لوگو کانون بورس

آموزش کامل سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) + ترفندهای جذاب

ترفندهای سایت کوین مارکت کپ
شما در حال مطالعه مقاله ۲۷ از ۴۹ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

جامع ترین و کامل ترین آموزش سایت کوین مارکت کپ را با هم مرور می‌کنیم. در ادامه آموزش رایگان ارز دیجیتال سعی داریم تا در این مقاله یکی از بهترین سایت ها و مراجع مورد استفاده تریدرهای جهانی در بازار رمز ارزها سعی سایت CoinMarketCap را به شما معرفی کرده و امکانات مختلف آن را تشریح کنیم. این سایت حاوی اطلاعات بسیار مفیدی است و کمتر تریدری را می‌توان در کل جهان پیدا کرد که در این بازار حضور پیدا کرده و از امکانات کوین مارکت استفاده نکند. هم‌چنین ترفندهای عالی از این سایت را نیز با شما مرور می‌کنیم که احتمالاً در سایر سایت ها به آنها کمتر پرداخته شه است تا قدرت تحلیل خود را بالاتر ببرید.

نکات کلیدی مقاله:

 • سایت کوین مارکت کپ یک سایت جامع و مرجع برای بازار ارزهای دیجیتال است.
 • آموزش و استفاده از سایت CoinMarketCap برای همه تریدرها در هر سطحی لازم است.
 • منبع اصلی تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال محسوب می‌شود و کامل ترین اطلاعات فاندامنتالی را می‌توان در آن پیدا کرد.
 • استفاده از سایر سایت ها برای اطلاعات فاندامنتالی ممکن است شما را با اشتباهات و اطلاعات غلطی همراه سازد.
 • امکان استفاده از این سایت بر حسب ریال ایران نیز وجود دارد.
راهنمای مطالعه نمایش

 

سایت کوین مارکت کپ چیست

قبل از اینکه به آموزش سایت کوین مارکت کپ بپردازیم، باید ماهیت این سایت را برای شما تشریح کنیم. سایت کوین مارکت کپ یک سایت اطلاعاتی و اخباری درباره ارزهای دیجیتال است. از جون مرغ تا شیر آدمیزاد که به کریپتوکارنسی ها مربوط باشد را می‌توانید در این سایت در اختیار داشته باشید. هر بازاری دارای سایت های اطلاعاتی مفید و اصلی است. بازار رمز ارزها نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این بازار نیاز به وجود سایت های جامع با اطلاعات معتبر بسیار زیاد است. بهترین این سایت ها نیز سایت CoinMarketCap است.

آموزش سایت کوین مارکت کپ

برای تحلیل، دسترسی به اخبار و سایر اطلاعات مفید درباره بازار کریپتوکارنسی ها تنها کافی است آدرس این سایت را در مرورگر خود وارد کرده و تنها در یک سایت به همه آنها دسترسی داشته باشید. جالب است بدانید که این سایت در حال حاضر تبدیل به یک سایت مرجع شده است. سایر سایت ها نیز اکثراً اطلاعات خود را از CoinMarketCap بر می‌دارند. حتی برای بررسی درستی سایر سایت های حوزه کریپتوکارنسی ها از این سایت استفاده می‌شود.

اهمیت استفاده از سایت های معتبر برای تحلیل ارز دیجیتال

در مقالات مختلف تأکید کردیم که استفاده از سایت های معتبر برای تحلیل و بررسی ارزهای دیجیتال اهمیت بسیار زیادی دارد. با توجه به گستردگی بسیار زیادی این بازار و هم‌چنین وجود اخبار و سایت های خبری بسیار گسترده، کاربران نمی‌توانند تمام وقت خود را برای مطالعه همه این سایت ها قرار دهند. از طرف دیگر بسیاری از این سایت ها و اخبار به صورت هدفمند مدیریتی شده و اخبار آنها حاوی اطلاعات زرد و از پیش برنامه ریزی شده است. به همین دلیل در انتخاب سایت خبر یو مرجع نیز باید دقت کافی داشته باشید.

استفاده از خدمات یک سایت معتبر باعث می‌شود تا شما برای همیشه نیاز خود به اطلاعات موثق را برطرف کرده و بدون دغدغه در این باره عمل کنید. به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم تا به آموزش سایت کوین مارکت کپ بپردازیم. استفاده از اطلاعات این مقاله درباره سایت CoinMarketCap باعث خواهد شد تا شما از این پس دید بهتری نسبت به رمز ارزها داشته و با اطلاعات جالب ترین به تجزیه و تحلیل آنها بپردازید.

اهمیت آموزش سایت کوین مارکت کپ

آموزش سایت CoinMarketCap از چند جهت اهمیت دارد. خیلی از کاربران هنوز با این سایت آشنا نبوده و از خدمات سایر سایت ها برای کسب اطلاعات خود استفاده می‌کنند. سایت هایی که هیچ اطمینانی نسبت به موثق بودن اطلاعات آنها وجود ندارد. از طرف دیگر کاربران و تریدرهایی هم که از سایت کوین مارکت کپ استفاده می‌کنند، از بسیاری از داده ها و اطلاعات مربوط به آن بی‌خبر بوده و می‌دانند که این سایت چه ویژگی ها و اطلاعات مفیدی دارد.

اهمیت آموزش سایت کوین مارکت کپ شاید کمی بیشتر از آموزش یک سایت خبری برای تریدر ارز دیجیتال باشد. اگر به خوبی از اطلاعات این سایت استفاده کنید:

 • روند بهتری برای معاملات خود در بازار ارزهای دیجیتال در پیش خواهید گرفت.
 • کمتر با ارزهای دیجیتال ضعیف همراه خواهید شد.
 • ماهیت اصلی هر رمز ارزی را بهتر درک خواهید کرد.
 • می‌توانید با استفاده از خدمات این سایت بهترین گزینه ها را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.
 • امکان دسترسی به اخبار موثق را خواهید داشت.
 • رتبه بندی اصلی رمز ارزها را مشاهده می‌کنید.

در نهایت این خدمات باعث بهبود شرایط سرمایه گذاری شما می‌شود. این موضوع را می‌توان مهم‌ترین مزیت آموزش سایت CoinMarketCap دانست.

در سایت کوین مارکت کپ چه خبر است؟

اما حالا که با اهمیت آموزش سایت کوین مارکت کپ آشنا شدید، لازم است تا شما را با اطلاعات و نکات مربوط به این سایت آشنا کنیم. در سایت CoinMarketCap چه خبر است و چه اطلاعات و مطالبی در این سایت منتظر ماست؟ شما می‌توانید از این سایت برای دسترسی به اطلاعات زیر استفاده کنید:

 • با تمام رمز ارزهای توسعه پیدا کرده آشنا خواهید شد و می‌توانید آنها را به ترتیب ارزش بازار هر یک مشاهده کنید.
 • امکان تغییر ملاک رتبه بندی را نیز خواهید داشت تا مطابق با نظر خود رمز ارزها را به ترتیب بچینید.
 • به اخبار موثق مربوط به هر رمز ارز دسترسی خواهید داشت.
 • اطلاعات فاندامنتالی رمز ارزها را از سیر تا پیاز در اختیار دارید.
 • به نمودار و ابزارهای لازم برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دسترسی خواهید داشت.
 • می‌توانید سایر تحلیل ها و پیش بینی های صورت گرفته برای هر ارز دیجیتال را مشاهده کرده و از آن ها استفاده کنید.
 • امکان مشاهده حجم معاملات یک رمز ارز رد هر ۲۴ ساعت را دارید.
 • با صرافی هایی که امکان خرید و فروش یک رمز ارز را برای شما در نظر گرفته‌اند، آشنا خواهید شد.
 • اطلاعات دیگری از جمله سرمایه گذاران، تیم توسعه دهنده، کوین یا توکن بودن و … را نیز خواهید داشت که در ادامه بیشتر به بررسی و معرفی آنها می‌پردازیم.

آموزش گام به گام سایت CoinMarketCap

با توجه به اینکه سعی داریم تا امکان استفاده از خدمات سایت CoinMarketCap را برای تمام کاربران به صورت حرفه‌ای در نظر بگیرید، از این رو تمام بخش های این سایت را به شما آموزش خواهیم داد. در ادامه به ترتیب از صفحه اصلی و ورود به این سایت آموزش را آغاز خواهیم کرد تا شما بتوانید با تمام جزئیات آشنا شوید. هم‌چنین در صورتی که در مرحله‌ای نیاز به اضافه کردن چیزی دارید، توصیه می‌کنیم در همان مرحله این موارد را در سایت اضافه کنید تا این آموزش در نهایت تبدیل به یک ابزار کاربردی برای شما در استفاده از سایت کوین مارکت کپ شود.

آموزش ثبت نام در کوین مارکت کپ

برای شروع آموزش سایت کوین مارکت کپ سراغ آموزش ثبت نام در این سایت رفته‌ایم. ثبت نام در سایت CoinMarketCap بسیار ساده بوده و نیاز به هیچ فرایند خاصی ندارد. برای این منظور وارد صفحه اصلی این سایت به نشانی www.coinmarketcap.com شده و سپس در همان نوار بالایی سایت و مطابق با تصویر زیر روی گزینه SignUp کلیک کنید.

آموزش سایت کوین مارکت کپ

با کلیک روی این گزینه صفحه جدید برای شما باز خواهد شد که مطابق با تصویر زیر باید یک ایمیل معتبر و پسورد برای خود انتخاب کرده و با کلیک بر روی گزینه Create Account مراحل ثبت نام در سایت کوین مارکت کپ را به پایان برسانید.

آموزش سایت کوین مارکت کپ

در ادامه با ورود به بخش اکانت خود در سایت می‌توانید آواتار مخصوص به صفحه خورد را تعیین کرده و سایر بخش ها را نیز به ترتیبی که در ادامه مرور می‌کنیم، شخصی سازی کنید.

آموزش صفحه اصلی سایت CoinMarketCap

بعد از ثبت نام نوبت بعدی در آموزش سایت کوین مارکت کپ به بررسی صفحه اصلی آن مربوط می‌شود. تصویر زیر صفحه اصلی سایت کوین مارکت را به شما نشان می‌دهد:

آموزش سایت کوین مارکت کپ

البته این تمام اطلاعات و موارد درج شده در صفحه اصلی این سایت نیز و با اسکرول کردن به سمت پایین می‌توانید اطلاعات دیگری را نیز در اختیار داشته باشید. در ادامه اطلاعات موجود در صفحه اصلی سایت کوین مارکت کپ را به صورت کامل از بالا به پایین با هم مرور می‌کنیم.

 • نوار اطلاعات بالای سایت


آموزش سایت کوین مارکت کپ

در این نوار ابزار می‌توانید به اطلاعاتی به شرح زیر دسترسی داشته باشید:

 • Cryptos: نشان دهنده تمام رمز ارزهای لیست شده در سایت کوین مارکت کپ است. در حال حاضر ۱۶۵۳۴ رمز ارز در سایت CoinMarketCap لیست شده‌اند.
 • Exchanges: در این بخش می‌توانید تعداد کل صرافی های معتبر لیست شده در سایت را مشاهده کنید که در حال حاضر ۴۵۴ مورد است.
 • Market Cap: ارزش کل بازار کریپتوکارنسی ها را نشان می‌دهد.
 • ۲۴h Vol: در این بخش می‌توانید حجم معاملات بازار کریپتوکارنسی ها را برای ۲۴ ساعت گذشته مشاهده کنید.
 • Dominance: در این بخش می‌توانید درصد دو رمز ارز بیت کوین و اتریوم را از کل بازار کریپتوکارنسی ها مشاهده کنید. در حال حاضر ۴۰.۴ % از کل بازار کریپتوکارنسی ها از نظر Market Cap متعلق به بیت کوین است و ۱۹.۱ % آن نیز متعلق به اتریوم می‌باشد. در واقع سایر آلتکوین ها تنها ۴۰.۵ % از بازار را به خود اختصاص داده‌اند.
 • ETH Gas: این مورد سوخت شبکه بلاک چین اتریوم را نشان می‌دهد. چیزی شبیه به کارمزد تراکنش ها در شبکه بلاک چین بیت کوین است.
 • English: این بخش در نوار ابزار بالایی زبان سایت را مشخص می‌نماید که به صورت پیش فرض روی انگلیسی است. با کلیک بر روی ن می‌توانید زبان دلخواه را تعیین کنید.
 • USD: در این بخش نیز می‌توانید تعیین کنید که اطلاعات مالی سایت بر اساس کدام ارز باشد. دلار آمریکا، پوند انگلیس، یورو، بیت کوین، ساتوشی، ریپل و حتی و حتی و حتی ریال ایران را نیز در این بخش در دسترس دارید و می‌توانید با انتخاب هر یک ارزش های مالی را بر اساس آن ارز مشاهده کنید.
 • :ترفندهای سایت کوین مارکت کپ این علامت ماه می‌تواند سایت را برای شما به حالت تاریک در بیاورد.

خود این اطلاعاتی که در بخش نوار ابزار آموزش سایت کوین مارکت کپ مرور کردیم، حاوی نکات بسیار مهمی است که می‌توانید در تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال از آنها استفاده کنید.

 • نوار ابزار اصلی سایت CoinMarketCap


آموزش سایت Coinmarketcap

بخش بعدی در آموزش سایت CoinMarketCap مربوط به نوار اصلی این سایت در قسمت بالایی آن است. هر چند این بخش از سایت را در کمتر مقاله‌ای به آن پرداخته شده، اما نکات خوبی دارد که لازم است به آن بپردازیم.

 • CoinMarketCap: لینک اصلی سایت است که با کلیک بر روی آن دوباره به صفحه اصلی سایت هدایت خواهید شد.
 • CryptoCurrencies: در این بخش می‌توانید ارزش های دیجیتال را در رتبه بندی های مختلف مشاهده کنید.

اگر به صورت مستقیم روی خود گزینه اصلی کلیک کنید به صفحه اصلی و رتبه بندی رمز ارزها بر اساس ارزش بازار هدایت می‌شوید. اما در صورتی که موس را روی آن نگه دارید، به موارد زیر دسترسی خواهید داشت:

آموزش سایت Coinmarketcap

–         Ranking: رتبه بندی بر اساس ارزش بازار رمز ارزها (صفحه اصلی سایت CoinMarketCap)

–         Recently Added: ارزهای دیجیتالی که به تازگی معرفی شده و در سایت لیست شده‌اند.

–         Price Estimates: در این بخش می‌توانید قیمت های پیش بینی شده از سوی سایر کاربران را به صورت روزانه برای رمز ارزهای مختلف مشاهده کنید. حتی خود شما نیز به عنوان یک کاربر می‌توانید پیش بینی خود از قیمت رمز ارزهای مورد نظر را در این بخش وارد کنید.

–         Legal Tender Countries: در این بخش می‌توانید کشورهایی را مشاهده کنید که استفاده از ارزهای دیجیتال را به رسمیت شناخته و یا کاربران آنها تمایل به این موضوع دارند.

–         Global Chart: در این بخش می‌توانید نمودارهای مربوط به کل بازار رمز ارزها را در بخش های مختلف مشاهده کنید.

–         Fiats / Companies Ranking: در این بخش می‌توانید مقایسه بازار بیت کوین با ارزش پول کشورهای بزرگ جهان را مشاهده کنید.

–         Spotlight: با کلیک روی این بخش می‌توانید وارد بخش بهترین کریپتوکارنسی ها شده و آنها را در بخش های زیر مشاهده کنید:

·       Trending: در این بخش می‌توانید رمز ارزها را بر اساس بیشترین میزان جستجو در اخبار و اطلاعات مشاهده کنید.

·       Biggest Gainers: در این بخش می‌توانید ارزهای دیجیتالی را به ترتیب بیشترین میزان سوددهی در ۲۴ ساعت گذشته مشاهده کنید.

·       Biggest Losers: در این بخش می‌توانید ارزهای دیجیتالی را به ترتیب بیشترین میزان زیان دهی در ۲۴ ساعت گذشته مشاهده کنید.

·       Most Visit: در این بخش می‌توانید ارزهای دیجیتالی را به ترتیب بیشترین میزان مشاهده و بازدید در ۲۴ ساعت گذشته مشاهده کنید.

·       Recently Add: در این بخش می‌توانید ارزهای دیجیتالی تازه توسعه پیدا کرده که به سایت CoinMarketCap اضافه شده‌اند را مشاهده کنید.

–         Gainers & Losers: در این بخش می‌توانید رمز ارزها را در دو بخش بالاترین میزان سوددهی و بالاترین میزان ضرر در ۲۴ ساعت گذشته مشاهده کنید.

–         Historical Snapshots: برای مشاهده تاریخچه رتبه بندی و اطلاعات مربوط به رمز ارزهای مختلف می‌توانید از این بخش استفاده کنید. این اطلاعات از سال ۲۰۱۳ تا کنون در دسترس هستند.

 • Exchanges: در ادامه آموزش سایت کوین مارکت کپ و در منوی اصلی گزینه بعدی بخش Exchanges است. در این بخش می‌توانید صرافی های ارزهای دیجیتال را به ترتیب و با رتبه بندی مشخص مشاهده کنید. هم‌چنین امکان مشاهده این رتبه بندی برای صرافی ها در کتگوری های مختلف اعم از Dex، Spot، Lending و Derivatives را نیز خواهید داشت.
 • NFT: در بخش NFT نیز می‌توانید با ارزش ترین NFT ها و هم‌چنین NFT های جدید در حال ورود به بازار را در دسته بندی های مختلف و با رتبه بندی مشاهده کنید. برای کسانی که علاقمند به بازار توکن های غیر مثلی هستند، امکان استفاده از این اطلاعات وجود دارد.
 • Portfolio: در این بخش می‌توانید پرتفوی معاملاتی خود را مشاهده کنید. البته به صورت پیش فرض هیچ اطلاعاتی در آن وجود ندارد. برای استفاده از این بخش بعد از خرید یک رمز ارز در هر صرافی باید اطلاعات آن اعم از قیمت خرید، مقدار و تاریخ و ساعت خرید را وارد کنید. از این پس این بخش از سایت CoinMarketCap به صورت خودکار میزان سود و ضرر شما را از خرید صورت گرفته مشخص خواهد نمود. هم‌چنین شما این امکان را خواهید داشت که چند پرتفوی با نام‌های دلخواه برای خود بسازید و در هر یک رمز ارزهای خود را به صورت جداگانه مدیریت کنید. برای تریدرها این بخش می‌تواند یک بخش بسیار جالب باشد.
 • Watchlist: در بخش واچ لیست نیز به صورت پیش فرض هیچ اطلاعاتی وجود ندارد. در این بخش شما می‌توانید رمز ارزهای تحت نظر خود ر وارد کنید. امکان ساختن تعداد نامحدودی واچ لیست برای رمز ارزها در دسته بندی های مختلف را نیز دارید. هم‌چنین می‌توانید واچ لیست سایر افراد و کاربران را نیز در این بخش فالوو کرده و مشاهده کنید. بعد از کلید بر روی بخش واچ لیست می‌توانید واچ لیست مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در بخش Following نیز امکان فالوو کردن سایر واچ لیست ها و مشاهده آنها را دارید.
 • Calenders: در بخش تقویم نیز می‌توانید اطلاعات مربوط به رمز ارزها در تاریخ و زمان مشخص مشاهده کنید. برای مثال امکان مشاهده تاریخ ایردراپ ها، تاریخ عرضه های اولیه یا ICO ها و سایر اتفاقات از پیش تعیین شده را مشاهده کنید.
 • Products: در این بخش نیز می‌توانید به امکانات زیر دسترسی داشته باشید:
–         در بخش Swap امکان تبدیل رمز ارزها به یکدیگر به صورت مستقیم و بدون ورود به صرافی ها را از طریق شبکه‌های اتریوم، باینناس چین، Heco را خواهید داشت. کوین مارکت کپ  برای این شبکه‌ها به ترتیب با صرافی های غیرمتمرکز یونی سواپ، پنکیک سوآپ و Mdex همکاری می‌نماید. هر چند در آینده این همکاری ممکن است گسترده تر نیز شود.

–         در بخش Convertor می‌توانید ارزش رمز ارزهای مختلف را به همدیگر و یا به پول فیات تبدیل مرده و مشاهده کنید.

–         در بخش Mobile App به تشریح اپلیکیشن CoinMarketCap هدایت خواهید شد.

–         در بخش Blockchain Explorer می‌توانید اطلاعات مربوط به بلاک چین های مختلف را مشاهده کنید.

–         در بخش Jobs Board می‌توانید شغل های پیشنهادی درباره بازار کریپتوکارنسی ها را برای خود مشاهده کرده و با وارد کردن اطلاعات خود این شغل ها را برای خود نیز مشاهده کنید.

–         در بخش Crypto API امکان ساخت APIهای شخصی را خواهید داشت.

–         در نهایت در بخش Site Widget نیز می‌توانید برای سایت اینترنتی خود هر بخشی از سایت کوین مارکت را برای نمایش انتخاب کرده و آن را قرار دهید.

 

 • Learn: آخرین مورد در نوار اصلی سایت بخش Learn است که شما می‌توانید در این بخش آموزش های مختلف را به صورت نوشتاری و یا ویدئو آپلود شده در یوتیوب مشاهده کرده و اطلاعات خود را درباره بازار رمز ارزها افزایش دهید. البته دقت کنید که برای استفاده از این بخش باید دانش زبان انگلیسی خوبی داشته باشید.
 • بخش مقالات

آموزش سایت Coinmarketcap

منوی بعدی سایت کوین مارکت کپ مربوط به معرفی آخرین مقالات و ویدئوها در سایت است. در این بخش می‌توانید ویدئوهای آموزشی و مقالات مختلف را به ترتیب تاریخ بارگذاری و اهمیت مشاهده کنید. برای مثال در زمان نگارش این مقاله آخرین ویدئو بارگذاری شده در سایت متعلق به آموزش Web 3 است که این روزها علاقمندان زیادی را نیز به خود مشغول کرده است.

استفاده از مطالب آموزش سایت کوین مارکت کپ در حقیقت نیاز به داشتن دانش زبان انگلیسی خوبی دارد. البته در مقالات کانون بورس نیز سعی کرده‌ایم تا تمام مطالب آموزشی لازم برای حضور در بازار رمز ارزها را برای شما قرار دهید تا از این بابت مشکلی نداشته باشید.

 • بخش Highlights

آموزش سایت Coinmarketcap

در این بخش می‌توانید به سرعت به هایلایت های مهم در بازار کریپتوکارنسی ها دسترسی داشته باشید. همان طور که مشاهده می‌کنید سه بخش Trending (ارز های دیجیتال پر ترند)، Biggest Gainers (ارزهای دیجیتال با بیشترین میزان سود در ۲۴ ساعت گذشته) و Recently Add (ارزهای دیجیتال تازه اضافه شده به سایت) را نمی‌توانید در این بخش سریعا در دسترس داشته باشید. هم‌چنین در گوشه راست تصویر نیز با کلیک روی کلید کشویی آبی می‌توانید این بخش را بسته و آن را از مشاهده خارج کنید.

بخش رنکینگ کریپتوکارنسی ها

اصلی ترین و مهم‌ترین بخش از سایت CoinMarketCap مربوط به بخش اطلاعات کریپتوکارنسی های مختلف است. آموزش سایت کوین مارکت کپ در این مرحله اهمیت بیشتری هم پیدا می کند. زیرا شما باید با اطلاعاتی آشنا شوید که استفاده از آنها در تحلیل بازار و رمز ارزها اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. در ادامه به تشریح هر یک از اطلاعات موجود در این بخش می‌پردازیم.

 • انواع دسته بندی رمز ارزها

آموزش سایت Coinmarketcap

اولین بخش که در این مرحله از آموزش سایت کوین مارکت کپ باید به بررسی آن بپردازیم، اطلاعات مربوط به دسته بندی و بخش بندی رمز ارزها است. در این بخش با موارد زیر روبرو می‌شود:

 • Watchlist که در بندهای قبلی به توضیح آن پرداختیم. در ادامه مقاله نیز به بررسی مفصل‌تر نحوه استفاده از این بخش خواهیم پرداخت.
 • Portfolio را نیز در بندهای قبلی تشریح کردیم. در منور این بخش از سایت کوین مارکت کپ به صورت سریع به آن دسترسی دارید.
 • CryptoCurrensies: رتبه بندی کریپتوکارنسی ها بر اساس ارزش بازار آنها را نشان می‌دهد. سایت CoinMarketCap به صورت پیش فرض روی این بخش تنظیم شده است.
 • Categories: در این بخش از سایت می‌توانید رمز ارزها را در دسته بندی های مختلف مشاهده کنید.

با کلیک روی این عبارت چراغ آن روشن شده و با تصویر زیر روبرو خواهید شد.

آموزش سایت Coin market cap

همان طور که می بینید رمز ارزها در دسته بندی های مختلف قرار گرفته و شما می‌توانید رمز ارزهای مربوط به هر دسته بندی را نیز به صورت جداگانه با کلیک روی نام دسته بندی مشاهده کنید.

 • Defi یکی از دسته بندی های رمز ارزها است که برای دسترسی سریع در منوی اصلی نیز قرار گرفته است. با کلیک روی Defi می‌توانید رمز ارزهای پروژه دیفای را به ترتیب رتبه بندی مشاهده کنید.
 • NFT نیز یکی دیگر از دسته بندی های رمز ارزها است که برای دسترسی سریع در این بخش قرار گرفته است. دقت کنید که در بندهای قبلی نیز بخشی با عنوان NFT معرفی کردیم که با این بخش تفاوت دارد. در بخش قبلی شما می‌توانستید محصولات NFT از جمله آثار هنری و .. را مشاهده کنید. در این بخش اما شما به توکن های پروژه NFT دسترسی خواهید داشت.
 • Metaverse نیز شرایط مشابهی داشته و یکی از دسته بندی های رمز ارزها در سایت کوین مارکت کپ است. با کلیک روی آن می‌توانید رمز ارزهای این موضوع را نیز مشاهده کنید. دقت داشته باشید که بسیاری از رمز ارزها ممکن است در دسته بندی های مختلفی تعریف شوند.
 • Polkadot نشان دهنده توکن های اکوسیستم پولکادات است.
 • BSC توکن های تعریف شدن در شبکه باینناس اسمارت چین را به نمایش می گذارد.
 • Solana توکن های شبکه بلاک چین سولانا را نمایش می‌دهد.
 • Avalance نیز توکن های اکوسیستم آوالانچ را نمایش می‌دهد.
 • در بخش Show Rows می‌توانید تعداد رمز ارزهای موجود در یک صفحه را تغییر دهید. به صورت پیش فرض این قسمت روی عدد ۱۰۰ یعنی بیشترین تعداد رمز ارزها در یک صفحه تنظیم شده است.
 • با کلیک روی بخش Filters منوی جدید برای شما باز می‌شود که می‌توانید از آن به شرح بند بعدی استفاده کنید.
 • در بخش Customize نیز می‌توانید بخش های مورد نظر خود را در نمایش اطلاعات در سایت درج کرده و مواردی که به آنها نیاز ندارید را از لیست نمایش ها خارج کنید. با این بخش می‌توانید اطلاعات مورد نظر خود را مشاهده کرده و از مشاهده سایر اطلاعات اجتناب کنید.

فیلتر کردن در سایت CoinMarketCap

آموزش سایت Coin market cap

با کلیک روی گزینه Filter در منوی بالای سایت با پنجره بالا روبرو خواهید شد. در هر یک از بخش های تعریف شده در این پنجره می‌توانید رمز ارزها را در دسته بندی ها و شرایط مختلف مشاهده کنید.

 • Category: همان دسته بندی های قبلی تعریف شده را می‌توانید در این بخش نیز مشاهده کرده و با کلیک روی هر یک، رمز ارزهای مربوط به آن دسته بندی را در لیست مشاهده کنید.
 • Algorithm: رمز ارزها را بر اساس الگوریتم های توسعه یافته دسته بندی می کندو با کلیک روی آن به انواع الگوریتم های معمول در شبکه ارزهای دیجیتال دسترسی خواهید داشت.
 • Platform: پلتفرم ها و شبکه‌های بلاک چین مختلف را مشاهده کرده و با کلیک بر روی هر یک می‌توانید رمز ارزها مربوط به آن دسته بندی را مشاهده کنید.
 • Industry: رمز ارزها را در صنعت های مختلف مشاهده می‌کنید. برای مثال برای مشاهده پروژه های مربوط به صنعت WEB3 می‌بایست روی گزینه Web3 در این منو کلیک کنید.

در نظر داشته باشید که وقتی از هر یک از این فیلترها یک گزینه را انتخاب کنید، تنها رمز ارزهایی را مشاهده می‌کنید که در همه فیلترهای تعیین شده وجود داشته و مشترک هستند. به این ترتیب می‌توانید به رمز ارز مورد نظر خود برسید.

 • Add Filter: در بخش اد فیلتر نیز به امکان مشاهده رمز ارزها تحت شرایط خاصی دسترسی خواهید داشت.

مطابق با تصویر زیر در این بخش می‌توانید ارزهای دیجیتال را تحت شرایط مختلف زیر فیلتر کنید:

آموزش سایت Coin market cap

·       All CryptoCurrencies: امکان فیلتر کردن رمز ارزها را در سه دسته، همه ارزهای دیجیتال، فقط کوین ها و فقط توکن ها را در این بخش در دسترس خواهید داشت.

·       Market cap: می‌توانید ارزهای دیجیتال را بر اساس میزان ارزش بازار دلخواه فیلتر کنید.

·       Price: امکان فیلتر کردن کریپتوکارنسی ها را بر اساس میزان قیمت دلخواه خواهید داشت.

·       % Change: هم‌چنین می‌توانید رمز ارزها را بر اساس میزان تغییرات قیمتی نیز دسته بندی کنید.

·       Volume: امکان فیلتر مردن رمز ارزها با توجه به میزان حجم معاملات را برای شما فراهم می‌آورد.

·       Circulating Supply: فیلتر کردن رمز ارزها با تعداد سکه های در گردش

·       Mineable: رمز ارزهای قابل استخراج را برای شما لیست می کند. کاربران برای استخراج ارز دیجیتال می‌توانند از این فیلتر استفاده کنند.

·       Audited: رمز ارزهای مشابه با هم را برای شما به نمایش می گذارد.

 

بخش اطلاعات ارزهای دیجیتال در سایت کوین مارکت کپ

آموزش سایت Coin market cap

در قسمت بعدی آموزش سایت کوین مارکت کپ نیز نوبت به بررسی اطلاعات مربوط به هر یک ارز رمز ارزها می‌رسد. در این بخش در منو بالا به ترتیب با موارد زیر روبرو می‌شود:

 • *: این ستاره امکان اضافه شدن رمز ارزها را به واچ لیست اصلی شما فراهم می‌آورد. با کلیک کردن روی آن، رمز ارز مورد نظر به واچ لیست شما اضافه خواهد شد و ستاره به رنگ طلایی خواهد بود. با کلیک دوباره می‌توانید آن را از لیست واچ لیست خود خراج نمایید که در این صورت ستاره توخالی را مشاهده خواهید کرد. دقت داشته باشید که این امکان فقط برای اضافه کردن رمز ارزها به واچ لیست اصلی خواهد بود.
 • #: رتبه بندی رمز ارزها را بر اساس مارکت کپ آنها نمایش می‌دهد. با کلیک بر روی این گزینه این رتبه بندی از انتها به ابتدا یعنی از کمترین مقدار ارزش بازار به بیشتری مقدار در این صفحه تغییر خواهد مرد.
 • Name: عنوان و مخفف ارزهای دیجیتال را می‌توانید در این ستون مشاهده کنید.
 • Price: قیمت رمز ارز مورد نظر را در هر لحظه شاهد هستید. با یک بار کلیک روی این گزینه، می‌توانید ارزهای دیجیتال را بر اساس بیشترین قیمت به کمترین قیمت مشاهده کنید و با دوباره کلیک روی آن رمز ارزها از کمترین قیمت به بیشتری قیمت لیست خواهند شد.
 • ۲۴h %: تغییرات قیمت رمز ارزها را در ۲۴ ساعت گذشته نشان می‌دهد. قرمز بودن این تغییرات نشانه افت قیمت و سبز بودن آنها نشانه افزایش قیمت به درصد است. با یک بار کلید روی آن لیست رمز ارزها بر اساس بیشترین میزان تغییرات مثبت رتبه بندی خواهند شد و با دو بار کلیک بر اساس بیشترین میزان افت قیمت در ۲۴ ساعت گذشته می‌توانید این لیست را مشاهده کنید.
 • ۷d %: دقیقاً مشابه با بند قبلی است، با این تفاوت که در این ستون تغییرات ۷ روز گذشته رمز ارزها را مشاهده می‌کنید.
 • Market Cap: ارزش بازار رمز ارزها را در این ستون شاهد هستید. رتبه بندی پیش فرض ارزهای دیجیتال براساس همین میزان ارزش بازار آنها است. برای کسب اطلاعات دقیق درباره این موضوع می‌توانید از مقاله تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال کمک بگیرید. با کلیک روی این بخش رمز ارزها از کمترین میزان رازش بازار به بیشترین مقدار برای شما رتبه بندی خواهند شد.
 • Volume (24h): حجم معاملات در هر رمز ارز در ۲۴ ساعت گذشته را می‌توانید در این بخش مشاهده کنید. با یک بار کلیک بر روی آن می‌توانید رمز ارزها را بر اساس بیشترین حجم معامله به کمترین حجم معامله مشاهده کنید و با دو بار کلیک روی آن این لیست از کمترین حجم به بیشترین حجم تغییر پیدا خواهد کرد.
 • Circulating Supply: تعداد سکه های در گردش و درصد آنها از کل سکه های ممکن را برای هر رمز ارز نشان می‌دهد. با یک بار کلیک روی آن رتبه بندی بر اساس بیشترین سکه های در گردش تنظیم شده و با دوباره کلیک روی آن این رتبه بندی بر اساس کمترین سکه های در گردش خواهد بود.
 • Last 7 Days: خلاصه‌ای از نمودار قیمت روز ارزها را در ۷ روز گذشته ملاحظه می‌کنید.

دقت داشته باشید که در بخش Customize که در بند قبلی مقاله تشریح کردیم، شما می‌توانید این اطلاعات را تغییر داده و اطلاعات دلخواه خود را در این ستون ها قرار دهید. اما به صورت پیش فرض اطلاعات بالا را در سایت CoinMarketCap ملاحظه می‌کنید.

بررسی اطلاعات هر ارز دیجیتال در آموزش سایت کوین مارکت کپ

با کلیک روی نام هر رمز ارز وارد صفحه جدیدی می‌شوید که اطلاعات مربوط به آن رمز ارز را در آن مشاهده خواهید کرد. در ادامه این اطلاعات را برای ارز دیجیتال بیت کوین تشریح می‌کنیم. شما می‌توانید از همین روند برای تحلیل سایر رمز ارزهای مورد نظر خود نیز استفاده کنید. این بخش از آموزش سایت CoinMarketCap اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا با استفاده از این اطلاعات است که شما می‌توانید برای تحلیل رمز ارزها اقدام نمایید. اطلاعاتی که می‌توانند تعریف کننده ویژگی های یک ارز دیجیتال خوب باشند و آنها را از سایر رمز ارزها متمایز کنند.

اطلاعات اولیه بیت کوین

ترفندهای سایت کوین مارکت کپ

 • ۱- لوگو بیت کوین
 • ۲- نام ارز دیجیتال بیت کوین به لاتین
 • ۳- مخفف بیت کوین
 • ۴- وجود بیت کوین در واچ لیست کاربر با ستاره طلایی و نبود آن با ستاره توخالی
 • ۵- رتبه بیت کوین در بازار بر اساس ارزش بازار آن
 • ۶- کوین یا توکن بودن بیت کوین
 • ۷- تعداد افرادی که بیت کوین را در واچ لیست خود دارند.
 • ۸- قیمت حال حاضر بیت کوین (با تغییر واحد پولی سایت می‌توانید این قیمت را بر اساس واحد پولی مورد نظر خود مشاهده کنید.)
 • ۹- میزان تغییرات قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته به درصد (قرمز نشان دهنده افت قیمت و سبز نشان دهنده افزایش قیمت است.)
 • ۱۰- قیمت بیت کوین بر اساس ارز دیجیتال اتریوم
 • ۱۱- کمترین قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته
 • ۱۲- بیشترین قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته
 • ۱۳- امکان تغییر مشاهده بیشترین و کمترین قیمت از ۲۴ ساعت به یک ماه یا یک سال
 • ۱۴- سایت اصلی بیت کوین
 • ۱۵- سایر سایت های مربوط به بیت کوین
 • ۱۶- جامعه گفتگو درباره بیت کوین در شبکه‌های اجتماعی و سایت های مختلف
 • ۱۷- صفحه بیت کوین در سایت Github
 • ۱۸- وایت پیپر بیت کوین
 • ۱۹- برچسب های بیت کوین (در این بخش شما می‌توانید هر رمز ارز را در دسته بندی ها و بخش های مختلف مشاهده کنید. با کلیک بر روی گزینه View all برچسب های کامل بیت کوین را مشاهده خواهید کرد.)
 • ۲۰- لینک های خرید بیت کوین از صرافی های مختلف
 • ۲۱- تبدیل بیت کوین به سایر رمز ارزها در صرافی با کمترین میزان کارمزد برای تریدرها
 • ۲۲- بازی هایی برای استخراج و به دست آوردن بیت کوین
 • ۲۳- سهام گذاری یا سرمایه گذاری روی بیت کوین در صرافی های مختلف

اطلاعات کلی ارز دیجیتال در سایت CoinMarketCap

ترفندهای سایت کوین مارکت کپ

 • ۱- ارزش بازار ارز دیجیتال
 • ۲- بیشتری مقدار ممکن برای ارزش بازار ارز دیجیتال مورد نظر با توجه به قیمت فعلی و حداکثر سکه های قابل دسترسی آن
 • ۳- حجم معاملات ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته
 • ۴- نسبت حجم معاملات به ارزش بازار ارز دیجیتال
 • ۵- تعداد کل سکه های در گردش ارز دیجیتال
 • ۶- درصد سکه های کل در گردش ارز دیجیتال در کل سکه های ممکن برای آن
 • ۷- حداکثر سکه های قابل استخراج یا قابل دسترسی برای هر رمز ارز
 • ۸- تعداد کل سکه های استخراج شده و یا در دسترس فعلی ارز دیجیتال

اطلاعات فاندامنتال ارز دیجیتال در سایت کوین مارکت کپ

ترفندهای سایت کوین مارکت کپ

بعد از اطلاعات کلی ارز دیجیتال که در بخش قبلی آموزش سایت کوین مرمت کپ به بررسی آن پرداختیم، نوبت به ارزیابی سایر اطلاعات فاندامنتالی رمز ارزها می‌رسد. در نوار ابزاری که در بالا مشاهده می‌کنید، اطلاعات مختلفی درباره یک رمز ارز در این سایت درج شده که هر دام از آنها می‌تواند نکات بسیار مفیدی برای تحلیل یک رمز ارز باشد. از این رو به ترتیب به بررسی و معرفی هر ی از آنها می‌پردازیم.

۱- Overview

ترفندهای سایت کوین مارکت کپ

 • ۱- مرور کلی ارز دیجیتال
 • ۲- نمودار قیمت ارز دیجیتال
 • ۳- نمودار ارز بازار یا مرمت کپ ارز دیجیتال
 • ۴- نمودار ارز دیجیتال در پلتفرم تردینگ ویو با دسترسی به ابزارهای تکنیکالی
 • ۵- نمودار قیمت ارز دیجیتال در کل تاریخچه آن
 • ۶- امکان تغییر دوره بررسی و مشاهده نمودار ها از روزانه تا کل دوره
 • ۷- تبدیل نمودار به نمودار لگاریتمی
 • ۸- تمام صفحه کردن نمودار (با کلیک روی Esc در صفحه کلید دوباره از این حالت خارج خواهد شد.)
 • ۹- دانلود نمودار و تحلیل در فرمت های دلخواه
۲- Market

ترفندهای سایت کوین مارکت کپ

 • ۱- صرافی مورد نظر برای معامله را نشان می‌دهد.
 • ۲- جفت رمز ارز مورد نظر برای معامله را مشخص می کند. هر ارز دیجیتال را می‌توان به صورت مستقیم به رمز ارزهای مختلفی تبدیل کرد.
 • ۳- قیمت لحظه ای ارز دیجیتال در صرافی مورد نظر را نشان می‌دهد.
 • ۴ و ۵ – عمق بازار ارز دیجیتال را با ۲ درصد + و – نشان می‌دهد.
 • ۶- حجم معاملات
 • ۷- درصد حجم معاملات
 • ۸- شاخصی برای مقایسه صرافی ها از نظر حجم معاملات است که در حالت ۰ تا ۵۰ قرمز بوده و به معنی حجم پایین، از ۵۰ تا ۷۵ طلایی بوده و به معنی حجم متوسط و از ۷۵ تا ۱۰۰ نیز سبز بوده و به معنی حجم بالا است. دقت کنید که این شاخص بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین می‌شود.
 • ۹- میزان نقد شوندگی ارز دیجیتال در هر صرافی
 • ۱۰- آخرین تاریخ آپدیت
 • ۱۱- امکان تعیین جفت رمز ارز مورد نظر
 • ۱۲- بازار خرید و فروش مستقیم یا اسپات
 • ۱۳- بازار خرید و فروش Perpetual
 • ۱۴- بازار فیوچرز ارز دیجیتال مورد نظر شما
۳- Historical data

سومین بخش از این قسمت از سایت CoinMarketCap مربوط به داده های تاریخی در معاملات ارز دیجیتال مربوطه است. در این بخش شما به اطلاعات زیر برای هر ارز دیجیتالی دسترسی خواهید داشت:

 • حجم معاملات در هر روز
 • ارزش بازار در هر روز
 • قیمت باز شدن رمز ارز در هر روز
 • قیمت بسته شدن در هر روز
 • کمترین قیمت در هر روز
 • بیشترین قیمت در هر روز

این اطلاعات برای افراد حرفه‌ای در زمینه تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و تحلیل فاندامنتال آن اهمیت بسیار زیادی داشته و ارزش دسترسی به آنها را به خوبی می‌دانند.

۴- Holders

این بخش از نیز از بخش های مهم در آموزش سایت کوین مارکت کپ است که باید به آن بپردازیم. در بخش هولدرز شما می‌توانید اطلاعاتی به شرح زیر از رمز ارز مورد نظر خود داشته باشید:

 • تعداد کل آدرس های کیف پول هایی که رمز ارز مورد نظر شما را ذخیره کرده‌اند.
 • تعداد آدرس های فعال در ۲۴ ساعت گذشته که رمز ارز مورد نظر شما را دارند.
 • ۱۰۰ هولدر برتر رمز ارز
 • تعداد هولدرها به تفکیک روزانه

از این اطلاعات نیز می‌توان برای تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال و بررسی ویژگی های آن استفاده نمود. هولدرها نیز می‌توانند معیاری برای خوب بودن ارز دیجیتال باشند.

۵- Project Info

بخش مشخصات پروژه درز سایت CoinMarketCap نیز اهمیت زیادی دارد. در این بخش نیز کی توان یک ارز دیجیتال خوب را با رمز ارزهای بی در و پیکر از هم متمایز نمود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که برای تحلیل هر رمز ارزی از این بخش از سایت نیز استفاده کنید. در این بخش از سایت کوین مارکت کپ می‌توانید اطلاعات زیر را در اختیار داشته باشید:

 • تیم توسعه دهنده یک رمز ارز
 • سازمان ها و شرکت های حاضر در توسعه یک رمز ارز
 • سرمایه گذاران در پروژه یک رمز ارز چه فردی و چه سازمان ها و شرکت های مختلف
 • هم‌چنین تعداد کاربران ارز دیجیتال مربوطه در شبکه‌های اجتماعی مختلف از جمله GitHub، ردیت، توییتر و …
۶- Wallets

یکی دیگر از بخش های کاربردی که در راهنمای سایت کوین مارکت کپ باید به آن نیز اشاره کنیم، بخش والت است. در این بخش نیز شما می‌توانید انواع کیف پول ارز دیجیتال مناسب برای ارز دیجیتال مورد نظر خود اعم از کیف پول سخت افزاری یا کیف پول نرم افزاری را مشاهده کنید. همچنین به آدرس سایت رسمی آنها نیز دسترسی خواهید داشت.

۷- News

اخبار هم که احتمالاً نیاز به توضیح ندارد. با ورود به این بخش شما هم به آخرین اخبار مربوط به رمز ارزها دسترسی پیدا خواهید کرد و هم می‌توانید مقالات آموزشی مربوط به رمز ارز خود را نیز در سایت CoinMarketCap مشاهده کنید. این اخبار هر روز به روز رسانی شده و می‌توانید از آنها برای بررسی شرایط ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

۸- Socials

آموزش سایت کوین مارکت کپ از این جهت اهمیت دارد که شما می‌توانید به اطلاعات جذابی مانند شبکه‌های اجتماعی مربوط به رمز ارزها نیز دسترسی پیدا کنید. در بخش سوشال این امکان برای شما وجود دارد که به بهترین صفحات در شبکه‌های اجتماعی ارزهای دیجیتال دسترسی پیدا کنید. البته دقت کنید که این آدرس ها لزوماً صفحه رسمی یک رمز ارز نیستند. بلکه بنا به بیشترین میزان فالوور و یا بحث و  تبادل نظر انتخاب می‌شوند تا شما مستقیماً وارد صفحاتی با امکان دریافت اطلاعات ارزشمند شوید. این صفحات ممکن است از سوی طرفداران آن رمز ارز مدیریت شوند.

۹- Rating

یکی از جالب ترین بخش های سایت کوین مارکت کپ که هر روز هم به روز رسانی شده و شاهد اضافه شدن موارد جدید در آن هستیم، همین بخش ریتینگ است. در این بخش شما می‌توانید به برخی از شاخص های مهم، کاربردی و قابل استفاده برای تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال ها دسترسی پیدا کرده و از این طریق برای تحلیل آنها نیز اقدام کنید. در مقاله تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال این شاخص ها را به صورت مفصل به شما معرفی کردیم. با دقت به این شاخص ها امکان تشخیص و تمایز ارزهای دیجیتال خوب برای سرمایه گذاری را نیز خواهید داشت.

۱۰-  Analysis

ترفندهای سایت کوین مارکت کپ

بخش آنالیز نیز یکی دیگر از بخش های جذاب در سایت کوین مارکت کپ محسوب می‌شود که اطلاعات و شاخص های فاندامنتالی بیشتری از آن را به نمایش می گذارد. در این بخش شما می‌توانید اطلاعات مختلفی از جمله موارد زیر را مشاهده کنید:

 • شاخص حرص و طمع کاربران نسبت به رمز ارز
 • شرایط رمز ارز در رقابت میان خریداران و فروشندگان
 • هولدرهای بزرگ و درصد آنها
 • میزان مشارکت افراد جدید در خرید و فروش رمز ارز
 • و …
۱۱- Price Estimates

در بخش های قبلی درباره این قسمت از سایت توضیحاتی ارائه دادیم. در بخش پیش بینی قیمت شما می‌توانید تحلیل ها و پیش بینی های صورت گرفته از سوی سایر کاربران را مشاهده کنید. حتی خود شما نیز اگر تحلیل و پیش بینی از قیمت ارز دیجیتال ها دارید، می‌توانید در این بخش وارد نموده و آنها را در اختیار سایرین قرار دهید.

۱۲- Price Statistics

این بخش از سایت یکی از زیر مجموعه های بخش Overview است که در آن می‌توانید اطلاعات اجمالی مربوط به قیمت، ارزش بازار و شرایط یک رمز ارز را در یک بخش کوتاه در دسترس داشته باشید.

آموزش ساخت پرتفو (Portfolio) در سایت کوین مارکت کپ

یکی از جذاب ترین قابلیت هایی که در سایت CoinMarketCap به آن دسترسی دارید، امکان ساخت پرتفوی و مدیریت دارایی ارز دیجیتال در آن است. این قابلیت را اکثر کاربران و تریدرهای ارز دیجیتال استفاده کرده و با این ترفند به راحتی دارایی‌های خود را از نظر سود و زیان و زمان مناسب برای خرید و فروش مدیریت می‌نمایند.

امکان ساخت چندین پرتفو مختلف را در این سایت دارا هستید. اگر در صرافی های مختلفی فعالیت دارید و یا در بخش مدیریت سرمایه سایرین فعالیت کرده و دارایی‌های سایر افراد را در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نمی‌کنید، این بخش می‌تواند معجزه‌ای برای کسب  و کار شما باشد. از افراد مبتدی تا حرفه‌ای لازم است تا از این امکان سایت کوین مارکت کپ برای پیش برد اهداف خود استفاده نمایند. در غیر این صورت شرایط برای آنها بسیار پیچیده خواهد شد.

برای ساخت پرتفو در سایت کوین مارکت کپ باید طبق مراحل زیر اقدام کنید:

 • در منوی بالای سایت روی گزینه Portfolio کلیک کنید.

ترفندهای سایت کوین مارکت کپ

 • در صفحه باز شده کافی است روی گزینه Create Portfolio کلیک نمایید. در این بخش می‌توانید یک عنوان برای پرتفو خود انتخاب کرده و سپس به وارد مردن سایر اطلاعات بپردازید.
 • دقت کنید که شما می‌توانید همزمان چند پرتفو مختلف بسازید.
 • هم‌چنین برای ساخت پرتفو در سایت کوین مارکت کپ باید در آن ثبت نام کرده و عضو شده باشید.
 • بعد از ساخت پرتفو بایستی ارزهای دیجیتالی خریداری شده را در پرتفو وارد کنید. برای این کار روی گزینه Add New کلیک کرده یک رمز ارز انتخاب نمایید تا با تصویر زیر روبرو شوید.

ترفندهای سایت کوین مارکت کپ

 • ۱- اگر به تازگی ارز دیجیتالی خریداری کرده و قصد وارد کردن آن در پرتفو خود را دارید.
 • ۲- اگر ارز دیجیتالی که در پرتفو خود دارید را فروخته و نقد کرده‌اید یا مقداری از آن را فروخته‌اید.
 • ۳- اگر ارز دیجیتال موجود در پرتفو خود را با رمز ارز دیگری تبدیل کرده‌اید.
 • ۴- ارز دیجیتال مورد نظر
 • ۵- مقدار ارز خریداری شده
 • ۶- قیمت خرید یا فروش
 • ۷- تاریخ خرید یا فروش
 • ۸- واحد پول
 • ۹- یادداشت
 • ۱۰- هزینه صرف شده
 • ۱۱- وارد کردن به پرتفو

اگر رمز ارزی را در بخش خرید وارد کنید، در قیمت مشخص شده به پرتفو شما اضافه خواهد شد. اگر رمز ارزی را در بخش فروش وارد کنید، مقدار فروخته شده از پرتفو شما کم خواهد شد. هم‌چنین در این بخش می‌توانید امکانات زیر را نیز در اختیار داشته باشید:

 • میزان سود یا زیان بعد از خرید در هر لحظه
 • درصد هر یک از ارزهای دیجیتال از کل پرتفو
 • نوسان دارایی‌های کل پرتفو در هر روز
 • مقدار موجود از هر دارایی
 • سابقه خرید و فروش دارایی ها

آموزش ساخت واچ لیست (WatchList) در سایت CoinMarketcap

یکی دیگر از امکانات سایت کوین مارکت کپ گه باید به بررسی آن نیز بپردازیم، امکان اضافه کردن واچ لیست است. واچ لیست به این معنی است که شما ارزهای دیجیتالی که مد نظر داشته و به دنبال سرمایه گذاری در آنها هستید را در یک بخش دور هم جمع کرده و آنها را دنبال کنید. این مهم باعث می‌شود تا دیگر نیازی به مشاهده صدها رمز ارز دیگر در سایت نباشید و تنها ارزهای دیجیتال مورد هدف خود را ببینید. دقت کنید که:

 • شما می‌توانید به صورت نا محدود در سایت واچ لیست اضافه کنید.
 • یک واچ لیست با عنوان Main WatchList به صورت پیش فرض برای هر کاربر وجود دارد که با ستاره کردن رمز ارزها در صفحه اصلی می‌توان به آن ارز دیجیتال اضافه کرد و یا از آن کم کرد.
 • برای اضافه کردن واچ لیست جدید وارد بخش واچ لیست شده و از منوی کشویی گزینه + New Watchlist را انتخاب نمایید.
 • برای واچ لیست خود یک عنوان جدید اضافه کنید.
 • واچ لیست شما ساخته شد. حالا با ورود به آن و کلیک بر روی گزینه Add Coins می‌توانید ارزهای دیجیتال مربوط را به آن اضافه نمایید.

امکانات زیر را نیز در این بخش در دسترس دارید:

 • امکان به اشتراک گذاری واچ لیست خود با سایرین
 • امکان مشاهده واچ لیست سایر کاربران و فالوو کردن آنها

تکنیک های نوسان گیری ارز دیجیتال در کوین مارکت کپ

آموزش سایت کوین مارکت کپ را با معرفی برخی از بهترین تکنیک های مورد استفاده در نوسان گیری ارز دیجیتال با استفاده از اطلاعات این سایت ادامه می دهیم. اطلاعات بسیار زیادی را می توانید از این سایت استخراج کنید که همه این اطلاعات ممکن است کارایی لازم برای معامله گری در بازار ارز دیجیتال را نداشته باشند اما با کمی دقت و آنها می توانید شرایط فوق العاده ایده آلی را از برخی از این اطلاعات برای خود فراهم آورید.

در حال حاضر نوسان گیری یکی از رایج ترین روش های درآمدزایی در بازار ارز دیجیتال است و افراد زیادی به دنبال استفاده از این روش برای رسیدن به درآمدهای قابل توجه هستند. برای این که موفق ترین شرایط را در نوسان گیری ارز دیجیتال داشته باشید لازم است تا نکات بسیار مهمی را در نظر گرفته و متناسب با همین نکات برای معامله گری اقدام کنید. یکی از مهمترین و اصلی ترین نکات برای نوسان گیری بهتر در بازار ارز دیجیتال استفاده از اطلاعات فاندامنتال و تکنیکالی مدرن و به روز است. اگر شما بتوانید از نشانه‌های موجود در بازار برای رسیدن به سیگنال نوسان گیری ارز دیجیتال استفاده کنیم در نهایت شرایط بسیار مناسبی برای معاملات خود فراهم آورده و می‌توانید معاملات کاملا موفق را برای خود رقم بزنید.

در همین راستا سعی داریم تا برخی از این نشانه ها را با استفاده از اطلاعات سایت کوین مارکت کرد به شما نشان دهیم. دقت کنید که این سایت مرجع بسیار بزرگی از اطلاعات مربوط به ارز های دیجیتال است و شما با کمی دقت بی نشانه ها می توانید بهترین رمز ارزها برای نوسان گیری انتخاب کرده و در بهترین زمان برای خرید و فروش آنها اقدام نمایید. در ادامه این نکات طلایی را با هم مرور می کنیم.

خرید ارزهای دیجیتال با حجم معاملات بسیار بالا در شرایط افت قیمت

یکی از بهترین ترفند هایی که می توانید با دقت به آن به دنبال نوسان گیری در ارز دیجیتال با استفاده از اطلاعات سایت کوین مارکت کپ به دنبال آن باشید خرید رمز ارز هایی است که با وجود افت قیمت قابل توجه به حجم معاملات بسیار بالایی دارند. در بخش اصلی سایت کوین مارکت کپ می توانید لیست کامل از رمز ارزهای موجود در بازار را مشاهده کنید. اطلاعات مختلفی نیز جلوی هر کدام از رمز ارزهای تعریف شده در این سایت قرار می گیرند. یکی از این اطلاعات نیز تغییرات قیمتی رمز ارزها در بازه های زمانی متفاوت و قابل تنظیم است.

شما می توانید تغییرات قیمتی رمز ارزهای مختلف را در سایت مشاهده کرده و سپس با بررسی حجم معاملات آنها گزینه مناسبی برای نوسان گیری در بازار پیدا کنید. برای این منظور تنها کافی است که تغییرات قیمت رمز ارزها بر روی ۲۴ ساعت باقی بماند و سپس ارزهای دیجیتال را بر اساس بیشترین تغییرات و کاهش قیمت رتبه بندی کنید. با کلیک بر روی تغییرات ۲۴ ساعته می توانید رتبه بندی رمز ارزها در سایت کوین مارکت کپ را بر اساس میزان تغییرات قیمت آنها مشاهده کنید. اگر دو بار بر روی آیکون تغییرات ۲۴ ساعته کلیک کنید و ارسال در سایت از بیشترین افت قیمت در ۲۴ ساعت گذشته تا بیشترین افزایش قیمت رده بندی خواهند شد.

حالا شما به رمز ارزهایی که بیشترین افت قیمت در ۲۴ ساعت گذشته را داشته اند دسترسی دارید. به ترتیب ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار داده و آن هایی که همراه با افت قیمت قابل توجه به حجم معاملات بسیار بالایی نیز داشته اند را انتخاب نمایید. این ترفند باعث می شود تا شما ارزهای دیجیتال با پتانسیل بسیار بالا برای افزایش قیمت در بازه های زمانی چند ساعت را پیدا کرده و یک نوسان گیری بسیار عالی بر روی آن‌ها داشته باشید.

البته شایان ذکر است که افت قیمت خیلی زیاد همیشه به این معنا نیست که شما دوباره شاهد افزایش قیمت و شروع یک روند صعودی خواهید بود. در بسیاری از مواقع ممکن است ارز دیجیتال به دلیل اخبار بسیار بد و عوامل مختلف با افت قابل توجهی در قیمت خود روبرو شده و این افت قیمت همچنان ادامه داشته باشد. به همین دلیل اگر شما به حجم معاملات انجام گرفته بر روی ارزهای دیجیتال دقت نکنید ممکن است در تله گاوی گیر کرده و یک سرمایه گذاری اشتباه را در بازار فیوچرز در ارز دیجیتال برای خود رقم بزنید. زیرا چنین رمز ارزهایی باز هم پتانسیل افت بیشتر را دارند و در صورت اقدام برای خرید آن ها ممکن است خیلی زود سرمایه در نظر گرفته شده برای این خرید را از دست بدهید.

فروش ارزهای دیجیتال با حجم معاملات بسیار بالا در روند صعودی

ترفند دیگری که در آموزش سایت کوین مارکت کپ باید دانشگاه کنیم استفاده از رمز ارزهایی با حجم معاملات بسیار بالا و افزایش قابل توجه قیمت در ۲۴ ساعت گذشته است. در بخش نمودار قیمت رمز ارزهای مختلف آنهایی که رشد قابل توجهی در طول ۲۴ ساعت گذشته و یا ۷ روزه گذشته داشته‌اند را انتخاب نمایید. سپس به بررسی حجم معاملات آنها بپردازید. اگر یک ارز دیجیتال حجم معاملات بسیار بالایی همراه با روند صعودی داشته باشد یکی از نشانه های شروع روند نزولی برای آن پیش آمده است.

برای استفاده از این ترفند در سایت کوین مارکت کپ به بخش نمودار رمز ارز ها در همان صفحه اصلی رجوع کنید. ارزهای دیجیتالی را انتخاب نمایید که نمودار آن ها یک روند صعودی با شیب بسیار تند در هفت روز گذشته است. سپس با بررسی حجم معاملات رمز ارز های مناسب برای نوسان گیری را انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که این ترفند برای گرفتن پوزیشن های شورت در بازار فیوچرز ارز دیجیتال بیان شده و نباید از آن برای خرید رمز ارز ها استفاده کنید. زیرا ارزهای دیجیتالی که سود قابل توجهی داشته‌اند در یک رالی صعودی بزرگ اکنون خسته هستند و خرید آنها می‌تواند ریسک بسیار زیادی به دنبال داشته باشد.

این ترفند برای نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال بر اساس حرکت زیگزاگی قیمت در بازار است. به این معنا که قیمت هر ارز دیجیتالی بعد از یک روند صعودی با یک اصلاح قیمتی و روند نزولی روبه‌رو می‌شود و سپس دوباره رالی جدید آن آغاز می گردد. اصلا های قیمتی می توانند بهترین زمان برای ورود به رمز ارزها در بازار فیوچرز در ارز دیجیتال و ترید بر روی آنها باشند.

معامله بر اساس بیشترین افزایش یا کاهش قیمت

راه حل و ترفند بعدی که از اطلاعات سایت کوین مارکت برای نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال می توانید از آن استفاده کنید دقت به رمز ارزهای با بیشترین افزایش و کاهش قیمت است. در این ترفند دیگر نیازی به بررسی حجم معاملات ندارید و ارزهای دیجیتال را باید انتخاب نمایید که در طول ۲۴ ساعت گذشته و یا هفت روز گذشته بیشترین افت و یا افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند.

این ترفند معاملاتی برای نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال ریسک بیشتری نسبت به شرایطی دارد که در آن شما حجم معاملات را نیز مورد بررسی قرار می دهید. البته لازم به توضیح است که فیلتر ها و فاکتورهای مختلف دیگری را نیز برای انتخاب رمز ارزهای مناسب در این ترفند باید در نظر بگیرید. در مقاله آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال از مهمترین نکات مربوط به انتخاب یک ارز دیجیتال برای نوسان گیری را به شما معرفی کنیم. ترجمه مهمترین و اصلی ترین معیار ها برای این انتخاب به شرح زیر هستند:

حتماً باید ارز دیجیتال مورد نظر شما در صرافی های معتبر و شناخته شده لیست شده باشد. انواع صرافی متمرکز ارز دیجیتال و چه انواع صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال معمولا رمز ارزهای معتبر و شناخته شده را در لیست خود دارند و شما باید در این ترفند رمز ارزهایی را انتخاب کنید که چنین شرایطی داشته باشند.

حتماً به دنبال انتخاب ارزهای دیجیتالی بروید که حجم معاملات آنها در طول هر ۲۴ ساعت قابل توجه باشد. هر چقدر حجم معاملات یک ارز دیجیتال کمتر باشد ریسک وارد شدن به آن برای سرمایه گذاری و ترید روزانه بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال شما می توانید ارز های دیجیتالی را در نظر بگیرید که حداقل حجم معاملات آنها در هر ۲۴ ساعت ۱۰ میلیون دلار باشد. بسته به میزان تجربه و استراتژی مورد استفاده برای تحلیل ارز دیجیتال همچنین میتوانید این عدد را کم و زیاد کنید.

دقت داشته باشید که تعداد کاربران قابل توجهی ارز دیجیتال مورد نظر شما را در هر ۲۴ ساعت معامله نمایند. دقت کنید که فاکتور تعداد کاربران با فاکتور حجم معاملات یکسان نیستند و حتماً باید این دو فاکتور به صورت جداگانه مورد بررسی قرار بگیرند. به عنوان مثال ممکن است یک ارز دیجیتال در طول هر روز دو میلیون دلار معامله را تجربه نماید اما وقتی به تعداد کاربران آن دقت می کنید مشاهده می کنید که تنها ده نفر این حجم معاملات را انجام داده اند. سرمایه گذاری و نوسان گیری و روی چنین رمز ارز های فوق العاده می تواند ریسک بسیار زیادی داشته باشد. پس حتما باید در کنار بررسی حجم معاملات به بررسی تعداد کاربران حاضر در روند معاملات ارز دیجیتال مورد نظر نیز دقت کنید.

انتخاب ارزهای دیجیتال عالی برای سرمایه گذاری بلند مدت در کوین مارکت کپ

نوبت به بررسی و استفاده از اطلاعات سایت کوین مارکت کرد برای انتخاب ارزهای دیجیتال ایده‌آل برای سرمایه گذاری بلند مدت می رسد. یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال خرید و نگهداری آنها برای بازه های زمانی طولانی مدت ۵ تا ۱۰ سال است که در حال حاضر بسیاری از کاربران در حال استفاده از این روش برای سرمایه گذاری در بازار هستند. در این روش سرمایه گذاری دیگر نوسانات کوتاه مدت رمز اصلا چندان اهمیتی نداشته و شما می توانید رمز ارز های مناسب و ایده آل را انتخاب و برای خرید آنها اقدام کنید.

برخلاف روش نوسان گیری که تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیشترین و مهمترین تاثیر را در انتخاب ارزهای دیجیتال داشت در سرمایه گذاری بلند مدت تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال است که نقش اصلی را ایفا می نماید. برای این منظور بایستی اطلاعات فاندامنتالی ارزهای دیجیتال مختلف لیست شده در سایت کوین مارکت کپ را مورد بررسی قرار داده و سپس بر اساس ترفندهای موجود به دنبال انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت باشید.

با توجه به اینکه معمولاً کاربران ایرانی شناخت کافی نسبت و ترفندهای تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال نداشته و بیشتر به دنبال استفاده از روش های تحلیل تکنیکال برای بررسی رمز ارز ها می روند از این رو این روش سرمایه گذاری با چالش‌های بسیار زیادی نیز همراه خواهد بود.

در دام ترفندها و راه‌حل‌های را به شما معرفی می‌کنیم که با دقت به آنها شما می توانید یک سبد سرمایه بسیار ایده آل برای سرمایه گذاری بلند مدت در بازار ارز دیجیتال برای خود در نظر بگیرید. در نظر داشته باشید که سرمایه گذاری بلند مدت بر روی رمز ارزها بایستی حتماً با نگاه ویژه صورت پذیرد. با توجه به اینکه شما برای یک بازه زمانی طولانی مدت ۵ تا ۱۰ ساله سرمایه های خود را وارد یک ارز دیجیتال می کنید، از این رو حتما باید انتخاب درستی داشته باشید تا بعد از این بازه زمانی طولانی مدت بتوانید ارزش سرمایه های خود را چندین برابر نمایید.

با توجه به این موضوع توصیه ما این است که تمام ترفند های معرفی شده برای انتخاب بهترین ارز های دیجیتال در سایت کوین مارکت برای سرمایه گذاری طولانی مدت را مورد بررسی قرار داده و در هر دسته بندی بهترین ها را برای خود انتخاب کنید. این روش سرمایه گذاری باعث می‌شود تا حتی در صورت شکست خوردن در یکی از مدرسه ها در سایر موارد شما می توانید به درآمدهای قابل توجه مورد انتظار خود برسید.

رمز ارزهایی که هم در پروژه متاورس هستند و هم در وب ۳

در حال حاضر پروژه متاورس و پروژه وب ۳ از جمله محبوب ترین و جذاب ترین پروژه های تعریف شده در بازار ارز دیجیتال میباشند که رمز ارز های بسیار زیادی نیز در این پروژه ها تعریف شده است. البته شایان ذکر است که پروژه های بسیار زیادی در بازار ارز دیجیتال وجود دارد و ما در سری مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال سعی کرده‌ایم تا تمام این پروژه‌ها و همچنین بهترین ارزهای دیجیتال مربوط به هر پروژه را به شما معرفی کنیم. اما در این بین پروژه متاورس و پروژه وب ۳ شرایط کاملا متفاوتی داشته و امکان رشد رمز ارزهای تعریف شده در این پروژه ها به مراتب بیشتر از سایر پروژه ها است.

در حال حاضر پروژه ها و رمز ارزهای تعریف شده در این حوزه نیز با جذابیت های بسیار زیادی روبرو شده و در بازه های زمانی کوتاه مدت رشد قابل توجهی را در آنها شاهد هستیم. به‌ عنوان ‌مثال ارز دیجیتال مانا یکی از رمز ارزهای است که در حوزه متاورس تعریف شده است. این رمز ارز با قابلیت هایی که دارد در بازه زمانی چند ماهه با محبوبیت بسیار زیادی روبرو شده و در حال حاضر یکی از بهترین ارز های دیجیتال موجود در بازار نیز محسوب می شود.

شما می توانید بعد از وارد شدن به سایت کوین مارکت کرد تمام پروژه ها و رمز ارزهای تعریف شده در دو حوزه متاورس و وب را به صورت تفکیک شده با هم مورد بررسی قرار دهید. در قدم بعدی بایستی بهترین پروژه ها در هر کدام از این حوزه ها را جدا کرده و سپس رمز ارزهایی که در هر دو پروژه قرار داشته و تعریف شده هستند و به نوعی مشترک می باشند را برای سرمایه‌گذاری انتخاب نمایید.

البته به عنوان یک نکته بسیار مهم باید تاکید داشته باشیم که در حال حاضر پروژه ها و رمز های بسیار زیادی هم در حوزه متاورس و هم در حوزه وب ۳ فعالیت دارند که بسیاری از این رمز ارزها به هیچ وجه شرایط ایده‌آلی نداشته و انتخاب آنها برای سرمایه گذاری می تواند یک اشتباه بزرگ از جانب شما باشد. با توجه به این موضوع حتما باید به دنبال انتخاب ارزهای دیجیتالی باشید که در کنار تعریف شده در این حوزه از نظر اطلاعات فاندامنتالی شرایط مناسبی داشته باشند. از مهمترین اطلاعات فاندامنتالی که بایستی در بررسی رمز ارزها برای سرمایه گذاری بلند مدت به آنها دقت داشته باشید می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بررسی رزومه تیم توسعه دهنده رمز ارز مورد نظر
 • بررسی سرمایه گذاران و شرکتهای فعال در پلتفرم در مورد نظر
 • اهداف و کاربرد های تعریف شده برای ارز دیجیتال مورد نظر
 • مسیر توسعه و پیشرفت در نظر گرفته شده برای آن
 • لیست صرافی هایی که رمز ارز مورد نظر شما را در لیست خود قرار داده اند.

با تلفیق این اطلاعات و همچنین دقت به ترفندی که در بالا به آن اشاره کردیم شما می توانید به دنبال انتخاب بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت باشید.

رمز ارزهایی که هم در پروژه متاورس هستند و هم در NFT ها

یکی دیگر از ترفند ها و اطلاعاتی که با استفاده از خدمات سایت کل مارکت میتوانید اذان برای انتخاب بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت استفاده کنید دقت به رمز ارزهایی است که هم در پروژه متاورس تعریف شده باشند و هم در بازار ان اف تی ها کاربرد داشته باشند. دربند قبلی به اهمیت رمز ارزهای طرح شده در پروژه متاورس اشاره کردیم و احتمالا خود شما نمی دانید که ارزهای دیجیتالی که در این حوزه وارد بازار شده باشند در حال حاضر با چه جذابیت هایی برای سرمایه گذاری رو به رو هستند.

در این بین ارزهای دیجیتالی که همزمان هم در پروژه متاورس تعریف شده و هم در بازار ان اف تی ها کاربرد داشته باشد شرایط بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری در بلند مدت را دارا خواهند بود. البته دوباره باید تاکید داشته باشیم که تعداد ارزهای دیجیتال تعریف شده در این حوزه در چند ماه اخیر بسیار افزایش پیدا کرده است. از این رو توصیه می کنیم که خیلی به دنبال ارزهای دیجیتال ناشناخته و نامعتبر این رود که به تازگی وارد بازار شده اند.

ماهیت سرمایه گذاری بلند مدت این‌گونه است که شما رمز ارزها را انتخاب نمایید که در قدم اول تضمین‌کننده سرمایه اولیه شما باشند و سپس پس به دنبال رسیدن به صورت های قابل توجه در آنها باشید. انتخاب ارزهای دیجیتال خیلی ناشناخته و نامعتبر همان اولین قدم را برای شما از بین میبرند و دیگر نمیتوانید منتظر رسیدن به سودهای قابل توجه با آنها باشید. به همین دلیل دوباره باید تاکید داشته باشیم که همراه با بررسی این ترفند بایستی به ارزیابی اطلاعات فاندامنتالی مربوط به ارز دیجیتال مورد نظر خود نیز بپردازید. به عنوان یک نکته مهم دیگر شما می توانید به دنبال انتخاب ارزهای دیجیتالی بروید که در رتبه بندی رمز ارزها در میان ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر قرار گرفته باشند.

رمز ارزهای مربوط به صرافی های ارز دیجیتال

آنچه یکی دیگر از اطلاعاتی که در سایت کوین مارکت می توانید از آن برای انتخاب بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت استفاده کنید فقط به رمز ارز های مربوط به صرافی های ارز دیجیتال است. انواع صرافی ارز دیجیتال در کنار ارائه خدمات معمولی معمولاً ارزهای دیجیتال بومی را نیز به کاربران معرفی نمایند. خرید ارز دیجیتال بومی صرافی های مختلف توسط کاربران آنها مزیت های بسیار زیادی به دنبال خواهد داشت.

چه صرافی متمرکز ارز دیجیتال و چه صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال در حال حاضر چنین شرایطی را برای کاربران خود فراهم کرده اند. از جمله مهمترین و اصلی ترین مزیت هایی که میتوان در ارزهای دیجیتال بومی مربوط به انواع صرافی ها به آن اشاره کرد موارد زیر هستند:

این ارزهای دیجیتال به صورت دائمی توسط خود صرافی ها پشتیبانی می شوند. در واقع تمام تمهیدات لازم برای رشد و توسعه آنها توسط صرافی های ارز دیجیتال در نظر گرفته شده و یک تیم فوق العاده قدرتمند به دنبال بهینه کردن شرایط رمز ارزهای اینچنینی در بازار هستند.

ارزهای دیجیتال بومی صرافی ها معمولاً با اهداف و کاربردهای کاملاً شخصی توسعه پیدا کرده و از این نظر می توانید اطمینان کامل بر روی آنها داشته باشید.

به دلیل به وجود آمدن مزیت های بسیار زیاد و ارائه خدمات ارزنده به کاربرانی که ارزهای دیجیتال بومی صرافی ها را نگهداری می نمایند، حجم معاملات روزانه بسیار بالایی را نیز برای این دسته از ارزهای دیجیتال شاهد هستیم که می‌تواند یک نکته مثبت فوق العاده قدرتمند دیگر برای آنها باشد.

لازم به توضیح است که ارزهای دیجیتال بومی تمام صرافی ها چنین شرایطی را نداشته و حتماً باید به دنبال انتخاب صرافی هایی بروید که اعتبار بسیار زیادی در بازار دارند. در حال حاضر ارز دیجیتال بایننس کوین بهترین شرایط را از این نظر در بازار داشته و شما می‌توانید به راحتی آن را به عنوان یک گزینه عالی برای سرمایه گذاری طولانی مدت انتخاب کنید. از دیگر رمز ارزهای تعریف شده در این حوزه می توان به ارزهای دیجیتال بومی صرافی هایی مانند کوکوین، کوینکس، یونی سوآپ، پنکیک سوآپ، کرونوس، وان اینچ و … اشاره کرد.

مشاهده لیست توکن های تازه لیست شده در کوین مارکت کپ

آموزش سایت کوین مارکت کپ را با بررسی یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از خدمات این سایت یعنی امکان مشاهده لیست توکن ‌های تازه لیست شده یا لیست توکن ‌هایی که قرار است در آینده در بازار لیست شوند ادامه می‌دهیم. البته درباره این موضوع نکاتی را در خلال مقاله با شما مطرح کردیم اما لازم است تا کمی حرفه‌ای به این موضوع نگاه کنیم که آیا اصلاً این اطلاعات می‌تواند برای ما سودآور باشد یا اینکه اهمیتی ندارند.

شما در بخش توکن ‌های جدید لیست شده و یا توکن ‌هایی که قرار است در آینده لیست شوند می‌توانید لیستی از رمز ارزهایی را مشاهده کنید که به تازگی لیست شده‌اند و امکان خرید آنها برای شما با استفاده از خدمات برخی از صرافی‌ها وجود دارد. اما نکته بسیار مهم اینجاست که ما چگونه می‌توانیم با مشاهده این توکن ‌ها به دنبال رسیدن به سود باشیم و از آنها برای سودآوری استفاده کنیم؟ این قابلیت سایت کوین مارکت کپ می‌تواند تبدیل به یک قابلیت بسیار ارزنده برای سرمایه ‌گذاری ما در بازار ارز دیجیتال مخصوصاً برای عرضه اولیه ارز دیجیتال باشد.

توکن ‌هایی که تازه به بازار معرفی می‌شوند استعداد رشدهای فضایی و انفجاری را در بازی‌های زمانی کوتاه مدت دارند و اگر شما بتوانید پروژه‌های عالی را درباره آنها تشخیص داده و دست روی آنها بگذارید این امکان برای شما به وجود خواهد آمد تا بتوانید در بازه‌های زمانی کوتاه مدت سود خوبی به دست آورید.

البته شما باید تحقیق کاملی بر روی پروژه این دسته از رمز ارزها داشته باشید و آنها را به صورت کامل مورد ارزیابی قرار دهید تا مبادا چالش یک سرمایه ‌گذاری با ریسک بسیار بالا را قبول کرده باشید و به دنبال این اشتباه بخش قابل توجهی از سرمایه‌های خود را از دست بدهید. همچنین توصیه ما این است که اگر به دنبال استفاده از این قابلیت سایت کوین مارکت هستید حتما با بخش کمی از دارایی‌های خود این روش سرمایه ‌گذاری را آغاز کنید و وقتی به سود مناسب رسیدید می‌توانید مقدار سرمایه درگیر در این روش را افزایش دهید.

حتما بخوانید: فارکس یا فیوچرز؟

حرفه‌ای ها از CoinMarketCap چه استفاده‌ای می‌کنند؟

آموزش سایت کوین مارکت کپ را به صورت کامل و جامع با هم مرور کردیم. حالا می‌توانید با این اطلاعات روند معاملات خود را در بازار رمز ارزها بهتر نموده و شرایط بهتری برای سرمایه گذاری خود ایجاد کنید. اما این همه چیز نیست. بسیاری از تریدرها اصلاً فرصت کافی برای بررسی همه این داده ها را نداشته و تنها از بخش های کاربردی آنها برای خود استفاده می‌نمایند. این مهم باعث می‌شود تا امکان انجام سریع‌تر تحلیل نیز وجود داشته باشد.

حرفه‌ای ها بعد از آموزش سایت CoinMarketCap به دنبال استفاده از اطلاعات کاربردی این سایت هستند. البته اطلاعات کاربردی در این سایت باید بر اساس رمز ارز مورد نظر تعیین شود. برای مثال برای ارز دیجیتالی ناشناخته که هیچ شناختی نسبت به آن وجود ندارد و رتبه پایینی هم در رتبه بندی ها به خود اختصاص داده، شاید بررسی همه این اطلاعات نیز کافی نباشد و نیاز به جستجوی بیشتری برای آن داشته باشید. اما برای تحلیل ارزهای دیجیتال شناخته شده موارد زیر می‌توانند اطلاعات کاربردی‌تری برای شما باشند:

 • حجم معاملات
 • صرافی هایی که امکان خرید و فروش ارز دیجیتال را فراهم کرده‌اند.
 • کیف پول های در دسترس
 • قیمت و ارزش بازار
 • تعداد سکه های در گردش
 • نمودار قیمتی
 • تاریخچه قیمت
 • اطلاعات پروژه ارز دیجیتال
 • هولدرها و شرکت های حمایت کننده از رمز ارز
 • دسته بندی های مربوط به هر رمز ارز

جمع بندی نهایی از آموزش سایت کوین مارکت کپ

آموزش سایت کوین مارکت کپ برای خود ما نیز با جذابیت های زیادی همراه است. زیرا هر چند در حال استفاده از بخش های مختلف آن هستیم، اما این آموزش ها باعث می‌شود تا تغییرات جدید اعمال شده در سایت را دوباره مرور کرده و استفاده بهترین از آن داشته باشیم. از این رو به صورت مکرر این مقاله و سایت CoinMarketCap را در نظر داشته و دائماً این آموزش ها را بر اساس اطلاعات در دسترس به روز رسانی خواهیم کرد.

تریدرهای ارز دیجیتال باید بدانند که استفاده از اطلاعات سایتی مانند کوین مارکت کپ می‌تواند کیفیت معاملات آنها را به مراتب افزایش دهد. از این رو توصیه می‌کنیم که اگر به قدر کافی با این سایت آشنا نیستید، حتماً این مقاله را چند بار مرور کرده و از اطلاعات آن برای تحلیل ها و ارزیابی های خود استفاده کنید. در نهایت این اطلاعات می‌توانند زمینه ساز موفقیت شما در بازار باشند.

مجموعه کانون بورس مفتخر است که در راستای ارتقای سطح کیفیت تریدرهای ایرانی تمام موضوعات مربوط به آموزش ارز دیجیتال را به صورت حرفه‌ای و کامل برای شما تهیه نماید. در راستای کمک به ما می‌توانید نکات و نقطه نظرات خود را درباره هر یک از آموزش ها در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید. امکان رسیدن به تسلط معامله گری در کانون بورس با دوره آنلاین ارز دیجیتال نیز برای شما وجود دارد.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

18 پاسخ

 1. با سلام و خسته نباشید من از مطالعه این مقاله لذت زیادی بردم اولا خیلی تشکر می کنم از زحمتی که در نوشتن این مقاله مفید و کاربردی بردید
  من تازه وارد این عرصه و مخصوصا NFT ها شده ام و همیشه مطلب فوق یکی از دغدغه های من بود که رفع شد.
  ضمنا سوالی از خدمتتان داشتم زمانی که یک توکن اولیه معرفی شد بعد از خرید چه زمانی می توان آنرا فروخت؟ آیا می شود بعد از یک روز فروخت یا باید منتظر لیست شدن آن بمونیم.
  من دوتا توکن بنامهای NFTStyle , INREXCOIN توسط سایت پوکوین خریداری کرده ام و بعد از چند روز می خواستم بفروشم که خطای Transaction error را می ده آیا این دو توکن اسکم هستند یا یک روال طبیعی است.(نیف پول هم تراست ولت است و موجودی آن ۳۵ دلار از ارز بایننس است)
  ممنون میشم که راهنمایی کنید.
  با تشکر شریعت

  1. درود علی جان. این توکن ها فعلا به عنوان اسکم شناخته نشدن. ارور تراست والت شما می تونه دلایل مختلفی داشته باشه. ورژن کیف پولتون رو به روز کنید، مطمئن بشید که آدرس و شبکه درستی برای انتقال یا فروش انتخاب کردین، ممکنه ارور به خاطر مشکلات شبکه اتریوم باشه و البته باید کنترل کنید که مقدار gas لازم برای انتقال تو والت شما باشه. این توکن ها به دلیل تازه بودن احتمالا کارمزد بالایی دارن که ممکنه بیشتر از موجودی کیف پول شما باشه.

   1. ممنون از پاسختون همین که گفتین اسکم نیست یه کمی از نگرانیم برطرف شد موارد گفته شده تون رو بررسی می کنم
    باز هم خیلی ممنون

  2. باتشکر از زحمات شما بسیار آموزنده بود ارتقای دانش افراد منجر به پیشرفت گروه هرچند گسترده شده و شرایط بهتری را بدست می آورد .
   سپاس

  1. دوست من درود. این سایت برای داده های بازار ارز دیجیتال است. اصلا برای خرید نیست که شما بخواهید به کیف پول و یا جای دیگه انتقال بدهید.

   1. من در قسمت portfolio مقداری ارز دارم این موجودی را اگر نمی شود انتقال داد پس برای چه منظوری است؟

    1. درود بر شما
     در پرتفو سایت کوین مارکت کپ ارز دارین؟ این سایت فقط برای نمایش دارایی هاست که خودتون وارد کردین. فقط برای نمایش تاکید می کنم دوست عزیز. ارز قابل برداشت از این سایت نداریم.

   2. سلام
    عذر خواهی میکنم چگونه واز کدوم بخش این سایت اسامی رمز ارز هایی که لیست شدن رو ببینم و در ضمن سوال دیگه بنده اینه تو قسمت مشخصات شخصی به غیر از بایو و تاریخ تولد و …پایین صفحه آ درس یا همون لینک دقیق کیف پول ارز دیجیتال را خواسته الان کیف پول من تراست ولت هست لینک تراست ولت که باید در این سایت نوشت کدام قسمت تراست ولت هست چون اکثرا یه رمز ارز رو میخواستیم دریافت کنیم داخل تراست ولت دنبال اسم رمز ارز میگشتیم بعد از پیدا کردن اون روی ریسیو میزدیم و لینک مربوطه رو برای شخص یا سایتی که میخواست اون رمز ارز رو برای ما بفرسته تو حسابمون ارسال میکردیم و اون شخص یا سایت مقدار واریزی ارز مربوطه که لینک دریافتش تو کیف پول خودمون رو براشون فرستاده بودیم رو برای ما و به کیف پول مورد نظر ما که حالا تراست ولت رو گفتیم یا کیف پولهای دیگه واریز میکنه ولی الان این سایت فقط اون قسمتش لینک یا آدرس کیف پول رو میخواد میشه بگید کجای تراست ولت نوشته شده و این لینک ثابت هست و برای دادن آدرس تراست ولت همیشه ازش استفاده میشه ممنونم
    🙏🏻😊🤝💙👋

    1. درود بر شما. برای مشاهده ارزهای تازه لیست شده بخش Recently Added رو دنبال کنید. متوجه بخش دوم سوال نشدم

 2. سلام برای دیدن امنیت شبکه یک ارز تازه وارد داخل کیف پول ها باید کدوم قسمت کوین مارکت کپ را ببینم؟ازکجا بفهمم اسکم نیست؟ممنونم میشم راهنمایی کنید

  1. درود بر شما دوست عزیز. امنیت یک ارز دیجیتال تازه وارد به آیتم های مختلفی بستگی داره که کوین مارکت کپ توضیح خاصی در این باره نداره. خیلی وقت ها این سایت با دریافت پول بعضی از رمز ارزها رو لیست می کنه و لیست شدن رمز ارزها تو این سایت نیز نشانه اسکم بودن یا نبودن آنها نیست.

 3. درود کدوم قسمت تحلیل ارزها رو میشه دید قبلا راحت میشد دید این گزینه رو نمیبینم داخل سایت Price Estimates

 4. سلام وقتتون بخیر ببخشید پایین اسم بعضی توکن ها و روی بخش مارکت کپ اون ها علامت خطر وجود داره میشه بگین معنیش چیه

 5. من نیاز دارم بدانم چگونه میتوانم بیت کوین و دلار م را از سایت وحساب کاربری کوین مارکت کپ خود به صرافی والکس انتقال دهم چگونه میتوانم این کاررا انجام دهم ممنون میشوم راهنمایبم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: