لوگو کانون بورس

بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ | بهترین سبد هولد ارز دیجیتال

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024
شما در حال مطالعه مقاله ۳۰ از ۳۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ چیست و برای انتخاب بهترین سبد هولد ارز دیجیتال باید چه ویژگی‌ها و نکاتی را در نظر بگیریم؟ شاید پاسخ این سوال به نظر ساده برسد یا در منابع مختلف بتوان پاسخ‌های متفاوتی را برای آن پیدا کرد اما واقعیت اینجاست که پاسخ این سوال اهمیت بسیار زیادی برای یک سرمایه گذاری مطمئن و جذاب در بازار ارز دیجیتال دارد. اگر شما بتوانید در نهایت به پاسخ مناسبی برای این سوال رسیده و سرمایه گذاری خود را به گونه‌ای پیش ببرید که بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ را انتخاب کرده باشید، در پایان سال شرایط برای شما کاملاً متفاوت رقم خواهد خورد و می‌توانید حتی به دنبال چند برابر کردن دارایی‌های خود در بازار ارز دیجیتال هم باشید.

چه احتمالاتی برای بازار ارز دیجیتال در سال پیش رو وجود دارد و این احتمالات هر یک چه تاثیری روی سرمایه گذاری ما در بازار می‌گذارند؟ ممکن است بیت کوین یک روند صعودی قدرتمند را در پیش بگیرد اما آلت کوین ها سود چندان زیادی نداشته باشند و یا در شرایط برعکس بیت کوین با یک روند صعودی متوسط سودآوری مناسبی را برای سرمایه‌گذاران خود رقم بزند اما آلت کوین ها شرایط به مراتب بهتری داشته باشند. با توجه به اینکه هیچ تضمینی از بابت هیچ کدام یک از این اتفاقات در بازار کریپتو کارنسی وجود ندارد از این رو شما بایستی با انتخاب یک سبد سرمایه گذاری مناسب برای تمام این شرایط آماده باشیم.

از یک طرف سودای رسیدن به سودهای هنگفت باعث شده تا بسیاری از کاربران برای سبد ارز دیجیتال خود به دنبال انتخاب شت کوین ها و میم کوین هایی بروند که سودآوری بسیار بالایی برای آنها قابل تصور است و از طرف دیگر ترس از بین رفتن سرمایه‌ها باعث شده تا خیلی‌ها هم بیت کوین و آلت کوین های با کیفیت بالا را در لیست گزینه‌های خود برای خرید و سرمایه گذاری برای طولانی مدت قرار دهند. اما چگونه می‌توانیم از پتانسیل بالای میم کوین ها در بازار ارز دیجیتال با ریسک بسیار پایین استفاده کنیم و سبدی داشته باشیم که هم ریسک خیلی زیادی نداشته باشد و هم پتانسیل سودآوری بالایی را برای ما ایجاد کند؟

در این مقاله در کانون بورس تلاش ما بر این است تا تمام نکات لازم برای انتخاب بهترین سبد هولد ارز دیجیتال را برای شما تشریح کرده و جزئیات دقیقی از این سبد را برای شما بازگو کنیم که با استفاده از این جزئیات بتوانید یک سرمایه گذاری کاملاً جذاب و ایده‌آل در بازار داشته باشید. البته شاید ساده‌تر این بود که چند ارز دیجیتال مختلف را با پتانسیل سودآوری متفاوت به شما معرفی کنیم و در نهایت انتخاب میان آنها را به عهده شما بگذاریم اما تصمیم بر این گرفتیم تا این مقاله را تبدیل به یک مقاله آموزشی جذاب برای شما نماییم تا از این بحث بتوانید به راحتی برای انتخاب بهترین سبد ارز دیجیتال برای خود اقدام کرده و همچنین هر لحظه که اراده کردید با ایجاد یک تغییرات ساده کیفیت سبد خود را نیز از نظر میزان ریسک و پتانسیل سودآوری تغییر دهید.

راهنمای مطالعه نمایش

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024

بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ چیست؟

تنوع مختلفی از ارزهای دیجیتال را می‌توان در یک سبد به عنوان سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ معرفی کرد اما همه آنها شرایط یکسانی نخواهند داشت و البته ویژگی‌های آنها برای سرمایه گذاری در بازار در سال جاری نیز با هم متفاوت خواهد بود. اگر شما یک یا چند ارز دیجیتال را خریداری کرده و برای یک بازه زمانی طولانی ۱ تا ۲ سال در کیف پول ارز دیجیتال خود نگهداری نمایید، در واقع در حال هولد کردن آنها هستید از این رو بایستی تمهیدات خاصی را برای این روش سرمایه گذاری در نظر بگیرید تا در نهایت بتوانید به سود قابل توجهی برسید.

با توجه به شرایطی که بازار ارز دیجیتال دارد، انتخاب ارز مناسب برای سبد ارز دیجیتال شرایط متفاوتی برای سرمایه گذاری در این بازار رقم خواهد زد. در حال حاضر اصلاً سودآوری اولیه در معاملات طولانی مدت در بازار کریپتوکارنسی مطرح نیست و کاربران این بازار به دنبال بهینه کردن میزان سودآوری خود هستند تا از حداکثر پتانسیل این بازار استفاده کرده باشند. مسلماً شما در حال حاضر هر ارز دیجیتال را خریداری نمایید بعد از مدت زمان یک ساله تا ۲ ساله به سود حداقلی در آن خواهید رسید. اما سوال اینجاست که وقتی صحبت از سبد ارز دیجیتال می‌کنیم این میزان سود می‌تواند تعریف کننده شرایط مناسبی برای سبد باشد؟

اگر شما در یک معامله یک روزه تا چند هفته‌ای به یک سود ۱۰ تا ۵۰ درصدی در بازار ارز دیجیتال برسید، سود جذابی برای خود رقم زده‌اید اما این میزان سودآوری برای سرمایه گذاری بلند مدت در بازار ارز دیجیتال اصلاً مناسب نیست و نمی‌توان روی آن به عنوان یک سرمایه گذاری مناسب و یک سبد ارز دیجیتال مناسب اتکا کرد. برای منظور شما باید ارزهای دیجیتالی را انتخاب کنید که سودآوری بالاتری داشته باشند و در بازه زمانی طولانی مدت دارایی شما را حتی به چندین برابر افزایش دهند.

با این حساب شما باید بدانید که صرفاً خرید یک یا چند ارز دیجیتال به معنی سبد چینی در بازار کریپتوکارنسی نیست و شما برای این منظور بایستی ویژگی‌های خاصی را در نظر بگیرید که در ادامه ویژگی‌های بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ را با هم مرور خواهیم کرد.

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024

ویژگی های بهترین سبد هولد ارز دیجیتال

بهترین سبد هولد ارز دیجیتال بایستی ویژگی‌های مختلفی داشته باشد که از در کنار هم قرار دادن این ویژگی‌ها شرایط یک سرمایه گذاری مناسب و ایده‌آل برای شما در بازار ایجاد شود. اتفاقا شناخت این ویژگی‌ها اهمیت بسیار زیادی برای انتخاب بهترین ارزها برای سبد ارز دیجیتال دارد و اگر شما از این ویژگی‌ها اطلاع نداشته باشید عملاً انتخاب شما به هیچ وجه دقیق و منطقی نخواهد بود.

برای اینکه ویژگی‌های بهترین سبد هولد ارز دیجیتال را با هم مرور کنیم لازم است تا در درجه اول شرایط توکن‌های مختلف را از نظر میزان ریسک و پتانسیل سودآوری با یکدیگر مقایسه کنیم.

برخی از ارزهای دیجیتال ریسک سرمایه گذاری خیلی زیادی دارند و پتانسیل سودآوری آنها نیز بسیار بالاست. با خرید این دسته از ارزها ممکن است تمام سرمایه شما از بین برود و یا اینکه ارزش دارایی‌های شما چند برابر شود.

دسته دوم ارزهایی هستند که ریسک سرمایه گذاری بر روی آنها یاد است و پتانسیل سودآوری قابل توجهی را نیز می‌توانیم برای آنها متصور باشیم. سودآوری این دسته از رمز ارزها از دسته قبلی کمتر است و ریسک کمتری هم در سرمایه گذاری بر روی آنها وجود دارد.

دسته سوم ارزهایی با ریسک سرمایه گذاری کمتر و سودآوری کمتر هستند.

بهترین سبد هولد ارز دیجیتال بایستی به نوعی ترتیب داده شود که هم ریسک سرمایه گذاری شما را در بازار به حداقل میزان ممکن برساند و همین که از حداکثر پتانسیل بازار ارز دیجیتال نیز شما را بهره‌مند سازد. اگر بخواهیم فقط حداکثر پتانسیل سودآوری در بازار ارز دیجیتال را در نظر بگیریم، رفتن سراغ ارزهای دیجیتال دسته اول که معمولاً میم کوین ها و شت‌کوین ها هستند، بهترین گزینه برای ما خواهد بود که در این شرایط ریسک سرمایه گذاری در بازار به حداکثر میزان ممکن می‌رسد.

از طرف دیگر اگر بخواهیم فقط ریسک سرمایه گذاری را در نظر گرفته و آن را به حداقل برسانیم عملاً باید سراغ ارزهای دیجیتال دسته سوم برویم که کمترین میزان ریسک را دارند که در این صورت کمترین میزان سودآوری را در بازه سرمایه گذاری مورد نظر به دست خواهیم آورد.

مهمترین ویژگی سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ این است که بتواند در میان این دو شرایط یک وضعیت بهینه را برای ما ایجاد کند تا هم ریسک سرمایه گذاری خود را کمتر کنیم و هم اینکه پتانسیل سودآوری خود را در بازار افزایش دهیم. در این بین برخی از افراد هم هستند که بسته به میزان سرمایه و شخصیت سرمایه گذاری خود ترجیح می‌دهند که فقط از بیت کوین و اتریوم و ارزهای دیجیتالی با ریسک سرمایه گذاری بسیار کم استفاده نمایند. خیلی از افراد مشهور سرمایه‌گذار در بازار کریپتوکارنسی تنها دست روی بیت کوین می‌گذارند و رفتن سراغ سایر ارزهای دیجیتال خودداری می‌کنند. هرچند این دسته از رفتارها نیز از جمله رفتارهای رایج در معاملات بازار کریپتوکارنسی محسوب می‌شود اما به هر حال برای کسانی که سرمایه خیلی هنگفتی در اختیار نداشته باشند، انتخاب این رویه خیلی سودآوری بالایی به دنبال نخواهد داشت و بهتر است در چیدن بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ نکات بیشتری را در نظر بگیرند. در ادامه سعی می‌کنیم تا نکات لازم برای انتخاب بهترین سبد هولد ارز دیجیتال را با شما در میان بگذاریم.

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024

برای بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ باید بدانید

برای اینکه بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ را برای خود انتخاب کنید، بعد از مواردی که در بالا به عنوان ویژگی‌های یک سواد ارز دیجیتال مناسب به شما معرفی کردیم لازم است تا نکات مهمی را نیز در نظر بگیرید. دقت داشته باشید که این نکات در واقع کمک می‌کنند تا شما در انتخاب ارزهای دیجیتال مناسب برای سبد خود شرایط بهتری را رقم بزنید.

شما به عنوان یک سرمایه‌گذار در بازار کریپتوکارنسی یک مقدار سرمایه مشخص در اختیار دارید که این مقدار سرمایه را باید در میان ارزهای دیجیتال مختلف موجود در بازار تقسیم کنید. اینکه چه مقدار از سرمایه خود را برای خرید چه ارزی در نظر بگیرید و کات لازم برای انتخاب ارزهای دیجیتال در این سبد کدام‌ها هستند،سوالات مهمی هستند که سعی می‌کنیم در ادامه آنها را پاسخ دهیم. دقت داشته باشید که نکاتی که در ادامه برای شما بیان می‌کنیم نکات کاملاً حرفه‌ای برای سرمایه گذاری در بازار کریپتو کارنسی هستند که حتی در دوره‌های آموزش غیر رایگان در سایت‌های مختلف نیز ممکن است این نکات به شما آموزش داده نشود.

این نکته اهمیت درک مواردی را نشان می‌دهد که در ادامه قرار است با هم مرور کنیم و اگر شما به آنها بی‌دقت باشید اولاً سرمایه گذاری مناسب و با کیفیت بالایی را در بازار کریپتوکارنسی نخواهید داشت.

۱- تقسیم بندی سرمایه برای سرمایه گذاری

قبل از هر چیزی لازم است تا یک نکته بسیار مهم سرمایه گذاری را با شما در میان بگذاریم که قبل از ورود به بازار کریپتوکارنسی باید آن را در نظر بگیرید. یک اصل بسیار مهم سرمایه گذاری این است که ما تمام تخم مرغ‌های خود را از یک سبد انتخاب نکنیم. یعنی اگر به دنبال چیدن یک سبد سرمایه گذاری برای خود هستیم حتماً باید گزینه‌های متفاوتی را در آن در نظر بگیریم تا از این طریق ریسک سرمایه گذاری خود را به حداقل برسانیم.

گزینه‌های متنوعی برای سرمایه گذاری در اختیار کاربران ایرانی قرار دارد که می‌توانند از یک یا چند مورد از آنها به طبع میزان دارایی در دسترس استفاده نمایند. از بازار طلا و سکه گرفته تا سرمایه گذاری در بازار دلار و یا بازار بورس ایران و حتی سرمایه گذاری‌های سنتی مانند خرید و فروش خودرو یا خرید و فروش ملک از جمله روش‌هایی هستند که می‌توان از آنها برای ایجاد تنوع در سبد سرمایه گذاری استفاده کرد.

فرض کنید که در یک سال آینده با یک ایده کاملاً غیرمنطقی و غیر ممکن بازار ارز دیجیتال به صورت کامل از بین برود. اگر شما تمام دارایی خود را در بازار کریپتوکارنسی قرار داده باشید عملاً تمام دارایی شما در خطر از بین رفتن قرار خواهد گرفت. در حالی که با ایجاد تنوع در سبد سرمایه گذاری خود می‌توانید این ریسک را از سرمایه گذاری خود به حداقل رسانده و شرایط بهتری را برای خود ایجاد کنید.

اگر شما از هم اکنون سرمایه قابل توجهی برای سرمایه گذاری در اختیار دارید بهتر است حتماً این دیدگاه را در نظر گرفته و حتی برای این منظور با یک فرد آگاه و مشاور سرمایه گذاری مشورت کنید تا سبد خود را با تنوع جذاب و با پتانسیل سودآوری بالا بچینید. به عنوان مثال شما می‌توانید ۵۰ درصد از سرمایه خود را در بازار ملک قرار داده و ۵۰ درصد بقیه آن را در بازار ارز دیجیتال و بازار طلا یا بازار بورس و بازار ارز دیجیتال و حتی بازار سکه و بازار ارز دیجیتال و یا ترکیبی از آنها قرار دهید.

مسلماً انتخاب تعداد بازارها و روش‌های سرمایه گذاری به میزان سرمایه‌ در دسترس برای افراد بستگی خواهد داشت. همچنین شناخت روش‌های مختلف سرمایه گذاری و داشتن آگاهی نسبت به آنها نیز می‌تواند در این باره تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. اما اگر از آن دسته از افرادی هستید که فعلاً سرمایه قابل توجهی برای انتخاب روش‌های مختلف سرمایه گذاری را ندارید باز هم این نکته برای شما اهمیت خواهد داشت.

این دست از افراد بایستی در طول زمان با رسیدن به سود در یک روش سرمایه گذاری مانند بازار کریپتوکارنسی سودهای خود را خارج کرده و کم کم با وارد کردن آنها به بازارهای دیگر تنوع سرمایه گذاری در سبد خود را در طول زمان افزایش دهند. دقت داشته باشید که این نکته به ظاهر خیلی ساده می‌رسد اما دقت داشته باشید که عدم توجه به آن ممکن است سرمایه شما را در خطر بزرگی قرار دهد و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای معمولاً با تجربیاتی که به دست آورده‌اند هرگز چنین خطری را برای سرمایه خود ایجاد نمی‌کنند.

اگر شما هنوز این دیدگاه را در ذهن خود ندارید احتمالاً یک فرد تازه کار در فرایند سرمایه گذاری هستید و هنوز درک کاملی نسبت به شرایط سرمایه گذاری در بازارهای مختلف را به دست نیاورده‌اید. کم کم با پخته تر شدن درک می‌کنید که این نکته تا چه حد می‌تواند در آینده زندگی مالی شما تاثیر داشته باشد و چقدر باید به آن توجه داشته باشید.

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024

۲- انتخاب ارزهایی با شرایط مختلف از نظر ریسک و سود

به عنوان دومین نکته بایستی اشاره داشته باشیم که شما باید حتماً سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ خود را از میان تنوع مختلفی از رمز ارزها انتخاب کنید. اینکه یک ارز دیجیتال پتانسیل بسیار بالایی دارد به تنهایی نمی‌تواند گزینه سبد ارز دیجیتال شما قرار بگیرد و از طرف دیگر ارزهای دیجیتال با ریسک کمتر هم می‌تواند جذابیت‌های خاص خود را داشته باشند.

تا قبل از اینکه بازار ارز دیجیتال روی کار آید و شرایط سودآوری این بازار را شاهد باشیم، معنای سودآوری بالا و سودآوری پایین در بازارهای سرمایه گذاری با یکدیگر متفاوت بود. شاید رسیدن به یک سود ۵۰ درصدی در بازارهایی مانند بازار بورس و بازار طلا یک سودآوری بسیار جذاب و ایده‌آل محسوب می‌شد و  درصد سودآوری در هر ماه در این بازارها کم در نظر گرفته می‌شد. اما حالا معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال حتی سودهای ۱۰۰ درصدی در هر ماه را نیز زینه ایده آل و اصلی خود برای سودآوری در این بازار در نظر نمی‌گیرند و به دنبال چند ده برابر کردن دارایی‌های خود در معاملات بازار ارز دیجیتال هستند.

به عنوان مثال اگرچه عنوان می‌کنیم که بیت کوین و اتریوم در کنار ریسک پایین سودآوری کمی به دنبال خواهند داشت اما منظور از سودآوری کم برای آنها می‌تواند سودآوری ۲۰۰ تا ۵۰۰ درصدی باشد. این میزان سودآوری برای بازه زمانی تا ۲ سال در سایر بازارهای مالی بسیار عالی محسوب می‌شد اما در بازار ارز دیجیتال به عنوان یک سودآوری کم در نظر گرفته می‌شود.

این نکته را بیان کردیم تا درک کنید که منظور ما از سودآوری کم و زیاد در بازار کریپتو کارنسی چیست و برنامه‌ریزی خود را برای سبد ارز دیجیتال خود در سال ۲۰۲۴ بر این اساس در نظر بگیرید. برای کسی که چند صد میلیون دلار سرمایه در اختیار دارد حتی خرید بیت کوین به تنهایی هم می‌تواند سود جذابی را برای وی ایجاد کند و حتی دیگر نیازی به سایر ارزهای دیجیتال در سبد خود نخواهد داشت. اما برای کسانی که سرمایه کمی در اختیار دارند ممکن است این میزان سود جذابیت‌های کمتری داشته باشد.

یکی از مهمترین نکاتی که در چیدمان بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ باید به آن دقت داشته باشید این است که سبد شما باید مملو از ارزهای دیجیتال متنوع باشد. یعنی هم باید از میان ارزهای دیجیتال با سود بالا و ریسک بالا انتخاب کنید و هم از میان ارزهای دیجیتال با سود کمتر نیز گزینه‌هایی را برای سبد خود برگزینید. این مهم باعث می‌شود تا عملاً هم ریسک سبد سرمایه گذاری شما مناسب باشد و هم اینکه به دنبال رسیدن به سودآوری بسیار جذاب در بازار کریپتوکارنسی باشید. یکی از متداول‌ترین و بهترین روش‌های کنترل ریسک در فرایند سرمایه گذاری در بازارهای مالی ایجاد تنوع در سبد سرمایه گذاری است که در بازار ارز دیجیتال نیز به راحتی این مهم در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

همچنین شما می‌توانید در کنار چیدمان یک سبد سرمایه گذاری مناسب از روش‌های مختلف سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی نیز بهره‌مند شوید. روش‌هایی مانند استیک ارز دیجیتال یا استفاده از پلتفرم‌های دیفای برای وام‌گیری و حتی شرکت در عرضه اولیه ارز دیجیتال و ایردراپ ارز دیجیتال از جمله تکنیک‌هایی هستند که با استفاده از آنها می‌توانید تنوع روش‌های سودآوری در بازار کریپتو کارنسی را برای خود افزایش داده و از این طریق هم به سود بالاتر برسید و هم اینکه ریسک سبد سرمایه گذاری خود را نیز کمتر نمایید.

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024

۳- هر ارزی بازه زمانی سرمایه گذاری مخصوصی دارد

سومین نکته یک نکته کاملاً حرفه‌ای برای چیدمان سبد سرمایه گذاری است که معمولاً افراد مبتدی خیلی به آن مسلط نبوده و باورهای غلطی هم نسبت به آن دارند. بسیاری بر این باور هستند که بازار ارز دیجیتال به صورت یکپارچه یک روند صعودی را به خود آغاز کرده و به صورت یکپارچه هم روند نزولی را در پیش می‌گیرد اما در حالی که شرایط برای ارزهای دیجیتال مختلف با یکدیگر متفاوت است.

اگر شما فقط چند روز برای خرید و فروش یک ارز دیجیتال تاخیر داشته باشید در قیمت‌های به مراتب بالاتری اقدام به خرید آن خواهید کرد و فروش شما نیز در قیمت‌های بسیار پایین‌تری رقم خواهد خورد. ارزهای دیجیتال در چند روز با نوسانات بسیار شدیدی روبرو هستند و اگر شما از قبل برای خرید و فروش آنها تارگت قیمتی در نظر نگرفته باشید عملاً ممکن است تحت تاثیر این نوسانات قرار گرفته و بخش قابل توجهی از سودهای خود را از دست بدهید. این مهم تبدیل به یک چالش بسیار بزرگ برای سبد ارز دیجیتال شما خواهد شد و ممکن است حتی شما را از خواسته‌های اولیه خود در بازار دور کند.

در حال حاضر با استفاده از تکنیک‌های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال شما می‌توانید بهترین نقاط برای ورود به بازار و خروج از آن را انتخاب کرده و در نهایت تصمیم بگیرید که چه میزان سودآوری را از فرایند خرید و فروش یک ارز دیجیتال به دست آورید. این نقطه نظر باعث می‌شود تا دقت شما برای معامله‌گری و سرمایه گذاری در بازار افزایش پیدا کند و یک سرمایه‌گذار کاملاً حرفه‌ای باشید.

در حالی که افراد مبتدی ارزهای دیجیتال را خریداری کرده و بدون هیچگونه دقت به زمان و نقطه خرید و فروش آنها اقدام به سبد چینی می‌نمایند. این دسته از افراد بیشتر از اینکه سرمایه‌گذار باشند تنها ارد بازار ارز دیجیتال شده و به دنبال استفاده از جذابیت‌های این بازار بدون هیچگونه دانش فنی هستند. شما بایستی برای هر کدام از ارزهای دیجیتال موجود در سبد خود یک برنامه جداگانه داشته باشید و بدانید که آنها را در چه نقطه‌ای خریداری کرده و در چه نقطه‌ای از آنها خارج شوید.

گاهی اوقات ممکن است یک ارز دیجیتال به دلیل پتانسیل سودآوری بسیار بالا در مدت زمان کوتاه سود هنگفتی را در دسترس شما قرار دهد که لازم است تا در این نقاط بخشی از سرمایه خود را از آنها خارج کنید. حتی تکنیک‌های مدیریت سرمایه برای ارزهای دیجیتال مختلف در بازار نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود و شما بر اساس نوع ارزهایی که در سبد خود دارید بایستی برای این منظور برنامه‌ریزی کنید.

۴- فقط چشم به سود زیاد نداشته باشید

بسیاری از کاربران برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال تنها سود را در نظر می‌گیرند و به دنبال این هستند تا در سبد ارز دیجیتال خود بیشترین پتانسیل سود را به دست آورند. همین موضوع در نهایت باعث می‌شود تا آنها خریدهای خود را از میان ارزهای دیجیتالی انجام دهند که ریسک سرمایه گذاری خیلی زیادی داشته و عملاً حتی امکان از بین رفتن سرمایه‌های آنها نیز وجود داشته باشد. چنین روندی تقریباً شبیه یک قمار است و ریسک بسیار بالای این روش سرمایه گذاری ممکن است حتی منجر به از بین رفتن تمام سرمایه‌های شما در بازار کریپتوکارنسی شود.

دقت داشته باشید که سرمایه گذاری یک دانش است و قرار نیست شما تنها با دنبال کردن ارزهای دیجیتالی که سود خیلی زیادی در آنها نهفته یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای در این بازار باشید. البته ما به هیچ وجه شرایط استفاده از این ارزها برای رسیدن به سودهای جذاب را کتمان نمی‌کنیم و شما را دعوت می‌کنیم که حتماً از پتانسیل چنین ارزهایی نیز استفاده نمایید اما نه با این دیدگاه که فقط آنها را در سبد سرمایه خود قرار داده و سایر توکن‌ها را از لیست خود برای سرمایه گذاری و خرید حذف کنید.

اتفاقا خرید ارزهای دیجیتال که ریسک سرمایه گذاری خیلی زیادی داشته و پتانسیل سودآوری بالایی برای آنها متصور هستیم، چالش‌های بیشتری هم دارد و شما باید مراقبت بیشتری از آنها داشته باشید تا مبادا در نهایت این موضوع منجر به از بین رفتن سرمایه‌های شما شود. درباره نحوه انتخاب شت کوین‌ های آینده‌ دار و نحوه سرمایه گذاری بر روی آنها قبلاً به صورت مفصل صحبت‌های لازم را انجام داده و شما با به کارگیری نکات گفته شده می‌توانید شرایط سرمایه گذاری خوبی را در این دسته از ارزهای دیجیتال داشته باشید.

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024

۵- ارزهای بزرگ را فراموش نکنید

متاسفانه شاهد هستیم که بسیاری از افراد شرایط سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال بزرگ مانند بیت کوین و اتریوم را در نظر نگرفته و خیلی به دنبال استفاده از مزیت‌های آنها نیستند. فراموش نکنید که خرید ارزهای بزرگ هم جذابیت‌های خاص خود را دارد و اینگونه نیست که شما آنها را کاملاً نادیده گرفته و به دنبال سرمایه گذاری برای آنها نباشید. آمارها نشان می‌دهد که اتریوم در سال ۱۴۰۲ سودآوری ۷۵ درصدی را رقم زده و بیت کوین نیز موفق شده تا بیش از ۲۰۰ درصد سودآوری را برای سرمایه‌گذاران خود به دنبال داشته باشد. اگر شما بر روی این دسته از رمز ارزها سرمایه گذاری کنید هم می‌توانید ریسک سرمایه گذاری خود را کاهش داده و همین که از پتانسیل آنها نیز استفاده کنید.

در نگاه اول ممکن است این موضوع در ذهن شما پدیدار شود که سرمایه گذاری بر روی این دسته از ارزهای دیجیتال نیاز به سرمایه هنگفتی داشته باشد که اصلاً این تصور درست نیست. شما با سرمایه کم هم می‌توانید واحدهای کوچکتر بیت کوین و اتریوم را خریداری کرده و بر روی این ارزهای دیجیتال بزرگ هم سرمایه گذاری داشته باشید. از این گذشته رسیدن به یک سود مطمئن هرچند کمتر می‌تواند شرایط بهتری در بازار برای شما به دنبال داشته باشد.

اگر هم سرمایه شما خیلی زیاد نیست که سودآوری این دسته از ارزهای دیجیتال برای شما جذابیت‌های خیلی زیادی به دنبال داشته باشد می‌توانید بخشی از سرمایه‌های خود را روی آنها اختصاص داده و بخش دیگر آن را نیز برای خرید ارزهای دیجیتال با پتانسیل سودآوری بالاتر و ریسک بیشتر اختصاص دهید. این مهم علاوه بر کنترل و مدیریت سرمایه شما در بازار باعث اد پتانسیل سودآوری بیشتر برای آن شده و در نهایت یک سرمایه گذاری حرفه‌ای را برای شما رقم می‌زند.

۶- از انواع ارز دیجیتال انتخاب کنید

همچنین به عنوان یک نکته مهم دیگر درباره چیدمان بهترین سبد ارز دیجیتال در ۲۰۲۴ باید به انتخاب از میان انواع ارز دیجیتال اشاره داشته باشیم. در حال حاضر انواع ارز دیجیتال در دسته‌بندی‌های مختلف در بازار کریپتوکارنسی تعریف می‌شوند که هر یک از آنها جذابیت‌های خاص خود را داشته و برای سرمایه گذاری گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. به عنوان مثال رزهای دیجیتال حوزه متاورس به دلیل جذابیت این حوزه در میان کاربران جهانی پتانسیل بالایی داشته و می‌توانیم سودآوری قابل توجهی را برای آنها در نظر بگیریم. همچنین ارزهای دیجیتال حوزه وب ۳ و ارزهای دیجیتال حوزه دیفای هم می‌توانند چنین شرایطی را داشته باشند.

این‌ها فقط مثال‌هایی از میان انواع ارز دیجیتال موجود در بازار کریپتوکارنسی است که شما می‌توانید از هر یک از آنها برای سودآوری و سرمایه گذاری استفاده کرده و چند مورد از آنها را در سبد ارز دیجیتال خود داشته باشید. گاهی اوقات ممکن است از میان دو یا چند ارز به دنبال انتخاب بهترین گزینه باشید که در این مواقع برای انتخاب گزینه مناسب بهتر است هم تنوع ارز دیجیتال موجود در سبد خود را بالاتر ببرید و هم به دنبال انتخاب گزینه باشید که بستر اولیه بهتری از نظر حوزه دارد.

البته این موضوع به این معنا نیست که شما ارزهای دیجیتال حوزه‌های مختلف کم طرفدار را نادیده بگیرید. به عنوان مثال باید سراغ ارزهای دیجیتال حوزه گیمینگ هم بروید و یا ارزهای دیجیتال حوزه بیمه را نیز دنبال نمایید. هر کدام از این انواع ارزهای دیجیتال در برهه‌ای از زمان ممکن است با جذابیت‌های خاص خود روبرو باشند. مثلاً در سال گذشته ارزهای دیجیتال حوزه هوش مصنوعی به دلیل روی کار آمدن یک هوش مصنوعی بزرگ به عنوان چت جی‌ پی تی با جذابیت‌های بسیار زیادی روبرو شد و این دسته از رمز ارزها با سودآوری بسیار جذابی همراه بودند. نگاه این چنینی به بازار کریپتوکارنسی و ارزهای دیجیتال تعریف شده در آن یک نگاه کاملاً حرفه‌ای است و شما از این طریق می‌توانید بهترین سبد هولد ارز دیجیتال را برای خود انتخاب کنید.

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024

تقسیم بندی ارزهای دیجیتال برای هولد در ۲۰۲۴

حالا نوبت به این رسیده تا کم کم یک تقسیم بندی از ارزهای دیجیتال مختلف موجود در بازار برای شما ارائه کنیم تا با استفاده از این تقسیم بندی بتوانید سبد ارز دیجیتال خود را در سال ۲۰۲۴ بچینید. این بخش از مقاله اهمیت بسیار زیادی برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در بازار ارز دیجیتال دارد و قرار است کم کم به صورت عملیاتی وارد مرحله چیدن سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ شویم. در ادامه ارزهای دیجیتال موجود در بازار را در سه دسته مختلف به شما معرفی خواهیم کرد که البته می‌توان دسته‌بندی‌های بیشتری را نیز برای آنها در نظر گرفت.

معیار اصلی ما برای انتخاب این دسته‌بندی دو موضوع ریسک معاملاتی و پتانسیل سودآوری است. همانطور که احتمالاً متوجه شدید هر چقدر ریسک خرید یک ارز دیجیتال بیشتر باشد پتانسیل سودآوری آن نیز بیشتر خواهد بود و این دو موضوع در تناقض با یکدیگر عمل می‌کنند. شرایط برای دو دسته اول و آخر کاملاً مشخص است و نقطه اصلی معامله‌گران و شبهه اصلی آنها در دسته دوم خواهد بود. در دسته اول ارزهای دیجیتالی را به شما معرفی خواهیم کرد که خرید آنها ریسک قابل توجهی در سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ شما ایجاد نخواهد کرد اما به هر حال پتانسیل سودآوری خیلی بالایی را نباید از آنها انتظار داشته باشید.

در دسته دوم و سوم کم کم ریسک معاملات بیشتر شده و از پتانسیل سودآوری نیز افزایش پیدا می‌کند. انتخاب میان ارزهای دیجیتال قرار گرفته در هر یک از این دسته‌بندی‌ها شرایط خاص خود را دارد و عوامل و فاکتورهای مختلفی از جمله شخصیت سرمایه گذاری خود شما و میزان سرمایه در دسترس برای ورود به بازار ارز دیجیتال در این باره تاثیرگذار است. اینکه کدام یک از این ارزها می‌توانند گزینه مناسب‌تری برای شما باشند نیز به همین عوامل بستگی خواهد داشت.

فرض کنید که شما برای ورود به بازار ارز دیجیتال یک میلیون دلار سرمایه در اختیار داشته و ا خرید بیت کوین و رسیدن به یک سود ۳۰۰ درصدی می‌توانید ۳ میلیون دلار سود به دست آورید. عملاً رسیدن به یک سود ۳ میلیون دلاری برای یک سال عدد بسیار جذابی به نظر می‌رسد؛ اما وقتی شما فقط ۱۰۰۰ دلار سرمایه در اختیار داشته باشید سود ۳۰۰ درصدی بیت کوین در طول یک سال تنها ۳۰۰۰ دلار برای شما سودآوری خواهد داشت. در چنین شرایطی است که انتخاب یک ارز دیجیتال برای بهترین سبد هولد ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۴ تفاوت چشمگیری پیدا می‌کند و عملاً شما باید بر اساس فاکتورهای موجود دست به این انتخاب بزنید.

بهترین سبد ارز دیجیتال 2024

ریسک پایین سود مناسب

اولین دسته‌بندی از ارزهای دیجیتال قرار گرفته در سبد سرمایه گذاری که قرار است به شما معرفی کنیم، رمز ارزهایی هستند که سود سرمایه گذاری خیلی زیادی را نمی‌توانیم برای آنها متصور باشیم اما این سود از طرف آنها تقریبا تضمین شده بوده و کاربران به ندرت می‌توانند نگران از بین رفتن دارایی‌های خود در فرایند خرید این دسته از ارزهای دیجیتال باشند. مهمترین ویژگی‌هایی که این دسته از ارزهای دیجیتال با خود به همراه دارند را می‌توانیم در موارد زیر خلاصه کنیم:

 • این دسته از ارزهای دیجیتال معمولاً رتبه‌های بسیار بالایی در بازار داشته و نگاه‌ها به آنها بسیار زیاد است.
 • حجم معاملات فوق العاده بالایی دارند و درصد قابل توجهی از حجم معاملات بازار ارز دیجیتال متعلق به آنها است.
 • قیمت آنها معمولا بالا است و رشد قیمتی خیلی زیادی را نمی‌توانیم برای آنها متصور باشیم.
 • سرمایه‌گذاران بسیار بزرگ بازار ارز دیجیتال روی این دسته از ارزها تمرکز داشته و اصل سرمایه خود را روی آنها اختصاص می‌دهند.
 • این ارزها به نوعی می‌توانند پرچمدار بازار کریپتوکارنسی بوده و روی روند قیمت سایر ارزهای دیجیتال نیز تاثیر مستقیم داشته باشند.
 • روند حرکت و نوسانات این دسته از ارزهای دیجیتال در بازار کند است و قرار نیست در یک بازه زمانی یک روزه شاهد افزایش یا کاهش قیمتی چند ۱۰ درصدی آنها باشید.

با این تفاسیر ارزهای دیجیتال خیلی زیادی را نمی‌توانیم در این دسته‌بندی قرار دهیم و فقط تعداد کمی از ارزهای دیجیتال را می‌توان در این دسته‌بندی به عنوان ارزهای پایدار بازار کریپتوکارنسی معرفی کرد.

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • کاردانو

شاید حتی اگر می‌خواستیم کمی سختگیرانه به این موضوع نگاه کنیم کاردانو را نیز می‌توانستیم از این نیز حذف کرده و فقط بیت کوین و اتریوم را در آن قرار دهیم که دو ارز دیجیتال برتر بازار بوده و روند قیمت آنها تاثیر مستقیم روی روند قیمت سایر ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

بیت کوین در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم با حدود قیمت ۶۵ هزار دلاری در بازار در حال معامله است و پیش‌بینی‌ها نشان از این دارد که بیت کوین در یک و نیم سال آینده حتی می‌تواند به قیمت ۴۰۰ هزار دلاری هم برسد. در صورتی که چنین افزایش قیمتی را برای بیت کوین شاهد باشیم، ارزش دارایی کاربرانی که امروز برای خرید بیت کوین اقدام نمایند حدود ۶ برابر خواهد شد. اگر شما با یک سرمایه ۱۰۰۰ دلاری بیت کوین بخرید و سرمایه شما ۶ برابر شود، دارایی شما به ۶۰۰۰ دلار خواهد رسید که برای یک بازه زمانی یک ساله در بازار ارز دیجیتال چندان دارایی و سود جذابی به نظر نمی‌رسد.

اما اگر شما یک سرمایه ۱۰ میلیون دلاری در اختیار داشته و روی بیت کوین سرمایه گذاری کنید حتی نیاز به خرید ارز دیجیتال دیگری نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید یک سرمایه بسیار هنگفت با اطمینان بسیار بالا را در طول یک و نیم سال آینده در بازار ارز دیجیتال در اختیار داشته باشید. البته این افراد نیز می‌توانند با ورود به فرایند خرید و سرمایه گذاری در ارزهای موجود در دسته‌بندی‌های مختلف دیگر میزان سود حاصل از سرمایه گذاری خود را افزایش دهند. این نکته از این جهت اهمیت داشت تا بدانید که خرید این دسته از ارزهای دیجیتال بیشتر برای کاهش ریسک سبد ارز دیجیتال بوده و میزان سودآوری خیلی بالایی را مخصوصاً برای افرادی با سرمایه کم نمی‌توانیم برای آنها متصور باشیم.

درآمد ارز دیجیتال

ریسک متوسط سود خوب

دومین دسته از ارزهای دیجیتالی که در بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ می‌توانیم به آنها اشاره داشته باشیم آنهایی هستند که ریسک سرمایه گذاری بر روی آنها متوسط و سود خوبی را می‌توان از آنها انتظار داشت. اصل موضوعی که در فرایند سبد چینی باید به آن دقت داشته باشید انتخاب ارز دیجیتال مناسب از میان این دسته از رمز ارزهای معرفی شده است. بیایید در قدم اول ویژگی‌های این دسته از ارزهای دیجیتال را با هم مرور کنیم:

 • حجم معاملات آنها مانند ارزهای دیجیتال قرار گرفته در دسته اول نیست اما به هر حال حجم معاملات بسیار بالایی داشته و از این بابت خورده‌ای بر آنها وارد نخواهد بود. بنابراین ارز دیجیتالی که حجم معاملات کمی داشته باشد در این دسته‌بندی قرار نخواهد گرفت.
 • نوسانات قیمتی این دسته از ارزهای دیجیتال در طول روز ممکن است جذاب و قابل توجه باشد و از دست اول به مراتب بیشتر است.
 • فاصله قیمتی این دسته از رمز ارزها از سقف قیمتی بسیار زیاد بوده و انتظار رسیدن به سودهای بسیار جذاب را در آنها متصور هستیم.
 • بسیاری از ارزهای دیجیتال قرار گرفته در این دسته‌بندی کاربردها و اهداف بسیار جذابی در بازار ارز دیجیتال داشته و همین کاربردها و اهداف جذاب باعث شده تا نگاه‌ها به سمت آنها ویژه باشد.
 • حمایت‌های همه جانبه تیم توسعه دهنده و همچنین به روز رسانی‌های مداوم صورت گرفته شده از سوی تیم توسعه دهنده ویژگی مهم دیگری است که می‌توانیم برای آنها متصور باشیم.
 • هر کدام از ارزهای دیجیتال قرار گرفته در این دسته‌بندی در یک حوزه خاص زبانزد هستند و جذابیت‌های اصلی آنها به همین موضوع نیز برمی‌گردد.

قرار گرفتن در این دسته‌بندی برای هر ارز دیجیتالی به این راحتی‌ها نیست و شما بایستی از میان ارزهای دیجیتالی که پتانسیل بسیار بالایی دارند لیست خود را در این دسته‌بندی تکمیل کنید.

نکات بالا را برای معرفی ارزهای دیجیتال این دسته‌بندی به شما معرفی کردیم. اما یک نکته بسیار مهم هم در این بین باقی مانده که برای انتخاب از میان گزینه‌های موجود اهمیت به مراتب بیشتری هم دارد. اگر بخواهیم ارزهای دیجیتال قرار گرفته در این دسته‌بندی را به صورت پیوسته و در کنار هم قرار دهیم برخی از آنها متمایل به دسته اول قرار گرفته و برخی متمایل به دسته سوم هستند.

به این معنا که ریسک سرمایه گذاری بر روی تمام ارزهای دیجیتال قرار گرفته در این دسته‌بندی یکسان نیست و پتانسیل سودآوری آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. اما از نظر ویژگی‌های گفته شده در بالا شرایط برای آنها تقریباً نزدیک به هم می‌باشد. با این تعریف هر چقدر شما به سمت ارزهای دیجیتال دسته بالاتر بروید عملاً ریسک سرمایه گذاری خود را کمتر کرده و پتانسیل سودآوری کمتری به دست می‌آورید و در عوض هر چقدر به سمت ارزهای دیجیتال نزدیک به دسته سوم بروید، ریسک سرمایه گذاری و پتانسیل سودآوری سبد ارز دیجیتال خود را افزایش خواهید داد.

با توجه به این نکته انتخاب ارزهای دیجیتال موجود در این دسته‌بندی بسیار چالش برانگیز است و شما باید با دقت بسیار بالا سرمایه خود را بر روی توکن‌های موجود در این دسته‌بندی تقسیم کنید. حتی می‌توانید خود ارزهای دیجیتال موجود در این دسته‌بندی را نیز به سه دسته مختلف تقسیم کرده و از نظر میزان ریسک و پتانسیل سودآوری آنها را با یکدیگر متمایز نمایید تا از این طریق هم ریسک سرمایه گذاری سبد ارز دیجیتال شما کاهش پیدا کند و هم اینکه بتوانید از پتانسیل بالای سودآوری توکن‌های موجود در این دسته استفاده کنید.

 • بایننس کوین
 • ریپل
 • سولانا
 • فایل کوین
 • پولکادات
 • سوی
 • سی (SEI)
 • مانا
 • سندباکس
 • چین لینک
 • دوج کوین
 • تون کوین
 • آوالانچ
 • آی سی پی
 • لایتکوین
 • اتم
 • آربیتروم
 • آی ام ایکس
 • هدرا
 • گراف
 • اوپی
 • فانتوم
 • اجیکس
 • ایپ کوین

به ارزهای دیجیتال معرفی شده در بالا دقت کنید. مسلماً سودآوری قابل انتظار برای ارز دیجیتالی مانند فانتوم یا فایل کوین به مراتب متفاوت‌تر از ارزهای دیجیتالی مانند ریپل یا اتم است. حتی میزان ریسک رید هر کدام از این ارزهای دیجیتال نیز ممکن است گاهی اوقات تفاوت‌های زیادی با یکدیگر داشته باشد. به هر حال در این دسته‌بندی ارزهایی قرار می‌گیرند که نمی‌توانیم آنها را در دسته اول قرار دهیم و نه در دسته بعدی تعریفی برای آنها در نظر بگیریم.

موفقیت در فارکس

ریسک بالا سود بالا

در نهایت به دسته سوم از ارزهای دیجیتال می‌رسیم که می‌توانیم آنها را نیز در بهترین سبد هولد ارز دیجیتال خود قرار دهیم. در این دسته بیشتر میم کوین‌ها و شت‌کوین‌های موجود در بازار قرار دارند که پتانسیل سودآوری بسیار بالایی را برای آنها متصور هستیم و از طرف دیگر ریسک سرمایه گذاری بر روی آنها نیز بسیار زیاد است. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌هایی که برای ارزهای دیجیتال در این دسته‌بندی می‌توانیم به آنها اشاره داشته باشیم موارد زیر هستند:

 • معمولاً کاربردهای خیلی چندانی را نمی‌توانیم برای آنها در بازار در نظر بگیریم و بیشتر به دلیل سرگرمی وارد بازار کریپتوکارنسی شده‌اند.
 • حجم معاملات برخی از موارد موجود در این لیست بسیار بالا است اما در برخی مواقع نیز شاهد وجود ارزهای دیجیتالی با حجم معاملات بسیار کم هم هستیم.
 • نوسانات قیمتی فوق العاده زیاد را می‌توانیم برای آنها حتی در یک بازه زمانی روزانه نیز متصور باشیم که این موضوع ریسک سرمایه گذاری بر روی آنها را به مراتب افزایش داده و همچنین پتانسیل سودآوری آنها را نیز افزایش می‌دهد.
 • هر روز به تعداد ارزهای دیجیتال در این دسته‌بندی اضافه می‌شود و هر چقدر به انتهای رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار آنها برویم، انتخاب سخت‌تر و ریسک بیشتری به دنبال خواهد داشت.
 • بسیاری از ارزهای دیجیتال قرار گرفته در این دسته‌بندی در گذشته افراد زیادی را در بازار ارز دیجیتال ثروتمند کرده‌اند.
 • بهتر است اگر به دنبال خرید این دسته از ارزهای دیجیتال در سبد هولد خود هستید حتماً یک برنامه منظم و دقیق برای خرید و فروش آنها در نظر گرفته و در قیمت‌های مشخصی از آنها خارج شوید.

نگهداری طولانی مدت این دسته از ارزها بدون توجه به نحوه نوسانات و نمودار قیمتی آنها ممکن است حتی بعد از یک بازه زمانی ۲ ساله تمام سود شما را نیز از آنها باز پس بگیرد. بنابراین فرایند سرمایه گذاری در این دسته‌بندی اهمیت به مراتب بیشتری نسبت به موارد قبلی داشته و حساسیت بیشتری را نیز بایستی برای آنها در نظر بگیرید.

با توجه به نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم ارزهای دیجیتال زیر را می‌توانیم در این دسته‌بندی قرار دهیم:

 • شیبا اینو
 • منتل
 • ویف
 • پپه
 • فت
 • لیدو
 • فلوکی
 • بیبی دوج
 • پندل
 • گالا
 • اوندو
 • بونک
 • جاسمی

شیبا اینو در طول سال ۲۰۲۱ افراد بسیار زیادی را در بازار ارز دیجیتال ثروتمند کرد و دقیقاً شرایط مشابهی برای ارز دیجیتالی مانند ویف در سال ۲۰۲۴ نیز به وقوع پیوست. اما موضوع اینجاست که قیمت شیبا اینو ک سال بعد دوباره به همان شرایط اولیه برگشت و عملاً سرمایه‌گذارانی که سرمایه خود را نقد نکرده بودند، سود چندانی از فرایند سرمایه گذاری خود به دست نیاوردند. این همان نکته مهمی است که در فرایند سرمایه گذاری بر روی این دسته از ارزهای دیجیتال بایستی به آن دقت داشته و شرایط متفاوتی را برای آنها نسبت به سایر ارزهای موجود در سبد هولد خود در نظر بگیرید.

تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین

نحوه انتخاب بهترین ارزها برای هولد در ۲۰۲۴

حالا نوبت به این رسیده تا درباره نحوه انتخاب بهترین ارزها برای سبد هولد ارز دیجیتال در ۲۰۲۴ شما را راهنمایی کنیم. بسیار مهم است که در این باره کاملا حرفه‌ای عمل کرده و ارزهای دیجیتال را ارسال نمایید که از هر نظر شرایط مناسب برای سرمایه گذاری و رسیدن به سود را برای شما ایجاد نمایند. اگر در این باره با هرگونه چالشی روبرو شده و انتخاب اشتباهی داشته باشید، برای بازه زمانی یک و نیم ساله دارایی شما هیچگونه سودآوری جذابی نخواهد داشت و عملاً شما شکست خورده بازار کریپتوکارنسی خواهید شد.

فراموش نکنید که سودهای ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی برای بازه زمانی یک و نیم ساله آن هم در بازار ارز دیجیتال اصلاً سود جذابی به نظر نمی‌رسد و شما اگر چشم بسته هم به دنبال انتخاب ارزهای دیجیتال موجود در بازار باشید به این سودآوری خواهید رسید. برای اینکه بتوانید در زمان انتخاب ارزهای دیجیتال مناسب در سبد ارز دیجیتال ۰۲۴ بهترین عملکرد را داشته باشید لازم است تا در قدم اول چند نکته بسیار مهم را بدانید که این نکات را در ادامه با هم مرور می‌کنیم.

۱- از همه دسته ها انتخاب کنید

در قدم اول بایستی این دیدگاه را از ذهنیت شما حذف کنیم که فقط به دنبال خرید ارزهای دیجیتال موجود در یک دسته‌بندی نروید. متاسفانه افراد زیادی هستند که بدون دقت به دسته‌بندی‌های تعریف شده در بالا تنها به دنبال سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال با ریسک سرمایه گذاری بسیار بالا بوده و همین موضوع می‌تواند چالش‌های سرمایه گذاری زیادی را برای آنها ایجاد کند. مثلاً سرمایه گذاری را تصور کنید که تمام دارایی خود را برای خرید ارز دیجیتال فلوکی در نظر گرفته باشد. در این باره که فلوکی پتانسیل سودآوری بسیار بالایی در یک و نیم سال آینده دارد هیچ شکی نیست اما از طرف دیگر حتی ممکن است فلوکی به صورت کامل در بازار از بین برود و این موضوع می‌تواند یک خسران بزرگ برای چنین سرمایه گذاری باشد.

بله همه ما می‌دانیم که انتخاب ارز دیجیتالی با پتانسیل سودآوری بسیار بالا می‌تواند جذابیت‌های بسیار زیادی برای سبد ارز دیجیتال به دنبال داشته باشد اما واقعیت اینجاست که چنین انتخابی ریسک بسیار زیادی داشته و با اصول سرمایه گذاری مغایرت دارد. برای یک سرمایه گذاری آگاهانه شما بایستی تمام جوانب را در نظر گرفته و علاوه بر میزان سود به مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه نیز دقت نمایید. اگر بخواهید این موارد را به صورت کامل در کنار یکدیگر در نظر بگیرید عملاً شما بایستی از ارزهای دیجیتال موجود در دسته‌بندی‌های مختلف انتخاب کنید تا فرایند سرمایه گذاری شما کاملاً ایمن شود.

متاسفانه طمع باعث می‌شود تا عملاً بسیاری از افراد به این نکته توجه زیادی نداشته و سرمایه گذاری خود را معطوف به ارزهای دیجیتالی نمایند که جذابیت‌های بالایی دارند. همین چندی پیش بود که یک فرد سرمایه‌گذار خارجی در طول بازه زمانی یک روزه ۲۱ میلیون دلار از سرمایه خود را در بازار از دست داد. هر کسی در صورت عدم دقت به این نکته ممکن است در چنین شرایطی قرار بگیرد.

حتی برای کسانی که سرمایه خیلی هنگفتی در اختیار ندارند این نکته اهمیت خاص خود را خواهد داشت. اصلا مهم نیست که شما سرمایه کمی در اختیار داشته و یلی نمی‌توانید مانور سنگینی روی ارزهای دیجیتال موجود در بازار داشته باشید. در هر صورت اصل مهم سرمایه گذاری این است که شما در یک بازه زمانی یک و نیم ساله به یک سود جذاب و مناسب رسیده و ارزش دارایی‌های خود را افزایش دهید. وگرنه از بین بردن دارایی‌ها چندان کار پیچیده‌ای نیست و هر کسی می‌تواند به راحتی از این امر گذر کند. برای اینکه فرایند سرمایه گذاری شما در بازار کریپتو کارنسی با فرایند شرط‌بندی متفاوت باشد، لازم است حتما این نکته را در فرایند چیدمان بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ خود در نظر بگیرید.

۲- فاصله تا سقف قیمتی

یک نکته بسیار مهم هم که کمک می‌کند که شما در فرایند انتخاب بهترین سبد هولد ارز دیجیتال خود عملکرد بهتری داشته باشید بررسی فاصله قیمتی ارزهای دیجیتال موجود تا سقف قیمتی است. فرض کنید که شما در زمان انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای سبد خود قرار است از بین بایننس کوین و ریپل یکی را انتخاب کنید. اگر این دو ارز دیجیتال در فرایند بررسی شما از تمام نقطه نظرها یکسان باشند، گزینه‌ای که فاصله بیشتری تا سقف قیمتی خود داشته باشد می‌تواند سودآوری بیشتری را برای شما رقم زده و گزینه محتمل‌تری خواهد بود.

البته این نکته به این معنا نیست که شما فقط به دنبال خرید ارزهای دیجیتالی باشید که فاصله بسیار زیادی تا سقف قیمتی داشته و روی آنها سرمایه گذاری کنید. همین حالا خیلی از ارزهای دیجیتال مانند پپه یا ویف سقف قیمتی خود را شکسته و بالاتر از قیمت طول تاریخچه خود در حال انجام معامله هستند. اما بسیاری از کاربران در بازار کریپتو کارنسی پتانسیل سودآوری بسیار بالایی را برای همین دو ارز دیجیتال متصور هستند و نمی‌توان آنها را از لیست گزینه‌های موجود برای سبد ارز دیجیتال حذف کرد. دقت کنید که بررسی فاصله قیمتی تا سقف تاریخچه تنها یک نکته و یک فاکتور برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سبد هولد در بازار کریپتوکارنسی است. ما در کنار هم قرار گرفتن تمام نکات در کنار هم است که شما می‌توانید بهترین گزینه را برای منظور انتخاب و یک سرمایه گذاری مطمئن داشته باشید.

برای بررسی فاصله قیمتی ارزهای دیجیتال تا سقف قیمتی می‌توانید از اطلاعات موجود در سایت کوین مارکت کپ استفاده کنید. در این سایت ارزهای دیجیتال موجود بر اساس فاصله تا سقف قیمتی نیز تعریف می‌شوند و شما می‌توانید این اطلاعات را در سایت کوین مارکت کپ به دست آورده و از آن برای انتخاب بهترین گزینه برای سبد ارز دیجیتال خود استفاده کنید.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2025

۳- نقطه خرید در نمودار تکنیکال

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که در فرایند انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سبد هولد در سال ۲۰۲۴ می‌تواند به شما کمک کند، بررسی نمودار تکنیکالی ارز دیجیتال مورد نظر است. مثلاً فرض کنید که شما در فرایند انتخاب خود بین خرید فایل کوین و فانتوم مانده‌اید. تمام فاکتورها برای این دو ارز دیجیتال شرایط یکسانی داشته و حالا شما باید انتخاب کنید که سرمایه خود را روی کدام یک از آنها قرار دهید.

در این مواقع می‌توانید نمودار قیمتی این ارز دیجیتال را باز کرده و مشاهده کنید که کدام یک از آنها از نظر تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال شرایط بهتری برای خرید داشته و در نقطه مناسب‌تری برای ورود هستند. این مهم اتفاقاً کمک می‌کند تا شما در قیمت‌های بهتری ارزهای دیجیتال موجود در سبد خود را خریداری کرده و از این طریق هم ریسک سرمایه گذاری خود را کاهش داده و هم اینکه پتانسیل سودآوری سبد خود را نیز افزایش دهید.

اتفاقا استفاده از نمودار قیمتی و تحلیل تکنیکال باعث می‌شود تا شما حد ضرر مناسبی برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال داشته باشید و از این طریق شرایط بهتری را نیز برای معاملات خود برای رسیدن به سود حداکثری به دست آورید. به عنوان مثال وقتی قیمت یک ارز دیجیتال به تازگی خط روند نزولی دراز مدت خود را به سمت بالا شکسته باشد گزینه محتملی برای خرید بوده و شرایط بهتری نسبت به ارز دیجیتالی دارد که فاصله زیادی از خط روند خود گرفته و در اعداد بسیار بالایی در حال معامله است.‌ همچنین خرید یک ارز دیجیتال بر روی یک ناحیه حمایتی نیز می‌تواند شرایط مشابهی را برای شما به دنبال داشته باشد.

۴- اخبار حاکم

برای اینکه بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ را در اختیار داشته باشید همچنین بایستی به اخبار حاکم در بازار کریپتو کارنسی و ارزهای دیجیتال موجود نیز دقت کنید. اخبار اهمیت به مراتب زیادی برای انتخاب ارزهای دیجیتال مناسب برای شما داشته و می‌توانند سودآوری شماره در سال جاری در بازار کریپتوکارنسی به مراتب افزایش دهند. بیا یه چند نمونه از اخبار مهم را برای ارزهای دیجیتال موجود در بازار با یکدیگر بررسی کنیم و ببینیم که آیا اخبار می‌توانند در این انتخاب به ما یاری کنند یا خیر.

حوزه هوش مصنوعی در طول سال‌های اخیر با جذابیت‌های بسیار زیادی همراه بوده و در سال گذشته هم ارزهای دیجیتال این حوزه با توجه به اخبار موجود با رشدهای هنگفتی روبرو بودند. همین خبر ساده می‌تواند شما را به سمت خرید ارزهای دیجیتال حوزه هوش مصنوعی بکشاند. پس شما با تکیه بر همین خبر می‌توانستید فرایند انتخاب ارز دیجیتال خود را حداقل در دسته دوم مدیریت کنید.

ارزهای دیجیتال حوزه گیمینگ نیز شرایط بسیار جذابی داشته و علاقه‌مندان به بازی‌های کامپیوتری روز به روز افزایش پیدا می‌کنند.

توسعه ابزارهای فیزیکی مانند عینک سه بعدی جدید کمپانی اپل باعث شده تا ارزهای دیجیتال حوزه متاورس نیز بر سر زبان‌ها بیفتند و آنها نیز شرایط جذابی داشته باشند. اپل ویژن نام عینک سه بعدی جدید کمپانی اپل است که بر پایه شبکه بلاک چین ارز دیجیتال rndr توسعه پیدا کرده است. این ارز دیجیتال یکی از رمز ارزهای موجود در حوزه متاورس است که شان از تحمل بیشتر کاربران جهانی روی بلاکچین‌های این حوزه خواهد داشت.

به همین ترتیب شما می‌توانید اخبار موجود را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و در فرایند انتخاب سبد ارز دیجیتال خود از این اخبار استفاده کنید. اگر شما بتوانید از طریق المان‌های موجود در اخبارها تجزیه و تحلیل درستی داشته باشید میزان سودآوری شما در یک سال آینده در بازار کریپتوکارنسی با جهش قابل توجهی روبرو خواهد بود و علاوه بر این می‌توانید در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری نیز به سود مورد نظر خود برسید.

۵- تعداد توکن های در گردش و کل توکن ها

نکته بعدی که در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سبد هولد شما راهنمای خوبی خواهد بود دقت به تعداد توکن‌های در گردش و کل توکن‌ها است. به عنوان مثال فرض کنید که شما برای خرید از میان دو ارز دیجیتال پولکادات و سولانا قرار است یکی را انتخاب کنید و نمی‌دانید که کدام گزینه شرایط بهتری را برای شما ایجاد خواهد کرد. با فرض بر اینکه تمام فاکتورهای موجود برای بررسی دو ارز دیجیتال شرایط مشابه با یکدیگری داشته باشند شما می‌توانید با ورود به سایت کوین مارکت کپ بررسی کنید که تعداد کل توکن‌های در نظر گرفته شده برای این دو ارز دیجیتال چقدر است و تعداد توکن‌های در گردش آنها در بازار نیز به چه میزان رسیده است.

میزان توکن‌های عرضه شده برای یک ارز دیجیتال به شرایط عرضه و تقاضا آن در بازار تاثیر مستقیم داشته و می‌تواند یک فاکتور بسیار مهم برای افزایش قیمت رمز ارزها در بازار باشد. معمولا ارزهای دیجیتالی که عرضه کمتری داشته باشند به قیمت‌هایی به مراتب بالاتری رسیده و می‌توان برای آنها سودآوری بالاتری را متصور بود. این موضوع حتی برای انتخاب میم کوین‌ها و شت‌کوین‌های موجود در بازار نیز می‌تواند اهمیت خاص خود را داشته باشد.

در حال حاضر میم کوینی مانند ویف با قیمت بالای ۳ دلار در بازار در حال معامله است در حالی که ارز دیجیتالی مانند شیبا اینو با وجود سابقه بسیار طولانی هنوز حتی به قیمت یک دلار هم نزدیک نشده و این مهم به دلیل تعداد توکن‌های بسیار بالایی در نظر گرفته شده برای آن است. البته نه اینکه انتخاب خود را در بازار ارز دیجیتال تنها تحت تاثیر تعداد توکن‌هایی در نظر گرفته شده در نظر بگیرید، بلکه این فاکتور تنها یکی از نکات موجود است و شما بایستی بعد از بررسی تمام فاکتورها به این نتیجه‌گیری برسید که کدام یکی از توکن‌های موجود گزینه بهتری در بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ برای شما است.

شت کوین های آینده دار

۶- رتبه در بازار

نکته بعدی که در فرایند ارتباط با بهترین ارزها برای سبد هولد ارز دیجیتال به شما کمک خواهد کرد، رتبه بندی آنها در بازار است. وقتی شما به دنبال خرید ارز دیجیتالی هستید که در رتبه بالای ۵۰۰ قرار گرفته عملاً ریسک سرمایه گذاری خود را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهید زیرا این دسته از ارزهای دیجیتال معمولاً مورد توجه کاربران زیادی قرار نداشته و علاوه بر کم بودن حجم معاملات آنها، ممکن است حتی شاهد از بین رفتن کامل آنها نیز در بازار باشید.

خرید چنین ارزهای دیجیتالی ریسک فوق العاده زیادی برای شما به دنبال خواهد داشت و اگر هنوز در معاملات بازار کریپتو کارنسی کاملاً حرفه‌ای نیستید توصیه می‌کنیم سراغ این دسته از ارزهای دیجیتال نروید. البته نوسان‌گیری بر روی این دسته از رمز ارزها شرایط بسیار جذابی هم دارا است و حتی ممکن است سودآوری قابل توجهی را در یک بازه زمانی بسیار کوتاه نیز برای برخی از معامله‌گران به دنبال داشته باشد. اما واقعیت اینجاست که سودآوری از آنها کار هر کسی نیست و نیاز به یک رفتار کاملا حرفه‌ای و سابقه بسیار طولانی در معاملات بازار کریپتوکارنسی دارد.

۷- حجم معاملات

دقت به حجم معاملات یکی دیگر از نکات بسیار مهمی است که در انتخاب یکی از این ارزهای دیجیتال به شما کمک خواهد کرد. حجم معاملات تاثیر بسیار زیادی روی ریسک معاملات شما خواهد داشت و اگر شما رمز ارزهایی را انتخاب کنید که حجم معاملات آنها بسیار بالا است عملاً می‌توانید در زمان موعود به راحتی آنها را برای فروش قرار داده و از این بابت نقد شوندگی بالاتری را نیز در اختیار داشته باشید.

دقت داشته باشید که در حال حاضر حتی میم کوین‌ها نیز به حجم معاملات چند میلیارد دلاری در طول یک ۲۴ ساعت رسیدند و عملاً رفتن سراغ ارزهای دیجیتال که حجم معاملات بسیار پایینی دارند ضررهای بسیار هنگفتی را برای شما ایجاد خواهد کرد. فرض کنید که شما به دنبال ارز دیجیتالی هستید که کل حجم معاملات آن در طول روز به یک میلیون دلار هم نمی‌رسد و عملاً اگر شما حتی در فرایند خرید و فروش این ارز دیجیتال به سود هم برسید، ممکن است در زمان اقدام برای فروش مشتری پیدا نکرده و ارزهای دیجیتال شما در دست شما باد کند.

حجم معاملات یکی از مهمترین فاکتورها برای کاهش ریسک معاملات در بازار کریپتوکارنسی است اگر شما به این موضوع دقت نکنید عملاً در یک بازه زمانی یک و نیم ساله با چالش بسیار زیادی روبرو شده و نمی‌توانید معاملات موفقی را برای خود رقم بزنید.  حتی اگر در زمان خرید دو ارز دیجیتال نتوانستید گزینه مناسب را انتخاب کنید حجم معاملات می‌تواند معیار مناسبی برای انتخاب یکی از آنها برای سرمایه گذاری و هولد باشد.

به عنوان یک راهنمایی هم توصیه می‌کنیم که برای خرید ارزهای دیجیتال مورد نظر خود حتماً یک معیاری برای حجم معاملات در نظر بگیرید. مثلاً شما می‌توانید این فیلتر را در ذهن خود تداعی کنید که فقط ارزهای دیجیتالی را خریداری می‌کنید که حداقل حجم معاملات آنها در یک بازه زمانی ۲۴ ساعته ۲۰۰ میلیون دلار باشد. این مهم باعث می‌شود تا عملاً شما سراغ ارزهای دیجیتالی با کمتر از این حجم معاملات نرفته و تمرکز خود را بر روی توکن‌هایی قرار دهید که حداقل این حجم معاملات را در بازار داشته باشند.

با ورود به سایت کوین مارکت کپ و در بخش فیلترها به راحتی می‌توانید ارزهای دیجیتال را بر اساس حجم معاملات مورد نظر خود دسته‌بندی و رتبه‌بندی کرده و از این طریق حتی سراغ ارزهای دیجیتالی با پتانسیل سودآوری جذاب هم بروید. همانطور که می‌دانید افزایش قابل توجه حجم معاملات یک ارز دیجیتال می‌تواند سیگنالی برای ورود نهنگ ارز دیجیتال به آن باشد. به همین دلیل است که حجم معاملات حتماً باید یک فاکتور بسیار مهم برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سبد هولد شما در بازار باشد.

۸- سرمایه گذاران و شرکاء

همچنین در یک نگاه کلی شما باید به سرمایه‌گذاران و شرکای تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال مورد نظر خود نیز توجه داشته باشید. مثلاً ارز دیجیتالی را در نظر بگیرید که بخش قابل توجهی از سرمایه‌های آن توسط صرافی بایننس و یا یک شرکت بسیار بزرگ نرم‌افزاری تهیه و فراهم شده باشد. شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ معمولاً در هر پروژه‌ای وارد نمی‌شوند و ورود آنها یک پروژه می‌تواند سیگنال بسیار قوی برای توسعه ارز دیجیتال مورد نظر در آینده باشد.

بررسی و ارزیابی رزومه تیم توسعه دهنده یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال است اما گاهی اوقات طلاعات لازم برای این بررسی در اختیار کاربران قرار نمی‌گیرد و یا اطلاعات موجود هم چندان برای این بررسی کافی نیستند. در چنین مواقعی بررسی شرکای سرمایه گذاری و سرمایه‌گذاران بزرگ می‌تواند معیار بسیار مناسب و جایگزین خوبی برای این منظور باشد. البته علاوه بر ارزیابی شرکا و سرمایه‌گذاران شما بایستی به نحوه رفتار آنها در بازار نیز دقت کنید.

طمع نکنید تا برنده باشید

بازار ارز دیجیتال بستر بسیار عالی برای یک سرمایه گذاری جذاب برای تمام کاربران است و هر کسی بنا به میزان دانش فنی و همچنین سرمایه‌ای که در اختیار دارد می‌تواند در این بازار به سوددهی جذابی برسد. اما متاسفانه بسیاری از کاربران ایرانی در طول سال‌های گذشته علاوه بر اینکه سودی در بازار ارز دیجیتال به دست نیاورده‌اند، بلکه در حال از دست دادن دارایی‌ها و سرمایه‌های خود در این بازار هم هستند که این موضوع بیشتر به دلیل طمع بسیار زیاد آنها برای سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال ناشناخته است.

اگر ما ساعت‌ها وقت می‌گذاریم و مقاله این چنینی را برای شما آماده می‌کنیم وقت خود را از سر راه نیاورده‌ایم. اگر سرمایه گذاری و سودآوری در بازار ارز دیجیتال راحت بود و دیگر نیازی به این مقاله نبود عملاً شما می‌توانستید با خرید دوج کوین یا شیبا و حتی خرید ارز دیجیتال ناشناخته‌ای مانند فلوکی به سود جذابی برسید و حتی دیگر نیازی به شرکت در دوره ارز دیجیتال هم نخواهید داشت.

اما تجربه نشان از این دارد که این موضوع به این سادگی‌ها هم نیست اگر شما دقت کافی و تجربه لازم برای سرمایه گذاری در بازار را به دست نیاورید، در همین بستر گسترده بازار کریپتوکارنسی برای سودآوری غرق شده و نمی‌توانید به سود جذابی برسید. پس فراموش نکنید که حتماً باید به صورت کاملاً عاقلانه و با یک برنامه‌ریزی مشخص به دنبال سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی باشید و هرگز سرمایه‌های خود را در خطر بزرگی قرار ندهید. فراموش نکنید که حتی سرمایه‌های کم شما نیز با یک امه‌ریزی دقیق و استراتژی مناسب در همین بازار می‌تواند سودهای کلانی را در دسترس شما قرار دهد و اگر در این باره سهل انگاری کنید همین سرمایه‌ها را نیز از دست خواهید داد.

کلام آخر

درباره بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ با شما صحبت کردیم و سعی کردیم تا نکات بسیار مفید و کاملی برای انتخاب بهترین ارزها در بهترین سبد هول در ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. با در کنار هم قرار دادن تمام این نکات است که شما می‌توانید یک سبد بسیار جذاب برای سرمایه گذاری خود در نظر گرفته و از این طریق در یک بازه زمانی یک و نیم ساله ارزش دارایی‌های خود را در بازار به چندین برابر افزایش دهید.

سودآوری در بازار ارز دیجیتال به این راحتی‌ها در دسترس نیست و نیاز است شما دقت بسیار بالایی به کات سرمایه گذاری داشته باشید. اگر افرادی را مشاهده می‌کنید که در یک بازه زمانی ۲ تا ۳ ساله به سودآوری بسیار جذابی رسیده و حتی به جمع ثروتمندان دنیا اضافه شده‌اند، بر اساس دانش فنی و صبور بودن آنها در فرایند سرمایه گذاری بوده و هرگز طمع خیلی زیاد باعث به دست آوردن سودهای جذاب در بازار کریپتوکارنسی نشده است.

برای رسیدن به دانش کافی در فرایند سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی شما می‌توانید در دوره ارز دیجیتال کانون بورس شرکت کرده و تجربیات اساتید ما را در این باره به دست آورید. همچنین خرید پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال نیز می‌تواند راهنمای مناسبی در این باره باشد و تمام نکات لازم برای سرمایه گذاری حرفه‌ای در این بازار را در اختیار شما قرار دهد.

در انتها از شما دعوت می‌کنیم که اگر دیدگاهی نسبت به انتخاب بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ یا بهترین سبد هول در ارز دیجیتال دارید حتماً نقطه نظرات خود را با ما در انتها در میان بگذارید. با به اشتراک گذاری دیدگاه‌ها و نظرات ذهن تمام کاربران یرانی برای انجام معامله در بازار ارز دیجیتال باز خواهد شد و از این طریق شما می‌توانید نقاط ضعف خود را در معاملات خود در بازار ارز دیجیتال از بین ببرید.

سوالات متداول

بهترین سبد ارز دیجیتال ۲۰۲۴ چیست؟

تقسیم بندی سرمایه موجود و در دسترس بر روی ارزهای دیجیتال با میزان ریسک و پتانسیل سودآوری مختلف می‌تواند بهترین سبد ارز دیجیتال را برای شما به دنبال داشته باشد.

آیا برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال فقط باید بیت کوین بخریم؟

خیر انتخاب آلت کوین‌ ها و میم کوین‌ ها با یک استراتژی مشخص هم می‌تواند سودآوری جذابی را برای شما به دنبال داشته باشد.

مطمئن‌ترین ارز دیجیتال برای سودآوری با تضمین سود در بازار ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین می‌تواند بهترین گزینه در این باره باشد.

آیا با سرمایه گذاری بر روی میم کوین ‌ها می‌توان به سود بالایی در بازار ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۴ رسید؟

بله البته اگر شما یک برنامه‌ریزی مشخص و سبد ارز دیجیتال مناسب برای این منظور داشته باشید تا مبادا ریسک سرمایه گذاری شما به میزان قابل توجه افزایش پیدا کند.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: