لوگو کانون بورس

فیوچرز ارز دیجیتال چیست | آموزش استراتژی های حرفه ای به زبان ساده

فیوچرز ارز دیجیتال چیست
شما در حال مطالعه مقاله ۳۱ از ۴۸ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

فیوچرز ارز دیجیتال چیست و چه مزیت هایی دارد؟ با کاملترین مقاله آموزش فیوچرز ارز دیجیتال با شما همراه هستیم. اگر هنوز حتی یک کلمه درباره بازار فیوچرز ارز دیجیتال چیزی نمی دانید، یا اطلاعات شما در این باره کامل نیست و به دنبال تکمیل کردن اطلاعات خود هستید، یا به دنبال آموزش بهترین استراتژی ها برای موفقیت در بازار فیوچرز می باشید، توصیه می کنیم هرگز این مقاله را از دست ندهید. در مقاله آموزش رایگان ارز دیجیتال به شما قول دادیم که یک مقاله کامل و جامع درباره بازار فیوچرز رمز ارزها تهیه و تدوین کنیم. زحمات زیادی برای استخراج تمام آیتم ها و آموزش های لازم برای موفقیت تریدرها در بازار فیوچرز در این مقاله انجام پذیرفته است. توصیه می کنیم حتما با دقت کامل این آموزش‌ها را دنبال کرده و در نهایت بهترین شرایط را برای معاملات خود در این بازار رقم بزنید. کانون بورس با شما همراه است.

نکات کلیدی مقاله:

 • معاملات فیوچرز در ارز دیجیتال با ریسک های بسیار زیادی همراه است.
 • استفاده از این روش برای معاملات حتما باید با تجربه بسیار بالا انجام پذیرد و نیاز به تجربه و تخصص زیادی خواهد داشت.
 • تحلیل تکنیکال الزامی ترین روش تحلیلی برای موفقیت در بازار فیوچرز ارز دیجیتال می باشد.
 • با پایبندی به بهترین استراتژی فیوچرز ارز دیجیتال می توانید موفقیت خود را در این بازار تضمین کنید.
راهنمای مطالعه نمایش

فیوچرز ارز دیجیتال چیست

فیوچرز ارز دیجیتال چیست و چرا تا این حد محبوب شده است؟ بازار فیوچرز یا بازار آتی که از قراردادهایی با عنوان قراردادهای آتی نشات می گیرد، پدیده جدیدی نیست. قبلا در مقاله آموزش بازار فارکس به این مفهوم اشاره کردیم. مفهومی که در بازار بورس خودمان نیز وجود دارد و از آن به عنوان یک بازار کاملا آشنا برای تریدرهای بازار سرمایه می توان یاد کرد. بازار فیوچرز در واقع از یک سری قراردادهای آتی تشکیل می شود که در آن شما به جای خرید خود یک کالا قرارداد خرید آن در آینده را می خرید. این روش معامله گری در بازار عادی و سنتی نیز به نحو دیگری رواج داشته و تاجرین از آن برای پیش برد اهداف خود استفاده می نمایند.

فیوچرز ارز دیجیتال چیست

برای درک هر چه بهتر بازار فیوچرز ارز دیجیتال شما را با یک مثال ساده همراه می کنیم. فرض کنید که در این بازار برای خرید قرارداد آتی بیت کوین اقدام می کنید. در پی خرید این قرارداد در واقع شما هیچ بیت کوینی ندارید و نمی توانید آن را به سبد سرمایه گذاری و یا کیف پول خود اضافه نمایید. در واقع با خرید این قرارداد به شما تضمین داده می شود که در آینده می توانید صاحب بیت کوین های منعقد شده در آن باشید. اتفاقی که البته در بازارهایی کالایی تعریف درستی برای آن شده و خریدار در تاریخ سررسید قرارداد می تواند برای دریافت کالای مورد نظر نیز اقدام کند. اما با توجه به اینکه ماهیت این بازار بیشتر برای سرمایه گذاری و کسب  سود است، معمولا تریدرها به این موضوع خیلی دقتی نداشته و اهمیتی برای آن قائل نیستند. اما با این حال ماهیت این قراردادها به این گونه است.

با مفهوم قرارداد آتی در بازار ارزهای دیجیتال آشنا باشید

برای درک هر چه بهتر بازار فیوچرز ارز دیجیتال باید تسلط کافی به قراردادهای آتی داشته باشید. البته شایان ذکر است که برای سرمایه گذاری در این بازار و خرید و فروش رمز ارزها در بازار فیوچرز هیچ ارتباطی به درک این مفاهیم ندارد و تنها برای درک اولیه این بازار به آن نیاز خواهید داشت. در نظر داشته باشید که بسیاری از تریدرها در حال حاضر در این بازار هیچ شناختی نسبت به مفهوم اولیه این قراردادها نداشته و درک آنها از خود بازار و تحلیل تکنیکال باعث شده تا این عزیزان در این بازار با موفقیت های زیادی دست پیدا نمایند. در این بین هستند کسانی که به صورت حرفه ای با مفهوم قراردادهای آتی در بازار فیوچرز ارز دیجیتال آشنا بوده و تسلط کافی به آن نیز دارند، اما کمترین سودها را در این بازار به دست نمی آورند. از این رو شناخت این قراردادها تضمین موفقیت کاربران نیست و نداشتن کوچکترین شناختی نسبت به ماهیت آنها نیز نمی تواند مانعی برای موفقیت تریدرها در بازار فیوچرز ارز دیجیتال باشد.

قراردادهای آتی در واقع نوعی از قراردادهای خرید و فروش هستند که در آن کاربر فروشنده به کاربر خریدار متعهد می شود که در تاریخ مشخصی برای پرداخت کالای خریداری شده و درج شده در قرارداد اقدام نماید. این کالا موضوع قرارداد است. استفاده از قرارداد آتی تنها محدود به استفاده از رمز ارزها نیست. در بازار فارکس، بورس، سهام و حتی خرید و فروش کالاهای معمولی که در بورس کالا شاهد آن هستیم، از این قراردادها استفاده می شود.

فیوچرز به زبان ساده

در این بخش از آموزش فیوچرز ارز دیجیتال سعی داریم تا استفاده از مزیت های این بازار را به زبان ساده برای شما بیان کنیم. برای درک بهتر این مفهوم باید شما را با یک قابلیت بسیار مهم در این بازار آشنا کنیم که درک آن را برای شما بهتر خواهد کرد.

در بازارهای معمولی رمز ارزها شما می توانید برای خرید ارز دیجیتال اقدام کنید. به این معنی که بر فرض شما در حساب کاربری خود دلار یا ریال دارید. در این شرایط می توانید برای خرید هر رمز ارزی در صرافی خود اقدام کنید. بیت کوین بخرید، شیبا اینو بخرید و یا پول خود را برای خرید کاردانو صرف کنید. اما هرگز نمی توانید در شرایط اولیه و بدون داشتن هیچ رمز ارزی در کیف پول صرافی خود برای فروش یک رمز ارز اقدام کنید. یعنی نمی توانید بیت کوین بفروشید. نمی توانید کاردانو بفروشید و مواردی از این دست. تنها در صورتی می توانید برای فروش یک رمز ارز اقدام کنید که آن را در کیف پول صرافی خود داشته باشید.

بهترین استراتژی فیوچرز در ارز دیجیتال

اما بازار فیوچرز ارز دیجیتال به شما این اجازه را می دهد که حتی در همان شرایط اولیه نیز برای فروش ارزهای دیجیتال اقدام کنید. به این معنی که به صورت مستقیم برای فروش بیت کوین، کاردانو و سایر رمز ارزها اقدام نمایید. در بازار فیوچرز ارز دیجیتال:

 • اگر در این بازار برای خرید اقدام کنید، در صورتی که قیمت رمز ارز مورد نظر افزایش یابد، معامله شما به سود خواهد نشست.
 • اگر در این بازار بفروشید، با کاهش قیمت شما به سود خواهید رسید.

اهمیت بازار فیوچرز ارز دیجیتال با دو طرفه بودن بازار معنی می پذیرد. به این معنی که برخلاف شرایط معمول شما می توانید در هر دو روند نزولی و صعودی برای کسب سود اقدام نمایید. فرض کنید که در تحلیل صورت گرفته از یک رمز ارز به این نتیجه رسیده اید که در ۲۴ ساعت آتی باید شاهد افت قیمت آن باشیم. مشخص است که در شرایط عادی نمی توانید از این تحلیل خود سود کسب کنید. اما با استفاده از مزیت های بازار فیوچرز می توانید از این تحلیل خود سود کسب کنید. به این معنی که شما وارد پوزیشن فروش شده و با افت قیمت سود خوبی کسب  نمایید.

آموزش فیوچرز ارز دیجیتال در کانون بورس

آموزش بازار فیوچرز ارز دیجیتال را در کانون بورس در مسائل و موارد زیر در این مقاله برای شما پیگیری خواهیم نمود:

 • آموزش فیوچرز در ارز دیجیتال
 • معاملات فیوچرز ارز دیجیتال
 • استراتژی فیوچرز ارز دیجیتال
 • کانال فیوچرز ارز دیجیتال
 • روانشناسی فیوچرز در ارز دیجیتال

آموزش فیوچرز ارز دیجیتالهر کدام از این مفاهیم ارزش قابل توجهی برای موفقیت در این بازار دارند. اگر به اندازه کافی به آنها دقت داشته و با صبر و حوصله تمام مطالب را مرور کنید، می توانید به روند معاملات خود در این بازار امیدوار بمانید. آموزش فیوچرز ارز دیجیتال را در این مقاله و مقالات جانبی دیگر به صورت حرفه ای دنبال خواهیم کرد. فیوچرز در بازار ارز دیجیتال هر چند یک فرصت عالی برای رسیدن به سودهای قابل توجه در بازه های زمانی بسیار کوتاه است، اما با این حال برای پیش برد اهداف خود حتما باید ابتدا آموزش های لازم را به صورت حرفه ای پشت سر بگذارید. در دوره ارز دیجیتال سعی کرده ایم که این روند را به صورت کاملا حرفه ای دنبال کرده و تمام اطلاعات لازم برای تحلیل این بازار را با شما در میان بگذاریم.

در کنار دوره و پکیج غیر حضوری ارز دیجیتال در مقالات آموزشی رایگان نیز سعی کرده ایم تا به صورت کامل این بازار را برای شما تجزیه و تحلیل نماییم. بازار رمز ارزها یکی از پر ریسک ترین بازارهای معاملاتی است که اگر نتوانید در آن حرفه ای عمل کنید، تمام دارایی های خود را از دست خواهید داد. به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما با آموزش های کامل و کسب  تجربه وارد این بازار شده و تا رسیدن به موفقیت، تمرین و ممارست را ادامه دهید.

آیا نیاز به آموزش فیوچرز در ارز دیجیتال داریم؟

پاسخ این سوال درباره بازار فیوچرز در ارز دیجیتال بستگی به هدف شما از ورود به این بازار دارد. اگر به دنبال این هستید که تنها برای یک تجربه اندوزی و از بین بردن مقداری پول وارد این بازار شوید، خیر نیازی به آموزش فیوچرز ارز دیجیتال نداشته و می توانید با یک قمار بزرگ برای از بین بردن سرمایه های خود اقدام کنید. اما اگر به دنبال رسیدن به سود و موفقیت در بازار فیوچرز ارز دیجیتال هستید، نیاز خواهید داشت تا این آموزش ها را به صورت حرفه ای دنبال نمایید. آموزش حرفه ای و تمرین تنها راه حل موفقیت در این بازار است.

کانال فیوچرز ارز دیجیتال, سیگنال فیوچرز ارز دیجیتال  و مواردی از این دست هیچ وقت و هیچ وقت راهی برای موفقیت برای شما ایجاد نمی کنند. هنوز یک نفر را نیز نمی توانید پیدا کنید که از چنین خدماتی برای خود سرمایه ای به دست آورده باشد. چه بخواهید و چه نخواهید آموزش تنها راه حل موفقیت شما در این بازار خواهد بود. البته آموزش باید ادامه دار شده و تمرین و ممارست نیز چاشنی این آموزش ها شود.

بازار فیوچرز ارز دیجیتال کجاست؟

برای اولین قدم در آموزش فیوچرز ارز دیجیتال باید به خود این بازار بپردازیم. بازار فیوچرز در واقع قابلیتی است که در برخی از صرافی های رمز ارزها می توانید به آن دسترسی داشته باشید. این بازار در پلتفرم های مختلف در دسترس است. برای حضور در آن نیاز به ثبت نام در صرافی های خاصی دارید. البته در ادامه به صورت دقیق تر به معرفی بهترین بازارهای در دسترس فیوچرز ارزهای دیجیتال در دسترس کاربران ایرانی خواهیم پرداخت.

معاملات فیوچرز ارز دیجیتال چیست

معاملات فیوچرز ارز دیجیتال چیست و چگونه می توانیم برای شروع آنها اقدام نماییم؟ معاملات در این بازار انواع مختلفی دارد. داشتن شناخت کافی نسبت به این موضوع می تواند شرایط بهتری را برای کاربران ایجاد نماید. به صورت کلی انواع معاملات فیوچرز ارز دیجیتال در دو حالت زیر صورت می پذیرد:

 • معاملات مستقیم یا Market Order
 • معاملات شرطی Limit Order

هر دو این نوع از معاملات شرایط خاص خود را دارند. برای اینکه بتوانید در شرایط خاص بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید، لازم است تا از هر یک از این نوع معاملات در جای خود استفاده نمایید. در غیر این صورت نخواهید توانست شرایط ایده آل را در معاملات خود رقم بزنید.

معاملات مستقیم به آن دسته از معاملات و اردرهایی گفته می شود که در آن کاربر در همان لحظه برای خرید و فروش خود با توجه به قیمت بازار اقدام می نماید. به این معنی که تریدر در این نوع از معاملات در همان لحظه ثبت سفارش، پوزیشن خود را باز خواهد کرد.

معاملات شرطی نیز به آن دسته از معاملاتی اطلاق می شود که معامله گر شروطی را برای انجام معامله در نظر می گیرد. برای مثال فرض کنید که قیمت فعلی یک ارز دیجیتال ۵ دلار است و شما به عنوان تریدر معتقدید که قیمت آن تا ۴.۹ دلار پایین آمده و سپس دوباره اوج می گیرد. از این رو بهترین تصمیم برای شما خرید در قیمت ۴.۹ دلار است. در این مواقع به جای خرید مستقیم می توانید از معاملات شرطی استفاده کنید. به این معنی که اردر خود را به این صورت در بازار تنظیم کنید که در صورت رسیدن قیمت به ۴.۹ دلار خرید شما انجام پذیرد.

مزیت های معاملات فیوچرز ارز دیجیتال چیست

بازار فیوچرز ارز دیجیتال یکی از روش های سرمایه گذاری در این بازار است. همان طور که قبلا صحبت کردیم، روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در این بازار وجود دارد که هر کس بنا به تجربه و شرایط می تواند از یکی از آنها استفاده نماید. هیچ اجباری برای استفاده از این روش برای سرمایه گذاری در بازار نیست. شما می توانید از فرایند:

و هر روش دیگری برای بالا بردن ارزش های سرمایه های خود در این بازار اقدام نمایید. با این حال برای یک تصمیم درست بهترین راه حل در کنار هم قرار دادن مزیت ها و معایبی است که هر روش سرمایه گذاری دارد. از مهم ترین مزیت های معاملات فیوچرز ارز دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • شما می توانید با استفاده از یک استراتژی عالی هر روز سود خوبی از این بازار به دست بیاورید. رسیدن به سود خوب در مدت زمان کوتاه، حتی چند دقیقه ای را می توان اصلی ترین مزیت این بازار دانست.
 • تمام شدن تمام فرایند سرمایه گذاری در بازه زمانی کوتاه مدت می تواند یکی دیگر از مزیت های این بازار باشد.
 • امکان مدیریت ریسک در سرمایه گذاری در این بازار
 • امکان کسب سود از بازار دو طرفه
 • امکان رسیدن به سودهای قابل توجه در مدت زمان کوتاه
 • امکان داشتن یک درآمد ثابت ماهیانه

معایب معاملات فیوچرز ارز دیجیتال چیست

آموزش فیوچرز ارز دیجیتال را با بررسی معایب این بازار ادامه می دهیم. برای اینکه بتوانید مزیت ها و معایب این بازار را در کفه های مختلف ترازو قرار داده و آنها را با هم مقایسه کنید، در این بخش معایب این بازار را نیز با هم مرور می کنیم.

 • ریسک این روش سرمایه گذاری می تواند نسبت به سایر روش ها به مراتب بیشتر باشد.
 • کاربران و تریدرها باید از حرفه ای ترین تکنیک ها برای این روش سرمایه گذاری استفاده نمایند.
 • نیاز به تسلط کامل به تحلیل تکنیکال از اصلی ترین مشکلاتی است که کاربران و تریدرها در این روش سرمایه گذاری با آن روبرو هستند.
 • همان طور که این امکان وجود دارد که در مدت زمانی کوتاه بتوانید سود قابل توجهی در بازار فیوچرز ارز دیجیتال به دست بیاورید، امکان از بین رفتن تمام سرمایه ها نیز در مدت چند ساعته برای شما وجود خواهد داشت.
 • برای این روش سرمایه گذاری نیاز به وقت بسیار زیادی در بازار دارید. دائما باید نمودارها را بررسی کرده و تحلیل کنید.
 • این روش سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال به شدت به روانشناسی در این بازار مربوط هست. کاربران باید تسلط کافی به روانشناسی ارزهای دیجیتال و معاملات در این بازار داشته باشند.
 • تمرین بسیار زیاد نیز از چالش های این روش سرمایه گذاری است.

کانال فیوچرز ارز دیجیتال

این معایب نشان می دهد که حضور در بازار فیوچرز ارز دیجیتال بدون آموزش های لازم یک شکست قطعی برای شما خواهد بود. توصیه می کنیم که یا وارد این بازار نشده و یا حتما با آموزش های حرفه ای این روش سرمایه گذاری را آغاز کنید.

تفاوت معاملات فیوچرز با معاملات اسپات

در صرافی های امروزی شما میتوانید از دو طریق برای انجام معامله در بازار رمز ارزها اقدام کنید. با مراجعه به پلتفرم های مختلف امکان انجام معاملات اسپات و فیوچرز را خواهید داشت. معاملات اسپات آن دسته معاملات معمولی اطلاق می شود که شما می توانید با استفاده از آن ها برای خرید رمز ارز های مختلف متناسب با دارایی خود اقدام کنید. به این معنا که اگر شما ۱۰ دلار در حساب خود پول دارید و به دنبال خرید یک ارز دیجیتال یک دلاری هستید، در معاملات اسپات تنها می توانید ده واحد از ارز دیجیتال مورد نظر را خریداری کرده و در کیف پول صرافی خود داشته باشید. اما در معاملات فیوچرز شما میتوانید با استفاده از مفهومی به نام لوریج تا چندین برابر میزان دارایی خود برای خرید اقدام کنید.

برای مثال برای خرید همین رمز ارز با لوریج ۱۰، شما می توانید تا ۱۰ برابر میزان دارایی خود یعنی ۱۰۰ واحد از ارز دیجیتال مورد نظر را خریداری کنید. البته معاملات اسپات و معاملات فیوچرز ارز دیجیتال تفاوت های دیگر نیز با یکدیگر دارا هستند.

در معاملات اسپات تنها می توانید برای خرید رمز ارزها در شرایط اولیه اقدام کرده و امکان کسب سود از بازار نزولی را ندارید. اما در بازار فیوچرز امکان کسب سود از بازار نزولی را نیز خواهید داشت این مهم را نیز می‌توان یکی از اصلی ترین تفاوت های میان این دو روش معاملاتی در بازار رمز ارزها نامید.

هدف از معاملات فیوچرز در ارز دیجیتال چیست

یکی از مباحث بسیار مهم و کلیدی که درباره بازار فیوچرز ارز دیجیتال باید به بررسی آن بپردازیم، هدف از انجام این معاملات است. البته هدف کاربران و تریدرها از ورود به این بازار کاملا مشخص بوده و آنها به دنبال کسب سود هستند. اما سوال اینجاست که چرا بازار فیوچرز ارز دیجیتال توسعه پیدا کرده و هدف توسعه دهندگان از این بازار چیست؟

با توجه به اینکه  در بازار فیوچرز در ارز دیجیتال امکان رد و بدل کردن کالاهای فیزیکی وجود ندارد، به راحتی می‌توان درک کرد که این بازار تنها و تنها برای کسب سود توسعه پیدا کرده است. با انجام معاملات در بازار رمز ارزها با استفاده از روش معاملاتی فیوچرز صرافی های ارز دیجیتال می‌توانند کارمزد های بسیار خوبی را دریافت کنند. از طرف دیگر با توجه به نوسانات بسیار زیاد رمز ارز ها و امکان بالای ضرر کردن معامله‌گران خرد، سرمایه داران بزرگ نیز از این بازار به نفع خود استفاده کرده و به دنبال کسب سود از آن هستند.

با توجه به اینکه لوریج چند برابری باعث شده تا معامله‌گران تنها با چند هزارم واحد نوسان با سودها و یا زیان های بسیار زیادی روبرو شوند و همچنین امکان ایجاد چنین تغییراتی در بازار با سرمایه های بسیار زیاد توسط سرمایه گذاران بزرگ، این امکان برای سرمایه داران بزرگ وجود خواهد داشت تا بتوانند سرمایه‌های معامله‌گران خود را به جیب خود انتقال دهند. انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری و انجام معاملات فیوچرز ارز دیجیتال و پیاده سازی یک روش مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک مالی در بازار این امکان را برای کاربران و تریدرها فراهم می آورد تا بتوانند ریسک سرمایه گذاری در این بازار را به حداقل میزان خود رسانده و دیگر شاهد از بین رفتن سرمایه های خودشان نباشند.

بسیاری از شرکت ها و صرافی ها برای تامین سرمایه ها نیز از این روش سرمایه‌ گذاری استفاده می نمایند و یکی از اصلی ترین اهداف به وجود آمدن بازار فیوچرز در بازارهای مالی مختلف تامین سرمایه لازم برای انجام امورات مختلف است.

خطراتی که باید آنها را جدی بگیگیگیریم!!

فیوچرز در ارز دیجیتال یک روش سرمایه گذاری بسیار مهیج اما فوق العاده خطرناک است. متاسفانه هیجانات و مزیت های این بازار باعث شده تا بسیاری از کاربران چشم بسته و بدون در نظر گرفتن تمهیدات لازم وارد آن شده و برای معامله گری در این روش اقدام نمایند.  پر واضح است که چنین شرایطی در نهایت منجر به از بین رفتن سرمایه های این دسته از کاربران شده و باعث می‌شود تا آنها نتوانند به سود مناسبی در این بازار دست پیدا نمایند. اهمیت قائل نشدن برای خطراتی که در بازار فیوچرز ارز دیجیتال وجود دارد، تنها و تنها یک نتیجه برای شما به دنبال خواهد داشت و آن هم از بین رفتن سرمایه ها خواهد بود.

بسیاری از کاربران و تریدرها با هدف کسب سودهای آنچنانی و رسیدن به پول‌های میلیاردی در کمتر از چند روز وارد بازار فیوچرز ارز دیجیتال می شوند. یک هدف گذاری اشتباه که نشان از عدم شناخت کافی کاربر نسبت به این بازار و همچنین نادیده گرفتن خطرات آن دارد. اگر توانایی مدیریت خطرات فیوچرز در بازار ارز دیجیتال را ندارید،  توصیه می‌کنیم هرگز وارد این بازار نشده و از سایر روش های سرمایه گذاری برای کسب سود در این بازار استفاده کنید.

پلتفرم های معاملات فیوچرز ارز دیجیتال کدام ها هستند؟

شما می‌توانید معاملات فیوچرز ارز دیجیتال را در پلتفرم های مختلف دنبال کنید که هر یک از آنها مزیت ها و معایب خاص خود را داشته و شرایط خاصی را برای کاربر فراهم می آورند. برای مثال شما نمی توانید برای خرید و فروش هر ارز دیجیتالی در بازار فیوچرز در تمام صرافی ها و پلتفرم ها اقدام نمایید. به این معنا که هر پلتفرمی تعداد خاصی از رمز ارزها را در لیست بازار فیوچرز خود قرار داده و امکان استفاده از همین تعداد محدود برای کاربران وجود دارد. در این بخش مهم ترین و اصلی ترین پرونده‌های معاملات فیوچرز ارز دیجیتال را با شما در میان می گذاریم، تا با انتخاب یکی از آنها بتوانید شرایط ایده آلی را برای رشد سرمایه های خود در این بازار دنبال کنید.

معاملات فیوچرز در ارز دیجیتال در صرافی های داخلی

تا همین امروز که در حال نگارش این مقاله هستیم، امکان انجام معاملات فیوچرز ارز دیجیتال در صرافی های داخلی وجود ندارد و هنوز شرایط لازم برای این منظور در صرافی های داخلی ایجاد نشده است. مشکلات قانونی، عدم دسترسی به بستر مناسب و مواردی از این دست از اصلی ترین چالش هایی هستند که مانع از در دسترس قرار گرفتن امکان انجام این معاملات در صرافی های داخلی شده اند.

معاملات فیوچرز در ارز دیجیتال در بایننس

شما می توانید با آموزش فیوچرز ارز دیجیتال در صرافی بایننس امکان انجام این معاملات را بر روی رمز ارز های بسیار زیادی در اختیار داشته باشید. البته دقت کنید که این صرافی خدمات خود را به کاربران ایرانی کاملا حذف کرده و برای استفاده از خدمات فیوچرز در این صرافی حتماً باید با آی پی خارج از ایران وارد آن شوید. با توجه به چالش ها و مشکلاتی که در این باره وجود دارد به کاربرانی که از داخل ایران برای حضور در این بازار اقدام می نمایند توصیه می‌کنیم که از این صرافی برای حضور در این بازار استفاده نکرده و به دنبال جایگزین های مناسب تری برای آن باشند.

معاملات فیوچرز در ارز دیجیتال در کوکوین

یکی دیگر از پلتفرم هایی که می توانید برای حضور در بازار فیوچرز در ارز دیجیتال از خدمات آن استفاده کنید، صرافی کوکوین است. این صرافی امکان انجام معاملات فیوچرز را برای رمز ارز های بسیار زیادی در اختیار کاربران قرار داده است که کاربران ایرانی نیز می‌توانند بدون هیچ چالشی از این امکانات استفاده نمایند. در آینده در یک مقاله کامل و جامع به آموزش انجام معاملات فیوچرز در صرافی کوکوین خواهیم پرداخت.

معاملات فیوچرز در ارز دیجیتال در کوینکس

همچنین امکان حضور در این بازار و استفاده از خدمات فیوچرز در صرافی کوینکس نیز در اختیار شما عزیزان قرار دارد. یکی از مهمترین مزیت‌های استفاده از خدمات صرافی کوینکس برای حضور در بازار فیوچرز ارز دیجیتال امکان مشاهده تمام آیتم ها به زبان فارسی است. پشتیبانی از زبان فارسی باعث شده تا بسیاری از کاربران ایرانی از این صرافی برای حضور در این بازار استفاده نمایند. اما باید در نظر داشته باشید که سایت این صرافی در حال حاضر در لیست فیلترها قرار گرفته و برای استفاده از خدمات آن حتماً باید از فیلتر شکن کمک بگیرید. با توجه به اینکه استفاده از چنین ابزاری معمولاً باعث کاهش سرعت اینترنت شده و سرعت اجرای سفارش ها در این بازار اهمیت بسیار زیادی دارد، بایستی با تمهیدات لازم از خدمات این صرافی برای انجام معاملات فیوچرز استفاده کنید.

مفاهیم و اصطلاحات معاملات فیوچرز ارز دیجیتال

در این بخش از مقاله قصد داریم تا برای درک هرچه بهتر انجام معاملات فیوچرز ارز دیجیتال به بررسی و ارزیابی مفاهیم و اصطلاحات موجود در این بازار برای شما بپردازیم. دقت داشته باشید که آشنایی با این اصطلاحات و مفاهیم می‌تواند یک قدم بسیار بزرگ برای حضور بهتر و آینده دار تر در این بازار باشد. مفاهیم و اصطلاحات بسیار زیادی در این بازار تعریف شده که شناخت آنها بر خلاف ماهیت خود این بازار برای کاربران اجباری است. در مقاله فرهنگ لغت ارزهای دیجیتال به برخی از اصطلاحات رایج در این باره پرداختیم اما در این بخش سعی داریم تا اصطلاحات تخصصی مربوط به بازار فیوچرز ارز دیجیتال را با شما در میان بگذاریم.

توصیه می‌کنیم هر کدام از این مفاهیم را به دقت مطالعه کرده و نسبت به درک آنها تسلط کامل داشته باشید. بدون درک مفاهیم عملا امکان موفقیت شما در این بازار وجود نخواهد داشت و نمی توانید از تمام ابزارهای در دسترس در آن استفاده کنید.

اهرم یا لوریج Leverage

یکی از اصلی ترین مفاهیم بازار فیوچرز ارز دیجیتال اهرم یا لوریج است. اگر به دنبال رسیدن به پاسخ پرسش فیوچرز ارز دیجیتال چیست هستید، قبل از آن باید بدانید که اهرم یا لوریج چیست. برای خرید ارز دیجیتال در بازار اسپات شما می توانید متناسب با دارایی خود اقدام کنید. به این معنی که اگر ۱۰۰۰ دلار دارایی دارید، به اندازه همین ۱۰۰۰ دلار امکان خرید ارز دیجیتال خواهید داشت. اما این موضوع در بازار فیوچرز با وجود لوریج یا اهرم معنی دیگری به خود می پذیرد. در بازار فیوچرز ارز دیجیتال شما می توانید با استفاده از اهرم یا لوریج چندین برابر سرمایه اصلی خود وارد معامله شوید.

بر اساس نوع پلتفرمی که برای سرمایه گذاری در بازار فیوچرز انتخاب کرده اید، همچنین بر اساس نوع ارز دیجیتالی که قصد ترید و سرمایه‌ گذاری بر روی آن را دارید، مقدار اهرم یا لوریج در بازار برای شما متفاوت خواهد بود. مقدار اهرم در بازار فیوچرز معمولاً بین ۵ تا ۱۰۰ می باشد. Leverage ۵ به این معنا است که شما می توانید ۵ برابر است به سرمایه خود وارد معامله شوید.

اهرم معاملاتی چیست

استفاده کردن و یا استفاده نکردن از لوریج در بازار به عهده خود شما است و هیچ اجباری در این باره وجود ندارد. اما بایستی در نظر بگیرید که این مفهوم در کنار تمام مسئولیت‌های خود، معایب بزرگی را نیز با خود به همراه دارد. وقتی شما leverage ۱۰ را برای معاملات خود انتخاب کرده باشید، میزان سود و زیان شما از معامله ده برابر خواهد شد. به این معنا که اگر در شرایط عادی یک درصد معامله شما وارد شود، با استفاده از لوریج ۱۰ این معامله در ۱۰ درصد سود خواهد بود. و همچنین در شرایط برعکس اگر معامله شما در شرایط عادی وارد یک درصد ضرر شود، با لوریج ۱۰ این معامله وارد ۱۰ درصد ضرر خواهد شد. از این رو توصیه می‌کنیم حتماً در استفاده از اهرم در بازار به دقت بسیار زیادی داشته و بی مهابا به دنبال انتخاب اهرم‌های بزرگتر نروید.

برای اینکه خطر استفاده از اهرم های خیلی بزرگ را در بازار بیشتر درک کنید، یک مثال بسیار ساده را با شما مرور می کنیم.

فرض کنید شما برای ورود به بازار فیوچرز ارز دیجیتال سرمایه هزار دلاری در اختیار دارید. اگر با لوریج ۱۰۰، ارز دیجیتالی را خریداری نمایید و ارز دیجیتال مورد نظر تنها ۱۰ درصد وارد ضرر شود، شما تمام سرمایه‌ خود را از دست خواهید داد. در حالی که با اهرم ۱۰ در این شرایط تنها ۱۰۰ دلار ضرر خواهید کرد. اگر هنوز با مفهوم لوریج و یا شرایط انتخاب آن برای معاملات فیوچرز ارز دیجیتال با مشکل و چالش روبرو هستید، در انتهای این مقاله و در بخش دیدگاه ها می توانید سوالات خود را با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن مشاوره‌های لازم برای انتخاب این اهرم را به شما ارائه کنیم.

حداقل وجه تضمین یا مارجین اولیه initial margin

یکی دیگر از اصطلاحات که در آموزش فیوچرز ارز دیجیتال باید به معرفی آن بپردازیم، حداقل وجه تضمین اولیه برای معاملات است. این اصطلاح مفهوم بسیار ساده ای دارد که البته کاملاً کاربردی بوده و شما برای درک هرچه بهتر معاملات خود باید به صورت کامل آن را درک کرده باشید.

فرض کنید در بازار فیوچرز ارز دیجیتال به دنبال خرید ۱۰۰ واحد کاردانو هستید. در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله قیمت کاردانو در بازار یک دلار است. در شرایط عادی برای خرید ۱۰۰ واحد کاردانو نیاز به ۱۰۰ دلار یا ۱۰۰ تتر خواهید داشت. اگر اهرم معاملاتی شما ۱۰x یعنی ۱۰ برابر باشد، دارایی لازم برای خرید ۱۰۰ واحد کاردانو به ۱۰ دلار کاهش خواهد یافت. در واقع در این شرایط شما با داشتن حداقل ۱۰ دلار یا ۱۰ تتر می توانید ۱۰۰ واحد کاردانو خریداری کنید. به این ۱۰ دلار در بازار حداقل وجه تضمین یا مارجین اولیه اطلاق می شود که لازم است در حساب کاربری شما وجود داشته باشد.

البته  بایستی به این عدد میزان کارمزد را نیز اضافه کنید که مقدار ناچیزی است. همچنین دقت داشته باشید که در این شرایط شما تنها می توانید ۱ درصد در معامله صورت گرفته وارد ضرر شوید. با رسیدن به ضرر یک درصد از ۱۰ دلار در واقع شما تمام دارایی خود را از دست داده و معامله شما به صورت خودکار بسته خواهد شد. از این رو توصیه می کنیم برای انجام معاملات فیوچرز ارز دیجیتال در بهترین شرایط حتما مبلغ قابل توجهی در حساب کاربری خود داشته باشید و یا با اهرم بسیار پایین و حجم کم معاملات خود را انجام دهید. در ادامه مقاله سعی خواهیم کرد تا ترفندهای بهینه کردن معاملات فیوچرز ارز دیجیتال را به شما معرفی نماییم.

مارجین نگهداری Maintenance Margin

اصطلاح دیگری که در این بازار باید به بررسی آن بپردازیم مارجین نگهداری است. مارجین نگهداری به مقدار دارایی اطلاق می‌شود که برای باز نگه داشتن هر پوزیشن در بازار به آن نیاز دارید. این مقدار وجه بر اساس فاکتورهای مختلفی اعم از قیمت رمز ارز مورد نظر در بازار، مقدار لوریج شما و همچنین حجم معاملاتی شما تعیین خواهد شد. مارجین نگهداری در صرافی های مختلف شرایط مختلفی داشته و هر صرافی بسته به سیاست های که دارد در تعیین مقدار مارجین اقدام می نماید.

وقتی مارجین نگهداری یک صرافی ۲۵ درصد باشد، به این معنا است که در صورتی که شما ۷۵ درصد از سرمایه های خود را در بازار از دست داده و تنها ۲۵ درصد از آن باقی مانده باشد، اخطاری برای شما صادر خواهد شد که یا باید سرمایه خود را افزایش دهید و یا تمام معاملات خود را در بازار ببندید. با توجه به مفهوم مارجین نگهداری، مارجین اولیه و حداقل مقدار وجه تضمین اولیه نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

لیکوئیدیتی Liquidation

یکی از اصطلاحات رایج در بازار فیوچرز در ارز دیجیتال احتمالاً در میان کاربران ایرانی آن را بسیار شنیده اید، لیکویید شدن و یا لیکوییدیتی است. لیکویید شدن اصطلاحی است که در زمانی استفاده می شود که سرمایه‌های تریدر به حدی رسیده است که دیگر امکان باز ماندن معاملات وی در بازار وجود نداشته و صرافی به صورت خودکار معاملات وی را می بندد.

وقتی معاملات شما در بازار وارد ضرر می شود، مسلما دارایی شما نیز در حال کاهش است. اما شما میلیون‌ها دلار در بازار سرمایه ندارید و با  اضافه شدن به ضررها عملاً سرمایه شما تحت خطر قرار می گیرد. این مهم می‌تواند تا جایی ادامه داشته باشد که سرمایه موجود شما در بازار کفاف معامله مورد نظر را بدهد. در صورتی که سرمایه باقیمانده شما بعد از محاسبه ضررها کفاف حجم معاملات باز شده را ندهد، اصطلاحاً شما در بازار لیکوئید خواهید شد و صرافی به صورت خودکار تمام معاملات شما را در قیمت فعلی خواهد بست. در این موضوع نیز مقدار سرمایه اولیه و همچنین این لوریج در نظر گرفته در بازار تاثیر بسیار زیادی داشته و به همین دلیل اصرار داریم که حتما در انتخاب اهرم معاملاتی خود دقت بسیار زیادی داشته باشید.

فاندینگ ریت Funding Rate

یکی از اطلاعات بسیار مهمی که در آموزش فیوچرز ارز دیجیتال بایستی آن را به صورت دقیق و کامل برای شما تشریح کنیم، فاندینگ ریت است. همانطور که می دانید بازار فیوچرز ارز دیجیتال و بازار اسپات شرایط متفاوتی نسبت به یکدیگر داشته و ممکن است در یک صرافی و به صورت همزمان قیمت یک ارز دیجیتال در این دو بازار تفاوت های اندکی با هم داشته باشد.

در چنین شرایطی وقتی قیمت یک ارز دیجیتال در این دو بازار با هم متفاوت می شود، بازار فیوچرز عملاً مسیر درستی را در پیش نگرفته و اگر تمهیداتی برای جلوگیری از این روند بازار فیوچرز در نظر گرفته نشود، عملا ممکن است قیمت یک ارز دیجیتال در این بازار با تفاوتهای بسیار فاحشی معامله شود. برای مثال ممکن است قیمت یک ارز دیجیتال در بازار واقعی ۱۰ دلار اما در بازار فیوچرز یک دلار باشد.

صرافی ها برای جلوگیری از واگرایی بسیار زیاد قیمت یک ارز دیجیتال در دو بازار از مفهومی به نام فاندینگ ریت استفاده می کنند. روند استفاده از این اصطلاح بسیار ساده و به شرح زیر است:

فرض کنید قیمت یک ارز دیجیتال در بازار فیوچرز یک دلار و قیمت آن در بازار واقعی ۰.۹ دلار باشد. در چنین شرایطی افراد خریدار در بازار فیوچرز برای هر واحد رمز ارز خریداری شده خود، ۰.۱ دلار در سود کاذب قرار داشته و برای به تعادل رسیدن شرایط بازار بایستی این میزان سود کاذب را به افراد فروشنده بپردازند. دقت کنید که این مقدار برای یک واحد ارز دیجیتال خریداری شده محاسبه شد. اگر شما هزار واحد از رمز ارز مورد نظر را خریداری کرده باشید بایستی ۰.۱*۱۰۰۰ = ۱۰۰ دلار به افراد فروشنده  بپردازید.

در شرایط برعکس تصور کنید قیمت یک ارز دیجیتال در بازار فیوچرز یک دلار باشد و قیمت آن در بازار واقعی ۱.۱. در چنین شرایطی افراد خریدار در ۰.۱ دلار ضرر کاذب بوده و افراد فروشنده به همین مقدار در سود کاذب هستند. در چنین شرایطی افراد فروشنده بایستی مقدار ۰.۱ دلار برای هر واحد ارز دیجیتال خریداری شده را به افراد خریدار بپردازند.

این اصطلاح برای قراردادهای آتی سنتی موجود در بازار های معمولی مانند بازار بورس تعریف نمی‌شود زیرا چنین قراردادهایی معمولاً دارای تاریخ انقضاء بوده و در تاریخ انقضاء تسویه صورت می پذیرد. اما در بازار رمز ارزها با توجه به اینکه قراردادهای آتی هیچ تاریخ انقضایی ندارند، عملاً نیاز به چنین مفهومی وجود دارد تا مانع از واگرایی ایجاد شده میان قیمت در دو بازار شود. تعیین مقدار فاندینگ ریت برای هر معامله بسته به حجم معاملاتی، مقدار تفاوت میان قیمتها در دو بازار و همچنین اهرم و یا لوریج خواهد بود. ملاحظه می‌کنید که اهرم در این مفهوم نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. همچنین شایان ذکر است که مقدار فاندینگ ریت در معاملات سنگین می تواند بسیار زیاد باشد.

همچنین درباره فاندینگ ریت باید بدانید که مقدار آن در هر صرافی در یک ساعت مشخص در طول ۲۴ ساعت و یا در چند بار در هر ۲۴ ساعت محاسبه و در معاملات اعمال می شود. برای مثال در صرافی بایننس هر هشت ساعت یکبار مقدار فاندینگ ریت محاسبه شده و در معاملات کاربران اعمال می شود.

همچنین بایستی بدانید که درصد فاندینگ ریت بر اساس نوع ارز دیجیتال خریداری شده ممکن است متفاوت باشد. برای مثال در برخی از صرافی ها برای بسیاری از رمز ارزها این مقدار اصلاً محاسبه نمی شود و شما نیازی به پرداخت و یا دریافت فاندینگ ریت  نخواهید داشت. عوامل تاثیرگذار در تعیین مقدار نرخ بهره برای هر ارز دیجیتال است که بسته به صرافی و نوع ارز دیجیتال تعیین می شود. برای مثال ممکن است خرید و فروش بایننس کوین در بازار فیوچرز ارز دیجیتال خود صرافی بایننس بدون نرخ بهره تعیین شود اما در یک صرافی دیگر برای معاملات این رمز ارز شما بایستی نرخ بهره روزانه پرداخت نمایید. همچنین دقت کنید که نرخ بهره تعیین شده برای رمز ارز های مختلف برای هر ۲۴ ساعت تعیین می شود. از این رو اگر در یک صرافی چند بار در طول هر ۲۴ ساعت مقدار این اصطلاح تعیین گردد، مقدار کل نرخ بهره در این تعداد سرشکن خواهد شد.

قیمت بازار Market Price

مارکت پرایس اصطلاح دیگری است که در بازار فیوچرز ارز دیجیتال تعریف می‌شود. مارکت پرایس در اصطلاح به معنی قیمت لحظه ای ارز دیجیتال مورد نظر شما در بازار است. آخرین معامله صورت گرفته برای یک رمز از قیمت لحظه ای آن را تعیین می کند که با مفهوم مارکت پرایس در بازار شناخته می شود.

PnL

PnL مخفف عبارت profit and loss به معنی سود و زیان در بازار است. PnL در هر لحظه و با توجه به اختلاف قیمت فعلی بازار با اختلاف قیمت تعیین شده برای خود معامله تعیین می شود و از این رو وقتی شما یک معامله باز در بازار دارید، این مقدار هر لحظه بر اساس قیمت در حال تغییر خواهد بود. وقتی معامله شما کاملاً بسته شود، مقدار PnL آن به صورت دقیق محاسبه خواهد شد.

پوزیشن Position

یکی دیگر از اصطلاحات رایج که در آموزش فیوچرز ارز دیجیتال باید معنی آن را نیز به شما معرفی کنیم، پوزیشن است. در بازار فیوچرز به هر معامله اصطلاحاً پوزیشن گفته می شود. اگر شما در بازار خرید انجام داده باشید، وارد پوزیشن خرید شده اید و اگر فروش انجام داده باشید وارد پوزیشن فروش شده اید.

لانگ پوزیشن Long Position

لانگ پوزیشن اصطلاحی است که تریدرها برای تعریف معامله خرید در بازار استفاده می نمایند. مفهوم لانگ پوزیشن به این معنا است که شما در حال حاضر یک معامله باز خرید در بازار دارید.

شورت پوزیشن Short Position

شورت پوزیشن نیز در بازار فیوچرز در ارز دیجیتال اشاره به معامله فروش دارد. اگر شما یک معامله باز فروش در بازار داشته باشید اصطلاحاً به این معامله شورت پوزیشن گفته می شود. اصطلاح لانگ و شورت در واقع تنها برای بازار رمز ارزها تعریف نشده و در سایر بازارهای مالی نیز با همین معنی تعریف می شود.

حد سود Take Profit

حد سود مفهومی است که ایده و انتظار شما از میزان سوددهی یک معامله را نشان می دهد. در زمان باز کردن هر معامله در بازار فیوچرز ارز دیجیتال شما این قابلیت را دارید که قیمتی در همان لحظه برای معامله خود به عنوان  حد سود تعیین کنید. این حد سود به صورت خودکار در ربات صرافی شما ثبت شده و به محض اینکه  مارکت پرایس به قیمت تعیین شده شما به عنوان حد سود برسد، معامله شما در آن قیمت بسته خواهد شد. حتی اگر شما در آن لحظه در بازار نباشید و تمام سیستم‌های شما خاموش باشد باز هم این اتفاق خواهد افتاد.

همان طور که می دانید و در آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به آن اشاره کردیم، با استفاده از روشهای تکنیکالی شما می توانید نهایت سود یک معامله را در بازار تشخیص دهید. با دانستن مقدار سود یک معامله شما میتوانید با تعیین حد سود در بازار فیوچرز خیال خود را از بابت بسته شدن معامله در آن قیمت راحت کنید. البته در نظر داشته باشید که تعیین کردن حد سود به این معنا نیست که حتماً قیمت به آن خواهد رسید و یا  قیمت از آن بالاتر نخواهد رفت. بلکه این مقدار تنها پیش بینی شما بوده و ممکن است اشتباه کرده باشید. از این رو حتی در صورت تعیین حد سود بهتر است حتماً بازار را دنبال کنید.

حد ضرر Stop Loss

اصطلاح دیگری که در آموزش فیوچرز ارز دیجیتال باید آن را تعریف کنیم، حد ضرر است. حد ضرر دقیقاً نقطه مقابل حد سود است.  با استفاده از روش‌های تکنیکالی می‌توانید حداکثر مقدار ضرر یک معامله را تعیین کنید. در علم تکنیکال اگر قیمت بازار یا همان مارکت پرایس از مقدار حد ضرر تعیین شده توسط یک روش تحلیلی بیشتر وارد ضرر شود، اصطلاحا پیش بینی و یا تحلیل صورت گرفته اشتباه از آب در آمده و استراتژی شما بد عمل کرده است.

با تعیین حد ضرر معامله شما در بدترین شرایط ممکن با همان مقدار ضرری که تعیین کرده اید بسته خواهد شد و دیگر ضرر بیشتری متحمل نمی شوید. در چنین شرایطی اگر بازار بر خلاف میل شما حرکت کند، حد ضرر امکان کنترل آن را به شما خواهد داد.  توصیه می‌کنیم حتماً و حتماً استفاده از حد ضرر را در معاملات خود جدی بگیرید.

Buy/Sell

این دو اصطلاح به معنی خرید/فروش هستند. از مفهوم لانگ و شورت نیز به جای آنها در پوزیشن ها استفاده می شود.

بازار گاوی Bullish Market

بازار گاوی به بازاری اطلاق می شود که همه تحلیل گران و معامله گران تحلیل صعودی از آن داشته و بازار به سمت بالا در حال حرکت است. با توجه به اینکه گاو همیشه در زمان حرکت سر خود را به سمت بالا می‌گیرد، از این رو به بازار صعودی در بازارهای مالی اصطلاحاً بازار گاوی اطلاق می شود.

بازار خرسی Bearish Market

لازم است تا در آموزش فیوچرز ارز دیجیتال به مفهوم بازار خرسی نیز اشاره کنیم. بازار خرسی دقیقا در نقطه مقابل بازار گاوی قرار داشته و اصطلاحاً به بازار نزولی اطلاق می شود. این مفهوم از آنجا شکل گرفته که خرس ها در زمان حرکت معمولاً سر خود را به زیر می اندازند.

اردر شرطی Limit Order

کلمه اردر در زبان فارسی به معنی سفارش است. شما می توانید در بازار فیوچرز ارز دیجیتال دو نوع سفارش و یا اردر داشته باشید. اردر شرطی یا اردر مارکت. سفارش شرطی به این معنا است که شما برای ورود به معامله در بازار یک شرط تعیین می‌کنید که آن هم رسیدن مارکت پرایس به یک قیمت مشخص است. برای مثال شما می توانید در بازار تعیین کنید که اگر قیمت بیت کوین به ۵۰ هزار دلار رسید مقدار ۱۰ واحد از آن را سیستم برای شما خریداری نماید.

مارکت اردر Market Order

نقطه مقابل سفارش شرطی، سفارش مستقیم و یا مارکت اردر است. در چنین شرایطی در واقع شما معامله خود را با توجه به قیمت فعلی بازار انجام داده و در همان لحظه خرید و یا فروش خودرو نهایی می کنید. هیچ شرطی برای معامله خود در نظر نگرفته و قیمت تعیین شده برای معامله شما همان قیمت فعلی بازار برای هر ارز دیجیتال خواهد بود. هر کدام از دو نوع سفارش شرطی و مستقیم خاصیت ها و مزیت های خاص خود را داشته و در جای مناسب باید از هر کدام از این سفارش‌ها استفاده کنید. افراد متخصص در تحلیل تکنیکال معمولاً با تعیین بهترین قیمت ها از سفارش شرطی برای ورود به معامله استفاده می‌کنند.

اسکالپ Scalp

در بازار فیوچرز در ارز دیجیتال به معاملات خیلی کوتاه که معمولاً در کمتر از چند ساعت اتمام می پذیرند، اصطلاحاً اسکالپ گفته می شود. تحلیلگران حرفه‌ای تکنیکالیست با استفاده از استراتژی های قدرتمند معمولاً می‌توانند برای بازه های زمانی کوتاه از چند دقیقه تا چند ساعت روند یک ارز دیجیتال را تشخیص داده و در همین زمان کوتاه سود خوبی به دست بیاورند. چنین معاملاتی در بازار اصطلاحاً با عنوان اسکالپ شناخته می شود. شما نیز میتوانید با استفاده از قدرتمندترین استراتژی های پرایس اکشن برای انجام معاملات اسکالپ در بازار رمز ارزها اقدام کنید.

میکر Maker

همانطور که در بند های قبلی اشاره کردیم و سفارش در بازار فیوچرز ارز دیجیتال تعریف می شود. سفارش شرطی و سفارش مستقیم. اگر شما از سفارش شرطی برای انجام معاملات خود استفاده کنید، به عنوان یک میکر شناخته خواهید شد که  هزینه و مقدار ارز دیجیتال یک طرف یک معامله را از قبل تعمیم می‌کنید. در چنین شرایطی شما به عنوان یک میکر ساخته شده و ممکن است حتی در برخی از صرافی ها با تخفیفاتی برای کارمزدی همراه شوید.

تیکر Taker

نقطه مقابل میکر، تیکر است. اگر آموزش فیوچرز ارز دیجیتال تا اینجای مقاله به دقت مطالعه کرده باشید می دانید که امکان استفاده از سفارش مستقیم را در بازار خواهید داشت. در اصطلاح به کسانی که به صورت مستقیم و از مارکت پرایس برای انجام معاملات خود استفاده می نمایند، تیکر گفته می شود.

بهترین ارز های دیجیتال مناسب برای معاملات بازار فیوچرز

یکی از مهمترین و اصلی ترین این نکات برای حضور موفق در بازار فیوچرز ارز دیجیتال شناخت بهترین رمز ارزها برای استفاده در معاملات این بازار است. متاسفانه بسیاری از کاربران در این باره با اشتباهات بسیار زیادی روبرو شده و همین امر باعث می‌شود تا معاملات آنها از قبل شکست خورده باشد. در نظر داشته باشید که بسیاری از ارزهای دیجیتال به هیچ وجه شرایط لازم برای سرمایه گذاری در این روش را نداشته و صرافی ها و پلتفرم ها نیز از این امر سوء استفاده کرده و کاربران را در دام بزرگ می اندازند.

برخلاف بازار اسپات قیمت بسیار زیاد یک ارز دیجیتال خیلی تاثیری در روند معاملات در بازار فیوچرز نداشته و شما می توانید حتی با سرمایه های کم برای معاملات رمز ارزهایی با قیمت بسیار زیادی نیز در این بازار اقدام کنید. همین امر باعث شده تا کاربران دیگر هیچ بهانه ای از این بابت نداشته باشند. دقت داشته باشید که پیاده سازی بهترین استراتژی های فیوچرز ارز دیجیتال بر روی نمودار و قیمت برخی از رمز ارزها نیز نمی تواند شرایط موفقیت را برای شما به دنبال داشته باشد. از این رو توصیه می‌کنیم حتماً در این باره به نکات لازم دقت کرده و سپس برای یک سرمایه گذاری مطمئن اقدام کنید.

نحوه انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای بازار فیوچرز

هرچند در ادامه سعی خواهیم کرد تا بهترین ارزهای دیجیتال مناسب برای استفاده در این بازار را به شما معرفی کنیم، اما با این حال تصمیم گرفتیم تا نکاتی را نیز با شما مطرح کنیم که با استفاده از آنها می توانید خودتان نیز برای انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای این منظور حضور اقدام کنید. با دقت به موارد و عوامل زیر این امکان برای شما وجود خواهد شد:

 • یکی از مهمترین نکات برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال مناسب برای بازار فیوچرز حجم معاملات است. حتماً و حتماً رمز ارز مورد نظر شما باید حجم معاملات بسیار زیادی در صرافی مورد نظر داشته باشد.
 • بررسی ویژگی های یک ارز دیجیتال خوب نیز برای این منظور لازم خواهد بود.
 • طرفداران زیاد و تعداد زیاد آدرس های فعال را نیز می توان یکی دیگر از نکات مهم برای انتخاب رمز ارزها در نظر گرفت.
 • شناخته شدن و محبوبیت را نیز باید به این مهم اضافه کنید.
 • داشتن عرضه و تقاضای قابل قبول را نیز بایستی به عنوان یکی از این فاکتورها در نظر بگیرید.
 • نقد شوندگی بالا را نیز باید در این باره در نظر داشته باشید.

در ادامه این بخش سعی داریم برخی از رمز ارزها را که استعداد بسیار زیادی برای استفاده در معاملات فیوچرز ارز دیجیتال دارند را به شما معرفی کنیم. امیدواریم معرفی رمز ارزها در نهایت بتواند شرایط معاملات شما را در این بازار به مراتب بهتر از قبل نماید.

۱- بیت کوین

مسلماً بهترین و ایده آل ترین ارز دیجیتال برای استفاده در معاملات فیوچرز ارز دیجیتال بیت کوین است. بیت کوین در حال حاضر به عنوان بهترین رمز ارز موجود در جهان نوسانات بسیار زیادی در طول روز داشته و بیشترین حجم معاملات را نیز به خود اختصاص داده است. به همین دلیل شما می‌توانید با خیال بسیار راحتی و با همچنین با امنیت بسیار زیادی برای معامله در روی این رمز ارز اقدام کنید.

حجم معاملات یکی از اصلی ترین و مهمترین فاکتورهای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای بازار فیوچرز ارز دیجیتال است. بیت کوین از این نظر شرایط بسیار ایده آلی دارد. از این گذشته قیمت و نوسانات این رمز ارز ارتباط بسیار کمی در سایر رمز ارزها داشته و قیمت سایر آلت کوین است که تحت تاثیر قیمت بیت کوین به مسیر خود ادامه می دهد. این مهم نیز یکی دیگر از نکاتی است که باعث شده تا با استفاده از بیت کوین برای فیوچرز در ارز دیجیتال امنیت معامله گری را برای شما بیشتر کرده و خطرات آن را کاهش دهد و باعث کم شدن ریسک سرمایه‌ گذاری شما نیز گردد.

۲- اتریوم

یکی دیگر از گزینه هایی که در آموزش فیوچرز ارز دیجیتال بایستی به معرفی آن برای انتخاب به عنوان دیجیتال مناسب برای این بازار بپردازیم، اتریوم است. اتریوم در این باره بعد از بیت کوین شرایط ایده آلی داشته و می تواند ریسک معاملات شما را نیز به حداقل میزان ممکن برساند. حجم معاملات بسیار بالا و همچنین کیفیت بسیار مناسب خود این رمز ارز باعث شده تا انجام معاملات بر روی آن با ریسک بسیار کمی دنبال شود. همچنین این ارز دیجیتال نوسانات بسیار خوبی در طول روز داشته و کاربران می توانند در بازه های زمانی چند دقیقه تا چند ساعته سود خوبی از معاملات آن به دست آورند.

دقت داشته باشید که انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای استفاده در بازار فیوچرز اهمیت بسیار زیادی برای موفقیت کاربران دارد. واقعیت این است که بسیاری از کاربران به دلیل همین انتخاب اشتباه است که با چالش روبرو می شوند. اتریوم ارز دیجیتالی است که می‌تواند بسیاری از این چالش‌ها را برای شما برطرف کرده و روند بسیار خوبی برای معاملات شما در این بازار رقم بزند.

۳- ترون

همانطور که اشاره کردیم قیمت اصلی یک رمز ارز برای سرمایه گذاری و انجام معاملات آن در بازار فیوچرز چندان اهمیت زیادی ندارد. برخلاف روش معاملاتی اسپات که ممکن است در سرمایه‌ گذاری بر روی ارز دیجیتال هایی با قیمت بسیار پایین جذابیت های بسیار زیادی برای کاربران به دنبال داشته باشد اما در بازار فیوچرز ارز دیجیتال این امر صادق نیست و شما می توانید با سرمایه گذاری برای ارز دیجیتال های مختلف با قیمت های مختلف برای کسب سود اقدام کنید.

هدف ما از ارائه این مقدمه برای معرفی ارز دیجیتال ترون به عنوان یکی از گزینه‌های مناسب برای سرمایه گذاری در این بازار این بود که این انتخاب را به قیمت پایین رمز از نسبت ندهیم. ترون حجم معاملات بسیار بالایی داشته و از این گذشته نوسانات خوبی نیز در طول روز همراه است و می‌تواند با یک استراتژی هوشمندانه و عالی از بازار این رمز ارز برای کسب سودهای بسیار زیاد در طول روز استفاده کرد. اگر در ترید روزانه بر روی نمودار ترون تسلط کافی پیدا نماید در آینده نه چندان دور می توانید یک روش کسب درآمد ثابت از این بازار به دست آورید. نکته جالب این است که امکان انجام معاملات فیوچرز بر روی ترون را می توانید در صرافی‌های بسیار مختلف و زیادی در اختیار داشته باشید که این موضوع نیز یک مزیت برای این رمز ارز محسوب می شود.

۴- بایننس کوین

رمز ارز بعدی که باید برای استفاده در معاملات فیوچرز ارز دیجیتال به آن اشاره داشته باشیم، بایننس کوین است. شرایط این ارز دیجیتال مشابه با شرایط بیت کوین و اتریوم بوده و به دلیل حضور تعداد بسیار زیادی از سرمایه گذاران در بازار آن، آن هم می‌توان با حجم معاملاتی بسیار قابل قبول وارد آن شد و هم نقد شوندگی بالای آن را نیز به خوبی احساس کنید و از آن استفاده کنید.

امکان انجام معاملات بر روی این ارز نیز در صرافی های بسیار زیادی در اختیار شما قرار دارد و از این بابت چالشی با آن نخواهید داشت. همین امر باعث شده تا حجم معاملات بر روی آن باز هم بیشتر شود و نقدشوندگی بسیار زیادی برای کاربران تریدرها ایجاد گردد. بایننس کوین به دلیل حمایت های بسیار زیادی که از طرف خود این صرافی دارد، آینده بسیار درخشانی نیز داشته و شما می توانید با کمی دقت و استفاده از یک استراتژی مناسب شرایط ایده آلی را برای خود در معاملات این رمز ارز رقم بزنید.

۵- تتر

یکی دیگر از ارزهای مناسبی که در آموزش فیوچرز ارز دیجیتال باید به معرفی آن بپردازیم، ارز دیجیتال تتر است. این رمز ارز به عنوان یک استیبل کوین شناخته می شود و قیمت آن همیشه در حوالی ۱ دلار است. همین امر باعث شده تا بسیاری از کاربران آن را تبدیل به یک استراتژی بزرگ برای خود کرده و به دنبال کسب سود از بازار این رمز در معاملات فیوچرز باشند.

۶- سولانا

سولانا را نیز می‌توان یکی دیگر از رمز ارز های مناسب برای بازار فیوچرز در ارز دیجیتال معرفی کرد. حجم معاملات بسیار بالا و نقدشوندگی فوق العاده زیاد از جمله مزیت هایی است که باعث شده تا سولانا تبدیل به گزینه ای مناسب و ایده آل برای استفاده در این بازار شود. با توجه به کیفیت بسیار  زیاد سولانا خطر سرمایه گذاری در آن نیز نسبت به بسیاری از ارزهای دیجیتال کمتر بوده و شما میتوانید با این انتخاب ریسک سرمایه‌ گذاری خود را به حداقل میزان ممکن برسانید.

سولانا در سال گذشته گل سرسبد ارزهای دیجیتال بوده و خیلی از کاربران و تحلیلگران آن را به عنوان یکی از بهترین های این بازار معرفی می نمایند. شاید به دلیل همین موضوع است که استفاده از آن برای معاملات فیوچرز ارز دیجیتال نیز به شدت رایج شده و شما می توانید با اتخاذ تصمیم های منطقی روند معاملاتی بسیار خوبی را بر روی این رمز ارز برای خود رقم بزنید.

۷- شیبا اینو

یکی دیگر از بهترین گزینه ها برای استفاده در بازار فیوچرز ارز دیجیتال شیبا اینو است. احتمالاً حتی اگر تجربه بسیار کمی در حضور در بازار ارز های دیجیتال داشته باشید، با این رمز ارز و ویژگی ها و مزیت های آن آشنا بوده و می دانید که چه استقبال زیادی از آن از سوی کاربران شده است. حجم معاملاتی بسیار زیاد و همچنین قیمت بسیار پایین از جمله مزیت های اصلی شیبا است که باعث شده تا آن را نیز به عنوان یکی از گزینه های عالی برای استفاده در این بازار معرفی کنیم.

امکان انجام معاملات بر روی این رمز ارز در اکثر صرافی ها و پلتفرم های معتبر وجود دارد و شما از این بابت چالش خاصی نخواهید داشت. با توجه به نوسانات بسیار زیادی که شیبا اینو در طول روز از خود به ثبت می‌رساند با اتخاذ یک استراتژی بسیار ایده‌آل و منطقی می‌‌توانید سود بسیار جذابی را از معاملات بر روی این رمز ارز در اختیار داشته باشید.

۸- دوج کوین

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال مناسبی که بایستی در مقاله آموزش فیوچرز ارز دیجیتال آن را نیز به عنوان گزینه مناسب برای استفاده در این بازار معرفی کنیم، دوج کوین است.  از جمله ویژگی های اصلی که باعث شده تا دوج کوین  یکی از گزینه‌های مناسب برای بازار باشد می‌توان به حجم معاملاتی بسیار بالا، با قیمت مناسب و پایین، نوسانات بسیار زیاد در طول روز و مواردی از این دست اشاره کرد.

دوج کوین در حال حاضر ارزش بازار بسیار زیادی داشته و یکی از ۲۰ رمز ارز برتر دنیا شناخته می شود. بسیاری از تحلیلگران دوج کوین را به عنوان یکی از آینده دار ترین ارز های دیجیتال در بازار معرفی می نمایند که با جذابیت های سرمایه گذاری بسیار زیادی همراه بوده و می تواند سرمایه های کاربران را در طول سال‌های آینده چندین برابر کند. همین امر باعث شده تا هر روز به تعداد طرفداران و کاربران آن اضافه شود و امنیت سرمایه‌ گذاری در آن نیز افزایش پیدا نماید.

۹- ریپل

ارز دیجیتال بعدی که باید آن را نیز به عنوان یکی از گزینه‌های مناسب برای بازار فیوچرز ارز دیجیتال معرفی کنیم، ریپل است. با توجه به حجم بسیار بالای معاملات و همچنین طرفداران بسیار زیادی که این رمز ارز دارد، انجام معاملات در آن با کمترین ریسک ممکن همراه بوده و شما می توانید با اتخاذ تصمیمات درست بهینه ترین شرایط را برای معاملات ریپل برای خود فراهم آورید.

۱۰- اتم

اتم ارز دیجیتال بومی شبکه بلاک چین کازماس است. این پروژه یکی از جذاب ترین و بهترین پروژه های تعریف شده و بازار رمز ارزها است که هر روز نیز به تعداد استقبال کنندگان از آن اضافه می‌شود.  استفاده از اتم برای انجام معاملات رمز ارزها نیز می‌تواند شرایط خوبی برای شما در این بازار به دنبال داشته باشد. این ارز دیجیتال نیز حجم معاملات بسیار بالایی داشته و دست گذاشتن روی آن می تواند تا حد قابل قبولی ریسک های شما را در بازار کاهش دهد.

استراتژی فیوچرز ارز دیجیتال چیست

استفاده از روش های تاثیرگذار تکنیکالی می تواند بهترین استراتژی معاملاتی شما در این بازار باشد. برای این روش های بسیار زیادی تعریف شده است که استفاده از همه آنها برای کاربران مقدور نبوده و بهتر از هر کسی بنا به شرایط و تجربیات و البته تسلطی که به بازار دارد چند مورد از روشهای آن را انتخاب کرده و به دنبال استفاده از آنها باشد. در غیر این صورت از این شاخه به آن شاخه پریدن و انتخاب استراتژی های مختلف در نهایت منجر به شکست خواهد شد. استراتژی فیوچرز ارز دیجیتال یک روش کامل و جامع است که بایستی اطلاعات زیر را به شما ارائه نماید:

 • نحوه انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای معامله در این بازار
 • نحوه تعیین روند حرکت قیمت ارز دیجیتال مورد نظر
 • پیش بینی از آینده قیمت ارز دیجیتال مورد نظر
 • تعیین بهترین نقطه ورود به بازار
 • تعیین حد سود معاملات
 • تعیین حد ضرر معاملات
 • تعیین میزان سرمایه درگیر شده و یا حجم معاملات

تمام این اطلاعات برای انجام یک معامله در این بازار لازم است. اگر استراتژی معاملاتی شما یکی از این اطلاعات را در اختیار شما قرار نمی دهد بهتر است برای بهینه سازی آن اقدام کنید. در غیر این صورت در مدت زمانی بسیار کوتاه با چالش‌های بسیار زیادی روبرو خواهید شد.

بهترین استراتژی فیوچرز ارز دیجیتال چیست

یکی از مهم‌ترین مباحث در آموزش فیوچرز ارز دیجیتال، معرفی بهترین استراتژی برای انجام معاملات در این بازار است. واقعیت این است که هیچ استراتژی وجود ندارد که با استفاده از آن شما بتوانیم میلیون ها دلار سود کسب کنید. در ادامه مقاله و با ذکر نکات کلیدی مربوط به روانشناسی بازار فیوچرز درک خواهید کرد که بهترین استراتژی تنها ۳۰ درصد از شرایط موفقیت شما در بازار را تضمین می نماید. از این رو اگر با چالش در معاملات خود روبرو هستید و یا به دنبال خرید اندیکاتور ها و استراتژی های فوق العاده سنگین برای موفقیت در این بازار هستید، سخت در اشتباهید. ما تضمین میکنیم که بهترین اندیکاتور نوسان گیری ارز دیجیتال و بهترین استراتژی فیوچرز ارز دیجیتال هم نمی توانند موفقیت شما را تضمین نمایند.

 • از روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی برای تبیین بهترین استراتژی فیوچرز ارز دیجیتال استفاده می شود.  در مقالات گذشته به بررسی و معرفی جزئیات هر یک از این روش ها پرداخته و نحوه پیاده سازی آنها در بازار را نیز به شما شرح داده ایم. برای یادآوری در ادامه این استراتژی ها را به شما معرفی خواهیم کرد:
 • برای موفقیت در این بازار می توانید از استراتژی پرایس اکشن استفاده کنید. در مقاله آموزش پرایس اکشن تمام جزئیات لازم برای اجرای این استراتژی را به شما معرفی کرده ایم.
 • استراتژی نوسان گیری مکدی نیز می تواند یک روش ایده آل و عالی برای استفاده در این بازار باشد.
 • استراتژی نوسان گیری RSI تبدیل به ماشین سیگنال دهی شما در این بازار شده و می‌تواند روند بسیار خوبی برای معاملات فیوچرز در ارز دیجیتال برای شما رقم بزند.
 • استراتژی نوسان گیری فیبوناچی نیز از جمله استراتژی های قدرتمند برای این بازار محسوب می شود.
 • همچنین  برای انجام معاملات فیوچرز ارز دیجیتال می توانید از استراتژی نوسان گیری باند بولینگر استفاده کنید.

در مقاله آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال و همچنین آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به صورت کامل و جامع نحوه پیاده سازی تک تک این روش‌ها برای شما پرداختیم که می‌توانید از محتویات این مقاله برای حرفه ای شدن در هر یک از این روش ها استفاده کرده و آنها را در بازار اجرا کنید.

نکاتی برای بهینه کردن معاملات فیوچرز ارز دیجیتال

در این بخش از آموزش فیوچرز ارز دیجیتال از به دنبال ارائه نکاتی مهم، ارزنده و فوق العاده عالی برای بهینه کردن معاملات شما در این بازار هستیم. دقت کردن و یا دقت نکردن به این نکات دقیقاً در اختیار شما قرار دارد اما عدم دقت به آنها ۱۰۰% تضمین کننده شکست شما در این بازار شده و در مدت بسیار کوتاهی شما را تبدیل به یک شکست خورده در این بازار خواهد کرد. جالب است بدانید که حتی در نظر نگرفتن یکی از این موارد نیز می تواند تبدیل به زیان بسیار بزرگی برای شما در این بازار شود.

واقعیت این است که برای موفقیت در معاملات فیوچرز ارز دیجیتال به شرایط و امکانات مختلفی نیاز دارید که این شرایط و امکانات به شرح زیر هستند:

 • سپری کردن حرفه ای ترین دوره آموزش آشنایی با ارز دیجیتال
 • آشنایی کامل با تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال
 • آشنایی کامل با تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال
 • تسلط کافی به بهترین استراتژی ‌های معامله گری و ترید در بازار رمز ارزها
 • تمرین و کسب تجربه
 • استفاده از تجربیات سایر تحلیل‌گران و تریدرها

نکاتی که در ادامه برای بهینه کردن معاملات فیوچرز ارز دیجیتال مرور خواهیم کرد، نکاتی هستند که با توجه به تحلیل تکنیکال و بهترین استراتژی های معامله گری در این بازار به دست آمده اند و هم تجربیات سایر تحلیل‌گران ما را به آنها رسانده است. البته جالب است بدانید که حتی اگر شما این نکات را مطالعه نکرده و به آنها اهمیت ندهید هم باز هم آنها را در بازار یاد خواهید گرفت. اما انتخاب با شماست که یا به صورت کاملاً رایگان این نکات را در این مقاله آموزش ببینید و از آنها برای بهتر کردن معاملات خود و رسیدن به سود استفاده کنید و یا در بازار با هزینه های بسیار سنگین و وارد کردن معاملات خود به ضرر های بزرگ این نکات را از خود بازار بیاموزید.

مراقب لوریج باشید

لوریج یا اهرم یک شمشیر دو لبه در بازار است. به این معنا که همان قدر که در اختیار داشتن آن می‌تواند مزیت‌های زیادی برای تریدر به دنبال داشته باشد، وجود آن خالی از ضرر نبوده و می تواند معایب بسیار بزرگی را نیز برای معاملات شما ایجاد کند. در بخش مربوط به توضیح مفهوم اهرم در مقاله به صورت کامل مزایا و معایب آن را با هم مرور کردیم. فقط به نکات زیر می تواند انتخاب بهتری برای اهرم از جانب شما باشد:

 • اگر در شروع ورود به معاملات فیوچرز ارز دیجیتال هستید، توصیه ما به شما این است که از لوریج ۱ استفاده کنید. در واقع با تعیین مقدار برای اهرم هر چند ممکن است سود شما بسیار کاهش پیدا کند اما ضرر شما نیز کاملا بهینه شده و می توانید کم کم با تسلط به فرآیند بازار این میزان را برای خود افزایش دهید.
 • لوریج ۱۰ به اندازه کافی بزرگ است و توصیه می‌کنیم دنبال انتخاب اهرم‌های بیشتر از این نباشید.

فراموش نکنید که هیچ گربه ای در راه رضای خدا موش نمی گیرد. اگر صرافی ها و پلتفرم های تامین کننده شرایط ورود به معاملات فیوچرز ارز دیجیتال چنین قدرتی را برای شما تعیین کرده‌اند تا بتوانید چندین برابر دارایی‌های اولیه خود در بازار معامله کنید، برای سود رساندن به شما نبوده بلکه هدف اصلی از تعیین اهرم سود بردن خود صرافی ها است. با دیدن اهرم بسیاری از کاربران از هول حلیم در دیگ افتاده و با اهرم های سنگین معاملات خود را به راحتی از دست می دهند. در بسیاری از مواقع با تعیین اهرم کمتر ممکن است یک معامله بعد از یک ضربه کوچک دوباره به روند صعودی بازگشته و سود قابل توجهی به شما اعطا کند. در حالی که اهرم باعث می شود تا شما تمام دارایی های خود را به راحتی از دست بدهید.

حد ضرر از نان شب واجب تر است

تعیین حد ضرر یکی دیگر از نکات بسیار مهمی است که حتما در هنگام اجرای معاملات فیوچرز ارز دیجیتال باید به آن دقت داشته باشید. حد ضرر نیز دقیقاً شرایط مشابهی مانند اهرم دارد. استفاده نکردن از حد ضرر ممکن است مزیت هایی برای معاملات شما به دنبال داشته باشد اما معایب استفاده نکردن از آن مخصوصاً برای افراد تازه کار به شدت زیاد است. توصیه می‌کنیم حتماً و حتماً برای تمام معاملات خود حد ضرر تعیین کرده و با یک مدیریت سرمایه درست و دقیق حجم ضررهای بالقوه خود در بازار را مدیریت نمایید. فراموش نکنید که قانون اول ترید  در تمام بازارهای مالی ضرر نکردن است. در قدم دوم شما باید به دنبال رسیدن به سود باشید. اولویت قرار دادن رسیدن به سود همان اشتباه بزرگی است که شما را به کام ورشکستگی در بازار خواهد رساند.

طمع نکنید

همچنین یکی دیگر از اشتباهات رایجی که باعث می شود تا بسیاری از تریدرها از سرمایه های خود را حتی بعد از رسیدن به سود های قابل توجه از دست بدهند، طمع کردن است. طمع کردن به طرق مختلفی در بازار توسط تریدر انجام می پذیرد.

 • ممکن است روی رمز ارزهای با کیفیت پایین اما با پتانسیل رشد بسیار زیاد سرمایه گذاری کنید، هیچ چیزی جز طمع در پشت این تصمیم وجود ندارد.
 • ممکن است برای معاملات خود از اهرم های بسیار سنگین استفاده نمایید که چیزی جز طمع چنین تصمیمی را برای شما رقم زده است.
 • ممکن است با رسیدن معامله صورت گرفته به سود مناسب و یا حد سود تعیین شده معامله خود را نبندید و برای رسیدن به سودهای بیشتر تمام سود خود را نیز از دست بدهید.

طمع سم بسیار مهلکی برای معاملات فیوچرز ارز دیجیتال است. تا زمانی که شما یک بار مزه این سم را نچشیده باشید، به بدی آن پی نخواهید برد.

حجم معاملات مانند یک چراغ هشدار

یکی از نکات بسیار مهم در معاملات فیوچرز در ارز دیجیتال  دقت کردن به حجم معاملات است. البته نه حجم معاملات خودتان بلکه به حجم معاملات صورت گرفته بر روی رمز ارز مورد نظرتان. حجم معاملات در بازارهای مالی مانند یک چراغ هشدار عمل میکند. هر وقت که شاهد تغییرات عمده و وسیع در حجم معاملات یک ارز دیجیتال چه در افزایش و چه در کاهش روبرو شدید، حتما مراقب باشید زیرا احتمالاً کاسه ای زیر نیم کاسه قرار دارد. جالب است بدانید که تکیه بر حجم معاملات زمینه‌ساز به وجود آمدن استراتژی های بسیار قدرتمندی در این بازار شده و بسیاری از افراد با تکیه بر همین استراتژی ها موفقیت های بسیار زیادی برای خود رقم زده اند.

ارز دیجیتال مناسب انتخاب کنید

یکی دیگر از نکات مهم در آموزش فیوچرز ارز دیجیتال در دقت به انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای معامله است. انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای معامله می تواند ۵۰ درصد راه را برای شما طی کند. اما متاسفانه بسیاری از کاربران ایرانی به جای استفاده از رمز ارز های مناسب برای معامله سراغ ارز دیجیتال های با قیمت بسیار پایین می روند. چیزی به جز طمع پشت این انتخاب قرار ندارد. از این رو توصیه می‌کنیم حتماً در چنین مواقعی با انتخاب‌های درست سعی کنید معاملات خود را بهینه نمایید. در غیر اینصورت حتی استفاده از بهترین استراتژی فیوچرز ارز دیجیتال نیز نمی تواند تضمین کننده موفقیت شما در این بازار باشد.

به دنبال درآمد ثابت باشید نه یک شبه پولدار شدن

یکی از ترفندهایی که می‌تواند روند خوبی برای معاملات شما در این بازار رقم بزند، انتخاب یک هدف بهتر و آرمانی تر است. اگر به فکر یک شبه پولدار شدن و میلیاردر شدن در این بازار هستید، احتمالاً تا چند هفته دیگر ورشکسته شده و حتی دیگر توانایی انجام معاملات نیز نخواهید داشت. اما با این هدف که در طول هر ماه بتوانیم سود قابل قبول و مناسبی را کسب کنیم احتمال موفقیت شما در بازار بیشتر شده و بیشتر به دنبال انجام معاملات منطقی خواهید رفتار ریسک ها و طمع های بزرگ. البته خود ما هم می‌دانیم که اگر صد بار دیگر نیز به این موضوع اشاره کنیم باز هم شما راه خود را خواهید رفت. از این رو بهتر است از این تجربه را خودتان البته با هزینه بسیار گزاف در بازار به دست آورید.

کمتر از ۲ درصد از سرمایه خود را در فیوچرز خرج کنید

یکی دیگر از مهمترین نکات در آموزش فیوچرز ارز دیجیتال دقت به سیستم مدیریت سرمایه برای بهینه کردن ضرر ها است. در نظر داشته باشید که بیش از ۸۰ درصد معامله گران در این بازار با ضرر کردن و از دست دادن تمام سرمایه های خود از آن خارج می شوند. اگر شما تصور می‌کنید که با میزان دانش و آگاهی خود جز ۲۰ درصد برنده خواهید بود، قطعاً و قطعاً شما یکی از همان ۸۰ درصد هستید. به عنوان یک نکته مهم در سیستم مدیریت سرمایه توصیه می کنیم که برای ورود به این بازار تنها دو درصد از سرمایه های خود را وارد کنید. این مهم باعث می‌شود تا در صورت ضرر کردن و از بین رفتن تمام سرمایه‌ها نیز شکست سنگینی برای شما حاصل نشده و بتوانید از طرق مختلف به دنبال جبران ضرر وارد شده باشید.

به عنوان یک اصل بسیار مهم در معاملات فیوچرز ارز دیجیتال بایستی به شما یادآوری کنیم که اگر شما نتوانید با ۱۰۰۰ دلار در این بازار به موفقیت برسید، با یک میلیون دلار هم نخواهید توانست.

با اولین ضرر برای چند روز معامله نکنید

معاملات فیوچرز در ارز دیجیتال در همان روزهای اولیه و یا در برهه‌ای از زمان فعالیت شما ممکن است با ضررهایی همراه باشد. در چنین مواقعی ما به شما توصیه می کنیم که برای چند روز معاملات خود را کنار گذاشته و بعد از گذشت چند روز دوباره به بازار باز گردید. انجام معاملات درست بعد از ضررها معمولاً با تصمیم های هیجانی همراه بوده و ضررهای بیشتری را برای شما به دنبال خواهد داشت. این تجربه گرانبها حاصل هزاران شکست در این بازار است. توصیه می‌کنیم حتماً به آن عمل کرده و به فکر سرمایه های گرانبهای خود باشید.

موفقیت در پایبندی به استراتژی خواهد بود

به عنوان یک نکته بسیار مهمی است بایستی به شما یادآور شویم که پایبندی به یک استراتژی می‌تواند به مراتب شرایط بهتری برای شما به دنبال داشته باشد تا این که دائماً به فکر پیدا کردن بهترین استراتژی فیوچرز ارز دیجیتال باشید. واقعیت این است که اگر استراتژی مناسبی انتخاب کرده و در ۷۰ درصد مواقع استراتژی شما نتیجه درستی به بار بنشاند، نیازی به تعویض کردن آن نداشته و تنها کافی است روی اصول استراتژی خود پایبند بمانید. جالب این است که پایبند ماندن به یک استراتژی برای کاربران در بازار فیوچرز ارز دیجیتال از کندن هزاران کوه آن سخت تر است. کمتر تریدری را می توان پیدا کرد که در طول انجام معاملات خود به استراتژی خود پایبند باقی بماند. به همین دلیل است که تعداد افراد موفق در این بازار به مراتب کمتر از تعداد افراد شکست خورده است.

درصدی از سودهای خود را معامله کنید

همچنین در آموزش فیوچرز ارز دیجیتال در بایستی این پیشنهاد را به شما ارائه کنیم که بهتر است تنها درصدی از سود های معامله خود را وارد همین بازار کرده و بقیه سودهای خود در بازارهای ایمن تر مانند معاملات اسپات استفاده کنید. چه سود اگر شما در طول چند ماه توانسته باشید سرمایه خود را ۱۰ برابر نماید اما در کمتر از چند هفته تمام آن را از دست بدهید. چیزی جز خاطره از این سودها برای شما باقی نخواهد ماند. از این رو توصیه می‌کنیم حتماً درصد قابل توجهی از پول های خود را به بازارهای با ریسک کمتر انتقال دهید. این مهم باعث می‌شود تا در دراز مدت روند سرمایه‌ گذاری شما به مراتب بهتر شود. فراموش نکنید که شما به دنبال درنوردیدن پله‌های بازار فیوچرز ارز دیجیتال نیستید بلکه تمام هدف ما رسیدن به سود و افزایش میزان دارایی های خودتان است.

اولین اشتباه آخرین اشتباه است

نکات بسیار مهمی را درباره روند معاملات در بازار ارز های دیجیتال در بندهای قبلی با شما در میان گذاشتیم. دقت به این نکات می‌تواند شرایط شما را در بازار به مراتب بهتر کند. اما اگر به این نکات دقت نداشته و دچار اشتباه شوید، بایستی بدانید که اولین اشتباه آخرین اشتباه شما در بازار بوده و بلافاصله بعد از اولین اشتباه شما در سرازیری سقوط و ورشکستگی قرار خواهید گرفت.

بسیاری از کاربران و تریدرها بر این عقیده هستند که بعد از انجام یک حرکت ریسکی و اشتباه می‌توانند دوباره خود را کنترل کرده و به شرایط عادی در معاملات فیوچرز ارز دیجیتال بازگردند. زهی خیال باطل.  مطمئن باشید که اولین حرکت شما برای زیر پا گذاشتن اصول ترید ارز دیجیتال منجر به شکست قطعی شما در این بازار خواهد شد.

روانشناسی فیوچرز ارز دیجیتال

یکی از سرفصل های بسیار مهم و تاثیرگذار در آموزش فیوچرز ارز دیجیتال در روانشناسی معاملات این بازار است. در بندهای قبلی و در معرفی نکات بسیار مهم برای بهینه کردن معاملات فیوچرز ارز دیجیتال سعی کردیم تا برخی از اصول روانشناسی لازم برای موفقیت در این بازار را با شما در میان بگذاریم.  روانشناسی یکی از مهمترین اصول برای موفقیت در چنین بازارهایی است که البته خیلی ها آن را نادیده گرفته و بعدها متوجه اشتباه بزرگ خود می شوند.

تحلیلگران و تریدرهای بسیار زیادی در بازار هستند که با وجود استفاده از بهترین استراتژی فیوچرز ارز دیجیتال باز هم با شکست در معاملات خود روبرو می شوند. نکته مهم و اساسی برای این دسته از افراد عدم دقت به اصول روانشناسی است. بسیاری از کارشناسان معتقدند که رعایت اصول روانشناسی حتی از رعایت اصول تکنیکالی در این بازار نیز اهمیت بیشتری داشته و می تواند تا ۷۰ درصد روی روند معاملات یک فرد تاثیر داشته باشد. از این رو توصیه می کنیم حتما این اصول را مهم شمرده و کم‌کم رعایت آنها را در بازار تمرین کنید. موفقیت در معاملات فیوچرز ارز دیجیتال هرگز اتفاقی به دست نخواهد آمد.

فیوچرز کازینو بازار ارزهای دیجیتال

فیوچرز در ارز دیجیتال تقریباً شبیه به یک کازینو است. هرچند استفاده از روش‌های تکنیکالی باعث شده تا بسیاری از معاملات در این بازار بر اساس اصول علمی ثابت شده در بازارهای مالی باشد، اما تاثیرپذیری نزدیک به ۷۰ درصدی معاملات از روانشناسی بازار به این معناست که رفتار بازار و رفتار معامله گران در آن بیشتر شبیه یک کازینو است. افراد حرفه ای و کسانی که در شرایط مختلف بازی های رایج در کازینو می توانند هیجانات خود را حفظ کرده و بر اساس احساسات تصمیم گیری نکنند، افراد موفق در این بازار خواهند شد. هر بازی و هر نموداری قلق خاص خود را دارد و هر کسی با دقت به روند آن می‌تواند در طولانی مدت معاملات خود را بهینه کند. اما کنترل احساسات در شرایط مختلف کار بسیار سختی بوده و هر کسی نمی تواند از عهده آن بر بیاید. فراموش نکنید که حتی حرفه ای ترین قمار بازان نیز در بسیاری از بازی‌ها شکست خورده و بخشی از سرمایه‌های خود را از دست می‌دهند. تفاوت افراد حرفه‌ای و موفق در این بازار در رفتاری است که آنها بعد از هر شکست از خود نشان می دهند.

کانال فیوچرز ارز دیجیتال چیست

کانال فیوچرز ارز دیجیتال اصطلاحی است که به کانال های موجود در شبکه های اجتماعی برای ارائه سیگنال های خرید و فروش در این بازار اطلاق می شود. بارها و بارها و در مقالات مختلف به کلاهبرداری بودن و ریسک بالای استفاده از این کانال ها اشاره کرده ایم. استفاده از امکانات چنین کانالهایی در نهایت تمام سرمایه های شما را به باد خواهد داد. اگر سواد و دانش تحلیلی برای انجام معاملات فیوچرز ارز دیجیتال را ندارید، بهتر است وارد این بازار نشوید. هیچ کسی تاکنون با استفاده از خدمات کانال فیوچرز ارز دیجیتال به موفقیت نرسیده است و قرار هم نیست که شما اولین نفر در این راه باشید.

 فیوچرز یا فارکس؟

احتمالاً به خوبی و به صورت کامل درک کردید که بازار فیوچرز ارز دیجیتال چیست و چه مزیت‌ها و کاربردهایی در این بازار در انتظار شما نشسته است که می‌توانید از آنها برای رسیدن به سودهای قابل توجه استفاده نمایید. احتمالا می‌دانید که بسیاری از کاربران در سطح اینترنت در حال مقایسه شرایط بازار فیوچرز ارز دیجیتال با بازار فارکس هستند و دائماً با معیارهای مختلف به دنبال انتخاب میان فیوچرز یا فارکس هستند تا سرمایه گذاری آنها در ایده آل‌ترین شرایط ممکن قرار بگیرد. واقعیت این است که نکات و معیارهای بسیار مختلفی را باید مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم تا در نهایت انتخاب میان بازار فارکس و بازار فیوچرز تبدیل به یک انتخاب جذاب و عالی برای همه ما شود. برای اینکه برای این مقایسه شما را دست خالی نگذاشته باشیم نکات بسیار مهمی را در ادامه برای شما مطرح کرده و همچنین نظر شخصی خود را نیز در این باره با شما در میان می‌گذاریم.

اکثر تریدرهای حرفه‌ای و بزرگ جهان در حال حاضر در حال استفاده از بازار فارکس هستند و از نظر اعتبار بازار فارکس به مراتب از بازار فیوچرز دیجیتال شرایط بهتری دارد و همین موضوع باعث شده تا ترید کردن در آن گزینه بهتری باشد.

از نظر میزان نقد شوندگی جفت ارزهای بازار فارکس شرایط به مراتب بهتری نسبت به بازار ارز دیجیتال و بازار فیوچرز دارند و از این نظر نیز این بازار گزینه بهتری برای ترید خواهد بود تا بازار فیوچرز. دقت داشته باشید که شاید با خود تصور کنید که چالش خاصی از بابت نقد شوندگی در رمز ارزهای تعریف شده در بازار فیوچرز وجود نداشته باشد اما همین حالا نیز بسیاری از صرافی‌ها در این باره با چالش‌هایی روبرو هستند و نمی‌توانند شرایط خوبی را برای معامله‌گران خود رقم بزنند و به همین دلیل است که از این نظر بازار فارکس را گزینه بهتری می‌دانیم.

برای اینکه میزان و پتانسیل سودآوری یک بازار برای ترید را مورد ارزیابی و مقایسه قرار دهیم باید چند گزینه مختلف را در نظر بگیریم که اصلی‌ترین آنها اهرم معاملاتی و در کنار آن میزان نوسانات تعریف شده برای قیمت است. در این باره اگر بخواهیم به صورت کاملاً غیرحرفه‌ای به دو بازار فیوچرز و بازار فارکس نگاه کنیم شرایط برای آنها خیلی تفاوت زیادی با هم ندارد و حتی بازار فیوچرز گزینه بهتری به نظر می‌رسد. زیرا مثلاً برای خرید بیت کوین در بازار فیوچرز شما می‌توانید از اهرم ۱۰۰۰ هم استفاده کنید و معمولاً هم نوسانات بازار ارز دیجیتال بسیار زیاد است. اما فقط کافیست تا یک تجربه بسیار کوتاه در فرایند ترید در بازار فیوچرز و بازار فارکس را داشته باشید تا به خوبی درک کنید که واقعاً اینطور نیست و شرایط کاملاً برعکس است.

با در نظر گرفتن تمام معیارهای موجود انتخاب بازار فارکس برای ترید شرایط بهتری دارد اما شما می‌توانید همزمان با استفاده از معاملات بازار فارکس از جذابیت‌های بازار فیوچرز نیز برای سودآوری استفاده کنید و از این بابت هیچگونه محدودیتی پیش روی معامله‌گران و کاربران در بازار وجود ندارد. البته توصیه می‌کنیم که حتماً از قبل با شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال تمام نکات لازم در این باره را در نظر بگیرید.

کلام آخر

آموزش فیوچرز ارز دیجیتال یکی از پرچالش ترین و مهم ترین آموزش ها در بازار رمز ارزها است. تمرین و ممارست بسیار زیادی لازم است تا شما بتوانید روند موفقی در این بازار در پیش بگیرید.  در این مقاله ما سعی کردیم تا مفاهیم و سرفصل های زیر را برای شما مرور کنیم:

 • آموزش فیوچرز در ارز دیجیتال را به زبان ساده آغاز کرده و تا حرفه ای ترین مطالب ادامه دادیم.
 • معاملات فیوچرز ارز دیجیتال را به صورت کامل با ذکر تمام اصطلاحات و نکات لازم برای شما مرور کردیم.
 • بهترین استراتژی فیوچرز ارز دیجیتال و نحوه استفاده از آنها را نیز بیان کردیم.
 • به تعریف کانال فیوچرز ارز دیجیتال پرداختیم و ریسک های حاصل از استفاده از این خدمات را نیز به شما معرفی نمودیم.
 • روانشناسی فیوچرز در ارز دیجیتال را نیز با ذکر نکته های فوق العاده مهم برای شما تعریف کردیم.

همین مقاله که به صورت کاملاً رایگان و البته با زحمات بسیار زیادی برای شما تهیه شده است، می تواند درصد قابل توجهی از مسیر موفقیت شما را در این بازار تضمین کند. با استفاده از دوره ارز دیجیتال و همچنین تمرین و ممارست بیشتر می توانید کیفیت خود را در انجام معاملات به حداکثر میزان ممکن برسانید. کانون بورس همراه شما برای رسیدن به موفقیت در این راه است.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: