آینده ارز های دیجیتال در دنیا یا دنیا در آینده ارزهای دیجیتال؟

آینده رمز ارز ها
شما در حال مطالعه مقاله ۱۸ از ۳۸ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

آینده ارز های دیجیتال به کدام سمت خواهد رفت؟ یکی از نگرانی های اصلی کاربران چه سرمایه گذاران خرد و یا حتی سرمایه گذاران کلان شرایطی است که در آینده انتظار رمز ارزها را می‌کشد. در آینده باید منتظر نابودی رمزها باشیم و یا آینده دنیای ما با آینده ارز های دیجیتال گره خورده است؟

در این مقاله از سری مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال با شما همراه هستیم تا ۶ نظریه مختلف درباره آینده رمز ارز ها را با هم مرور کنیم. هر چند در حال حاضر از سوی افراد ثروتمند و اقتصاددانان بزرگ تحلیل‌ های متفاوت و متناقضی نسبت به آینده رمز ارزها می‌شنویم، اما با این حال در این مقاله قوی‌ترین نظریه ها را با هم مرور خواهیم کرد تا درک شما نسبت به شرایط رمز ارزها در آینده بیشتر شود.


آیا اطلاع از آینده ارز های دیجیتال اهمیت دارد؟


آینده ارز دیجیتال

قبل از آن لازم است بررسی کنیم که آیا اصلاً اطلاع از آینده  رمز ارزها برای ما لازم است یا خیر؟ برای کسانی که در حال نوسان گیری و کسب سود های کوتاه مدت از بازار ارز دیجیتال هستند، نابود شدن این رمز ارزها در آینده نیز هیچ اهمیت نخواهد داشت و آن‌ها به عقیده خود زمان زیادی را در بازار باقی نخواهند ماند. اما از نظر اکثریت کاربران فعال در این بازار و همچنین اقتصاددانان و حتی دولت های مختلف، بررسی آینده رمز ارزها اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

رمز ارزها به وجود آمدند تا جایگزینی برای طلا و اسکناس های فیزیکی باشند. هر چند در حال حاضر مزیت های بسیار زیادی را می‌توانیم به شبکه بلاک چین ارز های دیجیتال نسبت بدهیم، اما ایده اولیه و اصلی به وجود آمدن آنها، تبدیل شدن به جایگزینی برای پول واقعی است.

آینده ارز دیجیتال

البته جدایی از بحث اقتصادی در حال حاضر چالش ‌های بسیار زیادی وجود دارد که مانع از رسیدن رمز ارزها به ایده‌های اولیه آنها شده است. برای مثال یکی از ایده‌های اصلی ارزهای دیجیتال برای تبدیل شدن به جایگزینی برای پول واقعی، کاهش میزان مصرف انرژی برای چاپ اسکناس بود که این مهم به دلیل بالا بودن هزینه و انرژی لازم برای استخراج آنها در حال حاضر به دست نیامده است.  مواردی از این دست بسیار زیاد هستند که بایستی به صورت تخصصی به بررسی آنها پرداخت.

چیزی که مسلم است در حال حاضر رمز ارزها تاثیر بسیار زیادی بر اقتصاد کشورها و شرکت‌های مختلف داشته و کاربران معمولی نیز حساب ویژه‌ای روی این بازار باز کرده‌اند. به همین دلیل می‌توان ادعا کرد که آینده رمز ارزها در حال حاضر یکی از مهم‌ترین چالش های پیش روی کاربران در سرتاسر جهان است.

 


رفتارهای متضاد با ارزهای دیجیتال


آینده ارز های دیجیتالبرای اینکه آینده ارز های دیجیتال را در نظریه ‌های مختلف با هم تشریح کرده و مقایسه کنیم، ابتدا لازم دانستیم با شرایط فعلی رمز ارزها را به صورت مختصر مورد ارزیابی قرار داده و رفتار دولت ها و کاربران را با آنها بررسی کنیم.

 

بسیاری از دولت های جهان در حال حاضر از رمز ارزها به عنوان واحد پول اصلی کشور خود استفاده کرده و کمپانی ها و شرکت های بزرگی هم هستند که برای هزینه خدمات و محصولات خود امکان پرداخت با ارزهای دیجیتال را فراهم کرده‌اند. این رفتار باعث می‌شود تا آینده ارز های دیجیتال برای کاربران امروزی روشن‌تر و درخشان‌تر باشند.

در این بین این دولت هایی هم هستند که با بازار رمز ارزها مخالفت کرده و به دنبال محدود کردن بیت کوین و رفقا قوانین سفت و سختی را در نظر می‌گیرند. همین چندی پیش بود که دولت چین اعلام کرد که حضور در بازار ارز های دیجیتال برای کاربران این کشور ممنوع بوده و حتی صرافی های فعال در داخل کشور چین نیز امکان خدمات به کاربران داخلی را ندارند. این رفتار باعث می‌شود تا این ایده در ذهن کاربران به وجود آید که در آینده ممکن است دولت ها با هم متحد شده و ارز های دیجیتال برای همیشه نابود شوند.

نظریه اول: بیت کوین و رفقا وارد سیاه چاله تاریخ خواهند شد


اولین نظریه که درباره آینده ارزهای دیجیتال به بررسی آن می‌پردازیم، نابودی کامل بیت کوین و رفقا است. از همان سالی که بیت کوین در جهان را رونق گرفت از سایر ارزهای دیجیتال نیز کم‌کم شروع به رشد کردند، این نظریه نیز در میان کاربران بسیار زیادی گسترش پیدا کرد.

آینده ارز های دیجیتال

اقتصاددانان بسیار بزرگی در سرتاسر جهان به همراه سرمایه گذاران بزرگ بازارهای مالی، اعتقاد داشتند که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در واقع وسیله‌ای برای ثروتمند شدن برخی از افراد بوده و بعد از گذشت مدتی از بین خواهند رفت.

 بررسی درستی نظریه: واقعیت این است که پیش ‌بینی چنین امری تقریباً در حال حاضر غیرممکن است. حتی آن دسته از سرمایه گذاران اقتصاددانان بزرگ که چنین پیش بینی برای آینده ارز های دیجیتال داشتند، خیلی زودتر از این‌ها منتظر بودند که رمز ارزها وارد سیاه چاله تاریخ شوند. اتفاقی که بعد از گذشت یک دهه نیفتاده که هیچ شدت استفاده از این رمز ارزها بیشتر نیز شده است. از این رو در حال حاضر نمی‌توان این نظریه را خیلی محتمل دانست.

نظریه دوم: در آینده ارز های دیجیتال به همه چیز خواهند رسید


دومین نظریه درباره آینده رمز ارزها، این است که آنها می‌توانند تبدیل به اولویت اصلی تمام کاربران در آینده شده و در بخش‌های مختلف زندگی انسان به کار گرفته شوند.  از جایگزینی برای پول واقعی گرفته تا استفاده برای پرداخت هزینه‌ها در اینترنت و شبکه‌های مختلف و حتی استفاده برای ایده‌هایی مانند متاورس از جمله چشم‌اندازهایی هست که می‌توان برای آینده رمز ارزها در نظر گرفت.

آینده ارز های دیجیتال

البته رسیدن به تعداد محدودی از این چشم‌اندازها نیز به اندازه کافی می‌تواند رمز ارزها را تبدیل به یکی از شگفتی‌های آینده زندگی انسان نماید. تبدیل شدن به عنوان جایگزینی برای اسکناس آن‌ها را تبدیل به اولویت اصلی تمام کاربران جهانی خواهد کرد.

 بررسی درستی نظریه: کارشناسان و اقتصاددانان بسیار زیادی در سرتاسر دنیا چنین آینده‌ای را برای بیت کوین و رفقا در نظر گرفته‌اند. چه بسا با روی کار آمدن رمز ارز های جدید که مزیت های خیلی زیادی هم دارند، ایده قوی‌تر نیز شده است. اما مطمئن شدن درباره این نظریه در حال حاضر امکان‌پذیر نیست. اینکه حتماً شاهد چنین شرایطی در آینده رمز ارزها خواهیم بود یا خیر، نیاز به گذشت زمان دارد. اما با این حال نظریه دوم نسبت به نظریه اول محتمل‌تر است و یا حتی رسیدن به بخشی از نظریه دوم می‌تواند قابل پیش بینی تر باشد.

نظریه سوم: ارزهای دیجیتال تنها یک بازار سرمایه باقی خواهند ماند


به عنوان سومین سناریو برای آینده ارز های دیجیتال باید به ادامه دادن هم این شرایط فعلی برای آنها اشاره کنیم. در حال حاضر با اینکه ایده‌ها و چشم‌اندازهای بسیار زیادی برای رمز ارزها در نظر گرفته می‌شود، اما واقعیت این است که ارزهای دیجیتال بیشتر حکم یک بازار برای  سرمایه‌گذاری کاربران را دارند. البته در کاربردهای دیگری نیز از رمز ارزها استفاده می‌شود که در حال حاضر خیلی همه‌گیر نشده و نمی‌توان آنها  همه‌گیر در نظر گرفت.

آینده ارزهای دیجیتال

 بررسی درستی نظریه سوم:  این سناریو با توجه به اینکه هر روز مشاهده توسعه رمز ارزها ای بسیار زیادی هستیم، می‌تواند یک سناریوی محتمل باشد. حتی اگر سایر نظریه‌هایی که در این مقاله با شما مرور می‌کنیم به واقعیت تبدیل شوند، در کنار آنها می‌توان باقی ماندن رمز ارزها را به عنوان یک بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاری کاربران محتمل دانست. دقیقاً مانند نکاتی که در این مقاله آموزش بازار فارکس درباره شرایط این بازار با شما مطرح کردیم، باقی ماندن بازار ارز دیجیتال به عنوان یک بازار برای سرمایه گذاری در کنار سایر ایده‌ها و چشم‌اندازهای رمز ارزها چندان غیرمحتمل نیست.

نظریه چهارم: جهان خود را با آینده ارز های دیجیتال وفق خواهد داد


چهارمین نظریه درباره آینده رمز ارزها در جهان این است که آنها تبدیل به اولویت اصلی شده و این سایر کشورها و کاربران است که باید خود را با این رمز ارزها وفق بدهند. در واقع در این نظریه رمز ارزها به عنوان اولویت اصلی کاربران در همه بخش‌ها در نظر گرفته می‌شوند. جدای از تبدیل شدن آنها به جایگزین پول واقعی، این دست از نظریه پردازان ادعا می‌نمایند که ایده‌های استفاده از رمز ارزها بسیار فراتر خواهد رفت.

آنها می‌توانند برای گوگل، اینترنت، کسب  و کارها و حتی سفر به فضا نیز مورد استفاده قرار گرفته و تبدیل به جایگزینی برای همه این موارد شوند.

آینده ارزهای دیجیتال

بررسی درستی این نظریه: شرایط نشان می‌دهد که حتی در صورت به واقعیت پیوستن این نظریه نیز نیاز است تا سال ها برای آن صبور باشیم. زیرا واقعیت‌ها نشان می‌دهد که هنوز مقبولیت این ارزها به حدی نرسیده که بتوان چنین ادعایی درباره آنها کرد. در آخرین بررسی‌ها مشخص شده که در حال حاضر تنها ۸ درصد از مردم آمریکا رمز ارزها را جدی گرفته‌اند. این مهم نشان می‌دهد که هنوز فاصله زیادی تا رسیده به این نظریه ها داریم.

نظریه پنجم: تنها چند ارز دیجیتال در آینده وجود خواهند داشت


پنجمین سناریو مربوط به آینده ارز های دیجیتال اشاره به این دارد که رمز ارزها باید خود را محدود نمایند. در حال حاضر بیش از ۱۴۰۰۰ رمز ارز در بازار معرفی شده که هر روز هم به این تعداد اضافه می‌شود. رمز ارزهایی که در اکثر موارد اصلاً هیچ ایده‌ای پشت آنها نیست و به دلیل کم بودن هزینه توسعه توکن ها بر روی شبکه سایر ارزها شاهد این رونق هستیم.

آینده رمز ارزها

این سناریو اشاره به این موضوع دارد که در آینده ارز های دیجیتالی محدود شده و تنها بخشی از بهترین های آنها باقی خواهند ماند. البته که این نظریه هم مانند سایر نظریه ها تنها یک ایده است و خیلی نمی‌توان آن را حتمی دانست. حتی در سخنان برخی از کاربران مشهور به گوش می‌رسد که آنها بیت کوین را تنها رمز ارز آینده می‌دانند.

بررسی درستی نظریه: صحه گذاشتن روی این سناریو برای آینده رمز ارزها به این سادگی‌ها نیست. زیرا رمز ارزها هر کدام تیم توسعه دهنده جداگانه ای داشته و تمام تیم ها نیز به دنبال این هستند که بهتری شرایط را برای خود ایجاد نمایند. از کوین ها گرفته تا توکن ها هر کدام سعی دارند تا مزیت های خود را برای کاربران افزایش دهند. اما با این حال نمی‌توان هیچ احتمالی برای درست بودن این نظریه در نظر نگرفت.

نظریه ششم: باید منتظر جایگزینی بهتر برای ارزهای دیجیتال باشیم


آخرین نظریه‌ای که در این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم، پیدا شدن جایگزینی بهتر برای خود ارزهای دیجیتال است. برخی از اقتصاددانان حتی درباره یکپارچه شدن کلیت بازار رمز ارزها نیز صحبت می کنند. یکپارچگی به این معنی که شبکه ای جدید جایگزینی کل این بازار شود.

آینده رمز ارزها

بررسی درستی این نظریه: دقت داشته باشید که در حال حاضر یکی از اصلی ترین ایده‌ها و کاربردهای رمز ارزها امکان سرمایه گذاری روی آنها است. اگر این امکان را از بازار ارزهای دیجیتال حذف کنیم، بسیاری از کاربران از استفاده از آن روی بر می گردانند. از این رو نمی‌توان این ایده را خیلی محتمل در نظر گرفت.

جایگزین شدن آن با یک شبکه بهتر نیز عملاً امکان سرمایه گذاری در این بازار را از بین خواهد برد. از این رو باید به این ایده نیز به عنوان سناریوهای با احتمال کم برای آینده ارزهای دیجیتال نگاه کرد.

کلام آخر


آینده ارز های دیجیتال امروزه با زندگی بسیاری از کاربران گره خورده است. افراد زیادی در سرتاسر جهان هستند که با ناامیدی از سایر بازارهای مالی دست روی این بازار برای سرمایه گذاری گذاشته‌اند و همین امر باعث مهم تر شدن روند این بازار شده است. در حال حاضر کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که درباره رمز ارزها و بازار آن نشنیده باشد. هر چند هنوز تعداد کاربران فعال در این بازار خیلی کمتر از حد انتظار می‌باشد.

آینده رمز ارز ها

در این مقاله سعی کردیم تا ۶ نظریه مختلف درباره آینده رمز ارزها را با شما در میان بگذاریم. نظریه‌هایی که هر چند ممکن است برخی از آنها بدون دلیل و برهان خاصی هم باشند، اما با این حال می‌توان روی محتمل بودن آنها حساب کدر. در انتها باید یادآوری کنیم که از بین رفتن رمز ارزها اصلی ترین نگرانی کاربران است که در حال حاضر این ایده به نظر غیرمنطقی است. هر چند چنین ایده‌ای از سال ها قبل در میان بسیاری از کاربران رواج داشت و تازگی ندارد.

دسترسی سریع<<قبلی بعدی >>
ترتیبی که برای مطالعه مقالات این بخش پیشنهاد می کنیم:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

ارزش دوره ۷٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۶/۷۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: