لوگو کانون بورس

درآمد تریدر در ایران | درآمد ترید در فارکس

درآمد ترید در فارکس
شما در حال مطالعه مقاله ۱۸ از ۱۹ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

درآمد تریدر در ایران چقدر است و آیا شغل تریدری در ایران می‌تواند یک شغل کاملاً راضی کننده باشد یا خیر؟ درباره شغل تریدری در ایران صحبت کردیم و نکات بسیار مهمی را برای انتخاب این شغل برای متقاضیان ایرانی برشمردیم. وقتی صحبت از انتخاب یک شغل می‌شود یکی از مهم‌ترین فاکتورها در آن میزان درآمد خواهد بود و برای تمام کاربرانی که به دنبال ورود به بازار فارکس هستند درآمد تریدری اهمیت زیادی خواهد داشت. شاید اگر به دنبال بررسی درآمد یک شغل معمولی بودیم تنها در یک خط می‌توانستیم پاسخ لازم را به شما ارائه کنیم اما درآمد ترید در فارکس در یک خط نمی‌گنجد و نمی‌توانیم یک درآمد کامل دقیق را برای این رده شغلی به شما معرفی کنیم.

وقتی صحبت از درآمد ترید در فارکس می‌کنیم خیلی‌ها به فکر درآمدهای چند میلیون دلاری می‌افتند و ی از افراد نیز که شغل تریدری را نمی‌شناسند بر این باور هستند که می‌توانند با تریدر شدن سرمایه‌های چند میلیاردی برای خود جمع کنند. داشتن چنین دیدگاه‌هایی به وضوح نشان می‌دهد که این افراد هیچ شناختی نسبت به درآمد تریدر در ایران ندارند و نمی‌دانند که درآمد ترید در فارکس به چه صورت است. ترید در بازارهای مالی مانند فارکس یا حتی بازار فیوچرز ارز دیجیتال بیشتر از اینکه یک سرمایه‌ گذاری باشد نزدیک به یک شغل است که شما در آن می‌توانید برای هر ماه یک درآمد ثابت داشته باشید. در واقع بهتر از شما ترید در فارکس را به عنوان یک کسب و کار و شغل در نظر بگیرید که می‌توانید تحت تاثیر برخی از عوامل و شرایط به یک درآمد ثابت منطقی در آن برسید.

در مقاله پیش رو در کنار شما هستیم تا به بررسی کامل و جامع شرایط و عوامل تاثیرگذار بر روی درآمد ترید در فارکس بپردازیم و نکاتی را با شما در میان بگذاریم که با توجه به این نکات احتمال موفقیت شما در این رده شغلی افزایش پیدا کند. البته قرار نیست در انتهای مقاله شما را تبدیل به بهترین تریدر ایران با درآمد چند میلیون دلاری در هر ماه کنیم اما واقعیت‌هایی را با شما در میان می‌گذاریم که شغل تریدری را بهتر بشناسید و در صورتی که این شغل را انتخاب کرده‌اید به صورت کاملاً آگاهانه و با هوشیاری و البته با اهداف درست و منطقی وارد آن شوید.

البته شرکت در بهترین دوره ارز دیجیتال در بهترین آموزشگاه ترید می تواند به شما کمک بسیار زیادی کند .

درآمد تریدر در ایران

در اولین قدم باید درآمد تریدر در ایران را برای شما تشریح کنیم. به نظر شما درآمد تریدر در ایران چقدر است و تریدرهایی که در حال حاضر در حال فعالیت در بازار فارکس و حتی بازار فیوچرز ارز دیجیتال هستند به چه درآمدی در ماه اکتفا می‌کنند؟ هرچند عوامل مختلفی در درآمد ترید در فارکس تاثیر می‌گذارد اما واقعیت این است که در این باره چالش‌های مختلفی هم وجود دارد که باید این چالش‌ها مورد بررسی قرار بگیرد تا شما دچار اشتباه نشوید.

درباره درآمد تریدر در ایران هر چقدر اطلاعات معتبر و کافی پیدا کنید در نهایت دیدگاه شما نسبت به این شغل حرفه‌ای‌تر خواهد شد. متاسفانه بسیاری از کسانی که وارد بازار فارکس شده و به دنبال شغل تریدری در این بازار هستند عملاً با برخی از توهمات و رویاهای بسیار بعید در حال ورود به این بازار بوده و به دنبال رسیدن به سرمایه‌های چند میلیون دلاری برای خود هستند. متاسفانه همین رویا پردازی‌ها اولین قدم برای ت خوردن تریدرها در بازار فارکس می‌شود و بسیار مهم است که شما واقعیت‌های درآمد ترید در فارکس را بدانید و بر اساس منطق و شرایط موجود برای ورود به این بازار تصمیم بگیرید.

جدا از اینکه در ادامه عوامل موثر بر درآمد ترید در فارکس را با شما در میان خواهیم گذاشت اما لازم به توضیح است که رسیدن به همین درآمدها نیز شرایط خاص خود را دارد و هر کسی نمی‌تواند چنین شرایطی را برای خود ایجاد کند. به هر حال شما با رویا پردازی نمی‌توانید در فرایند تریدینگ به موفقیت برسید و هر چقدر هم میزان رویاپردازی شما بیشتر باشد در نهایت قدرت شما در معاملات بازار فارکس بیشتر نخواهد شد. بنابراین در ادامه با بررسی و معرفی عوامل موثر بر درآمد ترید در فارکس شما باید به صورت واقع بینانه این عوامل را با شرایط خود مورد بررسی قرار دهید تا ببینید آیا امکان رسیدن به درآمد قابل توجه را در این بازار دارید یا اصلاً کدام یک از این شرایط برای شما در حالت ایده‌آل قرار دارد و کدام یک تبدیل به یک چالش بزرگ برای رسیدن به درآمد در فرایند ترید برای شما خواهد شد.

درآمد تریدر در ایران

۱- مارجین اولیه

همانطور که در بالا اشاره کردیم شما باید بازار فارکس را مانند یک کسب و کار تلقی کنید هر کسب و کاری نیاز به سرمایه اولیه برای سرمایه‌ گذاری دارد. دقیقاً مانند اکثریت کسب و کارها که با سرمایه اولیه بیشتر به درآمدهای بیشتر هم می‌رسند در بازار فارکس و ترید در بازار فارکس نیز شما با مارجین اولیه و بالانس اولیه می‌توانید به سرمایه‌های بیشتری برسید و درآمد شما در ترید بیشتر باشد.

البته همانطور که در منابع مختلف به آن اشاره شده بازار فارکس بازاری برای رسیدن به درآمدهای بسیار بالا آن هم با سرمایه بسیار کم است و اکثر کسانی که در حال آموزش فارکس هستند و دوره‌های آموزش فارکس برگزار می‌کنند به کاربران خود اعلام می‌کنند که حتی با سرمایه بسیار پایین می‌توانند در این بازار به سودهای بسیار کلانی برسند و خیلی از افراد نیز با همین دیدگاه در حال انجام معامله در بازار فارکس و ورود به این بازار هستند.

واقعیت این است که همانطور که اکثریت کسب و کارها با سرمایه اولیه بالا شرایط بهتری دارند و درآمدزایی در آنها راحت‌تر و امکان رسیدن به درآمد بیشتر نیز در آنها وجود دارد در ترید فارکس نیز به همین صورت است و درآمد تریدر در فارکس به صورت مستقیم به مارجین اولیه بستگی خواهد داشت. البته نمی‌توانیم کتمان کنیم که یک در میلیون ممکن است فردی با سرمایه اولیه بسیار کم در بازار فارکس به موفقیت قابل توجهی برسد و یادآوری قابل توجهی داشته باشد اما واقعیت این است که این اتفاقات در معاملات و ترید بازار فارکس به ندرت رخ می‌دهد. در واقع منظور ما این است که این دسته از اتفاقات قرار نیست برای شما نیز تکرار شود و اگر به دنبال رسیدن به درآمد بالا در بازار فارکس هستید لازم است تا سرمایه اولیه قابل توجهی داشته باشید.

سوال مهمی که ممکن است برای بسیاری از افراد درباره درآمد تریدر در فارکس در رابطه با میزان مارجین اولیه به وجود آید این است که آیا با سرمایه کم نمی‌توان در بازار فارکس معامله کرد و سودآوری داشت؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید چند نکته بسیار مهم را با شما در میان بگذاریم تا خودتان پاسخ این سوال را درک کنید و درباره آن منطقی بیندیشید.

درآمد تریدر در ایراننکته اول این است که در نهایت ما قرار است درآمد تریدر در ایران و درآمد ترید در فارکس را به صورت درصدی از مارجین اولیه به شما عنوان کنیم پس بنابراین  می‌توان با سرمایه کم هم در بازار فارکس معامله کرد اما به شرطی که شما به همان درصدی از سرمایه اولیه قانع باشید و ریسک‌های خود را برای رسیدن به درآمدهای بیشتر افزایش ندهید.

نکته دوم اینجاست که وقتی سرمایه اولیه یک تریدر در بازار فارکس کم است عملاً با رسیدن به درصدی از این سرمایه اولیه کم به عنوان درآمد ترید در فارکس برای وی جذابیت به دنبال نخواهد داشت و به همین دلیل  تریدرها که با سرمایه اولیه کم وارد بازار فارکس می‌شوند برای رسیدن به سودهای زیاد دست به ریسک‌های زیادی زده و همین موضوع باعث از بین رفتن تمام سرمایه‌های آنها می‌شود. البته شاید شما با خود تصور کنید که خود شما جز این دسته از افراد نیستید و می‌توانید با یک برنامه‌ریزی درست و قانع بودن به همان درآمد که درصدی از سرمایه اولیه است قدم‌های موفقیت را در بازار فارکس پشت سر بگذرانید اما لازم توضیح است که تمام کاربرانی که با شکست مواجه شدند دقیقاً همین تصور را داشته و با همین خیال وارد بازار فارکس شدند.

این دو نکته به خوبی بیان می‌کند که رسیدن به درآمد بالا در فرایند ترید در بازار فارکس با سرمایه اولیه کم به این راحتی ها نخواهد بود و عملاً شما در صورت اقدام با چنین شرایطی با شکست روبرو خواهید شد. اگر بخواهیم نظر خودمان را با سال‌ها تجربه در ترید در بازار فارکس و رسیدن به موفقیت در این بازار با شما در میان بگذاریم، توصیه ما این است که در قدم‌های اولیه ورود به بازار فارکس سرمایه اولیه کمی داشته باشید تا تسلط شما به معاملات بازار فارکس کم شود اما هرگز به دنبال رسیدن به درآمد بالا با سرمایه اولیه کم نباشید و دائماً سرمایه اولیه و مارجین اولیه کم را در بازار تکرار نکنید.

به محض اینکه به روش‌های معاملاتی و استراتژی معاملاتی خود مسلط شدید و دیگر چالشی از این بابت برای شما وجود نداشت دیگر حق ترید و سرمایه‌ گذاری با سرمایه کم را نخواهید داشت و توصیه می‌کنیم که چنین روندی را به هیچ وجه در پیش نگیرید. اقدام برای رسیدن به درآمد بالا در فرایند ترید در فارکس با سرمایه اولیه کم و تکرار همین سرمایه‌های اولیه پایین در نهایت باعث از بین رفتن تمام دارایی‌های شما در معاملات بازار فارکس خواهد شد.

۲- استراتژی معاملاتی

دومین عامل موثر بر درآمد تریدر در ایران استفاده از استراتژی‌های معاملاتی و نوع استراتژی‌های معاملاتی به کار گرفته شده توسط وی است. البته قبل از اینکه جزئی‌تر درباره نحوه تاثیرگذاری استفاده از استراتژی‌های معاملاتی مختلف بر روی درآمد ترید در فارکس صحبت کنیم باید یادآور شویم که هر کدام از عواملی که درباره این موضوع به بررسی آنها می‌پردازیم تاثیر خاص خود را دارند. به این معنا که قرار نیست تاثیر استفاده از استراتژی معاملاتی بر روی میزان درآمد شما در معاملات بازار فارکس دقیقاً مشابه با میزان تاثیرگذاری مارجین اولیه و سرمایه اولیه شما برای ورود به این بازار باشد. هر کدام از این فاکتورها می‌توانند تاثیر کم یا زیادی داشته باشند و در مجموع تاثیر نهایی آنها است که تعیین می‌کند که یک تریدر به چه درآمدی در بازار فارکس برسد.

استراتژی‌های معاملاتی بسیار زیادی وجود دارند که امکان استفاده از تمام آنها در بازار فارکس وجود دارد و هر کسی بنا به آموزش‌ها و تجربیاتی که در این بازار به دست آورده، از استراتژی مخصوص به خود نیز استفاده می‌نماید. برخی‌ها ممکن است از استراتژی‌های مبتنی بر اندیکاتورها برای انجام معاملات بازار فارکس استفاده نمایند و برخی از افراد نیز ممکن است به دنبال انواع سبک های پرایس اکشن برای معامله‌گری در این بازار باشند. تحلیل تکنیکال تبدیل به دنیای بزرگی از روش‌ها و سبک‌های معاملاتی شده و انواع روش های تحلیل تکنیکال هر کدام با قدرت و ضعف مختلف می‌توانند بر روی شرایط سرمایه‌ گذاری شما در بازار فارکس و معاملات این بازار تاثیر بگذارند.

اینکه شما در کدام دوره آموزشی شرکت کرده باشید و با چه اصولی استراتژی معاملاتی خود را برای انجام معامله در بازار فارکس چیده باشید تاثیر بسیار زیادی بر روی میزان موفقیت شما در معاملات این بازار خواهد داشت. مسلماً استراتژی‌های به روزتر و قوی‌تر شانس موفقیت بیشتری برای شما ایجاد می‌کنند و دستیابی به آنها می‌تواند امکان رسیدن به درآمدهای بیشتر را نیز برای شما به وجود آورد. حالا با هم باید بررسی کنیم که دستیابی به یک استراتژی معاملاتی قوی‌تر چه پیش نیازهایی دارد و چگونه می‌توانیم ما در میان تمام روش‌های معاملاتی موجود برای ترید در بازار فارکس گزینه‌ای را انتخاب کنیم که بیشترین شانس موفقیت را برای ما ایجاد کند و درآمد بالایی را نیز برای ما به ارمغان آورد؟

در درجه اول این دوره آموزش فارکس یا دوره آموزش آنلاین فارکس است که می‌تواند روی این موضوع تاثیر بگذارد. مثلاً اگر شما با الگوهای هارمونیک در تحلیل تکنیکال آشنا نباشید یا با اندیکاتور‌های بازار فارکس ناآشنا باشید، نمی‌توانید از استراتژی‌های مبتنی بر این روش‌ها استفاده کنید. همچنین کندل استیک در فارکس و سایر روش‌های معاملاتی نیز به همین ترتیب بر روی ساخت استراتژی معاملاتی از سوی شما تاثیر خواهد داشت. بنابراین در قدم اول انتخاب دوره آموزشی است که می‌تواند روی انتخاب یک استراتژی معاملاتی و در کنار آن دسترسی به میزان درآمد بالاتر و یا کمتر تاثیر مستقیم داشته باشد.

دومین نکته برای دستیابی به استراتژی‌های معاملاتی قوی‌تر انتخاب یک مربی و همراه مناسب برای ترید در بازار فارکس است. وقتی شما در کنار مربی و فرد با تجربه‌ای ترید می‌کنید که از روش‌های مبتنی بر الگوهای هندسی در تحلیل تکنیکال برای انجام معامله در بازار فارکس استفاده می‌کند، مسلماً شما نیز تمایل به استفاده از این الگوها در معاملات خود پیدا خواهید کرد و سمت و سوی معامله‌گری شما در این بازار به این سمت کشیده خواهد شد.

در حال حاضر سبک‌های معاملاتی بسیار زیادی در بازار فارکس وجود دارند که متاسفانه خیلی از آنها به هیچ وجه کارکرد مناسبی نداشته و انتخاب آنها برای معامله‌گری در این بازار شانس موفقیت شما را به حداقل میزان ممکن خواهد رساند. بله ممکن است شما با ترید با استفاده از مثلث یا مستطیل چند معامله موفق هم در بازار فارکس داشته باشید اما آیا این روش‌ها می‌توانند شما را به درآمد مستمر برسانند؟ در حال حاضر که ما کسی را نمی‌شناسیم که با استفاده از مثلث یا دوقلو کف و دوقلو سقف موفق شده باشد تا در بازار فارکس به درآمد بالایی برسد و این موضوع روی درآمد ترید در فارکس تاثیر مستقیم خواهد داشت.

۳- اهداف معاملاتی

سومین عامل موثر بر درآمد تریدر در ایران و درآمد ترید در فارکس اهداف معاملاتی معامله‌گر است. شما به عنوان یک تریدر به دنبال رسیدن به چه هدفی هستید؟ دو تریدری را در نظر بگیرید که هر دو یک دوره آموزشی یکسان را سپری کرده و دارای استراتژی‌های معاملاتی یکسانی هستند. همچنین هر دو تریدر داستان ما دارای یک حساب ۱۰ هزار دلاری می‌باشند که به دنبال رسیدن به درآمد با استفاده از معاملات با این حساب هستند. فرض هم می‌کنیم که هر دو تریدر تجربه قابل قبولی در معاملات بازار فارکس داشته و توانستن به سود مستمر و درآمد ثابت در معاملات این بازار برسند.

سوال بسیار مهمی که شما باید به آن پاسخ دهید این است که آیا این دو تریدر درآمد یکسانی در معاملات بازار فارکس در طول هر ماه خواهند داشت؟ پاسخ مسلماً یک کلمه است خیر. فاکتورهای دیگری هم می‌توانند بر روی درآمد تریدر در ایران تاثیر بگذارند که به آن جمله می‌توانیم به روش مدیریت سرمایه در فارکس نیز اشاره داشته باشیم که در ادامه به آن نیز خواهیم پرداخت. در واقع این هدف تریدر است که باعث می‌شود تا روند معاملات وی شکل‌گیری متفاوتی داشته باشد.

فرض کنید که تریدر شماره ۱ با همان حساب ۱۰ هزار دلاری به دنبال رسیدن به یک سود ۲۰ درصدی در هر ماه است و با درآمد ۲۰۰۰ دلاری دیگر در ماه جاری ترید نمی‌کند. این موضوع یک سبک معاملاتی بسیار عالی است و توسط بسیاری از تریدرها در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما تریدر دوم سعی می‌کند تا به حداکثر میزان درآمد برسد و حتی ممکن است در یک بازه زمانی یک ماهه موفق به رسیدن به سود ۵۰ درصدی و ۵ هزار دلاری هم شود. در واقع سبک معامله‌گری این دو تریدر نسبت به یکدیگر به جز استراتژی معاملاتی متفاوت است و به همین دلیل درآمد آنها نیز در بازار متفاوت خواهد بود.

البته شاید با خود فکر کنید که مسلماً من روشی را انتخاب می‌کنم که بیشترین میزان درآمد را برای من به دنبال داشته باشد و در هر ماه سعی می‌کنم تا حداکثر میزان درآمد ممکن را برای خود به وجود آورم. متاسفانه این موضوع به این راحتی‌ها هم نیست و شما نمی‌توانید به صرف اینکه تصمیم به رسیدن به حداکثر میزان درآمد در یک بازه زمانی یک ماهه باشید تریدهای خود را انجام دهید.

تریدری وجود دارد که با همین حساب ۱۰ هزار دلاری وقتی به درآمد ۲۰۰۰ دلاری در یک ماه می‌رسد عملاً بعد از آن نمی‌تواند شرایط خوبی از نظر ذهنی داشته باشد و تمام معاملات خود را با شکست می بندد و به همین دلیل اکتفا به همین درآمد ۲۰۰۰ دلاری می‌تواند بهترین تصمیم برای وی باشد. تریدر دیگری با رسیدن به درآمد ۳۰۰۰ دلاری و تریدر بعدی هم با رسیدن به درآمد ۵۰۰۰ دلاری به چنین شرایطی می‌رسد. در واقع قرار نیست شما بدون در نظر گرفتن شخصیت معامله‌گری و ذهنیت خود در معاملات بازار فارکس برای رسیدن به درآمد برای خود هدف بچینید. هدف شما در فرایند رسیدن به درآمد ترید در فارکس باید متناسب با فاکتورهای مختلف شخصیتی و معامله‌گری شما باشد.

درآمد تریدر در ایران

جالب است بدانید که اگر شما هدفی برخلاف نوع شخصیت و ذهنیت خود در نظر بگیرید در نهایت با شکست روبرو خواهید شد و نمی‌توانید به سود مستمر برسید و از طرف دیگر شما اگر در معاملات یک ماهه خود در بازار فارکس پا را از اهداف خود فراتر بگذارید باز هم شکست شما تنها نتیجه به وجود آمده خواهد بود. خیلی از تریدرها هستند که می‌توانند در طول یک هفته ۱۰ ترید موفق پشت سر هم داشته باشند اما بلافاصله بعد از اولین شکست حتی تا از بین رفتن تمام دارایی‌های خود ممکن است پیش بروند. بنابراین هدف معاملاتی باید بر اساس شخصیت تریدری شما باشد و شخصیت تریدری شما است که هدف معاملاتی شما را در بازار فارکس می‌سازد.

هرچند اگر در حال حاضر تجربه کافی برای انجام معاملات بازار فارکس را نداشته باشید ممکن است این موضوع برای شما کمی پیچیده به نظر برسد، اما واقعیت این است که این موضوع اصلاً پیچیده نیست و بلافاصله بعد از اینکه چندین ماه در بازار فارکس ترید داشته باشید به این موضوع پی خواهید برد و می‌توانید بر اساس نوع شخصیتی که دارید معاملات خود را در این بازار برنامه‌ریزی کنید. توصیه اکید داریم که سعی کنید دقیقاً مطابق با شخصیتی که دارید برای رسیدن به درآمد ترید در فارکس اقدام کنید و پا را از شخصیت خود فراتر نگذارید.

هر موفقیت بالاتری نسبت به موفقیت کنونی شما در بازار فارکس نیاز به شخصیت جدیدی دارد. ممکن است یک تریدر با حساب ۱۰ هزار دلاری به راحتی بتواند معاملات موفقی را برای خود رقم بزند و یک درآمد ۳۰ درصدی را در هر ماه برای خود رقم بزند اما همین تریدر با یک حساب ۱۰۰ هزار دلاری دست و پای خود را گم کرده و تمام دارایی‌های خود را به باد دهد. دقت کنید که این یک داستان تخیلی نیست و ما دقیقاً در حال صحبت کردن درباره واقعیت‌های ترید در بازار فارکس هستیم. این اتفاق برای تک تک ما رخ خواهد داد و اگر شما به این موضوع دقت نکنید ممکن است حتی بعد از رسیدن به یک سود مستمر و عالی هم باز هم خطر از بین رفتن سرمایه‌های خود را مشاهده کنید.

بنابراین دومین توصیه اکید ما این است که اگر به دنبال افزایش بالانس اولیه و سرمایه اولیه خود برای رسیدن به سود و درآمد بیشتر در بازار فارکس هستید، حتماً این فرایند را به صورت مرحله به مرحله انجام داده و کم کم شخصیت خود را نیز برای انجام معامله با حساب معاملاتی بزرگتر آماده کنید. این روشی است که می‌تواند درآمد بیشتری را در فرایند ترید برای شما رقم بزند نه اینکه شما تعداد تریدهای خود را افزایش دهید یا ریسک معاملاتی خود را به میزان قابل توجهی بالا ببرید.

۴- قدرت و تجربه ترید

عامل مهم بعدی که می‌تواند بر روی میزان درآمد تریدر در ایران تاثیر مستقیم داشته باشد قدرت و تجربه وی در معاملات بازار فارکس است. قرار نیست شما در دومین ماه حضور خود در معاملات بازار فارکس بتوانید شرایطی را برای خود به وجود آورید که با فردی که ۱۰ سال در معاملات این بازار وجود داشته و به درآمد مستمر رسیده یکسان باشد.

دقت داشته باشید که تجربه اهمیت بسیار زیادی در رسیدن به موفقیت در معاملات بازار فارکس دارد و به همین دلیل است که ما در مقالات مختلف اشاره کردیم که شما باید مرحله به مرحله معاملات خود را در بازار فارکس آغاز کنید. به صورت معمول برای اینکه شما تبدیل به یک تریدر موفق شوید نیاز به دو سال کسب تجربه در معاملات بازار فارکس خواهید داشت و در این دو سال هم باید روند مشخصی را طی کنید و قرار نیست شما بدون در نظر گرفتن مراحل و فقط با ترید معمولی در همین دو سال بتوانید به سود مناسب برسید.

در بهترین حالت شما می‌توانید شرایطی را برای خود به وجود آورید که در طول بازه زمانی کسب تجربه در معاملات بازار فارکس دارای خود را به خطر نیندازید و آن را از دست ندهید.

درآمد تریدر در ایران

۵- مدیریت سرمایه در فارکس

نکته بعدی که باید تاثیر آن را نیز بر روی میزان درآمد تریدر در ایران مورد بررسی قرار دهیم سیستم مدیریت سرمایه در فارکس است. متاسفانه بسیاری از تریدرهایی که در حال حاضر در حال انجام معامله در بازار فارکس هستند سیستم های مدیریت سرمایه را تنها سیستم‌های کلاسیکی می‌شناسند که قرار است لاتیج معاملاتی را برای آنها مشخص کند. اما واقعیت این است که در حال حاضر روش‌های مدیریت سرمایه‌ای به مراتب پیچیده‌تر و جذاب‌تری در معاملات بازار فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد که خود این سیستم‌های مدیریت سرمایه قدرت قابل توجهی را برای معامله‌گر ایجاد خواهند کرد.

به نظر شما آیا ممکن است که یک تریدر با یک سرمایه بسیار کم روند موفقی را در معاملات بازار فارکس طی کند و بتواند سرمایه کم خود را تبدیل به سودهای چند میلیون دلاری کند؟ در بالا اشاره کردیم که شانس چنین اتفاقی بسیار کم است اما اگر یک درصد هم شانس برای آن در نظر بگیریم استفاده از سیستم‌های مدیریت سرمایه مدرن است که چنین شرایطی را برای تریدر ایجاد خواهد کرد.

اگر شما از یک استراتژی معاملاتی استفاده می‌کنید که در ۵۰ درصد مواقع شما را با شکست روبرو می‌سازد و در ۵۰ درصد مواقع نیز می‌توانید معاملات موفقی به آن داشته باشید، با اضافه شدن یک سیستم مدیریت سرمایه مدرن در بازار فارکس با همین استراتژی شما می‌توانید به سود مستمر و درآمد بسیار عالی برسید در حالی که بدون استفاده از سیستم‌های مدیریت سرمایه مدرن عملاً شما یا کاملا شکست خواهید خورد و یا اینکه در صورت رسیدن به سود نیز سود حاصل از معاملات شما بسیار کم خواهد بود.

خلاصه اگر بخواهیم درباره اهمیت سیستم‌های مدیریت سرمایه در محاسبه درآمد تریدر در ایران بگوییم باید عرض کنیم که این سیستم‌ها حتی می‌توانند تاثیرگذاری بیشتری از استراتژی‌های معاملاتی نیز داشته باشند. استفاده از یک سیستم مدیریت سرمایه حرفه‌ای باعث می‌شود تا شما حتی با استفاده از روش‌های بسیار ساده نیز سودهای قابل توجهی برای خود ایجاد کنید و توصیه می‌کنیم که حتماً با شرکت در دوره‌های آموزشی حرفه‌ای به دنبال شناخت این سیستم‌های مدیریت سرمایه باشید.

درآمد تریدر در دنیا

درآمد تریدر در دنیا

وقتی صحبت از درآمد تریدر در دنیا می‌کنیم در قدم اول باید این موضوع را به شما یادآور شویم که در دنیا نیز شرایط متفاوتی برای درآمد تریدرها وجود دارد و شرایط مختلفی را نیز برای آنها در نظر می‌گیرند. در سرتاسر دنیا مانند ایران تریدرها بسته به میزان تجربه و تمام عواملی که در بالا به آنها اشاره کردیم ممکن است درآمدهای متفاوتی داشته باشند. البته موضوع صحبت ما درآمد حاصل از ترید در فارکس است و اشاره به درآمدهای تریدرها در سایر روش‌ها نداریم. زیرا علاوه بر اینکه کاربران جهانی می‌توانند برای ترید در فارکس و رسیدن به درآمد از خود این بازار اقدام نمایند ت‌های شغلی بسیار زیادی نیز برای آنها در موسسات مالی و شرکت‌های مرتبط با فارکس وجود دارد.

در حال حاضر تریدرهای با تجربه که در موسسات مالی مختلف به عنوان یک تریدر حاضر می‌شوند و استخدام می‌شوند به درآمد سالانه در حدود ۲۰۰ هزار دلار هم می‌رسند و از این بابت می‌توانند به عنوان یک شغل بسیار عالی به آن نگاه کنند. البته درآمد یک تریدر مبتدی در این رده‌های شغلی به مراتب کمتر است و با در نظر گرفتن حداکثر درآمد یک تریدر حرفه‌ ای و همچنین درآمد یک تریدر مبتدی می‌توانیم متوسط درآمد ۷۶ هزار دلاری را برای تریدرها در یک بازه زمانی یک ساله در نظر بگیریم که البته این حقوق از ترید به دست نمی‌آید و آنها معمولاً از فرصت‌های شغلی موجود در بازار به این حقوق می‌رسند.

در حال حاضر با توجه به اینکه بازار فارکس به عنوان یک بازار رسمی در کشور ما وارد نشده و عملاً امکان ورود به فرصت‌های شغلی مرتبط با این بازار به صورت رسمی در موسسات بزرگ وجود ندارد، نمی‌توانیم چنین درآمدهایی را برای تریدرهای ایرانی در نظر بگیریم و درآمد ترید در ایران مربوط به شغل‌های جانبی مربوط به فارکس خواهد بود.

اما نکته بسیار جالب درباره درآمد تریدر در دنیا این است که هر چند تعداد و درصد کسانی که در معاملات بازار فارکس نسبت به ایران به موفقیت می‌رسند بیشتر است اما با این حال نمی‌توانیم همه افراد حاضر در فرایند ترید در سرتاسر دنیا را موفق بدانیم. با توجه به اینکه در اکثر کشورهای پیشرفته جهان درآمد یک شغل معمولی با مقدار هزینه زندگی افراد تناسب خوبی دارد از این رو معمولاً تریدرهای دنیا ریسک خیلی زیادی نمی‌کنند و درآمد اکثریت آنها از فرایند ترید درصدی از مارجین آنها در حساب کاربری خواهد بود.

البته صحبت کردن درباره درآمد تریدر در دنیا نیز چالش‌های خاص خود را دارد و اینگونه نیست که به راحتی بتوانیم یک درآمد مشخص را برای تمام تریدرها در سرتاسر دنیا تعریف کنیم. فارغ از تبلیغات و شوهایی که در شبکه های اجتماعی مشاهده می‌کنید برخی از تریدرها واقعاً با فعالیت خود در بازار فارکس به درآمدهای چند میلیون دلاری می‌رسند‌. البته می‌دانیم که تعداد افرادی که به چنین درآمدهایی می‌رسند خیلی زیاد نیست اما با این حال افرادی هستند که تنها با اتکا به فرایند ترید در بازار فارکس می‌توانند درآمدهای چند میلیون دلاری را برای خود رقم بزنند و از فرصت‌های به وجود آمده در این بازار به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کنند.

در میان تریدرهای جهانی کسانی هم وجود دارند که به صورت کامل شکست می‌خورند و درآمد خود را در معاملات بازار فارکس از دست می‌دهند. به صورت یک میانگین اعلام شده از سوی بسیاری از سایت‌های معتبر تنها ۲۰ درصد از تریدرهای جهانی به موفقیت قابل توجه در معاملات بازار فارکس می‌رسند و می‌توانند سود مستمری را مشابه با حقوق ثابت برای خود ایجاد نمایند. البته این درصد برای تریدرهای ایرانی به مراتب کمتر است و آمارها نشان می‌دهد که زیر ۵ درصد از کل تریدرهای ایرانی در بازار فارکس می‌توانند سود مستمر را برای خود در هر سال ایجاد نمایند و از این بابت باید دقت بیشتری نسبت به شرایط معامله‌گری خود در بازار فارکس داشته باشید.

درآمد تریدر در دنیا

درآمد یک تریدر مبتدی

در قدم اول به بررسی درآمد یک تریدر مبتدی می‌پردازیم تا بدانید که اگر در شروع فرایند ورود به بازار فارکس هستید و هنوز آموزش‌ های خود را کامل نکرده‌اید چه درآمدی می‌تواند برای شما جذاب باشد. قبل از اینکه ادامه این بند را به صورت کامل مطالعه کنید ابتدا توصیه می‌کنیم که حتماً یک درآمد ذهنی برای تریدر مبتدی در نظر بگیرید و سپس به دنبال مطالعه هرچه بیشتر درباره درآمد یک تریدر مبتدی باشید.

متاسفانه بسیاری از افرادی که به تازگی در حال آموزش بازار فارکس هستند و یا آموزش‌ های بازار فارکس را تا اندازه‌ای پشت سر گذاشته و آماده ورود به بازار می‌باشند، انتظار رسیدن به درآمدهای خیلی بالایی برای خود داشته و همین انتظار بیجا باعث می‌شود تا سرمایه‌های خود را از دست بدهند. پس اگر در نگاه اول درآمد خیلی زیادی برای خود در نظر گرفته‌اید و بر این باور هستید که با وجود مبتدی بودن می‌توانید به سود خوبی در معاملات بازار فارکس برسید، از هم اکنون شرایط برای شما بسیار پیچیده شده و احتمال اینکه شما دارایی‌های خود را از دست بدهید بسیار زیاد خواهد بود. از این رو توصیه می‌کنیم که حتماً نگاه کاملی روی شرایط معاملاتی خود داشته و حتی اگر شده با یک مربی و فرد با تجربه نیز مشورت نمایید تا چنین شرایطی برای شما پیش نیاید.

اما جدای از این درباره درآمد یک تریدر مبتدی در بازار فارکس می‌توانیم چند نکته بسیار مهم را با شما در میان بگذاریم که با دقت به این نکات است که می‌توانید شرایط بهتری را برای خود ایجاد کنید و دیدگاه منطقی‌تری نسبت به بازار فارکس برای رسیدن به درآمد داشته باشید.

قبل از هر چیزی باید بدانید که با توجه به اینکه یک تریدر مبتدی هنوز در حال کسب تجربه است و در طولانی مدت باید معاملات خود را در بازار فارکس سودآور نماید حتی ضرر نکردن نیز برای وی شرایط خوبی خواهد بود. اگر شما به عنوان یک تریدر مبتدی از ضرر دوری کنید و شرایطی برای خود به وجود آورید که نگران ضرر نباشید همین موضوع می‌تواند کم کم تبدیل به یک موفقیت بزرگ برای شما شود.

به عنوان نکته دوم توصیه ما به افراد مبتدی که به تازگی معاملات خود را در بازار فارکس آغاز کرده‌اند،در کنار اجتناب از ضرر کردن ساختن یک سود ثابت ماهیانه است. اینکه شما در ماه اول به سود ۱۰۰۰ دلاری برسید و در ماه دوم ۵۰۰ دلار ضرر کنید هرچند برآیند سود ۵۰۰ دلاری را برای شما ایجاد خواهد کرد اما به خاطر داشته باشید این روند ترید کردن در آینده برای شما چالش‌های بسیار زیادی ایجاد خواهد کرد و ممکن است شما را از مسیر اصلی خارج کند. مهمتر از اینکه شما بتوانید در یک بازه زمانی چند ماهه سود چند صد دلاری برای خود ایجاد کنید این است که شما بتوانید در طول همین بازه زمانی به سود مستمر برسید و هر ماه بتوانید همان سود را تکرار کنید.

در واقع از نظر ما به جای اینکه شما در ماه اول ۱۰۰۰ دلار سود کنید و در ماه دوم با یک ضرر ۵۰۰ دلاری معاملات خود را ببندید بهتر است در هر دو ماه به سود ۲۵۰ دلاری برسید. در نظر گرفتن چنین روندی باعث می‌شود تا عملاً شما از نظر ذهنی نیز به بازار فارکس مانند یک شغل نگاه کنید و در هر ماه یک سود ثابت و مستمر برای خود بسازید. اگر چنین دیدگاهی در ذهن شما هم شود کم کم به عنوان یک تریدر حرفه‌ای می‌توانید معاملات خود را در بازار فارکس انجام دهید.

از همه نکات که بگذریم رسیدن به یک سود ۵ درصدی نسبت به بالانس اولیه نیز سود خوبی برای شما خواهد بود و درآمد یک تریدر مبتدی در بازار فارکس را می‌توانیم به همین میزان در نظر بگیریم. جالب است بدانید که از دیدگاه بسیاری از افراد درآمد تریدر در ایران را بسیار بالاتر از این موارد باشد اما اکثر کسانی که چنین عقیده‌ای دارند حتی نمی‌توانند سود ۵ درصدی ثابت ماهانه را برای خود رقم بزنند و عملاً در بازار زیانده هستند. در حالی که اگر همین نکات را در نظر بگیرند امکان رسیدن به سودهای بسیار بالاتری را خواهند داشت و همین موضوع می‌تواند کم کم تبدیل به برگ برنده آنها در معاملات بازار فارکس شود.

درآمد یک تریدر مبتدی

درآمد یک تریدر حرفه ای

اما حالا نوبت به بررسی درآمد یک تریدر حرفه‌ای در بازار فارکس می‌رسد. به نظر شما تریدرهای حرفه‌ای چه شرایطی دارند و چه درآمدی را برای خود در این بازار رقم می‌زنند؟ درباره این موضوع به راحتی می‌توانیم اظهار نظر داشته باشیم زیرا تعداد بسیار زیادی از تریدرهای حرفه‌ای دور و بر ما هستند و هر روز در حال مشاهده شرایط آنها در بازار فارکس می‌باشیم.

در درجه اول باید اشاره داشته باشیم که تریدرهای حرفه‌ای معمولاً حساب‌های مختلفی دارند که کاربرد آنها در معاملات برای آنها متفاوت است و به دنبال رسیدن به سودها و شرایط متفاوتی از هر یک از این حساب‌ها هستند. به عنوان مثال معمولاً یک حساب برای ترید روزانه در نظر گرفته می‌شود که درآمد و سود ثابت ماهیانه را برای تریدرها رقم می‌زند. بسیاری از تریدرهای حرفه‌ای حتی می‌توانند درآمد ۱۰۰ درصدی را نیز در این حساب کاربری خود ایجاد کنند که درآمد حاصل از ترید آنها در بازار فارکس را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

علاوه بر حساب معاملاتی برای ترید روزانه معمولاً تریدرهای حرفه‌ای دارای حساب‌های دیگری هم هستند که یکی از این حساب‌ها هم حسابی برای چند صد برابر کردن یک دارایی کم است. در این حساب‌ها معمولاً تریدرهای حرفه‌ای به دنبال این هستند که استفاده از استراتژی‌های حرفه‌ای مدیریت سرمایه یک دارایی کم در حد ۵۰۰ تا هزار دلاری را به یک سرمایه فوق العاده زیاد تبدیل نمایند که البته چنین امری نیاز به استفاده از سیستم‌های مدیریت سرمایه حرفه‌ای دارند. سود حاصل از ترید در بازار فارکس در این حساب‌ها معمولاً به صورت روزانه یا ماهانه استخراج نمی‌شود و آنها یک بازه زمانی مشخصی برای خارج کردن سود این معاملات دارند.

همچنین علاوه بر دو حساب بالا یکی دیگر از حساب‌های رایجی که معمولاً تریدرهای حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند حسابی برای انجام معاملات طولانی مدت‌تر و به اصطلاح سوینگ ترید است. در این حساب‌ها معامله‌گران حرفه‌ای به دنبال رسیدن به سودهای بسیار زیاد در هر معامله هستند و به همین دلیل سود حاصل از آن را نیز ممکن است ماهانه استخراج نکنند و بازارهای زمانی طولانی مدت‌تری برای آن در نظر بگیرند.

حساب اول معاملاتی که به معرفی آن پرداختیم معمولاً برای معاملاتی است که در یک بازه زمانی چند ساعته باز شده و در نهایت بسته می‌شود اما حساب سوم حتی ممکن است یک معامله باز را در طول چند روز و چند هفته باقی نگه دارد. با مجموع تمام این حساب‌ها است که می‌توانیم سود حاصل از ترید را برای معامله‌گران حرفه‌ای در بازار فارکس در نظر بگیریم.

درآمد تریدر های فارکس

درآمد تریدر های فارکس

درباره درآمد تریدر در ایران صحبت کردیم و نکاتی هم درباره درآمد تریدر در دنیا را با شما در میان گذاشتیم. در بند حاضر و بند بعدی سعی داریم تا مقایسه میان شرایط درآمد ترید در فارکس و درآمد ترید در ارز دیجیتال برای شما داشته باشیم تا اگر به دنبال انتخاب یک روش مناسب برای سرمایه‌ گذاری و ترید هستید بتوانید یک بازار مناسب برای این منظور انتخاب کنید. ‌درآمد تریدر فارکس را به صورت کامل با هم بررسی کردیم و عوامل موثر بر این درآمد را نیز ارزیابی نمودیم تا شما بدانید که چه فاکتورهایی می‌توانند بیشترین تاثیر را بر روی درآمد شما در بازار فارکس داشته باشند و اگر به دنبال تریدری هستید به راحتی می‌توانید برآورد منطقی از میزان درآمد خود نیز داشته باشید.

البته هر چند بازار فارکس بازار مناسبی برای ترید است و نسبت به بازار ارز دیجیتال شرایط بهتری را برای شما ایجاد می‌کند اما واقعیت اینجاست که تعداد بسیار زیادی از کسانی که در حال ترید در بازار فارکس هستند نمی‌توانند به سود مناسب و کافی برسند. در واقع منظور ما این است که ترید در فارکس شرایط بسیار جذابی دارد اما تعداد کسانی که به این شرایط جذاب می‌رسند بسیار کم است. به همین دلیل است که توصیه اکید داریم که اگر به دنبال تریدری هستید و سعی می‌کنید تا شغل تریدری را انتخاب کنید حتماً باید تمام جوانب را در نظر بگیرید تا این شغل برای شما به صورت کاملاً عالی و بدون چالش پیش رود.

صرف اینکه شما با کمی آموزش وارد بازار فارکس شده و ترید در این بازار را آغاز کنید نمی‌تواند تضمین کننده موفقیت شما در این بازار باشد و لازم است حتماً شرایط مختلفی را در نظر بگیرید. حتی با آموزش بورس و ورود به بازار بورس و خرید چند سهام ممکن از شرایط برای شما به مراتب بهتر از زمانی باشد که به دنبال ترید در بازار پرریسک فارکس باشید. اگر مقالات ما را در کانون بورس دنبال کرده باشید حتماً می‌دانید که به هیچ وجه ما ترغیب کننده کاربران به ورود به هیچ بازاری نیستیم و سعی می‌کنیم تا با بیان واقعیت‌ها انتخاب از میان بازارهای مالی مختلف و سرمایه‌ گذاری را به عهده خود شما بگذاریم.

همانطور که احتمالاً متوجه شدید ترید کردن در فارکس و رسیدن به درآمد مستمر در این بازار فقط مربوط به آموزش‌ های شما نیست و خود شخصیت شما نیز در این موضوع تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. گاهی اوقات تریدرهایی در بازار فارکس پیدا می‌شوند که فقط با یک منبع آموزشی و چند خط آموزش می‌توانند به سود مستمر در این بازار برسند و کسانی هم هستند که با صدها دوره آموزشی مختلف هنوز نتوانستند شرایط خوبی را در معاملات بازار فارکس برای خود رقم بزنند. البته این موضوع جامعیت ندارد اما به هر حال شاهد چنین امری در میان تریدرهای ایرانی هستیم و این موضوع نشان می‌دهد که رسیدن به درآمد ترید در فارکس به عوامل مختلفی برای آموزش بستگی دارد و ممکن است شما اصلاً برای ترید کردن در این بازار شرایط خوبی از نظر شخصیت سرمایه‌ گذاری نداشته باشید.

اگر شما از نظر شخصیتی فرد خوبی برای ترید کردن در فارکس نیستید این به این معنا است که در فرایند ترید در بازار ارز دیجیتال نیز نمی‌توانید به سود خوبی برسید و بهتر است سراغ روش‌های سرمایه‌ گذاری میان مدت و طولانی مدت بروید. خاصیت ترید در تمام بازارهای مالی یکسان است و در صورتی که شما از نظر شخصیتی برای انجام معاملات در بازه‌های زمانی کوتاه چند دقیقه آماده نباشید عملاً نمی‌توانید هیچ بازار مالی در فرایند ترید به موفقیت برسید. اما به هر حال ترید کردن در فارکس شرایط بهتری نسبت به ترید کردن در بازار ارز دیجیتال به دنبال خواهد داشت و معمولاً درآمد تریدر فارکس می‌تواند بیشتر از درآمد تریدر ارز دیجیتال باشد.

درآمد تریدر های ارز دیجیتال

درآمد تریدر های ارز دیجیتال

درآمد تریدر ارز دیجیتال هم دقیقاً مانند درآمد تریدر فارکس به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و اینگونه نیست که ما بتوانیم یک درآمد ثابت را برای تریدرها در بازار ارز دیجیتال در نظر بگیریم. البته منظور ما از درآمد تریدرهای ارز دیجیتال درآمد این افراد در بازار فیوچرز ارز دیجیتال است و ما نگاهمان به بازار اسپات ارز دیجیتال یک نگاه سرمایه‌ گذاری است نه تریدری. اگر با این دیدگاه بخواهیم بازار ارز دیجیتال را برای شما تجزیه و تحلیل کرده و به بررسی درآمد تریدرها در این بازار بپردازیم عملاً نکات بسیار مهمی را می‌توان در این باره برشمرد که مرور آنها می‌تواند شناخت شما را نسبت به شرایط ترید در بازار ارز دیجیتال بهتر کند.

اولین نکته اینجاست که برخلاف بازار فارکس که معمولاً همبستگی میان جفت ارزها تفاوت‌های مختلفی با یکدیگر دارد در بازار ارز دیجیتال تمام آلت کوین‌ ها تحت تاثیر رفتار بیت کوین قرار دارند. به این معنا که اگر تمام استراتژی‌های معاملاتی مورد استفاده حکم به سودی بودن قیمت اتریوم بدهند اما ناگهان بیت کوین روند نزولی در پیش بگیرد اتریوم هم روند نزولی در پیش خواهد گرفت و عملاً استراتژی‌های معاملاتی مورد استفاده نمی‌توانند پاسخگوی چنین شرایطی باشند. همبستگی بسیار بالای آلتکوین‌ها از بیت کوین باعث شده تا عملاً ترید کردن در بازار ارز دیجیتال با چالش‌های بسیار زیادی همراه شود.

نکته بعدی نقد شوندگی بسیار پایین‌تر بازار فیوچرز نسبت به بازار فارکس است و به همین دلیل است که ممکن است شما در زمان ترید با حجم سرمایه بسیار بالا تحت تاثیر شرایط قرار بگیرید و حتی در صورت درست بودن تحلیل شما نیز باز هم با شکست مواجه شوید. نقد شوندگی پایین باعث می‌شود تا معاملات شما در اردر مورد نظر پر نشود و همین موضوع می‌تواند یک چالش بسیار بزرگ برای ترید کردن باشد. همانطور که می‌دانید در فرایند ترید کردن قرار است شما در بازی‌های زمانی بسیار کوتاه مدت چند دقیقه سود خود را از بازار خارج کنید ولی وقتی نقد شوندگی پایین باشد عملاً نمی‌توان برای چنین امری اقدام کرد.

نکته مهم بعدی که درباره ترید در بازار ارز دیجیتال باید به آن اشاره داشته باشیم که اتفاقاً درآمد تریدرهای ارز دیجیتال را نیز تحت تاثیر قرار داده است، نبود یک پلتفرم مناسب و ایده‌آل برای انجام ترید برای تمام کاربران در سرتاسر دنیا است. هرچند صرافی بایننس به عنوان یک صرافی معتبر شناخته شده چنین شرایطی را برای بسیاری از کاربران فراهم کرده اما این صرافی در بسیاری از کشورها خدمات خود را ارائه نمی‌کند و کاربران ایرانی مجبور به استفاده از خدمات صرافی‌های بسیار ضعیف‌تری هستند. البته هرچند در بازار فارکس نیز این محدودیت وجود دارد اما همان بروکرهای ضعیف فارکس نیز شرایط تقریباً مساعدی برای ترید دارند اما صرافی‌های ضعیف ارز دیجیتال به هیچ وجه نمی‌توانند چنین شرایطی را برای کاربران خود فراهم کنند و این موضوع می‌تواند تبدیل به یک چالش بسیار بزرگ برای درآمد تریدرهای ارز دیجیتال شود.

اگر بخواهیم موردی به بررسی و مقایسه این دو موضوع با یکدیگر بپردازیم ممکن است بسیاری از تریدرهای ارز دیجیتال درآمد بالاتری نسبت به تریدرهای فارکس داشته باشند اما به کل درآمد تریدرهای بازار فارکس هم مستمر است و هم شرایط بهتری نسبت به تریدرهای بازار ارز دیجیتال دارد. علاوه بر این شما در بازار فارکس می‌توانید یک برنامه‌ریزی مشخص برای فرایند تریدهای خود داشته باشید و به بازار فارکس مانند یک کسب و کار مناسب برای رسیدن به درآمد ثابت ماهیانه نگاه کنید در حالی که در بازار فیوچرز معمولاً چنین شرایطی وجود ندارد.

درآمد ثابت در ترید

درآمد ثابت در ترید

نکته بسیار مهمی که درباره درآمد تریدر در ایران و حتی درآمد ترید در فارکس باید به آن اشاره داشته باشیم این است که ترید یک کسب و کار است و شما باید بتوانید در این فعالیت برای خود درآمد ثابت ایجاد کنید. در معرفی شغل تریدری در ایران مزیت‌های بسیار زیادی را برای این شغل به شما معرفی کردیم که یکی از این مزیت‌ها امکان انتخاب تریدری به عنوان یک شغل برای رسیدن به درآمد ثابت بود که در آن شما هیچ محدودیتی از نظر زمان و مکان معامله‌گری خود نداشتید. به نظر شما در جامعه کنونی که هزینه‌ها روز به روز در حال افزایش هستند این امکان برای کسی وجود دارد که در فرایند ترید در بازار فارکس یک ماه درآمد ۵۰۰ دلاری داشته باشد و ماه دیگر فقط ۵۰ دلار و در ماه سوم هیچ درآمدی به دست نیاورد؟

در نگاه اول این ترید در طول سه ماه به درآمد ۵۵۰ دلاری رسیده اما به هیچ وجه نمی‌تواند برنامه‌ریزی درستی از نظر مالی برای زندگی خود داشته باشد و این موضوع تبدیل به یک چالش بسیار بزرگ برای زندگی مالی وی خواهد شد. برای اینکه شما بتوانید در فرایند ترید شرایط خوبی را برای زندگی خود نیز رقم بزنید لازم است تا در درجه اول به درآمد ثابت و مستمر در فرایند ترید برسید و سپس با ایجاد حساب‌های معاملاتی دیگر به دنبال رسیدن به سودهای بالا و درآمدزایی بیشتر بروید.

برخلاف انتظار بسیاری از کاربران بازار فارکس و ترید کردن به این معنا نیست که شما با سرمایه کم به دنبال سودهای آنچنانی بروید و ارزش دارایی‌های خود را در یک بازه زمانی یک ماهه به چندین میلیون دلار برسانید. رسیدن به سودهای بسیار کلان معمولاً برای سرمایه‌ گذاری‌های طولانی مدت تعریف می‌شود و در فرایند ترید شما باید سودهای کم را در دفعات بیشتر بسازید تا در نهایت بتوانید در یک بازه زمانی یک ماهه به درآمد ثابت و مستمر خوبی برسید.

در حال حاضر متوسط درآمد در اکثر کشورهای جهان ۴ تا ۷ هزار دلار در ماه است و اگر شما به دنبال یک زندگی آرام و بی‌دغدغه هستید باید بتوانید برای یک بازه زمانی یک ماهه چنین درآمدی را برای خود ایجاد کنید. دقت کنید که اگر درآمد شما در فرایند ترید در بازار فارکس به ۶۰۰۰ دلار در ماه برسد عملاً دیگر هیچ چالشی با افزایش قیمت دلار یا کاهش قیمت دلار در بازار ایران نخواهید داشت و همیشه زندگی خوبی را با این درآمد می‌توانید برای خود رقم بزنید.

این موضوع مزیت بسیار بزرگی است که در شغل تریدری می‌توانید به آن برسید اما واقعیت این است که رسیدن به این شرایط تنها و تنها در زمانی برای شما رخ خواهد داد که بتوانید درآمد ثابت در فرایند ترید برای خود ایجاد کنید. رسیدن به درآمد ثابت باعث می‌شود تا شما بتوانید از تمام جذابیت‌های تریدری استفاده کرده و یک زندگی کاملاً بی‌دغدغه برای خود رقم بزنید.

نکته مهم بعدی که باید به درآمد ثابت در ترید به آن اشاره داشته باشیم این است که ما معمولاً کسانی را به عنوان تریدر موفق در نظر می‌گیریم که بتوانند برای خود درآمد ثابت در این شغل رقم بزنند و عملاً کسانی که چنین شرایطی نداشته باشند از نظر ما تریدر موفقی در بازار فارکس نخواهند بود.

درآمد ثابت در ترید

آیا می توان با ترید میلیاردر شد؟

سوال بسیار مهم بعدی که باید به آن پاسخ دهیم این است که آیا می‌توان با ترید میلیاردر شد و درآمد ترید در ایران شرایط رسیدن به سودهای میلیاردی را برای ما ایجاد می‌کند یا خیر؟ درباره این سوال باید نکات بسیار مهمی را با شما بیان کنیم تا پاسخ ما به آن کاملاً جامع باشد و ذهنیت شما را نسبت به ترید به هیچ وجه تغییر ندهد. اگر ما پاسخ این سوال را برای شما بسیار ساده بیان کنیم که بله می‌توان با ترید میلیاردر شد احتمالاً ذهنیت شما به دنبال رسیدن به سودهای بسیار کلان در فرایند ترید در فارکس خواهد رفت و این موضوع بزرگترین سمی است که باعث از بین رفتن دارایی‌های تریدرهای ایرانی در بازار فارکس می‌شود.

در درجه اول باید اشاره کنیم که تریدر شدن شبیه به یک کسب و کار است که شما باید در آن به دنبال درآمد ثابت باشید که این درآمد ثابت باید متناسب با مارجین حساب معاملاتی شما باشد. اگر شما به عنوان یک تریدر حرفه‌ای بتوانید ۵۰ درصد سود نسبت به مارجین موجود در حساب کاربری خود در هر ماه برای خود ایجاد کنید و یک حساب ۱۰ هزار دلاری داشته باشید درآمد شما از فرایند ترید در هر ماه ۵ هزار دلار خواهد بود. در درجه اول و قدم اول شما باید این هدف را برای خود محقق سازید و تا زمانی که آن را محقق نساخته‌اید به هیچ وجه نمی‌توانید به دنبال میلیاردر شدن با ترید بروید.

اگر شما موفق شدید یک سال تمام درآمد ثابت ۵۰۰۰ دلاری را با یک حساب ۱۰ هزار دلاری برای خود ایجاد کنید شرایط برای رسیدن به سودهای بسیار بالاتر برای شما فراهم می‌آید و می‌توانید به دنبال میلیاردر شدن با ترید نیز بروید. دوباره تاکید می‌کنیم که اگر شما قبل از اینکه چنین شرایطی برای خود به وجود آورید با هدف میلیاردر شدن وارد فرایند ترید شده باشید تمام دارایی‌های خود را از دست خواهید داد و شکست تنها مقصدی است که منتظر شما خواهد بود.

اما در صورتی که به چنین توانایی رسیدید می‌توانید به کمک سیستم‌های مدیریت سرمایه مدرنی که در حال حاضر در بازار فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد شرایط لازم برای رسیدن به سودهای چند میلیون دلاری را برای خود ایجاد کرده و به دنبال میلیاردر شدن در فرایند ترید باشید. دقت کنید که در هر دو حالت استراتژی‌های معاملاتی شما تغییر نخواهد کرد و در واقع این سیستم مدیریت سرمایه است که روند معاملات شما را تغییر می‌دهد. حتما درباره اهمیت مدیریت سرمایه در فارکس می‌دانید و در صورتی که بتوانید از منابع آموزشی مختلف سیستم‌های مدیریت سرمایه مدرن و به روز را نیز درک کنید این شرایط برای شما به وجود خواهد آمد.

در دوره آموزش فارکس در کانون بورس علاوه بر آموزش تمام پیش نیازهای لازم برای معامله‌گری در بازار فارکس شرایط لازم برای آشنایی با بهترین و مدرن‌ترین سیستم‌های مدیریت سرمایه در این بازار را نیز برای شما فراهم کرده‌ایم. روش‌هایی که در دوره آموزش فارکس در کانون بورس به عنوان مدیریت سرمایه در فارکس به شما خواهیم آموخت روش‌هایی هستند که در هیچ دوره دیگری در ایران یاد داده نمی‌شوند و فقط شاگردان ما هستند که می‌توانند این روش‌ها را به شما آموزش دهند. نکات بسیار ظریفی برای استفاده از روش‌های مدیریت سرمایه در فارکس وجود دارد که با تکیه بر این نکات و استفاده از یک استراتژی معاملاتی بسیار ساده امکان رسیدن به سودهای بسیار کلان برای شما وجود خواهد داشت.

بهترین روش برای میلیاردر شدن در ترید

بهترین روش برای میلیاردر شدن در ترید

بهترین روش برای میلیاردر شدن در ترید تکیه بر سیستم‌های مدیریت سرمایه‌ای است که در بند قبلی به آنها اشاره کردیم. در سیستم‌های مدیریت سرمایه مدرن عملاً معامله‌گر به دنبال این است که در هر مرحله نسبت به مرحله قبلی سود چند برابری ایجاد کند. ایجاد سود چند برابری در هر مرحله نسبت به مرحله قبلی حتماً باید بدون افزایش میزان ریسک و تنها با افزایش نسبت ریوارد به ریسک و همچنین حجم معاملات باشد.

در واقع این موضوع به این معنا است که اگر شما در یکی از مراحل اقدام برای میلیاردر شدن در ترید شکست خوردید تنها سود حاصل از همان مرحله برای شما حذف می‌شود و علاوه بر اینکه هیچ خطری اصل سرمایه شما را تهدید نمی‌کند، بلکه سود حاصل از مراحل قبلی نیز سر جایش باقی خواهد ماند و از این بابت شما می‌توانید خیال کاملاً راحت داشته باشید. شاید از خود می‌پرسید که چطور چنین شرایطی ممکن است و اما چنین امکانی در معاملات بازار فارکس وجود ندارد اما روش‌های مدیریت سرمایه مدرن چنین شرایطی را برای کاربران ایجاد می‌کنند و شما می‌توانید با استفاده از آنها به دنبال میلیاردر شدن در بازار فارکس آن هم بدون کمترین افزایش میزان ریسک باشید.

کلام آخر

درباره درآمد تریدر در ایران صحبت کردیم و نکات بسیار مهمی برای رسیدن به بالاترین میزان درآمد ترید در فارکس را با شما در میان گذاشتیم. حالا شما حتی اگر یک تریدر حرفه‌ای نباشید با نکاتی آشنا هستید که نیازهای اولیه برای موفقیت و رسیدن به سود بالا در بازار فارکس هستند و همین شناخت می‌تواند تبدیل به برگ برنده‌ای برای شما در آینده‌ای نه چندان دور شود. اگر بخواهیم با شما کاملاً صادقانه صحبت کنیم واقعیت این است که اگر ۱۴ سال پیش ما چنین مقاله‌ای را پیش روی خود می‌دیدیم در حال حاضر خیلی سریع‌تر از آن چیزی که در روند فعلی به موفقیت در بازار فارکس رسیدیم می‌توانستیم در این بازار موفق شویم و علاوه بر آن در حال حاضر سود حاصل از معاملات ما در این بازار به مراتب بیشتر از شرایط کنونی بود. امیدواریم توانسته باشیم که لپ کلام و اصل موضوع را به شما ارائه کنیم و شما را درباره درآمدهای قابل دسترس در معاملات بازار فارکس و البته معاملات بازار ارز دیجیتال آگاه کرده باشیم.

در انتها از شما دعوت می‌کنیم که اگر تجربه‌ای در معاملات بازار فارکس دارید و یا خودتان یا کسی را می‌شناسید که به درآمد ترید در فارکس رسیده باشد حتماً دیدگاه‌ها و نظرات خود را در بخش پایین با ما و سایر کاربران در میان بگذارید تا در نهایت با جمع شدن این دیدگاه‌ها تمام کاربران ایرانی بتوانند با شانس بسیار بالا به دنبال رسیدن در معاملات بازار فارکس باشند. چه بخواهید چه نخواهید شما با استفاده از تجربیات دیگران است که می‌توانید به درآمد بالا در ترید برسید و تا زمانی که تجربیات دیگران را در معاملات خود به کار نگیرید فقط در حال از دست دادن سرمایه‌های اولیه خود در این بازار خواهید بود.

همچنین اگر به دنبال آموزش‌ های کامل ترید در بازار فارکس هستید و سعی دارید علاوه بر شناخت بهترین و به روزترین استراتژی‌های معاملاتی در این بازار، با مدرن‌ترین و جدیدترین سیستم‌های مدیریت سرمایه در فارکس نیز آشنا شوید، می‌توانید در دوره آموزشی ما در کانون بورس شرکت کنید. در این دوره آموزشی اساتیدی با شما همراه خواهند شد که سال‌ها است که به عنوان تریدر موفق در بازار فارکس به سود مستمر رسیده و در حال حاضر نیز بخش قابل توجهی از درآمدهای خود را از ترید در بازار فارکس به دست می‌آورند. استفاده از تجربیات این عزیزان می‌تواند قدم بسیار بزرگی برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ برای شما شود و شما را از شکست‌های رایج در شروع ورود به بازار فارکس دور نگه دارد. دوره آموزشی معاملات بازار فارکس در کانون بورس هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین برگزار می‌شود و حتی شما امکان شرکت در کلاس‌های خصوصی را نیز در کانون بورس خواهید داشت.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...
[wbcr_php_snippet id="29302"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱۳٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۰/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

ارزش دوره ۱۳٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۰/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: