ۱۵ سایت معتبر جهانی برای تحلیل و پیش بینی بیت کوین
 • پیش بینی بیت کوین با رویکردی مبتنی بر شبکه عصبی
 • ۶ اصل تئوری داو (Dow) برای تحلیل قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال
 • سیگنال خرید و فروش بیت کوین
 • تحلیل و پیش بینی بیت کوین با استفاده از ربات‌ها
 • ۷ اشتباه بزرگ در تحلیل و پیش بینی بیت کوین
 • اهمیت روانشناسی در تحلیل و پیش بینی بیت کوین
 • یک راز ترسناک درباره پیش بینی بیت کوین و بررسی درستی آن

۱۵ سایت معتبر جهانی برای تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

یکی از امکانات بسیار عالی که در اختیار کاربران و تریدرهای بیت کوین قرار دارد، دسترسی به اطلاعات و پیش بینی هایی است که توسط سایت‌های بسیار معتبر انجام می‌پذیرد. هر کدام از این سایت‌ها بنا به اطلاعاتی که در اختیار داشته و همچنین روش‌هایی که برای پیش بینی و تحلیل بیت کوین انجام می‌دهند، خروجی متفاوتی داشته و استفاده از این خروجی‌ها می‌تواند در تحلیل بیت کوین به ما کمک کند. البته باید متذکر شویم که معامله و ترید بیت کوین تنها به استناد نتایج بررسی‌های یک سایت اصلاً کار عاقلانه‌ای نبوده و می‌تواند شما را وارد ضرر و زیان بزگی کند. از این جهت بهتر است همراه با استفاده از امکانات این سایت‌ها از آموزش‌های تکنیکالی نیز بهره‌مند شوید.

در ادامه سعی داریم تا ۱۵ نمونه از بهترین سایت‌های تحلیلی و ارائه اطلاعات مفید درباره بیت کوین و قیمت آن را به شما معرفی کنیم. هر کدام از این سایت‌ها می‌توانند کارکرد خود را داشته و در مواردی مورد استفاده قرار بگیرند.

۱- سایت TradingView.com

درباره این سایت در قسمت‌های قبلی به‌صورت جسته و گریخته نکاتی را معرفی کردیم. این سایت یکی از سایت‌های مرجع برای تحلیل و پیش بینی  بیت کوین است. جدای از ابزارهای متعددی که در اختیار خود کاربر برای تحلیل تکنیکال بیت کوین در اختیار قرار می‌گیرد، آپشن ها و جذابیت‌های دیگری نیز در آن تعریف شده که آن را تبدیل به پربیننده‌ترین سایت مربوط به معاملات رازهای دیجیتال نیز کرده است. تحلیل‌گران بزرگ و مطرح دنیا هر کدام در این سایت یک اکانت شخصی را اداره کرده و تحلیل‌ها و پیش بینی های خود از آینده بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را در آن قرار می‌دهند. از این جهت شما می‌توانید به انبوهی از تحلیل‌های مختلف دسترسی داشته باشید.

جدای از این اطلاعاتی مانند قیمت لحظه ای بیت کوین و انواع نمودارهای بیت کوین را نیز در دسترس خواهید داشت. برخی از کاربران حتی اقدام به آموزش استراتژی‌های معاملاتی بیت کوین نیز در محتوای این سایت نموده‌اند. تریدینگ ویو یک سایت کامل و جامع هم برای آموزش و هم برای تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین است.

۲- سایت CryptoPredictions

CryptoPredictions یکی دیگر از سایت‌هایی است که می‌توانید برای تحلیل و پیش بینی بیت کوین از آن کمک بگیرید. تحلیل‌گران این سایت به‌صورت دوره‌ای تحلیل‌های جذابی از انواع ارزهای دیجیتال ارائه می‌نمایند. پیش بینی بیت کوین، اتریوم، کاردانو، لایت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را می‌توانید در این سایت مشاهده کنید. همچنین در کنار تحلیل تکنیکال بیت کوین می‌توانید تحلیل فاندامنتال بیت کوین را نیز در آن در دسترس داشته باشید. کارشناسان این سایت با ارائه مقالات مبتنی بر بررسی فاندامنتالی شرایط بیت کوین، از این جهت نیز اقدام به پیش بینی و بررسی هدف قیمتی بیت کوین نموده و امکانات جالبی را در دسترس قرار می‌دهند.

استفاده از تمام امکانات و نکات موجود در سایت CryptoPredictions کاملاً رایگان است و شما می‌توانید با ورود به بخش‌های مختلف آن از این اطلاعات به راحتی استفاده کنید. دسترسی به اطلاعات تکنیکالی و تحلیل فاندامنتالی بیش از ۳۰۰۰ ارز دیجیتال را می‌توان مهم‌ترین مزیت این سایت معرفی کرد.

۳- سایت TradingBeasts

یکی دیگر از سایت‌هایی که می‌توانید از آن برای بررسی و تحلیل قیمت بیت کوین استفاده کنید، سایت TradingBeasts است. در این سایت می‌توانید اطلاعات جالبی مانند موارد زیر را در دسترس داشته باشید:

 • بیت کوین از ابتدا
 • بیت کوین به دلار
 • دلایل افزایش قیمت بیت کوین
 • پیش بینی بیت کوین در کوتاه مدت و بلند مدت
 • نمودار بیت کوین از ابتدا
 • تحلیل بیت کوین
 • تحلیل تکنیکال بیت کوین
 • تحلیل فاندامنتال بیت کوین
 • هدف قیمتی بیت کوین
 • عوامل مؤثر بر قیمت بیت کوین

البته شایان ذکر است که سایت TradingBeasts این اطلاعات را برای سایر ارزهای دیجیتال نیز در دسترس شما قرار می‌دهد. پیش بینی بیت کوین توسط تحلیل‌گران حرفه‌ای سایت TradingBeasts بر اساس الگوریتم‌های بسیار پیچیده‌ای صورت می‌پذیرد.

استفاده از رگرسیون‌های خطی و چندجمله‌ای باعث شده تا این پیش بینی ها با پختگی بسیار زیادی همراه بوده و تحلیل بیت کوین از ابتدا نیز باعث می‌شود تا نتایج به دست آمده از این تحلیل‌ها منطقی‌تر باشند. اطلاعات موجود در این سایت در کنار شرایط تحلیلی، شرایط آموزشی نیز داشته و می‌توانید به عنوان یک سایت آموزشی نیز به آن نگاه کنید.

۴- سایت Trading Education

Trading Education یکی دیگر از سایت‌هایی است که شما می‌توانید در آن به هزاران پیش بینی صورت گرفته از قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال توسط کاربران شخصی دسترسی داشته باشید. هر چند این تحلیل‌ها توسط افراد شخصی صورت می‌پذیرد، اما با این وجود دسترسی به آنها می‌تواند حاوی نکات بسیار خوبی برای شما باشد. مخصوصاً افرادی که هنوز مبتدی بوده و دوره‌های حرفه‌ای آموزش تحلیل تکنیکال بیت کوین را سپری نکرده‌اند، می‌توانند با استفاده از تحلیل‌های موجود در این سایت از آنها به عنوان نکات آموزشی نیز استفاده کرده و کلاس کاری خود را افزایش دهند.

۵- سایت Longforecast.com

Longforecast.com سایتی متعلق به یک آژانس ارائه اطلاعات اقتصادی مستقل است که در آن می‌توانید به اطلاعات بسیار جالبی درباره پیش بینی بیت کوین در کوتاه مدت و بلند مدت دسترسی داشته باشید. انبوهی از ارزهای دیجیتال، سهام و شاخص‌ها در این سایت مورد تجزیه و تحلیل دقیق قرار گرفته و خروجی آنها در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. تحلیل‌گران سایت Longforecast.com از ترکیبی از روش‌های آماری و ریاضی برای پیش بینی بیت کوین استفاده کرده و نتایج منطقی را ارائه می‌نمایند.

ناگفته نماند که در این سایت می‌توانید تحلیل فاندامنتال بیت کوین را نیز در دسترس داشته باشید. بررسی عوامل مؤثر بر قیمت بیت کوین و دلایل افزایش قیمت آن در سایت Longforecast.com می‌تواند اطلاعات بسیار کاربردی را در اختیار شما قرار دهد. همچنین تحلیل‌گران این سایت نمودار بیت کوین از ابتدا را نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و از آن برای تحلیل شرایط کنونی استفاده می‌نمایند.

۶- سایت Wallet Investor

Wallet Investor یکی دیگر از سایت‌های معروف ارائه دهنده خدمات پیش بینی بیت کوین است. این سایت کار خود را از سال ۲۰۱۷ با هدف ارائه همین خدمات آغاز کرده و در حال حاضر با استفاده از تکنیک‌های بسیار خاص و پیچیده ریاضی برای این منظور اقدام می‌نماید. تکنیک‌های به کار گرفته شده توسط تحلیل‌گران این سایت هنوز برای سایرین مخفی مانده است.

در سال‌های اولیه تنها شاهد ارائه خدمات  پیش بینی قیمت رمز ارزها بودیم اما اکنون اطلاعات دیگری اعم از نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا و اطلاعاتی مربوط به تحلیل فاندامنتال بیت کوین را نیز می‌توانید در آن در دسترس داشته باشید. همچنین تحلیل‌گران این سایت در سال‌های اخیر سعی کرده‌اند تا علاوه بر پیش بینی های بلند مدت  ساله، پیش بینی های کوتاه مدت تا ۷ روزه را نیز در دسترس کاربران خود قرار دهند. همچنین می‌توانید در این سایت به قیمت لحظه ای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیز دسترسی داشته باشید.

۷- سایت Gov.capital

برای دسترسی به انبوهی از پیش بینی های صورت گرفته روی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال و حتی سهام خارجی می‌توانید از اطلاعات سایت Gov.capital استفاده کنید. روش‌های به کار گرفته شده برای تحلیل بیت کوین توسط تحلیل‌گران این سایت نیز نسبت به سایت‌های قبلی متفاوت است و نتایج متفاوتی را نیز می‌توانید در آن مشاهده کنید. خدمات این سایت در دو گروه خدمات رایگان و همچنین خدمات ویژه با ارائه سیگنال‌های خرید و فروش انجام می‌پذیرد که خدمات ویژه آن رایگان نبوده و نیاز به پرداخت دلاری و یا پرداخت از طریق ارزهای دیجیتال دارد.

۸- سایت Digitalcoinprice

برای مشاهده قیمت بیت کوین از ابتدا و همچنین در دسترس داشتن پیش بینی بیت کوین برای ۱۰ سال آینده با جزئیات دقیق می‌توانید از اطلاعات سایت Digitalcoinprice استفاده کنید. این سایت اقدام به تجزیه و تحلیل کلی بیت کوین کرده و نتایج به دست آمده را تا سال ۲۰۳۰ به‌صورت ریز در دسترس کاربران قرار داده است. البته با توجه به دراز مدت بودن این پیش بینی ها ممکن است با اشتباهاتی هم همراه باشد اما با این حال دید خوبی برای کاربر درباره آینده بیت کوین خواهد داشت.

۹- سایت Crypto Rating

یکی از بهترین سایت‌های ارائه دهنده اطلاعات مربوط به قیمت رازهای دیجیتال سایت Crypto Rating است.و هر چند برای استفاده از اطلاعات این سایت لازم است تا با اکانت جیمیل خود در آن ثبت نام کنید، اما می‌توانید اطلاعات بسیار جالب و کاربردی را در آن در اختیار داشته باشید. اطلاعاتی مانند:

 • بیت کوین از ابتدا
 • نمودار بیت کوین از ابتدا
 • قیمت لحظه ای تمام ارزهای دیجیتال به دلار
 • ارزش بازار هر یک از ارزهای دیجیتال
 • حجم معاملات ارزهای دیجیتال در صرافی‌های مختلف
 • رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال
 • تحلیل تکنیکال بیت کوین
 • پیش بینی بیت کوین
 • تحلیل فاندامنتال بیت کوین
 • عوامل مؤثر بر بیت کوین
 • قیمت بیت کوین به دلار
 • دلایل افزایش قیمت بیت کوین

را می‌توانید در این سایت در دسترس داشته باشید. یکی از ویژگی‌های بارز این سایت این سات که تمام تحلیل‌ها و پیش بینی ها را با بیان علت و روش تحلیلی بیان می‌کند که می‌تواند یک دوره آموزشی تحلیلی برای کاربران نیز باشد.

۱۰- سایت CoinPedia

یکی دیگر از سایت‌هایی که می‌توانید از اطلاعات آن برای مشاهده تحلیل بیت کوین استفاده کنید، سایت CoinPedia است. این سایت برخلاف سایر سایت‌ها، پیش بینی قیمت بیت کوین را در بازه‌های زمانی خیلی طولانی انجام نمی‌دهد و تنها در بازه‌های یک ساله برای چنین امری اقدام می‌کند. CoinPedia به‌صورت مرتب و بر اساس شرایط پیش بینی های خود را به‌روزرسانی کرده و اطلاعات آن را تکمیل می‌نماید. شما می‌توانید به‌صورت رایگان به تمام تحلیل‌های این سایت دسترسی داشته باشید.

البته اگر به تحلیل فاندامنتال قیمت بیت کوین علاقه دارید نیز می‌توانید از اخبار و اطلاعات مندرج در سایت CoinPedia استفاده کرده و تحلیل‌های دقیق‌تری داشته باشید.

۱۱- سایت Prime XBT

Prime XBT قبل از اینکه یک سایت پیش بینی قیمت بیت کوین باشد، یک صرافی معروف و معتبر عرضه خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. این سایت با در اختیار داشتن تحلیل‌گران فنی و مجرب اقدام به استفاده از روش‌های ریاضی خاصی برای پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۵ نموده است. با ورود به این سایت می‌توانید اطلاعات مندرج در آن را به‌صورت رایگان در دسترس داشته باشید. البته تحلیل و پیش بینی های Prime XBT تنها به بیت کوین خلاصه نمی‌شود و تحلیل تکنیکال سایر ارزهای دیجیتال را نیز می‌توانید در آن شاهد باشید.

۱۲- سایت Previsioni Bitcoin

Previsioni Bitcoin یک سایت تخصصی پیش بینی بیت کوین است که تمام تحلیل‌های خود را با جزئیات دقیق در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با ورود به این سایت می‌توانید نتایج حاصل از تحلیل قیمت بیت کوین برای سه سال آینده را مشاهده کنید. همچنین پیش بینی های این سایت اطلاعات دقیقی از تغییرات قیمت بیت کوین در هر ماه به‌صورت جداگانه نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد. حداکثر بیت کوین در هر سال میلادی و حداقل قیمت آن را برای سه سال آینده در اختیار خواهید داشت.

البته شایان ذکر است که Previsioni Bitcoin اطلاعاتی مشابه را برای برخی از ارزهای دیجیتال معروف و معتبر نیز ارائه داده است که می‌توانید از این اطلاعات نیز استفاده نمایید.

۱۳- سایت Coindoo.com

یکی از سایت‌های جالب که اطلاعات بسیار مفیدی درباره تحلیل بیت کوین در اختیار شما قرار می‌دهد، سایت Coindoo.com است. در این سایت شما می‌توانید به اطلاعات مفیدی درباره بیت کوین و همچنین اخبار موثق مربوط به آن دسترسی داشته باشید. علاقمندان به تحلیل فاندامنتال بیت کوین به منبع عظیمی از اطلاعات به در بخور در سایت Coindoo.com دسترسی خواهند داشت. یکی از مزیت‌های اصلی تحلیل بیت کوین در این سایت، ارائه پیش بینی های صورت گرفته با استفاده از روش‌های مختلف است. به این معنی که شما می‌توانید نتایج حاصل از چندین روش تحلیلی را در پیش بینی بیت کوین در سایت Coindoo.com مشاهده کنید.

مسلماً در اختیار داشتن نتایج چندین روش پیش بینی می‌تواند شرایط بهتری نسبت به تحلیل و تعیین هدف قیمتی بیت کوین به دنبال داشته باشد.

۱۴- سایت coinmarketcap.com

coinmarketcap.com یکی از پربازدیدترین و محبوب‌ترین سایت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال است که حاوی اطلاعات دقیق درباره آنها است. با ورود به بخش هر کدام از رمز ارزها در این سایت می‌توانید اطلاعات بسیار کاملی درباره آنها به دست آورید.

 • رتبه‌بندی رمز ارز مذکور
 • حجم معاملات روزانه بیت کوین
 • حجم بازار بیت کوین و سایر ارزها
 • تغییرات قیمتی در ۲۴ ساعته گذشته
 • نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا
 • مقدار ارز در گردش بیت کوین و سایرین
 • قیمت بیت کوین به دلار در لحظه

و اطلاعاتی از این دست که می‌توانید آنها را برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در اختیار داشته باشید. از این اطلاعات هم می‌توانید برای برخی از تکنیک‌های تحلیل تکنیکال و هم برای تحلیل فاندامنتال بیت کوین بهره‌برداری کرده و بهترین شرایط را در پیش بینی خود رقم بزنید.

۱۵- سایت cryptocompare.com

cryptocompare.com آخرین سایتی است که در این بخش برای کسب اطلاعات درباره قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال معرفی می‌کنیم. این سایت از نظر شرایطی که دارد، یکی از پراستفاده‌ترین سایت‌ها محسوب می‌شود. در عین امکان استفاده از اطلاعات کاربردی آن درباره کریپتوکارنسی ها، می‌توانید اطلاعاتی نظیر شرایط استخراج انواع رمز ارزها مانند بیت کوین، درآمد ناشی از استخراج بیت کوین، هزینه و سود ناشی از استخراج و مواردی از این دست را نیز در اختیار داشته باشید. کسب این اطلاعات در نهایت باعث می‌شود تا در زمان تحلیل فنی بیت کوین نیز بتوانید شرایط ایده‌آلی برای خود رقم بزنید.

پیش بینی قیمت بیت کوین با رویکردی مبتنی بر شبکه عصبی

شبکه عصبی مصنوعی پدیده جدیدی در جهان نیست. شاید هنوز اسم آن به گوش شما نخورده باشد اما سال‌های زیادی است که مخصوصاً در زمینه‌های علمی تحقیقاتی و همچنین سنجش آماری از این فرایند استفاده می‌نمایند. شبکه عصبی که به شبکه عصبی مصنوعی هم معروف است، یک فرایند پردازشگر بلک باکس محسوب می‌شود در طی این فرایند یک سری اطلاعات و داده‌ها به سیستم داده شده و در نتیجه یک پردازش که شرایط آن در یک کد نویسی تعریف می‌شود، نتایج به دست می‌آید.

پیش بینی قیمت بیت کوین

شبکه عصبی این قابلیت را دارد که نتایج به دست آمده را دوباره وارد تجزیه و تحلیل کرده و اقدام به صحت سنجی آنها و دقیق‌تر کردن آنها نماید. با چند بار تکرار این پروسه اطلاعات خروجی می‌توانند دقت بسیار بالایی داشته باشند. دقت بالای ۹۹ درصدی را نیز می‌توان از نتایج شبکه عصبی مصنوعی انتظار داشت.

استفاده از شبکه عصبی مصنوعی در کنار برخی مدل‌های ریاضی برای تحلیل بیت کوین و پیش بینی آینده آن چیز تازه‌ای نیست و در حال حاضر تحلیل‌گران زیادی از چنین فرایندی برای این منظور استفاده می‌نمایند. قبل از اوج‌گیری رمز ارزها در جهان از این سیستم برای تحلیل و پیش بینی قیمت سهام در بازار بورس نیز استفاده شده است.

در طی این فرایند اطلاعاتی مانند قیمت بیت کوین از ابتدا و تغییرات قیمت آن در بازه‌های زمانی مختلف و یا تغییرات بیت کوین نسبت به دلار و سایر ارزها می‌توانند به عنوان داده‌های ورودی تعریف شوند. در نهایت شبکه برحسب شرایط پیش آمده در داده‌های تاریخی اقدام به پیش بینی و تحلیل بیت کوین برای آینده می‌نماید. در حال حاضر برخی از سایت‌ها نتایج حاصل از چنین روش‌های تحلیل را در خروجی خود قرار داده‌اند که به‌صورت رایگان قابل دسترس است.

۶ اصل تئوری داو (Dow) برای تحلیل قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

تحلیل بیت کوین

پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین نیازمند رعایت اصولی است که در بخش‌های قبلی به مهم‌ترین آنها اشاره کردیم. به‌صورت کلی اطلاعات مختلفی برای انجام یک تحلیل در نمودار بیت کوین لازم است. اما برای اینکه روش تحلیل تکنیکال برای پیش بینی قیمت بیت کوین را به‌صورت اصولی و از پایه آموخته باشید، تصمیم گرفتیم تا شما را با ۶ اصل اساسی تئوری داو برای این روش تحلیلی آشنا کنیم.

آقای داو به عنوان پدر علم تکنیکال شناخته می‌شود و رعایت اصول تعیین شده از طرف آقای داو می‌تواند اعتماد شما را نسبت به این تکنیک بالاتر برود. همچنین برای کسانی که نسبت به روش‌های تکنیکالی مورد استفاده برای تحلیل بیت کوین با ابهاماتی روبرو هستند و خیلی این روش‌ها را قدرتمند نمی‌پندارند، شنیدن این ۶ اصل اساسی خالی از لطف نخواهد بود.

آقای داو  با تجزیه و تحلیل‌های بسیار فراوان نمودارهای مختلف قیمت، ۶ اصل اساسی را در این روش تحلیلی به عنوان اصول اولیه معرفی کرد که می‌توانند پاسخ بسیاری از سؤالات و ابهامات کاربران درباره شرایط استفاده از تحلیل تکنیکال برای پیش بینی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال باشند. این ۶ شرط به شرح زیر هستند:

 1. در تحلیل تکنیکال قیمت تنها چیزی است که به آن نیاز داریم.
 2. نمودار قیمت تنها سه روند دارد.
 3. روندهای بزرگ در بازه‌های زمانی طولانی در سه مرحله صورت می‌پذیرند.
 4. شاخص‌های مختلف باید یکدیگر را تائید کنند.
 5. حجم معاملات باید روند را تائید کند.
 6. روندها تا زمانی که اخطار قطعی بازگشت را دریافت نکنند، ادامه پیدا می‌نمایند.

برای تبیین استراتژی معاملات بیت کوین و همچنین پیش بینی قیمت آن رعایت این ۶ اصل می‌تواند معیار بسیار عالی برای بهینه‌سازی شرایط معامله برای شما باشد. برای کمتر خطا کردن و انجام معاملات سود ده دقت به همین ۶ اصل می‌تواند کافی باشد.

سیگنال خرید و فروش بیت کوین

سیگنال خرید بیت کوین

در محتوای این مقاله جامع سعی کردیم تا در عین ارائه اطلاعات کاربردی و همچنین پیش بینی های صورت گرفته از بیت کوین, تمام روش‌ها را با بیان اصول و به‌صورت منطقی به شما انتقال دهیم. حتی برخی از روش‌های رایج مورد استفاده برای تحلیل و پیش بینی بیت کوین را نیز عرضه کردیم تا حتی افراد مبتدی نیز بتوانند با مطالعه این مقاله به آشنایی قابل قبولی با بیت کوین و تحلیل آن دست یابند.

اما لازم دانستیم تا یک واقعیت دیگر را نیز درباره این ارز دیجیتال با شما در میان بگذاریم. سیگنال خرید و فروش بیت کوین اصطلاحی است که امروزه در بسیاری از سایت‌ها رواج پیدا کرده و افراد زیادی نیز بدون هیچ اعتبار سنجی از این سیگنال‌ها برای خرید و فروش و سرمایه‌گذاری در بیت کوین استفاده می‌نمایند.

دقت کنید که تحلیل و پیش بینی بیت کوین کار نشدنی نیست که شما خود را از آن عاجز بدانید. بسیاری از سیگنال‌های ارائه شده برای خرید و فروش بیت کوین به قدری ساده و ابتدایی هستند که با چند ثانیه نکاه کردن به نمودار قیمت می‌توانید به آنها پی ببرید. از این رو بایستی سعی کنید تا به جای استفاده از سیگنال‌هایی که اعتبار آنها مشخص نیست، از روش‌های مختلف تحلیل بیت کوین استفاده کنید.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین با استفاده از ربات‌ها

استفاده از ربات‌ها برای تحلیل و پیش بینی بیت کوین نیز یکی از پدیده‌هایی است که نیاز به تأمل بیشتری دارد. قبل از هر چیزی درباره ربات‌ها باید عرضه کنیم که در واقع برنامه‌های کامپیوتری هستند که توسط برنامه نویسان تنظیم شده و بر روی پلتفرم‌های معاملاتی بیت کوین نصب می‌شوند.

استفاده از ربات برای معامله پدید جدیدی نیست و قبلاً هم در معاملات سهام شاهد آن بوده‌ایم. کار کردن با ربات بسیار ساده است و پیچیدگی زیادی ندارد. در این روش یک معامله‌گر استراتژی مورد استفاده خود را به زبان برنامه‌نویسی تبدیل کرده و سپس ربات تولید شده به صورت مختار در حین حرکت نمودار با بروز شروط از پیش تعیین شده اقدام به معامله می‌نماید. این روش باعث می‌شود تا احساسات کاملاً از روند معامله حذف شده و ترید دقیقاً به صورت ماشینی صورت پذیرد.

مزیت‌ها و معایب مختلفی را می‌توان برای پیش بینی و تحلیل قیمت دلار توسط ربات‌ها معرفی کرد. هر چه هست استفاده از این روش نیز برای افرادی است که به دانش قابل قبولی در علم تکنیکال رسیده باشند.

استفاده از ربات‌ها بدون شناخت دانش معاملاتی می‌تواند باعث از بین رفتن تمام سرمایه‌های شود. همچنین لازم است به افراد حرفه‌ای نیز یادآوری کنیم که اگر به دنبال پیش بینی و تحلیل قیمت دلار با استفاده از ربات‌ها هستند، بهتر است قبل از اقدام به استفاده عملی آن، با استفاده از نمودار بیت کوین از ابتدا و داده‌های تاریخی یک بار عملکرد ربات را تست کرده و سپس برای معامله زنده از آن استفاده نمایند. این مهم باعث می‌شود تا هم ربات مورد نظر و هم سیستم معاملاتی پشت آن تست شوند و نگرانی از این بابت وجود نداشته باشد.

اشتباهات رایج در خرید بیت کوین

۷ اشتباه بزرگ در تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

پیش بینی بیت کوین با اشتباهات بسیار مختلفی همراه است. بسیاری از کاربران به دلیل عدم داشتن آگاهی‌های لازم اقدام به انجام معاملات اشتباه کرده و سپس به دنبال مقصر می‌گردند. در چنین مواقعی صرافی‌ها، اینترنتی ضعیف، علم تکنیکال، کلاه‌برداری بودن ارزهای دیجیتال و مواردی از این دست می‌توانند مقصر قلمداد کردند. اما در این بخش شما را با ۷ اشتباه رایج در تحلیل بیت کوین آشنا می‌کنیم که دقت به آنها باعث می‌شود تا هم کیفیت تحلیل‌های خود را افزایش دهید و هم با دقت بیشتر موانع موجود در کسب سود از بیت کوین را نیز بردارید.

۱- پیچیده کردن تحلیل در درجه اول شما را سردرگم می‌کند.

در فحوای این مقاله چند بار تأکید کردیم که بهترین سرمایه‌گذاران بیت کوین و کسانی که میلیون‌ها دلار در این راز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند، با استفاده از روش‌های بسیار قدرتمند اما ساده عمل می‌کنند. آنها تنها چند دقیقه نمودار بیت کوین از ابتدا را تحلیل کرده و سپس درباره معامله تصمیمی می‌گیرند. در این بین افرادی هستند که برای تحلیل نمودار بیت کوین از ده‌ها اندیکاتور و چندین مدل مختلف تحلیل به صورت همزمان استفاده می‌نمایند. نگاه کردن به نمودار پیش روی این افراد چنان سردرگمی به دنبال دارد که احتمال امکان انتخاب معامله درست را بسیار کم می‌کند.

سعی کنید از استراتژی قدرتمند اما ساده استفاده کنید. پیچیده بودن به معنی برتر بودن نیست.”

۲- عدم دقت به اصول مدیریت سرمایه 

یکی دیگر از اشتباهات رایج حتی بعد از پیش بینی درست بیت کوین، عدنم رعایت اصول مدیریت سرمایه است. کاربران بلافاصله بعد از دیدن یک تحلیل جذاب از قیمت بیت کوین سریعاً تمام دارایی خود را وارد معامله کرده و بعد از مدتی آن را از بین می‌برند. دقت کنید که رعایت اصول مدیریت سرمایه حتی در بهترین فرصت‌های پیش آمده بازار نشان از یک تریدر قدرتمند و با نظم را دارد. اگر یک بار این تخطی را انجام دهید، به زودی شما محکوم به باخت خواهید بود.

۳- به جای تحلیل نمودار قیمت بیت کوین، ایده خود را تحمیل آن نکنید

یکی دیگر از اشتباهات رایج در تحلیل بیت کوین، تحمیل کردن تحلیل به نمودار است. در این شرایط تحلیل‌گر به دلایل مختلف اعم از شرایط روانشناسی و یا در ضرر بودن بیشتر از اینکه به دنبال پاسخ گرفتن از نمودار باشد، به سمت تحلیل‌های خیالی و شکل‌دهی به نمودار در تصورات می‌نماید. از پس چنین تحلیل‌هایی پیش بینی های اشتباه استخراج شده و ضررها نیز پدیدار می‌شوند.

سیگنال خرید بیت کوین

۴- خیلی در کوتاه‌مدت‌ها و نوسان گیری غرق نشوید

معامله‌گری بخش‌های مختلفی دارد. نوسان گیری و معاملات کوتاه مدت نیز بخشی از آن هستند. لازم است یادآور شویم که نباید خیلی در این گونه معاملات غوطه‌ور شده و اعم قسمت سرمایه خود را در سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت تر قرار دهید. این مهم می‌تواند در دراز مدت شرایط بهتری برای شما ایجاد کند.

۵- اوور ترید کردن

اوور ترید کردن یا ترید خیلی زیاد نیز یکی از اشتباهات رایج مخصوصاً برای افرادی است که به‌تازگی خرید و فروش بیت کوین را شروع کرده‌اند، است. بهترین استراتژی‌های معاملاتی هم تعداد زیادی سیگنال خرید در طول روز ارائه نمی‌کنند و اوور ترید کردن نشان از این دارد که کاربر تنها از روی احساسات در حال تحلیل قیمت بیت کوین است.

۶- عدم پایبندی به حد زیان و واکنش‌های احساسی

یکی دیگر از اشتباهات مرگبار در معامله بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال عدم پایبندی به حد ضرر معامله است. اگر معامله وارد ضرر شد و به نقطه‌ای رسید که تحلیل شما از بیت کوین اشتباه از آب درآمده، آن را ببندید و وارد معامله تازه‌ای شوید. چنین امری در دراز مدت می‌تواند ضررهای بسیار زیادی برای شما ایجاد کند.

۷- سرمایه‌گذاری استرس‌زا

همچنین برخی از کاربران نیز تنها با شنیدن شایعاتی درباره افزایش بی‌رویه قیمت بیت کوین به دنبال وارد کردن تمام دار و ندار خود به این ارز دیجیتال می‌روند. یک اشتباه بزرگ که می‌تواند باعث نابودی کامل زندگی این افراد شود. سعی کنید از پولی برای سرمایه گذاری در بیت کوین استفاده کنید که حتی نابودی کامل آن نیز آسیبی به شما وارد نسازد. چنینی امری باعث می‌شود تا استرس معامله را نداشته و در هر لحظه بهترین تصمیمی را بگیرید.

اهمیت روانشناسی در تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

در قسمت آموزش تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین اشاره کردیم که تمام ابزارها و روش‌های تحلیلی به نوعی ابزار در اختیار تحلیل‌گر هستند و در نهایت این خود تحلیل‌گر است که درباره شرایط بازار و قیمت بیت کوین تصمیم می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین فاکتورها در این واقع روانشناسی است.

خیلی از کاربران به دلیل عدم امکان کنترل احساسات خود در زمان تحلیل قیمت بیت کوین ناخودآگاه به سمت مشخصی کشیده می‌شوند. برای مثال اگر تحلیلی در سایتی دیده اند یا خبری در سایت ها مشاهده کرده‌اند، سعی می‌کنند تا تحلیل خود را به سمت آن پیش ببرند. همچنین عدم کنترل احساسات باعث می‌شود تا کاربر خیلی زود وارد معامله شده و یا خیلی دیر از آن خارج شود.

یک راز ترسناک درباره پیش بینی قیمت بیت کوین و بررسی درستی آن

بسیاری از کاربران بر این باورند که پیش بینی بیت کوین توسط سایت‌هایی که خود، صرافی‌ های ارز دیجیتال هستند، بیشتر برای جذب کاربران به سمت سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال است. این دست از افراد بر این عقیده‌اند که بالای ۹۵ درصد از سایت‌های موجود در اینترنت با دریافت حق اسپانسری از صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال، همیشه پیش بینی های مثبت از آینده بیت کوین ارائه داده و کمتر در سایتی می‌توان یک تحلیل منفی از بیت کوین برای آینده پیدا کرد. قسمت دوم این موضوع ک مربوط به مثبت بودن اکثر پیش بینی ها در این رده دارد، کاملاً درست است.

درباره قسمت اول آن نیز خیلی نمی‌توان با جدیت اظهار نظر کرد. اما هر چه است این موضوع اهمیت یادگیری علم تکنیکال را به کاربران بیشتر از پیش نشان می‌دهد.

کاربرانی که برای سرمایه‌های خود اهمیت قائل هستند، بایستی به جای استناد به پیش بینی بیت کوین توسط سایرین و سایر سایت ها به دنبال تحلیل شخصی خود از هدف قیمتی بیت کوین باشند. تنها در این شرایط است که می‌توان به آینده یک معامله‌گر امیدوار بود.

بخش ششم: بهترین استراتژی‌ها برای تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

 • استراتژی معاملاتی بیت کوین چیست؟
 • پیش‌نیازهای لازم برای تهیه یک سیستم معاملاتی بیت کوین
 • یک استراتژی قدرتمند برای تحلیل و پیش بینی بیت کوین

استراتژی معاملاتی بیت کوین چیست؟

شاید به کار بردن کلمه استراتژی کمی پیچیدگی‌های کار را اضافه کند، اما منظور از استراتژی داشتن یک اسلوب و چارچوب مشخص برای معامله است. شما قبل از اینکه وارد فاز تحلیل بیت کوین شده و یا برای پیش بینی قیمت آن اقدام نمایید، ابتدا باید چارچوب کاریتان را مشخص نمایید.

 • به دنبال چه هدفی از تحلیل خود هستید؟
 • در چه تایم فریمی قصد تحلیل دارید؟
 • از کدام‌یک از تکنیک های تحلیل تکنیکال استفاده می‌کنید؟
 • سیستم مدیریت سرمایه شما برای ترید چیست؟
 • اگر وارد سود شوید، چه برنامه‌ای دارید؟
 • در صورت وارد شده به ضرر چه ایده‌ای برای خروج از آن دارید؟
 • چند درصد سود می‌تواند شما را راضی کند؟
 • در یک معامله چقدر می‌توانید ضرر کنید؟

پاسخ دادن به این سؤال‌ها و ده‌ها سؤال دیگر می‌توانید یک چارچوب مشخص و معین برای تحلیل قیمت بیت کوین برای شما ایجاد نماید. با هدف عمل کردن باعث می‌شود تا ضررها به حداقل خود رسیده و سودها در اوج قرار گیرند. نداشتن برنامه نیز دقیقاً شرایط عکس را برای شما ایجاد می‌کند. مطمئن باشید که برآیند نهایی بی‌برنامه عمل کردن برای تحلیل بیت کوین به ضررهای هنگفت خواهد رسید.

پیش‌نیازهای لازم برای تهیه یک سیستم معاملاتی بیت کوین

برای اینکه یک استراتژی موفق برای معامله بیت کوین داشته باشید، پیش‌نیازهایی را باید تأمین کنید. دقت کنید که لازمه اولیه طرح یک استراتژی تسلط به تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و تحلیل فاندامنتال آن است. اگر به اندازه کافی در این امر قدرت نداشته باشید، استراتژی شما نیز ضعیف و پردردسر خواهد شد. همچنین لازم است تا اصولی مانند مدیریت سرمایه و روانشناسی بازار رمز ارزها را نیز بدانید.

در نهایت یک سیستم معاملاتی که بخش مهمی از استراتژی معاملاتی شما برای ورود به سرمایه گذاری در بیت کوین خواهد بود، نیاز به موارد زیر خواهد داشت:

 • تکنیک های مورد استفاده برای تحلیل بیت کوین باید مشخص باشند.
 • سیستم باید دارای یک فرایند مشخص و کمی برای تعیین نقاط ورود باشد.
 • نقاط خروج نیز باید در یک فرایند مشخص و کمی تعیین شوند.
 • مقدار سرمایه در نظر گرفته شده برای هر معامله باید تعیین شود.
 • تعیین حد سود و حد ضرر نیز باید به صورت کمی در نظر گرفته شود.

در نهایت باید بدانید که داشتن بهترین سیستم معاملاتی برای معامله بیت کوین بدون پایبندی به آن هیچ ارزشی نخواهد داشت.

بهترین استراتژی تحلیل بیت کوین

یک استراتژی قدرتمند برای تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

در انتهای این بخش برای اینکه مقاله قیمت بیت کوین را برای شما کاربردی‌تر کرده باشیم، یک روش معاملاتی ساده و اما با ضریب اطمینان بالا را برای شما تشریح می‌کنیم. هر چند استفاده از این استراتژی را بدون داشتن دانش تکنیکال خیلی توصیه نمی‌کنیم، اما می‌توانید به صورت دمو آن را در پلتفرم معاملاتی روی نمودار قیمت بیت کوین پیاده‌سازی کرده و نتایج را مورد بررسی قرار دهید.

ابزارهای مورد نیز: مووینگ اوریج ۲۰۰ روزه و مووینگ اوریج ۵۰ روزه تنظیم شده روی قیمت بسته شدن

تایم فریم معاملاتی: روزانه یا ۴ ساعته

سیگنال خرید (نقطه ورود): در صورتی که مووینگ اوریج ۵۰ روزه از پایین به سمت بالا مووینگ اوریج ۲۰۰ روزه را قطع کند، سیگنال ورود صادر شده است.

سیگنال فروش بیت کوین (نقطه خروج): در صورتی که مووینگ اوریج ۵۰  روزه از بالا به سمت پایین مووینگ اوریج ۲۰۰ روزه را قطع کند، از بازار خارج شوید.

نکته: بهتر است از این استراتژی در روندهای صعودی یا نزولی استفاده کنید. در بازارهای رنج نتایج خوبی نخواهد داشت.

نکته: در بازارهای دوطرفه می‌توانید نقاط ورود و خروج را به جای یکدیگر در روند نزولی استفاده کنید. یعنی در قطع MA50 از بالا به پایین اقدام به فروش کرده و با قطع MA50 از پایین به بالا معامله را ببندید.

آیا امکان پیش بینی دقیق قیمت بیت کوین وجود دارد؟

به کار بردن اصطلاح پیش بینی برای تعیین هدف قیمتی بیت کوین را نباید به کاربرد کلمه پیشگویی اشتباه بگیرید. پیشگویی حتی اگر به نتیجه درست منتج شود، حاصل هیچ رابطه منطقی و علمی نیست و تنها از روی حدسیات صورت می‌پذیرد. پیش بینی قیمت بیت کوین بر اساس رفتارهای قیمت در گذشته و تحلیل این رفتار توسط تکنیک‌های ریاضی اثبات شده است. تمام این تکنیک‌ها دارای پایه علمی و ریاضی داشته و در اکثریت موارد هم تحلیل تکنیکال می‌توانید بیش از ۵۰ درصد نتایج را به‌صورت دقیق پیش بینی کند. مسلماً هر چقدر روش به کار گرفته شده دقیق‌تر بوده و بیشتر امتحان شده باشد، دقت آن بیشتر شده و می‌تواند تا ۹۸ درصد نیز برسد.

آیا روش تحلیل تکنیکال برای تحلیل قیمت بیت کوین قابل استناد است؟

بهترین و بزرگترین سرمایه‌گذاران دنیا روی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از تکنیک‌های مبتنی بر تحلیل تکنیکال برای سرمایه‌گذاری روی این ارز استفاده می‌نمایند. تحلیل‌ها و پیش بینی های ارائه شده توسط روش‌ها و استراتژی‌های تکنیکال حتی مورد استفاده مؤسسات مالی بسیار بزرگ در سطح جهان نیز قرار می‌گیرد. از این رو نتایج آن کاملاً قابل استناد است.

بررسی شایعات قیمتی بیت کوین

 درباره آینده قیمت بیت کوین و شرایط تغییرات و نوسانات قیمت این ارز دیجیتال نکات بسیار مهمی را با هم مرور کردیم و سعی کردیم تا آگاهی های لازم درباره نحوه تحلیل قیمت بیت کوین را به شما ارائه کنیم. در این بین شایعات بسیار زیادی نیز درباره قیمت بیت کوین و تغییرات آن در آینده وجود دارد که بررسی این شایعات نیز می‌تواند میزان آگاهی های شما را نسبت به معامله گری بر روی بیت کوین افزایش دهد. خیلی از کاربران در حال حاضر بر اساس همین شایعات به دنبال معامله گری هستند و خرید و نگهداری بیت کوین را به امید رسیدن به قیمت هایی انجام می دهند که در حال حاضر چیزی جز یک شایعه نیستند.

در این بخش از مقاله سعی داریم تا واقعیت های مربوط به شایعات قیمت بیت کوین را با شما در میان گذاشته و میزان احتمال رسیدن بیت کوین به این قیمت ها را مورد بررسی و آنالیز قرار دهیم. در انتها با این بررسی شما به این درک خواهید رسید که اگر به دنبال سرمایه گذاری بر روی بیت کوین هستید حتماً با واقعیت های درست و صحیح این روش سرمایه گذاری را انتخاب کرده و هرگز تنها با اتکا به شایعات و تبلیغات موجود در سایت های مختلف برای خرید بیت کوین اقدام نکنید. حتی شاهد هستیم که استخراج بیت کوین نیز تحت تاثیر این شایعات قرار گرفته و خیلی از کاربران در حال حاضر سرمایه گذاری های سنگینی را برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین انجام می دهند تا در نهایت با رسیدن قیمت بیت کوین به اعداد و شایعات در نظر گرفته شده است و قابل توجهی برسند.

بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری

اولین شایعه‌ای که درباره قیمت بیت کوین باید به بررسی آن بپردازیم بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری است. قیمت بیت کوین در چه تاریخی در این سود خود به حوالی ۶۵ هزار دلار رسیده و توانست شرایط خوبی از این نظر در بازار رقم بزند. اما در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم قیمت بیت کوین در حوالی ۲۰ هزار دلار در حال نوسان است و فاصله بسیار زیادی حتی با رکورد تاریخی خود دارد. در این بین برخی از سایت ها و تحلیلگران بر این باور هستند که به زودی شاهده بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری خواهیم بود. چقدر این شایعه واقعیت دارد و چه پایه های تحلیلی پشت سر این شایعه وجود دارد که باعث شده تا در حال حاضر بسیاری از سرمایه گذاران تنها به همین باور به دنبال خرید بیت کوین باشند.

واقعیت این است که هیچگونه تحلیل منطقی و مبتنی بر اصول حاکم بر تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال نتیجه ای در حال حاضر به عنوان رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار را ندارد. در واقع پیش بینی های صورت گرفته شده مبنی بر رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار بیشتر تحلیل هایی هستند که بر اساس نوسانات گذشته قیمت بیت کوین و روش های انفجاری صورت گرفته شده بر روی این رمز ارز انجام می‌شود. البته منظور ما این نیست که امکان رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار وجود ندارد و یا این پیش بینی کاملاً اشتباه است نه. حتی به نظر ما احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار یک احتمال منطقی بر اساس شرایط تغییرات قیمت این رمز ارز است و خیلی نمی‌توان این قیمت را برای این ارز دیجیتال یک قیمت دور از دسترس دانست. 

اما با این حال لازم به یادآوری است که سرمایه گذاران در بازار ارز دیجیتال بایستی به دنبال دلایل محکم تری برای رسیدن به انتخاب یک ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری باشند و اتکا به تنها شایعات مربوط به رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار نمی تواند دلیل محکمی برای خرید و سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال باشد. این مهم ممکن است حتی چالش های سرمایه گذاری شما را به شدت افزایش داده و مشکلات عدیده‌ای را برای شما ایجاد کند.

بیت کوین ۱ میلیون دلاری

 دومین شایعه که درباره قیمت بیت کوین باید به بررسی و ارزیابی آن بپردازیم بیت کوین یک میلیون دلاری است. در سایت ها و کانالهای مختلف تبلیغات گسترده‌ای برای رسیدن قیمت بیت کوین به یک میلیون دلار انجام می‌شود و حتی برخی از سرمایه گذاران بزرگ را به اصطلاح نهنگ ها و تحلیلگران بزرگ بازارهای مالی نیز احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به یک میلیون دلار را در نظر گرفته‌اند. دربند قبلی اشاره کردیم که هیچ کدام از روش های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال در حال حاضر نمی‌توانند به صورت دقیق امکان رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار را پیش بینی کنند تا چه برسد به یک میلیون دلار.

برای اینکه قیمت بیت کوین به یک میلیون دلار برسد لازم است تا قبل از آن بازار ارز دیجیتال به شدت گسترده شده و بزرگی آن نسبت به شرایط فعلی چند ده برابر شود. در واقع این اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه سایر آلت کوین های موجود در بازار نیز با رشد قابل توجهی روبرو شده و بتوانند با قیمت های بسیار بالا در بازار معامله شوند. وقتی مارکت کپ و یا ارزش بازار ارز دیجیتال به شرایط ایده‌آلی رسیده باشد که رسیدن به قیمت های یک میلیون دلاری برای یک رمز ارز چندان بعید نیست در آن شرایط می توان امیدوار بود که شاهد بیت کوین یک میلیون دلاری نیز باشیم.

واقعیت این است که بیت کوین یک میلیون دلاری در حال حاضر بیشتر از اینکه یک پیش بینی و تحلیل باشد یک رویا است. رویایی که حتی می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد و هرگز این اتفاق برای این ارز دیجیتال رخ ندهد.

بیت کوین صفر دلار

 آخرین شایعه‌ای که بایستی درباره قیمت بیت کوین را بپردازیم نابود شدن کامل بیت کوین و رسیدن قیمت آن به صفر است. همین چند هفته پیش بود که ارز دیجیتال لونا به عنوان یکی از برترین و شناخته‌شده‌ترین رمز ارزهای موجود در بازار با شکست قابل توجهی روبرو شد و قیمت آن ناگهان به نزدیکی های صفر رسید. شایعات و دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد که خیلی به دنبال بررسی آنها نیستیم اما با این حال لازم به توضیح است که به هیچ وجه نمی توان چنین امری را باید برای سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار نادیده گرفت. پیشتاز زمینی وجود ندارد که کاردانو و یا ارز دیجیتال ایاس نیز به شرایط مشابه دچار نشوند. از این رو این موضوع را می توان برای قیمت بیت کوین نیز متصور بود.

واقعیت این است که در حال حاضر و با دیدگاهی که در میان کاربران بازار ارز دیجیتال وجود دارد رسیدن قیمت بیت کوین به دلار به معنای نابودی کامل این بازار است. شرایط در حال حاضر به گونه‌ای پیش رفت که بازار ارز دیجیتال روند گستردگی و توسعه را به خود گرفته و این روند همچنان با سرعت مناسبی ادامه پیدا می کند. هیچ نشانه و علائمی مبنی بر اینکه به زودی بازار ارز دیجیتال از بین خواهد رفت وجود ندارد و چنین دیدگاهی چیزی جز یک تصور مبتنی بر خیال نیست. البته با این جمله نمی خواهیم امکان رسیدن قیمت بیت کوین به صفر در آن را کتمان کنیم اما با این حال این احتمال نه فقط برای بیت کوین بلکه برای هر کالا و سهام دیگری نیز در بازارهای مالی قابل تصور است.

خلاصه ای از عوامل موثر بر قیمت بیت کوین

 در این بخش سعی داریم به صورت خلاصه عوامل موثر بر تغییرات و نوسانات قیمت بیت کوین را با شما در میان بگذاریم تا در نهایت شما با معلومات و اطلاعات کامل و جامع برای معامله گری و خرید و فروش بیت کوین اقدام کنید. با توجه به نکات و مواردی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم از اصلی ترین عوامل موثر بر قیمت بیت کوین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • هر چقدر استقبال کاربران از بازار ارز دیجیتال بیشتر شود امکان بالاتر رفتن قیمت بیت کوین نیز وجود خواهد داشت.
 • هر چقدر شبکهٔ ارز دیجیتال بیت کوین شرایط بهتری در بازار داشته باشد در نهایت امکان افزایش قیمت آن نیز بیشتر می‌شود.
 • نحوه عملکرد آلت کوین ها نیز بر روی قیمت بیت کوین تاثیر مستقیم خواهد داشت.
 • یکی از اصلی ترین و مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت بیت کوین تورم اقتصاد جهانی و شرایط اقتصادی بزرگترین کشورهای جهان مانند آمریکا است.
 • نرخ تورم و نرخ وام بانکی اعلام شده از سوی کشورهای مختلف مانند آمریکا یا انگلستان و اتحادیه اروپا نیز می‌تواند بر روی قیمت بیت کوین تاثیر داشته باشد.
 • قیمت طلا و دلار در بازار جهانی یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت بیت کوین است.

 شناخت عوامل موثر بر قیمت بیت کوین از این جهت اهمیت دارد که شما با این شناخت می توانید تحلیل فاندامنتال بهتری بر روی این ارز دیجیتال انجام داده و در نهایت روند بهتری برای معامله گری خود رقم بزنید.

جمع‌بندی

آیا باید روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنیم یا خیر؟ در این مقاله سعی کردیم تا تمام زیروبم مربوط به تحلیل و پیش بینی بیت کوین را به شما بیاموزیم. در این باره:

 • ابتدا تاریخچه بیت کوین از ابتدا تا کنون را مرور کرده و پاسخی برای سوال بیت کوین چیست ارائه دادیم.
 • تحلیل فاندامنتال بیت کوین در گذشته را بررسی کردیم.
 • عوامل مؤثر بر قیمت بیت کوین را بررسی کردیم.
 • دلایل افزایش قیمت بیت کوین در تاریخ این ارز دیجیتال را بررسی نمودیم.
 • به تحلیل بیت کوین به روش تکنیکال از گذشته تاکنون پرداختیم.
 • سپس تحلیل‌های تکنیکال ارائه شده از سوی سایت‌ها و کارشناسان را برای آینده بیت کوین بررسی نمودیم.
 • تحلیل فاندامنتال آینده بیت کوین را نیز تشریح نمودیم.
 • همچنین در انتها جمع‌بندی از تحلیل‌های صورت گرفته را نیز با روش‌های مختلف تکنیکالی بررسی کردیم.

تمام سعی ما در کانون بورس ارتقای سطح دانش کاربران حوضه ارزهای دیجیتال است تا از این طریق ریسک سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها را به حداقل برسانیم و همچنین اشتباهات کاربران ایرانی را نیز به کمترین میزان خود تقلیل دهیم. فراموش نکنید که تقلب کردن از روی دست دیگران چیزی جز تکرار اشتباهات آنها را برای ما به دنبال نخواهد داشت. آموزش ارز دیجیتال و بیت کوین را به صورت اصولی دنبال کنید.

بخش هفتم: سؤالات متداول درباره پیش بینی قیمت بیت کوین

هیچ روش تحلیلی را نباید به روش دیگر برتری داد و یا حتی با یکدیگر مقایسه کرد. بیشتر از روش تحلیل این خود تحلیل‌گر است که اهمیت پیدا می‌نماید. هر دو روش تحلیل فاندامنتال بیت کوین و تحلیل تکنیکال قیمت این ارز جایگاه خود را داشته و در جای مناسب بایستی مورد استفاده قرار گیرد. جدا نکردن این دو روش تحلیلی می‌تواند نتیجه بهتری برای پیش بینی بیت کوین به دنبال داشته باشد.

مسلماً سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت میزان ریسک کمتری داشته و شرایط بهتری را برای کاربر رقم می‌زنند. استفاده نوسان گیری برای کسب سود هر چند ممکن است در کوتاه مدت سودهای قابل توجهی را در اختیار کاربر قرار دهد، اما نیاز به تجربه و دانش بسیار زیادی دارد. از این رو توصیه می‌کنیم که اگر هنوز به دقت کافی در تحلیل قیمت بیت کوین خبره نشده‌اید، از چنین متدی برای کسب سود در آن استفاده نکنید.

سرمایه‌گذاری روی فقط یک ارز اصلاً نمی‌تواند کار عاقلانه‌ای باشد. داشتن یک سبد سرمایه‌گذاری از چندین ارز دیجیتال هر چند ممکن است سود شما را تحت تأثیر قرار دهد اما ریسک آن را به حداقل خواهد رساند. حتی استخراج بیت کوین می تواند یک روش سرمایه گذاری مناسب باشد.

سبد گردانان و افرادی که با استفاده از سرمایه‌های دیگران سرمایه‌گذاری کرده و خود را در سود آنها شریک می‌کنند، در برخی مواقع کاملاً قابل اعتماد بوده و استفاده از تجربه این عزیزان می‌تواند سود قابل توجهی برای کاربر رقم بزند و از این گذشته وی را از بسیاری از ریسک‌های بازار دور نگه دارد. اما اعتماد به هر سبد گردانی اصلاً توصیه نمی‌شود. پیدا کردن یک سبد گردان مناسب و قابل اعتماد برای سرمایه‌گذاری روی بیت کوین به این سادگی‌ها نیست و بایستی دقت بسیار زیادی در این باره داشته باشید.

این موضوع بیشتر به نوع دارایی شما بستگی دارد. هر کس بنا به نوع دارایی که دارد، می‌توانید برای خرید و فروش بیت کوین اقدام کند. برای مثال اگر در کیف پول خود اتریوم دارید و می‌خواهید آن را با بیت کوین عوض کنید، نیازی به تغییر اتریوم به دلار و یا یورو و سپس خرید بیت کوین نخواهید داشت و می‌توانید مستقیم با استفاده از پلتفرم‌های معاملاتی اتریوم را به بیت کوین تبدیل کنید. بهتر است قبل از چنین فرایندی با کارشناس با تجربه نیز مشورت کنید.

نماد بیت کوین در بازارهای بین‌المللی با سه حرف BTC مشخصاً می‌شود. دقت کنید که ارزهای دیگری هم هستند که در سه حرف اول خود BTC دارند. از این رو در نظر داشته باشید که ارز انتخاب شده بعد از این سه حرف هیچ پسوند دیگری نداشته باشد.

بسته به کیفیت کار تحلیل‌گر و همچنین متد به کار گرفته شده توسط وی، پیش بینی بیت کوین می‌تواند بسیار قابل اعتماد باشد. البته کسانی که روی ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌نمایند، بهتر است در بازه‌های زمانی مشخص تحلیل‌ها و نتایج را به‌روزرسانی کرده و به صرف یک پیش بینی طولانی مدت از قیمت بیت کوین معامله خود را بی‌خبر باقی نگذارند.

مسابقه iPhone 12

مهمترین قانون مسابقه : هر کاربر با یک آی پی فقط یکبار می تواند در مسابقه شرکت کند

برای پیدا کردن جواب‌های مسابقه، ویدیوی زیر را کامل مشاهده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: