لوگو کانون بورس

الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال | بهترین روش ترید

الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال
شما در حال مطالعه مقاله ۵ از ۵ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال چیست و آیا می‌توانیم از این الگو پول در بیاوریم؟ صحبت کردن درباره الگوهای مختلف پرایس اکشن که نیاز به استفاده از هیچ اندیکاتوری برای آنها نداریم، جذابیت‌های بسیار زیادی دارد، مخصوصا الگوی سر و شانه که از جمله محبوب‌ترین و جذاب‌ترین الگوها است. در این بین البته باید این نکته را هم مد نظر قرار داد که الگوی مورد نظر باید برای ما پولساز باشد، وگرنه تحلیل تکنیکال پر است از هزاران الگوی مختلف که استفاده از آنها نه تنها به صرفه و پولساز نیست، بلکه وقت گیر و گمراه کننده هم هست. البته ما در آموزش پرایس اکشن بیشتر به دنبال ارائه مطالب و نکات مفیدی و کاربردی هستیم و خیلی این دست از مطالب را به کاربران خود معرفی نخواهیم کرد.

در میان تمام الگوهای هندسی در تحلیل تکنیکال الگوی سر و شانه شرایط خاص خود را دارد. استفاده از الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال به جهت کاربردی بودن آن برای انجام معاملات بدون نیاز به هیچ ابزار و متد دیگری شرایط خاصی به خود گرفته است. در این مقاله تلاش می‌کنیم تا در ابتدا نکات مهم مربوط به این الگو را با شما در میان بگذاریم و سپس به صورت حرفه‌ای به تشریح نحوه ترید با الگوی سر و شانه بپردازیم. این مقاله می‌تواند پایانی برای تمام سوالات و چالش‌های ذهنی شما درباره الگوی سر و شانه و نحوه ترید با آن باشد. البته که آموزش تحلیل تکنیکال نیاز به تمرین داشته و در هر موضوع و مبحثی شما باید این موضوع را در نظر بگیرید تا در نهایت بتوانید از این الگوها برای بهتر شدن روند معاملات خود استفاده کنید. با ما در کانون بورس همراه باشید.

الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال چیست؟

الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال چیست؟ همان طور که می‌دانید الگوهای هندسی در پرایس اکشن حاصل رفتار قیمت در گذشته هستند. قیمت بر روی نمودار دائما در حال تشکیل الگوهای مختلف است و هر بار با تکرار این الگوها به اعتبار آنها اضافه می‌کند. در این بین الگوهای تکنیکالی به اشکال مختلفی خود را نشان می‌دهند. مثلث؛ مستطیل، دوقلو کف و سقف و حالا سر و شانه که به دنبال معرفی آن هستیم.

الگوی سر و شانه دقیقا به دلیل شباهت آن به سر و شانه ما آدم‌ها به همین اسم معروف شده است. بله قرار است شما روی نمودار یک سر و دو شانه در دو طرف آن مشاهده کنید و همین الگو قدرت بسیار زیادی برای تحلیل و پیش‌بینی قیمت دارد. سر و شانه می‌تواند قدرت بالایی برای ورود به معاملات برای شما ایجاد نماید و به دلیل مشهور بودن این الگو، خیلی‌ها به دنبال استفاده از آن در بازارهای مالی هستند.

وقتی قیمت در مسیر خود بعد دو شانه هم راستا با هم و در بین آنها یک سر ایجاد نماید، در واقع یک سر و شانه را بر روی نمودار شاهد هستیم. همان طور که می‌دانید این الگو یک الگوی معکوس کننده روند است و تریدرها بر این باور هستند که بعد از تشکیل این الگو باید شاهد معکوس شدن روند فعلی باشند. از این رو به دنبال ورود به معامله در خلاف جهت تشکیل سر و شانه ب خواهند آمد.

سر و شانه در تمام بازارهای مالی برای تحلیل و همچنین ورود به معامله کاربرد دارد. در تحلیل تکنیکال فارکس شما می‌توانید از این الگو برای ورود به معاملات خرید و فروش در هر دو جهت اقدام کنید. در معاملات اسپات ارز دیجیتال فقط برای خرید و در معاملات فیوچرز ارز دیجیتال نیز می‌توانید در هر دو جهت از این الگو برای معامله‌گری استفاده کنید. همچنین علاقمندان به تحلیل تکنیکال بورس و معامله کیر در این بازار نیز می‌توانند برای ورود به معامله از این الگو استفاده نمایند. البته با توجه به اینکه بورس یک بازار یک طرفه است، تنها می‌توان برای ورود به معاملات خرید از آن استفاده کرد. در ادامه بیشتر در این باره صحبت خواهیم نمود.

اجزای الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال

الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکالبرای اینکه این الگو را بهتر بشناسید، باید در باره شکل ظاهری آن بیشتر بدانید. اتفاقا برخلاف تصور این موضوع اهمیت بسیار زیادی برای ترید در بازار با استفاده از الگوی سر و شانه دارد. الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال از ۴ جز اصلی یعنی دو شانه یک سر و یک خط کردن تشکیل شده است. در این الگو دو شانه دقیقا مشابه با دو شانه انسان در تراز یکسان با یکدیگر قرار دارد و یک سر نیز بین این دو شانه تعریف می‌شود. خطی که دو کتف دو شانه سر و شانه را به هم متصل نماید، به عنوان خط گردن معروف است و نقش بسیار مهمی را در این الگو ایفا می‌نماید.

وقتی یک شانه و یک سر در الگوی سر و شانه تشکیل می‌شود، هنوز نمی‌توان از الگو استفاده کرد و باید منتظر بمانید تا سر و شانه تکمیل شود. بعد از تکمیل شدن کامل الگو و شکسته شدن خط گردن می‌توان برای ترید با این الگو اقدام کرد. دقت داشته باشید که تشکیل کامل الگو از ملزومات اصلی برای استفاده از این الگو در بازار است و اگر به آن دقت نشود، عملا نمی‌توان یک معامله بی‌نقص را با آن داشت.

نکته بسیار مهمی که درباره شکل ظاهری الگوی سر و شانه باید به آن اشاره کنیم، این است که این الگو ممکن است آن طور که باید منظم و دقیقا مشابه با سر و شانه انسان نباشد. به همین دلیل باید با دقت بیشتری به آن نگاه کرد. تشخیص الگوی سر و شانه بر روی نمودار قیمت نیاز به بررسی و تجربه زیاد دارد و لازم است تا تریدر با تمرین در گذشته بازار به این موضوع مسلط شود. همچنین یکی از اشکال رایج برای سر و شانه این است که ممکن است شانه چپ یا راست به شکل دو شانه در کنار هم در آید که در این حالت نیز این الگو قابل اتکا و ترید است. بسیار مهم است که در زمان استفاده از این الگو نسبت به کامل بودن آن اطمینان داشته باشید.

روانشناسی تشکیل الگوی سر و شانه

حالا نوبت به این رسیده تا کمی درباره روانشناسی الگوی سر و شانه در بازار صحبت کنیم. ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که اصلا چرا این الگو در بازار تشکیل می‌شود و دلیل اینکه تریدرها با مشاهده آن ترید می‌کنند چیست؟ روانشناسی الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال به روانشناسی و رفتار‌شناسی خود معامله گران در بازار برمی گردد.

وقتی شانه اول در این الگو تشکیل می‌شود، همه چیز عادی است و روند موجود همچنان ادامه دارد. با تشکیل سر در الگوی سر و شانه تریدر می‌تواند اولین نشانه برای برعکس شدن روند را مشاهده کند و آن هم تشکیل واگرایی میان شانه اول و سر است. البته هنوز چیزی مشخص نیست و معلوم نیست که الگو به وجود آید. تشکیل واگرایی در میان شانه اول و سر نشان از ضعف در الگوی فعلی دارد. کم کم فروشندگان یا خریداران در روند اصلی ضعیف شده و دیگر نمی‌توانند روند را ادامه دهند.

در یک روند صعودی لازم است تا قله جدید بالاتر از قله قبلی تشکیل شود و در یک روند نزولی هم لازم است تا دره جدید پایین‌تر از دره قبلی تشکیل شود. با تشکیل شانه دوم در سر و شانه عملا این قانون نقض می‌شود و این دومین نشانه بزرگ برای برگشت روند است. در این وضعیت تریدر اطمینان بیشتری نسبت به برگشت روند دارد اما هنوز هم چیزی مشخص نیست. در نهایت وقتی خط گردن الگو شکسته می‌شود، روند فعلی شکسته شده و شاهد برگشت روند خواهیم بود. دقت داشته باشید که شانه دوم در الگوی سر و شانه خود می‌تواند یک پولبک به خط روند اصلی نمودار باشد.

با این حساب تشکیل الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال در واقع نشان دهنده ضعف در روند فعلی و آماده شدن برای تشکیل روند جدید است. این الگو ضعف شدید در معامله گران اصلی روند فعلی را نشان می‌دهد و گویا قرار است نبرد میان خرس‌ها و گاو‌ها به سمت دیگری بچرخد. در این موقع است که می‌توانید برای ورود به معامله در خلاف روند فعلی بازار خود را آماده کنید.

انواع الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال

با تعریف الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال آشنا شدید و روانشناسی آن را نیز با شما در میان گذاشتیم تا بتوانید به درک کاملی از آن برسید. حالا نوبت به انواع الگوی سر و شانه در بازار می رسد تا شما بتوانید در زمان استفاده از این الگو بهترین تصمیم را برای معامله خود بگیرید. البته همراه با معرفی انواع سر و شانه در نمودار قیمت سعی میکنیم تا نکات بسیار مهم معامله گری با استفاده از این الگو ها را با شما در میان بگذاریم تا از این پس بتوانیم به صورت یک تریدر حرفه ای از این الگو برای تحلیل و ترید استفاده کنید.

دقت داشته باشید که همانطور که در بالا اشاره کردیم الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال یک الگوی برگشتی است و معکوس کننده روند فعلی قیمت خواهد بود. با این تعریف به راحتی می توان درک کرد که این الگو در انتهای روند های صعودی و نزولی تشکیل می شود و آخرین جزء این روندها است.

نامگذاری انواع الگوی سر و شانه نیز دقیقاً بر اساس این که این الگو در انتهای روند نزولی یا در انتهای روند صعودی تشکیل شده باشد است. به الگوی سر و شانه تشکیل شده در انتهای روند صعودی الگوی سر و شانه نزولی و به الگوی سر و شانه تشکیل شده در انتهای روند نزولی الگوی سر و شانه صعودی گفته می شود.

البته بسیار مهم است که شما به درک کاملی نسبت به شرایط استفاده از این الگوها برای ورود به معامله خرید و فروش رسید تا بتوانید از آنها برای انجام معامله در بازار استفاده کنید. از این رو سعی داریم تا با تشریح کامل شرایط و مشخصات این الگو شما را به صورت کامل و جامع با آن آشنا نماییم و نحوه تشخیص این الگو را برای شما در بازار ساده کنیم. فراموش نکنید که بسیاری از کاربران چالش های بسیار زیادی در تشخیص این الگو داشته و به همین دلیل نمی توانند معاملات موفقی را با استفاده از آن برای خود رقم بزنند.

سر و شانه در فارکس

الگوی سر و شانه نزولی

اولین مدل از انواع الگوی سر و شانه که باید به معرفی آن بپردازیم الگوی سر و شانه نزولی است که در انتهای یک روند صعودی تشکیل شده و انتظار می‌رود تا بعد از تشکیل و تکمیل این الگو شاهد نزولی شدن قیمت باشیم. وقتی قیمت در یک روند صعودی بعد از تشکیل دو قله پی در پی که نسبت به یکدیگر واگرایی دارند یک قله جدید پایین تر از قله قبلی تشکیل می دهد در حالی که این قله با قله قبل تر هم تراز است، شاهد تشکیل الگوی سر و شانه نزولی و روی نمودار خواهیم بود.

در صورتی که از انتهای کتف قله اول یا همان شانه اول به انتهای شانه دوم خطی را وصل کنیم در واقع ما خط گردن الگوی سر و شانه نزولی را رسم نموده ایم. در صورتی که این خط به سمت پایین بشکند الگوی سر و شانه تکمیل شده و شما می توانید برای ورود به معامله فروش در بازار فارکس و بازار فیوچرز ارز دیجیتال اقدام کنید و در بازار بورس و بازار اسپات ارز دیجیتال نیز این الگو می‌توانند نشانه‌ای برای خروج از معاملات خرید قبلی باشد.

هرچه‌قدر تقارن میان شانه چپ و شانه راست الگوی سر و شانه بیشتر باشد اعتبار آن در بازار بیشتر خواهد شد و تشکیل این الگو در تایم فریم های بالاتر نیز اعتبار بیشتری برای آن به وجود خواهد آورد.

نکته بسیار مهمی که درباره الگوی سر و شانه نزولی باید به آن اشاره داشته باشیم این است که حتماً خط گردن این الگو یا باید در یک راستا به صورت خط مستقیم باشد و یا اینکه خط گردن آن یک خط صعودی باشد. در واقع کتف راست این الگو نمی‌توانند از کتف چپ آن پایین تر بیاید و در این صورت است که الگوی سر و شانه نقض خواهد شد.

هرچقدر خط گردن این الگو شیب ملایم تری داشته باشد، اعتبار الگو بیشتر خواهد شد و در صورتی که شیب این خط خیلی زیاد شود ممکن است اعتبار الگو برای معامله گری در بازار های مالی کافی نباشد.

الگوی سر و شانه صعودی

در صورتی که در انتهای یک روند نزولی یک دره و دره پایین تر از آن با یکدیگر واگرایی داشته باشند و دره جدیدتر تشکیل شده نیز از دره قبلی پایین تر و همتراز با دره قبل‌تر خود باشد شما شاهد به وجود آمدن یک الگوی سر و شانه صعودی در روند فعلی هستید. دقت داشته باشید که الگوی سر و شانه صعودی از نظر شکل ظاهری دقیقاً مانند سر و شانه انسانی است که از پا آویزان شده باشد و به صورت برعکس است. دلیل اینکه این الگو به عنوان الگوی سعودی معروف است این است که روند نزولی را به روند صعودی تبدیل می نماید و در واقع صعودی کننده روند قبلی خواهد بود.

در صورتی که میان شانه اول و سر الگوی سر و شانه صعودی واگرایی وجود داشته باشد شما می توانید با اطمینان بیشتری برای ترید با آن اقدام کنید. دقت داشته باشید که شانه دوم هم در این الگو و هم در دوره قبلی ممکن است کمی بالاتر و یا پایین تر از شانه اول باشد که این موضوع با توجه به نوع حرکت بازار قابل اغماض است و شما همچنین می‌توانید از شرایط به وجود آمده در روی نمودار به عنوان الگوی سر و شانه استفاده کنید.

نکته مهم بعدی درباره این الگو این است که حتماً باید خط گردن آن شیب نزولی داشته باشد و در صورتی که کتف شانه دوم بالاتر از کتف نشانه اول باشد عملاً این الگو دیگر سر و شانه نخواهد بود و از آن با عنوان دیگری به نام الگوی کیو ام یاد میشود.

کسانی که به دنبال انجام معامله با استفاده از این الگو هستند می توانند خط گردن الگو را ترسیم کرده و بعد از شکست آن وارد معامله خرید شوند. استفاده از این الگو نه‌تنها در بازار فارکس و بازار فیوچرز ارز دیجیتال بلکه در بازار های یک طرفه مانند بازار بورس ایران نیز کاربرد دارد و کاربران می توانند به راحتی با تسلط به نحوه استفاده از الگوی سر و شانه از آن در بازارهای مالی به راحتی استفاده نمایند.

سر و شانه در فارکس

ترید با الگوی سر و شانه

نوبت به این رسیده تا کمی حرفه ای تر درباره نحوه ترید با الگوی سر و شانه با شما صحبت کنیم که دقت به این نکات و استفاده از آن‌ها می‌تواند قدرت این الگو را برای شما به میزان قابل توجهی افزایش دهد و شرایطی را به وجود آورد که شما با وین ریت بسیار بالا از این الگو در معاملات خود استفاده نمایید و حتی نیاز به استفاده از سایر استراتژی های معاملاتی هم نداشته باشید.

دقت داشته باشید که در بازارهای مالی حرفه ای تر می توانید  با استفاده از سایر الگوهای هندسی و تاییدیه های پرایس اکشن از این الگو با قدرت بسیار بیشتری استفاده کنید. به عنوان مثال اگر یک سر و شانه بر روی حمایت یا مقاومت تشکیل شده باشد، عملا قدرت و اعتبار آن به مراتب بیشتر از شرایط عادی خواهد بود. همچنین هر چقدر این حمایت و مقاومت کیفیت بالاتری داشته باشد، قدرت تریدر برای ورود به معامله باز هم بیشتر خواهد رفت.

تشکیل الگوی سر و شانه بر روی درصدهای مهم فیبوناچی نیز می تواند قدرت بیشتری برای ن رقم بزند. همچنین هم تراز شدن این درصد با حمایت ها و مقاومت های روی نمودار باز هم قدرت این استراتژی را بالاتر خواهد برد.

سر و شانه در فارکس

الگوی سر و شانه در فارکس

یکی از جذابترین و بهترین بازارها برای استفاده از الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال بازار فارکس است. بازار فارکس یک بازار دو طرفه است و معامله گران در این بازار می توانند هم در جهت خرید و هم در جهت فروش وارد معامله شوند و از این رو هم میتوانند از الگوی سر و شانه نزولی و هم از الگوی سر و شانه صعودی برای ترید استفاده نمایند.

البته نکاتی برای استفاده بهینه تر و بهتر از این الگو در بازار فارکس وجود دارد که با رعایت این نکات شما می توانید روند معاملات بهتری را برای خود رقم بزنید.

به عنوان نکته اول باید اشاره کنیم که بهتر از شما برای تشخیص این الگو و معامله گری با آن از تایم فریم های بالاتر از ۱۵ دقیقه استفاده کنید. تشکیل این الگو در تایم فریم های کمتر از ۱۵ دقیقه تبدیل به یک چالش بسیار بزرگ برای شما خواهد شد و با توجه به اینکه امکان فیلد شدن الگو در تایم فریم های پایین بسیار زیاد است ممکن است روند معاملات شما مختل شود.

نکته بسیار مهم دیگر برای استفاده از این الگو در بازار فارکس دقت به جفت ارز مورد نظر است. در لیست جفت ارزهای فارکس مواردی وجود دارند که این الگو به خوبی در آن ها جواب نمی دهد و مواردی هم وجود دارد که الگوی سر و شانه قدرت بیشتری در آنها دارد. به همین دلیل بهتر است از این الگو به تنهایی برای معامله گری در جفت ارزهای وحشی بازار فارکس استفاده نکنید و از تاییدیه های دیگری نیز برای آن استفاده نمایید.

سومین نکته برای استفاده از این الگو در بازار فارکس این است که شما حتماً باید منتظر بمانید تا الگو کامل شده و خط گردن آن بشکند. تا زمانی که خط گردن الگو نشکسته باشد، ورود به معامله با آن اشتباه بزرگی خواهد بود و ممکن است شما را با ضرر های بسیار زیادی همراه سازد.

الگوی سر و شانه در ارز دیجیتال

الگوی سر و شانه در ارز دیجیتال نیز یکی از الگوهای رایج و محبوب است و اگر شما به دنبال معامله گری در بازار ارز دیجیتال هستید می توانید از این الگو برای ورود به معامله استفاده کنید. کاربران و فعالان بازار رمز ارز ها هم می توانند برای معامله گری در بازار اسپات که یک بازار یک طرفه است و هم در معامله گری در بازار فیوچرز برای ورود به معامله از الگوی سر و شانه استفاده نمایند البته در بازار فیوچرز امکان استفاده از این الگو در هر دو جهت یعنی هم برای ورود به معامله خرید و هم برای ورود به معامله فروش وجود دارد.

نکته بسیار مهمی که درباره الگوی سر و شانه باید به آن اشاره داشته باشیم این است که این الگو در بازار ارز دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار شدید با سایر بازارها با تفاوت هایی همراه است. به عنوان یک تفاوت بسیار بزرگ می توانیم به سایه های بزرگ و بلند کندل ها هم در شانه چپ و راست و هم در کتف با اشاره داشته باشیم که در صورتی که تسلط کافی برای معامله گری در این بازار نداشته باشید این سایه ها ممکن است حد ضرر شما را در زمان ورود به معامله فعال نمایند و یا اینکه شکل ظاهری الگوی سر و شانه را کمی تغییر دهند.

بسیار مهم است که شما برای استفاده از الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال در بازار رمز ارز ها حتما ابتدا با مرور تمام نکات لازم و گذشته بازار رمز ارزها این الگو را بصورت کامل بشناسید و سپس از آن برای ورود به معامله استفاده کنید. هرچند تشخیص الگوی سر و شانه در بازار رمز ارزها مشابه با سایر بازارهای مالی است اما به تفاوت های ظاهری اندکی که به آن اشاره کردیم دقت داشته باشید تا بتوانید از این الگو در بازار کریپتوکارنسی نیز برای معامله گری خود استفاده کنید.

سر و شانه در ارز دیجیتال

الگوی سر و شانه در بورس ایران

الگوی سر و شانه در بورس ایران نیز یکی از رایج‌ترین و قدرتمندترین الگوها برای ترید و معامله‌گری است. اگر شما شناخت و تسلط کافی روی این الگو پیدا کنید، می‌توانید بهترین نقاط برای خرید سهام در بورس را پیدا کرده و یک سرمایه گذاری عالی داشته باشید. با توجه به این که استفاده از الگوهای هندسی در تحلیل تکنیکال بورس به شدت رایج شده از این رو استفاده از این الگو می‌تواند اطمینان خاطر خوبی را برای معامله‌گری در این بازار برای شما به ارمغان آورد. توصیه می‌کنیم که نحوه استفاده از الگوی سر و شانه در بورس ایران را به دقت تمرین کرده و بعد از رسیدن به تسلط کافی معاملات خود را با آن آغاز نمایید.

بازار بورس ایران یک بازار یک طرفه است و تنها می‌توان از خرید سهام و بالا  رفتن قیمت‌ها در این بازار به سود رسید. در این بین شما تنها می‌توانید از الگوی سر و شانه صعودی برای معامله‌گری در این بازار استفاده کنید و الگوی سر و شانه نزولی هم می‌تواند تاییدی برای خروج از سهام در بورس باشد. البته امکان ترکیب کردن سر و شانه با سایر الگوها و استراتژی‌های تکنیکالی نیز در بورس وجود دارد. به عنوان مثال تشکیل این الگو بر روی حمایت‌ها و مقاومت‌ها می‌تواند قدرت معاملاتی به مراتب بالاتری را برای شما رقم بزند. حتی کسانی که به دنبال نوسان گیری در بازار بورس ایران هستند نیز می‌توانند از قدرت این الگو استفاده کرده و برای بازه‌های زمانی میان مدت و کوتاه مدت با آن نوسان گیری نمایند. در این بین شما باید بدانید که بر حسب که اینکه سر و شانه با چه کیفیتی تولید شده از آن در شرایط مختلف معاملاتی بورس استفاده کنید.

کلام آخر

صحبت کردن درباره الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال برای خود ما هم جذاب بود. سال‌ها تجربیات ما درباره این الگو با نگارش این مقاله زنده شد و اکنون شما می‌توانید از این تجربیات برای بالا بردن شانس موفقیت خود در بازارهای مالی استفاده کنید. وقتی روشی به این سادگی اما با قدرت بالا می‌تواند در تحلیل قیمت به شما کمک کند، چرا نباید به آن تسلط کافی پیدا نمایید. از این رو توصیه می‌کنیم که حتما این مقاله را به صورت کامل و جامع مرور کرده و با تمرین در بازار واقعی نحوه استفاده از این الگو را به صورت کامل مسلط شوید.

همچنین در کنار شما هستیم تا در صورت نیاز به رفع چالش‌های شما درباره این الگو نیز بپردازیم. در انتهای این مقاله می‌توانید تمام سوالات خود درباره الگوی سر  و شانه را با ما در میان بگذارید. تمام تلاش ما بر این روال خواهد بود تا شما تمام اطلاعات کاربردی لازم برای معامله‌گری در بازارهای مالی حرفه‌ای بورس، ارز دیجیتال و فارکس را در اختیار داشته باشید و در‌ای همین راستا این مقالات آموزشی برای شما آماده می‌شود.

کاربرانی که فرصت کافی برای کسب آموزش‌های حرفه‌ای هم دارند می‌توانند کلاس آموزش حضوری فارکس را دنبال نمایند. در این دوره از صفر تا صد با تمام الگوی‌های تکنیکالی مانند سر و شانه آشنا خواهید شد و می‌توانید همراه با استاد در طول دوره با آنها ترید کنید تا در نهایت به موفقیت برسید. کسانی هم که فرصت کافی برای حضور در کلاس را ندارند، می‌توانند با خرید پکیج آموزشی فارکس دقیقا همان مطالب کلاس را این بار به صورت از پیش ضبط شده در دسترس داشته باشند. در کانون بورس همه چیز برای یک  رفتار حرفه‌ای در بازارهای مالی برای شما در دسترس است.

یک پاسخ

  1. سلام ممنونم از تمامی کسانی که برای این مطالب زحمت کشیدن و جمع اوری کردن امیدوارم سبک معاملاتیون همیشه تی پی بخوره ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: