لوگو کانون بورس

ETF بیت کوین چیست | تاثیر ETF بیت کوین بر بازار ارز دیجیتال

ETF بیت کوین
شما در حال مطالعه مقاله ۵ از ۵ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

ETF بیت کوین چیست و چه تاثیری بر روی بازار ارز دیجیتال دارد؟ بعد از چند ماه گمانه زنی و بررسی‌های مختلفی که سازمان بورس اوراق بهادار نیویورک انجام داد، در نهایت تعدادی از ETF‌های بیت کوین تایید و در حال حاضر امکان انجام معامله بر روی آنها در بازار بورس نیویورک وجود دارد. اما سوال بسیار مهمی که ذهن کاربران را به خود درگیر کرده این است که نحوه برخورد با ETF بیت کوین چیست و چگونه باید از آن برای انجام معاملات خود در بازار ارزهای دیجیتال استفاده کنیم؟ اصلاً تایید این ETF قرار است چه اتفاقی و چه روندی را در فرایند معاملات خود بیت کوین رقم بزند.

با تصویب etf بیت کوین عملاً نگاه‌ها به سمت بازار ارز دیجیتال یک نگاه کاملاً حرفه‌ای خواهد شد و دیگر خبری از سرمایه گذاری‌های مبتدی در این بازار وجود ندارد. در این میان کسانی که به درک کامل نسبت به شرایط تجزیه و تحلیل ETF بیت کوین نرسیده باشند نمی‌توانند معاملات خوبی را برای خود رقم بزنند. نحوه تاثیرگذاری صندوق قابل معامله بیت کوین در بازار ارز دیجیتال شرایط متفاوتی خواهد داشت و اگر بخواهید به دیدگاه مناسبی در این باره برسید لازم است تا تمام جوانب را در نظر بگیرید.

همانطور که می‌دانید قیمت بیت کوین یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت آلت کوین ها در بازار ارز دیجیتال است و برای سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی لازم است تا حتماً به پیش بینی قیمت بیت کوین پرداخته و آینده بیت کوین به صورت کامل مورد بررسی قرار بگیرد. در پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۵ تمام تمهیدات لازم را در نظر گرفتیم و حالا نوبت به بررسی یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت بیت کوین یعنی ای تی اف آن است. اگر قرار باشد که عاملی مانند etf تاثیرگذاری بسیار زیادی روی روند قیمت بیت کوین و در نتیجه قیمت سایر آلتکوین ها داشته باشد، حتماً باید سناریوهای مختلف تحت تاثیر آن را مورد ارزیابی قرار دهید.

در این مقاله در کانون بورس تلاش ما بر این است تا درک کاملی نسبت به etf بیت کوین برای شما ایجاد کرده و تمام نکات لازم درباره آن را با شما در میان بگذاریم. البته در یک مقاله جداگانه به بررسی etf اتریوم نیز خواهیم پرداخت و نکات سرمایه گذاری مبتنی بر آن را نیز برای شما تدوین می‌کنیم تا اگر به دنبال یک سرمایه گذاری مطمئن و بی‌نقص در بازار ارز دیجیتال هستید هیچ ابهامی برای شما باقی نماند. در این مقاله نیز در کنار معرفی اینکه ETF بیت کوین چیست سعی می‌کنیم تا نحوه تاثیرگذاری آن در بازار ارز دیجیتال را نیز برای شما تشریح کنیم و سناریوهای مختلف تاثیرپذیری قیمت بیت کوین از آن را نیز ارزیابی نماییم.

ETF بیت کوین

ETF  بیت کوین چیست

در قدم اول باید بدانید که etf بیت کوین چیست و ماهیت آن در بازار بورس نیویورک چه خواهد بود؟ قبل از هر چیزی باید یادآوری کنیم که ای تی اف اصطلاح جدیدی در معاملات بازار بورس نیست و قبلاً هم از این اصطلاح در معاملات بازار بورس به گوش رسیده است. حتی در بازار بورس خودمان نیز etf‌های بسیار مختلفی تعریف شده و امکان انجام معامله برای آنها برای کاربران در بازار بورس ایران وجود دارد. همانطور که در مقالات آموزش رایگان بورس اشاره کردیم شما می‌توانید صندوق های قابل معامله یا همان ETF‌ها را در بازار بورس برای خرید و فروش در نظر گرفته و از رشد قیمت آنها به سود برسید.

‏etf مخفف exchange-trade fund یا صندوق قابل معامله است که معمولاً مبتنی بر یک کالای ارزشمند در بازار بورس تعریف می‌شود. یک شرکت یا یک مجموعه هلدینگ با سرمایه‌ای که در اختیار دارد اقدام به تعریف یک صندوق قابل معامله در بازار بورس کرده و کالایی هم به عنوان پشتیبان صندوق در نظر می‌گیرد. معروف‌ترین صندوق های قابل معامله در بازار بورس ایران صندوق های طلا هستند که توسط شرکت‌های مختلف مدیریت می‌شوند. در این صندوق ها شرکت‌های سرمایه‌گذار و بزرگ به مقدار کافی طلا خریداری کرده و در بانک‌ها ذخیره می‌کنند و به ازای هر واحد طلا یا هر اونس طلا یک برگ سهام به عنوان صندوق etf طلا منتشر کرده و در بازار بورس امکان خرید و فروش آن را فراهم می‌کنند. کارمزد معاملاتی اخذ شده از کاربران سود حاصل از این فرایند توسط این شرکت‌ها خواهد بود.

تنها شرکت‌هایی می‌توانند چنین صندوق هایی را تعریف کنند که مورد تایید سازمان بورس قرار گرفته باشند و مراحل تایید و تصویب صندوق را به صورت کامل طی کرده و در نهایت با اخذ مجوزهای لازم آن را در بازار بورس تعریف کنند. دقیقاً چنین شرایطی برای صندوق قابل معامله بیت کوین یا ETF بیت کوین هم وجود دارد.

برخی از شرکت‌ها با سرمایه‌های کلانی که در اختیار دارند اقدام به کسب مجوزهای لازم برای تصویب صندوق قابل معامله بیت کوین کرده و آن را برای خرید و فروش در بازار بورس نیویورک در دسترس قرار دادند. بنابراین etf بیت کوین یک صندوق قابل معامله بیت کوین است که با پشتوانه بیت کوین در بازار بورس نیویورک وی کار آمده و کاربران می‌توانند با خرید و فروش آن از روندهای قیمت بیت کوین به سود برسند.

ممکن است این سوال در ذهن شما به وجود بیاید که کسی که در بازار بورس نیویورک اقدام به خرید صندوق ETF بیت کوین می‌کند آیا بیت کوین در حساب کاربری خود دارد یا خیر سوال بسیار مهمی است که در ادامه با تشریح انواع etf بیت کوین به آن پاسخ خواهیم داد.

ETF بیت کوین

انواع ETF بیت کوین

در بند قبلی سعی کردیم تا تشییع کاملی نسبت به ماهیت صندوق قابل معامله در بازار بورس برای شما ایجاد کنیم. اکنون می‌دانید که صندوق قابل معامله چه ماهیتی دارد و کسی که اقدام به راه اندازی یک صندوق قابل معامله در بازار بورس می‌کند چه مراحلی را باید پشت سر گذاشته باشد. اما نکته بسیار مهمی که درباره صندوق قابل معامله بیت کوین باید دانشاری داشته باشیم این است که انواع مختلفی از این صندوق در بازار بورس در حال معامله است که نباید آنها را با یکدیگر اشتباه بگیرید.

هم برای کسانی که به دنبال خرید و فروش ETF بیت کوین در بازار بورس نیویورک هستند و هم کسانی که سعی در تحلیل و آنالیز قیمت بیت کوین ناشی از نوسانات قیمت صندوق قابل معامله آن در بازار بورس دارند، نیاز است تا به درک صحیحی از انواع صندوق قابل معامله بیت کوین رسیده و در نظر گرفتن انواع آن به دنبال یک تجزیه و تحلیل صحیح و کامل برای معاملات خود بروند.

در نظر داشته باشی که نحوه عملکرد صندوق ETF بیت کوین نیز بر حسب اینکه از کدام یک از مدل‌های آن باشد شرایط متفاوتی خواهد داشت و به همین دلیل است که شما در وهله اول باید درک کنید که در حال تجزیه و تحلیل کدام یک از انواع صندوق etf بیت کوین هستید. در ادامه نحوه عملکرد دو مدل از انواع صندوق قابل معامله بیت کوین در بازار بورس نیویورک را برای شما تشریح می‌کنیم.

صندوق اسپات بیت کوین

اولین نوع از انواع صندوق etf بیت کوین که باید به تعریف آن بپردازیم همان صندوق اثبات بیت کوین است که بعد از مدت‌ها تلاش و برنامه‌ریزی‌های مختلف سازمان بورس آمریکا مورد تصویب قرار گرفت و به تازگی امکان معامله آن در بازار بورس برای کاربران فراهم آمده است. فرایند تایید صندوق اثبات بیت کوین در بازار بورس نیویورک دقیقاً مانند شرایط تایید سایر صندوق های قابل معامله است که در بالا درباره بورس ایران به مثال‌هایی در این باره پرداختیم.

برای این منظور حتماً باید شرکت‌ها یا موسسات بزرگ اقدام به خرید بیت کوین به مقدار سهام قابل انتشار در بازار بورس کرده و آن را در فضای ذخیره نمایند. در این شرایط هر برگ سهامی منتشر شده از صندوق ETF بیت کوین در واقع نشان از یک واحد بیت کوین ذخیره شده توسط این شرکت خواهد داشت و عملاً سرمایه کاربران به صورت ۱۰۰ تضمین شده خواهد بود و هیچ ریسکی از بابت از بین رفتن دارایی کاربران آنها را تهدید نمی‌کند.

البته منظور ما این نیست که با خرید هر برگه سهام از etf بیت کوین بتوانید یک واحد بیت کوین از شرکت سرمایه‌گذار دریافت کنید. اما به هر حال وجود بیت کوین های ذخیره شده می‌تواند تضمینی برای معاملات بوده و خیال کاربران را از بابت امنیت معاملات کاملاً راحت کند. از این گذشته هر شرکتی توانایی تصویب چنین صندوق های قابل معامله را در بازار بورس نداشته و فقط شرکت‌های سرمایه گذاری با مقدار سرمایه بسیار زیاد هستند که می‌توانند چنین شرایطی را داشته باشند.

نکته بسیار مهم درباره صندوق اسپات بیت کوین این است که قیمت آن در بازار بورس دقیقاً نزدیک به قیمت بیت کوین در بازار ارز دیجیتال نوسان می‌کند. هرچند ممکن است به دلیل شرایط عرضه و تقاضای حاکم بر بازار بورس شاهد وجود نوساناتی در قیمت etf بیت کوین نسبت به قیمت بیت کوین در بازار ارز دیجیتال باشید اما به هر حال این نوسانات قیمتی خیلی زیاد نبوده و سریعاً قیمت به شرایط اولیه خود برخواهد گشت.

درباره تاثیرگذاری ETF بیت کوین بر روی قیمت بیت کوین در بازار کریپتوکارنسی هم در ادامه نکات لازم را در اختیار شما قرار خواهیم داد اما لازم به یادآوری است که این صندوق قابل معامله اسپات بیت کوین است که بر روی قیمت بیت کوین در بازار ارز دیجیتال تاثیر مستقیم خواهد داشت.

صندوق آتی بیت کوین

دومین مدل از انواع ‏etf بیت کوین که مدت زمان بسیار زیادی است که در بازار بورس امکان معامله آن وجود دارد، صندوق آتی بیت کوین است. صندوق آتی بیت کوین در واقع قراردادهایی هستند که قیمت آنها مبتنی بر قیمت بیت کوین در حال نوسان است اما بسته به شرایط عرضه و تقاضا ممکن است تفاوت‌های قیمتی فاحشی را میان این برگه‌ها با قیمت واقعی بیت کوین در بازار شاهد باشیم.

صندوق آتی بیت کوین در واقع روشی برای رسیدن به درآمدهای بسیار بالا برای کاربران و دریافت کارمزدهای سنگین توسط بروکرها و صرافی‌ها است. این صندوق ها هر چند ممکن است در فرایند معاملات سودآوری قابل توجهی داشته باشند اما ریسک سرمایه گذاری بر روی آنها بسیار زیاد است و خطر از بین رفتن سرمایه‌ها با خرید آنها نیز به شدت بالا است.

خرید و فروش صندوق آتی بیت کوین کاملاً یند دلالی به خود می‌گیرد و سفته بازی افراد ثروتمند و شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذار است که باعث جابجایی قیمت این صندوق ها در بازار بورس می‌شود. در مواقعی ممکن است در برای چند لحظه ورود یا خروج سرمایه هنگفت از صندوق آتی بیت کوین باعث نوسان قیمتی قابل توجه آن شده و عملاً باعث کاهش قابل توجه دارایی شما بعد از خرید این صندوق شود. همچنین این صندوق ها تاثیر خیلی زیادی روی قیمت بیت کوین در بازار ارز دیجیتال نداشته و نمی‌توانیم آن را به عنوان ملاکی برای قیمت گذاری بیت کوین در بازار کریپتوکارنسی در نظر بگیریم.

ETF بیت کوین

مزیت های خرید و فروش  ETF بیت کوین

انواع صندوق etf بیت کوین را به شما معرفی کردیم و اکنون نوبت آن رسیده تا مزیت‌های بیشتری از صندوق قابل معامله بیت کوین را برای شما تشریح کنیم. در قدم اول لازم است تا مزیت‌های خرید و فروش etf بیت کوین در بازار بورس آمریکا را برای شما تشریح کنیم. برای کسانی که به دنبال تصمیم گیری بر روی سرمایه گذاری بر روی خود بیت کوین یا صندوق قابل معامله آن در بازار بورس هستند بسیار مهم است که این مزیت‌ها را بدانند و در نهایت بین این دو بهترین گزینه را برای سرمایه گذاری خود برگزینند.

البته که هر کدام از صندوق های قابل معامله بیت کوین که در بازار مورد تایید قرار گرفته شرایط خاص خود را دارد و اینگونه نیست که همه آنها از وضعیت یکسانی برخوردار باشند. بسته به شرکتی که صندوق قابل معامله بیت کوین را در بازار بورس مورد تصویب قرار داده باشد، کیفیت متفاوت‌تری را برای آن شاهد خواهید بود. دقیقاً شرایط این چنینی برای صندوق قابل معامله طلا در بازار بورس ایران نیز وجود دارد. مزیت‌هایی که صندوق قابل معامله بیت کوین برای سرمایه‌گذاران در بازار بورس نیویورک ایجاد کرده همچنین می‌تواند خود به خود تبدیل به مزیت‌هایی برای کاربران در بازار ارز دیجیتال نیز شود.

در ادامه بعد از تشریح مزیت‌های خرید etf بیت کوین در بازار بورس نیویورک اقدام به بررسی شرایط تاثیرگذاری مزیت‌ها در بازار ارز دیجیتال نیز خواهیم کرد تا درک کنید که اهمیت صندوق قابل معامله بیت کوین تا چه حد می‌تواند برای معامله‌گران در بازار ارز دیجیتال بالا باشد.

۱- سهولت دسترسی برای سرمایه گذاری

اولین مزیتی که صندوق قابل معامله بیت کوین برای کاربران در بازار بورس نیویورک ایجاد کرده سهولت دسترسی برای سرمایه گذاری روی این پروژه است. از این پس کاربران می‌توانند بدون هیچگونه چالشی برای ورود به صرافی خارجی و صرافی داخلی ارز دیجیتال به راحتی در بازار بورس اقدام به معامله صندوق ETF بیت کوین نمایند که قیمت آن متناسب با قیمت بیت کوین در بازار در حال نوسان است.

همانطور که می‌دانید خرید و فروش بیت کوین هر چند با جذابیت‌های بسیار بالایی از نظر پتانسیل سودآوری همراه است اما به هر حال سختی‌ها و چالش‌هایی را نیز با خود به همراه خواهد داشت. از فرایند ثبت نام و احراز هویت در هر یک از صرافی‌ها گرفته تا اقدامات لازم برای خرید بیت کوین و نگهداری از آن در یک کیف پول ارز دیجیتال همگی چالش‌هایی هستند که کاربران در این مواقع با آنها روبرو هستند. با استفاده از مزیت‌های صندوق قابل معامله بیت کوین در بازار بورس عملاً دیگر این چالش‌ها وجود ندارد و کاربران در بازار بورس می‌توانند به راحتی سرمایه گذاری خود را بر روی آن انجام دهند.

فراموش نکنید که همین حالا خیلی از کاربرانی که در حال سرمایه گذاری در بازار بورس هستند به دلیل همین چالش‌ها تمایلی به وارد کردن سرمایه‌های خود به بازار ارز دیجیتال نداشته و ترجیح می‌دهند تا سرمایه‌های خود را در همان بازار بورس باقی نگه دارند. ورود etf بیت کوین به بازار بورس می‌تواند این دسته سرمایه‌گذاران را نیز ترغیب به سرمایه گذاری بر روی بیت کوین و بازار ارز دیجیتال نماید. خود این ماهه می‌تواند مزیت بسیار بزرگ برای معاملات بیت کوین در بازار ارز دیجیتال نیز باشد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

۲- انطباق بر قوانین نظارتی سنتی

مزیت دیگری که تایید etf بیت کوین برای معامله‌گران در بازار بورس نیویورک دارد، انطباق بیشتر این صندوق با قوانین نظارتی بازار بورس است. با توجه به اینکه هیچگونه نظارتی در بازار ارز دیجیتال وجود ندارد، سرمایه گذاری در این بازار همیشه چالش‌های خاص خود را خواهد داشت و کاربران همیشه نگران به وجود آمدن کلاهبرداری‌هایی هستند که اجتناب از بسیاری از آنها از هم وجود ندارد. عدم وجود قوانین نظارتی در بازار ارز دیجیتال در کنار تمام مزیت‌هایی که برای این بازار به وجود آورده چالش‌هایی را هم برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده و نگرانی‌های زیادی را برای آنها ایجاد کرده است.

اتفاقاً بسیاری از افراد در حال حاضر به دلیل همین چالش‌ها هستند که سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را در دستور کار خود قرار ندادند و ورود etf بیت کوین به بازار بورس نیویورک می‌تواند فرصتی برای این دسته از افراد باشد تا بتوانند برای سرمایه گذاری بر روی بیت کوین طبق قوانین نظارتی سازمان بورس آمریکا اقدام نمایند. فراموش نکنید که این قوانین هرچند ممکن است در برخی مواقع دست و پاگیر باشد اما به هر حال برای حفظ امنیت سرمایه گذاری کاربران خواهد بود و نکته بسیار مهم امنیتی در فرایند سرمایه گذاری است.

همین حالا اگر شما به دنبال ورود به بازار ارز دیجیتال باشید بایستی نگران از بین رفتن دارایی خود نیز باشید. هر ارز دیجیتالی ممکن است در یک بازه زمانی شرایط خوبی داشته باشد اما حتی امکان از بین رفتن تمام و کمال آن نیز وجود دارد. اتفاقی که برای ارز دیجیتال لونا افتاد و سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال دارایی خود را به صورت کامل از دست دادند. در این بین تعریف صندوق قابل معامله بیت کوین و سایر آلت کوین ها در بازار ارز دیجیتال می‌تواند فرصتی برای سرمایه گذاری در این بازار بدون این دست از نگرانی‌ها باشد.

ETF بیت کوین

۳- نقدشوندگی بالا

همچنین یکی دیگر از مزیت‌های ورود etf بیت کوین به بازار بورس نیویورک نقد شوندگی بسیار بالای آن برای سرمایه‌گذاران است. اولاً اینکه سرمایه‌گذاران می‌توانند با اضافه کردن صندوق قابل معامله بیت کوین به سبد سرمایه خود تنوع بیشتری برای آن ایجاد کنند و در کنار سهام شرکت‌های معمول موجود در بازار بورس، بخشی از دارایی خود را برای خرید یک ارز دیجیتال در نظر بگیرند و در کنار آن از نقد شوندگی بالای این صندوق ها برای راحت‌تر شدن معاملات خود استفاده کنند.

در همان روزهای اولیه ورود صندوق قابل معامله بیت کوین به بازار بورس شاهد رود سرمایه‌های بسیار سنگینی به آن بودیم که همین موضوع باعث شد تا نقد شوندگی این صندوق ها در همان روزهای اول معاملات در بازار بورس شرایط بسیار ایده‌آلی به خود بگیرد. میلیاردها دلار سرمایه در این صندوق ها قرار گرفته و شما به راحتی می‌توانید برای خرید و فروش واحدهای مختلف این صندوق ها اقدام نمایید.

۴- عدم نیاز به ورود به چالش های بازار ارز دیجیتال

همچنین سرمایه گذاری بر روی ‏etf بیت کوین عملاً کاربران را از چالش‌های مربوط به بازار ارز دیجیتال نیز دور نگه خواهد داشت. سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی با چالش‌های بسیار زیادی همراه است. از یک طرف موارد امنیتی مانند امکان هک شدن صرافی‌ها  ممکن است گریبان‌گیر سرمایه‌های کاربران شود و از طرف دیگر چالش‌هایی مانند ثبت نام و احراز هویت در صرافی‌ها، خطاهای انسانی رایج در زمان نقل و انتقال دارایی در بازار ارز دیجیتال، نکات امنیتی مربوط به انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال و نگهداری ایمن از دارایی‌ها در آن و مواردی از این دست از جمله نکات امنیتی و چالش‌هایی هستند که معامله‌گران در بازار کریپتوکارنسی با آن روبرو می‌شوند.

با ورود صندوق قابل معامله بیت کوین به بازار بورس نیویورک عملاً دیگر این چالش‌ها و مشکلات وجود وجود نداشته و شما به عنوان یک سرمایه‌گذار به راحتی می‌توانید برای خرید بیت کوین و سرمایه گذاری برای آن اقدام نمایید. نگهداری از سهام صندوق قابل معامله بیت کوین در بازار بورس نیز بسیار ساده و بدون هیچگونه دغدغه‌ای در دسترس است.

ETF بیت کوین

تاثیر ETF بیت کوین بر بازار ارز دیجیتال

اما تصویب etf بیت کوین چه تاثیری در بازار ارز دیجیتال داشته و قرار است با بیشتر شدن این صندوق های قابل معامله چه شرایطی برای بازار کریپتوکارنسی رخ دهد؟ اصلاً با به وجود آمدن این صندوق ها قرار است شرایط مثبتی را در بازار ارز دیجیتال شاهد باشیم یا اینکه نکات منفی آن نسبت به نکات مثبت آن بیشتر خواهد بود؟

مسلماً تصویب صندوق قابل معامله بیت کوین نمی‌تواند برای بازار ارز دیجیتال بی‌عیب باشد و برخی از ویژگی‌های این بازار از جمله شفافیت و عدم دخالت اشخاص و سازمان‌های شخص ثالث را زیر سوال خواهد بود اما به هر حال تصویب این صندوق ها می‌تواند مزیت‌های قابل توجهی را نیز برای بازار ارز دیجیتال به دنبال داشته باشد.

در ادامه سعی می‌کنیم تا تاثیرگذاری‌های مهم صندوق etf بیت کوین بر بازار ارز دیجیتال را برای شما تشریح کنیم. این تاثیرگذاری‌ها گاهی اوقات در نقش منفی ظاهر شده و گاهی اوقات هم می‌تواند نقش مثبت داشته باشند. با توجه به اینکه تحلیل بازار ارز دیجیتال از این پس حتماً باید تحت تاثیر نوسانات قیمت این صندوق ها در بازار بورس نیویورک باشد، از این رو لازم است تا نگاه ویژه‌ای به تاثیرگذاری ‏etf بیت کوین به بازار ارز دیجیتال داشته باشید. این تاثیرگذاری همچنین می‌تواند روی کیفیت معاملات و سرمایه گذاری‌های شما در بازار ارز دیجیتال نیز تاثیر مستقیم داشته باشد و شرایط متفاوتی برای آن رقم بزند.

۱- محبوبیت و مقبولیت بیشتر

اولین تاثیرگذاری که صندوق قابل معامله بیت کوین در بازار ارز دیجیتال ایجاد خواهد کرد محبوبیت و مقبولیت بیشتر این بازار در نزد کاربران است. با تصویب صندوق قابل معامله بیت کوین در بازار بورس نیویورک عملاً حتی کسانی که قبلاً تمایلی به ورود به بازار ارز دیجیتال هم نداشتند می‌توانند سرمایه گذاری های خود را وارد این بازار نمایند و بیشتر با این بازار آشنا خواهند شد. بازار ارز دیجیتال از همان سال اول به وجود آمدن خود درگیر ایجاد محبوبیت و مقبولیت بیشتر در میان کاربران جهانی بوده و هنوز هم این دغدغه برای آن وجود دارد.

هرچند در طول سال‌های اخیر شاهد رشد‌های قابل توجهی در میزان محبوبیت بازار ارز دیجیتال بودیم و سرمایه‌های زیادی وارد این بازار شده اما به هر حال هنوز همین چالش برای بازار ارز دیجیتال وجود دارد که در بین بسیاری از افراد و شرکت‌ها هنوز مورد قبول قرار نگرفته است. همین حالا هم شرکت‌های بسیار بزرگی در سرتاسر جهان ارز ورود به بازار ارز دیجیتال چه برای سرمایه گذاری و چه برای استفاده از قابلیت‌های مختلف آن اجتناب می‌کنند. تصویب etf بیت کوین می‌تواند نقطه عطفی برای بالابر بردن این محبوبیت باشد.

۲- ورود سرمایه گذاران جدید

همچنین مزیت دیگری که با تصویب صندوق قابل معامله بیت کوین می‌توانیم برای بازار ارز دیجیتال در نظر بگیریم ورود سرمایه‌گذاران جدید به این بازار است. خیلی از افراد قبل از این خبرهای تصویب etf بیت کوین در بازار بورس، شناخت خیلی زیادی نسبت به این بازار نداشتند و نمی‌دانستند که سرمایه گذاری در این بازار چه مزیت‌هایی می‌تواند برای آنها به دنبال داشته باشد. اکنون با تصویب این صندوق ها عملاً سرمایه‌گذاران شناخت بیشتری نسبت به بازار ارز دیجیتال پیدا خواهند کرد و شاهد ورود سرمایه‌گذاران جدید به این بازار خواهیم بود.

همیشه در همه بازارهای مالی ورود سرمایه‌گذاران جدید مانند یک خون تازه تزریق شده به رگ‌ها است که باعث ایجاد جذابیت‌های بیشتر سرمایه گذاری در بازار مورد نظر می‌شود. البته جذب کردن سرمایه‌گذاران جدید بعد از مدت بسیار سخت خواهد شد. ورود سرمایه‌گذار جدید به بازار مالی بعد از مدتی نیاز به تبلیغات بسیار گسترده‌ای دارد و بازار ارز دیجیتال در حال حاضر نیاز به چنین تبلیغاتی داشت و تصویب etf بیت کوین می‌تواند فرصت بسیار جذابی برای ورود سرمایه‌گذاران جدید به این بازار باشد.

دقت داشته باشید که منظور ما از سرمایه‌گذاران جدید لزوماً سرمایه‌گذاران خرد با سرمایه‌های کم نیستند و etf بیت کوین حتی می‌تواند دروازه‌ای برای ورود سرمایه‌گذاران با سرمایه‌های بسیار زیاد به بازار نیز باشد. افرادی که در تاکنون سرمایه‌های هنگفتی را در بازار بورس نیویورک مدیریت می‌کردند می‌توانند با قرار دادن بخشی از سرمایه‌های خود برای خرید ارزهای دیجیتال به عنوان سرمایه‌گذاران جدید حتی تبدیل به نهنگ‌های ارز دیجیتال هم شوند.

۳- افزایش حجم معاملات

مزیت دیگری که تصویب etf بیت کوین برای بازار ارز دیجیتال به دنبال خواهد داشت، افزایش حجم معاملات در این بازار است. اول اینکه ورود سرمایه‌گذاران جدید با سرمایه‌های بسیار زیاد باعث می‌شود تا ذابیت این بازار برای معامله‌گران بیشتر شده و در نتیجه حجم معاملات بیشتری را در آن شاهد باشیم. از این گذشته خود سرمایه‌گذاران فعلی هم با مشاهده چنین شرایطی در بازار ارزهای دیجیتال ترغیب به سرمایه گذاری‌های بیشتر با دارایی بیشتر در این بازار خواهند شد.

افزایش حجم معاملات در یک بازار مالی به خودی خود مزیت‌های بسیار گسترده‌ای را به دنبال دارد و اگر شما سرمایه‌گذار قدیمی بازار ارز دیجیتال باشید، اهمیت این موضوع را بیش از پیش درک خواهید کرد و متوجه خواهید شد که افزایش حجم معاملات چقدر می‌تواند روی روند معاملات کاربران نیز تاثیر داشته باشد.

افزایش حجم معاملات باعث می‌شود تا روندها در بازار کریپتوکارنسی قدرت بیشتری داشته باشند و از این گذشته شاهد ایجاد روندهای جعلی توسط برخی از کاربران هم نباشیم. در حال حاضر برخی از ارزهای دیجیتال به دلیل نداشتن سرمایه‌های خیلی سنگین حتی ممکن است با سرمایه بسیار کم هم با روند رو به رشدی روبرو شوند و این روند رو به رشد مسلماً ه نوعی می‌تواند سفته بازی باشد. در حالی که با افزایش حجم معاملات دیگر شاهد چنین مواردی نخواهیم بود و همین موضوع می‌تواند امنیت معاملات در بازار ارز دیجیتال نیز را بالاتر ببرد.

۴- انطباق بیشتر با قوانین نظارتی بورس

همچنین تصویب etf بیت کوین دلیلی برای انطباق بیشتر این بازار با قوانین نظارتی بازار بورس نیویورک خواهد بود. البته منظور ما از انطباق بیشتر با قوانین نظارتی سنتی به این معنا نیست که قرار است از این پس بازار ارز دیجیتال نیز دقیقاً مانند بازار بورس مدیریت شود و یا دیگر خبری از شفافیت‌های موجود یا عدم دخالت اشخاص و سازمان‌های ثالث در این بازار نخواهد بود، بلکه منظور ما این است که از این پس بازار ارز دیجیتال می‌تواند بیشتر از گذشته به قوانین نظارتی نزدیک‌تر بشود و این مهم می‌تواند امنیت معاملات در این بازار را افزایش دهد.

اینکه بازار ارز دیجیتال به صورت کاملاً غیرمتمرکز و به دو روش هیچگونه قاعده و قانونی مدیریت می‌شود مزیت‌های خاص خود را به دنبال دارد و چالش‌ها را هم برای کاربران ایجاد می‌کند. به عنوان مثال در طول سال‌های گذشته ارزهای دیجیتال بسیار زیادی به روی کار آمدند که بدون هیچگونه پایه و اساسی سرمایه‌های کاربران را جذب کرده و در نهایت به صورت کامل از بین رفته‌اند. می‌شود با وضع قوانینی مشخص چنین مواردی را از بازار ارز دیجیتال دور کرد. اما وضع این قوانین هرگز نباید منجر به از بین رفتن مزیت‌های بازار کریپتوکارنسی مانند شفافیت‌های بالا و مدیریت غیر متمرکز آن گردد.

سختگیری‌های زیادی از سوی سازمان بورس نیویورک برای انتشار سهام در این بازار همراه هستیم که این قوانین می‌تواند شرایط ایده‌آلی را برای بازار ارز دیجیتال به دنبال داشته باشد. همچنین معامله‌گران صندوق قابل معامله بیت کوین در بازار کریپتوکارنسی نیز می‌توانند با قوانین نظارتی سنتی به دنبال انجام معامله بر روی این صندوق یا همان بیت کوین باشند.

ETF بیت کوین

تاثیر ETF بیت کوین روی قیمت بیت کوین

در قدم بعدی باید به دنبال بررسی تاثیر ETF بیت کوین بر روی قیمت بیت کوین در بازار باشیم. اول از همه باید از شما بپرسیم که به نظر شما قیمت بیت کوین روی قیمت etf بیت کوین تاثیر می‌گذارد و یا اینکه قیمت etf بیت کوین قرار است روی قیمت بیت کوین در بازار ارز دیجیتال تاثیر داشته باشد؟ پاسخ این سوال اهمیت بسیار زیادی برای درک هرچه بهتره ماهیت صندوق قابل معامله بیت کوین و نحوه استفاده از آن برای معامله‌گری در بازار ارز دیجیتال دارد.

به صورت کلی هر دوی بیت کوین و ای تی اف بیت کوین می‌توانند به صورت همزمان روی یکدیگر تاثیر بگذارند. اگر از یک نگاه کاملاً معمولی به این موضوع بنگریم مسلماً باید به این نتیجه برسیم که با نوسانات قیمت بیت کوین در بازار ارز دیجیتال قیمت ETF بیت کوین در بازار بورس آمریکا نیز تحت تاثیر قرار گرفته و نوسان می‌نماید. حجم معاملات بسیار بالاتر بیت کوین نسبت به صندوق قابل معامله آن در بازار بورس یکی از مهمترین دلایلی است که این تحلیل را برای ما واضح می‌کند.

اما اگر بخواهیم کمی موشکافانه به این موضوع نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که کسانی که در حال انجام معامله بر روی صندوق قابل معامله بیت کوین در بازار بورس هستند، افرادی حرفه‌ای با سرمایه‌های بسیار هنگفت بوده که می‌توانند حتی روی تصمیم سرمایه‌گذاران خرد در بازار ارز دیجیتال نیز تاثیر مستقیم داشته باشند. به این معنا که ورود و خروج سرمایه این افراد از بازار می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در رفتار سرمایه‌گذاران در بازار ارز دیجیتال ایجاد کرده و از این جهت می‌توانیم قیمت بیت کوین در بازار ارز دیجیتال را تحت تاثیر ETF بیت کوین در نظر بگیریم.

چیزی که این نتیجه‌گیری به ما نشان می‌دهد این است که هم قیمت بیت کوین در بازار ارز دیجیتال و هم قیمت etf بیت کوین در بازار بورس آمریکا روی یکدیگر تاثیر گذاشته و می‌توانند باعث تشکیل روندها در هر دو بازار شوند. در ادامه ایستی با تجزیه و تحلیل و آنالیز رفتار کاربران به این نتیجه برسیم که کاربران بازار ارز دیجیتال بیشتر تحت تاثیر کاربران بازار بورس قرار خواهند گرفت یا اینکه معامله‌گران بازار بورس آمریکا به دنبال تصمیم گیری بر اساس نوع رفتار کاربران در بازار ارز دیجیتال خواهند بود.

ETF بیت کوین

بیت کوین بخریم یا ETF بیت کوین

همچنین ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که بیت کوین بخریم یا اینکه سراغ خرید etf بیت کوین برویم. هم خرید بیت کوین و هم خرید صندوق قابل معامله بیت کوین در بازار بورس آمریکا هر یک مزایا و معایب خاص خود را داشته و اینگونه نیست که یکی را نسبت به دیگری با برتری کامل در نظر بگیریم. اگر شما از کاربران حرفه‌ای بازار ارز دیجیتال هستید بهتر است سراغ خرید بیت کوین بروید. زیرا بستر اولیه لازم برای خرید بیت کوین را داشته و دیگر چالش خاصی پیش روی شما قرار ندارد.

اما اگر نسبت به شرایط ورود به بازار ارز دیجیتال تردید دارید و ترجیح می‌دهید که در بازاری مانند بازار بورس سرمایه گذاری خود را انجام دهید می‌توانید برای خرید etf بیت کوین اقدام نمایید. البته کاربران ایرانی چالش‌هایی برای خرید سهام در بازار بورس نیویورک دارند و از این رو حتماً بایستی با افتتاح حساب به عنوان یک کاربر خارجی در روکرهای بزرگ بین المللی به دنبال سرمایه گذاری در بازار بورس نیویورک باشند.

آنالیز قیمت ارز دیجیتال تحت تاثیر etf بیت کوین

نکات بسیار مهمی را درباره صندوق قابل معامله بیت کوین با شما در میان گذاشتیم و حالا نوبت به این رسیده تا یک آنالیز جذاب از این صندوق را نیز برای شما ارائه کنیم. سوال بسیار مهمی که باید به آن پاسخ دهیم این است که چگونه با بررسی و تحلیل صندوق قابل معامله بیت کوین در بازار بورس نیویورک می‌توانیم به دنبال خرید و فروش در بازار ارز دیجیتال باشیم و از این صندوق به عنوان معیاری برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف استفاده کنیم؟

البته پاسخ این سوال بسته به شرایط و موارد مختلف ممکن است متفاوت باشد و شما بایستی به صورت جداگانه و در هر شرایطی مرده آنالیز کامل قرار داده و در نهایت تصمیم بگیرید که آیا افزایش قیمت صندوق قابل معامله می‌تواند دلیلی برای افزایش قیمت‌ها در بازار ارز دیجیتال باشد یا خیر. اما می‌توانیم یک آنالیز کلی از این بابت برای شما ارائه کنیم که می‌تواند سرلوحه تصمیمات و آنالیزهای شما در این باره باشد.

کسانی که سرمایه‌های بسیار هنگفتی را برای خرید و فروش صندوق قابل معامله بیت کوین در بازار بورس نیویورک در نظر گرفته اند، افرادی با قدرت تحلیلی بسیار بالا بوده و شرایط بازار را به خوبی درک می‌کنند و از این رو درصد قابل توجهی از تحلیل‌های آنها نسبت به بازار می‌تواند درست از آب درآید. اگر چنین سرمایه‌گذارانی تصمیم به خروج سرمایه‌های خود از صندوق قابل معامله بیت کوین بگیرند عملاً می‌توانیم نشانه‌ای برای نزولی شدن بیت کوین در بازار ارز دیجیتال نیز آن را بدانیم.

خروج این دسته سرمایه‌گذاران می‌تواند سیگنالی برای نزولی شدن بیت کوین در بازار کریپتوکارنسی باشد. همچنین از این واقعیت می‌توان برای سیگنال خرید سایر آلت کوین ها استفاده کرد.  همانطور که می‌دانید خروج پول از بازار بیت کوین می‌تواند نشانه‌ای برای ورود پول به بازار آلت کوین ها باشد و نزولی شدن قیمت صندوق etf بیت کوین را می‌توانیم دلیلی برای شروع افزایش قیمت آلت کوین ها بدانیم که می‌توان از سیگنال بسیار قدرتمند برای منظور باشد.

به همین ترتیب شما می‌توانید با بسط دادن شرایط تغییرات و نوسانات قیمت صندوق قابل معامله بیت کوین و نحوه تغییرات قیمت در بازار ارز دیجیتال به دنبال پیش‌بینی روندها در نمودار قیمت بیت کوین و آلت کوین ها باشید.

حتما بخوانید:  قیمت بیت کوین

جمع بندی

سعی کردیم تا سیر تا پیاز نکات مربوط به ای تی اف بیت کوین را با شما در میان گذاشته و شماره را نسبت به این صندوق قابل معامله در بازار بورس نیویورک آگاه سازیم. اکنون شما می‌توانید با این اطلاعات به راحتی اقدام به آنالیز نوسانات قیمت صندوق قابل معامله بیت کوین در بازار بورس کرده و از آن برای پیشبرد اهداف سرمایه گذاری خود در بازار ارز دیجیتال نیز استفاده کنید. افزایش آگاهی در موضوعات این چنینی برای سرمایه‌گذاران در بازار کریپتوکارنسی از جمله ملزومات اصلی به شمار می‌آید.

همچنین اگر به دنبال کسب آموزش‌های حرفه‌ای بیشتر در این باره هستید می‌توانید با شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال در کانون بورس و یا خرید پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال به تمام نکات لازم درباره نحوه سرمایه گذاری در بازار برسید. در این دوره هم تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به صورت کاملاً حرفه‌ای آموزش داده می‌شود و هم اینکه تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال برای تعیین اثر عوامل خارجی بر روی قیمت‌ها در بازار کریپتو کارنسی مورد بررسی کامل قرار می‌گیرد.

همچنین در انتها از شما دعوت می‌کنیم که اگر پیشنهاد یا نظری درباره صندوق ETF بیت کوین دارید، آن را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید تا با شار دیدگاه‌های مختلف کاربران ایرانی بتوانند دیدگاه حرفه‌ای‌تری نسبت به تاثیرگذاری بازار ارز دیجیتال از ETF بیت کوین داشته باشند.

سوالات متداول

‏etf بیت کوین چیست؟

‏etf بیت کوین صندوق قابل معامله بیت کوین در بازار بورس آمریکا است.

نحوه تغییرات قیمت etf بیت کوین در بازار بورس آمریکا چیست؟

قیمت صندوق قابل معامله بیت کوین در بازار بورس آمریکا بر اساس تغییرات قیمت بیت کوین در بازار ارز دیجیتال نوسان می‌کند.

بیت کوین بخریم یا صندوق قابل معامله بیت کوین؟

خرید هر یک از این دو مزایا و معایب خاص خود را دارد اما اگر کاربر حرفه‌ای بازار ارز دیجیتال هستید بهتر است بیت کوین بخرید.

پتانسیل سودآوری بیت کوین بیشتر است یا ETF بیت کوین؟

بیت کوین می‌تواند پتانسیل سودآوری بیشتری نسبت به صندوق قابل معامله آن در بازار بورس داشته باشد اما هر دوی آنها نوسانات قیمت مشابهی با یکدیگر خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: