لوگو کانون بورس

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس | شروع فارکس با ۱۰ دلار

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس
شما در حال مطالعه مقاله ۳۲ از ۳۳ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس چقدر است و آیا اصلاً اهمیت دارد که با چقدر سرمایه سرمایه گذاری در بازار فارکس را آغاز کنیم؟ آیا شروع فارکس با ۱۰ دلار آخر عاقبت خوبی برای ما در معاملات بازار فارکس به دنبال خواهد داشت یا اینکه حتماً باید با سرمایه‌هایی به مراتب بالاتری معاملات خود را در این بازار آغاز کنیم؟ شاید در نگاه اول حداقل سرمایه برای ورود به بازار فارکس اهمیت خیلی زیادی نداشته باشد و در نظر گرفتن حداقل‌ها نیز برای ورود به این بازار برای کاربران مناسب باشد. اما اگر از تجربیات افراد حرفه‌ای در معاملات بازار فارکس استفاده کنیم ملاحظه خواهیم کرد که علاوه بر اینکه حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در این بازار از نظر روانی و هیجانی اهمیت دارد بلکه روی سیستم‌های مدیریت سرمایه مورد استفاده و استراتژی‌های معاملاتی مناسب برای بازار فارکس نیز تاثیر مستقیم خواهد گذاشت و شما به عنوان یک معامله‌گر بسته به مقدار سرمایه‌ای که در اختیار دارید بایستی روند متفاوتی را در معاملات خود در پیش بگیرید.

در دوره آموزش فارکس در کانون بورس بارها و بارها به اهمیت حداقل سرمایه برای ورود به این بازار از نقطه نظرات مختلفی اشاره می‌شود. همانطور که می‌دانید وقتی شما سرمایه اولیه کمی در بازار داشته باشید نمی‌توانید از هر استراتژی معاملاتی برای معاملات خود استفاده نمایید و البته مدیریت سرمایه متفاوتی نیز برای معاملات خود باید در پیش بگیرید. خود این موضوع می‌تواند چالش بسیار بزرگی برای پیشبرد اهداف معاملاتی در بازار فارکس برای شما باشد.

بررسی و تعیین حداقل سرمایه برای ورود به بازار فارکس یک بررسی کاملاً حرفه‌ای و تخصصی است و شما نباید آن را سرسری بگیرید. در این مقاله در کانون بورس در کنار شما هستیم تا این موضوع را به صورت کامل و جامع و البته به صورت کاملاً تخصصی و بر اساس تجربیات افراد موفق در معاملات بازار فارکس برای شما مورد بررسی قرار دهیم. در انتهای مقاله شما خودتان درک خواهید کرد که با چه مقدار سرمایه‌ای بهتر از معاملات خود را در بازار فارکس آغاز کنید. هرچند در ظاهر ممکن است این موضوع در حال حاضر برای شما اهمیت خیلی زیادی نداشته باشد اما در پایان ممکن است همین نکته ساده تبدیل به برگ برنده شما در معاملات بازار فارکس شده و شرایط کاملاً متفاوتی نسبت به گذشته را برای شما رقم بزند.

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس

وقتی صحبت از حداقل سرمایه برای ورود به فارکس می‌کنیم عملاً موضوع اصلی صحبت ما ایجاد راهکارهایی برای موفقیت در این بازار است و صرفاً بررسی اینکه آیا شروع فارکس با ۱۰ دلار امکان‌پذیر است یا خیر در اولویت بعدی قرار می‌گیرد. اگر واقعیت را بخواهید در حال حاضر شما حتی با ۵ دلار هم می‌توانید معاملات خود را در بازار فارکس آغاز کنید و از این نظر محدودیت خاصی برای شروع معاملات در فارکس وجود ندارد. پس در حقیقت وقتی ما صحبت از حداقل سرمایه برای ورود به بازار فارکس می‌کنیم عملاً موضوع اصلی نیست که شما با چه مقدار سرمایه‌ای می‌توانید معاملات خود را در این بازار آغاز نمایید.

آیتم‌ها و فاکتورهای مختلفی وجود دارند که از در کنار هم قرار گرفتن همه آنها یک معامله‌گر در بازار فارکس می‌تواند به موفقیت برسد و یا اینکه مسیر شکست را در پیش گرفته و تمام دارایی‌های خود را کم کم تقدیم بازار نماید. از اشتباهات رایج فارکس گرفته تا نکات حرفه‌ای معامله‌گری همگی باید در کنار هم قرار بگیرند تا شما در فرایند سرمایه گذاری در بازار فارکس بتوانید سود خوبی به دست آورده و تبدیل به یک فرد موفق با سود مستمر در این بازار شوید.

در این بین مقدار سرمایه موجود در حساب کاربری شما نیز یکی از این فاکتورهاست که می تواند بر روی روند معاملات شما تاثیر مستقیم داشته باشد. بله درست شنیدید مقدار سرمایه در دسترس شما روی احتمال موفقیت یا عدم موفقیت شما نیز تاثیر خواهد داشت و به همین دلیل است که اصرار به بررسی تخصصی و ارزیابی این موضوع به صورت کامل و جامع برای شما داریم.

افراد بسیار زیادی هستند که با کسب آموزش‌های حرفه‌ای معامله‌گری در بازار فارکس در حال حاضر شرایط خوبی از این بابت داشته و علم کافی برای ارزیابی و پیش بینی قیمت جفت ارزها در بازار فارکس را دارند اما ‌نمی توانند به سود مناسب و ایده‌آل برسند. دلایل مختلفی برای منظور وجود دارد و اینگونه نیست که بخواهیم مشکل تمام این افراد را یکی در نظر بگیریم. اما در بسیاری از مواقع دلیل اصلی بروز چنین مشکلی سرمایه کم در بازار فارکس است.

بسیاری از افراد هستند که با تغییر برنامه و استفاده از همان استراتژی‌ها و روش‌های قبلی اما با سرمایه‌ای به مراتب بیشتر موفق شدند تا شرایط بهتری را در معاملات فارکس برای خود ایجاد نمایند. بسیاری از اساتید و افراد موفق و با تجربه در معاملات بازار فارکس نیز این مهم را به کاربران خود پیشنهاد می‌کنند.

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس

اهمیت حداقل سرمایه برای ورود به فارکس

بارها و بارها در مقالات آموزش رایگان فارکس اشاره کرده‌ایم که  بازار دقیقاً مانند یک کسب و کار واقعی است و تنها کسانی می‌توانند در این بازار موفق عمل کنند که به آن نگاه یک کسب و کار حرفه‌ای داشته باشند. به نظر شما کسب و کاری که برای ورود به آن تنها ۱۰ دلار برای شما هزینه داشته باشد چقدر باید درآمدزایی از آن انتظار داشته باشید؟ گاهی اوقات برخی از افراد به این بهانه که بازار فارکس با هر کسب و کار دیگری متفاوت است بر این باور هستند که حتی با شروع فارکس با ۱۰ دلار هم می‌توانند به درآمدهای بسیار زیادی در این بازار برسند و عملاً بعد از مدت کوتاهی میلیاردر شوند.

البته اذعان داریم که هرچند نگاه باید به بازار فارکس مانند یک کسب و کار باشد اما این بازار با هر کسب و کار دیگری از نقطه نظرات مختلف از جمله پتانسیل سودآوری کاملاً متفاوت است. اما این تفاوت‌ها تنها در زمانی برای شما منجر به سود قابل توجه خواهد شد که شما نگاه حرفه‌ای خود را همچنان حفظ کنید. داشتن یک نگاه حرفه‌ای باعث می‌شود تا شما بر اساس حجم سرمایه اولیه خود به دنبال سودآوری در بازار فارکس باشید و همین موضوع در دراز مدت تبدیل به یک برگ برنده برای معاملات شما خواهد شد.

برای اینکه اهمیت حداقل سرمایه برای ورود به بازار فارکس را بیشتر و بهتر درک کنید لازم است تا نیم نگاهی به شرایط معامله‌گران با سرمایه‌های مختلف وارد شده در بازار فارکس داشته باشید. بسیاری از افراد که در همان ابتدا سرمایه کمی وارد بازار فارکس می‌کنند در نهایت با شکست این بازار را ترک کرده و چیزی عاید آنها نمی‌شود و همچنین خیلی از افراد هستند که با سرمایه بسیار سنگین دقیقاً شرایط مشابهی را به دست می‌آورند. این موضوع از این جهت اهمیت دارد که بدانید حداقل سرمایه به تنهایی نمی‌تواند تضمین کننده موفقیت شما در بازار فارکس باشد و ورود به این بازار با سرمایه اولیه مناسب تنها یکی از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار است و اگر شما هنوز سایر فاکتورها را در حالت ایده آل نداشته باشید بهتر است سراغ سرمایه‌های سنگین در بازار نروید.

تاثیر حداقل سرمایه برای ورود به بازار فارکس در معاملات

حداقل سرمایه برای ورود به فارکسحداقل سرمایه برای ورود به فارکس بر روی فاکتورهای مختلفی در فرایند سرمایه گذاری شما تاثیر خواهد گذاشت و برآیند این تاثیرگذاری‌ها است که اهمیت حداقل سرمایه لازم برای ورود به بازار فارکس را برای شما تعیین می‌کند. در بندهای قبلی سعی کرده‌ایم تا بر اساس تجربیات و تئوری اهمیت شروع فارکس با سرمایه‌های مختلف را بررسی کنیم و حالا نوبت به این رسیده تا به صورت عملی این تاثیرگذاری را برای شما تبیین نماییم.

شاید با خود بپرسید که شرایط معاملات بازار فارکس با ۱۰۰ دلار یا ۱۰۰۰ دلار چه تفاوتی با یکدیگر دارد و کسی که از نظر فنی و تکنیکالی سواد لازم برای تحلیل و ارزیابی قیمت جفت ارزها را دارد با ۱۰۰ دلار هم می‌تواند به موفقیت برسد. اتفاقا همین نکته تبدیل به یکی از اصلی‌ترین شعارها در میان اساتید ارائه دهنده خدمات آموزش فارکس شده و خیلی‌ها بدون داشتن سواد و دانش کافی در حال اشاعه همین دیدگاه اشتباه برای آغاز معاملات در بازار فارکس هستند.

بهترین رویه برای ورود افراد تازه وارد به معاملات بازار فارکس این است که ابتدا یک سرمایه بسیار کم را وارد بازار نمایند تا در نگاه اول بتوانند تجربیات خود را برای معامله‌گری در این بازار افزایش داده و تسلط خود را بر روی استراتژی‌های معاملاتی و شرایط حاکم بر معاملات بازار فارکس از نظر روانشناسی بهتر نمایند. این مرحله را در واقع می‌توانیم یک پیش زمینه و نقطه صفر برای معاملات کاربران در بازار فارکس تصویرسازی کنیم. اما کسانی که بتوانند تسلط خود را برای روی انجام معاملات در این بازار به شرایط ایده‌آلی برسند حتماً بایستی سرمایه اولیه خود را به حداقل مناسبی برسانند تا موفقیت آنها در بازار تحت تاثیر شرایط موثر از حداقل سرمایه نباشد.

متاسفانه در میان بسیاری از افرادی که بدون تجربه در حال ارائه خدمات آموزش فارکس هستند به جای اینکه این موضوع به این صورت مطرح شود آنها به کاربران خود می‌گویند که هرگز نباید سرمایه زیادی را وارد بازار فارکس نمایند و کسی که با سرمایه ۱۰۰ دلاری نتواند موفق شود با سرمایه ۵۰۰۰ دلاری هم موفق نخواهد شد که این دیدگاه کاملاً اشتباه است.

برای اینکه بدانید شروع معاملات بازار فارکس با سرمایه خیلی کم مانند ۱۰۰ دلار یا حتی کمتر بر روی چه فاکتورهای معاملاتی در این بازار تاثیر می‌گذارد لازم دانستیم تا تاثیر حداقل سرمایه برای ورود به بازار فارکس را در آیتم‌های مختلف برای شما ارزیابی کنیم. البته بررسی و ارزیابی این تاثیرها به این معنا نیست که شما بتوانید اثرات آنها را کاهش داده و با همان سرمایه کم موفقیت خود را در این بازار تضمین شده بدانید. تجربه نشان داده که حتی افرادی که از تاثیرات ورود به بازار فارکس با سرمایه خیلی کم آگاه هستند هم نمی‌توانند این شرایط را کنترل کنند و در نهایت چیزی جز ضرر نصیب آنها نمی‌شود.

معرفی تاثیر نتایج معاملات تحت ورود به بازار فارکس با سرمایه کم در واقع ادامه همان بیان اهمیت شروع معاملات با سرمایه مناسب در این بازار است. بحث کسب تجربه اولیه و افزایش تسلط به معاملات بازار فارکس برای جلوگیری از خطاهای انسانی از بحث آغاز معاملات حرفه‌ای در این بازار کاملاً متفاوت است و این دو مقوله شاید حتی شرایط متفاوتی از نظر حداقل سرمایه نیز داشته باشند. البته بهتر است شما مرحله صفر را در حساب دمو در بازار فارکس انجام دهید اما به دلیل اینکه حساب دوم معمولاً روانشناسی کاربران را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، کم اهمیت شده و خیلی‌ها توصیه می‌کنند تا عملیات صفر در معاملات بازار فارکس را با یک سرمایه بسیار کم در حساب واقعی انجام دهند.

اما اگر شما برای انجام معاملات اصلی و حرفه‌ای خود در بازار فارکس سرمایه کافی نداشته باشید و با سرمایه خیلی کم وارد شوید، موارد زیر مهم‌ترین گزینه‌هایی هستند که معاملات شما را تحت تاثیر قرار داده و شرایط متفاوتی را برای آنها رقم می‌زنند.

۱- تاثیرگذاری روی احساسات

با شروع فارکس با ۱۰ دلار شما به دنبال رسیدن به چه هدفی هستید و در نهایت دوست دارید چه شرایط و چه نتیجه‌ای برای شما رقم بخورد؟ هر چقدر حداقل سرمایه ورود به فارکس از سوی شما کم اهمیت‌تر جلوه کرده و با سرمایه کمتری وارد معاملات بازار فارکس شوید فاصله شما از هدف واقعی این معاملات دورتر خواهد شد.

تمام کسانی که وارد بازار فارکس شده و معاملات خود را در این بازار آغاز می‌کنند به دنبال رسیدن به سود هستند و معمولاً حاشیه سود بسیار بالایی را نیز برای خود در نظر می‌گیرند. از کسانی که معاملات خود را با ۱۰ دلار آغاز می‌کنند تا کسانی که چند میلیون دلار در فارکس حساب معاملاتی دارند همگی به دنبال رسیدن به سودهای بسیار کلان بوده و شرایط لازم برای سودآوری با پتانسیل بسیار بالا آن هم در بازه زمانی کوتاه مدت را برای خود دنبال می‌نمایند.

بیایید با هم فرض کنیم که رسیدن به یک درآمد ۱۰ هزار دلاری در بازار فارکس در هر ماه یک سود مناسب و ایده‌آل برای قشر اعظمی از معامله‌گران بازار فارکس باشد. برای اینکه کسی بتواند یک درآمد ۱۰ هزار دلاری در این بازار داشته باشد لازم است تا حجم معاملات و شرایط معاملات خود را به نوعی بچیند تا در نهایت سود حاصل از معاملات در طول یک ماه به این ۱۰ هزار دلار برسد. در چنین شرایطی کسانی که سرمایه خیلی کمتری داشته باشند فاصله زیادی از این هدف داشته و برای رسیدن به چنین شرایطی ممکن است فشارهای سنگینی را تحمل کنند.

شرایط روحی و روانی و احساسات کسی که فاصله بسیار زیادی تا هدف داشته باشد و عملاً معامله‌گران گذشته نیز در شرایط فعلی وی نتوانسته باشند به هدف اصلی برسند بسیار بد خواهد شد. اولین و مهم‌ترین تاثیری که سرمایه کم بر روی ذهنیت معامله‌گران می‌گذارد به هم زدن احساسات و روان معامله‌گران مخصوصاً در زمان شروع معامله است. کسانی که به دنبال رسیدن به سودهای بالا هستند با سرمایه کم مجبور به ریسک زیادی بوده و همین ریسک بالا روی احساسات آنها تاثیر منفی می‌گذارد. البته شاید با خود تصور کنید که احساسات و عواطف تاثیر خیلی زیادی بر روی روند معاملات ندارد اما اگر شما چنین تصوری دارید هنوز از نظر ذهنی آماده ورود به بازار فارکس نبوده و بهتر است ابتدا مطالعات خود را در این زمینه افزایش داده و با رسیدن به اهمیت روانشناسی و کنترل احساسات و هیجانات در معاملات بازار فارکس سرمایه گذاری خود را در این بازار آغاز کنید.

عدم کنترل احساسات و هیجانات می‌تواند چالش بسیار بزرگی برای تمام معامله‌گران باشد و اگر شما در این زمینه خیلی ضعیف باشید، حتی با داشتن دانش تکنیکالی قدرتمند هم نمی‌توانید تبدیل به سرمایه‌گذار موفقی شوید. البته شایان ذکر است که احساسات و هیجانات همیشه با معامله‌گران همراه هستند و حتی افراد حرفه‌ای و کسانی که به سود مستمر در این بازار رسیدند نیز چنین شرایطی را تجربه می‌نمایند. اما واقعیت این است که افراد حرفه‌ای نمی توانند کنترل مناسبی روی احساسات و هیجانات داشته باشند و افراد تازه کار به دلیل نداشتن تجربه کافی چنین شرایطی را برای خود رقم نمی‌زنند.

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس

۲- تاثیرگذاری روی حجم

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس در قدم دوم بر روی حجم معاملات شما تاثیر مستقیم خواهد داشت و به نوعی می‌تواند در این زمینه جهت ده باشد. فرض کنید که شما یک پوزیشن معاملاتی پیش روی خود دارید که می‌تواند ۴۰ پیپ برای شما سودآوری داشته باشد. همانطور که در مقاله پیپ در فارکس به آن اشاره کردیم رسیدن به یک سود ۴۰ پیپی بر اساس حجم معامله می‌تواند دلار متفاوتی را برای شما رقم بزند.

برای مثال اگر شما بر روی جفت ارز یورو به دلار معامله کرده باشید و به سود ۴۰ پیپی برسید در صورت ترید با حجم یک لات سود حاصل از این معامله برای شما ۴۰۰ دلار خواهد بود و در صورت ترید با حجم ۱۰ لات سود حاصل از این معامله برای شما ۴۰۰۰ دلار خواهد شد. حالا اگر شما با یک دهم لات ترید کنید به سود ۴۰ دلاری می‌رسید و در صورت معامله با یک صدم لات تنها ۴ دلار سود به دست خواهید آورد.

حالا با این دیدگاه شما در آغاز یک معامله با سود ۴۰ پیپی هستید و قصد انتخاب حجم معامله برای خود را دارید کدام حجم را انتخاب می‌کنید؟ در چنین مواقعی بسیاری از کاربرانی که سرمایه کمی در حساب کاربری خود را دارد برای رسیدن به سود بالا ریسک را افزایش می‌دهند و سعی می‌کنند تا بیشترین لاتیج ممکن را انتخاب نمایند. به همین دلیل است که اشاره کردیم که حداقل سرمایه موجود در حساب کاربری شما به صورت مستقیم بر روی حجم معاملات شما نیز تاثیر خواهد داشت.

دقت داشته باشید که تعیین حجم معامله در پوزیشن‌های مختلف در بازار فارکس به هیچ وجه نباید به صورت شانسی و بر اساس حد سود انجام پذیرد و در این زمینه شما حتماً باید از روش‌های مدرن مدیریت سرمایه در فارکس استفاده نمایید. در صورتی که شما حجم سرمایه کمی در بازار داشته و از روش‌های مدیریت سرمایه مدرن استفاده کنید عملاً امکان ورود به معاملات این چنینی با حجم بالا را نخواهید داشت و همین جاست که حداقل سرمایه موجود شما حتی با روش‌های مدیریت سرمایه نیز در تضاد قرار می‌گیرد و عملاً شما برای رقم زدن سود بیشتر حتی ممکن است قوانین مدیریت سرمایه را نیز در معاملات خود زیر پا بگذارید.

۳- تاثیرگذاری روی روند معاملات

شروع فارکس با ۱۰ دلار همچنین به صورت مستقیم بر روی روند معاملات شما در بازار تاثیر می‌گذارد. وقتی شما حجم معامله را به میزان قابل توجهی افزایش دهید عملاً میزان سود و یا ضرر حاصل از معامله مورد نظر برای شما متفاوت خواهد شد. بنابراین ممکن است شما اگر در شرایط عادی یک سود و ضرر ۳۰ درصدی برای خود رقم بزنید در این شرایط ممکن است به سود و ضرر ۱۰۰ درصدی رسیده و حتی تمام سرمایه‌های خود را از دست بدهید.

وقتی شما ریسک حاصل از معاملات خود را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهید عملاً کنترل معاملات از دست شما خارج خواهد شد و اتفاقی که در نهایت رخ می‌دهد، خارج شدن کامل از کنترل شرایط معاملات برای شما خواهد بود. وقتی شما کنترل معاملات خود را از دست بدهید عملاً نه روی میزان سود و نه روی میزان ضرر هیچگونه کنترلی نخواهید داشت و همین موضوع باعث می‌شود تا در نهایت تمام معاملات شما با زیان بسته شود.

البته که شما در این شرایط ممکن است حتی در صورت موقت سودآوری نیز در بازار فارکس داشته باشید و شرایط برای شما جذاب به نظر برسد اما در نهایت این موضوع منجر به شکست شما خواهد شد و چیزی جز از دست دادن تمام سرمایه‌ها برای شما به دنبال نخواهد داشت.

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس

۴- تاثیرگذاری روی تعداد معاملات

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس همچنین بر روی تعداد کل معاملات شما نیز تاثیر مستقیم دارد. وقتی شما با سرمایه کم به دنبال رسیدن به یک هدف مشخص باشید و این هدف فاصله زیادی با سرمایه اولیه شما داشته باشد عملاً علاوه بر افزایش حجم معاملات لازم است تا تعداد معاملات بیشتری را نیز داشته باشید. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید لازم است تا یک مثال کاملاً عملی را برای شما بازگو کنیم.

فرض کنید که شما در معاملات بازار فارکس به دنبال رسیدن به یک سود ۵۰۰۰ دلاری در هر ماه هستید و سرمایه اولیه شما نیز در بازار ۵۰۰ دلار است. در این شرایط حداقل در ماه اول لازم است تا شما به سود هزار درصدی برسید تا تارگت شما از معاملات بازار فارکس رقم بخورد. حالا نفر دومی را در نظر بگیرید که با سرمایه ۵۰ هزار دلاری وارد بازار فارکس شده و به دنبال رسیدن به یک سود ۵۰۰۰ دلاری در هر ماه باشد. فرد دوم تنها با ۱۰ درصد سود در هر ماه می‌تواند چنین شرایطی را برای خود رقم بزند.

وقتی شما حداقل سرمایه ورود به فارکس را با فاصله زیادی از تارگت اولیه خود در نظر گرفته باشید عملاً باید تعداد معاملات بیشتری انجام دهید تا بتوانید به تارگت مورد نظر برسید در حالی که فردی که دارایی اولیه بیشتری داشته باشد با تعداد معاملات به مراتب کمتری می‌تواند چنین وضعیتی را برای خود رقم بزند.

دقت داشته باشید که افزایش تعداد معاملات در بازار فارکس به خودی خود چالش‌های دیگری را نیز برای شما ایجاد خواهد کرد و اینگونه نیست که صرفاً تنها یک موضوع ساده برای معاملات در این بازار باشد. با افزایش تعداد معاملات عملاً ذهن شما درگیر معاملات بیشتری شده و همین موضوع می‌تواند احتمال خطا را افزایش دهد. حتی بسیاری از افراد هستند که بر این باورند که انجام بیش از سه معامله در هر روز در بازار فارکس می‌تواند بخش قابل توجهی از دانش شما را تحت تاثیر قرار داده و مانع از قرار گرفتن در مسیر اصلی و مستقیم در این معاملات شود. بنابراین هرچند کم بودن حداقل سرمایه شما باعث افزایش تعداد معاملات خواهد شد اما تاثیرات غیر مستقیم دیگری نیز بر روی روند معاملات شما خواهد داشت.

۵- تاثیرگذاری روی موفقیت در بازار فارکس

شروع فارکس با ۱۰ دلار به صورت مستقیم روی این موفقیت شما در این بازار تاثیر خواهد گذاشت و مانع از این می‌شود که بتوانید یک موفقیت تضمین شده و با احتمال بالا را برای خود رقم بزنید. بروید تحقیق کنید که افراد موفقی که در حال انجام معامله در بازار فارکس هستند چه شرایطی برای خود رقم زده و در حال حاضر با چه میزان سرمایه اولی در حال رسیدن به سودهای مستمر در هر ماه هستند. واقعیت اینجاست که حداقل سرمایه یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای ایجاد موفقیت در معاملات بازار فارکس است و اگر شما این موضوع را نادیده گرفته باشید عملاً شانس قابل توجهی را از دست داده‌اید.

فرض کنید که قصد دارید تا عرض اقیانوس اطلس را طی کرده و از این سو به آن سو بروید و در نهایت در این سفر جذاب به ماهیگیری هم پرداخته و سود ایده آلی را نیز برای خود کسب کنید. در این مسیر حداقل سرمایه شما همان قایق یا کشتی است که در اختیار دارید. حالا ممکن است بسیاری از افراد بر این باور باشند که شما با یک قایق کوچک ۲ متری هم بتوانید عرض اقیانوس اطلس را بپیمایید و از این مسیر به سلامت عبور کنید. اما آیا واقعاً با یک قایق معمولی ۲ متری می‌توان ا کیلومتر بر روی یکی از خطرناک‌ترین اقیانوس‌های جهان قایق سواری کرد؟

اگر شما یک قایق کوچک در اختیار دارید بهتر است بر روی یک رودخانه محلی معلق شده و در آن ماهیگیری کنید و اگر شما یک کشتی بزرگ دارید بهتر است دل به اقیانوس اطلس سپرده و ماهیگیری را بر روی این اقیانوس جذاب انجام دهید. دقیقاً همین دیدگاه را باید در معاملات بازار فارکس هم داشته باشید و بر اساس حداقل سرمایه خود در بازار تصمیم بگیرید که قایق سواری بر روی یک رودخانه کوچک برای شما مناسب‌تر است یا اینکه توانایی لازم برای ورود به اقیانوس اطلس را نیز دارید.

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس

عوامل موثر بر حداقل سرمایه لازم برای ورود به فارکس

تا اینجای مقاله سعی کردیم تا واقعیت‌های بسیار مهمی را درباره حداقل سرمایه برای ورود به فارکس با شما در میان گذاشته و شما را نسبت به شرایط حاکم بر روند معاملات تحت تاثیر این عوامل قرار دهیم. احتمالاً در حال حاضر می‌دانید که اگر شما سرمایه کمی در اختیار داشته باشید چه شرایطی در بازار فارکس برای شما رقم خواهد خورد و در صورتی که حداقل سرمایه ورود به فارکس برای شما قابل توجه باشد با چه ویژگی‌ها و مزیت‌هایی می‌توانید معاملات خود را در این بازار پیش ببرید.

البته ما هرگز ادعا نکردیم که با سرمایه کم نمی‌توانید وارد بازار فارکس شوید و تمام سعی خود را کردیم تا شما را به این دیدگاه برسانیم که برای هر میزان سرمایه‌ای شما باید یک پلن متفاوت داشته باشید. مثلاً شما باید به این باور برسید که یک سود ۲۰ درصدی در هر ماه در بازار فارکس می‌تواند یک موفقیت ایده آل برای معامله‌گران بازار فارکس باشد و حالا بر اساس همین ۲۰ درصد تارگت خود را برای سودآوری در هر ماه در نظر بگیرید.

در این شرایط اگر شما یک سرمایه ۱۰ هزار دلاری در اختیار داشته باشید سود ماهانه شما در معاملات فارکس ۲۰۰۰ دلار خواهد بود و در صورتی که شما یک سرمایه ۱۰۰ دلاری در اختیار داشته باشید سود حاصل از معاملات شما ۲۰ دلار خواهد شد. هرچند ۲۰ دلار با ۲۰۰۰ دلار تفاوت بسیار زیادی دارد اما هر دو نفر در این معاملات ۲۰ درصد سود کرده‌اند و موفقیت آنها در بازار فارکس دقیقاً مشابه با یکدیگر بوده است. اما وای به حال زمانی که شما با ۱۰۰ دلار به دنبال رسیدن به همان درآمد ۲۰۰۰ دلاری باشید و بخواهید چنین شرایطی را برای خود رقم بزنید.

حالا نوبت به این رسیده تا حداقل سرمایه برای ورود به بازار فارکس را به صورت عددی نیز با شما در میان بگذاریم. البته این عددها بیشتر بر اساس یک تجربه کلی است و شما خودتان بر اساس دارایی که در اختیار دارید ممکن است به نتیجه دیگری در تعیین بهترین سرمایه برای ورود به فارکس برسید. به هر حال اعداد و ارقامی که در ادامه با شما در میان می‌گذاریم می‌توانند سرنخ ایده‌آلی برای شما باشند تا بتوانید از آنها برای معاملات خود در بازار استفاده کنید. بر این اساس سعی کردیم تا حداقل سرمایه برای انجام معامله در بازار فارکس را در سه حالت برای افراد تازه کار و نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای مورد ارزیابی قرار داده و به شما معرفی کنیم.

برای افراد تازه کار

مسلماً حداقل سرمایه برای ورود به بازار فارکس شرایط متفاوتی برای افراد تازه کار با افراد حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای دارد و شما بسته به اینکه در چه سطحی از دانش لازم برای معامله‌گری در بازار فارکس دارید بایستی با حداقل سرمایه متفاوتی بازار را آغاز کنید. البته که تمام معامله‌گران روزی به عنوان یک فرد تازه کار د بازار فارکس شده‌اند و سرمایه گذاری خود را در این بازار به عنوان یک فرد تازه کار آغاز کردند از این رو این بخش از مقاله برای تمام کاربرانی که به دنبال آغاز سرمایه گذاری خود در بازار فارکس هستند اهمیت پیدا می‌کند.

با توجه به اینکه افراد تازه کار هنوز تسلط کامل و کافی بر روی روند معاملات بازار فارکس ندارند عملاً ورود به این بازار با سرمایه بسیار زیاد برای آنها خطر بسیار بزرگی خواهد بود. فراموش نکنید که موضوع صحبت ما تنها عدم تسلط به استراتژی‌های معاملاتی مختص بازار فارکس نیست. ممکن است شما به عنوان یک فرد تازه کار به دلیل استفاده از بهترین دوره آموزش فارکس توانسته باشید تسلط کامل و کافی روی معاملات این بازار به دست آورید و با بهترین استراتژی‌های معاملاتی نیز معاملات خود را آغاز کنید.

اما در همین شرایط هم ممکن است شما نتوانید از این استراتژی‌ها به خوبی استفاده کرده و به دلیل عدم کنترل احساسات و هیجانات یا عدم رعایت سیستم‌های مدیریت سرمایه شکست بخورید. از این رو بهترین راه حلی که می‌تواند شما را از این وضعیت خلاص کند کسب تجربه است و به همین دلیل است که برای افراد تازه کار در هر وضعیت آموزشی که قرار دارند توصیه به ورود به بازار فارکس با سرمایه‌های کم داریم.

در حال حاضر برای افراد تازه کار در بازار فارکس داشتن یک سرمایه ۱۰۰ تا ۵۰۰ دلاری بسیار ایده آل است و ورود به این بازار با این مقدار سرمایه جذاب خواهد بود. اگر شما سرمایه خیلی کمتر از این مقدار در دسترس داشته باشید عملاً نمی‌توانید از استراتژی‌های معاملاتی خود به خوبی استفاده کرده و حتی با آنها تمرین کنید و داشتن سرمایه بسیار بیشتر از این مقدار نیز همان چالش‌هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم را برای شما تقویت خواهد کرد و معاملات شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس

برای افراد نیمه حرفه ای

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس برای افراد نیمه حرفه‌ای کمی بیشتر از افراد تازه کار است و اگر شما به تجربه حداقلی در معاملات بازار فارکس رسیده باشید می‌توانید سرمایه خود را در معاملات افزایش دهید. در واقع نکته مهم اینجاست که شما پله به پله و مرحله به مرحله باید حداقل سرمایه خود را در حساب معاملاتی خود در فارکس افزایش داده و از این طریق تمام چالش‌های پیش روی خود را نیز به حداقل میزان ممکن برسانید.

وقتی شما از کیفیت معاملات خوبی برخوردار بوده و توانسته‌اید شرایط را برای خود به گونه‌ای پیش ببرید که به یک درآمد ثابت ماهیانه برسید، در واقع شما دیگر یک تریدر تازه کار در بازار فارکس نیستید و می‌توانید با ریسک بالاتر معاملات خود را در این بازار پیش ببرید. افراد نیمه حرفه‌ای می‌توانند با سرمایه ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دلاری معاملات خود را در بازار فارکس پیش ببرند و از پتانسیل بالای این بازار برای رسیدن به درآمد ثابت ماهیانه جذاب استفاده کنند.

دقت داشته باشید که استفاده از سرمایه ۵۰۰ تا ۵ هزار دلاری نباید بدون در نظر گرفتن تکنیک‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک باشد و عدم توجه به این موضوع حتی ممکن است این میزان سرمایه را نیز به صورت کامل برای شما از بین ببرد. از این رو توصیه می‌کنیم که اگر سرمایه خود را به این مقدار می‌رسانید حتماً تسلط کامل‌تری روی تکنیک‌های مدیریت سرمایه کسب کرده و شرایط را برای خود به گونه‌ای پیش ببرید که کمترین میزان ضرر را در بازار متحمل گردید.

وقتی شما از فاز یک فرد تازه کار وارد فاز یک فرد نیمه حرفه‌ای می‌شوید این تغییر فاز خود یک چالش بزرگ است و اگر شما کنترل خوبی روی احساسات و هیجانات خود نداشته باشید ناگهان همه چیز برای شما برعکس خواهد شد. افراد بسیار زیادی هستند که با سرمایه‌های کم شرایط خوبی را در معاملات بازار فارکس برای خود ایجاد می‌کنند اما به محض افزایش قابل توجه سرمایه دیگر نمی‌توانند همان شرایط را تکرار کنند و همین موضوع باعث شکست آنها در بازار می‌شود.

برای افراد حرفه ای

حداقل سرمایه برای ورود به بازار فارکس برای افراد حرفه‌ای از ۵۰۰۰ دلار به بالاتر است. در حال حاضر خیلی از معامله‌گران ایرانی هستند که در بازار فارکس یک حساب حساب معاملاتی ۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلاری را مدیریت می‌کنند و هر ماه سرمایه خوبی را از این حساب به عنوان سود به دست می‌آورند که باعث شده تا کیفیت معاملات آنها به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند.

حداقل سرمایه لازم برای ورود به فارکس برای افراد حرفه‌ای همچنین به روش‌های مدیریت سرمایه و استراتژی معاملاتی آنها نیز بستگی دارد. ممکن است شما در کنار یک حساب بزرگ معاملاتی یک حساب کوچک برای پیشبرد اهداف دیگر خود در معاملات بازار فارکس داشته باشید که این موضوع دقیقاً به توانایی شما در مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه در بازار فارکس بستگی خواهد داشت.

دوباره باید تاکید کنیم که ما خود را یک فرد سرمایه گذار حرفه‌ای در بازار فارکس می‌دانید و به دنبال افزایش حداقل سرمایه خود در بازار هستید لازم است تا در کسب و کار خود در بازار فارکس سود مستمر را برای خود ایجاد کرده و از همه نظر یک معامله‌گر حرفه‌ای شده باشید.

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس

شروع فارکس با ۱۰ دلار

حداقل سرمایه لازم برای ورود به فارکس را می‌توانیم از یک نقطه نظر دیگر نیز مورد بررسی و آنالیز قرار دهیم و آن هم حداقل سرمایه‌ای است که شما می‌توانید یک حساب معاملاتی در بازار فارکس داشته باشید. در حال حاضر در اکثر بروکرهای فارکس حداقل سرمایه لازم برای افتتاح حساب ۱۰۰ دلار است اما در برخی از بروکرها نیز امکان افتتاح حساب با ۱۰ دلار وجود دارد.

شروع فارکس با ۱۰ دلار را چندان توصیه نمی‌کنیم زیر عملاً وقتی شما در حال ورود به معاملات با حجم بالا در بازار فارکس هستید ۱۰ دلار شرایط بسیار بدی را برای شما ایجاد کرده و در نهایت باعث می‌شود تا شما همین ۱۰ دلار را به صورت کامل از دست بدهید. البته برای کسانی که در فرایند شروع معاملات بازار فارکس هستند و هنوز هیچ تجربه‌ای در این بازار به دست نیاورده‌اند داشتن حساب‌های کوچک خوب است اما نه دیگر ۱۰ دلار.

وقتی شما یک حساب بسیار کوچک ۱۰ دلاری دارید امکان ورود به بسیاری از معاملات برای شما فراهم نمی‌شود و از این گذشته نمی‌توانید کنترل خوبی روی مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک داشته باشید. به همین دلیل جدای از تمام نکات تحلیلگری و معامله‌گری حرفه‌ای عملاً یک حساب ۱۰ دلاری امکان انجام معاملات استاندارد را از شما سلب می‌کند و همین موضوع می‌تواند حتی امکان رسیدن به تجربیات اولیه در معاملات بازار فارکس را نیز از شما بگیرد. بر این اساس توصیه می‌کنیم که اگر به دنبال شروع معاملات خود در بازار فارکس هستید حداقل یک حساب ۱۰۰ دلاری برای خود باز کرده و کم کم حداقل سرمایه خود را در بازار افزایش دهید.

کلام آخر

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس بسته به شرایط معامله‌گر عدد متفاوتی خواهد بود و در این مقاله ما سعی کردیم تا به صورت کامل و جامع این موضوع را برای شما ارزیابی و مورد بررسی قرار دهیم. اکنون شما به خوبی می‌دانید که حداقل سرمایه لازم برای ورود به فارکس چقدر است و از آن مهمتر اینکه این حداقل سرمایه چه تاثیری روی روند معاملات شما در بازار فارکس دارد. با این درک اکنون شما شرایط بهتری را می‌توانید برای خود در معاملات بازار فارکس رقم بزنید.

در انتها از شما دعوت می‌کنیم برای کسب تجربیات کافی و لازم برای ورود به بازار فارکس حتماً از دوره فارکس در کانون بورس استفاده کرده و تجربیات بالای اساتید ما را برای انجام معاملات موفق در این بازار در اختیار داشته باشید. همچنین شما می‌توانید با خرید پکیج دانلودی آموزش فارکس نیز شرایط مشابهی را برای خود رقم زده و تبدیل به یک معامله‌گر حرفه‌ای در بازار فارکس شوید.

اگر نقطه نظری از دید شما برای تعیین حداقل سرمایه برای ورود به بازار فارکس در معاملات باقی مانده که در این مقاله به آن پرداخته نشد نقطه نظرات خود را با ما در میان گذاشته و با استفاده از تجربیات دیگران کیفیت معاملات خود را در این بازار باز هم افزایش دهید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

ارزش دوره ۱7٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱3/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: