لوگو کانون بورس

استراتژی فارکس پرایس اکشن | پرایس اکشن در فارکس با تکنیک های مدرن

استراتژی فارکس پرایس اکشن
شما در حال مطالعه مقاله ۳۰ از ۴۲ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

فارکس یک بازار بسیار پر نوسان و با پتانسیل سودآوری بسیار بالا است و استراتژی فارکس پرایس اکشن می‌تواند یک راه حل بسیار عالی و جذاب برای یک سرمایه گذاری قدرتمند در این بازار باشد به شرطی که به خوبی آن را یاد بگیریم و به بهترین شکل از آن در بازار استفاده کنیم. وقتی صحبت از فارکس پرایس اکشن در واقع همه ما به دنبال رسیدن به یک استراتژی معاملاتی جذاب و عالی با شانس موفقیت بسیار بالا در این بازار هستیم و این امر کاملاً دست یافتنی است. در مقالات مختلف آموزش رایگان فارکس تمام تلاش ما بر این بوده تا بتوانیم تمام جزئیات لازم برای معامله‌گری در این بازار را به صورت کاملاً رایگان در اختیار شما قرار دهیم، اکنون هم نوبت آن رسیده تا این جزئیات را برای استراتژی های پرایس اکشن در فارکس هم پیش ببریم.

هرچند بازار فارکس یک بازار بسیار پرقدرت و با پتانسیل سودآوری بسیار بالا است و رسیدن به استراتژی های قدرتمند در آن می‌تواند کلید موفقیت در این بازار باشد اما آمارها نشان می‌دهد که بسیاری از کاربران هنوز کیفیت معاملاتی خوبی در این بازار نداشته و تعداد اکثریت معامله‌گران بازار فارکس با اشتباهات مکرر در حال از دست دادن سرمایه‌های خود در این بازار هستند. همین آمارها نشان از این دارد که این موضوع برای تریدرهای ایرانی چندین برابر شدیدتر است و معامله‌گران ایرانی معمولاً بدون استفاده از استراتژی های فوق العاده حرفه‌ای در حال رسیدن به شکست‌های پیاپی در این بازار هستند.

چالش‌ها و دلایل بسیار زیادی را می‌توانیم برای عدم موفقیت بسیاری از تریدرهای ایرانی در بازار فارکس ردیف کنیم که هر یک از آنها راه حل خاص خود را دارد و شما با دقت به این راه حل‌ها می‌توانید مسیر موفقیت را در معاملات بازار فارکس آغاز کنید. پرایس اکشن در فارکس یکی از راه حل‌هایی است که می‌تواند شما را به سمت استفاده از استراتژی های موفق در معاملات این بازار بکشاند که از این دست اتفاقات برای رسیدن به سود مستمر در بازار فارکس لازم و ضروری است.

البته هرچند همه ما می‌دانیم که موفقیت در بازار فارکس تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد و صرف اینکه شما پرایس اکشن در فارکس را بیاموزید و از آنها استفاده کنید به این معنی نیست که موفقیت شما در این بازار تضمین شده خواهد بود. مدیریت سرمایه در فارکس و روانشناسی معاملاتی از جمله دیگر ابزارهایی هستند که برای رسیدن به سود مستمر و موفقیت همیشگی در این بازار برای شما لازم خواهند بود و در صورتی که تجربه کافی در تمام این نکات را به دست آورید، آن وقت است که می‌توانیم حتی درباره تضمین موفقیت در معاملات بازار فارکس صحبت کنیم.

در این مقاله قرار نیست تمام نکات لازم برای موفقیت در بازار فارکس را بیاموزید اما با یکی از بهترین روش‌های معاملاتی و استراتژی های معاملاتی در این بازار یعنی پرایس اکشن فارکس آشنا خواهید شد که با استفاده از آن می‌توانید قدرت معاملاتی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید و شرایطی را برای معاملات خود به وجود آورید که از این پس دیگر مانند یک مبتدی دائماً در حال از دست دادن سرمایه‌های خود در این بازار نباشید. دقت داشته باشید که تمام نکات و استراتژی فارکس پرایس اکشن که در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت همگی استراتژی های فوق العاده قدرتمند و به روزی هستند که در حال حاضر توسط بهترین تریدرها در بازار در حال استفاده است.

نکته بسیار جالب درباره استراتژی های پرایس اکشن فارکس که در ادامه به بررسی و معرفی آنها خواهیم پرداخت این است که بسیاری از این استراتژی ها حتی در دوره‌های مالی و پولی موجود در اینترنت نیز آموزش داده نمی‌شوند. در واقع هدف ما از گفتن این نکات این است که نباید به هیچ وجه به این استراتژی ها به عنوان استراتژی های سبک و بی‌اهمیت نگاه کنید و حتماً لازم است تا از آنها با کمی تمرین و بالاتر بردن میزان تسلط به عنوان روش‌های حرفه‌ای در بازار فارکس استفاده نمایید تا بتوانید شانس موفقیت خود را در این بازار افزایش دهید. برای کسانی که از این استراتژی ها در معاملات خود استفاده نمایند قدرت آنها بیشتر مشخص خواهد شد و کسانی هم که فرض می‌کنند که با یک مقاله بسیار ساده روبرو هستند شانس استفاده از این استراتژی های قدرتمند و استثنایی را از دست خواهند داد. با ما در کانون بورس همراه باشید.

پرایس اکشن در فارکس چیست؟

اولین قدم برای معرفی استراتژی فارکس پرایس اکشن را با یک تعریف درباره این استراتژی ها و به صورت کلی پرایس اکشن در فارکس آغاز می‌کنیم زیرا ممکن است بسیاری از مخاطبین این مقاله هنوز شناخت کافی نسبت به پرایس اکشن نداشته و با انواع سبک‌ های پرایس اکشن نیز آشنا نباشند. پرایس اکشن یکی از روش‌های تحلیل تکنیکال در فارکس است که با استفاده از آن قرار است شما بدون استفاده از هیچگونه اندیکاتور و تنها با در نظر گرفتن شرایط نمودار قیمت به دنبال تحلیل آن باشید. در استراتژی های پرایس اکشن عملاً ما از هیچ ابزار اضافی استفاده نمی‌کنیم و تنها به دنبال آنالیز نحوه تغییرات و نوسانات خود قیمت هستیم و می‌خواهیم از الگوهای قیمتی تشکیل گرفته شده بر روی نمودار برای پیش‌بینی آینده آن استفاده کنیم.

فارکس پرایس اکشن هم در واقع اشاره به همین تکنیک‌ها دارد و قرار است در استراتژی های معاملاتی که در آنها به هیچ وجه از اندیکاتورها و یا سایر ابزارهای اضافی استفاده نمی‌شود برای تحلیل جفت ارزهای فارکس اقدام کنیم. درباره اینکه پرایس اکشن در فارکس چقدر می‌تواند قدرتمند باشد بیشتر صحبت خواهیم کرد و اهمیت استفاده از روش‌های مدرن پرایس اکشن را در این بازار با هم مرور می‌کنیم. اما نکته بسیار مهمی که قبل از این موضوع باید به بررسی و یادآوری آن بپردازیم شرایط سایر استراتژی های معاملاتی است که در حال حاضر توسط تریدرهای مختلف در بازار استفاده می‌شود.

البته هر چند عدم دقت به تکنیک‌های مدیریت سرمایه در فارکس و همچنین روانشناسی فارکس تاثیر بسیار زیادی بر روی باخت بسیاری از تریدرها داشته و عملاً اکثر تریدرها به دلیل وجود نقاط ضعف بسیار زیاد در همین موارد نمی‌توانند معاملات خوبی را در بازار فارکس برای خود رقم بزنند اما با این حال شکست تحت تاثیر استراتژی های معاملاتی ضعیف یکی دیگر از نکات بسیار مهمی است که در بررسی سابقه تریدرها مشهود است.

به عنوان مثال اگر شما به دنبال استفاده از استراتژی های مبتنی بر اندیکاتور مکدی باشید ممکن است در پاره‌ای از مواقع معاملات خوبی انجام دهید اما در اکثر موارد این اندیکاتور نمی‌تواند سود خوبی را برای شما ایجاد کند. همچنین استراتژی های معاملاتی مبتنی بر مووینگ اوریج‌ها و کراس آنها نیز که این روزها به شدت توسط معامله‌گران بسیار زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز همین شرایط را دارا است. متاسفانه بسیاری از تریدرها یا فریب آموزش دهنده‌هایی را می‌خورند که هیچ شناختی نسبت به بازارهای مالی نداشته و تنها با تکیه بر چند کلیپ آموزشی خارجی در حال آموزش دادن این بازار هستند و یا اینکه بدون هیچگونه تجربه و تنها با بررسی چند مقاله بسیار ساده در اینترنت در حال ترید در بازار فارکس هستند، استفاده از روش‌های معاملاتی مبتنی بر اندیکاتورها را انتخاب کرده و به همین دلیل است که تعداد بسیار زیادی از تریدرها در این بازار شکست می‌خورند.

استراتژی فارکس پرایس اکشن

استراتژی فارکس پرایس اکشن چیست؟

درباره استراتژی فارکس پرایس اکشن دربند قبلی نکات مهمی را با شما در میان گذاشتیم و احتمالاً تاکنون می‌دانید که منظور ما از استراتژی‌ پرایس اکشن در فارکس در واقع همان روش‌های معاملاتی است که از اصول اولیه تحلیل تکنیکالی با تکیه بر نوسانات قیمت به وجود آمده‌اند و استفاده از این روش‌ها در بازار فارکس باعث می‌شود تا ما در واقع استفاده کننده از استراتژی های پرایس اکشن در این بازار باشیم. برای اینکه اهمیت استفاده از استراتژی فارکس پرایس اکشن را بیشتر درک کنید لازم است تا مزیت‌هایی استفاده از این استراتژی ها را با شما در میان بگذاریم. البته با توجه به اینکه هیچ استراتژی معجزه آوری در بازار فارکس وجود ندارد و عملاً گشتن دنبال چنین استراتژی‌ای بسیار پوچ است بهتر است از همین ابتدا برای شما مشخص کنیم که حتی استفاده از بهترین استراتژی های معاملاتی در بازار فارکس بدون در نظر گرفتن سیستم‌های مدیریت سرمایه و روانشناسی بازار فارکس هیچ توفیقی برای شما به دنبال نخواهد داشت.

با توجه به این نکته بایستی مزیت‌های استفاده از استراتژی های مبتنی بر پرایس اکشن در بازار فارکس را مقایسه با استراتژی های مبتنی بر اندیکاتورها و یا سایر روش‌های موجود مورد ارزیابی و بررسی قرار دهیم تا در نهایت نتیجه این بررسی منجر به انتخاب یک روش معاملاتی درست و بهینه برای ما شود.

با استفاده از استراتژی های مبتنی بر پرایس اکشن شما می‌توانید فرصت‌های معاملاتی بسیار زیادی را حتی در تایم فریم‌های بسیار کوتاه به دست آورید.

برخلاف روش‌های اندیکاتوری که معمولاً در تایم فریم‌های بالاتر اعتبار بیشتری دارند و در تایم فریم پایین با باگ های زیادی روبرو هستند شما می‌توانید با همان قدرت از استراتژی های مبتنی بر پرایس اکشن در بازار فارکس در تایم فریم‌های کوتاه هم استفاده کنید.

ورود بسیار سریع و چابک یکی دیگر از مزیت‌هایی است که در روش‌های معامله‌گری مبتنی بر پرایس اکشن در بازار فارکس در اختیار شما قرار خواهد گرفت. نکته بسیار جالب درباره این استراتژی ها این است که شما وقتی سود خود را در حال خارج کردن از بازار هستید همان موقع بسیاری از اندیکاتورها سیگنال ورود می‌دهند و عملاً شما قبل از بسیاری از معامله‌گران سود خود را به دست آورده‌اید.

حد ضررهای بسیار کوچک یکی دیگر از مزیت‌هایی است که در استراتژی فارکس پرایس اکشن به آن دسترسی خواهید داشت. همانطور که می‌دانید بزرگتر شدن حد ضرر در بازار فارکس یک چالش بسیار بزرگ است و اگر شما به این موضوع دقت نکنید ممکن است تحت تاثیر حد ضررهای بسیار بزرگ نتوانید معاملات خوبی را برای خود انجام دهید.

نسبت ریوارد به ریسک‌های بسیار بالا یکی دیگر از مزیت‌هایی است که در استراتژی های پرایس اکشن در بازار فارکس در اختیار خواهید داشت. یکی از مهمترین چالش‌هایی که برای اکثر استراتژی های معاملاتی در بازارهای مالی وجود دارد همین نسبت ریوارد به ریسک‌های بسیار پایین است و در روش‌های معاملاتی مبتنی بر پرایس اکشن شما دیگر این چالش را نخواهید داشت و می‌توانید به راحتی وارد معاملاتی شوید که نسبت ریوارد به ریسک آنها حتی بیشتر از ۱۰ است و پیدا کردن چنین فرصت‌های معاملاتی با استفاده از استراتژی های پرایس اکشن کار بسیار ساده‌ای خواهد بود.

یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از تکنیک‌های پرایس اکشن در معاملات بازار فارکس این است که شما به راحتی و بدون هیچگونه محدودیتی می‌توانید این تکنیک‌ها را برای همه جفت ارزها به کار ببرید. بسیاری از روش‌های معاملاتی موجود تنها بر روی چند جفت ارز خاص کاربرد داشته و استفاده از آنها بر روی سایر جفت ارزها چالش‌هایی را به همراه خواهد داشت که این مشکل برای استراتژی های مربوط به پرایس اکشن وجود نخواهد داشت.

مزیت‌های بسیار زیاد دیگری را نیز می‌توانیم برای این نوع استراتژی ها معرفی کنیم که البته پرداختن به آنها خیلی هم یی از درد معامله‌گران بازار فارکس دوا نمی‌کند و خود شما احتمالاً بهتر از همه ما می‌دانید که فاده از این استراتژی ها چقدر می‌تواند برای شما سودآور باشد. احتمالاً یا از سایر استراتژی های مبتنی بر اندیکاتور در معاملات بازار فارکس خسته شده‌اید و یا اینکه با تحقیق به  این نتیجه رسیده‌اید که پرایس اکشن می‌تواند تنها راه نجات شما در بازارهای مالی باشد و واقعاً هم همین است. بنابراین خیلی به دنبال معرفی مزیت‌های این روش ‌معامله گری نیستیم و سعی می‌کنیم تا به صورت کاربردی به معرفی روش‌های آن در بازار برای معامله‌گری بپردازیم.

رتبه بندی های روش های تحلیل فارکس

برای کسانی که شناخت کامل و کافی نسبت به استراتژی فارکس پرایس اکشن ندارند، بررسی انواع روش‌های تحلیل بازار فارکس می‌تواند اهمیت داشته باشد. مسلماً کسی که نمی‌داند اصلاً در بازار فارکس با چه روش‌هایی می‌توان تحلیل و معامله‌گری کرد اهمیت استفاده از استراتژی های پرایس اکشن را نیز درک نخواهد کرد. با توجه به اینکه تمام روش‌های معامله‌گری در بازار فارکس در سایت کانون بورس و دوره‌های آموزشی موجود در کانون بورس تدریس می‌شوند از این رو تصمیم گرفتیم تا در این مقاله نیز گذری به معرفی انواع این روش‌ها داشته باشیم.

در واقع فارکس پرایس اکشن تنها راه حل برای موفقیت در این بازار نیست و شما می‌توانید از سایر روش‌های تحلیل تکنیکال در فارکس نیز استفاده کنید اما سوال اینجاست که در میان تمام روش‌های موجود کدام یک گزینه بهتری است و کدام یک می‌تواند قدرت معامله‌گری بیشتری برای شما ایجاد کند؟ در ادامه انواع روش‌های تحلیل  ارزها در بازار فارکس را بر اساس یک رتبه‌بندی که طبق فاکتورهای مختلفی بوده برای شما عنوان می‌کنیم.

۱- استراتژی فارکس پرایس اکشن

۲- تحلیل تکنیکال

۳- تحلیل فاندامنتال

این سه روش تحلیلگری و معامله‌گری در بازار فارکس استفاده‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند، اما بهترین گزینه‌ها برای شما همان استراتژی های مبتنی بر پرایس اکشن در بازار فارکس است که بیشترین شانس موفقیت را برای شما ایجاد می‌کند.

استراتژی فارکس پرایس اکشن

روش های مختلف پرایس اکشن در فارکس

در بندهای قبلی سعی کردیم تا به نوعی اهمیت فارکس پرایس اکشن را برای شما تشریح نموده و به بررسی مزیت‌های این روش معامله‌گری در بازار برای شما بپردازیم که به این روش‌ها ایمان بیاورید و بدانید که استفاده از آنها چقدر برای موفقیت در این بازار لازم و مفید هستند. در حال حاضر روش‌های بسیار زیادی در پرایس اکشن برای انجام معامله در بازار فارکس به وجود آمده که هر یک از آنها شرایط خاص خود را دارند و استراتژی معاملاتی شکل گرفته در آنها نیز از نظر کیفیت و قدرت با یکدیگر متفاوت است. روش‌های زیر در حال حاضر معروف‌ترین و مشهورترین روش‌های مورد استفاده در بازار فارکس برای ساخت استراتژی به سبک پرایس اکشن هستند:

۱- پرایس اکشن کلاسیک

۲- پرایس اکشن ICT

۳- پرایس اکشن RTM

۴- پرایس اکشن اسمارت مانی

۵- پرایس اکشن لنس بگز

۶- پرایس اکشن ال بروکس

در مجموع شما می‌توانید هر کدام از این روش‌ها را بیاموزید و از آنها برای معاملات خود استفاده کنید البته شایان ذکر است که شباهت‌های بسیار زیادی میان تمام روش‌ها وجود دارد و تفاوت اصلی در همه آنها نوع نگاه تریدر به بازار خواهد بود. در هر روش تریدر به سبک و شرایط خاصی بازار را تحلیل می‌کند و ستاپ‌های معاملاتی مورد استفاده در هر یک از این روش‌ها نیز با یکدیگر از نظر ظاهر متفاوت است ولی از نظر ماهیت تقریباً مانند هم است.

نکته بسیار مهم درباره استفاده از روش‌های مختلف پرایس اکشن در معاملات بازار فارکس این است که شما بهتر از تنها روی یک روش تمرکز داشته باشید و نوع نگاه همان روش را بیاموزید زیرا در یک کردن تمام روش‌ها برای تحلیل در بازار فارکس و معامله‌گری ممکن است شما را وارد چالش‌های بسیار سنگینی کند.

در مجموع اگر شما بتوانید در یک روش تسلط کافی به دست آورده و از آن به نحو احسن در بازار استفاده کنید این فرصت برای شما پیش خواهد آمد که بتوانید معاملات ایده آل و جذابی را برای خود رقم بزنید. تنها نکته موجود در این باره این است که شما تمرکز کافی بر روی یادگیری استراتژی های معاملاتی تعریف شده در یکی از این روش‌ها را داشته باشید و در نهایت ملات خود را نیز طبق همین استراتژی ها انجام داده و به استراتژی های خود پایبند باشید.

پرایس اکشن در فارکس

استراتژی فارکس پرایس اکشن

احتمالاً تاکنون متوجه شدید که فارکس پرایس اکشن چقدر می‌تواند برای شما مثمر ثمر باشد و معاملات خوبی را برای شما رقم بزند اما حالا کم کم نوبت به این رسیده تا برخی از استراتژی های پرایس اکشن در فارکس را با شما در میان بگذاریم تا بتوانید از آنها در معاملات خود در بازار فارکس استفاده کنید. البته شاهین ذکر است که نکاتی هم برای استفاده از این استراتژی ها در معاملات بازار فارکس وجود دارد که شما باید به آنها نیز دقت کافی داشته باشید تا مبادا معاملات شما تحت تاثیر اشتباهاتی انجام پذیرد.

به عنوان اولین نکته باید یادآوری کنیم که شما باید در قدم اول تمام این استراتژی ها را در حساب دمو تمرین کنید و در گذشته بازار آنها را تست نمایید تا به قدرت آنها پی ببرید. ارزیابی شخصی استراتژی معاملاتی باعث می‌شود تا شما تسلط بیشتری برای استفاده از آن در بازار داشته باشید و بتوانید معاملات بهتری انجام دهید.

همانطور که خودتان احتمالاً از تجربه معاملاتی که در بازار دارید می‌دانید همیشه بازار رفتار قشنگ و تروتمیزی ندارد و ممکن است یک استراتژی معاملاتی در بازار با چالش‌های مختلفی روبرو شود و شما تحت تاثیر این چالش‌ها باید تصمیم بگیرید که چه کاری بکنید. نوع رفتار و نوسانات قیمت می‌تواند تاثیر مستقیم روی نحوه استفاده از هر یک از این استراتژی های معاملاتی داشته باشد و شما باید بتوانید با افزایش میزان تسلط و به کارگیری هر یک از این استراتژی ها در چنین مواقعی تصمیمات درستی بگیرید. به عنوان مثال وقتی در حال استفاده از الگوهای شمعی برای ترید هستید این موضوع هر چند ممکن است کاملا قطعی نباشد اما تحت تاثیر مومنتوم حرکت قیمت نیز قرار می‌گیرد. چنین تکنیک‌هایی در بازار فارکس بیشتر از تجربه تریدر به وجود می‌آید و شما باید با افزایش میزان تجربه در استفاده از هر یک از این استراتژی های معاملاتی بتوانید چنین شرایطی را در آنها تشخیص دهید.

نکته مهم‌تر اینکه شما باید به تمام استراتژی های معاملاتی که در حال استفاده از آن در بازار هستید پایبند باشید و تحت تاثیر یک یا چند اشتباه اقدام به حذف کردن آن از لیست استراتژی های خود نکنید.

ترکیب کردن تکنیک‌های مدیریت سرمایه با این استراتژی ها یکی دیگر از نکات بسیار مهمی است که حتماً لازم است تا به آن نیز دقت کافی داشته باشید. در حال حاضر سیستم‌های مدیریت سرمایه مدرنی در بازار وجود دارند که شما با به کارگیری آنها می‌توانید شرایط بسیار خوبی برای معاملات خود به وجود آورید و استفاده از این سیستم‌های مدیریت سرمایه حتماً باید همراه با آموزش‌های حرفه‌ای لازم باشد.

ترکیب کردن استراتژی هایی که در انتهای مقاله به آن خواهیم پرداخت یکی دیگر از نکاتی است که می‌تواند قدرت معاملاتی شما را در بازار افزایش دهد و شرایط بهتری را برای معاملات شما به وجود آورد.

با دقت به این نکات حالا می‌توانید استراتژی های معاملاتی پرایس اکشن در فارکس را در ادامه با ما همراه باشید و آنها را یاد بگیرید. وقتی خیلی از افراد و خود ما در حال استفاده از همین استراتژی ها هستیم و از آنها در بازار پول در می‌آوریم دیگر این به هنر شما برمی‌گردد که بتوانید این استراتژی های پول‌ساز را در بازار استفاده کنید. وقتی هم که برخی از تریدرها با استفاده از همین استراتژی ها در حال رسیدن به سود مستمر هستند عملاً عدم سوددهی آنها برای شما به خود شما و رفتار شما در بازار بستگی خواهد داشت. پس اگر در رسیدن به مستمر با استفاده از استراتژی هایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم به چالش برخوردید شما باید دیدگاه مدیریت سرمایه و روانشناسی خود را در بازار تغییر دهید.

۱- ترید با الگوهای شمعی در فارکس

اولین استراتژی فارکس پرایس اکشن که باید با معرفی آن بپردازیم ترید با الگوهای شمعی در معاملات بازار فارکس است. همانطور که می‌دانید الگوهای شمعی در فارکس از جمله قدرتمندترین الگوهای تکنیکالی هستند که استفاده از آنها می‌توانند حتی به عنوان فیلتر هم قدرت قابل توجهی برای معاملات شما به وجود آورد. کندل استیک در فارکس هم برای استراتژی های معاملاتی پرایس اکشن و هم برای استراتژی های معاملاتی با استفاده از اندیکاتورها نیز می‌تواند شرایط خوبی را برای شما به وجود آورد. در حال حاضر نیز در حال معرفی الگوهای کندل استیک در فارکس برای معرفی استراتژی های کاملاً شخصی به شما هستیم.

فارکس پرایس اکشن با الگوهای شمعی از جمله استراتژی هایی است که شما می‌توانید از آن برای انجام معامله بر روی همه جفت ارزهای فارکس استفاده کنید و در این باره هیچگونه محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت. با توجه به اینکه الگوهای شمعی بسیار زیادی در تحلیل تکنیکال داریم و لازمه استفاده از این استراتژی تسلط کامل به تمام الگوهای شمعی و قدرت آنها و نحوه استفاده از این الگوها در بازار است بنابراین ابتدا شما باید الگوهای شمعی را بشناسید و سپس به دنبال استفاده از این روش معاملاتی در بازار فارکس باشید.

برای کسانی که شناخت کافی و کامل نسبت به الگوهای کندل استیک در بازار فارکس داشته باشند تشخیص قدرت این الگوها نیز چندان پیچیده نیست. نکته بسیار مهمی که درباره الگوهای کندل استیک در بازار فارکس باید به آن اشاره کنیم این است که بسیاری از الگوهای معرفی شده در منابع فارسی اصلاً الگوهای شمعی قابل اعتمادی نیستند و شما حتماً باید از مقالات معتبر برای شناخت این الگوها استفاده نمایید. پس اگر از قبل شناخت نسبی نسبت به الگوهای شمعی در بازار فارکس دارید بهتر است یک بار دیگر این الگوها را این بار از یک منبع معتبر مرور کنید تا از الگوهای نامعتبر در معاملات خود و ساختن استراتژی معاملاتی مبتنی بر الگوهای شمعی استفاده نکنید.

نحوه ترید: ترید کردن با الگوهای شمعی در معاملات بازار فارکس به عنوان یک استراتژی معاملاتی حتماً باید شرایط خاصی داشته باشد. در قدم اول شما باید سطوح حمایتی و مقاومتی نزدیک به قیمت کنونی جفت ارز معاملاتی مورد نظر خود را تعیین کنید که بهتر است این سطوح در تایم فریم‌های یک ساعته و بالاتر تعیین شوند. در مرحله بعدی شما باید در محل برخورد قیمت به هر یک از سطوح حمایتی و مقاومتی آن را دنبال کنید تا به دنبال تشکیل یک الگوی کندل استیک معکوس کننده روند باشید.

در صورتی که بر روی یک سطح حمایتی یا مقاومتی یک الگوی کندل استیک معکوس کننده روند تشکیل شود، شما می‌توانید تحت تاثیر تشکیل این الگو بر روی این سطوح در خلاف جهت روند وارد شده به سطح مورد نظر برای انجام معامله اقدام کنید. نقطه ورود شما در این استراتژی معاملاتی دقیقاً در زمانی است که الگوی معکوس کننده کندل استیک بر روی نمودار قیمت به انتها می‌رسد و به صورت کامل تکمیل می‌شود. ورود به بازار قبل از تشکیل کامل الگوی کندل استیک ممکن است تبدیل به یک چالش بسیار بزرگ برای معاملات شما شود و حتماً باید به این موضوع دقت کافی داشته باشید.

حد ضرر: حد ضرر این استراتژی معمولاً کمی پایین‌تر از سطح حمایتی و یا کمی بالاتر از سطح مقاومتی تشکیل شده بر روی نمودار قیمت خواهد بود. البته تعیین حد ضرر به نوع جفت ارز معاملاتی مورد نظر شما نیز و رفتار آن در بازار بستگی دارد.

حد سود: برای تعیین حد سود این استراتژی معاملاتی شما می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده نمایید که برخی از آنها به شرح زیر هستند:

  • تشکیل واگرایی بر روی نمودار قیمت در تایم فریم‌های بسیار پایین‌تر
  • برخورد قیمت به یک سطح حمایتی و یا مقاومتی پیش رو بر روی نمودار
  • استفاده از ابزارهایی مانند فیبوناچی و یا چنگال اندروز برای تعیین هدف قیمتی
  • استفاده از تئوری امواج الیوت برای تعیین اهداف قیمتی
  • استفاده از الگوهای هارمونیک در تحلیل تکنیکال برای تعیین اهداف قیمتی
  • تعیین اهداف قیمتی بر اساس انواع خطوط حمایت و مقاومت در تحلیل تکنیکال
  • تعیین هدف قیمتی با استفاده از خط روند در تحلیل تکنیکال
  • تعیین هدف قیمتی با استفاده از الگوهای هندسی در تحلیل تکنیکال

و تمام روش‌هایی که برای تعیین هدف قیمتی در معاملات بازار فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرند و زودتر از بقیه موارد سیگنال خروج از بازار را برای شما صادر می‌نمایند. همچنین شما می‌توانید در صورت داشتن تجربه معاملاتی بالا از سیستم‌های مدیریت معامله در بازار فارکس نیز استفاده کرده و تحت تاثیر نوع رفتار بازار حد ضرر خود را در روند شکل گرفته کم کم تغییر دهید و شرایط بهتری برای معامله خود ایجاد کنید.

پرایس اکشن در فارکس

۲- شکست سطوح حمایت و مقاومت

فارکس پرایس اکشن را با بررسی یک استراتژی معاملاتی دیگر یعنی شکست سطوح حمایت و مقاومت پیش رو در روی نمودار قیمت ادامه می‌دهیم. این استراتژی نیز از جمله استراتژی های قدرتمند تعریف شده در معاملات بازار فارکس است و اگر شما بتوانید با قدرت بالا از آن برای معاملات خود استفاده کنید می‌توانید شانس موفقیت قابل توجهی را برای خود رقم بزنید. نکات بسیار زیادی وجود دارد که همراه با این استراتژی معاملاتی حتماً باید در تحلیل خود بر روی نمودار قیمت جفت ارزها از آنها استفاده کنید.

در قدم اول شما باید ابتدا انواع سطوح حمایت و مقاومت در تحلیل تکنیکال را بشناسید و از معتبرترین و بهترین سطوح تشکیل شده بر روی نمودار برای انجام معامله با استفاده از این استراتژی استفاده کنید. واقعیت این است که این استراتژی معاملاتی به شدت تحت تاثیر قدرته سطوح حمایتی و مقاومتی مورد استفاده شما برای انجام معامله خواهد بود و اگر نتوانید سطوح معتبری را در بازار تشخیص دهید معاملات شما تحت چالش قرار خواهد گرفت. متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل نداشتن آگاهی‌های لازم نسبت به تشخیص بهترین سطوح حمایتی و مقاومتی علاوه بر اینکه از این استراتژی معاملاتی استفاده می‌نمایند نمی‌توانند معاملات موفقی را برای خود رقم بزنند. در حالی که بسیاری از تریدرها با همین استراتژی معاملاتی در حال حاضر روند بسیار خوبی دارند و در حال رسیدن به سود مستمر در معاملات بازار فارکس نیز هستند.

برای اینکه بتوانید از این استراتژی معاملاتی به نحو احسنت استفاده کنید لازم است تا ابتدا چند نکته بسیار مهم را با شما در میان بگذاریم که استفاده از این نکات در معاملات باعث می‌شود تا شانس موفقیت این استراتژی معاملاتی برای شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند:

سعی کنید سطوح حمایت و مقاومت را حتماً در تایم فریم‌های بالا ترسیم کنید و از سطوح حمایتی و مقاومتی تایم فریم بالا برای انجام معامله خود استفاده نمایید.

در تعیین سطوح حمایتی و مقاومتی از ابزارهای مختلفی استفاده کرده و مجموعه‌ای از این ابزارها را به عنوان بهترین گزینه برای انجام معامله خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال علاوه بر سطوح حمایت و مقاومت استاتیک تشکیل شده بر روی نمودار قیمت شما می‌توانید از درصدهای فیبوناچی نیز برای تقویت این سطوح استفاده نمایید.

با توجه به اینکه امکان ترکیب کردن این استراتژی معاملاتی با استراتژی قبلی می‌تواند شرایط بسیار خوبی را برای شما به وجود آورد باید مراقب باشید تا حتماً از بهترین سطوح برای انجام معامله استفاده نمایید تا مبادا بازیگردان بازار فارکس شما را فریب دهد.

نحوه ترید: نحوه ترید با این استراتژی خیلی پیچیده نیست و شما باید بعد از تشخیص سطوح حمایتی و مقاومتی نزدیک به قیمت منتظر بمانید تا قیمت به آنها برخورد کرده و آنها را بشکند. با توجه به اینکه تشخیص شکست واقعی و شکست فیک در معاملات بازار فارکس با چالش‌های بسیار زیادی همراه است عملاً شما نمی‌توانید بلافاصله بعد از شکست برای ترید با استفاده از این روش اقدام کنید. شما باید منتظر بمانید که قیمت سطح حمایتی و مقاومتی مورد نظر شما را به صورت کامل شکسته و به روی آن پولبک بزند. برای منظور لازم است تا شما انواع پولک در تحلیل تکنیکال را نیز بشناسید و دقیقاً در زمان پولبک بر روی سطح حمایتی یا مقاومتی شکسته شده برای انجام معامله و ترید اقدام کنید.

برای اینکه شما این استراتژی معاملاتی خود را برای خود ایمن‌تر نمایید می‌توانید در زمان تشکیل پولبک بر روی سطح حمایتی یا مقاومتی شکسته شده، در تایم فریم‌های بسیار پایین‌تر مانند یک دقیقه و ۵ دقیقه یک خط روند ترسیم کرده و در صورت شکسته شدن این خط روند برای انجام معامله اقدام نمایید که اصطلاحا به این خط روند خط تریگر نیز گفته می‌شود. با به کارگیری این نکته قدرت این استراتژی معاملاتی برای شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد و دیگر نگران از بین رفتن سرمایه‌های خود تحت تاثیر استراتژی های پرشتاب نخواهید بود. دقت کنید که اگر پولبک و خط تریگر را در این استراتژی استفاده نکنید شرایط برای شما بسیار پیچیده خواهد شد و دائماً در حال شکست خوردن خواهید بود. زیرا بررسی نمودار قیمت جفت ارزها در بازار فارکس نشان می‌دهد که دائماً سطوح حمایتی و مقاومتی با شکست فیک روبرو می‌شوند و در صورتی که شما تسلط کافی روی این استراتژی معاملاتی را پیدا نکنید دائماً در حال شکست خوردن و از دست دادن دارایی‌های خود در بازار فارکس خواهید بود.

حد ضرر: حد ضرر استراتژی معاملاتی شکست سطوح حمایتی و مقاومتی معتبر کمی بالاتر از سطوح حمایتی و کمی پایین‌تر از سطوح مقاومتی بعد از شکست خواهد بود. در صورتی که حد ضرر معامله شما با این سبک خیلی زیاد شود شما می‌توانید از حد ضررهای جایگزین استفاده نمایید که برای آنها لازم است تا مراحل آموزش تحلیل تکنیکال را طی کرده باشید و نحوه پیدا کردن حد ضررهای جایگزین را بدانید.

حد سود: حد سود در این استراتژی معاملاتی دقیقاً مانند استراتژی قبلی تعیین می‌شود و شما تا لازم است تا تمام تکنیک‌هایی که در استراتژی قبلی برای تعیین حد سود به آنها اشاره کردیم را با تسلط بالا استفاده نمایید.

پرایس اکشن در فارکس

۳- شکست خط روند بلند مدت

استراتژی فارکس پرایس اکشن را با معرفی یکی دیگر از استراتژی های معاملاتی رایج در این روش یعنی شکست خط روند بلند مدت آن هم در تایم فریم‌های بالا ادامه می‌دهیم. همانطور که می‌دانید خط روند نیز به نوعی یک سطح حمایتی و مقاومتی محسوب می‌شود و شما در صورتی که بتوانید یک خط روند معتبر و عالی برای نمودار قیمت ترسیم نمایید می‌توانید از آن برای انجام معامله نیز استفاده کنید. پس احتمالاً متوجه شدید که نکته اصلی و مهم این استراتژی معاملاتی یعنی شکست خط روند بلند مدت تشخیص یک خط روند معتبر و عالی بر روی نمودار قیمت جفت ارز معاملاتی شما است.

فارکس پرایس اکشن تحت تاثیر همین نکات است که ممکن است شرایط را برای تریدرهای مختلف متفاوت نماید و اگر شما تسلط کافی برای به کارگیری هر یک از این روش‌ها را نداشته باشید ممکن است نتوانید معاملات خوبی انجام دهید. درباره این نکته لازم است تا یک موضوع بسیار مهم را با شما در میان بگذاریم که اتفاقاً اهمیت بسیار زیادی هم دارد.

متاسفانه بسیاری از افرادی که در حال حاضر در حال انجام معامله در بازار فارکس هستند یا اصلاً هیچ دوره آموزشی را پشت سر نگذاشته و یا اصلاً در یک دوره آموزشی شرکت کرده‌اند که کیفیت خیلی پایینی داشته است. نکته بسیار جالب این است که با برخی از این تریدرها که صحبت می‌کنیم حتی شناخت دقیق و کاملی بر روی نحوه ترسیم خط روند بر روی نمودار قیمت را هم ندارند و از تکنیک‌های اشتباهی برای منظور استفاده می‌کنند. دلیل این موضوع ضعف این افراد در تشخیص روند و این موارد نیست و آنها به دلیل آموزش‌های سطح پایین و بی‌کیفیتی که پشت سر گذاشته‌اند در حال حاضر چنین شرایطی دارند.

اساتید بسیار زیادی در حال حاضر در حال ارائه خدمات آموزش فارکس هستند که کمترین شناخت را نیز نسبت به این بازار نداشته و حتی یک معامله موفق را نیز در این بازار پشت سر نگذاشتند. وقتی چنین کسی مسئول آموزش برای شما باشد مسلماً شما با تکنیک‌های به روز و عالی تحلیل تکنیکال در فارکس آشنا نخواهید شد و نمی‌توانید روند معاملاتی خوبی را نیز برای خود رقم بزنید. دقیقاً تحت تاثیر همین شرایط است که استفاده از یک استراتژی معاملاتی یکسان برای دو تریدر نتیجه کاملاً متفاوتی را برای آنها به وجود می‌آورد. بسیار مهم است که شما با استفاده از تکنیک‌های به روز تشخیص خوبی بر روی ابزارهای مختلف تحلیل تکنیکال داشته باشید و از آنها برای انجام معاملات بهینه استفاده کنید.

نحوه ترید: نحوه ترید با این استراتژی چندان پیچیده نیست و شما با رسیدن به درک کامل نسبت به نحوه ترسیم خطوط روند در تایم فریم‌های بالا می‌توانید از این استراتژی معاملاتی در معاملات خود استفاده نمایید. برای این منظور لازم است تا ابتدا به تایم فریم‌های بالا مانند ۴ ساعته و روزانه رفته و خط روند معتبر و عالی موجود بر روی نمودار قیمت را ترسیم نمایید. همانطور که اشاره کردیم اصلی‌ترین بخش این استراتژی همین ترسیم خط روند معتبر موجود در بازار است که به میزان تسلط شما از نحوه ترسیم خط روند بر روی نمودار قیمت بستگی دارد.

بعد از ترسیم خط روند حالا باید منتظر بمانید که قیمت به آن برخورد کرده و آن را بشکند. بعد از شکست باید منتظر بمانید تا قیمت بر روی خط روند شکسته شده پولبک بزند و در پولبک وارد شده می‌توانید برای انجام معامله اقدام نمایید. دقت کنید که با توجه به وجود شکست‌های فیک بسیار زیاد بر روی نمودار قیمت در جفت ارزهای فارکس حتماً باید منتظر بمانید تا خط روند شما شکسته شده و مراحل پولبک کامل شود و در غیر این صورت ورود شما به معامله با چالش روبرو خواهد شد. همچنین در صورت تشکیل الگوهای کندل استیک معکوس کننده روند در زمان برخورد قیمت به خط روند دیگر امکان استفاده از این استراتژی معاملاتی را ندارید و شما تنها با استراتژی معاملاتی شماره ۱ می‌توانید برای انجام معامله در خلاف جهت روند برخورد کرده به خط روند اقدام کنید.

حد ضرر: برای تعیین حد ضرر این معامله می‌توانید از تکنیک‌های مختلفی استفاده کنید که بهترین تکنیک استفاده از سطوح حمایتی و مقاومتی نزدیک محل ورود شما به معامله است. حتی ناحیه‌ای که پولبک بر روی خط روند تکمیل شده هم می‌تواند یک سطح حمایتی یا مقاومتی معتبر برای تعیین حد ضرر در این روش معاملاتی برای شما باشد که حد ضررهای بسیار کوچکی را برای شما به وجود خواهد آورد. البته استفاده از این حد ضررهای کوچک باید تحت تاثیر نوع جفت ارز معاملاتی مورد نظر شما باشد. برای جفت ارزهای وحشی بهتر است از حد ضررهای بزرگتر استفاده کنید و برای جفت ارزهای آرام‌تر می‌توانید سراغ حد ضررهای کوچک بروید.

حد سود: تعیین حد سود برای این استراتژی معاملاتی دقیقاً مشابه با استراتژی قبلی خواهد بود.

۴- ترید در نسبت های فیبوناچی

فارکس پرایس اکشن را با معرفی یکی دیگر از استراتژی های قدرتمند در این بازار ادامه می‌دهیم که مورد استفاده کاربران بسیار زیادی قرار می‌گیرد و حتی امکان استفاده از آن در سایر بازارهای مالی مانند بازار بورس و بازار ارز دیجیتال نیز وجود دارد. در سری مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال و همچنین آموزش رایگان بورس سعی کردیم تا استراتژی های معاملاتی پرایس اکشن را برای این بازارها نیز به شما معرفی کنیم که استراتژی معاملاتی مبتنی بر نسبت‌های فیبوناچی در آنها نیز کاربرد خاص خود را دارند.

ابزار فیبوناچی یکی از قدرتمندترین ابزارهای موجود برای تحلیل قیمت محسوب می‌شود و تریدرهای بسیار زیادی در سطح جهان برای انجام معامله در بازارهای مالی مختلف از این ابزار استفاده می‌نمایند. درصدهای مهم و اصلی فیبوناچی خاصیت حمایت و مقاومتی دارند و شما می‌توانید از این درصدها برای معامله در بازار فارکس استفاده کنید. البته نکته بسیار مهم درباره استفاده از ابزار فیبوناچی برای استراتژی پرایس اکشن در بازار فارکس این است که معمولاً اکثر تریدرها تسلط کامل و کافی بر روی این ابزار را ندارند و همین موضوع باعث شده تا آنها نتوانند شرایط خوبی را در فرایند استفاده از ابزار فیبوناچی برای خود ایجاد کنند.

واقعیت این است که ابزار فیبوناچی قدرت بسیار بالایی دارد اما به شرطی که به بهترین شکل استفاده شود و استفاده از آن به بهترین شکل به این راحتیی‌ها نخواهد بود. اینکه ابزار فیبوناچی را بر روی کدام موج‌ها بیندازید و چگونه از آن برای تشکیل کلاسترهای مختلف استفاده کنید چیزی است که نیاز به آموزش‌های حرفه‌ای و تمرین بسیار بالایی دارد و اگر شما چنین شرایطی را نداشته باشید عملاً نمی‌توانید از این ابزار برای معاملات خیلی عالی استفاده کنید.

توصیه می‌کنیم که اگر حتی به دنبال استفاده از استراتژی های پرایس اکشن در انجام معاملات بازار فارکس نیستید حتماً با ابزار فیبوناچی به صورت کامل آشنا شوید و حتماً از این ابزار در روش‌هایی که در حال استفاده از آنها در معاملات بازار هستید بهره ببرید تا شانس موفقیت شما در بازار فارکس به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند.

نحوه ترید: نحوه ترید با استفاده از ابزار فیبوناچی در بازار فارکس در صورت عدم تسلط شما به این ابزار بسیار پیچیده است و در صورت تسلط کامل و کافی شما بر روی این ابزار بسیار ساده خواهد بود. برای این منظور شما باید هر دو ابزار فیبوناچی را بر روی موج‌هایی تشکیل شده قیمت بیندازید و در محلی که نسبت‌های مهم و اصلی فیبوناچی تجمع دارند برای ورود به معامله آماده شوید. ترکیب نسبت‌های مهم فیبوناچی با نسبت‌های ضعیف‌تر آن نیز می‌تواند سطوح حمایت و مقاومتی خوبی را برای شما در معاملات بازار فارکس به وجود آورد و با استفاده از این سطوح نیز می‌توانید ترید کنید.

سطوح تشکیل شده با استفاده از نسبت‌های فیبوناچی قدرت بسیار زیادی دارند و برای استفاده از این سطوح حتی نیازی به ترکیب کردن آنها با الگوهای کندل استیک نیز ندارید و به محض برخورد قیمت به ابتدای سطوح ترسیم شده با استفاده از این نسبت‌ها می‌توانید معامله خود را باز کنید. با این حساب ورود به معامله تنها یکی دو پیپ با فاصله از سطح حمایتی و مقاومتی ترسیم شده با استفاده از نسبت‌های فیبوناچی خواهد بود.

حد ضرر: حد ضرر معامله کمی بالاتر یا پایین‌تر از سطح ترسیم شده با استفاده از درصدهای فیبوناچی است. یکی از مهمترین و بهترین مزیت‌های این استراتژی وجود حد ضررهای بسیار کوچک و نسبت ریوارد به ریسک‌های بسیار بالا برای شما در تایم فریم بسیار پایین خواهد بود.

حد سود: برای تعیین حد سود در این استراتژی می‌توانید از همان روش‌های گفته شده در بالا استفاده کنید اما بهتر است تمام روش‌های گفته شده در بالا را در تایم فریم‌های بسیار پایین مانند یک دقیقه و ۵ دقیقه به کار بگیرید. نکته بسیار مهم درباره استفاده از ابزار فیبوناچی برای رسیدن به حد سود بالا در معاملات بازار فارکس این است که این ابزار در مدت زمان بسیار کوتاهی نتیجه معامله را به شما نشان خواهد داد و نیازی به صبر خیلی زیادی هم ندارید.

پرایس اکشن در فارکس

۵- ترید با الگوهای هارمونیک

استراتژی فارکس پرایس اکشن را با بررسی نحوه استفاده از الگوهای هارمونیک برای انجام معامله در این بازار ادامه می‌دهیم. همانطور که می‌دانید الگوهای هارمونیک از جمله قدرتمندترین الگوهای معاملاتی در بازارهای مالی محسوب می‌شوند و اگر شما به نحوه استفاده از این الگوها و نحوه شناخت آنها تسلط کامل داشته باشید می‌توانید از قدرت آنها برای انجام معامله استفاده کنید

فارکس پرایس اکشن با استفاده از الگوهای هارمونیک برای شما بسیار شیرین خواهند شد اما نکته بسیار مهم درباره استفاده از این الگوها این است که متاسفانه بسیاری از تریدرها به دلیل نداشتن تسلط کامل و شناخت کافی نسبت به آنها نمی‌توانند معاملات خوبی را با استفاده از آنها رقم بزنند. به عنوان مثال بسیاری از تریدرها هستند که اصلاً منتظر نمی‌مانند که یک الگوی هارمونیک کامل و تکمیل شود و به صرف اینکه قیمت به سمت تشکیل یک الگوی هارمونیک می‌رود معامله خود را باز می‌کنند. این موضوع در واقع به دلیل عدم تسلط به اصول روانشناسی معاملاتی در بازار فارکس است که برای این تریدرها پیش می‌آید.

با این حساب شما اول باید الگوهای هارمونیک در تحلیل تکنیکال را به صورت کامل بیاموزید و بدانید که نحوه تشخیص آنها چگونه است. با توجه به اینکه تحلیلگران و تریدرهای بسیار زیادی از الگوهای هارمونیک استفاده می‌نمایند به همین دلیل این ابزار قدرت بسیار زیادی پیدا کرده و در زمانی که شما در حال استفاده از آن هستید حجم خرید و فروش بسیار زیادی در جهت معاملات شما در بازار شکل می‌گیرد. حتماً می‌دانید که همسو شدن نظر تریدرهای بسیار زیادی در معاملات بازار فارکس می‌تواند قدرت معاملاتی یک استراتژی را به میزان زیادی افزایش دهد اما به شرطی که شما تمام جزئیات لازم برای استفاده از استراتژی مورد نظر را در اختیار داشته باشید.

نحوه ترید: در صورتی که یکی از الگوهای هارمونیک بر روی نمودار قیمت جفت ارزها در بازار فارکس تشکیل شود شما می‌توانید در prz الگوی تشکیل شده برای انجام معامله به صورت مستقیم وارد شوید. دقت داشته باشید که هیچ اجباری برای تشکیل و یا عدم تشکیل یک الگوی هارمونیک در بازار وجود ندارد و شما حتماً باید منتظر بمانید تا الگوی مورد نظر شما کامل شود و سپس برای انجام معامله اقدام کنید.

حد ضرر: این روش معاملاتی حد ضرر بسیار کوچکی دارد و شما با تبدیل کردن PRZ الگوی هارمونیک تشکیل شده به یک سطح می‌توانید از آن برای تعیین حد ضرر معاملاتی خود نیز استفاده نمایید ‌

حد سود: حد سود این معامله دقیقاً مطابق با شرایط استراتژی مبتنی بر ابزار فیبوناچی خواهد بود و شما باید مطابق با همان روش برای تعیین حد سود در این استراتژی اقدام کنید.

۶- ترید با الگوهای هندسی

استراتژی فارکس پرایس اکشن را با معرفی الگوهای هندسی ادامه می‌دهیم که این الگوها نیز به دلیل رایج بودن در میان تریدرهای بسیار زیادی قدرت قابل توجهی به دست آوردند و استفاده از آنها دو مزیت بزرگ امکان دسترسی به فرصت‌های معاملاتی بسیار زیاد و همچنین قدرت معاملاتی قابل توجه را برای شما به دنبال خواهد داشت.

فارکس پرایس اکشن با الگوهای هندسی چندان پیچیده نیست و قبلاً به معرفی تمام الگوهای هندسی در تحلیل تکنیکال برای شما پرداخته‌ایم که از همین مقاله شما می‌توانید برای بالاتر بردن قدرت معاملاتی خود و همچنین افزایش تسلط به الگوهای هندسی استفاده کنید. نمودار قیمت جفت ارزهای موجود در بازار فارکس دائماً در حال تشکیل الگوهای هندسی است و اگر شما بتوانید به نحوه معامله با استفاده از این الگوها تسلط کامل پیدا کنید می‌توانید به معاملات خود امیدوار شوید و از قدرت این الگوها برای انجام معاملات بهتر بهره ببرید.

الگوهای هندسی بسیار مختلفی در تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار می‌گیرند که هر یک از آنها قدرت معاملاتی متفاوتی دارند. شما برای انجام معامله در بازار فارکس هم می‌توانید از الگوهای هندسی ادامه دهنده روند برای ورود به معاملاتی در جهت روند فعلی استفاده نمایید و هم امکان استفاده از الگوهای برگشتی هندسی برای انجام معامله در خلاف جهت روند نیز را خواهید داشت. برای اینکه بتوانید قدرت معاملاتی خود را با استفاده از الگوهای هندسی افزایش دهید می‌توانید تنها از الگوهایی استفاده نمایید که بر روی یک سطح حمایتی یا مقاومتی موجود بر روی نمودار قیمت به وجود آمده باشند.

نحوه ترید: برای استفاده از این استراتژی در فرایند معاملات خود در بازار فارکس باید منتظر بمانید تا بر روی یک سطح حمایتی یا مقاومتی یک الگوی هندسی تشکیل شود و سپس طبق همان اصول معامله‌گری با استفاده از الگو می‌توانید معامله خود را آغاز کنید. دقت کنید که در این مواقع حتماً باید منتظر بمانید تا الگو به صورت کامل در بازار تشکیل شود و از این گذشته دقیقاً متناسب با استراتژی معاملاتی با الگوهای هندسی معامله خود را انجام دهید. متاسفانه تریدرهای بسیار زیادی در چنین مواقعی از حول حلیم در دیگ افتاده و بدون دقت به استراتژی های معاملاتی مربوط به الگوهای هندسی معامله خود را باز می‌کنند که تبدیل به یک چالش بسیار بزرگ برای آنها می‌شود.

حد ضرر: حد ضرر این استراتژی معاملاتی بر اساس الگوی هندسی تشکیل شده در نظر گرفته خواهد شد.

حد سود: حد سود استراتژی نیز دقیقاً متناسب با روش‌هایی است که در بالا به آنها اشاره کردیم.

پرایس اکشن در فارکس

۷- ترید در حمایت ها و مقاومت های تایم فریم بالا

فارکس پرایس اکشن را با معرفی یکی دیگر از استراتژی های مخابراتی موجود یعنی ترید در حمایت‌ها و مقاومت‌های تایم فریم‌های بالا ادامه می‌دهیم. این استراتژی پرایس اکشن در فارکس بیشتر برای انجام معاملات اسکالپ در تایم فریم‌های بسیار کوتاه است و شما می‌توانید از آن برای انجام معاملات این چنینی استفاده نمایید و در کوتاه مدت به سود خوبی برسید. این استراتژی معاملاتی برای انجام معاملات طولانی به هیچ وجه مناسب نیست و چالش‌های بسیار زیادی برای شما به دنبال خواهد داشت اما استفاده از آن برای معاملات اسکالپ و کوتاه مدت می‌تواند قدرت معاملاتی قابل توجهی را برای شما به وجود آورد.

البته سایر استراتژی های معاملاتی که در بالا به معرفی آنها پرداختیم قابلیت استفاده در انجام معاملات کوتاه مدت و اسکالپ را دارند و از این بابت هیچگونه چالشی پیش روی شما قرار ندارد اما نکته مهم اینجاست که از این استراتژی معاملاتی که در حال معرفی آن هستید فقط برای معاملات اسکالپ استفاده کرده و برای سایر روش‌های ترید در بازار فارکس از آن استفاده نکنید.

نحوه ترید: برای این استراتژی معاملاتی شما باید به تایم فریم‌های بالا مانند روزانه و هفتگی رفته و سطوح حمایت و مقاومتی خیلی معتبر را ترسیم کنید. سپس به تایم فریم‌های بسیار کوتاه مانند یک دقیقه و ۵ دقیقه بروید و به دنبال الگوهای کندل استیک برگشتی بر روی این سطوح باشید. در صورت تشکیل الگوی کندل استیک در تایم فریم‌های بسیار پایین در این سطوح می‌توانید وارد معامله شده و خرید و فروش خود را در بازار انجام دهید.

حد ضرر: حد ضرر این روش معاملاتی باید مطابق با سطح حمایتی و مقاومتی ترسیم شده در تایم فریم‌های بالا در نظر گرفته شود.

حد سود: حد سود اصلی این روش معاملاتی نسبت ریوارد به ریسک یک است و همچنین شما می‌توانید با استفاده از ‌های مدیریت پوزیشن در بازار فارکس برای رسیدن به نسبت ریوارد به ریسک‌های بالا نیز اقدام کنید.

۸- الگوی QM

استراتژی فارکس پرایس اکشن را با معرفی یکی از قدرتمندترین و بهترین استراتژی های معاملاتی یعنی الگوی کیو ام ادامه می‌دهیم. اگر شما هنوز شناخت کامل و کافی بر روی الگوی کیو ام را نداشته و از این الگو برای انجام معامله در بازار فارکس استفاده نکرده‌اید عملاً شما هنوز نمی توانید خود را به عنوان یک معامله‌گر موفق در بازار فارکس معرفی کنید و بسیاری از فرصت‌های معاملاتی را به راحتی از دست داده‌اید. الگوی کیو ام یکی از قدرتمندترین و بهترین الگوهای تشکیل شده بر روی نمودار قیمت است. از این الگو می‌توانید برای انجام معاملاتی با شانس موفقیت بسیار بالا استفاده کنید و حتی فقط استفاده تنها از خود این الگو می‌تواند قدرت معاملاتی قابل توجهی را برای شما ایجاد نماید.

پرایس اکشن در فارکس با استفاده از الگوهایی مانند کیو ام قدرت خود را به معامله‌گر نشان می‌دهد و اگر شما به تسلط کامل و کافی بر روی استفاده از این الگو برسید می‌توانید شانس معاملات فوق العاده زیادی را برای خود ایجاد کرده و حتی به سود مستمر در معاملات فارکس هم برسید. تریدرهای بسیار زیادی وجود دارند که از سایر روش‌های پرایس اکشن در معاملات خود استفاده نمی‌کنند و فقط از الگوی کیو ام برای انجام معاملات خود در بازار فارکس در تایم فریم‌های مختلف استفاده می‌نمایند که اتفاقاً شرایط خوبی را نیز برای آنها به وجود آورده است.

البته برای استفاده از الگوی کیو ام باید چند نکته بسیار مهم را با شما در میان بگذاریم که دقت به این نکات می‌تواند شرایط استفاده از این الگو برای معامله را برای شما بهتر کند:

دقت داشته باشید که این الگو یک الگوی خیلی پرتکرار در بازار فارکس نیست و ممکن است شما فرصت‌های معاملاتی کمی به دست آورید اما همین فرصت‌های معاملاتی قدرت بسیار زیادی دارند و در ماه می‌توانند سود خوبی را برای شما ایجاد کنند.

نکته بسیار مهم در استفاده از این الگو بالا بردن تسلط شما به نحوه تشخیص و استفاده از الگو است و اگر شما به چنین شرایطی نرسید عملاً نمی‌توانید از آن برای تریدهای موفق استفاده نمایید.

برای این استفاده از این الگو نیازی به ترکیب کردن آن با سایر استراتژی ها و روش‌های معاملاتی هم ندارید و صرفاً با خود همین الگو می‌توانید معاملات خود را در بازار پیش ببرید.

نحوه ترید: برای ترید با الگوی کیو ام تنها کافیست بر روی نمودار قیمت به دنبال تشکیل این الگو باشید و در صورتی که الگو مشاهده کردید بلافاصله در منطقه PRZ الگو برای انجام معامله اقدام نمایید. ترید با این الگو نیازی به تشکیل سطوح حمایتی و مقاومتی و یا حتی الگوهای کندل استیک ندارد و شما صرفاً با تشکیل خود این الگو می‌توانید معامله خود را در بازار باز کنید.

حد ضرر: حد ضرر در این الگو دقیقاً مطابق با استاندارد آن تعیین می‌شود که حد ضررهای بسیار کوچکی را نیز برای شما حتی در تایم فریم‌های بالا ایجاد خواهد کرد.

حد سود: الگوی کیو ام حد سود کاملاً مشخصی دارد و انتهای موج آخر وارد شده به الگوی کیو ام خواهد بود که می‌توانید از آن برای رسیدن به نسبت ریوارد به ریسک های بالا استفاده نمایید.

پرایس اکشن در فارکس

شانس موفقیت با استراتژی فارکس پرایس اکشن

به معرفی انواع استراتژی فارکس پرایس اکشن پرداختیم و نکات بسیار مهمی را نیز درباره شرایط استفاده از این استراتژی ها با شما در میان گذاشتیم که می‌توانید از آنها برای هرچه بهتر کردن معاملات خود در بازار فارکس استفاده نمایید و از این طریق قدرت معاملاتی خود را بالاتر ببرید. سوال بسیار مهم اینجاست که به نظر شما شانس موفقیت با استفاده از استراتژی های معاملاتی مبتنی بر یس اکشن چقدر است و شما چقدر می‌توانید از این استراتژی ها برای رسیدن به سود استفاده کنید؟ اگر بخواهیم خود ما پاسخ این پرسش را به شما بدهیم باید عنوان کنیم که استراتژی های معاملاتی مبتنی بر پرایس اکشن قدرتمندترین استراتژی های معاملاتی فعلی هستند و در صورتی که شما با تسلط کامل از این استراتژی ها در معاملات خود استفاده کنید شانس موفقیت بسیار بالایی خواهید داشت.

بنابراین اگر به دنبال بررسی و ارزیابی شانس موفقیت با استراتژی های فارکس پرایس اکشن هستیم در واقع این بررسی باید تحت تاثیر شرایطی قرار بگیرد که در آن تریدر تسلط کامل و کافی بر روی هر کدام از این استراتژی ها و نحوه پیاده‌سازی آنها در بازار دارد و عملاً تریدری که در چنین شرایطی قرار نگرفته باشد نمی‌تواند معیار ما برای این بررسی لقب بگیرد.

تحت تاثیر این شرایط در حال حاضر این استراتژی ها حتی می‌توانند شانس موفقیت ۸۰ تا ۹۰ درصدی را نیز برای معاملات شما در بازار داشته باشند. وین ریت در فارکس با استفاده از این استراتژی های معاملاتی برای شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد و می‌توانید مانند یک تریدر حرفه‌ای و با سابقه معامله کنید و قدرت خود را به رخ بکشید. از این گذشته  استراتژی ها به دلیل شرایطی که دارند دائماً قابلیت ارتقا و بالاتر بردن شانس موفقیت را نیز دارند و شما با استفاده از روش‌هایی که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت، این امکان را دارید که حتی شانس موفقیت خود را در این استراتژی های معاملاتی به میزان قابل توجهی افزایش دهید و به دنبال رسیدن به سود مستمر در معاملات بازار فارکس هم بروید.

پرایس اکشن در فارکس را چگونه یاد بگیریم؟

سوال بسیار مهم بعدی که باید به آن پاسخ دهیم شرایط آموزش پرایس اکشن و تقویت نحوه معامله‌گری با استفاده از این روش معاملاتی است که برای بسیاری از تریدرها یک سوال بسیار مهم محسوب می‌شود. برای آموزش پرایس اکشن در فارکس شما راه حل‌های بسیار مختلفی دارید و بسته به شرایط خود می‌توانید از هر یک از این راه حل‌ها استفاده کنید. اولین روش برای یادگیری مطالعه مقالات آموزشی مختلف موجود در سایت کارون بورس و سایر منابع موجود در اینترنت است. در این روش آموزشی بسیار مهم است که شما حتماً از منابع معتبر استفاده کنید تا آموزش‌های شما تحت چالش‌های مربوط به آموزش‌های ضعیف قرار نگیرد و حتماً شرایط خوبی را برای معاملات خود رقم بزنید.

دومین روش برای آموزش کامل و رایگان پرایس اکشن در فارکس استفاده از ویدیوهای آموزشی موجود در اینترنت چه به زبان فارسی و چه به زبان انگلیسی است. اگر دانش انگلیسی خوبی دارید می‌توانید از ویدیوهای انگلیسی موجود به بهترین شکل برای آموزش رایگان پرایس اکشن استفاده کنید و قدرت معاملاتی خود را در این تکنیک افزایش دهید. در صورتی که تسلط کافی بر روی زبان انگلیسی ندارید می‌توانید از ویدیوهای آموزشی فارسی موجود در شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب یا اینستاگرام استفاده کنید.

در نهایت آخرین و بهترین روش برای آموزش پرایس اکشن شرکت در دوره آموزش تحلیل تکنیکال در کانون بورس است که در این دوره ما سعی کردیم تا تمام جزئیات لازم برای استفاده پرایس اکشن در معاملات بازار فارکس را به شما بیاموزیم. شما با شرکت در این دوره آموزشی به راحتی می‌توانید روند بسیار ایده‌آلی را برای معاملات خود در پیش بگیرید و به تسلط کامل و کافی در پرایس اکشن و تکنیک‌های مختلف آن برسید.

در دوره آموزشی بازار فارکس در کانون بورس علاوه بر آموزش کامل پرایس اکشن شما می‌توانید استراتژی های معاملاتی قدرتمند را نیز در اختیار داشته باشید. در این دوره آموزشی علاوه بر بررسی و مرور تمام استراتژی های معاملاتی که در این مقاله به معرفی آنها پرداختیم استراتژی های بسیار قدرتمندتری نیز در اختیار شما قرار خواهم گرفت که شانس موفقیت به مراتب بالاتری هم دارند و استفاده از آنها می‌تواند تضمین کننده موفقیت شما در بازار فارکس باشد. البته همراه با این استراتژی ها با تکنیک‌های مدرن و به روز مدیریت سرمایه نیز آشنا خواهید شد و می‌توانید از آنها برای انجام معاملات برای رسیدن به سودهای بسیار بزرگ و هیجانی در بازار فارکس استفاده کنید.

پرایس اکشن در فارکس

روش های ترکیبی با پرایس اکشن در فارکس

استراتژی فارکس پرایس اکشن را می‌توانید با ابزارها و سایر تکنیک‌های موجود نیز ترکیب کرده و از این طریق قدرت معاملاتی خود را در بازار به میزان قابل توجهی افزایش دهید. وقتی صحبت از روش‌های ترکیبی با پرایس اکشن در معاملات بازار فارکس می‌کنیم در واقع منظور ما این است که شما هم می‌توانید خود این استراتژی ها را با یکدیگر ترکیب کنید و هم می‌توانید این استراتژی ها را با سایر ابزارهای موجود برای تحلیل تکنیکال ترکیب کرده و از این طریق شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

در این بخش از مقاله به دنبال معرفی روش‌های ترکیبی با استراتژی های پرایس اکشن در فارکس هستیم و سعی داریم تا با بررسی ابزارهایی که امکان ترکیب آنها با تکنیک‌های پرایس اکشن وجود دارد شرایطی را برای شما به وجود آوریم که بتوانید با قدرت بیشتری در بازار معامله کنید و حتی اگر در برخی از مواقع برای ورود به یک پوزیشن شک داشتید دیگر از این بابت با خیال راحت برای منظور اقدام نمایید.

ترکیب با اندیکاتورهای فارکس

پرایس اکشن در فارکس را می‌توان با اندیکاتورهای مختلف موجود برای تحلیل تکنیکال نیز ترکیب کرد. البته همانطور که در بالا اشاره کردیم در معاملات بازار فارکس استفاده از اندیکاتورها چندان جذاب نیست و اندیکاتورها به دلیل تاخیری که در ورود به معامله دارند و همچنین حد ضررهای بسیار بزرگ به هیچ وجه نمی‌توانند گزینه مناسبی برای انجام معامله در بازار فارکس باشند. اما شما به راحتی می‌توانید اندیکاتورها را با استراتژی های مختلف موجود در پرایس اکشن ترکیب کرده و از این طریق قدرت آنها را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

به عنوان مثال شما می‌توانید با استفاده از اندیکاتور مکدی و آر اس آی همراه با استراتژی های معاملاتی برخورد به سطوح حمایت و مقاومت در زمان برخورد واگرایی بر روی نمودار قیمت را نیز تشخیص داده و با تکمیل شدن واگرایی با قدرت بیشتری معامله خود را در بازار آغاز کنید. همانطور که می‌دانید واگرایی یکی از بهترین ابزارها برای تحلیل تکنیکال قیمت محسوب می‌شود و اگر شما بتوانید به تسلط کامل برسید و از آنها همراه با استراتژی های پرایس اکشن استفاده کنید قدرت معاملاتی شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین یکی دیگر از اندیکاتورهایی که می‌تواند در بالاتر بردن قدرت معاملاتی شما با استفاده از استراتژی های پرایس اکشن عالی عمل کند، مووینگ اوریج‌های قدرتمند هستند. همانطور که می‌دانید تمام مووینگ اوریج‌های معتبر موجود بر روی نمودار قیمت خاصیت حمایت و مقاومتی دارند و اگر شما از آنها برای تعیین سطوح حمایت و مقاومت استفاده کنید می‌توانید قدرت این سطوح را افزایش دهید،در نتیجه شانس موفقیت شما با استفاده از این استراتژی ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. علاوه بر این با ترکیب مووینگ اوریج‌های معتبر با استراتژی های موجود در پرایس اکشن این امکان را خواهید داشت تا فرصت‌های معاملاتی بیشتری را نیز در اختیار داشته باشید.

به همین ترتیب شما می‌توانید سایر اندیکاتورهای معتبر موجود در بازار را نیز با استراتژی های پرایس اکشن ترکیب کرده و به دنبال رسیدن به سودهای بسیار بالا در این بازار با استراتژی های قدرتمند باشید. نکته بسیار مهم در این باره این است که شما به تسلط کامل و کافی بر روی نحوه استفاده از اندیکاتورهای مختلف در بازار فارکس برسید و با افزایش میزان تسلط قدرت معاملاتی خود را افزایش داده و شرایط بهتری را برای خود ایجاد نمایید.

پرایس اکشن در فارکس

ترکیب با استراتژی ایچیموکو

استراتژی فارکس پرایس اکشن را می‌توانید با اندیکاتور ایچیموکو نیز ترکیب کرده و از قابلیت‌های این اندیکاتور عالی نیز در معاملات بازار فارکس استفاده کنید. اندیکاتور ایچیموکو یکی از قدرتمندترین اندیکاتورهای موجود در معاملات بازار فارکس است و با ترکیب شدن اندیکاتور ایچیموکو با استراتژی هایی که در بالا به معرفی آنها پرداختیم شما می‌توانید وارد معاملاتی شوید که شانس موفقیت در آنها بسیار بالا است.

به عنوان مثال اگر شما برای ترسیم سطوح حمایت و مقاومت فقط زمانی اقدام کنید که قیمت به ابر ایچیموکو برخورد کرده باشد از این طریق شما این شانس را خواهید داشت تا در جایی وارد معامله شوید که تریدرهای بسیار زیادی در حال انجام معامله هستند و همین موضوع باعث افزایش قدرت معاملاتی شما در بازار نیز خواهد شد.

ترکیب با چنگال اندروز

پرایس اکشن در فارکس راه همچنین می‌توانید با چنگال اندروز نیز ترکیب کنید که یکی از ابزارهای بسیار عالی برای انجام معامله و تحلیل تکنیکال محسوب می‌شود و استفاده از آن می‌تواند شرایطی را برای شما به وجود آورد که هم با حد ضررهای بسیار کوچک و هم با نسبت ریوارد به ریسک‌های بسیار بالا برای انجام معامله اقدام کنید.

استفاده از این ابزار برای تشخیص هرچه بهتره محل شکست و برگشت روند است و در صورتی که شما تسلط کافی بر روی استراتژی های معاملاتی چنگال را نیز داشته باشید از این استراتژی ها نیز می‌توانید برای فیلتر کردن هرچه بیشتر معاملات خود استفاده کرده و شرایطی را برای خود به وجود آورید که احتمال ورود به ضرر برای شما به کمترین میزان ممکن برسد.

ترکیب با فاندامنتال فارکس

پرایس اکشن در فارکس را به نوعی می‌توان با تحلیل فاندامنتال فارکس نیز ترکیب کرد و از تحلیل فاندامنتال نیز برای بالاتر بردن قدرت معاملاتی استفاده نمود. به عنوان مثال اگر تحلیل فاندامنتال نشان می‌دهد که قیمت طلا قرار است روند صعودی به خود بگیرد شما با استراتژی های معاملاتی در دسترس خود تنها می‌توانید وارد معاملاتی شوید که روند صعودی داشته باشند و از ورود به معاملات فروش اجتناب کنید. به همین راحتی شما با ترکیب تحلیل فاندامنتال با استراتژی های پرایس اکشن قدرت معاملاتی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دادید و شانس موفقیت خود را نیز در بازار بالا بردید.

البته ترکیب کردن تحلیل فاندامنتال با استراتژی های پرایس اکشن در فارکس چالش‌های خاص خود را دارد و نیاز به تسلط بسیار زیادی بر روی این روش‌ها خواهد داشت. اگر شما در ابتدای ورود به بازار فارکس هستید و هنوز تجربه کافی و کاملی بر روی استراتژی های معاملاتی شکل گرفته با استفاده از تحلیل فاندامنتال ندارید بهتر است از این روش‌ها اجتناب کرده و سراغ همان استراتژی های معاملاتی بروید که در بالا به معرفی آنها پرداختیم. کم کم با افزایش میزان تجربه و بالا رفتن قدرت معاملاتی این امکان برای شما وجود خواهد داشت تا از تحلیل فاندامنتال نیز برای بالاتر بردن قدرت معاملاتی خود استفاده نمایید.

کلام آخر

استراتژی فارکس پرایس اکشن را به شما معرفی کردیم و نکات بسیار مهمی درباره شرایط و نحوه استفاده از این استراتژی ها را نیز با شما در میان گذاشتیم. همانطور که می‌دانید‌ پرایس اکشن در فارکس یکی از بهترین و قدرتمندترین روش‌های معاملاتی است و در صورتی که شما به تسلط کامل و کافی بر روی این روش معاملاتی برسید می‌توانید شانس سودآوری در بازار فارکس را نیز برای خود به میزان قابل توجهی افزایش دهید. در انتهای مقاله یک بار دیگر باید یادآوری کنیم که تمام استراتژی های معاملاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم استراتژی های فوق العاده حرفه‌ای و قدرتمندی هستند و در حال حاضر بسیاری از تریدرهای با سابقه و قدیمی نیز در حال استفاده از این روش‌ها و استراتژی ها در معاملات خود هستند و اتفاقاً تریدرهای موفق این روش‌ها را به کار می‌گیرند.

با شرکت در دوره آموزش فارکس این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید تمام این استراتژی ها را با تمرین بیشتر مسلط شوید و استراتژی های قدرتمند بیشتری را نیز فرا بگیرید که اتفاقاً می تواند شرایطی را برای شما به وجود آورد که دیگر حتی نیازی به شغل فعلی خود هم نداشته باشید. کاربرانی که فرصت کافی برای شرکت در دوره حضوری آموزش فارکس را ندارند می‌توانند با خرید پکیج آنلاین آموزش فارکس تمام آموزش‌های موجود را این بار به صورت حرفه‌ای و به شکل حضور در کلاس تجربه نمایند.

در انتهای مقاله از شما دعوت می‌کنیم که اگر شناختی نسبت به استراتژی های پرایس اکشن در بازار فارکس دارید و یا نقطه نظری درباره این استراتژی ها به ذهن شما رسیده که در این مقاله به آنها نپرداختیم می‌توانید تمام این موارد را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید. با بالاتر رفتن تعداد دیدگاه‌های موجود درباره استراتژی های پرایس اکشن کاربران بیشتری می‌توانند از این استراتژی ها استفاده نمایند و این انتقال تجارب در نهایت منجر به بهتر شدن روند معاملات تمام کاربران می‌شود.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: