سرمایه گذاری در بازار خودرو از سیر تا پیاز + نکات حرفه ای

شما در حال مطالعه مقاله ۱ از ۱ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

سرمایه گذاری در بازار خودرو ایران یکی از ناشناخته ترین روش های سرمایه گذاری در بازار ایران محسوب می‌شود که هیچگونه اطلاعات کافی و کاملی درباره آن وجود نداشته و عملاً بسیاری از اطلاعات لازم برای تحلیل و بررسی شرایط این بازار به سختی به دست می آید. جالب است بدانید که درصد قابل توجهی از افراد سرمایه گذار حتی کوچکترین نگاهی به بازار خود را نداشته و تمایلی به انجام سرمایه‌گذاری در این بازار ندارند. اما آمارها نشان می‌دهد که در بازه های زمانی کوتاه مدت نیز می توان سود قابل توجهی را با سرمایه گذاری در بازار خودروهای ایران به دست آورد و این بازار پتانسیل سوددهی قابل توجهی دارد. اما برای ورود به بازار خودرو چه کنیم و چگونه میتوانیم یک سرمایه گذاری مطمئن و بی دردسر در این بازار داشته باشیم؟

در این مقاله در کنار شما هستیم تا به صورت کامل و جامع شرایط سرمایه گذاری در بازار خودرو تهران و ایران را مورد بررسی قرار داده و اطلاعات لازم برای ورود به این بازار را به صورت کاملاً حرفه ای با شما در میان بگذاریم. با مطالعه این مقاله درک شما نسبت به شرایط سرمایه گذاری در بازار خودرو ایران به وضعیتی خواهد رسید که حتی امکان ورود به این بازار و سرمایه‌گذاری در آن را نیز خواهید داشت و می توانید بخشی از سرمایه های خود را برای کسب سود های حاصل از نوسانات بازار خودرو اختصاص دهید. همچنین به فراخور نکات مربوط به مقاله سعی کرده ایم تا نکات تجربی لازم برای انجام هرچه بهتر این معاملات در بازار خودرو را نیز با شما در میان بگذاریم تا از این طریق این روش سرمایه گذاری را نیز به سبد سرمایه شما اضافه کرده باشیم. با ما در کانون بورس همراه باشید.

سرمایه گذاری در بازار خودرو و اهمیت آن


در اولین قدم لازم است تا اهمیت سرمایه گذاری در بازار خودرو را با شما در میان بگذاریم. اگر به ابتدای آخرین دهه قرن گذشته شمسی یعنی سال های ۹۰ و ۹۱ برگردیم و قیمت خودروهای داخلی مانند پراید و پژو را هم در آن سال ها مورد بررسی قرار دهیم اعداد عجیب و غریبی را مشاهده خواهیم کرد که احتمالاً ما را به یاد غار اصحاب کهف خواهد انداخت. پراید در آن سالها با قیمتهای حدود ۳ میلیون تومانی در حال معامله بود و پژو ۲۰۶ صفر را نیز می توانستیم با قیمت ۵ تا ۶ میلیون تومان خریداری کنیم. اگر شما در سال ۱۳۹۰ با هزینه دو و نیم میلیون تومانی یک پراید صفر خریداری می کردید و بعد از گذشت ده سال استفاده از آن تصمیم به فروش ماشین خود می نمودید، سرمایه شما حدود ۱۷ تا ۲۰ برابر می شد. دقت کنید که شما در طول این ده سال به صورت دائم از این خودرو برای رفت و آمد استفاده کرده اید.

حال سوال اینجاست که شما کدام بازار و روش سرمایه گذاری را می شناسید که در طول ۱۰ سال کنین بازدهی داشته و در عین حال امکان استفاده از وسیله سرمایه گذاری شده را نیز در اختیار شما قرار دهد؟ هر چند در بازار بورس شما می توانید سود های چندین برابری نسبت به بازار خودرو را به دست بیاورید اما چالش های سرمایه گذاری در این دو بازار با یکدیگر قابل مقایسه نیستند. خودرو در طول یک دهه گذشته از یک وسیله لازم برای زندگی تبدیل به یک وسیله سرمایه گذاری در بازار ایران شده است و به همین دلیل لازم است تا تک کاربران شناخت کافی نسبت به شرایط سرمایه گذاری در این بازار را داشته باشند.

با توجه به اینکه چه به دید سرمایه گذاری و چه به دید استفاده، لازم است و شما نکات بسیار مهمی را در زمان خرید خودرو در نظر داشته و حتماً با اطلاعات کافی و لازم برای ورود به این بازار اقدام کنید. از این رو اطلاعاتی که در این مقاله درباره شرایط سرمایه گذاری در بازار خودرو ایران با شما در میان می گذاریم علاوه بر امکان فراهم کردن شرایط بهترین سرمایه گذاری می تواند در زمان خرید خودرو نیز کمک حال شما باشند.

آیا حتما باید در بازار خودرو سرمایه ایران سرمایه گذاری کنیم؟


بازار خودرو و همچنین بازار مسکن دو بازار سرمایه گذاری در هم آمیخته با زندگی افراد جامعه هستند. ممکن است شما در صورت نداشتن هیچگونه علاقه به سرمایه گذاری نیازی به ورود به بازار بورس و یا بازار ارز دیجیتال و حتی بازار سکه و طلا نداشته باشید اما چه بخواهید و چه نخواهید وارد بازار خودرو و بازار مسکن خواهد شد و حتی برای یکبار هم که شده لازم است تا یک فرایند مالی در این دو بازار انجام دهید. با توجه به این نکته کسب اطلاعات لازم برای سرمایه گذاری در بازار خودرو ایران و بازار مسکن کاملاً لازم و ضروری است و تمام کاربران باید به روش های سرمایه گذاری و ورود به این بازار آشنا باشند.

اما خیر هیچ اجباری برای سرمایه‌گذاری در بازار خودرو ایران وجود ندارد. شما می‌توانید سرمایه های خود را در سایر بازارهای مالی مانند بازار بورس یا بازار سکه و طلا بازار فارکس و ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده و از روش‌های مختلف موجود برای رسیدن به ثروت و افزایش ارزش دارایی های خود استفاده کنید. اما یک سرمایه گذار باهوش آینده نگر اولاً شرایط لازم برای سرمایه گذاری در تمام روزها را مورد بررسی قرار داده و بهترین روش را برای سرمایه‌گذاری انتخاب میکند. از این گذشته با توجه به وجود تاخیر های زمانی در رونق و رکود در بازار های مالی خود سعی می‌کند از این طریق در لحظه بهترین روش سرمایه گذاری را برای خود انتخاب نماید.

به عنوان یک مثال زنده در حال حاضر که در سال ۱۴۰۱ هستیم حدود دو سال است که بازار بورس ایران وارد یک رکود بزرگ شده و سرمایه‌گذاری در این بازار با چالش‌های بسیار زیادی همراه شده است. در همین مدت افراد زیادی بخش قابل توجهی از سرمایه های خود را در بازار بورس از دست داده و در حال تلاش برای رسیدن به شرایط صفر سرمایه‌گذاری خود در این بازار هستند. اما در همین مدت شما با ورود به بازار خودرو تهران می توانستید به سودهای ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصدی برسید و رشد قابل توجهی را در سرمایه های خود ایجاد نموده باشید. جالب است که اگر در ابتدای سال ۱۳۹۹ یعنی در آغاز رکود بزرگ بازار بورس ایران، خرید یک خودرو معمولی با سرمایه های ۳۰ تا ۶۰ میلیونی میتوانست سود ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصدی را در همین یکی دو سال برای شما به ارمغان آورد. حالا این خود شما هستید که باید از خود بپرسید که آیا حتماً باید در بازار خودرو ایران سرمایه‌گذاری کنید؟

وضعیت بازار خودرو ایران


وضعیت بازار خودرو ایران وضعیت بسیار جالبی است. احتمالاً تنها بازار خودرو در جهان است که شما می توانید از یک خودرو برای چند سال استفاده کرده و سپس آن را با قیمت های ۲ تا ۳ برابری به فروش برسانید. در طول چند دهه گذشته به ندرت شاهد افت قیمت ها در بازار خودرو بودیم و کمتر سالی را در طول این سال ها می توان پیدا کرد که بازار خودرو شرایط نزولی داشته باشد. چند رشد قیمت‌ها در بازار خودرو ایران نیز مانند بازار های مالی مانند بازار بورس و بازار سکه نیست اما با این حال با توجه به اطمینان بسیار بالا می‌تواند یک روش سرمایه گذاری بسیار مناسب باشد.

یکی از مزیت های بسیار بزرگ شرایط بازار خودرو ایران این است که شما می توانید سرمایه گذاری در این بازار را به عنوان یک حرفه و کسب و کار انتخاب کرده و به صورت حرفه‌ای در آن فعالیت کنید. تنها کافیست اولین خودرو را برای سرمایه گذاری خریداری کرده و بعد از چند هفته آن را با سود چند درصدی به فروش برسانید. این بازار آنقدر جذاب و اعتیاد آور است که در همین بار اول خرید و فروش می تواند شما را معتاد به سرمایه‌گذاری بیشتر نماید.

عدم وجود بسترهای مناسب و شفاف نبودن بازار خودرو ایران باعث شده تا سرمایه‌گذاران کمتری نسبت به سایر بازارهای مالی وارد این بازار شوند اما تجربه نشان داده که اکثر کسانی که حتی با دانش کم وارد بازار خودرو می شوند آن را به عنوان کسب و کار انتخاب کرده و این سرمایه گذاری برای آنها مدت دار خواهد بود. شما میتوانید تنها با صرف هزینه لازم برای خرید و سرمایه گذاری بر روی یک خودرو در طول یک سال سرمایه خود را ۲ تا ۳ برابر کرده و کم کم بدون نیاز به اضافه کردن سرمایه بیشتر به کسب و کار ایده آل در بازار خودروی ایران داشته باشید.

وضعیت بازار خودرو تهران


به یاد داشته باشید که شرایط بازار خودرو تهران تفاوت‌هایی با شرایط بازار خودرو سایر شهرستانها دارد. به عنوان مثال وضعیت بازار خودرو مشهد و یا برای وضعیت بازار خودرو رشت شرایط یکسانی با بازار خودرو تهران نخواهد داشت. به جز خودروهای صفر که معمولاً قیمت مشخصی در بازار دارند برای خودروهای کارکرده قیمتها در تهران و شهرستانها با یکدیگر متفاوت است و میزان نوسان قیمت ها نیز متفاوت خواهد بود.

در شهر تهران به دلیل بالا بودن جمعیت مدت زمان لازم برای خرید و فروش یک خودرو بسیار کم شده و در حال حاضر نقش اول زندگی فوق العاده بالایی را در بازار خودرو تهران شاهد هستیم. حتی شرایط به گونه ای پیش رفت که کسانی که سرمایه های خود را برای یکی دو هفته در کسب و کار اصلی خود نیاز ندارند وارد بازار خودرو کرده و در لحظه می توانند برای فروش خودرو و نقد کردن سرمایه های خود اقدام نمایند.

هرچند امکان استفاده از بازارهای حضوری برای سرمایه گذاری در بازار خودرو تهران وجود دارد اما به وجود آمدن بسته های اینترنتی و آنلاین نیز شرایط سرمایه گذاری در بازار خودرو تهران را به مراتب بهتر از گذشته کرده است.

روش های سرمایه گذاری در بازار خودرو


برای اینکه با شرایط سرمایه گذاری در بازار خودرو ایران بیشتر و بهتر آشنا شوید و پتانسیل‌های این بازار را نیز درک کنید لازم است روش های سرمایه گذاری در بازار خودرو را با هم مرور کنیم. دقت داشته باشید که وقتی صحبت از روش های مختلف سرمایه گذاری در بازار خودرو می کنیم منظور ما از روش هایی است که به صورت کاملا جداگانه نسبت به یکدیگر عمل کرده و قرار نیست شرایط آنها در بازار خودرو یکسان باشد. اگر تاکنون تصور می‌کردید که خرید و فروش خودرو تنها راه‌حل سرمایه‌گذاری در این بازار است بایستی به شما عرض کنم که این روش بیشتر توسط افراد مبتدی مورد استفاده قرار گرفته و افراد حرفه ای در حال حاضر از روش های حرفه ای برای سرمایه گذاری در این بازار استفاده می نمایند.

آشنایی با روش های مختلف سرمایه گذاری در بازار خودرو باعث میشود تا شما در شرایط مختلف می‌توانید است برای رسیدن به درآمد مورد نظر خود استفاده کنید. وقتی بازار خرید و فروش خودرو خوب نباشد شما می توانید از سایر روش ها استفاده کرده و سرمایه های خود را به صورت دائم در این بازار رشد دهید. یکی از اصلی ترین مزیت ها و تفاوت های بارز سرمایه گذاری در بازار خودرو همین شرایط تفاوت روش های مختلف سرمایه گذاری در این بازار در برهه‌های زمانی مختلف هست. در بازار بورس و یا بازار ارز دیجیتال معمولاً تمام بازار به صورت همسو با یکدیگر حرکت میکنند و سرمایه‌گذاری در چنین مواقعی در این بازارها با چالش هایی روبرو خواهد بود. اما وجود روش های مختلف سرمایه گذاری در بازار خودرو آن هم با شرایط نوسان متفاوت باعث می شود تا شما بتوانید در لحظه از بهترین روش برای سرمایه گذاری استفاده کنید.

خرید و فروش خودرو دست دوم در کوتاه مدت


اولین روش که البته پرکاربردترین و رایج ترین روش سرمایه گذاری در بازار خودرو ایران نیز است خرید و فروش خودرو دست دوم در بازه های زمانی کوتاه مدت می باشد. در این روش شما می توانید خودروهای دست دوم موجود در بازار را خریداری کرده و بعد از گذشت مدتی که شاهد افزایش قیمت بازار خودرو بودید آن را با قیمت بالاتر به فروش برسانید. همچنین امکان برای شما در این روش سرمایه گذاری وجود دارد که با اضافه کردن آپشن هایی به خودرو و یا صافکاری و برطرف کردن تمام ایرادات بدنه و موتوری آن ارزش افزوده قابل توجهی نیز برای خودرو خریداری شده ایجاد کرده و در نهایت آن را با قیمت بالاتری به فروش برسانید.

در حال حاضر این روش سرمایه گذاری رایج ترین روش سرمایه گذاری در بازار خودرو ایران از افراد تازه وارد به این بازار نیز معمولا سعی می‌کنند تا از این روش استفاده نمایند. سود حاصل از هر بار خرید و فروش خودرو در این روش چندان بالا نخواهد شد اما به دلیل اینکه شما می توانید در طول یک ماه و یا یک سال چندین بار این روش را تکرار کنید امکان رسیدن به درآمدهای قابل توجه در بازه های زمانی کوتاه مدت در آن وجود دارد.

از جمله اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزیت های خرید و فروش خودرو دست دوم در بازار ایران این است که شما میتوانید با سرمایه های محدود نیز شرایط سرمایه گذاری در این بازار را پیدا کرده و نیازی به صرف هزینه های خیلی زیاد نخواهید داشت. همچنین لازم به توضیح است که خودروهای دست دوم به دلیل اینکه  قیمت اصلی خود را انجام داده اند در طول نوسانات بازار کمتر دچار افت شدید قیمت می‌شوند و سرمایه‌گذاری در آن ها می توانند یک سرمایه گذاری کم ریسک تلقی شود. در ادامه شرح حال کاملی از نحوه ورود به سرمایه گذاری در بازار خودرو دست دوم را برای شما بیان خواهیم کرد که میتوانید از این روش ها برای هرچه بهتر کردن شرایط خرید و فروش خود اقدام کنید.

خرید و فروش خودرو نو


دومین روش برای سرمایه گذاری در بازار خودرو ورود به شرایط خرید و فروش خودرو های نو و جدید است. خرید و فروش خودرو صفر نیز شرایط خاص خود را داشته و شما از این طریق نیز می توانید در بازار خودروی ایران سرمایه گذاری کنید. برای این منظور لازم است تا شما سرمایه کافی برای خرید خودرو های صفر را داشته و سپس برای این منظور اقدام نمایید. چه برای خرید و فروش خودروهای ایرانی و چه برای خرید و فروش خودروهای خارجی در این روشی سرمایه‌گذاری نیاز به سرمایه ولی قابل توجهی خواهد داشت و از این گذشته در صورتی که دانش کافی برای پیاده‌سازی این روش را نداشته باشید ممکن است با چالش‌هایی روبه‌رو شوید.

خودروهای صفر شرایط بسیار خاصی دارند و در صورتی که دقت کافی به این روش سرمایه گذاری نداشته باشید ممکن است سرمایه‌های خود را به راحتی از دست بدهید. زیر آب برود کوچکترین مشکلی برای خودروهای صفر باعث افت قابل توجه قیمت آنها خواهد شد و این هم یک چالش بزرگ برای سرمایه گذاری در بازار خودرو خواهد بود. برای کسانی که شناخت کافی نسبت به شرایط بازار خود را نداشته و تجربه کافی برای فعالیت در این بازار را ندارند خرید خودروهای صفر را توصیه نمی‌کنیم زیرا نیاز به تجربه بیشتری دارد. البته شایان ذکر است که در صورت برنده شدن در قرعه کشی های مختلف و خرید هر کدام از خودروهای صفر با قیمت کارخانه شما می توانید یک سرمایه گذاری فوق العاده ایده آل از این روش داشته باشید اما چنین شرایط معمولاً به ندرت برای کاربران پیش می‌آید و نمی‌توان آن را به عنوان یک روش سرمایه گذاری در نظر گرفت.

خرید و فروش خودرو در دراز مدت


سومین روشی که برای سرمایه گذاری در بازار خودرو باید به معرفی آن بود بپردازیم خرید و فروش خودرو در دراز مدت است. در این روش دو سرمایه گذار خودرو های مناسب و ایده آل را خریداری کرده و برای بازه های زمانی طولانی مدت آنها را نگهداری می نماید. بازی های زمانی طولانی مدت در بازار خودرو معمولاً یک تا دو سال بوده و بعد از این احتمالا شاهد افزایش قابل توجه قیمت خودروها خواهید بود. این روش سرمایه گذاری بیشتر برای کسانی مناسب است که به دنبال درآمدهای سریع و به اصطلاح روش های زود بازده در بازار خودرو نبوده و تمایل دارند تا به دور از هیجانات بازار خودرو برای سرمایه گذاری در این بازار اقدام نمایند.

در این روش اخبار مختلف موثر بر قیمت بازار خودرو تاثیری روی رفتار سرمایه گذار نداشته و خودروهای خریداری شده توسط خود را برای بازه های زمانی از پیش تعیین شده نگهداری می نماید. در این روش بسیار مهم است که شما بتوانید در کمترین قیمت ها وارد بازار خودرو شده و زمان خروج خود را نیز در حداکثر قیمت ممکن در نظر بگیرید. تحلیل قیمت دلار و همچنین بررسی شرایط سایر بازارهای مالی شما می توانید بهترین نقاط ورود و خروج به بازار خودرو را پیدا کرده و از این طریق سرمایه گذاری مطمئن در این بازار داشته باشید. همچنین لازم به توضیح است که با توجه به دراز مدت بودن سرمایه گذاری،حتماً لازم است تا با دقت ویژه به شرایط خودروی مورد نظر برای خرید داشته باشید.

خرید و اجاره دادن خودرو


بازار اجاره خودرو نیز یکی از بازارهای فوق العاده عالی برای سرمایه گذاری است. شاید اگر شناخت کافی نسبت به بازار اجاره خود را نداشته باشید بر این عقیده باشید که این بازار چند آنتی سوددهی نداشته و خیلی مناسب سرمایه گذاری نیست. اما اگر این تصور در ذهن شما وجود دارد سخت در اشتباهی زیر بازار اجاره خودرو یکی از جذاب ترین بازار ها برای سرمایه گذاری و رسیدن به سود های ثابت ماهیانه است. در این روش شما می توانید هم خودروهای لوکس و مناسب را برای بازه های زمانی کوتاه مدت اجاره بدهید و هم امکان اجاره دادن خودرو های داخلی ارزان قیمت تر برای بازه های زمانی طولانی مدت چندین ماه نیز برای شما وجود دارد.

اجاره خودروهای لوکس و تر تمیز در حال حاضر از شبی یک میلیون تا ۲۰ میلیون تومان متغیر است و اجاره خودرو های ارزان قیمت برای بازه های زمانی یک ماهه بسته به شرایط از ۶ تا ۱۵میلیون متغیر است. البته این قیمت ها برای سال ۱۴۰۱ بوده و احتمالاً در سال‌های آتی شاهد افزایش درآمدهای حاصل از این روش سرمایه گذاری نیز باشیم. در حال حاضر افراد بسیار زیادی در شهرهای مختلف ایران از جمله تهران با خرید خودرو های مناسب از این روش سرمایه گذاری استفاده کرده و به درآمدهای قابل توجه و ثابت ماهیانه از این طریق میرسند.نکته بسیار جالب درباره روش سرمایه‌گذاری این است که بسترهای لازم برای پیاده سازی این روش نیز در دسترس است و شما می توانید با استفاده از پلتفرم های آنلاین تمام فرآیند خرید و اجاره دادن خودرو را انجام داده و ضمانت نامه های لازم برای این منظور را نیز دریافت کنید.

شما با ثبت نام در سایت ها و پرتال های آنلاین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو به راحتی می‌توانید خودرو خود را در طول ماه برای چند شب اجاره داده و درآمد قابل توجهی برای خود ایجاد کنید. نکته بسیار مهمی که درباره این روش سرمایه گذاری در بازار خودرو باید به آن اشاره داشته باشیم این است که حتماً باید ضمانت نامه های لازم را از فرد اجاره گیرنده دریافت کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل، هیچ گونه ضرری برای شما به وجود نیاید. البته اگر از خدمات پلتفرم های آنلاین معتبر برای این منظور استفاده کنید تمام فرآیند دریافت ضمانت نامه های لازم را نیز خود مالک این پلتفرم ها برای شما انجام خواهند داد.

خرید و فروش اقساطی خودرو


یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در بازار خودرو که اتفاقاً درآمد قابل توجهی نیز برای سرمایه گذاران به دنبال دارد فرایند خرید و فروش اقساطی خودرو است. در این روش شما می توانید با خرید خودروهای صفر و کارکرده آنها را به صورت اقساطی به کاربران به فروش رسانده و از طریق سود حاصل از فروش اقساطی به درآمد قابل توجه برسید. با توجه به اینکه در فرآیند خرید اقساطی نیاز به سرمایه اولیه خیلی زیادی وجود ندارد بسیاری از کاربران و علاقمندان برای خرید خودرو از این طریق اقدام می نمایند و شرکتها و افراد فعال در این روش سرمایه گذاری در حال حاضر سود های قابل توجهی را از این طریق به دست می آورند.

بسته به انصاف فروشنده در حال حاضر سود حاصل از فروش اقساطی خودرو برای هر ماه اقساط چیزی حدود ۱۸ تا ۳۰ درصد است. دقت داشته باشید که قیمت خودرو و شرایط آن نیز در میزان درصد حاصل از فروش اقساطی تاثیر خواهد داشت و در نهایت با جمیع جوانب شرایط برای سرمایه گذاری در این روش بازار خودرو ایران بسیار مناسب شده است. البته شایان ذکر است که شما می بایست حتماً ضمانت‌نامه‌های لازم برای پرداخت اقساط را در این روش دریافت کنید و بی گدار به آب نزنید. صرف چند درصد گران فروختن و یا چند درصد سود اقساط بیشتر نباید شما را به سمت فروش اقساطی خودرو بدون دریافت ضمانت‌نامه‌های لازم بکشاند از زیرا در این صورت ممکن است با چالش‌های بسیار زیادی روبرو شده و حتی برای نقد کردن سرمایه اصلی خود نیز نیاز به استفاده از خدمات قضایی داشته باشید.

در صورتی که اصول خرید و فروش اقساطی خودرو در بازار ایران را فراگرفته و بتوانید به نحو احسنت این روش را در بازار اقدام نمایید امکان رسیدن به سود های قابل توجهی در هر سال برای شما وجود خواهد داشت. نکته بسیار مهم درباره این روش سرمایه گذاری در بازار خودرو این است که نوسانات قیمت خودرو در بازار چند آنتی اسیر زیادی روی میزان سود شما نخواهند داشت و شما در هر شرایطی از بازار خودرو می توانید از این روش به درآمدهای قابل توجه برسید.

همچنین لازم به توضیح است که با توجه به افزایش جمعیت و نیاز شدید کاربران جامعه ما به خرید خودرو این روش سرمایه گذاری همیشه مشتریان خاص خود را داشته و شما هیچگونه چالشی می توانید برای پیدا کردن مشتری در این روش سرمایه گذاری نیز اقدام کنید.

واردات خودرو


روش دیگری که برای سرمایه گذاری در بازار خودرو ایران می توانید انتخاب کنید واردات خودرو است. بسیاری از کاربران که اطلاعات کافی درباره شرایط واردات خودرو و یا سایر کالاها را نداشته و نمی دانند که در حال حاضر با توجه به پیشرفت های حاصل شده فرآیند واردات خودرو به سادگی انجام می پذیرد، بر این باور هستند که امکان ورود به این روش سرمایه گذاری را نداشته و از عهده واردات خودرو بر نمی آیند. اما جالب توجه است که شما تنها با یک کلاس آموزشی چند ساعته و یا استفاده از مشاورین میتوانید برای فرآیند واردات خودرو اقدام کرده و از این بابت هیچگونه چالشی پیش روی شما نخواهد بود.

حتماً درباره قیمت خودروهای خارجی در بازار خارج و در بازار ایران اطلاعات اولیه لازم را دارید و می دانید که تفاوت قیمت خودروهای صفر خارجی در خارج و بازار ایران بسیار زیاد است و حتی در فرایند واردات خودرو در تعداد بسیار کم نیز درآمد و سود بسیار زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد. اگر به سرمایه‌گذاری در بازار خودرو علاقه دارید و به دنبال رسیدن به درآمدهای قابل توجه در این بازار هستید به شما توصیه می‌کنیم که حتماً اطلاعات کافی درباره شرایط واردات خودرو را به دست آورده و برای این منظور نیز اقدام کنید.واردات خودرو یکی از پردرآمدترین روش های سرمایه گذاری در بازار خودرو ایران است که می تواند سود حاصل از چند سال فعالیت شما در سایر روش ها را در کمتر از چند ماه برای شما به ارمغان آورد.

لازم به توضیح است که با توجه به شرایط فعلی حاکم بر فرایند واردات خودرو چالش های خیلی زیادی در این رابطه برای شما وجود نخواهد داشت و حتی می توانید بدون نیاز به خارج شدن از منزل خود نیز تمام مراحل واردات خودرو را انجام داده و خودروی مورد نظر را درب خانه خود تحویل بگیرید. هر چند روش هایی برای کاهش هزینه های جانبی در این روش سرمایه گذاری وجود دارد اما با این حال اگر یک بار به توانید فرایند واردات خودرو را از صفر تا صد انجام داده و در این روش سرمایه گذاری وارد شوید به خوبی به اهمیت آن پی خواهید برد.

همکاری با شرکت های وارد کننده و سرمایه گذاری در آنها


یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در بازار خودروی ایران همکاری با شرکتهای وارد کننده و سرمایه گذار در این عرصه است. اگر شما به تنهایی امکان سرمایه‌گذاری در فرآیند واردات خودرو را نداشته و نمی توانید برای این منظور اقدام کنید می‌توانید با تخصیص دادن سرمایه‌های خود به شرکتهای وارد کننده و فعال در این زمینه برای این منظور اقدام نمایید. البته شایان ذکر است که سود حاصل از فرآیند همکاری با شرکتهای وارد کننده نسبت به سود حاصل از اقدام مستقیم برای منظور کمتر است اما با این حال برای کسانی که نمی توانند با چالش های فرآیند سرمایه گذاری به صورت مستقیم در واردات خودرو کنار بیایند این روش می‌تواند یک روش عالی و مناسب باشد.

نکته بسیار جالب درباره این روش سرمایه گذاری این است که شما چالش های زیادی برای انتخاب شرکت مناسب و تخصیص دادن پول خود نداشته و تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید شرکت های فعال در این زمینه را پیدا کرده و شرایط همکاری با آنها را نیز متوجه شوید. بعد از پیدا کردن و انتخاب شرکت مورد نظر تنها کافیست قرارداد همکاری را امضا کرده و پول مورد نظر برای سرمایه‌گذاری را نیز در اختیار آنها قرار دهید. این شرکت ها با استفاده از سرمایه کاربران خود اقدام به واردات خودرو کرده و سود حاصل از فرآیند واردات و فروش این خودرو ها را به نوعی با همکاران خود تقسیم می نماید.

اگر به اساسنامه شرکت های فعال در زمینه واردات خودرو دقت کنید، شرایط همکاری و سرمایه‌گذاری در آنها کاملا مشخص شده و حتی سود حاصل از فرایند سرمایه‌گذاری نیز برای شما کاملاً تعیین خواهد شد. از این طریق می توانید یک دید کامل نسبت به این روش سرمایه گذاری پیدا کرده و حتی برای مقایسه آن با سایر روش های سرمایه گذاری در بازار خودرو نیز اقدام کنید.

خرید و فروش خودرو در بورس کالا


همین چند روز پیش بود که مسئولین بورس کالا اعلام کردند که امکان خرید و فروش خودرو در بورس کالا نیز برای کاربران و علاقمندان فراهم شده است و شما می توانید برای این منظور اقدام نمایید. خرید و فروش خودرو در بورس کالا روش کاملا عالی برای سرمایه‌گذاری است که در این روش شما به نوعی هم در بازار بورس و هم در بازار خودرو به صورت همزمان سرمایه‌گذاری کرده و می توانید سود بسیار مناسبی را از این طریق به دست آورید. درباره فرایند خرید و فروش خودرو در بورس کالا و رسیدن به سود ترین روش سرمایه گذاری لازم است نکات زیر را در نظر داشته باشید:

در درجه اول در این روش سرمایه گذاری حتما باید خودرو های مناسب را انتخاب کنید تا اختلاف قیمت آنها در بورس کالا و بازار آزاد قابل توجه باشد. به عنوان مثال برخی از خودروها با اختلاف قیمتی ۳۰ تا ۵۰ درصدی نسبت به بازار آزاد در بازار بورس کالا به فروش می رسند که خرید آنها می‌تواند سود فوق العاده زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد.

خودروهایی که اختلاف قیمت آنها در بورس کالا و بازار آزاد خیلی زیادی نیز ممکن است تحت تاثیر نوسانات بازار بورس قرار گرفته و سود چندانی برای شما به دنبال نداشته باشد و حتی شما مجبور شوید این خودروها را با ضرر به فروش برسانید. به عنوان مثال وقتی شما به دنبال خرید یک خودرو با اختلاف قیمت ۵ درصد در بورس کالا و بازار آزاد هستید، تمام سود حاصل از فرایند سرمایه گذاری شما تنها به یک نوسان کوچک در بورس کالا مرتبط بوده و همچنین فرایند می تواند علاوه بر اینکه تمام سود حاصل از روش سرمایه گذاری را از شما سلب کند امکان ورود به ضرر را نیز برای شما ایجاد خواهد کرد.

برای سرمایه گذاری در بازار خودرو از طریق بورس کانال لازم است تا دانش حداقلی فعالیت در بازار بورس را نیز به دست آورید. در مقاله آموزش رایگان بورس و همچنین در دوره بورس تمام نیازمندی‌های لازم برای فعالیت در این بازار را برای شما فراهم کرده ایم که با استفاده از این آموزش ها می توانید یک سرمایه گذاری فوق العاده ایده آل و جذاب در بازار بورس کالا از طریق خرید و فروش خودرو برای خود رقم بزنید.

سرمایه گذاری در خرید و فروش اقساطی خودرو


همچنین شما می توانید به جای سرمایه گذاری مستقیم در فرایند خرید و فروش اقساطی خودرو فعال در این عرصه وارد همکاری شده و سرمایه‌های خود را برای سرمایه‌گذاری در اختیار آنها قرار دهید. تعداد شرکت هایی که در فرایند خرید و فروش اقساطی خودرو فعالیت می کنند بسیار زیاد از و شما در هر شهری که ساکن هستید می توانید تعداد قابل توجهی از این شرکت ها را پیدا کنید. در این فرایند چالش خاصی پیش روی شما قرار خواهد گرفت و تنها با در اختیار قرار دادن سرمایه های خود در اختیار این شرکت ها سود ثابتی برای شما در نظر گرفته می شود. این روش سرمایه گذاری نسبت به سرمایه گذاری مستقیم در فرایند خرید و فروش اقساطی خودرو سود به مناطق کمتری برای شما به دنبال خواهد داشت اما این سرمایه‌گذاری کاملاً بی دردسر و بی خطر است.

انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در بازار خودرو


روش های مختلف سرمایه گذاری در بازار خودرو در ایران را با هم مرور کردیم و نکات لازم برای استفاده از هر کدام از این روشها را نیز با شما در میان گذاشتیم. نکته بسیار مهمی که لازم است تا به بررسی آن نیز بپردازیم انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در این بازار است. انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در بازار خودرو به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت. با دقت به نکات زیر می توانید چنین شرایطی را برای خود تعریف کرده و در نهایت بهترین گزینه را برای منظور در نظر بگیرید.

در درجه اول لازم به یادآوری است که روش های مختلف سرمایه گذاری در این بازار از نظر میزان ریسک شرایط یکسانی برای دیگر نداشته و شما بر اساس نوع شخصیت خود در سرمایه‌گذاری می‌توانید هر کدام از این روش ها را انتخاب کنید. اگر در فرآیند سرمایه گذاری ریسک پذیر هستید می توانید روش های وصول بالاتر اما باری که بیشتر مانند خرید و فروش خودروهای دست دوم و یا خرید و فروش خودروهای اقساطی و حتی واردات خودرو را برای خود برگزید و اگر به دنبال روش‌های بی دردسرتر نیز هستید می توانید سرمایه خود را در اختیار سایر شرکت‌های فعال در فرایند سرمایه گذاری در بازار خودرو قرار دهید.

سرمایه در دسترس برای سرمایه گذاری نیز یکی از فاکتورهای بسیار مهم در فرآیند سرمایه گذاری در این بازار خواهد بود که باید با نیز دقت داشته باشید.

میزان آشنایی و نوع تجربیات شما در بازار خودرو یکی دیگر از فاکتورهایی است که می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر روی انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری برای شما داشته باشد.

به روز رسانی می شود.

ترتیبی که برای مطالعه مقالات این بخش پیشنهاد می کنیم:
  • سرمایه گذاری در بازار خودرو از سیر تا پیاز + نکات حرفه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

ارزش دوره ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: