لوگو کانون بورس

آینده ارز های دیجیتال در دنیا یا دنیا در آینده ارزهای دیجیتال؟

آینده رمز ارز ها
شما در حال مطالعه مقاله ۲۰ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

آینده ارز های دیجیتال به کدام سمت خواهد رفت؟ یکی از نگرانی های اصلی کاربران چه سرمایه گذاران خرد و یا حتی سرمایه گذاران کلان شرایطی است که در آینده انتظار رمز ارزها را می‌کشد. در آینده باید منتظر نابودی رمزها باشیم و یا آینده دنیای ما با آینده ارز های دیجیتال گره خورده است؟

در این مقاله از سری مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال با شما همراه هستیم تا ۶ نظریه مختلف درباره آینده رمز ارز ها را با هم مرور کنیم. هر چند در حال حاضر از سوی افراد ثروتمند و اقتصاددانان بزرگ تحلیل‌ های متفاوت و متناقضی نسبت به آینده رمز ارزها می‌شنویم، اما با این حال در این مقاله قوی‌ترین نظریه ها را با هم مرور خواهیم کرد تا درک شما نسبت به شرایط رمز ارزها در آینده بیشتر شود.

 

آیا اطلاع از آینده ارز های دیجیتال اهمیت دارد؟

آینده ارز دیجیتال

قبل از آن لازم است بررسی کنیم که آیا اصلاً اطلاع از آینده  رمز ارزها برای ما لازم است یا خیر؟ برای کسانی که در حال نوسان گیری و کسب سود های کوتاه مدت از بازار ارز دیجیتال هستند، نابود شدن این رمز ارزها در آینده نیز هیچ اهمیت نخواهد داشت و آن‌ها به عقیده خود زمان زیادی را در بازار باقی نخواهند ماند. اما از نظر اکثریت کاربران فعال در این بازار و همچنین اقتصاددانان و حتی دولت های مختلف، بررسی آینده رمز ارزها اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

رمز ارزها به وجود آمدند تا جایگزینی برای طلا و اسکناس های فیزیکی باشند. هر چند در حال حاضر مزیت های بسیار زیادی را می‌توانیم به شبکه بلاک چین ارز های دیجیتال نسبت بدهیم، اما ایده اولیه و اصلی به وجود آمدن آنها، تبدیل شدن به جایگزینی برای پول واقعی است.

 

البته جدایی از بحث اقتصادی در حال حاضر چالش ‌های بسیار زیادی وجود دارد که مانع از رسیدن رمز ارزها به ایده‌های اولیه آنها شده است. برای مثال یکی از ایده‌های اصلی ارزهای دیجیتال برای تبدیل شدن به جایگزینی برای پول واقعی، کاهش میزان مصرف انرژی برای چاپ اسکناس بود که این مهم به دلیل بالا بودن هزینه و انرژی لازم برای استخراج آنها در حال حاضر به دست نیامده است.  مواردی از این دست بسیار زیاد هستند که بایستی به صورت تخصصی به بررسی آنها پرداخت.

چیزی که مسلم است در حال حاضر رمز ارزها تاثیر بسیار زیادی بر اقتصاد کشورها و شرکت‌های مختلف داشته و کاربران معمولی نیز حساب ویژه‌ای روی این بازار باز کرده‌اند. به همین دلیل می‌توان ادعا کرد که آینده رمز ارزها در حال حاضر یکی از مهم‌ترین چالش های پیش روی کاربران در سرتاسر جهان است.

 

رفتارهای متضاد با ارزهای دیجیتال

آینده ارز های دیجیتالبرای اینکه آینده ارز های دیجیتال را در نظریه ‌های مختلف با هم تشریح کرده و مقایسه کنیم، ابتدا لازم دانستیم با شرایط فعلی رمز ارزها را به صورت مختصر مورد ارزیابی قرار داده و رفتار دولت ها و کاربران را با آنها بررسی کنیم.

 

بسیاری از دولت های جهان در حال حاضر از رمز ارزها به عنوان واحد پول اصلی کشور خود استفاده کرده و کمپانی ها و شرکت های بزرگی هم هستند که برای هزینه خدمات و محصولات خود امکان پرداخت با ارزهای دیجیتال را فراهم کرده‌اند. این رفتار باعث می‌شود تا آینده ارز های دیجیتال برای کاربران امروزی روشن‌تر و درخشان‌تر باشند.

در این بین این دولت هایی هم هستند که با بازار رمز ارزها مخالفت کرده و به دنبال محدود کردن بیت کوین و رفقا قوانین سفت و سختی را در نظر می‌گیرند. همین چندی پیش بود که دولت چین اعلام کرد که حضور در بازار ارز های دیجیتال برای کاربران این کشور ممنوع بوده و حتی صرافی های فعال در داخل کشور چین نیز امکان خدمات به کاربران داخلی را ندارند. این رفتار باعث می‌شود تا این ایده در ذهن کاربران به وجود آید که در آینده ممکن است دولت ها با هم متحد شده و ارز های دیجیتال برای همیشه نابود شوند.

نظریه اول: بیت کوین و رفقا وارد سیاه چاله تاریخ خواهند شد

اولین نظریه که درباره آینده ارزهای دیجیتال به بررسی آن می‌پردازیم، نابودی کامل بیت کوین و رفقا است. از همان سالی که بیت کوین در جهان را رونق گرفت از سایر ارزهای دیجیتال نیز کم‌کم شروع به رشد کردند، این نظریه نیز در میان کاربران بسیار زیادی گسترش پیدا کرد.

آینده ارز های دیجیتال

اقتصاددانان بسیار بزرگی در سرتاسر جهان به همراه سرمایه گذاران بزرگ بازارهای مالی، اعتقاد داشتند که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در واقع وسیله‌ای برای ثروتمند شدن برخی از افراد بوده و بعد از گذشت مدتی از بین خواهند رفت.

 بررسی درستی نظریه: واقعیت این است که پیش ‌بینی چنین امری تقریباً در حال حاضر غیرممکن است. حتی آن دسته از سرمایه گذاران اقتصاددانان بزرگ که چنین پیش بینی برای آینده ارز های دیجیتال داشتند، خیلی زودتر از این‌ها منتظر بودند که رمز ارزها وارد سیاه چاله تاریخ شوند. اتفاقی که بعد از گذشت یک دهه نیفتاده که هیچ شدت استفاده از این رمز ارزها بیشتر نیز شده است. از این رو در حال حاضر نمی‌توان این نظریه را خیلی محتمل دانست.

نظریه دوم: در آینده ارز های دیجیتال به همه چیز خواهند رسید

دومین نظریه درباره آینده رمز ارزها، این است که آنها می‌توانند تبدیل به اولویت اصلی تمام کاربران در آینده شده و در بخش‌های مختلف زندگی انسان به کار گرفته شوند.  از جایگزینی برای پول واقعی گرفته تا استفاده برای پرداخت هزینه‌ها در اینترنت و شبکه‌های مختلف و حتی استفاده برای ایده‌هایی مانند متاورس از جمله چشم‌اندازهایی هست که می‌توان برای آینده رمز ارزها در نظر گرفت.

آینده ارز های دیجیتال

البته رسیدن به تعداد محدودی از این چشم‌اندازها نیز به اندازه کافی می‌تواند رمز ارزها را تبدیل به یکی از شگفتی‌های آینده زندگی انسان نماید. تبدیل شدن به عنوان جایگزینی برای اسکناس آن‌ها را تبدیل به اولویت اصلی تمام کاربران جهانی خواهد کرد.

 بررسی درستی نظریه: کارشناسان و اقتصاددانان بسیار زیادی در سرتاسر دنیا چنین آینده‌ای را برای بیت کوین و رفقا در نظر گرفته‌اند. چه بسا با روی کار آمدن رمز ارز های جدید که مزیت های خیلی زیادی هم دارند، ایده قوی‌تر نیز شده است. اما مطمئن شدن درباره این نظریه در حال حاضر امکان‌پذیر نیست. اینکه حتماً شاهد چنین شرایطی در آینده رمز ارزها خواهیم بود یا خیر، نیاز به گذشت زمان دارد. اما با این حال نظریه دوم نسبت به نظریه اول محتمل‌تر است و یا حتی رسیدن به بخشی از نظریه دوم می‌تواند قابل پیش بینی تر باشد.

نظریه سوم: ارزهای دیجیتال تنها یک بازار سرمایه باقی خواهند ماند

به عنوان سومین سناریو برای آینده ارز های دیجیتال باید به ادامه دادن هم این شرایط فعلی برای آنها اشاره کنیم. در حال حاضر با اینکه ایده‌ها و چشم‌اندازهای بسیار زیادی برای رمز ارزها در نظر گرفته می‌شود، اما واقعیت این است که ارزهای دیجیتال بیشتر حکم یک بازار برای  سرمایه‌گذاری کاربران را دارند. البته در کاربردهای دیگری نیز از رمز ارزها استفاده می‌شود که در حال حاضر خیلی همه‌گیر نشده و نمی‌توان آنها  همه‌گیر در نظر گرفت.

آینده ارزهای دیجیتال

 بررسی درستی نظریه سوم:  این سناریو با توجه به اینکه هر روز مشاهده توسعه رمز ارزها ای بسیار زیادی هستیم، می‌تواند یک سناریوی محتمل باشد. حتی اگر سایر نظریه‌هایی که در این مقاله با شما مرور می‌کنیم به واقعیت تبدیل شوند، در کنار آنها می‌توان باقی ماندن رمز ارزها را به عنوان یک بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاری کاربران محتمل دانست. دقیقاً مانند نکاتی که در این مقاله آموزش بازار فارکس درباره شرایط این بازار با شما مطرح کردیم، باقی ماندن بازار ارز دیجیتال به عنوان یک بازار برای سرمایه گذاری در کنار سایر ایده‌ها و چشم‌اندازهای رمز ارزها چندان غیرمحتمل نیست.

نظریه چهارم: جهان خود را با آینده ارز های دیجیتال وفق خواهد داد

چهارمین نظریه درباره آینده رمز ارزها در جهان این است که آنها تبدیل به اولویت اصلی شده و این سایر کشورها و کاربران است که باید خود را با این رمز ارزها وفق بدهند. در واقع در این نظریه رمز ارزها به عنوان اولویت اصلی کاربران در همه بخش‌ها در نظر گرفته می‌شوند. جدای از تبدیل شدن آنها به جایگزین پول واقعی، این دست از نظریه پردازان ادعا می‌نمایند که ایده‌های استفاده از رمز ارزها بسیار فراتر خواهد رفت.

آنها می‌توانند برای گوگل، اینترنت، کسب  و کارها و حتی سفر به فضا نیز مورد استفاده قرار گرفته و تبدیل به جایگزینی برای همه این موارد شوند.

آینده ارزهای دیجیتال

بررسی درستی این نظریه: شرایط نشان می‌دهد که حتی در صورت به واقعیت پیوستن این نظریه نیز نیاز است تا سال ها برای آن صبور باشیم. زیرا واقعیت‌ها نشان می‌دهد که هنوز مقبولیت این ارزها به حدی نرسیده که بتوان چنین ادعایی درباره آنها کرد. در آخرین بررسی‌ها مشخص شده که در حال حاضر تنها ۸ درصد از مردم آمریکا رمز ارزها را جدی گرفته‌اند. این مهم نشان می‌دهد که هنوز فاصله زیادی تا رسیده به این نظریه ها داریم.

نظریه پنجم: تنها چند ارز دیجیتال در آینده وجود خواهند داشت

پنجمین سناریو مربوط به آینده ارز های دیجیتال اشاره به این دارد که رمز ارزها باید خود را محدود نمایند. در حال حاضر بیش از ۱۴۰۰۰ رمز ارز در بازار معرفی شده که هر روز هم به این تعداد اضافه می‌شود. رمز ارزهایی که در اکثر موارد اصلاً هیچ ایده‌ای پشت آنها نیست و به دلیل کم بودن هزینه توسعه توکن ها بر روی شبکه سایر ارزها شاهد این رونق هستیم.

آینده رمز ارزها

این سناریو اشاره به این موضوع دارد که در آینده ارز های دیجیتالی محدود شده و تنها بخشی از بهترین های آنها باقی خواهند ماند. البته که این نظریه هم مانند سایر نظریه ها تنها یک ایده است و خیلی نمی‌توان آن را حتمی دانست. حتی در سخنان برخی از کاربران مشهور به گوش می‌رسد که آنها بیت کوین را تنها رمز ارز آینده می‌دانند.

بررسی درستی نظریه: صحه گذاشتن روی این سناریو برای آینده رمز ارزها به این سادگی‌ها نیست. زیرا رمز ارزها هر کدام تیم توسعه دهنده جداگانه ای داشته و تمام تیم ها نیز به دنبال این هستند که بهتری شرایط را برای خود ایجاد نمایند. از کوین ها گرفته تا توکن ها هر کدام سعی دارند تا مزیت های خود را برای کاربران افزایش دهند. اما با این حال نمی‌توان هیچ احتمالی برای درست بودن این نظریه در نظر نگرفت.

نظریه ششم: باید منتظر جایگزینی بهتر برای ارزهای دیجیتال باشیم

آخرین نظریه‌ای که در این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم، پیدا شدن جایگزینی بهتر برای خود ارزهای دیجیتال است. برخی از اقتصاددانان حتی درباره یکپارچه شدن کلیت بازار رمز ارزها نیز صحبت می کنند. یکپارچگی به این معنی که شبکه ای جدید جایگزینی کل این بازار شود.

آینده رمز ارزها

بررسی درستی این نظریه: دقت داشته باشید که در حال حاضر یکی از اصلی ترین ایده‌ها و کاربردهای رمز ارزها امکان سرمایه گذاری روی آنها است. اگر این امکان را از بازار ارزهای دیجیتال حذف کنیم، بسیاری از کاربران از استفاده از آن روی بر می گردانند. از این رو نمی‌توان این ایده را خیلی محتمل در نظر گرفت.

جایگزین شدن آن با یک شبکه بهتر نیز عملاً امکان سرمایه گذاری در این بازار را از بین خواهد برد. از این رو باید به این ایده نیز به عنوان سناریوهای با احتمال کم برای آینده ارزهای دیجیتال نگاه کرد.

آینده ارزهای دیجیتال حوزه هوش مصنوعی

در بررسی آینده ارزهای دیجیتال باید سراغ ارزهای دیجیتال حوزه هوش مصنوعی برویم. صحبت درباره هوش مصنوعی در جامعه کنونی ما بسیار زیاد شده است و همین موضوع باعث شده تا بررسی آینده ارزهای حوزه هوش مصنوعی نیز برای کاربران بیشتر از پیش دنبال شود. اگر بخواهیم آینده رمز ارزها را بر اساس کاربردها و ویژگی ‌های تعریف شده برای آنها مورد بررسی و آنالیز قرار دهیم،‌ هر ارز دیجیتال تعریف شده در بازار تحت تاثیر کاربردها و ویژگی ‌هایی که در در آینده با واکنش‌ها و شرایط متفاوتی روبرو خواهد بود.

به عنوان مثال فرض کنید که در آینده استقبال از هوش مصنوعی به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند و تمام پلتفرم‌های تعریف شده برای این حوزه تبدیل به پلتفرم‌های بسیار جذاب و پرکاربرد شوند. این موضوع نشان می‌دهد که مسلماً باید شاهد افزایش رونق قابل توجهی در ارزش ارزهای دیجیتال حوزه هوش مصنوعی باشیم.

همین حالا که پلتفرم چت جی پی تی اقدام به توسعه یک ارز دیجیتال در بازار کرده شاهد افزایش قابل توجه قیمت آن در بازار هستیم و هر روز هم تعداد معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بیشتری به دنبال خرید ورلد کوین می‌روند. این موضوع نشان می‌دهد که معامله‌گران در بازار ارز دیجیتال نیز علاقه بسیار زیادی به حوزه هوش مصنوعی دارند و این حوزه را به عنوان یکی از آینده‌دارترین کاربردها در آینده در نظر می‌گیرند و به همین دلیل است که استقبال در ارزهای حوزه هوش مصنوعی در آینده با رشد قابل توجهی روبرو خواهد شد. توصیه می‌کنیم که یک یا دو ارز دیجیتال حوزه هوش مصنوعی را در سبد سرمایه‌ گذاری خود در بازار ارز دیجیتال قرار دهید تا از پتانسیل بالای سودآوری این حوزه نیز استفاده نموده باشید.

آینده ارزهای دیجیتال حوزه پرداخت

وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال حوزه پرداخت می‌شود در واقع ما در حال صحبت کردن درباره رمز ارزهایی هستیم که سعی دارند تا جایگزینی برای پول واقعی و یا پول دیجیتال باشند. منظور ما از پول دیجیتال امکان نقل و انتقال الکترونیکی پول در حساب‌های مختلف مانند پی پال و مواردی از این دست است. بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که ارزهای دیجیتال حوزه پرداخت در آینده می‌توانند جایگزین مناسبی برای این موارد باشند و به همین دلیل باید به آینده رمز ارزها خوشبین باشیم اما نه همه آنها.

در حال حاضر معتبرترین و معروف‌ترین ارز دیجیتال تعریف شده در حوزه پرداخت ارز دیجیتال بیت کوین است که بیشترین میزان استقبال را دارد و اگر بخواهیم بالاترین شانس را نیز در بازار به یک ارز دیجیتال برای تبدیل شدن به گزینه اول کاربران در آینده اختصاص دهیم، انتخاب همه ما بیت کوین خواهد بود. البته در این بین رمز ارزهای دیگری هم هستند که به واسطه حضور افراد ثروتمند و نهنگ ارز دیجیتال شرایط خوبی از این بابت پیدا کردند و نمونه بارز آنها ارز دیجیتال دوج کوین است.

خود ما نسبت به آینده ارزهای دیجیتال حوزه پرداخت بسیار خوشبین هستیم اما تنها مواردی از آنها را در لیست خوشبینی خود قرار داده‌ایم که کیفیت قابل توجهی داشته و استفاده از شبکه بلاک چین آنها می‌تواند شرایط خوبی را برای پول و انتقال پول و دارایی‌ها در آینده به وجود آورد. شاید برخلاف سال حوزه‌ های تعریف شده در انواع ارز دیجیتال که می‌توانیم برای متوسط رو به بالای توکن‌ های آنها شرایط خوبی را در آینده متصور باشیم درباره حوزه پرداخت این موضوع صدق نمی‌کند و تعداد توکن‌ های کمتری ممکن است در حوزه پرداخت در آینده به موفقیت برسند.

آینده ارزهای دیجیتال حوزه گیمینگ

زندگی بشر به گونه‌ای در حال پیشرفت است که بازی‌های کامپیوتری در آینده با جذابیت‌های بیشتری روبرو خواهند بود و استقبال از آنها در آینده بیشتر هم خواهد شد. به راحتی قابل پیش‌بینی است که بازی‌های کامپیوتری در آینده با پیشرفت‌های بسیار زیادی روبرو خواهند شد و حتی امکان دارد تا از حوزه متاورس در سطح گسترده نیز برای توسعه بازی‌های کامپیوتری جذاب استفاده شود. درصد قابل توجهی از افراد جامعه بشری به دنبال استفاده از بازی‌های کامپیوتری هستند و همین حالا نیز این بازی‌ها وقت بسیار زیادی از زندگی بشر را به خود اختصاص می‌دهد.

این موضوع نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال حوزه گیمینگ در صورتی که شرایط و پتانسیل خوبی داشته باشند آینده عالی و مناسبی هم خواهند داشت و می‌توانیم به سرمایه‌ گذاری بر روی آنها نیز امیدوار باشیم. در حالی که این موضوع برای تمام رمزارزهای توسعه یافته در این حوزه صادق نیست و شما باید در این باره تحقیق و بررسی کاملاً دقیقی داشته باشید.

آینده ارزهای دیجیتال حوزه متاورس

ارزهای دیجیتال حوزه متاورس هم از آن دسته از رمز ارزهایی هستند که آینده بسیار خوبی را می‌توانیم برای آنها متصور باشیم. البته با توجه به اینکه حوزه متاورس هم در ماه‌های اخیر با جذابیت بسیار زیادی روبرو شده شاهد به وجود آمدن توکن‌ های بسیار زیادی در این حوزه بوده‌ایم که بسیاری از آنها به هیچ وجه کیفیت لازم را ندارند. البته نه فقط برای ارزهای دیجیتال حوزه متاورس بلکه برای تمام حوزه‌ ها این موضوع کاملاً صادق است و آینده درخشان متعلق به توکن‌ ها و رمز ارزهایی است که در حال حاضر ویژگی ‌های یک ارز دیجیتال خوب را دارند و از این نظر می‌توانیم روی آنها حساب کنیم.

اگر شما به دنبال سرمایه‌ گذاری بر روی ارزهای دیجیتال حوزه متاورس هستید باید سراغ توکن‌ هایی بروید که در حال حاضر نیز کیفیت قابل توجهی در آنها وجود دارد. توکن‌ هایی مانند مانا یا  سندباکس از جمله رمز ارزهایی هستند که در این باره به محبوبیت بسیار زیادی رسیدند و سرمایه‌ گذاری برای آنها می‌تواند شرایط خوبی را در آینده برای شما به دنبال داشته باشد.

چرا ارز دیجیتال لونا نابود شد؟

نکته بسیار مهمی که شاید بررسی و ارزیابی آن ارتباط مستقیمی با محتوای مقاله داشته باشد نابودی ارز دیجیتال لونا است که همین چندی پیش رخ داد. هرچند در گذشته نیز ارزهای دیجیتال بسیار زیادی از بین رفته و نام آنها برای همیشه از بازار ارز دیجیتال خارج شده است اما نابودی ارز دیجیتال لونا شرایط کاملاً متفاوتی نسبت به آنها داشت. در این فرایند یکی از ده ارز دیجیتال برتر جهان بعد از یک رشد قابل توجه و جلب اعتماد تعداد بسیار زیادی از کاربران و تحلیلگران در بازار به مرز نابودی کشیده شد و عملاً در حال حاضر سرمایه گذاری بر روی آن سرمایه گذاری طولانی مدت نمی کند.

اما سوال اینجاست که چرا ارز دیجیتال لونا نابود شد و از کجا باید میدانستیم که این رمز در حال نابود شدن است؟ البته اگر اخبار و تحلیل های مربوط به نابودی ارز دیجیتال لونا را در شبکه های اجتماعی مختلف دنبال کرده باشید به گفته‌های برخی از تحلیلگران خواهی رسید که آنها صحبت از امکان پیش بینی نابودی لونا می کردند و بر این عقیده بودند که با توجه به نمودار امکان این تشخیص وجود داشت. اما واقعیت این است که پیش بینی از بین رفتن کامل ارز دیجیتال لونا به این راحتی آن بود و کمتر کسی را می توان در بازار پیدا کرد که چنین شرایطی را برای ارز دیجیتال در نظر گرفته باشد.

با توجه به تمام شایعات و نکاتی که درباره نابودی ارز دیجیتال لونا در بازار وجود دارد محتمل ترین گزینه این است که تیم توسعه دهنده رمز از ابتدا به دنبال توسعه دائمی آن بوده و در واقع هدف اصلی آنها رسیدن به سود قابل توجه در بازار و سپس خروج از ارز دیجیتال لونا بود. تیم توسعه دهنده لونا بعد از رسیدن به شرایط لازم از نظر میزان سرمایه گذاری کاربران اقدام به کنار کشیدن از شبکه رمز ارز نمود و همین امر باعث نابودی کامل آن شد.

در واقع این نابودی این نکته بسیار مهم را برای ما به ذهن می‌آورد که در مواقع لازمه حتماً باید تحلیل کاملی بر روی تیم توسعه دهنده رمز ارز ها نیز داشته باشید. در مقاله تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال به صورت کامل و جامع شرایط تحلیل رمز ارزهای مختلف را با هم بررسی کردیم و نکات لازم برای تحلیل بنیادی هر کدام از ارزهای دیجیتال را نیز به شما بیان نمودیم. یکی از مهمترین نکات و فاکتور ها در تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال بررسی شرایط تیم توسعه دهنده رمز ارز های مورد نظر در بازار است. تیم توسعه دهنده یک ارز دیجیتال حتماً باید سابقه خوبی داشته باشد و از این رزومه مناسبی نیز در همکاری با شرکت های مختلف در بازار برای وی در دسترس باشد.

آیا آینده ای مانند لونا برای سایر ارزهای دیجیتال نیز قابل تصور است؟

اما نابودی ارز دیجیتال لونا یک نکته بسیار مهم دیگر را نیز در ذهن کاربران در این بازار به وجود آورد. آیا واقعاً امکان نابودی سایر رمز ارزهای موجود در بازار را به مانند ارز دیجیتال لونا می توان متصور بود یا خیر؟ واقعیت این است که نادیده گرفتن چنین شرایطی برای هر ارز دیجیتالی می تواند یک اشتباه بسیار بزرگ باشد. در واقع شرایط نشان می دهد که سایر رمز ارز ها نیز از این خطر مصون نیستند و ممکن است این خطر بزرگ گریبان‌گیر سایر رمز ارزها نیز شود.

البته شایان ذکر است که اگر شما تحلیل فاندامنتال درست از رمز ارز های مورد نظر خود داشته باشید کمتر با این چالش روبرو خواهید شد. به عنوان مثال امکان از بین رفتن ارز دیجیتال ترون یا اتریوم با فرآیند مشابه لونا وجود ندارد زیرا این دو رمز در حال حاضر دارای یک تیم توسعه دهنده فوق العاده قدرتمند و با رزومه هستند و شبکه آنها دائماً در حال به روز رسانی است. البته منظور ما این نیست که این رمز ارز ها به هیچ وجه در خطر نابودی نیستند بلکه در صورت بروز چنین چالشی نیز این واقعه از طرف تیم توصیه به آنها نخواهد بود.

بسیار مهم است که شما بر روی ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری کنیم که کیفیت مناسبی داشته و فاکتورهای مهم فاندامنتالی بر روی آنها کاملاً بهینه باشد. بارها و بارها و در مقالات مختلف اشاره کرده که برای خرید و نگهداری طولانی مدت از یک ارز دیجیتال حتماً باید بررسی کامل و جامعی بر روی آن انجام داده و سپس برای این منظور اقدام کنید. در حال حاضر رمز ارز های بسیار زیادی در بازار وجود دارد که شرایط آنها چندان تعریفی نسبت به ارز دیجیتال لونا نداشته و در صورت سرمایه‌گذاری برای آنها ممکن است بعد از گذشت مدتی سرمایه های شما کاملاً نابود شود.

ارتباط نابودی بازار ارز دیجیتال با نابودی بیت کوین

بسیاری از تحلیلگران و معامله گران در بازار بر این باور هستند که تنها در شرایطی امکان از بین رفتن کامل بازار ارز دیجیتال وجود دارد که ارز دیجیتال بیت کوین نابود شود و همچنین به صورت دو طرفه از بین رفتن رمز ارز بیت کوین نیز می تواند دلیلی محکم برای نابودی کامل بازار ارز دیجیتال باشد. برای اینکه این نکته را به صورت کامل برای شما تشریح کرده باشیم لازم است تا یک نکته بسیار مهم درباره روند بیت کوین و سایر آلت کوین ها را با شما در میان بگذاریم.

اگر به چند سال قبل برگردید و روند نوسانات قیمت هر کدام از آلت کوین ها را با قیمت بیت کوین مقایسه کنید به راحتی به این نتیجه خواهید رسید که قیمت تمام آنها تحت تاثیر مستقیم به روند قیمت بیت کوین بوده و کوچکترین تغییری در قیمت بیت کوین باعث ایجاد تغییرات مشابه در روند سایر رمز ارزهای موجود در بازار می شود. خوب مسلما در چنین شرایطی در صورت نابودی بیت کوین سایت ارز های دیجیتال نیز به صورت کامل نابود خواهد شد و دیگر خبری از آنها نخواهد بود.

اما اتفاق بسیار مهمی که در طول این سال ها رخ داده این است که قیمت و نوسانات بسیاری از آلت کوین ها فاصله با نوسانات قیمت بیت کوین گرفته و تاثیر پذیری میان این دو کمتر شده است. البته هنوز هم تأثیرپذیری قیمت آلت کوین ها از قیمت بیت کوین به قدری زیاد است که در صورت نابود شدن بیت کوین شاهد نابود شدن آنها نیز خواهیم بود. اما ادامه دار شدن شرایط چند سال گذشته در چند سال آینده باعث خواهد شد تا روند نوسانات قیمت سایر رمز ارزهای موجود در بازار از نوسانات بیت کوین فاصله گرفته و دیگر چنین شرطی در بازار حاکم نباشد. با این وجود در حال حاضر به راحتی می توان به این نتیجه رسید که در صورت نابودی بیت کوین سایر رمز ارزها نیز دیگر جایگاه خود را در بازار از دست خواهند داد.

کلام آخر

آینده ارز های دیجیتال امروزه با زندگی بسیاری از کاربران گره خورده است. افراد زیادی در سرتاسر جهان هستند که با ناامیدی از سایر بازارهای مالی دست روی این بازار برای سرمایه گذاری گذاشته‌اند و همین امر باعث مهم تر شدن روند این بازار شده است. در حال حاضر کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که درباره رمز ارزها و بازار آن نشنیده باشد. هر چند هنوز تعداد کاربران فعال در این بازار خیلی کمتر از حد انتظار می‌باشد.

آینده رمز ارز ها

در این مقاله سعی کردیم تا ۶ نظریه مختلف درباره آینده رمز ارزها را با شما در میان بگذاریم. نظریه‌هایی که هر چند ممکن است برخی از آنها بدون دلیل و برهان خاصی هم باشند، اما با این حال می‌توان روی محتمل بودن آنها حساب کرد. در انتها باید یادآوری کنیم که از بین رفتن رمز ارزها اصلی ترین نگرانی کاربران است که در حال حاضر این ایده به نظر غیرمنطقی است. هر چند چنین ایده‌ای از سال ها قبل در میان بسیاری از کاربران رواج داشت و تازگی ندارد.

اگر به دنبال یک سرمایه گذاری ایده آل و مطمئن در بازار ارز دیجیتال هستید، ابتدا باید آموزش های لازم را سپری کنید. برای این منظور می توانید در دوره حضوری ارز دیجیتال در کانون بورس شرکت کنید که بهترین دوره حضوری آموزش ارز دیجیتال در ایران است. اگر فرصت کافی برای شرکت در کلاس حضوری را ندارید، می توانید با خرید پکیج آنلاین آموزش ارز دیجیتال تمام جزئیات لازم در این باره را به دست آورید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: