لوگو کانون بورس

بهترین سرمایه گذاری | بهترین روش های سرمایه گذاری در ایران و جهان

بهترین سرمایه گذاری
شما در حال مطالعه مقاله ۷ از ۳۴ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

بهترین سرمایه گذاری چیست و چگونه می‌توانیم بهترین سرمایه گذاری را برای شرایط زندگی خود انتخاب کنیم؟ وقتی درباره بهترین سرمایه گذاری در ایران و جهان جستجو کرده باشید، احتمالاً سرمایه‌ای به دست آورده‌اید که به دنبال افزایش ارزش آن با استفاده از یک روش مطمئن و مناسب می‌باشید. با توجه به اینکه بهترین سرمایه گذاری در حال حاضر نسبت به گذشته با تفاوت‌های بسیار زیادی همراه خواهد بود و همچنین میزان نقدینگی افراد نیز تأثیر بسیار زیادی در این انتخاب دارد، از این رو شما باید یک بررسی کامل روی این موضوع داشته و بر اساس شرایط موجود در نهایت بهترین روش سرمایه گذاری را برای خود انتخاب نمایید.

متاسفانه اکثر کاربرانی که به دنبال انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری برای افزایش ارزش دارایی‌های خود هستند شناخت کافی و لازم نسبت به بسیاری از روش ‌های موجود نداشته و سعی می‌کنند تنها به سراغ روشی بروند که از قبل نسبت به آن شناخت اولیه داشته و یا اینکه از میان اطرافیان و دوستان کسی آنها را به ورود به این روش سرمایه گذاری تشویق کرده است. موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانید افراد بسیار زیادی در جامعه ما حتی بدون کوچکترین شناختی نسبت به بسیاری از روش ‌های سرمایه گذاری ا را رد می‌کنند و بر این عقیده هستند که این روش آن می‌تواند سود کافی و لازم را برای آنها به وجود آورند و یا اینکه ورود به چنین روش ‌هایی برای آنها چالش‌های بسیار زیادی به دنبال خواهد داشت.

اگر تمام این نکات و موارد را در کنار یکدیگر بگذارید براحتی می‌توانید درک کنید که اهمیت شناخت بهترین روش ‌های سرمایه گذاری در ایران و جهان برای جامعه امروز بسیار زیاد است زیرا هر اشتباهی در این انتخاب یا باعث از بین رفتن دارایی‌ها و سرمایه‌ها خواهد شد و یا اینکه شما را از تورم موجود در جامعه عقب نگه داشت. 

هدف کانون بورس در این مقاله

 اگر برای انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری جستجو کرده باشید احتمالاً منابع مختلفی در اینترنت پیش روی شما قرار خواهد گرفت که در بسیاری از مواقع این مقالات با هدف از پیش تعیین شده به دنبال هدایت شما هستند. به عنوان مثال مجموعه‌ای که در موضوع املاک و مستغلات فعالیت دارد سعی می‌کند تا در نهایت شما را به سمت سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بکشاند و مجموعه در بازار بورس فعالیت خود را دارد سعی می‌کند تا در نهایت در مقاله موجود شما را به سمت سرمایه گذاری در بازار بورس بکشاند. هرچند ما در مجموعه کانون بورس بهترین دوره‌های آموزش سرمایه گذاری در بازارهای مالی داخلی و خارجی را داریم، اما هدف ما از این مقاله تنها و تنها نزدیک کردن ذهنیت شما برای انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در ایران است و در نهایت انتخاب را برای شما باز خواهیم گذاشت.

راهنمای مطالعه نمایش

سرمایه گذاری چیست؟

قبل از هر چیزی بایستی یک تعریف مناسب از سرمایه گذاری برای شما داشته باشیم. اما پیش از مطالعه تعریف سرمایه گذاری شما را دعوت می‌کنیم تا تعریف شخصی خود را از سرمایه گذاری در ذهن خود ارائه کنید و در نهایت تعریف خود را با تعریفی که ما از سرمایه ‌گذاری ارائه خواهیم کرد مقایسه نمایید. تعاریف متعددی درباره سرمایه گذاری در منابع مختلف دیده می‌شود که بسیاری از این تعاریف بیان کننده واقعیت اصلی این روش برای پول درآوردن نیستند و در نهایت شما را نیز به درستی راهنمایی نخواهند کرد.

افزایش ارزش دارایی‌ها به روش ‌های مختلف یکی از تعاریفی است که برای سرمایه‌ گذاری ارائه می‌شود. در برخی از منابع اشاره شده است که سرمایه گذاری در واقع حفظ ارزش دارایی‌ها حداقل به اندازه تورم است. هر کدام از این تعریف‌ها می‌توانند تا اندازه‌ای می‌توانند سرمایه‌ گذاری را به شما معرفی کنند اما نه آن طور که باید و شاید.

سرمایه ‌گذاری به این معنا است که شما از بخشی از لذت‌های خود برای رسیدن به رفاه اجتماعی و شرایط بهتر در آینده بگذرید. وقتی شما انتخاب می‌کنید که بخشی از سرمایه‌های خود را برای سرمایه گذاری اختصاص دهید در واقع به جای اینکه با آن سرمایه‌ها به تفریح و خوشگذرانی بپردازید روشی را انتخاب کرده‌اید که بتوانید در آینده ارزش دارایی‌های خود را افزایش داده و چندین برابر این رفاه اجتماعی را برای خود به وجود آورید.

با این تعریف و با این دیدگاه سرمایه گذاری تبدیل به یک انتخاب بزرگ و سخت برای ما خواهد بود و همین چالش برانگیز بودن آن است که باعث شده تا به این راحتی‌ها موفقیت را برای هر کسی رقم نزند.

بهترین سرمایه گذاری در ایران

اهمیت بهترین سرمایه گذاری

 درباره اهمیت سرمایه گذاری در مقالات و منابع مختلف صحبت شده است و صحبت کردن درباره آن چیزی جز تکرار واقعیت‌های موجود و همان منابع نخواهد بود. دیگر همه می‌دانم که بدون سرمایه گذاری عملا نمی‌توان در جامعه امروز شرایط خوبی ایجاد کرد و زندگی با چالش‌های بسیار زیادی روبرو خواهد شد. با توجه به تورم بسیار بالای جامعه ما بهترین حقوق‌ها هم نمی‌تواند رفاه اجتماعی و یک زندگی عالی را برای شهروندان رقم بزند و به همین دلیل انتخاب و استفاده از مزیت‌های سرمایه گذاری را می‌توانیم امری کاملاً ضروری برای همه بدانیم.

اما موضوع مهمتر انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری است زیرا در حال حاضر بسیاری از روش ‌های سرمایه گذاری کیفیت خود را از دست داده و برای کاربران ایرانی نمی‌توانند گزینه مناسبی باشند. آمارهای رسمی نشان از تورم ۶۴ درصدی در شرایط کنونی دارد و در آینده باید افزایش این میزان تورم را نیز انتظار داشته باشیم از این گذشته اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم میزان تورم کنونی از این ۶۴ درصد نیز به مراتب بیشتر است.

با این حساب اگر شما روش سرمایه گذاری را انتخاب کنید که سود آن کمتر از این مقدار باشد عملا شما هیچ سودی از سرمایه‌ گذاری خود به دست نمی‌آورید و حتی ارزش دارایی‌ها و سرمایه‌های شما تحت تاثیر این موضوع کاهش پیدا میکند.

به همین دلیل است که شما را دعوت به انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری برای بالا بردن ارزش دارایی‌ها می‌کنیم نه اینکه تنها به دنبال انتخاب یک روش برای کمی سود گرفتن از بازار باشید.

انتخاب بهترین سرمایه گذاری در ایران و جهان

فرض کنید در سال ۲۰۵۰ هستید، آیا بهترین روش سرمایه گذاری که پیش روی شما قرار دارد همان روش هایی است که در حال حاضر می توانید با استفاده از آنها ارزش دارایی های خود را نسبت به تورم کنونی بالاتر نگه دارید یا اینکه باید دست روی روش های جدیدتری بگذارید؟ برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید لازم است یا یک سفر کوتاه به سال ۲۰۰۵ داشته باشیم. اگر ما در سال ۲۰۰۵ در حال نگارش این مقاله بودیم حتی عبارت ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی در دایره لغات ما وجود نداشت که بخواهیم درباره سرمایه‌ گذاری در این بازار با شما صحبت داشته باشیم. در حالی که در حال حاضر تبدیل به یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری و حتی پرسود ترین روش های سرمایه گذاری نه فقط در ایران بلکه در سرتاسر دنیا شده است.

با توجه به این نکته و برای اینکه شما بتوانید همیشه از این مقاله برای انتخاب بهترین روش ها برای بالا بردن ارزش دارایی‌های خود استفاده نمایید، تصمیم گرفتیم تا در کنار معرفی بهترین گزینه ها برای قرار دادن سرمایه ها، نکات مهمی برای انتخاب این روشها را نیز با شما در میان بگذاریم تا شما در هر شرایطی بتوانید از این نکات برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید.

همچنین نکته مهم بعدی که باید به آن اشاره داشته باشیم با تمایز قرار دادن میان روش های سرمایه گذاری و رده های شغلی ایده‌آلی است که درآمد قابل توجهی دارند. شغل عالی با درآمد ماهیانه استثنایی را هم سرمایه‌ گذاری قلمداد نکنید. ممکن است در چند سال آینده برخی از شغل ها کاملا از بین بروند و شاهد پیدایش شغل های جدید باشیم که درآمد قابل توجهی دارند، اما له چنین شغلهایی از روش‌های سرمایه‌ گذاری کاملاً جدا است و دو موضوع کاملاً متفاوت نسبت به دیگر هستند.

بهترین سرمایه گذاری در ایران

نقد شوندگی

اولین ویژگی و احتمالاً مهمترین شاخص هایی که شما بایستی برای انتخاب روش های سرمایه گذاری در نظر بگیرید میزان نقدشوندگی بازار مورد نظر است. بهترین روش های سرمایه گذاری در ایران و جهان آنهایی هستند که در کنار تمام مزیت هایی که برای افزایش ارزش دارایی های شما دارند نقدشوندگی مناسبی هم داشته باشند. به عنوان مثال فرض کنید که شما به دنبال سرمایه‌ گذاری در بازار اسلحه باشید و قصد دارید که اسلحه های سنگین را در میانه متقاضیان بازار جهانی خرید و فروش کنید. اگر تمام خطرات موجود در این مسیر سرمایه گذاری را نادیده بگیریم شما برای فروختن اسلحه های خود چقدر زمان نیاز دارید و باید چه چالش هایی را پشت سر بگذارید؟

ممکن است برای برخی از اسلحه ها تا ماه ها هیچ مشتری پیدا نشود و شما نتوانید دارای خود را نقد کنید. در چنین شرایطی حتی اگر سود حاصل از این سرمایه گذاری قابل توجه هم باشد، با در نظر گرفتن نرخ خواب سرمایه عملاً ارزش آن به میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.

نمونه بارز نقدشوندگی در روش های سرمایه گذاری عادی بازار ملک است. هرچند ممکن است خرید خانه و نگهداری از آن در طولانی مدت سود قابل توجهی را برای شما به دنبال داشته باشد اما شما برای فروش یک خانه ممکن است حتی چندین ماه زمان نیاز داشته باشید.

با این نکته اگر کسی با شما تماس گرفت و گفت که یک هواپیمای مسافربری با ۲۰ درصد قیمت پایین تر نسبت به قیمت بازار در اختیار دارد و خرید آن می تواند یک سرمایه گذاری مطمئن باشد، به او بگویید که به دنبال سرمایه گذاری در بازاری با نقدشوندگی بالاتری هستید و خرید و فروش هواپیما چنین شرایطی را برای شما ایجاد نمی کند.

اهداف

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که برای انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در ایران و جهان باید به آن دقت داشته باشید اهدافی است که خودتان از سرمایه گذاری مورد نظر دارید. در یک فرایند پردازش کامپیوتری سه پارامتر مختلف در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا شما بتوانید از کامپیوتر برای اهداف مختلف استفاده نمایید. داده های ورودی، فناوری پردازش داده ها در کامپیوتر و در نهایت داده های خروجی سه پارامتری هستند که این فرایند را تشکیل می دهند.

اگر این فرایند پردازش کامپیوتری را با سرمایه گذاری مقایسه کنیم، بازار انتخاب شده برای سرمایه گذاری همان فناوری پردازش داده ها خواهد بود و داده های ورودی نیز شخصیت و دیسیپلین شما برای سرمایه گذاری و اهدافی است که از آن دنبال می‌کنید. مثل من بسیار ساده است که اگر داده های ورودی شما با سیستم پردازش کامپیوتری با هم همخوانی نداشته و شما داده های اشتباهی را وارد کنید در نهایت نتیجه نهایی با اهداف شما تفاوت های بسیار زیادی خواهد داشت.

به عنوان مثال فرض کنید که شما با ۱۰۰ دلار سرمایه وارد بازار فارکس شده و از بازار فارکس انتظار دارید که سرمایه شما را در طول یک ماه به یک میلیون دلار برساند. بله بازار فارکس از نظر ماهیت این قابلیت را دارد که یک سرمایه ۱۰۰ دلاری را به یک میلیون دلار برساند اما این موضوع مستلزم پیش نیاز های بسیار زیادی خواهد بود نبود این پیش نیازها در فرایند ترید شما در بازار فارکس به این معناست که شما داده های ورودی اشتباهی را وارد سیستم سرمایه‌ گذاری خود کرده اید. نتیجه این فرآیند در نهایت از بین رفتن تمام دارایی های شما خواهد بود نرسیدن به یک میلیون دلار.

از طرف دیگر شما باید بدانید که از بازار به دنبال چه هدفی هستید. ممکن است شرایطی در همین بازار فارکس وجود داشته باشد که با استفاده از آن بتوان در طول یک ماه سرمایه ۱۰۰ دلاری را تبدیل به ۱۵۰ دلار کرد و این فرایند با احتمال بالای ۹۵ درصد در دسترس شما قرار دارد. آیا برای آن اقدام می کنید یا اینکه تبدیل یک سرمایه ۱۰۰ دلاری به ۱۵۰ دلار با از بین رفتن تمامی ۱۰۰ دلار برای شما تفاوتی ندارد؟ با این حساب شما باید هدف خود را از سرمایه گذاری در سه مورد زیر دسته بندی کرده و یکی از آنها را انتخاب نمایید.

۱- سود کم ولی مطمئن

اولین نوع از اهداف سرمایه گذاری در بازارهای مالی در نظر گرفتن یک سود کم و منطقی اما با اطمینان بسیار بالا است. دقت کنید که رابطه میان مقدار سود و مقدار ریسک سرمایه گذاری با یکدیگر رابطه مستقیم داشته و هر چقدر شما مقدار سود را برای سرمایه گذاری خود را افزایش دهید مقدار ریسک شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. رسیدن به یک سود کم به مراتب می تواند اطمینان بیشتری داشته باشد و شرایط خوبی را برای شما ایجاد کند.

۲- سود بالا و ریسک بالا

در نگاه دوم شما می توانید به دنبال رسیدن به سود خیلی بالا باشید که البته دیسک قابل توجهی را نیز برای سرمایه گذاری شما ایجاد خواهد کرد. خرید یک سهم در بازار بورس ایران در روزی که در صف فروش قرار گرفته است که بسیار بالایی دارد اما اگر تحلیل شما درست باشد در همان روز می توانید حدود ۱۰ درصد سود سرمایه گذاری خود به دست آورید. اما کمتر کسی را می توان پیدا کرد که ریسک خرید در صف فروش را به جان بخرد.

۳- سود متوسط و ریسک متوسط

در نهایت شما میتوانید هم میزان سود و هم میزان ریسک خود را در شرایط میان قرار داده و به دنبال رسیدن به یک سود متوسط با ریسک متوسط باشید.

دقت داشته باشید که این موضوع هدف گذاری که در بالا به آنها اشاره کردیم هدف گذاری ذهنی نیستند و قرار نیست شما در ذهن خود یکی از آنها را انتخاب کرده و وارد بازارهای مالی برای سرمایه گذاری شوید. این هدف گذاری حتماً باید در روش سرمایه گذاری مورد نظر شما تاثیر بگذارد و شما بر اساس هدفی که دارید سرمایه های خود را به سمت بازار متناسب با آن پیش ببرید.

مثلا اگر دنبال سود کم اما مطمئن هستید می توانید سراغ سرمایه گذاری در بازار املاک بروید که در گذشته ثابت کرده که همیشه در بازه‌های زمانی بلند مدت یک بازار سودآور بوده است و این موضوع می‌تواند ریسک سرمایه گذاری شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

بازه سرمایه گذاری

ویژگی دیگری که شما در انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری باید به آن دقت داشته باشید بازی مورد نظر شما برای این فرایند است. چه مدت می توانید پول و دارایی خود را در بازارهای مالی نگهدارید و هدفی که از سرمایه گذاری دارید در چه تاریخی می تواند نتیجه گیری ایده آلی برای شما باشد؟ همه ما تمام عمر خود را برای سرمایه‌ گذاری فرصت نداریم و قرار است از این پولی که در سرمایه گذاری به دست می آوریم برای بالا بردن رفاه زندگی خود استفاده کنیم با این حساب باید یک بازه زمانی مشخص برای فرایند سرمایه‌ گذاری نیز در نظر بگیریم.

۱- کوتاه مدت

دسته اول از بهترین روشهای سرمایه گذاری در ایران و جهان نمونه هایی هستند که سود حاصل از فعالیت در آنها در بازه های زمانی کوتاه مدت به دست می آید. جالب است بدانید که در حال حاضر در بازارهای سرمایه حتی می‌توان برای بازه های زمانی چند دقیقه نیست سرمایه گذاری کرد.

۲- میان مدت

بسته به نوع بازار، میان مدت می تواند یک سرمایه گذاری چند روزه تا چند ماه باشد اما با این حال به صورت پیش فرض شما می توانید سرمایه گذاری های زیر یک سال را به عنوان سرمایه گذاری های میان مدت در نظر بگیرید.

۳- بلند مدت

در نهایت سرمایه گذاری های بالای یک سال نیز در گروه بلند مدت ها قرار دارند و ورود به این روش سرمایه گذاری نیاز به صبر و تحمل بیشتری داشته باشد.

البته هر چند در عمل ممکن است میزان سود حاصل از فعالیت های شما در بازارهای مختلف با مدت سرمایه گذاری رابطه مستقیم نداشته باشد و شما حتی در یک سرمایه گذاری چند دقیقه ای هم سود خوبی به دست آورید اما به صورت معمول سرمایه‌ گذاری‌ها هرچقدر به تایم بلند مدت تر نزدیک شوند سود حاصل از آنها نیز بیشتر خواهد شد. به عنوان یک نمونه بارز اگر شما خودروی را پنج سال پیش در بازار ایران خریداری کرده و آن را تاکنون نگه می‌داشتید سود چند ده برابری آیه شما می شود در حالی که اگر آن را بعد از چند ماه می فروختید سود حاصل از این فرایند کمتر بود.

بهترین سرمایه گذاری در جهان

میزان تحمل ریسک

اگر وارد فرایند سرمایه گذاری در خودرو شده باشید ممکن است در طول مدت سرمایه‌ گذاری خود در این بازار با افت و خیز های بسیار زیادی در قیمت ماشین ها رو به رو شوید. به عنوان مثال ممکن است از یک ماه قیمت خودروها تا ۱۰ درصد کاهش پیدا کند اما در ماه های بعدی شاهد افزایش چند برابری قیمت ها باشید. حالا سوال بسیار مهمی که در انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در جهان و ایران باید از خود بپرسید این است که آیا شما در طول یک ماه تحمل ضرر ۱۰ درصدی از یک سرمایه چند صد میلیون تومانی را دارید؟

در نگاه اول وقتی صحبت از یک ضرر ۱۰ درصدی کوتاه مدت میشود ممکن است با خود بگویید که اتفاق خاصی رخ نداده و ۱۰ درصد ضرر چندان ضرر بزرگی نیست. اما وقتی این ده درصد ضرر را برای یک سرمایه دو میلیارد تومانی حساب کنیم چیزی معادل با ۲۰۰ میلیون تومان می‌شود که برای کسی که هنوز یک سرمایه دار بزرگ نیست رقم بسیار بزرگی محسوب خواهد شد.

چه برای یک سرمایه دو میلیارد تومانی و چه برای یک سرمایه ۱۰۰ میلیون تومانی شما باید میزان تحمل ریسک خود را در نظر گرفته و سپس بر اساس این میزان تحمل ریسک به دنبال انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در جهان باشید. وقتی شما تحمل ریسک بالایی نداشته باشید باید سراغ بازارهای مالی با ریسک سرمایه گذاری کمتر رفته و در صورت داشتن تحمل ریسک بالا می‌توانید سراغ بازارهای مالی پرریسک مانند بازار بورس و بازار کریپتوکارنسی بروید.

بهترین روش های سرمایه گذاری

در بند قبلی سعی کردیم تا به جای ماهی دادن به شما ماهیگیری یاد دهیم و با بررسی بهترین نکات برای انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری شما را در این انتخاب همراهی کرده باشیم. اما واقعیت این است که درصد قابل توجهی از کاربرانی که در حال مطالعه مقاله هستند اهمیت خیلی زیادی برای نکات بیان شده در بندهای قبلی قائل نشده و تنها به دنبال این هستند که سریعا یک روش سرمایه گذاری را انتخاب کرده و سرمایه های خود را وارد آن نمایند. اتفاقا یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایلی که باعث شده تا درصد قابل توجهی از سرمایه‌گذاران ایرانی با ضرر های بسیار هنگفتی همراه باشند همین عدم دقت به نکات بیان شده بر بند قبلی است .

جالب است بدانید که بسیاری از کاسبان بزرگ بازار ایران که سرمایه‌های هنگفت چند صد میلیاردی در اختیار دارند هیچ تمایلی برای حضور در بازار بورس یا بازار ارز دیجیتال نداشته و سرمایه های خود را به سمت این بازارها هدایت نمی‌کند اما افرادی هستند که با چند میلیون تومان سرمایه بر این باور هستند که بازار ارز دیجیتال بهترین بازار برای سرمایه گذاری است و هر کسی که وارد این بازار نشود اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

البته که افراد ثروتمند زیادی درآمد های خود را از بازار ارز دیجیتال و بازار بورس بدست آورده‌اند و این بازارها استعداد رشد سرمایه کاربران را با درصد های بسیار بالاتر نسبت به کسب و کارهای زیادی دارد اما موضوع مهمی که سعی داریم تا آن را به شما گوشزد کنیم این است که شما باید بر اساس نوع شخصیت و اهداف و ویژگی های گفته شده در بالا به دنبال انتخاب بهترین بازار برای سرمایه گذاری باشید نه صرف رسیدن به سود بالا.

از این بحث که بگذریم حالا نوبت به این رسیده تا بهترین روش های سرمایه گذاری در جهان و ایران را برای شما به تفکیک که شرایط موجود در آنها معرفی کنیم. البته اگر انواع روش های سرمایه گذاری در جهان و ایران را به صورت کاربردی معرفی کنیم این مواردی که در زیر خواهند بود دسته بندی های این روش های سرمایه گذاری هستند. به عنوان مثال شما گزینه های زیادی برای سرمایه گذاری در بخش بازار سرمایه دارید و بازار سرمایه می تواند تنوع قابل قبولی از روش های سرمایه گذاری را در اختیار شما قرار دهد. در اولین قدم شما باید درک کنید که در هر یک از دسته بندی هایی که در زیر معرفی می کنیم امکان سرمایه‌ گذاری های متفاوت برای شما وجود نخواهد داشت.

بهترین سرمایه گذاری در جهان

خرید و فروش

اولین دسته بندی از روش های سرمایه گذاری در ایران و جهان ورود به فرآیند خرید و فروش کالا است. شما می توانید در زمان مناسب و در قیمت های پایین هر کالایی را خریداری کرده و با افزایش قیمت ها آنها را به بازار عرضه کنید. از تخم مرغ گرفته تا لباس و پوشاک و حتی لوازم یدکی خودرو می توانند کالاهای هدف برای خرید و فروش باشند و شما با انتخاب آنها وارد یک فرایند سرمایه‌ گذاری جذاب خواهید شد که البته این روش سرمایه گذاری نیاز به کمی تخصص و تجربه برای انتخاب کالای مناسب در زمان مناسب دارد.

به عنوان مثال اگر نزدیک شب عید در ایران هستید می توانید برای خرید و فروش آجیل اقدام کنید که سود خیلی زیادی برای شما به دنبال خواهد داشت. در تابستان خرید و فروش خودرو دست دوم یکی از جذاب ترین بازارهای سرمایه گذاری در سرتاسر جهان محسوب می شود. بسته به محل سکونت شما خرید و فروش لوازم سنتی یکی از روش های سرمایه گذاری جذاب است. مصالح ساختمانی، زعفران، برنج و سایر اقلام خوراکی ضروری، موبایل و لپ تاپ و سایر لوازم الکترونیکی و مواردی از این دست می توانند به عنوان هدف گذاری های اصلی شما برای خرید و فروش کالا در نظر گرفته شوند.

دقت داشته باشید که اصلی ترین نکته برای موفقیت در ایران در این سرمایه گذاری انتخاب کالای مناسب در زمان مناسب و همچنین خرید این محصولات با قیمت ارزان و به صورت مستقیم از عرضه کننده اصلی آن ها است تا شما بتوانید در نهایت سود سرمایه گذاری مناسبی را در یک بازه زمانی کوتاه مدت به دست آورید. اگر قرار باشد شما در اوج قیمت ها و از یک فروشنده واسط اقدام خرید موبایل و لپ تاپ نمایید بهتر است وارد این چرخه سرمایه گذاری نشده و روش های دیگری را انتخاب کنید.

بازار سرمایه

دومین دسته بندی از بهترین روش های سرمایه گذاری در ایران و جهان ورود به بازار سرمایه است. درباره سرمایه گذاری در بازار سرمایه دو نکته بسیار مهم را باید در نظر داشته باشید. اول اینکه بازار سرمایه تنوع بسیار زیادی دارد و شما می توانید در بازار بورس، بازار فارکس، بورس کالا، ارز دیجیتال و مواردی از این دست سرمایه گذاری نمایید و از این گذشته در هر کدام از این بازارهای سرمایه نیز تنوع بالایی از سبک های سرمایه گذاری در اختیار شما قرار دارد.

به عنوان مثال در بازار بورس ایران می توانید به صورت مستقیم خرید و فروش کنید و یا اینکه با خرید صندوق های سرمایه گذاری از سود حاصل از فعالیت آنها استفاده نمایید. در بازار ارز دیجیتال هم امکان خرید و فروش مستقیم رمز ارزها را خواهید داشت و هم می توانید با خرید رمز ارزها آنها را استیک کرده و از فرایند استیک کردن سود به دست آورید.

کسب و کار آنلاین

معرفی بهترین روش های سرمایه گذاری در جهان و ایران را با بررسی یکی دیگر از این روش ها یعنی داشتن یک کسب و کار آنلاین و سرمایه گذاری در این دسته از کسب و کارها ادامه می دهیم. البته منظور ما راه اندازی کسب و کار شخصی نیست زیرا داشتن کسب و کار شخصی آنلاین یک شغل محسوب می‌شود و نمی‌توان به آن به دید سرمایه گذاری نگاه کرد. اما شما می توانید با اختصاص پول و سرمایه در کسب و کارهای آنلاین موفق در سود آنها شریک شوید.

سرمایه گذاری در کسب و کارهای آنلاین و موفق نیاز به بررسی ها و ارزیابی های مختلفی دارد شما باید نکات مختلف را در نظر بگیرید تا در نهایت بتوانید در این فرایند سرمایه‌ گذاری بهترین شرایط را برای خود ایجاد کنید. کسب و کارهای آنلاین بسیار زیادی وجود دارند که موفقیت آنها تضمین شده نبوده و ممکن است در بازه های زمانی میان مدت و بلند مدت به نابودی کامل هم کشیده شوند. هر چند ممکن است با تضامین مختلف در نهایت شما پول اولیه خود را در این سرمایه گذاری از دست ندهید اما دقت کنید که خواب سرمایه شما در واقع همان از بین رفتن سرمایه است و برای این منظور باید مراقب باشید.

تولیدی

سرمایه گذاری در بخش تولید نیز یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌ گذاری است که هم در ایران و هم در سایر کشورهای جهان در حال حاضر به عنوان یک سرمایه گذاری مناسب محسوب می شود. برخی از کاربران به دلیل وجود چالش‌های بسیار زیادی که در سال های اخیر در تولید بوده است خیلی تمایلی به سرمایه‌ گذاری در این بخش ندارند و تولید را یک فرایند شکست خورده در صنعت ایران می دانند. البته این دیدگاه برای بسیاری از مراکز تولیدی کاملاً درست است و چنین دیدگاهی بیشتر نشات گرفته از نگاه به تولید در فرایند سنتی آن است.

در یک دیدگاه مدرن میتوانیم تولیدی هایی را پیدا کنیم که علاوه بر اینکه یک صنعت شکست خورده نیستند بلکه می توانند درآمدهای بسیار زیادی را نیز برای مدیران خود به بار آورند. به عنوان مثال بخش‌های تولیدی که دارای درآمد دلاری هستند و محصولات تولید شده از سوی آنها به دلار قیمت گذاری می شود از جمله این نمونه ها است که شما می توانید با سرمایه گذاری بر روی آنها درآمدهای قابل توجهی را برای خود به دست آورید.

نکته مهم دیگری که درباره این روش سرمایه گذاری در ایران و جهان که باید به آن اشاره داشته باشیم این است که بسیاری از کاربران به دلیل چالش های اولیه مربوط به شناخت بهترین مراکز تولیدی دنبال چرا روش سرمایه گذاری نمی روند و به همین دلیل است که این روش های سرمایه گذاری هنوز هم جذابیت های بسیار بالایی را دارا هستند و یک نگاه حرفه‌ای به آنها می تواند برای شما تبدیل به بهترین روش سرمایه گذاری شود.

برای این منظور تنها کافی است با دیدگاه مدرن به دنبال سرمایه گذاری در بخش تولید و صنعت بروید. تنها در این صورت است که می توانیم موفقیت خود را در فرایند سرمایه گذاری خود حتمی بدانید.

خدماتی

معرفی بهترین روش های سرمایه گذاری در جهان و ایران را با معرفی بخش خدمات ادامه می‌دهیم. مراکز خدماتی نیز از جمله مراکزی است که در شرایط کنونی درآمدهای بسیار زیادی دارند و سرمایه‌ گذاری در این بخش می‌تواند سود کلانی را در یک بازه زمانی کوتاه مدت برای سرمایه گذاران به دنبال داشته باشد.

نکته بسیار مهم درباره سرمایه گذاری در بخش خدمات این است که بسیاری از کسانی که تخصص و تجربه کافی برای فعالیت در این عرصه را دارند سرمایه اولیه لازم را برای شروع یک کسب و کار خدماتی را نداشته و به همین دلیل جذب سرمایه در این موضوع برای آنها اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. اگر شما بتوانید افراد و مجموعه هایی را پیدا کنید که خدمات ارائه شده از سوی آنها جذابیت های بسیار زیادی دارد به راحتی می توانید یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل را برای خود داشته باشید.

بازار اجاره

سرمایه گذاری در بازار اجاره یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری است که معمولاً از دیدگاه بسیاری از کاربران مخفی مانده و خیلی‌ها تمایلی برای ورود به این بازار ندارند. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید لازم است تا یک مثال بسیار ساده را به شما مرور کنیم. برنامه نویسی متخصصی را در نظر بگیرید که در حال حاضر قدرت بالایی در برنامه نویسی با زبان پایتون دارد و تجربه بالای این نیز در این زمینه دارا است.

اگر از چنین شخصی بپرسید که آیا آموختن زبان پایتون ساده است یا خیر احتمالاً شما را راهنمایی خواهد کرد و در نهایت نتایج این راهنمایی این است که با کمی تلاش به راحتی می توان زبان برنامه نویسی را آموخت و چالش خاصی در آن وجود ندارد. اما برای کسی که هیچ تجربه ای و هیچ شناختی نسبت به زبان های برنامه نویسی ندارد شروع آموزش چنین تخصصی با چالش‌های بسیار زیادی همراه خواهد شد. اما کاربران بلافاصله بعد از ورود و کسب تجربه به راحتی می توانند این زبان برنامه نویسی را آموزش دیده و حتی از آن برای رسیدن به درآمدهای قابل توجهی نیز استفاده نمایند.

برخی از روش‌های سرمایه‌ گذاری نیز دقیقاً شرایط مشابهی دارد و عدم اطلاع دقیق کاربران از شرایط آنها باعث شده تا ورود به آنها برای هر کسی مقدور نباشد و خیلی از افراد علاقه ای به ورود به این بخش نداشته باشند که بازار اجاره نیز یکی از آن بازارها است. از اجاره دادن مسکن خودرو گرفته تا امکان خرید قسطی در فروشگاه های آنلاین از جمله سرمایه‌ گذاری هایی است که در این بخش در اختیار شما قرار می گیرد.

بهترین روش های سرمایه گذاری

بهترین سرمایه گذاری در ایران

حالا نوبت به این رسیده تا بهترین سرمایه گذاری در ایران را به شما معرفی کنیم و با توجه به مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم دست شما را برای این انتخاب باز نگه داریم. البته همانطور که در ابتدای مقاله به شما قول دادیم قرار نیست در این مقاله شما را وادار به ورود یکی از بازارهای مالی و سرمایه گذاری نماییم و تنها سعی داریم تا با معرفی مزیت ها و معایب سرمایه گذاری در بازارهای مختلف شرایطی را برای شما فراهم آوریم تا شناخت شما نسبت به این بازارها کامل شود و در نهایت بتوانید بهترین گزینه را برای سرمایه گذاری خود انتخاب نمایید.

در ادامه به صورت کاملاً بی‌طرفانه سعی خواهیم کرد تا بهترین سرمایه گذاری در ایران را به شما معرفی کنیم و در بررسی و ارزیابی مزیت ها و معایب آنها نیز بی طرفی را حفظ نماییم. در نهایت اگر شما روشی را برای سرمایه‌ گذاری انتخاب کردید که ما تخصص و تجربه کافی و لازم برای آموزش آن را به شما داشتیم می توانید از خدمات ما استفاده کنید. کانون بورس بهترین آموزشگاه ارز دیجیتال و بهترین آموزشگاه فارکس تهران و بهترین آموزشگاه بورس در ایران است و در این زمینه ها ادعای بسیار زیادی داریم و کمتر آموزشگاهی در سراسر ایران توانایی عرضه اطلاعات آموزشی دوره های مجموعه ما را دارد. در مجموعه کانون بورس هم کلاس های ترید بصورت حضوری در تهران و هم دوره های غیر حضوری برگزار می شود .

سرمایه گذاری در بورس

بازار بورس

اولین گزینه در لیست بهترین روش های سرمایه گذاری در ایران بازار بورس ایران است. بازار بورس یا همان بازار سرمایه هنوز هم ما فرض مالیات بوده و شما در صورت سرمایه گذاری و رسیدن به سود در این بازار می توانید بدون نیاز به پرداخت مالیات تمام سود خود را در اختیار داشته باشید. برای ورود به بازار بورس نیاز به شرایط خاصی نخواهید داشت و با ثبت کد بورسی و دریافت کد سامانه معاملاتی آنلاین خود و تنها با یک خط اینترنت از هر جایی از ایران می‌توانید وارد بازار بورس شده و سرمایه گذاری خود را در این بازار آغاز نمایید.

نکته بسیار مهمی که درباره سرمایه گذاری در بازار بورس باید به آن اشاره داشته باشیم کسب آموزش‌های حرفه‌ای لازم برای سرمایه گذاری در این بازار است. آموزش بورس اولین قدم برای شروع کسب مهارت های کافی برای سرمایه گذاری در بازار بورس و بعد از آن لازم است تا شما با تمرین و پشتکار شرایط خوبی را در این بازار برای خود رقم زده و معاملات خود را در بهترین شرایط ممکن پیش ببرید.

مزایا

مزیت هایی که در سرمایه گذاری در بازار بورس در اختیار خواهید داشت به شرح زیر هستند:

 • سرمایه گذاری در این بازار نیاز به سرمایه اولیه خیلی زیادی ندارد.
 • حتی در کوتاه مدت هم می‌توان سود قابل توجهی از معاملات بازار بورس بدست آورد.
 • تنوع بسیار قابل قبولی از روش‌های سرمایه‌ گذاری پیشروی کاربران قرار خواهد داشت.
 • انجام معامله در بازار بورس نیاز به حضور در یک فضای خاصی نخواهد داشت و شما می توانید به صورت اینترنتی و آنلاین تمام سرمایه گذاری خود را در این بازار انجام دهید.
 • سود های حاصل از فعالیت در بازار بورس می تواند در طولانی مدت به مراتب بالاتر از نرخ تورم سالانه باشد.
 • نقدشوندگی بازار بورس بسیار بالا است.
 • شما میتوانید با هر میزان حجم از سرمایه در بازار بورس سرمایه گذاری کنید.

معایب

معایبی که در سرمایه گذاری در بازار بورس پیش روی شما قرار خواهد داشت به شرح زیر است؛

 • سرمایه گذاری در بازار بورس نیاز به دانش اولیه قابل قبولی دارد و شما حتما باید آموزش های ابتدایی را در این باره پشت سر گذاشته باشید.
 • بازار بورس کارگزاری حرفه‌ای است و نیاز است تا شما حتماً از بهترین روش های مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه در بورس استفاده کنید.
 • ریسک معاملات در بازار بورس بسیار بالا خواهد بود.

سرمایه گذاری در طلا

طلا

یکی دیگر از روش ها و بازارهای مالی مناسب برای سرمایه گذاری در ایران بازار طلا است. طلا به جهت ارزشی ندارد و فقط در ایران بلکه در جهان به عنوان یک کالای بسیار ارزشمند شناخته می‌شود و سرمایه‌ گذاری برای آن نیز انتخاب همه کاربران است. با توجه به اینکه طلا در بازار ایران در درازمدت بازده مناسبی دارد و قیمت آن علاوه بر قیمت طلای جهانی تحت تاثیر موارد دیگری مانند قیمت دلار نیز قرار می‌گیرد به همین دلیل کاربران ایرانی علاقه بسیار زیادی به سرمایه گذاری بر روی آن دارند.

تجربه نشان داده که طلا در طولانی مدت حداقل به اندازه تورم رشد قیمتی روبرو خواهد شد و همین موضوع است که باعث می‌شود تا تبدیل به یک سرمایه گذاری مطمئن برای تمام کاربران ایرانی شود. البته در نظر داشته باشید که سود حاصل از سرمایه گذاری در طلا بالاترین رده سود را در بازارهای مالی ایران ندارد و شما می توانید گزینه ای را پیدا کنید که جذابیت های سودآوری آن نسبت به بازار طلا بیشتر باشد.

مزایا

مزیت هایی که در سرمایه گذاری در بازار طلا در اختیار خواهید داشت به شرح زیر هستند:

 • در طولانی مدت اطمینان رسیدن به سود در بازار طلا بسیار بالا است.
 • نقد شوندگی در بازار طلا به نسبت بازار بورس کمتر است اما همچنان شرایط خوبی دارد.
 • طلا در دراز مدت رشد خوبی را از خود نشان می‌دهد و می‌تواند نرخ تورم را پوشش دهد.
 • طلا در برابر ارزهای خارجی همیشه ارزش خاص خود را داشته و حتی در سایر کشورها نیز این ارزش خود را حفظ میکند.

معایب

معایبی که در سرمایه گذاری در بازار طلا پیش روی شما قرار خواهد داشت به شرح زیر است؛

 • بازار طلا یک بازار فیزیکی است و شما حتماً باید اطمینان قابل قبولی نسبت به فروشنده این کالای پر ارزش پیدا کنید.
 • سرمایه گذاری در بازار طلا نیاز به سرمایه اولیه زیادی نسبت به بازار بورس خواهد داشت.
 • اگر به دنبال سرمایه گذاری کوتاه مدت در بازار طلا از این نیاز است تا حتماً با روش‌های تحلیلی قیمت طلا آشنا شوید.
 • سرمایه گذاری در بازار طلا در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت ریسک بسیار بالایی برای شما به دنبال خواهد داشت.

سکه

یکی از جذابترین و بهترین بازارهای مالی برای سرمایه گذاری در ایران بازار سکه است. هرچند بسیاری از کاربران بازار سکه را در شرایط مشابه بازار طلا می دانند، اما سکه به دلیل تقاضای بسیار بیشتری نسبت به طلا معمولاً با نوسانات قیمتی بسیار بیشتری روبه‌رو بوده و تجربه تاریخی روند قیمت سکه نشان می‌دهد که بازار سکه به مراتب می‌تواند نسبت بازار طلا سودآور باشد.

در حال حاضر افراد بسیار زیادی در حال انجام معامله در بازار سکه هستند و همین موضوع باعث شد تا این بازار تبدیل به یکی از پرکاربرترین بازارهای سرمایه گذاری در ایران شود. برای اینکه بتوانید در بازار سکه معاملات خود را پیش ببرید لازم است ها روش های پیش بینی و تحلیل قیمت سکه را بیاموزید و از این روش ها برای سرمایه گذاری در این بازار استفاده کنید. هرچند در ظاهر سرمایه گذاری در بازار سکه جذاب به نظر می‌رسد اما واقعیت این است که این بازار با چالش‌های بسیار زیادی همراه است اگر شما قدرت تحلیل گری مناسبی نداشته باشید ممکن است تحت تاثیر جهات بازار با ضرر های بسیار سنگینی همراه شوید.

مزایا

مزیت هایی که در سرمایه گذاری در بازار سکه در اختیار خواهید داشت به شرح زیر هستند:

 • نرخ رشد قابل توجهی در فرایند سرمایه‌ گذاری در بازار سکه در دسترس خواهد بود.
 • سکه در طولانی‌مدت می‌تواند رشد خوبی را رقم زده و حداقل بالاتر از نرخ تورم سرمایه‌های کاربران را رشد دهد.
 • سکه نقدشوندگی مناسبی دارد و شما می توانید در بازه های زمانی کوتاه مدت تمام سکه های خود را نقد کنید.

معایب

معایبی که در سرمایه گذاری در بازار سکه پیش روی شما قرار خواهد داشت به شرح زیر است؛

 • معامله گری در بازار سکه نیاز به تجربه و تخصص قابل توجهی دارد.
 • سودآوری در بازه های زمانی کوتاه مدت در بازار سکه به این راحتی‌ها نخواهد بود و شما لازم است و حتماً با بهترین روش های تحلیل تکنیکال برای این منظور اقدام کنید.
 • کلاهبرداری های بسیار جدید در بازار سکه رایج شده کرد شما تجربه و شناخت کافی نسبت به این بازار نداشته باشید ممکن است با چالش‌های بسیار سنگینی رو به رو شوید.
 • گاهی اوقات برای خرید و فروش سکه نیاز است تا در مکان های فیزیکی حاضر شوید که این موضوع نیز می‌تواند چالش‌هایی را برای خریداران سکه به دنبال داشته باشد.

سرمایه گذاری در دلار

دلار و ارزهای خارجی

یکی از پر سر و صدا ترین روش های سرمایه گذاری در بازار ایران خرید و فروش دلار و ارز های خارجی است. به جهت نرخ تورم بسیار سنگین و اقتصاد ضعیفی که در کشور ما وجود دارد قیمت دلار در طول چند دهه گذشته دائماً روند صعودی به خود گرفته و هر سال شاهد افزایش قابل توجه قیمت دلار در کشور هستیم. قیمت دلار ثابت کرده که در بازه های زمانی طولانی مدت همیشه می تواند ایه‌های کاربران را حداقل در همان مقدار نرخ تورم افزایش دهد که این موضوع سرمایه‌ گذاری در این بازار را جذاب کرده است.

البته سرمایه گذاری در بازار دلار نیاز به تجربه کافی دارد و در سال‌های گذشته افراد زیادی با سرمایه‌ گذاری در این بازار دارایی‌های خود را به صورت کامل از دست داده و یا با ضررهای بسیار سنگینی روبه‌رو شده‌اند. از یک طرف کلاهبرداری های رایج در این بازار وجود دارد و از طرف دیگر نیز قیمت دلار در بازه های زمانی چند ساعته نیز با نوسانات بسیار زیادی روبرو است و اگر شما مانند یک فرد حرفه‌ای رفتار نکنید ممکن است با پیچیدگی‌های زیاد بازار دلار روبرو شوید.

مزایا

مزیت هایی که در سرمایه گذاری در بازار ارز در اختیار خواهید داشت به شرح زیر هستند:

 • امکان رشد سرمایه ها حداقل در حد نرخ تورم
 • نقد شوندگی بسیار بالای دلار
 • امکان ورود به بازار دلار با سرمایه های سنگین

معایب

معایبی که در سرمایه گذاری در بازار ارز پیش روی شما قرار خواهد داشت به شرح زیر است؛

 • نیاز به حضور در بازار فیزیکی برای خرید و فروش دلار
 • نوسانات بسیار بالای دلار در بازه های زمانی کوتاه مدت
 • نیاز به تجربه و تخصص بالا برای خرید و فروش دلار در قیمت های مناسب

سرمایه گذاری در مسکن

زمین و املاک

یکی از جذاب ترین و مطمئن ترین بازارهای سرمایه گذاری برای کاربران ایرانی خرید و فروش زمین و املاک است. سرمایه گذاری در بازار مسکن تبدیل به یکی از روش‌های سرمایه‌ گذاری پرکاربرد برای تمام کاربران ایرانی شده است. با توجه به اینکه استقبال بسیار زیادی برای خرید و فروش مسکن و زمین در کشور ما وجود دارد این بازار همیشه روند صعودی به خود گرفته و شاهد افزایش قابل توجه قیمت ها در این بازار مخصوصاً در یکی دو سال گذشته هستیم.

البته که سرمایه گذاری در بازار مسکن نیاز به سرمایه اولیه قابل توجهی دارد و معمولاً برای همه کاربران امکان ورود به این بازار با سرمایه اولیه پایین وجود ندارد و لازم است تا شما قبل از هر چیزی سرمایه اولیه مناسب برای سرمایه گذاری در این بازار را به دست آورید.

اطلاعات و آمار ها درباره سرمایه گذاری در بازار مسکن نشان می دهد که این بازار هر ساله رشد خوبی را رقم می‌زند اما در برخی از مواقع ممکن است رشد سالانه قیمت‌ها در بازار مسکن حتی از نرخ تورم هم پایین‌تر باشد. امکان سرمایه‌ گذاری هم برای خرید و فروش های کوتاه مدت و هم برای سرمایه گذاری های بلند مدت تر برای کاربران ایرانی وجود دارد و در هر دو روش سرمایه گذاری سود قابل توجهی در انتظار کاربران نیز خواهد بود.

مزایا

مزیت هایی که در سرمایه گذاری در بازار مسکن در اختیار خواهید داشت به شرح زیر هستند:

 • اصلی ترین و مهمترین مرضیه ای که برای سرمایه گذاری در بازار مسکن می توانیم به آن اشاره داشته باشیم اطمینان بالای سودآوری این بازار در بازه های زمانی طولانی مدت و میان مدت است.
 • ریسک پایین سرمایه گذاری
 • وجود روش های مختلف سرمایه گذاری مانند خرید زمین یا خرید واحدهای مسکونی و سرمایه گذاری در بخش تجاری
 • امکان استفاده از بازار اجاره برای افزایش میزان سودآوری بازار مسکن

معایب

معایبی که در سرمایه گذاری در بازار مسکن پیش روی شما قرار خواهد داشت به شرح زیر است؛

 • نیاز به سرمایه اولیه بالا برای شروع فرآیند سرمایه گذاری
 • کم بودن میزان سود حاصل از فرایند سرمایه گذاری در بازار مسکن
 • نقدشوندگی بسیار پایین در فرایند خرید و فروش املاک

سرمایه گذاری در خودرو

خودرو

نوبت به معرفی یکی دیگر از بازار های جذاب برای سرمایه گذاری در ایران می رسد که اتفاقا کاربران بسیار زیادی به سمت آن جذب و با توجه به اطمینان بالای سرمایه گذاری و افزایش ارزش دارایی ها در آن و سرمایه کمتر مورد نیاز نسبت به بازار مسکن طرفداران زیادی هم پیدا کرده است. شاید اگر به حدود ۱۵ سال قبل بازگردیم خودرو یک وسیله کاملا مصرفی در بازار ایران بود و کاربران خیلی علاقه ای به انباشت خودرو نداشتند.

رشد قابل توجه قیمت ها در این بازار در چند سال گذشته باعث شده تا خودرو از یک وسیله مصرفی تبدیل به یک وسیله مناسب برای سرمایه گذاری شود و افراد زیادی نیز فرایند سرمایه گذاری خود را در این بازار آغاز نمودند. کاربرانی که سرمایه های قابل توجهی دارند می توانند در بازار خودروهای خارجی وارد شوند و افراد به سرمایه های کمتر نیز می توانند از بازار خودروهای دست دوم ایرانی سرمایه گذاری در این بازار را آغاز نمایند.

بررسی داده‌های تاریخی چند سال گذشته قیمت خودرو در کشور نشان می دهد که هر چند ممکن است در بازه‌های زمانی یکی دو ماه شاهد افت های قیمتی در این بازار باشیم اما در طولانی مدت و میان مدت ۶ ماه تا یک سال قیمت ها در بازار خودرو همیشه روند صعودی داشته است.

مزایا

مزیت هایی که در سرمایه گذاری در بازار خودرو در اختیار خواهید داشت به شرح زیر هستند:

 • ریسک پایین تر سرمایه گذاری نسبت به بسیاری از بازارها مانند بازار بورس و بازار سکه
 • عدم نیاز به تخصص و تجربه کافی برای تحلیل قیمت ها در بازار
 • تنوع بالای خودروهای موجود در بازار برای سرمایه گذاری

معایب

معایبی که در سرمایه گذاری در بازار خودرو پیش روی شما قرار خواهد داشت به شرح زیر است؛

 • نیاز به دانش تخصصی لازم برای بررسی خودروها و ارزیابی کیفیت آن ها در زمان خرید
 • وجود کلاهبرداران و سوداگران بسیار زیاد در فرایند خرید و فروش خودرو در کشور
 • نقد شوندگی نسبتا پایین
 • زمان بر بودن فرآیند پیدا کردن خودرو مناسب برای خرید و سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در خودرو

استارتاپ های آنلاین

سرمایه گذاری در استارتاپ های آنلاین یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری است که اتفاقاً اگر تخصص و تجربه کافی برای این روش سرمایه گذاری در میان کاربران وجود دارد سودآوری قابل توجهی را می توانیم برای آن متصور باشیم. البته بسیار مهم است که شما حتماً به درک کامل و دقیقی از شرایط فعالیت استارتاپ های آنلاین در کشور رسیده و در هنگام انتخاب گزینه مورد نظر برای سرمایه گذاری تمام این نکات را در نظر بگیرید.

در نظر داشته باشید که علاوه بر انتخاب گزینه مناسب و ایده آل برای سرمایه گذاری در میان استارتاپ های آنلاین، لازم است تا شما حتماً نسبت به اتخاذ روش های مناسب برای جلوگیری از کلاهبرداری در این بازار را نیز اقدام لازم را به عمل آورید.

مزایا

مزیت هایی که در سرمایه گذاری در استارتاپ های آنلاین در اختیار خواهید داشت به شرح زیر هستند:

 • امکان رسیدن به درآمدهای قابل توجه و سود مناسب نسبت به نرخ تورم
 • کمک به اقتصاد کشور
 • کمک به استارتاپ های نوپا برای رشد و توسعه در بازار اقتصادی

معایب

معایبی که در سرمایه گذاری در استارتاپ های آنلاین پیش روی شما قرار خواهد داشت به شرح زیر است؛

 • کم بودن سود حاصل از این فعالیت ها نسبت به بازارهای سرمایه گذاری مهم مانند بازار بورس
 • تسلط و دانش بسیار زیاد مورد نیاز برای بعد از روی استارت آپ ها و تشخیص بهترین گزینه برای سرمایه گذاری
 • نیاز مبرم به مشاوره‌های حقوقی و استفاده از حقوق دانان در تمام فرآیند سرمایه گذاری

خرید و فروش کالا

نمی توانیم درباره بهترین روش های سرمایه گذاری در ایران صحبت کنیم و حرفی از سود حاصل از فرایند خرید و فروش کالا در کشور نزنیم. اگر شما داده های تاریخی را در چند سال گذشته مرور کنید متوجه خواهید شد که حتی اگر پول ریال خود را تبدیل به دستمال کاغذی میکردید ارزش بیشتری در حال حاضر برای دارایی های شما وجود داشت.

خرید و فروش کالا از آن دسته از روش های سرمایه گذاری است که در ابتدای ورود با چالش های زیادی همراه است و به همین دلیل کاربران زیادی وارد این روش سرمایه گذاری نمی شوند اما بعد از ورود و آشنا شدن با شرایط بازار معمولاً جذابیت های آن خود را نشان میدهند.

مزایا

مزیت هایی که در سرمایه گذاری در خرید و فروش کالا در اختیار خواهید داشت به شرح زیر هستند:

 • تنوع بسیار بالای کالاهای در دسترس برای خرید و فروش
 • امکان رسیدن به سود های مناسب در بازه های زمانی کوتاه مدت و میان مدت
 • عدم نیاز به صرف وقت زیاد چند ساله برای رسیدن به سود

معایب

معایبی که در سرمایه گذاری در خرید و فروش کالا پیش روی شما قرار خواهد داشت به شرح زیر است؛

 • نیاز به بررسی های مختلف شرایط بازار
 • نیاز به تسلط کامل به پارامترهای بازار
 • اقدام به موقع برای خرید و فروش با توجه به قیمت ها در بازار

بهترین سرمایه گذاری در جهان

به معرفی بهترین سرمایه گذاری در ایران پرداخت و نکات لازم درباره هر یک از روش های سرمایه گذاری را نیز به صورت کامل با شما در میان گذاشتیم. البته تمام روش هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم در بازار جهانی نیز از سرمایه گذاری های رایج و جذاب هستند و کاربران جهانی نیز به دنبال استفاده از این روش ها برای سرمایه گذاری می باشند. در این بین روش های دیگری را نیز در این بخش به عنوان بهترین سرمایه گذاری در جهان معرفی خواهیم کرد که اتفاقاً مورد توجه بسیاری از کاربران ایرانی قرار گرفته و ایرانی ها نیز تمایل بسیار زیادی برای سرمایه‌ گذاری در این بازارها از خود نشان داده اند.

البته که سرمایه گذاری در بازارهای جهانی به دلیل محدودیت هایی که کشور ما در این باره دارد چالش های خاصی را نیز برای کاربران ایرانی به وجود آورده و خیلی از افراد درگیر این چالش ها شده و حتی با وجود سود کردن در بازارهای مالی نتوانستند سود حاصل از سرمایه گذاری خود را به دست آورند. با این حساب به صورت پیش فرض یک ریسک بزرگتر نسبت به بازارهای داخلی به سرمایه گذاری در بازارهای جهانی برای کاربران ایرانی اضافه شده است.

همچنین تحریم‌های موجود مانع از استفاده ی کامل کاربران ایرانی از بهترین فرصت های معاملاتی و بهترین پلتفرم ها برای معامله شده و همین موضوع نیز ریسک بعدی سرمایه گذاری در بازارهای جهانی برای کاربران ایرانی است. حالا در ادامه با معرفی این بازارها سعی میکنیم تا ارزش آنها را برای شما مورد ارزیابی قرار دهیم تا با توجه به ریسک های موجود تصمیم بگیرید که آیا این سرمایه گذاری می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد یا خیر.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

خرید و فروش ارز دیجیتال

خرید و فروش ارز دیجیتال یکی از جذاب ترین روش های سرمایه گذاری در حال حاضر در سرتاسر جهان است و افراد بسیار جدی در حال فعالیت در این بازار چه برای بازه های زمانی کوتاه مدت و چه برای بازه های زمانی بلند مدت هستند. بازار ارز دیجیتال یک بازاری نوپا است که روش های بسیار متنوعی را برای سرمایه گذاری در اختیار کاربران قرار داده و نکته مثبت این بازار این است که افراد با سرمایه های بسیار کم نیز می توانند سرمایه گذاری خود را در این بازار آغاز نمایند.

بازار ارز دیجیتال در کشور ما با چالش‌های بسیار زیادی روبرو شده و قوانین سفت و سختی نیز از سوی دولت برای معامله گری در این بازار در نظر گرفته شده است. بررسی داده ها و آمارهای موجود در شبکه های مختلف اجتماعی نشان میدهد که بازار ارز دیجیتال در حال حاضر جذاب ترین بازار برای سرمایه‌گذاران ایرانی هم هست و افراد زیادی در حال استفاده از مزیت های سرمایه گذاری در این بازار میباشند.

مزیت ها

مهمترین مزیت هایی که برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال می توانیم به آن اشاره کنیم موارد زیر هستند:

 • امکان ورود حتی با سرمایه های بسیار کم
 • پتانسیل بسیار بالای بازار ارز دیجیتال برای افزایش ارزش دارایی کاربران حتی در بازه‌های زمانی بسیار کوتاه مدت
 • تنوع بسیار بالای روشهای سرمایه گذاری امکان استفاده از روش های سرمایه گذاری با ریسک بسیار پایین
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی در مکانی مشخص و امکان انجام تمام معاملات و فرایندهای سرمایه گذاری به صورت اینترنتی
 • وجود منابع آموزشی بسیار زیاد برای آموزش های کامل سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال
 • نقدشوندگی فوق العاده بالای بازار

معایب

ورود به بازار ارز دیجیتال مخصوص برای کاربران ایرانی معایبی را نیز به دنبال دارد که از اصلی ترین معایب می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم؛

 • ریسک بسیار بالای فرایند خرید و فروش رمز ارز ها
 • تحریم هایی که گریبانگیر کاربران ایرانی شده است.
 • سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال نیاز به تخصص و تجربه بسیار بالا و تسلط کامل به دانش تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال دارد.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

بازار فارکس و بورس جهانی

دومین بازار مالی و سرمایه گذاری که بایستی به معرفی آن نیز بپردازیم بازار فارکس و بورس جهانی است که امکان خرید و فروش جفت ارزها و برخی از شاخص‌های مهم اقتصادی را برای کاربران فراهم می آورد و شما می‌توانید با ورود به این بازار به دنبال رسیدن به درآمدهای ثابت ماهیانه مناسب باشید. بازار فارکس یک بازار دو طرفه است و شما امکان کسب سود از هر دو فرآیند افزایش و کاهش قیمت ها را در این بازار خواهید داشت.

سرمایه گذاری در بازار فارکس با سرمایه های بسیار کم صد دلاری هم برای کاربران وجود دارد شما میتوانید با این سرمایه‌های کم نیز شانس رسیدن به درآمدهای قابل توجه را داشته باشید.

مزیت‌ها

از مهمترین مزیت هایی که برای سرمایه گذاری در بازار فارکس می توانیم دندان های سالمی داشته باشیم موارد زیر هستند:

 • پتانسیل بسیار بالای بازار برای رشد سرمایه ها حتی در بازه های زمانی بسیار کوتاه مدت از چند دقیقه تا چند روز
 • نقد شوندگی فوق العاده بالا
 • امکان ورود با سرمایه های کم
 • تنوع قابل قبول فرصت های معاملاتی

معایب

سرمایه گذاری در بازار فارکس معایب خاص خود را نیز دارد که از مهمترین آنها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ریسک بسیار بالای معاملات
 • نیاز به تسلط کامل به روش های تحلیل تکنیکال فارکس
 • وجود تحریم‌های گسترده علیه کاربران ایرانی از سوی بسیاری از مراکز ارائه دهنده خدمات معاملات فارکس
 • چالش های مربوط به قوانین داخلی برای ممنوعیت معاملات در بازار فارکس

بهترین سرمایه گذاری در حال حاضر

انتخاب بهترین سرمایه گذاری در حال حاضر و با توجه به شرایط کنونی به پارامتر به آیتم های مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال اگر سرمایه اولیه شما برای ورود به بازار مسکن کافی نباشد اصلاً نمی توانید معامله گری در بازار مسکن و به عنوان بهترین سرمایه گذاری در حال حاضر برای خود قلمداد کنید. از طرف دیگر اگر به دنبال سرمایه گذاری در بازار فارکس باشید و دانش تحلیل لازم برای معامله گری در این بازار را نداشته باشید عملاً تمام تلاش شما بیهوده خواهد بود و دارایی های خود را از دست خواهید داد. مشاهده می کنید که با توجه به این نکات انتخاب بهترین سرمایه گذاری در حال حاضر برای کاربران ایرانی با چالش های خاص خود روبرو است.

اما اگر بخواهیم بدون در نظر گرفتن تمام این موارد و محدودیت ها بهترین روش سرمایه گذاری در حال حاضر را به شما معرفی کنیم پیشنهاد ما استفاده از پتانسیل تمام بازارهای مالی موجود و کاهش حداکثری میزان ریسک سرمایه گذاری است.

بر این اساس شما می‌توانید بخش قابل توجهی از سرمایه های خود را در بازار مسکن و بازار خودرو پس انداز کرده و با پتانسیل بالای این بازارها برای سوددهی در طولانی مدت سودآوری خود را تضمین نمایید. بخشی از سرمایه ها می توانند وارد بازار بورس و بازار ارز دیجیتال شوند تا پتانسیل فوق العاده بالایی این بازارها برای افزایش چند برابری دارایی ها را نیز در اختیار داشته باشید. سرمایه گذاری در بازار فارکس می تواند درآمد های ثابت ماهیانه قابل قبول را برای شما به دنبال داشته باشد و بازار طلا و سکه نیز از جمله بازارهای این است که می‌تواند در این سبد سرمایه گذاری تعریف شود.

بهترین سرمایه گذاری با پول کم

بهترین سرمایه گذاری با پول کم در واقع باید روشی باشد که در آن شما در ابتدای کار نیاز به سرمایه اولیه زیادی نداشته باشید که این موضوع در اکثر موارد امکان پذیر نیست. کسانی که به دنبال بهترین سرمایه گذاری با پول کم وارد این مقاله شده‌اند معمولاً نمی توانند در بازار مسکن یا بازار خودرو سرمایه گذاری داشته باشند و معمولا به دنبال استفاده از روش های با امکان سرمایه گذاری با سرمایه های ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی هستند.

برای این قبیل سرمایه ها می توانیم به بازار بورس و بازار ارز دیجیتال و همچنین بازار فارکس اشاره داشته باشیم که امکان رشد قابل‌توجهی درآمدها را نیز برای آنها ایجاد می کند.

بهترین سرمایه گذاری با پول کم و سود بالا

همچنین اگر به دنبال رسیدن به سوخت های بسیار بالا در فرایند سرمایه‌ گذاری خود هستید بایستی سراغ بازار های با پتانسیل سودآوری بسیار بالا مانند بازار ارز دیجیتال و بازار فارکس بروید. البته بازار بورس ایران نیز می تواند چنین شرایطی را برای کاربران به وجود آورد که البته پتانسیل سودآوری آن نسبت به بازارهای مانند بازار فارکس و بازار ارز دیجیتال کمتر است.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

بهترین سرمایه گذاری با سود ۵۰ درصد

بهترین سرمایه گذاری با سود ۵۰ درصد هم می تواند در بازارهای مالی و سرمایه گذاری برای شما رقم بخورد و هم امکان رسیدن به این سود در بازارهای خرده فروشی مانند بازار پوشاک از طریق خرید و فروش کالا نیز برای شما وجود خواهد داشت. بازار خودرو نیز یکی از گزینه های مناسب برای رسیدن به سود ۵۰ درصدی در بازه‌های زمانی میان مدت چند ماه است که البته نیاز به سرمایه اولیه قابل توجهی خواهد داشت.

وقتی شما سود ۵۰ درصد را برای سرمایه‌ گذاری خود اتخاذ میکنید عملاً بایستی در نظر داشته باشید که سرمایه‌ گذاری شما نیز به همین میزان افزایش پیدا خواهد کرد. با این حساب هفتم باید به دنبال یه گزینه هایی باشید که به‌خودی‌خود ریسک بالایی برای سرمایه گذاری ندارند. به همین دلیل است که ورود به فرآیند خرید و فروش کالا و لوازم الکترونیکی می تواند گزینه مناسبی برای این سود باشد اما اگر تسلط و دانش کافی برای تحلیل گری در بازارهای مالی دارید بازار ارز دیجیتال و بازار فارکس بهترین گزینه ها برای این لیست خواهند بود.

بهترین سرمایه گذاری با ۱ میلیارد

برخلاف گذشته که یک میلیارد تومان یک سرمایه بسیار بزرگ برای کاربران ایرانی بود اما در حال حاضر این سرمایه چندان ارزش خیلی زیادی ندارد اما با این حال شما باید قدر آن را بدانید و حتماً با اتخاذ تصمیم های درست برای سرمایه گذاری ارزش آن را در بازه های زمانی میان مدت و بلند مدت افزایش دهید.

اگر شما یک سرمایه یک میلیارد تومانی در اختیار دارید توصیه ما استفاده از یک سبد سرمایه‌ گذاری به جای یک روش سرمایه گذاری است. شما میتوانید حدود نیمی از این سرمایه را برای خرید زمین در شهرهای مختلف ایران اختصاص دهید و با بقیه آن در سایر روش های سرمایه گذاری مانند بازار بورس و بازار ارز دیجیتال فعالیت داشته باشید. سرمایه گذاری در بازار سکه و بازار طلا نیز می تواند از جمله گزینه‌های مناسبی باشد که شما آنها را نیز وارد این سبد سرمایه‌ گذاری خود نمایید.

برای سرمایه گذاری چی بخریم؟

برای سرمایه گذاری چی بخریم و کدام کالا می تواند اهداف ما را برای رسیدن به سود های بالا در فرآیند سرمایه گذاری به بار بنشاند؟ برای کسانی که به دنبال خرید یک کالا برای سرمایه گذاری هستند انتخاب کالای مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر دقت کافی در این باره وجود نداشته باشد در نهایت شرایط بسیار چالش برانگیز خواهد شد.

این دسته از افراد اگر به دنبال سرمایه گذاری طولانی مدت هستند باید به دنبال انتخاب کالاهایی بدون تاریخ انقضا بوده و البته گزینه‌های را انتخاب کنند که در بازه های زمانی طولانی مدت سود بالایی را برای آنها ایجاد می کند. برای سرمایه گذاری در بازه های زمانی کوتاه مدت نمی توان سراغ مواد غذایی مانند برنج یا روغن و زعفران رفت. اگر به فکر سرمایه گذاری در بازه‌های زمانی میان مدت و بلند مدت تر هستید می‌توانید سراغ صنعت پوشاک و کفش بروید. همچنین سرمایه گذاری در بازار محصولات الکترونیکی مانند موبایل و لپ تاپ نیز در سالهای گذشته شرایط بسیار خوبی را برای سرمایه گذاران ایجاد کرده است.

سرمایه گذاری مستقیم یا غیرمستقیم؟

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که لازم است تا همراه با معرفی بهترین روش های سرمایه گذاری به بررسی آن بپردازیم امکان استفاده از فرآیند سرمایه گذاری غیر مستقیم برای کسانی است که دانش کافی برای سرمایه گذاری در بازارهای مالی را ندارند اما سرمایه اولیه لازم برای ورود به این بازار ها را به دست آورده اند. سرمایه‌ گذاری مستقیم همان سرمایه گذاری است که شما به صورت مستقیم و بدون دخالت سایر واسطه ها پول خود را وارد چرخه سرمایه گذاری کرده و از پتانسیل بازارهای مالی مختلف برای رسیدن به سود استفاده کنید.

همانطور که احتمالا تا اینجای مقاله متوجه شدید این روش سرمایه گذاری نیاز به دانش قابل توجهی خواهد داشت اگر شما نه توانید میزان تسلط خود را روی روشهای سرمایه گذاری موجود افزایش دهید در نهایت تبدیل به یک سرمایه گذار شکست خورده خواهد شد. اما روش دیگری نیز برای شروع فرآیند سرمایه گذاری برای شما وجود دارد که در آن روش دانش تحلیلگری چندان نیاز نخواهد بود.

روش سرمایه گذاری غیر مستقیم شما می توانید پول و سرمایه خود را در اختیار شرکت ها و افرادی قرار دهید که به عنوان مشاور سرمایه‌ گذاری در حال ارائه خدمات هستند و اتفاقاً سود بسیار مناسبی را نیز به سرمایه‌گذاران خود اعطا میکنند. البته بسیار مهم است که شما حتما از شرکت های معتبر و شناخته شده برای منظور استفاده کنید تا ریسک سرمایه گذاری خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

حتی در بازار بورس سهم صندوق های سرمایه گذاری مختلفی تعریف شده که دقیقا همین سرمایه‌ گذاری غیرمستقیم را برای کاربران ایرانی فراهم کرده و شما می توانید با انتخاب آنها نیز به دنبال سرمایه گذاری در این بازار باشید.

کلام آخر

اتخاذ بهترین روش سرمایه گذاری در ایران و جهان در حال حاضر تبدیل به یکی از اجزای جدایی ناپذیر زندگی ما انسان ها شده و اگر در این باره دقت کافی نداشته باشیم نمی توانیم رفاه اجتماعی مناسبی را برای خود ایجاد کنیم. این که شما تصمیم بگیرید سرمایه گذاری کنیم یا خیر دقیقاً یک تصمیم شخصی است و هیچ کسی نمی تواند دخالتی در آن داشته باشد اما عدم سرمایه گذاری در شرایط اقتصادی کنونی به معنی نابودی تمام دارایی ها خواهد بود و شما حتی به صرف داشتن یک شغل با حقوق بالا هم می توانید در آینده شرایط خوبی را برای خود به وجود آورید.

شرکت در دوره های آموزشی در آموزشگاه بورس و بازارهای مالی در کانون بورس یکی از اولین قدم هایی است که شما می توانید به دانش اولیه لازم برای معامله گری در بازارهای مالی رسیده و از آنها برای پیشبرد اهداف سرمایه‌ گذاری خود استفاده کنید.

البته همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم در این مقاله تلاش ما هدایت کردن شما به سمت شرکت در این دوره آموزشی این بود و سعی داشتیم تا اهمیت سرمایه گذاری را در جامعه امروز به شما گوشزد کنیم. سعی کنید که بتمن فرایند سرمایه گذاری را تبدیل به یکی از دغدغه‌های اصلی زندگی خود کرده و برای آن تصمیم بگیرید.

همچنین از همه شما دعوت می‌کنیم که اگر دیدگاهی نسبت به بهترین سرمایه گذاری در ایران و جهان دارید و نکته در ذهن داری که در این مقاله به آن اشاره شد آن را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا کم‌کم همین مقاله تبدیل به منبعی بزرگ برای تمام کاربران ایرانی برای داشتن یک سرمایه گذار که ایده آل و جذاب شود.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

19 پاسخ

 1. این مقاله بسیار عالی بود از آن جهت که میتواند افراد را باتوجه به علاقه و توان خود در مسیر سرمایه گذاری مطمئن راهنمایی کند .

 2. سلام باتشکراز نویسنده محترم، حقیقتا مقاله بسیار مفیدی بود ازاین جهت که درتمام مواردی که در آن اشاره شده به مخاطبان مبتدی، آگاهی وذهنیت میدهد

 3. مقاله جامع و کاملتر از این مقاله تا به حال جایی ندیده ام . همه موارد ریز و درشتی را باهم دیده و تحلیل کرده است. تشکر از گردآورنده مقاله.

 4. بورس نقد شوندگی بالایی داره ولی همیشه با ضرر حتی اگر در یک سهم سود کنی در مقابل تورم متضرر میشی و مطمئن باش دولت به هر شکل ممکن به سرمایه تو دست درازی خواهد کرد.

  1. درود بر شما. دوست عزیز همین بورس از سال ۹۴ تا ۹۹ برای ده ها نفر شده خونه و ماشین و ملک و سرمایه میلیاردی. اونم برای کسانی که ۳۰ میلیون سرمایه هم نداشتن. تقصیر بازار و دولت نیست. یقه خودمون رو بگیریم.

   1. کانون بورس توهم زدی ها!جنسش برای مزارشریف بوده!؟باکمتر از۳۰میلیون درعرض ۶سال خونه ماشین سرمایه میلیاردی!!!!؟؟؟خخخخخ
    بابایه دروغی بگید بگنجه!الآن خودتون حاضرید ۶سال ۳۰میلیون سهام بورس ایران رو بخرید نگهدارید بعدببینید چی می شه؟عمرا این کار رو بکنید.
    پس الکی غلو نکنید و دروغ ننویسید اولین اصل در زندگی و کاسبی صداقت است اگر ندارید دربدست آوردن پول و دانشجویان خودتان به مشکل می خورید خود دانید..‌.درجهان یک راه بیش نیست و آن راستی است.
    کوروش کبیر.

 5. خرید زمین و ملک در نوشهر چالوس رامسر کلاردشت
  خرید ارزهای SHIBA
  CAW
  PAW
  جدیدا روس ها هم دارنند در نوشهر چالوس سرمایه گذاری می‌کنند
  آب رودخانه ی ارس هم با توجه به سد سازی ترکیه تا چند سال دیگه قطع میشود

 6. بهترین کار در ایران ساخت مسجد و حسینیه چون مشکل شهرداری نداره وام هم میگیری هیچ دردسری نداره
  یک زیرزمین برای اجاره باشگاه و انبار میزنی چند طبقه هم بالاش برای اجاره دادن
  پول آب و برق و گاز هم مجانی حالا چند نفر هم برای مراسم سالی یکبار میان و جلسه میگیرن
  باقی سال هم کلاسهای آموزشی و مهد
  کجای دنیا این جور سرمایه گذاری پیدا میکنی حالا اسمش مسجد یا حسینیه باشه چکار میشه

 7. مقاله طولانی تان، بسیار کامل، جامع،کاربردی و مفید فایده واقع گردید.
  با سپاس فراوان از راهنمائی شما
  لطفآ بعدها نیز با ما در ارتباط باشید.
  خواهشمند است پکیج آموزش سرمایه گزاری در بازار بورس را برایم ارسال فرمائید
  چون به آن نیاز دارم. متشکرم

 8. ممنون بابت مقاله خوبتون من اکثرا برای پس انداز و سرمایه گذاری طلا خام و بدون اجرت خریداری میکنم اما الان جدیدا با یه سایتی اشنا شدم به نام طلاسی که واسه پس انداز و سرمایه گذاری انلاین خیلی خوبه ی مزیت خوبی که داره اینه که شروع قیمتاشون از ۵۰ هزار تومانه
  نظر شما در مورد سایت طلاسی چیه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: