لوگو کانون بورس

قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ ۲۰۲۴ | ۵ سناریو محتمل و نحوه خرید

قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ 2024
شما در حال مطالعه مقاله ۲ از ۴ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ ۲۰۲۴ چه خواهد شد و آیا باید منتظر بیت کوین ۲۰۰ هزار دلاری باشیم یا اینکه این بار شرایط کاملاً متفاوت است و نتیجه دیگری از تحلیل هاوینگ بیت کوین انتظار می رود؟ وقتی صحبت از قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ و بعد از آن می‌کنیم عملاً ما به دنبال بررسی شرایط کل بازار ارز دیجیتال بعد از این رویداد هستیم و سرمایه گذاری ما در بازار به صورت مستقیم به نتیجه این تحلیل و بررسی بستگی خواهد داشت. اگر قرار است قیمت بیت کوین روند صعودی به خود بگیرد عملاً باید انتظار داشته باشیم که سرمایه گذاری ما بر روی آلت کوین ها سود قابل توجهی را ایجاد کند و در غیر این صورت شرایط کاملاً متفاوت خواهد بود و باید به دنبال ریزش قیمت‌ها باشیم.

با تاریخ هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴ فاصله خیلی زیادی نداریم و فقط چند ماه باقی مانده تا یک بار دیگر و برای چهارمین بار میزان پاداش ماینرهای بیت کوین نصف شود. به نظر شما ماینرهای بیت کوین در هر کدام از این هاوینگ‌ها به چه سودی رسیدند و شرایط برای آنها در هاوینگ بعدی چگونه خواهد بود؟

در حال حاضر چشم بسیاری از سرمایه‌گذاران در ایران و در سرتاسر دنیا برای ورود به بازار ارز دیجیتال به هاوینگ بعدی بیت کوین است و حتی شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف نیز در حال آنالیز و بررسی شرایط بعد از هاوینگ ۲۰۲۴ هستند تا بتوانند یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده‌آل برای خود رقم بزنند. البته اینکه بعد از هاوینگ بعدی بیت کوین چه خواهد شد و روند قیمت‌ها در بازار ارز دیجیتال چه می‌شود یک موضوع است و داشتن یک سبد سرمایه گذاری جذاب و ایده‌آل موضوع دیگری است که هر دو باید تحت تاثیر عوامل موثر و همچنین سیستم‌های مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه انجام پذیرد.

صرف اینکه شما شناخت کافی نسبت به شرایط و روند قیمت بازار ارز دیجیتال بعد از هاوینگ باشید نمی‌توانید یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل برای خود رقم بزنید و لازم است در این باره تلاش خود را به خرج داده و با کسب دانش‌های لازم به دنبال داشتن یک سبد سرمایه گذاری فوق‌العاده نیز باشید. یک سبد سرمایه گذاری که تمام پتانسیل‌های لازم برای سودآوری در بازار ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهد نیاز به بررسی‌های مختلفی داشته و در صورتی که شما آنالیز لازم برای این منظور را نداشته باشید عملاً حتی در صورت درست تشخیص دادن روند بیت کوین بعد از هاوینگ نیز نمی‌توانید سرمایه‌گذار موفقی در این بازار باشید.

درباره شرایط سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال و همچنین نحوه سبد چینی در این بازار در مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال بارها و بارها صحبت کرده‌ایم. مقالات و مطالبی بسیار ارزنده که از روی تجربه و دانش بسیار بالا به نگارش درآمدند را در این باره با شما در میان گذاشته‌ایم که دسترسی به اطلاعات آنها حتی در دوره‌های آموزش غیر رایگان نیز به این راحتی‌ها وجود ندارد. با توجه به این نکته حتماً توصیه می‌کنیم که مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال و همچنین آموزش سرمایه گذاری را به صورت کامل و جامع مطالعه کرده و تمام نقطه نظرات لازم برای داشتن یک سبد سرمایه گذاری ایده‌آل را از این مقالات استخراج کنید.

جالب اینجاست که هر بار به مقالات آموزش سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال که برمی‌گردیم و آنها را با دوره‌های آموزش پولی در اینترنت مقایسه می‌کنیم عملاً افسوس می‌خوریم که بسیاری از کاربران به جای استفاده از این منابع رایگان در حال پرداخت هزینه‌های بسیار سنگین برای خرید دوره‌های ضعیف هستند. توصیه می‌کنیم که حتی اگر علاقه‌ای به خرید بهترین دوره آموزش آنلاین ارز دیجیتال ندارید این مقالات را به صورت رایگان مطالعه کرده و در کمتر از یک هفته به تسلط خوبی برای داشتن یک سبد سرمایه گذاری ایده‌آل برسید.

در این مقاله نیز تمام تلاش ما بر این است تا تمام نکات لازم برای نحوه تغییرات قیمت بیت کوین و به طبع بازار ارز دیجیتال بعد از هاوینگ بعدی بپردازیم. این مقاله جامع‌ترین آنالیز و بررسی شرایط قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ ۲۰۲۴ خواهد بود و در صورتی که شما به نکات بیان شده در این مقاله توجه داشته باشید، خودتان به استدلال منطقی درباره نحوه تغییرات قیمت‌ها در بازار ارز دیجیتال خواهید رسید. همچنین تحلیل‌هایی صورت گرفته شده در این مقاله به نحوی است که شما بتوانید از آنها برای سایر تحلیل‌های خود نیز استفاده کرده و در واقع یک آموزش کامل تحلیلگری بر روی قیمت بیت کوین را در ادامه با هم مرور خواهیم کرد. با ما در کانون بورس همراه باشید.

قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ ۲۰۲۴

قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ ۲۰۲۴ به شرایط و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و تحت تاثیر اتفاقاتی که تا زمان این هاوینگ پیش روی ما قرار خواهد گرفت می‌توانیم آنالیز کامل‌تری نسبت به آن داشته باشیم. همانطور که می‌دانید به صورت کلی پیش‌بینی در بازارهای مالی به هیچ وجه یک امر تضمین شده و ۱۰۰ درصدی نیست و همیشه ما درباره احتمالات صحبت می‌کنیم و با فاکتورهای مختلف به دنبال این هستیم که قوی ین و محتمل‌ترین گزینه‌ها را برای آینده قیمت برای خود پیش‌بینی نماییم. شاید اگر ارهای به کار گرفته شده برای پیش‌بینی و آنالیز قیمت نتایج تضمین شده و ۱۰۰ درصدی داشتند دیگر هیچ نیازی به استفاده از روش‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک در معاملات بازارهای مالی نداشتیم. اما حالا که چنین شرایطی وجود ندارد عملاً معامله‌گری و سرمایه گذاری در بازارهای مالی مانند بازار ارز دیجیتال با استفاده از روش‌های مختلف تحلیلی حتماً باید همراه با سیستم‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک باشد.

قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ 2024

به عنوان مثال ما می‌توانیم تمام چالش‌ها و شرایط ممکن پیش روی قیمت بیت کوین در آینده را با توجه قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ در کنار هم ردیف کرده و در نهایت برای تمام آنها یک برنامه‌ریزی داشته باشیم. ممکن است قیمت‌ها بعد از این هاوینگ مسیر سرتاسر صعودی را به خود بگیرد یا اینکه شرایط کاملاً متفاوت باشد اما اگر شما یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای و کار بلد باشید می‌توانید با استفاده از نتایج حاصل از پیش بینی خود و همچنین در کنار آن اصول حاکم بر سرمایه گذاری در بازارهای مالی بهترین شرایط را برای سرمایه گذاری خود ایجاد کنید.

این نکته از این جهت اهمیت داشت که بدانید تمام پیش بینی‌ها و گزینه‌های محتمل درباره آینده قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ چیزی جز احتمالات نیست و قرار نیست شما با سر خود را وارد نتایج حاصل از این پیش‌بینی کرده و تمام دارایی‌های خود را صرف خرید بیت کوین یا سایر آلتکوین ها نمایید. سرمایه گذاری یک اصول مشخصی دارد و شما با توجه به تحلیل‌هایی که دارید بایستی بر اساس این اصول اقدام کنید تا در نهایت سرمایه گذاری شما مطمئن و با ریسک معقول باشد.

صرف خرید یک ارز دیجیتال و حتی میلیاردر شدن با آن چیزی جز یک شانس نیست و یک سرمایه‌گذار واقعی باید طبق اصول حاکم بر سرمایه گذاری در بازارهای مالی شرایط خود را پیش ببرد. اگر شما این اصول را در سرمایه گذاری خود در بازار ارز دیجیتال رعایت کنید و بر اساس آن قدم بردارید این شرایط برای شما به وجود می‌آید که بتوانید گزینه‌های محتمل برای قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ را آنالیز کرده و در نهایت برای هر یک از این گزینه‌ها یک ایده برای سرمایه گذاری داشته باشید و در نهایت بهینه‌ترین سبد را برای خود انتخاب کنید.

ممکن است قیمت تا قبل از رسیدن به تاریخ هاوینگ ۲۰۲۴ رشد شارپی داشته باشد اما بلافاصله بعد از این هاوینگ شاهد نزول آن باشیم و یا برعکس ممکن است قیمت تا قبل از رسیدن به هاوینگ در مسیر نزولی قرار گرفته و بلافاصله بعد از هاوینگ شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار باشیم. این دو گزینه و تمام گزینه‌های دیگر نزدیک به آنها همه سناریوهایی هستند که ممکن است بیت کوین در ماه‌های آینده به آنها روبرو شود. مهمتر از اینکه شما این سناریوها را بشناسید این است که برای هر یک یک ایده سرمایه گذاری در ذهن داشته باشید و آن را در معاملات خود در بازار پیاده کنید.

حالا برای کسانی که دانش کافی برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را دارند قرار است تمام سناریوهای محتمل بر روند قیمت بیت کوین تا تاریخ هاوینگ بعدی را مورد بررسی و آنالیز قرار دهیم. البته تحلیل ما فقط به همین سناریوها مربوط نیست اما به هر حال در قدم اول لازم است تا سناریوهای ممکن و محتمل را ارزیابی کرده باشیم. بعد از بررسی تمام سناریوهای محتمل اقدام به تجزیه و تحلیل و آنالیز تمام داده‌های موجود برای روند قیمت بیت کوین قبل و بعد از هاوینگ ۲۰۲۴ خواهیم کرد تا در نهایت محتمل‌ترین و بهترین گزینه پیش رو برای روند قیمت بیت کوین به دست آید. پس در اولین قدم مهمان ما برای شناخت سناریوهای محتمل بر روند قیمت بیت کوین در چند ماه آینده و بعد از هاوینگ باشید.

سناریو ۱: افت، ثابت، افزایش

قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ 2024تحلیل هاوینگ بیت کوین را با اولین سناریوی پیش روی قیمت بیت کوین تا تاریخ هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴ و بعد از آن آغاز می‌کنیم. در اولین سناریو یک روند دراپ بیس رالی برای روند بیت کوین تحت تاثیر هاوینگ در نظر گرفته‌ایم که از نظر خود ما این سناریو خیلی محتمل نیست. در سناریوی اول انتظار می‌رود که قیمت بیت کوین از چند ماه قبل از رسیدن به زمان هاوینگ شروع به کاهش نماید و در محدوده‌های هاوینگ و چند هفته بعد از آن روند ثابتی به خود گرفته و سپس روند افزایشی بیت کوین آغاز شود. برای اینکه یک سناریو محتمل باشد و بتوانیم روی آن حساب کنیم لازم است تا تمام شرایط پیش روی آن را بر اساس میزان عرضه و تقاضا مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار داده و در نهایت تصمیم بگیریم که آیا سناریوی مورد نظر می‌تواند محتمل باشد یا اینکه خیلی نمی‌توانیم روی آن حساب باز کنیم.

عمو بیایید با هم بررسی کنیم که پشت سناریوی اول چه داستانی می‌تواند وجود داشته باشد و آیا این داستان می‌تواند ما را به سمت پذیرش این سناریو بکشاند یا خیر. با توجه به اینکه هنوز صحبتی از اعداد و ارقام در تجزیه و تحلیل و آنالیز قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ به میان نیامده بیشتر ترجیح می‌دهیم که بر اساس اطلاعات فاندامنتالی و همچنین شرایط عرضه و تقاضا به ارزیابی سناریوهای موجود بپردازیم.

یک داده تاریخی از گذشته در ذهن تمام معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال وجود دارد و آن هم این است که قیمت بیت کوین تحت تاثیر هاوینگ حداقل در بازه‌های زمانی دراز مدت روند صعودی به خود می‌گیرد. اگر این داده تاریخی را وارد ذهن سرمایه‌گذار نماییم عملاً نباید انتظار داشته باشیم که قیمت بیت کوین در طول چند ماه باقی مانده تا رسیدن به تاریخ هاوینگ ۲۰۲۴ روند نزولی به خود بگیرد.

برای اینکه در این بازه زمانی چند ماهه شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار باشیم عملاً باید عرضه در بازار به حداکثر میزان ممکن رسیده و تقاضا کاهش پیدا کند که تجربه نشان داده که دیدگاه سرمایه‌گذاران برای بعد از هاوینگ یک دیدگاه گاوی است و از این رو چنین انتظاری برای بازار ارز دیجیتال بسیار دور و بعید خواهد بود. اما ارزش این سناریو زمانی روشن می‌شود که ما قدم اول را بر اساس آن برداریم و برخلاف اکثر تحلیل‌های پیش رو بیت کوین تا رسیدن به هاوینگ روند نزولی به خود بگیرد.

در واقع اگر برخلاف تمام انتظارهای پیش رو بیت کوین تا نزدیک شدن به زمان هاوینگ به روند نزولی خیلی سنگین ادامه دهد احتمالاً باید سناریوی اول را نیز گزینه محتملی در نظر بگیریم، اما با توجه به دیدگاهی که نسبت به هاوینگ وجود دارد در حال حاضر این سناریو احتمال خیلی بالایی نخواهد داشت.

داستانی که پشت پرده ثابت باقی ماندن قیمت بیت کوین بعد از یک ریزش وجود دارد این است که به دلیل نصف شدن پاداش ماینرها عملاً میزان عرضه بیت کوین در بازار کاهش پیدا خواهد کرد. این کاهش عرضه با توجه به روند نزولی قیمت‌ها تا قبل از رسیدن به آن زمان می‌تواند باعث ثابت باقی ماندن قیمت شده و در نهایت و در طولانی مدت روند افزایشی را در قیمت بیت کوین رقم بزند. البته همانطور که اشاره کردیم سناریوی شماره یک ما احتمال خیلی قوی ندارد و خیلی نمی‌توان روی آن حساب کرد اما در صورت به وقوع پیوستن مرحله اول آن می‌توانید برای مراحل دوم و سوم آن احتمال زیادی را برای آن در نظر بگیرید.

اگر بخواهیم بر اساس سناریوی یک در بازار سرمایه گذاری کنیم:

حالا سوال بسیار مهمی که باید به آن پاسخ دهیم این است که اگر بخواهیم بر اساس سناریوی شماره یک در بازار سرمایه گذاری کنیم باید چه روندی در پیش بگیریم؟ با توجه به اینکه اولین مرحله از این سناریو افت قیمت‌ها در بازار است عملاً در قدم اول و تا نزدیک شدن به هاوینگ هیچ کاری نباید بکنیم و تا زمانی که قیمت‌ها در بازار ثابت نشوند نباید اقدام به خرید داشته باشیم. در زمانی که قیمت بیت کوین به ثبات رسیده و روند ثابتی به خود می‌گیرد در یک بازه زمانی میان مدت می‌توان روی آلت کوین ها سرمایه گذاری جذابی داشت.

با توجه به اینکه در روند کاهشی قیمت بیت کوین قیمت سایر آلتکوین ها نیز با افت‌های بسیار شدیدتری روبرو خواهند شد در بازه زمانی که قیمت بیت کوین روند ثابتی به خود می‌گیرد شاهد افزایش قابل توجه قیمت آلت کوین ها در بازار خواهی بود که این موضوع می‌تواند یک فرصت سرمایه گذاری بسیار جذاب را برای ما در بازار رقم بزند.

در نهایت در انتهای روند ثابت قیمت‌ها نیز می‌توانیم بخش قابل توجهی از سرمایه‌های خود را به سمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال با اعتبار بیشتر مانند اتریوم سوق داده و بخش کمتری از سرمایه‌های خود را برای خرید آلت کوین ها باقی نگه داریم تا همچنان از روند افزایشی آنها استفاده کنیم.

بنابراین اگر بخواهیم با این سناریو برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال پیش برویم در قدم اول هیچ کاری نکرده و در قدم دوم سرمایه گذاری ما روی آلتکوین ها خواهد بود و در قدم سوم بخش قابل توجهی از سرمایه‌ها روی بیت کوین و اتریوم و بخش دیگر آن به سمت آلتکوین ها خواهد بود.

سناریو ۲: افت، ثابت، افت

دومین سناریویی که برای تحلیل قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ ۲۰۲۴ باید به آن بپردازیم یک سناریوی دراپ بیس دراپ است. به این معنا که در این سناریو در چند ماه آینده باقیمانده تا رسیدن به تاریخ هاوینگ ۲۰۲۴ باید شاهد افت قیمت‌ها در بازار باشیم و سپس در نزدیکی‌های هاوینگ و کمی بعد از آن قیمت به ثبات رسیده و در نهایت دوباره قیمت روند نزولی به خود گرفته و شاهد افت بیشتر قیمت‌ها خواهیم بود. در این سناریو قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ و بعد از آن روند نزولی به خود خواهد گرفت و تنها در بازه زمانی یک به هاوینگ قبل و بعد از آن است که قیمت‌ها در بازار به ثبات می‌رسد.

ندیده و نشنیده می‌توانیم این سناریو را به صورت کامل رد کرده و احتمال آن را بسیار کم بدانیم. این بدترین سناریوی ممکن است که برای روند قیمت بیت کوین تحت تاثیر هاوینگ می‌توانیم انتظار داشته باشیم و به دلیل ریزش‌هایی که در یکی دو سال گذشته در بازار ارز دیجیتال شاهد بوده‌ایم احتمال وقوع آن بسیار پایین است.

در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم بسیاری از آلت کوین های موجود در بازار در قیمت‌های بسیار خوبی برای خرید قرار دارند و انتظار می‌رود که در آینده با رشدهای بسیار زیادی روبرو شوند. همچنین خود بیت کوین نیز از سقف قیمتی خود یک به ۴۵ درصد پایین‌تر در حال معامله است و همین موضوع سرمایه گذاری بر روی آن را بسیار جذاب کرده است.

به تمام این موارد اضافه کنید که دیگر عرضه آنچنان زیادی در بازار وجود ندارد و تمام کسانی که به دنبال فروش دارایی‌های خود بودند تاکنون آنها را به فروش رسانده و در حال حاضر خبری از فروشندگان بیشتر نیست. بسیاری از کسانی که در گذشته قیمت‌های بالاتر اقدام به خرید کردند در حال حاضر دیگر تمایلی به فروش و از دست دادن دارایی‌های خود ندارند و حداقل به دنبال این هستند تا با همان قیمت‌های سر به سر که در بیت کوین بالای ۵۰ هزار دلار شاهد آنها خواهیم بود اقدام به فروش دارایی‌های خود نمایند.

بررسی این دو دیدگاه در میان معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال به وضوح نشان می‌دهد که سناریوی دوم مد نظر ما احتمال بسیار پایینی دارد و عملاً در صورت وقوع سناریو دیگر جذابیتی برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال باقی نخواهد ماند. جالب است اضافه کنیم که نه از نظر فاندامنتالی و نه از نظر تکنیکالی با وجود اینکه این سناریو بدترین حالت ممکن برای بازار ارز دیجیتال است اما کمترین احتمال ممکن را دارد و بسیار بعید است که چنین شرایطی را در روند قیمت بیت کوین در یک سال آینده شاهد باشیم.

اگر به دنبال سرمایه گذاری در این وضعیت در بازار ارز دیجیتال هستید عملاً توصیه خاصی به شما نداریم. شاید تنها در محدوده‌ای که روند قیمت‌ها در بازار به ثبات رسیده و بدون نوسان باقی می‌ماند بتوان بر روی برخی از آلت کوین ها سود خوبی به دست آورد. عملاً حتی این سرمایه گذاری نیز با وجود پتانسیل بسیار بالا ریسک خیلی زیادی به دنبال داشته و خیلی از افراد نمی‌توانند از این روش سرمایه گذاری و نوسان‌گیری برای رسیدن به سود در بازار ارز دیجیتال استفاده کنند.

اگر چنین سناریویی در بازار ارز دیجیتال رخ دهد  ما هم ترجیح می‌دهیم که سرمایه‌های خود را به سمت بازارهایی مانند بازار بورس ایران یا بازار فارکس و حتی بازار طلا سرمایه گذاری در بازار مسکن با وجود سود کمتر هم در چنین شرایطی اولویت بیشتری نسبت به بازار ارز دیجیتال خواهد داشت زیرا ریسک پایین‌تری داشته و عملاً سود متناسب با تورم را در دسترس سرمایه‌گذاران قرار خواهد داد.

قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ 2024

سناریو ۳: افزایش، ثابت، کاهش

تحلیل هاوینگ بیت کوین را با بررسی سومین سناریوی محتمل برای روند بیت کوین در یک سال آینده ادامه می‌دهیم که این سناریو نسبت به سناریوی قبلی شرایط بهتری دارد. در سومین سناریو پیش بینی ما از شرایط تغییرات قیمت بیت کوین تحت تاثیر هاوینگ ۲۰۲۴ یک روند رالی بیس دراپ است. به این معنا که در چند ماه باقیمانده تا هاوینگ شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار ارز دیجیتال خواهیم بود و سپس قیمت‌ها به ثبات رسیده و در نهایت کاهش قیمت‌ها را می‌توان در نظر گرفت.

در میان تمام سناریوهایی که تا حالا بررسی کرده‌ایم  سناریو گزینه محتمل‌تری است اما همچنان محتمل‌ترین گزینه ما برای روند تغییرات قیمت بیت کوین در آینده نیست. در ادامه با تشریح بقیه سناریوها عنوان خواهیم کرد که از نظر ما محتمل‌ترین سناریو برای روند تغییرات بیت کوین تحت تاثیر هاوینگ چه خواهد بود اما ابتدا باید به بررسی همین سناریو بپردازیم و احتمال وقوع آن را تحت تاثیر شرایط عرضه و تقاضا در بازار مورد آنالیز قرار دهیم.

طبق این سناریو با توجه به قیمت‌های بسیار جذابی که در حال حاضر در بازار شاهد هستیم و همچنین تقاضای خیلی زیادی که برای خرید رمز ارزهای مختلف از جمله خود بیت کوین شاهد هستیم، انتظار می‌رود که روند قیمت‌ها صعودی باشد و تا نزدیکی‌های هاوینگ شاهد افزایش قابل توجه قیمت رمز ارزهای مختلف باشیم. تا اینجا این سناریو کاملاً منطقی پیشرفته و نکته بسیار دقیقی را به ما معرفی می‌کند اما در ادامه سناریو شرایط متفاوتی را نسبت به تاریخچه قیمت بیت کوین در نظر گرفته است.

در قدم بعدی و با نزدیک شدن به هاوینگ ممکن است شاهد به ثبات رسیدن قیمت‌ها باشیم و در مرحله بعدی نیز افت قیمت‌ها را در بیت کوین با توجه به این سناریو انتظار داریم. درباره به ثبات رسیدن قیمت‌ها و یا افت قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ نمی‌توان نظر صد در صدی داد اما تاریخچه رفتار بیت کوین نشان می‌دهد که هر چند ممکن است بلافاصله بعد از هاوینگ شاهد ثبات قیمتی یا حتی ریزش قیمت‌ها باشیم اما در نهایت قیمت‌ها مسیر صعودی به خود خواهند گرفت.

در صورتی که افزایش قیمت‌های به وجود آمده در بازار تا قبل از رسیدن به هاوینگ بسیار شدید باشد و حتی بیت کوین از سقف قیمتی قبلی خود نیز بالاتر برود ممکن است این سناریو گزینه محتملی باشد و اتفاق بیفتد. بنابراین توصیه می‌کنیم که هرگز این سناریو را از لیست ذهنی خود حذف نکرده و حتماً آن را در نظر داشته باشید و با توجه به نوع رفتاری که بیت کوین تا رسیدن به هاوینگ از خود نشان می‌دهد برای قدم بعدی آن برنامه‌ریزی کنید.

بازار هر ارز دیجیتال هر بار اثبات کرده که در افت و خیز‌های جدید نوسانات بسیار شدیدتری از خود نشان می‌دهد و در صورتی که دوباره شاهد نوسانات شدیدتر در بازار تحت تاثیر هاوینگ بعدی باشیم، این احتمال وجود دارد که رفتار قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ تحت تاثیر همین نوسانات شدیدتر نسبت به گذشته متفاوت باشد. بنابراین در یک دیدگاه کلی ما این سناریو را تا رسیدن به هاوینگ بسیار محتمل می‌دانیم اما بعد از آن همه چیز بستگی به نوع رفتار بیت کوین تا هاوینگ ۲۰۲۴ خواهد داشت. تحت شرایطی بسیار خاص ممکن است این سناریو هم رخ دهد و برنامه‌ریزی برای آن چندان امر بیهوده‌ای نخواهد بود.

اما سوال مهمتری که باید به آن پاسخ دهیم این است که در صورت وقوع این سناریو چگونه سرمایه گذاری کنیم و چه شرایطی را برای سبد سرمایه گذاری خود ایجاد کنیم؟ در صورتی که این سناریو به عنوان محتمل‌ترین گزینه انتخاب شده و رخ دهد می‌توانیم از روش سرمایه گذاری زیر برای ورود به بازار ارز دیجیتال استفاده کنیم.

قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ 2024

در حال حاضر با توجه به اینکه افزایش قیمت‌ها گزینه محتملی است می‌توانیم  قابل توجهی از سرمایه خود را روی بیت کوین و اتریوم قرار داده و بخش دیگر آن را برای خرید آلت کوین های مستعد رشد‌های انفجاری در نظر بگیریم. با توجه به اینکه انتظار می‌رود که بازار ارز دیجیتال تا نزدیکی‌های هاوینگ روند صعودی خود را ادامه دهد از این رو آلت کوین های مستعد رشدهای انفجاری می‌تواند سود خوبی را برای ما ایجاد کند اما با نزدیک به شدن به هاوینگ و به ثبات رسیدن قیمت‌ها در بازار این دسته از آلت کوین ها با افت‌های بسیار شدیدی روبرو خواهند شد.

بنابراین گزینه محتمل این است که آلت کوین هایی که در حال حاضر برای خرید آنها برای رسیدن به سود زیاد اقدام می‌کنیم با نزدیک شدن به هاوینگ و به ثبات رسیدن قیمت بیت کوین در معرض فروش و عرضه قرار داده و سرمایه خود را روی بیت کوین و اتریوم نیز کم کم به فروش برسانیم.

دقت داشته باشید که در محدوده‌ای که قیمت بیت کوین به ثبات می‌رسد عملاً در صورتی که همین سناریو محتمل باشد روندها باید کاهشی شوند و در مرحله بعدی افت قیمت‌ها در بازار ارز دیجیتال رخ خواهد داد. در صورت به وقوع پیوستن چنین شرایطی عملاً آلت کوین ها ممکن است با افت‌های بسیار شدیدی روبرو شده و قیمت آنها حتی از قیمت‌های فعلی نیز کمتر شود. از این رو در صورت سرمایه گذاری مبتنی بر این سناریو توصیه می‌کنیم که نزدیکی‌های هاوینگ به هیچ وجه دیگر آلتکوین های با ریسک بالا را در سبد سرمایه گذاری خود نگهداری نکنید.

سناریو ۴: افزایش، ثابت، افزایش

به دنبال بررسی چهارمین سناریو برای روند قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ ۲۰۲۴ و قبل از آن تحت تاثیر این پدیده هستیم. در سناریوی چهارم شرایطی که برای رفتار قیمت بیت کوین تحت تاثیر هاوینگ به دنبال بررسی آن هستیم، یک سناریوی رالی بیس رالی است. قبل از اینکه به بررسی اعداد و ارقام و تاریخچه هاوینگ‌های قبلی پرداخته و قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ را تحت تاثیر رفتار سرمایه‌گذاران در گذشته بازار مورد بررسی و آنالیز قرار دهیم لازم به توضیح است که سناریوی شماره ۴ و سناریوی شماره ۵ برای ما محتمل‌ترین سناریوهای پیش رو برای رفتار قیمت بیت کوین هستند و سناریوی شماره ۴ احتمال بیشتری هم نسبت به سناریوی شماره ۵ دارد.

البته دقت کنید که این پیش‌بینی‌ها همگی احتمالات هستند و اگر قرار بود به صورت ۱۰۰ رخ دهند عملاً ما سایر سناریوها را اصلاً به شما معرفی نمی‌کردیم. پس محتمل‌تر دانستن یک یا دو سناریو به این معنا نیست که سایر سناریوها را باید از لیست خارج کنیم و هیچ نیازی به آنها نداریم. بلکه آنها نیز اهمیت خاص خود را دارند و ممکن است تحت تاثیر شرایط خاص شاهد به وقوع پیوستن آنها در بازار باشیم.

در سناریوی شماره ۴ چیزی که از روند قیمت بیت کوین انتظار داریم این است که تا نزدیک شدن به هاوینگ شاهد افزایش قیمت‌ها در آن باشیم و در نزدیکی‌های هاوینگ و کمی بعد از آن قیمت‌ها به ثبات برسد و سپس دوباره افزایش قیمت‌ها را در بازار شاهد باشیم. این سناریو را ابتدا باید از دیدگاه کاربران و سرمایه‌گذاران و در کنار آن از نظر شرایط عرضه و تقاضا آنالیز کنیم تا دلیل محتمل بودن آن را نسبت به سایر سناریوها در نظر بگیریم.

در شرایط کنونی استقبال در بازار ارز دیجیتال به دلیل دیدگاهی که از گذشته قیمت‌ها در نزدیکی‌های هاوینگ وجود دارد زیاد شده و افزایش قابل توجه تقاضا برای خرید را انتظار داریم. اکثر سرمایه‌گذاران در یکی دو سال گذشته با ضررهای بسیار هنگفتی روبرو بوده و اکنون قیمت‌ها به شرایطی رسیده است که خرید شرایط به مراتب بهتری نسبت به فروش دارد. اضافه شدن دیدگاه‌های تاریخی و همچنین شرایط کنونی بازار ارز دیجیتال که قیمت‌های بسیار جذابی را در آن شاهد هستیم باعث می‌شود تا نزدیک شدن به هاوینگ شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار باشیم و این سناریو کاملاً محتمل است.

قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ 2024

در نزدیکی‌های هاوینگ با توجه به اینکه یک پدیده در بازار شاهد خواهیم بود ممکن است سرمایه‌گذاران با چالش‌هایی روبرو شده و نتوانند همچنان همان تقاضای قبلی را برای خرید بیت کوین و سایر آلت کوین ها حفظ کنند. از یک طرف بسیاری از سرمایه‌گذارانی که در طول این چند ماه وارد بازار شده‌اند در سودهای بسیار خوبی قرار دارند و همین سودهای بسیار بالا آنها را تبدیل به فروشنده‌های مستعد در بازار می‌کند و از طرف دیگر نیز روبرو شدن با پدیده هاوینگ نیز به خودی خود تعداد فروشندگان را در بازار افزایش می‌دهد.

اگر این دو موضوع در کنار یکدیگر قرار بگیرند عملاً در نزدیکی‌های هاوینگ شاهد افزایش قابل توجه عرضه در بازار خواهیم بود که این موضوع می‌تواند روند افزایشی را کنترل کرده و باعث ثابت باقی ماندن قیمت‌ها شود. البته با توجه به اینکه مرحله بعدی این سناریو افزایش قیمت‌ها است از این رو همچنان خریدارانی هم در بازار هستند که مانع از ریزش‌های خیلی سنگین بیت کوین و سایر آلت کوین ها می‌شوند و در نتیجه در مرحله دوم شاهد ثبات قیمتی خواهیم بود.

نکته بسیار مهمی که درباره سناریو باید به آن اشاره داشته باشیم میزان صعود قیمت‌ها در طول چند ماه باقیمانده تا هاوینگ است. در صورتی که افزایش قیمت‌های موجود در بازار چندان قابل توجه نباشد عملاً حتی ممکن است در نزدیکی‌های هاوینگ نیز این صعود قیمت ادامه‌دار شده و اصلاً شاهد به ثبات رسیدن قیمت‌ها هم نباشیم. که البته پیش بینی ما این است که صعود قیمتی قبل از هاوینگ به حدی باشد که در نزدیکی‌های آن شاهد  سیر شدن بسیاری از سرمایه‌گذاران از بازار و خروج بخش قابل توجهی از سرمایه‌ها از آن باشیم.

حالا با فرض اینکه سناریوی شماره ۴ که به عنوان محتمل‌ترین گزینه برای رفتار قیمت بیت کوین به وقوع می‌پیوندد چه استراتژی برای معاملات خود در نظر بگیریم و سبد سرمایه گذاری خود را چگونه در بازار مدیریت نماییم؟ رفتار سرمایه گذاری پیشنهادی ما برای این سناریو به شرح زیر خواهد بود.

در حال حاضر که انتظار افزایش قیمت‌ها هم برای بیت کوین و هم برای آلت کوین ها را در بازار انتظار داریم  می‌توانید بسته به میزان سرمایه‌ای که در اختیار دارید یک سبد سرمایه متنوع برای خود در نظر بگیرید تا هم ریسک سرمایه گذاری خود را با خرید بیت کوین و اتریوم کاهش دهید و هم اینکه از پتانسیل بالای آلت کوین ها برای رسیدن به سودهای بسیار زیاد نیز استفاده کرده باشید.

مهمترین بخش از رفتار سرمایه‌گذاران در این سناریو به زمانی مربوط می‌شود که به هاوینگ ۲۰۲۴ نزدیک می‌شویم. در این شرایط انتظار ما از بازار ثبات قیمت‌ها است اما ثبات قیمت‌ها برای خود بیت کوین خواهد بود نه برای تمام آلت کوین های تعریف شده در بازار. البته هرچند بسیاری از آلت کوین ها مانند اتریوم یا حتی کاردانو و حتی ریپل ممکن است همین ثبات قیمتی را تجربه کنند اما اکثریت آلت کوین ها در این بازه زمانی با افت‌های بسیار شدید روبرو خواهند شد. بنابراین بسیار مهم است که شما در یک موقعیت مناسب سرمایه‌هایی که بر روی آلت کوین ها در نظر گرفته‌اید را از بازار خارج کرده و به سود حاصل از این روند قیمتی اکتفا کنید.

البته این نکته فقط یک احتمال است و ممکن است حتی آلت کوین ها هم با افت شدید قیمتی روبرو نشوند و همچنان همان ثبات قیمتی یا افزایش قیمت‌ها را در آنها شاهد باشیم اما تجربه نشان داده که بسیاری از آلت کوین هایی که در یک بازه زمانی چند ماهه با رشدهای انفجاری روبرو شده و سودهای بسیار کلانی را در اختیار سرمایه‌گذاران خود قرار می‌دهند ثبات قیمتی بیت کوین تمام مسیر رفته را برمی‌گردند و همین موضوع می‌تواند تبدیل به یک چالش بزرگ برای سرمایه گذاری شما در بازار شود اگر دقت کافی به زمان فروش آلتکوین ها نداشته باشید.

در مرحله بعدی که دوباره شاهد افزایش قیمت بیت کوین در بازار خواهیم بود نوبت به سرمایه گذاری مجدد در بازار بر روی آلت کوین ها می‌رسد و شما می‌توانید دوباره همان سرمایه قبلی خود را بر روی آلت کوین های مورد نظر خود اعمال کرده و آنها را بخرید.

در واقع در این سناریو شما سرمایه‌ای که برای خرید بیت کوین در نظر گرفته‌اید را دست نخورده باقی نگه می‌دارید تا انتهای سناریو همچنان آن را بر روی بیت کوین باقی می‌گذارید اما سرمایه‌ای در نظر گرفته شده برای آلت کوین ها را یک بار در میانه راه باید پیاده کرده و دوباره آنها را سوار کنید.

در صورتی که موفق شوید این رفتار را به صورت کاملاً حرفه‌ای انجام دهید می‌توانید از رشد قیمت آلتکوین ها به سود بسیار کلانی برسید اما در صورت عدم موفقیت در پیاده‌سازی این سناریو ممکن است هیچ سودی از افزایش قیمت آلت کوین ها برای شما ایجاد نشود. دقیقاً به همین دلیل است که ما سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را یک رفتار کاملاً حرفه‌ای معرفی می‌کنیم و عملاً کسی که بخشی از سرمایه‌های خود را برای خرید چند ارز دیجیتال اختصاص داده و تا ابد قرار است آنها را نگه دارد تبدیل به سرمایه‌گذار موفق در این بازار نخواهد شد.

قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ 2024

سناریو ۵: افزایش، کاهش، افزایش

تحلیل هاوینگ بیت کوین را با بررسی سناریوی شماره ۵ که از نظر میزان احتمال دومین سناریوی مد نظر ما برای رفتار بیت کوین تحت تاثیر هاوینگ است ادامه می‌دهیم. رفتار قیمتی در نظر گرفته شده تحت تاثیر این سناریو یک رفتار رالی دراپ رالی است که البته یک رفتار کاملاً منطقی و معمولی در بازار نیست اما در تایم فریم‌های بالا ممکن است چنین رفتاری را در روند قیمت بیت کوین شاهد باشیم. در این وضعیت که نمودار قیمت بیت کوین تبدیل به یک N خواهد شد، در منطقه شکستگی‌ها در تایم فریم‌های پایین‌تر مانند روزانه و یا ۴ ساعته ممکن است شاهد تشکیل شدن بیس‌هایی باشید که فرصت کافی برای تغییر رفتار سرمایه‌گذاران را در دسترس آنها قرار می‌دهد.

البته توضیحات بیشتری درباره سناریو باید در اختیار شما قرار دهیم تا نسبت به آن تسلط کامل و کافی پیدا کرده و اگر به دنبال سرمایه گذاری بر اساس این سه نوع سناریو هستید رفتار کاملاً معقولی داشته باشید. تحلیل ما از روند افزایشی قیمت بیت کوین قبل از رسیدن به هاوینگ همان تحلیلی است که در سناریوی قبلی به آن اشاره داشتیم. تفاوت این سناریو با سناریوی قبلی در این است که در نزدیکی‌های هاوینگ و کمی بعد از آن در سناریوی قبلی ثبات قیمتی را انتظار داشتیم و در این سناریو کاهش قیمتی را انتظار داریم.

قبل از هر چیزی باید یادآوری کنیم که منظور ما از کاهش قیمتی در این سناریو به هیچ وجه افت قابل توجهی قیمت بیت کوین نخواهد بود و تنها یک اصلاح بسیار کوچک را برای آن متصور هستیم.  ممکن است اصلاح قیمتی بیت کوین در این برهه زمانی حتی به ۲۰ درصد افزایش قیمتی آن تا قبل از هاوینگ هم نرسد و از این رو نباید آن را یک افت قیمتی بسیار شدید بر روی بیت کوین در نظر بگیرید. اما نکته بسیار مهم اینجاست که در این افت قیمتی بسیار کمی که برای بیت کوین رخ می‌دهد ممکن است آلت کوین ها با افت‌های انفجاری روبرو شوند.

اینکه رفتار قیمت بیت کوین در نزدیکی‌های هاوینگ و یا بعد از آن ثبات قیمتی خواهد بود یا با کاهش قیمت‌ها هرچند محدود روبرو خواهیم بود به شرایط قیمتی و رفتار آن تا قبل از هاوینگ بستگی دارد. نظر ما این است که اگر تا قبل از هاوینگ شاهد رشد‌های خیلی انفجاری در قیمت بیت کوین نباشیم و یک روند صعودی معقول را در آن شاهد باشیم عملاً ثبات قیمت گزینه محتملی است اما در صورتی که این افزایش قیمت‌ها بسیار قابل توجه باشد و حتی بیت کوین به سقف قیمتی قبلی خود برسد گزینه محتمل کاهش قیمت خواهد بود.

در واقع بسته به میزان سودی که سرمایه‌گذاران در طول این چند ماه به دست می‌آورند رفتار متفاوتی را در زمان رخ دادن هاوینگ از خود نشان خواهند داد و این موضوع دقیقاً به میزان سودی که آنها از بازار به دست می‌آورند بستگی خواهد داشت. در صورت بالا بودن میزان سود حاصل عملاً اکثریت سرمایه‌گذاران تصمیم به فروش خواهند گرفت و همین موضوع باعث افت قیمت‌ها خواهد شد و در صورتی که سودها معقول و خیلی بالا نباشد عملاً بخش قابل توجهی از سرمایه‌گذاران همچنان سرمایه گذاری خود را ادامه خواهند داد و تمایلی به فروش نخواهند داشت که همین موضوع ثبات قیمتی را به دنبال دارد.

با توجه به اینکه هاوینگ به خودی خود باعث می‌شود تا میزان عرضه بیت کوین کاهش پیدا کند بخش آخر این سناریو نیز کاملاً بر اساس همین دیدگاه که عرضه بیت کوین کم شده در نتیجه باید شاهد افزایش قیمت‌ها باشیم به وجود می‌آید. البته رفتار قیمت بیت کوین در گذشته و بر اساس داده‌های تاریخی موجود نیز به همین ترتیب بوده است و اضافه شدن این داده‌های تاریخی به ذهنیت معامله‌گران باعث می‌شود تا این موضوع تشدید پیدا کند.

نوع رفتار مد نظر ما برای سرمایه گذاری در بازار تحت تاثیر این سناریو همان رفتاری است که در سناریوی قبلی به آن اشاره کردیم اما با این تفاوت که عملاً شما اگر در بازه زمانی که ممکن است بازار روند کاهشی به خود بگیرد نتوانید آلت کوین های خود را به فروش برسانید حتی ممکن است نسبت به شرایط خرید اولیه آنها نیز وضعیت بدتری پیدا کنید.

قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ 2024

کدام سناریو را انتخاب کنیم؟

۵ سناریوی محتمل برای رفتار بیت کوین تحت تاثیر هاوینگ را با هم مورد بررسی و آنالیز قرار دادیم و نکات مهم درباره نحوه سرمایه گذاری بر اساس آنها را نیز با شما در میان گذاشتیم. با توجه به اینکه حجم مقاله بسیار طولانی شد تصمیم گرفتیم تا بررسی رفتار قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ و همچنین تحلیل و آنالیز عددی هاوینگ بیت کوین را نیز به دو مقاله جداگانه اختصاص دهیم و توصیه می‌کنیم که حتماً این مقالات را نیز برای رسیدن به دیدگاه کامل مطالعه کرده و بر اساس آنها یک تصمیم‌گیری کامل و جامع بر روی روند سرمایه گذاری خود در بازار داشته باشید.

طبق آن چیزی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم عملاً سناریوی شماره ۴ یعنی افزایش ثبات قیمتی و افزایش محتمل‌ترین گزینه و سپس سناریوی شماره ۵ یعنی افزایش کاهش قیمتی و افزایش سناریوی محتمل بعدی برای ما هستند. سرمایه گذاری شما در بازار ارز دیجیتال باید دقیقاً متناسب با همین رفتارها انجام پذیرد و شما باید خیلی دقیق روند سرمایه گذاری خود را پیش ببرید تا بتوانید بیشترین میزان سود را از بازار به دست آورید.

حتما بخوانید: تحلیل هاوینگ بیت کوین

کلام آخر

درباره ت بیت کوین بعد از هاوینگ با هم صحبت کردیم و تمام سناریوهای محتمل را نیز با هم مرور کردیم و همچنین نکات بسیار ارزنده‌ای را برای داشتن یک سرمایه گذاری با میزان سود بسیار بالا را نیز با شما در میان گذاشتیم. اول اینکه توصیه می‌کنیم که حتماً سایر مقالات مربوط به هاوینگ بیت کوین را نیز در سایت کانون بورس از دست نداده و آنها را نیز به صورت کامل مطالعه کنید تا درک شما نسبت به این پدیده به حداکثر میزان ممکن رسیده و بتوانید یک سرمایه گذاری فوق‌العاده عالی را برای خود رقم بزنید.

همچنین شما لازم است تا دانش کافی و لازم برای انتخاب بهترین آلتکوین ها برای رسیدن به حداکثر میزان صعود با ریسک بسیار پایین را نیز به دست آورید که برای این منظور می‌توانید در دوره آموزش ارز دیجیتال در کانون بورس شرکت کنید و یا اینکه پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال را از سایت خریداری نمایید. در هر دو دوره تمام اطلاعات لازم برای انتخاب بهترین ارزها برای رسیدن به بیشترین میزان سود با ریسک پایین در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در انتها توصیه می‌کنیم که اگر دیدگاهی نسبت به نحوه رفتار قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ ۲۰۲۴ دارید را حتماً آن را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید تا با انتشار دیدگاه‌های مختلف ذهنیت معامله‌گران ایرانی به سمت یک سرمایه گذاری موفق پیش برود.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: