لوگو کانون بورس

سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال | جدول مقایسه سود استیک

سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال
شما در حال مطالعه مقاله ۱۵ از ۲۹ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

با توجه به اینکه استیک ارز دیجیتال یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری در این بازار است و خیلی‌ها به دنبال استفاده از مزیت‌های آن هستند، از این رو بعد از معرفی بهترین ارز برای استیک لازم دانستیم تا به معرفی بهترین سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال هم بپردازیم. معرفی سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال برای خود ما نیز جذابیت خاص خود را دارد. زیرا تصمیم گرفتیم تا برای این موضوع یک تحقیق گسترده روی تمام پلتفرم ها داشته باشیم تا بعد از مدت‌ها اگر پلتفرم جدیدی با شرایط بهتر نسبت به سایت های قدیمی روی کار آمده بود، بخشی از دارایی‌های خود را برای استیک به آن انتقال بدهیم. به همین دلیل این مقاله می‌تواند بسیار ارزشمند باشد و راهنمای خوبی برای رسیدن به یک درآمد جذاب برای خود شما.

در مقالات گذشته دو مورد از بهترین پلتفرم ها و سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی را معرفی کرده‌ایم. استیک در تراست والت و استیک در اتمیک والت را به صورت کامل و جامع به همراه معرفی سود استیک رمز ارزهای مختلف در آنها برای شما تشریح کردیم. حالا نوبت به بررسی تعداد سایت‌ ها و پلتفرم های بیشتری رسیده که شاید با معرفی آنها بتوان گزینه‌ای را پیدا کرد تا شرایط بهتری داشته باشد. در این مقاله با ما همراه باشید.

راهنمای مطالعه نمایش

انواع سایت استیک ارز دیجیتال

در اولین قدم باید انواع سایت استیک ارز دیجیتال را به شما معرفی کنیم. با توجه به اینکه امکان استفاده از خدمات بسیاری از سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی در دسترس نیست، از این رو در معرفی آنها نیز خیلی دستمان باز نخواهد بود و باید در کنار معرفی آنها، امکان استفاده از این سایت‌ ها را نیز به شما معرفی نماییم. به صورت کلی انواع پلتفرم ها و سایت های زیر برای استیکینگ ارز دیجیتال در دسترس کاربران جهانی قرار دارد که هر یک مزیت‌ها و معایب خاص خود را دارند:

 • صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال داخلی و خارجی
 • صرافی‌های غیرمتمرکز
 • استخرهای استیک زیر نظر پلتفرم های بزرگ مانند پروژه‌های دیفای
 • استخرهای استیک خصوصی
 • کیف پول‌های نرم افزاری
 • سایت های اختصاصی توکن‌های مختلف
 • سایت های واسطه‌گری استیک ارز دیجیتال
 • پلتفرم های ارز دیجیتال برای استیک

سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال

صرافی‌های متمرکز

معمولا بهترین سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال برای اکثر کاربران جهانی همین صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال هستند که به تازگی برخی از صرافی‌های داخلی نیز به جمع آنها اضافه شده‌اند. صرافی‌های متمرکز شرایط بسیار خوبی برای استیک کردن دارند و بیشترین تعداد توکن و بالاترین سودها را به خود اختصاص داده‌اند. در صرافی‌های بزرگ معمولا افراد حرفه‌ای در پشت میز قرار گرفته و تیم  مدیریت قدرتمندی دارند. همین موضوع باعث شه تا فعالیت آنها در بازار به شدت حرفه‌ای باشد. در صرافی‌ها به دلیل فعالیت‌های گسترده، می‌توانید منتظر رسیدن به سودهای بیشتر در بازار نیز باشید. به همین دلیل در میان سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال سایت صرافی‌ها شرایط بسیار ایده آلی دارد و اگر بخواهیم واقع بین باشیم، رتبه‌های بالای این روش سرمایه گذاری همین صرافی‌ها هستند.

البته متاسفانه امکان استفاده از خدمات بسیاری از صرافی‌های خارجی برای کاربران ایرانی وجود ندارد و عملا این صرافی‌ها تبدیل به سایت های ممنوعه برای کاربران ایرانی شده‌اند. بایننس، کوین بیس یا کوکوین که اکنون هیچ خدماتی به کاربران ایرانی نمی‌دهند، سودهای خوبی از فرایند استیک دارند. حتی برخی از توکن‌ها در این صرافی‌ها گاهی با سودهای ۱۰۰ درصدی سالانه نیز عرضه شده‌اند که متاسفانه امکان استفاده از این خدمات برای کاربران ایرانی با آی پی ایران وجود ندارد.

صرافی‌های غیرمتمرکز

یکی دیگر از انواع سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال که می‌توان از آنها نیز برای استیک کردن رمز ارزها و توکن‌های مختلف استفاده کرد صرافی‌های غیرمتمرکز هستند. صرافی‌های غیرمتمرکز پلتفرم هایی هستند که گزینه بسیار مناسبی برای استیک کردن محسوب می‌شوند و به دلیل وجود ولیدیتورهای بسیار زیاد در این پلتفرم ها شاهد رونمایی از سودهای بسیار زیادی در آنها برای استیک توکن‌های مختلف هم هستیم. البته هرچند صرافی‌های غیرمتمرکز داخلی نداریم اما صرافی‌های غیرمتمرکز خارجی به دلیل عدم وابستگی به هیچ نهاد یا شرکتی معمولاً در ارائه خدمات به کاربران ایرانی چالش خیلی زیادی ندارند. البته میان آنها نیز گزینه‌هایی وجود دارند که ارتباط خود را با کاربران ایرانی قطع کرده‌اند و حتماً باید به دنبال استفاده از خدمات صرافی‌های بروید که چنین شرایطی نداشته باشند.

استخرهای استیک زیر نظر پلتفرم های بزرگ مانند پروژه‌های دیفای

در میان سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال می‌توانیم سایت هایی را نیز به شما معرفی کنیم که به عنوان استخر استیکینگ در پروژه‌های دیفای تعریف شده و عملاً هدف از ایجاد آنها همان استیکینگ است. همانطور که می‌دانید در فرایند استیکینگ عملاً شما به عنوان یک نود وارد شبکه بلاکچین رمز ارز مورد نظر خودتان می‌شوید و به پاس فریز کردن توکن‌ها می‌توانید پاداش دریافت کنید. استخرهای استیکینگ شرایط بسیار خوبی برای منظور دارند و عملاً به دلیل حجم بسیار زیاد سرمایه‌های خوابیده شده در آنها سود خوبی هم به دست می‌آورند. البته متاسفانه در میان استخرهای استیکینگ گزینه‌های بسیار زیادی هم وجود دارد که فعالیت خود را به صورت کلاهبرداری انجام می‌دهند و در صورتی که در انتخاب آنها دقت کافی نداشته باشید ممکن است با چالش‌های بسیار زیادی روبرو شوید. انتخاب استخر استیکینگ مناسب و مطمئن یکی از پرچالش‌ترین فرایندهایی است که شما باید آن را انجام دهید و در صورت عدم دقت به این موضوع به هیچ وجه نمی‌توانید سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشید.

استخرهای استیک خصوصی

معرفی سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال را با بررسی استخرهای استیک خصوصی ادامه می‌دهیم. در میان پلتفرم ها و پروژه‌های دیفای سایت هایی هم هستند که بدون حضور در این پروژه و به صورت خصوصی فرایند استیک را برای کاربران خود انجام می‌دهند و امکان استفاده از خدمات چنین استخرهایی هم برای شما وجود دارد. دقت داشته باشی که موضوع کلاهبرداری که در پروژه‌های دیفای به آن اشاره کردیم در استخرهای استیک خصوصی به مراتب شدیدتر هم می‌شود و باید دقت خود را در انتخاب یکی از این موارد بیشتر هم کنید.

کیف پول‌های نرم افزاری

یکی از جذاب‌ترین و بهترین گزینه‌ها برای استیکینگ مخصوصاً برای کاربران ایرانی استفاده از پلتفرم کیف پول‌های نرم‌افزاری است که جذابیت‌های بسیار زیادی دارند و به دلیل امکان استفاده از آنها برای کاربران ایرانی معمولاً جذابیت آنها برای ایرانی‌ها بیشتر هم هست. کیف پول‌ها نیز به نوعی استخر استیکینگ محسوب می‌شوند و شما می‌توانید با ورود به آنها و انتقال توکن‌های خود به یکی از آنها برای استیک توکن‌های مختلف اقدام کنید.

البته شایان ذکر است که تمام کیف پول‌های نرم‌افزاری امکان استیک تمام توکن‌ها را ندارند و شما باید در این باره دقت کنید و بهترین گزینه را برای توکن مورد نظر خود برای استیک انتخاب کنید. در مقالات گذشته به معرفی شرایط استیک کردن توکن‌ها در کیف پول‌های تراست ولت و اتمیک ولت پرداخته‌ایم و نکات مهمی را در این باره با شما در میان گذاشتیم که شما می‌توانید با استفاده از آنها به دنبال یک رویکرد مناسب در فرآیند استیکینگ در بازار ارز دیجیتال باشید.

سایت های اختصاصی توکن‌های مختلف

برخی از توکن‌های تعریف شده در بازار برای استیک کردن خود این توکن‌ها می‌توانند گزینه مناسبی باشند و اگر شما وارد سایت این توکن‌ها شوید می‌توانید آنها را برای استیک در نظر بگیرید. البته وقتی صحبت از سایت های اختصاصی توکن‌های مختلف برای استیک می‌کنیم در واقع اشاره ما فقط امکان استیک کردن خود این توکن‌ها در این سایت‌ ها است و برای استیک کردن سایر توکن‌ها نمی‌توانید از خدمات آنها استفاده نمایید. دلیل اصلی که تصمیم گرفتیم سایت های اختصاصی توکن‌های مختلف را نیز به عنوان گزینه‌هایی برای استیک کردن به شما معرفی کنیم این است که گاهی اوقات امکان استیک کردن برخی از توکن‌ها فقط در سایت های اختصاصی آنها وجود دارد و از این گذشته ممکن است در فرایند این استیک شما به بیشترین سود مورد نظر در تمام پلتفرم ها برسید.

پلتفرم های ارز دیجیتال برای استیک

در نهایت به عنوان آخرین گزینه باید پلتفرم هایی را به شما معرفی کنیم که به صورت اختصاصی برای استیک کردن به جود آمدند و شما می‌توانید با ورود به این پلتفرم ها از شرایط آنها برای استیک کردن رمز ارزهای مختلف استفاده کنید. همانطور که می‌دانید رمز ارزهای تعریف شده در بازار ارز دیجیتال هر یک در یک حوزه خاصی تعریف می‌شوند و کاربردهای خاصی دارند و یکی از این کاربردها هم استیک است. همانطور که ارزهای دیجیتال حوزه متاورس داریم ارزهای دیجیتال حوزه استیکینگ هم داریم و شما می‌توانید با استفاده از پلتفرم چنین رمز ارزهایی حتی توکن‌های مختلف دیگر را نیز استیک کنید.

وقتی پلتفرم یک ارز دیجیتال به صورت اختصاصی برای استیکینگ توسعه پیدا کرده عملاً می‌توانید خدمات بسیار زیادی را در آنها در اختیار داشته باشید و نکته بسیار مهم در استفاده از خدمات چنین پلتفرم های امنیت بسیار بالای آنها است. در ادامه در کنار معرفی بهترین سایت‌ ها برای استیکینگ رمز ارزها به معرفی چنین پلتفرم هایی هم خواهیم پرداخت که اگر به دنبال استفاده از آنها باشید شناخت اولیه نسبت به آنها را پیدا کنید.

سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال

نحوه انتخاب بهترین سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال

یکی از نکات بسیار مهمی که در معرفی سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال باید به آن بپردازیم این است که اصلاً چگونه باید بهترین گزینه را برای استیک کردن انتخاب کنیم و آیا معیاری برای انتخاب بهترین‌ها در میان تمام سایت‌ ها و پلتفرم ها وجود دارد یا خیر؟ البته دقت کنید که این معیارها و گزینه‌هایی که قرار است در این بخش به معرفی آنها بپردازیم در واقع متر و معیاری برای رتبه‌بندی سایت‌ ها و پلتفرم های استیکینگ است. اگر شما به دنبال این هستید که یک پلتفرم مناسب و ایده‌آل برای استیک کردن یک ارز دیجیتال انتخاب کنید باید گزینه‌های متفاوتی را بررسی نمایید که در مقالات جداگانه به بررسی این موضوع پرداخته‌ایم.

اما به هر حال برای رده‌بندی سایت‌ ها و پلتفرم های مختلف هم لازم دانستیم تا نکات مهمی را در نظر بگیریم و در نهایت در مجموع این نکات است که تصمیم گرفتیم تا بهترین گزینه‌ها را در فرایند استیک به شما معرفی نماییم. دقت داشته باشید که هر یک از معیارهایی که برای انتخاب بهترین سایت استیک ارز دیجیتال در ادامه معرفی خواهیم کرد ممکن است شرایط متفاوتی برای هر یک از این پلتفرم ها ایجاد نمایند. ملاک انتخاب ما در این مقاله مجموع تمام شرایط است و به هر دلیلی اگر پلتفرمی پیدا کردید که در یکی از این معیارها رتبه بالاتری دارد نشان دهنده این نیست که بهترین گزینه برای استیکینگ است. به عنوان مثال ممکن از یک پلتفرم سود بسیار بالایی را برای فرایند استیکینگ در نظر بگیرد اما امنیت کافی نداشته باشد و عملاً به هیچ وجه نمی‌توان چنین پلتفرمی را در جایگاه بالا قرار داد.

توکن‌های قابل استیک

سایت استیک ارز دیجیتال باید قابلیت استیک توکن‌های مختلفی را برای کاربران خود فراهم آورد و این امر اجتناب ناپذیر است. اگر به دنبال استیک کردن یک توکن خاص هستید که در هیچ کدام از پلتفرم های موجود برای استیکینگ در دسترس نیست عملاً باید به دنبال سایت تخصصی خود آن توکن بروید. اما اگر به دنبال انتخاب بهترین پلتفرم برای استیک کردن هستید حتماً باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که امکان استیک کردن توکن‌های مختلفی در آن وجود داشته باشد و کاربران زیادی بتوانند از این فرایند استفاده کنند.

حسن شهرت و امنیت

دومین معیاری که در انتخاب بهترین سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال باید مد نظر قرار بگیرد حسن شهرت و امنیت پلتفرم مورد نظر است. فرض کنید که یک پلتفرم دیفای هم اکنون ادعا کند که سودهای چند ۱۰ درصدی را برای استیکینگ تمام توکن‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهد و دسترسی به آن نیز برای تمام کاربران آزاد است. آیا شما به چنین پلتفرمی که تاکنون در بازار حضور نداشته و هیچ شناختی نسبت به آن ندارید اعتماد کرده و تمام دارایی خود را برای استیکینگ در اختیار آنها قرار می‌دهید؟

اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است عملاً شما به هیچ وجه با خطرات ارز دیجیتال آشنا نیستید و نمی‌دانید که این بازار چقدر می‌تواند چالش برانگیز باشد. وقتی شما بدون در نظر گرفتن امنیت برای استیک کردن وارد یک پلتفرم می‌شوید عملاً هیچ دیدگاهی نسبت به این روش سرمایه گذاری ندارید و تمام فرایند سرمایه گذاری شما با ریسک بسیار بالایی همراه خواهد بود. اگر بخواهیم در این باره خیلی راحت‌تر صحبت کنیم باید به شما عنوان کنیم که حتی استیک کردن یک رمز ارز با سود بسیار کم به مراتب می‌تواند شرایط بهتری برای شما نسبت به استیک کردن یک توکن با سود بالا اما در یک پلتفرم نا ایمن باشد. بنابراین در معرفی تمام گزینه‌هایی که امکان استیک کردن توکن‌های مختلف در آنها وجود دارد امنیت را به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی در نظر گرفته و هر صرافی یا پلتفرمی که چنین شرایطی را نداشته باشد از این لیست حذف کرده‌ایم.

برای خود ما در کانون بورس امنیت در فرایند سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال در اولویت اصلی قرار دارد و به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی امنیت را برای سرمایه گذاری خود به خطر نمی‌اندازیم.  از این رو در تمام مقالات و در تمام معرفی‌های خود چه از صرافی‌های ارز دیجیتال و چه سایت های معتبر برای استخراج ارز دیجیتال و استیکینگ نیز این شرایط را در نظر می‌گیریم تا هیچگونه چالشی از این بابت به وجود نیاید.

شرایط و سود استیک

سایت استیک ارز دیجیتال حتماً باید شرایط مشخص و سود مطمئن و مشخصی برای فرایند استیکینگ در نظر گرفته و آن را در اختیار کاربران خود قرار دهد. شرایط بسیار مختلفی برای استیکینگ وجود دارد که شما قبل از شروع فرایند استیکینگ و سرمایه گذاری در این روش حتماً باید آنها را برای پلتفرم مورد نظر خود استخراج کنید. شرایطی مانند اینکه فرایند استیکینگ چه مقدار سود برای شما به دنبال خواهد داشت و یا اینکه بعد از گذشت چه مدتی می‌توانید توکن‌های خود را از حالت فریز خارج کنید.

در برخی از سایت‌ ها شما می‌توانید به صورت هفتگی سود حاصل از فرایند استیکینگ را دریافت کنید و در برخی از پلتفرم ها نیز این موضوع ماهانه است و نمی‌توانید بعد از خارج کردن توکن‌های خود بعد از یک هفته سود آن را به دست آورید. با این حساب باید دقت کنید که تمام این شرایط برای پلتفرم مورد نظر شما برای استیکینگ کاملاً مشخص باشد و شما قبل از فریز کردن توکن‌ها به این موارد دقت کنید. در تعجب هستیم که برخی از افراد حتی به این موارد ساده نیز دقت نکرده و به دنبال استیک کردن توکن‌های ارزشمند خود در پلتفرم هایی می‌روند که چنین شرایطی را از قبل مشخص نمی‌کنند.

سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال

منابع آموزشی کاربران

یکی از ویژگی‌های اضافی که در سایت های مختلف که امکان استیک کردن توکن‌ها را برای شما ایجاد می‌نمایند وجود منابع آموزشی چه برای استیک کردن و چه برای سایر روش‌های سرمایه گذاری در بازار است. حتی در بهترین پلتفرم‌ استیک ارز دیجیتال برای ایرانی‌ ها نیز باید این گزینه را مورد بررسی قرار دهید و دست روی گزینه‌هایی بگذارید که چنین شرایطی را برای شما ایجاد کرده باشند. هرچند در نگاه اول بررسی منابع آموزشی کاربران برای فرایند استیکینگ چندان مهم جلوه نمی‌کند اما دقت داشته باشید که وجود منابع آموزشی در واقع نشان از یک پلتفرم معتبر دارد و معمولاً پلتفرم های دست به چنین مواردی می‌زنند که سابقه و اعتبار بالایی در بازار داشته باشند.

حتی در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها نیز دقت به این موضوع می‌تواند اهمیت قابل توجهی داشته باشد و اگر شما به دنبال انتخاب صرافی‌های بروید که منابع آموزشی مختلفی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند می‌توانید حداقل دست روی گزینه‌هایی گذاشته باشید که امنیت کافی دارند.

فضای کاربری آسان

استیک کردن به خودی خود یک روش سرمایه گذاری پیچیده است و شما باید در این فرایند چالش‌های مختلفی را از پیش رو بردارید و در صورتی که یک سایت برای چنین روش سرمایه گذاری محیط کار بر پسند و شرایط آسانی در نظر نگرفته باشد پیچیدگی‌های این روش سرمایه گذاری برای شما بیشتر هم خواهد شد. بازار ارز دیجیتال از همان زمان ورود خود به زندگی بشر با این چالش روبرو بوده و بسیاری از افرادی که در حال حاضر در این بازار حضور ندارند اصلی‌ترین دلیل خود را سخت بودن فرایند ورود و سرمایه گذاری در این بازار تلقی می‌کنند.

حالا وقتی وارد بازار ارز دیجیتال می‌شوید و به دنبال یک سرمایه گذاری حرفه‌ای در این بازار هستید مشاهده می‌کنید که همین چالش‌ها برای مراحل بعدی سرمایه گذاری و روش‌های مختلف سرمایه گذاری در این بازار وجود دارد. با این حساب بسیار مهم است که شما در فرایند انتخاب سایت استیک ارز دیجیتال این گزینه را در نظر بگیرید و سراغ گزینه‌هایی بروید که در کل یک پروسه کاملاً مشخص و ساده را برای استیکینگ در نظر گرفته باشند. این موضوع همچنین باعث می‌شود تا میزان اشتباهات و ریسک شما نیز به حداقل میزان ممکن برسد و بتوانید یک سرمایه گذاری مطمئن‌تر در بازار برای خود داشته باشید.

پشتیبانی قدرتمند

سایت استیک ارز دیجیتال باید دارای یک پشتیبانی عالی و حساب شده باشد و شما در هر لحظه بتوانید تمام چالش‌های خود را با تیم پشتیبان در میان گذاشته و به پاسخ‌های خود برسید. نکته بسیار مهم درباره پشتیبانی قدرتمند در سایت های موجود برای استیکینگ این است که متاسفانه این چالش توسط کاربران ایرانی خیلی جدی گرفته نمی‌شود و بعداً با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند و نمی‌توانند شرایط خوبی را برای خود ایجاد کنند.

پشتیبانی باعث می‌شود تا شما اطمینان بیشتری نسبت به فرایند سرمایه گذاری خود داشته باشید و خود این پشتیبانی می‌تواند اطمینان شما را نسبت به امنیت سایت مورد نظر نیز افزایش دهد. در حال حاضر علاوه بر صرافی‌های متمرکز ول‌های نرم‌افزاری نیز پشتیبانی‌های قدرتمند و خوبی دارند و استفاده از پلتفرم آنها باعث می‌شود تا شما بتوانید امنیت خوبی را در این روش سرمایه گذاری حس کنید.

اپلیکیشن موبایلی همراه با سایت

ارائه خدمات اضافی یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که در انتخاب بهترین سایت استیک ارز دیجیتال باید مد نظر قرار بگیرد. خدمات اضافی بسیار مختلفی را می‌توانیم برای پلتفرم های مختلف که امکان استیک کردن رمز ارزها را برای ما ایجاد می‌کنند معرفی کنیم که یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین آنها ارائه این خدمات در اپلیکیشن موبایلی است. حتی بسیاری از پلتفرم ها وجود دارند که امکان استیک کردن و استفاده از این خدمات را در اپلیکیشن‌های موبایلی برای کاربران خود فراهم کرده و شرایط استیک کردن در نسخه دسکتاپ را ندارند. این موضوع باز هم با توجه به شرایط موجود کاربران جهانی قابل دفاع است تا اینکه یک صرافی یا یک پلتفرم به هیچ وجه اپلیکیشن موبایلی نداشته باشد.

با توجه به اینکه موبایل همیشه در کنار ما هست و می‌توانیم مدیریت بهتر و راحت‌تری بر روی فرایند سرمایه گذاری خود داشته باشیم از این رو استفاده از اپلیکیشن‌های موبایلی می‌تواند یک گزینه بسیار مهم برای انتخاب سایت های مختلف معتبر برای استیکینگ باشد.

سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال

 سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال

در نهایت نوبت به سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال می‌رسد که قرار است آنها را در یک لیست ۱۰ تایی به شما معرفی کنیم. البته در آینده ممکن است با به روز رسانی این مقاله حتی تعداد این پلتفرم ها را بیشتر هم کنیم اما در حال حاضر قرار است ۱۰ مورد از بهترین سایت های معتبر برای استیکینگ توکن‌های مختلف را به شما معرفی نماییم. لازم به توضیح است که معرفی این سایت‌ ها به هیچ وجه به ترتیب رتبه نیست و چند رتبه بالای معرفی شده شرایط مشابهی با یکدیگر دارند و نمی‌توانیم خیلی میان آنها تمایز خاصی در نظر بگیریم.

شاید اگر بخواهیم تمام این پلتفرم ها که در حال معرفی آنها هستیم را تنها از دو ویژگی با یکدیگر متمایز کنیم شرایط برای آنها متفاوت خواهد بود. تعداد توکن‌های در نظر گرفته شده برای استیکینگ و سود حاصل از این فرایند دو گزینه بسیار مهمی است که حتی می‌تواند انتخاب شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. البته همانطور که در بالا اشاره کردیم امنیت هم یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب بهترین سایت برای استیکینگ است که ما سعی کردیم تا تنها گزینه‌هایی را به شما معرفی کنیم که از این نظر هیچگونه چالشی نداشته باشند.

۱- کوین بیس

وقتی به دنبال معرفی بهترین سایت استیک ارز دیجیتال باشیم، نمی‌توانیم از صرافی معروفی مانند کوین بیس چشم پوشی کنیم. البته دل خوشی هم از این معرفی نداریم، زیرا عملا امکان استفاده از خدمات این صرافی برای کاربران ایرانی وجود ندارد و هر چقدر که به مزیت‌های استیکینگ در آن اشاره می‌کنیم، در نهایت نتیجه‌ای جز آه و افسوس گریبانگیر ما نمی‌شود. نفرین به باعث و بانی این چالش‌ها برای سرمایه گذاری کاربران ایرانی!

کوین بیس یک صرافی آمریکایی ارز دیجیتال است که در طول این ساله‌ها هر چند همیشه زیر سایه بایننس بوده و هنوز حجم معاملات آن با بایننس قابل مقایسه نیست، اما با این وجود این صرافی در آمریکا بسیار شناخته شده و معروف و محبوب است.

سایت استیک ارز دیجیتالمزیت‌ها:

 • رابط کاربری ساده و کاربر پسند
 • فرایند‌های بسیار ساده برای استیک رمز ارزها
 • امنیت بسیار بالا و تضمین شده
 • پلتفرمی محبوب و مشهور
 • توزیع خودکار پاداش‌ها و جوایز حاصل از استیک
 • سابقه طولانی در بازار

معایب:

 • تعداد گزینه‌های محدود نسبت به بسیاری از صرافی‌های متمرکز رقیب و یا کیف پول‌های نرم افزاری
 • جوایز کمتر نسبت به بسیاری از پلتفرم ها
 • محدودیت‌های جغرافیای و عدم امکان استفاده کاربران بسیاری از کشورها

۲- بایننس و بایننس آمریکا

معرفی بهترین سایت استیک ارز دیجیتال با بررسی شرایط صرافی بایننس ادامه می‌دهیم. دلیل جدا کردن این صرافی به دو قسمت این است که بایننس در دو شعبه کاملا متفاوت بایننس و بایننس آمریکا فعالیت دارد و قوانین این دو صرافی نسبت به هم کاملا متفاوت هستند. بایننس برای امکان ارائه خدمات به کاربران آمریکایی اقدام به راه اندازی یک شعبه کاملا خاص برای کاربران آمریکایی با نام بایننس آمریکا کرده است. این صرافی به عنوان برترین صرافی جهان در همه نوع روش‌های سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال گزینه ایده آلی محسوب می‌شود و خیلی‌ها به دنبال استفاده از خدمات آن هستند.

هر چند امکان استفاده از خدمات صرافی بایننس برای کاربران ایرانی وجود ندارد، اما با این حال برای معرفی بهترین سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال نمی‌توانستیم به آن نپردازیم. حتی در بسیاری از کیف پول‌های نرم افزاری نیز از استخرهای بایننس برای استیک استفاده می‌شود. مزیت‌ها و معایب استیکینگ در بایننس را در ادامه با هم مرور می‌کنیم.

مزیت‌ها:

 • تعدد بالای تعداد توکن‌ها برای استیک
 • سود سالانه بسیار بالا برای بسیاری از توکن ها
 • فضای کاربری بسیار ساده
 • امکان استفاده هم در موبایل و هم در سایت
 • روش‌های مختلف استیکینگ با ولیدیتورهای مختلف
 • امنیت بالا

معایب:

 • محدودیت‌های جغرافیایی مخصوصا برای صرافی بایننس آمریکا
 • عدم دسترسی کاربران ایرانی
 • دیدگاه بد بسیاری از کاربران به دلیل اتفاقات امنیتی رخ داده در گذشته

۳- کریپتو دات کام

معرفی سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال با معرفی یکی دیگر از صرافی‌های متمرکز که شرایط بسیار ایده‌آل و خوبی را برای استیک کردن رمز ارزهای مختلف برای کاربران ایجاد کرده یعنی صرافی کریپتو دات کام ادامه می‌دهیم. این صرافی برای اولین بار در شرق آسیا و در کشور سنگاپور راه اندازی شده و کم کم به سایر کشورها و حتی به بازار اروپا و آمریکا هم رسیده است و در حال حاضر خدمات خود را برای طیف وسیعی از کاربران در سرتاسر دنیا فراهم آورده است.

در حال حاضر به دلیل اینکه صرافی کریپتو دات کام در حال ارائه خدمات به کاربران آمریکایی است از این رو از قوانین این کشور پیروی کرده و امکان استفاده از خدمات خود برای کاربران ایرانی را ممنوع اعلام کرده است. به این ترتیب کاربران ایرانی هم حتی امکان استفاده از خدمات این صرافی آسیایی را نیز برای استیکینگ رمز ارزهای مختلف ندارند و نمی‌توانند از مزیت‌های بسیار زیاد این صرافی استفاده کنند. با این حساب خیلی هم نباید به بررسی شرایط استیکینگ در این صرافی بپردازیم و تنها با ارزیابی مزیت‌ها و معایب آن توضیح خود را کامل می‌کنیم.

مزیت‌ها:

 • فضای کاربری ساده و کاربرپسند در سایت و اپلیکیشن موبایل
 • جوایز ارزهای دیجیتال متعدد
 • توزیع جوایز به صورت هفتگی
 • انعطاف‌پذیری بالا در زمان توزیع جوایز
 • شهرت بالا و تعداد کاربران زیاد

معایب:

 • نگرانی‌های امنیتی
 • دسترسی محدود برای کاربران بسیاری از کشورها
 • ساختار لایه‌ای برای تعیین مقدار جایزه در سال
 • عدم امکان استفاده برای کاربران ایرانی

۴- کوکوین

یکی از نام آشناترین و جذاب‌ترین صرافی‌های که تا همین چندی پیش امکان استفاده از خدمات آن برای کاربران ایرانی وجود داشت صرافی کوکوین است که این صرافی نیز یکی از بهترین پلتفرم ها برای استیکینگ رمززهای مختلف محسوب می‌شود. صرافی کوکوین در پایه یک صرافی آسیایی است که در کره جنوبی راه اندازی شده و کم کم شاهد ایجاد شعبات مختلف آن در سایر کشورها از جمله هنگ کنگ نیز بوده‌ایم. صرافی کوکوین مشهور به این است که تعداد توکن‌های بسیار زیادی را هم برای خرید و فروش و هم برای استیکینگ در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

این صرافی علاوه بر امکان استفاده از سایت برای استیکینگ رمز ارزهای مختلف یک اپلیکیشن موبایلی بسیار جذاب هم دارد که تا همین چندی پیش کاربران ایرانی از آن برای خرید و فروش توکن‌ها و حتی سرمایه گذاری در بازار فیوچرز ارز دیجیتال نیز استفاده می‌کردند. در حال حاضر با توجه به اینکه احراز هویت در صرافی کوکوین برای استفاده از خدمات مختلف اجباری شده است عملاً ورود به پلتفرم این صرافی با آی‌پی ایران خطرات بسیار زیادی برای شما به دنبال خواهد داشت. در ادامه مهمترین و اصلی‌ترین مزیت‌ها و معایب به استیکینگ توکن‌های مختلف در صرافی کوکوین را با شما در میان می‌گذاریم.

مزیت‌ها:

 • سود بسیار بالای استیکینگ حتی به نسبت صرافی‌های معتبرتر
 • فضای کاربری بسیار ساده و روان و قابل استفاده حتی برای افراد مبتدی
 • در دسترس بودن اپلیکیشن موبایل برای کارانی که به دنبال استیک رمز ارزها در موبایل خود هستند.
 • تنوع بسیار گسترده توکن‌ها برای استیکینگ
 • وجود تعداد بسیار زیادی از ولیدیتورها برای تامین مالی استیکینگ

معایب:

 • حداقل مبلغ استیکینگ بالا
 • پشتیبانی بسیار ضعیف و کند
 • عدم امکان استفاده برای کاربران ایرانی
 • کند شدن اپلیکیشن موبایلی در برخی از مواقع که استفاده از آن ترافیک بالایی دارد.

۵- کراکن

معرفی سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال را با معرفی یکی دیگر از این سایت‌ ها که یک صرافی متمرکز دیگر آمریکایی است ادامه می‌دهیم. صرافی کراکن در سال ۲۰۱۱ در سانفرانسیسکو آمریکا تاسیس شده و بعد از باینس و کوین بیس سومین صرافی از نظر حجم نقدینگی در سرتاسر جهان محسوب می‌شود. البته این رتبه‌بندی در زمان نگارش این مقاله است و همانطور که می‌دانید حجم معاملات در میان صرافی‌ها دائماً در حال تغییر است و ممکن است در زمانی که شما در حال مطالعه این مقاله هستید صرافی دیگری از کراکن بالاتر رفته باشد.

پلتفرم صرافی کراکن گزینه مناسبی برای استیکینگ رمز ارزهای مختلف است و در حال حاضر کاربران آمریکایی بسیار زیادی نیز از این پلتفرم برای استفاده از این روش سرمایه گذاری بهره می‌برند. مسلماً با توجه به اینکه کراکن یک صرافی آمریکایی است امکان استفاده از خدمات آن برای کاربران ایرانی با آی‌پی ایران وجود ندارد اما نتوانستیم به دلیل پتانسیل بازدهی بسیار زیادی که فرایند استیکینگ در این صرافی دارد آن را از قلم بیندازیم.

مزیت‌ها:

 • فرایند استیکینگ در صرافی کراکن بر روی شبکه بلاک چین انجام می‌پذیرد و امنیت بسیار زیادی به دنبال خواهد داشت.
 • پشتیبانی بسیار وسیع و عالی یکی دیگر از مزیت‌های استیکینگ در کراکن است.
 • سودهای بسیار جذابی را در فرایند استیکینگ برخی از توکن‌ها تا ۲۰ درصد نیز در این صرافی شاهد هستیم.
 • محبوبیت بسیار بالا و قابل اعتماد بودن را نیز می‌توانیم به مزیت‌های کراکن برای استیک کردن اضافه کنیم.

معایب:

 • متاسفانه پلتفرم کراکن کاربر پسند طراحی نشده و این چالش هنوز برای خدمات این صرافی وجود دارد.
 • معمولا دوره‌های لازم برای فریز کردن حداقل توکن‌ها در این صرافی بسیار بالا است.
 • امکان استفاده از خدمات آن برای کاربران ایرانی نیز وجود ندارد.

۶- جمینی

اگر داستان دوقلوهای افسانه‌ای در بازار ارز دیجیتال را شنیده باشید که در حال حاضر یکی از ثروتمندترین افراد در فرایند سرمایه گذاری و خرید بیت کوین هستند با صرافی جمینی هم آشنا هستید. صرافی جمینی یکی دیگر از صرافی‌های آمریکایی است که توسط دو برادر دوقلو به وجود آمده و در حال حاضر از جمله صرافی‌های معتبر و شناخته شده بازار رمزارزها محسوب می‌شود. همچنین پلتفرم این صرافی یک سایت استیک ارز دیجیتال جذاب و عالی نیز محسوب می‌شود که البته باز هم متأسفانه امکان استفاده از خدمات آن برای کاربران ایرانی وجود ندارد.

یکی از جدیدترین ویژگی‌هایی که به خدمات صرافی جمینی اضافه شده امکان استیک کردن دو ارز دیجیتال پالیگان و اتریوم است که معمولاً در بسیاری از پلتفرم های معتبر هنوز اضافه نشده‌اند. علاقه‌مندان به سرمایه گذاری بر روی اتریوم وانند توکن‌های خود را در پلتفرم این صرافی استیک نموده و به سودهای قابل توجهی از این فرایند سرمایه گذاری برسند.

سایت استیک ارز دیجیتالمزیت‌ها:

 • رابط کاربرپسند و بسیار ساده که یکی از اصلی‌ترین دلایل استفاده بسیاری از کاربران از این پلتفرم است.
 • امکان استیک کردن برخی از استیبل کوین‌ها
 • امنیت و اعتماد قابل توجه

معایب:

 • خدمات کمتر در مقایسه با بسیاری از صرافی‌های معرفی شده در بالا
 • عدم امکان استیک کردن کاردانو
 • عدم دسترسی کاربران ایرانی

۷- نکسو

سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال تمامی ندارند و گزینه‌های بسیار زیادی را می‌توانیم در این باره به شما معرفی کنیم که یکی دیگر از آنها پلتفرم نکسو است. نکسو یکی از پلتفرم هایی است که رقابت با صرافی‌های متمرکز تصمیم گرفته تا نرخ سودهای بسیار بالا و رقابتی را برای استیک کردن توکن‌های مختلف ارائه کند و همین موضوع باعث شد تا آن را نیز در لیست بهترین گزینه‌ها برای شما عنوان کنیم. نکسو علاوه بر تمام مزیت‌هایی که اکثر صرافی‌ها برای استیکینگ دارند در یک قابلیت بسیار جذاب حتی توکن‌های وفاداری را نیز به کاربران خود برای تشویق هرچه بیشتر اعطا می‌نماید که می‌تواند پتانسیل سودآوری را در این پلتفرم افزایش دهد.

برای کسانی که به دنبال یک فرایند استیکینگ بسیار جذاب و ایده‌آل در بازار رمزارزها هستند پلتفرم هایی مانند نکسو می‌تواند جذابیت‌های بسیار زیادی داشته باشد. البته هرچند برخلاف صرافی‌های متمرکزی که در بالا به معرفی آنها پرداختیم و ممکن است شما نام آنها را شنیده باشید معمولاً پلتفرم هایی مانند نکسو کمتر شناخته شده هستند و کاربران ایرانی شناخت خیلی زیادی نسبت به این پلتفرم ها ندارند. نکسو در واقع یک پلتفرم وام‌دهی است که در این زمینه یکی از بهترین پلتفرم ها در میان تمام گزینه‌های موجود در سرتاسر جهان محسوب می‌شود و از آن می‌توان برای استیک کردن توکن‌های مختلف با سود قابل توجه هم استفاده کرد. اگر به دنبال سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال به عنوان یک فرد وام دهنده هستید می‌توانید از خدمات این پلتفرم استفاده کنید.

مزیت‌ها:

 • اعطای سودهای روزانه
 • بازدهی سرمایه گذاری بسیار جذاب با حداقل ۲ درصد سود بیشتر نسبت به بقیه پلتفرم ها در اکثر توکن ها
 • نبود هیچگونه محدودیت برای سرمایه گذاری

معایب:

 • عدم ارائه خدمات به کاربران ایرانی و آمریکایی

۸- okx

معرفی سایت استیک ارز دیجیتال را با معرفی پلتفرم یکی دیگر از صرافی‌هایی که در این زمینه شرایط خوبی دارد یعنی صرافی okx ادامه می‌دهیم. این صرافی نیز از جمله صرافی‌های معتبر تعریف شده در بازار ارز دیجیتال است که خدمات بسیار ارزنده‌ای را برای خرید و فروش رمزارزها در اختیار کاربران قرار داده و امکان استفاده از پلتفرم آن برای استیکینگ نیز وجود دارد.

این صرافی در سال ۲۰۱۷ تاسیس شده پایگاه اصلی آن در شرق آسیا محسوب می‌شود. در میان تمام صرافی‌هایی که در شرق آسیا وجود دارند okx از جمله صرافی‌های معتبر و عالی محسوب می‌شود.

مزیت‌ها:

 • استیکینگ اختصاصی اتریوم ۲
 • شفافیت بسیار بالا
 • امنیت قابل توجه
 • پاداش‌های اضافی در فرایندهای ایردراپ اختصاصی

معایب:

 • عدم پشتیبانی از ارزهای فیات

۹- آوی

همانطور که اشاره کردیم همراه با صرافی‌های مختلف متمرکز و غیرتمرکز بسیاری از پلتفرم های دیفای نیز امکان استیک کردن رمز ارزها را برای کاربران خود فراهم کردند که یکی از آنها آوی است. آبی یک پلتفرم دیفای است که بازدهی قابل توجهی را در فرایند استیکینگ برای کاربران فراهم کرده و ان فریز کردن توکن‌ها در بازه‌های زمانی کوتاه در پلتفرم این رمز ارز وجود دارد.

اگر شما خود ارز دیجیتال آوی را در این پلتفرم استیک کنید می‌توانید سود حدود ۱۲ درصدی را در سال دریافت کنید که با توجه به جذابیت‌های بسیار زیادی که سرمایه گذاری بر روی آوی دارد می‌توان این روش سرمایه گذاری را یک سرمایه گذاری جذاب در نظر گرفت.

مزیت‌ها:

 • بازدهی بسیار بالا
 • امنیت قابل توجه
 • نگهداری تمام توکن‌ها به صورت کاملاً غیرمتمرکز

معایب:

 • امکان انتخاب تعداد محدودی از دارایی‌ها

۱۰- کیک دیفای

در معرفی سایت استیک ارز دیجیتال یکی دیگر از پلتفرم های تعریف شده در حوزه دیفای را نیز باید اضافه کنیم که کیک دیفای است. این پلتفرم در سال ۲۰۲۰ تاسیس شده و مقر اصلی آن در کشور سنگاپور قرار دارد و شما می‌توانید از آن برای روش‌های مختلف سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال از جمله استیکینگ یا وام‌دهی استفاده کنید. شفافیت بسیار بالای این پلتفرم باعث شده تا سرمایه‌گذاران بسیار بزرگی وارد آن شوند و سرمایه‌های خود را برای استیکینگ یا سایر روش‌های سرمایه گذاری در اختیار پلتفرم قرار دهند. همچنین کیک دیفای هیچگونه محدودیتی در حداقل توکن‌ها برای استیکینگ قائل نشده و از این بابت نیز شما می‌توانید حتی سرمایه‌های کم خود را نیز برای این روش سرمایه گذاری در این پلتفرم در نظر بگیرید.

مزیت‌ها:

 • شفافیت و امنیت بسیار بالا
 • سود مناسب
 • نداشتن حداقل مقدار دارایی برای استیکینگ
 • ارائه سود تضمین شده

معایب:

 • در دسترس بودن تعداد محدودی از توکن‌ها
 • کارمزدهای بسیار بالایی در نظر گرفته شده برای تبادل رمز ارزها

جدول مقایسه بهترین سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال

در نهایت برای اینکه دیدگاه شما نسبت به سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال حرفه‌ای‌تر شود لازم داریم تا در یک جدول به مقایسه تمام این گزینه‌ها در کنار هم بپردازیم که جذابیت‌های آنها را برای شما بیشتر هم می‌کند. در جدول زیر می‌توانید معیارهای مختلف مربوط به انتخاب بهترین سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال را در کنار یکدیگر مشاهده کرده و اگر به دنبال انتخاب یکی از آنها هستید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

پلتفرم تعداد توکن APY کارمزد نوع صرافی
کوین بیس ۶ ۵.۷۵ % ۰ – ۳.۹۹ % CEX
بایننس ۲۲ ۱.۲ % ۰ – ۳.۷۵ % CEX
کریپتو دات کام +۲۵۰ ۸ % ۰ – ۴ % CEX
کوکوین ۵۰+ ۱۰ % ۰.۱ % CEX
کراکن ۲۰۰+ ۳ – ۲۰ % ۰ – ۰.۱ % CEX
جمینی ۴۷ ۴.۲۵ % N/A CEX
نکسو ۲۰+ ۴ – ۱۲ % N/A CEX
Okx ۲۵۰+ ۴ – ۲۰ % ۰ – ۰.۱ % CEX
آوی ۳۰+ ۱۲.۲۲ % ۰.۰۹ % DEX
کیک دیفای ۴ ۲۰ % ۰.۱ – ۰.۲ % DEX

پلتفرم های ارز دیجیتال برای استیک

همچنین همانطور که در بالای اشاره کردیم امکان استفاده از پلتفرم های برخی از رمز ارزهای تعریف شده در بازار برای استیکینگ هم وجود دارد که به صورت اختصاصی برای فرایند استیکینگ توسعه پیدا کرده‌اند. البته مسلماً استفاده از پلتفرم تمام توکن‌های تعریف شده برای استیکینگ در بازار برای کاربران ایرانی با چالش‌های روبرو است و معمولاً بسیاری از این سایت‌ ها نیز امکان استفاده از خدمات خود را برای کاربران ایرانی ممنوع کرده و وقتی شما وارد سایت آنها می‌شوید یا با گزینه فیلترینگ روبرو می‌شوید و یا اینکه پیغام عدم امکان استفاده برای شما ظاهر می‌شود.

با توجه به اینکه فرایند استیکینگ یک فرایند طولانی مدت برای سرمایه گذاری است به شدت توصیه می‌کنیم که هرگز سراغ پلتفرم هایی نروید که ورود کاربران ایرانی به آنها ممنوع است و در صورت انتخاب چنین پلتفرم هایی سرمایه گذاری شما همیشه و در طول تمام مدت در خطر است. اگر پلتفرم مورد نظر تنها شک کند که شما ایرانی هستید ممکن است بعد از گذشت چند ماه دارایی شما را ضبط کرده و عملاً شما علاوه بر اینکه هیچ سودی به دست نمی‌آورید بلکه دارایی‌های اصلی خود را نیز از دست می‌دهید.

بنابراین اصلی‌ترین و مهم‌ترین نکته در انتخاب پلتفرم رمز ارزهایی که به صورت اختصاصی برای استیکینگ توسعه پیدا کرده‌اند دقت به همین موضوع برای شما خواهد بود. همچنین شایان ذکر است که برخی از پلتفرم ها همچنان با کاربران ایرانی کار می‌کنند و شما می‌توانید با ورود به آنها برای استیک کردن توکن‌های مورد نظر خود اقدام کنید.

پلتفرم توکن لیدو

لیدو یک پلتفرم غیرمتمرکز برای استیکینگ است. این ارز دیجیتال در ابتدا بر روی پلتفرم اتریوم کار خود را آغاز کرده بود و قرار بود برای استیکینگ خود اتریوم مورد استفاده قرار بگیرد اما اکنون امکان استیکینگ رمز ارزهای دیگری مانند ماتیک و سولانا را نیز برای کاربران خود فراهم کرده و تبدیل به یکی از بهترین پلتفرم ها برای استیک کردن شده است. همچنین شما می‌توانید برای استیک کردن توکن‌های دیگری مانند پولکادات یا کوزاما نیز وارد پلتفرم لیدو شده و از خدمات این پلتفرم استفاده کنید.

فرایند بسیار ساده‌ای در استیک کردن رمز ارزهای مختلف در لیدو در دسترس خواهید داشت و از این بابت هیچگونه چالشی پیش روی شما قرار نخواهد گرفت.

پلتفرم توکن راکت پول

راکت پول یکی دیگر از پلتفرم هایی است که برای استیکینگ در بازار ارز دیجیتال ایجاد شده و شما می‌توانید از این پلتفرم نیز برای استیک کردن توکن‌های مختلف استفاده نمایید. پلتفرم راکت پول به صورت اختصاصی برای استیک کردن ارز دیجیتال اتریوم پایه گذاری شده و شرایط خوبی از این بابت برای کاربران در نظر گرفته است.

نکته بسیار مهمی که استیک کردن در پلتفرم راکت پول را جذاب می‌کند این است که شما می‌توانید نیمی از حداقل توکن‌های لازم برای تبدیل شدن به عنوان یک نود در پلتفرم اتریوم را از خود این پلتفرم وام بگیرید. در واقع راکت پول برای اینکه شما را تبدیل به یک نود یا گره در شبکه بلاکچین ارز دیجیتال اتریوم نماید به وجود آمده و شرایط خوبی از این بابت برای کاربران خود فراهم می‌کند. به شدت توصیه می‌کنیم که اگر به دنبال سرمایه گذاری به عنوان یک نود در پلتفرم ارز دیجیتال اتریوم هستید حتماً شرایط استفاده از راکت پول را مطالعه کرده و از خدمات این پلتفرم برای بالا بردن ارزش دارایی‌ها و سرمایه گذاری‌های خود استفاده کنید.

سایت استیک ارز دیجیتال

 پلتفرم های استیک را با وام دهی اشتباه نگیرید

لازم دانستیم تا در انتهای مقاله یک موضوع بسیار مهم را نیز درباره بهترین سایت‌ ها برای استیک کردن رمز ارزها را با شما در میان بگذاریم که متاسفانه بسیاری از کاربران شناخت کافی نسبت به این موضوع ندارند. در بازار ارز دیجیتال روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که یکی از این روش‌ها نیز وام‌دهی یا Lending است. در فرایند وام‌دهی شما یا به عنوان فردی که به دنبال دریافت وام هستید می‌توانید توکن‌هایی را با یک سود مشخص دریافت کنید و یا اینکه به عنوان فرد وام دهنده در این پلتفرم ها ثبت نام می‌کنید که می‌توانید سود حاصل از این وام را به دست آورید.‌ موضوع بسیار مهمی که باید به آن اشاره داشته باشیم این است که فرایند وام‌دهی یک فرایند کاملاً مجزا و متفاوت از موضوع استیکینگ است و این دو مقوله را نباید با یکدیگر اشتباه بگیرید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا به صورت کامل و جامع به بررسی سایت های معتبر استیک ارز دیجیتال بپردازیم و یک رده‌بندی از آنها را نیز به شما معرفی کردیم که می‌تواند معیاری برای انتخاب بهترین گزینه برای شما باشد. البته همانطور که می‌دانید امکان استفاده از خدمات بسیاری از این سایت‌ ها برای کاربران ایرانی وجود ندارد و در این باره شما تنها می‌توانید سراغ گزینه‌هایی بروید که هنوز ورود کاربران ایرانی به پلتفرم خود را ممنوع نکرده باشند.

همچنین علاقه‌مندان به آموزش هرچه بیشتر سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال و تسلط کامل‌تر به روش‌های مختلف استیکینگ نیز می‌توانند با شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال به تمام این نکات دسترسی داشته باشند. کسانی هم که فرصت کافی برای شرکت در دوره‌های حضوری را ندارند می‌توانند با خرید پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال به مانند بقیه افراد حس حضور در کلاس را تجربه نمایند. با توجه به اینکه اساتید ما افرادی کاملاً حرفه‌ای و موفق در فرایند سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال می‌باشند از این رو دریافت تجربه از آنها می‌تواند از شما از همان ابتدا یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای در این بازار ایجاد کند.

در انتها از شما دعوت می‌کنیم که اگر شناختی نسبت به استیک ارز دیجیتال دارید و یا اینکه تجربه‌ای از فرایند استیکینگ در سایت‌ ها و پلتفرم های مورد نظر خود به دست آورده‌اید،آنها را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید تا در نهایت با جمع شدن این تجربیات شرایط بهتری برای تمام سرمایه‌گذاران ایرانی در بازار ارز دیجیتال ایجاد شود.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

یک پاسخ

 1. متشکرم از مطالب ارائه شده استفاده کردم . از پلت فرم قوی icb مطلبی نداشتین .
  معرفی پلت فرم های قوی و کمتر شناخته شده برای آینده سایتتون می‌تونه عالی باشه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: