لوگو کانون بورس

قیمت ارز دیجیتال | بهترین سایت مشاهده قیمت ارز دیجیتال

قیمت ارز دیجیتال
شما در حال مطالعه مقاله ۵۳ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

قیمت ارز دیجیتال چگونه تعیین می‌شود و چرا قیمت ارز دیجیتال در سایت‌ها و صرافی‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است؟ دلیل بالا رفتن شدید و پایین آمدن شدید قیمت ها در بازار کریپتوکارنسی چیست و در چنین مواقعی بایستی چه رفتاری برای بهینه کردن شرایط معاملات خود داشته باشیم؟ از کدام سایت می‌توانیم به دنبال مشاهده قیمت لحظه‌ ای ارز دیجیتال باشیم و معتبرترین سایت برای مشاهده نمودار قیمت ارز دیجیتال کدام است؟

این سوالات هر چند به نظر خیلی پیچیده نیستند و پاسخ‌های ساده‌ای دارند اما به هر حال ای هر معامله‌گر و سرمایه گذاری پاسخ آنها یک نیاز ضروری خواهد بود. اگر حتی در انتخاب یک سایت مناسب برای مشاهده قیمت لحظه ای ارز دیجیتال اشتباه کنید ممکن است شرایط معاملات شما کاملاً متفاوت شود. حتی ارزیابی نمودار قیمت ارزهای دیجیتال در سایت‌های مختلف نیز ممکن است تحلیل تکنیکال کاملاً متفاوتی را برای معامله‌گران در این بازار رقم بزند. بر این اساس در این مقاله در کانون بورس بر آن شدیم تا به بررسی کامل و جامع این موضوع پرداخته و نکات حرفه‌ای و تجربی لازم در این باره را نیز با شما در میان بگذاریم.

قیمت ارز دیجیتال

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین امروز ۵ درصد افت داشت و قیمت اتریوم نیز افت ۱۰ درصدی را تجربه کرد. به نظر شما چرا با چنین اخباری در بازار کریپتوکارنسی روبرو می‌شویم؟ دلیل افت قیمت بیت کوین به چه مسائل و مواردی برمی‌گردد و به چه دلیلی قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در بازار افزایش پیدا می‌کند؟

قبلا در یک مقاله کامل و جامع به بررسی عوامل موثر بر قیمت ارز دیجیتال پرداختیم و نکات حرفه‌ای و تجربی لازم در این باره را با شما در میان گذاشتیم. اما سوال اینجاست که قیمت ارز دیجیتال و نوسانات آن چه تاثیری روی معاملات ما دارد و ما بایستی چه برداشتی از نحوه تغییرات قیمت داشته باشیم؟ چگونه می‌توانیم از نحوه تغییرات قیمت به عنوان یک سیگنال معاملاتی در بازار کریپتوکارنسی استفاده کنیم؟

همانطور که احتمالاً می‌دانید قیمت ارز دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی به صورت مستقیم تحت تاثیر شرایط عرضه و تقاضا در این بازار است. افزایش تقاضا افزایش قیمت ها را به دنبال خواهد داشت و افزایش عرضه نیز دلیلی برای افت قیمت ها در بازار خواهد بود. تمام عواملی که در ادامه نیز به صورت مختصر آنها را به شما معرفی خواهیم کرد در نهایت تاثیر خود را بر روی شرایط عرضه و تقاضا گذاشته و این نحوه عرضه و تقاضا است که تعیین می‌کند قیمت یک ارز دیجیتال چقدر باشد.

در واقع تمام اخبار و شرایطی که بازار کریپتو کارنسی را تحت تاثیر قرار می‌دهند، تاثیر خود را بر روی روحیه معامله‌گران در این بازار گذاشته و در نهایت تصمیمات اتخاذ شده از سوی معامله‌گران بر اساس این روحیات باعث تغییرات قیمت ارزهای دیجیتال می‌شود. پس اگر ملاحظه می‌کنید که یمت ارز دیجیتالی مانند بیت کوین یا اتریوم یا هر ارز دیجیتالی در لحظه با رشد خیلی شارپی روبرو شده و یا ناگهان دامپ می‌کند، به تاثیرپذیری کاربران و معامله‌گران بازار کریپتوکارنسی از اخبار و شرایط حاکم بر این بازار برمی‌گردد.

قیمت ارز دیجیتال

عوامل موثر بر قیمت ارز دیجیتال

احتمالاً این سوال در ذهن شما پیش آمده که چه عواملی روی رفتار معامله‌گران در بازار تاثیر می‌گذارند و در نهایت می‌توانند باعث تغییرات قیمت ارزهای دیجیتال در بازار شوند؟ البته قبلاً به صورت کامل به این سوال پاسخ دادیم اما با توجه به مربوط بودن موضوع تصمیم گرفتیم تا به صورت مختصر عوامل موثر بر قیمت ارز دیجیتال را نیز برای شما تشریح کنیم.

  • میزان استقبال معامله‌گران جهانی و کاربران از بازار کریپتوکارنسی یکی از این عوامل است که هر چقدر بیشتر باشد باعث افزایش قیمت ها در بازار نیز خواهد شد.
  • ورود پول به بازار کریپتو کارنسی حجم معاملات را افزایش داده و تقاضا برای خرید را بالاتر می‌برد که در نهایت افزایش قیمت ها را به دنبال خواهد داشت.
  • در آن سو خروج پول و هدایت سرمایه‌ها به سایر بازارها مانند سپرده گذاری در بانک‌ها می‌تواند لیلی برای افت قیمت ها در بازار کریپتوکارنسی باشد.
  • اخبار اقتصادی یکدیگر از عوامل موثر بر نوسانات قیمت در بازار کریپتوکارنسی است. مثلاً اگر نرخ بهره آمریکا افزایش پیدا کند در کنار آن شاهد خروج پول از بازار کریپتوکارنسی خواهیم بود که می‌تواند نشانه‌ای برای افت قیمت ها در این بازار باشد.
  • قوانین وصل شده از سوی دولت‌ها و نوع رفتار سیاستمداران با بازار کریپتوکارنسی نیز روی رفتار معامله‌گران در این بازار تاثیر خواهد داشت.
  • رفتار نهنگ ارز دیجیتال و در راس آنها نهنگ بیت کوین نیز روی تغییرات قیمت در این بازار تاثیر می‌گذارد.
  • سیاست‌های پولی اتخاذ شده در کشورهای بزرگ اقتصادی از جمله عوامل موثر بر میزان ورود و خروج پول به بازار کریپتوکارنسی است که روی قیمت ها در این بازار نیز تاثیر می‌گذارد.
  • اخبار بزرگ سیاسی مانند جنگ در میان کشورهای مختلف را نیز می‌توان از جمله عوامل موثر بر نوسانات قیمت در هر بازار مالی مانند بازار کریپتوکارنسی در نظر گرفت.

تحت تاثیر تمام این عوامل معامله‌گران تصمیم می‌گیرند که در لحظه به دنبال خرید باشند یا دارایی‌های خود را برای فروش قرار دهند. همین رفتار آنها در نهایت باعث می‌شود تا قیمت ارزهای دیجیتال نیز با افت و خیز همراه باشد.

قیمت ارز دیجیتال

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال را کجا ببینیم؟

سوال بعدی که قرار بود به آن پاسخ دهیم این بود که قیمت لحظه ای ارز دیجیتال را کجا ببینیم و کدام سایت برای مشاهده قیمت لحظه ای ارز دیجیتال معتبر است؟ برای مشاهده قیمت لحظه ای ارز دیجیتال سایت‌های بسیار متعددی پیش روی شما قرار دارد و هم می‌توانید سراغ سایت‌های فارسی زبان و ایرانی بروید و هم از خدمات سایت‌های خارجی استفاده کنید. حتی امکان نصب اپلیکیشن موبایلی این سایت‌ها بر روی موبایل خود را نیز خواهید داشت و از این طریق نیز می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را دنبال نمایید.

در این بین برخی از سایت‌ها به دلیل اعتباری که دارند، گزینه بهتری خواهند بود و استفاده از آنها باعث می‌شود تا قیمت‌های دقیق‌تر و واقعی‌تر را مشاهده کنید. در ادامه سعی می‌کنیم تا ‌های معتبر برای مشاهده قیمت لحظه ارز دیجیتال را به شما معرفی کرده و در کنار آن برخی نکات حرفه‌ای و تجربی را نیز با شما در میان بگذاریم که استفاده از این نکات باعث می‌شود تا مرور بهتری روی این قیمت ها داشته باشید و دارایی‌های خود را نیز بهتر مدیریت کنید.

کوین مارکت کپ

در حال حاضر بهترین و معتبرترین سایت برای مشاهده قیمت لحظه ای ارز دیجیتال سایت کوین مارکت کپ است. اعتبار بسیار بالای این سایت باعث شده تا اکثر معامله‌گران به دنبال استفاده از خدمات آن باشند و شما نیز می‌توانید ا ورود به این سایت و باز کردن حساب کاربری در آن معاملات خود را مدیریت و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را دنبال نمایید. حتی می‌توانید اپلیکیشن موبایلی سایت کوین مارکت کپ را نیز بر روی موبایل خود نصب کرده و به جای ورود مستقیم به سایت از طریق اپلیکیشن موبایلی قیمت ها را دنبال نمایید.

در سایت کوین مارکت کپ در حال حاضر چندین میلیون ارز دیجیتال مختلف لیست شده و شما می‌توانید قیمت تمام آنها را تک به تک مشاهده کنید. در ادامه قرار است یکی دو نکته بسیار مهم را با شما در میان بگذاریم که با استفاده از این نکات بهتر می‌توانید از خدمات سایت کوین مارکت کپ برای مشاهده قیمت ارزهای دیجیتال استفاده نمایید.

از واچ لیست استفاده کنید

یکی از تکنیک‌های بسیار جذابی که همراه با استفاده از سایت کوین مارکت کپ می‌توانید دست روی آن بگذارید استفاده از واچ لیست این سایت برای مشاهده قیمت ارزهای دیجیتال موجود در بازار است. با استفاده از واچ لیست دیگر نیازی نیست که قیمت تمام ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید و تنها به بررسی و ارزیابی قیمت ارزهای خواهید پرداخت که مورد علاقه شما بوده و تمایل به آنالیز آنها دارید.

این واچ لیست را می‌توانید بر اساس اطلاعات خود از بازار ارز دیجیتال بسازید و ارزهایی را در آن قرار دهید که به ضم شما می‌توانند شرایط خوبی برای سرمایه گذاری داشته باشند.  استفاده از واچ لیست همچنین باعث می‌شود تا شما نسبت به قیمت این دسته از ارزهای دیجیتال هوشیارتر عمل کرده وزارت با دقت بالای آنها را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که به این نکته دقت نکنید ممکن است حتی گاهی اوقات فراموش کنید که قیمت یک ارز را ارزیابی نموده و این موضوع می‌تواند اعث جاماندن شما از فرصت‌های معاملاتی موجود در بازار نیز باشد.

واچ لیست های متعدد داشته باشید

همچنین شما می‌توانید در همین سایت کوین مارکت کپ به صورت همزمان چندین واچ لیست مختلف داشته باشید و از واچ لیست‌های مختلف برای مشاهده قیمت ارزهای مورد نظر خود استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید در یک واچ لیست قیمت میم کوین‌ها را مورد ارزیابی قرار دهید و در واچ لیست دیگر قیمت بیت کوین و قیمت آلت کوین‌های جذاب موجود در بازار را نگاه کنید. همچنین می‌توانید واچ لیست سومی از دارایی‌های خود نیز در این سایت بسازید و دائماً قیمت دارایی‌های خود در کیف پول را نیز مورد ارزیابی قرار دهید.

اگر ارز دیجیتال جدیدی به نظر شما کیفیت لازم برای سرمایه گذاری یا پتانسیل بالایی برای سودآوری پیدا می‌کند می‌توانید آن را نیز به واچ لیست خود اضافه کنید. استفاده از چند واچ لیست باعث می‌شود تا شما عملکرد به مراتب بهتری در فرایند سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال داشته و فرصت‌های به وجود آمده در بازار را نیز به این راحتی‌ها از دست ندهید.

پلتفرم صرافی

همچنین برای مشاهده قیمت ارز دیجیتال می‌توانید از پلتفرم صرافی خود نیز استفاده کنید. مطمئناً برای مدیریت هرچه بهتر معاملات خود از اپلیکیشن موبایلی صرافی خود استفاده می‌کنید و اپلیکیشن‌های موبایلی این قابلیت را برای شما به وجود می‌آورند تا بتوانید قیمت ها را به صورت لحظه ای چک کرده و بدانید که روند قیمت ها به کدام سمت است. البته در پلتفرم صرافی نیز معمولاً امکان استفاده از واچ لیست برای مشاهده قیمت ارزهای دیجیتالی وجود دارد که مورد علاقه شما هستند و از این طریق می‌توانید اهده حرفه‌ای‌تری از ارزهای دیجیتال مورد نظر خود داشته باشید.

البته در استفاده از پلتفرم صرافی به این موضوع هم دقت کنید که ممکن است قیمت ها در پلتفرم صرافی شما با قیمت های جهانی تفاوت‌هایی داشته باشد. البته اگر در این مواقع از پلتفرم صرافی‌های معتبر و بین‌المللی مانند صرافی بایننس استفاده کنید شرایط برای شما بهتر خواهد بود اما اگر اپلیکیشن صرافی شخصی خود در داخل ایران را دارید، حتماً این موضوع را نیز مد نظر قرار دهید که ممکن است در پلتفرم صرافی شما قیمت های متفاوتی نسبت به قیمت های جهانی ارز دیجیتال مورد نظر برای شما به نمایش درآید.

قیمت ارز دیجیتال

دلیل تفاوت قیمت ارز دیجیتال در صرافی ها

یک نکته بسیار مهم هم باید درباره قیمت ارز دیجیتال اشاره داشته باشیم. احتمالاً خودتان هم متوجه شدید که قیمت ارزهای دیجیتال ممکن است در صرافی‌های مختلف با یکدیگر فرق داشته باشد. البته قرار نیست تفاوت قیمت ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها چند ۱۰ دلار باشد اما گاهی اوقات چند درصد ممکن است شاهد تفاوت‌هایی در این قیمت ها باشید. این موضوع بیشتر به دلیل شرایط عرضه و تقاضای لحظه ای در آن صرافی برای ارز دیجیتال مورد نظر شما است.

به عنوان مثال ممکن است کاربرانی که در صرافی کوینکس در حال انجام معامله هستند با اکثریت تصمیم به فروش ارز دیجیتالی مانند پپه بگیرند در حالی که در بازار جهانی قیمت پپه با نوسانات خیلی شدیدی همراه نیست. در این شرایط قیمت پپه در صرافی کوینکس با یک افت زئی روبرو خواهد بود که منجر به تفاوت قیمتی آن با قیمت واقعی پپه در بازار جهانی می‌شود. چنین اتفاقی ممکن است برای هر صرافی چه داخلی و چه خارجی رخ دهد.

البته گاهی اوقات شاهد هستیم که در برخی از صرافی‌ها ارزهای دیجیتال با پامپ و دامپ‌های روبرو هستند که اصلاً در بازار جهانی چنین خبری از آنها نیست. این موضوع دیگر به شرایط عرضه و تقاضا مرتبط نبوده و به نوعی دستکاری‌های صرافی در قیمت ها را نشان می‌دهد.  اینکه یک ارز دیجیتال در یک یا چند ثانیه تفاوت قیمتی ۵۰ تا ۶۰ درصدی با قیمت واقعی خود در بازار جهانی پیدا کند نشان از این دارد که یا خود صرافی و یا کاربران در قیمت آن دستکاری‌هایی انجام داده‌اند. این اتفاق معمولا در صرافی‌های رخ می‌دهد که حجم معاملات ارزهای دیجیتال در آنها خیلی بالا نیست و کاربران کمی هم در حال انجام معامله در آن هستند.

هرچند ممکن است چنین معاملاتی باعث به سودهای قابل توجه برای شما شود اما در آن طرف میدان ممکن است ضررهای بسیار هنگفتی را نیز روی دست شما باقی بگذارد.

بهترین سایت نمودار قیمت ارز دیجیتال

نکته بعدی که باید به شما معرفی کنیم بهترین سایت نمودار قیمت ارز دیجیتال است. برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال سراغ کدام سایت برویم و یا نمودار قیمت ارزهای دیجیتال در چند ماه یا چند سال گذشته را در چه سایتی مشاهده کنیم؟ برای این منظور هم سایت‌های متعددی در دسترس کاربران قرار می‌دهد که در دسترس‌ترین آنها پلتفرم خود صرافی شما است. اما در این باره یک نکته بسیار مهم و حیاتی وجود دارد که هرگز نباید از آن غافل شوید.

نمودار قیمت ارزهای دیجیتال در یک پلتفرم یا یک صرافی ر اساس زمان وارد شدن آن ارز دیجیتال به آن صرافی در دسترس قرار می‌گیرد. مثلاً فرض کنید که شما در حال مشاهده نمودار قیمت ارز دیجیتال مونرو در صرافی کوکوین هستید. از طرف دیگر نمودار قیمت ارز دیجیتال مونرو را در صرافی کوینکس نیز بررسی می‌کنید. متوجه می‌شوید که در نمودار قیمت موجود در صرافی کوینکس نمودار تایم زمانی بیشتری داشته و حداقل یک سال بیشتر از صرافی کوکوین نمودار دارد.

این موضوع به این دلیل اتفاق می‌افتد که ارز دیجیتالی به نام مونرو در صرافی کوینکس خیلی زودتر لیست شده تا صرافی کوکوین. نمودار هر ارز دیجیتال در یک صرافی از زمانی به وجود می‌آید که آن ارز وارد آن صرافی شده و در لیست ارزهای دیجیتال آن قرار می‌گیرد. بنابراین اگر شما از پلتفرم صرافی خود برای مشاهده نمودار قیمت ارز دیجیتال مورد نظر خود استفاده کنید فقط بخش محدود به موجود بودن آن ارز در صرافی خود را مشاهده خواهید کرد.

برای فرار از این موضوع می‌توانید از یک سایت جهانی و بین‌المللی که معتبرترین سایت برای مشاهده نمودار قیمت ارز دیجیتال است یعنی سایت تریدینگ ویو استفاده نمایید. در سایت تریدینگ ویو می‌توانید نمودار قیمت ارزهای دیجیتال را در تمام صرافی‌های بین‌المللی و معتبر مشاهده کرده و حتی از ابزارهای تحلیل تکنیکال برای آنالیز قیمت آنها نیز کمک بگیرید. این سایت در حال حاضر معتبرترین گزینه برای مشاهده نمودار قیمت و استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال است و اکثر معامله‌گران بزرگ جهانی از خدمات این سایت استفاده می‌نمایند. استفاده از خدمات رایگان است و شما بدون نیاز به پرداخت هیچ ولی می‌توانید به نمودار قیمت تمام ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشید.

قیمت ارز دیجیتال

نکاتی درباره قیمت ارز دیجیتال

سوالات بسیار مهمی را درباره قیمت ارزهای دیجیتال با شما در میان گذاشته و پاسخ‌های مناسب و حرفه‌ای را نیز برای آنها ارائه کردیم. حالا نوبت به این رسیده تا اطلاعات جذاب دیگری را نیز در اختیار شما قرار دهیم که استفاده از آنها باعث انجام معاملات بهتر در بازار برای شما می‌شود.  نکاتی که در ادامه با شما در میان می‌گذاریم در واقع نکاتی هستند که با استفاده از آنها شما می‌توانید سیگنال معاملاتی به دست آورید و به نوعی مدیریت بهتری روی معاملات خود داشته و ارزهای دیجیتالی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید که شرایط بهتری داشته باشند و پتانسیل سودآوری بالاتری را برای شما رقم بزنند. بنابراین به دید نکات کاملا حرفه‌ای به آنها نگاه کنید و از این پس از این نکات برای پیشبرد اهداف معاملاتی خود بهره ببرید.

پایین بودن قیمت اصلا نشانه بدی نیست

برخی از افراد بر این باور هستند که وقتی قیمت یک ارز دیجیتال پایین است احتمالاً کیفیت خوبی نداشته و باید آن را در دسته میم کوین‌ها قرار دهیم. در حالی که این نکته اصلاً درست نیست و قیمت ارزهای دیجیتال بسیار جذابی مانند کاردانو یا ترون همیشه پایین بوده و می‌توانیم پایین بودن قیمت آنها را دلیلی برای کیفیت پایین آنها در پروژه قلمداد کنیم.

دلایل مختلفی برای تعیین قیمت ارزهای دیجیتال در بازار وجود دارد و اینگونه نیست که بخواهیم قیمت پایین یک ارز را نشانه‌ای برای وجود نقطه ضعف‌های بزرگ در پروژه آن ارز دیجیتال در نظر بگیریم. در بسیاری از اوقات موضوع اصلاً هیچ ارتباطی با کیفیت پروژه ارز دیجیتال نداشته و به دلایل دیگری قیمت ارزها پایین است.

بالا بودن قیمت لزوما به معنی خوب بودن ارز نیست

همچنین اگر مشاهده می‌کنید که قیمت یک ارز دیجیتال چند هزار دلار است نیز به هیچ وجه به این معنا نیست که شما با یک ارز دیجیتال بسیار جذاب روبرو هستید و می‌توانید به مانند بیت کوین و اتریوم روی آن نیز حساب باز کنید. قیمت ارز دیجیتالی مانند یرن فایننس به دلیل تعداد توکن‌های بسیار کم تعریف شده برای این ارز دیجیتال به چند هزار دلار می‌رسد در حالی که از نظر کیفیت پروژه و پتانسیل سودآوری این ارز دیجیتال حتی نزدیک به اتریوم هم نشده است.

بنابراین همانطور که پایین بودن قیمت ارز دیجیتال نشان دهنده وجود ضعف‌های زیاد در پروژه آن نیست، بالا بودن قیمت را نیز به هیچ وجه نمی‌توانید نشانه‌ای برای ارزش بالای پروژه یک ارز دیجیتال قلمداد کنید.

قیمت تحت تاثیر تعداد سکه های در گردش

یکی از مهمترین عواملی که قیمت ارزهای دیجیتال را در بازار تحت تاثیر قرار می‌دهد تعداد سکه‌های در گردش آنها است. به عنوان یک قانون کلی هر چقدر تعداد سکه‌های در گردش یک ارز دیجیتال بیشتر باشد قیمت آن به همان نسبت پایین‌تر است. مثلاً اگر مشاهده می‌کنید که قیمت بسیاری از میم کوین‌ها بسیار پایین‌تر از یک دلار است به این دلیل است که معمولاً چند صد میلیارد از آنها در بازار تعریف شده و تعداد سکه‌های در گردش بسیار زیادی دارند.

وجود تعداد سکه‌های بسیار زیاد در گردش به معنی عرضه زیاد آن رمز ارز در بازار است و این موضوع باعث می‌شود تا ارز دیجیتال مورد نظر با قیمت پایینی معامله شود. دقت داشته باشید که ارزش بازار یک ارز دیجیتال از حاصل ضرب قیمت آن در تعداد توکن‌های در گردش آن به دست می‌آید. بنابراین اگر شما با یک ارز دیجیتالی روبرو هستید که تعداد توکن‌های خیلی زیادی دارد اگر قیمت آن خیلی افزایش پیدا کند در واقع این ارزش بازار آن است که رشد تصاعدی به خود می‌گیرد و این موضوع با واقعیت بازار کریپتوکارنسی بایستی متناسب باشد.

مثلاً اگر همین الان قیمت ارز دیجیتال پپه یا شیبا به یک دلار برسد ارزش بازار آنها از اتریوم و بیت کوین هم بالاتر رفته و به عنوان اولین و بهترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار معرفی خواهند شد. بنابراین اصلاً منطقی نیست که قیمت این ارزهای دیجیتال به یک دلار برسد و شاید نیاز به چند دهه زمان وجود دارد تا قیمت این ارزها یک دلار را ببیند.

قیمت ارز دیجیتال

ارزان قیمت ها ریسک بالایی هم دارند

در بررسی‌های خود بر روی کاربران بازار ارز دیجیتال به این نتیجه رسیدیم که خیلی از کاربران در زمان معامله و سرمایه گذاری بیشتر ترجیح می‌دهند سراغ ارزهای دیجیتالی بروند که قیمت آنها خیلی خیلی ارزان است و چند صفر بعد از ممیز در قیمت آنها دیده می‌شود. تصور این دسته از افراد بر این است که قیمت خیلی پایین به نوعی پتانسیل سودآوری بسیار بالایی را ایجاد کرده و این ارزها می‌توانند سودهای چند هزار تا چند میلیون برابری را برای آنها ایجاد نمایند.

در اینکه برخی از ارزهای دیجیتال با قیمت خیلی خیلی پایین پتانسیل سودآوری بسیار بالایی دارند هیچ شکی نیست اما اولاً بدانید که این موضوع عمومیت نداشته و ثانیاً خرید این دسته از ارزهای دیجیتال ریسک خیلی زیادی نیز به سرمایه‌های شما وارد می‌کند. این امکان وجود دارد که شما تحت تاثیر این سرمایه گذاری حتی دارایی‌های خود را به صورت کامل از دست داده و نتوانید اصل پول خود را نیز حفظ کنید.

در واقع این ارزهای دیجیتال در کنار پتانسیل سودآوری بالا ریسک خیلی بالایی هم دارند و اگر بخواهید فقط روی آنها تمرکز کنید ا افت شدیدی در ارزش دارایی‌های خود روبرو خواهید بود.

به دنبال خرید بهترین ها با قیمت ارزان باشید

اگر شما ارز دیجیتالی را پیدا کنید که کیفیت خیلی خوبی داشته باشد و در کنار آن قیمت آن نیز افت کرده و بسیار ارزان شده باشد می‌توانید یک سرمایه گذاری ایده‌آل داشته باشید. مثلاً شما بررسی کنید که در طول یک سال گذشته قیمت سولانا به ۱۰ دلار هم رسید. ۱۰ دلار عدد بسیار پایینی برای ارز دیجیتالی مانند سورنا بود و همانطور که مشاهده کردید این ارز در طول کمتر از یک سال توانست دوباره قیمت خود را به بیش از ۱۵۰ دلار برساند و سودآوری قابل توجهی را برای کاربران خود رقم زد.

اگر شما بتوانید در جستجوهای خود چنین ارزهای دیجیتالی را پیدا کنید این امکان برای شما وجود خواهد داشت تا بتوانید سودآوری قابل توجهی را در معاملات خود رقم زده و بدیل به یک سرمایه‌گذار سودآور شوید. بنابراین یلی به این فکر نکنید که ارزان بودن یک ارز دیجیتال می‌تواند سود جذابی را برای شما به دنبال داشته باشد بلکه به دنبال خرید ارزهای دیجیتالی باشید که با وجود پتانسیل بالا و کیفیت قابل توجه قیمت خیلی ارزانی دارند.

جمع بندی

نکات بسیار مهم و کاملی را درباره قیمت ارز دیجیتال با شما در میان گذاشتیم و حالا شما می‌توانید از این اطلاعات برای پیشبرد اهداف معاملاتی خود در بازار استفاده کنید. واقعیت اینجاست که خیلی از کاربران همین نکات ساده را در معاملات خود رعایت نمی‌کنند و همین موضوع باعث شده تا آنها یک سرمایه گذاری چالش برانگیز را در بازار کریپتوکارنسی برای خود رقم بزنند. در حالی که با همین نکات ساده شما می‌توانید مانند افراد حرفه‌ای معامله کرده و پتانسیل سودآوری قابل توجهی را نیز در سبد سرمایه گذاری خود در بازار کریپتوکارنسی داشته باشید.

شرکت در دوره ارز دیجیتال کانون بورس قدمی بسیار بزرگ برای کسانی است که علاقه به یادگیری تحلیل حرفه‌ای نمودار قیمت ارز دیجیتال دارند و به دنبال یک سرمایه گذاری کاملاً حرفه‌ای در بازار هستند. همچنین کسانی که فرصت کافی برای شرکت در یک دوره حضوری را ندارند می‌توانند با خرید پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال در کانون بورس به تمام اطلاعات لازم برای سرمایه گذاری در این بازار دسترسی پیدا کرده و مانند یک معامله‌گر حرفه‌ای در این بازار فعالیت نمایند.

در انتها از شما دعوت می‌کنیم که اگر دیدگاهی نسبت به ت ارز دیجیتال دارید و یا نقطه نظری درباره روش‌های سرمایه گذاری بر اساس قیمت و سیگنال‌گیری بر این اساس دارید حتماً نکات لازم را با ما در کانون بورس در میان بگذارید تا با جمع آوری این دیدگاه‌ها کیفیت معاملات کاربران ایرانی در بازار کریپتوکارنسی بهتر از همیشه باشد.

سوالات متداول

 قیمت ارز دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی چگونه تعیین می‌شود؟ 

قیمت ارزهای دیجیتال بر اساس شرایط عرضه و تقاضای حاکم بر آنها تعیین می‌شود.

چگونه می‌توانیم قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال در بازار را مشاهده کنیم؟

برای مشاهده قیمت لحظه ای ارز دیجیتال در بازار می‌توانید سراغ سایت معروف و معتبر کوین مارکت کپ بروید.

چگونه می‌توانیم نمودار قیمت ارزهای دیجیتال را مشاهده کنیم؟

برای مشاهده نمودار قیمت ارزهای دیجیتال می‌توانید از خدمات سایت معتبر تریدینگ ویو استفاده نمایید.

آیا پایین بودن قیمت یک ارز دیجیتال نشان دهنده پتانسیل سودآوری آن است؟

خیر این موضوع به عوامل مختلف دیگری مانند تعداد سکه‌های در گردش آن در بازار برمی‌گردد.

آیا بالا بودن قیمت ارز دیجیتال نشان دهنده کیفیت بالای آن است؟

به هیچ وجه بالا بودن قیمت ارز دیجیتال نشان دهنده کیفیت بالای آن نیست و بایستی برای این منظور به آیتم‌های دیگری نیز دقت شود.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: