لوگو کانون بورس

چگونه بیت کوین بخریم + ۱۰ راهکار اصلی برای خرید بیت کوین

چگونه بیت کوین بخریم
شما در حال مطالعه مقاله ۱ از ۵ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

چگونه بیت کوین بخریم و بهترین راه خرید بیت کوین برای ایرانی‌ها مدام است؟ سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال یکی از بهترین راه‌حل‌های سرمایه گذاری در این روزها است. جالب است که در میان انواع بازارهای سرمایه خارجی بازار ارز دیجیتال در حال حاضر تنها بازاری است که هیچ ممنوعیت و محدودیتی برای آن در داخل کشور لحاظ نشده و حتی شاهد کار صرافی های داخلی نیز برای ارائه خدمات به کاربران ایرانی هستیم. با توجه به اینکه خرید بیت کوین حتماً باید تحت شرایط خاصی و با در نظر گرفتن تمام امنیت لازم صورت پذیرد، به همین دلیل بر آن شدیم تا تمام راه‌های خرید این رمز ارز را در این مقاله با عنوان چگونه بیت کوین بخریم برای شما تبیین کنیم.

برای کسانی که می‌دانند بیت کوین چیست و قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به چه فاکتورهایی بستگی دارد، لازم است تا شرایط خرید این رمز ارز را نیز بدانند. دقت کنید که بازار ارزهای دیجیتال هیچ نظارتی نداشته و هر اشتباهی در این بازار می‌تواند منجر به از بین رفتن سرمایه‌های شما شود. از این رو توصیه ما این است که به صورت کامل و جامع اطلاعات لازم برای خرید و فروش رمز ارزها را کسب کرده و سپس با توجه به شرایط موجود برای خرید آنها و سرمایه گذاری در این بازار اقدام کنید. خرید ارزهای دیجیتال در کنار تمام مزیت های سرمایه گذاری که دارد، دارای چالش‌هایی است که این چالش‌ها با اطلاعات کاربردی و استفاده از تجربه دیگران حل خواهد شد.

راهنمای مطالعه نمایش

چرا خرید  بیت کوین


قبل از اینکه به موضوع چگونه بیت کوین بخریم برسیم، ابتدا باید نکاتی درباره خرید این رمز ارز را با شما در میان بگذاریم. شاید از خود بپرسید که چرا باید به دنبال خرید بیت کوین باشیم. خرید این ارز دیجیتال با توجه به قیمت بسیار بالایی که دارد، آیا منطقی است یا بهتر است سراغ آلت کوین هایی برویم که قیمت پایین‌تری داشته و خرید آنها ممکن است سود بیشتری هم به جیب ما وارد کند.

خیلی از سرمایه گذاران با همین دید به دنبال خرید آلت کوین ها می‌روند و از خرید بیت کوین خیلی استقبال نمی‌کنند. اما لازم است تا شما را به شرایط مختلف موجود در بازار رمز ارزها هدایت کنیم. جایی که بازار با نوسان منفی بیت کوین به سمت پایین نوسان می‌کند و با نوسان مثبت بیت کوین نیز مسیر صعودی در پیش می‌گیرد. ارز دیجیتال بیت کوین در واقع مانند یک لیدر بزرگ برای این بازار عمل می‌نماید. به همین دلیل نوسانات آن نقش تعیین کننده‌ای در کلیت بازار و شرایط سایر ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

چگونه بیت کوین بفروشم

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در حال حاضر کمی بیشتر از ۴۰ درصد بازار ارزهای دیجیتال تحت فرمان شبکه بیت کوین است. اتفاقی که هر جهت گیری در این بازار را به بیت کوین مربوط خواهد کرد. هر چند کمی غیرمنطقی است اما واقعیت این است که اگر همین الان بیت کوین را از بازار ارزهای دیجیتال بگیریم، هیچ شانسی برای ادامه حیات این بازار نمی‌توان متصور بود.

با این توصیف پر واضح است که خرید بیت کوین اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌نماید. اگر آینده بازار ارزهای دیجیتال را صعودی و رو به بالا بدانیم، مسلماً بیت کوین مستعدترین ارز دیجیتال برای صعود در این بازار خواهد بود. اگر روند بازار را نیز نزولی بدانیم، عملاً جایی برای سرمای گذاری وجود نخواهد داشت. برای اینکه در نهایت سرمایه گذاری ما در این بازار کاملاً مطمئن و با ریسک پایین شود، حتماً بیت کویت باید یکی از اولویت‌های اصلی خرید و بخش قابل توجهی از سبد سرمایه کاربران را به خود اختصاص دهد. در غیر این صورت عملاً سبد سرمایه گذاری مورد نظر با چالش‌های زیادی روبرو بوده و نمی‌توان خیلی به آینده آن امیدوار بود.


قبل از خرید بیت کوین باید بدانید


حالا به خوبی با دلایل خرید بیت کوین آشنا شده و می‌دانید که اهمیت خرید این رمز ارز چقدر زیاد است. اما باید بدانید که خرید این ارز دیجیتال با وجود محبوبیت بالا با چالش‌های بسیار زیادی همراه است. به همین دلیل لازم است تا قبل از اینکه موضوع چگونه بیت کوین بخریم را برای شما باز کنیم، ابتدا نکات امنیتی لازم برای خرید این رمز ارز را نیز بیان نماییم. برای اینکه در نهایت پاسخ پرسش چگونه بیت کوین بخریم برای شما بی خطر و ایمن باشد، نیاز است برخی از نکات خرید این رمز ارز را به خوبی بدانید و در زمان خرید احتیاط‌های لازم را انجام دهید.

برای کسانی که با خطرات ارز دیجیتال آشنا هستند و می‌دانند که کلاهبرداری های ارز دیجیتال دائماً در کمین آنها است، باید اهمیت این مسائل را بیشتر درک کنند. خرید هر ارز دیجیتالی حتی بیت کوین نباید بدون در نظر گرفتن این نکات مهم صورت پذیرد. در غیر این صورت این مهم به جای تبدیل شدن به یک سرمایه گذاری تبدیل به یک چالش مالی بسیار بزرگ خواهد شد.

بازار رمز ارزها یک بازار غیرمتمرکز است که به هیچ نهاد و شخص ثالثی وابسته نیست و هیچ سازمانی بر آن نظارت ندارد. در همه مقالات و وایت پیپرها از این مهم به عنوان یک مزیت بزرگ یاد می‌شود، اما فراموش نکنید که همین امر باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال سو استفاده گری و تلکه کردن کاربرانی باشند که اطلاعات کافی ندارند. عدم نظارت باعث شده تا کاربران قبل از هر خریدی به دنبال راهکارهای ایمن‌سازی خرید خود بروند. به همین دلیل قبل از اینکه بدانیم چگونه بیت کوین بخریم باید بدانیم که چگونه خرید بیت کوین خود را ایمن کنیم.

امنیت را جدی بگیرید و عجله نکنید


اگر به خوبی بدانیم که چگونه بیت کوین بخریم قطعاً قبل از این اقدام به دنبال ایمن کردن شرایط خرید خود خواهیم رفت. بسیارند کسانی که حتی راهکارهای خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را نمی‌دانند اما بی‌مهابا وارد بازار شده و سرمایه‌های سنگینی را نیز برای خرید اختصاص می‌دهند. همین افراد بعداً با چالش روبرو شده و کلیت بازار ارزهای دیجیتال را به کلاهبرداری بودن نسبت می‌دهند. واقعیت این است که نداشتن اطلاعات کافی از شرایط خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال می‌تواند یک سم بزرگ برای خریداران در این بازار باشد.

ایمن سایز و بالا بردن امنیت خرید بیت کوین به دست نخواهد آمد، جز با کسب اطلاعات کاربردی و مطمئن. اگر اطلاعات کافی برای خرید این رمز ارز نداشته باشید، کلاهتان پس معرکه خواهد بود. باور کنید یا خیر هستند کاربرانی که حتی برای خرید بیت کوین عبارت ۱۲ کلمه‌ای کیف پول خود را در اختیار سایرین قرار می‌دهند و سایر ارزهای دیجیتال خود را نیز به باد داده و وارد یک چالش بزرگ کی شوند.

برای بالا بردن امنیت خرید بیت کوین باید:

 • با خطرات رازهای دیجیتال آشنا باشید.
 • روش های کلاهبرداری در این بازار را بشناسید و از آنها اجتناب کنید.
 • از منابع معتبر برای خرید اقدام کنید.
 • قبل از خرید بیت کوین شرایط لازم را فراهم آورید.
 • به دنبال خرید این رمز ارز از هر منبعی و به هر قیمتی نروید.
 • فریب تبلیغات را نخورید و حتماً قبل از خرید تمام جوانب احتیاط را در نظر بگیرید.

تنها در این صورت است که خرید این راز دیجیتال محبوب برای شما سودآور خواهد شد. در غیر این صورت همان بهتر که ندانید چگونه بیت کوین بخریم.

یک کیف پول امن انتخاب کرده و نصب کنید


همچنین قبل از اینکه به پاسخ پرسش چگونه بیت کوین بخریم برسیم، باید به دنبال داشتن یک کیف پول ارز دیجیتال ایمن و مطمئن باشید. داشتن یک کیف پول مطمئن و عالی می‌تواند خیال شما را از بابت بسیاری از چالش‌های موجود در این بازار برطرف نمایید. برای اینکه بهترین کیفیت پول ارز دیجیتال را برای خود انتخاب کنید نیاز به مراحل زیر خواهید داشت:

 • ابتدا باید بدانید که کیف پول ارز دیجیتال چیست
 • سپس نوبت به پیدا کردن شناخت کافی نسبت به انواع کیف پول ارز دیجیتال می‌رسد.
 • باید بدانید که کیف پول گرم چیست و انواع آن کدام ها هستند.
 • باید درک کنید که کیف پول سرد چیست و انواع آن کدام ها هستند.
 • سپس نوبت به این می‌رسد که بدانید کیف پول نرم افزاری چیست و انواع آن کدام ها هستند.
 • هم چنین لازم است بدانید که کیف پول سخت افزاری چیست و چه انواعی دارد.
 • نیاز است تا بهترین کیف پول نرم افزاری را بشناسید و در مقایسه انواع کیف پول نرم افزاری بهترین گزینه را انتخاب کنید.
 • در مقایسه انواع کیف پول سخت افزاری نیز بنا به شرایط باید بهترین گزینه را برای خود برگزینید.
 • در نهایت از میان دو کیف پول نهایی بهترین گزینه را برای خود برگزینید.
 • لازم است تا روش های ایمن سایز کیف پول ارز دیجیتال را بشناسید و از این ترفندها نیز برای بالاتر بردن امنیت والت خود استفاده کنید.

دقت کنید که هر والتی برای ذخیره سایز ارز دیجیتال بیت کوین مناسب نیست و حتماً لازم است تا برای این منظور سراغ والت های شناخته شده و معتبر بروید. برای کاربران ایرانی که به دنبال استفاده از کیف پول سخت افزاری هستند، دست گذاشتن روی کیف پول هایی مانند لجر نانو اس یا ایکس، کیف پول کیپ کی و یا سیف پال می‌تواند بهترین گزینه باشد. کاربران علاقمند به کیف پول های نرم افزاری نیز می‌توانند سراغ تراست والت، متامسک، کوینومی یا الکتروم و اتمیک والت بروند.

بدانید که چرا بیت کوین می خرید


نکته بعدی قبل از این که بدانیم چگونه بیت کوین بخریم درک دلیل خرید این ارز دیجیتال است. نکته بسیار منفی برای بسیاری از کاربران ایرانی است که کمترین شناخت را نسبت به بازار ارز دیجیتال و بیت کوین داشته اما سرمایه‌های بسیار زیادی را در این بازار توسط برخی از افراد قرار می‌دهند. خیلی ها نمی‌دانند که بیت کوین چیست و ماهیت آن چگونه است. قرار است در آینده چه اتفاقی برای این رمز ارز بیفتد و چرا بیت کوین می‌تواند یک سرمایه گذاری مطمئن باشد. با درک این مسائل است که شما می‌توانید یک سرمایه گذاری آگاهانه برای خود رقم بزنید. همین اطلاعات نیز باعث می‌شود تا فریب افراد سودجو را نیز نخورید.

چگونه بیت کوین بفروشم

جای تعجب است که چگونه برخی از کاربران بدون همین اطلاعات اولیه سرمایه عظیمی را در دسترس افراد دیگر قرار می‌دهند تا برای آنها بیت کوین بخرند. خرید بیت کوین حتی ساده‌تر از خرید یک آب معدنی از فروشگاه است. زیرا حتی نیاز نیست که از روی صندلی خود در خانه بلند شوید و با چند کلیک ساده می‌توانید از فروشندگانی در دورترین نقاط جهان بیت کوین بخرید. اما واقعاً بیت کوین چیست؟ آیا قرار است بعد از خرید این رمز ارز سکه‌های طلایی که علامت بیت کوین روی آنها را درب منزل به شما تحویل دهند؟

تمام تلاش مات در مجموعه کانون بورس ایجاد یک سرمایه گذاری آگاهانه برای کاربران ایرانی است. تلاش خود را در این راستا با تهیه مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال و در کنار آن دوره ارز دیجیتال انجام داده‌ایم تا کاربران ایرانی نیز بتوانند در بالاترین سطح دانش وارد این بازار شده و هیچ نکته ندانسته‌ای برای رسیدن به سودهای بالاتر را از قلم نیندازند. دقت کنید که ما و شما باید قبل از اینکه بدانیم چگونه بیت کوین بخریم باید درک کنیم که این خرید چیست و چقدر باید آن را در سبد سرمایه گذاری خود نگهداری کنیم.

با هر پولی بیت کوین نخرید


یکی دیگر از نکات مهمی که قبل از رسیدن به موضوع چگونه بیت کوین بخریم باید به آن نیز بپردازیم، سرمایه‌ای است که برای خرید این رمز ارز در نظر می‌گیریم. خرید بیت کوین حتماً باید با سرمایه‌ای باشد که نیازی به آن ندارید. دقت کنید که خرید رمز ارزها معمولاً برای بازه‌های زمانی طولانی مدت است. اگر در این باره دقت نکنید، در شرایطی که رمز ارز مورد نظر شما به سود خوبی رسیده اما شما از قبل سرمایه خود را خارج کرده‌اید. نیاز است تا خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال با سرمایه‌ای باشد که نیازی به آن در زندگی شخصی خود ندارید.

بسیاری از کارشناسان سرمایه گذاری در بازارهای مالی بر این عقیده هستند که خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال باید با پولی باشد که حتی از بین رفتن تمام پول مورد نظر نیز تأثیری در زندگی شما نداشته باشد. این مهم ریشه در نکات روانشناسی سرمایه گذاری در بازارهای مالی دارد. وقتی پول سرمایه گذاری شده جزء نیاز روزمره شما باشد، همیشه با این چالش روبرو هستید که از دست رفتن آن باعث بروز مشکلات زیادی برای شما خواهد شد. داشتن این دید باعث تصمیمات هیجانی در بازار شده و شما را از یک سرمایه گذاری مطمئن دور می‌نماید.

خیلی از کاربران نکات روانشناسی را برای سرمایه گذاری در اولویت قرار نداده و به همین دلیل خیلی زود تصمیمات خود را بر پایه هیجانات در این بازار می‌گذارند. برای رهایی از این موضوع لازم است تا حتماً با پولی سرمایه گذاری کنید که از دست رفتن آن هیچ تأثیری در زندگی شما ندارد و از این گذشته به این زودی‌ها به آن نیاز ندارید.


چگونه بیت کوین بخریم


در نهایت نوبت به معرفی بهترین روش های خرید بیت کوین می‌رسد. حالا با شما در میان خواهیم گذاشت که چگونه بیت کوین بخریم و کدام یک از این راهکارها برای کاربران ایرانی بهترین گزینه است. دقت کنید که هر کدام از روش های خرید این رمز ارز مزیت ها و معایب خاص خود را دارد که به صورت جداگانه این مزیت ها و معایب را برای شما تشریح خواهیم کرد. دقت کنید که خرید بیت کوین را باید به نحوی مدیریت کنید که در نهایت بهترین نتیجه را برای سرمایه گذاری شما به دنبال داشته باشد. برای این منظور نکات زیر را در هر یک از این روش ها باید در نظر بگیرید:

 • قبل از هر چیزی باید درباره ایمنی و امنیت روش مورد نظر برای خودتان مطمئن شوید. بسیاری از روش ها ممکن است بسته به شرایط مکانی شما با ریسک‌هایی همراه شود. از این رو در این باره باید بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.
 • هم چنین دقت به کارمزدها و هزینه‌های جانبی دیگر از دیگر نکاتی است که در این خرید باید در نظر گرفته شود. قرار نیست شما بخش اعظمی از سرمایه‌های خود را صرف پرداختن کارمزدها برای خرید بیت کوین نمایید. برای این منظور باید راه‌حلی را انتخاب نمایید که ایمن‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای شما باشد.

بارها و بارها به این نکات و موارد مشابه در مقالات مختلف اشاره کرده‌ایم اما همچنان شاهدیم که بسیاری از کاربران برای خرید ارز دیجیتال با چالش‌های مشابه روبرو می‌شوند که همه این چالش‌ها به دلیل عدم رعایت همین نکات ابتدایی است. خرید ارز دیجیتال روشی برای سرمایه گذاری است. از این رو نباید به بی‌دقتی آن را تبدیل به سیاهچاله‌ای برای از بین بردن سرمایه‌ها کنیم. خرید بیت کوین را باید در ایمن‌ترین شرایط ممکن دنبال کنید. صرف دقت به تبلیغاتی مکه در شبکه‌های اجتماعی شاهد هستید، نباید معیاری برای خرید این رمز ارز باشد.

۱- خرید بیت کوین به صورت مستقیم از فروشنده

چگونه بیت کوین بخریم و حتی چگونه بیت کوین بفروشیم؟ پاسخ هر دو این سؤال‌ها را می‌توانید با همین گزینه اول در اختیار داشته باشید. خرید و فروش مستیم بیت کوین یکی از راه‌حل‌های پیش روی شما قرار دارد. همان‌طور که می‌دانید بازار ارزهای دیجیتال به صورت کاملاً غیرمتمرکز به حیات خود ادامه می‌دهد. برای اینکه این موضوع به حقیقت تبدیل شود، برای خرید فروش ارزهای دیجیتال حتماً نیاز به وجود یک شخص ثالث یا واسطه نخواهد بود و کاربران می‌توانند بدون نیاز به واسطه برای خرید و فروش ارزها اقدام نمایند. اما برای خرید بیت کوین به صورت مستقیم یا فروش آن به همین روش چه باید کرد؟

چگونه بیت کوین بفروشم

برای این منظور شما به عنوان پیش نیاز اول نیاز به یک کیف پول مناسب خواهید داشت که در بخش‌های قبلی به تشریح آن پرداختیم. سپس نوبت به پیدا کردن یک فروشنده برای خرید یا یک خریدار برای فروش می‌رسد. با ارتباط گیری مستقیم شما می‌توانید برای خرید بیت کوین به صورت مستقیم اقدام کنید. البته این راه‌حل چالش‌ها و مزیت های خاص خود را به دنبال خواهد داشت.

مزیت های خرید مستقیم بیت کوین

 • عدم نیاز به پرداخت کارمزدهای مختلف به صرافی ها
 • امکان خرید با قیمت دلخواه و مورد بحث
 • عدم درگیر شدن با نوسانات لحظه‌ای بازار
 • امکان خرید بیت کوین با پول نقد و عدم نیاز به تبدیل پول نقد به ارزهای پایه مانند تتر

اصلی‌ترین مزیتی که برای خرید بیت کوین به صورت مستقیم در دسترس شما قرار دارد، حذف کارمزدهای صرافی ها است. البته شایان ذکر است که در خرید و فروش‌های بزرگ این میزان کارمزد بسیار مهم شده و می‌تواند مبلغ قابل توجهی باشد. از این رو است که هنوز هم بسیاری از افراد از این روش برای خرید و فروش بیت کوین استفاده می‌نمایند.

معایب خرید مستقیم بیت کوین از فروشنده

 • چالش‌های مربوط به پیدا کردن فروشنده برای خرید یا خریدار برای فروش بیت کوین
 • چالش‌های مربوط به اعتماد سازی میان خریدار و فروشنده

با توجه به اینکه ارسال بیت کوین در کیف پول ارز دیجیتال ممکن است کمی زمان‌بر باشد، طرفین باید در این باره به یکدیگر اعتماد کرده و یا از ترفندهایی برای این اعتماد سازی استفاده کنند.

 • چالش‌های مربوط به حجم خرید و فروش بیت کوین

ممکن است خریدار یا فروشنده‌ای که پیدا کردید، حجم مورد نظر بیت کوین شما را در اختیار نداشته و یا تمایل به خرید بیت کوین کمتری نسبت به میزان فروش شما داشته باشد.

چگونه فروشنده بیت کوین پیدا کنیم؟

با توجه به اینکه موضوع بحث مات در این مقاله چگونه بیت کوین بخریم است، از این رو تمرکز ما در عناوین و روش‌ها روی نحوه خرید این رمز ارز است./ اما باید بدانید که پاسخ پرش چگونه بیت کوین بفروشم را نیز می‌توانید از همین راه‌حل‌ها پیدا کنید. عملاً برای فروش بیت کوین نیز می‌توانید همین راه‌حل‌ها را سپری کرده و از آنها استفاده کنید. اما چگونه می‌توانید برای خرید بیت کوین فروشنده پیدا کنیم؟

برای این منظور هیچ منبع یا مرجع معتبر و شاخصی وجود ندارد. اما در فضاهای زیر می‌توانید برای این منظور اقدام کنید:

 • در گروه های تلگرامی معمولاً شاهد حضور خریداران و فروشندگان بیت کوین هستیم. می‌توانید با عضویت در چنین گروه‌هایی در تلگرام و مشاهده پیشنهادات فروش برای خرید بیت کوین اقدام کنید.
 • در برخی از فروم ها و سایت ها نیز می‌توانید خریداران و فروشندگان بیت کوین را پیدا نمایید.
 • هم‌چنین اگر دوستان و آشنایانی دارید که در این بازار فعالیت دارند نیز می‌توانید از آنها برای خرید یا فروش بیت کوین جویا شوید.

ایمن‌سازی خرید بیت کوین از فروشنده مستقیم با احراز هویت

در این بخش راه‌حلی را با شما در میان می گذاریم که با استفاده از آن امکان ایمن سازی بیشتر خرید بیت کوین از فروشنده به صورت مستقیم را خواهید داشت. برای این منظور می‌توان از همان روش احراز هویت معمولی که صرافی های آنلاین استفاده می‌نمایند، بهره جست. هر چند این روش تضمین کننده این خرید و فروش نخواهد بود، اما تا حد زیادی می‌تواند این چالش را برای شما حل کند.

برای این منظور باید از نفر مقابل بخواهید که یک متن با دست خط خود با این مضمون:

اینجانب ……. به شماره شناسنامه ….. و کد ملی ….. به آدرس ….. برای خرید/فروش بیت کوین به ارزش …. واحد و معادل ….. تومان در حال معامله با آقای / خانم ….. به شماره ملی …. به آدرس ….. هستم. مبالغ و بیت کوین های رد و بدل شده بین طرفین برای همین منظور است.

امضا و اثر انگشت

تهیه نموده و سپس با قرار دادن کارت ملی به همراه این دست نوشته در یک عکس آن را برای شما ارسال نماید. طرفین با دریافت این احراز هویت به نوعی به دنبال مطمئن کردن معامله خود برای خرید و فروش بیت کوین هستند. این متن و عکس هیچ استفاده و کارکرد دیگری نداشته و بعد از پایان معامله باید حذف شود. دقت کنید که متن نوشته حتماً گویا و واضح باشد. البته اگر به دنبال ارسال مبلغ مورد توافق برای فروشنده هم هستید، بهتر است از وی بخواهید که در زمان گرفتن عکس کارت بانک خود را نیز به نحوی که شماره کارت آن مشخص باشد، در تصویر قرار دهد.

فراموش نکنید که خرید و فروش بیت کوین به هیچ وجه تحت نظارت هیچ سازمانی چه در ایران و چه در خارج از ایران صورت نمی پذیرد. از این رو طی کردن این مراحل تنها مختص کاربران ایرانی نیست و خارجی ها هم معمولاً از این ترفند استفاده می‌کنند. دقت کنید که این روش هم برای کاربران ایرانی و هم برای سایر کاربران این بازار در دسترس است. با این ترفند عملاً در صورت بروز هرگونه سهل‌انگاری از هر کدام از طرفین یا اقدام به کلاهبرداری می‌توانید برای ادعای خود و مراجعه به دفتر قضایی و سازمان های مربوط به پیگیری قضایی کلاهبرداران، مدارک حداقلی در اختیار داشته باشید.

۲- خرید بیت کوین به صورت مستقیم از صرافی داخلی

دومین روش که در مقاله چگونه بیت کوین بخریم باید به بررسی آن بپردازیم، خرید بیت کوین از طریق صرافی های داخلی است که بیشتر مختص کاربران ایرانی است و خارجی ها در این باره امکانات بهتری در اختیار دارند. خرید بیت کوین از صرافی داخلی نیز یک روش ساده است که البته مزیت ها و معایب متفاوتی نسبت به روش مستقیم دارد. به عنوان پیش نیاز برای این خرید حتی نیاز به کیف پول ارز دیجیتال هم نداشته و می‌توانید بدون نیاز به کیف پول برای آن اقدام کنید. البته شایان ذکر است که در صورت اقدام به خرید با حجم بالا توصیه ما استفاده از یکی از انواع کیف پول ارز دیجیتال برای نگهداری نهایی است. این مهم باعث می‌شود تا اطمینان شما نسبت به هولد کردن رمز ارزها بیشتر باشد. به صورت کلی استفاده از آیتم های مختلف برای بالا بردن اطمینان در این بازار باید در دستور کار همه کاربران قرار گیرد.

چگونه بیت کوین بخریم

برای خرید بیت کوین از صرافی داخلی بعد از داشتن یک کیف پول باید سراغ سایت مجموعه رفته در آن حساب کاربری باز کنید. برای باز کردن حساب کاربری نیاز به اطلاعات کارت بانکی و مشخصات شناسنامه‌ای خواهید داشت. هم‌چنین برای معاملات در حجم بالا نیاز به احراز هویت هم دارید. احراز هویت در صرافی های داخلی دقیقاً مانند فرآیندی است که در بیخش قبلی توضیح دادیم. یعنی شما باید یک دست نوشته از روی متنی که هر صرافی از قبل آماده کرده تهیه کرده و زیر آن را امضا کنید. سپس در یک عکس باید در کنار چهره خود این نوشته را در کنار کارت ملی و کارت بانکی خود نگه داشته و برای آنها آپلود کنید. سپس نوبت به تائید این عکس توسط صرافی مورد نظر می‌رسد.

بعد از تائید احراز هویت شما، می‌توانید برای خرید بیت کوین اقدام کنید. البته دو روش برای خرید بیت کوین از صرافی داخلی وجود دارد که این دو روش را به صورت مجاز بررسی می‌کنیم. در روش اول شما می‌توانید بدون نیاز به هیچ فروشنده و به صورت مستقیم از خود صرافی برای خرید بیت کوین اقدام کنید. در این روش شما با واریز مبلغ مورد نیاز برای خرید بیت کوین به حساب صرافی در همان لحظه مقدار بیت کوین های مورد نیاز خود را در اختیار خواهید داشت.

مزیت های خرید مستقیم بیت کوین از صرافی داخلی

 • سرعت بسیار بالای خرید بیت کوین در لحظه
 • خرید بیت کوین به مقدار مورد نیاز و بدون محدودیت
 • عدم نیاز به قرار گرفتن در صف برای رسیدن به قیمت مورد نظر
 • امکان خرید بیت کوین به صورت ریالی و با پرداخت از طریق شتاب
 • امنیت خوبی دارد.

معایب خرید مستقیم بیت کوین از طریق صرافی داخلی

 • پرداخت کارمزد
 • خرید در بالاترین قیمت فعلی بازار در صرافی مورد نظر

دقت کنید که عوامل مختلفی روی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین تأثیر دارد. در هر صرافی عامل اصلی تعیین قیمت میزان عرضه و تقاضا است. از این رو ممکن است قیمت این رمز ارز در صرافی های مختلف تفاوت‌های جزئی با هم داشته باشند. در صورتی که به دنبال خرید مستقیم بیت کوین از صرافی داخلی باشید، قیمت تعیین شده در زمان آخرین قیمتی است که در میان خریداران و فروشندگان همان صرافی معامله شده است. در واقع شما با این روش خرید به نوعی به عنوان نفر اول در صف خرید قرار گرفته و می‌توانید به سرعت معامله مورد نظر خود را انجام دهید. این روش معمولاً از سوی برخی از کاربران استفاده می‌شود. از نظر ایمنی شرایط خوبی داشته و کاربران می‌توانند بدون نگرانی از بابت فریب‌کاری‌های معمول در این بازار برای این خرید اقدام کنند. البته شایان ذکر است که امنیت این روش خرید و پرداخت معقول هزینه‌ها بستگی به انتخاب شما برای صرافی آنلاین نیز خواهد داشت. در این باره باید نهایت دقت را داشته باشید.

۳- خرید بیت کوین از فروشندگان در صرافی داخلی

سومین روشی که در مقاله چگونه بیت کوین بخریم با هم بررسی می‌کنیم، باز هم مربوط به خدمات صرافی های داخلی می‌شود. در این روش نیز نیاز است تا ابتدا مراحل ثبت نام و احراز هویت در صرافی های داخلی را مطابق با آن چیزی که در بند قبل به آن اشاره کردیم، انجام دهید. در این شرایط است که می‌توانید به هر میزان برای خرید این رمز ارز اقدام کنید.

روش خرید بیت کوین از فروشندگان در صرافی داخلی کمی حرفه‌ای‌تر است و نیاز است تا در این باره  از قبل اطلاعات کافی را داشته و حداقل دانش لازم را نیز داشته باشید. با توجه به اینکه هر اشتباهی می‌تواند باعث از بین رفتن سرمایه شما در این بازار شود، از این لازم است تا برای خرید به این روش دقت بالایی را مد نظر قرار دهید. زیرا خود صرافی نیز در صورت اتمام معامله راهی برای برگشت آن نخواهد داشت.

در هر صرافی بخشی با عنوان بازار اصلی وجود دارد که برای جفت رمز ارزها تعیین شده است. برای مثال جفت ارز تتر/ بیت کوین نشان از این دارد که با ورود به این بازار شما می‌توانید تتر را در برابر بیت کوین معامله کنید. اگر بیت کوین دارید آن را به تتر تبدیل کنید یا اگر تتر دارید آن را به بیت کوین تبدیل کنید. برای خرید بیت کوین معمولاً بازارهای مختلفی در دسترس است. برای مثال بازار بیت کوین / اتریوم، بیت کوین / باینناس کوین / بیت کوین/ تتر و یا حتی بیت کوین / تومان از جمله این بازارها هستند. شما بر حسب دارایی که به دنبال تبدیل آن به بیت کوین هستید، باید یکی از این بازار را انتخاب نمایید. اگر تومان در حساب کاربری خود دارید، می‌توانید از طریق بازار بیت کوین/ تومان برای خرید بیت کوین اقدام نمایید.

افراد حرفه‌ای معمولاً از بازار تتر / بیت کوین برای این منظور استفاده می‌کنند. البته این عزیزان از قبل باید تومان‌های حساب کاربری خود را در بازار تتر/ تومان به تتر تبدیل کرده باشند. البته این موضوع بسته به شرایط خرید این رمز ارز و تعداد کاربران و خریداران و فروشندگان در صرافی مورد نظر دارد.

مزیت های خرید حرفه‌ای بیت کوین از صرافی داخلی

 • امکان چانه‌زنی و خرید بیت کوین در قیمت مورد نظر و تحلیل صورت گرفته
 • امکان مشاهده شرایط خرید بیت کوین توسط کاربران و تنظیم قیمت بر اساس رفتار آنها

معایب خرید بیت کوین به صورت حرفه‌ای از صرافی داخلی

 • ممکن است به دلیل نوسانات موجود در بازار امکان خرید بیت کوین در قیمت از قبل تعیین شده وجود نداشته باشد.
 • ممکن است تنها مقداری از حجم مورد نظر شما برای خرید انجام شود.
 • زمان‌بر شدن و طولانی‌تر شدن روند خرید را نیز باید به معایب این روش خرید بیت کوین اضافه کنیم.

هم‌چنین دقت کنید که امکان اشتباه در این روش خرید بیشتر از سایر روش‌های قبلی است. هم در زمان تعیین قیمت و هم در زمان قرار دادن حجم اردر باید نهایت دقت را داشته باشید.

پاسخ های مختلفی را برای پرسش چگونه بیت کوین بخریم ارائه می‌کنیم که این روش‌ها هم از نظر مکانی و هم از نظر تخصص جایگاه استفاده مختلفی دارد. تا به اینجا هر سه روش گفته شده به سادگی قابل استفاده برای تمام کاربران ایرانی است. اما دقت کنید این روش از همه معمول تر و البته بیشتر برای افرادی است که دانش کافی برای انجام معاملات در بازار خرید و فروش بر اساس تقاضا را داشته باشند. این روند خرید و فروش بیت کوین دقیقاً مشابه با بازار بورس داخلی است و اگر تجربه کافی در این زمینه داشته باشید، می‌توانید برای خرید این رمز ارز از این طریق استفاده کنید. هم‌چنین با شرکت در دوره ارز دیجیتال و کسب آموزش های لازم امکان انجام این خرید را به سادگی خواهید داشت.

۴- خرید بیت کوین از صرافی خارجی غیرمتمرکز و به صورت مستقیم

سومین روشی که برای پاسخ پرسش چگونه بیت کوین بخریم باید به آن بپردازیم، خرید این ارز دیجیتال از طریق صرافی های غیر متمرکز خارجی است. این روش خرید نیز برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر است و خیلی ها در حال حاضر از این روش برای حل چالش خرید بیت کوین استفاده می‌نمایند. خرید بیت کوین به صورت مستقیم از صرافی غیرمتمرکز خارجی شرایطی تقریبا مشابه با خرید این رمز ارز به صورت مستقیم از صرافی داخلی دارد. البته تفاوتهایی را هم در این باره باید بین کنیم.

برای خرید بیت کوین از این طرق ابتدا لازم است تا در صرافی غیرمتمرکز خارجی ثبت نام کنید. در حال حاضر صرافی های پنکیک سوآپ و یونی سوآپ به عنوان دو صرافی معتبر و اصلی در دسترس هستند که هر دو امکانات خود را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. برای عضویت در این صرافی ها و خرید هر ارز دیجیتالی نیاز به احراز هویت نخواهید داشت و به سادگی می‌توانید این فرایند را انجام دهید. بعد از ثبت نام و باز کردن حساب نوبت به واریز مبلغ خرید بیت کوین به حساب کاربری در داخل صرافی است. برای این منظور شما می‌توانید از کیف پول های نرم افزاری استفاده کرده و آنها را به صرافی غیرمتمرکز متصل کنید. به این معنی که مبلغ خرید بیت کوین را به کیف پول خود منتقل نموده و سپس با اتصال کیف پول به صرافی دیگر نیازی به نقل و انتقال مبلغ مورد نظر یا بیت کوین نخواهید داشت. در این روش تنها نیاز است تا مبلغ خرید بیت کوین را در حساب کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال خود داشته باشید.

بعد از وارد شدن به حساب کاربری خود تنها لازم است ارز دیجیتال بیت کوین و البته رمز ارز دیگر یا واحد پول دیگری که برای خرید آن در دسترس دارید را در قسمت Exchange وارد کرده و فرایند خرید را به انتها برسانید. امکان خرید بیت کوین معمولاً بر اساس دلار، یورو و سایر رمز ارزها در این صرافی ها وجود دارد. شما می‌توانید هر ارز دیجیتالی اعم از تتر، اتریوم و … را با این روش به بیت کوین تبدیل کنید.

فرایند انتقال ارز دیجیتال به صرافی غیرمتمرکز برای خرید بیت کوین

یکی از چالش‌های اصلی کاربران برای نهایی کردن فرایند خرید در این روش انتقال وجه یا ارز دیجیتال پایه به صرافی غیرمتمرکز یا کیف پول نرم افزاری است. برای این منظور کاربران ایرانی با چالش‌های زیادی همراه هستند. برای انتقال پول نقد به دلار یا یورو که باید از طریق یک حساب بانکی خارجی اقدام کنید. برای این منظور نیاز است تا در یکی از بانک های بین المللی حساب داشته و کردیدت کارت داشته باشید. هم‌چنین از طریق پی پال نیز می‌توان برای این منظور اقدام کرد. در حال حاضر برخی از شرکت‌های داخلی با دریافت معادل ریالی و البته کمی کارمزد این عملیات را از طریق پی پال برای کاربران ایرانی انجام می‌دهند که استفاده از این روش می‌تواند هزینه‌های بیشتری روی دوش  شما باقی بگذارد و از این گذشته به شدت زمان‌بر خواهد شد.

روش دیر برای خرید بیت کوین از این طریق این است که شما ابتدا پول خود را به صورت ریالی به یکی از صرافی های داخلی انتقال داده و آن را در بازار اصلی به تتر تبدیل کنید. سپس تتر را از کیف پول صرافی داخلی خود به کیف پول نرم افزاری انتقال و از این طریق این چالش را حل کنید. در حال حاضر کاربران از این روش استفاده می‌نمایند. زیرا هم سرعت بالایی دارد و هم برای پیاده سازی آن نیاز به حضور در یک شرکت واسط نیز نخواهید داشت. از این گذشته در هر ساعتی نیز می‌توانید برای خرید این روش اقدام کنید.

مزیت های خرید بیت کوین از صرافی غیرمتمرکز خارجی

 • عدم نیاز به احراز هویت
 • سرعت بسیار بالای خرید
 • کارمزد مناسب
 • امکان خرید در هر ساعتی از شبانه روز
 • امکان تبدیل اکثر ارزهای دیجیتال به بیت کوین در چند ثانیه

معایب خرید بیت کوین از صرافی غیرمتمرکز خارجی

 • زمان‌بر بودن مراحل انتقال تتر به کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال
 • بالا بودن احتمال خطا
 • کارمزد بالا در برخی از صرافی ها
 • عدم امکان خرید مستقیم با پول نقد در بسیاری از مواقع

خرید بیت کوین از طریق صرافی های غیرمتمرکز خارجی نیز روش مناسبی بر ای این خرید است. این روش در حال حاضر توسط بسیاری از کاربران ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد. البته دقت کنید که قیمت تعیین شده توسط صرافی مورد نظر را نیز باید با قیمت بازار بیت کوین مطابقت داده شود.

۵- خرید بیت کوین از صرافی متمرکز و از فروشنده

در صرافی متمرکز خارجی چگونه بیت کوین بخریم و این روش چه مزیت هایی برای ما به دنبال خواهد داشت؟ با شما همراه هستیم تا یکی دیگر از روش‌های خرید بیت کوین را شرح دهید. کاربران ایرانی هم‌چنین می‌توانند از خدمات صرافی های متمرکز نیز برای خرید این رمز ارز استفاده کنند. نکته بسیار جالب این است که این روش در حال حاضر بیشترین میزان کاربرد را دارد و خیلی از کاربران از این روش برای پیش برد اهداف خود در بازار استفاده می‌نمایند. خرید ارز دیجیتال از صرافی متمرکز خارجی امنیت بسیار زیادی دار. البته نه هر صرافی.

خرید ارز دیجیتال از صرافی خارجی متمرکز فرآیندی تقریبا شبیه به خرید رمز ارزها از صرافی های آنلاین داخلی دارد. البته دقت داشته باشید که معمولاً احراز هویت و خرید در حجم بالا در همه صرافی ها برای کاربران ایرانی فراهم نیست. از این رو شما باید در مرحله اول به دنبال انتخاب صرافی باشید که هیچ محدودیتی برای کاربران ایرانی فراهم نکرده و شما در خرید این رمز ارز با چالشی روبرو نخواهید بود.

تا همین چندی پیش بهترین صرافی متمرکز جهان یعنی باینناس شرایط لازم برای خرید این رمز ارز را برای کاربران ایرانی فراهم کرده بود. این صرافی اما به یکباره کاربرانی ایرانی زا تحت تأثیر تحریم های آمریکا از لیست کاربران خود خراج کرد و اکنون برای عضویت در این صرافی و استفاده از خدمات آنها نیاز است تا تابعیتی جز تابعیتی ایرانی داشته  و یا با ترفندهایی مانند استفاده از VPN برای تغییر IP وارد شد. در غیر این صورت ممکن است چالش‌های زیادی برای شما به وجود آید که بدترین آن نیز از بین رفتن و ضبط شدن تمام دارایی های شما خواهد بود.

در این بین صرافی های متمرکز دیگری هم هستند که هنوز شرایط قبلی خود را با کاربران ایرانی ادامه می‌دهند. صرافی کوینکس و کوکوین در شرایط ایده آلی قرار داشته و ایرانی ها می‌توانند از آنها برای خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال استفاده نمایند. از این رو می‌توان از این روش نیز به عنوان یک روش مناسب برای خرید این ارز دیجیتال یاد کرد.

مراحل خرید بیت کوین در صرافی متمرکز خارجی

 • برای این منظور لازم است تا ابدا یک کیف پول ارز دیجیتال معتبر و مناسب داشته باشید.
 • در قدم بعدی نیاز دارید تا وجه مورد نیاز را به حساب خود در صرافی داخلی انتقال دهید.
 • سپس باید معادل مبلغ در دسترس خود تتر بخرید.
 • در مرحله بعدی باید تتر را به کیف پول خود در صرافی متمرکز مورد نظر انتقال دهید.
 • در قدم بعدی نیز نوبت به خرید بیت کوین در بازار تتر/ بیت کوین در صرافی مورد نظر است.
 • در مرحله نهایی نیز به منظور هولد طولانی مدت بیت کوین می‌توانید رمز ارز خریداری شده را به کیف پول اصلی خود انتقال دهید.

مزیت های خرید بیت کوین در صرافی متمرکز خارجی

 • امنیت بسیار بالای خرید
 • سرعت بالای خرید
 • امکان خرید در قیمت های تحلیلی
 • امکان خرید در حجم های بسیار بالا در صورت احراز هویت

معایب خرید بیت کوین در صرافی متمرکز خارجی

 • هزینه‌ها و کارمزدهای بسیار زیاد به دلیل چند مرحله بودن انتقال
 • حرفه‌ای بودن بازار و نیاز به دانش های ابتدایی لازم
 • بالا رفتن احتمال خطا مخصوصا برای افراد تازه‌کار
 • نیاز به اجرای عملیات در چندین مرحله
 • عدم امکان خرید بیت کوین با دلار برای کاربران ایرانی البته در شرایط معمول به دلیل عدم امکان انتقال وجه نقد به حساب کاربری در صرافی
 • خطر تحریم ها و ضبط دارایی ها البته معمولاً با اخطارهای قبلی همراه خواهد بود تا کاربران بتوانند دارایی های خود را از بازار خارج نمایند.

در حال حاضر بسیاری از کاربران ایرانی از این فرایند برای خرید بیت کوین استفاده می‌نمایند. با توجه به اینکه خرید و فروش بیت کوین به دلیل تعداد زیاد کاربران در صرافی های خارجی سریعتر انجام می پذیرد و یک بازار کاملاً حرفه‌ای پیش روی شما قرار خواهد گرفت، به همین دلیل گرایش به استفاده از این روش زیاد شده است. هر چند برای شروع و در انتقال اولیه ممکن است نیاز به پرداخت کارمزدهای زیاد در چند مرحله شوید، اما با نهایی شدن فرایند انتقال این مزیت ها را در دسترس خواهید داشت.

البته مزیت های دیگری را نیز می‌توان در استفاده از خدمات صرافی های خارجی برشمرد که تأثیر آنها نیز بر این انتخاب غیر قابل چشم پوشی است. برای مثال امکان حضور در بازار فیوچرز ارز دیجیتال یکی از این مزیت ها و خدمات است که اتفاقا جذابیت های بسیار زیادی هم داشته و شرایط خاصی از سرمایه گذاری را برای کاربران فراهم کرده است. شما نیز می‌توانید از این خدمات برای نوسان گیری ارز دیجیتال استفاده کنید. البته لازم است تا ابتدا آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال را پشت سر گذاشته باشید. زیرا این بازار به دشت حرفه‌ای بوده و نیاز به آموزش های صد در صد حرفه‌ای نیز دارد.

استفاده از خدمات صرافی خارجی برای خرید بیت کوین را توصیه می‌کنیم اما قبل از آن لازم است تا تمام نکات لازم برای این خرید را آموزش ببینید. بدون آموزش این روش ممکن است خطرات زیادی برای شما به دنبال داشته باشد. چه بسیار کاربرانی که در همین روش به دلیل عدم دقت و نداشتن اطلاعات اولیه لازم سرمایه های خود را از دست داده‌اند.

۶- تبدیل سایر ارزها به بیت کوین در کیف پول ارز دیجیتال

در قدم بعدی برای پاسخ دادن به پرسش چگونه بیت کوین بخریم سراغ کیف پول های نرم افزاری می‌رویم. شما می‌توانید بدون استفاده از خدمات صرافی و به صورت مستقیم از طریق بسیاری از کیف پول ها نیز برای خرید بیت کوین اقدام کنید. البته شایان ذکر است که اکثر کیف پول های نرم افزاری که چنین خدماتی را به کاربران خود ارائه می‌نمایند، به صرافی های غیر متمرکز یا متمرکز خارجی متصل بوده و خدمات خود را در این باره از طریق آنها انجام می‌دهند. خرید ارز دیجیتال بیت کوین توسط کیف پول های نرم افزاری بسیار ساده بوده و فرآیندی مشابه با خرید این رمز ارز به صورت مستقیم از صرافی داخلی دارد. البته شایان ذکر است که همه کیف پول ها چه امکاناتی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند و از این گذشته استفاده از همه والت ها نیز برای این منظور نمی‌تواند ایمنی لازم را داشته باشد. از این رو برای استفاده از این روش بهتر است تمام نکات امنیتی لازم را در دستور کار خود قرار دهید.

چگونه بیت کوین بفروشم

در کیف پول های شناخته شده و معتبر موجود در بازار که خدمات خود را به راحتی در اختیار کاربران ایرانی نیز قرار می‌دهند، بخشی با عنوان Exchange  تعبیه شده است. با ورود به این بخش کاربران می‌توانند رمز ارز های مختلف را به یکدیگر تبدیل نمایند. برای استفاده از این خدمات نیازی به انتقال ارز های دیجیتال خود به سایر صرافی ها نداشته و به صورت مستقیم می‌توانید از همین این بخش استفاده کنید. حتی در برخی از کیف پول ها امکان خرید مستقیم بیت کوین با دلار نیز وجود دارد و شما با پرداخت هزینه خرید این رمز است به صورت دلاری می‌توانید حجم مورد نیاز از بیت کوین را خریداری کنید.

دقت داشته باشید که بسته به اینکه شما از کدام یک از انواع کیف پول ارز دیجیتال استفاده می کنید، امکان تعیین کاربردهای مختلف برای خرید بیت کوین وجود خواهد داشت. کارمزد یکی از مهمترین چالش‌ها برای خرید این ارز دیجیتال در بسیاری از روش‌هایی است که به بررسی آنها پرداختیم. در این روش نیز کارمزد اهمیت بسیار زیادی دارد و حتماً کاربران باید دقت کافی به آن داشته باشند.

بسیاری از کیف پول ها برای رسیدن به درآمدهای قابل توجه در این روش کاربردهای بسیار بالایی تعیین می‌کنند که استفاده از خدمات آنها اصلاً معقول و منطقی نخواهد بود. اما در کیف پول های معتبر و شناخته شده کارمزدهای تعیین شده برای تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر و خرید بیت کوین کاملاً منطقی و معقول است و مطابق با کارمزدهای تعیین شده توسط صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز معتبر تعیین می‌شود. بهتر است قبل از اقدام به خرید این ارز دیجیتال حتماً کارمزد در نظر گرفته شده توسط کیف پول را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و سپس برای خرید خود اقدام کنید.

مزیت های خرید بیت کوین در کیف پول ارز دیجیتال

 • سرعت بسیار بالا
 • عدم نیاز به انتقال ارز دیجیتال و یا دلار به حساب صرافی
 • کاهش کارمزدهای انتقال بیت کوین
 • امکان تبدیل اکثر ارزهای دیجیتال معتبر و شناخته شده بیت کوین را برعکس

معایب خرید بیت کوین در کیف پول ارز دیجیتال

 • معمولاً این روش کاربردهای زیادی را روی دست کاربر باقی می‌گذارد.
 • در همه کیف پول ها در دسترس نیست.

خرید بیت کوین به صورت مستقیم و کیف پول ارز دیجیتال تحت شرایطی می‌تواند گزینه مناسبی برای کاربران باشد. حتی مشاهده شده که برخی از  کیف پول ها برای تشویق کاربران خرید این ارز دیجیتال به صورت مستقیم، مزیت های را نیز مانند سهام گذاری و اعطای سود به آنها در نظر گرفتند که می‌تواند این خرید را برای شما جذاب تر نیز نماید. توصیه می‌کنیم اگر به دنبال خرید مستقیم بیت کوین از طریق کیف پول ارز دیجیتال هستید هستند این فرایند از طریق کیف پول های شناخته شده و معتبر موجود در بازار به سرانجام برسانید. در حال حاضر امکان خرید این ارز دیجیتال از طریق کیف پول های شناخته شده مانند تراست والت، متامسک، کوینومی و البته کیف پول های اینترنتی وجود دارد.

۷- خرید بیت کوین با دلار در صرافی خارجی

برای حل چالش چگونه بیت کوین بخریم می‌تواند خدمات صرافی های خارجی برای خرید مستقیم و با دلار اقدام کرد. درباره این روش در صرافی های داخلی صحبت کردیم و عرض کردیم که کاربران می‌توانند به صورت مستقیم و بدون نیاز به تبدیل پول نقد در حساب صرافی به سایر رمز ارزها معادل آن را بیت کوین بخرند. دقیقاً چنین شرایطی در صرافی های خارجی در دسترس کاربران قرار دارند. البته امکان استفاده از این خدمات برای کاربران ایرانی تحت شرایط خاصی وجود خواهد داشت و در اکثر مواقع این اقدام انجام نمی پذیرد.

همانطور که می‌دانید به دلیل تحریم های اقتصادی وضع شده برای شهروندان ایرانی از سوی کشور آمریکا امکان انجام نقل و انتقالات مالی برای آنها در بانک های معتبر جهانی وجود نداشته و عمل آنها نمی‌توانند به صورت مستقیم حسابی در این بانک ها داشته باشند. به همین دلیل راهکاری برای انتقال دلار به حساب موجود در صرافی خارجی وجود ندارد مگر اینکه شما از طریق شرکت‌های عرضه‌کننده خدمات به این مهم اقدام کنید. استفاده از خدمات شرکت‌های واسطه علاوه بر اینکه ممکن است هزینه‌های بسیار زیادی روی دست شما باقی بگذارد است و حتی امنیت خرید بیت کوین را نیز برای شما به میزان قابل توجهی کاهش دهد، بسیار زمان گیر بوده و ممکن است از چند روز تا چند هفته زمان شمار را تلف نماید.

با توجه به اینکه سرعت و زمان در بازار ارز های دیجیتال اهمیت بسیار زیادی دارد و لازم است تا کاربران حتماً برای خرید یک ارز دیجیتال با سرعت بالا اقدام کرده و خود را از نوسانات موجود در بازار دور نگه دارند، از این رو استفاده از این روش برای خرید بیت کوین چندان قابل قبول نبوده و خیلی آن را توصیه نمی‌کنیم. اما در صورتی که یک حساب در بانک‌های خارجی داشته باشید و امکان انتقال پول نقد به دلار به حساب صرافی خارجی در دسترس شما وجود داشته باشد استفاده از این روش می‌تواند مزیت های بسیار زیادی برای شما به دنبال داشته باشد.

مزیت های خرید بیت کوین به صورت مستقیم صرافی خارجی

 • سرعت بسیار بالای خرید
 • دور ماندن از نوسانات موجود در بازار در صورت اقدام سریع
 • استفاده از مزیت های این خرید که در بسیاری از صرافی های خارجی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

معایب خرید بیت کوین به صورت مستقیم از صرافی خارجی

 • عدم در دسترس بودن این امکان برای اکثر کاربران ایرانی
 • عدم امکان خرید بیت کوین با قیمت از پیش تعیین شده و متناسب با شرایط عرضه و تقاضای بازار

دقت داشته باشید که خرید بیت کوین به صورت مستقیم از طریق صرافی های خارجی حتی توسط کاربران خارجی نیز خیلی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. این روش بیشتر مخصوص افراد تازه‌کار بوده که دانش کافی برای حضور در بازار حرفه‌ای را ندارند. کاربران خارجی که به صورت حرفه‌ای در بازار ارز بیشتر فعالیت داشته و به دنبال خرید رمز ارزهای مختلف هستند، معمولاً با حضور در قسمت بازار حرفه‌ای صرافی ها برای خرید خود اقدام می‌نمایند. از این رو استفاده از این روش خرید بیت کوین را چندان توصیه نمی‌کنیم. اما برای کسانی که تجربه کافی در بازار نداشته و استفاده از سایر روش‌های حرفه‌ای ممکن است احتمال بروز خطا در خرید این رمز ارز را برای آنها به شدت افزایش دهد، این روش می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

۸- خرید بیت کوین با پی پال

یکی دیگر از راه‌حل‌هایی که برای حل چالش چگونه بیت کوین بخریم پیش روی شما قرار دارد، استفاده از خدمات پی پال می‌باشد. خرید بیت کوین توسط پی پال برای اکثر کاربران ایرانی امکان‌پذیر نبوده و این روش بیشتر مخصوص کاربران خارجی است که هیچ‌گونه تحریمی پیش روی آنها در این روش خرید قرار نمی‌گیرد. خرید بیت کوین از طریق پی پال یکی از ساده‌ترین روش‌های خرید این رمز است که نیاز به هیچ فرد خاصی نداشته و شما تنها با انتخاب یک پلتفرم مناسب و پرداخت وجه مورد نظر از طریق این سامانه می‌توانید در کمتر از چند ثانیه مقدار بیت کوین مورد نظر خود را خریداری نمایید.

چگونه بیت کوین بفروشم

کاربران به دقت داشته باشند که در حال حاضر تبلیغات ای مبنی بر خرید بیت کوین از طریق پی پال در کشور ما نیز رایج شده است که برخی از شرکت‌ها ارائه می‌نماید. دقت کنید که استفاده از خدمات این شرکت‌ها حتماً باید با بررسی‌های کامل و جامع انجام پذیرد. زیرا کلاهبرداری در این بازار بسیار زیاد شده و بسیاری از افراد از این طریق به دنبال رسیدن به سودهای نامشروع برای خود هستند. اگر اطلاعات کافی در این باره نداشته باشید و یا با عجله و بدون در نظر گرفتن شرایط احتیاطی لازم عمل کنید، احتمال اینکه در دام چنین افرادی بیفتد بسیار زیاد خواهد بود و ممکن است تمام سرمایه‌های خود را به سادگی از دست بدهید.

با این اوصاف توصیه می‌کنیم حتماً قبل از اقدام برای خرید بیت کوین از طریق پی پال تمام جوانب و شرایط در نظر گرفته و حتماً از طریق شرکت‌های معتبر و شناخته شده برای این منظور اقدام کنید. البته با وجود سایر روش‌های که در این مقاله برای حل چالش چگونه بیت کوین بخریم به آنها پرداختیم، استفاده از این روش برای کاربران ایرانی چندان منطقی و معقول نخواهد بود.

مزیت های خرید بیت کوین با پی پال

 • سرعت بسیار زیاد
 • عدم نیاز به پرداخت کارمزدهای اضافی برای نقل و انتقال پول و یا ارز دیجیتال
 • امکان استفاده از خدمات صرافی ها و پلتفرم های بسیار زیاد موجود و ارائه دهنده این خدمات
 • عدم نیاز به دانش اولیه
 • امکان استفاده برای افراد تازه‌کار با کمترین میزان احتمال بروز خطا

معایب خرید بیت کوین با پی پال

با توجه به اینکه خرید بیت کوین با استفاده از پی پال در حال حاضر برای کاربران ایرانی به صورت معمول قفل است، از این رو هیچ‌گونه توصیه‌ای برای استفاده از این روش نداریم. از این گذشته کاربرانی که به دنبال نوسان گیری بر روی ارز دیجیتال بیت کوین هستند نیز بهتر است از این نوشته استفاده نکرده و به دنبال استفاده از بازارهای حرفه‌ای برای خرید این رمز ارز باشند. دقت داشته باشید که کاربران حرفه‌ای خارجی نیز خیلی از این طریق برای خرید بیت کوین اقدام کرده و بیشتر ترجیح می‌دهند تا از بازارهای حرفه‌ای مانند بازار تتر/ بیت کوین استفاده نمایند.

۹- خرید بیت کوین از ATM مخصوص

همچنین از جمله راه‌حل‌های برطرف کردن چالش چگونه بیت کوین بخریم می‌توان به دستگاه های ATM مخصوص اشاره نمود. این دستگاه ها نیز می‌تواند راه‌حل بسیار خوبی برای خرید این رمز ارز باشد. این دستگاه دقیقاً شرایطی مشابه با دستگاه ATM معمولی دارد و می‌توانید با در اختیار داشتن یک کارت بانکی و پرداخت هزینه خرید این رمز ارز بیت کوین های مورد نیاز خود را خریداری کنید. با خرید بیت کوین از طریق این دستگاه، یک کیف پول کاغذی ارز دیجیتال در اختیار خواهید داشت که کلید خصوصی بیت کوین ها در آن درج شده و با در اختیار داشتن این کلید ها می‌توانید در هر زمان برای فروش آنها اقدام کنید.

چگونه بیت کوین بخرم

خرید بیت کوین از طریق دستگاه ATM بسیار راحت است. برای این خرید نیاز به هیچ تجربه و دانشی نداشته و خیلی راحت می‌توانید این فرایند را انجام دهید. البته شایان ذکر است که امکان استفاده از این روش نیز برای کاربران ایرانی وجود ندارد. زیرا چنین دستگاه‌هایی در ایران در دسترس نیست و کاربران خارجی به این امکانات دسترسی دارند. خرید بیت کوین از این طریق بسیار مشابه با خرید از صرافی های غیرمتمرکز است. با این تفاوت که دیگر نیازی به هیچ ثبت نامی ندارید. تنها با وارد کردن کارت بانکی و پرداخت پول و هزینه خرید می‌توانید بیت کوین مورد نظر را داشته باشید. این روش با وجود معایبی که دارد، به دلیل یک مزیت بسیار بزرگ هنوز هم جذابیت های زیادی داشته و بسیاری از کاربران به دنبال استفاده از آن هستند.

مزیت های خرید بیت کوین از طریق دستگاه ATM

 • برای خرید بیت کوین از این طریق نیاز به هیچ احراز هویتی ندارید.
 • بدون هیچ‌گونه محدودیتی می‌توانید از این روش برای خرید حجم بالای آن استفاده کنید.
 • نیاز به هیچ دانشی برای خرید بیت کوین از این طریق نخواهید داشت.
 • احتمال بروز خطا در این روش بسیار کم است.

معایب خرید بیت کوین از طریق دستگاه ATM

 • این دستگاه در همه جا در دسترس نیست و کاربران ایرانی در داخل ایران که به هیچ وجه به آن دسترسی ندارند.

خرید بیت کوین در این روش به دلیل عدم نیاز به احراز هویت مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفته است. بسیاری از کاربران که اعتقادی به استفاده از والت های نرم افزاری ندارند، از این فرایند استفاده می‌کنند تا بیت کوین خود را در کیف پول کاغذی داشته باشند. اگر با مزیت ها و شرایط این نوع کیف پول آشنا باشید، به اهمیت و دلیل استفاده از این شرایط پی خواهید برد. دستگاه های ATM را می‌توان در بسیاری از کشورها پیدا کرد. این دستگاه البته تا ورود به ایران فاصله زیادی دارد و ممکن است هرگز شاهد چنین چیزی نباشیم.

۱۰- خرید بیت کوین با کردیت کارت

هم‌چنین امکان حل چالش چگونه بیت کوین بخریم با استفاده از کردیت کارت نیز وجود دارد. در این روش نیز شما می بایست یک پلتفرم مناسب برای خرید و فروش بیت کوین انتخاب نموده و سپس از طریق کردیت کارت برای پرداخت وجه مورد نظر اقدام کنید. این فرایند نیز به سادگی در دسترس شما قرار دارد و می‌توانید برای خرید بیت کوین های مورد نظر خود از این طریق اقدام کنید.


همچنین باید درباره خرید بیت کوین بدانید


هم چنین در انتها و بعد از مرور راه‌حل‌های چالش چگونه بیت کوین بخریم نوبت به بررسی برخی سوالات مهم و رایج در این باره می‌رسد. دقت کنید که خرید بیت کوین و انجام هر یک از اقدامات بالا چندان چالش بزرگی نیست. بیشتر از اینکه شما با موضوع چگونه بیت کوین بخریم روبرو باشید، با روند سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز روبرو خواهید بود. اینکه بهترین زمان برای خرید بیت کوین چه زمانی است و بعد از خرید بهترین تایم برای فروش بیت کوین چه زمانی است سوالات و چالش های اصلی سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز است.

اینکه چگونه بیت کوین بخریم با یک بار رفتن هر یک از روش های بالا برای شما برطرف خواهد شد. اما مهم‌تر از آن شما باید با روش های تحلیل بیت کوین آشنا باشید. تحلیل بیت کوین است که اهمیت به مراتب بیشتری نسبت به خرید آن خواهد داشت. وگرنه امکان خرید این رمز ارز برای همه وجود دارد. اما مهم این است که چه کسانی از این خرید به سود می‌رسند و چه کسانی با ضرر دوباره بیت کوین های خود را به بازار پس می‌دهند. در ادامه نکات و سوالات مهم دیگری را نیز با شما مرور می‌کنیم تا مراحل خرید بیت کوین را با تمام چالش ها و راه‌حل‌های آن بیان کرده باشیم. بعد از آن نوبت شما است که با آموزش ترفندهای تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین به دنبال بهینه کردن شرایط خرید و سرمایه گذاری خود روی این رمز ارز باشید.

هزینه لازم برای خرید بیت کوین چقدر است؟


به عنوان نکته اول باید هزینه لازم برای خرید بیت کوین را با هم مرور کنیم. برای خرید این ارز دیجیتال شما می‌توانید بر حسب مبلغ در دسترس اقدام کنید. به این معنی که حتما نباید برای خرید ۱ یا چند واحد بیت کوین اقدام کنید. همان طور که می دانید بیت کوین به واحد های بسیار کوچکتری با عنوان ساتوشی هم تقسیم شده که امکان خرید این ارز دیجیتال را حتی با مبالغ بسیار پایین نیز امکان پذیر می سازد. شما می‌توانید با این ترفند حتی با سرمایه های کم نیز بر روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری نمایید.

دقت کنید که بسیاری از کاربران با تصور اینکه قیمت بیت کوین بسیار زیاد است و سرمایه گذاری بر روی آن نیاز به هزینه های بسیار زیادی دارد، دست از بیت کوین برداشته و سراغ رمز ارزهای دیگر می‌روند. در نظر داشته باشید که کسب سود در بازارهای مالی معمولاً به درصد تعیین می‌شود. به این معنی که وقتی بیت کوین با رشد ۳۰ درصدی روبرو شود، سرمایه شما نیز به صورت کامل با همین میزان رشد روبرو خواهد شد. از این رو شما مجبور به سرمایه گذاری بر روی رمز ارزهایی با قیمت بسیار پایین نیستید و می‌توانید به جای این منظور ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین که اطمینان بالاتری دارند را با مقدار کم خرید کنید.

برای درک این موضوع یک مثال بسیار ساده را با هم مرور می‌کنیم. تصور کنید که شما مبلغ ۱۰ میلیون تومان برای سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها در اختیار دارید. فرض کنید تمام این ۱۰ میلیون را ارز دیجیتالی با قیمت ۱ دلار خریداری نمایید. در این صورت با رسیدن قیمت این رمز ارز به ۱.۳ دلار شما در حدود ۳۰ درصد سود کرده‌اید. (بدون در نظر گرفتن کارمزدها و هزینه های جانبی). حال شما می‌توانید با همین ۱۰ میلیون تومان بیت کوین با قیمت ۴۰۰۰۰ دلاری بخرید. در صورتی که قیمت بیت کوین به ۵۲۰۰۰ دلار برسد، شما همان ۳۰ درصد سود را در دارایی های خود در اختیار خواهید داشت.

حالا سوال اساسی و مهم سرمایه گذاری اینجاست که اطمینان و ریسک رسیدن ارز دیجیتال اول به ۱.۳ دلار بیشتر است یا رسیدن قیمت بیت کوین به ۵۲۰۰۰ دلار؟ هر چند برای ارز دیجیتال این رشد چیز خیلی محسوسی نیست، اما برای یک سرمایه گذاری مطمئن علاوه بر میزان رشد ارز دیجیتال مورد نظر باید به فاکتورهای دیگری مانند میزان ریسک نیز دقت داشته باشید.

در هر بار چقدر باید بیت کوین بخرم؟


در حال حاضر حدود ۱۹ میلیون واجد از کل بیت کوین ممکن برای استخراج در دسترس کاربران برای خرید و فروش است. از این مقدار میزان قابل توجهی توسط هولدرها برای طولانی مدت نگهداری می‌شود و برای خرید و فروش در بازار موجود نیست. اما با این حال حجم قابل توجهی از این رمز ارز در بازار در دسترس است و شما می‌توانید حتی برای سرمایه گذاری مبالغ بالا نیز روی بیت کوین حساب کنید. اما اینکه در هر بار خرید چقدر بیت کوین بخریم, سوالی است که پاسخ آن نیاز به بررسی های مختلف و تحلیل قیمت این رمز ارز دارد. بعد از اینکه درک کردید که چگونه بیت کوین بخریم با تسلط به دانش تحلیل تکنیکال این امکان را خواهید داشت تا:

 • بهترین زمان خرید بیت کوین را بدانید.
 • حجم معقول برای خرید بیت کوین را نیز بدانید.

برخی از سرمایه گذاران برای اطمینان بیشتر به صورت پله‌ای اقدام به خرید و فروش این رمز ارز می‌نمایند. برخی نیز ترجیح می‌دهند تا در همان اولین قدم تمام دارایی خود را به بیت کوین تبدیل کنند. برای درک این موضوع شما نیاز به تحلیل تکنیکال بیت کوین و بررسی شرایط این رمز ارز در بازار دارید. از این گذشته استراتژی معاملاتی مد نظر شما در بازار نیز اهمیت بسیار زیادی برای این موضوع خواهد داشت. بسته به موقعیت بیت کوین و نمودار آن هم خرید پله‌ای و هم خرید کلی این رمز ارز می‌توانند از استراتژی های معقولی باشند.

بهترین روش خرید بیت کوین برای ایرانی ها کدام است؟


تمام روش هایی که می‌توانید با آن چالش چگونه بیت کوین بخریم برای خود حل کنید را برای شما بیان کردیم. سوالی که ممکن است ذهن بسیاری از شما را به خود مشغول کرده باشد، انتخاب بهترین روش برای خرید بیت کوین است. مخصوصاً اینکه امکان استفاده از همه این روش ها برای کاربران ایرانی وجود ندارد، پاسخ این سوال اهمیت دو چندانی پیدا می‌کند. کاربران ایرانی بسته به شرایط می‌توانند از یکی از روش های گفته شده در بالا برای خرید بیت کوین استفاده کنند. اما با در نظر گرفتن نکات زیر می‌توانید در این مواقع بهترین گزینه برای خود برگزینید:

 • به صورت کلی خرید بیت کوین از فروشنده مستقیم هیچ هزینه و کارمزدی به دنبال نداشته و از این نظر بهترین روش خرید این رمز ارز محسوب می‌شود. اما چالش های زیادی در این باره وجود دارد. اگر سابقه طولانی در این باره نداشته و تجربه کافی در خرید بیت کوین از فروشنده های مستقیم یا استخراج کننده ها را ندارید، بهتر است از این روش صرفنظر کنید. اما در صورتی که این چالش ها شما را تهدید نمی‌کند و افراد آشنایی برای این امر دارید، در انتخاب آن شک نکنید.
 • اگر از جمله افراد تازه کار در بازار ارزهای دیجیتال بوده و هدف شما از خرید بیت کوین نگهداری آن برای طولانی مدت است، بهتر است سراغ گزینه هایی مانند خرید مستقیم از صرافی آنلاین داخلی بروید. خرید مستقیم از صرافی غیرمتمرکز نیز می‌تواند امنیت لازم و بدون خطا را برای شما به دنبال داشته باشد.
 • در صورتی که دانش کافی برای استفاده از بازارهای حرفه ای برای خرید ارز دیجیتال را دارید یا قبلا در سایر بازارهای مالی مانند بازار بورس این شرایط را درک کرده‌اید، بهترین روش برای شما استفاده از بازارهای حرفه ای صرافی آنلاین داخلی یا خارجی خواهد بود.

ملاحظه می کنید که با توجه به شرایط و البته شناخت خود کاربر نسبت به بازار، حل چالش چگونه بیت کوین بخریم ممکن است روش های متفاوتی را نیاز داشته باشد. در نهایت باید توصیه کنیم که امنیت و جلوگیری از بروز خطا را در اولویت اصلی خود قرار دهید. زیرا مقدار اندکی هزینه بیشتر چیز قابل توجهی برای سرمایه گذاری طولانی مدت این رمز ارز نیست و نباید خیلی روی آن وسواس داشته باشید.

آیا خرید بیت کوین قانونی است؟


چگونه بیت کوین بخرم

آیا خرید بیت کوین قانونی است و یا محدودیت‌هایی برای این امر وجود دارد؟ در حال حاضر قوانین و محدودیت‌های مختلفی برای خرید این رمز ارز در سرتاسر دنیا جاری است. برای کشورهای مختلف نیز این قوانین با هم متفاوت می‌باشد. برای مثال دولت چین به صورت کلی خرید و فروش رمز ارزها را برای کاربران خود غیرقانونی اعلام کرده و مانع از فعالیت رسمی صرافی های ارز دیجیتال در این کشور نیز شه است. برخی از کشورها نیز مانند السالوادور بیت کوین را به عنوان ارز رسمی کشور خود انتخاب کرده و مسلما خرید و فروش بیت کوین در آنها کاملا از سوی دولت پشتیبانی خواهد شد.

در ایران شرایط مشابه هیچ یک از این دو حالت نیست. تا زمان نگارش این مقاله، دولت ایران هیچ قانونی برای محدود کردن کاربران در بازار ارزهای دیجیتال قرار نداده و عملا خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در ایران کاملا قانونی است. این موضوع را به راحتی می توان از تعداد بالای صرافی های ارز دیجیتال افتتاح شده در کشور مشاهده کرد. هر روز هم به تعداد این صرافی ها اضافه می‌شود. صرافی های آنلاین برای اقدامات خود نیاز به مجوزهای قانونی دارند. از این رو به نظر دولت در کوتاه مدت برنامه ای برای ممنوع مردن خرید بیت کوین و سایر رمز ارزها نیز ندارد.

از این گذشته قوانین مشخصی برای اعطای مجوز استخراج بیت کوین نیز وضع شده است و کاربران می‌توانند برای این امر نیز از دولت مجوز دریافت کنند. با این حساب خرید و فروش بیت کوین را در ایران باید کاملا قانونی بدانیم. البته ذکر این نکته ضروری است که برخی از مراجع دینی چالش‌هایی با خرید این رمز ارز و سایر آلت کوین ها دارند که خیلی به قوانین رسمی کشور مربوط نمی‌شود و بیشتر یک مسئله شخصی برای کاربران است.

در صورت کلاهبرداری در زمان خرید بیت کوین چه کنم؟


چالش چگونه بیت کوین بخریم جنبه‌های دیگری را هم به دنبال دارد. خیلی از کاربران این امر را نادیده می‌گیرند که خرید این ارز دیجیتال ممکن است با کلاهبرداری های زیادی روبرو باشد. اگر تصور می کنید که چنین اتفاقی مخصوص شما نیست و برای شما رخ نخواهد داد، سخت در اشتباهید. زیرا کلاهبرداری در این بازار امری طبیعی شده و بارها و بارها مشاهده می‌شود که کاربران خبر از بین رفتن دارایی های خود در این بازار می‌دهند. این امر برای هر کسی ممکن است بروز کند. از این رو نباید این احتمال را در نظر نگرفته و نسبت به آن بی تفاوت باشید. دقت به این امر باعث می‌شود تا با احتیاط بیشتری رفتار کرده و در نهایت منطقی تر به دنبال خرید بیت کوین بروید.

اما سوال اینجاست که در صورت کلاهبرداری در امر خرید و فروش بیت کوین تکلیف چیست؟ کلاهبرداری در هر روشی طبق قانون ممنوع بوده و می‌تواند پیگرد قانونی را به دنبال داشته باشد. در چنین شرایطی شما می‌توانید با در اختیار داشتن تمام مدارک اعم از هزینه های واریز شده و پرینت آنها، متن چت و سایر مدارک را گردآوری کرده و از فرد مورد نظر در مراجع قضایی شکایت کنید. اگر جوانب احتیاطی را در نظر گرفته باشید، در صورت بروز این خطا نیز مدارک کافی در اختیار خواهید داشت. در هر صورت شکایت به مراجع قضایی و پلیس فتا تنها راه‌حل‌هایی است که در چنین مواقعی پیش روی کاربران قرار دارد. در چنین شرایطی ممکن است سرمایه های خود را باز گردانید. توصیه اکید داریم که به جای رسیدن به چنین شرایطی ابتدا تمام جوانب احتیاطی را در نظر بگیرید. اقدام به خرید بیت کوین از طریق روش های ایمن شما را از ورود به چنین چالش‌هایی دور نگه خواهد داشت.

ارزان ترین و کم هزینه ترین روش خرید بیت کوین کدام است؟


برای کسانی که به دنبال خرید حجم بالایی از بیت کوین هستند، انتخاب ارزان ترین روش اهمیت بسیار زیادی دارد. با توجه به اینکه پرداخت کارمزدها مخصوصاً برای کاربران ایرانی اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند، انتخاب روشی که کمترین میزان کارمزد را روی دست کاربر بگذارد، می‌تواند یک انتخاب بهینه باشد. البته نباید این نکته را از یاد ببرید که انتخاب یک روش ارزان و کم هزینه نباید شما را به سمت انتخاب روش هایی با ریسک بالا بکشاند. زیرا همان طور که در بخش های قبلی اشاره کردیم، پرداخت کمی هزینه بیشتر برای رسیدن به یک روش ایمن برای خرید بیت کوین می‌تواند دغدغه های شما را در این روش سرمایه گذاری کاهش دهد.

در حال حاضر با توجه به تمام روش هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم، خرید مستقیم بیت کوین از فروشنده ها و استخراج کننده به دلیل عدم نیاز به پرداخت کارمزد می‌تواند ارزان ترین و کم هزینه ترین روش باشد. البته این روش امن ترین روش نیست و خیلی توصیه به استفاده از آن برای همه کاربران نداریم.

چگونه بیت کوین بفروشم؟


چگونه بیت کوین بخریم

چگونه بیت کوین بفروشم نیز یکی دیگر از چالش های کاربران است. هر خریدی در بازار رمز ارزها در نهایت باید با یک فروش همراه شود. راه های فروش بیت کوین دقیقا مشابه با روش های بالا است. در تمام روش هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم، یک طرف به عنوان فروشنده ظاهر شده و امکان خرید این رمز ارز را برای کاربران فراهم می آورد. از این رو شما می‌توانید از همین روش ها برای فروش این رمز ارز نیز استفاده کنید. در نظر داشته باشید که فروش بیت کوین از هر کدام از روش های بالا دقیقا همان مزیت ها و معایب ذکر شده در بالا را به دنبال خواهد داشت.

شما می‌توانید بیت کوین را به دلار یا تومان بفروشید و یا در بازارهای حرفه ای تر آن را به سایر رمز ارزها تبدیل کنید. این مهم بسته به استراتژی شما برای فعالیت در بازار دارد. شما می‌توانید با یک انتخاب درست و بهینه اقدام به خرید و فروش به موقع بیت کوین کرده و با همین روش در نهایت یک سرمایه گذاری موفق و درآمد عالی برای خود رقم بزنید.

بهترین زمان خرید بیت کوین چه زمانی است؟


بهترین زمان برای خرید بیت کوین باید با تحلیل مشخص شود. خیلی از کاربران حرفه ای در حال حاضر با استفاده از روش های حرفه ای تحلیل تکنیکال بهترین زمین را برای خرید این رمز ارز پیدا کرده  و با یک اقدام سنجیده از همان روز های نخست سرمایه خود را از ضرر دور نگه می دارند. تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین روش های مختلفی دارد. برای آموزش این روش ها هم می‌توانید از مقاله آموزش تحلیل بیت کوین کمک بگیرید و هم در دوره ارز دیجیتال شرکت کنید.

هم چنین کاربران علاقمند به تحلیل بیت کوین می‌توانند تحلیل روزانه سایت را در این باره هر روز صبح مشاهده کنند. این تحلیل به صورت روزانه ارائه شده و شما می‌توانید قبل از اقدام برای خرید و فروش بیت کوین از این تحلیل برای صحت سنجی تصمیم خود استفاده کنید.

آیا با خرید بیت کوین پولدار خواهم شد؟


یکی از چالش های بسیار مهمی که مخصوصا در میان کاربران ایرانی وجود دارد، تصور غلط پولدار شدن و میلیاردر شدن با خرید بیت کوین است. کاربران ایرانی اکثرا به دنبال رسیدن به درآمدهای فوق العاده زیاد آن هم در بازه زمانی کوتاه با خرید ارزهای دیجیتال مخصوصا بیت کوین هستند. تصوری که کمتر در میان کاربران خارجی وجود دارد.

برای اینکه این موضوع را از نظر اقتصادی بررسی کرده باشیم، یک مثال بسیار ساده را مرور می‌کنیم. در اکثر کشورهای توسعه یافته سودهای بانکی کمترین میزان سود در میان انواع روش های سرمایه گذاری را تشکیل می‌دهند. در اکثر کشورها سود بانکی در حدود ۲ درصد است. در این شرایط کاربرانی که در حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد سود کسب نمایند، به عنوان تریدرهای موفق عمل کرده و شرایط خوبی دارند. در حالی که  میزان سود بانکی در کشور ما نزدیک به ۱۸ درصد است. چالش اصلی اینجاست که این سرمایه گذاری به دلار نیست و اختلاف میان دلار و ریال باعث می‌شود تا این ۱۸ درصد خیلی به چشم نیاید.

اگر همان سود ۲۰ تا ۲۵ درصدی را به عنوان یک معیار موفقیت در نظر بگیرید، امکان موفقیت در بازار ارزهای دیجیتال و خرید بیت کوین برای شما به مراتب بیشتر خواهد شد. در حالی که کاربران ایرانی اکثرا به دنبال رسیدن به سودهای ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ درصدی هستند که همین تصور باعث انجام اقدامات هیجانی از سوی آنها شده و در نهایت ضرر بیشتری هم به دنبال خود دارد. سرمایه گذاری با این دید می‌تواند یک سم بزرگ برای هر کسی باشد. از اینرو توصیه می‌کنیم که حتما اهداف منطقی برای خرید بیت کوین در نظر گرفته و به دنبال رسیدن به یک سود منطقی در بازار باشید.

بیت کوین بخریم یا سایر ارزهای دیجیتال؟


خیلی به امر سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال در این مقاله نپرداختیم و تمرکز اصلی ما روی امر معرفی روش های خرید بیت کوین برای کاربران بود. در سری مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال به صورت کامل و جامع ب این موضوع پرداختیم. در این باره اما یک توضیح مختصر را باید با شما در میان بگذاریم.

چگونه بیت کوین بخریم

سرمایه گذاری و خرید ارز های دیجیتال برای بازه های زمانی طولانی مدت ۵ تا ۱۰ سال معمولاً باید با در نظر گرفتن شرایط مختلفی انجام پذیرد. بهترین استراتژی برای چنین امری تقسیم ارزهای دیجیتال در سه دسته مختلف است. در دسته اول باید ارزهای دیجیتال معتبری را قرار دهید که رشد آنها تقریبا مسجل است. این دسته از رمز ارزها معمولاً ریسک پایینی برای سرمایه گذاری دارند. بیت کوین سردسته این سری از ارزهای دیجیتال است. اتریوم و باینناس کوین و حتی سولانا و لونا نیز می‌توانند در این دسته بندی قرار داشته باشند.

در دسته دوم ارزهای دیجیتال با پتانسیل رشد مناسب اما کمی ریسک بیشتر را قرار دهید. خرید این رمز ارزها هر چند با ریسک بیشتری نسبت به دسته اول همراه است، اما پتانسیل سوددهی در آنها بیشتر خواهد بود. کاردانو، ریپل، مونرو، سندباکس، مانا، اتریوم کلاسیک، بیت کوین کش و استلار می‌توانند این دسته از رمز ارزها را برای شما تشکیل دهند.

در نهایت نیز در دسته سوم رمز ارزهایی را قرار دهید که ریسک بالایی دارند اما پتانسیل رشد آنها به مراتب بیشتر است. این دسته از ارزهای دیجیتال معمولاً قیمت پایینی دارند و خرید آنها نیاز به سرمایه زیادی هم ندارد. با خرید این دسته از رمز ارزها می‌توانید به سودهای چندین برابری امیدوار باشید. البته بهتر است در انتخاب آنها نیز نهایت دقت را داشته و از میان بهترین ها انتخاب کنید. ورود به این رمز ارزها بدون دقت و انتخاب مناسب می‌تواند چالش های زیادی برای شما ایجاد کرده و باعث از بین رفتن سرمایه های شما گردد. ارزهای دیجیتالی مانند دوج کوین، شیبا اینو، فلو، کرونوس و مواردی از این دست نیز می‌توانند گزینه های مناسبی برای این دسته بندی باشند.

پر واضح است که خرید بیت کوین در سرمایه گذاری در این بازار اهمیت خاص خود را دارد. اگر به دنبال یک سرمایه گذاری مطمئن در این بازار هستید، توصیه می‌کنیم که حتما خرید بیت کوین را به عنوان یکی از گزینه های اصلی قرار داده و از مزیت های آن در بازار غافل نشوید. آلت کوین ها با همه جذابیت هایی که دارند نمی‌توانند جایگاه بیت کوین را در بازار داشته باشند.

در چه ساعتی می توانم بیت کوین بخرم؟


یکی از اصلی ترین ویژگی های بازار ارز دیجیتال دائمی بودن آن است. این بازار هیچ تعطیلی نداشته  و به صورت ۲۴ ساعته می‌توانید در آن فعالیت داشته باشید. از این رو برای خرید بیت کوین هیچ محدودیتی پیش روی شما قرار ندارد. شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز از طریق خدمات صرافی های آنلاین برای خرید و فروش بیت کوین اقدام کنید. البته ذکر این نکته ضروری است که در برخی از ساعت ها  و روزها حجم معاملات کمتر است و توصیه می‌کنیم که در چنین ساعاتی برای خرید این رمز ارز اقدام نکنید، مگر در شرایط خاص.

برای مثال در روزهای تعطیل اگر به دنبال خرید بیت کوین در صرافی های داخلی باشید، ممکن است فروشنده به تعداد کافی وجود نداشته باشد. در چنین مواقعی معمولاً امکان خرید این رمز ارز در قیمت های مورد نظر وجود نخواهد داشت. به همین دلیل افراد حرفه ای معمولاً از خرید آن در چنین روزها و ساعاتی اجتناب می‌نمایند. در صرافی های بزرگ خارجی نیز چنین شرایطی در روزهای تعطیلی آخر هفته یعنی روزهای شنبه  و یکشنبه و البته تعطیلات رسمی وجود دارد. این صرافی ها نیز ممکن است با کاهش تعداد کاربران در این روزها همراه شوند.

کلام آخر


در ۱۰راه‌حل مختلف چالش چگونه بیت کوین بخریم را برای شما حل کردیم. مزیت ها و معایب هر یک از روش‌ها را نیز برای شما بیا نکردیم. اکنون این انتخاب با شما است که با استفاده از ابزارهایی که در دسترس دارید، برای استفاده از هر یک از این روش‌ها اقدام کنید. در نظر داشته باشید که یکی از مهم‌ترین مسائل برای خرید و فروش بیت کوین در نظر گرفتن موارد امنیتی است. تنها در این صورت است که می‌تواند به رضایت حداکثری از خرید این رمز ارز برسید. تاکید می‌کنیم که خرید این رمز ارز از پلتفرم های نا امن با هر قیمتی را نباید در دستور کار قرار دهید. زیرا نتیجه ای جز از دست رفتن سرمایه های شما به دنبال نخواهد داشت.

تمام تلاش ما در مجموعه کانون بورس ارائه بهترین راه‌حل‌ها برای سرمایه گذاری بهتر و ایمن تر در بازار ارز دیجیتال است. ارائه مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال و در کنار آن برگزاری حرفه‌ای‌ترین دوره ارز دیجیتال در تهران در همین راستا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: