لوگو کانون بورس

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ چه خواهد شد؟ | تمام سناریوهای محتمل

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ
شما در حال مطالعه مقاله ۲۱ از ۳۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ چه خواهد شد و باید منتظر رخ دادن چه سناریوهایی در روند قیمت بیت کوین باشیم؟ صحبت درباره تغییرات قیمت بیت کوین تحت تاثیر هاوینگ در شرایط کنونی بسیار زیاد است و در هر منبعی و هر سایتی می‌توانید مقالات مختلفی را درباره نحوه تغییرات قیمت بیت کوین در این بازه زمانی مشاهده کنید. با توجه به اهمیت بسیار زیادی که هاوینگ بر روی قیمت بیت کوین خواهد داشت و همچنین تاثیر قیمت بیت کوین بر روی قیمت سایر آلت کوین‌ها در بازار ارز دیجیتال عملاً این موضوع اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند.

با توجه به اینکه تحلیل و بررسی نحوه تغییرات قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ و بعد از آن اهمیت بسیار زیادی برای کاربران امروز بازار ارز دیجیتال دارد و احتمالاً این نکات تاثیر بسیار زیادی بر روی سبد چینی معامله‌گران در بازار رمز ارزها نیز خواهد داشت بر آن شدیم تا در این مقاله به صورت کامل و جامع به بررسی نحوه تغییرات قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ بپردازیم تا شما به درک کامل نسبت به نحوه تغییرات قیمت این رمز ارز در بازار برسید و بتوانید به تبع آن یک سرمایه‌گذاری مطمئن برای خود رقم بزنید.

البته در مقالات جداگانه به موضوعاتی مانند هاوینگ بیت کوین چیست و یا قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ نیز پرداخته‌ایم تا با مطالعه کامل مقالات شما بتوانید یک سرمایه‌گذاری کامل و جامع را برای خود بچینید و از این بابت هیچگونه چالشی پیش روی شما قرار نگیرد.

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ

قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ ۲۰۲۴ تحت تاثیر شرایط و تغییرات قیمت این ارز دیجیتال تا قبل از هاوینگ خواهد بود. قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ ممکن است تحت شرایط مختلفی با نوسانات متفاوتی روبرو باشد و برای تمام معامله‌گران لازم است تا این نوسانات را شناسایی کرده و تحت تاثیر این نوسانات به چیدن سبد سرمایه‌گذاری خود اقدام نمایند.

برای اینکه بتوانید بیشترین استفاده را از این مقاله برای سرمایه‌گذاری خود در بازار داشته باشید لازم است تا در قدم اول چند نکته بسیار مهم را با شما در میان بگذاریم که دقت به این نکات باعث می‌شود تا نوع بهره‌برداری شما از محتویات مقاله حرفه‌ای‌تر باشد.

طبق بررسی‌های تاریخی روند تغییرات قیمت بیت کوین تحت تاثیر هاوینگ شاهد سه برهه زمانی مختلف در حوالی هاوینگ برای بیت کوین هستیم. در واقع تغییرات بیت کوین تحت تاثیر هاوینگ را می‌توانیم برای سه برهه زمانی قبل از هاوینگ، در زمان هاوینگ و بعد از آن تقسیم بندی کنیم که هر یک از این سه مقطع زمانی شرایط متفاوتی خواهند داشت و سرمایه‌گذاری ما را نیز تحت تاثیر قرار خواهند داد.

در این مقاله قرار است تمام سناریوهای موجود برای نحوه تغییرات قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ ۲۰۲۴ را مورد بررسی قرار دهیم و در دو مقاله جداگانه نیز به بررسی تغییرات قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ و همچنین تحلیل هاوینگ بیت کوین برای بررسی شرایط تغییرات آن در زمان هاوینگ می پردازیم.

با این حساب اگر شما به دنبال سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال بر اساس تاثیر هاوینگ هستید حتماً باید در برای هر سه برهه زمانی یک استراتژی متفاوت داشته باشید. داشتن استراتژی متناسب با هر یک از بازی‌های زمانی مربوط به هاوینگ باعث می‌شود تا شما بیشترین میزان سود را از بازار به دست آورید و دیگر نگران پایین و بالا شدن قابل توجه قیمت آلت کوین‌ها هم نباشید.

در ادامه با بررسی نحوه تغییرات قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ شما می‌توانید استراتژی معاملاتی خود را برای ورود به بازار ارز دیجیتال تا قبل از هاوینگ بچینید و از آن استفاده کنید و سپس با سایر مقالاتی که به آنها اشاره کردیم برای زمان هاوینگ و بعد از آن برنامه‌ریزی داشته باشید. دقت کنید که عدم دقت به مواردی که به آنها اشاره خواهیم کرد باعث می‌شود تا شما حتی در صورت رسیدن به سود نیز بعد از مدتی تمام سودهای خود را در بازار از دست بدهید.

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ

در ادامه قرار است ۴ سناریوی مختلف برای تحلیل قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ را با شما در میان بگذاریم که هر یک از این سناریوها احتمال موفقیت خاص خود را دارند و حتماً باید برای تمام آنها برنامه‌ریزی مشخصی داشته باشید. در نظر داشته باشید که تحلیل و پیش‌بینی قیمت‌ها در بازارهای مالی مانند بازار ارز دیجیتال همیشه احتمالات است و هر احتمالی ممکن است تحت تاثیر وقایع پیش رو رخ دهد. از این رو اگر شما احتمال به وقوع پیوستن یک سناریو را کاملاً نادیده بگیرید و آن را از ذهن خود خارج کنید ممکن است تحت تاثیر شرایط موجود سرمایه‌گذاری موفقی نداشته و شرایط برای شما پیچیده شود.

با توجه به اینکه ممکن است شما تحت تاثیر اطلاعات موجود در این مقاله سرمایه‌گذاری خود را در بازار ارز دیجیتال برای قبل از هاوینگ انجام دهید از این رو لازم شد تا چند نکته بسیار مهم درباره این اطلاعات را با شما در میان بگذاریم.

در درجه اول باید یادآوری کنیم که تمام اطلاعاتی که در این مقاله قرار است آنها را برای تحلیل قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ با شما در میان بگذاریم همگی تحت تاثیر رفتار قیمت این ارز دیجیتال در گذشته هستند. در واقع ما با آنالیز رفتار قیمت بیت کوین در هاوینگ‌های قبلی این اطلاعات را استخراج کرده و به شما ارائه می‌کنیم و احتمال به وقوع پیوستن آنها بسیار زیاد است.

هر کدام از سناریوهایی که برای رفتار قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ در ادامه مرور خواهیم کرد با درصد احتمال متفاوتی ممکن است به وقوع پیوندند. احتمال به وقوع پیوستن برخی از سناریوها نیز بسیار پایین است اما به دلیل اینکه قرار شد تا تمام نکات لازم درباره تغییرات قیمت این ارز دیجیتال را با شما در میان بگذاریم حتی به بررسی این سناریوها نیز خواهیم پرداخت.

برای هر کدام از سناریوها یک احتمال مشخصی را می‌کنیم که شما بر اساس این احتمالات می‌توانید نوع سرمایه‌گذاری و استراتژی معاملاتی خود را بچینید و برای سناریوهایی که احتمال کمتری دارند تمرکز کمتری قائل شوید.

همچنین سعی می‌کنیم تا استراتژی معاملاتی بهینه شده را نیز برای ورود به بازار ارز دیجیتال تا قبل از هاوینگ را نیز با شما در میان بگذاریم تا از این استراتژی نیز بتوانید برای پیشبرد اهداف معاملاتی خود در این بازار استفاده کنید.

سناریو ۱: افزایش

تحلیل هاوینگ بیت کوین حتماً باید تحت تاثیر تمام عواملی باشد که ممکن است در بازار رخ دهد و به هیچ وجه نباید هیچ احتمال یا هیچ سناریویی را به صورت کامل نادیده بگیریم. اولین سناریویی که باید برای نحوه تغییرات‌قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ به آن اشاره کنیم افزایش قیمت‌ها در بازار است.

این سناریو به این معناست که قیمت بیت کوین و قیمت سایر آلت کوین‌ها تحت تاثیر تقاضای بسیار زیاد برای خرید و استقبال بیشتر از بازار ارز دیجیتال با روند افزایشی همراه خواهد شد و این روند افزایشی تا قبل از هاوینگ ادامه پیدا خواهد کرد. این که دو سه هفته قبل از هاوینگ و بعد از آن چه اتفاقی رخ می‌دهد همگی در مقالات جداگانه مورد بررسی قرار خواهد گرفت اما تا چند هفته قبل از رخ دادن پدیده هاوینگ سناریوی اول ما که احتمال بسیار زیادی هم دارد افزایش قیمت‌ها در بازار است.

زمان آغاز رخ دادن این سناریو دقیقاً همین الان است که در حال انتشار این مقاله هستیم و افزایش قیمت‌ها ممکن است از همین روزها استارت بخورد. در واقع انتظار داریم که از الان تا نزدیکی‌های هاوینگ روند قیمت خود بیت کوین و سایر آلت کوین‌ها صعودی باشد و تقاضا برای خرید همه آنها افزایش پیدا کند. افزایش تقاضا برای خرید آلت کوین‌های مختلف باعث می‌شود تا قیمت آنها با افزایش روبرو شود اما قرار نیست همه آلت کوین‌ها و همه توکن‌ها به میزان یکسانی در این افزایش سهیم باشند.

البته منظور ما از این سناریو به این معنا نیست که قیمت بیت کوین مانند قله آتشفشانی اورست مسیر صعودی به خود گرفته و شاهد هیچ اصلاحی نباشیم اما روند کلی تغییرات قیمت این ارز دیجیتال صعودی خواهد بود و ممکن است در طول راه افت و خیزهایی برای آن رخ دهد که کاملاً امر طبیعی است و باید برای آن نیز برنامه داشته باشید تا اگر به دنبال خرید و فروش آلت کوین‌های خیلی پرهیجانی هستید،سرمایه‌گذاری شما با چالش سنگینی همراه نباشد.

سناریو ۲: افزایش و سپس کاهش

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگدومین سناریو قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ ابتدا افزایش قیمت ها و سپس کاهش قیمت است. طبق این سناریو این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین در حال حاضر روند صعودی به خود گرفته و تا نزدیکی‌های هاوینگ شرایط برای آن طبق همین روند پیش رود اما در چند هفته نزدیک به هاوینگ شاهد کاهش قیمت ها در بازار باشیم.

به صورت کلی رفتار قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ به شرایط سرمایه گذاری و اخبار مختلف حاکم بر بازار بستگی خواهد داشت. در حال حاضر تمام اخبار موجود در بازار ارز دیجیتال به نفع بیت کوین بوده و شرایط برای صعود آن مهیاست و همین موضوع باعث شده تا در این سناریو افزایش قیمت را به عنوان گزینه اول تغییرات قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ در نظر بگیریم.

نکته دوم این سناریو اینجاست که در صورت افزایش قیمت های بسیار زیاد قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ این امکان وجود دارد تا در چند هفته منتها به این پدیده شاهد اصلاح قیمت ها باشیم. دلایل مختلفی وجود دارند که هر کدام از آنها می‌توانند به نوعی این سناریو را تبدیل به واقعیت کنند.

در درجه اول در صورتی که قیمت بیت کوین تا نزدیک شدن به هاوینگ با رشد قابل توجهی همراه باشد بسیاری از سرمایه‌گذاران در سودهای بسیار بالایی حاضر خواهند بود و احتمال راضی شدن آنها از این میزان سود و فروش دارایی‌ها بسیار بیشتر می‌شود. در صورتی که شاهد فروش خریداران باشیم و عرضه قابل توجهی در بیت کوین به وجود آید عملاً اصلاح قیمتی برای آن چندان دور از انتظار نخواهد بود و در این صورت است که می‌توانیم شاهد کاهش قیمت بیت کوین در چند هفته باقی مانده تا هاوینگ باشیم.

نکته بسیار مهم بعدی که می‌تواند این سناریو را تقویت کند این است که به صورت کلی افزایش قیمت ها در روند بیت کوین در هاوینگ های قبلی چند هفته بعد از رخداد پدیده هاوینگ بوده و در صورتی که بخواهیم چنین شرایطی را دوباره برای روند قیمت بیت کوین متصور باشیم، بسیاری از سرمایه‌گذاران ممکن است برای این چند هفته دارایی‌های خود را از بازار خارج کنند و همین موضوع می‌تواند عرضه قابل توجهی را برای بیت کوین به وجود آورد و منجر به کاهش قیمت ها و اصلاح قیمت ها در آن گردد.

اینگونه نیست که بخواهیم احتمال بسیار ضعیفی برای این سناریو در نظر بگیریم و بسیاری از تحلیلگران در حال حاضر روند سرمایه گذاری خود را در بازار ارز دیجیتال بر اساس همین سناریو نسبت به تغییرات قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ می‌چینند و همین موضوع می‌تواند باعث تقویت این سناریو شود. بسیار مهم است که شما حتماً برای تمام سناریوهای پیش رو برای نحوه تغییرات قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ برنامه داشته باشید و روی شماره ۲ یکی از قدرتمندترین سناریوها است که برنامه داشتن برای آن می‌تواند جذابیت‌های سرمایه گذاری شما را افزایش داده و ریسک آن را کاهش دهد.

نکته بسیار مهمی که درباره سناریوی شماره ۲ نحوه تغییرات قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ د به آن اشاره داشته باشیم این است که این سناریو تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت بسیاری از آلت کوین ها و میم کوین‌ های موجود در بازار خواهد داشت. همانطور که می‌دونید معمولاً تاثیر پذیری قیمت آلت کوین ها و میم‌کوین ها از قیمت بیت کوین به صورت تصاعدی است و یک اصلاح قیمتی کوچک می‌تواند منجر به ریزش قیمت های بسیار بزرگ بر روی این دسته از رمز ارزها شود.

فرض کنید که شما بدون توجه به سناریوی شماره ۲ به دنبال خرید یکی از آلت کوین های موجود در بازار باشید و در طول  هفته آینده تا قبل از هاوینگ ارزش دارایی شما در سرمایه گذاری مورد نظر به ده‌ها برابر افزایش پیدا کند. اگر شما نسبت به این سناریو بی‌تفاوت بمانید اصلاح قیمتی بیت کوین شرایط بسیار بدی را برای سرمایه گذاری شما ایجاد خواهد کرد و حتی می‌تواند قیمت رمز ارز مورد نظر شما برای سرمایه گذاری را به همان اعداد اولیه برگرداند و تمام سودهای شما در بازار از بین برود.

در حالی که شما با در نظر گرفتن این سناریو این امکان را برای خود به وجود می‌آورید تا قبل از آغاز اصلاح قیمت بیت کوین به دنبال فروش توکن‌های خود باشید و در صورتی که دوباره روند صعودی در بازار آغاز شود،خریدهای خود را در بازار انجام دهید تا هم سود روند قبلی را به دست آورید و هم اینکه از روند جدید صعودی پیش آمده در بازار ارز دیجیتال نیز به سود خوبی برسید.

دقیقاً به همین دلیل است که بارها و بارها اشاره کرده‌ایم که سرمایه گذاری یک دانش است و اینگونه نیست که شما صرفاً وارد بازار ارز دیجیتال شده و رمز ارزهایی را برای خرید انتخاب و سرمایه‌های خود را بر روی آنها قرار دهید. رسیدن به چنین شرایط و ویژگی‌هایی برای سرمایه گذاری نیاز به بررسی موارد مختلفی در بازار ارز دیجیتال دارد.

سناریو ۳: کاهش سپس افزایش

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ در سناریوی سوم در دو حرکت ابتدا روند کاهشی و سپس روند افزایشی را به خود خواهد گرفت که احتمال وقوع این سناریو نسبت به دو سناریوی قبلی کمتر است. دقت داشته باشید که در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم چند ماه تا پدیده هاوینگ باقی مانده اما تا آن زمان اخبار بسیار جذابی مانند etf بیت کوین را در ژانویه خواهیم داشت. وقوع چنین رخدادهایی و اخباری می‌تواند دلیلی برای افزایش قیمت های این ارز دیجیتال در بازار باشد که عملاً مرحله اول حرکت قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ را افزایشی خواهد کرد.

اگر بخواهیم بر اساس این سناریو روند سرمایه گذاری خود را در بازار آغاز کنیم در حال حاضر نباید وارد بازار ارز دیجیتال شده و منتظر بمانیم تا بیت کوین اصلاح قیمتی خود را انجام دهد. البته نکته بسیار مهمی وجود دارد که می‌تواند سناریوی شماره ۳ را تبدیل به سناریوی پیش روی ما در روند تغییرات قیمت بیت کوین تا قبل از رسیدن به پدیده هاوینگ نماید. در صورتی که در ژانویه شاهد رد شدن ای‌تی‌اف بیت کوین باشیم و اخبار بد این چنینی در بازار ارز دیجیتال به وجود آید این امکان وجود خواهد داشت تا بیت کوین تا چند هفته قبل از هاوینگ روند نزولی به خود گرفته و در نهایت روند صعودی خود را آغاز کند.

یکی از نکات بسیار مهمی که ما را در پیدا کردن بهترین سناریو برای روند تغییرات قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ کمک می‌کند بررسی گذشته قیمت و تغییرات حاکم بر قیمت بیت کوین در هاوینگ های قبلی است که در ادامه به بررسی کامل این موضوع خواهیم پرداخت تا شما در نهایت بتوانید بهترین سناریو را برای سرمایه گذاری خود انتخاب کنید.

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ

سناریو ۴: ثابت و سپس افزایش

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ همچنین می‌تواند ابتدا یک روند رنج و ثابت را در قیمت خود تجربه کرده و سپس در نزدیکی‌های هاوینگ شاهد افزایش قیمت آن باشیم. این سناریو نیز شرایط خود را دارد و دلایلی وجود دارد که می توان آن را نیز یک سناریوی کاملاً منطقی برای بیت کوین در نظر گرفت. قیمت بیت کوین در حال حاضر بعد از روندهای نزولی قدرتمندی که از سال ۲۰۲۱ آغاز شده یک روند صعودی را آغاز کرده و شرایط بسیار خوبی دارد.

در صورتی که بران بازار ارز دیجیتال تمایلی برای عرضه بیت‌کوین های خود نداشته باشند و از طرف دیگر شرایط برای خرید بیت کوین نیز با قدرت زیادی دنبال نشود می‌توانیم انتظار یک بازار رنج را داشته باشیم که چندان هم امر بعیدی نیست. اما مسلماً در صورت بروز این سناریو در نزدیکی‌های هاوینگ باید شاهد ورود خریداران برای رسیدن به سودهای جذاب بیت کوین بعد از هاوینگ باشیم که این موضوع می‌تواند این سناریو را تبدیل به واقعیت کند.

دقت داشته باشید که وقوع این سناریو سرمایه گذاری بر روی بیت کوین را از همین الان برای ما ایجاد می‌کند اما درباره آلت کوین ها و میم کوین ها شرایط متفاوت خواهد بود. با توجه به اینکه میم کوین ها و آلت کوین ها در هر بار افزایش و کاهش قیمت بیت کوین ممکن است با روندهای بسیار بزرگی همراه شوند از این رو نوسانات کوتاه بیت کوین در طول این بازه زمانی می‌تواند باعث بروز نوسانات بسیار بزرگ در قیمت آنها شود.

به صورت کلی در شرایطی که شاهد رفتار رنج گونه قیمت بیت کوین باشیم بهترین زمان برای نوسان‌گیری برای آلت کوین ها و میم‌کوین ها خواهد بود و کسانی که در بازار فیوچرز ارز دیجیتال فعال باشند در چنین شرایطی می‌توانند خود را برای رسیدن به سودهای بسیار جذابی آماده نمایند.

کسانی که به دنبال نوسان‌گیری بر روی آلت کوین های مختلف باشند در چنین مواقعی در قیمت های پایین و زمانی که اصلاح قیمتی بیت کوین در روند رنج به اتمام رسیده می‌توانند برای خرید اقدام کنند و در سقف‌ها معاملات خود را ببندند. هرچند نمی‌توانیم در چنین شرایطی به دنبال رسیدن به سودهای چند هزار درصدی باشیم اما این نوسانات در یک بازه زمانی یکی دو ماهه می‌تواند سودهای بسیار جذابی را در اختیار سرمایه‌گذاران نوسانگیر قرار دهد..

از طرف دیگر تکرار این معاملات در بازار فیوچرز ارز دیجیتال همراه با اهرم معاملاتی سودهایی به مراتب بیشتری را نیز در اختیار کاربران قرار خواهد داد که البته این مهم نیاز به تسلط کامل و کافی به دانش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دارد و در غیر این صورت می‌تواند تبدیل به یک سم بزرگ برای معاملات کاربران شود.

کاربرانی که به دنبال یک سرمایه گذاری مطمئن و جذاب هستند معمولا خیلی سراغ بازار فیوچرز نمی‌روند اما کسانی که ریسک پذیری قابل توجهی داشته باشند می‌توانند از مزیت‌های بازار فیوچرز برای رسیدن به سودهای جذاب بازار ارز دیجیتال در چنین روندهایی استفاده کنند. در دوره آموزش ارز دیجیتال در کنار شما هستیم تا تمام جزئیات لازم برای معامله‌گری در بازار فیوچرز ارز دیجیتال را نیز به شما آموزش دهیم و شما را برای ورود به این بازار آماده کنیم.

ارائه بهترین و مدرن‌ترین استراتژی‌های معاملاتی از جمله نکاتی است که در دوره آموزش ارز دیجیتال به دانش پذیران یاد داده خواهد شد تا بتوانند یک معامله‌گر موفق در بازار ارز دیجیتال شوند. توصیه می‌کنیم که اگر دانش تحلیلی لازم و کافی برای حضور در بازار فیوچرز را ندارید هرگز از این بازار برای معاملات خود استفاده نکنید و از همان بازار اسپات معاملات خود را در پیش بگیرید.

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ

کدام سناریو را انتخاب کنیم؟

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ را در ۴ سناریوی مختلف مورد بررسی قرار دادیم و تمام نکاتی که می‌توانند هر کدام از این سناریوها را تقویت کنند را نیز با شما در میان گذاشتیم. احتمالاً سوال بسیار مهمی که ذهن شما را به خود درگیر کرده این است که کدام یک از این سناریوها احتمال بیشتری دارند و روی کدام یک باید بیشترین میزان تمرکز را داشته باشیم؟ یکی از روش‌هایی که می‌توانیم با استفاده از آن به این سوال پاسخ دهیم بررسی روند تغییرات قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ های قبلی است. در صورتی که یک رفتار مشخص برای بیت کوین در هاوینگ های قبلی تکرار شده باشد عملاً تکرار شدن دوباره آن در هاوینگ پیش رو نیز چندان دور از انتظار نخواهد بود. از این رو در ادامه نحوه تغییرات قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ های قبلی را به صورت مجزا با یکدیگر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ ۲۰۱۲

اولین هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۱۲ رخ داد و هاوینگ سال ۲۰۱۲ بیشترین میزان سودآوری را برای بیت کوین تاکنون در میان تمام هاوینگ های رخ داده به وجود آورده است. بیت کوین قبل از هاوینگ ۲۰۱۲ بعد از اینکه یک سقف قیمتی جذاب را برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران خود رقم زده بود شروع به یک اصلاح قیمتی و کاهش قیمتی نمود. سپس چند هفته قبل از هاوینگ شاهد رشد‌های نسبی در قیمت بیت کوین بودیم.

اگر بخواهیم بر اساس نحوه رفتار قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ ۲۰۱۲ درباره هاوینگ پیش رو اظهار نظر داشته باشیم عملاً این سناریوی شماره ۳ است که بهترین گزینه برای سرمایه گذاری ما خواهد بود. در سناریوی شماره ۳ اشاره کردیم که در صورتی که اخبار بد بر روی بیت کوین در یکی دو ماه آینده پیش روی ما قرار بگیرد ممکن است روند قیمت بیت کوین یک روند نزولی باشد و سپس چند هفته قبل از هاوینگ شاهد افزایش قیمت آن باشیم.

البته شرایط و جوانب نشان می‌دهد که در صورتی که این سناریو به وقوع بپیوندد عملاً نباید منتظر اصلاح قیمتی خیلی بزرگ یا رشد قیمتی خیلی بزرگ قبل از هاوینگ باشیم و این اتفاقات نسبت به رفتارهای گذشته بیت کوین جمع و جورتر خواهد بود.

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ ۲۰۱۶

نکته بسیار مهمی که درباره هاوینگ ۲۰۱۶ باید با نشاط داشته باشیم این است که رفتار آن در چند ماه منتهی به این پدیده تقریباً مشابه با سناریوی شماره ۴ بود. چند ماه قبل از هاوینگ ۲۰۱۶ شاهد بودیم که بیت کوین یک روند کاملاً رنج را در پیش گرفت و با نوسانات بسیار کوتاه بالا و پایین می‌رفت اما در نزدیکی‌های هاوینگ روند صعودی آن آغاز شد.

البته این موضوع بر روی نحوه رفتار بیت کوین بعد از هاوینگ نیز تاثیر داشت اما به هر حال روندی که بر روی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۶ شاهد بودیم سناریوی شماره ۴ یعنی ثابت باقی ماندن قیمت و سپس افزایش قیمت آن در نزدیکی‌های هاوینگ بود.

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ ۲۰۲۰

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ نیز مطابق با سناریوی شماره ۳ یعنی ثابت باقی ماندن قیمت تا نزدیکی‌های هاوینگ و سپس افزایش قیمت در نزدیکی‌های آن بود. با توجه به اینکه در سال ۲۰۱۸ شاهد رشد‌های قیمتی بسیار زیادی در بازار ارز دیجیتال بودیم انتظار اینکه یک روند اصلاحی در بازار آغاز شود وجود داشت. دقیقاً مشابه با همان شرایطی که در سال ۲۰۲۱ برای بیت کوین و رفقا در بازار ارز دیجیتال رخ داده است.

نحوه رفتار بیت کوین در سال ۲۰۱۸ در قبل از هاوینگ بسیار نزدیک به شرایط کنونی بیت کوین در بازار دارد. با توجه به اینکه در سال ۲۰۲۱ یک رشد قیمتی جذاب را برای بیت کوین شاهد بودیم سپس بازار وارد یک روند نزولی شد و اکنون این روند نزولی برگشته و شاهد افزایش قیمت ها در بازار هستیم.

طبق سناریوی شماره سوم این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین تا نزدیکی‌های هاوینگ یک رفتار کاملاً رنج را برای خود رقم بزند و سپس در نزدیکی‌های هاوینگ به دلیل جذابیت‌های سرمایه گذاری که این پدیده در بازار ایجاد می‌کند، شاهد افزایش قیمت ها در آن خواهیم بود که می‌تواند سناریوی شماره ۳ را تبدیل به محتمل‌ترین گزینه برای چند ماه آینده در بازار نماید.

نکته بسیار مهمی که درباره سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال و همچنین بیت کوین قبل از هاوینگ بعدی باید با اشاره داشته باشیم در نظر گرفتن روش‌های مدیریت سرمایه برای کنترل ریسک در این بازار است. اگر شما از روش‌های کنترل ریسک برای سرمایه گذاری خود در بازار استفاده کنید این فرصت را خواهید داشت تا کمترین میزان خطر را برای دارایی‌های خود شاهد باشید و بیشترین میزان سود را نیز به دست آورید.

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ

کلام آخر

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ را در سناریوهای مختلفی برای شما مورد بررسی قرار دادیم و اکنون شما به خوبی می‌دانید که چه شرایطی در بازار بیت کوین تا قبل از هاوینگ ممکن است پیش روی شما قرار بگیرد. نکته بسیار مهمی که باید در این باره به شما گوشزد کنیم برنامه‌ریزی برای یک سرمایه گذاری کاملاً برنامه‌ریزی شده و مطابق با سناریوهای پیش رو است تا شما بتوانید سرمایه‌های خود را از خطرات ارز دیجیتال دور نگه دارید.

امکان شرکت در کلاس‌های حضوری ارز دیجیتال و همچنین خرید پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال روش‌هایی هستند که در کانون بورس برای ارتقای سطح دانش کاربران آماده کرده ایم و شما با استفاده از این کلاس‌ها می‌توانید دانش لازم برای معامله‌گری در بازار ارز دیجیتال را به دست آورده و تبدیل به یک معامله‌گر موفق در بازار شوید.

حتما بخوانید: آموزش فیوچرز کوینکس

در انتهای مقاله از شما دعوت می‌کنیم تا اگر دیدگاهی نسبت به نحوه تغییرات قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ دارید حتماً نقطه نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما و سایر کاربران در میان بگذارید تا با تبادل نظرات عملاً تمام کاربران ایرانی بتوانند بهترین شرایط را برای سرمایه گذاری خود در بازار ارز دیجیتال بر روی بیت کوین و سایر آلتکوین ها رقم بزنند. بررسی این دیدگاه‌ها همچنین شرایط جذابی را برای معاملات خود شما نیز به دنبال خواهد داشت.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: