آموزش ترید در فارکس + نقشه راه تریدر شدن در فارکس

آموزش ترید در فارکس
شما در حال مطالعه مقاله ۸ از ۱۳ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

آموزش ترید در بازار فارکس یکی از آموزش هایی است که این روزها به شدت مورد توجه کاربران ایرانی قرار گرفته و خیلی ها به دنبال رسیدن به سود و درآمدهای دلاری بهترین دوره های آموزش فارکس را جستجو می نمایند. دوره آموزش ترید در فارکس می تواند مسیر زندگی شما را به کل تغییر داده و شرایطی را به وجود آورد که با استفاده از آن بتوانید از تورم سرسام آور اقتصاد ایران در امان باشید. اگر شما تنها در هر روز ۱۰۰ دلار سود داشته باشید، سود کل هر ماه شما برابر ۳۰۰۰ دلار خواهد شد. البته هر چند ۳۰۰۰ دلار به پول ما ایرانی ها چیزی بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان می شود، اما چه بخواهیم چه نخواهیم این میزان درآمد یک درآمد معقول و معمول در اکثر کشورهای توسعه یافته و ثروتمند جهان است. رسیدن به این درآمد رویا نیست.

در این مقاله سعی داریم تا مسیر تریدر شدن در فارکس و بورس جهانی را به شما معرفی کنیم. مسیری که اگر آن را به درستی بپیمایید، زندگی بهتری خواهید داشت. البته که همه در این راه موفق نمی شوند، اما کسانی که هرگز شروع نمی کنند، قطعا شکست خورده خواهند بود. در کانون بورس در کنار شما هستیم.

[lwptoc]


ترید در فارکس چیست؟


آموزش ترید در بازار فارکس را با تعریفی از ترید در بورس فارکس و بررسی شرایط آن آغاز می کنیم. در دوره آموزش ترید در فارکس قرار است شما چه چیزی بیاموزید و چه معامله کنید؟ بازار فارکس یک بازار بین المللی است که برای مقاصدی مانند نقل و انتقال راحت پول در حجم بالا در میان بامک های بزرگ جهانی راه اندازی شده است. اما این بازار کم کم تبدیل به فضایی برای رسیدن به سود نیز شده و سرمایه گذاران خرد نیز این مسیر را طی می نمایند.

تصور کنید که بانک مرکزی آمریکا برای پرداخت هزینه های خود در کشوری دیگر به یورو نیاز دارد تا بخشی از سرمایه های خود را از دلار به یورو تبدیل کند. در شرایط عادی تبدیل چند میلیارد دلار به چند میلیارد یورو با دردسرهای زیادی همراه است و ممکن است حتی باعث اتلاف وقت قابل توجهی نیز شود. در بازار فارکس اما این تبدیل تنها در چند صدم ثانیه قابل انجام است.

در فرایند تبدیل واحدهای پولی در میان بانک ها عرضه و تقاضا بر روی این ارزها به وجود می آید. ممکن است در اثر تقاضای زیاد برای یورو شاهد افزایش نرخ آن در بازار فارکس باشیم. همچنین در شرایط برعکس نیز ممکن است نرخ دلار در بازار افزایش پیدا کند.

تریدرهای خرد در این بین کسانی هستند که به موقع و با تحلیل های درست مسیر عرضه و تقاضا را در بازار شناسایی کرده و همسو با آن به خرید و فروش جفت ارزها در مقابل یکدیگر می پردازند. به عنوان مثال آنها با روش های تحلیلی مختلف درباره نحوه نوسان قیمت دلار  یا یورو تصمیم گیری کرده و در همان جهت ترید می کنند. ترید در بازار فارکس به معنی خرید یک ارز و فروش ارز مقابل آن است.

اگر در جفت ارز یورو به دلار اقدام به معامله خرید کنید در واقع شما یورو خریداری کرده و دلار فروخته آید. این ترید زمانی انجام می پذیرد که تحلیل تریدر مبنی بر افزایش نرخ برابری این دو ارز و تقویت یورو نسبت به دلار باشد.

در آموزش ترید فارکس نیز قرار است شما روش هایی را بیاموزید که با استفاده از آنها بتوانید مسیر درست رفتار جفت ارزها نسبت به یکدیگر را تحلیل و پیش بینی کنید. البته که این تحلیل ها و پیش بینی ها ممکن است گاها با اشتباهاتی نیز روبرو شود. اما بیایید با هم مرور کنیم که یک ترید هنرمند چگونه می تواند از این بازار به سود قابل توجه برسد.


مزیت های ترید در فارکس


آموزش ترید در فارکس را با بررسی مزیت ها و معایب آن ادامه می دهیم. خیلی از کاربران در همان ابتدای ورود به بازار فارکس و کسب آموزش های لازم به دنبال این هستند که آن را به عنوان شغل اصلی خود در نظر گرفته و دیگر سر کار نروند. البته که ترید کردن در بازار بورس فارکس می تواند یک روش عالی برای درآمدزایی باشد. اما آیا قبل از آن مزیت ها و معایب این روش درآمدزایی را مرور کرده و می دانید که در آن چه چیزی منتظر شما است؟

سرمایه گذاری در بازار فارکس با ریسک هایی نیز همراه است و اگر به خوبی نتوانید ریسک های خود را مدیریت کنید، خیلی زود بازار شما را جریمه خواهد کرد. تازه در این مرحله است که متوجه می شوید انتخاب ترید در فارکس نمی تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. البته اگر تا آن زمان دیر نشده و هنوز فرصت کافی برای شغل اولیه خود را داشته باشید.

سرمایه گذاری در بازار فارکس برخلاف سایر بازارهای مالی نمی تواند طولانی مدت باشد. در واقع در بازار فارکس تنها می توانید تریدر باشید. به این معنی که حتما باید سراغ تحلیل ها و معاملات کوتاه مدت بروید. برای همین منظور در ادامه با تشریح مزیت های ترید در فارکس سعی می کنیم تا شناخت شما را نسبت به سرمایه گذاری در این بازار بیشتر کنیم. با بررسی این مزیت ها ابتدا می توانید انتخاب تریدر فارکس بودن به عنوان شغل را ارزیابی نموده و البته سپس با معایب آن مقایسه کنید.

اگر به دنبال تریدر شدن در بازار فارکس هستید، بهتر است در این باره واقع بین باشید. اینکه فقط به صرف پتانسیل بالای سوددهی بخواهید در این بازار وارد شوید، شرایط برای شما پیچیده خواهد شد. برای جلوگیری از چنین فرایندی بهتر است ابتدا تمام جوانب و شرایط را ارزیابی و بررسی کرده و سپس برای سرمایه گذاری و ترید در بازار اقدام کنید.

همچنین در ادامه در بررسی مزیت ها و معایب ترید در بازار بورس فارکس سعی کرده ایم تا کاملا بی طرفانه و بدون هیچ گرایشی آنها را تبیین کنیم تا تاثیرگذاری این بررسی روی نظر شما کاملا آزاد و بر اساس واقعیت ها باشد. البته داشتن یک ذهنیت قدرتمند برای چنین بررسی می تواند یک راه حل عالی برای یک انتخاب ایده آل برای شما باشد.

امکان رسیدن به سودهای بالا

اولین مزیتی که در آموزش ترید فارکس باید درباره این روش سرمایه گذاری به آن اشاره کنیم، پتانسیل بالای سوددهی این بازار حتی با سرمایه های کم است. پتانسیل سوددهی بازار فارکس بسیار بالا است و شما می توانید با سرمایه های بسیار کم وارد این بازار شده و آنها را در بازه های زمانی کوتاه مدت چندین برابر نمایید.

جفت ارزها در بازار فارکس بر اساس پیپ تغییر قیمت می دهند. جفت ارزهای پرنوسان بازار فارکس در طول هر روز معاملاتی می توانند حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ پیپ تغییر کنند. نوسان ۲۰۰ پیپی با حجم معاملاتی ۱ لات می تواند سود حدود ۲۰۰۰ دلاری را برای شما به ارمغان آورد. برای ورود به یک معامله ۱ لاتی با اهرم ۵۰۰ نیز شما تنها نیاز به ۱۰۰۰ دلار سرمایه خواهید داشت. در واقع این حساب و کتاب اگر شما با ۱۰۰۰ دلار وارد بازار فارکس شده و ترید خود را در آن آغاز کنید، در هر روز پتانسیل رسیدن به سود ۲۰۰۰ دلاری را خواهید داشت.

البته این مهم تنها پتانسیل سوددهی بازار فارکس است و رسیدن به این میزان سود آن هم با سرمایه ۱۰۰۰ دلاری بسیار دشوار است. اما با همین میزان سرمایه به صورت منطقی می توان به سود ۱۰۰۰ تا حتی بیشتر در یک ماه رسید. یک سود ۱۰۰۰ دلاری در هر ماه با دلار ۳۶۰۰۰ تومانی امروز می تواند حقوق ۳۶ میلیون تومانی را برای شما رقم بزند.

البته شایان ذکر است که برای رسیدن به چنین سودی باید قدرت تحلیل زیادی در بازار داشته باشید. اینگونه نیست که تمام معاملات شما با سود بسته شود. در ادامه در تشریح معایب ترید در بازار فارکس شما را پتانسیل زیان دهی این بازار نیز آشنا خواهیم کرد.

عدم نیاز به شغل

یکی دیگر از مزیت های بارز ترید در فارکس عدم نیاز به شغل است. داشتن یک شغل با درآمد بالا در شرایط اجتماعی و اقتصادی امروز بسیار پر چالش است. زیرا اولا در ایران درآمدها بر اساس ریال است و تورم هر ساله به هیچ وجه نمی تواند درآمدهای ریالی را مناسب جلوه کند. زیرا حتی در صورت رشد ۲۰ درصدی حقوق در هر سال که کمتر شاهد ن هستیم، باز هم این تورم است که ارزش دارایی کاربران را با افت روبرو خواهد نمود.

آموزش ترید در فارکس و رسیدن به تسلط کافی برای تحلیل این بازار باعث می شود تا شما نیاز به داشتن یک شغل نداشته باشید. البته که برای رسیدن به چنین درجه ای نیاز به تلاش زیادی خواهد بود، اما در همین قدر باید بیان کنیم که در حال حاضر تعداد افراد بسیار زیادی توانسته اند تا این مسیر را با موفقیت سپری کرده و در نهایت نیاز به شغل نیز نداشته باشند.

استقلال مالی در زندگی

استقلال مالی در زندگی شخصی یکی دیگر از مزیت های آموزش ترید در فارکس است. رسیدن به استقلال مالی در زندگی به این معنی است که دیگر شما برای گذران زندگی خود نیاز به شغل نداشته و بتوانید با سرمایه های نقدی خود بدون دغدغه به زندگی ادامه داده و با سرمایه گذاری در بازارها و کسب  و کارهای مطمئن بتوانید سرمایه خود را افزایش دهید. رسیدن به استقلال مالی در دنیای امروز ساده تر از گذشته شده است. اما در قدم اول شما باید توانمندی های لازم برای چنین امری را کسب کنید.

تصور کنید که شما در یک شرکت بسیار بزرگ با حقوق عالی در ایران مشغول به کار هستید. دریافت حقوق ۲۰ میلیون تومانی نیز در حال حاضر نمی تواند پاسخگوی نیازهای زندگی در ایران امروز باشد. وقتی خط فقر از سوی سازمان های دولتی ۱۸ میلیون تومان اعلام شده، عملا چنین حقوق هایی نمی توانند شرایط یک فرد را به خوبی تشریح کنند. اما با ترید در فارکس می توانید به استقلال مالی رسیده و یک زندگی بدون دغدغه برای خود رقم بزنید.

درآمد دلاری

نکته مهم بعدی که باید به مزیت های ترید در فارکس اضافه کنیم، درآمد دلاری در این روش سرمایه گذاری است. درآمد دلاری در حال حاضر تبدیل به یکی از خواسته های اصلی کاربران در جامعه ایران شده است. افراد به روش ها و طرق مختلف به دنبال رسیدن به درآمدهای این چنینی هستند و تبلیغات گسترده ای نیز در این باره انجام می شود. اما بسیاری از روش های معرفی شده در این تبلیغات چیزی جز رویا فروشی نیست و در نهایت خبری از درآمد دلاری نخواهد بود.

درآمد دلاری با ترید در فارکس کاملا در دسترس است و شما می توانید با تسلط به روش های تحلیل این بازار برای خود درآمد دلاری به صورت ماهیانه به دست آورید. البته که رسیدن به این درآمد دلاری نیز به این راحتی ها نخواهد بود و حتما باید تمام جوانب را مورد بررسی قرار داده و در نهایت برای سرمایه گذاری و ترید وارد شوید.

اگر بخواهیم در رابطه با رسیدن به درآمد دلاری در ترید در فارکس واقع بین باشیم و واقعیت ها را با شما در میان بگذاریم، تجربه ثابت کرده که تنها ۲۰ درصد از افراد و تریدرها در این راه موفق می شوند. در حقیقت ۸۰ درصد از افرادی که وارد آموزش ترید در فارکس می شوند، به هیچ وجه نمی توانند نظم معاملاتی خود را حفظ کرده و از بازار با شکست های فراوان خارج می شوند.

نکته بسیار مهم و جالب توجه نیز در این باره این است که در مواقع بسیار زیادی افرادی که از نظر کیفیت دانسته ها و آموزش ها در شرایط یکسانی قرار دارند، با نتایج متفاوتی در عملکرد در ترید در فارکس روبرو می شوند. به این معنی که دانشجویان یک دوره آموزش فارکس نمی توانند شرایط یکسانی در بازار داشته باشند. این مهم نشان می دهد که یک دوره فارکس به تنهایی نمی تواند تضمین کننده موفقیت و رسیدن به درآمد دلاری برای شما باشد. برای این منظور لازم است تا در کنار آموزش، ذهنیت خود را نیز برای ترید در فارکس آماده کنید.

به روز رسانی می شود.

دسترسی سریع<<قبلی بعدی >>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

ارزش دوره ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: