لوگو کانون بورس

سرمایه گذاری روی بیت کوین | از شایعه تا پشت پرده ها

درآمد از بیت کوین
شما در حال مطالعه مقاله ۵ از ۳۲ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

این روزها هر مقاله و هر سایتی که باز می‌کنیم صحبت درباره سرمایه‌ گذاری روی بیت کوین است. احتمالاً تعداد عبارت سرمایه‌ گذاری روی بیت کوین در مقالات مختلف فارسی زبان و در شبکه‌های مجازی ما ایرانی‌ها حتی از تعداد کلمات سرمایه‌ گذاری در بورس و سرمایه‌ گذاری در بازار مسکن هم عبور کرده و سایت‌های نامربوط به فرایند سرمایه‌ گذاری نیز صحبت از ورود به بازار بیت کوین می‌نمایند. احتمالاً کاربران ایرانی گنج پیدا کرده‌اند که تا این حد بیت کوین در میان کاربران ایرانی محبوب شده است. جالب است بدانید که در یک تحقیقات کامل در همین یک سال گذشته به این نتیجه رسیدند که از کل کاربران کشور آمریکا تنها ۶ درصد درباره بیت کوین می‌دانند و تعداد کمی از این ۶ درصد در حال سرمایه‌ گذاری در این بازار هستند.

این عدد در سایر کشورهای بزرگ مانند چین و یا اروپا نیز کمی بیشتر یا کمتر از این مقدار است ولی در کشور ما احتمالاً برای بچه‌های ابتدایی در دبستان هم کلاسی به عنوان سرمایه‌ گذاری روی بیت کوین در نظر گرفته شده که این روزها آنها را در پشت شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های تلگرامی در حال تبلیغ برای ورود به بیت کوین می بینیم. شما هم که با کلید واژه سرمایه‌ گذاری روی بیت کوین وارد این مقاله شده‌اید احتمالاً تحت تاثیر همین اخبار و اطلاعات قرار گرفته و سعی دارید تا کمی بیشتر و حرفه‌ای‌تر درباره شرایط این سرمایه‌ گذاری بدانید. آیا بیت کوین بهترین روش سرمایه گذاری برای ما ایرانی ها است؟

با توجه به اینکه شایعات بسیار زیادی درباره شرایط سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین و سایر رمز ارزهای تعریف شده در بازار ارز دیجیتال وجود دارد و بسیاری از منابع از این شایعات سوء استفاده کرده و به دنبال جذب مخاطبین برای پیشبرد اهداف خود هستند، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به صورت کامل و جامع شرایط این سرمایه‌ گذاری را برای شما بررسی کرده و پشت پرده‌های آن را نیز بدون کم و کاست در اختیار شما قرار دهیم. احتمالاً قرار است در انتهای این مقاله کمی شگفت زده شوید و نگاه شما نسبت به شرایط سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین عوض خواهد شد.

سرمایه گذاری روی بیت کوین

بازار ارز دیجیتال مانند هر بازار مالی دیگری یک شانس سرمایه‌ گذاری در اختیار ما قرار می‌دهد که البته به جهت شرایطی که رمز ارزها دارند سرمایه‌ گذاری بر روی آنها جذاب‌تر شده است. مطمئن‌ترین روش سرمایه‌ گذاری در طولانی مدت در بازار ارز دیجیتال خرید بیت کوین و نگه داشتن بیت کوین‌ها برای یک بازه زمانی چند ساله است. بیت کوین در سال ۲۰۰۹ با قیمت کمتر از چند سنت به دنیا معرفی شده و بعد از گذشت ۱۴ سال یک بار تا قیمت حدود ۷۰ هزار دلار هم بالا رفته و اکنون با قیمت ۳۰ هزار دلار در بازار در حال معامله است. با توجه به اینکه همین الان هم شما می‌توانید در بازار بیت کوین بخرید و بفروشید بنابراین این سرمایه‌ گذاری یک سرمایه‌ گذاری واقعی است و هیچ خبری از طرح پانزی و یا کلاهبرداری در آن نیست.

طرح‌های پانزی و کلاهبرداری‌ها معمولاً در بازه‌های زمانی کوتاه مدتی بعد از اینکه ران خود را به سود قابل توجهی رساندند از بین می‌روند و دیگر نمی‌توانیم شاهد آنها باشیم. با این حساب در همین ابتدای مقاله باید سرمایه‌ گذاری روی بیت کوین را از مقوله کلاهباری‌ها و طرح‌های پانزی جدا کنیم  و به مانند یک سرمایه‌ گذاری حرفه‌ای به آن نگاه کنیم. اما موضوع اینجاست که بیت کوین یک دارایی دیجیتال است و هیچ خبری در دنیای واقعی از آن نیست. با خرید بیت کوین در واقع شما یک کد رمزنگاری شده در اختیار دارید و همین کد نشان دهنده مالکیت شما بر روی توکن‌های خریداری شده است.

اینکه چقدر شما به این روش سرمایه‌ گذاری اعتماد پیدا می‌کنید دقیقاً به میزان اعتماد شما نسبت به فناوری‌های نوین برمی‌گردد. در اوایل همین قرنی که در آن هستیم و وقتی برای اولین بار اینترنت به دنیای ما ورود کرد، خیلی‌ها مخالف آن بودند و تمایلی به استفاده از آن نداشتند اما امروزه کمتر کسی را می‌توان در دنیا پیدا کرد که از اینترنت و مزیت‌های آن استفاده نکند. این موضوع قبلاً برای سایر پدیده‌های تازه وارد مانند هواپیما هم رخ داده بود و اتفاق جدیدی در زندگی بشر نیست. البته اصلاً به دنبال این نیستیم که بیت کوین را با اینترنت یا هواپیما مقایسه کنیم اما به هر حال می‌توانیم آن را پدیده جدیدی در جهان تعریف کنیم که برای سرمایه‌ گذاری در شرایط کنونی گزینه ایده‌آلی محسوب می‌شود.

البته در بسیاری از منابع پایین‌ترین قیمت خرید بیت کوین در سال ۲۰۰۹ را معیار قرار می‌دهند و سرمایه‌ گذاری بر روی این ارز دیجیتال را یک شگفتی برای هر کسی می‌دانند، اما همه ما می‌دانیم که امکان خرید بیت کوین در آن زمان برای همه ما وجود نداشت و اصلاً قرار هم نبود که همه بیت کوین بخرند. سرمایه‌ گذاری یک فرایند کاملاً حرفه‌ای است که نیاز به دانش و تخصص دارد و هرگز نباید آن را با شانس یا حتی زرنگی برای خرید یک کالا در قیمت پایین مقایسه کنیم.

به عنوان مثال در همین بورس خودمان ممکن است یک سهم در قیمت بسیار پایینی باشد و شما بدون کوچک‌ترین شناختی نسبت به بازار بورس از جناب شوهر عمه بشنوید که فلان سهم قرار است رشد خیلی زیادی داشته باشد و بلافاصله شما برای خرید سهام مورد نظر اقدام کرده در یک بازه زمانی یک ساله به سود ۵۰۰ درصدی می‌رسید. هرچند شما یک سرمایه‌ گذاری موفق داشته‌اید اما هنوز شما یک سرمایه‌گذار موفق نیستید و حتی نمی‌توانید سهام دیگری برای خود انتخاب کنید.

این مثال را برای شما زدیم تا بگوییم که در این مقاله قرار است به شکل حرفه‌ای به سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین نگاه کنیم نه اینکه درباره آن رویا پردازی کنیم یا اینکه حسرت روزهای نخریده را برای شما تبدیل به یک پتک کرده و به سرتان بکوبیم. بله قرار است ببینیم که آیا همین امروز ما می‌توانیم سرمایه‌ گذاری بر روی این ارز دیجیتال را آغاز کنیم و سراغ خرید و فروش آن در بازار برویم یا اینکه نه.

انواع روش های سرمایه گذاری روی بیت کوین

سرمایه گذاری روی بیت کویناولین قدم از بررسی شرایط سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین را به معرفی روش‌های مختلف سرمایه‌ گذاری بر روی این ارز دیجیتال اختصاص می‌دهیم. البته منظور ما از این بند معرفی روش‌های سرمایه‌ گذاری در ارز دیجیتال و روش‌های درآمدزایی در این بازار نیست و فقط روی خود بیت کوین تمرکز داریم و سعی داریم تا شما را با روش‌های رسیدن به پول و درآمد بیشتر با بیت کوین آشنا کنیم. بله دقیقاً مانند سایر روش‌های سرمایه‌ گذاری شما در ورود به بیت کوین هم می‌توانید به روش‌های مختلف به درآمد برسید.

اولین و رایج‌ترین روش درآمدزایی و سرمایه‌ گذاری با استفاده از بیت کوین که معمول‌ترین روش هم هست و ما به دنبال بررسی آن هستیم خرید و فروش بیت کوین است. در قیمت پایین‌تر بخر و در قیمت بالاتر بفروش. در چه بازه زمانی؟ درباره آن صحبت خواهیم کرد.

دومین روش رایج برای درآمدزایی از این ارز دیجیتال مشهور و محبوب جهان استخراج بیت کوین است. در ادامه درباره شرایط رسیدن به درآمد از طریق استخراج بیت کوین هم صحبت خواهیم کرد اما این روش درآمدزایی برای همه در دسترس نیست و خیلی نمی‌توانیم روی آن حساب کنیم.

ترید کردن بر روی بیت کوین در بازار فیوچرز را نیز می‌توانیم یکی دیگر از روش‌های درآمدزایی با استفاده از آن در نظر بگیریم.

همچنین شما می‌توانید با بیت‌کوین‌هایی که دارید به عنوان یک وام دهنده در پروژه‌های دیفای حاضر شوید و با اختصاص توکن‌های خود از آن سود به دست آورید. چیزی شبیه استیک ارز دیجیتال.

هر کدام از این روش‌های درآمدزایی مزیت‌ها و معایب خاص خود را دارند اما هر چند همه آنها را به شما معرفی خواهیم کرد اما در نهایت تمرکز ما در این مقاله روی فرایند خرید و فروش بیت کوین است و سعی داریم تا نحوه رسیدن به درآمد را در این روش برای شما بازگو کنیم.

خرید و فروش بیت کوین

ارزان بخر و گران بفروش. این اصل مهم و پایه‌ای علم اقتصاد از همان ابتدایی‌ترین زمان ورود بشر به فرایند خرید و فروش معیار زندگی ما برای رسیدن به سود بوده است و در هر بازار مالی و در هر روش سرمایه‌ گذاری به عنوان یک روش مناسب محسوب می‌شود. قیمت بیت کوین روزی ۱۰۰۰ دلار بود و اگر شما اقدام به خرید آن در این قیمت می‌کردید اکنون می‌توانستید با قیمت ۳۰ هزار دلار و بعد از ۳۰ برابر شدن توکن‌های خود را به فروش برسانید. البته مهم نیست که شما در هزار دلار برای خرید بیت کوین اقدام کرده‌اید یا خیر اما اکنون قیمت آن ۳۰ هزار دلار است و شما می‌توانید در قیمت ۳۰ هزار دلار بیت کوین‌های خود را بخرید و در قیمت ۲۰۰ هزار دلار آنها را به فروش برسانید.

البته همانطور که اشاره کردیم سرمایه‌ گذاری یک دانش است و شما باید دانش لازم برای تحلیل بیت کوین را داشته باشید و بتوانید نمودار قیمت بیت کوین را مورد آنالیز قرار داده و در نهایت تصمیم بگیرید که آیا اکنون زمان خوبی برای خرید بیت کوین است یا خیر. دقیقاً همان اتفاقی که در سایر بازارهای مالی رخ می‌دهد و تمام سرمایه‌گذاران در بازارهای مالی تصمیم می‌گیرند که در چه زمانی چه چیزی را بخرند.

در بازار بورس شما باید در قیمت مناسب سهام مناسب را بخرید و در بازار خودرو نیز باید خودروی مناسب انتخاب کرده و آن را در قیمت‌های پایین بخرید. اگر در بازار بورس سهام خوبی انتخاب نکنید و یا سهامی را در قیمت بالا و نامناسب بخرید ضرر می‌کنید و اگر در بازار خودرو هم یک خودروی کارکرده نامناسب انتخاب کنید سرتان کلاه خواهد رفت و ضرر می‌کنید. تنها تفاوت سرمایه‌ گذاری روی بیت کوین با فرایند خرید و فروش این است که سود و ضرر آن چندین برابر است و شما در مدت زمانی بسیار کوتاه ممکن است دارایی‌های خود را به چند برابر افزایش دهید و یا شاهد کاهش قابل توجه ارزش آنها باشید.

پس با این حساب فرایند خرید و فروش بیت کوین یک روش بسیار عالی برای ایه‌گذاری است اما شما باید دانش لازم برای این سرمایه‌ گذاری را به دست آورید و در زمان مناسب و در قیمت مناسب وارد آن شوید. البته در بخش‌های انتهایی مقاله درباره تبلیغات زردی که درباره خرید و فروش بیت کوین و سرمایه‌ گذاری برای آن می‌شود صحبت می‌کنیم تا شما را نسبت به این فرایند سرمایه‌ گذاری آگاه‌تر نماییم اما تا قبل از آن بهتر است به صورت حرفه‌ای خود فرایند سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین را به صورت واقع بینانه مرور کنیم و درباره نکاتی که می‌توانند برای شما پول ایجاد کنند صحبت کنیم.

ترید روی بیت کوین در فیوچرز

یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین ترید بر روی این ارز دیجیتال در بازار فیوچرز است. البته قبل از اینکه مزیت‌ها و معایب ترید روی بیت کوین در بازار فیوچرز ارز دیجیتال را برای شما تشریح کنیم باید به این نکته اشاره داشته باشیم که در انتها تمام این روش‌ها را با هم مقایسه خواهیم کرد و درباره آنها صحبت می‌کنیم.

ترید روی بیت کوین در بازار فیوچرز به این معنا است که شما وارد بازار فیوچرز ارز دیجیتال شده و با ضریب اهرمی بر روی بیت کوین خرید و فروش کنید. سرمایه‌ گذاری در بازار فیوچرز به مراتب ریسک بالاتری دارد ولی در عوض شما در تایم بسیار کوتاهی می‌توانید سود و ضرر حاصل از معامله را مشاهده کنید. بازار فیوچرز فضایی است که در آن صرافی‌ها با استفاده از ضریب اهرمی امکان خرید و فروش رمز ارزها چند برابر دارایی‌های شما را ممکن می‌سازند.

در این بازار شما می‌توانید با یک حساب ۱۰۰۰ دلاری تا ۱۰۰ برابر دارایی خود وارد معامله شوید و به همین ترتیب به میزان سود و ضرر حاصل از معامله مورد نظر نیز برای شما ۱۰۰ برابر خواهد شد. این روش سرمایه‌ گذاری هرچند ممکن است سود بسیار زیادی داشته باشد اما ریسک خیلی زیادی داشته و اقدام برای ورود به آن می تواند تبدیل به یک چالش بسیار بزرگ برای شما شود.

یکی از اصلی‌ترین تبلیغاتی که در سایت‌ها و منابع مختلف برای سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین می‌شود همین ورود به بازار فیوچرز است که اصلاً توصیه نمی‌کنیم. بازار فیوچرز ریسک سرمایه‌ گذاری بسیار بالایی دارد و ورود به این بازار حتی با دانش تکنیکالی زیاد هم باز هم چالش‌های قابل توجهی خواهد داشت و ‌توانیم از آن به عنوان یک بازار مناسب برای سرمایه‌ گذاری نام ببریم. البته اگر شما تریدر هستید و در مقوله مقایسه سرمایه‌ گذاری و ترید گزینه دوم را انتخاب کرده‌اید می‌توانید از این بازار نیز برای سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین استفاده کنید اما نمی‌توانیم خیلی این شرایط را مخصوصاً در ابتدای ورود به این بازار برای شما جذاب بدانیم.

سرمایه گذاری روی بیت کوین

استخراج بیت کوین

یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین استفاده از مزیت‌های استخراج این رمز ارز است. استخراج به این معنا است که شما باید تجهیزات لازم برای استخراج ارز دیجیتال را خریداری کرده و سپس با صرف هزینه قابل توجه به دنبال این روش درآمدزایی باشید. نمی‌توانیم شما را از این روش کاملا دور کنیم و بگوییم که اصلاً سراغ استخراج بیت کوین نروید اما با این حال ن سراغ این روش درآمدزایی در درجه اول نیاز به کسب آموزش‌های حرفه‌ای و سپس بررسی دقیق و مو به مو هزینه‌ها و حتی مجوزهای لازم را دارد.

در فرایند استخراج بیت کوین شما یک سری هزینه پیش روی خود دارید و در نهایت از توکن‌هایی که استخراج می‌کنید می‌توانید درآمد به دست آورید. هزینه مربوط به این روش درآمدزایی مربوط به خرید دستگاه‌های مورد نیاز و البته هزینه برق و اینترنت است و مد حاصل از آن نیز همان بیت‌کوین‌هایی است که در فرایند استخراج به دست خواهید آورد. استخراج بیت کوین یک روش درآمدزایی طولانی مدت است و نیاز به صبر و تحمل زیادی دارد.

وام دادن بیت کوین و رسیدن به سود

اگر شما مقداری بیت کوین خریداری کنید و آنها را در یکی از پروژه‌های دیفای سپرده گذاری کنید می‌توانید با وام دادن بیت کوین به افراد نیز سود به دست آورید. این روش درآمدزایی دقیقاً مانند وام دادن بانک‌ها به کاربران خود است که یک سود ثابت از آنها اخذ می‌کند و شما نیز می‌توانید به همین ترتیب عمل کنید. البته وام دادن بیت کوین برای رسیدن به سود یک مرحله دوم سرمایه‌ گذاری است و شما قبل از آن باید اقدام به خرید این ارز دیجیتال در بازار می‌کردید.

درآمد از بیت کوین

مزیت های سرمایه گذاری روی بیت کوین

سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین مزیت‌ها و معایب خاص خود را دارد و برای اینکه شناخت شما نسبت به این روش سرمایه‌ گذاری افزایش پیدا کند می‌بایست مزیت‌ها و معایب آن را نیز با شما در میان بگذاریم. در قدم اول باید مزیت‌های سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین را برای شما تشریح کنیم که اتفاقاً برخی از این مزیت‌ها ممکن است برای شما بسیار جالب هم باشد.

اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزیتی که باعث شده تا بسیاری از کاربران به دنبال سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین باشند سود بسیار زیاد حاصل از این روش سرمایه‌ گذاری است. نوسانات بالای بیت کوین می‌تواند شرایطی را به وجود آورد که شما در یک بازه زمانی یکی دو ساله به سود بیش از  درصد هم برسید که در سایر بازارهای مالی و روش‌های سرمایه‌ گذاری رسیدن به این سود نیاز به بازه‌های زمانی ۵ تا ۱۰ سال دارد.

دومین مزیت سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین این است که شما به هیچ وجه سرمایه‌ گذاری خود را تحت تاثیر سایر دولت‌ها و بانک‌ها و شرکت‌های مختلف انجام نمی‌دهید. البته این عنوان دو مزیت مختلف را برای شما به دنبال دارد که مزیت اول آن عدم دخالت دولت‌ها و شرکت‌ها در فرایند سرمایه‌ گذاری شما است و مزیت دوم آن هم تاثیر نگرفتن قیمت بیت کوین از رفتار اقتصادی کشورهای مختلف شرکت‌های مختلف جهان است.

از دیگر مزیت‌های سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین می‌توانیم به هزینه‌های بسیار کم این روش سرمایه‌ گذاری اشاره کنیم. به جز هزینه کارمزد خرید و فروش بیت کوین که عدد خیلی قابل توجهی نیست عملاً شما هزینه دیگری برای آن پرداخت نخواهید کرد. اتفاقا این موضوع وقتی که روش سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین را با سایر روش‌های سرمایه‌ گذاری در دسترس مقایسه می‌کنیم اهمیت به مراتب بیشتری هم پیدا می‌کند.

فرایند خرید و فروش سریع و ساده از دیگر مزیت‌هایی است که می‌توانیم برای سرمایه‌ گذاری بر روی این ارز دیجیتال به آن اشاره داشته باشیم. شما در هر لحظه می‌توانید میلیون‌ها دلار سرمایه را بر روی بیت کوین جابجا کنید و در فرایند سرمایه‌ گذاری آن چنین چالشی برای شما ایجاد نخواهد شد و نقد شوندگی بسیار بالایی را در دسترس خواهید داشت.

البته برای اینکه به این نقطه نظر برسیم که آیا سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین ایده آل است یا خیر باید معایب آن را نیز بررسی کرده و در نهایت مقایسه کنیم که آیا روش بهتری برای ما وجود دارد یا خیر.

درآمد از بیت کوین

معایب سرمایه گذاری روی بیت کوین

حالا نوبت به بررسی معایب سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین می‌رسد که اتفاقاً این بخش از مقاله اهمیت بسیار زیادی برای کسانی دارد که به دنبال یک سرمایه‌ گذاری عالی و مطمئن هستند. معایب سرمایه‌ گذاری روی این ارز دیجیتال را می‌توانیم در موارد زیر برای شما عنوان کنیم.

نوسانات بسیار بالا باعث شده تا ریسک سرمایه‌ گذاری بر روی این ارز دیجیتال بسیار بالا باشد و حتی خطر از بین رفتن تمام دارایی‌ها در بازه‌های زمانی بسیار کوتاه نیز برای شما وجود خواهد داشت. بنابراین حتماً باید به این موضوع نگاه کاملی داشته باشید تا سرمایه‌ گذاری شما تحت تاثیر خطرات خیلی شدید قرار نگیرد.

سرمایه‌ گذاری حرفه‌ای بر روی بیت کوین نیاز به دانش تکنیکالی بسیار قدرتمندی دارد و شما باید چندین ماه تلاش کنید تا بتوانید به چنین دانشی برای تحلیل و سرمایه‌ گذاری روی این ارز دیجیتال برسید.

از دیگر معایب سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین خطرات ارز دیجیتال است. خطراتی مانند هک شدن پلتفرم نگهداری از رمز ارزها و یا از بین رفتن دارایی‌های شما در انواع کیف پول ارز دیجیتال را می‌توانیم از جمله اتی در نظر بگیریم که می‌توانند باعث نابودی سرمایه‌های شما در بازار هم شوند.

قوانین و مالیات هایی که دولت‌ها برای سرمایه‌ گذاری بر روی بازار رمز ارزها در نظر می‌گیرند نیز این روزها تبدیل به یک چالش بسیار بزرگ برای کاربران شده است.

البته دقت داشته باشید که چنین معایبی برای سرمایه‌ گذاری در سایر بازارهای مالی نیز وجود دارد و شما باید حتماً برای اینکه تصمیم بگیرید که بیت کوین می‌تواند گزینه مناسبی برای سرمایه‌ گذاری شما باشد یا خیر این معایب را با سایر بازارها هم مقایسه کنید.

چگونه بیت کوین بخریم؟

سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین ز به داشتن اطلاعات خاصی هم دارد که برخی از این اطلاعات را در این مقاله با شما در میان می‌گذاریم که اگر به دنبال سرمایه‌ گذاری بر روی این ارز دیجیتال هستید بتوانید از این اطلاعات برای پیشبرد اهداف خود استفاده نمایید. در اولین موضوع باید شما با روش‌های خرید بیت کوین آشنا شوید و بدانید که در این روش سرمایه‌ گذاری چگونه باید وارد شوید.

برای خرید بیت کوین شرکت‌هایی به عنوان صرافی وجود دارند که هم نمونه‌های خارجی آن در دسترس است و هم نمونه‌های داخلی آن امکان خرید این ارز دیجیتال را برای ما فراهم کردند که خرید این رمز ارز در صرافی‌های خارجی مطمئن‌تر است ولی هزینه بیشتری دارد و در صرافی‌های داخلی شما با حجم معاملات پایین‌تر می‌توانید خرید خود را انجام دهید ولی هزینه‌های کمتری پرداخت خواهید کرد.

به صورت کلی توصیه ما این است که اگر به دنبال خرید و فروش بیت کوین و سرمایه‌ گذاری در بازه‌های زمانی میان مدت و طولانی مدت بر روی این ارز دیجیتال هستید از خدمات صرافی‌های داخلی استفاده کنید و اگر به فکر استفاده از مزیت بیت کوین در بازار فیوچرز هستید سراغ صرافی‌های خارجی بروید.

چگونه روی بیت کوین ترید کنیم؟

برای ترید بر روی بیت کوین شما باید از خدمات صرافی استفاده کنید که امکان حضور در بازار فیوچرز ارز دیجیتال را برای شما فراهم کرده باشد. در بازار فیوچرز شما می‌توانید هم برای معاملات خرید و هم برای معاملات فروش آن هم با اهرم اقدام کنید. در این سبک از معاملاتی شما از افت قیمت بیت کوین هم اگر تشخیص درستی داشته باشید می‌توانید به سود برسید ولی این روش معاملاتی نیاز به دانش خیلی زیادی دارد و به این راحتی‌ها امکان سودآوری در آن وجود نخواهد داشت.

برسیم به پشت پرده ها

درباره روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین صحبت کردیم و نکات مختلف این روش سرمایه‌ گذاری را با شما در میان گذاشتیم. حالا نوبت به این رسیده تا درباره این روش سرمایه‌ گذاری کمی خودمانی با شما صحبت کنیم و نکاتی را با شما در میان بگذاریم که شنیدن آنها شاید خیلی خالی از لطف نباشد و باعث بهبود ذهنیت شما نسبت به این روش سرمایه‌ گذاری شود. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم ما نه دنبال ترغیب شما عزیزان برای ورود به بازار بیت کوین برای سرمایه‌ گذاری هستیم و نه اینکه سعی داریم تا شما را از این بازار دور کنیم بلکه تصمیم داریم تا برخی از نکات واقعی مربوط به این بازار را با شما در میان بگذاریم تا اگر به فکر ورود به بازار بیت کوین هستید کاملا آگاهانه و هوشیارانه رفتار کنید و از هیجانات مرتبط با این بازار دور بمانید.

آیا واقعا سرمایه گذاری روی بیت کوین سودآور است؟

در اولین مورد باید توضیح دهیم که آیا سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین می‌تواند سودآور باشد یا خیر؟ بله پاسخ این سوال مثبت است اما نه برای همه و نه در هر شرایطی. اینگونه نیست که شما سرتان را پایین بیندازید و پول خود را وارد بازار کرده و اقدام به خرید و فروش بیت کوین کنید و انتظار رسیدن به سود هم داشته باشید. سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین نیاز به دانش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دارد و اگر شما دانش کافی برای خرید و فروش بیت کوین را به دست نیاورید نمی‌توانید در این بازار سود کنید.

موضوع تکمیل کننده این نکته هم این است که رسیدن به این دانش هم نیاز به تلاش دارد و قرار نیست شما به صرف مطالعه یک مقاله تبدیل به تریدر و معامله‌گر بیت کوین شوید و بتوانید در این بازار پرتلاطم به سود برسید. بسیار مهم است که دانش شما درباره شرایط خرید و فروش بیت کوین به روز باشد و شما از متدها و سبک‌های مدرن برای معامله‌گری در این بازار استفاده کنید.

درآمد از بیت کوین

چرا همه به سرمایه گذاری روی بیت کوین را تشویق می کنند؟

واقعیت این است که بسیاری از شرکت‌ها و موسسه‌های فعال در زمینه ارائه خدمات بیت کوین از فرایند سرمایه‌ گذاری شما در روی این ارز دیجیتال سود به دست می‌آورند و به همین دلیل است که تشویق‌ها برای ورود به این بازار در اینترنت و منابع مختلف زیاد است. هر کدام از شرکت‌ها هم بنا به نوع نیازی که برای ورود شما به بازار احساس می‌کنند تبلیغات متفاوتی دارند.

به عنوان مثال می‌توانیم شرکت‌های زیر را به شما معرفی کنیم که از سرمایه‌ گذاری شما بر روی بیت کوین سود به دست می‌آورند و به همین دلیل است که تشویق به سرمایه‌ گذاری بر روی این ارز دیجیتال توسط آنها زیاد است.

  • صرافی ها

اولین دسته از شرکت‌هایی که شما را به شدت ت سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین می‌کشانند و هرچه سریع‌تر دوست دارند شما روی دکمه خرید کلیک کنید صرافی‌ها هستند که کارمزد حاصل از این خرید و فروش را به دست خواهند آورد. بنابراین باید مراقب باشید که  تاثیر این تبلیغات قرار نگیرید و اگر هم به دنبال سرمایه‌ گذاری روی این ارز دیجیتال می‌روید تمام جوانب را در نظر بگیرید.

  • آموزشگاه ها

آموزشگاه‌ها برای  مخاطب و جذب دانش‌پذیر اقدام به تبلیغات برای ورود به بازار بیت کوین می‌نمایند و دائماً در حال فرستادن سیگنال‌ها و سودهای خود از این بازار هستند که به شما بقبولانند که بازار ارز دیجیتال بیت کوین می‌تواند سود بسیار زیادی داشته باشد، و شما نباید از این سودها غافل باشید. البته خوشبختانه بیش از ۹۵ دانش‌پذیران ما در کانون بورس از طریق خود دانش‌پذیران قبلی وارد کلاس می‌شوند و ما خیلی نیازی به تبلیغات در این باره نداریم و به همین دلیل شما را به سرمایه‌ گذاری شدید بر روی این ارز دیجیتال نیز تشویق نمی‌کنیم. بلکه ترجیح می‌دهیم اگر سرمایه‌ گذاری بر روی این ارز دیجیتال هستید حتماً با کسب آموزش‌ها و مهارت‌های لازم و به صورت کاملاً آگاهانه سرمایه‌ گذاری خود را پیش ببرید.

  • شبکه های اجتماعی

تبلیغات برای سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین در شبکه‌های اجتماعی هم معمولاً برای افزایش تعداد مخاطبین و کسب سود از این طریق است. با توجه به اینکه ال‌ها در شبکه‌های اجتماعی درآمد خود را بر اساس تعداد کاربران خود تعیین می‌کنند به همین دلیل دائماً در حال تبلیغات و ارائه راهکارهای مختلف برای سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین و سایر رمز ارزها هستند تا از این طریق تعداد کاربران خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

بهترین روش سرمایه گذاری روی بیت کوین چیست؟

بهترین روش سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین همان فرایند خرید و فروش این ارز دیجیتال است و استفاده از سایر روش‌ها را به هیچ وجه توصیه نمی‌کنیم زیرا هم ممکن است ریسک بسیار زیادی داشته باشند و هم استفاده از آنها ممکن است وقت زیادی را از شما تلف کرده و در نهایت سود مناسب را به شما ندهد. به عنوان مثال استخراج بیت کوین هر چند یک روش درآمدزا و عالی محسوب می‌شود اما نیاز به شرایط بسیار خاصی دارد و اگر شما به دنبال این شرایط بروید مجبور به پرداخت هزینه‌های بسیار زیادی هم خواهید شد.

چگونه بیت کوین خود را نگهداری کنیم؟

یکی از مهمترین نکات برای سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین نگهداری این ارز دیجیتال است و شما حتماً باید از یکی از انواع کیف پول‌های مطمئن و ایمن برای این منظور استفاده کنید تا چالشی پیش روی سرمایه‌ گذاری شما قرار نگیرد. کیف پول‌هایی مانند متامسک یا تراست ولت می‌توانند بهترین گزینه‌ها برای این منظور باشند و همچنین استفاده از انواع کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال هم می‌تواند شرایط خوبی را از این بابت برای شما ایجاد کند.

روی بیت کوین حرفه ای سرمایه گذاری کنید

توصیه می‌کنیم که اگر به دنبال سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین و استفاده از مزیت‌های این بازار برای رسیدن به سودهای قابل توجه هستید حتماً جوانب را در نظر گرفته و با کسب مهارت‌های لازم مانند یک فرد حرفه‌ای سرمایه‌ گذاری خود را آغاز نمایید. در صورتی که شما مانند حرفه‌ای‌ها عمل کنید می‌توانید منتظر رسیدن به سود حرفه‌ای هم باشید و در غیر این صورت شرایط برای شما بسیار پیچیده شده و ممکن است حتی بخش قابل توجهی از دارایی‌های خود را نیز از دست بدهید.

نکته بسیار مهم درباره حرفه‌ای شدن در فرایند سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین کسب مهارت‌های لازم در یک دوره آموزشی مناسب و ایده‌آل است. انتخاب دوره آموزشی مناسب یکی از چالش‌های بسیار مهمی است که شما حتماً باید درباره آن تحقیق کنید تا مبادا گرفتار دوره شوید که سود خاصی برای شما به دنبال نداشته باشد و شما تنها شهریه دوره را پرداخت کنید.

از حول حلیم در دیگ نیفتید

همچنین باید یادآوری کنیم که تبلیغات برای ورود به بازار بیت کوین برای سرمایه‌ گذاری بسیار زیاد است و شما هر سایتی و هر شبکه اجتماعی را که باز کنید با این موضوع روبرو خواهید شد. بنابراین اگر شما دقت خوبی روی این موضوع نداشته و فریب چنین تبلیغاتی را بخورید ممکن است از حول حلیم  قابل توجهی از سرمایه‌های در دسترس خود را وارد بازار بیت کوین کرده و آنها را از دست بدهید که می‌توانند یک اتفاق مالی بسیار بد برای شما باشد.

توصیه می‌کنیم که اگر به دنبال سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین هستید حتماً ابتدا مراحل آموزشی را کامل سپری کرده و سپس اولین روزهای ورود خود به بازار را ار یک استاد یا مربی پشت سر بگذرانید و در صورت حرفه‌ای شدن سرمایه‌ گذاری خود را در این بازار به صورت حرفه‌ای ادامه دهید. این مهم می‌تواند بهترین نقشه برای موفقیت شما در سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین باشد.

حتما بخوانید: بیت کوین چیست؟

باهوش ها می توانند با بیت کوین میلیاردر شوند

در انتها باید شما را با یکی از نکات بسیار مهم سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین همراه کنیم که معمولاً در تبلیغات بسیار دیده می‌شود و آن هم میلیاردر شدن با استفاده از این ارز دیجیتال در بازار است. در همه سایت‌ها و منابع صحبت از بیت کوین یک میلیون دلاری است و هر روز هم تبلیغات در این باره افزایش پیدا می‌کند و کاربران را به این موضوع تشویق می‌کنند که اگر به دنبال سرمایه‌ گذاری بر روی این ارز دیجیتال بروند در آینده می‌توانند یک سود چند میلیون دلاری به دست آورند که این موضوع بسیار دور از واقعیت است.

واقعیت این است که حتی اگر بیت کوین یک سود چند میلیارد دلاری به کاربران خود بدهد شما نمی‌توانید تا رسیدن به کامل این سود در بازار باقی بمانید و خیلی زود بیت کوین‌های خود را خواهید فروخت. همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم سرمایه‌ گذاری یک دانش است و قرار نیست شما شانسی در این بازار به سود برسید. صحبت کردن درباره سودهای چند میلیون دلاری بیشتر رویا است و توصیه می‌کنیم اگر تبلیغاتی مشاهده کردید که شما را به سمت یک سود چند میلیون دلاری بر روی بیت کوین دعوت می‌کرد سریعا از آن خارج شوید و یک روش سرمایه‌ گذاری منطقی برای خود در نظر بگیرید.

درآمد از بیت کوین

کلام آخر

درباره سرمایه‌ گذاری روی بیت کوین صحبت کردیم و نکات بسیار مهمی را در این باره با شما در میان گذاشتیم که استفاده از آنها می‌تواند شرایط بهتری را برای سرمایه‌ گذاری شما ایجاد کند اما به شرطی که شما به این نکات دقت کافی داشته باشید و از آنها برای ورود به بازار بیت کوین استفاده کنید. در انتها دعوت می‌کنیم اگر به فکر سرمایه‌ گذاری مطمئن و ایده‌آل بر روی این ارز دیجیتال هستید از دوره‌های آموزشی ما نیز استفاده کنید که در این دوره‌ها تمام تجربیات حدود ۱۰ ساله ما در فرایند سرمایه‌ گذاری در رمز ارزها در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در دوره آموزش حضوری ترید ارز دیجیتال می‌توانید همراه با اساتید ما در کانون بورس در طول دوره ترید کنید و از این طریق علاوه بر کسب آموزش‌های حرفه‌ای لازم حتی قدم‌های اول تریدر شدن را نیز در کنار مربی و اساتید ما بردارید. همچنین با خرید پکیج آموزش ارز دیجیتال نیز چنین شرایطی برای شما فراهم می‌آید. البته همراه با این پکیج می‌توانید از خدمات پشتیبانی ما در کانون بورس نیز استفاده کرده و کم کم تجربیات خود را برای معامله‌گری در این بازار افزایش دهید.

در انتها شما دعوت می‌کنی اگر نقطه نظری درباره ‌گذاری بر روی بیت کوین دارید و یا تجربه‌ای از این فرایند سرمایه‌ گذاری دارید آن را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید تا با جمع شدن این تجربه ها تمام کاربران ایرانی بتوانند حرفه‌ای‌تر و بهتر در بازار ارز دیجیتال سرمایه‌ گذاری نمایند.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: