لوگو کانون بورس

بهترین سبک های پرایس اکشن (لیست کامل) | مزیت ها و معایب

بهترین سبک های پرایس اکشن
شما در حال مطالعه مقاله ۳ از ۵ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

حتماً می‌دانید که پرایس اکشن چیست و احتمالا یک دوره آموزش پرایس اکشن را نیز برای انجام معامله در بازارهای مالی پشت سر گذاشته و به درک نسبت به این رشته تحلیلی در بازار رسیده اید.‌ پرایس اکشن یکی از مهم‌ترین مباحث آموزش تحلیل تکنیکال است که لازم است تا شما حتما با بهترین سبک های آشنا شده و بر اساس مزیت ها و معایب هریک از این روش ها به دنبال استفاده از آنها در بازارهای مالی باشید. در مقاله معرفی انواع سبک های تحلیل تکنیکال اشاره کردیم که پرایس اکشن یکی از قدرتمند ترین روش های معاملاتی در تحلیل تکنیکال از تنوع بسیار زیادی از سیگنال ها را در اختیار شما قرار می دهد. اما بهترین سبک های پرایس اکشن کدام ماه هستند و هر یک از این سبک ها چه مزیت ها و معایبی دارند که می تواند قدرت معامله گری ما را به میزان قابل توجهی در بازارهای مالی افزایش دهد؟

معامله گری در بازارهای مالی در حال حاضر با چالش‌های بسیار زیادی همراه است اگر شما از همان ابتدا از یک استراتژی قدرتمند برای معاملات خود استفاده نکنید ممکن است در ریسک معاملات شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند می توانید یک سرمایه گذاری موفق را در بازار برای خود رقم بزنید. بسیار مهم است که شما در انتخاب استراتژی معاملاتی دقت کافی و لازم را داشته باشید و بتوانید سراغ روش‌های بروید که با کمترین میزان خطا امکان پیش بینی قیمت را برای معاملات شما فراهم می آورند. در میان تمام روش های تحلیل تکنیکال پرایس اکشن یکی از ویژه ترین آنهاست که قدرت معاملاتی بالایی دارد و می‌تواند شرایط بسیار خوبی هم در معاملات کوتاه مدت و هم در معاملات بلند مدت برای ما ایجاد کند.

البته سوال بسیار مهم اینجاست که آیا تمام انواع سبک های پرایس اکشن می‌تواند قدرت یکسانی در بازار داشته باشند و برای هر یک از بازارهای مالی باید به دنبال انتخاب کدام یک از سبکهای پرایس اکشن باشیم؟ اگر تا کنون تنها از پرایس اکشن کلاسیک و یا یکی از بهترین سبک های پرایس اکشن در معاملات خود در بازارهای مالی استفاده می‌کردید لازم است و حتما این مقاله را تا انتها با ما در سایت کانون بورس همراه باشید. زیرا قرار است روش هایی را به شما معرفی کنیم که استفاده از آن‌ها می‌تواند تبدیل به معجزه ای در فرآیند معاملات و سرمایه گذاری شما در بازارهای مالی شود.


پرایس اکشن چیست


برای معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن و البته بررسی مزیت ها و معایب آنها برای استفاده در بازارهای مالی مختلف ابتدا باید مقدمه ای درباره این روش تحلیلی با شما در میان بگذاریم تا شناخت اولیه شما نسبت به روش های پرایس اکشن به مقدار قابل قبولی برسد. اگر شما تجربه کافی برای استفاده از برخی از روش‌های پرایس اکشن در معاملات خود در بازارهای مالی را دارید توصیه می کنیم که حتماً چند بند اول مقاله را تحمل کنید تا نوبت به معرفی سبک های ایده آل و جذاب این روش تحلیلی برسد تا شما نیز می‌توانید از اطلاعات این مقاله برای انجام معاملات بهتر در بازار امروز مدنظر خود استفاده کنید.

بهترین سبک های پرایس اکشنطبق آن چیزی که در آموزش پرایس اکشن به آن اشاره کردیم این روش معاملاتی و تحلیلی در واقع بررسی لحظه ای شرایط نوسانات و تغییرات قیمت اصلی شما بر اساس الگو های که از قبل در نمودار قیمت به وجود آمده و ابداع شده اند می توانید رفتار لحظه ای قیمت را تجربه تحلیل و آنالیز کرده و اقدام به سرمایه گذاری و خرید آن ها نمایید. البته بسیاری از افراد هم هستند که هم اکنون هم از این روش معاملاتی در سرمایه ‌گذاری خود استفاده می‌کنند اما متاسفانه شناخت کافی نسبت به بهترین سبک های این روش معاملاتی ندارند.

برای اینکه درک شما نسبت به روش تحلیلی پرایس اکشن افزایش پیدا کند لازم است تا با مقایسه میانگین روش تحلیلی با یکی دیگر از انواع سبک های تحلیل تکنیکال یعنی تحلیل اندیکاتوری داشته باشیم. اندیکاتور ها شاخص هایی هستند که تغییرات قیمت را بر اساس داده‌های مختلف شبیه سازی و مدل سازی کرده و می‌توانند دیده بهتری برای تجزیه و تحلیل و پیش بینی آینده قیمت به وجود آورند. در این روش تحلیلی شما به جای اینکه به بررسی اصل نمودار قیمت بپردازید بایستی نحوه تغییرات و نوسانات یک اندیکاتور را مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار داده و بر اساس این تجزیه و تحلیل درباره آینده قیمت اظهار نظر کنید. در واقع در این روش شما در حال بررسی و آنالیز شاخص ای هستید که خود تابعی از قیمت از و احتمالاً با کمی تأخیر آن را شبیه سازی و مدلسازی می‌نماید و بنابراین استفاده از آن برای تجزیه و تحلیل قیمت می تواند یک تغییر قابل توجهی را برای معاملات شما به وجود آورد.

برخلاف این روش تحلیلی در بهترین سبک های پرایس اکشن شما میتوانید به صورت مستقیم خود نمودار قیمت را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و ما کمترین میزان تأخیر نسبت به بررسی آینده و شرایط تغییرات آن در آینده تصمیم گیری کنید.


چرا پرایس اکشن بهترین روش تحلیل است؟


به گواه بسیاری از تحلیلگران و معامله گران در بازارهای مالی بهترین سبک های پرایس اکشن در واقع بهترین روش تحلیلی هم هستند که استفاده از آنها می‌تواند قدرت تحلیلی فوق العاده زیادی را برای معاملات ما به دنبال داشته باشد. اما چرا این روش تحلیلی تبدیل به قدرتمندترین و بهترین روش تحلیلی در بازارهای مالی شده است و چه ویژگی ها و مزیت هایی در آن وجود دارد که چنین شرایطی را در دیدگاه معامله گران ایجاد کرده است؟

بسیار مهم است که شما در فرایند تحلیل و بررسی و آنالیز نمودار قیمت سعی کنید تا نوسانات گذشته و لحظه آن را بدون هیچگونه تأخیر مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار داده و از الگوهایی برای پیش بینی آینده آن استفاده کنید که در گذشته بارها و بارها تکرار شده و احتمال موفقیت در استفاده از آنها به میزان قابل توجهی بیشتر از سایر روشهای تحلیلی است. پرایس اکشن بهترین روش تحلیلی است که می‌تواند چنین وضعیتی را برای شما فراهم آورد.

در تمام روش های تحلیلی از اندیکاتور ها گرفته تا ایچیموکو و حتی روش تحلیلی الیوتی، نحوه نگاه کاربر به نوسانات قیمت با تاخیر بسیار زیادی همراه هستند از این گذشته الگوهای مورد استفاده برای ترجمه و تحلیل نیز خیلی الگوهای پرتکرار نیستند که بتوانیم درصد موفقیت قابل توجهی را برای آنها در نظر بگیریم. اما در این میان بهترین سبک های پرایس اکشن شرایطی را به دنبال داشتند که شما بتوانید بر اساس آن چیزی که در نمودار قیمت می بینید برای آینده آن تصمیم بگیرید و به همین دلیل است که این روش تحلیلی در حال حاضر موفق ترین شرایط معاملات را برای معامله گران در بازارهای مالی ایجاد کرده است.


دسته بندی سبک های پرایس اکشن


برای اینکه بهترین سبک های پرایس اکشن را به شما معرفی کنیم در قدم اول باید یک دسته بندی کلی از روش‌های موجود در این سبک تحلیلی را با شما در میان بگذاریم. دقت داشته باشید که هرچند ممکن است شما به تازگی با این روش تحلیلی آشنا شده باشید اما پرایس اکشن یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین روش های تحلیلی در بازارهای مالی است که زمان استفاده از آن به روزهای اولیه به وجود آمدن بازار های مالی مانند بازار فارکس و حتی بازار بورس نیویورک می رسد.

در طول سالیان درازی که این روش تحلیلی به وجود آمده و در بازارهای مالی مختلف مورد استفاده قرار گرفته است، دائماً شاهد معرفی سبک های جدیدی در آن بوده ایم و هر بار نیز محققین و تحلیلگران بزرگ سعی کرده‌اند تا سبک های جدید را بر اساس رفتار به روز قیمت در بازار های مالی توسعه دهند. همانطور که می‌دانید نحوه نوسانات قیمت در بازار های مالی در طول زمان با تغییراتی همراه می شود. به عنوان نمونه می‌توانیم در این باره بازار فارکس را به شما مثال بزنیم که شاید سی سال پیش این بازار با نوسانات قیمتی بسیار شدیدی روبرو بود و در هر ساعت ممکن بود یک جفت ارز تغییرات چند درصدی را در خود شاهد باشد اما در حال حاضر با توسعه هرچه بیشتر بازار فارکس این رفتار به مراتب آرام تر شده و در حال حاضر حداکثر نوسانات قیمتی در جفت ارزهای فارکس به کمتر از یکی دو درصد در هر روز می رسد.

بهترین سبک های پرایس اکشن نکته بسیار مهمی که شما از این مفهوم باید به آن برسید این است که سبک های معاملاتی که در سی سال پیش در بازار فارکس مورد استفاده قرار می گرفت و اتفاقاً قدرت معاملاتی بسیار زیادی را نیز برای معامله گران به وجود می‌آورد در حال حاضر ممکن است حتی یک روش معاملاتی بهینه و مناسب برای این بازار نباشد. به همین دلیل همراه با تغییرات ایجاد شده در رفتار قیمت در بازار های مالی سبک های تحلیلی و معاملاتی نیز باید همراه با آن تغییر کرده و شاهد بهینه شدن شرایط آنها باشیم.

دقیقا به همین ترتیب انواع سبک های پرایس اکشن در طول بازه زمانی طولانی مدتی که از زمان به وجود آمدن آن می گذرد، با تغییرات بسیار زیادی همراه شده و با گذشت زمان افراد جدید الگوهای جدیدتر و متناسب تری را با شرایط تغییرات قیمت معرفی کرده اند و شما نیز به عنوان یک تحلیلگر دقیق حتماً باید با انواع ای سبک آشنا باشید تا بتوانید بهترین گزینه را برای معاملات خود در بازار در نظر بگیرید.

بر این اساس تمام سبک های پرایس اکشن را میتوانیم در دو دسته مختلف قرار دهیم البته در ادامه به بررسی جزئیات و استراتژی های مربوط به هر یک از این دو دسته خواهیم پرداخت ما به صورت کلی این دو دسته پرایس اکشن کلاسیک و پرایس اکشن مدرن هستند.

پرایس اکشن کلاسیک


در معرفی بهترین از سبک های پرایس اکشن در قدم اول سعی داریم تا کمی درباره پرایس اکشن کلاسیک با شما صحبت کنیم. استفاده از واژه کلاسیک برای معرفی این روش پرایس اکشن بیشتر ما را یاد ارز دیجیتال اتریوم و اتریوم کلاسیک می‌اندازد. شبکه بلاک چین اتریوم در ابتدا که راه اندازی شد در واقع همان اتریوم کلاسیک بود که بعد از به وجود آمدن هک دائو شاهد ایجاد یک فورک جدید در آن بودیم که فورک جدید با نام اتریوم نامگذاری شد و فورک قبلی نیز به اتریوم کلاسیک تغییر نام داد. دقیقا اتفاق مشابهی برای روش معاملاتی پرایس اکشن نیز به وجود آمده است.

روشهای تحلیلی که در ابتدا بر اساس بررسی و آنالیز رفتار لحظه‌ای قیمت انجام می‌پذیرفت با اصطلاح پرایس اکشن در میان معامله گران و تحلیل گران رواج پیدا کرد. در ادامه با تغییراتی که در نوع رفتار قیمت در بازار های مالی به وجود آمد شاهد به وجود آمدن سبک های جدیدی در پرایس اکشن بودیم که باعث شد تا روش های قبلی با اصطلاح کلاسیک عنوان شود.

معاملات بر اساس روش تحلیلی پرایس اکشن کلاسیک می تواند قدرت قابل توجهی را برای شما به ارمغان آورد و این روش تحلیلی با وجود اینکه سال های بسیار زیادی از زمان به وجود آمدن آن گذشته هنوز هم یک روش تحلیلی قدرتمند محسوب می شود. البته شایان ذکر است که خود الگو ها و ابزارهای مورد استفاده در پرایس اکشن کلاسیک نیز به مرور زمان با تغییرات قابل توجهی روبرو شده و در حال حاضر استراتژی هایی که در پرایس اکشن کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرند به مراتب با سال‌های اولیه به وجود آمدن این روش تحلیلی متفاوت شده است. در ادامه به معرفی بهترین ثبت های پرایس اکشن کلاسیک برای شما خواهیم پرداخت و شناخت شما نسبت به این روش تحلیلی در بازارهای مالی به حداکثر میزان خود برسد.

پرایس اکشن مدرن


دومین دسته بندی از انواع سبک های پرایس اکشن روشهای تحلیلی تعریف شده در پرایس اکشن مدرن هستند. در این روش تحلیلی دیگر خبری از الگوهای مختلف تعریف شده در پرایس اکشن کلاسیک نیست و شما قرار است بر اساس داده های جذاب تر و نزدیک تری به واقعیت تغییرات قیمت برای معامله گری در بازار اقدام کنید. آموزش و استفاده از روش های پرایس اکشن مدرن بسیار حرفه ای است و شما باید وقت بسیار زیادی را برای یادگیری این روش ها در نظر بگیرید تا در نهایت بتوانید با استفاده از آنها قدرت معاملاتی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

شایان ذکر است که روش هایی که در حال حاضر برای معاملات بر اساس تحلیل پرایس اکشن مورد استفاده قرار می گیرند قدرت قابل توجهی داشته و این روش ها حتی میتوانند رفتار بازیگران اصلی بازارهای مالی را نیز با میزان خطای بسیار پایین برای شما مدلسازی نمایند. به همین دلیل است که استفاده از آن ها به شدت در حال رواج پیدا کردن است و در حال حاضر اکثریت قریب به اتفاق معامله گران در بازارهای مالی از این روش تحلیلی برای بهینه کردن معاملات خود استفاده می نمایند. در ادامه به معرفی لیست کامل سبک های پرایس اکشن مدرن نیز برای شما خواهیم پرداخت.


بهترین سبک های پرایس اکشن کلاسیک


نوبت به این رسیده که بهترین سبک های پرایس اکشن کلاسیک را به شما معرفی نماییم. خیلی به دنبال معرفی تاریخچه و سابقه این روش معاملاتی به شما عزیزان نیستیم اما همین قدر باید بدانید که استفاده از این روش معاملاتی در ابتدا در بازار بورس نیویورک و بازارهای بورس جهانی رواج پیدا کرد و سپس در بازار فارکس شاهد شکوفایی آن بودیم و اکنون در تمام بازارهای مالی از جمله بازار ارز دیجیتال و بازار بورس ایران نیز از آن به میزان قابل توجهی استفاده میشود.

بهترین سبک های پرایس اکشن الگو ها و ابزارهای بسیار زیادی در این روش تحلیلی به وجود آمده اند که شما می‌توانید از تمام آنها در معاملات خود بهره ببرید که منجر به دریافت سیگنال های بسیار زیاد و قدرتمند برای شما شده و همچنین باعث می شوند تا شما بتوانید با درصد موفقیت قابل توجهی معاملات خود را در بازار به سرانجام برسانید. اگر شما به دنبال آموزش تحلیل تکنیکال باشید احتمالاً اولین سرفصل‌های در نظر گرفته شده برای این آموزش ها مربوط به الگوهای موجود و تعریف شده در پرایس اکشن کلاسیک خواهد بود.

در ادامه سعی می‌کنیم تا اصلی‌ترین و مهم‌ترین الگوها به ابزار هایی که در این روش تحلیلی به وجود آمده و شما می توانید از آنها برای انجام معاملات خود استفاده نمایید را با شما در میان بگذاریم. توصیه می کنیم که حتماً به صورت کامل و جامع این ابزارها و الگو ها را یاد بگیرید تا در نهایت با استفاده از آنها بتوانیم یک تحلیل کامل و جامع از نمودار قیمت در بازار های مالی داشته باشید و ما همراه کردن سایر روش‌های تحلیلی قدرت معاملاتی خود را با آنها به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

مهم ترین و جذاب ترین نکته که درباره بهترین سبک های پرایس اکشن کلاسیک باید با نشانه داشته باشیم این است که استفاده از این روش ها به عنوان تاییدیه و همراه با سایر استراتژی های معاملاتی بسیار رواج دارد و اگر شما هم نخواهد که به صورت مستقیم از این روش ها برای معاملات خود در بازارهای مالی استفاده کنید می توانید از آنها به عنوان تاییدیه برای سایر استراتژی ها استفاده نمایید یا همراه با سایر استراتژی های این روشها را نیز بر روی نمودار قیمت پیاده سازی کنید.

۱- الگوهای هندسی


معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن کلاسیک را با بررسی الگوهای هندسی و نحوه استفاده از آنها در بازارهای مالی را با شما در میان می گذاریم. احتمالا اگر تجربه بسیار اندکی در استفاده از پرایس اکشن در معاملات بازارهای مالی داشته باشید با الگوهای هندسی در این روش تحلیلی آشنا هستید. استفاده از عنوان الگوهای هندسی برای این دسته از روش‌های تحلیلی به این دلیل است که شما در واقع با تشکیل الگوهای هندسی مختلف مانند مثلث و مستطیل یا پرچم می توانید برای تجزیه و تحلیل و آنالیز قیمت اقدام کرده و در نهایت درباره آینده آن تصمیم بگیرید.

الگوهای هندسی به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

 • الگوهای هندسی ادامه دهنده روند
 • الگوهای هندسی معکوس کننده روند

وقت شما شاهد به وجود آمدن الگوهای هندسی ادامه دهنده روند در نمودار قیمت باشید می توانید بر اساس استراتژی مرتبط با این الگوها برای ورود به معاملاتی در جهت روند اصلی اقدام نمایید و در صورت به وجود آمدن الگوهای هندسی معکوس کننده روند حتماً بر اساس استراتژی مربوط به این الگو ها می توانیم برای انجام معاملاتی در جهت معکوس روند اصلی وارد معامله شوید.

اصلی ترین الگوهای هندسی ادامه دهنده روند کاربرد بسیار زیادی داشته و شانس موفقیت با استفاده از آن ها در بازار به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند به شرح زیر هستند:

 • الگوی مستطیل
 • الگوی پرچم
 • الگوی مثلث
 • الگوی کنج

اصلی ترین الگوهای هندسی معکوس کننده روند که کاربرد بسیار زیادی داشته و در صورت دقت به استراتژی معاملاتی مربوط به آنها میتوانید از آنها برای انجام معاملات موفق استفاده کنید به شرح زیر هستند:

 • الگوی دوقلو
 • الگوی سه قلو
 • الگوی مثلث
 • الگوی سر و شانه

در صورتی که چنین الگوهایی را در یک روند مشاهده نمایید احتمالاً روند مورد نظر به انتها رسیده و در صورتی که خط تریگر هر یک از این الگو ها شکسته شود شما می توانید برای انجام معاملات در جهت شکست اقدام نمایید.

اگر به دنبال استفاده از الگوهای هندسی برای انجام معامله در بازارهای مالی هستید دقت به نکات زیر می تواند برای شما شرایط بهتری را فراهم آورد:

 • این دسته از الگوها در تمام بازارهای مالی کاربرد داشته و احتمال موفقیت قابل توجهی را نیز می‌توانیم برای آنها متصور باشیم.
 • اکثر کاربران در بازارهای مالی که با کمترین دانش تحلیل تکنیکال وارد بازار شده‌اند نیز معمولاً الگوهای هندسی را می شناسند و بر اساس آن ها ترید می کنند.
 • بسیار مهم است که شما خط ما بر اساس استراتژی مربوط به هر یک از این الگوها برای انجام معامله با آنها اقدام نمایید.
 • هر چقدر تایم فریم معاملاتی مربوط به تشکیل الگو بیشتر باشد اعتبار آن در بازار بیشتر خواهد بود.
 • چه در بازار فارکس و چه در بازار ارز دیجیتال و همچنین بازار بورس ایران می توانید از این الگوها استفاده کنید.
 • در صورتی که شما الگوهای هندسی را با سایر استراتژی های معاملاتی و انواع سبک های تحلیل تکنیکال ترکیب کنید و قدرت معامله گری بسیار زیادی را برای خود ایجاد خواهید کرد.
 • در صورتی که شما از استراتژی معاملاتی مربوط به هر یک از الگوهای هندسی استفاده نکنید و این استراتژی ها را در معاملات خود رعایت نکنید قدرت معامله گری با استفاده از این الگو ها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.
 • با ترکیب یک روش مدیریت سرمایه و همچنین بالا بردن قدرت روانشناسی در معاملات در بازارهای مالی می توانید احتمال موفقیت خود را با استفاده از الگوهای هندسی به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

۲- کندل استیک


معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن کلاسیک را با بررسی و معرفی الگوهای کندل استیک در بازارهای مالی ادامه می دهیم. الگوهای کندل استیک که با اصطلاح الگوهای شمعی نیز از آنها یاد می‌شود و توسط یک تحلیلگر ژاپنی به وجود آمده و از زمان های بسیار قدیم در معاملات بازار بورس توسط ژاپنی ها استفاده می شد. این الگوها دقیقا مانند الگوهای هندسی قدرت قابل توجهی برای انجام معامله را در تحلیل بازارهای مالی ایجاد می کند و در حال حاضر از جمله سبک های رایج در تحلیل بازار های مالی نیز هستند.

بهترین سبک های پرایس اکشنالگوهای شمعی در ارز دیجیتال و الگوهای کندل استیک در بورس ایران قدرت معاملاتی قابل توجهی را برای شما ایجاد خواهند کرد و همچنین شما می توانید از الگوهای شمعی در فارکس نیز برای انجام معامله در تمام تایم فریم ها استفاده کنید. دقت داشته باشید که یکی از مهم‌ترین ابزارهای لازم برای ساخت استراتژی های معاملاتی چه در پرایس اکشن کلاسیک و چه در پرایس اکشن مدرن همین الگوهای شمعی هستند که با استفاده از آنها میتوانید در بهترین نقاط برای انجام معامله و فرود به پوزیشن اقدام نمایید و حد ضرر معاملاتی خود را نیز به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

الگوهای شمعی در پرایس اکشن کلاسیک به دو دسته الگوها تقسیم می شوند:

 • الگوهای ادامه دهنده روند
 • الگوهای کندل استیک که معکوس کننده روند

تعریف این الگوها دقیقاً مشابه با مواردی است که در الگوهای هندسی به آنها اشاره کردیم. بسیار مهم است که شما به درک کاملی نسبت به ماهیت و روانشناسی الگوهای کندل استیک در تحلیل تکنیکال برسید و حتماً بر اساس این ماهیت و روانشناسی از آنها در بازار استفاده نمایید. زیرا حفظ کردن شرایط ظاهری الگوهای کندل استیک به هیچ وجه نمی تواند ضامن موفقیت شما در معاملات باشد و در بیشتر مواقع الگوها در بازار واقعی با آن چیزی که تعریف شده با تفاوت های روبرو می شوند که عدم شناخت ماهیت این الگوها می تواند شما را در چنین مواقعی با چالش‌هایی همراه سازد.

از جمله اصلی ترین و مهمترین الگوهای کندل استیک که می‌توانید از آن برای انجام معامله در بازارهای مالی استفاده کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

 • الگوهای کندل استیک دوجی
 • پین بار
 • چکش
 • هارامی
 • اینگالف
 • ستاره شامگاهی
 • ستاره صبحگاهی
 • ستاره ثاقب
 • مرد دار آویز
 • مارابزو
 • سه کلاغ سیاه
 • سه سرباز سفید

تمام این الگوها شرایط خاص معامله گری را با خود به همراه دارند و در صورتی که شما بتوانید آنها را برای نمودار شمعی در بازارهای مالی تشخیص دهید به راحتی می توانید از آنها برای انجام معامله در بازار مورد نظر خود استفاده نمایید. نکات زیر می توانند شرایط بهتری را برای استفاده از الگوهای کندل استیک در معاملات بازارهای مالی برای شما ایجاد کنند:

 • استفاده از این الگو ها به تنهایی برای انجام معاملات ریسک بالایی دارد و توصیه به این موضوع نداریم.
 • ترکیب این الگوها با سایر روشهای پرایس اکشن می تواند قدرت معامله‌گری فوق العاده بالایی را برای شما ایجاد کند.
 • استفاده از الگوهای کندل استیک در تایم فریم های بالاتر اعتبار بیشتری را برای این الگو ها برای شما به ارمغان می آورد.
 • بسیار مهم است که قبل از ورود به معامله منتظر باشید تا الگوهای شمعی در بازار کامل شوند و سپس معامله خود را در بازار آغاز نمایید.

۳- فیبوناچی


معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن کلاسیک را با بررسی یکی از مهمترین ابزارهای مورد استفاده در این روش تحلیلی یعنی ابزار فیبوناچی ادامه میدهیم. فیبوناچی یک ریاضیدان بزرگ است که زنجیره ای از اعداد را کشف کردم و این شد که تمام نظم های طبیعی بر اساس همین زنجیره اعداد رفتار می نمایند. تحلیل گران و معامله گران بزرگ بازارهای مالی با کمی تغییرات زنجیره اعداد کشف شده توسط فیبوناچی را برای انجام معامله و تحلیل در بازارهای مالی نیز مورد استفاده قرار داده اند و نتیجه بسیار شگفت انگیزی برای این روش تحلیلی به وجود آمد.

به صورت کلی دو ابزار برای تحلیل به روش فیبوناچی در تحلیل تکنیکال در اختیار شما قرار می گیرد که می‌توانید از هر دوی این ابزار برای تعیین بهترین نقاط ورود به بازار و همچنین اهداف قیمتی استفاده کنید. در واقع ابزارهای مورد استفاده در فیبوناچی دارای درصد هایی از موج های قبلی تشکیل شده در نمودار قیمت هستند که نشان از این دارند که موج جدید به وجود آمده می‌تواند تحت تاثیر موج قبلی در درصدهای مشخصی با نوسان در جهت معکوس همراه شود که این درصدها همچنین پتانسیل بسیار بالایی برای برگشت کامل روند موجود نیز دارند.

وقتی قیمت به هریک از درصد های تعریف شده در ابزار فیبوناچی برخورد می نماید این احتمال را میتوانیم برای آن متصور باشیم که قیمت در جهت معکوس حداقل برای یک یا چند کندل برگردد و به همین طریق شما می‌توانید معاملات فوق العاده ایده آل و جذابی را در بازار برای خود رقم بزنید.

البته استفاده از ابزار فیبوناچی برای انجام معامله در بازار نیاز به تسلط کافی به روش های شیخ گرفته با استفاده از این ابزار دارد و حتما شما باید دانش کافی برای به کارگیری این ابزار را داشته باشید تا در نهایت بتوانید معاملات موفق را برای خود رقم بزنید. بسیاری از افراد در حال حاضر از ابزار فیبوناچی برای تعیین بهترین نقاط ورود و همچنین اهداف معاملاتی استفاده می نمایند. در این بین کسانی هم هستند که به دلیل نداشتن شناخت کافی نسبت به ابزار فیبوناچی و نحوه بکارگیری آن در استفاده از آن دچار چالش شده و در نهایت به این نتیجه می‌رسند که فیبوناچی نمی تواند قدرت معامله‌گری قابل قبولی را برای آنها به ارمغان آورد.

تجربه ثابت کرده که ابزار فیبوناچی می تواند یکی از بهترین و جذاب ترین ابزارها برای معاملات اسکالپ در بازه های زمانی کوتاه مدت در بازارهای مالی باشد و اگر شما در دوره آموزش ارز دیجیتال یا دوره آموزش بورس شرکت کرده باشید می توانید استراتژی های معاملاتی قدرتمند مربوط به ابزار فیبوناچی را درک کنید.

۴- هارمونیک تریدینگ


معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن کلاسیک را با بررسی و ارزیابی الگوهای هارمونیک در فرایند معاملات در بازار های مالی ادامه می دهیم. الگوهای هارمونیک الگوهایی هستند که با توجه به نحوه نوسانات قیمت در گذشته به وجود آمده اند و به صورت دائم در نمودار قیمت شاید تکرار شدن آنها هستیم. وقتی یک الگوی هارمونیک در نمودار قیمت شکل می گیرد انتظار داریم تا دوباره همان رفتاری که در گذشته با تشکیل این الگو در قیمت به وجود آمده بر روی آن شکل بگیرد و بر همین اساس ما میتوانیم معاملات خود را در بازار تنظیم کنیم.

بهترین سبک های پرایس اکشنالگوهای هارمونیک را می توان در تمام بازارهای مالی با قدرت قابل توجهی استفاده کرد و این الگو ها از هیچ گونه محدودیتی با خود به همراه ندارند. البته امکان بهینه سازی انجام معامله با استفاده از الگوهای هارمونیک با ترکیب آنها با سایر سبک های معاملاتی نیز به راحتی وجود دارد و اگر شما بتوانید استراتژی معاملاتی شکل گرفته بر اساس این الگوها را با سایر سبک های معاملاتی ترکیب کنیم می توانیم قدرت قابل توجهی را در معاملات خود در بازار به وجود آورید.

نکته بسیار مهمی که درباره الگوهای هارمونیک باید به آن اشاره داشته باشیم این است که تعداد بسیار زیادی از معامله گران در بازارهای مالی شناخت کافی نسبت به الگوها داشته و به همین دلیل استفاده از آن ها رایج شده است. رایج شدن یک روش تحلیلی در بازارهای مالی باعث می‌شود تا قدرت آن افزایش پیدا کند و شانس موفقیت در معامله گری با استفاده از آن نیز بالا برود. وقتی کاربران و معامله‌گران بسیاری از یک الگو برای انجام معاملات خود در بازار استفاده می نمایند احتمال اینکه الگوی مورد نظر عمل کند به مراتب افزایش پیدا می‌کند و به همین دلیل است که الگوهای هارمونیک همچنان قدرت قابل توجهی در معاملات بازارهای مالی ایجاد می نمایند.

البته نکته بسیار مهم درباره استفاده از الگوهای هارمونیک برای انجام معامله در بازار این است که شما حتما بر اساس استراتژی های مشخص از آنها استفاده نمایید و به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی از این استراتژی ها عدول نکنید.

۵- سطوح حمایت و مقاومت


معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن کلاسیک را با بررسی شرایط استفاده از سطوح حمایت و مقاومت در معاملات بازارهای مالی ادامه می دهیم. حمایت و مقاومت تعریف کاملاً مشخصی در تحلیل تکنیکال داشته و استفاده از آنها برای پیش بینی روند قیمت یک روش بسیار قدیمی است که هنوز هم اطلاعات قابل توجهی دارد و بسیاری از معامله‌گران با احتمال موفقیت بالا از این روش ها استفاده می نمایند.

انواع مختلفی از حمایت ها و مقاومت ها در نمودار قیمت وجود دارد که در صورتی که قیمت در مسیر خود به آنها برخورد نماید احتمال واکنش را باید بسیار زیاد بدانیم و به همین دلیل است که خیلی از کاربران در مواقع برخورد قیمت با این نواحی به دنبال انجام معامله در بازار هستند.

برخلاف گذشته که از حمایت و مقاومت به عنوان یک خط در تحلیل تکنیکال استفاده می شود در حال حاضر بیشتر از سطوح حمایتی و مقاومتی استفاده می‌شود که قدرت تحلیلی بیشتری را برای معامله گر ایجاد می نماید و شانس موفقیت وی را در بازار به میزان قابل توجهی افزایش میدهند.

البته که امکان استفاده مستقیم از سطوح حمایت و مقاومت برای انجام معامله در بازارهای مالی مانند بازار فارکس یا بازار ارز بیشتر و حتی بازار بورس وجود دارد اما نکته بسیار مهم این است که شما می‌توانید با ترکیب آنها با سایر استراتژی ها مانند الگوهای کندل استیک یا ابزار فیبوناچی قدرت معاملاتی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید و شانس موفقیت در معاملات را در بالاترین سطح قرار دهید.

حمایت ها و مقاومت ها نه فقط در پرایس اکشن کلاسیک بلکه در سایر روش‌های تحلیلی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند و کمتر تحلیل گری را می توانید پیدا کنید که بر روی نمودار تحلیل خود از این سطوح استفاده نکند. حتی معامله‌گران که به صورت مستقیم از سطوح برای ورود به پوزیشن های مختلف استفاده نمی کنند حتماً از آنها برای تاییدیه های بیشتر برای معاملات خود بهره می برند.

۶- کانال و خطوط روند


معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن کلاسیک را با بررسی یکی دیگر از سبک های تحلیلی در این روش یعنی کانال ها و خطوط روند ادامه میدهیم. وقتی شما تمام خطوط روند و کانال های حال حاضر روند فعلی برنامه نمودار قیمت را ترسیم نمایید در واقع در حال شرطی سازی قیمت هستید که این مهم می تواند نحوه تغییرات آن را به صورت کامل برای شما مدل سازی کند.

بهترین سبک های پرایس اکشنوقتی شما یک کانال کاملاً روشن و واضح بر روی نمودار قیمت ترسیم کرده باشید به راحتی می توانید مشاهده کنید که با هر بار برخورد قیمت به سقف و کف کانال شاهد برگشت آن خواهیم بود و شما از همین تکنیک می توانید برای ورود به معامله و انجام معاملات موفق در بازار استفاده کنید.

همچنین وقتی که خطوط روند یا سقف و کف کانال ها شکسته میشوند احتمالاً روند جدیدی در نمودار قیمت به وجود آمده و شما می توانید از این دیدگاه نیز برای ورود به معاملات در بازار های مالی استفاده نمایید.

ترسیم خطوط روند و کانال ها بر روی نمودار قیمت یکی از اقداماتی است که معمولاً تمام تحلیل گران در ابتدای شروع تحلیل قیمت آن را انجام می‌دهند و به همین دلیل ممکن است چشم اکثر کاربران به معامله اتفاق افتاده با استفاده از این ابزار بیفتد. از این رو است که با ترسیم خطوط می توانید دیدگاه تعداد بسیار زیادی از معامله گران در بازارهای مالی را درباره شرایط قیمت یک سهم و یا یک دارایی در بازارهای مالی تشخیص دهید و معاملات خود را بر این اساس در پیش بگیرید. البته نکته بسیار مهم درباره استفاده از کانال ها و خطوط روند برای انجام معامله ترکیب آنها با سایر استراتژی ها مانند الگوهای کندل استیک در بازار است که می تواند شانس موفقیت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

۷- واگرایی


معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن کلاسیک را با بررسی شرایط استفاده از واگرایی ها برای معامله گری در بازارهای مالی ادامه می دهیم. واگرایی ها یکی از قدرتمندترین نشانه های برگشت روند در نمودار قیمت هستند و اگر شما در بازارهای مالی بر روی نمودار های مختلف دقت لازم را داشته باشید به این نتیجه خواهید رسید که هیچ تغییر روندی در بازار رخ نمی دهد مگر اینکه یک واگرایی در انتهای روند قبلی شکل گرفته باشد.

واگرایی در نمودار قیمت به این معنا است که قیمت در یک روند صعودی بتواند قله جدیدتری بالاتر از قله قبلی تشکیل دهد اما اندیکاتورها موفق به تشکیل قله جدید بالاتر از قله قبلی نشود. همچنین در یک روند نزولی نیز ممکن است قیمت موفق به تشکیل دره جدید پایین تر از دره قبلی شود اما در اندیکاتور چنین اتفاقی نیفتد. در چنین مواقعی شما می‌توانید به این نتیجه برسید که در نمودار قیمت ماجرایی رخ داده و امکان برگشت روند با احتمال بسیار زیادی وجود دارد.

نکته بسیار مهم در این باره این است که تمام برگشت های روند در نمودار قیمت به صورت ۱۰۰ درصد همراه با یک واگرایی رخ می‌دهد اما تشکیل هر واگرایی به معنای برگشت روند نخواهد بود. با توجه این به این نکته شما میتوانید با استفاده از واگرایی ها و ترکیب آن با یک استراتژی معاملاتی عالی قدرت بسیار زیادی را برای معاملات خود در بازارهای مالی ایجاد کنید.

به عنوان مثال اگر قیمت به سقف کانال و یا خط روند خود برخورد نماید و در همان لحظه شاهد به وجود آمدن یک واگرایی بر روی نمودار باشید می‌توانید به این نتیجه برسید که به احتمال زیاد روند برگشت خواهد خورد و می‌توانید در جهت برگشتی روند وارد معامله شوید. به همین ترتیب امکان ترکیب سایر روش های معاملاتی با واگرایی ها نیز وجود دارد که شانس موفقیت شما را با استفاده از این سبک معاملاتی به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.

۸- مومنتم


معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن کلاسیک را با بررسی یکی دیگر از روش های معاملاتی یعنی دقت به مومنتوم در نمودار قیمت ادامه می دهیم. مومنتم در ماهیت همان معنی را میدهد که این در علم فیزیک آن را یاد گرفته اید. در نمودار قیمت شیب نمودار نشان دهنده مومنتوم حرکت آن در جهت روند است. اگر شیب نمودار قیمت در یک روند به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند به این معنا است که مومنتوم حرکت آن افزایش پیدا کرده که این دو در نهایت این نتیجه را به ما می دهند که روند فعلی قدرت بسیار زیادی دارد.

همچنین اگر شیب نمودار قیمت به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند نشان دهنده کاهش مومنتم در آن خواهد بود که این دو در کنار هم این نتیجه را برای ما به ارمغان می آورند که روند فعلی بسیار ضعیف شده است و احتمال برگشت روند وجود دارد.

با این دو دیدگاه شما به راحتی می‌توانید نمودار قیمت را مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار داده و با استفاده از یک استراتژی معاملاتی مناسب سرمایه گذاری موفقی را در بازار برای خود رقم بزنید. همانطور که متوجه شدید استفاده از مومنتوم به صورت مستقیم برای ورود به معامله و تعیین بهترین نقاط ورود و خروج امکان پذیر نیست اما این روش می‌تواند قدرت بسیار زیادی برای تعیین بهترین محل های برگشت قیمت و یا ادامه روند را به شما نشان دهد و ترکیب آن با یک استراتژی معمولی نیز قدرت قابل توجهی برای معاملات شما ایجاد خواهد کرد.

بهترین سبک های پرایس اکشن

۹- محدوده رنج


معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن کلاسیک را با بررسی یکی دیگر از روش های معاملاتی و تحلیلی در پرایس اکشن کلاسیک یعنی محدوده رنج ادامه میدهیم. محدوده رنج اصطلاحاً به بخش‌هایی از نمودار قیمت گفته می‌شود که در آن یک روند صعودی و نه یک روند نزولی وجود دارد و قیمت دائماً در حال نوسان در یک محدوده بسیار کم به سمت بالا و پایین است. در چنین حالتی می گوییم که قیمت یک محدوده رنج تشکیل داده و در صورتی که این محدوده به سمت بالا یا پایین بشکند احتمالاً باید شاهد یک حرکت شارپی و شدید باشیم.

وقتی شما بر روی نمودار قیمت یک محدوده رنج مشاهده کردید می توانید با مشخص کردن سقف و کف این محدوده منتظر باشید که قیمت از یکی از آنها عبور کرده و تثبیت نماید و سپس در جهت شکست وارد معامله شوید. استفاده از محدوده رنج برای انجام معامله در بازارهای مالی شرایط بسیار ایده آلی را برای معامله گران به وجود می‌آورد و به همین دلیل این سبک معاملاتی بسیار رایج شده است.

با توجه به اینکه معمولاً در بازار بورس ایران شاهد به وجود آمدن محدوده رنج نیستیم اما در بازارهای مالی مدرن مانند بازار ارز دیجیتال و بازار فارکس این محدوده ها به وفور مخصوصاً در تایم فریم های کوتاه مانند یک ساعت و ۱۵ دقیقه تشکیل می شوند و شما با ترسیم سقف و کف این محدوده‌ها می‌توانید سیگنال های قدرتمندی را دریافت کنید و از آنها برای سرمایه گذاری ایده‌آل استفاده نمایید.

نکته بسیار مهمی که درباره معامله گری با محدوده رنج باید به آن اشاره کنیم استفاده از یک استراتژی معاملاتی مناسب برای این محدوده ها است. زیر و بارها مشاهده شده که قیمت لحظه موفق شده سقف و کف محدوده رنج را به سمت بالا یا پایین بشکند اما شکست مورد نظر یک شکست فیک بوده و دوباره شاهد برگشت قیمت به داخل محدوده بوده ایم. در صورتی که شما از یک استراتژی معاملاتی جذاب برای ورود به معامله در این مرده ها استفاده نکنید ممکن است تحت تاثیر این شکست ها قرار گرفته و درصد قابل توجهی از دارایی های خود را در بازار از دست بدهید. در حال حاضر استراتژی های معاملاتی بسیار زیادی برای استفاده در معامله گری در محدوده رنج وجود دارند که می‌توان با استفاده از آنها قدرت معاملاتی ایده آلی را ایجاد کرد.

۱۰- پیوت تریدینگ


معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن کلاسیک را با بررسی یکی دیگر از روش های معاملاتی یعنی پیوت تریدینگ ادامه میدهیم. در این روش تحلیلی شما می‌توانید با مشخص کردن پیوت های اصلی قیمت در روز گذشته بر اساس رفتار قبلی برای معامله گری در بازار در روز جدید اقدام کنید. برای مشخص کردن پیوت ها بر روی نمودار قیمت در حال حاضر اندیکاتور های مختلفی وجود دارد که شما می توانید به صورت رایگان از آنها استفاده نمایید. اگر از اندیکاتور ها برای مشخص کردن پیوت ها استفاده کنید حتماً باید از بهترین فرمول ها در این باره استفاده کرده و پیوت های روزانه را بر روی قیمت جفت ارزها در بازار فارکس مشخص و از آنها برای معامله گری استفاده کنید.

این روش تحلیلی برای بازار ارز دیجیتال و بازار بورس ایران خیلی مناسب نیست اما در بازار فارکس می تواند قدرت قابل توجهی ایجاد کند و اگر شما تجربه کافی برای معامله گری در این روش را پیدا کنید می توانید از آن برای انجام معاملات اسکالپ یا نوسان گیری روزانه در بازار فارکس استفاده نمایید. قدرت قابل توجهی در این روش تحلیلی در بازار فارکس وجود دارد اما به شارژ که حتماً شما همراه با آن از یک استراتژی معاملاتی قدرتمند نیز بهره ببرید.

بهترین سبک های پرایس اکشن


بهترین سبک های پرایس اکشن مدرن


بهترین سبک های پرایس اکشن کلاسیک را به صورت کامل برای شما تشریح کرده و همچنین سر کردیم تا نکات بسیار مهمی برای معامله گری با آن ها را نیز با شما در میان بگذاریم. حالا نوبت به معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن مدرن می رسد که در حال حاضر با جذابیت های بسیار جدی برای معامله گران در بازارهای مالی همراه شده و خیلی از افراد به دنبال استفاده از این روش معاملاتی برای سرمایه گذاری در بازار ها هستند.

تعریفی که در ابتدای مقاله برای پرایس اکشن به شما بیان کردیم را می توانید برای سبک های پرایس اکشن مدرن نیز به کار ببرید و در این روش را نیز خبری است از استفاده از اندیکاتور ها برای تحلیل و پیش بینی قیمت وجود ندارد و شما تنها بر اساس رفتار قیمت در گذشته می توانید آینده آن را پیش بینی و تجزیه و تحلیل کنید.

در ادامه با معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن مدرن نکات لازم برای معامله گری در این روشها را نیز به شما بیان خواهیم کرد تا در نهایت تصمیم بگیرید که کدام یک از این روش ها برای شما مناسب است و به دنبال آموزش و یادگیری آن بروید.

۱- پرایس اکشن کلاسیک


بله شاید تعجب کردید که اولین سبک از انواع سبک های پرایس اکشن مدرن که باید به معرفی آن بپردازیم همان پرایس اکشن کلاسیک است. بعد از گذشت سالها طرز استفاده از پرایس اکشن کلاسیک برای آنالیز و تجزیه و تحلیل نمودار قیمت گذشته در حال حاضر بسیاری از تحلیلگران روش های بسیار مدرنی را به این روش تحلیلی اضافه کرده اند که باعث شده تا هم قدرت آن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند و هم دیگر نتوانیم آنها را به عنوان پرایس اکشن کلاسیک تعریف کنیم.

برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید باید یک مثال ساده را در این باره با شما مرور نماییم. در بالا اشاره کردیم که یکی از روشهای پرایس اکشن کلاسیک برای تحلیل نمودار قیمت استفاده از ابزار فیبوناچی است. اما روشی که در حال حاضر معامله گران و تحلیل گران حرفه ای از آن برای پیاده سازی ابزار فیبوناچی بر روی نمودار قیمت استفاده می نمایند تفاوت بسیار زیادی با شرایط قدیمی دارد و در حال حاضر به هیچ وجه نمی توان این دو را یک روش تحلیلی یکسان در نظر گرفت.

در روش‌های مدرنی که برای استفاده از ابزار فیبوناچی به وجود آمده شما می توانید بر روی نمودار قیمت کلاستر های فیبوناچی را به وجود آورید که از مجموع چندین درصد مختلف توسط این ابزار به وجود آمده اند و قدرت معامله گری بر روی آنها به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. در واقع اگر شانس برگشت قیمت در یک سطح فیبوناچی ۴۰ درصد باشد احتمال برگشت قیمت در یک کلاستر فیبوناچی ممکن است تا ۸۰ درصد افزایش پیدا کند. بر این اساس است که تصمیم گرفتیم که پرایس اکشن کلاسیک را نیز به عنوان یکی از سبک های پرایس اکشن مدرن به شما معرفی کنیم که هرچند ممکن است کمی درباره این دو روش تحلیلی با تناقض روبرو شود اما با این حال هدف ما بالا بردن اهمیت استفاده از روش های جدید به وجود آمده در تحلیل پرایس اکشن کلاسیک بود.

۲- پرایس اکشن ال بروکس


معرفی بهترین انواع سبک های پرایس اکشن مدرن را با معرفی یکی دیگر از روش های تعریف شده در این حوزه یعنی پرایس اکشن ال بروکس ادامه می‌دهیم. آقای ال بروکس یکی از معامله گران موفق و قدرتمند بازارهای مالی است که در این حوزه کاملاً شناخته شده بوده و بسیاری از افراد با استفاده از آموزش های ارائه شده توسط آقای ال بروکس معاملات خود را انجام می‌دهند. ال بروکس همانند بسیاری دیگر از تحلیل‌گران بزرگ تحقیقات بسیار زیادی را در زمینه رفتار قیمت در بازارهای مالی انجام داده که نتیجه این تحقیقات باعث به وجود آمدن روش معاملاتی وی شده است.

بهترین سبک های پرایس اکشنروش معاملاتی آقای ال بروکس یک روش کاملا بهینه شده است که در آن شما با استفاده از حد ضرر های بسیار کوچک می توانید وارد معاملات شوید که سود قابل توجهی برای شما به ارمغان می آورند. اصلی ترین وجه تمایز میان روش معاملاتی آقای ال بروکس با سایر روش های تعریف شده در پرایس اکشن ورود بسیار سریع به معاملات است. در این سبک معاملاتی شما در نقاط فوق العاده بهینه شده ای وارد یک پوزیشن می شوید که همین موضوع باعث می‌شود تا در نهایت حتی در صورت ورود معامله شما به ضرر نیز شرایط برای شما چندان پیچیده نشود.

آقای ال بروکس بیشتر سعی کرده تا نحوه رفتار خریداران و فروشندگان را با یکدیگر مقایسه نماید و با بررسی اینکه کدام یک از این دو دسته قدرت بیشتری دارند معامله خود را نیز در همان جهت انجام دهد. مزیت بزرگ دیگری که می توانیم برای این روش پرایس اکشن اشاره داشته باشیم این است که معامله گران می توانند از این روش تحلیلی هم در تایم فریم های بسیار کوچک یک دقیقه و هم در تایم فریم بسیار بزرگ هفتگی از آن برای انجام معاملات خود استفاده کنند.

روش معاملاتی ال بروکس شباهت بسیار زیادی به پرایس اکشن کلاسیک داشته و با استفاده از ابزارهای مانند سطوح حمایت و مقاومت و خطوط روند را به عنوان اصلی ترین ابزارهای معاملاتی خود در نظر می گیرد. همچنین ویژگی دیگری که می توانیم برای این سبک از معاملات به آن اشاره داشته باشیم عدم نیاز به استفاده از هیچ اندیکاتور ای برای انجام آن است که باعث شده تا امکان ورود به معاملات با سرعت بسیار زیاد را برای معامله گر ایجاد نماید.

۳-  پرایس اکشن لنس بگز


معرفی بهترین انواع سبک های پرایس اکشن مدرن را با بررسی شرایط استفاده از پرایس اکشن لنس بگز ادامه می‌دهیم. آقای لنس بگز یکی از مشهور ترین و بزرگترین تحلیلگران و تریدر ها در بازارهای مالی است که تجربیات بسیار زیادی در فرایند معاملات بازار بورس و بازار فارکس داشته و تحقیقات بسیار زیادی را نیز برای تحلیل گری در این بازار داشته است. وی نتایج حاصل از تحقیقات خود را به صورت کامل در ۴ کتاب قرار داده که شما می توانید به صورت رایگان تمام این چهار کتاب را در اختیار داشته باشید و برای انجام معامله با استفاده از آن‌ها اقدام کنید.

با توجه به اینکه بخش اعظمی از پیش نیازهای لازم برای موفقیت در بازار های مالی مربوط به روانشناسی بازار است بنابراین آقای لنس بگز نیز بخش قابل توجهی از آموزشهای خود را به بررسی روانشناسی در معاملات بازارهای مالی اختصاص داده و سعی کرده تا ذهنیت معامله گران را به سمتی پیش ببرد که حتماً در معاملات خود با ذهنیت برنده وارد شوند تا در نهایت شانس موفقیت آنها به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند.

در کنار آموزش های مربوط به روانشناسی در معاملات بازارهای مالی همچنین می توانید اصول مدیریت سرمایه در معاملات بازار را نیز در این کتاب ها آموزش ببینید و از این اصول نیز برای پیشبرد هرچه بهتر معاملات خود استفاده کنید. همانطور که می دانید مدیریت سرمایه یکی از مهمترین پیش نیاز های موفقیت در معاملات بازارهای مالی است و اگر شما از یکی از روش های مدیریت سرمایه در معاملات خود استفاده کنید احتمالاً خیلی زود با چالش روبرو شده و نتوانید تبدیل به یک معامله گر موفق در بازار شوید ‌

همچنین یکی دیگر از مباحثی که در آموزش های آقای لنس بگز با آن روبرو خواهید شد ستاپ های معاملاتی پرایس اکشن هستند که با استفاده از آنها میتوانید فرصت های معاملاتی مختلف را کشف کرده و به دنبال شکار معاملات موفق در بازار بروید. صدا های معاملاتی معرفی شده توسط آقای لنز بگز در پرایس اکشن به شرح زیر هستند:

 •  ستاپ معاملاتی شکست ناموفق یا شکست فیک
 • ستاپ معاملاتی تست حمایت و مقاومت
 • ستاپ معاملاتی پولبک بعد از شکست حمایت و مقاومت
 • ستاپ معاملاتی پولبک ساده در روند
 • ستاپ معاملاتی پولبک پیچیده در روند

تمام استراتژی های بالا از جمله استراتژی های قدرتمندی هستند که شما از آنها می توانید برای انجام معاملات در بازار های مالی استفاده کنید و البته شانس موفقیت خود را نیز به میزان قابل توجهی افزایش دهید. با استفاده از این روش ها می توانید در تمام بازارهای مالی دست به معامله زده و همچنین با کمترین میزان ضرر با استفاده از یک سیستم مدیریت سرمایه به سود مستمر نیز در بازارهای مالی برسید.

۴- پرایس اکشن RTM


معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن مدرن را با بررسی یکی دیگر از معاملاتی جذاب در بازارهای مالی یعنی چه RTM ادامه می دهیم. این روش معاملاتی یکی از پیچیده ترین ولی موفق ترین روشهای معاملاتی است که می‌توانید از آن برای انجام معاملاتی با شانس موفقیت بسیار بالا استفاده نمایید. برای کسانی که به دنبال استفاده از روش های معاملاتی هستند که نسبت ریوارد به ریسک بسیار بالایی برای آنها به ارمغان آورد این روش تحلیلی می تواند بهترین گزینه باشد که هم امکان استفاده از آن در بازار فارکس و هم امکان استفاده از آن در بازار ارز دیجیتال برای معامله گران وجود دارد.

بهترین سبک های پرایس اکشنپرایس اکشن RTM در واقع با استفاده از تکنیک هایی به دنبال مدلسازی رفتار بازیگران اصلی بازارهای مالی بر روی نمودار قیمت دارد و سعی دارد تا بهترین نقاط را برای ورود به معامله به معامله گر نشان دهد تا هم حد ضرر بسیار کوچکی برای معاملات به ایجاد شود و هم امکان رسیدن به سود های قابل توجه به نسبت حجم وارد شده به معامله برای وی ایجاد شود.

برای این روش تحلیلی دو دسته از الگوهای یعنی الگوهای ادامه دهنده روند و الگوهای بازگشتی تعریف می‌شوند که الگوهای ادامه دهنده روند با عنوان الگو های ™ و الگوهای بازگشتی نیز به عنوان QM معرفی و استفاده می شوند. در اولین قدم در این روش تحلیلی معامله گر یک تایم فریم بزرگ را انتخاب کرده و به بررسی جهت نمودار قیمت می پردازد. در این تایم فریم بایستی پیوت های اصلی نمودار قیمت مشخص شوند که در تایم فریم های پایین تر برای انجام معامله به آنها نیاز پیدا خواهیم کرد.

در یک تایم فریم پایین تر نوبت به این می‌رسد که الگوهای مختلف تحلیلی بر روی نمودار قیمت مورد بررسی قرار بگیرند. یکی از مهمترین برجسته ترین ویژگی ها و احتمالاً مزیت های پرایس اکشن RTM وجود الگوهای بسیار زیاد برای معامله گری در بازار است که باعث می شود تا شما در هر شرایطی بتوانید یک معامله موفق را برای خود رقم بزنید و هیچگونه چالشی از این بابت پیش روی شما قرار نخواهد گرفت. در نهایت در دو تایم فریم پایین تر نسبت به تایم فریم اصلی نیز باید به دنبال پیدا کردن گره های معاملاتی بر اساس الگوهای بازگشتی و یا الگوهای ادامه دهنده روند باشید که مشخص کننده جهت معامله شما خواهد بود.

سبک پرایس اکشن RTM یک سبک بسیار خاص برای تحلیل نمودار قیمت است که با پیچیدگی های بسیار زیادی همراه است و یادگیری تمام الگوهای تعریف شده در این روش تحلیلی نیاز به صرف زمان بسیار زیادی خواهد داشت. حتی بسیاری از معامله‌گران نمی توانم تسلط کامل و کافی بر روی تمام الگوهای تعریف شده در این روش معاملاتی را پیدا نمایند و معمولاً سعی می کنند که تنها با استفاده از چند الگو معاملات خود را در بازارهای مالی پیش ببرند.

همچنین یکی دیگر از مزیت های که میتوانیم برای این سبک از تحلیل به آن اشاره کنیم این است که این شما می توانید هم در جهت روند و هم در خلاف جهت روند در انتهای روندهای صعودی و نزولی برای ورود به معامله اقدام نمایید که نشان از قدرت بسیار بالای ستاپ های معاملاتی تعریف شده در این روش دارد.

اگر به دنبال این هستید که حتماً یک روش معاملاتی قدرتمند را در بازار برای خود ایجاد کنید توصیه می‌کنیم که حتماً این روش پرایس اکشن را به صورت کامل آموزش ببینید و سعی کنید تا شانس موفقیت خود را با استفاده از آن در معاملات خود به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

۵- پرایس اکشن ICT


معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن مدرن را با یکی از بهترین و جذاب ترین سبک ها در این روش تحلیلی یعنی پرایس اکشن ICT ادامه می دهیم. ICT یکی از قدرتمند ترین و جذاب ترین سبک های تحلیلی در پرایس اکشن است که اگر با آن آشنا شده و به قدرت آن پی ببریم می توانید معاملات فوق العاده موفقی را در تمام بازارهای مالی از جمله بازار فارکس و بازار ارز دیجیتال با استفاده از آن رقم بزنید.

انواع سبک های پرایس اکشنمبدل اصلی روش پرایس اکشن ICT معامله گری به نام مایکل هادلستون است. وی ابتدا به عنوان یک اپراتور با بانک‌های بزرگ جهانی برای قرار دادن اردر های خرید و فروش همکاری می کرده است و وظایف این چنینی را به عهده داشته است. البته بانکهای جهانی روش معاملاتی خود را برای هیچ کسی افشا نمی کنند و آقای مایکل نیز به روش معاملاتی بانک های جهانی دسترسی نداشته است. اما همان طور که می دانید اگر شما موفق شوید که بر اساس نوع رفتار بانک های جهانی در بازار فارکس معامله کنید قدرت معاملاتی بسیار زیادی برای شما به وجود آورده خواهد آمد و احتمالاً یک سرمایه ‌گذاری موفق را در بازار رقم خواهید زد.

آقای مایکل در طول سالها همکاری خود با بانکهای جهانی موفق شد تا با استفاده از مهندسی معکوس نوع رفتار بانک ها در بازار فارکس را مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار دهد و در نهایت نتایج حاصل از این تحقیق منجر به پیدایش یکی از سبکهای پرایس اکشن یعنی ICT شد. پس به سادگی می‌توانید درک کنید که این روش تحلیلی در واقع پیاده سازی و مدل سازی رفتار بانک های بزرگ جهانی در بازار است و شما می توانید با استفاده از آن وارد معاملات شوید که بازیگران اصلی فارکس نیز در حال انجام معامله در آن هستند.

در این روش تحلیلی معامله گر با استفاده از ابزارهای مانند اوردر بلاک ها یا بررسی سطوح نقدینگی بازار سعی می کند تا نقاطی را بر روی نمودار قیمت پیدا کند که معمولاً بانکهای جهانی در آن نقاط برای انجام معاملات خود اقدام می نمایند. به همین دلیل استفاده از این روش باعث می شود تا شما در بهترین نقاط وارد معامله شوید و حتی در حد ضرر های بسیار کوچکی را نیز برای خود قائل شوید که در صورت فعال شدن آنها نیز چندان ضرر سنگینی بر روی حساب کاربری شما ایجاد نخواهد شد.

علاوه بر حد ضرر بسیار کوچک مزیت های دیگری را نیز می‌توانیم برای این روش تحلیلی بیان کنیم که یکی از مهم‌ترین آنها عدم نیاز به هیچگونه ابزار خاص است. نه اندیکاتورها و نه ابزارهای مختلف رایج در تحلیل تکنیکال هیچگونه جایگاهی در این روش تحلیلی ندارند و شما قرار است به سادگی و تنها با تکیه بر نمودار شمعی معاملات بانکها را بر روی نمودار قیمت جفت ارز مورد نظر خود تجربه و تحلیل کرده و در نهایت برای انجام معامله اقدام کنید.

تا قبل از اینکه آموزش های لازم برای یادگیری روش پرایس اکشن ICT را پشت سر گذاشته و به درک کامل و صحیحی از این روش معاملاتی برسید احتمالاً با این تصور همراه خواهد بود که این روش بسیار مشکل و یادگیری آن خیلی سخت و پیاده سازی آن نیز پیچیده است. اما وقتی تمام تکنیک های مربوط به آن را فرا گرفتید در تایید کرد که پیاده سازی آن بر روی نمودار بسیار ساده خواهد بود و استفاده از این روش تحلیلی و پیچیدگی زیادی همراه نیست.

نکته بسیار مهم در استفاده از این روش برای تحلیل و پیش بینی آینده قیمت یادگیری تمام مناطق مختلف قیمتی مانند BMS در آن است. بسیار مهم است که شما تک تک جزئیات مربوط به این روش تحلیلی را موبه‌مو فرا بگیرید و در هنگام پیاده سازی آن بر روی نمودار قیمت خود نیز تمام این جزئیات را لحاظ کنید تا در نهایت معاملات شما به میزان قابل توجهی موفق باشند. البته شایان ذکر است که هر چندین روش تحلیلی برای بازار فارکس به وجود آمده است اما امکان استفاده از آن در بازار ارز دیجیتال نیز وجود دارد و شما با کمی شخصی سازی می توانید استراتژی های مهم و اصلی این روش را در بازار ارز دیجیتال نیز به کار بگیرید.

۶- پرایس اکشن پول هوشمند (اسمارت مانی)


معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن مدرن را با بررسی یکی دیگر از روش‌های تحلیلی یعنی اسمارت مانی یا پول هوشمند ادامه می دهیم. احتمالاً درباره پول هوشمند یا اسمارت مانی در معاملات بازار بورس و سایر بازارهای مالی نکاتی را شنیده اید و می دانید که پول هوشمند به چه چیزی اشاره دارد. همانطور که می دانید نوسانات قیمت بر روی یک دارایی بر اساس شرایط عرضه و تقاضا برای آن انجام می پذیرد اما این عرضه و تقاضا را در بازار چه کسی رقم می زند؟

انواع سبک های پرایس اکشنآیا سرمایه های بسیار اندک معامله گران می تواند بر روی جفت ارز یورو به دلار شرایط عرضه و تقاضا را تغییر دهد و یا در هنگام خرید بیت کوین سرمایه های بسیار کم معامله گران می تواند شرایط عرضه و تقاضا را بر روی آن تغییر داده و باعث تغییر روند آن شود؟ اگر معامله گران خرد نمی توانند شرایط عرضه و تقاضا را در دارایی های مختلف تحت تاثیر قرار دهند حالات سوال بسیار مهم اینجاست که چه کسی این فرایند را انجام میدهد؟ بله درست حدس زدید در هر بازار مالی این بازیگران اصلی هستند که شرایط عرضه و تقاضا را بر روی نمودار قیمت ایجاد می نمایند.

در بازار بورس حقوقی ها، در بازار رمز ارزها نهنگ ارز دیجیتال و در بازار فارکس نیز بازیگران اصلی بازار فارکس هستند که شرایط عرضه و تقاضا را بر روی نمودار قیمت تعیین می کنند و روند ها بر اساس نوع معاملات این دسته از افراد شکل می گیرد. با این حساب اگر شما بتوانید تشخیص درستی از نحوه انجام معاملات توسط بازیگران اصلی در بازارهای مالی داشته باشید می توانید در جهت انجام معامله آنها وارد معامله شده و یک سرمایه گذاری فوق العاده جذاب و شیرین برای خود رقم بزنید که احتمال موفقیت در آن تقریباً نزدیک به ۱۰۰ درصد است. البته این مهم به شرط تشخیص درست شرایط معامله گری بازیگران اصلی خواهد بود.

در روش تحلیل گری پول هوشمند یا اسمارت مانی در واقع به دنبال تجزیه و تحلیل و آنالیز برای رسیدن به پاسخ منطقی برای پرسش هستیم. پول هوشمند در واقع اشاره به سرمایه ها و دارایی های بازیگران اصلی دارد که در زمان ورود بر روی یک دارایی شرایط خاصی را برای آن ایجاد می کند و اگر شما بتوانید این شرایط خاص را در نمودار قیمت تشخیص دهید به سادگی می توانید ورود پول هوشمند را تشخیص داده و معاملات خود را بر اساس آن انجام دهید.

همانطور که در بالا متوجه شدید امکان استفاده از روش تحلیلی پول هوشمند یا اسمارت مانی در تمام بازارهای مالی وجود دارد و شما به راحتی می توانید از این روش تحلیلی برای سرمایه گذاری ایده‌آل خود استفاده نمایید. به همین دلیل توصیه می کنید که حرف میزنید روش معاملاتی و تحلیلی را به صورت کامل فرا گرفته و آن را نیز از جمله روش‌های اصلی معامله گری خود قلمداد کنید تا شانس موفقیت شما در بازارهای مالی به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند.

۷- پرایس اکشن عرضه و تقاضا


معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن مدرن را با بررسی یکی دیگر از روش‌های تحلیلی یعنی عرضه و تقاضا در بازارهای مالی ادامه می دهیم. قبلاً در مقاله عرضه و تقاضا در فارکس از سعی کردیم تا این روش تحلیلی را به صورت کامل به شما آموزش دهیم و نکات بسیار مهم معامله گری با استفاده از آن را نیز برای شما تشریح کردیم. در این سبک از تحلیل معامله گر به دنبال پیدا کردن نواحی عرضه و تقاضای موجود بر روی نمودار قیمت از تا معاملات جدید خود را بر اساس آنها انجام دهد.

فرض کنید که شما بر روی نمودار قیمت یک ناحیه عرضه قدرتمند پیدا کرده اید که در صورتی که قیمت دوباره به این ناحیه برسد احتمال افت قیمت در آن بسیار زیاد خواهد بود. معامله گران ای که از سبک معاملاتی عرضه و تقاضا برای معاملات خود استفاده می نمایند در چنین مواقعی برای قرار دادن یک اردر فروش در این ناحیه اقدام کرده و از این طریق اقدام به انجام معامله بر اساس شرایط عرضه و تقاضا می نمایند که می تواند قدرت بسیار زیادی برای معاملات آنها در بازار ایجاد کند.

همانطور که می دانید نوسان قیمت که در بازار فارکس بر روی نیست جفت ارزهای فارکس و چه در بازار ارز دیجیتال بر روی انواع ارز دیجیتال بر اساس شرایط عرضه و تقاضا بر روی آنها انجام می پذیرد. هر چقدر تقاضا برای خرید یک ارز دیجیتال یا جفت ارز افزایش پیدا کند شاهد افزایش قیمت آنها خواهیم بود و هر چقدر عرضه برای آنها افزایش پیدا کند احتمال نزول قیمت در آن به حداکثر شرایط ممکن می رسد. بنابراین اگر شما موفق شوید که شرایط عرضه و تقاضا را بر روی یک سهام یا دارایی آنالیز کرده و به آن برسید می توانید از همین شرایط برای انجام معامله در بازار استفاده نمایید.

در مقاله آموزش تابلو خوانی در بورس سعی کردیم تا به نحوی استفاده از این روش معاملاتی در بازار بورس را نیز به شما آموزش دهیم. در آنجا اشاره کردیم که شما با استفاده از ابزارهای می‌توانید قدرت خریداران و فروشندگان را نسبت به یکدیگر مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار داده و به این نتیجه برسید که بازار به کدام سمت می تواند حرکت کند.

روش تحلیلی عرضه و تقاضا قدرت بسیار زیادی برای معامله گری در بازارهای مالی برای شما ایجاد می کند و اگر شما بتوانید به تسلط کافی و کامل در این روش معاملاتی برسید می توانید معاملات موفقی را برای خود رقم بزنید و یک سرمایه گذاری جذاب را داشته باشید. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این روش تحلیلی ساده بودن استفاده از آن در بازار است که البته با تجربه و کسب مهارت های بیشتر در استفاده از این روش برای شما ساده تر خواهد بود و همین موضوع باعث شده تا شانس موفقیت معامله گران با استفاده از آن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند. همچنین احتمالاً متوجه شدید که از این روش تحلیلی به راحتی می توانید در انواع بازارهای مالی استفاده کنید و البته ترکیب آن با سایر روش های معاملاتی همچنین می‌تواند قدرت معامله گری شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

۸- پرایس اکشن وودز


یکی دیگر از بهترین سبک های پرایس اکشن مدرن که می تواند جذابیت های خاص خود را برای معامله در بازارهای مالی به دنبال داشته باشد پرایس اکشن وودز است. آقای وودز نیز یکی از معامله‌گران بزرگ بازارهای مالی بوده که تصمیم گرفته تا نتایج حاصل از معاملات خود را به صورت یک سبک تحلیلی در اختیار تمام معامله‌گران قرار دارد و شما می توانید از این روش نیز برای انجام معامله در بازارهای مالی استفاده نمایید.

انواع سبک های تحلیل تکنیکالدقت داشته باشید که هر چند ما در این مقاله به دنبال معرفی سبک های مختلف تحلیلی در پرایس اکشن هستیم اما این موضوع به این معنا نیست که این روش های معاملاتی به صورت کاملاً مجزا از یکدیگر باشند و شباهت های بسیار زیادی را می توانیم در آنها مشاهده کنیم. در واقع در بسیاری از این روش ها تنها ابزارها و روش‌های تعیین نقطه ورود به معاملات با یکدیگر تفاوت دارد و در نهایت بسیاری از آنها ممکن است فرصتهای معمولا یکسانی را به شما نشان دهند.

به همین دلیل اگر شما یکی از این روش ها را به صورت کامل آموزش ببینید و به آن مسلط شوید امکان استفاده از آن برای تسلط بر سایر روش ها نیز برای شما وجود خواهد داشت و آموزش سایر روش ها برای شما ساده تر خواهد بود. روش معاملاتی آقای وودز در پاریس کشن شباهت بسیار زیادی به روش معاملاتی آقای لنس بگز دارد و در این روش نیز ۶ ستاپ معاملاتی مشابه به کاربر معرفی می‌شود که با استفاده از آن می توان برای انجام معامله در بازارهای مالی اقدام کرد.

البته پیچیدگی های مربوط به این روش معاملاتی نسبت به ستاپ های معاملاتی آقای لنس بگز بیشتر است. همچنین روش معاملاتی هرچند سابقه بسیار طولانی دارد اما یک روش خیلی رایج نبوده و احتمالاً بسیاری از معامله‌گران آشنایی کافی نسبت به شرایط استفاده از آن در معاملات بازارهای مالی را ندارند.

۹- پرایس اکشن سم سیدن


یکی دیگر از انواع سبک های پرایس اکشن مدرن که باید به معرفی آن بپردازیم پرایس اکشن سم سیدن است. آقای سم سیدن را میتوانیم یکی از بزرگ‌ترین نوابغ انجام معاملات پرایس اکشن در بازارهای مالی بدانیم که ایده های فوق العاده جذابی را برای انجام معامله در این بازار ها ارائه نموده است که اتفاقاً اکثر این ایده ها در حوزه پرایس اکشن هستند. آقای سم سیدن به این عقیده است که استفاده از اندیکاتور های مختلف برای انجام معامله در بازارهای مالی باعث به وجود آمدن چالش بزرگی برای معامله گران می شود و عمل آنها نمی توانند به موقع وارد معاملات خرید و فروش شوند.

وقتی شما از یک اندیکاتور برای ورود به یک معامله خرید استفاده می کنید در واقع بعد از اینکه قیمت رشد قابل توجهی را انجام داده است برای ورود به معامله مورد نظر اقدام می کنید در حالی که قیمت آماده یک اصلاح بوده و ممکن است و به شما وارد ضرر سنگینی شود. به همین جهت آقای سیده بر این عقیده است که استفاده از پرایس اکشن می تواند بهترین شرایط را برای معامله گران برای ورود به معامله ایجاد نماید و وی ترجیح می‌دهد تا با استفاده از سطوح عرضه و تقاضا بهترین شرایط معامله گری را برای خود به وجود آورد.

اصل معامله گری به روش آقای سم سیدن دقت به ساختار بازار است. در این روش ساختار کاملاً مشخص برای روند ها به وجود می‌آید که تا وقتی که این ساختار وجود دارد روند حاضر می تواند به حضور خود در بازار ادامه دهد و نباید در خلاف جهت روند فعلی وارد معامله شد. اما وقتی ساختار موجود در هم میشکند و شرایط برای تغییرات و نوسانات قیمت کاملا تغییر می کند عملاً دیگر نمی توان در جهت روند قبلی وارد معامله شود و حتماً شما باید در جهت شکست ساختار معامله جدیدی را باز کنید.

۱۰- پرایس اکشن نایل فولر


معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن مدرن را با بررسی یکی دیگر از روش های تعریف شده در این حوزه یعنی روش پرایس اکشن نایل فولر ادامه می‌دهیم. آقای نایل فولر یکی از معامله گران موفق به بازارهای مالی است که نتایج حاصل از معاملات خود را به صورت کامل در اختیار معامله گران قرار داده و آموزش های لازم برای ورود به معاملات موفق را ارائه نموده است. آقای نایل فولر اعتقاد بسیار زیادی به دو موضوع بسیار مهم یعنی روانشناسی در بازارهای مالی و البته داشتن یک استراتژی معاملاتی مشخص و پایبند بودن به آن در تمام معاملات دارد.

بخش اعظمی از آموزش های آقای فولر به روانشناسی معاملاتی در بازارهای مالی مربوط می شود. در واقع از نظر ویژگی یک تحلیلگر باید از نظر ذهنی به شرایط رسیده باشد که بتواند حتی در بدترین شرایط و بعد از به وجود آمدن ضررهای بسیار سنگین نیز همچنان بر استراتژی معاملاتی خود پایبند باقی بماند و از آن خارج نشود. همچنین از نظر فولر پایبندی به استراتژی معاملاتی تنها راه موفقیت در بازارهای مالی است و به همین دلیل شرایط بسیار مناسبی را نیز برای تدوین یک استراتژی معاملاتی در نظر گرفته است.

از نظر آقای فولر یک استراتژی معاملاتی باید دارای قوانین کاملاً مشخص و شفاف و ساده باشد تا حتی اگر یک معامله گر که هیچ شناختی نسبت به روش معاملاتی شما ندارد به سادگی بتواند بر اساس این استراتژی به معامله در بازارهای مالی بپردازد. روش معاملاتی آقای فولر نیز بر اساس ساختار بازار و سطوح حمایت و مقاومت است. در این روش معاملاتی کاربران می بایست یک تحلیل کامل و جامع نسبت به نمودار قیمت داشته باشند و بدون استفاده از هیچ گونه اندیکاتوری بتوانند نحوه برخورد قیمت با سطوح حمایت و مقاومت را مدل سازی کرده و بر اساس آن برای انجام معامله در بازار اقدام نمایند.

۱۱- پرایس اکشن آلفونسو مورنو


یکی دیگر از انواع سبک های پرایس اکشن مدرن که باید به معرفی آن بپردازیم روش آقای آلفونسو مورنو است. آقای آلفونسو مورنو یکی از شاگردان آقای سم سیدن است و به همین دلیل روش معاملاتی به شباهت بسیار زیادی به عرضه و تقاضای ارائه شده توسط آقای سم سیدن دارد. البته آقای آلفونسو در واقع سعی کرده تا روش معاملاتی معرفی شده توسط آقای سیدن را کاملاً شخصی سازی نماید و یک سبک جدید معامله گری را به بازار مالی اضافه کند.

یکی از اصلی‌ترین اعتقادات آقای آلفونسو مورنو در فرایند معاملات بازارهای مالی بر این اصل استوار است که به هیچ وجه معامله گر نباید تایمی بسیار زیادی را پشت نمودار باقی بماند و حتماً بعد از تعیین نقاط ورود و حد ضرر و حد سود دیگر نیازی به مراجعه به نمودار برای بررسی های مداوم آن نخواهد بود. این روش تحلیلی باعث می‌شود تا اولاً زمان زیادی برای انجام معامله صرف نظر شود و در ثانی به دلیل عدم دنبال کردن شرایط تغییرات قیمت دیگر نیازی به تحت تاثیر قرار گرفتن معامله گر وجود نخواهد داشت و قدرت روانشناسی معامله گر نیز در شرایط خوبی باقی می ماند.

ماهیت اصلی معامله گری توسط آقای آلفونسو همان عرضه و تقاضا است اما با این تفاوت که وی معتقد است که باید معاملات را در تایم فریم های بالاتر انجام دادن به هیچ وجه را به تایم فریم های پایین برای بررسی شرایط عرضه و تقاضا نرویم. دقیقاً بر همین اساس است که بعد از انجام معامله و تعیین نقاط حد سود و حد ضرر دیگر نیازی به بررسی دائم معامله مورد نظر نخواهد بود و اتفاقی که باید بیفتد می افتد. آقای آلفونسو سعی کرده تا روش جدیدی برای تشخیص سطوح عرضه و تقاضا در بازارهای مالی ارائه نمایند که با استفاده از این روش شما می توانید در تایم فریم های بالاترین سطوح را تشخیص داده و معاملات خود را بر روی آنها تنظیم نمایید.

با توجه به اینکه سطوح عرضه و تقاضا اهمیت بسیار زیادی برای معامله گری در بازارهای مالی دارند روش های بسیار مختلفی برای تشخیص سطوح از سوی معامله‌گران مختلف معرفی شده است که روش های آلفا مثمر نیز یکی از آنها است.

۱۲- پرایس اکشن ریچارد وایکوف


یکی دیگر از بهترین سبک های پرایس اکشن مدرن روش های معروف مربوط به آقای ریچارد وایکوف از به قدرت بسیار زیادی برای انجام معاملات در بازارهای مالی ایجاد می کند و اصلی ترین قدرت روشهای تحلیلی بی نیز به انجام معاملات در بازارهای بورس اختصاص دارد. استفاده از روش پرایس اکشن آقای ریچارد وایکوف برای انجام معاملات در بازارهای بورس که در آن در حال خرید و فروش سهام هستیم اهمیت به مراتب بیشتری نسبت به بازار فارکس دارد و البته به جهت اینکه در بازار ارز دیجیتال نیز در واقع یک دارایی در حال معامله است ممکن است بتوانید از این روش ها برای انجام معاملات خود استفاده کنید و نتایج خوبی از آن به دست آورید.

انواع سبک های پرایس اکشن آقای وایکوف سال‌ها به عنوان یکی از قویترین معامله‌گران در وال استریت مشغول به کار بوده و در طول سال‌های معامله‌گری خود مطالعات زیادی را درباره نحوه رفتار بازیگران اصلی در این بازار داشته است. با توجه به اینکه ماهیت بازیگران اصلی در بازار بورس شباهت بسیار زیادی به بازار ارز دیجیتال دارد به همین دلیل است که روش های آقای ماهی کف را می توان در بازار ارز دیجیتال نیز تا حدی استفاده کرده اما ماهیت بازیگران در بازار بورس با ماهیت بازیگران در بازار فارکس تفاوت های بسیار زیادی دارد و به همین دلیل روش های آقای وایکوف تاکنون برای انجام معاملات در بازار فارکس مورد استفاده قرار نگرفته است.

آقای وایکوف در روش معاملاتی خود سعی کرده تا نوسانات و تغییرات قیمت را در فاز های مختلفی تعریف نماید که در هر یک از این فازها شرایط مشخصی در حال انجام است. دو فاز اصلی معاملاتی روش آقای وایکوف فاز انباشت یا تراکم و فاز توذیع هستند. در واقع آقای وایکوف در معرفی این فازها به دنبال معرفی شرایط ورود پول هوشمند به قیمت سهام مختلف است بنویس اگر ده تا شرایط تشخیص ورود پول هوشمند را با استفاده از این فاز بندی ارائه نماید.

وی در یک نتیجه گیری کلی به این دیدگاه میرسد که سه قانون بنیادی باعث ایجاد نوسانات در قیمت می شوند. اولین قانون همان قانون عرضه و تقاضا است که همه ما با آن آشنا هستیم. دومین قانون بنیادی آقای وایکوف مربوط به اصل علت و معلول است. وی با فاز بندی نحوه نوسانات قیمت در واقع به دنبال پیدا کردن یک علت برای یک معلول که میتواند یک صعود یا یک نزول قدرتمند باشد است. در واقع طبق این قانون هر صعودی در بازارهای مالی یا هر نزولی در بازارهای مالی معلولی علتی هستند که شما قبل از به وقوع پیوستن این صعود و نزول باید آن علت را در بازار مشاهده نمایید.

سومین قانون بنیادی معاملات آقای وایکوف نیز به اصل اقدام در مقابل نتیجه برمیگردد. طبق این قانون نیز هر نتیجه‌ای که شما در تغییرات قیمت در یک دارای مشاهده می‌کنید حاصل یک اقدام و عملی است که در پشت پرده بر روی آن انجام پذیرفته و نتیجه آن را شما به صورت یک صعود یا نزول در بازار مشاهده می کنید. به عنوان مثال یکی از روش هایی که امکان تشخیص چنین اقداماتی را طبق نظریه آقای وایکوف برای ما فراهم می‌آورد دقت به حجم معاملات است.

۱۳- پرایس اکشن بولکوفسکی


یکی دیگر از معامله گران صاحب سبک در روش های پایش اکشن آقای توماس بولکوفسکی است. توماس یکی از بزرگترین معامله گران در بازار بورس آمریکا است که کتاب های بسیار زیادی را برای آموزش هرچه بیشتر معامله گران در این بازار ارائه نموده و اکنون بسیاری از کتاب‌های وی به عنوان منابع مهم برای آموزش الگوهای نموداری در بازارهای مالی هستند.

انواع سبک های تحلیل تکنیکالروش معاملاتی آقای توماس بسیار نزدیک به الگوهای پرایس اکشن کلاسیک است و در واقع سعی کرده تا این الگوها را برای انجام معاملات عالی در بازار بورس بهینه نماید. در این روش شما باید درک کنید که هر کدام از الگوهای نموداری چه قدرتی دارند و چقدر می‌توانند برای شما موفقیت به دنبال داشته باشند. تشکیل یک الگو در کجای نمودار می تواند شانس معامله گری موفق را برای آن به میزان قابل توجهی افزایش دهد در چه زمانی باید از ما نگیری با توجه به یک الگوی نموداری اجتناب کنیم.

اصلی ترین بخش از شیوه معاملاتی آقای توماس روی نحوه تجزیه و تحلیل صنایع مختلف در بازار بورس و سپس اقدام برای خرید و فروش آنها است. در واقع ویس کرده تا یک دیدگاه کامل معاملاتی را برای معامله گران در بازار بورس ایجاد نماید و به همین دلیل است که شما با مطالعه کتابهای می‌توانید صفر تا صد فرایند معامله گری در بازار بورس را آموزش دیده و از آن برای انجام معاملات عالی در این بازار استفاده کنید.

کتاب راهنمای بصری الگوهای نموداری که توسط آقای توماس به رشته تحریر در آمده به زبان فارسی نیز ترجمه شده و در حال حاضر شما می توانید با تهیه این کتاب به صورت کامل الگوهای نموداری را آموزش ببینید و از آنها برای تجزیه و تحلیل قیمت در بازار بورس استفاده کنید.

۱۴- پرایس اکشن منصور ساپاری


آخرین این نوع از انواع سبک های پرایس اکشن که باید به معرفی آن بپردازیم پرایس اکشن منصور ساپاری است. آقای منصور ساپاری یک معامله‌گر اهل کشور مالزی است که در بازارهای مالی فعالیت مینماید و سبک جدیدی از شرایط تعیین عرضه و تقاضا را در بازارهای مالی ارائه نموده است. بخش قابل توجهی از روش های پرایس اکشن مدرن در واقع در حال معرفی روش های بهینه شده برای تشخیص سطوح عرضه و تقاضا هستند و هر کسی بنا به تجربه و تشخیص که در بازارهای مالی برای خود ایجاد کرده روش خاصی را برای این موضوع در نظر گرفته است.

آقای ساپاری که محبوبیت بسیار زیادی در میان بسیاری از تحلیلگران و معامله گران ایرانی دارد و بسیاری از دوره های آموزش پرایس اکشن در سایت های مختلف می‌توانید آنها را پیدا کنید به نوعی آموزش های مربوط به آقای ساپاری هستند تمام آموزش های خود را به صورت رایگان در یوتیوب در اختیار معامله گران قرار می دهد. درصد قابل توجهی از اساتید تحلیل تکنیکال نیز در حال ارائه آموزش های ارائه شده از سوی همین معامله گر هستند.

آقای منصور ساپاری برای معرفی روش پرایس اکشن خود سعی کرده تا نحوه فعال شدن استاپ لاس معامله گران را توسط بازیگران اصلی مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار دهد. در واقع وی سعی کرده تا به نوعی با بررسی روش های معاملاتی در تحلیل پرایس اکشن کلاسیک به بررسی مواردی بپردازد که معمولاً بازیگران اصلی در بازارهای مالی اقدام به فعال کردن استاپ معامله گران در این روش ها می نمایند و از این طریق توانسته یک روش معاملاتی خاص را برای تعیین بهترین نواحی عرضه و تقاضا معرفی نماید. شما می توانید بر اساس روش های معرفی شده از سوی این تحلیلگر معاملات خود را دقیقاً از جایی آغاز کنید که حد ضرر بسیاری از معامله‌گران فعال شده و بازار تازه تصمیم می گیرد که روند فعلی خود را آغاز نماید.

جایی که بازار تمام نقدینگی لازم برای شروع یک حرکت را به دست آورده می تواند بهترین نقطه برای ورود به معامله باشد که در روش آقای ساپاری دقیقاً همین شرایط دنبال می شود.


بهترین سبک پرایس اکشن کدام است؟


سیر تا پیاز بهترین سبک های پرایس اکشن را به صورت کامل و جامع به شما معرفی کردیم و اکنون شما به شناخت اولیه لازم برای این روش های تحلیلی رسیده اید و می توانید در انتخاب یکی از آنها برای معاملات خود عملکرد بهتری را داشته باشید. احتمالاً همراه با ما در زمان مطالعه بهترین سبک های پرایس اکشن با این سوال در ذهن خود روبرو شده اید که بهترین سبک برای انجام معاملات در بازارهای مالی کدام یک از موارد بالا است؟ اگر بگوییم تمام موارد بالا می‌توانند بهترین سبک معاملاتی برای شما باشند تعجب می کنید؟

انواع سبک های تحلیل تکنیکال انتخاب بهترین سبک پرایس اکشن برای انجام معاملات در بازار های مالی به موارد مختلفی بستگی دارد و اگر شما بتوانید تمام جزئیات لازم برای معامله گری در بازار مورد نظر خود را استخراج کنید در نهایت می توانید بهترین سبک پرایس اکشن را نیز برای معاملات خود در نظر بگیرید.

به عنوان مثال اگر شما در یک بازار فعالیت می‌کنید که نوسانات بسیار شدیدی در آن همراه است باید به دنبال استفاده از سبک هایی باشید که حد ضرر معقول را برای شما به وجود می آورند تا در نهایت در صورت ورود معاملات شما به ضرر شرایط خیلی بدی برای شما به وجود نیاید. یا اگر در بازار فعالیت دارد که نوسانات قیمت در آن تقریباً آرام است و هیچگونه چالشی از بابت به وجود آمدن نوسانات قیمت شدید ندارید می توانید از سبک هایی استفاده کنید که به راحتی می‌توانند روند های بسیار بزرگ و قدرتمند را برای شما آشکار نمایند.

همچنین لازم به توضیح است که انتخاب سبک معاملاتی به زمان در دسترس شما برای یادگیری و آموزش نیز بستگی دارد و حتما شما باید در نظر داشته باشید که آموزش برخی از این سبک کار نیاز به ۵ تا ۷ ماه زمان خواهد داشت و اگر شما وقت کافی برای این آموزش را نگذارید عملاً انتخاب روش مورد نظر گزینه خوبی برای شما نخواهد بود.

تجربه ثابت کرده که آموزش و یادگیری تمام سبک های پرایس اکشن خیلی پیچیده نیست و هر کسی با هر میزان دانشی میتواند با کمی سخت کوشی تمامی روش ها را یاد بگیرد و نحوه استفاده از آنها در بازار را نیز بداند. اما نکته بسیار مهم و اصلی قضیه در این است که شما باید برای پیاده سازی این روش ها در بازارهای مالی حتما به تخصص‌های کافی و تجربیات لازم برسید و در غیر این صورت عملاً انجام معامله برای شما به این راحتی ها امکان پذیر نخواهد بود.

بر این اساس توصیه می‌کنیم که ابتدا نوع بازار که به دنبال انجام معامله در آن هستید را انتخاب کنید و سپس با توجه به وقت و هزینه ای که برای آموزش هر یک از انواع سبک های پرایس اکشن در نظر گرفته اید یکی از موارد بالا را انتخاب و آموزش های خود را در آن دنبال نمایید. در کنار آموزش سعی کنید تا الگوها و ستاپ های معاملاتی مربوط به هر روش را در بازار تجربه کنید تا در نهایت در انتهای دوره مورد نظر بتوانیم مانند یک فرد حرفه ای در بازار معامله نمایید. گاهی اوقات استفاده ارزشمند و هدفمند از پرایس اکشن کلاسیک به مراتب می‌تواند قدرت بیشتری برای معاملات شما نسبت به استفاده از روش های پایش اکشن مدرن البته به صورت غیر هدفمند به وجود آورد. به همین دلیل توصیه می کنیم که هر کدام از روش های بالا را که مد نظر قرار دارید حتماً به صورت هدفمند و با برنامه آن را آموزش ببینید و از آن استفاده کنید.


آیا باید تمام سبک های پرایس اکشن را بیاموزیم؟


یکی دیگر از سوالات بسیار مهمی که ممکن از ذهن شما را درباره بهترین سبک های پرایس اکشن به خود مشغول کرده باشد این است آیا باید تمام این روش های معاملاتی را آموزش ببینیم یا تنها آموزشی یکی از این روش ها برای ما کافی خواهد بود؟ برای اینکه این پرسش را به صورت کاملاً حرفه ای به شما پاسخ داده باشیم، لازم است ابتدا چند موضوع بسیار مهم را با شما در میان بگذاریم.

قبل از هر چیزی باید یادآوری کنیم که برخی از سبکهای پرایس اکشن که به معرفی آنها پرداختیم استعداد بسیار زیادی برای ترکیب شدن با سایر روش های معاملاتی دارند و به همین دلیل استفاده از آنها در ترکیب با سایر روشها می‌تواند قدرت معاملاتی شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. به عنوان مثال انواع روش های پرایس اکشن کلاسیک از جمله این روش ها هستند که شما میتوانید با ترکیب آنها با سایر روش ها شانس انجام معاملات موفق را در بازار برای خود به مقدار قابل توجهی افزایش دهید.

انواع سبک های پرایس اکشناز طرف دیگر برخی از روش ها هم هستند که به هیچ وجه امکان ترکیب کردن آنها با سایر روش های معاملاتی وجود ندارد و در صورت ترکیب شدن آنها با سایر روش ها نقاط ضعف بسیار زیادی را در آنها شاهد خواهیم بود و عمل آن چنین امکانی برای معامله گران وجود نخواهد داشت. به عنوان مثال یکی از روش هایی که استعداد کمی برای ترکیب شدن با سایر روش های معاملاتی دارد RTM است. تحلیلگران و حرفهایی که از این روش برای انجام معاملات خود استفاده می نمایند بر این عقیده هستند که کسانی که به دنبال آموزش آن می روند در قدم اول باید تمام ذهنیت خود را نسبت به تحلیل تکنیکال فراموش کنند و سپس مراحل یادگیری و استفاده از ستاپ های معاملاتی در این روش را آغاز نمایند.

با دقت به این نکات به راحتی می‌توانید به این نتیجه رسید که یادگیری و آموزش تمام روش های پرایس اکشن هیچ وجه نمی تواند شرایط خوبی را برای معامله گری برای شما ایجاد کند و ممکن است تا برای شما گیج کننده باشد. به همین دلیل در قدم اول شما باید به دنبال انتخاب بهترین روش از میان سبک‌ های معاملاتی پرایس اکشن برای نوع بازار مورد نظر خود بروید و سپس در کنار بهترین روش یک یا دو روش دیگر را نیز بیاموزید تا قدرت معامله گری شما در بازار افزایش پیدا کند.

در نهایت باید به شما یادآوری کنیم که این روش ها و سبک های معاملاتی نیستند که موفقیت شما را در بازار رقم خواهند زد. خیلی اوقات کسانی را در بازار مشاهده می‌کنیم که تنها با تکیه بر الگوهای هندسی معاملات جذابی را برای خود رقم می‌زنند اما افرادی هم هستند که با شرکت درصد دوره آموزشی تمام روش های بالا را آموخته اما نمی‌توانند از هیچکدام به صورت ایده آل و مناسب برای معاملات استفاده کنند. بر این اساس توصیه می‌کنیم که در قدم اول به دنبال کسب آموزش‌ های حرفه‌ای برای تمام روش‌های بالا نروید و سعی کنید یک روش را به صورت هدفمند و حرفهای بیاموزید.

انواع سبک های تحلیل تکنیکال


مزیت های آموزش انواع سبک های پرایس اکشن


برای کسانی که به دنبال کسب آموزش انواع سبک های پرایس اکشن هستند لازم است تا مزیت‌ها و معایب این آموزش‌ها را نیز در میان بگذارید تا در نهایت توانسته باشیم بهترین شرایط تحلیل گری را در بازارهای مالی برای شما به وجود آوریم. اگر بند قبلی این مقاله را مطالعه کرده باشید به خوبی می‌دانید که آموزش تمام روش های پرایس اکشن به هیچ وجه نمی تواند گزینه خوبی برای شما باشد و حتما باید در این باره به یک نقطه نظر عالی برای خود برسید تا در نهایت تبدیل به یک معامله گر موفق در بازارهای مالی باشید.

برای اینکه به جای اعمال نظر شخصی خود به ذهن شما، یک دیدگاه کاملاً باز برای شما ایجاد کرده باشیم بدون هیچ گونه اظهار نظر شخصی در این بخش مزیت ها و معایب آموزش انواع سبک های پرایس اکشن را برای شما قرار می دهیم تا در نهایت خودتان به یک دیدگاه واحد در این باره برسید. از جمله اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزیت هایی که میتوانیم برای آموزش روش های مختلف پرایس اکشن به آنها اشاره داشته باشیم موارد زیر هستند:

 • آموزش روش های مختلف باعث میشود تا شما بتوانید ستاپ های معاملاتی بسیار زیادی را در اختیار داشته باشید که امکان معاملات بیشتر را برای شما فراهم می آورند.
 • یادگیری روش های مختلف باعث می شود تا شما بتوانید فرصت های بیشتری را در تحلیل قیمت بازار به دست آورید و در نتیجه امکان ورود به معاملات بیشتری را خواهید داشت.
 • آموزش روش های مختلف همچنین باعث می شود تا شما در هر لحظه با دیدگاه معامله‌گران بسیار زیادی آشنا شوید و بدانید که معامله‌گران مختلف در آن لحظه به دنبال انجام چه نوع معامله ای در بازار هستند. از این طریق شما میتوانید معامله خود را بر اساس رفتار اکثریت معامله گران در نظر بگیرید تا شانس موفقیت شما بیشتر شود.
 • همچنین با استفاده از انواع سبک های پرایس اکشن این شرایط برای شما به وجود خواهد آمد تا بتوانید در انواع بازارهای مالی از جمله بازار فارکس یا ارز دیجیتال و بازار بورس از روش‌های مختص آنها استفاده کنید و از این بابت هیچ گونه محدودیتی برای خود ایجاد نکنید. اگر در یک بازار یک روش معاملاتی خیلی جواب خوبی به شما نمی دهد می توانید از سایر روشها در آن بازار استفاده نمایید.

معایب آموزش انواع سبک های پرایس اکشن


اما آموزش انواع سبک های پرایس اکشن معایبی را نیز برای شما به دنبال خواهد داشت که حتماً باید به این معایب نیز دقت کافی داشته باشید. در این بخش سعی داریم تا معایب یادگیری انواع سبک های پرایس اکشن را به شما معرفی کنیم تا بهتر بتوانید در این باره تصمیم گیری کنید.

وقتی شما سبک های تحلیلی بسیار زیادی را آموزش ببینید به احتمال زیاد در روند تحلیل قیمت دچار سرگیجه شده و نمی دانید که در آن موقع باید از کدام روش استفاده کنید. شاید با خود بگویید که نه من دچار سرگیجه نخواهم شد و بهترین روش را انتخاب می کنم اما بهترین تحلیلگران و کسانی که تجربه بسیار زیادی در بازار هم دارند به این نتیجه رسیدند که آموزش روشهای مختلف باعث ایجاد سردرگمی برای آنها شده و به هیچ وجه نمی تواند یک معامله گری موفق را برای آنها رقم بزند.

نکته منفی دیگری که در این باره باید به آن اشاره داشته باشیم این است که این آموزش ها باعث می شود تا شما در هنگام تحلیل با تناقض های زیادی همراه شوید که این تناقض ها یا شما را به سمت معامله اشتباه خواهند که شان و یا شرایطی را برای شما به وجود می‌آورد که اصلاً نمی توانید از فرصت به وجود آمده در بازار استفاده کنید. به عنوان مثال تحلیلگران بسیار زیادی هستند که به صورت کامل به بسیاری از روشهای پرایس اکشن مسلط هستند و آنها را به خوبی بر روی نمودار قیمت پیاده سازی می نمایند. اما این دست از معامله گران می توانند تصمیم بگیرند که با کدام روش وارد معامله شوند و بهترین دیدگاه برای انجام معامله برای آنها کدام است.

یکی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که باعث میشود تا یک معامله گر در بازارهای مالی به قدرت قابل توجهی برسد و شانس موفقیت خود را در فرایند سرمایه گذاری به میزان قابل توجهی افزایش دهد، بالا بردن میزان مهارت ها و تسلط وی به یک روش معاملاتی است. معامله گران بسیار زیادی در بازار های مالی وجود دارند که از روش های خیلی پیچیده برای انجام معاملات خود استفاده نمی‌کند اما همان یک روش ساده ای را که آموزش دیده اند با مهارت بسیار بالا در معاملات خود در پیش می‌گیرند و همین موضوع باعث شده تا آنها تبدیل به معامله‌گران موفق شوند. آموزش روش های مختلف این شانس را از شما خواهد گرفت و به همین دلیل توصیه به استفاده از چنین شرایطی برای شما نداریم.

انواع سبک های تحلیل تکنیکال


بهترین سبک پرایس اکشن برای بازار بورس ایران


حالا نوبت به این رسیده که تجربه خود را در استفاده از بهترین سبک های پرایس اکشن در بازارهای مالی مختلف با شما در میان بگذاریم. البته در حال حاضر خود شما نیز می توانید با توجه به توضیحاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم بهترین انواع پرایس اکشن را برای بازارهای مالی مختلف تعیین کنید و معاملات خود را بر اساس آن انجام دهید.

استفاده از روش های پرایس اکشن که بیشتر برای بازار بورس به وجود آمده می‌توانند قدرت معامله گری بیشتری را در این بازار برای شما ایجاد نماید. روش هایی مانند:

 • لنس بگز
 • سم سیدن
 • بولکوفسکی
 • ریچارد وایکوف
 • ساپاری
 • کلاسیک
 • اسمارت مانی

از جمله بهترین روشهای پرایس اکشن برای انجام معامله در بازار بورس هستند که شما از آنها می توانید برای معامله گری در بازار بورس ایران استفاده نمایید.


بهترین سبک پرایس اکشن برای بازار فارکس


دقت داشته باشید که بازار فارکس متمایز ترین و متفاوت ترین بازار مالی نسبت به بازارهای مالی مانند بورس یا بازار ارز دیجیتال است زیرا در این بازار به هیچ وجه هیچگونه دارایی در حال معامله نیست و شما دائما در حال انجام معامله برای جفت ارزهای مختلف هستید. به همین دلیل حتما باید از استراتژی های ویژه برای خود بازار فارکس استفاده کنید تا احتمال موفقیت شما در این بازار به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند.

 • لنس بگز
 • سم سیدن
 • ساپاری
 • Rtm
 • ICT
 • پول هوشمند
 • عرضه و تقاضا

از جمله بهترین روشهای پرایس اکشن هستند که می‌توانید از آنها برای انجام معامله در بازار فارکس استفاده کنید و با استفاده از این روش ها شانس موفقیت خود را به حداکثر میزان ممکن برسانید.

انواع سبک های تحلیل تکنیکال


بهترین سبک پرایس اکشن برای ارز دیجیتال


در انتها نیز نوبت به معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن برای بازار ارز دیجیتال می رسد. بازار رمز ارزها به دلیل نوسانات بسیار شدید شرایط بسیار خاصی را دارد و استفاده از همه میشی برای انجام معامله در این بازار مناسب نخواهد بود. برای معامله گری در بازار ارز دیجیتال شما باید به دنبال استفاده از روش‌های باشید که حد ضرر بسیار کوچکی برای شما ایجاد می نماید و حتی در صورتی که معاملات شما وارد زیان هم شود ریسک حساب معاملاتی شما چندان بالا نخواهد بود.

 •  RTM
 • iCT
 • پول هوشمند
 • عرضه و تقاضا
 • سم سیدن
 • لنس بگز

از جمله بهترین روش های تعریف شده در پرایس اکشن هستند که شما میتوانید از آنها برای انجام معاملات موفق در بازار ارز دیجیتال استفاده نموده و شرایط خوبی را برای سرمایه گذاری خود در این بازار را رقم بزنید.

جمع بندی


در این مقاله سعی کردیم تا به صورت کامل و جامع به معرفی بهترین سبک های پرایس اکشن بپردازیم و نکات مفیدی برای انتخاب یکی از این سبک ها برای معامله گری در بازارهای مالی را نیز با شما در میان گذاشتیم. سرمایه گذاری در بازارهای مالی با جذابیت های بسیار زیادی همراه است اما به شرطی که شما بتوانید از یک استراتژی معاملاتی قدرتمند استفاده کنید تا شانس موفقیت شما در بازار به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند. اولین قدم و اولین نکته برای انتخاب یک استراتژی معاملاتی قدرتمند شناخته روش های مختلف تحلیلی است. اگر شما مقاله انواع سبک های تحلیل تکنیکال را مطالعه کرده و در کنار آن بهترین سبک های پرایس اکشن را نیز مطالعه کنید در واقع با تمام روش های تحلیلی در بازارهای مالی آشنا شده و می توانید بهترین گزینه را برای انجام معاملات خود در نظر بگیرید.

در سایت کانون بورس با ارائه مقالات آموزش تحلیل تکنیکال برای معامله گری در بازارهای مالی مختلف تمام تلاش ما بر این است تا شرایط و بسترهای اولیه لازم برای معامله گری در بازارهای مالی را برای شما آماده کنیم و در این راستا علاوه بر این مقالات بهترین دوره های آموزشی را نیز در کنار اساتید با تجربه تریدرهای موفق به بازارهای مالی هستند برای شما آماده کرده ایم. در دوره های مرتبط با بازارهای مالی مانند دوره ارز دیجیتال یا دوره فارکس و حتی دوره بورس می توانید بهترین سبک های معاملاتی در این بازار را همراه با استراتژی های شخصی سازی شده را یاد بگیرید و از آنها برای انجام معاملات موفق و ایده آل استفاده کنید.

در انتها شما را دعوت می‌کنیم که اگر تجربه خاصی از هر یک از انواع سبک های پرایس اکشن دارید و یا اطلاعاتی درباره این روشها دارید که در این مقاله به آن پرداخته نشده بود و می تواند راهنمای خوبی برای کسانی باشد که هنوز شناخت کافی نسبت به این روش را ندارند و به دنبال انتخاب یکی از آنها هستند، آنها را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. منتظر شنیدن نظرات چالش‌برانگیز شما درباره بهترین سبک های پرایس اکشن هستیم.

17 پاسخ

  1. به نظرم ict بهترین سبکیه که میشه آموزش دید
   چون هم منبع آموزشاش هست و وین ریت بالایی داره چون شما با موسسات ورود میکنید و دلیل تمام حرکات بازار رو میفهمین

 1. با سلام اطلاعات کاملی بود با تشگر از شما داشتن یکی از این سبک ها کفایت میکند خود من روش لنس بلز رو کار میکنم ولی همان طور که هر کسی اگه تجربه چند ساله در بازار داشته باشه میدونه که تحلیل تکنیکال بخش کوچکی از این فرایند معامله گری هست در حد ۲۰درصد مابقی کار کردن در ۴اصل دیگه روانشناسی بازار روانشناسی ترید مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک از همه مهمتر روانشناسی تریدر میباشد یعنی معامله گری که همه ۴اصل بقیه را رعایت کند و پلن معاملاتی داشته باشد وبه قوانین ۱۰۰درصد پایبند باشد

   1. در مورد موضوع بهترین سبک پرایس اکشن که همخوانی زیادی با بورس ایران دارد شما چند مورد را نام بردید اما من یک نظری دارم که اگر شما آنرا اصلاح کنید ممنون میشم.به نظر من چون معاملات بورس بیشتر بر اساس قدرت عرضه و تقاضا هست من نظرم فقط روی پرایس اکشن عرضه و تقاضا هست.آیا این درسته؟

 2. خیلی خیلی عالی بود از زحمات شما باید قدر دانی بشه و تشکر ما بخش کوچکی از این قدر دانیه امیدوارم موفق باشین

  1. درود بر شما. البروکس هم گزینه خوبی برای بازار فارکس محسوب میشه البته با کمی ریسک بالا. نظر شما رو هم در ویرایش جدید اعمل خواهیم کرد حتما

 3. واقعا مرسی . عالی بود مطالب . عالی .
  یه سوال داشتم .من عرضه تقاضا و ار تی ام و لنس رو خوندم . الان با ترکیبشون دارم کارم میکنم. خوبم هست اوضاع کار .
  از نظر شما سبک ای سی تی و اسمارت مانی کاربردی تر هستند از این سبکها و ارتقا میده سطح کارمون رو یا خیلی تفاوتی نداره و مشابه هستند ؟؟
  چون میخوام فاند و سنتیمنت شروع کنم به خوندن ؟؟
  نظر شما چیه ؟؟؟
  ممنون

 4. سلام ممنونم بابت مطالب
  اسمارت مانی را فرا گرفتم ولی هنوز سردرگم هستم
  بنظرتونبرای بازار فارکس پرایس اکشن لنس بگز فرا بگیرم یا خیر؟

 5. درود به شما
  مقاله بسیار عالی کاربردی و مفیدی بود.
  ولی کاش منابع دسترسی به هریک از این روشها رو پایین هر بخش میذاشتید.
  بشدت دنبال منابع آموزشی ویدیویی پرایس اکشن بصورت دوبله فارسی یا حداقل زیر نویس فارسی هستم.
  اگر منبعی سراغ دارید.
  سپاس گزار می شم معرفی بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: