لوگو کانون بورس

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال از صفر تا صد

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال
شما در حال مطالعه مقاله ۲۳ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال یکی از نیازمندی های اصلی ورود به این بازار پر نوسان است. در این مقاله از آموزش رایگان ارز دیجیتال سعی داریم تا صفر تا صد این روش تحلیلی را برای شما به زبان ساده و از مبتدی تا پیشرفته ارائه کنیم. در نظر داشته باشید که چه کسانی کوچکترین تجربه ای از تحلیل تکنیکال و تحلیل رمز ارزها ندارند و چه کسانی که در دوره حرفه ای و کامل آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال شرکت کرده اند، در این مقاله با نکات بسیار جذابی همراه خواهند شد.

نکات کلیدی مقاله:

 • تحلیل تکنیکال روشی برای تحلیل ارزهای دیجیتال است که تمام تکنیک های آن وابسته به نمودار قیمت بوده و فارغ از شرایط خود رمز ارزها است.
 • استراتژی تکنیکال کمک می کند تا کاربران از ضررها دور بمانند و تحلیل های درست تری انجام دهند.
 • در کنار آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال باید استراتژی ترید در بازار رمز ارزها را بیاموزید.
 • تحلیل تکنیکال تنها یکی از سر فصل های مهم دوره ارز دیجیتال محسوب می شود.
راهنمای مطالعه نمایش

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چیست؟

نمودار قیمت یک رمز ارز بسته به شرایطی که در میزان عرضه و تقاضا برای آن وجود دارد تغییر می نماید. این تغییرات را در طولانی مدت می توان در نمودار قیمت آن رمز ارز به صورت یک نظم مشخص مشاهده نمود. نظمی که از تکرار الگوهای مختلف به دست آمده و هر بار همان اتفاقات گذشته در نمودار مشاهده می شود. تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال در واقع شناسایی این الگوها در قیمت هر رمز ارز و استفاده از آنها برای پیش بینی و تحلیل آینده قیمت است.

با این تعریف به راحتی می توان درک کرد به برای این روش تحلیلی تنها نیاز به مشاهده نمودار قیمت آن رمز ارز خواهید بود و دیگر نیاز به هیچ سایت و خبر دیگری نخواهید داشت. این روش تحلیلی در واقع بر پایه قیمت استوار است و سایر عوامل در آن تاثیر چندانی ندارند.

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

البته شاید از خود بپرسید که مگر تحلیل رمز ارزها بدون دقت به سایر جزئیات مربوط به آن ها امکان پذیر است؟ در این باره تشریح کردیم که تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال می تواند تکمیل کننده شرایط استفاده از تحلیل تکنیکال این رمز ارزها باشد.

چرا آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال یکی از نیازهای اصلی کاربران برای حضور و تحلیل این بازار است. خیلی از کاربران به دلیل نداشتن شناخت کافی نسبت به روش های تحلیل و عدم استفاده از آموزش های لازم، با اشتباهات زیادی در سرمایه گذاری در رمز ارزها روبرو می شوند.

 • خرید ارزهای دیجیتال در شرایط نامناسب
 • خرید رمز ارزها در اوج قیمتی
 • خرید ارزهای دیجیتال در زمان اصلاح قیمت

هر کدام از این موارد باعث می شود تا کاربر از سود منطقی مربوط به بازار دور بماند. جالب است که پاسخ این سوالات را تنها با آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال خواهید یافت و سایر روش های تحلیل برای این پرسش ها پاسخ مناسبی ندارند. شما می توانید با استفاده از تحلیل فاندامنتال اقدام به انتخاب یک رمز ارز مناسب نمایید، اما در هنگام انتخاب زمان مناسب برای خرید با چالش روبرو خواهید شد.

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

تحلیل تکنیکال به شما کمک می کند تا:

 • نقشه کلی قیمت رمز ارز مورد نظر خود را ببینید.
 • محل تغییر قیمت ها و اصلاح ها را تشخیص دهید.
 • در کف قیمتی برای خرید اقدام کنید.
 • در بهترین نقاط از بازار یک رمز ارز خارج شوید.

بارها و بارها پیش آمده که کاربران بلافاصله بعد از خرید یک رمز ارز، حتی رمز ارزی که ویژگی های یک ارز دیجیتال خوب را نیز دارا است، وارد ضررهای قابل توجهی می شوند. این مشکل به دلیل نداشتن دانش کافی در تحلیل تکنیکال برای تشخیص درست نقاط ورود است. از این گذشته بسیاری از تکنیک های مربوط به تحلیل تکنیکال باعث می شود تا شما یک ارز دیجیتال ضعیف را از قوی نیز تشخیص داده و بتوانید حباب های قیمتی را نیز شناسایی نمایید.

آموزش کامل تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

اما آموزش تحلیل تکنیکال رمز ارزها برای چه کسانی مناسب است و چه کسانی باید این آموزش را پشت سر بگذارند؟ در حال حاضر از میان کاربران ایرانی فعال در بازار رمز ارزها کمتر از ۲۰ درصد با دانش تکنیکالی لازم برای حضور در این بازار آشنا هستید و از این ۲۰ درصد هم درصد قابل توجهی هنوز آموزش های حرفه ای را پشت سر نگذاشته و مبتدیانه در این بازار فعالیت دارند.

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال برای کسانی لازم است که:

 • به دنبال حضور حرفه ای و با برنامه در بازار ارزهای دیجیتال می باشند.
 • برای جلوگیری از ضررهای همیشگی در این بازار به دنبال رفع چالش های موجود هستند.
 • برای سرمایه های گرانقدر خود ارزش قائل بوده و ترجیح می دهند، آنها را در مسیر درست سرمایه گذاری نمایند.
 • به دنبال خارج کردن سرمایه های خود از ریسک های موجود هستند.
 • به دنبال نوسان گیری و خرید و فروش به موقع در این بازار می باشند.
 • سعی دارند تا بهترین زمان را برای خرید یک ارز دیجیتال در نظر بگیرند.

واقعیت این است که ورود به بازار ارزهای دیجیتال مانند شرایطی است که فردی بدون داشتن مهارت شنا، وارد اقیانوس پر از کوسه ها و نهنگ ها شود. آب های آزاد به هیچ کسی رحم نخواهند کرد. نهنگ ها و کوسه ها خیلی زود تمام دارایی های شما را از شما خارج خواهند کرد.

در حال حاضر افراد زیادی هستند که بدون داشتن دانش تکنیکالی لازم وارد بازار رمز ارزها شده و در حال فعالیت در آن می باشند. متاسفانه درصد قابل توجهی از این عزیزان در حال حاضر در ضررهای سنگینی وارد شده و نمی توانند سرمایه های خود را مدیریت کنند. توصیه ما این است که اگر تمایلی به آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ندارید، یا از مشاور سرمایه گذاری کمک بگیرید و یا بازار دیگری را برای سرمایه گذاری انتخاب نمایید.

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال رایگان در کانون بورس

برگزاری دوره تخصصی ارز دیجیتال توسط بهترین اساتید مربوط به این حوزه خدماتی است که می توانید به صورت کاملا حرف های در کانون بورس به آن دسترسی داشته باشید. این خدمات طبق سر فصل های کاملا کاربردی انجام پذیرفته و شما می توانید در حرفه ای ترین نکات آموزشی لازم و استراتژی های صد در صد کاربردی و حرفه ای را در این باره در اختیار داشته باشید. اما خدمات ما تنها به برگزاری همین دوره محدود نمی شود.

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

آموزش رایگان ارز دیجیتال نیز یکی دیگر از خدماتی است که به صورت کاملا حرفه ای و منطبق بر همان سر فصل های کاربردی در دسترس شما قرار گرفته است. شما می توانید در این آموزش ها نکات و مطالب مهم و اصلی مربوط به تحلیل تکنیکال را نیز مرور کنید. تمام سعی ما در آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ارائه کامل ترین و جامع ترین نکات مربوط به این آموزش ها است. از این رو هیچ نکته نگفته ای باقی نمانده و شما می توانید با خیال راحت با این آموزش ها وارد بازار شوید.

لازم به یادآوری است که در ادامه و در مقالات آتی، استراتژی های تکنیکالی مورد استفاده برای ترید در بازار ارز دیجیتال را نیز برای شما مرور خواهیم کرد تا از این بابت نیز آموزش های لازم برای ترید حرفه ای را برای شما آماده کرده باشیم.

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به زبان ساده

تحلیل تکنیکال بر سه اصل مهم استوار است. آموزش این سه اصل می تواند درک بهتری نسبت به این موضوع برای شما ایجاد نماید.

اصل ۱: همه چیز در قیمت ها نهفته است.

اولین اصل برای آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال که باید با هم مرور کنیم، درک این موضوع است که در این روش تحلیلی همه چیز در قیمت نهفته و هیچ نیازی به سایر ملزومات در سایر روش های تحلیلی نخواهید داشت. بی نیاز از سایت های خبری، ارزش های ذاتی و هر مورد دیگری و تنها با استفاده از نمودار قیمت می توانید برای تحلیل ارزهای دیجیتال از این روش استفاده کنید.

در واقع طبق این اصل تمام اخبار و حواشی مربوط به یک رمز ارز آثار خود را بر روی قیمت نشان می دهند و تحلیل گر با نگاه کردن به نمودار می تواند شرایط رمز ارز را در بازار واقعی ارزیابی کند. از این رو است که این روش تحلیلی به سادگی قابل استفاده توسط تحلیل گران است و نیاز به در اختیار داشتن منابع خبری مناسب و معتبر برای آن نیز نخواهید داشت.

اصل دوم: قیمت بر اساس روند ها حرکت می کند.

در اصل اول مربوط به آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال متوجه شدید که این روش تحلیل نیاز به اطلاع از اخبار و اطلاعات فاندامنتالی مربوط به یک رمز ارز ندارد. از این رو استفاده از آن برای کاربران ساده تر است. از یک طرف نیاز به منبع اطلاعاتی خاصی ندارند و از طرف دیگر امکان اجرای تکنیک های این روش به سادگی برای کاربران وجود دارد. اما در اصل دوم باید به روند دار بودن قیمت ها اشاره کنیم.

اگر قیمت در نمودار یک رمز ارز بدون هیچ روند خاصی در حرکت باشد، عملا امکان تحلیل و پیش بینی آن نیز وجود نداشته و ست خواهد شد. اینکه قیمت در یک روند مشخص در حال حرکت است، به عنوان دومین اصل از اصول تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال باعث می شود تا تحلیل گر با این نکته همراه باشد که امکان پیش بینی و تحلیل قیمت وجود دارد.

اصل سوم: تاریخ تکرار می شود.

آخرین و سومین اصل که نکات آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به زبان ساده را برای شما تکمیل خواهد کرد، تکرار شدن تاریخ است. این اصل به این نکته اشاره دارد که تمام الگوها  و اتفاقات گذشته رخ داده در نمودار قیمت دائما در حال تکرار شدن هستند و هر بار تحلیل گر می تواند بر اساس اتفاقات رخ داده در گذشته برای آینده نیز تصمیم بگیرد.

اگر این اصل را از تحلیل تکنیکال رمز ارزها بگیریم، عملاً امکان استفاده از هیچ کدام از روش های آن وجود نداشته و از این گذشته اعتمادی هم به آنها وجود نخواهد داشت. به دلیل همین اصل است که تحلیل گران و تکنیکالیست ها به روش های تحلیل تکنیکال اعتماد کرده و از آنها برای خرید و فروش و سرمایه گذاری های خود استفاده می نمایند.

تحلیل تکنیکال از رمز ارزها سن بیشتری دارد

جالب است بدانید که تحلیل تکنیکال برای بازار رمز ارزها توسعه پیدا نکرده و تاریخچه به مراتب بیشتری نسبت به رمز ارزها دارد. استفاده از تحلیل تکنیکال به قرن های گذشته و برای تحلیل شرایط مختلف بر می گردد. در حالی که بازار رمز ارزها تنها از سال ۲۰۰۹ در جهان توسعه پیدا کرده اند.

آموزش گام به گام تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالنوبت به آموزش گام به گام تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال می رسد. تحلیل تکنیکال دارای تکنیک ها و بخش های بسیار زیادی است که یادگیری همه آنها در یک مقاله ممکن نیست. از این گذشته امکان آموزش آن به صورت کامل بدون دوره حضوری ارز دیجیتال و بدون تمرین عملا غیر ممکن است. از این رو به کاربرانی که قصد سرمایه گذاری در حجم بالا در بازار رمز ارزها را دارند، توصیه می کنیم که حتما از دوره های حرفه ای برای این منظور استفاده نمایند. اما با این حال در ادامه سعی داریم تا بخش های اصلی و مهم این روش تحلیل را با شما در میان بگذاریم.

دقت داشته باشید که با مرور همین آموزش ها و البته تمرین آنها در نمودارهای واقعی می توانید شرایط بسیار ایده آلی برای خود در بازار رمز ارزها ایجاد کنید. این مهم در نهایت منجر به بهبود شرایط سرمایه گذاری شما در بازار نیز خواهد شد.

هم چنین باید یادآور شویم که این مطالب آموزشی را با ترتیب خاصی برای شما آماده کرده ایم. از این رو آنها را به ترتیب مطالعه کرده و در حین مطالعه کم کم آنها را در بازار مورد استفاده قرار دهید. با تمرین می توانید به راحتی به تمام این موارد مسلط شوید.

در آخر باید متذکر شویم که تحلیل تکنیکال دنیای بسیار گسترده ای است و می تواند صدها مطالب آموزشی مختلف را در بر بگیرد. اما واقعیت این است که بسیاری از آنها در بازار رمز ارزها مورد استفاده قرار نگرفته و یادگیری آنها چیزی جز اتلاف وقت و سردرگم شدن کاربر نخواهد بود. از این رو توصیه می کنیم که در آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال تنها به دنبال مطالب کاربردی و قابل استفاده در این بازار باشید.

گام اول: شناخت اصول اولیه تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

اولین قدم برای متخصص شدن در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال شناخت اصول اولیه آن است. کاربران باید با آموزش اصول اولیه تحلیل تکنیکال به این بور برسند که امکان استفاده از آن تکنیک ها در روند واقعی بازار وجود دارد. در غیر این صورت عملا امکان موفقیت در ادامه راه وجود ندارد. سه اصل اصلی و مهم تحلیل تکنیکال را در بالا با هم مرور کردیم.

 • همه چیز در قیمت نهفته است.
 • قیمت بر اساس روند ها حرکت می کند.
 • تاریخ دائما تکرار می شود.

این سه اصل هر چند سده به نظر می رسند، اما حقایق بسیار جالبی پشت خود دارند. کاربران باید در اولین قدم درک مناسبی نسبت به این موارد پیدا نمایند.

گام دوم: شناخت روند ها

دومین قدم از آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال شناخت روندها است. همان طور که اشاره کردیم، قیمت ها طبق روندها حرکت می نمایند. از این رو شناخت روندها اهمیت بسیار زیادی در استفاده از تکنیک های این روش دارد. البته باید خاطر نشان کنیم که همه چیز باید در تحلیل تکنیکال به صورت کمی شده باشد. داده های کیفی عملا هیچ مزیتی برای کاربران نداشته و استفاده از آنها نیز باعث می شود تا در نهایت سردرگمی های زیادی برای کاربران پیش بیاید.

در علم تکنیکال قیمت به صورت معمول در سه روند کلی به حرکت خود ادامه می دهد که برای شناسایی آن ها می بایست از حقایق و نکات زیر استفاده کنید:

 • روند صعودی

اولین روند از روندهای قیمت روند صعودی است. قیمت در مسیر حرکت خود به صورت زیگزاگ حرکت می نماید. وقتی قیمت در مسیر حرکت زیگزاگ خود سقف قیمتی بالاتر از سقف قبلی می سازد، اصطلاحا در یک روند صعودی قرار گرفته است. وجود چنین روندی در قیمت یک ارز دیجیتال نشان از افزایش در قیمت آن رمز ارز است.

 • روند نزولی

روند نزولی در قیمت ارز دیجیتال تعریفی مخالف با روند صعودی دارد. به این معنی که وقتی قیمت در مسیر نزولی خود بعد از یک دره موفق به ثبت دره جدید می شود، اصطلاحا شاهد روند نزولی و افت قیمت در نمودار آن هستیم.

 • روند رنج

وقتی عملا قیمت در مسیر خود هیچ یک از روندهای بالا را دنبال نکرده و دائما در حال نوسان در یک محدوده است، روند رنج است.

در بالا تعریف انواع روندها در تحلیل تکنیکال را با هم مرور کردیم. هر چند تعریف این روندها به نظر ساده می رسد، اما در بازار واقعی تشخیص این روندها آن قدرها هم ساده نخواهد بود. قیمت در مسیر خود شرایط پیچیده ای را تجربه می نماید.

باور کنید یا خیر یکی از اصلی ترین چالش های تحلیل گران تشخیص درست روند است. برای این کار باید شرایط مختلف را در نظر بگیرید. از این گذشته قیمت همیشه کاملا منظم و کتابی حرکت نکرده و در مسیر خود ممکن است با پیچ و خم های زیادی همراه شود. از این رو باید به صورت نسبی به این روندها نگاه کنید.

گام سوم: انواع خط روند

شناخت انواع روندها را در آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال مرور کردیم. حالا نوبت به شناخت انواع خط روند می رسد. جایی که شما باید خط روند اصلی نمودار قیمت را ترسیم کنید. ابتدا ب تعریف خط روند قیمت می پردازیم و سپس نکاتی مهم برای ترسیم آنها را نیز با شما مرور خواهیم نمود.

 • خط روند صعودی

اگر در یک روند صعودی دو کف تشکیل شده را به یکدیگر وصل کرده و همین خط را ادامه بدهیم، در واقع خط روند صعودی ترسیم شده است. دقت کنید که برای یک روند می توان چندین خط روند صعودی ترسیم کرد که هر یک اهمیت خاص خود را دارند. از این رو نباید به این تعریف به صورت یک تعریف ماشینی نگاه کنید.

 • خط روند نزولی

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالوقتی در یک روند نزولی دو سقف تشکیل شده را به هم وصل کرده و خط ترسیم شده را ادامه بدهید خط روند نزولی را ترسیم کرده اید. خط روند نزولی نیز مانند خط روند صعودی می تواند چندین مورد مختلف باشد.

وقتی بر روی یک نمودار قیمت واقعی در حال ترسیم خط روند نزولی یا سعودی باشید، متوجه خواهید شد که خط روندهای بسیار زیادی را می توان حتی برای یک روند ترسیم کرد. خط روندهایی که در برخی مواقع کارکرد خود را از دست داده و در برخی مواقع نیز کاملا معتبر هستند. ترسیم تمام خط روندهای محتمل بر روی یک نمودار در واقع آن را برای ما شرطی سازی می نماید و باعث می شود تا بتوانیم خیلی صریح شرایط تغییرات قیمت را با آن پیش بینی کنیم.

کشیدن درست خط روند یکی از مهم ترین بخش ها در تحلیل تکنیکال است. خیلی از کاربران درک کاملی سبت به خط روند نداشته و به همین دلیل پایه اصلی آنها در تحلیل نیز با اشتباه روبرو می شود. دقت کنید که ترسیم یک خط اشتباه کل نتیجه تحلیل شما را با چالش روبرو خواهد کرد. از این رو به عنوان یک نکته بسیار مهم توصیه می کنیم که نحوه صحیح ترسیم خط روند را در نمودار قیمت رمز ارزها تمرین کنید.

گام چهارم: حمایت و مقاومت

چهارمین مرحله در آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال شناخت حمایت ها و مقاومت ها است. حمایت ها و مقاومت ها از با ارزش ترین فاکتورهای تکنیکالی هستند که برای تحلیل و پیش بینی روند قیمت اهمیت بسیار زیادی دارند. برای تحلیلگر تکنیکالیست هر عددی که قیمت یک ارز دیجیتال قبلا به آن واکنش نشان داده می تواند تبدیل به حمایت و مقاومت شود و حتماً در تحلیل آینده اهمیت خواهد داشت.

اصولاً حمایت و مقاومت محل هایی در نمودار قیمت هستند که قبلاً قیمت به آنها واکنش نشان داده و انتظار می‌رود تا این واکنش دوباره در روند جدید تکرار شود. البته لازم به توضیح است که انواع مختلفی از حمایت ها و مقاومت ها در تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار می گیرد که شما بایستی به تمام آنها تسلط داشته باشید و از تمام آنها برای تحلیل نمودار قیمت استفاده کنید.

گام پنجم: انواع حمایت و مقاومت

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالدر پنجمین قدم از مراحل آموزش گام به گام تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال سعی داریم تا انواع حمایت ها و مقاومت ها را به شما معرفی کنیم. البته شایان ذکر است که هر کدام از حمایت ها و مقاومت ها اهمیت و اعتبار خاص خود را داشته و به این معنا نیست که تمام آنها شرایط یکسانی در بازار داشته باشند و توانمندی آنها در گردش بازار نیز یکسان باشد. برخی از انواع حمایت ها و مقاومت ها می توانند برای معامله گری به صورت مستقیم استفاده شوند و برخی دیگر نیاز به سایر ابزارها برای اعتبار بیشتر خواهند داشت.

 • نواحی حمایتی و مقاومتی استاتیک

قیمت هایی که در گذشته باعث برگشت شده و روند را تغییر داده اند، دوباره مستعد چنین کاری هستند. در واقع اگر در حرکت فعلی قیمت شما با قیمتی روبرو می شوید که قبلا شاهد واکنش نمودار به آن عدد بوده اید، دوباره انتظار می رود که قیمت به عدد مورد نظر واکنش نشان داده و برگردد. اگر این نقاط در بالای قیمت لحظه ای فعلی باشند با اصطلاح مقاومت شناخته می شوند و اگر در پایین قیمت فعلی باشند با اصطلاح حمایت شناخته می شوند. با به هم چسباندن دو خط حمایتی نزدیک به هم یک ناحیه حمایتی و با به هم چسباندن دو خط مقاومتی نزدیک به هم یک ناحیه مقاومتی به وجود می اید.

ترسیم نواحی حمایت و مقاومت اهمیت بسیار زیادی برای یک تحلیل درست از نمودار قیمت رمز ارزها دارد. اگر شما بتوانید اصول ترسیم نواحی حمایتی و مقاومتی را بیاموزید و به خوبی از این سطوح استفاده کنید، درصد قابل توجهی از معاملات شما با سود بسته خواهد شد و دیگر نگران این موضوع نخواهید بود. اما در صورتی که به خوبی نتوانید از این سطوح استفاده کنید، سایر استراتژی های معاملاتی نیز نمی توانند شما را از معاملات اشتباه نجات دهند. به همین دلیل توصیه می کنیم که با تمرین زیاد نحوه ترسیم این سطوح را فرا بگیرید.

 • خطوط روند

اولین نوع از انواع حمایت و مقاومت در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال خطوط روند هستند. در روندهای صعودی و نزولی خط روند به عنوان یک حمایت و مقاومت قدرتمند استفاده می شود و اتفاقات یکی از قوی ترین انواع حمایت و مقاومت است.

دقت داشته باشید که برای یک روند چندین خط روند مختلف می توان ترسیم کرد که تمام آنها نقش حمایتی و مقاومتی خود را ایفا می نمایند. همچنین لازم به توضیح است که هر چقدر تعداد پیوت های مورد استفاده برای تشکیل یک خط روند بیشتر و ماژوری تر باشند حمایت و مقاومت خط روند مورد نظر نیز معتبر تر خواهد بود.

 • قیمت های رند

قیمتهای روند در نمودار قیمت رمز ارز ها نیز می تواند به عنوان یک حمایت و مقاومت مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال قیمت ۱ دلار همیشه یک حمایت و مقاومت قدرتمند محسوب می‌شود و در صورتی که قیمت یک ارز دیجیتال به این عدد برسد انتظار می رود که به آن واکنش نشان داده و حتی امکان تغییر روند نیز در این شرایط وجود خواهد داشت.

 • مووینگ اوریج ها

مووینگ اوریج ها به عنوان یکی از مهمترین اندیکاتورها در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کاربردهای بسیار زیادی دارند که یکی از کاربردهای آنها نیز استفاده برای تعیین حمایت ها و مقاومت ها در پیشروی قیمت است. هر چقدر بازی زمانی یک موضوع برای افزایش پیدا کند در نتیجه برای اثر گذاری بر روی نمودار قیمت نیز بیشتر خواهد شد و ممکن است شاهد بازگشت کامل روند قیمت نیز در چنین مواقعی باشیم.

مووینگ اوریج شماره ۱۰۰ معمولاً رایج تری برای تعیین حمایت و مقاومت در نمودار قیمت ارزهای دیجیتال است و در کنار آن مووینگ اوریج های ۲۰۰ و ۱۵۰ نیز می توانند چنین شرایطی را برای یک تحلیل بهتر فراهم آورند.

 • باند بولینگر

استفاده از باند بولینگر به عنوان تعیین نقاط حمایت و مقاومت کاربرد خیلی زیادی ندارد اما برای کسانی که به دنبال اسکالپ در ارز دیجیتال هستند باند بولینگر نیز می‌تواند یک حمایت و مقاومت محسوب شود و از آن برای انجام معاملات کوتاه مدت استفاده نمایند. البته شایان ذکر است که هر چقدر تایم فریم ارز دیجیتال کمتر شود استفاده از باند بولینگر به عنوان حمایت و مقاومت اعتبار کمتری خواهد داشت و نمی توان خیلی روی آن حساب کرد.

 • ایچیموکو

اندیکاتور ایچیموکو و در راس تمام ابزارهای آن یعنی ابر ایچیموکو نیز کارکرد حمایتی و مقاومتی داشته و استفاده از آن بر روی نمودار می تواند حمایت ها و مقاومت های پیش رو را نشان دهد. در یک بازه زمانی افراد زیادی از اندیکاتور ایچیموکو برای تحلیل تکنیکال استفاده می‌کردند که جامعه ایچیموکو کاران نیز به وجود آمده بود. در حال حاضر معادله کاربرانی که از این اندیکاتور برای تحلیل تکنیکال استفاده می کنند به شدت کمتر شده اما با این حال هنوز هم یک اندیکاتور رایج محسوب می‌شود و ابر ایچیموکو نیز به عنوان یک محدوده حمایت و مقاومت قدرتمند برای این دسته از افراد کاربرد دارد.

در جاهایی که ابر ایچیموکو ضخامت بیشتری می گیرد حمایت و مقاومت آن قوی تر خواهد بود و برخورد قیمت به آن می تواند شروع روند جدید و برگشت روند قبلی باشد. ابر ایچیموکو نیز در تایم فریم های بالاتر اعتبار بیشتری خواهد داشت و می تواند قدرت بیشتری در برابر قیمت داشته باشد.

 • فیبوناچی

ابزار فیبوناچی به عنوان یکی از حرفه ای ترین ابزارهای معاملاتی در بازار ارز دیجیتال شناخته می شود که از آن برای تعیین حمایت و مقاومت نیز استفاده می شود. درصد های مهم فیبوناچی معمولاً حمایت ها و مقاومت های قدرتمند تشکیل می‌دهند که قیمت حتی یک کندل هم که شده به این سطوح واکنش نشان می دهد. بسیاری از افرادی که به دنبال اسکالپ در ارز دیجیتال و یا معاملات خیلی کوتاه مدت در آن هستند می توانند از تکنیک کلاستر بندی فیبوناچی بر روی نمودار قیمت رمز ارز های مورد نظر خود استفاده نموده و از این طریق وین ریت بسیار بالایی در معاملات خود داشته باشند.

 • چنگال اندروز

اگر بخواهیم یکی دیگر از ابزار های مورد استفاده برای تعیین حمایت و مقاومت بر روی نمودار قیمت ارز دیجیتال را به شما معرفی کنیم باید به ابزار چنگال اندروز اشاره داشته باشیم. هر خط میانی و هم خطوط کناری چنگال اندروز می تواند به خاصیت حمایت و مقاومت ای داشته باشند و در صورت برخورد قیمت به آنها انتظار برگشت روند وجود دارد.

گام ششم: شناخت اندیکاتورهای ارز دیجیتال

ششمین قدم در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال شناخت اندیکاتور های رایج برای آنالیز قیمت رمز ارزها است. اندیکاتور ها ابزارهایی هستند که بر اساس تغییرات قیمت شرایط آن را پیش بینی کرده و هشدارهای را درباره روند قیمت ارائه می نمایند.

 • اندیکاتور مکدی

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالیکی از رایج ترین و اساسی ترین اندیکاتورها ای که برای معامله گری در بازار های مالی مانند ارز دیجیتال از آن استفاده می‌شود اندیکاتور مکدی است. اندیکاتور مکدی کاربردهای بسیار زیادی دارد و می‌توان از آن برای تعیین روند و حتی دریافت سیگنال خرید و فروش استفاده کرد. معجون اصلی ترین و مهم ترین کاربرد های اندیکاتور مکدی برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال موارد زیر هستند:

 • برای تعیین واگرایی ها در نمودار قیمت رمز ارز ها می توان از این اندیکاتور استفاده نمود.
 • از اندیکاتور مکدی میتوان برای مشخص کردن پیوت های اصلی و نقاط چرخش اصلی در نمودار قیمت استفاده کرد.
 • مکدی همچنین امکان تشخیص روند حرکت نمودار قیمت را نیز برای معامله گر مشخص می کند و شما می توانید از این اندیکاتور برای این منظور نیز استفاده کنید.
 • اندیکاتور مکدی یکی از بهترین اندیکاتور ها برای دریافت سیگنال خرید و فروش در بازار است و استفاده از آن به عنوان ماشین سیگنال دهی می تواند معاملات زیادی را برای شما شکار کند.

دقت داشته باشید که استفاده از اندیکاتور ها چالش های خاص خود را در روند معاملات ارز دیجیتال به دنبال دارد و اگر شما بدون درک ماهیت و پیدا کردن شناخت کافی نسبت به نحوه تغییرات اندیکاتور از آن برای معاملات خود استفاده کنید ممکن است نتوانید معاملات موفقی را رقم بزنید.

به همین دلیل توصیه می کنیم که چه برای استفاده از اندیکاتور مکدی و چه سایر اندیکاتور ها حتما تمام شرایط و جوانان را در نظر بگیرید و در صورت مناسب بودن شرایط برای استفاده از آنها برای سیگنال دهی اقدام کنید. البته استفاده از اندیکاتور مکدی به عنوان یک عامل تایید کننده در استراتژی های معاملاتی مختلف کاملا رایج است  و این اندیکاتور می‌تواند شرایط خوبی از این بابت برای شما به وجود آورد.

 • اندیکاتور RSI

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالیکی دیگر از اندیکاتور های رایج و جذاب برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اندیکاتور آر اس آی است. آر اس آی در میانه معامله گران بازار ارز دیجیتال به ماشین سیگنال دهی معروف بوده و این اندیکاتور می‌تواند در هر تایم فریم ده پا سیگنال مختلف را برای خرید و فروش به شما ارائه کنند.

در صورتی که خط آر اس آی سطح ۳۰ درصد این اندیکاتور را به سمت بالا قطع کند سیگنال خرید در رمز ارز ها برای شما صادر شده و در صورتی که خط آر اس آی سطح ۷۰ درصد را به سمت پایین قطع کند سیگنال فروش داده شده است. اگر بخواهیم از همین تکنیک برای معامله گری در بازارهای ارز دیجیتال استفاده کنیم صدها سیگنال مختلف را در طول یک روز دریافت خواهیم کرد که بسیاری از آنها ممکن است با چالش روبرو شده و ضررهای سنگینی را به دنبال داشته باشد.

تجربه نشان داده که استفاده از این اندیکاتور به تنهایی برای انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال به هیچ وجه مناسب نبوده و بهتر است از آن نیز مانند اندیکاتور مکدی به عنوان یک عامل تعیین کننده استفاده شود. اندیکاتور های مشابه با آر اس آی و فرایند سیگنال دهی آن در تحلیل تکنیکال بسیار زیاد هستند که کارکرده اصلی آنها تقریباً مشابه با یکدیگر است و از این بابت تفاوت چندانی ندارند. با توجه به یکسان بودن ماهیت این اندیکاتورها در نهایت نتیجه حاصل از استفاده از آنها در تحلیل تکنیکال نیز یکسان خواهد بود.

 • مووینگ اوریج

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالیکی دیگر از اندیکاتور های رایج برای استفاده در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال مووینگ اوریج است. اگر بخواهیم اندیکاتور ها را از نظر قدرت و کاربرد رتبه بندی کنیم مطمئناً رتبه اول این لیست به اندیکاتور مووینگ اوریج تعلق خواهد گرفت که کاربردهای بسیار زیادی در تحلیل تکنیکال داشته و از آن میتوان برای ساخت استراتژی‌های مختلف معاملاتی نیز استفاده کرد.

مووینگ یکی از اندیکاتور هایی است که می توان از آن هم برای تشخیص روند و هم برای گرفتن سیگنال های مختلف خرید و فروش استفاده کرد و از این بابت هیچگونه محدودیتی برای استفاده از این اندیکاتور وجود ندارد. اگر با تحلیلگران و معامله گران قدیمی و با سابقه بازار ارز دیجیتال صحبت کنید آنها به شما بیان خواهند کرد که مووینگ اوریج کاربرد بسیار زیادی برای ساخت استراتژی معاملاتی در بازار ارز دیجیتال دارد.

در دوره آموزش ارز دیجیتال شما تمام جزئیات لازم برای استفاده از این اندیکاتور را فرا خواهید گرفت و حتی این امکان برای شما به وجود خواهد آمد که بتوانید با ترکیب های مختلف یک سیستم معاملاتی عالی برای خود بسازید. استفاده از مووینگ اوریج حتی برای پیدا کردن حمایت و مقاومت های قیمت نیز کاربرد دارد و از این نظر نیز این اندیکاتور یک ابزار قدرتمند محسوب می شود.

 • ایچی موکو

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالدر معرفی اندیکاتور های مورد استفاده در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال نوبت به بررسی اندیکاتور مشهور ایچیموکو میرسد. اگر برای اولین بار اندیکاتور ایچیموکو را بر روی نمودار قیمت رمز ارزها بیندازید چنان سردرگم خواهید شد که احتمالاً در اولین تصمیم این اندیکاتور را از روی صفحه نمودار خود حذف می کنید.

ایچیموکو یک اندیکاتور بسیار پیچیده است که از آن می توان هم برای تشخیص نواحی حمایت و مقاومت استفاده کرد و هم امکان استفاده از آن برای سیگنال دهی نیز وجود دارد. پیچیدگی های بسیار بالای این اندیکاتور باعث شده که خیلی از کاربران از آن استفاده نکنند و به همین دلیل توصیه می‌کنیم که اگر دانش فنی لازم برای استفاده از ایچی موکو را ندارید بهتر است آن را کنار بگذارید.

یکی از اصلی ترین و مهم ترین کاربرد های ایچیموکو در تعیین نواحی حمایتی و مقاومتی است که با استفاده از ابرو کومو می‌توانید چنین نواحی را بر روی نمودار قیمت تشخیص دهید. هر جا که ضخامت ابر کومو افزایش پیدا می کند یک ناحیه حمایتی یا مقاومتی قدرتمند بر روی نمودار تشکیل شده و در صورتی که قیمت به این نواحی برخورد کند احتمال برگشت آن بسیار زیاد خواهد بود. همچنین در صورتی که قیمت از این ابر عبور کند احتمالاً تا مقاومت یا حمایت بعدی مسیر خود را ادامه خواهد داد و همین تکنیک میتواند یک روش مناسب برای معامله گری در بازار ارز دیجیتال برای شما باشد.

 • باند بولینگر

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال را با معرفی یکی دیگر از اندیکاتور های رایج و پرکاربرد برای تحلیل قیمت رمز ارزها در این بازار ادامه می دهیم. باند بولینگر اندیکاتوری است که قیمت یک رمز از را برای شما در یک محدوده مشخص محصور کرده و شما از این اندیکاتور می توانید برای خرید و فروش های پیاپی در تایم فریم های کوتاه استفاده نمایید.

باند بولینگر دارای دو باند کناری است که قیمت مانند توپ پینگ پنگ در میان این باندها دائماً در حال نوسان است و در صورت برخورد قیمت به یکی از باندها احتمال برگشت و برخورد دوباره به باند روبرو بسیار زیاد است. اگر شما هم این اصل را به عنوان یک تکنیک معاملاتی در بازارهای مالی مانند ارز دیجیتال اتخاذ کنید سیگنال های بسیار زیادی دریافت خواهید کرد با استفاده از یک سیستم مدیریت سرمایه می توانید از آن برای یک سرمایه‌گذاری عالی استفاده کنید.

در انتهای بخش معرفی اندیکاتور های رایج در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال لازم است تا چند نکته بسیار مهم درباره استفاده از این اندیکاتور ها را با شما در میان بگذاریم. دقت داشته باشید که اندیکاتورها در واقع شرایط خود را بر اساس نحوه تغییرات قیمت تعیین می کنند و به همین دلیل سیگنال های ارائه شده از سوی آنها با تاخیر همراه خواهد بود.

در واقع یک اندیکاتور مانند مکدی و یا آر اس آی زمانی به شما اجازه ورود به یک معامله را می دهد که بخش قابل توجهی از روند فعلی گذشته باشد و به همین دلیل استناد به اندیکاتور ها برای انجام معامله با چالش‌های بسیار زیادی مانند کم شدن میزان سود و یا ورود به معاملات زیان ده همراه خواهد بود.

توصیه ما برای استفاده از اندیکاتور ها در روند تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به کارگیری آنها برای کسب تاییدیه های بیشتر در سایر روش های معاملاتی در این بازار است. به عنوان مثال وقتی قیمت یک ارز دیجیتال به ناحیه مقاومتی برخورد کرده باشد تمام تحلیلگران بر این تصور هستند که قیمت از این ناحیه به سمت پایین باز خواهد گشت. اما همه ما می دانیم که چنین اتفاقی همیشه در بازار رخ می دهد و ممکن است قیمت ناحیه مقاومتی را به سمت بالا بشکند.

کاربرد استفاده از اندیکاتور ها برای تحلیل تکنیکال در بازار رمز ارزها دقیقاً در چنین شرایطی خود را نشان می دهد. به عنوان مثال وقتی همزمان با برخورد قیمت با یک ناحیه مقاومت ای شاهد به وجود آمدن یک واگرایی بر روی اندیکاتور مکدی باشید احتمال برگشت قیمت بسیار بیشتر از شرایط عادی خواهد بود. یا وقتی قیمت همزمان با برخورد به یک ناحیه مقاومت ای به یکی از موضوع های قدرتمند نیز برخورد کند قدرت این ناحیه به مراتب بیشتر شده و احتمالاً قیمت حداقل برای چند کندل به سمت پایین نزول خواهد کرد.

گام هفتم: الگوهای هندسی برای تحلیل تکنیکال رمز ارزها

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالهفتمین مرحله آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به معرفی الگوهای هندسی در پرایس اکشن مرتبط می شود. پرایس اکشن روشی است که با استفاده از آن شما می توانید بدون استفاده از هیچ گونه اندیکاتور روند تغییرات قیمت را در رمز ارزها تجزیه و تحلیل کرده و آن را پیش بینی کنید.

اصول پرایس اکشن برای پیش بینی و تحلیل قیمت رمز ارزها در بازار دقت به تغییرات و نوسانات قیمت در گذشته است. شما با استفاده از این روش ها در حال شبیه سازی اتفاقات گذشته بازار در شرایط فعلی هستید و انتظار دارید که همان نتایج حاصل شده در گذشته در شرایط فعلی نیز بر اساس الگوهای به وجود آمده بر روی نمودار به دست آید.

به عنوان مثال اگر به در گذشته بازار بر روی نمودار یک ارز دیجیتال شاهد نزولی شدن قیمت بعد از تشکیل یک الگوی دوقلو بوده اید انتظار دارید که در شرایط فعلی نیز در صورت تشکیل یک الگوی دوقلو قیمت روند نزولی به خود بگیرد. بیایید الگوهای هندسی رایج و محبوب در تحلیل پرایس اکشن قیمت رمز ارزها را با هم مرور کنیم.

 • الگوی دو قلو

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالاولین الگوی هندسی که اتفاقاً کاربرد بسیار زیادی داشته و به صورت مکرر بر روی نمودار قیمت رمز ارزها در حال مشاهده آن هستید الگوی دوقلو است. الگوی دوقلوی یک الگوی برگشتی یا الگوی معکوس کننده بر روی نمودار قیمت است و در صورتی که در انتهای یک روند به وجود آید شاهد برگشت روند و تغییر جهت آن خواهیم بود.

در صورتی که یک الگوی دوقلو در انتهای روند صعودی ایجاد شود قیمت بعد از واکنش به این الگو به روند نزولی بر خواهد گشت و در صورتی که همین الگو در انتهای یک روند نزولی بر باشد شاهد برگشت قیمت و صعودی شدن آن خواهیم بود.

روانشناسی الگوی دوقلو اینگونه است که قیمت در دو بار تلاش موفق نشده یک ناحیه مقاومتی یا حمایتی را بشکند و ضعف زیاد در روند باعث می شود تا شاهد برگشت آن باشیم. معامله گری با استفاده از الگوی دوقلو بسیار ساده است و معمولاً این الگو نتایج موفقیت آمیزی را برای معامله گران در بازار ارز دیجیتال را رقم می زند.

روش معامله با الگوی دو قلو بسیار ساده است. وقتی در انتهای یک روند صعودی شاهد تشکیل الگوی دو قلو باشید، با اتصال کف های این الگو خط گردن آن ترسیم می شود. در صورتی که قیمت بتواند این خط گردن را به سمت پایین قطع کند می توانید برای معامله فروش اقدام کنید. در شرایط برعکس و در الگوی دو قلو در انتهای یک روند صعودی نیز در صورت شکسته شدن خط گردن الگو می توانید برای معامله خرید اقدام نمایید. حد ضرر نیز در انتهای دو سر دو قلو خواهد بود.

 • الگوی سه قلو

اگر قیمت بعد از تشکیل یک الگوی دوقلو در نمودار یک بار دیگر برای عبور از ناحیه حمایتی و مقاومتی تلاش کند و این بار هم موفق نباشد در واقع شاهد تشکیل شدن الگوی سه قلو بر روی نمودار بوده ایم. الگوی سه قلو از نظر کارکرد و ماهیت دقیقاً مشابه با الگوی دو قلو است و در انتهای روند های نزولی و صعودی به وجود می آید.

با تشکیل یک الگوی سه قلو بر روی نمودار قیمت شما می توانید خط گردن این الگو را به عنوان تریگر معاملاتی خود قرار داده و در صورت شکسته شدن این خط گردن برای معاملات خرید و فروش اقدام کنید. روند معامله با الگوی سه قلو دقیقا مشابه با الگوی دو قلو است. دقت کنید که اگر یکی از قل های سه قلو از نظر فاصله زمانی در جای دورتری ایجاد شود، عملا امکان استفاده از آن وجود نداشته و دیگر الگو معتبر نیست.

 • الگوی مثلث

یکی از رایج ترین و پرکاربردترین الگوهای هندسی در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال الگوی مثلث است. الگوی مثلث هم می تواند یک الگوی ادامه دهنده و هم یک الگوی معکوس کننده در روند قیمت رمز ارزها باشد.

روانشناسی الگوی مثلث این گونه است که قیمت در اواسط یک روند صعودی و نزولی در حال استراحت است و یا در انتهای یک روند صعودی و نزولی با کاهش مومنتوم در حال برگشت است. بنابراین تشکیل الگوی مثلث در یک روند به معنی اصلاح قیمتی در روند فعلی است.

معامله گری با الگوی مثلث کار چندان پیچیده ای نیست. شما می توانید با ترسیم این الگو بر روی نمودار قیمت بعد از شکسته شدن آن وارد معامله در جهت شکست شوید. دقت کنید که با توجه به اینکه مثلث هم ادامه دهنده و هم معکوس کننده است، معامله در جهت شکست خواهد بود. حد ضرر این معامله در طرف دیگر الگو است و حد سود آن نیز به اندازه قاعده یا موج ورودی به مثلث است. البته استفاده از حمایت ها و مقاومت های پیش رو برای خرید با مثلث نیز مرسوم است.

 • الگوی مستطیل

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالیکی دیگر از الگوهای هندسی پرکاربرد و محبوب در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال الگوی مستطیل می باشد. الگوی مستطیل از نظر ساختار شباهت زیادی به یک سه قلو دارد که تعداد تلاش های قیمت برای عبور از نواحی حمایتی و مقاومتی در آن بیشتر شده است. دقت کنید که یک الگوی سه قلو می تواند یک الگوی مستطیل باشد. اصلی ترین تفاوتی که میان الگوی سه قلو و الگوی مستطیل می توانیم تعریف کنیم این است که الگوی سه قلو یک الگوی معکوس کننده و الگوی مستطیل یک الگوی ادامه دهنده روند است.

در صورتی که بعد از تشکیل این الگو شاهد ادامه دار شدن روند قبلی بودیم در واقع قیمت یک الگوی مستطیل زده است و اگر قیمت از آن ناحیه در روند معکوس به مسیر خود ادامه داد شاهد یک الگوی سه قلو در بازار بوده ایم. دقت داشته باشید که افزایش تعداد تلاش های این الگو از سه به این معناست که دیگر تشکیل الگوی سه قلو کاربردی نداشته و شما باید به دنبال مشاهده الگوی مستطیل باشید.

روانشناسی الگوی مستطیل اینگونه است که قیمت در یک مسیر طولانی در اواسط راه استراحت کرده و کمی اصلاح می کند. هر چقدر الگوی مستطیل در بازه زمانی طولانی تری تشکیل شود بعد از شکست روند قدرتمندتری را رقم خواهد زد و شاهد پرتاب قیمت بعد از آن خواهیم بود. البته شایان ذکر است که اگر زمان تشکیل الگوی مستطیل از یک حدی بیشتر شود دیگر نمی توان با استفاده از این الگو معامله کرد و اعتبار خود را از دست داده است.

 • الگوی پرچم

الگوی بعدی رایج در تحلیل تکنیکال که اتفاقاً مورد توجه معامله‌گران بسیار زیادی قرار گرفته و استفاده از آن نیز در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به شدت رایج است الگوی پرچم می باشد. وقتی در یک روند صعودی قیمت وارد یک اصلاح نزولی می‌شود و این اصلاح را در یک کانال منظم سعودی انجام می دهد در واقع شاهد به وجود آمدن یک الگوی پرچم صعودی بر روی نمودار هستیم.

دقت کنید که الگوی پرچم صعودی به این معنا است که روند خود پرچم نزولی است اما با توجه به اینکه الگوی پرچم یک الگوی ادامه دهنده روند است نتیجه این الگو صعود خواهد بود. در شرایط برعکس نیز تشکیل الگو به معنای الگوی پرچم نزولی خواهد بود و روند نزولی را بعد از شکست ادامه خواهد داد.

معامله گری بر اساس الگوی پرچم بسیار ساده است و شما بعد از شکسته شدن انتهای کانال تشکیل شده در پرچم در جهت روند قبلی میتوانید وارد معامله شوید. حد ضرر این الگو دقیقاً در باند کناری پرچم خواهد بود و هدف قیمتی آن می‌توانند میله پرچم که همان اندازه موج ورودی به پرچم است باشد.

 • الگوی کنج

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالیکی دیگر از الگوهای رایج که اتفاقاً قدرت بسیار زیادی برای تحلیل تکنیکال رمز ارز ها نیز دارد الگوی کنج است. الگوی کنج از نظر شکل ظاهری کاملا مشابه با الگوی مثلث است با این تفاوت که شیب اضلاع آن برخلاف الگوی مثلث مشابه با هم هستند. در الگوی مثلث شیب دو ضلع اصلی آن مخالف یکدیگر است و در الگوی کنج شیب دو ضلع اصلی دقیقاً هم جهت با یکدیگر است.

الگوی کنج نیز دقیقاً مانند الگوی مثلث هم می تواند یک الگوی ادامه دهنده و هم یک الگوی معکوس کننده روند باشد. نکته بسیار مهم درباره الگوی کنج این است که این الگو معمولاً در خلاف جهت تشکیل خود می شکند. با این نکته اگر شاهد تشکیل یک الگوی کنج صعودی بر روی نمودار قیمت بودید باید انتظار داشته باشید که این الگو از پایین و به سمت نزول بشکند اگر شاهد یک الگوی کنج نزولی بر روی نمودار قیمت بودید باید انتظار داشته باشید که این الگو از بالا و به سمت صعود بشکند.

در انتهای معرفی الگوهای هندسی لازم است تا چند نکته بسیار مهم را درباره آنها با شما در میان بگذاریم. دقت کنید که تشکیل یک الگو به تنهای نمی تواند معیار صددرصدی برای معاملات شما باشند. البته الگوهای هندسی قدرت زیادی داشته و معمولا شاهد رفتار قیمت مطابق با همین الگوها هستیم. اما صرف تشکیل یک الگوی هندسی به تنهایی نمی تواند معامله ایده آلی را برای شما رقم بزند.

ترکیب الگوهای هندسی با سایر ابزارها و روش های تحلیل تکنیکال مانند سطوح حمایت یا مقاومت، خط روند و اندیکاتورها قدرت بیشتری برای معاملات شما رقم خواهد زد. از این رو توصیه می کنیم که از ترکیب این الگو با سایر روش های تکنیکالی یک استراتژی قدرتمند برای خود بسازید تا احتمال موفقیت شما به حداکثر میزان ممکن برسد. تمرین کردن و تشحیص هر چه بهتر الگوهای هندسی نیز می تواند در این مسیر احتمال موفقیت شما را بیشتر نماید.

الگوهای هارمونیک در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال را با معرفی یکی از بهترین الگوها که می‌توانید از آن برای تحلیل و معامله‌گری در این بازار استفاده کنید، یعنی الگوهای هارمونیک ادامه می‌دهیم. الگوهای هارمونیک در تحلیل تکنیکال جذابیت‌های بسیار زیادی دارند و اگر شما به تسلط کامل و کافی برای استفاده از این الگوها در فرایند تحلیلی و معاملات خود برسید می‌توانید شرایط بسیار خوبی را برای خود به وجود آورید. البته نکات بسیار مختلفی برای استفاده از الگوهای هارمونیک در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال وجود دارد که حتماً باید به آنها تسلط پیدا کرده و از این نکات در معاملات خود استفاده کنید تا در نهایت موفقیت در دسترس شما باشد.

در درجه اول باید یادآوری کنیم که الگوهای هارمونیک بسیار زیادی در بازار تعریف می‌شوند که بسیاری از آنها اصلاً ارزش معامله‌گری ندارند و شما باید حتماً از بهترین الگوهای هارمونیک موجود برای انجام معامله در بازارهای مالی مانند بازار فارکس و ارز دیجیتال استفاده کنید تا شانس موفقیت شما در بازار افزایش پیدا کند. همچنین در میان الگوهای هارمونیک معتبر موجود در بازار نیز شما باید سراغ گزینه‌هایی بروید که اعتبار بالاتری دارند و البته با روش انجام معامله با همین گزینه‌ها نیز باید آشنا باشید.

درزین معروف‌ترین و بهترین الگوهای هارمونیک را به شما معرفی می‌کنیم که امکان استفاده از آنها را در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال نسبت می‌ده و می‌توانید از استراتژی‌های معاملاتی مبتنی بر الگوهای هارمونیک برای پیشبرد اهداف معاملاتی خود در بازار ارز دیجیتال استفاده کنید.

 • AB=CD
 • ۳Drive
 • گارتلی
 • خفاش
 • پروانه
 • خرچنگ

در حال حاضر رایج‌ترین و بهترین و البته قدرتمندترین الگوهای هارمونیک مورد استفاده در بازارهای مالی همین الگو هستند و سایر الگوهای معرفی شده کیفیت لازم را نداشته و ترید با آنها ممکن است شرایط بسیار پیچیده‌ای را برای شما در معاملات بازار ارز دیجیتال ایجاد کند. برای تشخیص این الگوها با شرایط خیلی پیچیده‌ای روبرو نخواهید بود. در ادامه توضیحات کامل را برای استفاده از این الگوها در معاملات بازار ارز دیجیتال با شما در میان می‌گذاریم.

الگوی گارتلی

الگوی گارتلی یک الگوی رایج در نمودار قیمت رمز ارزها است و شما اگر بتوانید به تسلط کامل و کافی برای استفاده از این الگو برسید می‌توانید از آن برای انجام معاملات عالی در این بازار استفاده کنید. در صورتی که آخرین موج تشکیل دهنده الگوی هارمونیک با نسبت ۰.۷۸۶ از موج اصلی ورودی به الگو تشکیل شود این الگو به معنی الگوی گارتلی است و می‌توانید از آن برای انجام معامله در دو جهت استفاده کنید.

الگوی خفاش

در صورتی که موج آخر مربوط به الگوی هارمونیک از نسبت مربوط به الگوی گارتلی خارج شده و تا نسبت ۰.۸۸۶ مسیر خود را ادامه دهد الگوی خفاش تشکیل شده است و امکان انجام معامله در آخرین نقطه این الگو برای معامله‌گران وجود دارد.

الگوی پروانه

الگوی پروانه بر روی نمودار قیمت زمانی تشکیل می‌شود که عملاً میزان اصلاح موج آخر از موج اول بزرگ ورودی به الگو بیشتر شده و کل این موج را در بر بگیرد. ادامه دار شدن این موج و رسیدن آن تا نسبت ۱.۲۷ درصد از موج اصلی می‌تواند به منزله تشکیل الگوی پروانه باشد و شما می‌توانید در چنین مواقعی برای ترید اقدام کنید.

الگوی خرچنگ

در صورتی هم که قیمت همچنان مسیر خود را ادامه داده و تا نسبت ۱.۶۱۸ برسد شاهد به وجود آمدن الگوی خرچنگ بر روی نمودار قیمت بوده‌ایم که شما می‌توانید از این الگو برای انجام معامله چه در جهت خرید و چه در جهت فروش در بازار فیوچرز ارز دیجیتال استفاده کنید.

الگوهای هارمونیک در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

الگوهای هارمونیک قدرت قابل توجهی برای انجام معامله در بازار ارز دیجیتال دارند و از جمله بهترین ابزارها و الگوهای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال محسوب می‌شوند اما به شرطی که شما شناخت کاملی روی آنها پیدا کرده و با تکرار و تمرین بتوانید از این الگوها برای ترید در بازار ارز دیجیتال استفاده کنید. نکته بسیار مهم درباره استفاده از الگوهای هارمونیک برای ترید در بازار ارز دیجیتال این است که این الگوها بیشتر برای انجام معاملات کوتاه مدت استفاده می‌شوند و خیلی کاربرد زیادی برای انجام معاملات بلند مدت ندارند اما با مدیریت معاملات شما می‌توانید از آنها برای معاملات بلند مدت نیز استفاده کنید.

گام هشتم: شناخت ابزارهای تحلیل تکنیکال

در هشتمین مرحله از آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به دنبال معرفی بهترین و جذاب ترین ابزار های مورد استفاده در تحلیل تکنیکال به شما هستیم. همانطور که میدانید در پلتفرم های معاملاتی ابزارهای بسیار زیادی در اختیار افراد تکنیکالیست قرار می‌گیرد که با استفاده از آن ها می توانند نمودار قیمت را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و آن را برای آینده پیش بینی کنند.

استفاده از ابزارهای مختلف برای تحلیل تکنیکال رمز ارز ها بسیار شایع است و تقریباً تمام تحلیل‌گران از این ابزارها برای معاملات خود به شیوه های مختلف استفاده می نمایند. مخصوصاً کسانی که به دنبال استفاده از تحلیل تکنیکال به سبک پرایس اکشن هستند نیاز بسیار زیادی به ابزارهای تکنیکال ای داشته و بدون این ابزار ها نمی توانند نتیجه گیری دقیق از تحلیل های خود داشته باشند.

دقت داشته باشید که ابزارهای تکنیکالی به خودی خود پیش ‌بینی ‌کننده روند قیمت یک ارز دیجیتال نیست و شما می توانید با استفاده از آن ها درباره آینده قیمت تصمیم گیری کنید. در واقع بر خلاف اندیکاتور ها که امکان ایجاد تغییر در آنها وجود ندارد و شما بر اساس داده های از پیش تعیین شده بایستی قیمت را تجزیه تحلیل کنید با استفاده از ابزارهای تکنیکالی خود شما هستید که می توانید آنالیز های مختلف را بر روی نمودار قیمت پیاده سازی کنید. در ادامه با بهترین ابزارها بیشتر آشنا خواهید شد.

 • فیبوناچی

اولین ابزار تکنیکالی که باید به شما معرفی کنیم و احتمالاً یکی از محبوب‌ترین آنها نیز است، فیبوناچی میباشد. فیبوناچی یک ریاضیدان ایتالیایی بود که به کشف بسیار مهمی نائل آمد. وی بر این عقیده بود که تمام اکوسیستم های طبیعی و اتفاقات دور و بر ما در جهان هستی بر اساس یک نظم کاملاً مشخصی تغییر می‌کنند و این نظم را در ترتیب اعداد فیبوناچی تعریف کرد.

معامله‌گران قدیمی و با سابقه بازارهای مالی از همین نظم فیبوناچی استفاده کرده و روش های مختلف تحلیلی را به وجود آوردند که شما می توانید با استفاده از ابزار فیبوناچی این روش ها را بر روی نمودار قیمت رمز ارز های مورد نظر خود پیاده سازی و از این طریق آنها را تجزیه و تحلیل و پیش بینی کنید.

فیبوناچی دو سر ابزاری برای تعیین نقاط برگشتی بر روی نمودار قیمت است که شما می توانید آن را بر روی دو نقطه ابتدا و انتهای رود قبلی قرار داده و از این طریق مستعدترین نقاط را برای برگشت روند جدید تعیین کنید. این ابزار در سده های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد که تمام این درصدها نقاطی با پتانسیل بسیار بالا برای برگشت دادن روند فعلی هستند. نسبت های ۶۱.۸ و ۷۶.۸ مهمترین و قدرتمندترین نسبت های ابزار فیبوناچی دوسر هستند که معمولاً قیمت با برخورد به آنها واکنش نشان می دهد.

 • چنگال اندروز

ابزار دیگری که برای تحلیل تکنیکال رمز ارز ها می توان از آن استفاده کرد چنگال اندروز است. چنگال اندروز کارکردی مشابه با ابزار فیبوناچی دارد با این تفاوت که در این ابزار خبری از نسبت ها و درصدهای مختلف نیست و شما با دو باند کناری در آن روبرو هستید که این دو باند در واقع به عنوان حمایت و مقاومت عمل کرده و با برخورد قیمت به آنها انتظار برگشت روند وجود دارد.

چنگال اندروز یک ابزار سه سر برای تحلیل نمودار قیمت محصول میشود که تعیین سه سر آن اهمیت بسیار زیادی برای یک تحلیل درست و بهینه دارد. اولین سر از سرهای چنگال را حتماً باید بر روی یک نقطه بسیار مهم بر روی نمودار قیمت قرار دهید که در واقع یک پیوت ماژور می باشد. دو نقطه بعدی نیز بر اساس شرایط قیمت تعیین می شوند.

 • امواج الیوت

دیگر ابزاری که می‌توانید از آن برای تحلیل نمودار قیمت استفاده کنید ابزار تعیین کننده امواج الیوت بر روی نمودار است. الیوت ۱ معامله گر بسیار قدیمی در بازار فارکس است که نتیجه سالها تلاش و پشتکار خود را برای تجزیه و تحلیل نمودار قیمت جفت ارزها در بازار فارکس با روشی به عنوان امواج الیوت معرفی کرد.

طبق نظریه آقای الیوت تمام نمودارهای قیمت در بازار های مالی بر اساس یک نظم کلی و در یک مسیر ۵ موجی به حرکت خود ادامه می دهند که شما با شناسایی انتهای هر کدام از این موج ها می توانید برای ورود به معاملات مختلف اقدام کنید.

گام نهم: پلتفرم تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالنهمین مرحله از آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به معرفی پلتفرم های کاربردی برای پیاده‌سازی روش‌های مختلف تکنیکالی در بازار مربوط میشود. اندیکاتور ها و ابزارهای مختلفی را برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به شما معرفی کردیم که برای استفاده از آن ها برای نمودار قیمت لازم است تا پلتفرمی در اختیار داشته باشید که این پلتفرم هم نمودار قیمت را به شما نشان دهد و هم امکان استفاده از این ابزارها را نیز برای شما فراهم آورد.

وقتی صحبت از پلتفرم معاملاتی برای بازار ارز دیجیتال می شود میتوان به موارد مختلفی مانند به سایت ها و یا حتی نرم افزارهای مختلف اشاره کرد. نرم افزار هایی که امکان استفاده از آنها در سیستم عامل موبایل و یا سیستم عامل ویندوز وجود دارد و با نصب آن ها شما می توانید به نمودار قیمت و ابزارهای تکنیکال دسترسی پیدا کنید.

در حال حاضر برای استفاده از تکنیک های مختلف تحلیل تکنیکال بر روی نمودار رمز ارزها در بازار سایت ها و اپلیکیشن های مختلفی وجود دارند که استفاده از برخی از آنها رایگان و برخی نیز برای خدمات خود هزینه اشتراکی را دریافت می کنند.

هر چند ممکن است تجربیات کاربران برای استفاده از پلتفرم های مختلف معاملاتی با هم متفاوت باشد اما در حال حاضر بهترین پلتفرم برای تحلیل تکنیکال بر روی رمز ارزها سایت تریدینگ ویو است. در مقاله آموزش تریدینگ ویو تمام نکات لازم برای استفاده از این پلتفرم را به شما آموزش داده ایم که با استفاده از آن میتوانید نحوه استفاده از ابزارها و اندیکاتورهای مختلف در روند تحلیلی خود را آموزش ببینید.

نکته بسیار مهم درباره انتخاب یک پلتفرم معاملاتی در بازار ارز دیجیتال این است که بسیاری از پلتفرم ها هرچند ممکن است ابزارهای تحلیلی را در یک بسته کامل در اختیار شما قرار دهند اما نکته بسیار مهم درباره آن ها داشتن نمودار های به روز و آپدیت است. درباره پلتفرم تریدینگ ویو خیال ما کاملاً راحت است اما اگر شما به دنبال استفاده از یک پلتفرم جایگزین دیگر هستید حتماً بررسی کنید که نمودار قیمت رمز ارزها در آن دقیقاً به روز و مطابق با شرایط بازار باشد.

گام دهم: آموزش استراتژی تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

دهمین مرحله از آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به آموزش و معرفی استراتژی های معاملاتی برای ترید در این بازار مرتبط است. دقت داشته باشید که تمام ابزارها و اندیکاتور ها و روشهایی که در بالا به عنوان روش هایی برای تحلیل تکنیکال رمز ارز ها به آنها اشاره کردیم همگی قابل استفاده برای تجزیه و تحلیل و آنالیز قیمت هستند اما دقت کنید که استفاده از آنها برای انجام معامله شرایط خاص خود را دارد و شما بایستی به جای استفاده از یک ابزار از مجموعه ای از ابزارها استفاده نمایید.

به فرایند ترکیب ابزارهای مختلف تکنیکالی و استفاده از مجموعه‌ای از این ابزارها برای تحلیل قیمت اصطلاحات تولید استراتژی معاملاتی در بازار ارز دیجیتال اطلاق می شود. هر چقدر ابزار های مورد استفاده در یک استراتژی قدرت بیشتری داشته باشند و بررسی نمودار قیمت در گذشته با استفاده از این استراتژی معاملات موفقیت‌آمیز بیشتری را برای ما رقم زده باشد در نهایت می توانید به این نتیجه برسیم که استراتژی مورد نظر قدرت بیشتری دارد.

ساخت و استفاده از یک استراتژی قدرتمند یکی از مهم‌ترین نکات و قدم ها برای معامله گری در بازار ارز دیجیتال است. در یک دوره آموزش ارز دیجیتال خوب و کاربردی شما با استراتژی های معاملاتی مختلفی روبرو خواهید شد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید معاملات موفق خود را در بازار آغاز کنید. دقت داشته باشید که معامله در بازار ارز دیجیتال بدون استفاده از استراتژی های معاملاتی محکوم به شکست خواهد بود و شما تنها با تکیه در ابزارهای معاملاتی و اندیکاتور ها به هیچ وجه نمی توانید روند موفقیت آمیز را در معاملات خود در بازار دنبال کنید.

واقعیت هایی که همراه با آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال باید بدانید

برای اینکه بتوانید از تحلیل تکنیکال و استراتژی های آن برای پیش برد اهداف خود در بازار واقعی استفاده کنید، حقایق بیشتری درباره آن نیاز خواهید داشت. با دقت به این حقایق درک شما از استراتژی های مختلف تکنیکالی نیز بیشتر خواهد شد. با شما همراه هستیم تا حقایق جالبی را درباره تحلیل تکنیکال و روند استفاده از آن مرور کنیم.

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به معنی آموزش معامله گری نیست

اولین و البته مهمترین واقعیتی که درباره آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال باید به آن اشاره کنیم این است که این آموزش به معنای آموزش معامله گری در بازار رمز ارزها نیست و حتما لازم از تا شما سایر پیش نیازهای لازم برای ورود به این بازار را نیز بیاموزید. اگر قرار بر این بود که شما با آموزش تحلیل تکنیکال به راحتی بتوانید در بازار ارز دیجیتال به معامله گری و خرید و فروش بپردازید دیگر نیازی به دوره ارز دیجیتال نبود و شما تنها با ط و روش های تحلیل تکنیکال که از گذشته وجود داشت نمی‌توانستید وارد این بازار شده و فرایند سرمایه‌گذاری در آن را آغاز کنید.

معامله گری در بازار ارز دیجیتال نیاز به پیش نیاز های مختلفی دارد و تمامی پیش نیاز ها در کنار هم هستند که می توانند موفقیت شما را در بازار تضمین کنند. شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال باعث می شود تا شما تمام پیش نیازهای لازم برای معامله گری در این بازار از جمله مدیریت سرمایه و البته روانشناسی ترید ارز دیجیتال را بیاموزید و روند حرفه ای تری را برای خود در پیش بگیرید.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال دو قلوهای جدانشدنی

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالدومین واقعیتی که بایستی درباره تحلیل تکنیکال به شما ارائه کنیم همبستگی تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال است. در واقع شما برای موفقیت در بازار ارز دیجیتال و داشتن تحلیل های کاملا درست و اصولی حتماً باید به صورت همزمان از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال استفاده نمایید و استفاده از یکی از این روش های تحلیلی ممکن است چالش هایی را برای معاملات شما به دنبال داشته باشد.

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال روشی است که شما در آن اخبار و اطلاعات مختلف مربوط به رمز ارزها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و درباره آینده قیمت یک ارز دیجیتال تصمیم گیری می کنید. به عنوان مثال داده های اقتصادی کشور آمریکا تاثیر کاملاً مستقیمی را بر روی روند قیمت بیت کوین و سایر رمز ارزهای موجود در بازار دارد. امکان پیاده سازی و مدل سازی تاثیر داده های اقتصادی آمریکا با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال وجود ندارد و شما برای تعیین نحوه تاثیر گذاری این داده ها بر روی قیمت رمز ارز ها حتما باید از روش‌های تحلیل فاندامنتال استفاده کنید. ترکیب هر دو روش تحلیل تکنیکال و فاندامنتال می‌تواند قدرت بسیار زیادی برای شما در معاملات ارز دیجیتال ایجاد کند.

آیا می توان روی تحلیل تکنیکال رمز ارزها حساب کرد

سوال و نکته بعدی که ممکن از ذهن شما را درباره تحلیل تکنیکال در بازار ارز دیجیتال به خود مشغول کرده باشد این است که آیا ما می‌توانیم روی این روش تحلیلی برای انجام معاملات در بازار حساب کنیم یا خیر؟ پاسخ این سوال را با یک مثال بسیار ساده برای شما مطرح میکنیم.

فرض کنید که شما با استفاده از نتایج بدست آمده از یک روش تکنیکالی در ۸۰ درصد مواقع می‌توانید معاملات موفقی را داشته باشید و تنها در ۲۰ درصد مواقع معاملات شما با شکست روبرو می شود. به نظر شما آیا این روش تکنیکالی روش مناسبی برای ترید و معامله در بازار ارز دیجیتال محسوب میشود یا خیر؟

پاسخ این سوال کاملاً روشن است. استفاده از یک استراتژی معاملاتی که در ۸۰ درصد مواقع معاملات موفقی را برای معامله گران به دنبال دارد قدرت فوق العاده ای را برای معامله گر ایجاد کرده و می تواند یک روش فوق العاده جذاب و ایده آل باشد و ثروت زیادی را نیز برای معامله گران ایجاد کند. اما جالب است بدانید که معامله گران بسیار زیادی در بازار وجود دارند که حتی با استفاده از چنین استراتژی نیز نمی توانند معاملات موفقی را برای خود رقم بزنند و با چالش های زیادی روبرو می شوند. از دیدگاه این دسته از افراد این استراتژی کارکرد خوبی ندارد و آنها نمی توانند با آن به موفقیت برسند..

دقیقا همین تجربه و تحلیل و دیدگاه را می توانیم برای موفقیت با استفاده از تحلیل تکنیکال در بازار ارز دیجیتال داشته باشیم. افراد زیادی هستند که با استفاده از استراتژی های معاملاتی تکنیکالی و روش های مختلف توسعه یافته در تحلیل تکنیکال به سودهای قابل توجهی رسیده و معاملات موفقی را نیز رقم می زنند. در این بین افرادی هم هستند که نمی توان از تحلیل تکنیکال برای رسیدن به سود استفاده کنند و در نهایت برایند معاملات آنها با ضرر بسته می شود.

از دیدگاه افراد دسته اول تحلیل تکنیکال ابزار بسیار خوبی برای انجام معامله در بازار رمز ارزها است و از دیدگاه دوم نیز این روش تحلیلی به هیچ وجه مناسب نیست. ما به شما می گوییم که تحلیل تکنیکال می تواند یک ابزار قدرتمند برای انجام معامله در بازار ارز دیجیتال باشد به شرطی که شما تسلط کامل و کافی برای استفاده از روش‌های مختلف آن را داشته باشید و همچنین از سیستم های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک نیز همراه با این روش های تکنیکالی برای انجام معاملات خود کمک بگیرید. تنها در این شرایط است که تکنیکال می‌تواند کلید موفقیت شما در بازار ارز دیجیتال باشد.

کاربردهای آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

از روش های مختلف تحلیل تکنیکال رمز ارزها می توانید در موارد بسیار زیادی استفاده کنید. از این جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • امکان تعیین نقاط برگشتی قیمت برای ورود به موقع و خرج سریع از بازار
 • امکان انتخاب رمز ارزهای بهتر و مناسب تر
 • امکان خرید ارزهای دیجیتال با استعداد رشد بالا
 • امکان کنترل ضرر در صورت تحلیل اشتباه
 • جلوگیری از ضررهای سنگین در بازار
 • مدیریت سرمایه و ریسک در بازار

در بازاری که شرایط بسیار پیچیده ای دارد، دقت به این نکات اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. تریدرهای حرفه ای از هر ترفندی برای جلوگیری از ضرر در بازارهای مالی استفاده می نمایند. استفاده از تکنیک ها و استراتژی های مدرن تکنیکالی نیز یکی از بهترین ترفندهایی است که ابتدا مانع از ضرر کردن تریدر شده و سپس می تواند برای وی درآمد زایی نیز به دنبال داشته باشد.

مزایای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

با آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال شما می توانید با مزیت های بسیار زیادی در بازار به خرید و فروش رمز ارزها بپردازید. به همین دلیل توصیه می کنیم که حتماً این روش ها را با تمرین فرا گرفته و در هنگام استفاده از آنها نیز نهایت دقت را داشته باشید. از مهم ترین مزایای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • امکان استفاده ساده و راحت حتی برای کاربران تازه کار
 • در اختیار داشتن تکنیک های بسیار متنوع برای تحلیل انواع رمز ارزها
 • اطمینان بالای بسیاری از استراتژی های تکنیکالی
 • امکان استفاده از آن حتی برای سرمایه های خرد و برای بهینه سازی درآمدها
 • کاهش میزان ضررها در بازار
 • عدم نیاز به منابع اطلاعاتی بالا
 • سرعت بالای تحلیل

استفاده از این روش تحلیلی می تواند برای هر تریدری مزیت های خاص خود را داشته باشد. برای مثال کسی که در حال حاضر با مشکل انتخاب رمز ارز مناسب روبرو است، از تکنیک های موجود می تواند برای بهینه کردن انتخاب های خود اقدام نماید. کسانی که به دنبال ورود بهتر هستند، می توانند از اندیکاتورهای ارز دیجیتال برای این منظور استفاده کنند. روند تحلیل رمز ارزها با این تکنیک ها هم ساده تر، هم سریع تر و هم موثرتر خواهد بود.

معایب تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

البته که تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال مانند سایر روش های تحلیلی با معایبی نیز همراه است. دقت کنید هیچ روشی برای تحلیل رمز ارزها بی عیب نیست. در عوض شناخت معایب تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال باعث می شود تا تریدرها در زمان استفاده مراقبت بیشتری از سرمایه های خود داشته باشند. از این رو معایب استفاده از این روش ها را نیز باید به شرح زیر بدانید:

 • تحلیل تکنیکال ممکن است در برخی مواقع گول زننده باشد.
 • امکان شناسایی ارزهای دیجیتال با امکان رشد در دراز مدت با این روش وجود ندارد.
 • در بسیاری از مواقع نمی توان روی تکنیک های این روش حساب کرد.
 • امکان اشتباه در آنها وجود دارد.
 • هر چند استفاده از این روش ساده است اما تحلیل تکنیکال نیاز به تسلط زیادی دارد.
 • به دلیل گستردگی بسیار زیادی مطالب، ممکن است کاربر نتواند به خوبی گزینه های کاربری را انتخاب نماید.
 • استفاده از روش های مختلف آن همیشه تریدر را به یک پاسخ نمی رسانند.

البته در نهایت باید عنوان کنیم که مزایای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بسیار بیشتر از معایب آن است. از این رو لازم است تا تریدرها حتما با آموزش و رسیدن به تسلط کافی با تکنیک های آن وارد بازار رمز ارزها شده و خود را از ریسک های موجود در بازار دور نگه دارند.

روش های آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

اما برای آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چه راه ها و ترفندهایی وجود دارد؟ آموزش تکنیک های مختلف تکنیکالی نیاز به تجربه و دانش بالایی دارد. از این گذشته ممارست و تمرین نیز برای آن لازم خواهد بود. کاربرانی که به دنبال استفاده حرفه ای از تکنیک ها و استراتژی های تکنیکالی برای پیش برد اهداف خود در بازار رمز ارزها هستند، می بایست در هنگام استفاده به نکات ویژه ای دقت کرده و مراحل آموزش را نیز تا انتها سپری کنند. در همین راستا در ادامه ترفندهای مختلف آموزش بیشتر روش های تکنیکالی را نیز با شما مرور می کنیم.

کتاب آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

یکی از بهترین روش ها برای آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال استفاده از کتاب های آموزشی است. در حال حاضر کتاب های آموزشی زیاد در این باره وجود دارد که در مقاله آموزش بورس و پیش بینی بورس به برخی از آنها اشاره کردیم. کتاب تحلیل تکنیکال مورفی یکی از بهترین منابع آموزشی برای تحلیل تکنیکال از پایه است. البته در استفاده از این کتاب و سایر مطالب آموزشی بهتر است به نکات زیر دقت داشته باشید:

 •       اولا بهتر است از کتاب های آموزشی تنها برای یادگیری تکنیک ها و روش های مختلف موجود در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال استفاده کنید و سراغ استراتژی های منتشر شده نروید.
 •       به خاطر داشته باشید که استفاده از کتاب ها بهتر است برای آموزش مفاهیم اولیه تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال باشد.
 •       با توجه به اینکه آموزش های موجود در کتاب ها ممکن است قدیمی باشد، از این رو باید این روش آموزشی را با سایر روش ها ترکیب کنید تا در نهایت از مطالب آموزشی به روز بهره مند گردید.

دوره آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

استفاده از دوره آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال نیز یکی از بهترین راه های آموزش این تکنیک ها است. شما می توانید با انتخاب یکی از بهترین دوره های آموزشی، مطالب آموزشی را به صورت حرفه ای پیش برده و به مرور به همه آنها مسلط شوید. این مهم باعث می شود تا در نهایت بهترین عملکرد را در بازار نیز برای خود فراهم آورید. با دقت به موارد زیر می توانید در انتخاب بهترین دوره عملکرد بهتری داشته باشید:

 • حتما به سر فصل های دوره دقت کنید. تا تمام مطالب مورد نیاز و کاربردی تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال را در بر بگیرد.
 • از دوره های کمک بگیرید که همراه با مطالب آموزشی در کارگاه های عملی نیز شما را یاری می رسانند.
 • به تجربه و تخصص اساتید دوره ها نیز دقت کافی داشته باشید.
 • پشتیبانی بعد از اتمام دوره را نیز یکی از اولویت های خود بدانید. زیرا بسیاری از چالش ها بعد از اتمام دوره و در زمان مرور آنها در بازار واقعی به شما رو خواهند آورد.

پکیج آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

هم چنین کسانی که فرصت شرکت در دوره های حضوری را ندارند، می توانید از پکیج غیر حضوری آموزش ارز دیجیتال استفاده کرده و تکنیک های این روش را بیاموزند. البته دقت به موارد بالا برای پکیج های غیر حضوری نیز اهمیت خاص خود را خواهد داشت. شما می توانید با دقت به موارد بالا مانند امکان حضور در کارگاه های عملی همراه با مطالعه پکیج ها، از بهترین شرایط آموزشی بهره مند شده و شرایط خود را در این بازار به بهترین حالت ممکن برسانید.

جمع بندی نهایی از آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال سر فصل های بسیار متنوعی دارد. از همه مهم تر این است که شما بتوانید این سر فصل ها را در بازار واقعی استفاده کرده و از آنها بهره مند شوید. این مهم باعث می شود تا در نهایت موفقیت شما در بازار رمز ارزها تضمین شده باشد. به همین دلیل سعی کردیم تا در این مقاله اولین جرقه ها را برای شما روشن کنیم. این اطلاعات هم برای تازه کاران و هم برای افراد حرفه ای بسیار مثمر ثمر خواهد بود و هر کس با تمرین آنها می تواند بهترین و ایده آل ترین شرایط را در تحلیل ارزهای دیجیتال برای خود ایجاد کند.

مهم ترین و اصلی ترین نکته و هدف از آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال امکان از بین بردن ضررها و وارد شدن تریدرها به سود های قابل توجه است. تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال قرار نیست تبدیل به یک معجزه برای میلیاردر شدن شما شود، اما استفاده از آن در نهایت می تواند هدایت کر شما در این بازار پر تلاطم بوده و در کنار حفظ ارزش سرمایه های شما، آنها را به سمت سود پیش ببرد. ما در کانون بورس مفتخر هستیم که در این راه شما را یاری کرده باشیم.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

4 پاسخ

 1. عالی بود .واقعا به دردم خورد.یکم پیش زمینه داشتم اینا هم برام باز کرد مطالب رو خسته نباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: