لوگو کانون بورس

اصول ترید ارز دیجیتال

اصول ترید ارز دیجیتال
شما در حال مطالعه مقاله ۱۵ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

اصول ترید ارز دیجیتال چیست و چقدر می تواند روی معاملات ما تاثیر داشته باشند؟ در این مقاله از سری مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال نوبت به بررسی مهم ترین اصول برای سرمایه گذاری در این بازار می رسد. اگر دوره جامع بزرگان ارز دیجیتال را همراه ما بوده باشید، شنیدن این اصول احتمالا تکرار مطالب گذشته و تمرین بیشتر برای شما خواهد بود. از کسانی که هنوز هیچ دوره آموزشی بازار رمز ارزها را سپری نکرده اند، خواهشمندیم برای موفقیت خودتان هم که شده یک کاغذ و قلم آماده کرده و یک بار از روی ۴۰ اصل ترید در بازار ارز دیجیتال بنویسید.

راهنمای مطالعه نمایش

اصول ترید ارز دیجیتال چیست

معاملات کاربران قدیمی در بازار رمز ارز باعث به وجود آمدن تجربیاتی در این بازار شده است. این تجربیات می تواند برای معامله گری در این بازار بسیار ارزشمند باشد. در این مقاله این تجربیات را با عنوان اصول ترید در رمز ارزها برای شما بیان می کنیم. می دانیم که بازار رمز ارزها با چالش های بسیار زیادی همراه است. از شرایط تریدرهای ایرانی هم کم و بیش خبر داریم. متاسفانه آموزش های مربوط به این رمز ارزها به قدری ضعیف است که در ادامه ممکن است مشکلات بیشتری هم برای تریدرهای ایرانی رمز ارزها به وجود بیاد.

اصول ترید ارز دیجیتال

چرا باید اصول ترید ارز دیجیتال را بدانیم؟

اطلاع از این اصول اهمیت های بسیار زیادی دارد. اشاره کردیم که این اصول در واقع همان تجربیات کاربران قدیمی در این بازار است. یادگیری این اصول در واقع راه حلی است که شما دیگر اشتباهات گذشتگان را تجربه نکنید.

” برای ساخت یک اتومبیل در قرن ۲۱ قرار نیست چرخ اختراع کنیم.”

اشتباه کردن جزئی از بازار رمرز ارزها است. نه فقط این بازار، بلکه سایر بازارهای مالی نیز ممکن است همراه با اشتباهات زیادی باشد. تریدرهای حرفه ای و کسانی که به دنبال موفقیت در این بازار هستند، به جای تکرار اشتباهات گذشتگان سعی می کنند تا آنها را از معاملات خود دور نمایند. به همین دلیل لازم است تا با اصول ترید ارز دیجیتال آشنا شوید.

آموزش و استفاده از این اصول برای تمام کسانی لازم است که:

 • هنوز شناخت کافی نسبت به این بازار ندارند.
 • به تازگی وارد بازار رمز رازها شده و هنوز سرمایه زیادی در این بازار ندارند.
 • کسانی که در بازار رمز ارزها ضررهای انباشته داشته و به دنبال حل چالش های معاملاتی خود می گردند.
 • کسانی که در این بازار قدیمی هستند، اما هنوز نتوانسته اند آن طور که باید و شاید سود کنند.

البته تریدرهای حرفه ای که در حال حاضر صد ها هزار در سود بوده و پول خوبی از این بازار به جیب زده اند ( نوش جانشان!) نیازی به اطلاع از این اصول نداشته و این دست از افراد بهتر است به همان روند قبلی در معاملات خود ادامه دهند.

اصول ترید ارز دیجیتال

اصول ترید ارز دیجیتال که باید آنها را یادداشت کنید

با معرفی ۴۰ اصل مهم ترید ارز دیجیتال با شما همراه هستیم. قبل از اینکه به معرفی این اصول ورود کرده و شما را با چالش های بزرگ بازار رمز ارزها همراه کنیم، لازم است تا یک واقعیت بزرگ را با شما در میان بگذاریم.

“مانند تمام بازارهای مالی در بازار ارز دیجیتال نیز تعداد افرادی که ضرر می کنند، بیشتر از افرادی است که سود می کنند. اگر همه شما این اصول را فراگرفته و آنها را رعایت کنید، دیگر کاربری برای ضرر کردن وجود نخواهد داشت. به همین دلیل پیش بینی ما از شرایط این است ک تنها ۲۰ درصد از افرادی که این مقاله را مطالعه می نمایند، این اصول را یادداشت کرده و آنها را رعایت خواهند کرد. این خط ــــــــ این هم نشون # .”

صرافی معتبر و مناسب انتخاب کنید

اصول ترید ارز دیجیتال به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. برخی از این اصول به موارد حواشی ترید در بازار ارز دیجیتال باز مر گردند و برخی نیز اشاره به خود فرد تریدر دارند. به عنوان یکی از اصول مهم باید شما را دعوت به استفاده از خدمات صرافی ها معتبر کنیم.

فریب تبلیغات صرافی ها را نخورید:

 • کارمزد پایین معاملاتی
 • تعداد زیاد ارزهای دیجیتال
 • واریز و برداشت ریالی
 • واریز و برداشت با حجم بالا

همگی مهم هستن اما ده ها صرافی با همه این مزیت ها کاربران خود را فریب داده اند. پس به دنبال اعتبار باشید نه تبلیغات.

استراتژی معاملاتی داشته باشید

احتمالا خیلی با استراتژی ترید ارز دیجیتال آشنا هستید. مسلم است زیاد کمتر آموزشگاه و پکیجی را می توان پیدا کرد که این استراتژی ها را به شما آموزش دهد. اما نگران نباشید. پکیج آموزش غیر حضوری ارز دیجیتال کانون بورس شما را با استراتژی های مختص این بازار آشنا می نماید. اتفاقی که می تواند در نهایت به نفع شما تمام شود.

هر یک از این استراتژی ها بارها و بارها توسط افراد مختلف در بازار تست شده و همین حالا خیلی ها در حال کسب سود قابل توجه از این روش ها هستند. این اصل از اصول ترید ارز دیجیتال می تواند کلید خوشبختی شما در بازار رمز ارزها باشد.

استراتژی خود را با تمرین بهتر کنید

لازم است تا قبل از استفاده از استراتژی های معاملاتی مختص بازار ارز دیجیتال، آنها را در گذشته بازار تمرین کنید. حتی بهتر است زمانی را برای معاملات روی کاغذ با این استراتژی ها بگذارید.

اسیر فومو نشوید. زیرا فرصت های بازار رمز ارزها دائما از راه می رسند. از دست رفتن چند فرصت خیلی بهتر است وارد شدن در یک معامله زیان ده بزرگ است. اشتباه معامله گران شکست خورده ها نکنید.

“این بازار می تواند هم شما را تبدیل به میلیاردهای آینده نماید و هم دارایی های شما را مانند یک هیولا ببلعد. خودتان را در تیم برنده ها جای دهید.”

پلن مدیریت سرمایه مدون آماده کنید

داشتن پلن مدیریت سرمایه نوشته شده نیز یکی از اصول ترید ارز دیجیتال است. خیلی ها تصور می کنند که این اصل تنها یک شعار است. به همین دلیل هم در ضرر فرو رفته و در حال انباشته کردن ضررهای خود بوده و راهی به سمت سود هم ندارند.

نداشتن پلن مدیریت سرمایه باعث می شود تا:

 • شما از هول حلیم در دیگ بیفتید.
 • برای فرصت های بعدی هیچ پولی نداشته باشید.
 • با هر خبری پرتفوی شما با نوسانات زیاد روبرو شود.

داشتن پلن مدیریت سرمایه شما را از این چالش ها نجات خواهد داد. انتخاب با خودتان است. تیم برنده یا بازنده های همیشگی.

به استراتژی خود پایبند باشید

پایبند بودن به استراتژی در این بازار از سخت ترین مراحل ترید است. از این رو از این اصل از اصول ترید ارز دیجیتال به راحتی بگرید. زیرا از هر ۱ میلیون نفر یک نفر را می تواند پیدا کرد به پلن مدیریت سرمایه و استراتژی خود پایبند باشد. البته شاد آن یک نفر شما باشید.

اصول ترید ارز دیجیتال

حد ضرر در معاملات فراموش نشوید

نداشتن حد ضرر در معاملات مانند درجا زدن در یک مرداب عمیق است که انتها ندارد. افرادی که در مرداب می افتند، به جای اینکه دست و پا بزنند، سعی می کنند تا از یک شاخه برای خروج کمک بگیرند. دست و پا زدن در مرداب راهی به بیرون نخواهد داشت.

“پس اگر معاملات شما وارد ضرر شد، حد ضرر داشته باشید. با رسیدن به حد ضرر زمان خروج فرا رسیده است. این شما و این هم میدان رمز رازها. ببینیم آیا به این قدرت رسیده اید.”

برای ضررها برنامه داشته باشید

بهترین اساتید و  بزرگترین تریدرها در بازار رمز ارزها در اولین قدم برای ضررهای خود برنامه ریزی می نمایند. در حالی که من  و شما به خیال اینکه هی وقت ضرر نخواهیم کرد، اصلا برنامه ای برای آنها نداریم.

“برنامه داشتن برای ضررها باعث می شود تا در صورت وقوع شما بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. در غیر این صورت باید عواقب بسیار سنگینی را مشاهده کنید. این عواقب می توانند شما را با مشکلات زیادی از جمله اخراج از بازار بدون حتی یک ریال پول نمایند.”

به موقع وارد بازار شوید

اول  صبح ها حوالی ساعت ۵ تا ۶ صبح به وقت تهران که همه خوابند، بهترین زمان برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال است، مگه نه؟

البته که نه! بهترین زمان برای ورود به بازار زمانی است که قیمت ها تا میزان قابل توجهی افت کرده و مستعد یک رشد بزرگ هستند. حتی برای هولدرهای بازار رمز ارزها نیز انتخاب این زمان اهمیت دارد. انتخاب زمان مناسب برای ورود به بازار باعث می شود تا در همان نقطه شروع وارد ضرر نشوید و همین بار روانی مثبت شما را در ادامه برای معاملات بهتر یاری می نماید.

به موقع از بازار خارج شوید

خروج به موقع از بازار نیز یکی از اصول ترید ارز دیجیتال است. حرص و  طمع اعضای جدایی ناپذیر بازارهای مالی هستند . خیلی از کاربران بدون داشتن شناخت نسبت به شرایط بازار دست به خرید و فروش زده و خیلی زود هم از بازار خارج می شوند. این مهم بیشتر به دلیل حرص و طمع است.

“زمان مناسب برای خروج از بازار زمانی است که علائم تکنیکالی نشان از وارد شدن قیمت رمز ارز به یک روند نزولی بزرگ دارد. تنها در این حالت است که می توانید مطمئن به خروج از بازار باشید. البته اگر دوره آموزش تحلیل تکنیکال را سپری کرده باشید. “

اخبار را دنبال کنید

دنبال کردن اخبار نیز یکی از اصول ترید ارز دیجیتال است. اخبار می تواند از عوامل موثر بر قیمت ارز دیجیتال باشد. از این رو عاقلانه است که در روند معاملات خود اخبار را نیز دنبال کنید. دنبال اخبار باعث می شود تا با واقعیت های بازار ارز دیجیتال نیز روبرو شوید. در غیر این صورت ممکن است بی خبر از  یک خبر مهم، در جهت عکس بازار پیش رو ترید کنید.

تکنیکالیست ها و مخصوصا کسانی که به تازگی وارد بازار رمز ارزها شده اند، خیلی تمایلی به چک کردن اخبار ندارند. از این گذشته انگلیسی بودن منابع نیز دلیل دیگری است که مانع از این امر می شود. اما این مهم می تواند شما را در چالش های بسیار بزرگی قرار دهد.

اخبار را از منابع معتبر دنبال کنید

گوش کردن به اخبار یک نکته منفی بسیار بزرگ نیز دارد. خیلی از کاربران بدون توجه به اینکه چه منبعی را باز کرده اند، تنها اخبار را مرور می نمایند. بی خیال شدن اخبار در ترید ارز دیجیتال خیلی بهتر از مطالعه خبرهای زرد از منابع غیر معتبر است.

ذهن خود را از خبرهای زرد و بی در و پیکر خالی کنید. این اخبار چیزی جز تبلیغات منفی و سوء استفاده های برخی از افراد از کاربران این بازار نیست. ترید کردن بر اساس اخبار نا معتبر به معنی افتادن در دام این افراد است. پول های خود را در جیب افراد سودجو نریزید.

آموزش ترید ارز دیجیتال

مسئولیت معاملات خود را قبول کنید

قبول کردن مسئولیت معاملات، مخصوصاً معاملات اشتباه و زیان ده یکی از مهم ترین اصول معامله کری در بازارهای مالی است. خیلی از افراد سودهای خود را به روش های تحلیل خود مربوط می دانند و زیان ها بازار را نیز به بازار و تقلب های آن. این امر به دلیل عدم مسئولیت پذیری این دست از تریدرها در بازار است.

قبول کردن مسئولیت تریدها مزیت های بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. این مهم باعث می شود تا فکری برای نقاط ضعف معاملات خود کرده و دیگر اشتباهات قبلی را تکرار نکنید. اما

“بی مسئولیت ها همیشه در حال ضرر کردن هستند.”

هر شت کوینی را نخرید

خرید شت کوین ها تبدیل به یکی از روش های سرمایه گذاری بزرگ مخصوصاً برای کاربران ایرانی شده است. حتی کار به جایی رسیده که برخی از توسعه دهندگان، ارزهای دیجیتال خود را مخصوص کاربران ایرانی توسعه نمی دهند. از دست این ارزها فرار کنید. نوسان گیری تنها دلیل ورود به این رمز ارزها است و نباید به آنها برای بلند مدت حساب کنید.

شت کوین ها و میم کوین ها عامل پولدار شدن برخی از نهنگ ها هستند که به سفارش آنها توسعه پیدا می نمایند. هیچ نهنگی هم برای بازی کردن سراغ ماهی های کوچک نمی رود. با نهنگ ها شنا کردن می تواند عواقب سنگینی مانند خورده شدن را برای شما به دنبال داشته باشد.

حتما بخوانید: شت کوین چیست

به دنبال سودهای خیلی ناچیز نباشید

یکی دیگر از اصول ترید ارز دیجیتال ورود به معاملات با سودهای بیشتر است. سودهای ناچیز خطرات زیادی هم به دنبال دارند. برخی از کاربران به دلیل ناآگاهی و نا آشنا بودن با روش های ترید در بازار ارز دیجیتال دائما وارد چنین معاملاتی می شوند. این موضوع می تواند باعث بروز چالش های بسیار زیادی شود که اصلی ترین این چالش ها بالا بردن احتمال خطا و شکست است.

در حالی که تجربه ثابت مرده که معاملات بلند مدت تر می توانند نتایج بهتری برای کاربران به دنبال داشته باشند. این قبیل معاملات کمتر با ضرر روبرو شده و از این گذشته نیاز نیست که برای آنها کل روز پشت چارت ها بنشینید.

تعداد و حجم تراکنش ها و معاملات خود را کنترل کنید

افزایش تعداد معاملات و تراکنش ها نیز یکی از آفت های بزرگ برای تریدر ها است. تریدرهایی که از این اصل ترید رمز ارزها بی خبر هستند، هر روز در حال خرید و فروش ارزهای دیجیتال بوده و خطرات بیشتری به سرمایه های خود وارد می نمایند.

همچنین بالا رفتن تعداد جابجایی ها و انتقال ها نیز از جمله خطراتی است که باید آنها را از روند معاملات خود حذف کنید. مسلما افزایش معاملات مانع از انتقال ارزها به کیف پول شده و در نتیجه باعث افزایش تراکنش ها و پرداخت کارمزدهای زیاد به بازار می شود.

اصطلاحات ترید را بشناسید

شناخت اصطلاحات رایج در بازار رمز ارزها نیز از جمله اصول ترید ارز دیجیتال است. آشنایی با این اصول باعث می شود تا شما با ریز و بم بازار آشنا شده و در زمان مطالعه اخبار نیز به درستی آنها را درک کنید در غیر این صورت ممکن است نکته ای را متوجه شده و همان یک نکته چالشی در معاملات شما وارد سازد.

از این گذشته آشنایی با فرهنگ لغت ارز دیجیتال باعث می شود تا بهتر از همیشه این بازار را بشناسید. البته قرار نیست فرهنگ لغت آکسفورد را مطالعه کنید. برای این منظور تنها نیاز به مرور لغات و اصطلاحات کاربردی و مهم این بازار خواهید داشت.

اشتباهات رایج در ترید ارز دیجیتال را بشناسید

شناخت اشتباه ها از این جهت اهمیت دارد که دیگر آنها را تکرار نکنید. تکرار یک اشتباه بدترین سم برای یک تریدر است. تریدرهای حرفه ای کسانی نیستند که اشتباه نمی کنند، بلکه کسانی هستند که از اشتباهات خود درس گرفته و دیگر آنها را تکرار نمی کنند.

تکرار یک اشتباه آن را تبدیل به یک عادت برای شما می کند. از این رو بهتر است حتی آنها را در جایی یادداشت کرده و هر روز چند بار آنها را مرور کنید تا در ذهنتان نهادینه شود. شناخت اشتباهات اولین قدم برای دوری از آنها است. وظیفه ما گوشزد کردن رایج ترین اشتباهات ترید ارز دیجیتال است.

از بهترین کیف پول ارز دیجیتال استفاده کنید

هزینه کردن برای کیف پول ارز دیجیتال یکی از هزینه های کاملا معقول در این بازار مخصوصا برای تریدرهایی است که سرمایه های زیادی در بازار دارند. هر کیف پولی را برای رمز رازهای خود اختصاص ندهید. این موضوع می تواند باعث نگرانی هایی در بازار شود. به خاطر داشته باشید که هر چقدر دغدغه های ذهنی شما کمتر باشد، معاملات بهتری هم خواهید داشت.

کیف پول های نا معتبر به خودی خود می توانند تبدیل به یک چالش بزرگ برای شما شوند. برای داشتن یک ذهن آرام هم که شده از این دست از کیف پول ها دوری کنید.

“واقعاً بیت کوین های خود را در کیف پول ایرانی نگه می دارید؟”

مراقب کیف پول ارز دیجیتال خود باشید

مراقبت از اطلاعات کیف پول نیز یکی از مهم ترین اصول ترید ارز دیجیتال است. این حداقل کاری است که می توانید برای حفظ دارایی های خود در این بازار پر از چالش بکنید. سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها به اندازه کافی ریسک و چالش با خود به همراه دارد. دیگر با این اشتباهات نباید سرمایه های خود را به خطر بیندازید.

هولدرها و سرمایه گذاران طولانی مدت نیز بهتر است در چندین جا اطلاعات کیف پول خود را نگهداری نمایند. در غیر این صورت ممکن است با یکی از خطرات بازار رمز ارزها روبرو شوند.

 • احساسات را به تریدهای خود راه ندهید

به محض اینکه احساسات وارد ترید ارز دیجیتال شود، دیگری خبری از سود و موفقیت نخواهد بود. بازار به کسی رحم نمی کند. ترید کردن با دعا و احساساتی شدن اصلا میانه خوبی نداشته و به هیچ وجه نباید در این دست از بازارها دست به دعا بردارید.

ترید با احساسات در بازار رمز ارزها باعث می شود تا شما با اطمینان کمتری ارزهای دیجیتال خود را انتخاب کنید. همین موضوع می تواند تبدیل به یک چالش بزرگ برای سرمایه گذاری شما باشد. ذهن خود را برای معاملات بدون احساس آماده کنید. اگر احساس خستگی، درماندگی، تشنگی، گرسنگی، خواب آلودگی، یخ زدگی، ترس، شادی، گریه، اخم، عصبانیت یا هر احساس دیگری که دارید، ترید را به وقت دیگری موکول کنید.

 • در مواقعی ترید کنید که شرایط روحی خوبی دارید

داشتن یک شرایط روحی مناسب نیز یکی از اصول ترید ارز دیجیتال است. در این مواقع می توانید بهتر تصمیم گیری کنید و روش های خود را با اطمینان بیشتری پیاده سازی کنید. اگر یک نکته از ذهن شما پاک شود، کم کم وارد چالش شده و نمی توانید معاملات خود را هندل نمایید.

شرایط روحی خوب باعث می شود تا شما به جزئیات بازار دقت بیشتری داشته باشید. در حالی که ترید کردن در سایر اوقات می تواند اشتباهات شما را تشدید نماید.

 • از هیچ کسی کورکورانه تقلید نکنید

روش های بسیار زیادی برای کسب  درآمد از بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد. یکی از این راه های با شرافت هم کلاهبرداری است. برخی از افراد تنها برای کسب کمی درآمد بیشتر تحلیل های اشتباه را در کانال ها و سایت های مختلف قرار داده و کاربران تازه کار و بی خبر از همه جا نیز بی دلیل از آنها پیروی می نمایند.

فراموش نکنید که شما تریدر ارز دیجیتال هستید نه تقلب گر ارز دیجیتال. اگر هنوز با همین اصل مهم نیز آشنا نیستید، احتمالا مقاله مراحل تریدر شدن ما را در کانون بورس مطالعه نکرده اید.

 • سیگنال های تحلیل بیت کوین را آنالیز کنید

یکی از اصول ترید ارز دیجیتال دقت به روند بیت کوین است. دقیقا مانند بازار بورس ایران که تحلیل شاخص اهمیت بسیار زیادی در آن دارد، تحلیل بیت کوین نیز یکی از مهم ترین اصول در ترید ارزهای دیجیتال است. اگر این ارز را قبل از خریدهای خود بررسی نکنید، باید آماده وارد شدن به ضرر در شروع کار خود باشید.

برای اینکه روند معاملات خود را سرو سامان داده و نظم خوبی برای آنها در پیش بگیرید، باید آنالیز کردن سیگنال های بیت کوین و تحلیل این ارز دیجیتال را نیز در برنامه قرار دهید.

 • همه سرمایه خود را وارد نکنید

وارد مردن همه سرمایه نیز یکی از رایج ترین اشتباهات در بازار رمز ارزها است. همه تحلیل گران و تریدرهای بزرگ تاکید به رعایت این اصل دارند. شما باید تنها با بخشی از سرمایه خود ترید کنید که نیازی به آن ندارید.

فراموش نکنید که بازار رمز ارزها نیز یک بازار مالی مانند سایر بازارها است. اگر با خوشبینی زیاد به این بازار نگاه کنید، احتمالا شبیه به کسانی خواهید شد که در مرداد ۱۳۹۹ و در اوج قیمت شاخص بورس ایران وارد بازار شده و احتمالا در زمان نگارش این مقاله بیش از ۶۰ درصد سرمایه اولیه خود را در ضرر هستند. راستی از بورس ایران چه خبر؟

 • تمرین کردن را فراموش نکنید

یکی از مهم ترین اصول ترید ارز دیجیتال تمرین کردن است. بله درست شنیدید، تمرین کردن. شما باید قبل از اینکه سرمایه های با ارزش خود را وارد بازار کنید، تمرین کندی. تمرین چی؟

 • تمرین روش های تحلیلی
 • تمرین وارد شدن به ضرر
 • تمرین در سود بودن
 • تمرین روانشناسی ترید
 • تمرین عدم دقت به هیجانات بازار
 • تمرین دور ماندن از شت کوین ها
 • تمرین دور ماندن از اخبار و اطلاعات زرد
 • تمرین عدم پیروی از سیگنال های VIP
 • در ضررها حجم اضافه نکنید

مگر در حال معامله در بازار بورس ایران هستید؟ البته این ذهنیت است که رفتار یک تریدر را می سازد نه بازار. اضافه کردن حجم در ضرر حتی در بازار ایران نیز اشتباه است. اضافه کردن حجم باید با تحلیل باشد. شما وقتی در ضرر هستید، اصلا شرایط روحی مناسبی برای معامله نداشته و تمام تصمیم های شما در ترکیب با همین احساسات خواهد بود.

بهتر است کمی صبر داشته باشید و سپس با یک روحیه بهتر، یک بار بازار را تحلیل و سپس برای ورود دوباره به یک ارز اقدام کنید. برای این کار می توانید از نکات ارزیابی قیمت بیت کوین کمک بگیرید.

 • به دنبال ارزهای معتبر بروید

خرید ارزهای معتبر مانند سرمایه گذاری روی یک گنج است. اما متاسفانه مانند همه بازارها در بازار ارزهای دیجیتال نیز ارزهای شت کوین جذابیت بیشتری دارند. شت کوین ها با قیمت پایین چشم بسیاری از کاربران را به خود مشغول کرده و همین امر باعث می شود تا سرمایه های کاربران نیز به سمت چنین ارزهایی پیش روی کند.

اتریوم، بیت کوین، سولانا، پولکادات، ایاس، کاردانو، کازماس، استلار و هزاران ارز دیجیتال معتبر پیش روی شما است که خیلی از آنها قیمت های پایینی هم دارند. اما متاسفانه کیشو اینو و شیبا اینو بیشتر از این ارزها به چشم می آید.

 • پروژه های مختلف ارزهای دیجیتال را بشناسید

ارزهای دیجیتال در پروژه های مختلفی ارائه می شوند. هر کدام از این پروژه ها ماهیت خاص خود را داشته و از این گذشته اهداف خاصی را نیز دنبال می نمایند. مقایسه ارزهای دیجیتال پروژه های مختلف باعث می شود تا شما با مزیت های زیاد در معاملات خود آشنا شوید.

 • اول اینکه تخم مرغ های خود را از سبد های مختلفی بر می دارید.
 • بعد اینکه می توانید ارزهای دیجیتال معتبر را شناسایی نمایید.
 • هم چنین سرمایه گذاری فوق العاده جذابی خواهید داشت.

برای میلیاردر شدن به دنبال پروژه ای هدف دارد باشید نه پروژه های مانند دوج کوین و شت کوین های بازار که هیچ هدفی ندارند.

 • قبل از خرید تحلیل کنید

تحلیل بعد از خرید هر چند شبیه یک شوخی است اما هر روز می توانید تریدرهایی را پیدا کنید که بعد از خرید در حال تحلیل رازهای خریداری شده هستند. دائما از افراد مختلف درباره ارز دیجیتال خریداری شده می پرسند و تا تمام زیر و بم آن را استخراج نکنند نیز دست بر نمی دارند.

تحلیل ارز دیجیتال قبل از خرید یکی از اصول ترید ارز دیجیتال است. اما تحلیل موشکافانه آن بعد از خرید نمی دانیم از کجا نشات می گیرد. احتمالا کار آمریکا و اسرائیل است!!

تحلیل بیت کوین

 • بهترین استراتژی های تحلیل تکنیکال را بشناسید

ما در کانون بورس به داشتن استراتژی معاملاتی برای خرید ارزهای دیجیتال تاکید داریم. استراتژی هایی هستند که می توانند شما را وارد معاملات سودده نمایند. به جای هزینه کردن برای خرید کانال های VIP این استراتژی ها را یاد بگیرید. بارها و بارها اشاره کردیم که این استراتژی ها می توانند موفقیت شما را در بازار رمز ارزها تضمین نمایند. اما همچنان شاهدیم که تریدرها تنها به بهانه اینکه فلان ارز در بازار در حال خرید و فروش است و حرف درباره آن زیاد است، برای خرید اقدام می کنند.

“گویا روحیه وارد شدن به صف خرید و صف فروش در ذهن ما ایرانی ها نهادینه شده و درمانی هم ندارد. هنوز از از این صف به آن صف رفتن خسته نشدید؟”

 • همه ارزهای دیجیتال به سود نمی رسند

یک بار برای همیشه این تصور غلط را از ذهن خود پاک کنید. خیلی از ارزهای دیجیتال ممکن است نابود شوند. این جمله یکی از اصول ترید ارز دیجیتال است که کاربران باید همیشه مراقب آن باشند. اما همه ارزهای دیجیتال قرار است سودده باشند را نمی دانیم از کجا آورده اید.

 • آهسته و پیوسته پیش بروید

مسیر ترید ارز دیجیتال یک جاده طولانی است. برای این مسیر طولانی باید انرژی ذخیره کنید و آهسته و پیوسته پیش بروید. خیلی ها بر این باور هستند که باید در این بازار یک شبه ۲۹۰ میلیون دلار پول در بیاورند.(چرا ۲۹۰ میلیون دلار حالا؟) اما واقعیت به نحوه دیگری برای آنها رقم می خورد.

آهسته و پیوسته رفتن به این معنی است که شما کم کم سود کرده و با افزایش سودهای خود، سیو سود کنید. کم کم اصل پول را از بازار بیرون بکشید. ریسک کردن جزئی از بازار است اما سعی کنید با ریسک منطقی در بازار وارد شوید.

 • بازار رمز ارزها را با بازار بورس مقایسه نکنید

یکی دیگر از اشتباهات بزرگ تریدرها در بازار رمز ارزها مقایسه آن با بازار بورس ایران است. همه اتفاقات در هر بازاری بنا به شرایط خود آن بازار رخ می دهد. اگر این اشتباه را داشته باشید، بایستی مانند بازار بورس هم وارد بازار رمز ارزها شوید.

فراموش نکنید که بازار ارزهای دیجیتال یکی از بزرگ ترین بازارهای جهانی است. حجم معاملات تنها در شت کوین شیبا اینو از کل بازار بورس ایران بیشتر است. چگونه این دو بازار را با هم مقایسه می کنید؟ مثل اینکه لازم است سری به دوره آموزش بورس ما بزنید و بازار بورس ایران نیز بیشتر درک کنید.

استراتژی ترید ارز دیجیتال

 • از روش های ترید ارز دیجیتال استفاده کنید نه بورس

اشاره کردیم که روش ها و استراتژی های مختلف در بازارهای مالی شرایط مختلفی دارند. قرار نیست که یک استراتژی که در بازار بورس عالی کار کرده در بازار بیت کوین و رفقا نیز همان قدر عالی کرا کند. این مهم به این دلیل است که روحیه کاربران در بازارهای مالی مختلف با هم متفاوت است.

البته شباهت های زیادی در بین تریدرهای جهان وجود دارد، اما با این حال استفاده از یک روش در چند بازار مالی می تواند یک اشتباه فاحش و نابخشودنی برای شما باشد.

 • با اندیکاتورها خرید و فروش نکنید

خرید و فروش با اندیکاتورها و تکیه زیاد بر آنها نیز می تواند یک سم بزرگ برای کاربران باشد. اصول ترید ارز دیجیتال این موضوع را نشان می دهد که نباید روی این دست از ابزارها تکیه داشته باشید. همین امر باعث شده تا برخی از افراد و سایت ها از ناآگاهی کاربران سوء استفاده کرده و اندیکاتورهای بی مصرف خود را با قیمت های بالا عرضه نمایند. البته در کنار آن یک دوره اقیانوس هند ارز دیجیتال هم قرار داده اند تا گربه را با ظرف آن بفروشند.

کار کردن با اندیکاتورها مانند اعتماد کورکورانه به روش تحلیل یک فرد دیگر است که اصلا هیچ شناختی از او وجود ندارد. اگر این اندیکاتور سود ده بود، که الان برای فروش نبود.

 • خرید و فروش خود را به دست ربات ها نسپارید

اگر قرار است ربات ها برای شما ترید کنند، پس چرا در حال مطالعه اصول ترید ارز دیجیتال هستید؟ اینا اصول برای تریدرهای واقعی در نظر گرفته شده است. آیا تا کنون لازم خود پرسیده اید که کسی با ربات ها تبدیل به میلیاردر شده باشد؟ سرمایه گذاری خود را با چنین رفتاری به خطر نیندازید. ربات ها فقط برای یک تحلیل به کار بگیرید و هرگز پول خود را به دست آنها نسپارید.

 • از ضرر کردن نترسید

ضرر کردن قسمتی از بازار ارز دیجیتال است. اگر با اصول ترید ارز دیجیتال آشنا بوده و پیش بینی درستی از روند رمز ارز مورد نظر خود داشته باشید، وارد شدن آن به ضرر نباید حس بدی در شما ایجاد کند. موفقیت های بزرگ از شکست های کوچک به دست می آیند.

اگر قرار باشد که معاملات خود را به خاطر وارد شدن به کمی ضرر ببندید، دیگر نباید وارد بازار ارز دیجیتال شده و به دنبال روش های سرمایه گذاری در بازار مسکن و بازار طلا باشید. پیشنهاد ما برای شما مطالعه شرایط پیش بینی قیمت طلا و ورود به این بازار است.

 • به دنبال سودهای بیشتر باشید

بعد از وارد شدن به سود همه ارزهای خود را نفروشید. بخشی از سود خود را سیو کرده و با یک ارز بهتر عوض کنید و قسمتی از ارز را نیز برای سود های بیشتر حفظ کنید. بازار گاوی رمز ارزها به شما کمک می کند تا برای سود های بیشتر هم اقدام کنید.

 • هولدر باشید نه نوسان گیر

یکی از مهم ترین اصول ترید ارز دیجیتال هولدر بودن است. هولدر ها خیلی راحت تر ترید می کنند و بیشتر از نوسان گیرها هم وارد سود می شوند. اگر در این بازار هولدر باشید، شرایط برای شما بهتر پیش خواهد رفت.

البته هولدر بودن نیز نیاز به انتخاب رازهای دیجیتال معتبر و شناخته شده دارد. در غیر این صورت باید ضررهای خود را هولد کنید.

ترید رمز ارز

 • در روزهای تعطیل استراحت کنید

یکی از مهم ترین اصول ترید ارز دیجیتال استراحت دادن به مغز و چشم ها است. اگر همیشه در حال ترید باشید، خیلی زود خسته خواهید شد. این مهم می تواند در آینده ای نزدیک تریدهای شما را تحت تاثیر قرار داده و اشتباهات شما بیشتر شد.

ترید کردن اصولی دارد که به معرفی آنها پرداختیم. نگاه کردن دائمی به چارت ها و معاملات هر روز و هر روز جزء هیچ کدام از این اصول نبود. با نگاه کردن دائمی به چارت ها به سود نخواهید رسید. سود در بازار رمز ارزها برای افراد صبور است.

 • هدفمند ترید کنید

نکته دیگری که باید به نکات مربوط به تریدر ارز دیجیتال اضافه کنیم این است که برای انجام معاملات بهتر و بهینه تر بهتر است هدفمند ترید کنید. ترید هدفمند به این معنا است که شما بایستی از قبل بدانید که به دنبال انجام چه معاملاتی هستید و چه انتظاری از معاملات خود دارید. تمام بخش های ترید ارز دیجیتال بایستی طبق اصول انجام پذیرفته و شما برای تمام موارد بایستی از قبل هدف داشته باشید.

مقدار سود مورد نظر در هر ماه معاملاتی، مقدار سود در هر معامله، جفت ارز هایی که برای معاملات آنها باید اقدام کنید، استراتژی های معاملاتی مشخص و تمام فاکتور ها و المان هایی که در ترید ارز دیجیتال نقش دارند بایستی به صورت هدفمند از پیش تعیین شده باشند. فراهم کردن چنین روندی برای معاملات ارز دیجیتال هرچند ممکن است و سختی ها و چالش های بسیار زیادی همراه باشد اما با این حال تلاش شما برای رسیدن به این شرایط نیز می‌تواند در نهایت موفقیت های لازم را برای شما رقم بزند.

 • آموزش ترید ارز دیجیتال فراموش نشود

انجام معاملات در بازار رمز ارزها بدون سپری کردن آموزش های لازم اشتباه بزرگی است. متاسفانه در میان کاربران ایرانی رایج شده تا ابتدا وارد بازار شده و روند معاملات در این بازار را در پیش بگیرند و بعد از چند مرحله شکست و از دست دادن بخش قابل توجهی از سرمایه‌های خود سپس برای گذراندن آموزش ‌های حرفه‌ای اقدام کنند. برخی‌ها حتی باز هم آموزش های حرفه ای را نادیده گرفته و با چند مقاله آموزشی سعی می کنند دوباره روند معاملات خود را در بازار آغاز نمایند که این امر منجر به از دست دادن بیشتر سرمایه ها برای آنها خواهد شد.

سپری کردن دوره های آموزش حرفه ای برای آموزش ترید ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی برای موفقیت شما در روند معاملات داشته و اگر این نکته را نادیده بگیرید؛ عملاً هرگز نخواهید توانست ها در این بازار موفق عمل کنید. آموزش ترید ارز دیجیتال باعث می شود تا شما با بهترین و به روز ترین استراتژی های معاملاتی و ترید در بازار ارز دیجیتال آشنا شده و بتوانید از آنها برای پیشبرد هرچه بهتر اهداف خود در بازار استفاده نمایید.

اگر نگاهی به آمارها و اطلاعات داشته باشید مشاهده خواهید کرد که درصد قابل توجهی از معامله گران در بازار ارز دیجیتال در حال حاضر توانایی رسیدن به سود را نداشته و دائماً با چالش ها و مشکلات بسیار زیادی روبرو می شوند. سپری کردن آموزش های حرفه ای یکی از اصلی‌ترین ملزومات برای برون رفت از این چالش ها خواهد بود.

 • اشتباهات ترید ارز دیجیتال را بشناسید

نکته مهم دیگر که در آموزش ترید ارز دیجیتال باید به آن اشاره داشته باشیم، دور ماندن از اشتباهات رایجی است که سایر معامله گران انجام می‌دهند. در مقاله اشتباهات رایج ارز دیجیتال سعی کردیم تا معمول‌ترین اشتباهات معامله گران در بازار را با شما در میان بگذاریم. نکته بسیار جالب درباره این اشتباهات این است که انجام آنها از سوی معامله گران به اتمام نرسیده و دائماً شاهد هستیم که افراد تازه کار همان اشتباهات را دوباره تکرار می نمایند.

از این رو توصیه می کنیم که در همان ابتدای آموزش ها با اشتباهات ترید ارز دیجیتال آشنا شده و سعی کنید با اتخاذ تصمیمات و تمهیدات درست مانع از بروز چنین چالشهای در روند معاملات خود در بازار شوید.

 • مراحل تریدر شدن را با حوصله و با صرف زمان سپری کنید

از دیگر نکاتی که بایستی در آموزش ترید ارز دیجیتال به آن بپردازیم این است که شما بایستی مراحل تبدیل شدن را پله به پله طی کنید. بسیار مهم است که شما زمان لازم برای تریدر شدن در بازار ارز دیجیتال را برای آموزش ها و کسب مهارت های لازم در نظر گرفته و حتماً تحت تاثیر یک چرخه زمانی مشخص به این شرایط برسید. اهمیت این موضوع به این دلیل است که با سپری کردن یک بازه زمانی مشخص و انجام فعالیت‌ها در این بازی زمانی شما به تجربیات حرفه ای لازم برای موفقیت در بازار خواهید رسید و در کنار آموزش ها می‌توانید میزان تسلط خود به انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال را نیز افزایش دهید.

بسیار مهم است که شما برنامه ریزی کامل و دقیقی برای سپری کردن دوره آموزش ترید ارز دیجیتال داشته باشید و در این مسیر همراه با آموزش های لازم روش های معاملاتی مختلف را در بازار مورد آزمایش قرار دهید. همین فرمول ساده به راحتی می‌تواند شرایط فوق العاده ایده آلی را در بازار برای شما رقم بزند.

اصولی که تنها راه موفقیت در ترید ارز دیجیتال هستند

درباره اصول ترید ارز دیجیتال با شما صحبت کردیم و اکنون انتخاب با شما است که رعایت این اصول را جدی بگیرید و یا اینکه آنها را به باد فراموشی بسپارید. در بازار ارز دیجیتال دو دسته تریدر وجود دارد که دسته اول کسانی هستند که وارد این بازار می‌شوند تا دارایی‌های خود را تقدیم صرافی‌ها نمایند و دسته دوم افراد باهوشی هستند که به این راحتی‌ها سرمایه خود را از دست نمی‌دهند.

با توجه به شناختی که نسبت خودتان دارید به نظر شما خود شما در کدام یک از این دو دسته قرار خواهید گرفت؟ واقعیت این است که بسیاری از معامله‌گران و تریدرها در بازار ارز دیجیتال شانس موفقیت خود را بر اساس دانش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ارزیابی می‌نمایند و بر این عقیده هستند که هر چقدر دانش آنها در تحلیل تکنیکال افزایش پیدا کند شانس موفقیت آنها در بازار نیز بیشتر خواهد شد. در حالی که به هیچ وجه چنین موضوعی صحت ندارد و شانس موفقیت یک تریدر در بازار در رعایت تمام اصول ترید ارز دیجیتال خواهد بود.

وقتی شما اصول و قواعد که تریدرهای موفق آنها را در نظر گرفته و با همین رعایت اصول به موفقیت زیادی رسیده‌اند را در فرایند معاملات خود در نظر بگیرید،شانس موفقیت بسیار بالایی در معاملات بازار ارز دیجیتال خواهید داشت و به همین دلیل است که اصرار به رعایت اصول ترید ارز دیجیتال برای شما داریم.

اکثر کاربرانی که به تازگی وارد معاملات بازار ارز دیجیتال می‌شوند بر این باور هستند که نیازی به رعایت اصول معامله‌گری در این بازار نداشته و با همان دانش تکنیکالی که دارند می‌توانند به سود بسیار بالایی برسند. این دقیقاً همان دیدگاه افراد شکست خورده در این بازار است و آنها با همین روند معاملات شکست خورده بسیار زیادی را برای خود رقم می‌زنند.

نکته بسیار جالب در این باره این است که کاربران ایرانی که درگیر چنین شرایطی می‌شوند بسیار زیاد هستند. با توجه به قیمت بسیار بالایی که دلار در بازار آزاد ایران دارد سرمایه‌های بسیار سنگین کاربران ایرانی هم در بازار ارز دیجیتال خیلی زیاد نیست و به همین دلیل آنها با سرمایه‌های کم وارد بازار ارز دیجیتال شده و به امید رسیدن به سودهای چند صد میلیونی معاملات خود را در این بازار آغاز می‌نمایند و با توجه به اینکه رسیدن به چنین سودی با رعایت اصول ترید ارز دیجیتال امکان‌پذیر نخواهد بود عملاً با ریسک‌های بسیار شدید و هیجانی معاملات خود را پیش می‌برند که این موضوع در نهایت منجر به از دست رفتن تمام سرمایه‌های آنها می‌شود.

جمع بندی از اصول ترید ارز دیجیتال

مهم ترین اصول ترید ارز دیجیتال را با هم مرور کردیم. این اصول شما را یاری می نمایند تا بهتر از قبل در این بازار وارد شوید. این اصول بیشتر از اینکه شعارهای تبلیغاتی باشند، تجربیاتی هستند که بزرگترین تریدرها در ایران و جهان به آنها اذعان دارند. اینکه شما آنها را رعایت کنید یا نکنید، تصمیم با شما خواهد بود. اما اینکه با رعایت نکردن آنها شکست شما در این بازار تضمین شده است، انتخاب بازار است.

چگونه تریدر ارز دیجیتال شویم

سوالات رایج درباره اصول ترید ارز دیجیتال


در این بخش از مقاله سعی داریم تا مهم ترین سوالات مربوط به اصول ترید ارز دیجیتال را با شما در میان بگذاریم. اگر درباره هر یک از این اصول با چالش روبرو هستید و یا اصلی از ذهن ما دور مانده، آن را در بخش دیدگاه ها برای ما کامنت کنید. منتظر دیدن نظرات جالب شما در باره ترید ارز دیجیتال هستیم.

 • درآمد ترید ارز دیجیتال چقدر است؟

درآمد ترید ارز دیجیتال بسته به میزان سرمایه اولیه تریدر دارد.

 • کجا آموزش ترید ارز دیجیتال ببینیم؟

کانون بورس.

 • بهترین دوره آموزش ترید ارز دیجیتال چیست؟

دوره جامع بزرگان بورس پرمخاطب ترین و بهترین دوره آموزش ارز دیجیتال در ایران است.

 • چگونه می توانیم تریدر ارز دیجیتال شویم؟

باید آموزش ببینید.

 • برای تریدر شدن در بازار رمز ارزها چقدر سرمایه نیاز خواهیم داشت؟

در حال حاضر با هر میزان سرمایه ای می توان وارد بازار رازهای دیجیتال شد و در آن سرمایه گذاری کرد.

 • بیشتری میزان کسب سود یک تریدر در طول روز چقدر است؟

کسب سود ۲ تا ۶ درصدی در هر روز از اصل سرمایه روز قبل می تواند نتیجه فوق العاده ای در این بازار باشد.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

2 پاسخ

 1. سلام ممنون از مطلب خوب و مفید من همرو علاوه بر لینک هارو مطالعه کردم خیلی مرتب و قابل فهم بود البته نکته برداری هم کردم😂😂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: