لوگو کانون بورس

بهترین استراتژی فارکس برای طلا | ۴ استراتژی عالی

بهترین استراتژی فارکس برای طلا
شما در حال مطالعه مقاله ۴۰ از ۴۰ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

بهترین استراتژی فارکس برای طلا چیست و چگونه می‌توانیم برای ترید طلا در فارکس بهترین شرایط را برای خود فراهم آوریم؟ انتخاب یک استراتژی مناسب برای ترید طلا در فارکس اهمیت بسیار زیادی برای موفقیت داشته و اگر شما به این نکته توجه نداشته باشید، ممکن است تحت تاثیر نوسانات بسیار شدید قیمت طلا دارایی خود را از دست بدهید و کیفیت معامله‌گری خوبی را برای خود رقم نزنید. برای کسانی که از میان تمام جفت ارزهای فارکس و کامودییتی‌ها در این بازار به دنبال سرمایه‌ گذاری بر روی طلا هستند، این موضوع کاملاً محسوس بوده و آنها به اهمیت انتخاب یک استراتژی مناسب برای ترید طلا پی برده‌اند.

در این بین استراتژی‌های بسیار زیادی برای ترید طلا در فارکس وجود دارد که برخی از آنها کیفیت لازم را نداشته و استفاده از آنها برای ترید طلا وین ریت مناسب را به دنبال نخواهد داشت. همانطور که می‌دانید با توجه به اینکه نوسانات قیمت طلا نسبت به جفت ارزهایی مانند یورو به دلار بسیار بیشتر است از این رو نمی‌توان از هر استراتژی معاملاتی برای ترید آن استفاده کرد. بهترین استراتژی فارکس برای طلا حتماً باید شرایط خاص خود را داشته و از نظر سنخیت با روند نوسانات قیمت طلا شرایط خوبی داشته باشد.

با توجه به چالش‌های بسیار زیادی که بسیاری از کاربران برای انتخاب بهترین استراتژی فارکس برای طلا دارند، از این رو تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به صورت کامل و جامع به این موضوع پرداخته و در کنار معرفی بهترین استراتژی‌ها برای معامله‌گری و روی طلا در بازار فارکس، نکات لازم برای ترید هرچه بهتر روی طلا را نیز با شما در میان بگذاریم. نکاتی که در این مقاله با شما در میان خواهیم گذاشت همگی کاملاً حرفه‌ای بوده و از روی تجربه بسیار بالای اساتید ما در کانون بورس به دست آمده‌اند.

دقت داشته باشید که این مقاله به هیچ وجه یک مقاله معمولی نیست و توصیه می‌کنیم که به جای مطالعه روزنامه‌وار آن، حتماً مطالب بیان شده در این مقاله را به صورت کامل و جامع مطالعه کرده و روش‌های بیان شده برای معامله‌گری برای طلا را در بازار تست کنید. با بک تست گیری از این استراتژی‌ها به راحتی می‌توانید به قدرت آنها پی برده و با استفاده از آنها در بازار تجربه بسیار جذابی را برای معامله‌گری برای طلا به دست آورید. البته لازم است تو حتماً تمرینات لازم برای استفاده بهینه از این استراتژی‌ها را داشته و با به کارگیری آنها در حساب دمو در قدم اول به تسلط کافی در این باره برسید.

بهترین استراتژی فارکس برای طلا

بهترین استراتژی فارکس برای طلا

وقتی صحبت از بهترین استراتژی فارکس برای طلا می‌شود در قدم اول باید بررسی کنیم که چنین استراتژی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد و اصلاً ترید طلا در بازار فارکس چه شرایطی را به خود می‌بیند؟ در مقدمه مقاله اظهار داشتیم که از هر استراتژی معاملاتی در بازار فارکس نمی‌توان برای ترید طلا استفاده کرد و استراتژی‌هایی که برای معاملات طلا مناسب باشند حتماً باید شرایط کاملاً متفاوتی داشته و عملاً نمی‌توان از استراتژی‌های یکسان برای معامله بر روی طلا و جفت ارزهایی مانند یورو به دلار استفاده کرد.

البته نه اینکه ماهیت این استراتژی‌ها به صورت کامل با یکدیگر متفاوت باشد اما به هر حال شما باید تغییراتی را در یک استراتژی معمولی بدهید تا امکان استفاده بهینه از آن در معاملات طلا وجود داشته باشد. طلا یک جفت ارز وحشی در معاملات بازار فارکس محسوب می‌شود و نوسانات بسیار شدیدی را برای آن شاهد هستیم. یکی از بیشترین میزان نوسانات در طول هر روز در بازار فارکس متعلق به طلا بوده و به وجود آمدن اخبار اقتصادی و سیاسی حاکم بر جهان هم می‌تواند این نوسانات را به میزان قابل توجهی تشدید کند.

اگر شما از یک استراتژی ثابت هم برای ترید طلا و هم برای ترید جفت ارزی مانند یورو به دلار استفاده کنید، عملاً با حد ضررهای بسیار بزرگی روبرو شده و حتی یک معامله زیان آور برای شما ممکن است ضررهای بسیار سنگینی به دنبال داشته باشد. به همین دلیل خیلی از اساتید پیشنهاد می‌کنند که افراد مبتدی در زمان ورود به بازار فارکس از طلا برای ترید استفاده نکرده و در قدم اول سراغ جفت ارزهایی بروند که با نوسانات کمی روبرو بوده و ریسک آنها در معاملات کمتر است.

طلا در هر روز در شرایط معمولی می‌تواند تا ۲۰۰ پیپ نوسان را با خود همراه کند. این میزان را مقایسه کنید با یورو به دلار که در بهترین شرایط ممکن تا ۷۰ پیپ در هر روز نوسان را تجربه می‌کند. البته در روزهایی که اخبار بسیار بزرگ اقتصادی و سیاسی را در جهان داشته باشیم طلا حتی می‌تواند تا ۲ تا ۳ برابر این مقدار هم در یک روز نوسان داشته باشد. این نوسان بسیار زیاد باعث شده تا ریسک معاملات برای طلا افزایش پیدا کند و از این گذشته حد ضررهای بسیار بزرگی را در استراتژی‌های معاملاتی در آن شاهد باشید.

شاید برای کسانی که به تجربه کافی و کامل برای ترید طلا رسیده و در حال حاضر رفتارشناسی دقیقی از طلا دارند، سودآوری بسیار جذاب شده و آنها می‌توانند از طلا به سودهای بسیار عالی برسند. اما برای کسانی که هنوز به این شرایط نرسیدند در قدم اول لازم است تا یک استراتژی مناسب استفاده کرده و با تمرین و تسلط به استراتژی مورد نظر شرایط خود را برای معاملات طلا بهبود بخشند. در ادامه ویژگی‌های بسیار مهمی را با شما در میان می‌گذاریم که برای ترید طلا به آنها نیاز دارید و استفاده از آنها باعث می‌شود تا معاملات شما بر روی طلا بهینه‌تر شود.

۱- ورود سریع و چابک

اولین ویژگی که برای بهترین استراتژی فارکس برای طلا باید به آن اشاره داشته باشیم ورود سریع و چابک به معامله است. ورود سریع و چابک به معاملات در طلا اهمیت بسیار زیادی داشته و مزیت‌های خیلی زیادی را نیز برای معاملات شما ایجاد می‌کند. با توجه به اینکه طلا نوسانات زیادی را در طول روز تجربه می‌کند اگر شما بتوانید یک ورود سریع و چابک به معاملات داشته باشید عملاً با مزیت‌های زیر روبرو خواهید شد:

به عنوان یکی از مهمترین مزیت‌ها باید یادآور شویم که ورود سریع و چابک باعث می‌شود تا حد ضرر معاملات شما در طلا به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند و نگرانی از بابت ضررهای سنگین را در این معاملات نداشته باشید.

همچنین طلا نشان داده که ممکن است مسیر رفته را در یک بازه زمانی چند ساعته سریعاً برگردد و اگر شما ورود چابکی داشته باشید می‌توانید حتی در تایم فریم‌های کوتاه هم سود قابل توجهی از معاملات خود به دست آورید.

ورود سریع و چابک به معاملات در نمودار و قیمت طلا باعث می‌شود تا زمانی که معامله‌گران در حال تصمیم گیری برای ورود یا عدم ورود به معامله هستند شما سود خود را به دست آورده و در حال خروج از بازار باشید.

البته مسلماً ورود چابک و سریع به یک معامله معایب خود را نیز داشته و ممکن است این موضوع باعث شود تا شما وارد معاملاتی با ریسک زیاد شده و قبل از اینکه تاییدیه لازم را به دست آورید معامله خود را باز کنید. به همین دلیل شما باید استراتژی‌های استفاده کنید که ا وجود ورود چابک و سریع به معامله همچنان ریسک خیلی بالایی نداشته باشند و بتوان از آن برای ترید با شرایط بسیار ایده‌آل استفاده کرد. پس اگر اذان داریم که برای انجام معاملات طلا در بازار حتماً باید سراغ استراتژی‌های با امکان ورود چابک و سریع بروید به هیچ وجه به این معنا نیست که ریسک معاملات خود را افزایش دهید بلکه باید استراتژی معاملاتی شما قدرتی داشته باشد که حتی در شرایط ورود چابک و سریع هم همچنان وین ریت بالایی را برای شما به دنبال داشته باشد.

بهترین استراتژی فارکس برای طلا

۲- خروج به موقع

ویژگی مهم دوم برای بهترین استراتژی فارکس برای طلا امکان خروج به موقع و سریع از بازار است. همانطور که در بالا اشاره کردیم طلا یک جفت ارز وحشی محسوب می‌شود و ممکن است در مدت زمانی بسیار کوتاه تمام مسیر رفته در یک روند را بازگردد. از این رو اگر شما از استراتژی‌های معمولی استفاده کنید که برای خروج از بازار و گرفتن حد سود نیاز به تاییدیه‌های لازم دارند عملاً ممکن است تمام سودهای خود را به طلا تقدیم کنید.

در این بین استراتژی‌هایی که خروج به موقع و سریع را در بازار برای شما رقم می‌زنند می‌توانند گزینه‌های بهتری برای ترید طلا باشند. البته خروج سریع از معاملات در بازار فارکس معایب خاص خود را نیز داشته و باعث می‌شود تا عملاً شما ر برخی از مواقع نتوانید روندهای خیلی بزرگ را شکار کنید و سود به وجود آمده در بازار بی‌نصیب باقی بمانید. اما فراموش نکنید که گرفتن بخشی از روند و یک سود مناسب از یک روند بسیار بهتر از این است که شما تمام سود گرفته شده را به بازار پس بدهید و حتی یک معامله سودآور را با زیان ببندید.

متعاقباً استراتژی‌هایی برای منظور مناسب هستند که فرایند خروج آنها از معاملات بر روی طلا به حالت پندینگ باشد. به این معنا که شما در همان لحظه‌ای که وارد یک معامله بر روی طلا می‌شوید حد سود خود را در یک منطقه مناسب قرار داده و در نهایت بتوانید سود حاصل از معامله خود را با رسیدن قیمت به نقطه مورد نظر به دست آورید. این مهم هم یکی از وجه تماس‌های اصلیه استراتژی‌های مناسب برای ترید طلا در فارکس با استراتژی‌های معمول در این بازار خواهد بود.

۳- ریوارد به ریسک بالا

طلا با نوسانات بسیار شدیدی در طول روز همراه است و این مهم باعث شده تا امکان رسیدن به ریوارد به ریسک‌های بالا با استفاده از فرایند ترید در طلا وجود داشته باشد. به همین دلیل بهتر است از استراتژی‌هایی برای ترید طلا استفاده کنید که نسبت ریوارد به ریسک بسیار بالایی داشته باشد و بتوان از آنها برای ترید برای رسیدن به سودهای بسیار جذاب در روند طلا استفاده کرد.

البته منظور ما از نسبت ریوارد به ریسک‌های بالا این نیست که شما در یک استراتژی با حد ضرر ۵۰ پیپی به دنبال گرفتن یک سود ۱۰۰۰ پیپی باشید. بلکه اگر حد ضرر شما در یک معامله تنها ۱۰ می‌باشد و به دنبال رسیدن به یک سود ۶۰ بی پی باشید عملاً شما نسبت ریوارد به ریسک ۶ را به دست خواهید آورد که یک ریوارد به ریسک بسیار جذاب برای معاملات بازار فارکس محسوب می‌شود. با توجه به اینکه امکان گرفتن نسبت ریوارد به ریسک بالا در معاملات بازار طلا وجود دارد از این رو شما می‌توانید به راحتی با استفاده از این مزیت سودهای بسیار جذابی را برای خود رقم زده و با استفاده از یک سیستم مدیریت سرمایه مناسب سود هنگفتی را به دست آورید.

برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید لازم است تا یک مثال بسیار ساده را برای شما مطرح کنیم. فرض کنید که شما با یک استراتژی با وین ریت ۵۰ درصد در حال ترید بر روی طلا در بازار فارکس هستید و قط وارد معاملاتی می‌شوید که نسبت ریوارد به ریسک بالای ۵ داشته باشند. در این حالت اگر از هر ۱۰ معامله شما در ۵ معامله شکست بخورید و در ۵ معامله موفق شوید سود بسیار جذابی را به دست خواهید آورد. با توجه به اینکه نسبت ریوارد به ریسک برای شما حداقل ۵ است از این رو در معاملاتی که ضرر می‌کنید تنها یک ضرر معمولی را تجربه خواهید کرد در حالی که با هر سود تا ۵ برابر ضرر مورد نظر به سود می‌رسید. در واقع در این وضعیت یکی از سودهای شما تمام ۵ ضرر قبلی را جبران خواهد کرد و چهار معامله شما با وینریت بسیار بالا به سود خواهد نشست.

به همین دلیل است که ترید طلا برای معامله‌گران در بازار فارکس جذاب شده و اگر شما بتوانید به یک استراتژی مناسب و با کیفیت برای معامله‌گری بر روی طلا برسید می‌توانید این فلز گرانبها را با شرایط بسیار ایرادی در معاملات بازار ترید کرده و سود هنگفتی را برای خود ایجاد نمایید.

۴- حد ضرر کم

چهارمین ویژگی که برای بهترین استراتژی فارکس برای طلا باید به آن اشاره داشته باشیم این است که استراتژی معاملاتی شما باید حد ضرر بسیار کمی داشته باشد. اگر شما در یک استراتژی معاملاتی منتظر بمانید که فیلترهای بسیار متعددی حاکم شده و شما به وضعیت مطلوبی در معاملات طلا برسید عملاً حد ضرر معاملات شما بزرگ خواهد شد. به صورت کلی استفاده از فیلترهای بیشتر در ترید طلا باعث می‌شود تا حد ضرر شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند و عملاً این استراتژی کیفیت لازم برای ترید طلا در بازار فارکس را نخواهد داشت.

البته یک نکته بسیار مهم درباره حد ضرر در معاملات طلا را باید به آن اشاره کنیم این است که اگر شما حد ضررهای بسیار کمی را برای معاملات طلا در نظر بگیرید و این حد ضررها کیفیت لازم را نداشته باشند، معاملات شما با زیان بسته شده و حتی اگر روند در جهت دلخواه شما حرکت کند باز هم نمی‌توانید به سود برسید. بنابراین منظور ما از حد ضرر کم در معاملات طلایی نیست که شما حد ضرر خود را به میزان قابل توجه کاهش دهید بدون اینکه از نظر تکنیکالی آن را بررسی کرده باشید.

شما باید از معاملاتی استفاده کنید که حد ضرر معمولی آنها شرایط مطلوبی به خود گرفته و فاصله مناسبی از ورود شما به بازار داشته باشد و در عین حال خیلی زیاد هم نباشد. این موضوع به این دلیل است که طلا یک جفت ارز وحشی است و هر لحظه ممکن است در هر شرایطی یک سورپرایز برای معامله‌گران در بازار ایجاد کند. اگر شما بتوانید از استراتژی‌هایی استفاده کنید که حد ضرر کمی داشته باشند عملاً می‌توانید با این نوسانات خود را منطبق کرده و معاملاتی در طلا داشته باشید که زیان خیلی زیادی برای شما به دنبال نداشته و در عوض سود قابل توجهی داشته باشد.

بهترین استراتژی فارکس برای طلا

۵- وین ریت بالا

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهمی که برای بهترین استراتژی فارکس برای طلا باید به آن اشاره داشته باشیم وین ریت بالا است. هرچند در بالا با یک نکته مدیریت سرمایه اشاره کردیم که با یک استراتژی معمولی ما با نسبت ریوارد به ریسک بالا می‌توان در معاملات طلا به موفقیت قابل توجهی رسیدن اما اگر شما نتوانید با نسبت ریوارد به ریسک بالا در لا ترید کنید عملاً چالش‌های بسیار زیادی برای شما به وقوع خواهد پیوست و لازم است تا حتماً از یک استراتژی استفاده کنید که وین ریت بالایی داشته باشد.

داشتن وین ریت بالا باعث می‌شود تا شما با خیال راحت‌تری معاملات طلا را در پیش بگیرید و نگران از بین رفتن دارایی‌های خود نباشید. حالا لازم است مثال بالا را با یک سیستم مدیریت سرمایه معمولی و نسبت ریوارد به ریسک یک به یک اما این بار با یک استراتژی معاملاتی با وین ریت بالا ارزیابی کنیم.

فرض کنید شما تنها به دنبال انجام معاملاتی در بازار هستید که نسبت ریوارد به ریسک آنها ۱ به یک است اما استراتژی معاملاتی شما درصد موفقیت ۸۰ را برای شما رقم می‌زند. در این حالت از هر ۱۰ معامله‌ای که برای ترید در طلا از آن استفاده می‌کنید، دو معامله شما با ضرر همراه بوده و ۸ معامله شما همراه با سود خواهد شد. با همون نسبت ریوارد بریز که ۱ عملاً دو معامله از سودهای شما دو معامله زیان‌ده را پوشش خواهد داد و شما همچنان ۶ معامله سودآور خواهید داشت که می‌تواند سود جذابی را برای شما در معاملات طلا در بازار فارکس ایجاد کند.

دقت داشته باشید که این وضعیت تنها زمانی برای شما رخ می‌دهد که استراتژی معاملاتی خود را قبلاً در بازار تست کرده و نسبت به وین ریت ۸۰ درصدی آن اطمینان کامل داشته باشید. اگر درصد موفقیت استراتژی معاملاتی شما خیلی بالا نباشد عملاً نمی‌توانید چنین حسابی روی آن داشته باشید و عاملات شما ممکن است با چالش‌های بسیار زیادی همراه باشد. با توجه به اینکه در این روش از نسبت ریوارد به ریسک یک به یک استفاده می‌کنید عملاً در صورتی که استراتژی معاملاتی شما شانس موفقیت کمتری ایجاد کند ممکن است حساب معاملاتی شما وارد ضرر شده و شرایط برای شما کاملاً پیچیده شود.

البته استفاده ترکیبی از این دو مورد یعنی استفاده از استراتژی معاملاتی با شانس موفقیت ۸۰ درصد و همزمان ورود به معاملاتی که نسبت ریوارد به ریسک آنها حداقل بیشتر از ۲ باشد سودآوری شما را در معاملات بازار فارکس به چندین برابر افزایش خواهد داد و می‌توانید خیلی راحت در معاملات بازار فارکس به سودآوری و موفقیت برسید.

در طلا استفاده از استراتژی اندیکاتوری ممنوع

درباره ویژگی‌های بهترین استراتژی معاملاتی فارکس برای طلا نکات بسیار مهمی را با شما در میان گذاشتیم و برای شما کاملاً تشریح کردیم که کدام استراتژی‌ها با چه شرایطی می‌توانند شما را در معاملات طلا در بازار فارکس موفق نمایند. حالا سوال بسیار مهم اینجاست که آیا می‌توان از هر استراتژی برای انجام معاملات طلا استفاده کرد و سبک‌های مختلف تحلیل تکنیکال چه شرایط و ویژگی‌هایی برای معاملات طلا ایجاد می‌کنند؟

تحلیل تکنیکال سبک‌های بسیار متنوعی دارد و هر کدام از این سبک‌ها شرایط خاص خود را دارا هستند. یکی از انواع سبک‌های معاملاتی و تحلیل تکنیکال روش‌های اندیکاتوری است که در آن شما از سیگنال‌های اندیکاتورهای مختلف برای سیگنال گیری و ترید استفاده می‌کنید. اندیکاتوری مانند میانگین متحرک یا آر اس آی و حتی اندیکاتور مکدی و mfi شرایط بسیار جذابی برای سیگنالدهی در بازار فارکس داشته و استفاده از آنها می‌تواند سیگنال‌های بسیار زیادی را در طول روز برای شما ایجاد کند.

اما نکته بسیار مهمی که باید به آن اشاره داشته باشیم این است که سیگنال‌های اندیکاتورها اصلاً برای معاملات طلا مناسب نیست و استفاده از روش‌های اندیکاتوری برای ترید طلا به هیچ وجه جایز نخواهد بود. اگر شما از روش‌های اندیکاتوری برای ترید طلا در فارکس استفاده کنید عملاً با از همان ابتدا با چالش‌های بسیار زیادی روبرو شده و معاملات زیان‌آور بسیار زیادی خواهید داشت. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که حتماً اگر به دنبال ترید طلا در فارکس هستید به دنبال استفاده از روش‌های پرایس اکشن مدرن رفته و روش‌های اندیکاتوری را برای معاملات خود در پیش نگیرید.

روش‌های اندیکاتوری با نقاط ضعف بسیار زیادی همراه هستند و هیچ کدام از ویژگی‌هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم را ندارند. این استراتژی‌ها معمولاً ورودهایی با تغییر بسیار زیاد را در معاملات بازار فارکس برای شما ایجاد می‌کند و از این گذشته خروج آنها نیز اصلاً چابک و سریع نیست. همچنین نسبت ریوارد به ریسک آنها نیز بسیار پایین بوده و عملاً حتی یکی از ویژگی‌های لازم برای بهترین استراتژی فارکس برای طلا را نیز نخواهند داشت. از این رو توصیه می‌کنیم که از این دست استراتژی‌ها برای معاملات طلا استفاده نکرده و به دنبال استراتژی‌های با کیفیت بالاتر بروید.

بهترین استراتژی فارکس برای طلا

بهترین استراتژی فارکس برای طلا چیست

حالا کم کم نوبت به این رسیده تا بهترین استراتژی فارکس برای طلا را برای شما معرفی کرده و روش استفاده از آن را نیز برای شما تشریح کنیم. همانطور که در بالا اشاره کردیم استراتژی‌هایی که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم همگی استراتژی‌های بسیار قدرتمندی هستند و استفاده از آنها در معاملات بازار فارکس باعث می‌شود تا شما سودآوری قابل توجهی را به دست آورید. البته نکته بسیار مهم درباره این استراتژی‌ها این است که شما به تسلط و مهارت کافی برای استفاده از آنها در بازار برسید و بتوانید قدرت معاملاتی خود را با استفاده از آنها افزایش دهید.

بسیاری از افراد شناخت کافی نسبت به برخی از استراتژی‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم دارند و می‌دانند که چنین استراتژی‌هایی چه قدرت بالایی را برای آنها ایجاد می‌کند، اما به دلیل عدم تسلط و مهارت کافی برای به کارگیری و پیاده‌سازی این استراتژی‌ها در بازار دائماً با آنها شکست می‌خورند و نمی‌توانند سودآوری جذابی را برای خود رقم بزنند.

بنابراین صرفاً شناخت این استراتژی‌ها برای ترید طلا برای شما کافی نخواهد بود و حتماً برای این منظور لازم است تا با تمرین در بازار به مهارت کافی برای پیاده‌سازی آنها در بازار برسید. شما می‌توانید با بک تست گیری و فوروارد تست گیری هر یک از این استراتژی‌ها را برای خود مورد ارزیابی و بررسی قرار داده و در نهایت همراه با درک قدرت آنها شرایط استفاده بهینه را نیز برای خود رقم بزنید.

همچنین دوباره با تاکید کنیم که استراتژی‌هایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم همگی استراتژی‌های حرفه‌ای و ایده‌آل هستند و در حال حاضر معامله‌گران بزرگ و سودآور از آنها در ترید طلا استفاده می‌نمایند. همچنین لازم به توضیح است که آموزش این استراتژی‌ها در کمتر دوره‌ای در دستور کار قرار می‌گیرد و حتی دوره‌هایی که شهریه قابل توجهی هم برای آنها اخذ می‌شود، استراتژی‌های این چنینی را به کاربران خود معرفی نمی‌کنند.

۱- تغییر ساختار در روند

معرفی بهترین استراتژی فارکس برای طلا را با بررسی یکی از بهترین و جذاب‌ترین استراتژی‌ها در این بازار آغاز می‌کنیم که هم کیفیت بسیار بالایی برای معاملات طلا داشته و هم از آن می‌توان برای ترید در سایر جفت ارزهای بازار فارکس نیز استفاده کرد. نام این استراتژی تغییر ساختار در روند است و زمانی می‌توانید از آن استفاده کنید که نشانه‌هایی برای تغییر روند فعلی از نزولی به صعودی یا از صعودی به نزولی در بازار ایجاد شده باشد.

بهترین استراتژی فارکس برای طلا برای این استراتژی لازم است تا تعریف روند صعودی و نزولی را بدانید و از این تعریف برای بررسی تغییر ساختار روند استفاده کنید. در یک روند صعودی قله‌ها و دره‌های جدید بالاتر از قله‌ها و دره‌های قبلی تشکیل می‌شوند و خط روند اصلی بازار نیز روی کیفیت این روند تاثیر مستقیم دارد. در استراتژی تغییر ساختار در صورتی که در یک روند صعودی خط روند صعودی به سمت پایین شکسته شود و همزمان اولین دره نزدیک به قیمت نیز به سمت پایین شکسته شود امکان معامله برای شما وجود خواهد داشت. دقت کنید که علاوه بر شکسته شدن خط روند هم همزمان باید اولین استاتیک نزدیک هم شکسته شود.

در جایی که استاتیک نزدیک و خط روند روی هم همپوشانی داشته باشند قدرت این استراتژی به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد و می‌توانید از آن برای تریدهای جذابی در بازار استفاده کنید. برای روند نزولی نیز بایستی به صورت برعکس اقدام کنید. در صورتی که در یک روند نزولی خط روند نزولی شکسته شده و همزمان با آن اولین مقاومت استاتیک نیز به سمت بالا شکسته شود، امکان ترید برای شما به وجود خواهد آمد و می‌توانید از این فرصت معاملاتی برای ترید طلا در فارکس استفاده کنید.

نقطه ورود

نقطه ورود استراتژی تغییر ساختار بعد از شکسته شدن استاتیک نزدیک و پولک به آن و تریگر ورود آن نیز شکست موج پولک در تایم فریم یک دقیقه و ۵ دقیقه است. برای این منظور شما از تایم فریم ۱۵ دقیقه و بالاتر برای ارزیابی روند استفاده می‌کنید و در صورتی که دو نشانه بالا در یک روند به وجود آمد، بلافاصله سطح مقاومت یا حمایت نزدیک شکسته شده را ترسیم کرده و در زمانی که قیمت در حال پولبک زدن بر روی آن است به تایم فریم یک دقیقه و ۵ دقیقه رفته و با شکسته شدن خط روند وج پولبک در این تایم فریم می‌توانید برای ورود به معامله اقدام کنید.

در صورتی که همزمان با پولبک بر روی استاتیک شکسته شده یک الگوی کندل استیک برگشتی نیز روی آن ایجاد شود قدرت این استراتژی چندین برابر خواهد شد و شما می‌توانید با قدرت بسیار بالایی معامله خود را بر روی آن انجام دهید.

حد ضرر

حد ضرر در این استراتژی در زیر یا بالای استاتیک شکسته شده در روند صعودی و نزولی خواهد بود. دقت کنید که حد ضرر خود را کمی با فاصله قرار دهید تا مبادا اسپرد معاملاتی در معاملات طلا باعث فعال شدن حد ضرر شما در بازار شود. اگر در نزدیکی این استاتیک پیوت اسبی هم مشاهده می‌کنید می‌توانید حد ضرر خود را به زیر آن کشیده تا قدرت معاملاتی این استراتژی برای شما همچنان بیشتر هم شود.

حد سود

تارگت اولیه در این استراتژی آخرین نقطه موجی است که روی استاتیک نزدیک پولبک زده است. البته شما می‌توانید با تریل استاپ یا باز کردن دو معامله در به صورت همزمان به سمت رسیدن به سودهای بسیار جذاب‌تر و بالاتر نیز با این استراتژی بروید. دقت داشته باشید که تارگت اولیه این استراتژی کیفیت بالاتری نسبت به تارگتی ثانویه آن داشته و حتماً باید با رسیدن به حد سود اولیه معامله خود را به حالت ریسک فری درآورید.

قدرت استراتژی

قدرت این استراتژی بسیار بالا است و در صورتی که در تایم فریم ۱۵ دقیقه و بالاتر از آن استفاده کنید می‌توانید به وین ریت ۷۵ تا ۸۰ درصدی با استفاده از آن برسید. دقت کنید که این قدرت برای هر استراتژی در بازار وجود ندارد و این مهم نشان از این دارد که شما با یک استراتژی فوق العاده حرفه‌ای روبرو هستید و می‌توانید با استفاده از این استراتژی سودآوری بسیار جذابی را در بازار برای خود رقم بزنید. دقت داشته باشید که استفاده از برخی فیلترها می‌تواند قدرت استراتژی تغییر ساختار را برای شما باز هم افزایش دهد. مثلاً همپوشانی خط روند و استاتیک نزدیک و یا به وقوع پیوستن درصدهای فیبوناچی بر روی این سطح استاتیک می‌تواند قدرت این استراتژی را به میزان قابل توجهی برای شما افزایش داده و حتی امکان ورود به معامله با ریسک بالاتر را نیز برای شما فراهم آورد.

۲- الگوی کندل استیک برگشتی در حمایت و مقاومت

معرفی بهترین استراتژی فارکس برای طلا را با بررسی یکی دیگر از استراتژی های جذاب یعنی به وجود آمدن الگوی کندل استیک برگشتی در سطوح حمایت و مقاومت ادامه می‌دهیم.‌ الگوهای شمعی از جمله الگوهای بسیار جذاب برای معامله‌گری و ترید در بازار فارکس هستند و معامله‌گران طلا هم می‌توانند از این الگوها برای تریدهای هرچه بهتر خود استفاده کنند. اگر شما هم به دنبال ورودهای سریع و چابک در معاملات طلا هستید می‌توانید از الگوهای کندل استیک استفاده کنید و همزمان شدن این الگوها با سطوح حمایت و مقاومت می‌تواند یک استراتژی بسیار قدرتمند را برای شما بسازد.

اگر شما بر روی سطوح حمایت و مقاومت بزرگ و ماژوری بازار شاهد به وجود آمدن یک الگوی کندل استیک برگشتی باشید، امکان ترید و معامله برای شما وجود خواهد داشت و می‌توانید با کشیدن تریگر ورود در تایم فریم کوتاه یک دقیقه و ۵ دقیقه معامله بسیار چابکی در این مواقع داشته باشید. نحوه استفاده از این استراتژی در معاملات طلا در بازار فارکس به شرح زیر است:

  • در تایم فریم یک ساعته تا هفتگی سطوح حمایت و مقاومت پیش روی قیمت را ترسیم می‌کنیم.
  • منتظر می‌مانیم تا قیمت به یکی از سطوح حمایت و مقاومت ترسیم شده برسد و در تایم فریم ۱۵ دقیقه به دنبال تشکیل الگوی کندل استیک برگشتی بر روی سطوح حمایت و مقاومت هستیم.
  • در صورتی که یک الگوی کندل استیک برگشتی در تایم فریم ۱۵ دقیقه تشکیل شود، به تایم فریم ۵ دقیقه یا یک دقیقه رفته و خط روند کوتاه مدت بازار را ترسیم می‌کنیم.
  • در صورتی که این خط روند شکسته شود شما می‌توانید برای ورود به معامله اقدام کنید.

البته فیلترهایی هم وجود دارند که می‌توان با استفاده از این فیلترها قدرت این استراتژی را باز هم بالاتر برد. اگر همزمان با رسیدن قیمت به سطوح حمایت و مقاومت شاهد به وجود آمدن یک کلاستر فیبوناچی و درصدهای فیبوناچی بر روی این سطوح باشید، قدرت آن به مراتب اضافه خواهد شد. در صورتی که همزمان با برخورد قیمت به سطوح حمایت و مقاومت در تایم فریم‌های پایین‌تر شاهد به وجود آمدن واگرایی بر روی نمودار قیمت باشید، استفاده از این استراتژی حتی با ریسک بالاتر هم امکان‌پذیر خواهد بود.

دقت داشته باشید که با توجه به اینکه نوسانات طلا در معاملات بازار فارکس بسیار زیاد است و ممکن است هر لحظه طلا با یک نوسان بسیار بزرگ شما را شگفت زده کند، هرگز نباید برای استفاده از این استراتژی عجول باشید و تا زمانی که الگوی کندل استیک برگشتی بر روی نمودار قیمت به وجود نیامده نباید برای ورود به معامله عجله کنید.

بسیاری از معامله‌گرانی که این استراتژی را می‌شناسند متاسفانه در زمان ورود به معامله عجله کرده و قبل از اینکه الگوی کندل استیک برگشتی تشکیل شود، معامله خود را باز می‌کنند. در این مواقع طلا برعکس معامله حرکت کرده و بعد از فعال کردن حد ضرر معامله‌گران دوباره به مسیر قبلی برمی‌گردد. این اتفاق برای نمودار طلا بسیار زیاد رخ داده و اگر شما به این نکته توجه نداشته باشید ممکن است کارکرد مناسبی از این استراتژی به دست نیاورید.

دقت داشته باشید که گاهی اوقات ممکن است قیمت طلا بعد از یک اینگالف دوباره به همان مسیر اصلی برگشته و الگوی کندل استیک برگشتی آن دقیقاً روی سطح حمایت یا مقاومت تشکیل شود. اگر شما در این مواقع منتظر تایید و تشکیل الگوی کندل استیک نباشید، با ضرر و زیان بسیار زیادی همراه خواهی شد و این موضوع ممکن است باعث ز بین رفتن بخش قابل توجهی از دارایی‌های شما در بازار شود.

نقطه ورود

برای تعیین نقطه ورود قیق در این استراتژی می‌توانید از یک ترفند بسیار جذاب استفاده کنید. کف و سقف الگوی کندل استیک برگشتی را بر روی سطح حمایت و مقاومت ترسیم کرده و بعد از شکست این کف توسط قیمت و پولبک به آن می‌توانید برای ورود به معامله اقدام کنید.  دقت داشته باشید که این تریگر ورود هر چند ممکن است شما را با کمی تاخیر وارد بازار نماید اما اطمینان بیشتری برای شما ایجاد خواهد کرد و از این گذشته حتی می‌توانید از حد ضرر جایگزین برای کوچکتر کردن حد ضرر خود در معاملات طلا در بازار فارکس استفاده کنید.

حد ضرر

حد ضرر این استراتژی کمی با فاصله از سطح حمایت یا مقاومت ترسیم شده است. اگر سطح حمایت یا مقاومت ترسیم شده بر در تایم فریم روزانه و بالاتر بوده و حد ضرر شما خیلی بزرگ باشد، می‌توانید از حد ضرر جایگزین استفاده کنید.

حد سود

حد سود این استراتژی سطوح حمایت و مقاومت‌های پیش رو خواهد بود و البته با رسیدن به نسبت ریوارد به ریسک یک به یک حتماً باید معامله خود را ریسک فری کنید. برای خروج سریع از بازار همچنین می‌توانید از سطوح حمایت و مقاومت تشکیل شده در تایم فریم‌های پایین‌تر نیز کمک بگیرید تا مبادا بازار دوباره در خلاف جهت مورد نظر شما برگردد و تمام سود شما از بین برود.

قدرت استراتژی

اگر شما بتوانید به خوبی از این استراتژی برای معاملات و ترید طلا در بازار استفاده کنید به نسبت موفقیت جذاب ۷۵ تا ۸۰ درصدی در آن خواهید رسید. همچنین استفاده از فیلترهایی که در بالا به آنها اشاره کردیم می‌تواند قدرت این استراتژی را باز هم بالاتر ببرد و شرایط را برای شما در ترید بر روی طلا در بازار فارکس بهبود بخشد. البته از آن طرف هر چقدر شما از فیلترهای بیشتری استفاده کنید فرصت‌های کمتری به دست خواهید آورد و این موضوع ممکن است شما را سردرگم کرده و مانع از ورودهای به موقع به بازار شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که حتماً از نقاط ورود بهینه شده برای معاملات طلا استفاده کرده و خیلی موضوع را برای خود پیچیده نکنید.

بهترین استراتژی فارکس برای طلا

۳- شکست الگوی پرچم به همراه پولبک

معرفی بهترین استراتژی فارکس برای طلا را با بررسی یکی دیگر از الگوهای جذاب و استراتژی های عالی برای ترید طلا ادامه می‌دهیم. اگر بر روی نمودار طلا به اندازه کافی متمرکز شوید متوجه خواهید شد که روند قیمت طلا به شدت تحت تاثیر الگوهایی مانند الگوی پرچم قرار گرفته و اگر بتوانید تشخیص درستی از این الگو داشته باشید می‌توانید با استفاده از آن در معاملات بازار موفق عمل کنید.

الگوی پرچم یک الگوی هندسی است که معمولاً به عنوان یک اصلاح قیمتی در روندهای صعودی و نزولی تشکیل می‌شود و مسیر آن برخلاف روند اصلی بازار است. به این معنا که اگر روند اصلی طلا صعودی باشد پرچم در جهت نزول تشکیل شده و اگر روند اصلی طلا نزولی باشد پرچم در جهت صعود تشکیل خواهد شد.

پرچم دقیقاً مانند یک کانال بر روی نمودار قیمت طلا ترسیم می‌شود و وقتی که این کانال به سمت پایین یا بالا شکسته شود، اولین هشدار برای ورود به معامله صادر شده است و شما باید آماده ورود به معامله باشید. البته لازم است حتماً شرایط مختلف را برای این استراتژی مورد بررسی قرار دهید تا شرایط ورود شما به معامله کاملاً بهینه شده باشد و در معاملات طلا در بازار فارکس بیگدار به آب نزده باشید.

وقتی کانال یا پرچم در نمودار قیمت طلا شکسته شد باید منتظر بمانید که به سمت کانال و پرچم پولبک بزند. البته همزمان با پولبک زدن به کانال شما می‌توانید یک ناحیه حمایتی یا مقاومتی در تایم پایین را نیز در موج قبلی مشخص کرده و برای ورود به معامله از این ناحیه حمایتی یا مقاومتی استفاده کنید.

دقت داشته باشید که حمایت یا مقاومت مورد نظر حتماً باید کیفیت لازم را داشته باشد. مبادا با یک ناحیه حمایتی یا مقاومتی ضعیف معامله خود را در طلا آغاز کنید. همچنین برای ورود مطمئن‌تر می‌توانید تریگر ورود به معامله را در تایم فریم ۵ دقیقه و یک دقیقه رسم کرده و بعد از شکسته شدن خط روند کوتاه مدت معامله خود را بر روی طلا آغاز کنید.

این استراتژی با استفاده از فیلترهای موجود می‌تواند قدرت بیشتری هم داشته باشد و شرایط بهتری را برای معاملات طلا برای شما به وجود آورد. در صورتی که سطوح فیبوناچی بر روی حمایت و مقاومت ترسیم شده در موج قبلی وجود داشته باشند قدرت این استراتژی بیشتر خواهد شد و می‌توانید با ریسک بالاتری معامله خود را انجام دهید. همچنین وجود واگرایی در آخرین موج برگشتی به سمت حمایت و مقاومت در تایم فریم پایین هم از جمله فیلترهایی است که می‌تواند این استراتژی را برای شما قوی‌تر کند.

البته فیلترهای دیگری هم هستند که استفاده از آنها نیز می‌تواند نقطه ورود مطمئن‌تری را در این استراتژی برای شما ایجاد کند. در صورتی که همزمان با برخورد قیمت و پولبک قیمت به ناحیه حمایتی و مقاومتی شاهد تشکیل یک الگوی کندل استیک برگشتی بر روی آن باشید، این استراتژی قدرت بسیار زیادی خواهد داشت و می‌توانید از آن برای تریدهای اسکلپ هم استفاده کنید.

نقطه ورود

با توجه به نکاتی که در بالا برای این استراتژی به آنها اشاره کرده‌ایم بهترین نقطه ورود به معامله با استفاده از این استراتژی شکست تریگر ورود در تایم فریم یک دقیقه و ۵ دقیقه خواهد بود. البته حتماً باید حساسیت قابل توجهی در ترسیم تریگر ورود در تایم فریم یک دقیقه و ۵ دقیقه داشته باشید و هرگز به دلخواه خود این تریگر را ترسیم نکنید.

حد ضرر

به صورت کلی حد ضرر استراتژی الگوی پرچم در معاملات بازار فارکس ضلع مقابل سمت ورود به معامله است اما با توجه به اینکه این حد ضرر برای معاملات طلا بسیار زیاد خواهد شد شما باید از حد ضرر جایگزین استفاده کنید. اگر بتوانید در ناحیه شکست کانال پرچم یک ناحیه حمایتی و مقاومتی قدرتمند پیدا کنید این ناحیه می‌تواند منطقه بسیار خوبی برای تعیین حد ضرر شما در معاملات طلا باشد. البته فراموش نکنید که حتماً باید حد ضرر خود را با کمی فاصله از آن قرار دهید تا آن مبادا اسپرد معاملاتی باعث فعال شدن حد ضرر شما بر روی معاملات طلا شود.

حد سود

برای الگوی پرچم حد سودهای مختلفی را می‌توان تعیین کرد که بهترین حد سود برای آن کف یا سقفی است که قبل از تشکیل الگوی پرچم قیمت موفق شده آن را به وجود آورد. اگر از حد ضرر جایگزین برای این استراتژی استفاده کرده باشید این کف یا سقف می‌تواند نسبت ریوارد به ریسک بسیار بالایی را برای شما در پی داشته باشد و چند بار استفاده از این استراتژی در نهایت قدرت بسیار بالایی را برای شما ایجاد خواهد کرد.

قدرت استراتژی

با توجه به نکاتی که در بالا به آن اشاره کردیم قدرت این استراتژی ۶۵ تا ۷۰ درصد است. البته اگر از فیلترهایی که به عنوان کمکی به آنها اشاره کردیم در ورود به معامله همزمان با این استراتژی استفاده کنید، کیفیت معاملات آن تا ۸۰ درصد نیز افزایش پیدا خواهد کرد و این مهم می‌تواند شرایط بهتری را برای معاملات شما در بازار فارکس ایجاد کند. همیشه به یاد داشته باشید که طلا یک ارز وحشی است و اگر در تعیین حد ضرر و حد سود معاملات خود دقت کافی نداشته و نقطه مناسبی را برای آنها در نظر نگیرید، در نهایت ممکن است حد ضرر شما فعال و طلا همان مسیر مورد نظر شما را ادامه دهد. یا طلا کمی با فاصله از حد سود شما برگشته و تمام سودهای شما را به بازار بازگرداند.

بهترین استراتژی فارکس برای طلا

۴- کلاستر فیبوناچی

معرفی بهترین استراتژی فارکس برای طلا را با بررسی یکی دیگر از استراتژی های بسیار قدرتمند که بیشتر برای معاملات اسکلپ در بازار فارکس استفاده می‌شود، ادامه می‌دهیم. این استراتژی به عنوان کلاستر فیبوناچی شناخته می‌شود و قدرت قابل توجهی در معاملات بازار طلا دارد. البته برای به کارگیری و راه‌اندازی این استراتژی بر روی نمودار طلا بایستی دقت بسیار زیادی داشته باشید و حتماً با تمرین و ممارست بالا به نحوه پیاده‌سازی این استراتژی را بر روی نمودار طلا مسلط شوید.

همانطور که می‌دانید فیبوناچی یک ابزار تکنیکالی بسیار قدرتمند است و در تحلیل تکنیکال به شدت می‌توان از آن استفاده کرد. از فیبوناچی در استراتژی های دیگر می‌توان برای تایید بیشتر استفاده کرد و در این استراتژی قرار است به صورت مستقیم از خود فیبوناچی برای ترید و روی نمودار طلا استفاده کنیم. نحوه بکارگیری و پیاده‌سازی این استراتژی بر روی نمودار قیمت طلا به شرح زیر است.

در قدم اول باید از تایم فریم ۴ ساعته و به بالاتر ابزار فیبوناچی را بر روی موج‌های نزدیک به قیمت بیندازید. برای این منظور هم می‌توانید از ابزار فیبوناچی دو سر ریتریسمنت و هم از ابزار فیبوناچی سه سر اکسپنشن استفاده کنید. بعد از اینکه تمام موج‌های نزدیک قیمت را در تحلیل خود به کار گرفتید حالا می‌توانید در جاهایی که تراکم زیادی از درصدهای فیبوناچی وجود دارد، نواحی مناسب برای خرید و فروش و ترید را برای خود تعیین کنید.

دقت داشته باشید که این نواحی حتماً باید فشردگی لازم را داشته باشند و خیلی گستردگی خیلی زیادی در آنها تشکیل نشده باشد. همچنین در صورتی که نواحی به وجود آمده از طریق ابزار فیبوناچی در نزدیکی یک حمایت و مقاومت تشکیل شده باشد، قدرت این استراتژی ده‌ها بار افزایش پیدا خواهد کرد و می‌تواند تریدهای بسیار موفق و جذابی را برای شما به وجود آورد.

نقطه ورود

برخلاف تمام استراتژی هایی که در بالا به آن اشاره کردیم برای استراتژی کلاستر فیبوناچی می‌توانید از نقطه ورود با حساسیت کمتری استفاده کنید. نقطه ورود این استراتژی کمی با فاصله از اولین ضلع سطح تشکیل شده از طریق درصدهای فیبوناچی است. شما باید به مقدار اسپرد معاملاتی نقطه ورود خود را از این سطح فاصله داده و ترید خود را به صورت پندینگ بر روی این سطح انجام دهید.

حد ضرر

حد ضرر استراتژی کلاستر فیبوناچی کمی با فاصله از ضلع مقابل آن خواهد بود. حتما دقت کنید که فاصله لازم را نسبت به این ضلع در نظر بگیرید تا مبادا اسپرد معاملاتی باعث فعال شدن حد ضرر معامله شما شود. همچنین اگر در زمان تشکیل سطح مورد نظر و در نزدیکی آن یک سطح حمایتی یا مقاومتی شکل گرفته بود، بهتر است از این سطح حمایتی یا مقاومتی برای قرار دادن حد ضرر معاملاتی خود استفاده کنید.

حد سود

حد سود استراتژی کلاستر فیبوناچی در وهله اول نسبت ریوارد به ریسک یک به یک است و شما با توجه به شرایط قیمت و وجود حمایت و مقاومت در نزدیکی تشکیل این کلاستر، می‌توانید برای رسیدن به نسبت ریوارد به ریسک‌های بالاتر هم اقدام کنید. البته لازم به توضیح است که برای این منظور بایستی از تکنیک‌های مختلفی مانند ریسک فری کردن معامله، تریلینگ استاپ و یا ورود در دو مرحله استفاده نمایید تا هم سود حاصل از تغییر کوتاه مدت بازار را به دست آورید و هم بتوانید روندهای بزرگ را نیز با آن شکار کنید. این استراتژی به شدت برای معاملات اسکلپ مناسب است و شرایط بسیار جذابی را برای آن ایجاد خواهد کرد.

قدرت استراتژی

اگر بخواهید از استراتژی کلاستر فیبوناچی برای نسبت ریوارد به ریسک یک به یک استفاده کنید قدرت این استراتژی بسیار زیاد خواهد بود و تا ۸۰ می‌تواند شرایط جذابی را برای شما ایجاد کند. در صورت وجود داشتن یک ناحیه حمایتی و مقاومتی قدرتمند در نزدیکی سطوح فیبوناچی، قدرت این استراتژی تا ۸۵ درصد و یا حتی ۹۰ درصد نیز افزایش پیدا خواهد کرد. البته باید چند نکته بسیار مهم را نیز در آن در نظر گرفته و ورود خود را در این معاملات بهینه کنید. مثلاً اگر قیمت با یک حرکت اسپایک بسیار شدید در حال رسیدن به سطح مورد نظر شما است، مسلماً ورود به معامله چندان منطقی نخواهد بود و در این مواقع بهتر است از سطح مورد نظر بگذرید.

با استفاده از این نکات که در آموزش تحلیل تکنیکال شما آنها را می‌آموزید می‌توانید از این استراتژی برای تریدهای موفق بر روی طلا در بازار فارکس استفاده کنید. البته فراموش نکنید که استفاده از استراتژی تنها ابزار لازم برای موفقیت در معاملات طلا در بازار فارکس نیست و برای این منظور لازم است حتماً از سایر دانش‌های معاملاتی نیز استفاده نمایید.

نکات مهم بهترین استراتژی فارکس برای طلا

سعی کردیم تا چهار استراتژی بسیار جذاب و عالی برای معاملات طلا در بازار فارکس را برای شما تشریح کرده و تمام نکات لازم برای به کارگیری هرچه بهتر این استراتژی ها را نیز با شما در میان بگذاریم. حالا وقت آن رسیده تا چند نکته بسیار مهم و اساسی را نیز در این باره با شما مطرح کنیم تا با استفاده از آنها بتوانید از استراتژی های بالا کیفیت بهتری را به دست آورده و معاملات جذاب‌تری را برای خود رقم بزنید. استراتژی های بالا تحت تاثیر نکات زیر می‌توانند وین ریت بالاتری را برای شما به دنبال داشته باشد.

به عنوان نکته اول باید به تایم فریم تحلیل و معاملاتی شما اشاره داشته باشیم. برای معاملات طلا بهتر از تایم فریم تحلیل شما از یک ساعته و بالاتر باشد و برای ورود به معاملات از تایم فریم ۵ دقیقه استفاده کنید. در صورتی که تجربه شما در معاملات طلا افزایش یافت می‌توانید از تایم فریم یک دقیقه برای ورود به معاملات نیز استفاده نمایید.

هیچ وقت به دلیل نداشتن سرمایه اولیه لازم و یا پول کافی در حساب کاربری حد ضرر معامله خود را در طلا کم نکنید. طلا به شدت مستلزم زدن حد ضررهای کوچک و نزدیک به نقطه ورود است و اگر شما این اشتباه را انجام دهید ممکن است درصد قابل توجهی از سرمایه‌های خود را حتی در تریدهایی که می‌توانست برای شما سودآور باشد از دست بدهید.‌

استفاده از استراتژی های بالا در کنار سیستم‌های مدیریت سرمایه است که می‌تواند قدرت معامله‌گری شما را افزایش دهد و اگر همراه با این سیستم‌ها از مدیریت سرمایه استفاده نکنید امکان موفقیت شما در بازار وجود نخواهد داشت.

دقت داشته باشید که نحوه به کارگیری یک استراتژی در بازار اهمیت بسیار زیادی دارد و صرفاً شما با کسب اطلاعات اولیه نسبت به یک استراتژی نمی‌توانید از آن کیفیت معاملات خوبی را برای خود رقم بزنید.  دو تریدری را تصور کنید که هر دو در حال استفاده از یک استراتژی هستند ولی تریدر اول هیچ موفقیتی نداشته اما تریدر دوم با استفاده از همان استراتژی در حال رسیدن به سودهای جذاب است. این مهم بیشتر به روانشناسی و ذهنیت خود تریدر برمی‌گردد و عملاً استراتژی در آن تاثیری نخواهد داشت.

بهتر است برای انجام معاملات طلا در زمان اعلام خبر اقدام نکنید و معاملات خود را به گونه‌ای پیش ببرید که زمان باز و بسته شدن آنها به زمان اعلام خبر نرسد.

هر تایمی طلا ترید نکنید و برای ترید طلا بهتر است از سشن لندن و سشن نیویورک استفاده کنید که حجم معاملات طلا به میزان قابل توجهی بالا باشد.

برای ترید طلا بهتر است سراغ بروکری بروید که اسپرد معاملاتی خیلی زیادی را برای معاملات طلا در نظر نگرفته باشد. اسپرد بالا می‌تواند یک م بزرگ برای معاملات طلا برای شما بوده و باعث به وجود آمدن چالش‌های بسیار زیادی برای شما شود.

با تمرین و کسب مهارت‌های بیشتر بایستی نحوه به کارگیری این استراتژی ها را در بازار اد بگیرید و در کنار استفاده از این استراتژی ها به روانشناسی بازار نیز دقت کنید. دقت به روانشناسی بازار باعث می‌شود تا شما رفتارشناسی خوبی از روند معاملات طلا به دست آورده و تریدهای خود را در آینده بهینه‌تر کنید.‌

استفاده از همین نکات می‌تواند ۱۰ تا ۲۰ درصد کیفیت بهتری برای معاملات شما به وجود آورده و شرایطی را ایجاد کند تا شما با همان معاملات طلا سود جذابی را در بازار فارکس به دست آورده و دیگر نگران از بین رفتن سرمایه‌های خود در این بازار نباشید. البته نکته بسیار مهم در این باره زان تسلط شما به پیاده‌سازی استراتژی های معاملاتی و نظم در معاملات برای شما خواهد بود.

اهمیت مدیریت سرمایه در بهترین استراتژی فارکس برای طلا

در انتهای مقاله هستیم و قبل از جمع‌بندی و سوالات متداول لازم است تا یک موضوع بسیار مهم را برای کسانی که به دنبال استفاده از بهترین استراتژی فارکس برای طلا هستند ارائه کنیم. در نگاه اول ممکن است شما تنها با استفاده از یک استراتژی معاملاتی با درصد موفقیت ۸۰ و بالاتر بتوانید از طلا به سودهای بسیار جذابی برسید. اما نکته بسیار مهم اینجاست که صرفاً استفاده از یک استراتژی معاملاتی با هر میزان درصد موفقیتی نمی‌تواند تضمین کننده موفقیت شما در معاملات طلا در بازار فارکس باشد.

یکی از مهمترین فاکتورها برای موفقیت در معاملات طلا استفاده از یک سیستم مدیریت سرمایه مدرن و جذاب است. شاید برای کسانی که هنوز مبتدی هستند عجیب به نظر برسد اگر بگوییم سیستم مدیریت سرمایه اهمیت به مراتب بیشتری نسبت به استراتژی معاملاتی در بازار فارکس و معاملات طلا خواهد داشت. یک سیستم مدیریت سرمایه حتی می‌تواند بسیاری از باگ‌های استراتژی معاملاتی شما را نیز بپوشاند و شما را از ورود به معاملاتی که شرایط برای آن‌ها جذاب نیست دور نگه دارد.

فراموش نکنید که حتی بهترین تریدرها با ضرر همراه هستند و ممکن است معاملات اشتباهی را در بازار انجام دهند اما این اشتباهات هرگز نباید منجر به از بین رفتن تمام دارایی‌های شما شده و شما باید با مدیریت سرمایه بتوانید حتی با وجود تریدهای اشتباه هم معاملات سودآوری را در بازار انجام دهید.

مدیریت سرمایه برگ برنده شما در معاملات طلا و بازار فارکس خواهد بود و اگر نتوانید به این سلاح مسلح شوید عملاً معاملات شما در بازار فارکس نمی‌تواند کیفیت لازم و کافی را داشته باشد. دقت کنید که معامله‌گری در بازارهای مالی با ریسک بسیار زیاد مانند بازار فارکس تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی قرار گرفته و استفاده از یک استراتژی معاملاتی جذاب تنها یکی از این فاکتورها است.

حتما بخوانید: بهترین استراتژی فارکس

جمع بندی

بهترین استراتژی فارکس برای طلا را به شما معرفی کرده و نکات لازم برای استفاده از هر یک از این استراتژی ها را نیز با شما در میان گذاشتیم. در انتها دوباره باید یادآوری کنیم که تی استفاده از یک استراتژی معاملاتی با شانس موفقیت ۸۰ درصد هم تضمین کننده موفقیت شما در معاملات طلا در بازار فارکس نیست و حتماً باید در این باره از سایر دانش‌های لازم نیز بهره کافی را برده باشید.

در مجموعه کانون بورس در کنار شما هستیم تا با گزاری دوره آموزش حضوری فارکس و عرضه پکیج آموزش آنلاین فارکس تمام دانش‌ها و نقطه نظرات لازم برای معامله‌گری در این بازار را در اختیار شما قرار دهیم. معامله‌گری و تریدر شدن نیاز به آموزش‌های حرفه‌ای دارد و شما همراه با اساتید بزرگ و کسانی که قبلاً در بازار فارکس تبدیل به یک تریدر موفق شدند می‌توانید معاملات بهینه را در این بازار انجام دهید.

در انتها از شما دعوت می‌کنیم تا نقطه نظرات و دیدگاه خود را درباره استراتژی های معاملاتی طلا در بازار فارکس با ما در میان بگذارید و یا اگر دیدگاهی دارید که در این مقاله به آن پرداخته نشد حتماً ما را از نظرات خود باخبر سازید. ارائه دیدگاه‌های شما باعث می‌شود تا ما مقالاتی کاربردی‌تر برای شما آماده کرده و سمت و سوی مقالات خود در اکادمی کانون بورس را به سمتی پیش ببریم که بتوانید بهترین استفاده‌ها را از آنها ببرید. اطلاعاتی که قرار است آینده شما را در معاملات بازار طلا و فارکس بسازد و شرایطی را فراهم آورد تا شما بتوانید تبدیل به یک تریدر موفق شوید.

سوالات متداول

بهترین استراتژی فارکس برای طلا چیست؟

استراتژی های بسیار مختلفی برای معاملات طلا در بازار فارکس وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توانیم به استراتژی های مبتنی بر پرایس اکشن اشاره داشته باشیم.‌

آیا با یک استراتژی معمولی می‌توان در معاملات طلا در بازار فارکس موفق بود؟

بله اگر تریدر از نظر روانشناسی و مدیریت سرمایه شرایط خوبی را در معاملات خود ایجاد کند می‌تواند حتی با یک استراتژی معمولی نیز در معاملات طلا موفق باشد.

آیا هر استراتژی مناسب برای ترید طلا در فارکس است؟

خیر استراتژی مناسب برای ترید طلا در فارکس حتماً باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد که این ویژگی‌ها را به صورت کامل در بالا برای شما تشریح کردیم.

ویژگی های بهترین استراتژی فارکس برای طلا چیست؟

ورود چابک، خروج به موقع و نسبت ریوارد به ریسک بالا

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: