لوگو کانون بورس

هولد ارز دیجیتال چیست؟ مقایسه با نوسان گیری و ترید روزانه

سرمایه گذاری بلند مدت ارز دیجیتال
شما در حال مطالعه مقاله ۳۰ از ۴۷ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

هولد ارز دیجیتال چیست و چه مزیت ها و معایبی دارد؟ در این سری مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال روش های مختلف سرمایه گذاری در این بازار را به صورت تک به تک بررسی کرده و نکات مهمی را درباره هر یک با شما در میان گذاشته ایم. در این مقاله نیز نوبت به بررسی هولد ارز دیجیتال رسیده است. هولد یا سرمایه گذاری بلند مدت در بازار رمز ارزها یکی از روش های معمول و شاید هم بهترین روش سرمایه گذاری در این بازار محسوب می‌شود که کاربران بایستی نکات بسیار مهمی را درباره آن بدانند. در این مقاله با شما همراه هستیم تا این روش سرمایه گذاری را از سیر تا پیاز و به صورت کامل و جامع بررسی و ارزیابی کنیم.

نکات کلیدی مقاله:

 • هولد همان سرمایه گذاری بلند مدت در ارزهای دیجیتال است.
 • هودل (HODL) اصطلاحی است که برای اولین بار به دلیل یک اشتباه تایپی مورد استفاده قرار گرفت و بعد از آن به جای واژه هولد رایج شد.
 • هر کدام از روش های سرمایه گذاری بلند مدت یا هولد، نوسان گیری و ترید روزانه مزیت ها و معایب خاص خود را داشته و بسته به شرایط باید از آنها استفاده نمود.
راهنمای مطالعه نمایش

 

هولد ارز دیجیتال چیست

هولد  ارز دیجیتال چیست و چه اهمیتی برای سرمایه گذاران در این بازار دارد؟ هولد یک واژه انگلیسی به معنی نگه داشتن است. در مقاله اصطلاحات ارز دیجیتال به صورت کامل درباره این اصطلاح توضیح دادیم. نگه داشتن در بازار رمز ارزها به معنی خرید یک ارز دیجیتال و نگهداری آن برای بازه های زمانی طولانی مدت بیشتر از سه سال است. به این معنا که شما یک ارز دیجیتال را خریداری کرده و آن را در کیف پول خود برای مدت ۳ تا ۱۰ سال نگهداری می‌کنید. خاصیت و ماهیت رمز ارزها نشان داده که در بازه های زمانی طولانی سه تا ۱۰ سال می توانند سود های قابل توجهی را به کاربران و سرمایه گذاران در این بازار بدهند.

هولد ارز دیجیتال چیست

برای مثال اگر به ۱۰ سال قبل برگردیم، قیمت بیت کوین در بازار حتی  به نیم دلار هم نمی رسید. در آن زمان کمتر کسی را می توانستیم پیدا کنیم که سرمایه گذاری روی بیت کوین را یک سرمایه گذاری مناسب و آینده‌دار بداند. از این گذشته قیمت این ارز دیجیتال در سالهای اولیه با رشد خیلی قابل توجهی روبرو نشده و سود مناسبی هم به کاربران خود اهدا نکرد. اما جالب است بدانید که کسانی که در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ تنها یک میلیون تومان بیت کوین خریده بودند، در حال حاضر به عنوان یکی از میلیاردر های معروف جهان مطرح بودند.

همین تجربه شیرین و جذاب از نگهداری طولانی مدت ارز دیجیتال بیت کوین باعث شده تا بسیاری از تریدرها و سرمایه گذاران در بازار رمز ارزها به دنبال سرمایه گذاری طولانی مدت در این بازار باشند. این روش سرمایه گذاری با اصطلاحی به عنوان هولد در میان کاربران معروف شده است.

البته شایان ذکر است که سوددهی بازار ارز های دیجیتال در طولانی مدت تنها به ارز دیجیتال بیت کوین محدود نشده و رمز ارز های دیگری اعم از ارز دیجیتال اتریوم، بایننس کوین و … نیز در بازه های زمانی طولانی مدت سودهای قابل توجهی را به سرمایه گذاران خود اعطا کرده اند.

هودل (Hodl) ارز دیجیتال چیست

اما در کنار پاسخ دادن به پرسش هولد ارز دیجیتال چیست بایستی یک اصطلاح بسیار شیرین را نیز برای شما تشریح کنیم. هودل یا HODL  ارز دیجیتال اصطلاحی است که احتمالاً در سایت ها و مقالات مختلف ممکن است به آن برخورده باشید. این اصطلاح در واقع یک اشتباه تایپی است که یکی از اولین تریدرهای بیت کوین در هنگام توییت اصطلاح هولد (HOLD) داشته است.

هولد ارز دیجیتال چیست

این اشتباه به مرور زمان تبدیل به یک اصطلاح رایج در میان تریدرها و سرمایه گذاران در این بازار گردید. از این رو با مشاهده کردن این واژه خیلی سردرگم شده و به دنبال پیدا کردن معنی آن در دیکشنری نیز نباشید.

مزیت های هولد ارز دیجیتال چیست

مزیت های هولد ارز دیجیتال چیست و آیا این مزیت ها شرایط لازم برای استفاده از این روش سرمایه گذاری را در بازار فراهم می آورند یا خیر؟ با توجه به اینکه هر روش سرمایه گذاری در هر بازاری با مزیت ها و معایب خاص خود همراه است، از این رو کاربران بایستی با قرار دادن مزیت ها و معایب هر روش در کفه های مختلف ترازو امکان استفاده از این روش را برای خود بسنجند. به همین دلیل در مقالات مختلف آموزش رایگان ارز دیجیتال سعی کرده ایم تا کاملاً منصفانه بی‌طرفانه به بررسی تمام مزیت ها و معایب برای هر کدام از روش های سرمایه گذاری در این بازار بپردازیم.

هولد ارز دیجیتال چیست

البته نکته بسیار مهم در تبیین مزیت ها و معایب هولد ارز دیجیتال یا  سرمایه گذاری بلند مدت در این بازار، به جز موارد عمومی به خود تحلیلگر و سرمایه گذار نیز بستگی دارد. ممکن است با توجه به شرایطی که یک فرد دارا است، از مزیت های نوسان گیری و یا ترید روزانه برای وی بیشتر باشد. از این رو در کنار مطالعه مزایا و معایب هر یک از این روشها که در این مقاله به آن می‌پردازیم، شما بایستی شرایط خاص خود را نیز در بازار در نظر بگیرید.

از مهم ترین مزیت های هولد ارز دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • این روش سرمایه گذاری نسبت به سایر روشها کمترین میزان ریسک را برای  سرمایه های شما به دنبال خواهد داشت. در واقع شما با انتخاب چند رمز ارز مناسب و خوب میتوانید ریسک خود در این روش سرمایه گذاری را به حداقل میزان ممکن برسانید.
 • نوسانات کوتاه مدت در بازار رمز ارز ها هیچ تأثیری روی شرایط سرمایه گذاری شما نداشته و از این بابت نیز هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت.
 • نیازی به بررسی دائم نمودارها و قیمت ‌ها در بازار ندارید. بسیاری از افرادی که به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت در بازار ارز های دیجیتال هستند، سال قیمت ‌ها و نمودار قیمت ‌ها را در این بازار چک نکرده و فقط هدف خود را دنبال می‌نمایند.
 • احتمال موفقیت و رسیدن به سود های قابل توجه در این روش سرمایه گذاری بسیار زیاد است.
 • روش سرمایه گذاری نسبت به سایر روشها استرس بسیار کمتری داشته و تریدر با چالش های روزانه موجود در این بازار درگیر نخواهد بود.
 • نکته بسیار جالب درباره هولد ارز دیجیتال و سرمایه گذاری بلند مدت در این بازار این است که این روش سرمایه گذاری به کمترین تلاش ممکن نیاز دارد. دانش و تسلط کافی برای استفاده از این روش نیز نسبت به سایر روش‌ها کمتر است.
 • صرفه جویی در پرداخت کارمزد ها هزینه‌های اضافی یکی دیگر از مزیت های بسیار عالی برای روش سرمایه گذاری محسوب می شود.

معایب هولد ارز دیجیتال چیست

مزیت های سرمایه گذاری بلند مدت در بازار رمز ارز ها را با هم مرور کردیم. اما معایب هولد ارز دیجیتال چیست و آیا این معایب ریسک بسیار زیادی به سرمایه های ما وارد خواهند کرد؟ برای سرمایه گذاران حرفه ای و کسانی که به دنبال کسب سود در این بازار هستند، بررسی معایب اهمیت بسیار بیشتری نسبت به بررسی مزایا دارد. زیرا با بررسی معایب امکان سنجش میزان ریسک وارد شده به سرمایه ها را خواهند داشت. از این گذشته برخی از معایب در روش های سرمایه گذاری به قدری سنگین و قوی هستند که تمام مزیت آنها نیز نمی تواند آن را پوشش بدهد.

سرمایه گذاری بلند مدت ارز دیجیتال

برای مثال تصور کنید که یک صرافی ارز دیجیتال به تمام کاربران خود درصد قابل توجهی سود از بابت نگهداری رمز ارزها در کیف پول خود می دهد. اما شبکه و کیف پول صرافی مورد نظر از نظر امنیت در شرایط بسیار بدی قرار داشته و هر لحظه امکان هک شدن آن وجود دارد. هر چند کسب سود برای نگهداری رمز ارزها در این صرافی مزیت بسیار بزرگی محسوب می‌شود اما به دلیل وجود امنیت پایین، جز احمق ها کس دیگری رمز ارزهای خود را در چنین صرافی نگهداری نمی کند. به همین دلیل توصیه می کنیم این برای هر فعالیتی در بازار رمز ارزها چه انتخاب یک روش سرمایه گذاری و چه انتخاب یک ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری، حتماً و حتماً به صورت دقیق معایب آن را نیز مورد بررسی قرار دهید.

از اصلی ترین معایب هولد  ارز دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای کوتاه مدت و بازه های زمانی چند ماه تا یکی دو سال نمی توانید روی پول خود و یا سود آن حساب کنید.
 • در صورتی که بعد از یک بازه زمانی کوتاه مدت نیاز به استفاده از پول خود داشته باشید، چنین فرآیندی برای شما امکان پذیر نخواهد بود.
 • خواب طولانی مدت پول شما در سرمایه گذاری بلند مدت ارز دیجیتال می‌تواند باعث از دست رفتن بسیاری از روش های سرمایه گذاری برای شما شود.
 • با استفاده از این روش سرمایه گذاری به هیچ وجه قرار نیست یک شبه و یا در طول یک هفته تبدیل به یک میلیاردر بزرگ شوید. برای رسیدن به پول های زیاد در بازه زمانی کوتاه مدت اصلاً روش مناسبی نیست.
 • برای کسانی که به دنبال رسیدن به حقوق ثابت ماهیانه با سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها هستند، این روش به هیچ وجه کارایی ندارد.
 • هولد کردن ارز دیجیتال برای طولانی مدت نیاز به صبر و حوصله بسیار زیادی خواهد داشت.

نکاتی مهم برای سرمایه گذاری بلند مدت در بازار ارز دیجیتال

مزایا و معایب هولد  ارز دیجیتال را با هم مرور کردیم. در این بخش به دنبال ارائه نکاتی مهم برای روش سرمایه گذاری برای شما هستیم که دقت آنها می‌تواند شرایط بهتری را برای زندگی مالی شما به دنبال داشته باشد:

 • بهتر است به این روش سرمایه گذاری در بازار رمز ارز ها مانند یک حساب پس انداز طولانی مدت نگاه کرده و به هیچ وجه به دنبال برداشت سرمایه های خود از  بازار نباشید.
 • هولد کردن ارز دیجیتال برای طولانی مدت می‌تواند قدرت یک استراتژی معاملاتی را نیز به شما نشان دهد. از این رو توصیه می‌کنیم حتماً با استفاده از استراتژی های قدرتمند برای انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای روش سرمایه گذاری اقدام کنید.
” هودل ارز دیجیتال در واقع یک حساب سرمایه گذاری پس انداز طولانی مدت با سود چند صد برابری است. “

نیازمندی های هولد ارز دیجیتال چیست

نیازمندیهای سرمایه گذاری بلند مدت یا هولد  ارز دیجیتال چیست و چگونه می توانیم این نیازمندی ها را تهیه کنیم؟ سرمایه گذاری در هر روشی در بازار رمز ارسال نیاز به ابزارها و اطلاعات اولیه خاص خود را دارد. سرمایه گذاری بلند مدت در بازار رمز ارزها نیز از این امر مستثنی نبوده و شما می بایست برای اجرای این روش سرمایه گذاری ابزارهای اولیه آن را در اختیار داشته باشید. از مهمترین و اصلی‌ترین نیازمندی‌های سرمایه گذاری بلند مدت در بازار رمز ارزها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • در درجه اول شما بایستی دانش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال را به خوبی قرار گرفته و به تکنیک‌های آن مسلط باشید.
 • سپس نوبت به فراگیری و آموزش دانش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال می رسد. این روش تحلیلی را نیز به خوبی فرا گرفته و با جزئیات آن آشنا شوید. تحلیل فاندامنتال یکی از اصلی ترین و مهمترین پیش نیاز ها برای داشتن یک سرمایه گذاری بلند مدت موفقیت‌آمیز در این بازار است. شما با آموزش این روش میتوانید رمز ارزهای مناسب و با اعتبار برای سرمایه گذاری بلند مدت را تشخیص داده و ریسک خود را در این بازار به حداقل میزان ممکن برسانید.
 • انتخاب یک صرافی مناسب برای خرید ارز های دیجیتال یکی دیگر از پیش نیازهایی است که برای هولد کردن رمز ارزها به آن نیاز خواهید داشت. شما می توانید گزینه مورد نظر خود را از میان صرافی های داخلی و یا صرافی های خارجی انتخاب کنید. البته نوع ارز دیجیتال مورد نظر شما برای خرید نیز در این انتخاب تاثیر خواهد داشت.
 • در آخر دسترسی به یک کیف پول ارز دیجیتال ایمن و مناسب نیز یکی دیگر از نیازمندیهای اصلی برای این روش سرمایه گذاری در بازار است. امکان انتخاب از میان کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال و یا کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال را در این باره خواهید داشت.

هولد ارز دیجیتال یا نوسان گیری یا ترید روزانه کدام یک بهتر است؟

هولد ارز دیجیتال چیست. احتمالاً تا اینجای مقاله توانسته باشیم به صورت کامل و جامع به این سوال برای شما پاسخ بدهیم. اما برای روشن تر شدن شرایط استفاده از این روش سرمایه گذاری، لازم دانستیم تا مقایسه میان آن و دو روش معمول دیگر یعنی نوسان گیری ارز دیجیتال و ترید روزانه در بازار رمز ارزها داشته باشیم. نوسان گیری و ترید روزانه ارز دیجیتال از جمله روش های معمولی هستند که بسیاری از کاربران به دنبال استفاده از آنها برای سرمایه گذاری در این بازار می باشند. برای اینکه یک مقایسه کامل و جامع میان این دو روش و سرمایه گذاری بلند مدت در بازار ارز های دیجیتال داشته باشیم، ابتدا نیاز است تا تعریف از هر کدام از این روش ها و معایب و مزایای آنها داشته باشیم.

البته قبل از اینکه نوبت به معرفی و بررسی مزایا و معایب نوسانگیری ارز دیجیتال و ترید روزانه در این بازار برسد، بایستی عنوان کنیم که معرفی این روشها به معنی توصیه آنها برای شما عزیزان نیست. بلکه تمام سعی ما بر این است تا شما را به سمت یک روش مطمئن و عالی برای  سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها هدایت کنیم. لازمه این کار پیدا کردن شناخت کافی و بررسی مزیت ها و معایب هر کدام از روشهای سرمایه گذاری است.

ترید روزانه یا Day trading

کوتاه مدت ترین روش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ترید روزانه یا Day trading می باشد. در این روش سرمایه گذاری تریدر با استفاده از تکنیک های رایج در تحلیل تکنیکال اقدام به شناسایی بهترین نقطه خرید رمز ارز های مختلف نموده و بعد از گذشت چند ساعت و حداکثر یک روز آن را می فروشند. در واقع  در این روش سرمایه گذاری تریدر به دنبال کسب سود از یک نوسان کوتاه یک روزه است.

سرمایه گذاری بلند مدت ارز دیجیتال

خرید و فروش روزانه رمز ارزها قبلاً در سایر بازارهای مالی نیز به همین روش صورت پذیرفته است. از این رو بسیاری از روش ها و تکنیک ها از بازارهای مالی مانند بازار فارکس و بازار بورس به ارث رسیده و تریدرها از آنها برای ترید روزانه یا Day trading استفاده می نمایند. البته کسب سود در بازه زمانی کوتاه مدت به معنی کم بودن این سود نیست. برای مثال با قرار دادن یک سرمایه ۵۰۰۰ دلاری در بازار و کسب سود روزانه ۵ درصدی در طول یک ماه می توان سرمایه قابل توجه جمع کرد. در ترید روزانه یا Day trading تریدر بیشتر روی تحلیل تکنیکال اتکا داشته و اهمیت چندانی برای اطلاعات فاندامنتالی هر یک از رمز ارزها قائل نیست. در ادامه با بررسی مزیت ها و معایبی روش سعی داریم تا شما را با ابعاد جالب آن آشنا کنیم.

مزیت های ترید روزانه یا Day Trading

احتمالاً با تعریفی که در بند قبل از ترید روزانه یا Day trading داشتیم، شما می توانید برخی از مزیت های این روش سرمایه گذاری را به راحتی درک کنید. در بند های قبلی و در زمان پاسخ دادن به پرسش هولد ارز دیجیتال چیست بیان کردیم که معرفی مزیت ها و معایب برای هر روش سرمایه گذاری بایستی بر اساس شرایط هر کاربر و تریدر صورت پذیرد. از این رو معرفی مزیت های عمومی یک روش به معنی این خواهد بود که این مزیت ها برای همه افراد صادر است.

از مهم ترین مزیت های ترید روزانه یا Day trading می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • در صورتی که کاربر بتواند با این روش سرمایه گذاری درآمد قابل توجهی داشته باشد، می تواند به آن به عنوان یک شغل اصلی نگاه کرده و زمان حضور خود در بازار را به خوبی و به اختیار خود تنظیم کند.
 • سود یا ضرر حاصل از معاملات در روش ترید روزانه یا Day trading در کمتر از چند ساعت مشخص خواهد شد.
 • نیازی به صبر کردن طولانی مدت برای رسیدن به سود قابل توجه در این روش نخواهید داشت.
 • کاربرانی که به دنبال کسب سود و سرمایه ثابت ماهیانه در سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها هستند، به راحتی می توانند روی این تکنیک سرمایه گذاری حساب کنند.
 • پتانسیل بسیار بالای رمز ارزها برای نوسانات روزانه باعث شد تا این روش سرمایه گذاری همراه با سود های قابل توجهی هم باشد. برخی از رمز ارزها در طول یک روز با نوسانات بیش از ۲۰۰ درصد نیز همراه هستند.
 • برای پیاده سازی این روش سرمایه گذاری هیچ محدودیت زمانی و مکانی ندارید. در تمام طول ۲۴ ساعت شبانه روز و همچنین در هر جایی از دنیا که یک موبایل و خط اینترنت در دسترس داشته باشید، امکان پیاده‌سازی این روش سرمایه گذاری را خواهید داشت.

معایب ترید روزانه یا Day Trading

ترید روزانه یا Day trading با معایب بسیار زیادی نیز همراه است که شناخت آنها نیز برای انتخاب این روش سرمایه گذاری برای شما لازم است. از مهمترین معایب این روش می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • برخلاف هولد کردن ارز دیجیتال  یا سرمایه گذاری بلند مدت، ترید روزانه یا Day trading نیاز به تلاش بسیار زیادی دارد.
 • ریسک این روش سرمایه گذاری نسبت به سایر روش ها بسیار بیشتر است.
 • امکان از بین رفتن درصد قابل توجهی از سرمایه‌ها در کمتر از چند ساعت در این روش سرمایه گذاری وجود دارد.
 • برخلاف سرمایه‌ گذاری بلند مدت در ترید روزانه یا Day trading شما می بایست از تکنیک های بسیار قدرتمند استفاده کرده و حتماً تسلط کافی و لازم روی آنها داشته باشید.
 • ترید روزانه یا Day trading نیاز به دانش تکنیکالی بسیار قدرتمندی دارد. علاوه بر این دانش کاربر بایستی تجربه و تخصص بالایی در اجرا و پیاده سازی تکنیک ها نیز در بازار داشته باشد.
 • آموزش و یادگیری تکنیک های پیاده سازی این روش سرمایه گذاری نیاز به زمان بسیار زیادی دارد. تحلیلگر علاوه بر آموزش اولیه بایستی تمام روش ها را در یک بازه زمانی طولانی مدت در بازار امتحان کند.
 • برخلاف روش قبلی در ترید روزانه یا Day trading کاربر مجبور به پرداخت کارمزد ها و هزینه های بسیار زیادی برای خرید و فروش های خود خواهد شد.
 • تبدیل شدن به یک تریدر روزانه در بازار رمز ارز ها به این سادگی ها نبوده و فقط افراد حرفه ای می توانند برای استفاده از این روش سرمایه گذاری اقدام نمایند.
 • اگر استراتژی معاملاتی مناسبی نداشته و یا دوره ارز دیجیتال را به صورت کامل و جامع سپری نکرده باشید، استفاده از این روش در موارد بسیار نادری برای شما سود آور خواهد بود. اکثر کاربرانی که از این روش برای معامله در بازار رمز ارزها استفاده می کنند، با ضررهای بسیار هنگفتی روبرو شده اند.
 • برای پیاده سازی این روش شما بایستی به صورت ۲۴ ساعته محو‌ تماشای نمودارهای قیمت رمز ارزها باشید.
“ریسک بالا، سود و پاداش بسیار بالا، تسلط و دانش بسیار بسیار بالا، استرس و اضطراب بی نهایت کلماتی هستند که ترید روزانه یا Day trading را برای شما تعریف می کنند.”

نوسان گیری یا Swing Trading

به پرسش هولد  ارز دیجیتال چیست, پاسخ دادیم. همچنین برای مقایسه سرمایه گذاری طولانی مدت در بازار رمز ارز ها با روش ترید روزانه، جزئیات این روش را نیز با شما در میان گذاشتیم. حالا نوبت به بررسی و ارزیابی  نوسان گیری یا Swing Trading می رسد.

نوسان گیری یا Swing Trading یک حالت بینابینی میان دو روش قبلی است. در این روش تریدر بعد از ورود به هر معامله در طول بازه زمانی دو روز تا دو هفته به نتیجه آن خواهد رسید. نه آنقدر سریع مانند ترید روزانه و آنقدر کند مانند هولد کردن ارز دیجیتال.

سرمایه گذاری بلند مدت ارز دیجیتال

در روش قبلی بیان کردیم که کاربران و تحلیلگران بیشتر روی روش های تحلیل تکنیکال تکیه داشته و هیچ اهمیتی برای تحلیل فاندامنتال قائل نیستند. در روش  نوسان گیری یا Swing Trading هم چنان اهمیت تحلیل تکنیکال بسیار بیشتر است اما در این روش سرمایه گذاری تحلیل فاندامنتال نیز تا حدی مهم خواهد بود. به نوعی می توان نسبت این دو روش تحلیلی برای  نوسان گیری یا Swing Trading  نسبت ۷۰ به ۳۰ به نفع تحلیل تکنیکال دانست. در واقع تحلیلگر اکثر فرایند را با استفاده از استراتژی های تکنیکال انجام می دهد اما بایستی حتماً رمز ارز های مورد نظر را از نظر فاندامنتالی نیز بررسی کند تا مبادا درگیر ارزهای دیجیتال کلاهبرداری شود. جالب است که در روش سرمایه گذاری بلند مدت تقریبا ارزش تحلیل تکنیکال به حداقل میزان خود رسیده و بیشتر تحلیل فاندامنتال است که اهمیت پیدا خواهد کرد.

مزیت های نوسان گیری یا Swing Trading

 • این روش سرمایه گذاری نیاز به زمان کمتری نسبت به سرمایه گذاری بلند مدت در بازار ارز های دیجیتال داشته و در کمتر از چند روز نتیجه آن حاصل خواهد شد.
 • کاربران می‌توانند باد کردن هر دو روش تکنیکال و فاندامنتال احتمال خطا در سرمایه گذاری خود را به حداقل میزان ممکن برسانند.
 • امکان کنترل میزان سود و ضرر در این روش برای تریدر وجود خواهد داشت.
 • امکانات به حداکثر رساندن میزان سود از یک نوسان در ارز دیجیتال در این روش وجود دارد.
 • این روش سرمایه گذاری به راحتی می تواند تبدیل به شغل دوم شما شود. بدون آنکه نیاز به ترک شغال قبلی خود داشته باشید.
 • امکان مدیریت و برنامه ریزی برای تحلیل ها را نیز خواهید داشت.
 • فرصت های سرمایه گذاری قابل توجهی را می توانید در اختیار داشته باشید.
 • نیازی به تصمیم گیری خیلی فوری نخواهید داشت.
 • لازم نیست که زمان بسیار زیادی را پشت سیستم و جلوی نمودارهای قیمت بگذرانید.

معایب نوسان گیری یا Swing Trading

 • نوسان گیری یا Swing Trading همچنان یک روش استرس زا و اضطراب آور محسوب می شود.
 • امکان ضرر کردن و یا در دام رمز های تقلبی افتادن در این روش بیشتر از سرمایه گذاری طولانی مدت است. ست
 • نسبت به روش قبلی نیاز به دانش تکنیکال و فاندامنتال ای کمتری دارید اما همچنان دانش و قدرت تحلیل بسیار بالایی برای پیاده‌سازی این روش سرمایه گذاری در بازار خواهید داشت.
 • تمرین و ممارست زیادی برای رسیدن به اهداف  در روش نوسان گیری یا Swing Trading نیاز خواهید داشت.
 • زمان بسیار زیادی برای حرفه ای شدن در این روش سرمایه گذاری نیز ز نیاز دارید.

مقایسه هولد, نوسان گیری و ترید روزانه

با تعریف و مزیت ها و معایب هر یک از روش های سرمایه گذاری طولانی‌ مدت, نوسان گیری و ترید روزانه آشنا شدید. اما کدام یک از این روش ها می تواند بهترین گزینه برای سرمایه گذاری برای شما باشد:

هولد ارز دیجیتال نوسان گیری ترید روزانه
دانش تکنیکالی لازم متوسط زیاد خیلی زیاد
دانش فاندامنتالی لازم خیلی زیاد متوسط خیلی کم
میزان ریسک کم متوسط زیاد
سرمایه اولیه زیاد متوسط متوسط
زمان بازدهی خیلی طولانی کوتاه خیلی کوتاه
میزان بازدهی مناسب خوب بالا
تجربه کم زیاد خیلی زیاد
نیاز به آموزش تخصصی دارد دارد دارد
نیاز به تمرین ندارد دارد دارد
میزان کارمزد خیلی کم متوسط زیاد
حساب پس انداز طولانی مدت سبد حقوق ماهیانه حقوق ماهیانه و اضافه کاری

در حال حاضر رایج‌ترین روش سرمایه گذاری در میان اکثریت تریدرهای بازار چه در ایران و چه در جهان، روش نوسان گیری است. به دلیل اینکه سرمایه گذاران اکثراً به فکر رسیدن به سود مناسب در بازه زمانی کوتاه مدت و با ریسک مناسب هستند، این روش سرمایه گذاری بیشتر از بقیه روش ها رایج شده است. البته پلن ها و برنامه‌ریزی های بهتری را نیز می‌توان برای سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها در نظر گرفت برای مثال شما می‌توانید:

 • بخش اعظمی از سرمایه های خود را برای سرمایه گذاری طولانی مدت اختصاص دهید.
 • از میزان سرمایه های باقیمانده بخش بزرگی از آن را برای نوسان گیری ارز دیجیتال اختصاص دهید.
 • بخش کمی از سرمایه های خود را نیز برای ترید روزانه اختصاص بدهید.

این استراتژی باعث می شود تا در کنار این که بتوانید مزیت های تمام این روش ها را در اختیار داشته و سود حاصل از همه آنها را به دست بیاورید، ریسک معاملاتی خود را به حداقل میزان ممکن برسانید. البته انتخاب این استراتژی برای معامله و سرمایه گذاری در بازار رمز ارز ها نیاز به بررسی شرایط خود کاربر نیز دارد. از این رو در ادامه با معرفی شرایط لازم برای استفاده از هر یک از این روش ها ابعاد بیشتری از آنها را برای شما باز خواهیم کرد.

هولد ارز دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

هولد ارز دیجیتال و یا سرمایه گذاری بلند مدت در این بازار برای کسانی مناسب است که:

 • سرمایه قابل توجهی در اختیار داشته و به این زودی ها نیازی به استفاده از آن ندارند.
 • به دنبال رسیدن به سودهای بسیار بالا اما در بازه زمانی طولانی مدت و با ریسک کمتر هستند.
 • صبر و حوصله بسیار زیادی دارند.
 • امکان بررسی دائمی و روزانه نمودار قیمت رمز ارزها را ندارند.
 • تسلط و دانش فوق العاده زیادی در بازار رمز ارزها ندارند.
 • نیازی به کسب سود و درآمد ماهیانه از سرمایه گذاری خود در بازار ارز های دیجیتال ندارند.
 • به فکر یک روش سرمایه گذاری منطقی هستند.

نوسان گیری یا Swing Trading برای چه کسانی مناسب است؟

نوسان گیری برای کسانی مناسب است که:

 • به فکر رسیدن به یک درآمد ثابت ماهیانه در بازار ارز های دیجیتال هستند.
 • ممکن است در کوتاه مدت به سرمایه های خود نیاز پیدا کنند.
 • صبر و حوصله کافی برای سرمایه گذاری طولانی مدت در بازار ارز های دیجیتال ندارند.
 • دانش تکنیکالی و فاندامنتالی قدرتمندی برای تحلیل ارز های دیجیتال دارند.
 • تمرین بسیار زیادی برای استفاده از روش های مختلف تکنیکالی و استراتژی های مختلف در بازار داشته‌اند.
 • دوره حرفه ای آموزش ارز دیجیتال را پشت سر گذاشته و با تمام اصول و قواعد سرمایه گذاری در این بازار آشنا هستند.
 • قبلاً سابقه خوبی در سرمایه گذاری نوسان گیری در سایر بازارهای مالی مانند بازار بورس و یا بازار فارکس را دارند.
 • سرمایه اولیه مناسبی برای کسب سود ماهیانه از بازار ارز دیجیتال دارند.
 • قدرت ریسک پذیری مناسبی داشته و تحمل از دست رفتن سرمایه ها را تا حدی دارند.
 • قدرت روانشناسی بسیار بالایی داشته و می توانند احساسات خود را در شرایط مختلف بازار را کنترل کنند.
 • با مفهوم حد ضرر و حد سود آشنا بوده و تحت هر شرایطی به این دو موضوع پایبند خواهد بود.
 • از یک استراتژی قدرتمند برای نوسان گیری ارز دیجیتال استفاده می کنند.

ترید روزانه یا Day trading برای چه کسانی مناسب است؟

ترید روزانه برای کسانی مناسب است که:

 • به دنبال رسیدن به سودهای کوتاه‌ مدت و قابل توجه در بازار رمز ارزها هستند.
 • صبر و حوصله کافی برای ماندگاری طولانی در بازار را ندارند.
 • وقت و فرصت کافی برای حضور دائمی در نمودارهای قیمت را دارند.
 • دانش تکنیکالی فوق العاده قدرتمند برای تحلیل ارز های دیجیتال را دارند.
 • تمرین بسیار زیادی برای استفاده از استراتژی های مختلف تکنیکالی داشته‌اند.
 • تجربه فوق العاده زیادی در سرمایه گذاری در بازارهای مالی مانند بازار بورس و یا بازار فارکس را دارند.
 • دوره حرفه ای ارز دیجیتال را پشت سر گذاشته و یا پکیج غیر حضوری آموزش ارز دیجیتال را مرور کرده‌اند.
 • قدرت ریسک‌پذیری بسیار بالایی داشته و از دست رفتن بخشی از سرمایه‌ها هیچ آسیبی به شرایط مالی آنها وارد نمی‌کند.
 • سرمایه قرار گرفته در بازار را از کسی قرض نگرفته و از بین رفتن تمامی سرمایه ها شرایط بحرانی در زندگی آنها ایجاد نمی‌کند.
 • در ضرر ها می‌توانند هیجانات خود را کنترل کرده و خیلی زود از بازار خارج شوند.
 • در سودها طمع زیادی نداشته و طبق برنامه‌ریزی و استراتژی خود برای کسب سود عمل می کنند.
 • به تکنیک ها و روش های بسیار زیادی از تحلیل تکنیکال واقع بوده و در هر شرایطی از بازار می توانند تصمیم درستی اتخاذ کنند.
 • از نظر مالی در شرایطی قرار دارند که نیاز به کار روزانه سنگین برای کسب درآمد ندارند.

هولد با استیک کردن شبیه هم نیستند

دقت کنید که یک روش سرمایه گذاری دیگری در بازار رمز ارزها به نام استیک کردن یا سهام گذاری تعریف می شود که با هولد ارز دیجیتال کاملاً متفاوت است. در این روش شما باید ارزهای دیجیتال خود را برای بالا بردن قدرت نقدینگی یک  شبکه به آن اختصاص داده و به نوعی رمز ارزهای خود را در اختیار افراد توسعه دهنده آن شبکه قرار دهید. این افراد با رمز ارزهای شما فعالیت کرده و قدرت شبکه خود را بالا می برند. در عوض شما می توانید سود نسبی مناسبی را از این روش کسب کنید.

خطرات و ریسک های استیک کردن ارزهای دیجیتال با خطرات سرمایه گذاری بلند مدت کاملاً متفاوت است. از این رو این دو روش را نباید مانند هم در نظر بگیرید.

بهترین ارز دیجیتال برای هولد یا سرمایه گذاری بلند مدت

بررسی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت نیاز به یک مقاله جامع و کامل دارد. از این رو یک مقاله کامل را به این موضوع اختصاص داده و شما را با این دسته از ارزهای دیجیتال آشنا می کنیم. اما برای آشنایی اولیه چند ارز دیجیتال مهم و رایج برای این روش سرمایه گذاری را در این بخش به شما معرفی خواهیم کرد:

 • مقام اول برای سرمایه گذاری بلند مدت در بازار رمز ارز ها متعلق به بیت کوین عزیز و دوست داشتنی خواهد بود.
 • اتریوم نیز می‌تواند شرایط خوبی برای روش سرمایه گذاری داشته باشد.
 • باینانس کوین یکی دیگر از رمز ارز های مناسب برای روش سرمایه گذاری است.
 • ارز دیجیتال سولانا یکی دیگر از انتخاب هایی است که می توانید روی آن حساب کنید.
 • مونرو، ارز دیجیتال ایاس، مانا، ارز دیجیتال استلار، دوج کوین، لایت کوین، اتریوم کلاسیک، فایل کوین، ارز دیجیتال کاردانو و ریپل از دیگر رمز ارز های مناسب برای سرمایه گذاری طولانی مدت در این بازار محسوب می‌شوند.

مقاله هولد ارز دیجیتال را با معرفی بهترین ارزهای دیجیتال موجود در بازار برای این روش سرمایه گذاری ادامه میدهیم. همانطور که می دانید انتخاب یک رمز ارز مناسب برای سرمایه گذاری طولانی مدت اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا اگر شما در این انتخاب دست به اشتباه بزنید در یک بازه زمانی طولانی مدت افت قابل توجهی را در ارزش سرمایه های خود مشاهده خواهید کرد و این امر می‌تواند یک فاجعه در امر سرمایه گذاری برای شما باشد.

دقت داشته باشید که در بازه های زمانی طولانی مدت اگر حتی رمز ارز مورد نظر شما وارد ضرر هم نشود باز هم به دلیل خواب بسیار طولانی سرمایه این موضوع نشان از یک افت قابل توجه در ارزش سرمایه های شما خواهد داشت. به همین دلیل بر آن شدیم تا علاوه بر معرفی نکات بسیار مهم هولد ارز دیجیتال به معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای نگهداری طولانی مدت نیز اشاره داشته باشیم. توجه داشته باشید که تکنیک های مهم تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال برای بررسی رمز ارز ها به کار گرفته شده است و کیفیت آن ها از هر نظر برای سرمایه گذاری طولانی مدت مناسب است. اما باید یادآور شویم که رمز ارزها در طول زمان با تغییرات متفاوتی همراه هستند و اگر شما دایی من روند و شرایط آن ها را مورد بررسی قرار ندهید ممکن است دچار چالش هایی در روند سرمایه گذاری خود گردید. به همین دلیل توصیه می کنیم که در کنار انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نگهداری طولانی مدت و شرایط این رمز ارزها را نیز دائماً مورد بررسی قرار دهید تا در نهایت سرمایه گذاری شما در ایده آل ترین وضعیت قرار بگیرد.

 • بیت کوین همیشه در صدر لیست

اگر صحبت از هولد ارز دیجیتال باشد نمی توان ارز دیجیتال بیت کوین را در صدر این لیست قرار نداد. در حال حاضر بیت کوین به عنوان اولین رمز ارز جهان جایگاه نخست بهترین ارز دیجیتال جهان را نیز به خود اختصاص داده و سرمایه گذاری بر روی آن می تواند ایده آل ترین شرایط را در آینده برای شما رقم بزند. بسیاری از تحلیلگران و معامله‌گران بازار ارز دیجیتال بر این عقیده هستند که تنها ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری بیت کوین است و سایر آلت کوین ها به هیچ وجه نمی توانند شرایط مناسب برای سرمایه گذاری داشته باشند.

جدایی از بحث این عقیده، بیت کوین در سال های اخیر نشان داده که محبوبیت بسیار بالایی در میان معامله گران بازار ارز دیجیتال داشته و سرمایه گذاران نیز حساب ویژه‌ای بر روی این رمز ارز دارند. در طول چند سال گذشته ارز دیجیتال بیت کوین هم در فرایند استخراج ارز دیجیتال و هم با افزایش قیمت سود های قابل توجهی را برای معامله گران خود رقم زده است و به همین دلیل این موضوع جذابیت آن برای نگهداری طولانی مدت را بیشتر می نماید.

توصیه ما این است که اگر در بازار ارز دیجیتال فعال هستید و به دنبال یک سرمایه گذاری مطمئن در این بازار میگردید، حتما بخشی از سرمایه های خود را بر روی بیت کوین قرار دهید و با سایر قسمت های سرمایه های خود به دنبال معامله گری بر روی آلتکوین ها باشید. با توجه به اینکه بیت کوین در سال های اخیر نشان داده که به عنوان لیدر اصلی بازار قیمت سایر رمز ارزها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد به همین دلیل سرمایه گذاری بر روی آن می تواند کیفیت سرمایه گذاری شما را در بازار ارز دیجیتال به مراتب افزایش دهد.

 • اتریوم

دومین ارز دیجیتالی که می‌تواند شرایط خوبی برای نگهداری طولانی مدت داشته باشد اتریوم است. ارز دیجیتال اتریوم ثابت کرده که کیفیت قابل توجهی داشته و با توجه به تیم توسعه دهنده قدرتمند و پشتیبانی عالی این رمز ارز در سال های آتی حرف های بسیار زیادی برای گفتن خواهد داشت. همین به تازگی از که شاهده روی کار آمدن لایه ۲ اتریوم نیز هستیم و در آینده نیز چنین اتفاقاتی بر روی شبکه بلاکچین این رمز ارز رخ خواهد داد. دقت داشته باشید که اتریوم در حال حاضر نیز شرایط بسیار خوبی داشته و گذشته از اینکه در آینده چه مزیت هایی در آن اضافه خواهد شد می تواند یک گزینه عالی برای هولد ارز دیجیتال باشد.

در فرایند هولد ارز دیجیتال شما بایستی به دنبال رمز ارز هایی باشید که کاربردهای خاصی داشته و سرمایه گذاری بر روی آنها ریسک بسیار پایینی دارد. تحلیل اتریوم نشان می‌دهد که این رمز ارز هم از نظر فاندامنتالی و هم از نظر تکنیکالی در شرایط خوبی قرار گرفته و سرمایه گذاری بر روی آن در دراز مدت می تواند کاملاً سود ده باشد. نکته بسیار مهم و قابل توجه درباره سرمایه گذاری طولانی مدت بر روی اتریوم این است که به دلیل قیمت پایین تر نسبت به بیت کوین رمز ارز حتی پتانسیل سوددهی به مراتب بالاتری نیز دارا است.

در صورتی که قیمت اتریوم در بازار به قیمت بیت کوین نزدیک شود سرمایه گذاران این ارز دیجیتال با سود های بسیار زیادی روبرو شده و می‌توانند خیلی زود به استقلال مالی در زندگی خود نیز برسند.

 • بایننس کوین

ارز دیجیتال دیگری که برای نگهداری طولانی مدت می تواند شرایط بسیار مناسبی داشته باشد بایننس کوین است. برای کسانی که به فکر هولد رز دیجیتال هستند، یکی از مهمترین و اصلی ترین نکات دقت به قدرت تیم توسعه دهنده و پشتیبانی رمز ارز مورد نظر است. هر چقدر تیم پشتیبان یک ارز دیجیتال و قدرتمندتر باشد شرایط برای آن در آینده بهتر خواهد بود و پتانسیل رشد آن نیز بیشتر می شود. در این بین ارز دیجیتال بایننس کوین حمایت همه جانبه صرافی بایننس را به دنبال دارد و از این رو احتمال رسیدن به قیمت های بیشتر برای آن کاملاً قابل تصور خواهد بود.

صرافی بایننس اعتبار بسیار زیادی در بازار ارز دیجیتال داشته و به عنوان بزرگترین صرافی متمرکز ارز دیجیتال نقش تعیین کننده ای در شرایط این بازار دارد. اگر اتفاقات سال های گذشته را برای صرافی بایننس مرور کنیم و به راحتی می‌توان نتیجه گرفت ارزهای دیجیتالی که در این صرافی لیست شده اند در حال حاضر شرایط به مراتب بهتری نسبت به بقیه دارند‌‌. این مهم نشان می‌دهد که ارز دیجیتال بایننس کوین می‌تواند شرایط فوق العاده مناسبی در آینده داشته باشد و سرمایه گذاری طولانی مدت بر روی آن کاملاً قابل توجیه است.

 • کاردانو

یکی دیگر از گزینه های بسیار عالی برای هولد ارز دیجیتال کاردانو میباشد. ارز دیجیتال کاردانو نیز در سال‌های اخیر نشان داده که شرایط بسیار خوبی دارد و به دلیل داشتن یک تیم پشتیبانی قدرتمند و همچنین کاربردهای متنوع پتانسیل سوددهی قابل توجهی را نیز می‌توان در آینده برای آن متصور بود. از قابلیت ها و کاربردهای ارز دیجیتال کاردانو که بگذریم در حال حاضر شرکت‌های بزرگ سرمایه گذاری بخش قابل توجهی از سرمایه های خود را بر روی پلتفرم این رمز ارز در نظر گرفته اند. استقبال بسیار زیاد سرمایه گذاران بزرگ و افراد مشهور از پلتفرم ارز دیجیتال کاردانو یکی از دلایلی است که امید به رشد های قابل توجه برای ارز دیجیتال را در آینده بیشتر می نماید.

نکته بسیار مهم دیگری که درباره تحلیل و پیش بینی کاردانو باید به آن اشاره داشته باشیم این است که این رمز ارز در حال حاضر با قیمت های بسیار پایین معامله می شود و رشد های انفجاری نیز برای آن در آینده قابل تصور است. بسیاری از کاربران و معامله گران بر این عقیده هستند که رمز ارزهای مانند بیت کوین و اتریوم به دلیل قیمت های بسیار بالا حتی اگر با رشدی روبه‌رو شوند چندان رشد قابل توجهی نخواهند داشت. به همین دلیل این دسته از کاربران معمولا به دنبال انتخاب رمز های با کیفیت بسیار بالا اما با قابلیت رشد های انفجاری می گردند.

در این بین ارز دیجیتال کاردانو می تواند شرایط بسیار مناسبی را برای این دسته از کاربران فراهم آورد. شما می توانید با قرار دادن بخشی از سرمایه های خود بر روی ارز دیجیتال کاردانو شرایط بسیار مناسبی را برای خود در آینده ایجاد کنیم و امید به رسیدن به سود های قابل توجه را نیز برای خود داشته باشید.

 • ایاس

برای کسانی که به دنبال هولد ارز دیجیتال هستند، انتخاب ارز دیجیتالی که هم کیفیت بسیار بالایی داشته باشد و هم در حال حاضر قیمت پایینی داشته باشد می تواند یک شرایط فوق العاده باشد. ویرا این دسته از ارزهای دیجیتال در کنار کیفیت مناسب که امکان رشد را برای آنها در آینده فراهم می آورد و یک سرمایه گذاری مطمئن را برای معامله گر رقم می زند، با امکان رشد های انفجاری نیز همراه هستند و از این رو می‌توان به آنها امیدوار بود تا در یک بازه زمانی مشخص سود های فوق العاده زیادی را در اختیار معامله گران قرار دهند. ارز دیجیتال ایاس یکی از رمز هایی است که در حال حاضر چنین شرایطی دارد و بسیاری از معامله‌گران بخش قابل توجهی از سرمایه های خود را برای آن قرار داده اند.

قدمت ارز دیجیتال ایاس مانند بیت کوین و اتریوم نیست اما با این حال این رمز ارز در طول سالهای گذشته نشان داده که کیفیت فوق العاده زیادی داشته و تیم پشتیبانی نیز دائما به دنبال بروزرسانی های مختلف بر روی شبکه بلاک چین آن هستند. به همین دلیل با گذشت زمان به تعداد معامله گران و افراد سرمایه گذار بر روی ارز دیجیتال ایاس اضافه می‌شود و این رمز ارز هر روز به محبوبیت بیشتری در بازار می رسد. با توجه به کاربرد ها و اهدافی که برای پروژه ایاس تعریف شده است و پیش بینی ایاس توسط بزرگترین تحلیلگران جهان آینده بسیار روشنی را می‌توان برای آن متصور بود.

تمام این شرایط نشان می‌دهد که معامله گران حتماً بایستی بخشی از سرمایه های خود را برای خرید و نگهداری طولانی مدت از ارز دیجیتال ایاس اختصاص دهند که در آینده از پتانسیل سوددهی این رمز ارز نیز استفاده کرده باشند.

 • استلار

یکی دیگر از رمز ارزهایی که میتوان آن را نیز به عنوان رمز ارز مناسب برای هولد و نگهداری طولانی مدت معرفی کرد ارز دیجیتال استلار است. ارز دیجیتال استلار از نظر کیفیت و کاربرد ها شباهت های بسیار زیادی به پروژه ایاس داشته و این رمز ارز در سال های گذشته نشان داده است که چه قابلیت ها و کیفیت های قابل توجهی دارد. پیش بینی استلار نشان می دهد که در آینده حدود ۵ تا ۱۰ ساله بایستی قیمت قابل توجهی را برای این رمز ارز شاهد باشیم که می‌تواند سود های چند ده برابری را برای معامله گران و سرمایه گذاران این رمز در شرایط کنونی به دنبال داشته باشد.

نکته بسیار مهمی که درباره آینده ارز دیجیتال استلار باید به آن اشاره داشته باشیم این است که روند تغییرات و نوسانات آن بسیار مشابه با بیت کوین است. برخلاف بسیاری از رمز ارزها که در بازه های زمانی کوتاه مدت به روش های انفجاری رسیده اند اصطلاحا تمام مسیر رشد و توسعه خود را قدم به قدم و با گسترش شبکه بلاکچین خود طی می کند. به همین دلیل است که بسیاری از معامله‌گران و تحلیلگران امیدوار هستند که دقیقا مانند شرایط ارز دیجیتال بیت کوین رمز ارز استلار نیز به روش های قابل توجه رسیده و سوددهی قابل توجهی نیز برای کاربران خود داشته باشد.

 • پولکادات

یکی دیگر از رمز های فوق العاده عالی و پر کاربردی که میتوان آن را نیز در لیست رمز ارزهای مناسب برای نگهداری طولانی مدت قرارداد ارز دیجیتال پولکادات است. کاربرد های بسیار متنوع و همچنین به روز رسانی های پی در پی و متعددی که تیم پشتیبانی پولکادات برای رمز در نظر گرفته اند باعث شده تا پولکادات در سال‌های گذشته روند صعودی خود را با شیب ملایمی طی کند. ادامه دار شدن هم این روند باعث می‌شود تا این رمز ارزی در آینده نه چندان دور به شرایط ایده آلی رسیده و سرمایه‌گذاری مطمئنی برای معامله گران و کاربران در بازار ارز دیجیتال باشد.

 • سندباکس

ارز دیجیتال سندباکس یکی دیگر از گزینه های بسیار عالی برای هولد ارز دیجیتال است. رمز ارزهای مانند سندباکس که در پلتفرم های خاص مانند متاورس و یا ان اف تی ها تعریف شده‌اند با استقبال بسیار زیادی در ماه‌های اخیر رو به رو شده و با توجه به آینده بسیار روشنی که برای پروژه هایی مانند متاورس متصور هستیم می توان آینده ایده آلی را نیز برای چنین رمز ارزهای متصور بود. استفاده از قابلیت ها و تکنولوژی های مربوط به دنیای متاورس روزبه‌روز در جهان در حال افزایش است و شرکت ها و افراد بسیار زیادی از امکانات این ابزار برای پیشبرد اهداف خود در بازار تجارت استفاده می نمایند.

دقیقا همین رویکرد است که ما را به آینده سندباکس امیدوار کرده و سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال را برای بازه های زمانی طولانی مدت مناسب نموده است.

 • فایل کوین

حالا به خوبی درک کردید که هولد ارز دیجیتال چیست و انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای هولد چه اهمیتی برای یک سرمایه گذاری موفق برای شما در بازار دارد و لازم است تا حتماً تحقیق و بررسی کاملی بر روی این موضوع داشته باشید تا بتوانید قدرت معاملاتی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. با شناخت ویژگی‌های یک ارز دیجیتال خوب این روش سرمایه گذاری برای شما بسیار جذاب خواهد شد اما قبل از آن لازم است تا حتماً به دنبال انتخاب بهترین رمز ارزها باشید تا در یک بازه زمانی دراز مدت سود حاصل از سرمایه گذاری شما به میزان قابل توجهی باشد.

یکی از بهترین رمز ارزهای موجود در بازار برای سرمایه گذاری در بازی‌های طولانی مدت و یا هولد ارز دیجیتالی به نام فایل کوین است که قابلیت‌ها و کاربردهای بسیار زیادی دارد و شما به راحتی می‌توانید از آن برای پیشبرد اهداف معاملاتی خود در بازارهای زمانی چند ساله استفاده کنید. ارز دیجیتال فایل کوین در کنار رمز ارزی مانند پولکادات تبدیل به رمز ارزهای بسیار عالی در حوزه وب ۳ شده‌اند و در آینده با به کارگیری هرچه بیشتر این حوزه در زندگی بشر شاهد استقبال بیشتر کاربران از این رمز ارزها خواهیم بود که می‌تواند شرایط به مراتب بهتری را برای افزایش قیمت آنها به دنبال داشته باشد.

البته مزیت‌ها و کاربردهای فایل کوین تنها به همین مورد محدود نمی‌شود و پلتفرم این ارز دیجیتال برای قابلیت‌های بسیار زیاد دیگری هم هست که با استفاده از آنها میزان محبوبیت این رمز ارز افزایش پیدا کرده و شما نیز می‌توانید به دنبال رسیدن به سودهای قابل توجه با سرمایه گذاری بر روی آن باشید. فال کوین در حال حاضر در سبد سرمایه گذاری افراد بسیار زیادی قرار دارد و خود ما نیز تصمیم گرفتیم تا بخشی از دارایی‌های خود را برای خرید این ارز دیجیتال و هولد کردن آن در نظر بگیریم که امیدوار به رسیدن به سودآوری بسیار بالایی هم از آن هستیم.

 • OP

مقاله هولد ارز دیجیتال چیست را با معرفی یکی دیگر از رمز ارزهایی که می‌تواند در این حوزه شرایط خوبی را برای شما به دنبال داشته باشد ادامه می‌دهیم. ارز دیجیتال OP را هم می‌توانید در لیست بهترین ارز دیجیتال برای هولد قرار دهید. این ارز دیجیتال دارای یک پلتفرم اختصاصی برای اهداف بسیار جذاب و عالی در بازار رمز ارزها تعریف شده و به همین دلیل است که سرمایه گذاری بر روی آن می‌تواند جذابیت‌های این پلتفرم را در آینده در اختیار ما قرار دهد.

توکن OP در پلتفرم خود به عنوان یک راه حل لایه دوم کار می‌کند و با اضافه شدن به شبکه‌های بلاکچین سایر رمز ارزها شرایط بهتری را از نظر میزان مقیاس پذیری و سرعت تایید تراکنش‌ها در آنها ایجاد می‌نماید. در واقع تمام شبکه‌های بلاکچین موجود مانند شبکه بلاکچین بیت کوین و یا حتی اتریوم که تاکنون با چالش‌های بسیار زیادی روبرو بودند با اضافه کردن پلتفرم این توکن بر روی شبکه بلاک چین خود می‌توانند شرایط به مراتب بهتری را برای عرضه خدمات به کاربران خود ایجاد نمایند. به همین دلیل است که آن را به عنوان گزینه بسیار خوبی برای هولد کردن و سرمایه گذاری طولانی مدت در نظر گرفتیم و به شما نیز توصیه می‌کنیم که حتماً تحقیقات لازم بر روی این رمز ارز را انجام دهید.

حتما بخوانید:

جمع بندی

هولد ارز دیجیتال چیست و چه مزیت ها و معایبی دارد؟ سعی کردیم به صورت کامل و جامع به این پرسش پاسخ بدهیم. همچنین برای روشن تر کردن ذهن کاربران ایرانی مقایسه کامل میان روش و دو روش رایج دیگر برای سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها  انجام دادیم. انتخاب هر یک از این روش ها برای سرمایه گذاری در بازار بستگی به شرایط خود شما خواهد داشت. اما جدایی از انتخاب هر یک از آنها توصیه می‌کنیم حتماً قبل از هر چیزی دوره ارز دیجیتال را پشت سر گذاشته و میزان تسلط خود به این بازار را به حداکثر برسانید.

سرمایه گذاری بلند مدت ارز دیجیتال

به خاطر داشته باشید که یک ماه دیرتر وارد شدن به این بازار بسیار بهتر از این است که شما ضررهای هنگفتی در را تجربه کرده و بعد از گذشت ماه ها دوباره به فکر حضور در دوره‌های آموزشی باشید. اتفاقی که این روزها برای اکثریت کاربران و تریدرهای ایرانی می‌افتد. در دوره آموزش ارز دیجیتال می توانید با تمام جزئیات لازم برای سرمایه گذاری و انتخاب بهترین توکن ها برای هولد را در اختیار داشته باشید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: