ارزهای دیجیتال دیفای (Defi)

ارزهای دیجیتال دیفای

ارزهای دیجیتال دیفای از جمله محبوب‌ترین و پرکاربردترین رمز ارزهای موجود در بازار هستند که سرمایه‌گذاری برای آنها می تواند جذابیت های بسیار زیادی برای کاربران به دنبال داشته باشد. توکن های پروژه دیفای در انواع مختلف در بازار در دسترس است تا شما بتوانید به راحتی با انتخاب یکی از بهترین های آن ها یک سرمایه گذاری مطمئن و با ریسک بسیار پایین داشته باشید. در معرفی انواع ارز دیجیتال در این مقاله سعی داریم تا بهترین ارزهای دیجیتال دیفای را به شما معرفی کنیم. شناخت این دسته از رمز ارزها مزیت بسیار زیادی برای کسانی دارد که به دنبال بهینه کردن سرمایه‌گذاری‌های خود و کم کردن ریسک آنها هستند. کسانی که در دوره ارز دیجیتال ما شرکت کرده باشند به خوبی با اهمیت و مزیت های سرمایه گذاری برای این دسته از رمز ارزها آشنا بوده و اهمیت شناخت بهترین های آنها را بیش از پیش می‌دانند.

نکات کلیدی مقاله:

  • ارزهای دیجیتال حوزه دیفای از جمله پرکاربردترین و هدفمند ترین رمز ارزها در بازار هستند.
  • سرمایه گذاری بر روی بهترین ارزهای بر بستر دیفای می تواند  یک سرمایه گذاری مطمئن و کم ریسک برای تریدرهای بازار باشد.
  • کاربران می بایست قبل از اقدام برای خرید هر یک از توکن های دیفای اطلاعات فاندامنتالی آن را مورد بررسی قرار داده و سپس پس برای خرید خود اقدام کنند.
  • همه توکن های پروژه دیفای کیفیت مناسبی نداشته و حتما باید در انتخاب آنها شرایط موجود را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.
  • ارزهای دیجیتال حوزه دیفای می توانند در سایر صنایع و پروژه‌ها نیز کاربرد داشته و تعریف شده باشند.

[lwptoc]


ارزهای دیجیتال دیفای چیست؟


غیرمتمرکز بودن یکی از اصلی ترین و بنیادی ترین مفاهیم در بازار ارز های دیجیتال است که با حضور توکن های حوزه دیفای تعریف این قابلیت در بازار بهتر و کاربردی تر شده است. همانطور که میدانید ارزهای دیجیتال موجود در بازار در پروژه های مختلفی تعریف شده و در آنها کاربرد دارند. برای مثال:

۱۰۱

توکن های پروژه دیفای نیز دقیقاً برای ارتباط راحت تر و هرچه بهتر کاربران و استفاده کاربردی تر از این شرایط به وجود آمده و امکان استفاده از آنها هم برای مسائل کاربردی و هم برای سرمایه‌گذاری در دسترس کاربران قرار دارد. دقت داشته باشید که یک رمز ارز ممکن است در پروژه های مختلفی به صورت همزمان تعریف شده و کاربرد داشته باشد. برای مثال متاورس و NFT به دلیل ارتباط بسیار نزدیک به یکدیگر دارند، معمولاً دارای رمز های مشترک بسیار زیادی هستند. از این گذشته ارزهای دیجیتال صرافی ها ممکن است با اهداف مختلفی و برای پروژه های مختلفی از جمله پروژه دیفای و یا غیره توسعه پیدا کرده باشند. از این رو اگر یک رمز ارزی را در یکی از این پروژه ها دسته بندی می کنیم، به این معنا خواهد بود که در سایر پروژه ها نمی توان از آن استفاده کرد و از آن یاد کرد.

توکن های دیفای چیست ؟


توکن های پروژه دیفای در واقع ارزهای دیجیتالی را تعریف می نمایند که در این پروژه تعریف شده و کاربرد دارند. اگر با اصطلاح توکن آشنا بوده و تفاوت توکن و کوین ها را بدانید، درک شما از این موضوع بیشتر خواهد شد. وقتی صحبت از توکن های حوزه دیفای می شود، در واقع منظور ما همان ارزهای دیجیتال دیفای هستند که به صورت کاربردی برای این منظور تعریف شده‌اند.

در ادامه با معرفی بهترین ارزهای دیجیتال دیفای درک خواهید کرد که برخی از این رمز ارزها توکن بوده و بسیاری هم کوین هستند. به خاطر داشته باشید که منظور ما از توکن های پروژه دیفای در واقع تمام ارزهای دیجیتال تعریف شده در این حوزه بوده و به صورت خاص به توکن بودن و یا کوین بودن آن اشاره نداریم.


چرا باید روی ارز های دیجیتال دیفای سرمایه گذاری کنیم؟


اما سوال اینجاست که چرا باید روی ارزهای دیجیتال دیفای سرمایه گذاری کنیم و توکن های پروژه دیفای چه مزیت هایی دارند که باعث محبوب شدن بسیار زیاد آنها شده است؟ دقت داشته باشید که در مقاله معرفی ویژگی های یک ارز دیجیتال خوب اشاره کردیم که نکات و آیتم های بسیار مختلفی برای ارزیابی یک رمز از باید در نظر گرفته شود. برخی از این آیتم ها به ماهیت خود رمز ارز مربوط می شوند. یکی از اصلی ترین و مهمترین عوامل موثر بر کیفیت یک ارز دیجیتال، کاربرد و اهدافی است که در توسعه آن در نظر گرفته شده است.

اشاره کردیم که ارزهای دیجیتالی که هیچ هدف و یا کاربردی در پشت آنها وجود ندارد، عملاً امکان سرمایه‌گذاری بر روی آنها وجود نداشته و خریدن آنها می‌تواند بسیار بزرگی برای کاربران به دنبال داشته باشد. میم کوین ها و شت کوین ها را برای شما تعریف کردیم که از جمله این دسته از رمز ارزها بوده و سرمایه‌گذاری برای آنها با چالش‌های بسیار زیادی روبرو خواهد بود.

۱۰۲

پرواضح است که داشتن کاربرد و هدف مشخص می‌تواند یک آیتم بسیار خوب برای یک ارز دیجیتال باشد و سرمایه گذاری بر روی آن را جذاب تر نماید. تحلیلگران و معامله‌گران فاندامنتالی معمولاً در بازار به دنبال پیدا کردن این دسته از رمز ارزها بوده و همیشه تمایل دارند تا سرمایه‌های خود را بر روی پروژه های عالی و جذاب موجود در این بازار قرار دهند.

با این حساب توکن های حوزه دیفای که اهداف بسیار عالی و کاربردهای بسیار ویژه‌ای دارند، به راحتی به عنوان گزینه های ایده آل برای سرمایه گذاری انتخاب خواهند شد. دقت داشته باشید که کاربرد ها و اهداف تنها یکی از عوامل موثر بر خوب بودن یک رمز است و عوامل دیگری نیز وجود دارد که حتماً باید آنها را نیز برای سرمایه‌گذاری خود در رمز ارز موردنظر تحلیل کنید. اما برای اینکه بتوانید در پیدا کردن رمز ارز مورد نظر بهتر عمل کنید، یکی از بهترین راه حل ها انتخاب ارزهای دیجیتالی است که حداقل از نظر کاربرد و اهداف در شرایط مناسبی باشند.

با شناخت ارزهای دیجیتال پروژه دیفای این امکان برای شما به وجود خواهد آمد تا بتوانید از میان یک دسته بندی بسیار مناسب و ایده آل به دنبال رمز ارز مورد نظر خود برای سرمایه گذاری باشید. در واقع با این ترفند یکی از بزرگترین چالش های شما برای سرمایه گذاری در این بازار برطرف شده و حالا نوبت به آن می رسد که سایر عوامل موثر بر خوب بودن یک عدد دیجیتال را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.


مزیت های سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال حوزه دیفای


توکن های پروژه دیفای مزیت های بسیار مختلفی دارند که به دقت به این مزیت ها نیز می تواند جذابیت های سرمایه گذاری بر روی این دسته از رمز ارزها را بیش از پیش به شما نشان دهد. در این بخش از مقاله سعی داریم تا از اصلی ترین و مهمترین مزیت های توکن های حوزه دیفای را با شما در میان بگذاریم. اما قبل از آن لازم است نکاتی بسیار مهم درباره این مزیت ها را به شما گوشزد کنیم که باعث گمراه شدن شما نشده باشیم:

دقت داشته باشید که مزیت هایی که در ادامه برای توکن های پروژه دیفای تعریف می کنیم، به صورت عمومی بوده و برای تمام ارزهای دیجیتال این حوزه صدق نمی کنند. از این رو باید هر کدام از ارزهای دیجیتالی که در ادامه معرفی می کنیم به صورت مجزا مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرند.

همچنین در نظر داشته باشید که بسیاری از ارزهای دیجیتال دیفای ممکن است برای سایر پروژه ها اعم از متاورس، وب ۳ و .. نیز تعریف شده باشند. چنین امری باعث می شود تا مزیت های ارز دیجیتال مورد نظر به مراتب بیشتر نیز شود. از این رو در هنگام انتخاب یک رمز از بهتر از تمام ویژگی های آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

همچنین یکی از چالش‌های بسیار مهمی که در معرفی مزیت های ارزهای دیجیتال دیفای باید به آن اشاره کنیم، این است که ممکن است بسیاری از این مزیت ها به صورت پیش فرض برای برخی از ارزهای دیجیتال تعریف شده باشند اما در عمل پلتفرم آن رمز است اصلاً توانایی و قابلیت چنین مزیتی را نداشته باشد. از این رو توصیه می‌کنیم حتماً تمام عوامل موثر بر تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال را برای انتخاب خود در نظر بگیرید تا در نهایت یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل داشته باشیم.

ارزهای دیجیتال شناخته شده و محبوب


یکی از مهمترین و اصلی ترین مزیت های ارزهای دیجیتال دیفای این است که این دسته از رمز ارزها معمولاً شناخته شده بوده و محبوبیت قابل قبولی در بازار دارند. دقت داشته باشید که یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی افراد توسعه‌دهنده رمز ارز در سرتاسر دنیا ایجاد مقبولیت و محبوبیت برای ارزهای دیجیتال است. رسیدن به این مهم هم نیاز به هزینه بسیار زیادی دارد و هم زمان بسیار زیادی را نیز باید صرف آن کرد. پر واضح است که وقتی توکن های حوزه دیفای به خودی خود از نظر میزان محبوبیت و مشهور بودن در شرایط مناسبی قرار دارند، سرمایه گذاری بر روی آنها نیز بیشتر خواهد شد.

۱۰۲

به راحتی می‌توان درک کرد که این مزیت مربوط به تمام ارزهای دیجیتال دیفای نبوده و تنها بهترین های معرفی شده در این پروژه هستند که می‌توانند این مزیت را داشته باشند. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم حتماً برای کاهش ریسک سرمایه گذاری های خود به دنبال انتخاب بهترین های تعریف شده در این پروژه باشید.

تنوع بالا در رمز ارزها


یکی دیگر از مزیت های توکن های حوزه دیفای این است که کاربران می توانند از میان تنوع بالایی از رمز ارزها برای سرمایه گذاری یکی را انتخاب نمایند.وجود تعداد زیاد ارز دیجیتال تعریف شده در این حوزه باعث می‌شود تا رقابت میان پلت‌فرم‌های آنها بیشتر شود و از این رو تیم‌های توسعه‌دهنده به دنبال ارتقاء سطح کیفیت ارز دیجیتال خود باشند. وقتی رقابت در بازار زیاد می‌شود عملاً آن دسته از ارزهای دیجیتالی که کیفیت و شرایط مناسبی ندارند، خیلی زود از این رقابت خارج شده و نمی توانند کاربران زیادی را به سمت خود جذب نمایند.

۱۰۳

بسیاری از تحلیلگران و اقتصاددانان بزرگ دنیا معتقدند که دلیل اصلی محبوبیت و جذب سرمایه های بسیار زیاد ارز دیجیتال بیت کوین به این دلیل است که این رمز ارز به عنوان اولین ارز دیجیتال تعریف شده در جهان هیچ رقیبی همراه خود نداشته است. عدم وجود رقابت باعث شده تا با وجود نقاط ضعف بسیار زیاد بیت کوین رشد بسیار زیادی داشته باشد و تبدیل به بهترین ارز دیجیتال جهان شود. هرچند در حال حاضر آلت کوین های تعریف شده در بازار از نظر کاربردی بودن و اهداف مورد نظر شرایط بسیار ایده آل تری نسبت به بیت کوین دارند، اما به دلیل قدیمی بودن و اینکه کاربران از سالها قبل سرمایه‌های خود را بر روی بیت کوین قرار داده اند، هنوز هم حتی اهداف استثنایی هم نمی‌تواند یک آلت کوین را رقیبی بزرگ و سرسبز برای بیت کوین تعریف کند.

توکن های دیفای هدفمند توسعه پیدا کرده اند


توسعه هدفمند و برنامه ریزی شده برای حضور در یک مسیر کاملا مشخص و از پیش تعیین شده یکی دیگر از مزیت های بزرگ ارزهای دیجیتال دیفای است. این دسته از رمز ارزها از همان ابتدا و قبل از اینکه وارد بازار ارز های دیجیتال شوند، با هدف کاملاً مشخصی برنامه نویسی شده و پلتفرم آنها در طول سال های عمر آن روز به روز در حال نزدیک شدن به اهداف از پیش تعیین شده است. این امر باعث می‌شود تا کاربران به راحتی بتوانند شرایط توکن های پروژه دیفای را به راحتی مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و در نهایت امکان تحلیل فاندامنتال آنها ساده تر باشد.

۱۰۴

برای درک هرچه بهتر این موضوع شما را با یک مثال بسیار ساده همراه می کنیم. به عنوان مثال ارز دیجیتال دوج کوین با وجود این که در حال حاضر اهداف بسیار زیادی داشته و به دنبال رسیدن به کاربردهای خاصی است، اما در ابتدا بدون هیچ هدف خاصی تعریف و توسعه پیدا کرده و هنوز هم با وجود تعریف شدن بسیاری از اهداف برای آن تحلیل فاندامنتال آن بسیار چالش برانگیز است. بسیاری از کاربران و تحلیلگران که بر روی این رمز ارز سرمایه‌گذاری کرده‌اند،  هیچ دیده منطقی نسبت به شرایط آن نداشته و تنها بر اساس شنیده ها و مقاله های مختلف مندرج در سایت ها برای سرمایه گذاری و خرید آن اقدام نموده اند. در حالی که ارزهای دیجیتال حوزه دیفای از این نظر شرایط بسیار روشن و شفافی داشته و شما می توانید به راحتی اهداف در نظر گرفته شده برای آنها را مشاهده کنید.

توکن های پروژه دیفای را می توانید در بهترین صرافی ها بخرید


همچنین یکی دیگر از مهم ترین مزیت های توکن های پروژه دیفای این است که کاربران می‌توانند اکثر این دسته از رمز ارزها را در معتبرترین و بهترین صرافی ها خرید و فروش نمایند. توکن های حوزه دیفای به دلیل محبوبیت بسیار بالایی که دارند معمولاً خیلی زود در لیست بهترین و معتبرترین صرافی های موجود در جهان قرار گرفته و امکان خرید آنها برای کاربران کشورهای مختلف به راحتی فراهم می‌آید. اگر هم این موضوع را برای بسیاری دیگر از دسته‌های ارزهای دیجیتال موجود در بازار بررسی کنیم متوجه خواهید شد که بسیاری از آنها را نمی‌توانید در صرافی های معتبر پیدا کنید. ممکن است از یک رمز ارز در یک صرافی در دسترس باشد و در صرافی دیگر امکان خرید آن وجود نداشته باشد.

در حالیکه ارزهای دیجیتال تعریف شده در حوزه دیفای معمولاً در اکثر صرافی های معتبر و شناخته شده لیست شده و امکان خرید و فروش آنها برای کاربران به راحتی وجود دارد. تحلیلگران و تریدرهای حرفه ای می دانند که لیست شدن یک ارز دیجیتال در تمام صرافی های معتبر که مزیت بزرگی برای آن به وجود خواهد آورد. این مهم باعث می شود تا حجم معاملات آن رمز ارز به شدت افزایش پیدا کرده و بسیاری از ریسک های موجود در سایر رمز ارزها برای آن حذف شود.

توکن های حوزه دیفای نقدینگی بالایی دارند


از دیگر مزیت هایی که برای ارزهای دیجیتال دیفای باید به آن اشاره داشته باشیم، نقدینگی بسیار بالا و نقدشوندگی ایده‌آل این دسته از رمز ارزها است. اگر در صرافی های مختلف خطی توکن های ضعیف تعریف شده در پروژه دیوار را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید، متوجه می‌شوید که امکان خرید و فروش آنها تنها در چند ثانیه برای کاربران وجود خواهد داشت. نکته ای که اهمیت بسیار زیادی برای یک سرمایه گذاری مناسب و کم ریسک دارد. همین مشکل کوچک باعث شده تا امکان خرید بسیاری از ارزهای دیجیتال وجود نداشته باشد. از این گذشته هم این امر باعث می‌شود تا کارمزد معاملات ارز های دیجیتال دیفای به مراتب کمتر نیز شود.

۱۰۵

هر چقدر میزان نقدشوندگی یک ارز دیجیتال بیشتر باشد، کاربران بیشتری به سمت آن گرایش پیدا کرده و در نهایت ریسک سرمایه‌گذاری در آن نیز کمتر خواهد بود. ارز دیجیتالی را تصور کنید که با وجود رشد بسیار زیاد و به دلیل کم بودن تعداد معامله گران عملاً امکان فروش آن برای کاربر وجود ندارد. سرمایه گذاری بر روی چنین ارز دیجیتالی حتی با وجود رسیدن به سودهای بالا اصلاً منطقی نبوده و می تواند یک چالش بسیار بزرگ برای هر کسی باشد. توکن های پروژه دیفای با این چالش روبرو نبوده و نقدشوندگی آنها بسیار بالا خواهد بود.


معایب سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال بر بستر دیفای


با توجه به اینکه به دنبال ایجاد یک سرمایه‌گذاری کاملاً آگاهانه برای شما عزیزان هستیم، لازم است تا معایب توکن های پروژه دیفای را نیز برای شما تعریف کنیم. شناخت معایب توکن های حوزه دیفای باعث می شود تا شما با دید بهتری نسبت به این دسته از رمز ارزها نگاه کرده و تعریف پروژه های کلاهبرداری موجود در بازار را نیز نخورید. یکی از اصلی ترین و بزرگترین این نقاط ضعف پیش روی کاربران و تریدرهای ایرانی فعال در بازار ارز های دیجیتال این است که معمولاً در هنگام بررسی و ارزیابی یک رمز ارز تنها به دنبال شناخت مزیت‌های آن رفته و هیچ نگاهی به معایب موجود در پلتفرم آنها ندارند.

۱۰۶

برای مثال یکی از اشتباهات بسیار بزرگ کاربران در هنگام سرمایه‌گذاری در بازار این است که به محض مشاهده سودهای هنگفت یک ارز دیجیتال در طول ۲۴ ساعت ترغیب به خرید آن شده و سعی می کند بخش اعظمی از سرمایه‌های خود را به سمت آن هدایت کنند. در حالی که تنها با نگاه کردن به حجم معاملات رمز ارز مورد نظر به راحتی می‌توان درک کرد که بسیاری از این سودهای کلان چیزی جز یک بازی پشت پرده نبوده که در پی آن کاربران و تحلیلگران به سمت خرید آن رمز ارز کشیده شوند. هرچند سوددهی و پتانسیل رشد بالا یک مزیت بسیار بزرگ برای یک ارز دیجیتال محسوب می شود، اما لازم است تا در هر لحظه شما تمام عوامل موثر و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار دهید. از این رو بر آن شدیم تا معایب سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال بر بستر را نیز به شما معرفی کنیم.

امکان کلاهبرداری در توکن های پروژه دیفای


یکی از نگران کننده ترین و بزرگترین معایب سرمایه گذاری بر روی توکن های پروژه دیفای این است که امکان کلاهبرداری بودن این دسته از رمز ارزها نیز وجود دارد. کلاهبرداری در بازار ارز دیجیتال به روش های بسیار مختلفی صورت می پذیرد. یکی از رایج ترین این روش‌ها توسعه ارزهای دیجیتال بی کیفیت و با هدف جذب سرمایه بسیار زیاد است.  برخی از افراد وارد به فرایند توسعه ارز دیجیتال با این ترفند و با کمی تبلیغات سعی می‌کنند تا کاربران را به سمت خرید ارز دیجیتال توسعه شده توسط خودشان بکشانند. در حقیقت هیچ هدف خاصی جز کلاهبرداری و جمع کردن سرمایه ها در این مواقع در پشت این دسته از رمز ارزها وجود نداشته و در نهایت سرمایه‌های شما از بین خواهد رفت.

به همین دلیل است که اصرار داریم تو را حتماً تنها به صرف اینکه یک ارز دیجیتال در حوزه دیفای تعریف شده باشد، به دنبال خرید و سرمایه گذاری بر روی آن نباشید و حتماً تمام  عوامل موثر را مورد بررسی قرار دهید.

ریسک بالای سرمایه گذاری در توکن های ناشناخته حوزه دیفای


بسیاری از کاربران و تریدرها با یک تصور کاملا اشتباه و چالش‌برانگیز به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال دیفای هستند. این دسته از افراد معمولاً در بازار به دنبال  آن دسته از توکن های حوزه دیفای می‌گردند که قیمت بسیار پایینی داشته و رسیدن قیمت آنها حتی به یک دلار می‌تواند میلیون‌ها دلار سود برای کاربر به دنبال داشته باشد. متاسفانه چنین دیدی در میان کاربران ایرانی به شدت رواج پیدا کرده و آنها به جای خرید ارزهای دیجیتال با کیفیت و شناخته شده به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی چنین رمز ارز هایی می روند.

۱۰۷

جدایی از بحث نگرانی هایی که از بابت کلاهبرداری بودن یا سایر چالش‌های این چنینی موجود در این دسته از رمز ارزها وجود دارد، سرمایه گذاری و خرید آنها می تواند مشکلات دیگری را نیز برای کاربران به دنبال داشته باشد. برای مثال:

معمولاً کارمزد معاملاتی چنین رمز ارزهایی بسیار بالا بوده و می‌تواند هزینه‌های بسیار زیادی را روی دست کار باقی بگذارد.

اگر کمی دقیق تر و ریز بینانه تر به ویژگی های آن رمز از نگاه کنید متوجه خواهید شد که افزایش قیمت برای آنها بسیار بسیار سخت خواهد بود. برای مثال رمز ارز هایی که تعداد سکه های در گردش بسیار زیادی دارند، از جمله ارزهای دیجیتال کند موجود در بازار بوده و افزایش قیمت آنها به سختی و به صورت لاک پشتی خواهد بود. معمولا سرمایه‌گذاری بر روی این دفتر رمز ارزها نمی تواند شرایط مناسبی را برای کاربر به دنبال داشته باشد. این موضوع حتی برای ارز های دیجیتال با کیفیت بالا نیز به همین ترتیب وجود دارد و حتماً باید در این مورد دقت لازم را داشته باشید.

عدم امکان بررسی اهداف واقعی با اهداف تبیین شده


همچنین یکی دیگر از معایب برخی از توکن های حوزه دیفای این است که امکان بررسی اهداف تعریف شده برای آنها به سختی امکان پذیر خواهد بود. آن دسته از ارزهای دیجیتالی که به تازگی در پروژه دیفای تعریف می شوند، عملاً در حال حاضر شرایط لازم برای یک تحلیل درست را برای کاربر ایجاد نکرده و این مهم می‌تواند یک چالش بزرگ برای سرمایه‌گذاری بر روی آنها باشد. یک راه حل ساده برای دور ماندن از این ریسک این است که به صورت کامل رمز ارز های تازه تعریف شده و آن دسته از ارز های دیجیتالی که اطلاعات گنگ و ناشناخته دارند را کاملا کنار بگذارید. ترفندی که در حال حاضر حتی بسیاری از افراد حرفه‌ای حاضر در بازار نیز اقدام به استفاده از آن می نمایند.

در غیر این صورت توصیه می‌کنیم حتماً با یک سیستم مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک بسیار قدرتمند برای سرمایه گذاری بر روی این دسته از رمز ارزها اقدام کنید. کنید در غیر این صورت به زودی ممکن است سرمایه های خود را به باد داده و حتی امکان خرید ارزهای دیجیتال با کیفیت را نیز نداشته باشید. دقت داشته باشید که رسیدن به ۳۰ درصد سود در هر ماه به مراتب بهتر از این است که شما در طول دو ماه و با امید به اینکه یک میلیون درصد سود کسب کنید تمام سرمایه‌های خود را از دست دهید. رشد پله ای یکی از ایده های بسیار اصلی و مهم سرمایه گذاری در بازارهای مالی است که متاسفانه از نظر روانشناسی بسیاری از کاربران نمی توانند برای آن اقدام کرده و همین اشتباه باعث از بین رفتن تمام سرمایه‌های آنها در بازار می‌شود.

ترا – Terra (LUNA)

قیمت فعلیرتبه در بازارارزش بازارحجم معاملات
۵۷.۵۱۹۲۳ میلیارد۲ میلیارد
میزان محبوبیتنوع ارز دیجیتالسکه های در گردشکل سکه ها
بالاکوین۴۰۱ میلیون۸۱۸ میلیون

یکی از بهترین و اصلی ترین توکن های حوزه دیفای که سرمایه گذاری روی آن ارزش بسیار زیادی به دنبال خواهد داشت، ترا است. توصیه حساب سریع و مقرون به صرفه و جایگزینی برای پول فیات اصلی ترین اهداف ترا هستند که در این راه به موفقیت هایی هم رسیده است. این رمز ارز که از سال ۲۰۱۸ وارد بازار شده با هدف ایجاد ثبات قیمتی برای استیبل کوین های مربوط به دلار آمریکا فعالیت می نماید. پلتفرم ترا جذابیت ها و کاربردهای بسیار زیادی دارد.

حمایت ها و پشتیبانی ها شرکت های بزرگ و از آن گذشته کاربردهای زیاد ترا باعث شده تا این رمز ارز تبدیل به یک ارز دیجیتال با حجم معاملاتی بالا در بازار شد. باور کنید یا نه قیمت ۵۷ دلاری برای ترا قیمتی بسیار مقرون به صرفه محسوب می شود و در آینده ای نه چندان دور باید این رمز ارز را با قیمت های بیش از ۱۰۰ دلار در بازار مشاهده کنیم.

کیف پول مناسب:

تراست والت
لجر
ترزور

لینک خرید در صرافی معتبر:

صرافی بایننس
صرافی کوکوین
صرافی کوینکس
پیش بینی قیمت

ارزهای دیجیتال دیفای

قیمت فعلی: ۵۷.۵۱

بیشترین قیمت در تاریخ: ۹۹.۷۲

کمترین قیمت در تاریخ: ۰.۳

آوالانچ – Avalanche (AVAX)

قیمت فعلیرتبه در بازارارزش بازارحجم معاملات
۸۷.۵۰۱۰۲۱.۴ میلیارد۲.۲ میلیارد
میزان محبوبیتنوع ارز دیجیتالسکه های در گردشکل سکه ها
بالاکوین۲۴۵ میلیون۳۹۵ میلیون

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال دیفای که سرمایه گذاری روی آن جذابیت بسیار زیادی دارد، آوالانچ است. این رمز را به راحتی می توان در بین بهترین توکن های دیفای قرار داد. پلتفرم آوالانچ در حال حاضر سریع ترین پلتفرم در میان قراردادهای هوشمند در صنعت بلاک چین است. آوالانچ در اواخر سال ۲۰۲۰ وارد بازار رمز ارزها شده و در همین یک سال چند ماه رشد قابل توجهی داشته است. نه فقط از نظر قیمت بلکه از نظر تعداد طرفداران و اهداف نیز این رمز ارز به شرایط ایده آلی رسیده است.

به دلیل تعداد سکه های محدود، توکن بومی پلتفرم آوالانچ بسیار کمیاب بوده و دسترسی به آن برای اکثریت کاربران با چالش روبرو است. از این گذشته این رمز ارز برای قابلیت هایی مانند ایمن سازی پلتفرم، پرداخت هزینه ها و استفاده به عنوان رمز ارز پایه کاربرد دارد.

کیف پول مناسب:

تراست والت
آوالانچ والت
لجر

لینک خرید در صرافی معتبر:

صرافی بایننس
صرافی کوکوین
صرافی کوینکس
پیش بینی قیمت

ارزهای دیجیتال دیفای

قیمت فعلی: ۸۷.۵

بیشترین قیمت در تاریخ: ۱۳۴.۵

کمترین قیمت در تاریخ: ۲.۹

دای – Dai (DAI)

قیمت فعلیرتبه در بازارارزش بازارحجم معاملات
۰.۹۹۱۹۱۰ میلیارد۲۸۳ میلیون
میزان محبوبیتنوع ارز دیجیتالسکه های در گردشکل سکه ها
بالاتوکن۱۰ میلیارد۱۰ میلیارد

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال بر بستر دیفای که البته برای سرمایه گذاری برای رسیدن به سود بالا مناسب نیست، دای این. دای یکی از بهترین استیبل کوین های موجود در بازار می باشد که از آن به عنوان رمز ارز مبادلاتی استفاده شده و در بسیاری از پلتفرم ها کاربرد دارد.

سرمایه گذاری بر روی استیبل کوین ها بیشتر برای حفظ ارزش سرمایه اصلی و یا تبدیل رمز ارزها به ارزهایی با ثبات قیمتی مخصوصا در زمان های بحرانی است. دقت کنید که قیمت این قبیل از رمز ارزها نزدیک به ۱ دلار ثابت بوده و تغییری ندارد. از این رو نباید با امید افزایش قیمت برای سرمایه گذاری روی آنها اقدام کنید. اما در مواقعی که بازار روند نزولی قدرتمندی گرفته و ارز دیجیتال بیت کوین و سایر آلتکوین ها در حال نزول هستند، قرار دادن سرمایه روز این دسته از رمز ارزها می تواند تصمیم منطقی و ایده آلی باشد.

دای برای رسیدن به رتبه یک استیبل کوین ها می بایست ارز دیجیتال محبوب و استثنایی تتر را پشت سر بگذارد که در حال حاضر چنین جذابیتی نداشته و نمی توان چنین امری را برای آن متصور بود.

کیف پول مناسب:

تراست والت
متامسک
سیف پال

لینک خرید در صرافی معتبر:

صرافی بایننس
صرافی کوکوین
صرافی کوینکس

قیمت فعلی: ۰.۹۹

بیشترین قیمت در تاریخ: ۱.۰۹

کمترین قیمت در تاریخ: ۰.۹۶

چین لینک – Chainlink (LINK)

قیمت فعلیرتبه در بازارارزش بازارحجم معاملات
۱۸.۳۰۲۲۸.۵ میلیارد۹۸۳ میلیون
میزان محبوبیتنوع ارز دیجیتالسکه های در گردشکل سکه ها
بالاتوکن۴۶۷ میلیون۱ میلیارد

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال دیفای که اتفاقا شرایط بسیار ایده آلی برای سرمایه گذاری و کسب سود دارد، رمز ارز چین لینک می باشد. این رمز ارز عالی را می توانید با قصد و نیت دراز مدت خریداری کرده و در یک بازه زمانی حدود ۵ ساله سودهای خوبی از آن کسب کنید. خرید این ارز دیجیتال در بهترین صرافی های جهان در دسترس است و شما می توانید از این طریق برای سرمایه گذاری روی آن اقدام کنید.

چین لینک تنها در لیست بهترین توکن های دیفای نبوده و در ساری پروژه ها نیز مزیت ها و کاربردهای زیادی دارد. حتی در سایر پروژه های معروف و مشهور ارزهای دیجیتال نیز این رمز ارز رتبه خوبی داشته  و به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری انتخاب می شود. دقت داشته باشید که این رمز ارز به دلیل داشتن تعداد سکه های محدود در آینده می تواند با رشد بیشتری نسبت به شرایط کنونی همراه شود.

کیف پول مناسب:

تراست والت
متامسک
بایننس چین والت

لینک خرید در صرافی معتبر:

صرافی بایننس
صرافی کوکوین
صرافی کوینکس
پیش بینی قیمت

ارزهای دیجیتال بر بستر دیفای

قیمت فعلی: ۱۸.۳۰

بیشترین قیمت در تاریخ: ۵۲.۲

کمترین قیمت در تاریخ: ۰.۱۶

یونی سوآپ – Uniswap (UNI)

قیمت فعلیرتبه در بازارارزش بازارحجم معاملات
۱۱.۸۲۲۴۷.۴ میلیارد۳۴۳ میلیون
میزان محبوبیتنوع ارز دیجیتالسکه های در گردشکل سکه ها
بالاتوکن۶۳۱ میلیون۱ میلیارد

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال بر بستر دیفای که سرمایه گذاری بر روی آن می تواند شرایط مناسبی برای تریدها به دنبال داشته باشد، رمز ارز بومی صرافی یونی سوآپ می باشد. این صرافی در حال حاضر در رتبه اول صرافی های غیرمتمرکز به فعالیت خود ادامه می دهد. کاربران زیادی برای پیش برد اهداف خود از خدمات این صرافی استفاده می نمایند. از این جمله می توان به تعداد قابل توجه کاربران ایرانی نیز اشاره نمود.

یونی سوآپ به صورت کامل و دائمی از سوی این شرکت پشتیبانی می شود و به همین دلیل در سال های گذشته شاهد رشد قابل توجهی در آن بودیم. این رمز ارز در میان ارزهای دیجیتال صرافی ها نیز شرایط مناسبی داشته و همیشه یکی از گزینه های عالی برای انتخاب از سوی کاربران است. به همین دلیل در میان دیفای ها نیز به راحتی می توان روی آن حساب کرد. دقت کنید که یونی سوآپ یک ارز دیجیتال چند کاربردی بوده و می توان از آن برای پیش برد اهداف در زمینه سرمایه گذاری کوتاه مدت یا بلند مدت حساب کرد.

کیف پول مناسب:

تراست والت
متامسک
لجر

لینک خرید در صرافی معتبر:

صرافی بایننس
صرافی کوکوین
صرافی کوینکس
پیش بینی قیمت

ارزهای دیجیتال بر بستر دیفای

قیمت فعلی: ۱۱.۸۲

بیشترین قیمت در تاریخ: ۴۲.۵

کمترین قیمت در تاریخ: ۲.۳

فانتوم – Fantom (FTM)

قیمت فعلیرتبه در بازارارزش بازارحجم معاملات
۲.۲۲۳۲۵.۶ میلیارد۹۷۷ میلیون
میزان محبوبیتنوع ارز دیجیتالسکه های در گردشکل سکه ها
بالاکوین۲.۵ میلیارد۳.۱ میلیارد

فانتوم را نیز باید از جمله ارزهای دیجیتال دیفای قلمداد کنیم که سرمایه گذاری روی آن می تواند شرایط مناسبی به دنبال داشته باشد. این رمز ارز هر چند تعداد سکه های محدودی نداشته و تعداد کل سکه های آن به بیش از ۳ میلیارد هم می رسد، اما با این حال با رشد خوبی همراه شده است. اگر رمز ارزهای مشابه را با فانتوم مقایسه کنید، در اکثر مواقع قیمت آنها هنوز به ۱ دلار هم نرسیده است. در حالی که فانتوم با تعداد کاربران بسیار زیادی در حال قدرت نمایی است.

انتخاب از میان بهترین توکن های دیفای مزیت های بسیار زیادی برای سرمایه گذاران در این بازار دارد. کم شدن ریسک سرمایه گذاری و بهینه شدن شرایط سوددهی از این دست مزیت ها هستند. فانتوم رمز ارزی است که می تواند این شرایط را برای کاربران به دنبال داشته باشد. اگر به دنبال سرمایه گذاری با سود قابل توجه در میان مدت و بلند مدت هستید، این رمز ارز را حتما مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

کیف پول مناسب:

تراست والت
متامسک
لجر

لینک خرید در صرافی معتبر:

صرافی بایننس
صرافی کوکوین
صرافی کوینکس
پیش بینی قیمت

ارزهای دیجیتال بر بستر دیفای

قیمت فعلی: ۲.۲۲

بیشترین قیمت در تاریخ: ۳.۳

کمترین قیمت در تاریخ: ۰.۰۰۱

تزوس – Tezos (XTZ)

قیمت فعلیرتبه در بازارارزش بازارحجم معاملات
۴.۳۶۴۰۳.۸ میلیارد۳۶۴ میلیون
میزان محبوبیتنوع ارز دیجیتالسکه های در گردشکل سکه ها
بالاکوین۸۷۷ میلیون۹۰۵ میلیون

یکی از ارزهای دیجیتال بر بستر دیفای که این روزها سر و صدای زیادی به پا کرده است، تزوس است. رمز ارزی که نه فقط در حوزه دیفای بلکه در بسیاری دیگر ارز حوزه ها نیز شرایط بسیار مناسبی داشته و به عنوان یک ارز دیجیتال کاربردی شناخته می شود. این ارز دیجیتال در بازار با قیمت مناسب ۴.۳ دلاری در حال معامله است. با توجه به تعداد سکه های کمتر از ۱ میلیارد آن؛ رسیدن آن به قیمت های قابل توجه چندان دور از انتظار نیست.

فانتوم قبلا قیمت ۸.۷ دلاری را نیز تجربه کرده و با این قبیل قیمت ها خیلی بیگانه نیست. با افزایش استقبال از این رمز ارز، رسیدن آن به قیمت های بالای ۱۰ دلاری هدف بعدی آن خواهد بود. شما نیز می توانید بخشی از سرمایه های خود را روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده و از این بابت ریسک کمتری را متوجه آنها کنید. دقت کنید که این رمز ارز در سایر حوزه ها و پروژه های بازار ارز دیجیتال نیز کاربردهای خاص خود را دارد. از این رو است که تعداد طرفداران آن به صورت تصاعدی در حال رشد است.

کیف پول مناسب:

تراست والت
لجر
ترزور

لینک خرید در صرافی معتبر:

صرافی بایننس
صرافی کوکوین
صرافی کوینکس
پیش بینی قیمت

ارزهای دیجیتال حوزه دیفای

قیمت فعلی: ۴.۳۶

بیشترین قیمت در تاریخ: ۸.۷

کمترین قیمت در تاریخ: ۲.۲

آوِ – Aave (AAVE)

قیمت فعلیرتبه در بازارارزش بازارحجم معاملات
۱۸۳.۴۴۴۹۲.۴ میلیارد۲۴۸ میلیون
میزان محبوبیتنوع ارز دیجیتالسکه های در گردشکل سکه ها
بالاتوکن۱۳.۵ میلیون۱۶ میلیون

هم چنین یکی دیگر از ارزهای دیجیتال دیفای که شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری دارد، آوِ است. این رمز ارز به دلیل محدودیت بسیار زیادی در تعداد سکه ها در حال حاضر با قیمت ۱۸۳ دلاری در حال معامله است اما این رقم برای چنین رمز ارزی خیلی هم قیمت بالایی نیست. کیفیت و کاربردهایی که در آن سراغ داریم، به راحتی انتظار رسیدن آن به قیمت بیش از ۱۰۰۰ دلار را نیز منطقی جلوه می نماید.

آوِ از جمله بهترین توکن های دیفای است که در ساری حوزه ها نیز کاربرد داشته و می توان از این نظر روی آن حساب کرد. رمز ارزهای به جز بیت کوین و اتریوم و چند مورد اول لیست که قیمت بالایی دارند، حجم معاملات خوبی هم دارند. اما در بقیه مواقع معمولا قیمت بالا با حجم معاملات بالا همراه نشده است. آوِ از جمله رمز ارزهایی است که این ویژگی را به خوبی داشته و به همین دلیل است که انتظار رسیدن  آن به قیمت های بالاتر خیلی دور از ذهن نخواهد بود.

کیف پول مناسب:

لجر
سیف پال
تراست والت

لینک خرید در صرافی معتبر:

صرافی بایننس
صرافی کوکوین
صرافی کوینکس

پیش بینی قیمت

ارزهای دیجیتال حوزه دیفای

قیمت فعلی: ۱۸۳.۴۴

بیشترین قیمت در تاریخ: ۶۳۲.۲۷

کمترین قیمت در تاریخ: ۲۷.۷۲

به روز رسانی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

ارزش دوره ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: