لوگو کانون بورس

بازی همستر کامبت از صفر تا صد | تحلیل کامل بازی های کلیکی

بازی همستر کامبت
شما در حال مطالعه مقاله ۳۶ از ۳۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

بازی همستر کامبت کلید واژه‌ای است که این روزها در ایران به شدت پرسش بوده و خیلی از کاربران در حال بررسی و ارزش گذاری این بازی هستند. از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام گرفته تا سایت‌ها و حتی منابع خبری معتبر همگی در حال صحبت درباره بازی همستر کامبت هستند. این بازی هم به عنوان کلید واژه‌ای برای ساخت کلیپ‌های طنز و هم به عنوان یک مسیر برای رسیدن به درآمد دلاری در میان کاربران ایرانی مشهور و محبوب شده است. اما واقعا بازی همستر کامبت چیست و چه ماهیتی دارد و آیا می‌توانیم از این بازی منتظر رسیدن به درآمد دلاری جذاب باشیم یا خیر؟

احتمالاً از این دست مقالات را در اینترنت درباره همستر کامبت و سایر بازی های تلگرامی و ربات‌های ایردراپ تلگرامی زیاد دیده‌اید و خیلی از آنها را نیز راحت رد کرده‌اید. اما در این مقاله دیگر قرار نیست تکرار مکررات کرده و همان گفته‌های تکراری را برای شما بازگو کنیم. تلاش ما بر این است تا یک بررسی حرفه‌ای و نگاه چالشی به بازی همستر کامبت و سایر بازی های جایگزین آن در تلگرام داشته باشیم. بازی های کریپتویی تلگرام را به صورت کامل به شما معرفی کردیم و اکنون زمان آن رسیده تا شما را با ماهیت این بازی ها آشنا کنیم.

متاسفانه عدم ارائه واقعیت‌های هم درباره بازار ارز دیجیتال و شرایط درآمدزایی و روش‌های کسب درآمد در ارز دیجیتال باعث شده تا کاربران ایرانی در مسیر کاملاً اشتباهی قرار بگیرند. فرصت‌هایی مانند ایردراپ های همستر کامبت در بازار ارز دیجیتال بسیار زیاد است و با کمی نکته سنجی و آموزش‌های لازم کاربران ایرانی می‌توانند از همین وقت صرف شده برای چنین بازی، برای رسیدن به درآمدهای دلاری شگفت انگیز استفاده کنند. این مقاله چالشی درباره بازی همستر کامبت را با یک سوال بسیار مهم و جذاب برای شما آغاز می‌کنیم. سوال اینجاست که چرا در فاصله سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ که بازار ارز دیجیتال در یک نزول بزرگ و ریزش‌های همگانی قرار گرفته بود، هیچ خبری از بازی های رایگان تلگرامی و ایردراپ هایی مانند همستر کامبت نبود و احتمالاً بعد از ورود دوباره بازار کریپتوکارنسی به زمان سقوط هم دوباره خبری از این بازی و مشابه‌های آن نخواهد بود؟

بازی همستر کامبت چیست

برای کسانی که هنوز اطلاعات کافی نسبت به همستر کامبت را ندارند و نمی‌دانند که اصلاً با چه چیزی روبرو هستند، لازم است تا چند نکته ساده درباره این بازی را با شما در میان بگذاریم. همستر کامبت یک بازی تلگرامی است که شما در آن با یک ربات در فضای پلتفرم تلگرام روبرو هستید که با باز کردن آن تصویر یک همستر برای شما ظاهر خواهد شد و با کلیک کردن بر روی این همستر می‌توانید سکه جمع کنید. این سکه‌ها در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم هیچ ارزشی ندارد و کاربران این بازی امیدوار هستند تا در آینده با لیست شدن همستر به عنوان یک ارز دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی از این سکه‌ها به درآمد برسند.

در فضای بازی همستر روش‌های دیگری هم برای جمع آوری سکه در نظر گرفته شده که از آن جمله می‌توانیم به خرید برخی از کارت‌ها و یا انجام برخی از وظایف ساده مانند هر روز سر زدن به بازی یا عضویت در شبکه‌های اجتماعی مختلف این بازی اشاره کنیم. با انجام هر یک از این وظایف شما مقداری سکه دریافت خواهید کرد و به همین ترتیب تنوع روش‌های دریافت سکه در این بازی افزایش پیدا می‌کند.

دقت داشته باشید که همستر اولین بازی در این سبک نیست و قبلاً هم بازی ‌های دیگری مانند نات کوین بر روی تلگرام به وجود آمدند که دقیقاً با همین ماهیت و همین شرایط درآمدهای را هم برای کاربران ایجاد کردند. در همین شرایط فعلی هم بازی های تلگرامی دیگری مانند تپ سواپ یا بلوم و موارد متعدد و بسیار زیاد دیگری هم روی کار آمده که آنها نیز از همین مکانیزم برای جمع آوری سکه استفاده می‌نمایند و کاربران با عضویت در آنها می‌بایست به دنبال جمع آوری سکه باشند تا به امید روزی که این بازی ها در بازار ارز دیجیتال تعریف شده و بتوانند سکه‌های خود را نقد کنند.

بازی همستر کامبت

همستر کامبت از کجا آمده؟

بیایید از نگاه تیم توسعه دهنده ربات همستر به این بازی و کاربران آن نگاه کنیم تا یک نگاه کاملاً متفاوت نسبت به این بازی را برای شما ایجاد کرده باشیم. به عنوان تیم توسعه دهنده همستر ما تصمیم داریم تا یک ارز دیجیتال را در بازار کریپتوکارنسی معرفی و برای اینکه بتوانیم سودآوری قابل توجهی داشته و پروژه خود را به نحو احسنت در این بازار قرار دهیم، لازم است تا جامعه کاربری زیادی را گرد هم آوریم که همگی از توکن ما در بازار حمایت نمایند.

برای این منظور روش‌های مختلفی پیش روی ما قرار دارد و می‌توانیم از تنوع این روش‌ها برای رسیدن به شرایط ایده‌آل استفاده کنیم. در قدم اول در شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار مانند توییتر یا فیسبوک و حتی دیسکورد و تلگرام یک صفحه اجتماعی برای توکن خود باز می‌کنیم و امیدواریم تا کاربران با حضور در صفحه‌های اجتماعی توکن ما به نوعی از ما حمایت نمایند.

مسلماً هر چقدر تعداد افراد حاضر در شبکه‌های اجتماعی ما افزایش پیدا کند در زمان ورود توکن ما به بازار شاهد هجوم خریداران و فروشندگان بسیار زیادی بر روی توکن خواهیم بود و این موضوع می‌تواند به توسعه توکن ما در بازار کریپتوکارنسی کمک کرده و به نوعی باعث ارتقای سطح کیفیت شبکه ما شود.

حالا در قدم بعدی بایستی از تکنیک‌های مختلفی برای جمع آوری کاربران بیشتر استفاده کنیم و به نوعی آنها را به سمت شبکه‌های اجتماعی خود بکشانیم. روش‌های بسیار متنوع و گسترده پیش روی ما قرار می‌گیرد که هر یک از آنها مزیت‌ها و معایب خاص خود را خواهند داشت. مثلاً می‌توانیم شبکه‌های اجتماعی خود را در سایت‌ها و منابع معتبر بازار ارز دیجیتال تبلیغ کنیم یا در یک بازه زمانی مشخص جوایزی را برای دنبال کنندگان شبکه‌های اجتماعی خود در نظر بگیریم.

به عنوان مثال می‌توانیم برای کسانی که شبکه اجتماعی ما را فالو داشته و از ما حمایت می‌نمایند یک جایزه‌ای در زمان عرضه توکن در بازار در نظر گرفته و به عنوان پاداش به آنها بدهیم. می‌توانیم یک بازی برنامه نویسی کرده و تمام کاربران خود را به این بازی دعوت کنیم تا آنها با انجام مراحلی ساده در فرایند این بازی برای خود توکن جمع آوری کنند تا در نهایت بتوانند در زمان عرضه توکن ما در بازار به سود برسند.

تمام این ترفندها و ده‌ها ترفند و روش دیگر همگی به نوعی برای جمع آوری کاربران و افزایش تعداد حمایت کننده‌ها برای توکن ما مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر پروژه‌ای بنا به سیاست‌هایی که در پیش گرفته از یک یا چند مورد از این روش‌ها استفاده می‌نماید. در بازار کریپتوکارنسی مشابه‌های مختلفی داشتیم که از روش‌های متنوع یا یک روش برای جمع آوری کاربران و حمایت کنندگان خود استفاده کرده‌اند.

تیم همستر کامبت هم یکی از این توسعه دهنده‌ها است که تصمیم گرفته تا برای جمع کردن حمایت کننده‌ها از یک بازی تلگرامی رونمایی نماید و این بازی با این دیدگاه به وجود آمده تا کاربران و حامیان همستر را در یک بازی گردآوری کرده و از بابت حمایت آنها در انتها پاداشی را به آنها بدهد. چه همستر و چه سایر بازی های تلگرامی دقیقاً با این دیدگاه به وجود می‌آیند و رسیدن به اهداف بازاریابی اصلی‌ترین دلیل به وجود آمدن و رونمایی از آنها در بازار است. بنابراین اگر شما با یک بازی مانند همستر یا هر بازی مشابه آن روبرو هستید که تعداد کاربران زیادی در تلگرام یا سایر شبکه‌های اجتماعی گرد هم آورده، نشان از این دارد که تیم توسعه دهنده این بازی به اهداف خود در فرایند بازاریابی رسیده و موفق شده تا کاربران زیادی را گرد هم جمع کند.

در عین حال پاداشی که برای جامعه جمع آوری شده در نظر گرفته می‌شود در بازار کریپتوکارنسی با اصطلاحی به نام ایردراپ شناخته می‌شود.

بازی همستر کامبت

ایردراپ ارز دیجیتال چیست؟

پایان بند قبلی ما در صحبت درباره اینکه همستر کامبت از کجا آمده به موضوعی به نام ایردراپ ارز دیجیتال ختم شد. بد نیست تا درباره ایردراپ ها در بازار کریپتوکارنسی با شما صحبت کنیم و درباره این روش سرمایه گذاری و درآمدزایی هم نکات مهمی را برای شما بازگو نماییم. ایردراپ ها پدیده جدیدی در بازار کریپتوکارنسی نیستند و از همان زمان ابتدای به وجود آمدن این بازار با شروع گسترش توکن‌ها در بازار کریپتوکارنسی شاهد رونمایی از آنها نیز بودیم.

پروژه‌های ایردراپ بسیار بزرگ و گسترده‌ای در بازار کریپتوکارنسی به وجود آمده که از مهم‌ترین آنها می‌توانیم به ایردراپ یونی سواپ و دی وای دی ایکس اشاره کنیم که در طی این ایردراپ ها کاربران چندین هزار دلار سرمایه به دست آوردند. ایردراپ هایی مانند همستر و حتی نات کوین در برابر این ایردراپ ها چیزی جز یک سرمایه اندک محسوب نمی‌شوند.

ایردراپ یا جایزه در واقع پاداشی است که تیم‌های توسعه دهنده کریپتوکارنسی به حامیان خود در یک پروسه خاص و با انجام یک وظایف خاص اعطا می‌شود. این جایزه گاهی اوقات قبل از روی کار آمدن پروژه مورد نظر در بازار کریپتوکارنسی بوده و گاهی اوقات نیز بعد از گذشت چند سال در بازار رخ می‌دهد.

به عنوان مثال ممکن است شبکه ارز دیجیتال اتم در یک اقدام غافلگیر کننده به کسانی که اتم را در کیف پول‌های مربوط به شبکه کازماس استیک کرده باشند، پاداشی را اعطا نماید که این پاداش در واقع همان ایردراپ است. در کنار این برخی از پروژه‌ها نیز قبل از روی کار آمدن در بازار ی برخی از اقدامات و وظایف بسیار ساده پاداش‌ها و جایزه‌هایی را برای کاربران و حامیان خود در نظر می‌گیرند. دقیقاً همان اتفاقی که برای همستر کامبت و بازی های تلگرامی نظیر آن به وجود آمده است. تمام این اتفاقات برای ترغیب کاربران نسبت به ورود به فرایند سرمایه گذاری در پروژه مورد نظر و یا استیک کردن آن و فعال بودن در شبکه است.

ایردراپ چگونه کار میکند؟

سوال بسیار مهمی که ذهن بسیاری از کاربران را به خود درگیر می‌کند این است که ایردراپ چگونه کار می‌کند. مثلاً اگر قرار است در پروژه بازی همستر کامبت ۱۰ میلیون توکن به عنوان پاداش به کاربران تعلق بگیرد و اگر هر توکن این بازی ۱۰ هزار تومان قیمت بخورد، آیا این به معنی این موضوع است که قرار است همستر در مجموع به کاربران خود ۱۰۰ میلیارد و تومان پاداش دهد؟

اگر راستش را بخواهید خیلی از پروژه‌هایی که وارد بازار کریپتوکارنسی می‌شوند سرمایه‌های بسیار اندکی دارند و ۱۰۰ میلیارد برای آنها عدد بسیار عجیب و غریبی محسوب می‌شود. تعداد کل سرمایه تیم توسعه دهنده یک ارز دیجیتال و یا یک بازی تلگرامی مانند همستر کامبت حتی ممکن است به ۵۰ هزار دلار هم نرسد. حالا سوال مهم اینجاست که این هزینه بابت اعطای پاداش به کاربران چگونه تامین خواهد شد و ایردراپ در واقع چگونه کار می‌کند. برخی از افراد به دلیل نداشتن آگاهی و لازم نسبت به این موضوع، با این دیدگاه که اعطای چنین پول‌هایی از عهده هر کسی بر نمی‌آید اصلاً وارد پروژه‌های ایردراپ نشده و از ابتدا بازی هایی مانند نات کوین یا همستر را یک بازی تقلبی در نظر می‌گیرند. اما واقعیت چیز دیگریست و اصلاً قرار نیست تیم توسعه دهنده این ارزهای دیجیتال به کاربران خود پول بدهند. پس موضوع چیست؟

فرض کنید که یک پروژه در بازار کریپتوکارنسی مانند همستر کامبت تصمیم به راه اندازی یک ارز دیجیتال با ۱۰۰ میلیارد عدد توکن همستر گرفته است. تا قبل از اینکه این پروژه در بازار کریپتوکارنسی تعریف شده و در معرض خرید و فروش قرار بگیرد، این ۱۰۰ میلیارد عدد توکن هیچ ارزشی ندارند و حتی یک تومان هم هزینه کردن برای خرید آنها هیچ تضمینی برای رسیدن به سود برای هیچ کسی نخواهد داشت.

به وجود آوردن این ۱۰۰ میلیارد عدد توکن هم تنها با چند خط برنامه نویسی ساده در کامپیوتر انجام می‌پذیرد و قرار نیست تیم توسعه دهنده یک بازی تلگرامی یا یک ایردراپ بابت ایجاد این میزان عدد توکن هزینه قابل توجهی را پرداخت نماید. حالا که این میزان توکن برای یک پروژه در نظر گرفته شد در قدم بعدی تیم توسعه دهنده باید با اقداماتی این میزان توکن را ارزشمند نماید. در واقع در این شرایط خود تیم توسعه دهنده این ارز دیجیتال نیز هیچ دارایی نخواهد داشت و این ۱۰۰ میلیارد توکن هیچ ارزشی برای وی ندارد.

تنها روش ایجاد ارزش برای یک توکن مانند همستر ورود آن به بازار کریپتوکارنسی به عنوان یک ارز دیجیتال و در قدم بعدی انجام معامله توسط کاربران در این بازار است. اگر تمام کاربران در سرتاسر دنیا همین امروز تصمیم بگیرند که دیگر هیچ امله‌ای بر روی ارز دیجیتال بیت کوین انجام ندهند و هیچ خریدار و فروشنده‌ای برای آن وجود نداشته باشد، ارزش و قیمت بیت کوین در لحظه به صفر خواهد رسید. البته این اتفاق تنها مربوط به بیت کوین نیست و حتی در بازارهای بورس و بازارهای سنتی هم دقیقاً می‌توانیم چنین شرایطی را متصور باشیم.

وقتی یک پروژه  تازگی در بازار کریپتوکارنسی تعریف شود عملاً فقط تیم توسعه دهنده آن که در ابتدا ۱۰۰ میلیارد توکن برای آن در نظر گرفته‌اند می‌توانند فروشنده باشند و این احتمال نیز برای آنها قابل تصور است که اصلاً هیچ خریداری به توکن آنها مراجعه نکند. بنابراین برای این رفع مشکل در یک قدم بایستی مقداری از این توکن‌ها را به صورت رایگان و یا در طی انجام برخی از وظایف ساده و حتی گاهی اوقات با دریافت یک مبلغ کم به کاربران ببخشد.

در هر پروژه سیاست اعطا و بخشش توکن‌ها به کاربران با یکدیگر متفاوت بوده و هر کسی و هر پروژه‌ای بنا به شرایط از روش متفاوتی برای ایردراپ استفاده می‌کند. در نهایت وقتی پروژه مانند همستر به بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر رسیده و هر کدام از این کاربرها مقداری توکن همستر داشته باشند، تمام این افراد بالقوه می‌توانند به عنوان خریدار یا فروشنده در بازار حاضر شوند. سایر سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتالیز با مشاهده این میزان حمایت پی به این موضوع می‌بارند که توکن همستر ممکن است ارزشمند باشد و به سمت خرید آن در زمان عرضه شدن در بازار هجوم می‌آورند.

به همین سادگی تیم توسعه دهنده بازی مانند همستر یا هر توکن دیگری زش دارایی‌های خود را در بازار به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. هرچند این تیم بخش کمی از توکن‌های خود را به کاربران به عنوان پاداش اهدا کرده، اما تا قبل از این ۱۰۰ میلیارد توکن در اختیار داشت که هیچ ارزشی نداشتند ولی حالا این ۱۰۰ میلیارد توکن ممکن است حتی ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش داشته باشند.

ایردراپ دقیقاً چنین نقشی را برای پروژه‌های دید بازار کریپتوکارنسی ایفا می‌نماید. بنابراین اصلاً قرار نیست که تیم توسعه دهنده یک ارز دیجیتال به شما پاداش یا پول بدهد و تمام این پول‌ها در واقع از جیب خریداران و فروشندگان در خود بازار کریپتوکارنسی تامین خواهد شد. شما در صورتی که ایردراپ همستر یا هر بازی دیگری را به دست بیاورید، نمی‌توانید این توکن‌ها را مستقیم به پول تبدیل کرده و برای این منظور لازم است تا توکن‌های خود را به یک صرافی انتقال و به فروش برسانید. البته از روش فروش مستقیم ارز دیجیتال هم می‌توانید استفاده کنید که شرایط خاص خود را خواهد داشت.

بازی های کریپتویی تلگرام

آیا همستر هم یک ایردراپ است؟

دربند قبلی به صورت کامل توضیح دادیم که یک ایردراپ برای یک پروژه در بازار کریپتوکارنسی چگونه عمل می‌کند و چگونه باعث می‌شود تا توکن‌های بی‌ارزش یک پروژه تبدیل به توکن‌های ارزشمند شوند. دقت داشته باشید که هر چقدر تیم توسعه دهنده یک پروژه در تبلیغات و ایردراپ ها و مواردی از این دست بهتر عمل نماید، در نهایت یک ارز دیجیتال با ارزش بیشتر در بازار در اختیار خواهد داشت. بنابراین موضوع ایردراپ برای تیم توسعه دهنده یک ارز دیجیتال نیز اهمیت بالایی دارد و آنها به دنبال ایجاد بهترین شرایط ممکن برای خود هستند تا بتوانند وکن‌های در دسترس خود را با ارزش بیشتری در بازار عرضه کنند.

همانطور که در بالا اشاره کردیم روش‌های مختلفی برای پیاده‌سازی ایردراپ در بازار کریپتوکارنسی وجود دارد که یکی از آنها که در حال حاضر بسیار رایج شده همین ایجاد یک بازی کلیکی در تلگرام است. نات کوین به عنوان اولین پروژه به صورت قوی این موضوع را استارت زد و حالا پروژه‌های دیگر مانند همستر هم در لیست قرار دارند تا از این طریق ایر دراپ کاربران زیادی را برای خود جلب کرده و توکن خود را با حامیان مالی بیشتری به بازار عرضه کنند.

بازی همستر کامبت

تحلیل بازی های کلیکی در تلگرام

حالا نوبت به این رسیده تا یک تحلیل کلی هم از بازی های کلیکی در تلگرام مانند بازی همستر کامبت داشته باشیم و هم نیم نگاهی به تجربیاتی که از ایردراپ های قدیمی به وجود آمده را ارائه کنیم. اگر به سوال‌هایی مانند سال ۲۰۱۷ یا سال ۲۰۲۱ در بازار ارز دیجیتال برگردید متوجه خواهید شد که در این سال‌ها با توجه به اینکه بازار کریپتوکارنسی در یک روند رو به رشد بسیار قدرتمند قرار گرفته بود، ایردراپ ها جایگاه بسیار ایده‌آلی داشتند و برانی که در این پروژه‌ها شرکت می‌کردند به سودهای جذابی می‌رسیدند. اما نه همه ایردراپ ها بلکه فقط تعداد کمی از آنها شرایط بسیار ایده‌آلی به خود می‌گرفت و درصد قابل توجهی از آنها یا کلاهبرداری بودند و یا اینکه بعد از مدتی ارزش خود را از دست می‌دادند و دیگر خبری از آنها در بازار نبود.

دقت داشته باشید که حتی در همان سال‌هایی که بازار کریپتوکارنسی با رشد‌های هیجانی روبرو بود، درصد قابل توجهی از ایردراپ های بازار هیچ ارزشی پیدا نمی‌کردند و کاربران نیز با شرکت در این پروژه‌ها تنها وقت خود را تلف می‌کردند و یا پولی را از دست می‌دادند. درباره بازی های کلیکی در تلگرام که به عنوان نوعی ایردراپ در بازار ارز دیجیتال تعریف شده‌اند نیز می‌توانیم چنین شرایطی را در نظر بگیریم.

بازی های کلیکی در تلگرام در حال حاضر در نقش یک ایده برای جذب سرمایه روی کار آمدند و کاربران با شرکت در این بازی ها و انجام برخی وظایف در واقع به دنبال کسب سود ناشی از پروژه‌های ایردراپ هستند. نات کوین به عنوان بازی کلیکی پیشرو در این مهم به موفقیت خوبی رسید و سرمایه جذابی را نیز برای کاربران خود به وجود آورد. اما اینکه بخواهیم تمام بازی های کلیکی در تلگرام را به عنوان پروژه‌های موفق قلمداد کنیم اشتباه بسیار بزرگی خواهد بود.

در حال حاضر ه فقط نات کوین به عنوان اولین پروژه به عنوان بازی های کلیکی در تلگرام وارد بازار کریپتوکارنسی شده، هنوز هیچ پروژه دیگری به این شرایط نرسیده است. همین حالا بیش از ده‌ها بازی کلیکی مختلف را می‌توانید در تلگرام پیدا کنید که شما با کلیک کردن بر روی آنها می‌توانید به سود برسید و برای خود توکن جمع کنید. اما آیا قرار است تمام این پروژه‌ها در نهایت به سودآوری و درآمد ختم شوند؟ پاسخ مسلماً خیر است.

حالا اگر این چالش را در ذهن خود دارید که کدام یک از این بازی ها کیفیت لازم را داشته و می‌توان به عنوان روشی برای رسیدن به درآمد و پول از آنها استفاده کرد، دوباره باید شما را به همان پروژه‌های قدیمی ایردراپ برگردانیم. کاربران در آن زمان با بررسی پارامترها و المان‌های مختلف تصمیم می‌گرفتند که آیا یک پروژه جذابیت لازم را دارد یا اینکه نمی‌توان روی آن حساب کرد. برای این منظور فاکتورهای متعددی در نظر گرفته می‌شد.

  • حامیان پروژه
  • سرمایه‌گذاران اصلی پروژه
  • رزومه تیم توسعه دهنده و اهداف پروژه
  • تعداد کاربران در شبکه‌های اجتماعی
  • شبکه بلاکچین مورد نظر برای توسعه پروژه
  • وایت پیپر ارز دیجیتال
  • نوع ارز دیجیتال به وجود آمده در بازار و کاربرد آن در میان شبکه‌های بلاک چین

همگی فاکتورهایی بودند که بایستی برای ارزیابی یک پروژه ایردراپ مورد توجه قرار می‌گرفتند و در نهایت کاربران و بررسی تمام این موارد تصمیم می‌گرفتند که آیا یک پروژه می‌تواند برای آنها سودآوری به دنبال داشته باشد یا خیر. برای بازی های کلیکی در تلگرام هم می‌توانیم چنین روندی را متصور باشیم. شما با بررسی تمام این فاکتورها برای یک بازی کلیکی می‌توانید به این نتیجه برسید که آیا پروژه مورد نظر پتانسیل لازم برای سودآوری و تبدیل شدن به یک پروژه ارزشمند در بازار کریپتوکارنسی را دارد یا خیر.

وقتی شما با یک بازی کلیکی روبرو می‌شوید که هیچ یک از این اطلاعات بالا برای آن در دسترس نیست، عملاً شما در حال شرکت در پروژه‌ای هستید که ریسک بسیار زیادی دارد و احتمال اینکه این پروژه ارزشمند شود بسیار کم خواهد بود. البته ناگفته نماند که برخی از تیم‌های توسعه دهنده ابتدا با راه‌اندازی ایردراپ یا یک بازی کلیکی در تلگرام ازارسنجی کرده و بسته به اینکه چقدر حامی و طرفدار پیدا کنند در قدم بعدی اقدام به رونمایی از تمام موارد بالا می‌نمایند. اما در هر صورت بررسی تمام این فاکتورها است که نشان می‌دهد یک پروژه می‌تواند جذابیت لازم را داشته باشد یا خیر.

حالا بیایید فاکتورهایی که در بالا به آنها اشاره کردیم را برای پروژه‌ای به نام نات کوین که به عنوان یک بازی کلیکی و اولین بازی کلیکی در تلگرام روی کار آمد بررسی کنیم.

پروژه نات کوین در ابتدا هیچ چیز خاصی نداشت و حتی خیلی از افراد از نام این ارز دیجیتال به این تصور رسیدن که هیچ چیزی پشت آن نیست. واقعا هم هیچ چیزی در ابتدای کار پشت نات کوین نبود و اصلاً کسی فکر نمی‌کرد که نات کوین تبدیل به یک ارز دیجیتال جذاب شود. در ادامه تلگرام و تیم تلگرام به این نتیجه رسید که نات کوین می‌تواند برای آنها تعداد کاربران بسیار زیادی را جمع کند. بنابراین تصمیم گرفت که از این پروژه حمایت کند.

در مرحله بعدی شبکه بلاکچین ارز دیجیتال تون تیجه‌گیری مشابهی داشت و به این دیدگاه رسید که اگر این ارز دیجیتال بر روی بلاک چین تون قرار گرفته و کاربران خود را نیز به کاربران تون اضافه کند، شرایط بسیار جذابی خواهد داشت. دقیقاً همین دیدگاه باعث شد که در حال حاضر تعداد تراکنش‌های شبکه بلاکچین تون به ۱۰ درصد تعداد تراکنش‌های شبکه بیت کوین برسد.

کم کم حامیان و سرمایه‌گذاران دیگری هم برای پروژه نات کوین روی کار آمدند و این پروژه در فاکتورهای بالا به شرایط خوبی رسید. هرچند نات کوین هم حتی بعد از روی کار آمدن در بازار کریپتوکارنسی هم هیچ گونه وایت پیپری نداشت، اما بالاخره با جمع کردن حامیان مالی و سرمایه‌گذاران به شرایط مطلوبی رسید. همین عدم وجود یک وایت پیپر مناسب نشان از این دارد که پروژه نات کوین در ابتدا قرار نبود به چنین شرایطی برسد.

حالا می‌توانید همین بررسی‌ها را بر روی سایر بازی های کلیکی نیز داشته باشید. حالا دیگر بازی های کلیکی در میان جامعه کریپتوکارنسی معروف شده‌اند و پروژه‌های زیادی در این حوزه وارد شده‌اند. با توجه به افزایش قابل توجه رقابت در میان بازی های کلیکی، تیم‌های توسعه دهنده لازم است تا از همان ابتدا با معرفی این فاکتورها در بهترین شرایط ممکن حامیان و کاربران بیشتری را برای خود جلب کنند. حالا پروژه‌هایی مانند بلوم یا یس کوین از همان ابتدا با حامیانی مانند شبکه تون دست به همکاری زده و به نوعی خود را به عنوان یک پروژه جذاب معرفی می‌نمایند. اتفاقی که البته برای تمام بازی های کلیکی رخ نداده و برخی از آنها هنوز هم شرایط مطلوبی از این بابت ندارند.

با این حساب شما باید در هنگام انتخاب یک بازی کلیکی نهایت دقت را داشته باشید و دست روی هر بازی با هر شرایطی نگذارید. هرچند در اکثر این بازی های کلیکی شما هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید اما همین صرف وقت زیاد در نهایت ممکن است باعث سرخوردگی شما شده و حتی دلیلی برای خروج همیشگی شما از بازار جذابی به نام بازار ارز دیجیتال شود. البته ناگفته نماند که برخی از این پروژه‌ها حتی در حال حاضر برای ارتقای سطح کاربران خود از آنها پول هم دریافت می‌کنند که این موضوع می‌تواند چالش‌های شما را بیشتر کند.

بازی همستر کامبت

چرا همستر در ایران محبوب است؟

شبکه رسمی توییتر همستر کامبت اعلام کرد که تعداد کاربران این بازی تلگرامی به بیش از ۱۵۰ میلیون نفر رسیده است. اینکه چند نفر از این کاربران فعال هستند یا خیر موضوع بحث ما نیست اما نکته بسیار مهمی که در این بین ذهن کاربران را به خود درگیر کرده این است که چرا این بازی در ایران به محبوبیت بالایی رسیده است. پروژه همستر کامبت اعلام کرد که بیشترین تعداد کاربران خود را از سه کشور یعنی ایران و هند و روسیه به دست آورده است.

بررسی‌های ما نشان می‌دهد که دلیل محبوبیت هم بازی همستر کامبت در روسیه این است که تلگرام در این کشور محبوبیت بالایی داشته و اکثر کاربران روسی از تلگرام به عنوان شبکه اجتماعی خود استفاده می‌نمایند و در نتیجه بازی های این چنینی نیز در میان کاربران روس به محبوبیت بالایی می‌رسد. اما موضوع برای کشور هند و کشور ایران کاملاً متفاوت است. افزایش میزان رکودها و بحران‌های اقتصادی و افت قابل توجه ارزش ملی باعث شده تا کاربران در این کشورها با شرایط اقتصادی بدی روبرو باشند و هر پروژه‌ای با امکان درآمدزایی برای آنها جذاب خواهد بود.

همین حالا اگر شما یک تحقیق کلی در اینترنت داشته باشید متوجه می‌شوید که ایران یکی از بهترین بسترها برای رشد قارچی شبکه‌های هرمی است. هنوز هم خیلی از نرم‌افزارهای هرمی در شهرستان‌های مختلف کشور ما به صورت قارچی رشد کرده و با جمع کردن زیر مجموعه‌ها و پول‌های بسیار هنگفت برای همیشه بار خود را می‌بندند. اصلی‌ترین دلیل این موضوع این است که کاربران ایرانی به دلیل بحران‌های اقتصادی تمایل بسیار زیادی به سیدن به سودهای این چنینی دارند و مخصوصاً اگر این سودها دلاری باشد این جذابیت‌ها برای آنها بیشتر هم خواهد شد.

پروژه همستر کامبت نیز دقیقاً به همین دلیل در میان کاربران ایرانی بسیار جذاب شده است. امید رسیدن به یک درآمد دلاری جذاب کاربران ایرانی را به سمت این بازی کشانده و خیلی‌ها وقت و انرژی بسیار زیادی را صرف این بازی می‌نمایند. موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانید حتی اگر پروژه همستر تنها ۱۰۰ دلار ایردراپ به کاربر بدهد، ارزش این ۱۰۰ دلار در ایران نزدیک به حقوق یک یا دو ماه یک فرد است در حالی که در کشورهای توسعه یافته این ۱۰۰ دلار ارزش خاصی نداشته و به همین دلیل کاربران آنها نیز از این طریق به دنبال درآمدزایی نیستند.

بازی همستر کامبت

روی همستر وقت بگذاریم یا خیر؟

حالا سوال بسیار مهمی که باید به آن پاسخ دهیم این است که آیا روی بازی همستر کامبت یا بازی های کلیکی مشابه آن در تلگرام وقت بگذاریم یا اینکه نه این بازی ها ارزش وقت گذاشتن را ندارند. پاسخ این سوال کمی پیچیده است. زیرا اگر از همین ابتدا بگوییم که این بازی ها ارزش وقت گذاشتن را ندارند احتمالاً با مخالفان خیلی زیادی روبرو خواهیم شد و آنها با توجه به پروژه موفق نات کوین و رسیدن به سودهای ۱۰۰ دلاری با این دیدگاه ترجیح می‌دهند تا همستر را نیز یک بازی جذاب در نظر بگیرند.

قبل از هر چیزی باید به این نکته اذعان داشته باشیم که در اینکه پروژه‌ای مانند همستر با این میزان تعداد کاربر احتمالاً یک ایردراپ خوب را داشته و یک سرمایه کم و بیش را در اختیار کاربران خود قرار دهد احتمال قوی‌ای است. بسته به شرایطی که تیم توسعه دهنده همستر برای کاربران خود اعلام می‌کند، ممکن است افرادی که در حال کلیک کردن بر روی این بازی هستند، بسته به شرایطی که دارند از یک دلار تا چند صد دلار سودآوری داشته باشند. البته با توجه به وایت پیپری که جدیداً همستر منتشر کرده از دیدگاه ما جموع ایردراپ این پروژه خیلی زیاد نخواهد بود و اکثریت کاربران ایرانی هم به درآمد خیلی جذابی از آن نمی‌رسند.

اما نکات مهمتر دیگری هم درباره بازی همستر کامبت و سایر بازی های کلیکی در تلگرام وجود دارد که باید آنها را با شما در میان بگذاریم.

در درجه اول باید یادآوری کنیم که به صورت کلی پروژه‌های ایردراپ در بازار کریپتوکارنسی به پروژه‌های فصلی معروف هستند. به این معنا که وقتی بازار ارز دیجیتال روند صعودی شدیدی به خود گرفته و ورود سرمایه به این بازار در میان کاربران جهانی شدت می‌گیرد، تعداد افراد زیادی به سمت پروژه‌های ایردراپ رفته و ین پروژه در میان کاربران جهانی به شدت محبوب می‌شوند. شاید اگر نات کوین به عنوان یک بازی کلیکی در ابتدای سال ۲۰۲۳ وارد مارکت می‌شد به هیچ وجه چنین شرایطی را برای آن متصور نبودیم و اصلاً کاربران به سمت آن نمی‌رفتند. با این نکته عملاً شما باید بدانید که محبوبیت این پروژه‌ها فصلی است و ممکن است یک یا دو سال آینده دیگر چنین پروژه‌هایی در میان کاربران بازار کریپتوکارنسی به محبوبیت نرسند و نتوانید روی آنها برای رسیدن به درآمد دلاری حساب کنید.

نکته دوم اینجاست که درصد قابل توجهی از پروژه‌های ایردراپ در بازار کریپتوکارنسی معمولاً با شکست مواجه شده‌اند. این شکست‌ها هم فقط ناشی از عدم حمایت کاربران نبوده و گاهی اوقات ممکن است تحت تاثیر کم بودن تجربه و توانایی‌های خود تیم توسعه دهنده آنها باشد. بنابراین چه همستر و چه سایر پروژه‌ها و بازی های کلیکی در تلگرام نیز می‌توانند تحت تاثیر چنین شرایطی قرار بگیرند.

نکته سوم هم اینجاست که شما نمی‌توانید به عنوان یک سرمایه‌گذار به صورت دائمی به پروژه‌های ایردراراب نگاه کنید و همیشه روی آنها حساب باز کنید. ممکن است شما در یک بازه زمانی ۳ تا ۵ ماهه در یک ایردراپ حتی سود ۲۰۰ ۳۰۰ دلاری را هم به دست آورید اما این سودها مقطعی بوده و قرار نیست دائماً تکرار شود.

حالا با در نظر گرفتن تمام این نکات انتخاب با شماست که بر روی پروژه‌ای مانند بازی همستر کامبت وقت بگذارید یا اینکه روش دیگری را برای درآمدزایی در بازار داشته باشید. خیلی از افراد هستند که حتی در پروژه‌های این چنینی هم شرکت می‌کنند اما ترجیح می‌دهند تا درآمد دلاری خود را تنها محدود به این ایردراپ های مقطعی نکرده و در کنار درآمد دلاری ثابت خود در بازار ارز دیجیتال از چنین پروژه‌هایی هم به عنوان جایزه بیشتر استفاده کنند. چه عیبی دارد وقتی شما در بازار کریپتوکارنسی به عنوان یک سرمایه‌گذار فعال هستید و می‌توانید از این بازار به درآمد دلاری برسید و در کنار آن در برخی از پروژه‌های این چنینی هم شرکت کنید.

هرچند به دید ما وقتی شما در سایر روش‌های سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی به جایگاه خوبی رسیده باشید و بتوانید درآمد قابل توجهی برای خود به دست آورید، خیلی به این دست از پروژه‌ها نگاه نخواهید کرد و عملاً این پروژه‌ها برای شما جذابییت زیادی نخواهند داشت. اگر مشاهده می‌کنید که برخی از اساتید مثلاً اینستاگرامی به عنوان نفرات اول بازی همستر کامبت شناخته می‌شوند، این موضوع به وضوح نشان از این دارد که این افراد در معاملات بازار کریپتوکارنسی به موفقیت نرسیده و از این طریق سعی دارند تا درآمدی را برای خود به دست آورند. درآمد آنها هم بیشتر منوط به جمع کردن زیر مجموعه‌های تعداد زیاد از طریق شبکه‌های اجتماعی فعال است.

چگونه درآمد دلاری راحت داشته باشیم؟

تا اینجا سعی کردیم تا همه چیز را درباره ماهیت بازی همستر کامبت و ایردراپ های این چنینی با شما در میان بگذاریم. در انتها یک چالش بسیار بزرگ در ذهن شما ایجاد شد و آن هم این است که اگر قرار نیست دائماً از پروژه‌هایی مانند همستر به سود برسیم روش‌های جایگزین کدام‌ها هستند؟

همین حالا که در حال نگارش این مقاله هستیم بیت کوین با یک روند صعودی بسیار کوتاه مدت روبرو شده و در عرض یک روز با رشد ۴ درصدی همراه شد. در طی رشد ۴ درصدی بیت کوین ارز دیجیتال مانند توربو رشد ۳۵ درصدی را برای معامله‌گران خود رقم زد. در کنار آن ارز دیجیتالی مانند پپه نیز با یک رشد خوب و حتی شیبا و دوج کوین هم سودآوری قابل توجهی را در طول ۲۴ ساعت برای کاربران خود داشتند.

اگر شما تنها ۱۰۰۰ دلار سرمایه داشتید و در همین دو روز در بازار کریپتوکارنسی بر روی این ارزها سرمایه گذاری می‌کردید، تا ده‌ها برابر بیشتر از پروژه‌هایی مانند همستر کامبت به سود می‌رسیدید.

یا بیایید یک روش سرمایه گذاری و درآمدزایی مربوط به خود همستر کامبت را با هم مرور کنیم. فرض کنید که شما در پری مارکت همستر شرکت کرده و مقداری از توکن‌های آن را پیش خرید کرده باشید.  یا حتی می‌توانید در همان لحظه اول ورود این توکن به بازار آن را خریداری کرده و سرمایه گذاری خود را بر روی آن انجام دهید. اتفاقی که برای نات کوین در شروع ورود آن به بازار کریپتوکارنسی رخ داد و در طول یک هفته سودآوری ۴۰۰ درصدی را برای کاربران خود رقم زد.

کسانی که ماه‌ها بر روی پروژه نات کوین وقت گذاشته بودند تنها به یک سود ۱۰۰ دلاری رسیدند اما اگر شما همان ۱۰۰ دلار را در همان ابتدای ورود این ارز دیجیتال بر روی آن سرمایه گذاری می‌کردید، ارزش دارایی شما به ۵۰۰ دلار می‌رسید.

بنابراین سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی است که می‌تواند بهترین روش درآمدزایی در این بازار باشد و حتی در تمام بازه‌های زمانی شما امکان استفاده از مزیت‌های سرمایه گذاری در این بازار را در اختیار دارید. تنها چالش پیش روی شما در این مواقع شرکت در یک دوره آموزش ارز دیجیتال و پیدا کردن شناخت کافی نسبت به روش‌های سرمایه گذاری در این بازار است. اگر بتوانید به مهارت کافی برای معامله‌گری در بازار کریپتوکارنسی برسید خیلی زود توانید چنین سرمایه گذاری‌های جذابی را برای خود رقم زده و کم کم به عنوان یک سرمایه‌گذار به سود دائمی و ثابت نیز در بازار ارز دیجیتال برسید.

جمع بندی

در انتهای این مقاله هستیم و سعی کردیم تا تمام نکات لازم و مفید درباره بازی همستر کامبت را با شما در میان بگذاریم.  اصلاً در این مقاله قصد نداشتیم که شما را نسبت به این بازی کلیکی در تلگرام ناامید کنیم و یا اصلاً نسبت به بازی های کلیکی به وجود آمده در تلگرام خبر بدی به شما بدهیم. اتفاقا سعی کردیم تا شما را نسبت به این بازی های کلیکی هوشیار نموده و شما را به سمت بازی هایی بکشانیم که احتمالاً می‌توانند ارزش زیادی به وجود آورند و به عنوان یک روش درآمدزایی جذاب برای شما عمل نمایند.

در این بین در انتها نتیجه‌گیری کردیم که سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی به مراتب می‌تواند روش درآمدزایی جذاب‌تر و بهتری برای شما باشد و اگر شما بتوانید به مهارت‌های لازم در فرایند سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال برسید، می‌توانید از ترفندها و روش‌های به مراتب جذاب‌تری حتی برای سرمایه گذاری در توکن‌های همستر کامبت هم استفاده کنید و دیگر دغدغه کلیک کردن در تلگرام را نداشته باشید.

حتی در حال حاضر کاربران می‌توانند با سرمایه‌های خیلی کم هم معاملات خود را در بازار کریپتوکارنسی آغاز کرده و کم کم ارزش دارایی خود را افزایش دهند. در این بین کسب مهارت‌های کافی و البته استفاده از یک پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال می‌تواند نقطه عطف شما در این فرایند سرمایه گذاری باشد. این مهارت‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید خیلی راحت به عنوان یک سرمایه‌گذار در بازار ارز دیجیتال فعالیت داشته باشید و دیگر دغدغه شرکت در پروژه‌های ایردراپ با صرف وقت خیلی زیاد را هم در ذهن نداشته باشید.

در انتها از شما دعوت می‌کنیم که اگر دیدگاهی نسبت به بازی همستر کامبت و یا سایر بازی های کلیکی در تلگرام دارید و یا موضوعی در این باره ذهن شما را درگیر کرده حتماً نکات و دیدگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید. تمام تمرکز ما در این مقاله اه کردن کاربران ایرانی نسبت به پروژه‌های ایردراپ و روش‌های درآمدزایی از آنها است. اگر شما با چالش ذهنی روبرو شدید و یا ما به این نتیجه رسیدیم که کته‌ای در این مقاله نادیده گرفته شده، در آینده می‌توانیم این بخش‌ها را بهبود بخشیده و در نهایت ر روشن‌تری را برای کاربران ایرانی به وجود آوریم تا بتوانند یک سرمایه گذاری موفق و بی‌دردسر را در بازار ارز دیجیتال برای خود رقم بزنند.

سوالات متداول

بازی همستر کامبت چیست؟

بازی همستر کامبت یک بازی کلیکی در تلگرام است که شما با ورود به ربات آن می‌توانید با کلیک کردن در آن سکه جمع کنید.

آیا بازی همستر کامبت ایردراپ خواهد داشت؟

در حال حاضر چنین احتمالی برای این بازی تلگرامی بسیار زیاد است و احتمالاً در یک ماه آینده ممکن است ایردراپ هایی از طریق آن برای کاربران توزیع گردد.

آیا بازی های تلگرامی سودآور هستند؟

همه آنها قطعاً نه اما برخی از آنها می‌توانند درآمدهایی را برای کاربران در حد محدود از طریق جمع آوری سکه‌ها ایجاد نمایند.

آیا برای بازی همستر کامبت و موارد مشابه با آن وقت بگذاریم؟

این موضوع به میزان دانش و میزان آشنایی شما نسبت به روش‌های سرمایه گذاری و درآمدزایی در بازار ارز دیجیتال برمی‌گردد.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: