لوگو کانون بورس

 آلت کوین چیست (Altcoin) + معرفی بهترین آلتکوین ها

انواع آلتکوین
شما در حال مطالعه مقاله ۴ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

آلت کوین چیست و چرا باید درباره آن بدانیم؟ همه شما احتمالاً تاکنون با عنوان آلت کوین یا آلتکوین در بازار برخوردها ید. موضوع آلتکوین ها یکی از مهم‌ترین موضوعات در آموزش رایگان ارز دیجیتال است. آلت کوین ها بخش اعظمی از سبدهای سرمایه گذاری کاربران را به خود اختصاص داده‌اند. از این رو لازم است تا تمام نکات مربوط به آنها را بدانید. در این مقاله سعی کرده‌ایم تا برای همیشه چالش های مربوط به Altcoin ها را برای شما رفع کنیم. با ما همراه باشید.

” جملات کلیدی مقاله:

 • تمام ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین به عنوان آلت کوین شناخته می شوند.
 • اتریوم و بایننس کوین هر کدام به ترتیب با ۲۰ و ۴ درصد از کل ارزش بازار کریپتوکارنسی ها معتبرترین و بهترین آلتکوین های بازار هستند.
 • تا اواخر سال ۲۰۲۱ میلادی بیش از ۱۴۰۰۰ آلتکوین در بازار کریپتوکارنسی ها به ثبت رسیده است.
 • برخی از آلت کوین ها بر پایه استخراج بنا شده و سایرین هم در دسته های مختلفی اعم از استیبل کوین ها، توکن های امنیتی و توکن های کاربردی قرار گرفته‌اند.
 • با توجه به پیشرفت‌های حاصل شده در بخش فناوری رمز ارزها، ممکن است در آینده تنها ارزهای دیجیتال مبتنی بر استخراج به عنوان آلتکوین شناخته شده و بقیه از رده خارج شوند.
 • سولانا بعد از اتریوم و بایننس کوین در حال حاضر پیشرفته ترین و بهترین آلتکوین محسوب می‌شود که پیشرفت چشم گیری در فناوری رمز ارزها ایجاد نموده است. “
راهنمای مطالعه نمایش

آلت کوین چیست

آلت کوین چیست و به چه ارزهایی اطلاق می‌شود؟ در حقیقت به تمام ارزهای دیجیتالی که بعد از بیت کوین توسعه پیدا کرده و وارد بازار کریپتوکارنسی ها شده‌اند، با اصلاح آلتکوین شناخته می شوند. فرقی نمی‌کند که شما درباره چه کدام یک از ارزهای دیجیتال، توکن ها، کوین ها، میم کوین ها، شت کوین ها و حتی توکن ها تازه متولد شده صحبت می‌کنید. وقتی عنوان آن بیت کوین (BTCUSD) نباشد، شما در حال صحبت درباره یک آلتکوین خواهید بود. این دسته از ارزهای دیجیتال این روزها سر و صدای زیادی به راه انداخته‌اند و خیلی از آنها احتمالاً باید برای گوش شما آشنا باشند.

اینکه چرا به ارزهای دیجیتال توسعه پیدا کرده بعد از بیت کوین این عنوان را داده‌اند، دلایل زیادی دارد. به عنوان بهترین دلیل باید به ارزش و اعتبار خود بیت کوین اشاره کنیم. در همین لحظه که در حال نگارش این مقاله در آخرین روزهای سال ۲۰۲۱ هستیم، حدود ۴۰ درصد از کل بازار رمز ارزها متعلق به بیت کوین است. از این رو باید برای آن ارزش خاصی قائل بود. همین دلیل به اندازه‌ای کافی است که بتوان بیت کوین را به عنوان یک دسته جداگانه و سایر رمز ارزها را در یک دسته به عنوان آلت کوین ها ارزیابی نمود.

از دیگر دلایل این موضوع نیز می‌توان به نقش تعیین کننده بیت کوین در روند کلی بازار کریپتوها اشاره کرد. جایی که تغییرات بیت کوین در هر جهت می‌تواند تمام بازار را به دنبال خود بکشاند. اگر حتی چند روز بازار رمز ارزها را دنبال کرده باشید، با این واقعیت به خوبی آشنا هستید.

اصطلاح آلت کوین چیست

اما اصطلاح آلت کوین چیست و از کجا نشات گرفته است؟ کلمه لاتین Altcoin از دو بخش Alt به معنی جایگزین و کوین به همان معنی که شما می‌دانید تشکیل شده است. ترکیب این دو کلمه تبدیل به دسته بزرگی از رمز ارزها شده که شناخت همه آن ها به این راحتی نیست.

همیشه اولین ها در هر عرصه‌ای از اهمیت زیادی برخوردارند. اولین ایده ها حتی در فیلم های سینمایی نیز بهترین رتبه ها را در رده بندی دارند. این موضوع در ارزهای دیجیتال با متمایز کردن بیت کوین و سایر رمز ارزها اتفاق افتاده است؛ اما نباید به این اصطلاح به همین سادگی نگاه کنیم؛ زیرا چالش ها و نکات طلایی بسیار زیادی درباره آن وجود دارد که در ادامه بیشتر به آن ها خواهیم پرداخت.

چرا باید درباره آلت کوین ها بدانیم

هر چند در حال حاضر ۴۰ درصد از ارزش بازار رمز ارزها به بیت کوین اختصاص یافته، اما با این حال ۶۰ درصد بقیه در دست آلتکوین ها است. جایی که حدود ۲۰ درصد از بازار متعلق به اتریوم اعجوبه است. حدود ۴ درصد را هم باید به بایننس کوین جذاب بدهیم و بقیه آلت کوین ها نیز بقیه ۳۶ درصد بازار را تشکیل نمی‌دهند. به نظر بازار جذابی می‌رسد.

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که در حال حاضر آلتکوین ها را تبدیل به رمز ارزهایی جذاب ترین برای سرمایه گذاری در نظر کاربران کرده است. بیت کوین با انفجارهای قیمتی که در یک دهه گذشته داشته رشد قابل توجهی داشته است. از این رو سرمایه گذاری بر روی آن کمی جذابیت خود را از دست داده است. مخصوصاً برای سرمایه گذاران خرد که به دنبال کسب سودهای قابل توجه در مدت زمانی کوتاه هستند.

خیلی از کاربران برای بیت کوین آینده میلیون دلاری را برای هر واحد متصور هستند. حتی در صورت وقوع چنین اتفاقی که می‌تواند به شدت شگفت انگیز باشد، قیمت آن نسبت به شرایط فعلی تنها ۲۰ برابر خواهد شد. در حالی که قیمت برخی از آلت کوین ها در همین یک سال گذشته بیش از ۱۰۰۰ برابر شده‌اند.

تاریخچه آلتکوین چیست

صحبت کردن درباره گذشته تا اندازه‌ای لازم است. مخصوصاً اگر قرار بر بررسی روند تولد آلت کوین ها باشد. ارزهای دیجیتال برای اولین بار با اختراع بیت کوین در سال ۲۰۰۹ به روی کار آمدند. بعد از آن بود که آلت کوین های دیگر پا به عرصه بازار رمز ارزها گذاشتند. این اتفاق با ارز دیجیتالی با نام نِیم کوین (NameCoin) در سال ۲۰۱۱ آغاز شد. البته دلیل واضحی دارد که اکنون هیچ خبری از این ارز دیجیتال نیست و در رتبه های نزدیک به ۱۰۰۰ رمز ارزها با قیمت نزدیک ۱.۵ دلار در حال درجا زدن است. آن هم یک کپی برداری کامل و واضح از بیت کوین بود.

روند کپی برداری از بیت کوین همچنان ادامه داشت. لایت کوین ایده بعدی برای آلت کوین بعدی بود که البته در حال حاضر شرایط به مراتب بهتری دارد. آلتکوینی که در همان سال ۲۰۱۱ وارد بازار شد. بعد از آن اما نوبت به یک پروژه فوق‌العاده رسید. جایی که در سال ۲۰۱۴ شاهد رونمایی از پروژه جذاب مونرو (Monero) بودیم. بعد از آن هم دش (Dash) روی کار آمد. در نهایت در سال ۲۰۱۵ بود که پروژه اتریوم وارد میدان شد و این روند همچنان ادامه داشته و هر ساله پروژه های جذابی از آلت کوین ها را شاهد هستیم.

آلت کوین توکن است یا کوین؟

فرق کوین و توکن چیست؟ اگر با فرق کوین و توکن آشنا هستید، سده است که درک کنید که در دسته بندی بیت کوین و آلت کوین خیلی اهمیتی ندارد که یک ارز دیجیتال کوین باشد یا توکن. در واقع آلتکوین تنها یک اصطلاح است که در انتهای آن از کوین استفاده شده است. در واقع همان طور که در تعریف آلتکوین ها اشاره کردیم، تمام رمز ارزها چه کوین و چه توکن بعد از بیت کوین در دسته آلتکوین ها دسته بندی می شوند.

آلتکوین بهتر است یا بیت کوین؟

اگر در سال های اولیه بعد از روی کار آمدن آلتکوین ها به این سوال پاسخ می‌دادیم، قطعات انتخاب ما بیت کوین بود؛ زیرا بقیه آلتکوین ها تنها در حال کپی کردن اطلاعاتی بودن که قبلاً بیت کوین آنها را به دنیای ما هدیه داده بود؛ اما اکنون در انتهای سال ۲۰۲۱ شرایط کاملاً عوض شده است. سولانا می‌تواند بیش از ۵۰۰۰۰ تراکنش را در کمتر از یک ثانیه در شبکه خود امکان پذیر نماید. متاورس ها در حال خلق دنیای جدیدی برای انسان‌ها هستند. نگاه کردن به پروژه هایی مانند کازماس ، کاردانو ، ایاس ، استلار و حتی پولکادات هر بار شگفتی های جدیدی از دنیای رمز ارزها را برای ما روشن می‌نماید. شگفتی هایی که بیت کوین حتی به آنها نزدیک هم نشده است.

” واقعیت این است که بیت کوین و سازنده آن آغازگر راهی ارزشمند و پر از شگفتی بودن که به پاس این قدردانی آن را به عنوان یک دسته جداگانه تعریف می‌کنیم؛ اما در حال حاضر جدای از بحث قیمت و ارزش، پروژه هایی در آلتکوین ها به وجود آمده که می‌توانند در آینده شگفتی ساز باشند. ”

آلتکوین هایی مانند اتریوم، تتر یا سولانا برای پایان بخشیدن به چالش ها و نکات منفی بیت کوین به وجود آمده پیشرفت‌های چشم گیری ایجاد کردند. بعد از آن نیز پروژه های جدیدتر در حال ارتقاء همین پیشرفت‌ها هستند. به همین دلیل جذابیت سرمایه گذاری روی آنها در برخی مواقع حتی از بیت کوین نیز بیشتر است؛ اما همچنان بیت کوین یکه تاز بازار رمز ارزها بوده و به عنوان بهترین ارز دیجیتال جهان شناخته می‌شود.

تفاوت آلتکوین و شت کوین چیست؟

شت کوین چیست؟ با اطلاع از تعریف شت کوین و میم کوین ها حتماً درک خواهید کرد که این دسته بندی خود زیر مجموعه‌ای از آلت کوین ها هستند. انواع آلتکوین ها که در ادامه بحث به آنها خواهیم پرداخت، کاربردها، اهداف و شرایط مختلفی دارند. شت کوین ها یک دسته از زیر مجموعه آلتکوین ها هستند که البته هدف خاصی ندارند. این دسته از آلتکوین ها بیشتر برای کسب سود و یا کلاهبرداری و به اصطلاح کوچه بازاری به جیب زدن مقدار زیادی پول توسعه پیدا می‌کنند.

انواع آلت کوین چیست

اما انواع آلت کوین چیست و در چه دسته بندی هایی می‌توان آنها را قرار داد؟ واقعیت این است که هیچ منبع و مأخذ متمرکزی برای تعریف انواع آلتکوین ها وجود ندارد و هر کارشناسی بنا به تجربه یک دسته بندی خاص از آنها ارائه نموده است؛ اما با این حال سعی کرده‌ایم تا رایج ترین دسته بندی ها را برای تعریف انواع آلتکوین با شما در میان بگذاریم. البته دقت کنید که با توجه به شرایط دسته بندی، یک آلتکوین می‌تواند در بیش از یک دسته بندی نیز تعریف شود.

آلت کوین های مبتنی بر استخراج (Mining-based)

نام این دسته بندی به خوبی معرف آنها است. آلت کوین های مبتنی بر استخراج آنهایی هستند که با فرایند استخراج مشابه با بیت کوین به وجود می‌آیند. این دسته از آلتکوین ها بر اساس سیستم PoW یا فرایند اثبات کار عمل نموده و نودها یا ماینرها در آن باید با حل مسائل دشوار ریاضی برای ایجاد بلوک های جدید و سکه های جدید کار کنند. مونرو، زدکش، لایت کوین و اتریوم از جمله محبوب ترین و اصلی‌ترین آلتکوین ها این دسته بندی هستند. مقداری از این آلتکوین ها به عنوان سکه های از پیش تعریف شده در زمان ICO به کاربران اهدا می‌شود. بعد از آن نیز فرایند استخراج آغاز خواهد شد. جالب است که در دو سال گذشته آلتکوین های این دسته بندی به عنوان محبوب ترین های بازار نیز شناخته شده‌اند.

توکن های بهادار (Security Tokens)

دسته دیگری از آلتکوین ها هستند که به مانند اوراق بهادار موجود در بازار بورس عمل می‌نمایند. دارنده آنها به نوعی سهام دار شرکت و سازمان مورد نظر نیز خواهد بود. در مقاله فرق کوین و توکن به صورت مفصل به بررسی این دسته بندی از توکن ها پرداختیم.

میم کوین ها (Meme Coins)

اصطلاح مودبانه شت کوین می‌باشد. این دسته از توکن ها هم بیشتر با اهداف سرگرمی و کسب سود توسط صاحبان خود به وجود آمده و اهداف عالی پشت آنها قرار ندارد. برای درک دقیق این دسته بندی از آلتکوین ها می‌توانید مقاله مربوط به آنها را مرور کنید.

استیبل کوین ها (StableCoin)

در بخش های قبلی و در حین پاسخگویی به سوال آلت کوین چیست اشاره‌ای مختصر به این دسته بندی از آلتکوین ها نمودیم. استیبل کوین ها از آن دسته از آلتکوین هایی هستند که به راحتی می‌توان آنها را در بازار تشخیص داد. توکن هایی که یک پول فیزیکی و واقعی یا طلا را به عنوان پشتوانه خود قرار داده و می‌توان آنها را مطمئن ترین رمز ارزهای بازار در نظر گرفت. از این دسته از ارزهای دیجیتال بیشتر برای پرداخت کارمزدها و هزینه های نقل و انتقال در شبکه های مختلف استفاده می‌شود. هم چنین ارزش آنها نیز بر اساس ارزش ارز فیاتی تعیین می‌شود که پشتوانه آن هستند.

تتر معروف ترین و بهترین استیبل کوین موجود در بازار ارز های دیجیتال است که پشتوانه آن دلار آمریکا است. ارزش تتر همیشه حدود ۱ دلار آمریکا خواهد بود. بعد از تتر USD Coin را می‌توان دومین استیبل کوین موجود در بازار از نظر ارزش و میزان معاملات دانست. بعد از آن نیز Binance Coin در رده بعدی قرار دارد. این دسته از رمز ارزها معادل با تعداد توکن های موجود در بازار در بانک های جهانی پول نقد ذخیره می‌نمایند که تضمین کننده توکن های آنها است. در واقع این ترفند به معنی یک ضمانت بزرگ برای شبکه استیبل کوین ها است.

توکن های کاربردی (Utility Tokens)

توکن های کاربردی هم همان طور که از اسمشان پیداست، بیشتر برای کاربردهای خاص توسعه پیدا کرده‌اند. خود بیت کوین را نیز به نوعی می‌توان یک توکن کاربردی دانست. اکثر آلتکوین ها برای تبدیل شدن به جایگزینی برای ارزهای فیات توسعه پیدا کرده‌اند. البته در ماه های اخیر ایده ها و اهداف دیگری را نیز در پروژه های جدید رمز ارزها شاهد هستیم.

بهترین و محبوب ترین آلتکوین ها کدام ها هستند؟

نوبه به بخش بسیار جذاب معرفی بهترین و محبوب ترین آلت کوین ها می‌رسد. البته با درک اینکه آلت کوین چیست و چه مزیت هایی دارد، شناخت بهترین آلتکوین ها خیلی پیچیده نخواهد بود. با این حال در این بخش برخی از مهم‌ترین آلت کوین ها موجود در بازار رمز ارزها را با شما مرور می‌کنیم.

 • اتریوم – Ethereum

اتریوم با نماد ETH به عنوان دومین رمز ارز برتر دنیا است. این آلتکوین را در حال حاضر می‌توانید با قیمت ۳۹۴۷ دلاری تهیه کنید. ارز دیجیتالی که در سال ۲۰۱۶ روانه بازار شده، در حال حاضر تبدیل به یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین پروژه های بازار شده است.

 • بایننس کوین

پروژه جذاب و دوست داشتنی صرافی بزرگ بایننس را می‌توان یکی از بهترین آلتکوین های بازار در نظر گرفت. این رمز ارز را می‌توانید با قیمت ۵۳۳ دلاری خریداری کنید. رسیدن آن به قیمت ۱۰۰۰ دلار کاملاً قابل پیش بینی است.

 • تتر – USDT

تتر یک استیبل کوین است که در رده بندی بازار نیز در رتبه چهارم قرار گرفته و قابلیت های بسیار عالی آن باعث شده تا استفاده زیادی از آن شود. دقت داشته باشید کهی تتر در نقش رمز ارزی برای پرداخت کارمزدها و هزینه نقل و انتقال‌ها در حال حاضر بهترین گزینه است.

 • سولانا – Solana

ارز دیجیتال سولانا را می‌توانید با نماد SOL در بازار با قیمت حدود ۱۸۲ دلاری تهیه کنید. این قیمت به نظر برای رمز ارزی مانند سولانا بسیار کم است و خیلی زود باید منتظر رسیدن آن به قیمت های بسیار بالاتر از این باشیم. پروژه سولانا یکی از جذاب ترین پروژه ها در میان رمز ارزها است.

دیگر آلت کوین ها جذاب

 • کاردانو – Cardano (ADA)
 • ریپل – XRP
 • دوج کوین – DOGECOIN (DOGE)
 • پولکادات – Polkadot (DOT)
 • پلیگان – Polygon (MATIC)
 • لایت کوین – Litecoin (LTC)
 • دای – Dai
 • چین لینک – ChailLink (LINK)
 • ترون – TRON (TRX)

ارزان ترین آلت کوین با استعداد رشد بالا کدام ها هستند؟

بسیاری از کاربران و تریدرهای بازار رمز ارزها به دنبال سرمایه گذاری روی رمز ارزهای ارزان قیمت هستند. این ایده اصلاً ایده بدی نیست، اما وقتی به چالش کشیده می‌شود که در انتخاب آلتکوین مناسب دچار اشتباه شوید. بسیاری از رمز ارزها به دلیل فریب کاربران توسعه پیدا کرده‌اند. دست گذاشتن روی آنها می‌تواند مشکلات بسیار زیادی برای شما به دنبال داشته باشد. حتی خطر از بین رفتن تمام و کمال سرمایه ها نیز در این بازارها وجود دارد. از این رو توصیه می‌کنیم که اگر با این ایده در بازار رمز ارزها سرمایه گذاری می‌کنید، حتماً سراغ ارزهای دیجیتالی بروید که از نظر ساختاری و اهداف در شرایط خوبی قرار دارند. در این بخش برخی از این موارد را که اتفاقاً در حال حاضر با قیمت پایین معامله می شوند را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

پلیگان – Polygon

شبکه ارز دیجیتال پلیگان یکی از بهترین شبکه ها برای سرمایه گذاری است. ارز دیجیتال بومی این شبکه با عنوان ماتیک (MATIC) در حال حاضر در بازار با قیمت ۲.۲۲ دلاری در حال معامله است. جالب است بدانید که قیمت این ارز دیجیتال در همین سال ۲۰۲۱ بیش از ۸۹ برابر شده است. جهش قیمتی که هنوز هم در آن ادامه داشته و می‌توان برای سال های آینده انتظار پیشرفت‌های چشم گیری برای آن داشت.

استلار – Stellar

لومن با مخفف XLM توکنی است که می‌توانید پروژه استلار را با آن در بازار شناسایی کنید. حتی یک مقاله و کارشناس را نیز نمی‌توان پیدا کرد که درباره آینده این رمز ارز بدبین باشد. ارز دیجیتالی که در حال حاضر با قیمت های بسیار پایینی معامله می‌شود. جالب است که در اواخر سال ۲۰۲۱ قیمت استلار حتی به ۱ دلار هم نمی‌رسد. این ارز در حال حاضر با قیمت ۰.۲۵ دلار در حال معامله است.

ایاس – EOS

یکی دیگر از آلتکوین های مشهور و جذابی که در سال ۲۰۲۱ هنوز می‌توان از آن به عنوان یک رمز ارز ارزان قیمت اما آینده دارد نام برد، ایاس است. این ارز دیجیتال را با نماد EOS می‌توانید در بازار پیدا کنید. قیمت آن در حال حاضر ۳.۲۵ دلار بوده و به نسبت ارزشی که برای آن قائل هستیم، قیمت بسیار بالاتری را می‌توان برای آن انتظار داشت.

زیلیکا – Ziliqa

زیلیکا با مخفف ZIL نیز یکی دیگر از آلتکوین های محبوبی است که در حال حاضر با قیمت های بسیار پایینی در حال معامله است. قیمت این ارز دیجیتال هنوز به ۰.۲ دلار هم نرسیده و این می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال برای کاربران باشد. برای کسانی که علاقه به سرمایه گذاری روی رمز ارزهای آینده دار اما با قیمت پایین دارند، زیلیکا نیز یک انتخاب ایده آل خواهد بود.

دیسنترالند – Decentraland

پروژه ارز دیجیتال MANA نیز یکی از پروژه های بسیار عالی و آینده داری است که می‌توان از آن نیز به عنوان یک آلتکوین مناسب برای سرمایه گذاری یاد کرد. این ارز دیجیتال در اواخر سال ۲۰۲۱ با قیمت ۳.۴ دلاری در حال معامله است. اگر پروژه متاورس را بشناسید، این رمز ارز یکی از بهترین های آن است. در ماه های اخیر صحبت درباره آینده رمز ارزهای متاورس به شدت اوج گرفته است و رمز ارزهای مربوط به این گروه بندی به شدت در حال رشد هستند. مانا نیز یکی از رمز ارزهای این دسته بندی است که می‌تواند برای سرمایه گذاری بسیار جذاب باشد.

مزایای آلتکوین چیست

اما مزایای آلت کوین چیست ؟ بررسی مزیت های آلت کوین ها باید به صورت خاص انجام پذیرد. بررسی عمومی مزیت های آلت کوین نمی‌تواند چندان مناسب باشد. باید دقت داشته باشید که همه آلتکوین ها مزیت های زیر را ندارند و خیلی از آنها حتی می‌توانند بسیار شرایط بدی داشته باشند.

 • یکی از اصلی‌ترین مزیت های به وجود آمده توسط آلتکوین ها بهبود نواقص بیت کوین و رفع کمبودهای آن است. برای مثال باید بدانید که سرعت تراکنش بیت کوین حدود در هر ۱۰ ثانیه یک تراکنش است، در حالی که با سولانا نی تواند در هر ثانیه بیش از ۵۰۰۰۰ تراکنش انجام دهید.
 • ایجاد رقابت و فرار از تورم نیز یکی دیگر از مزیت های به وجود آمدن تعداد زیادی آلت کوین در بازار است.
 • کم شدن کارمزد تراکنش ها را نیز می‌توان یکی دیگر از مزیت های عالی آلتکوین ها در نظر گرفت.
 • سرعت بالای تراکنش ها را نیز بیا دبه عنوان یکی از مزیت هایی در نظر بگیریم که بازار رمز ارزها به شدت به آن نیاز دارد.
 • بالا رفتن تنوع سرمایه گذاری هم در جای خود از جمله مزیت های عالی آلتکوین ها است.

معایب آلت کوین چیست

این دست از ارزهای دیجیتال معایبی نیز دارا هستند که باید به آنها نیز بپردازیم. دقت داشته باشید که این معایب هم به صورت عمومی بررسی می شوند و برای همه رمز ارزها صادق نخواهند بود.

 • ارزش این دست از رمز ارزها به شدت ناپایدار است. به صورتی که در کمتر از یک سال ممکن است ده ها برابر رشد کرده و یا با افت های ده ها برابری روبرو شوند. البته این موضوع برای تمام رمز ارزها صادق نیست.
 • وجود آلتکوین های بسیار زیاد برای تقلب و کلاهبرداری نیز باعث شده تا بازار این رمز ارزها کمی ترسناک باشد. پتانسیل بسیار زیادی برای تقلب و کلاهبرداری در آنها وجود دارد.
 • نداشتن هیچ قانون و نگاه ناظرانه را نیز باید یکی دیگر از معایب این دسته از رمز ارزها بدانیم.

پیش بینی آینده آلت کوین ها

پیش بینی آینده آلتکوین ها به صورت عمومی عملاً اشتباه و غیر ممکن است. چیزی که مسلم است، تمام رمز ارزها یک مسیر را طی نکرده و به آینده نخواهند داشت. آیا دنیای امروز به بیش از ۱۴۰۰۰ رمز ارز نیاز دارد؟ اصلاً ۱۴۰۰۰ ارز فیات در دنیای داریم که برای جایگزینی آنها نیاز به این میزان رمز ارز داشته باشیم؟ واقعیت این است که آینده بسیاری از رمز ارزها کاملاً تباه است و تمام سرمایه های ضبط شده در آنها نیز از بین خواهد رفت؛ اما در این بین هستند رمز ارزهایی که می‌توانند در آینده تبدیل به یک بیت کوین جدید شوند.

از نظر فنی امکان تبدیل شدن رمز ارزها به آینده مالی دنیای انسان‌ها امری کاملاً محتمل است. چه بخواهیم و چه نخواهیم، آینده ما با این فناوری ها گره خورده است. اگر سری به اهداف و ساختار برخی از پروژه های توسعه پیدا کرده در بازار رمز ارزها بزنید، به خوبی می‌توانید این تفکر و ایده را درک نمایید.

آیا روی آلتکوین ها سرمایه گذاری کنیم یا خیر؟

اتر توکن بومی شبکه ارز دیجیتال اتریوم در اوایل سال ۲۰۱۸ در اوج قیمتی خود قرار داشت. این ارز را در ماه ژانویه ۲۰۱۸ می‌توانستید با قیمت نزدیک ۱۳۰۰ دلار تهیه کنید؛ اما بعد از پند هفته قیمت آن به کمتر از نصف در حدود ۵۹۷.۳۶ دلار رسید. در پایان همان سال قیمت اتریوم ۸۹.۵۲ دلار بود؛ اما در حال حاضر قیمت این ارز بعد از یک افت و خیز دیگر در سال ۲۰۲۱ به نزدیک ۴۰۰۰ دلار رسیده است. این موضوع آن هم برای بهترین آلتکوین موجود در بازار رمز ارزها می‌تواند واقعیت های زیر را به ما نشان دهد:

 • اول اینکه در طول بازه‌های طولانی می‌توان قیمت این ارزهای دیجیتال را صعودی و جذاب دانست.
 • اما در کوتاه مدت حتی امکان رسیدن آن به کمتر از ۱ دهم قیمت هم وجود دارد.
 • نوسانات بسیار بالا جزئی از شرایط بازار رمز ارزها است.
 • شما می‌توانید با یک اشتباه میلیون‌ها دلار خود را در بازار از دست بدهید.
 • یک تصمیم درست هم می‌تواند میلیون‌ها دلار برای شما سرمایه به دنبال داشته باشد.

از این رو سرمایه گذاری بر روی آلت کوین ها و یا سایر ارزهای دیجیتال بدون داشتن تجربه و دانش لازم عملاً می‌تواند باعث نابودی سرمایه های شما شود. توصیه می‌کنیم که اگر قصد ورود به این بازار را دارید، حتماً دوره ارز دیجیتال را پشت سر گذاشته و سپس با در نظر گرفتن تمام موارد احتیاطی مقدمات تریدر شدن در بازار رازهای دیجیتال را فراهم آورید. در غیر این صورت ریسک بسیار بالایی را به سرمایه های خود وارد خواهید کرد. اگر فرصت حضور در دوره حضوری آموزش ارز دیجیتال را نداشتید، امکان استفاده از پکیج غیرحضوری ارز دیجیتال می‌تواند فرصت مناسب را در اختیار شما قرار دهد.

آیا قیمت آلت کوین ها همیشه به بیت کوین بستگی دارد؟

یکی از نکات بسیار مهمی که درباره آلت کوین ها باید به بررسی آن بپردازیم تاثیر پذیری فوق‌العاده زیاد قیمت آنها از بیت کوین است. در این باره شایعات و اخبار بسیار زیادی را می توانید در سایت ها و منابع مختلف مشاهده کنید و ما لازم دانستیم تا یک تحلیل جامع نسبت به این موضوع برای شما داشته باشیم.

در درجه اول باید اشاره کنیم که تاثیرپذیری قیمت آلت کوین ها از قیمت بیت کوین در حال حاضر اجتناب‌ناپذیر است. در واقع بیت کوین به عنوان لیدر اصلی بازار ارز دیجیتال نقش بسیار مهمی در اتفاقات و اخبار مربوط به این بازار داشته و هرگونه تغییرات و نوسانات قیمت بیت کوین می‌تواند روی سایر بخش‌های بازار نیز تاثیر مستقیم داشته باشند. از قیمت آلت کوین ها گرفته تا شرایط بازار ان اف تی ها و متاورس همگی تحت تاثیر قیمت بیت کوین و نوسانات آن هستند.

نکته مهم دیگر درباره این تأثیرپذیری این است که از گذشته تا به امروز میزان تاثیر پذیری نوسانات آلت کوین ها نسبتا کمتر شده و به مرور زمان این تأثیرپذیری باز هم کمتر خواهد شد. در واقع بسیاری از آلت کوین های قدرتمند مانند اتریوم و یا بایننس کوین با روش های قابل توجهی روبرو شده و خود را به عنوان یک ارز دیجیتال عالی در بازار معرفی نموده اند. همین موضوع باعث شده تا این رمز ارزها کم‌کم از سلطه بیت کوین خارج شده و تاثیر پذیری کمتری از آن داشته باشند. البته هنوز این تأثیرپذیری با شدت قابل توجه وجود دارد. اما نمی‌توان کتمان کرد که در آینده ممکن است شاهد بروز کاهش این روند باشیم.

نکته مهم دیگر این است که در حال حاضر تاثیرپذیری نوسانات قیمت آلت کوین ها از قیمت بیت کوین به بازه های زمانی میان مدت و بلند مدت اختصاص یافته و این تاثیر پذیری در بازه های زمانی کوتاه مدت به شدت کاهش پیدا کرده است. اگر در بازار فیوچرز ارز دیجیتال فعالیت دارید به خوبی می‌دانید که نوسانات رمز ارزهای مختلف در این بازار با یکدیگر متفاوت است و آلت کوین ها می توانند نوسانات متفاوتی نسبت به بیت کوین رقم بزنند. این موضوع نشان از این دارد که در بازه های زمانی کوتاه مدت قیمت آلت کوین ها تاثیر پذیری کمتری از نوسانات قیمت بیت کوین دارد.

نحوه تحلیل قیمت آلت کوین ها بر اساس قیمت بیت کوین

درباره تاثیر پذیری قیمت آلت کوین ها از قیمت بیت کوین نکات مهمی را در بند قبلی با شما در میان گذاشتیم. حالا نوبت به این رسیده تا نکات کاربردی برای تحلیل قیمت آلت کوین ها بر اساس قیمت بیت کوین را به شما ارائه کنیم. تمام نکات مورد استفاده در تحلیل بیت کوین در تحلیل قیمت آلت کوین ها نیز قابل استفاده است. اما همزمان با استفاده از نکات زیر می توانید درک بهتری نسبت به تغییرات و نوسانات قیمت این دسته از ارزهای دیجیتال در بازار داشته باشید.

در درجه اول شما می‌توانید نمودار دامیننس بیت کوین را مورد ارزیابی و تحلیل قرار دهید. نمودار دامیننس بیت کوین در واقع قدرت این رمز ارز را در بازار نشان می دهد. صعودی شدن این نمودار نشان از قدرت گرفتن بیت کوین نسبت به آلت کوین ها دارد و نزولی شدن آن نیز نشان از وجود ضعف هایی در بیت کوین نسبت به آلت کوین ها خواهد بود. با این حساب وقتی نتیجه تحلیل شما از دامیننس بیت کوین نزولی شدن آن باشد می‌توانید برای سرمایه گذاری و خرید این دسته از ارزهای دیجیتال در بازار اقدام کنید.

همچنین از تاریخچه قیمت بیت کوین می توانید برای یک ارزیابی کلی از شرایط تغییرات قیمت آلت کوین ها استفاده نمایید. بررسی ها و آمار ها نشان می دهد که نمودار قیمت بیت کوین با نمودار قیمت سایر ارزهای دیجیتال در اکثر موارد دارای همبستگی های خوبی با یکدیگر است. بنابراین شما با یک بررسی کلی از نمودار بیت کوین می‌توانید همان بررسی و نتیجه آن را برای نمودار سایر ارزهای دیجیتال نیز استفاده کنید. البته این استفاده برای یک تحلیل کلی است و برای تحلیل دقیق تر باید نمودار خود آن رمز ارز و نیز مورد ارزیابی قرار دهید.

در نهایت باید اشاره کنیم که روند تغییرات قیمت آلت کوین ها در حال حاضر به روند قیمت بیت کوین مربوطه است اما شما بایستی حتماً تجزیه و تحلیل ها و استراتژی های معاملاتی خود را بر روی نمودار هر یک از رمز ارز های مورد نظر پیاده سازی نموده و در صورت موافق بودن شرایط برای سرمایه گذاری و خرید آنها اقدام کنید.

سرمایه گذاری روی آلت کوین ها و خطرات آن

نکات مربوط به سرمایه گذاری بر روی آلت کوین ها را با بررسی خطرات این سرمایه گذاری ادامه می‌دهیم. البته منظور و هدف ما از معرفی خطرات سرمایه گذاری بر روی آلت کوین ها موارد کلی مربوط به این سرمایه گذاری است و خیلی به دنبال بررسی جزئیات ای مانند خرید میم کوین ها و یا خرید ارز های دیجیتال کلاهبرداری نخواهیم رفت. بسیاری از تحلیلگران و معامله گران بازار ارز دیجیتال بر این باور هستند که قیمت آلت کوین ها دقیقاً مشابه با شرایط نوسانات بیت کوین تغییر می نماید و از این رو خرید آنها اصلاً منطقی نیست و تمام کاربران باید روی بیت کوین تمرکز داشته باشند.

وقتی نوسانات و شرایط تغییرات قیمت یک ارز دیجیتال تاثیرپذیری خیلی زیادی از بیت کوین داشته باشد عملاً ممکن است استراتژی های معاملاتی به کار رفته روی آن چندان پاسخگو نباشند و روند قیمت برخلاف انتظار شما باشد. برای درک این موضوع بایستی شرایطی را در ذهن خود یادآور شوید که به دنبال پیاده سازی یکی از استراتژی های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بر روی نمودار هستید اما همزمان یک خبر بزرگ در بازار باعث می شود تا نتیجه تحلیل شما اشتباه باشد. تغییرات و نوسانات قیمت بیت کوین برای آلت کوین ها دقیقاً مشابه با یک خبر تکان دهنده عمل کرده و باعث می شود تا بهترین استراتژی ها نیز در چنین مواقعی درست عمل نکنند. این موضوع می‌تواند بزرگترین خطر سرمایه گذاری بر روی این دسته از ارزهای دیجیتال باشد.

خطر بعدی که سرمایه گذاری بر روی آلت کوین ها را تهدید می‌کند و عدم ثبات در تیم توسعه دهنده هریک از این رمز ارز ها و بروز تغییرات عمده در تصمیم گیرندگان اصلی یک ارز دیجیتال است. بیت کوین کمتر با این چالش روبرو است اما سایر ارزهای دیجیتال به سادگی می توانند تحت تاثیر این موضوع کاملاً از بین بروند.

تاثیر پذیری خیلی زیاد آلت کوین ها از نحوه عملکرد تیم توسعه دهنده یکی دیگر از خطراتی است که ممکن است سرمایه گذاری بر روی آنها را با خطر همراه نماید. همین چندی پیش بود که ارز دیجیتال لونا به عنوان یکی از معتبرترین ارزهای دیجیتال موجود در بازار ناگهان از هم پاشید و قیمت آن به نزدیکی های صفر رسید. این موضوع به دلیل عملکرد بسیار ضعیف تیم توسعه دهنده این رمز ارز بود و چنین اتفاقی را می‌توان برای سایر آلت کوین ها نیز با منصور بود.

چرا هیچ آلت کوینی جایگزین بیت کوین نشده است؟

نکته مهم دیگر که درباره آلت کوین ها باید به بررسی آن بپردازیم عدم موفقیت آنها در برابر بیت کوین است. البته شایان ذکر است که بسیاری از آلت کوین ها مانند اتریوم و یا بایننس کوین و حتی کاردانو به موفقیت های بسیار زیاد و قابل توجهی رسیده اند اما هیچ وقت این رمز ارزها نتوانستند به بیت کوین نزدیک شوند. چالش بسیار مهم و اصلی در این باره اینجا است که بسیاری از این رمز ارز ها از نظر اهداف و کاربرد ها و همچنین کیفیت شبکه بلاک چین در وضعیت به مراتب بهتری نسبت به بیت کوین هستند اما با این حال استقبال از آنها هرگز به نزدیکی های بیت کوین نیز نرسیده است.

در این باره تحلیل های متفاوتی را می توان ارائه داد. یکی از اصلی ترین و مهم‌ترین تحلیل ها برای چنین شرایطی این است که بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال جهان پایه گذار تمام بازار بوده و به همین دلیل جذابیت های سرمایه گذاری بر روی آن به مراتب بیشتر است.

این موضوع را دقیقاً مانند یک فیلمنامه فوق‌العاده قدرتمند باید ببینید که برای اولین بار یک ایده را در سینما پیاده سازی میکند. هر چند ممکن است در سالهای بعد سایر فیلمسازان با نکته برداری از همان فیلم و به نوعی با ایده گرفتن از آن فیلم های به مراتب بهتر و جذاب تری بسازند اما به دلیل اینکه ایده اصلی مربوط به همان فیلم اولیه بوده محبوبیت آن همیشه جایگاه خود را حفظ خواهد کرد. بنابراین بیت کوین نیز به عنوان یک ایده خلاقانه همیشه جایگاه خود را در میان معامله گران بازار ارز دیجیتال دارا است.

از طرف دیگر به وجود آمدن زودتر بیت کوین باعث شده تا این رمز ارز در یک بازه زمانی مشخص به قیمت های قابل توجهی رسیده و سود های بسیار کلانی را نیز به سهامداران خود پرداخت کند. وقتی سایر رمز ارز ها تازه در حال به وجود آمدن بودن بیت کوین شرایط ایده‌آلی در بازار داشت و در حال جمع کردن معامله گران بیشتر برای خود بود.

دلایل دیگری مانند جذابیت استخراج بیت کوین و یا اطمینان نسبت به این رمز ارز برای رشد و ماندگاری در آینده از دیگر دلایلی هستند که باعث شده تا همچنان بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال برتر جهان در بازار خود را معرفی نماید.

آلتکوین ها را از کجا مشاهده کنیم؟

بهترین و معتبرترین آلت کوین های موجود در بازار ارز دیجیتال را به شما معرفی کردیم. اما ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که چگونه می توانیم شرایط و وضعیت تمام آلتکوین ها را مشاهده کرده و برای تحلیل آنها اقدام کنیم. در حال حاضر سایت ها و منابع مختلفی این خدمات را به کاربران در بازار ارز دیجیتال به صورت کاملاً رایگان ارائه می دهند. شما می توانید با مشاهده ی اطلاعات مندرج در هر یک از این سایت ها و منابع دست به تحلیل و بررسی رمز ارز های مورد نظر خود بزنید. البته در این باره تاکید داریم که حتماً از منابع و سایتهای معتبر استفاده کرده و سراغ سایت های ناشناخته نروید. زیرا اشتباه بودن اطلاعات این چنینی باعث انجام تحلیل های اشتباه شده و در نتیجه سرمایه گذاری غلطی را نیز برای شما به دنبال خواهد داشت.

در حال حاضر معتبر ترین و مشهور ترین مرجع اصلی برای مشاهده تمام جزئیات و شرایط آلت کوین ها سایت کوین مارکت کپ است. شما می توانید با ورود به این سایت و جستجوی هر کدام از رمز ارز های مورد نظر خود اطلاعات فوق‌العاده زیاد و دقیقی را درباره آنها به دست آورید. این سایت به دلیل فعالیت طولانی مدت تبدیل به یک مرجع شده و بهترین صرافی های ارز دیجیتال و حتی توسعه دهندگان رمز ارزها سریع اطلاعات خود را در اختیار این سایت قرار می‌دهند تا کاربران بتوانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. از معرفی انواع صرافی ارز دیجیتال گرفته تا بررسی قدرت و شرایط تیم توسعه دهنده رمز ارز ها و وایت پیپر آنها همگی در این سایت در دسترس شما خواهد بود.

البته که ما می‌توانیم ده‌ها سایت دیگر با همین مضمون و همین شرایط به شما معرفی کنیم اما واقعیت این است که سر زدن به آنها چیزی جز اتلاف وقت برای شما به دنبال نخواهد داشت. با استفاده از این سایت و همچنین سایت اصلی هر یک از آلت کوین ها می‌توانید یک تحلیل و بررسی جامع روی آنها داشته باشید.

نظرات موافق سرمایه گذاران بزرگ درباره آلت کوین ها


” آلت کوین ها در واقع نسخه‌های بهتر شده از بیت کوین هستند؛ زیرا اهداف آن ها رفع کاستی های بیت کوین است. ”


” آلتکوین هایی مانند استیبل کوین ها می‌توانند وعده بیت کوین برای تبدیل شدن به آینده تراکنش ها در جهان را به واقعیت تبدیل کنند. ”


” برخی از آلت کوین ها مانند اتریوم و کاردانو قبلاً در بین موسسات بسیار بزرگی به رسمیت شناخته شده و ارزش بالایی دارند. ”


” سرمایه گذاران می‌توانند از بین طیف وسیعی از آلتکوین ها که اهداف و عملکردهای مختلفی دارند، مواردی را برای سرمایه گذاری انتخاب نمایند. ”

نظرات مخالف سرمایه گذاران بزرگ درباره آلت کوین ها


” بیت کوین حدود ۴۰ درصد از بازار کریپتوکارنسی ها را به خود اختصاص داده است. این یعنی آلتکوین ها بازار بسیار کوچکی دارند. ”


” فقدان مقررات و معیارهای تعریف شده برای ارزش گذاری آلتکوین ها باعث شده تا نقدینگی بسیار ضعیفی در آنها وجود داشته باشد. در نتیجه قیمت آنها در مقایسه با بیت کوین به شدت بی ثبات تر است. ”


” آلت کوین های مرده باعث می‌شود تا دلارهای بسیار زیادی از سرمایه گذاران از بین برود. ”


” سال های گذشته چند مورد از آلتکوین ها را دنبال می‌کردم، اما از هدر دادن وقتم با آنها خسته شدم. ”


” من بخش زیادی از وقتم را روی بیت کوین متمرکز می‌کنم؛ زیرا اعتقاد دارم اگر بیت کوین موفق نشود، بقیه ارزهای دیجیتال نیز شکست خواهند خورد. ”

آلتکوین یا بیت کوین؟

به نظر شما آلت کوین ‌ها بهتر هستند یا بیت کوین؟ اگر به دنبال رسیدن به پاسخ این پرسش هستید قبل از هر چیزی باید چند نکته بسیار مهم را با شما در میان بگذاریم و با عجله به آن پاسخ ندهید. وقتی آیتم‌های مختلفی را در کنار یکدیگر قرار می‌دهیم نتیجه گیری درباره اینکه آلت کوین بهتر است یا بیت کوین تخصصی‌تر خواهد بود و شما می‌توانید پاسخ حرفه‌ای‌تری به این پرسش بدهید.

بیت کوین به عنوان پادشاه بازار ارز دیجیتال بیشترین میزان محبوبیت را دارد و اعتبار آن از تمام رمز ارزهای موجود در بازار بیشتر است. اعتبار و محبوبیت بیت کوین تا حد رسیده که بسیاری از افراد بزرگ و ثروتمند جهان بر این باور هستند که جز بیت کوین سایر رمز ارزها چیزی جز کلاهبرداری نیست و نباید بر روی آنها سرمایه‌ گذاری کرد.

اگر بخواهیم از یک دیدگاه دیگر آلت کوین ‌ها و بیت کوین را با هم مقایسه کنیم به این نتیجه می‌رسیم که آلت کوین ‌ها به مراتب کیفیت بالاتری دارند و ویژگی ‌ها و اهداف بسیار ارزنده‌تری برای آنها تعریف شده است. ارزهای دیجیتال حوزه متاورس برای آینده متاورس اهمیت دارند و ارزهای دیجیتال حوزه وب ۳ می‌توانند در آینده شرایط بسیار ایده‌آلی برای استفاده از این پلتفرم برای ذخیره‌سازی اطلاعات به صورت غیرمتمرکز دارند. چنین شرایطی برای آلت کوین ‌های حوزه ان اف تی و یا هوش مصنوعی نیز وجود دارد و موضوع نشان می‌دهد که کاربردها و ویژگی ‌های به مراتب بیشتری برای آلت کوین ‌ها نسبت به بیت کوین وجود دارد.

قیمت آلت کوین ‌ها کمتر از بیت کوین است و همین موضوع باعث می‌شود تا امکان سرمایه‌ گذاری بر روی آن ساده‌تر بوده و برای اکثر افراد در دسترس باشد.

پتانسیل سودآوری بسیاری از آلتکوین ‌ها به مراتب بیشتر از بیت کوین است و همین موضوع باعث شده تا خیلی از افراد تصمیم بگیرند تا دارایی‌های خود را به سمت سرمایه‌ گذاری بر روی این دسته از رمز ارزها ببرند.

البته وقتی در حال مقایسه آلت کوین ‌ها و بیت کوین هستیم به این معنا نیست که قرار است بیت کوین را با ناشناخته‌ترین آلت کوین یعنی پپه یا مواردی مشابه مقایسه کنیم. بسیاری از آلت کوین ‌ها مانند شیبا یا پپه تنها برای سودآوری به وجود آمده‌اند و مقایسه آنها با بیت کوین باعث می‌شود تا کاربر به این نتیجه‌گیری برسد که آلت کوین ‌ها شرایط خوبی ندارند و بیت کوین بهترین ارز دیجیتال جهان است. اما وقتی در این مقایسه پای رمز ارزهای کاربردی و مهمی مانند اتریوم یا کاردانو حتی کازماس به میان می‌آید شرایط کاملاً متفاوت خواهد بود و متوجه می‌شوید که شبکه بلاکچین این دسته از رمز ارزها چقدر می‌تواند نسبت به شبکه بلاک چین بیت کوین شرایط متفاوت‌تر و بهتری را ایجاد کند.

در نهایت نتیجه این مقایسه ما این است که بیت کوین در حال حاضر بهترین ارز دیجیتال جهان است و نسبت به اکثر آلت کوین ‌ها شرایط بهتری دارد اما در آینده ممکن است شرایط کاملاً متفاوت شده و برخی از آلت کوین ‌ها بتوانند حتی به شرایط بهتری نسبت به بیت کوین هم برسند.

جمع بندی از آلت کوین چیست

 • آلت کوین ها به رمز ارزهای به غیر از بیت کوین اطلاق می شوند.
 • ۴۰ درصد بازار رمز ارزها متعلق به بیت کوین و ۶۰ درصد آن متعلق به آلتکوین ها است.
 • این دست از رمز ارزها انواع بسیار متنوعی داشته و هر یک هدف خاصی را نیز دنبال می‌نمایند.
 • بسیاری از این دسته از رمز ارزها نیز هدف خاصی نداشته و بعد از مدتی از بین خواهند رفت.
 • سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال با قیمت پایین می‌تواند فرصت خوبی برای یک سرمایه گذاری مطمئن برای کاربران باشد.
 • اتریوم، بایننس کوین، تتر و سولانا بهترین آلتکوین های حال حاضر بازار می‌باشند.

برای داشتن یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل داشتن این دست از اطلاعات برای کاربران امری ضروری است. اگر به آنها دقت نکنید، خیلی زود در دام کلاهبرداران خواهید افتاد که به دنبال سرکیسه کردن کاربران ناآگاه هستند. با شرکت در دوره ترید ارز دیجیتال این امکان هم برای شما وجود خواهد داشت تا شناخت بهتری نسبت به آلتکوین ها و بهترین های آنها برای سرمایه گذاری پیدا کنید. دوستانی که فرصت کافی برای آموزش حضوری ندارند هم می توانند با خرید پکیج آنلاین آموزش ارز دیجیتال به تمام جزئیات لازم برسند.

انواع آلتکوین

سوالات متداول درباره آلتکوین چیست

آخرین بخش از مقاله آلت کوین چیست را نیز به معرفی برخی سوالات رایج و پاسخ‌های کوتاه درباره این دسته از رمز ارزها اختصاص داده‌ایم. این مقاله دائماً در حال به‌روزرسانی است. اگر شما نقطه‌نظری دارید که هنوز با پاسخ آن روبرو نشده‌اید، می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها آن را با ما در میان بگذارید. منتظر شنیدن نظرات شما برای بهبود هر چه بهتر این مقاله هستیم.

 • آلت کوین چیست ؟

به ارزهای دیجیتال توسعه یافته از بیت کوین اصطلاحاً آلتکوین اطلاق می‌شود.

 • ۱۰ آلت کوین برتر بازار کدام ها هستند؟

اتریوم، بایننس کوین، تتر، سولانا، کاردانو، یو اس دی کوین، ریپل، آوالانچ، ترا و پولکادات

 • قیمت آلت کوین چقدر است؟

قیمت آلتکوین ها از ۰.۰۰۰۰۰۰۵ تا ۴۰۰۰ دلار متغیر است.

 • آیا آلتکوین ها گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری هستند؟

در صورت اقدام با بررسی‌های کامل و انتخاب از میان پروژه های مناسب

 • بهترین آلت کوین برای سرمایه گذاری کدام است؟

مانا، اتریوم، بایننس کوین، استلار، ایاس

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: