لوگو کانون بورس

بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال + لینک دانلود و آموزش استفاده

بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری دقیقه ای ارز دیجیتال
شما در حال مطالعه مقاله ۲۲ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال  کدام ها هستند و چرا باید درباره آنها بدانیم؟ در یکی دیگر از مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال در حال به معرفی بهترین اندیکاتور برای تحلیل ارز دیجیتال می پردازیم. بازار رمز ارز ها یکی از پرچالش ترین بازار ها برای سرمایه گذاری است. از این رو کاربران همیشه به دنبال استفاده از روش ها و تکنیک هایی برای بهینه کردن تریدها و معاملات خود در این بازار هستند.

اندیکاتور ارز دیجیتال یکی از بهترین ابزارهایی است که با استفاده از آن می توان جلوی بسیاری از ضرر ها را گرفت. البته باید خاطرنشان کنیم که اعتماد بیش از حد به این اندیکاتور ها نیز می تواند چالش های خاص خود را داشته باشد. در این مقاله در کنار شما هستیم تا در کنار بررسی تخصصی و فنی بهترین اندیکاتور در ارز دیجیتال به بررسی مزایا و معایب استفاده از این روش ها نیز بپردازیم.

” نکات کلیدی مقاله:

 • استفاده از اندیکاتورها یکی از روش های تحلیل تکنیکال برای تحلیل ارزهای دیجیتال است.
 • مکدی، RSI، مووینگ اوریج، باند بولینگر و ایجی موکو از بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال محسوب می شوند.
 • خرید اندیکاتورهای پولی از سایت های مختلف می تواند سرمایه های شما را در ریسک بزرگی قرار دهد. “
راهنمای مطالعه نمایش

اندیکاتور ارز دیجیتال چیست

قبل از اینکه به بررسی و معرفی بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال بپردازیم، ابتدا لازم است برای شناخت بهتر و بیشتر بدانیم که اندیکاتور ارز دیجیتال چیست. برخی از کاربران که شناخت کافی نسبت به این موضوع ندارند، با تصور اینکه اندیکاتور ارز دیجیتال قرار است به عنوان یک معجزه‌گر وارد زندگی مالی آنها شده و تمام معاملات آنها را تبدیل به سود های چند میلیون دلاری کند، حتی حاضر به پرداخت هزینه‌های گزافی برای خرید اندیکاتور نیز می شوند.

اندیکاتور برگردان کلمه انگلیسی Indicator  به معنی شاخص است. این واژه و معنی آن تنها مختص به بازار ارز های دیجیتال نبوده و در تمام حوزه‌های علم اقتصاد تعریف می‌شود. اما در بازار رمز ارزها منظور از اندیکاتور در واقع یک ابزار و وسیله ای است که قرار گرفتن آن بر روی نمودار  قیمت یک رمز ارز می تواند تا اندازه‌ای تغییرات قیمت را در آینده برای کاربر نمایان سازد.

اندیکاتورها در واقع یک برنامه کامپیوتری هستند که یک واقعیت را که در گذشته ده‌ها بار تکرار شده برای آینده تعمیم می دهند. برای مثال همه ما می دانیم که در اواخر سال در ماه منتهی به سال جدید قیمت‌ها در بازار رو به افزایش است. این موضوع هر سال تکرار شده و برای کاربران نیز کاملاً عادی و طبیعی می باشد. همین مسئله طبیعی را می توان به وسیله یک اندیکاتور در نمودار قیمت مشخص نمود.

اندیکاتورها در علم تکنیکال برای تحلیل و پیش بینی آینده قیمت  استفاده می شوند. سازندگان و توسعه‌دهندگان یک اندیکاتور، با بررسی گذشته بازار و اتفاقاتی که در گذشته رخ داده، همین فرایند را برای آینده با استفاده از یک برنامه کامپیوتری پیاده سازی می نمایند. در این شرایط اندیکاتور ساخته شده در صورتی که دوباره پیش نیازهای یک اتفاق طبیعی در بازار رخ دهد، می توانند هشداری برای کاربران باشند.

آیا می توانیم به بهترین اندیکاتور برای ارز دیجیتال اعتماد کنیم؟

آیا بهترین اندیکاتور برای تحلیل ارز دیجیتال همیشه می تواند سیگنال های درستی از آینده بازار به کاربر ارائه نماید؟ چقدر می‌توانیم به اندیکاتور و سیگنال های آن در بازار ارز های دیجیتال اعتماد داشته باشیم؟  اگر این سوال را از اندیکاتور فروش ها بپرسید، احتمالاً آنها اندیکاتور خود را معجزه بازار رمز ارزها تلقی کرده و با هزار ترفند و تبلیغات از شما برای خرید آن دعوت خواهند کرد.

اندیکاتور فروشی تنها مختص به بازار بین‌المللی نبوده و در داخل ایران نیز شاهد فروش اندیکاتور ارز دیجیتال توسط شرکت ها و سایت های مختلف هستیم. اندیکاتور هایی که سازندگان همه آنها ادعا دارند که این اندیکاتور ها می توانند هر کسی را تبدیل به میلیاردرهای آینده نمایند. زهی خیال باطل.

” برای کاربران آگاه و با دانش کانون بورس باید متذکر شویم که اندیکاتورها آن هم بهترین اندیکاتورهای توسعه یافته تنها ابزاری برای تحلیل بازار بوده و به هیچ وجه نمی توان به نتیجه حاصل از تحلیل آنها اعتماد کامل داشت.”

کاربرانی که دوره ارز دیجیتال را سپری کرده و با علم تکنیکال آشنایی دارند می دانند که روش ها و تکنیک های بسیار زیادی برای تحلیل نمودار قیمت یک رمز ارز وجود دارد. در این بین اندیکاتورها ابزارهایی هستند که با استفاده از آنها می توان شرایط یک تحلیل را مورد ارزیابی قرار داد و نقاط قوت و ضعف آن را مشخص نمود. بهترین تحلیلگران و تریدر های بازار ارز دیجیتال از بهترین اندیکاتور های این بازار تنها برای دریافت تأییدیه تحلیل خود استفاده کرده و به هیچ وجه با سیگنال های اندیکاتور ها وارد بازار نمی شوند.

اگر شما ماهیت یک اندیکاتور ارز دیجیتال را درک کرده باشید، به راحتی به این موضوع پی خواهید برد. در این باره باید بدانید که:

 • اندیکاتور در واقع اتفاقی که در گذشته بازار چندین بار رخ داده را برای آینده تعمیم می دهد. حال سوال اینجاست که آیا همیشه اتفاقی که در گذشته رخ داده عیناً در آینده نیز رخ خواهد داد؟
 • در آن واحد ممکن است دو اندیکاتور تحلیل مختلفی از شرایط بازار فعلی یک  رمز ارز ارائه نمایند. به نظر شما چنین ابزارهایی می توانند کاملاً قابل اعتماد باشند؟
 • بسیاری از اندیکاتور ها تنها دیدگاه یک کاربر و تریدر بازار رمز ارزها است. آیا همه دیدگاه ها و تحلیل های ارائه شده درباره بازار ارز های دیجیتال درست از آب در می آید؟
“و از همه مهمتر باید یادآوری کنیم که اگر قرار بود یک اندیکاتور تبدیل به معجزه معاملات در بازار ارز های دیجیتال شود، قبل از من و شما توسعه دهندگان این اندیکاتور ها در حال حاضر میلیاردرهای بزرگ جهان بودند. اما آنها برای کسب درآمد ناچیز مجبور به فروش اندیکاتور خود با قیمت های ناچیز هستند. این تضاد به خوبی بیان می کند که اعتماد کامل داشتن به  بهترین اندیکاتورها چیزی جز یک خودکشی در بازار ارز دیجیتال نیست.”

کاربرد اندیکاتور ارز دیجیتال چیست؟

بهترین اندیکاتور ارز دیجیتالاما نوبت به بررسی کاربرد بهترین اندیکاتور های ارز دیجیتال می رسد. در دو بند قبلی سعی کردیم که ماهیت اندیکاتورهای بازار را به شما نشان داده و نحوه استفاده از آنها را تا حدودی بیان کنیم. دو بند منفی بالا درباره اندیکاتور ارز دیجیتال شاید این دیدگاه را در ذهن شما ایجاد کرده باشد که استفاده از این ابزار هیچ کاربردی نداشته و اصلاً نباید دنبال آنها باشیم.

 

اما لازم به یادآوری است که اندیکاتور ها نیز می توانند استفاده خود را داشته باشند و کاربرد آنها اتفاقاً ممکن است شرایط بهتری را برای ترید ارزهای دیجیتال رقم بزند. البته به شرط این که نحوه استفاده از آنها را آموخته و مطابق با شرایط استاندارد از آنها استفاده کنید. در موارد زیر می‌توان از بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال استفاده نمود:

 • برای تشخیص زمان مناسب برای ورود به بازار در انتهای یک روند نزولی.
 • برای تشخیص زمان مناسب برای خروج از بازار در انتهای یک روند صعودی.
 • برای تشخیص اصلاح قیمت از تبدیل شدن روند قیمت به یک روند نزولی بزرگ.
 • برای تشخیص نوسانات بازار در بازه های زمانی مختلف از یک دقیقه تا چند هفته
 • برای ایده گرفتن جهت پیش بینی در سطح قیمت
 • برای استفاده جهت تائید و یا عدم تائید یک تحلیل تکنیکال و فاندامنتال از یک رمز ارز

همچنین برخی از اندیکاتور ها به خودی خود می تواند تا حدودی نحوه رفتار قیمت را پیش‌بینی کرده و به کاربر نشان دهند. تمام کاربرد ها و مزیت هایی که در بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال وجود دارد، در صورتی در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت که وی با ماهیت بازار رمز ارز ها آشنا بوده و البته دانش کافی برای استفاده از ابزارهای تکنیکالی را داشته باشد. در واقع اندیکاتورها بیشتر برای تائید به کار گرفته می شوند تا استفاده به عنوان یک استراتژی کامل برای ورود به بازار.

بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال

سه بند بسیار مهم و حیاتی را درباره اندیکاتور سیگنال خرید و فروش بازار ارز های دیجیتال با هم مرور کردیم. شاید از خود بپرسید که وقتی اندیکاتور ها نمی توانند اعتماد کامل کاربر برای ورود به بازار را جلب کنند، چه لزومی به شناخت و یادگیری نحوه استفاده از آنها وجود دارد. واقعیت این است که همانطور که بیان کردیم اندیکاتور ها می توانند به عنوان یک فیلتر قدرتمند مانع از ضرر و زیان ما در بازار شوند. بهترین تحلیلگران و تریدرهای بازار رمز ارزها از اندیکاتورهای قدرتمند برای فیلتر کردن معاملات اشتباه خود استفاده می کنند. اما از کدام اندیکاتور ها؟

بهترین اندیکاتور ارز دیجیتال برای نوسان گیری

اگر دانش تکنیکالی لازم برای استفاده از اندیکاتور ها را داشته باشید، به خوبی می دانید که در حال حاضر هزاران اندیکاتور مختلف برای علم تکنیکال تعریف شده که از همه آنها می توان برای بازار ارز های دیجیتال استفاده کرد. اما تعداد بسیار زیادی از این اندیکاتور ها کمترین کاربرد را داشته و استفاده از آن ها علاوه بر اینکه هیچ مزیتی به دنبال نخواهد داشت، بلکه می تواند باعث گمراهی کاربر در بازار نیز شود. مخصوصاً به این موارد باید اضافه کنیم اندیکاتورهایی که در سایت های مختلف برای فروش ارائه شده‌اند. چنین اندیکاتورهایی یکی از بدترین سم های در دسترس کاربران برای ترید بازار رمز ارزها هستند.

متأسفانه عدم داشتن آگاهی‌های لازم باعث شده تا خیلی از کاربران برای خرید این اندیکاتور ها هزینه های بسیار زیادی را پرداخت کرده و با تصور اینکه قرار است با استفاده از آنها میلیارد شوند، سرمایه‌های خود را نیز ز به دست همین اندیکاتورها می سپارند.

” حتی اگر ما در این مقاله فریاد بزنیم که بهترین اندیکاتور های ارز دیجیتال که بیش از نیم قرن است که در بازارهای مالی مورد استفاده قرار گرفته و اعتبار بسیار زیادی دارند نیز به صورت ۱۰۰ درصد قابل اعتماد نیستند تا چه برسد به این اندیکاتور های آبکی که در اینترنت برای فروش قرار داده شده است، باز هم بسیاری از شما فریب تبلیغات سایت های مختلف را خورده و برای خرید این اندیکاتور ها هزینه های بسیار زیادی را پرداخت خواهید کرد.”

هشدار دادن درباره عدم استفاده از این دست اندیکاتورهای پولی را در همین نکته بسنده می کنیم. اگر هنوز هم کاربرانی هستند که فریب این دسته از افراد و سایت ها را می خورند، دیگر راهی برای آگاه سازی آنها وجود ندارد.

اما در ادامه این مقاله قصد داریم بهترین اندیکاتور های ارز دیجیتال و پرکاربردترین آنها را به شما معرفی کنیم. شاید استفاده از همه این اندیکاتور ها نیز برای تحلیل ارز دیجیتال لازم نباشد.  اما با این حال بهترین های علم تکنیکال همین مواردی هستند که در ادامه به تعریف و بررسی آنها می پردازیم. به جز این موارد هیچ اندیکاتوری وجود ندارد که حتی کارایی همین این موارد را برای شما به دنبال داشته باشد.

اندیکاتور مکدی – MACD

یکی از بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال که می‌توان از آن برای موارد بسیار مختلفی در هنگام تحلیل یک رمز ارز استفاده نمود، اندیکاتور مکدی است. البته این اندیکاتور در زبان فارسی به عنوان مجیدی شناخته می شود و در مخفف انگلیسی بایستی آن را ام اِی سی دی تلفظ کنیم.

بهترین اندیکاتور ارز دیجیتال برای نوسان گیری

اندیکاتور مکدی از سه جزء مختلف تشکیل شده است که هر یک از این روزها تعریف خاص خود را دارند.

 • هیستوگرام مکدی: اولین جز این اندیکاتور هیستوگرام هایی هستند که به شکل مستطیل های عمودی رو به بالا و رو به پایین در آن مشخص هستند.
 • خط مکدی:  این  خط در واقع در هر لحظه اختلاف میان میانگین متحرک نمایی شماره ۲۶ از شماره ۱۲ را بر روی نمودار به ما نشان می دهد. (در ادامه با میانگین متحرک یا مووینگ اوریج ها بیشتر آشنا خواهید شد.)
 • خط سیگنال مکدی: خط سیگنال مکدی در واقع مووینگ اوریج شماره ۹ را نشان می دهد.

کاربردها:

 • وقتی هیستوگرام مکدی به سمت بالا است، نشان از صعودی بودن نمودار فعلی قیمت دارد.
 • وقتی  هیستوگرام مکدی به سمت پایین است، نشان از  نزولی بودن نمودار فعلی قیمت دارد.
 • برخورد  خط مکدی از بالا به پایین به  هیستوگرام آن نشانه نزولی شدن روند است.
 • برخورد خط مکدی از پایین به بالا به هیستوگرام آن نشانه  صعودی شدن قیمت است.
 • قطع شدن خط مکدی توسط خط سیگنال مکدی از بالا به پایین نشانه بازگشت روند قیمت صعودی به نزولی است.
 • قطع شدن خط مکدی توسط خط سیگنال مکدی از پایین به بالا نشانه بازگشت به روند قیمت نزولی به صعودی است.
 • از اندیکاتور مکدی می‌توان برای تشخیص روند قیمت در شرایط فعلی استفاده کرد.
 • از این اندیکاتور می‌توان برای تشخیص انتهای  روند نزولی و یا روند صعودی استفاده کرد.
 • از اندیکاتور مکدی می توان برای تشخیص اهداف قیمت استفاده کرد.
 • تشخیص واگرایی منفی در مکدی: همچنین این اندیکاتور برای تشخیص واگرایی و همگرایی در نمودار قیمت رمز ارزها نیز استفاده می شود. در صورتی که قیمت در یک روند صعودی موفق به تشکیل قله جدید شود، اما در اندیکاتور مکدی شاهد تشکیل قله جدید توسط بخش هیستوگرام آن نباشیم، در روند صعودی واگرایی رخ داده و امکان بازگشت روند وجود دارد.
 • تشخیص واگرایی مثبت در مکدی: اگر در انتهای یک روند نزولی قیمت موفق به تشکیل یک دره عمیق تر شود، اما در بخش هیستوگرام مکدی شاهد تشکیل دره عمیق تر نباشیم، واگرایی مثبت رخ داده و احتمال برگشت قیمت از روند نزولی به صعودی وجود دارد.

مزیت ها:

 • این اندیکاتور به تنهایی می تواند یک سیستم معاملاتی باشد و بدون نیاز به هیچ ابزار دیگری می توان به وسیله آن شرایط بازار را تحلیل کرد.
 • با اضافه کردن چند ابزار دیگر این اندیکاتور می توان حتی سیگنال های اشتباه آن را نیز کاملاً فیلتر نمود.
 • یک اندیکاتور بسیار پرکاربرد و معروف است و تریدرها و کاربران بسیار زیادی از آن برای پیشبرد اهداف خود در بازار ارز های دیجیتال استفاده می نمایند.
 • استفاده از این اندیکاتور ارز دیجیتال بسیار ساده است و هر کسی با کمترین اطلاعات درباره تحلیل تکنیکال می توانند از آن استفاده نماید.
 • این اندیکاتور کاملاً رایگان بوده و برای استفاده از آن نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نخواهید داشت.

معایب:

 • سیگنال های صادر شده از اندیکاتور مکدی معمولاً با تاخیرهای نسبت به قیمت واقعی همراه بوده و کاربران بعد از گذشت درصدی از شرایط بازار با استفاده از این اندیکاتور می توانند وارد بازار شوند.
 • در بازارهای پر نوسان که شاهد رفت و برگشت های بسیار زیاد قیمت هستیم، سیگنال های آن با ضعف های بسیار زیادی همراه است.
 • معمولاً امکان تشخیص اصلاح قیمت با تبدیل شدن قیمت به روند نزولی با چالش هایی در اندیکاتور مکدی همراه است. از این رو توصیه می‌کنیم که از این اندیکاتور تنها در جهت روند اصلی بازار استفاده شود.

تنظیمات اندیکاتور مکدی

تنظیمات اندیکاتور مکدی در پلتفرم های معروف مانند تریدینگ ویو نیاز به تغییر نداشته و همان شرایط پیش‌فرض این اندیکاتور را بر روی نمودار خود اعمال کنید. ۲ مووینگ اوریج اصلی آن بر روی شماره های ۲۶ و ۱۲ و همچنین مووینگ اوریج خط سیگنال مکدی نیز بر روی شماره ۹ مشخص شود. شرایط اعمال مووینگ اوریج ها در حالت Close قرار گرفته و نوع مووینگ اوریج ها نیز EMA لحاظ شود.

دانلود اندیکاتور ارز دیجیتال مکدی

دقت داشته باشید که امکان دانلود اندیکاتور ارز دیجیتال مکدی به راحتی برای تمام کاربران وجود دارد. اما با توجه به اینکه این اندیکاتور کاملاً رایگان است، نیازی به دانلود آن نداشته و در تمام پلتفرم هایی که ابزارهای تحلیل تکنیکال را در اختیار کاربران قرار می‌دهند، دسترسی به این اندیکاتور وجود دارد. شما می توانید با ورود به نمودار قیمت هر کدام از ارز های دیجیتال در پلتفرم تریدینگ ویو از این اندیکاتور به راحتی استفاده کنید.

دانلود MACD

اندیکاتور RSI

یکی دیگر از بهترین اندیکاتور های ارز دیجیتال اندیکاتور  شاخص قدرت خریداران  نسبت به فروشنده‌ها یا RSI است. این اندیکاتور در واقع شاخصی است که در هر لحظه قدرت خریداران نسبت به فروشنده‌ها را به کاربر نشان می دهد. مسلماً اگر قدرت خریداران نسبت به فروشنده‌ها بیشتر باشد روند قیمت ارز دیجیتال مورد نظر صعودی خواهد بود. همچنین اگر قدرت خریداران نسبت به فروشنده‌ها کمتر باشد، روند حرکت قیمت در نمودار نزولی خواهد بود.

بهترین اندیکاتور برای تحلیل ارز دیجیتال

اندیکاتور RSI از یک خط زیگزاگ مانند و ۳ محدوده که با خط افقی نمایش داده می شوند، تشکیل شده است. خط زیگزاگ که به خط RSI معروف است در واقع در هر لحظه قدرت خریداران نسبت به فروشندگان را در رمز ارز موردنظر به کاربر نشان می دهد. ۳ محدوده این اندیکاتور نیز محدوده‌های ۷۰، ۵۰ و ۳۰ درصد هستند. خط RSI در هر لحظه عددی بین ۰ تا ۱۰۰ را دارا است. شرایط این خط و همچنین این عدد مشخص کننده آن در هر لحظه می تواند معیاری برای تشخیص قیمت توسط تریدر باشد.

کاربردها:

 • برای تشخیص صعودی و یا نزولی بودن نمودار قیمت ارز دیجیتال می توان از این اندیکاتور استفاده نمود.
 • وقتی خط RSI در بالای محدوده ۵۰ درصد قرار گرفته و نوک آن به سمت بالا باشد، اصطلاحاً روند قیمت ارز دیجیتال مورد نظر در شرایط صعودی قرار دارد.
 • وقتی خط RSI در پایین محدوده ۵۰ درصد قرار گرفته و نوک آن به سمت پایین باشد، اصطلاحاً روند قیمت ارز دیجیتال مورد نظر در شرایط نزولی قرار دارد.
 • وقتی خط RSI در بالای محدوده ۷۰ درصد قرار گرفته باشد، اصطلاحاً قیمت وارد محدوده اشباع خرید شده و هر لحظه امکان دارد روند به سمت نزولی شدن بازگردد. البته این مهم به این معنا نیست که حتماً قرار است روند قیمت ارز دیجیتال نزولی شود. اما با قرار گرفتن این خط در بالای محدوده ۷۰ درصد، خرید آن رمز ارز می تواند در کوتاه مدت با ریسک هایی برای کاربر همراه بوده و وی را وارد ضرر کند.
 • وقتی خط RSI در پایین محدوده ۳۰ درصد قرار گرفته باشد، اصطلاحات قیمت وارد محدوده اشباع فروش شده و هر لحظه امکان دارد روند به سمت صعودی شدن بازگردد.  البته این مهم به این معنا نیست که حتماً قرار است روند قیمت ارز دیجیتال صعودی شود. اما با قرار گرفتن این خط در پایین محدوده ۳۰ درصد، احتمال بازگشت روند به صعودی بسیار زیاد بوده و می تواند فرصت خوبی برای خرید آن رمز ارز باشد.
 • از این اندیکاتور می‌توان برای تشخیص محدوده بازگشت روند نیز استفاده کرد.
 • همچنین این اندیکاتور برای تشخیص واگرایی ها و همگرایی ها نیز استفاده می شود. در صورتی که قیمت در یک روند صعودی دائماً در حال تشکیل قله‌های جدید بالاتر باشد، اما در همان شرایط در اندیکاتور RSI شاهد تشکیل قله های جدید نباشیم، در واقع یک واگرایی منفی در نمودار رخ داده و احتمال بازگشت روند از صعودی به نزولی بسیار زیاد خواهد بود.
 • اگر در نمودار قیمت شاهد ایجاد دره‌های عمیق تر باشیم، اما در اندیکاتور این شرایط به وجود نیامده باشد، اصطلاحاً با واگرایی مثبت روبه‌رو بوده و احتمال بازگشت نمودار از روند نزولی به صعودی بسیار بیشتر خواهد بود.

مزیت ها:

 • اندیکاتور RSI یک سیستم معاملاتی کامل بوده و بدون اضافه کردن هیچ ابزار دیگری می توان به تنهایی از این اندیکاتور برای تحلیل و پیش بینی قیمت یک ارز دیجیتال استفاده کرد.
 • با ترکیب برخی از ابزارها و اندیکاتور های دیگر به این اندیکاتور می‌توان قدرت آن را بیشتر نمود و اشتباهات آن را به صورت کامل فیلتر کرد.
 • به جای تحلیل نمودار قیمت می‌توان اقدام به تحلیل خط RSI نمود. در این مواقع در صورت شکست خط روند در خط RSI شرایط مشابه در نمودار قیمت را نیز می توان متصور بود.
 • سیگنال های صادر شده از سوی اندیکاتور RSI در جهت روند قدرت بسیار زیادی داشته و می تواند معیاری برای خرید و فروش کاربران باشد.
 • RSI یک اندیکاتور سیگنال خرید و فروش بسیار قوی ارز دیجیتال محسوب می شود.
 • امکان ترکیب کردن اندیکاتور RSI در سایر روشها و تکنیکهای تکنیکالی به راحتی وجود دارد.
 • استفاده از این اندیکاتور کاملاً رایگان بوده و برای این منظور نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نخواهید داشت.

معایب:

 • سیگنال های صادر شده از سوی اندیکاتور RSI معمولاً با تاخیر هایی همراه است.
 • در بازارهای با نوسانات بسیار زیاد ممکن است سیگنال‌های صادر شده از سوی این اندیکاتور اشتباه باشد.
 • سیگنال های صادر شده از اندیکاتور RSI در خلاف جهت خط روند اصلی نمودار با چالش ها و مشکلات بسیار زیادی روبرو است. از این رو توصیه می کنیم از این دسته از سیگنال‌های RSI در معاملات خود استفاده نکنید.

تنظیمات اندیکاتور RSI

تنظیمات این اندیکاتور نیز بایستی دقیقاً طبق شرایط پیش فرض لحاظ شده و تغییری در آن انجام ندهید. طول خط RSI بایستی روی عدد ۱۴ تنظیم شده و شرایط آن نیز Close در نظر گرفته شود.

دانلود اندیکاتور ارز دیجیتال RSI

شرایط دانلود اندیکاتور ارز دیجیتال RSI دقیقاً مشابه با اندیکاتور مکدی است. امکان دانلود این اندیکاتور از طریق سایت های مختلف وجود دارد اما در همه پلتفرم های ارائه کننده ابزارهای تحلیل تکنیکال می توانید بین اندیکاتور به صورت مستقیم و رایگان دسترسی داشته باشید.

دانلود RSI

اندیکاتور مووینگ اوریج

یکی دیگر از بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال مووینگ اوریج ها هستند. مووینگ اوریج به معنی میانگین متحرک است. به این معنا که این اندیکاتور در هر لحظه میانگینی از قیمت های ارز دیجیتال در بازه های زمانی مختلف را در اختیار کاربر قرار می دهد. برای مثال وقتی صحبت از مووینگ اوریج شماره ۱۰۰ می کنیم و نمودار قیمت ارز دیجیتال در بازه زمانی روزانه قرار داشته باشد، به این معنا است که این اندیکاتور در هر لحظه میانگین قیمت ۱۰۰ روز قبل را به شما نشان می دهد.

با تغییر شماره اندیکاتور مووینگ اوریج در واقع تعداد روزهایی که این اندیکاتور برای میانگین گیری سراغ آنها می‌رود تغییر خواهد کرد. با افزایش تعداد روز ها، خط رسم شده این اندیکاتور از خط قیمت فاصله بیشتری گرفته و با اختلاف بیشتری نسبت به آن نوسان می کند. با کوچکتر شدن شماره اندیکاتور نیز خط رسم شده بیشتر به قیمت نزدیک می شود. به طوری که اگر شماره اندیکاتور را روی یک قرار دهیم، خط اندیکاتور مووینگ اوریج باید بر روی خط قیمت مماس شود.

بهترین اندیکاتور برای تحلیل ارز دیجیتال

اگر به دنبال یک اندیکاتور سیگنال خرید و فروش بسیار قوی ارز دیجیتال هستید، مووینگ اوریج ها می توانند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد. استفاده از این اندیکاتور نیز به صورت گسترده در میان تحلیلگران و تریدرهای بازار رمز ارزها رواج دارد. همانطور که میدانید هرچقدر گستردگی استفاده از یک اندیکاتور بیشتر باشد قدرت آن نیز بیشتر خواهد شد.

هم چنین نمودار قیمت نیز عکس‌العمل بهتری نسبت به آن اندیکاتور خواهد داشت. دقیقاً به همین دلیل است که اندیکاتور های ناشناخته و آنهایی که بیشتر در معرض فروش قرار دارند، نسبت به این اندیکاتور ها ضعیف تر بوده و نتایج حاصل از آنها نیز ضعیف است.  در ادامه پرکاربردترین شماره‌های اندیکاتور مووینگ اوریج را با هم مرور می کنیم.

 • مووینگ اوریج ۱۰۰

مووینگ اوریج از جمله بهترین اندیکاتور برای ارز دیجیتال محسوب می شود.  در میان شماره های این اندیکاتور، مووینگ اوریج شماره ۱۰۰ بیشترین میزان کاربرد و استفاده را داراست. دقت داشته باشید که هر چقدر میزان استفاده از یک شماره مووینگ اوریج بیشتر باشد، قدرت و اعتبار آن در بازار نیز بیشتر خواهد شد. از این رو می توان مووینگ اوریج شماره ۱۰۰ را به عنوان قویترین مووینگ اوریج در نظر گرفت.

همچنین باید یادآوری کنیم که هرچقدر شماره یک مووینگ اوریج بزرگتر باشد، نتایج حاصل از آن برای بازه زمانی بیشتری قابل استفاده است. مووینگ اوریج هایی با شماره های پایین بیشتر برای نوسان گیری و تحلیل ساعتی و یا دقیقه ای ارزهای دیجیتال استفاده می شود.

 • مووینگ اوریج ۲۰۰

بهترین اندیکاتور در ارز دیجیتال زمانی برای ما بهترین خواهد بود که به درستی از آن استفاده کنیم. در غیر این صورت حتی بهترین اندیکاتور ها نیز نمی توانند کارایی لازم برای ما را فراهم آورند. به همین دلیل لازم است تا با شماره های معتبر اندیکاتور مووینگ اوریج آشنا شده و نحوه استفاده از آنها را در نمودار قیمت رمز ارز مورد نظر خود بدانید. دومین شماره معتبر این اندیکاتور، ۲۰۰ است.

 • مووینگ اوریج ۶۰

بعد از مووینگ اوریج  شماره ۱۰۰ و ۲۰۰، استفاده از مووینگ اوریج شماره ۶۰ رواج بیشتری نسبت به سایر شماره های این اندیکاتور دارا است. مووینگ اوریج شماره ۶۰، در واقع امکان تحلیل نمودار قیمت ارز دیجیتال را برای میان مدت برای کاربران فراهم می آورد.

 • مووینگ اوریج ۳۰

مووینگ اوریج  شماره ۳۰ یکی دیگر از مووینگ اوریج های پرکاربرد در بازار ارز های دیجیتال محسوب می‌شود. از این مووینگ اوریج نیز می‌توان برای تحلیل کوتاه مدت بازار استفاده کرد.

 • مووینگ اوریج ۹

مووینگ اوریج ۹ در واقع برای تحلیل و ارزیابی شرایط قیمت ارز دیجیتال در بازه زمانی کوتاه مدت استفاده می شود. لقب بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری ساعتی ارز دیجیتال را می توان به این شماره از مووینگ اوریج ها داد. همچنین بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری دقیقه ای نیز مربوط به همین شماره از این اندیکاتور می باشد.

کاربردها:

 • برای تشخیص روند قیمت ارز دیجیتال از اندیکاتور مووینگ اوریج استفاده کرد.
 • مووینگ اوریج ها امکان استفاده به عنوان مقاومت و حمایت را نیز در نمودار قیمت دارا هستند.
 • بسیاری دیگر از اندیکاتور های ارز دیجیتال با استفاده از مووینگ اوریج ها ساخته می شوند. برای مثال خود اندیکاتور مکدی از چند مووینگ اوریج ساخته شده است.
 • برای تعیین نقاط برگشت قیمت چه در روند های صعودی و چه در روندهای نزولی می‌توان از این اندیکاتور استفاده کرد.
 • برای تعیین اهداف قیمتی یک رمز ارز نیز  می توان از مووینگ اوریج ها استفاده نمود.
 • برخورد اندیکاتور مووینگ اوریج به نمودار قیمت از پایین به بالا به معنی صعودی شدن روند قیمت است.
 • برخورد  اندیکاتور مووینگ اوریج بالا به پایین به نمودار قیمت به معنی نزولی شدن روند قیمت رمز ارز مورد نظر شما است.
 • با ترکیب چند مووینگ اوریج می توان یک استراتژی معاملاتی بسیار قوی در بازار رمز ارزها ایجاد کرد.

مزیت ها:

 • کاربردهای بسیار زیادی داشته و تحلیلگران بسیار زیادی از این اندیکاتور برای پیشبرد اهداف خود در بازار استفاده می نمایند.
 • واکنش هر یک از رمز ارزها به اندیکاتور مووینگ اوریج قابل توجه بوده و کاربران می‌توانند روی سیگنالهای صادر شده از سوی این اندیکاتور حساب کنند.
 • با توجه به تنوع بالا به راحتی می توان از آنها برای سیگنال خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده نمود.
 • دسترسی به این اندیکاتور نیز کاملاً رایگان بوده و شما در تمام پلت‌فرم‌های عرضه‌کننده خدمات تحلیل تکنیکال می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

معایب:

 • بستگی به شماره اندیکاتور مووینگ اوریجی که از آن استفاده می کنید، نتایج حاصل از آن می تواند با تاخیر های قابل توجهی همراه باشد. برای مثال در برخی از مواقع وقتی مووینگ اوریج  شماره ۱۰۰ به تازگی سیگنال صعودی شدن بازار را صادر می نماید، ممکن است روند صعودی قیمت رو به پایان باشد.
 • ارائه سیگنال های اشتباه مخصوصاً در بازارهای با نوسان بسیار زیاد را نیز می‌توان یکی دیگر از معایب این اندیکاتور دانست.

تنظیمات اندیکاتور مووینگ اوریج

این اندیکاتور فرایند پیچیده‌ای در بخش تنظیمات ندارد. برای این منظور تنها کافی است ابتدا طول مورد نظر از اندیکاتور خود یا در واقع شماره آن را تعیین کنید. در قدم بعدی بایستی نوع اندیکاتور را نیز تعیین نمایید. مووینگ اوریج  در دو نوع مووینگ اوریج ساده و نمایی وجود دارد. مووینگ اوریج ساده با مخفف SMA و مووینگ اوریج نمایی با مخفف EMA قابل مشاهده است.

همچنین بایستی قیمت اصلی موثر برای محاسبه میانگین مورد نظر را نیز در بخش تنظیمات تعیین کنید. به صورت پیش فرض این قسمت بر روی گزینه Close  قرار گرفته است. به جز این گزینه، گزینه پر کاربرد و رایج دیگر مورد استفاده برای این قسمت hlc3 است که بیشتر برای مووینگ اوریج  نمایی مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت مووینگ اوریج SMA  یا همان ساده با مووینگ اوریج نمایی یا EMA در نحوه فرمولاسیون اندازه‌گیری میانگین است. در مووینگ اوریج ساده  روش محاسبه میانگین بسیار ساده بوده و از جمع تمام داده‌ها و تقسیم آنها بر تعداد به دست می آید. اما در مووینگ اوریج نمایی داده‌هایی که به زمان فعلی نزدیک تر هستند، وزن بیشتری داشته و در نتیجه میانگین نهایی به قیمت فعلی ارز دیجیتال مورد نظر شما نزدیک تر خواهد بود.

دانلود اندیکاتور ارز دیجیتال مووینگ اوریج

دقیقاً مانند اندیکاتورهای مکدی و RSI استفاده از این اندیکاتور نیز کاملاً رایگان بوده و نیازی به پرداخت هزینه برای در اختیار داشتن آن نخواهید داشت.

دانلود Moving Average

اندیکاتور باند بولینگر

یکی دیگر از بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال که می توان از آن نیز به صورت رایگان و برای تحلیل هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت استفاده کرد، باند بولینگر می باشد. اگر به دنبال استفاده از یک اندیکاتور سیگنال خرید و فروش بسیار قوی ارز دیجیتال هستید، اندیکاتور باند بولینگر می‌تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد.

هرچند برای محاسبه و درج این اندیکاتور از فرمولهای پیچیده آمار و احتمال استفاده می شود، اما با این حال نحوه استفاده از آن بسیار ساده بوده و هر کاربری در هر سطح دانش می تواند به راحتی از این اندیکاتور برای تحلیل ارز دیجیتال استفاده نماید. بسیاری از تریدرهای تازه کار که هنوز به روش ها و تکنیک های مختلف مورد استفاده در تحلیل تکنیکال تسلط ندارند، برای شروع از این اندیکاتور برای تحلیل نمودار ها استفاده می کنند.

بهترین اندیکاتور برای سیگنال دهی ارز دیجیتال

اندیکاتور باند بولینگر از سه جزء مختلف تشکیل شده است. یک منحنی به عنوان منحنی میانی در این اندیکاتور ترسیم می‌شود. این منحنی میانی یکی از انواع مووینگ اوریج ها است که امکان تعیین بازه زمانی و پریود آن در دست کاربر خواهد بود. جدایی از این منحنی میانی، دو باند در دو طرف این منحنی با فاصله مساوی از آن قرار می گیرند. تعیین مقدار فاصله دو باند کناری از منحنی میانی نیز در بخش تنظیمات این اندیکاتور در دسترس کاربر قرار دارد.

تعیین پریود زمانی منحنی میانی دقیقاً مشابه با تنظیمات مووینگ اوریج ها است.  برای تعیین فاصله باندهای کناری از باند میانی، از اصطلاحی به عنوان Deviation  استفاده می شود. شود هر چقدر در این دویشن بیشتر در نظر گرفته شود، فاصله باند های کناری از باند میانی نیز بیشتر خواهد شد. به صورت معمول و پیش فرض مقدار فاصله باند های کناری از بند میانی، ۲ درج شده است.  البته برخی از کاربران برای بهینه کردن سیگنال های ارائه شده از اندیکاتور باند بولینگر، مقدار Deviation را  روی عدد ۳ و حتی ۴ قرار می‌دهد.

کاربردها:

 • از اندیکاتور باند بولینگر می توان برای تعیین این جهت روند نمودار قیمت استفاده نمود.
 • برای تعیین اهداف کوتاه مدت قیمت نیز استفاده از این اندیکاتور کاربرد دارد.
 • اگر قیمت به یکی از باندهای کناری این اندیکاتور برخورد داشته باشد، تحلیلگر به صورت پیش فرض  بر این عقیده خواهد بود که قیمت در جهت برخورد با باند کناری دیگر حرکت خواهد کرد.
 • به محض خارج شدن قیمت از هر یک از باندهای کناری، این احتمال می‌رود که خیلی سریع شاهد برگشت قیمت به داخل باندهای بولینگر باشیم. با در نظر گرفتن مقدار Deviation بالاتر  این احتمال بیشتر نیز خواهد شد. برای مثال در  Deviation 3 احتمال برگشت قیمت به داخل باندهای بولینگر بیش از ۹۸ درصد است. این مهم با استفاده از فرمول های احتمالات و توزیع نرمال به دست می آید.
 • همچنین هر یک از باند های کناری و باند میانی بولینگر می توانند در نقش یک مقاومت و یا حمایت عمل کنند.
 • با ترکیب این اندیکاتور با سایر اندیکاتور ها می توان یک استراتژی قدرتمند ایجاد کرد.
 • اندیکاتور باند بولینگر به تنهایی نیز می تواند یک استراتژی برای معامله در بازار رمز ارزها باشد.
 • دقیقاً مشابه با اندیکاتور RSI این اندیکاتور نیز به ماشین سیگنال دهی معروف بوده و می‌توان از آن برای سیگنال های دقیقه‌ ای و ساعتی در بازار ارز دیجیتال استفاده نمود.

مزایا:

 • استفاده از این اندیکاتور بسیار ساده است و نیاز به تأمل خاصی ندارد.
 • دسترسی به این اندیکاتور برای کاربران کاملاً رایگان بوده و نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای برای استفاده از آن نخواهید داشت.
 • هم در کوتاه‌ مدت و هم در بلند مدت به راحتی می‌توان از این اندیکاتور استفاده کرد. بهترین بازه زمانی مورد استفاده از این اندیکاتور، تایم فریم  یک ساعته و چهار ساعته است.
 • یکی از بهترین اندیکاتور ها برای نوسان گیری از ارزهای دیجیتال اندیکاتور باند بولینگر می باشد.

معایب:

 • در بازارهای نوسانی استفاده از این اندیکاتور می‌تواند سیگنال های اشتباه زیادی را برای کاربر به دنبال داشته باشد.
 • لازم است برای استفاده بهینه از اندیکاتور باند بولینگر، حتماً آن را با یک ابزار برای تعیین تریگر ورود ترکیب کنید.
 • دانلود اندیکاتور ارز دیجیتال باند بولینگر
 • با توجه به اینکه دسترسی به این اندیکاتور نیز برای کاربران کاملاً رایگان است از این رو نیازی به دانلود آن نخواهید داشت. البته امکان دانلود اندیکاتور ارز دیجیتال باند بولینگر به راحتی در سایت های معتبر در دسترس شما قرار دارد.

دانلود Bollinger Band

اندیکاتور ایچی موکو

در معرفی بهترین اندیکاتور برای ارز دیجیتال لازم است تا اندیکاتور ایچیموکو را نیز به شما معرفی کنیم. همانطور که از اسم این اندیکاتور پیدا است، در ژاپن توسعه پیدا کرده و البته سپس در سایر کشورها بسط داده شده است.  برای در اختیار داشتن یک اندیکاتور سیگنال خرید و فروش بسیار قوی ارز دیجیتال می توانید روی ایچیموکو حساب ویژه‌ای داشته باشید. با توجه به اینکه با درج این اندیکاتور بر روی نمودار قیمت، پیچیدگی نمودار برای شما بیشتر خواهد شد، بنابراین خیلی ساده به اصلی ترین کاربرد این اندیکاتور می پردازیم تا خیلی در زمان استفاده از آن سردرگم نشوید.

با درج این اندیکاتور بر روی نمودار قیمت، جدایی از تمام منحنی هایی که مشاهده می کنید، یک ابر نیز در جلوی چشمان شما خواهد بود که به ابر ایچیموکو معروف است. این امر در طول روند قیمت دائماً در حال تغییر ضخامت خود است. ابر ایچیموکو در واقع خاصیت حمایت و مقاومتی دارد. به این معنا که در صورت برخورد قیمت به این ابر بایستی منتظر تغییر روند آن باشید.

بهترین اندیکاتور برای سیگنال دهی ارز دیجیتال

نکته استفاده از اندیکاتور ابر ایچیموکو در این است که وقتی قیمت به بخش هایی از ابر با ضخامت بسیار زیاد برخورد می‌کند، معمولاً برگشت قیمت احتمال بیشتری خواهد داشت. در صورتی که قیمت تمام ضخامت ابر را پیموده و از آن عبور نمایند، می توان بر این عقیده بود که روند قیمت به صورت کامل عوض شده است.

کاربردها و شرایط استفاده دیگری نیز برای اندیکاتور ابر ایچیموکو تعریف می شود که توصیه می‌کنیم سراغ آنها نروید. زیرا این دسته از کاربردها اولاً بسیار پیچیده بوده و ممکن است ذهن شما را کاملاً منحرف نماید. که این امر باعث سردرگمی و تحلیل‌های اشتباه کاربر خواهد شد. ثانیاً استفاده از این اندیکاتور در حال حاضر کاربرد خیلی زیادی نداشته و از این رو تکیه کردن روی سیگنال های آن می تواند اشتباهات زیادی در معاملات شما به دنبال داشته باشد.

دانلود Ichimoku

اندیکاتور سیگنال دهی ارز دیجیتال

بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال را با هم مرور کردیم. حالا شما می توانید برای حضور در این بازار و تحلیل رمز ارزهای مختلف سراغ بهترین اندیکاتورها بروید. با توجه به اهمیت بسیار بالایی که سرمایه گذاری در رمز ارزها دارد، عدم دقت به این انتخاب ها چالش های شما را چند برابر بیشتر خواهد نمود.

یکی از کاربردهای اصلی اندیکاتور های ارز دیجیتال استفاده از آنها برای سیگنال دهی است. بهترین اندیکاتور سیگنال دهی ارز دیجیتال موارد زیر هستند:

 • اندیکاتور باند بولینگر
 • اندیکاتور RSI
 • اندیکاتور مکدی
 • اندیکاتور مووینگ اوریج

بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری ارز دیجیتال

برای داشتن بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری ساعتی ارز دیجیتال باید سراغ اندیکاتورهایی بروید که در کوتاه مدت کارایی زیادی دارند. هم چنین برای داشتن بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری دقیقه ای نیز باید سراغ مواردی بروید که امکان استفاده از آنها در تایم فریم ها و بازه های زمانی کوتاه تر وجود دارد.

بهترین اندیکاتور برای خرید و فروش ارز دیجیتال

البته در تیم فنی کانون بورس خیلی استفاده از اندیکاتور ها را برای نوسان گیری و ترید در کوتاه مدت در بازار ارز های دیجیتال توصیه نمی کنیم. در درجه اول باید بدانید که چنین فرایندی نیاز به تجربه و تخصص بسیار بالایی خواهد داشت. از این رو تنها افراد حرفه‌ای و با سابقه بسیار طولانی می توانند از این روش سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها استفاده نمایند. در غیر این صورت ممکن است شما سرمایه‌های خود را به خطر انداخته و وارد یک بازی پر از ضرر و زیان شوید.

حتی بسیاری از افراد حرفه‌ای و کارکشته در بازار رمز ارزها نیز این روش سرمایه گذاری استفاده نکرده و ترجیح می دهند تا تحلیل های خود را برای طولانی مدت انجام دهند. با توجه به اینکه اندیکاتور ها معمولاً در ارائه سیگنال های خود با تأخیرهای همراه هستند، استفاده از آنها برای نوسان گیری می تواند چالش های بسیار زیادی برای شما به دنبال داشته باشد. با این حال بهترین اندیکاتور ها برای نوسان گیری ارز دیجیتال موارد زیر می باشند:

 • اندیکاتور باند بولینگر
 • اندیکاتور RSI

بهترین اندیکاتور برای تحلیل ارز دیجیتال

بهترین اندیکاتور در ارز دیجیتال باید بر اساس شرایط و نیاز کاربر و تریدر تعیین شود. اینکه فقط به بهانه یک تحلیل ده‌ها اندیکاتور را بر روی نمودار قرار دهیم، چیزی جز سردرگمی نصیب ما نخواهد شد. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم تا بهترین و پرکاربردترین اندیکاتور های مورد استفاده برای تأمین ارز دیجیتال را به شما معرفی کنیم.

در نظر داشته باشید که حتی با استفاده از یک اندیکاتور با تسلط بالا بسیار بهتر از قرار دادن چند اندیکاتور بر روی نمودار و سردرگم شدن است. از این رو توصیه می کنیم از میان اندیکاتور هایی که معرفی کردیم، بهترین را انتخاب کرده و متناسب با شرایط تحلیل از آن استفاده کنید. به مرور با تسلط بر اندیکاتور مورد استفاده و همچنین مشاهده بازخوردهای آن می توانید از سایر اندیکاتور ها نیز استفاده کنید.

هر کدام از بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال ممکن است در شرایط خاصی عکس العمل های متفاوتی داشته باشند. داشتن تجربه در کار با اندیکاتور ها می تواند بهترین  شرایط برای تریدر به دنبال داشته باشد. عدم دقت به این موضوع به جای این که مزیت‌های این اندیکاتور ها را به تحلیل شما اضافه کند، شما را از شرایط آرمانی  دور خواهد کرد.

بهترین اندیکاتور تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

اگر به دنبال بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال برای تحلیل تکنیکال هستید، مهمترین آنها را با شما در میان گذاشتیم. تحلیل تکنیکال روش ها و سبک های بسیار مختلفی دارد که هر کدام از این روشها نیاز به ابزارهای خاص خود دارد. بسته به اینکه از کدام سبک تحلیل برای تحلیل رمز ارزها استفاده می کنید می توانید انواع اندیکاتور های معرفی شده در این مقاله را به کار بگیرید.

بهترین اندیکاتور برای خرید و فروش ارز دیجیتال

در حال حاضر رایج ترین اندیکاتور های ارز دیجیتال که توسط بهترین تحلیلگران مورد استفاده قرار گرفته و کاربرد بسیار زیادی دارند، سه اندیکاتور مکدی، RSI و مووینگ اوریج ها می باشند. هر یک از این اندیکاتور ها را می توانید برای پیشبرد اهداف خاصی در نمودار رمز ارز مورد نظر خود به کار بگیرید.

البته شایان ذکر است که در کنار اندیکاتورهایی که برای ارزهای دیجیتال معرفی کردیم، شما می توانید از برخی از ابزارهای بسیار مدرن و حرفه‌ای نیز برای تحلیل نمودار این رمز ارزها استفاده کنید. ابزارهایی مانند فیبوناچی، چنگال اندروز و موج شماری الیوت از جمله ابزارهایی هستند که بیشترین کاربرد را برای تحلیل نمودار ارزهای دیجیتال دارا هستند.

بهترین اندیکاتور تشخیص روند ارز دیجیتال

یکی از اصلی‌ترین کاربردهای بهترین اندیکاتور در ارز دیجیتال استفاده از آنها برای تشخیص روند است. تحلیلگری که بتواند روند حرکت یک رمز ارز را تشخیص دهد، به راحتی امکان سرمایه گذاری برای خود را فراهم خواهد کرد. اما واقعیت این است که شرایط به این سادگی‌ها نیز نبوده و کاربران بایستی موارد مختلفی را برای تشخیص روند ارز دیجیتال در نظر بگیرند. برای مثال ممکن است در آن واحد روند حرکت قیمت یک رمز ارز در تایم فریم کوتاه مدت یک ساعته و چهار ساعته نزولی باشد اما در همان زمان در تایم های بلند مدت، شاهد افزایش قیمت آن را ارز باشیم. به همین دلیل حتی شرایط استفاده از این اندیکاتور ها نیز می تواند در قدرت تشخیص آنها تاثیر داشته باشد.

برای تشخیص روند ارز دیجیتال با استفاده از اندیکاتور ها می توانید طبق شرایط زیر عمل کنید:

 • در صورتی که هیستوگرام مکدی در بالای خط افقی آن قرار گرفته باشد به این معناست که روند نمودار شما صعودی است. البته یک نکته کاربردی در استفاده از این اندیکاتور برای تشخیص خط روند، مراجعه به یک تایم فریم بالاتر است. برای مثال در صورتی که در تایم فریم هفتگی، مکدی نشان دهنده صعودی بودن نمودار باشد، می توانید نسبت به صعودی باقی ماندن آن در تایم فریم روزانه اطمینان بیشتری داشته باشید.
 • همچنین در صورتی که خط RSI در بالای محدوده ۵۰ درصد قرار گرفته و انتهای این خط نیز به سمت بالا کشیده شده باشد، می توانید حکم به صعودی بودن نمودار قیمت ارز دیجیتال مورد نظر خود بدهید.
 • همچنین از اندیکاتور مووینگ اوریج نیز می توانید  برای تشخیص روند قیمت یک ارز دیجیتال استفاده کنید.

درباره اندیکاتورهای ارز دیجیتال باید بدانیدبهترین اندیکاتور برای سیگنال 1 ساعته ارز دیجیتال

اطلاعات کامل و دقیقی درباره بهترین اندیکاتور برای ارز دیجیتال با شما در میان گذاشتیم و بهترین های آنها را نیز به شما معرفی کردیم. در این بخش از مقاله سعی داریم که برخی از اطلاعات بسیار رایج و مهم درباره این اندیکاتور ها را با شما در میان بگذاریم. متأسفانه عدم داشتن اطلاعات کافی باعث شده تا بسیاری از کاربران سرمایه های خود را در مسیرهای بسیار بدی مانند خرید اندیکاتور ارز دیجیتال هدر دهند. از این رو تصمیم گرفتیم تا در انتهای این مقاله نکات بسیار مهم مربوط به استفاده از اندیکاتور ها را با شما در میان بگذاریم.

اندیکاتورها که بیشتر در تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار می‌گیرند، معمولاً بعد از تجربه بسیار زیاد افراد توسعه دهنده آنها ساخته شده و هزاران بار در گذشته بازار مورد آزمایش قرار گرفته‌اند. در صورتی که از اندیکاتوری استفاده می کنید که قبلاً در گذشته بازار مورد آزمایش قرار نگرفته، بهتر است از استفاده از آن خودداری کرده و سراغ اندیکاتور های رایج بروید.

خرید اندیکاتور ارز دیجیتال

یکی از مهمترین چالش‌هایی که باید در مقاله معرفی بهترین اندیکاتور برای ارز دیجیتال  به آن بپردازیم، خرید اندیکاتورها است. خرید اندیکاتور ارز دیجیتال از سوی کاربران بیشتر به بهانه دست‌یابی به یک‌یک روش بسیار عالی برای کسب سود های آنچنانی انجام می پذیرد. اما کاربران در حال حاضر باید بدانند که به هیچ وجه هیچ اندیکاتوری به جز مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم، نمی تواند شرایط مطلوبی برای تحلیل ارز دیجیتال برای کاربران به دنبال داشته باشد. ساخت اندیکاتور ها مخصوص اندیکاتورهایی که پولی بوده و نیاز به خرید آنها دارید، چیزی جز روشی برای پولدار کردن توسعه دهندگان این اندیکاتور ها نیستند.

پر واضح است که اگر هر یک از این اندیکاتور های که در اینترنت برای فروش قرار داده شده‌اند کارایی لازم را داشتند، خود توسعه دهندگان این اندیکاتور ها از آنها برای پیشبرد اهداف خود در بازار رمز ارزها استفاده می نمودند. از این رو بایستی به شما یادآوری کنیم که نباید فریب چنین افرادی را بخورید. هیچ اندیکاتور فروشی در اینترنت وجود ندارد که برای معجزه کردن در بازار ارز های دیجیتال بتوان از آن استفاده کرد. حتی اندیکاتور های پولی ممکن است به دلیل عدم استفاده زیاد توسط بسیاری از کاربران، از نظر کیفیت در سطح بسیار پایین بوده و اشتباهات بسیار زیادی هم داشته باشند.

تحت هیچ شرایطی سرمایه‌های گرانقدر خود را با سیگنال های چنین اندیکاتور های به خطر نیندازید. همچنین اگر از روش نوسان گیری برای سرمایه گذاری در بازار ارز های دیجیتال استفاده می کنید، حتماً و حتماً سعی کنید از روشهای اصولی تکنیکالی برای تحلیل رمز ارزها استفاده نموده و سراغ این دسته از اندیکاتورها نروید.

بهترین اندیکاتور ارز دیجیتال کدام است؟

به تشریح کامل بهترین اندیکاتور های ارز دیجیتال پرداختیم و نکات لازم برای معامله گری با آن ها را نیز با شما در میان گذاشتیم. اما ممکن است این سوال در ذهن شما به وجود آید که بهترین اندیکاتور ارز دیجیتال کدام است و سیگنال های صادر شده از کدام اندیکاتور می تواند کیفیت مناسب تری را برای شما در بازار رقم بزند؟ اول باید اشاره کنیم که استفاده خیلی زیاد از اندیکاتور ها ممکن است باعث بروز چالش های بسیار زیادی در انجام معاملات شما شود. نداشتن دقت لازم در بسیاری از شرایط حاکم بر بازار باعث می‌شود تا اندیکاتورها سیگنال های اشتباه زیادی را صادر کنند. به همین دلیل است که شما تنها بایستی برای تایید پوزیشن ها و انجام بهینه‌تر معاملات از اندیکاتور های مختلف استفاده کنید.

همچنین لازم به یادآوری است که استفاده همزمان از چند اندیکاتور برتری که به معرفی آنها پرداختیم، می تواند شرایط خوبی در انجام معاملات برای شما به وجود آورد. به خصوص در بازار فیوچرز ارز دیجیتال که معاملات در بازه های زمانی کوتاه مدت انجام میپذیرد، استفاده از اندیکاتور های مختلف با قدرت های مختلف باعث می شود تا شما دست روی معاملات بهینه‌تر بگذارید و خود را از ضرر های این بازار دور نگه دارید.

درصد موفقیت استراتژی های اندیکاتور RSI در ارز دیجیتال

یکی از رایج ترین اندیکاتورها در بازار ارز دیجیتال که به معرفی آن پرداختیم، اندیکاتور آر اس آی است. این اندیکاتور سابقه بسیار طولانی در تحلیل تکنیکال بازارهای مالی داشته و در بازار ارز دیجیتال نیز شرایط خوبی را برای معامله گران ایجاد کرده است. لازم به توضیح است که اگر شما از نکات گفته شده در مقاله آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال برای استفاده از این اندیکاتور استفاده کنید، می توانید به میزان قابل توجهی سیگنال های اشتباه آن را فیلتر کنید.

در حال حاضر بسیاری از کاربران و معامله گران در حال استفاده از این اندیکاتور در انجام معاملات خود در بازار ارز دیجیتال هستند؛ اما به دلیل نداشتن آگاهی های لازم نسبت به نحوه استفاده بهینه از آن نمی توانند شرایط خوبی را برای خود رقم بزنند. دقت داشته باشید که سیگنال های صادر شده توسط این اندیکاتور در جهت روند نمودار قیمت می تواند سیگنال های بسیار خوبی باشند، اما در جهت معکوس روند فعلی قیمت ممکن است سیگنال های اشتباه زیادی را از این اندیکاتور مشاهده کنید.

درصد موفقیت استراتژی های اندیکاتور مکدی در ارز دیجیتال

اندیکاتور مکدی نیز کاربرد بسیار زیادی در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و بهینه کردن استراتژی های معاملاتی در این بازار دارد و شما می توانید با استفاده از این اندیکاتور سیگنال های قدرتمندی را دریافت کنید. با توجه به اینکه اندیکاتور مکدی نیز در صورت مکرر توسط معامله‌گران استفاده می شود لازم دانستیم تا نکاتی را درباره این اندیکاتور با شما در میان بگذاریم.

دقت داشته باشید که استفاده از اندیکاتور مکدی بهتر است در راستای روند فعلی قیمت صورت پذیرد. به این معنا که شما بایستی ابتدا به دنبال بررسی شرایط و روند فعلی قیمت باشید و سپس تنها از سیگنال هایی از این اندیکاتور استفاده کنید که جهت آنها با جهت قیمت مشابه هستند. در چنین شرایطی سیگنال‌ های صادر شده از سوی اندیکاتور مکدی بهینه تر شده و شما می توانید با اطمینان بیشتری از آنها استفاده کنید.

به صورت کلی اما باید یادآور شویم که استفاده از اندیکاتور ها حتی با رعایت نکات بالا به هیچ وجه نمی تواند سیگنال های کاملاً مطمئن و تضمین شده برای شما در بازار ارز دیجیتال رقم بزند. وقتی شما در حال استفاده از اندیکاتور برای پیش بینی و تحلیل قیمت ارز دیجیتال مورد نظر خود هستید عملاً با یک تاخیر زمانی نسبت به تغییرات قیمت در حال این تحلیل هستید. زیرا واکنش اندیکاتور ها به رفتار قیمت معمولاً با یک تاخیر زمانی همراه است و همین موضوع باعث می‌شود تا اطمینان صد درصد آنها با چالش های زیادی روبرو گردد.

معامله گری با بهترین اندیکاتور ارز دیجیتال

واقعیت این است که معامله‌گری با بهترین اندیکاتور ارز دیجیتال به هیچ وجه توصیه ما برای سرمایه‌ گذاری در این بازار و ترید در بازار فیوچرز ارز دیجیتال نیست. شاید در نگاه اول اندیکاتورها شرایط خوبی برای معامله‌گری در بازار برای شما فراهم آورند اما بررسی شرایط آنها در معاملات نشان می‌دهد که اندیکاتورها معمولاً با تاخیر بسیار زیادی در ارائه سیگنال روبرو هستند و همین موضوع باعث شده تا معامله‌گری با آنها با چالش‌های بسیار زیادی روبرو باشد.

وقتی شما از اندیکاتورها برای معامله‌گری در بازار استفاده می‌کنید در حقیقت چند قدم عقب‌تر از رفتار معامله‌گران بزرگ و نهنگ ارز دیجیتال هستید و همین موضوع ممکن است تبدیل به یک چالش بسیار بزرگ برای معاملات شما شود. در حال حاضر بهترین روش معامله‌گری در بازار ارز دیجیتال استفاده از بهترین سبک‌ های پرایس اکشن است. اگر شما به انواع روش‌های تحلیل تکنیکال تسلط داشته باشید و از سبک‌های پرایس اکشن برای انجام معاملات خود در بازار کریپتوکارنسی استفاده کنید این فرصت را خواهید داشت که دقیقاً در نقاطی که نهنگ‌ها در حال خرید و فروش هستند مطابق با نوع رفتار آنها معاملات خود را بچینید.

بهترین اندیکاتور برای سیگنال 1 ساعته ارز دیجیتال

جمع بندی از بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال

 • به معرفی بهترین اندیکاتور برای تحلیل ارز دیجیتال پرداختیم.
 • همچنین بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری ارز دیجیتال را نیز به شما معرفی کردیم.
 • بهترین اندیکاتور سیگنال دهی ارز دیجیتال یعنی RSI و باند بولینگر را معرفی نمودیم.
 • اندیکاتور سیگنال خرید و فروش بسیار قوی ارز دیجیتال یعنی مووینگ اوریج ها را نیز بررسی کردیم.
 • بهترین اندیکاتور تشخیص روند ارز دیجیتال را همراه با نکات آموزشی و طرز استفاده از آنها معرفی نمودیم.
 • بهترین اندیکاتور تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال را نیز ارزیابی نموده و معرفی کردیم.

اما در انتهای مقاله لازم است و یک نکته بسیار مهم برای استفاده از این اندیکاتور ها را به شما بیان کنیم. در نظر داشته باشید که استفاده از اندیکاتور ها بدون داشتن سواد و دانش تکنیکالی لازم عملاً امری کاملاً اشتباه است.

تمام اندیکاتور ها که در بازار رمز ارز ها مورد استفاده قرار می گیرد، بر اساس روابط و سبک های مختلف تحلیل تکنیکال به وجود آمده و استفاده از آنها باید در راستای تحلیل تکنیکال باشد. از این رو در انتها باید به شما یادآوری کنیم که بهتر است به جای استفاده صحیح از یک اندیکاتور ارز دیجیتال، سراغ آموزش تحلیل تکنیکال این رمز ارزها رفته و با شرکت در دوره ارز دیجیتال روش های اصولی و حرفه‌ای تحلیل رمز ارزها را فرا بگیرید. همچنین اگر فرصت کافی برای شرکت در دوره حضوری را ندارید، می توانید با خرید آموزش غیرحضوری ارز دیجیتال این نکات را در اختیار داشته باشید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

6 پاسخ

 1. خیلی خیلی تشکر می کنم
  بابت برنامه‌ای که گفتی
  خیلی آموزنده و خوبی بو د
  با سپاس فراوان

 2. با درود
  باتشکر مطالب شما دراین سایت بجهت آشنایی با تریدرینگ رمز. ارزهاست ولی از خیلی از برنامه ها ودروس یوتیوپی کاملتر وکلاسه شده تراست دیگه چه رسد به اینکه درکلاس درس حاضر باشی وفیس درفیس اساتید به آموزش بپردازی.متاسفانه ما امکان شرکت نداریم .ولی شاید میشد به پکیج باارزنتر کردن آن دسترسی داشت .هرچند مطالب حتما بسیار ارزشمندتراز این قیمت هست ولی چکنیم که برای رسیدن به هر هدفی برای یک ایرانی ساکن کشور مشکلات عدیده ای همراه هست.ما با داشتن ثروتهای خدادادی وجامعه هشتادمیلیونی بایستی میتوانستیم آموزش وبهداشت وزندگی اولیه یک انسان قرن ۲۱رادرکشور برای همه فرزندان ایران فراهم ومجانی وحتی اجباری میکردیم.تا از میوه پربارش همه ما استفاده کنیم.حیف که آرزویی بیش نیست

  1. درورد بر شما. لطفا در ساعات اداری با شماره های سایت تماس بگیرن و مشاوره بگیرین. احتمالا راه حلی برای مشکل شما خواهند داشت. می تونین به صورت حضوری نیز از خدمات مشاوره استفاده کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: