لوگو کانون بورس

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران | بهترین ساعت برای نوسان گیری

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران
شما در حال مطالعه مقاله ۴۶ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران چه زمانی است و اهمیت انتخاب بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارزهای دیجیتال در چیست؟ آیا اصلاً مهم است که در چه ساعتی در بازار کریپتوکارنسی ترید کنیم و تاثیر زمان انجام معامله روی روند معاملات ما چه خواهد بود؟ مگر می‌شود باز کردن معامله در ساعت مشخصی باعث عملکرد ایده آل ما گردد و در ساعات دیگری چنین رفتاری باعث ورود به ضرر در فرایند معاملات ما در بازار ارز دیجیتال باشد؟ آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که انتخاب بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران چه اهمیتی برای شما دارد و آیا دقت کرده‌اید که با انتخاب بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارزهای دیجیتال می‌توانید با همان استراتژی‌های معمول موفقیت بیشتری برای خود رقم بزنید؟

در این مقاله در کانون بورس در کنار شما هستیم تا درباره یک موضوع بسیار مهم یعنی بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران با شما صحبت کنیم و نکاتی را درباره بهترین ساعت برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال با شما در میان بگذاریم که استفاده از این نکات در نهایت منجر به افزایش بهره‌وری شما از معاملات بازار کریپتوکارنسی خواهد شد. برای کسانی که به دنبال تبدیل شدن به یک معامله‌گر منظم در بازار ارز دیجیتال هستند و شرایطی را دنبال می‌کنند تا بتوانند در بازه‌های زمانی مختلف از این بازار به سود برسند، این نکات اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. شاید فقط یکی از نکاتی که در ادامه با شما مطرح می‌کنیم بتواند روند معاملات شما را کاملاً تغییر دهد و شرایطی را به وجود آورد که معاملات زیان آور شما تبدیل به معاملات سودآور شود.

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

چرا و بر اساس چه معیارهایی می‌توانیم بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران را انتخاب کنیم؟ اگر به دنبال انتخاب بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارزهای دیجیتال هستیم بایستی به دنبال معیارها و فاکتورهایی باشیم که در این ساعات شرایط بهتری را برای معاملات ما ایجاد کند. قرار نیست کسی که سحرخیزتر باشد و صبح زود ساعت ۶ صبح پای معاملات بازار کریپتوکارنسی بشیند سود بیشتری به دست آورد و یا کسی که تا دیر وقت بیدار مانده و تا پاسی از شب به دنبال انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال از سود بیشتری به دست آورد.

برای اینکه شما در بهترین زمان معاملات خود را در بازار ارز دیجیتال انجام دهید لازم است تا در قدم اول بدانید که چه معیارهایی برای انتخاب این زمان لازم و کافی است. برای این منظور هم لازم است تا فاکتورهای موثر بر روند قیمت ارزهای دیجیتال را بدانید. چرا مثلاً ممکن است یک ارز دیجیتال در ساعت اول صبح خیلی حرکت شدیدی نداشته باشد اما حوالی عصر با حرکت‌های شدیدی همراه باشد؟ دقیقاً همین نکات است که به ما کمک خواهد کرد تا زمان بهتری را برای معاملات خود در بازار ارز دیجیتال در نظر بگیریم. در ادامه فاکتورها و معیارها را با شما در میان می‌گذاریم که بر روی روند حرکت ارزهای دیجیتال تاثیر مستقیم دارند و اگر ما ساعاتی را در طول روز انتخاب کنیم که این فاکتورها در بهترین شرایط ممکن قرار داشته باشند می‌توانیم در بهترین زمان ترید در ارز دیجیتال در ایران معاملات خود را انجام دهیم.

حجم معاملات بالا

بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارزهای دیجیتال حتماً بایستی زمانی باشد که حجم معاملات در آن ساعت در بالاترین حد ممکن قرار می‌گیرد. اصلی‌ترین و مهم‌ترین دلیل نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال حجم است و تا زمانی که حجم و پول در یک بازار وجود نداشته باشد عملاً شاهد نوسانات قیمت در آن نخواهیم بود. وقتی پول وارد معاملات یک بازار می‌شود شاهد تغییرات و نوسانات بسیار شدیدی در آن می‌شویم و لازمه انتخاب بهترین ساعت برای معامله‌گری در بازار کریپتوکارنسی هم دست گذاشتن روی ساعتی است که بیشترین حجم معاملات را در آن شاهد باشید.

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

تعداد معامله گران زیاد

در بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران همچنین تعداد معامله‌گران نیز باید بسیار زیاد باشد و افراد زیادی برای انجام ترید پای بازار کریپتوکارنسی نشسته باشند. به عنوان مثال فرض کنید که یک ارز دیجیتال بسیار کوچک و میم کوین تازه وارد با حجم و نقدینگی بسیار پایین در بازه زمانی کوتاه نوسانات بسیار شدیدی را شامل باشد و دائماً در حال پامپ و دامپ باشد. چنین ارز دیجیتالی اصلاً مناسب به ترید نیست و شما برای ترید در بازار فیوچرز ارز دیجیتال باید دنبال ارز دیجیتال بهتری باشید. در چنین مواقعی حتی ممکن است تعداد معامله‌گران زیادی هم پای معاملات این رمز ارز نشسته باشند اما حجم و نقدینگی خیلی بالایی در آن وجود نداشته باشد. یا اینکه شاهد حجم معاملات بالایی به نسبت شرایط رمز ارز مورد نظر باشیم اما تعداد معامله‌گران در آن کم باشد.

با این حساب تعداد معامله‌گران و حجم معاملاتی تکمیل کننده یکدیگر هستند و هر دوی این موارد برای انتخاب بهترین ساعت برای معامله‌گری در بازار ارز دیجیتال باید در شرایط مناسبی قرار داشته باشد. اگر فقط یکی از این دو موضوع در ساعات انتخابی شما در شرایط مناسبی قرار نگیرد شما با یک بازار سفته بازی روبرو خواهید شد که هر لحظه ممکن است بازار به سمت‌های مختلف کشیده شود.

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

زمان باز شدن بازارهای جهانی

دو فاکتور بسیار مهم و حیاتی برای انتخاب بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارزهای دیجیتال را با شما در میان گذاشتیم و حالا شما بهتر می‌دانید که برای انتخاب بهترین ساعت برای معامله‌گری در بازار کریپتو کارنسی به دنبال چه شرایطی شد برای انتخاب بهترین ساعت برای معامله‌گری در بازار کریپتو کارنسی به دنبال چه شرایطی هستیم. حالا باید ساعات مختلف معامله‌گری در بازار ارز دیجیتال را با هم مقایسه کرده و به این نتیجه برسیم که در کدام ساعت حجم معاملات بیشتر و تعداد کاربران بیشتری در بازار حضور دارد.

البته هرچند در حال بررسی بهترین زمان ترید در ارز دیجیتال در ایران هستیم اما به هر حال شما در حال انجام معاملات بین‌المللی هستید و منظور ما از حجم معاملات و تعداد کاربران نیز معامله‌گران بین‌المللی بود. با توجه به اینکه ساعات شبانه روز در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است و افراد برای ترید در کشورهای مختلف در ساعات متفاوتی اقدام می‌نمایند از این رو این انتخاب بسته به بررسی زمان باز و بسته شدن بازارهای جهانی است.

مسلماً وقتی بازار کشورهای بزرگ جهانی بسته باشد و معامله‌گران این دسته از کشورها در خواب ناز به سر ببرند،تعداد معامله‌گران در بازار کریپتوکارنسی نیز خیلی بالا نخواهد بود و حجم معاملات در این بازار نیز در کمترین شرایط ممکن قرار می‌گیرد. با این حساب برای رسیدن به یک جمع‌بندی درباره بهترین زمان ترید در ارز دیجیتال در ایران ما باید بدانیم که معامله‌گران جهانی بیشتر در چه ساعتی معاملات خود را در بازار کریپتوکارنسی انجام می‌دهند.

در این بین باید سراغ بهترین و بزرگترین کشورهای جهان برویم که بیشترین تعداد معامله‌گران و بالاترین حجم معاملاتی در بازارهای مالی مانند کریپتو کارنسی در ساعت باز بودن آنها انجام می‌پذیرد. کشورهایی مانند چین یا آمریکا و حتی انگلستان و اتحادیه اروپا می توانند تاثیرگذارترین کشورها در این باره باشند. علاوه بر این کشورهایی که بازار بورس قدرتمندی داشته و معامله‌گران بسیار زیادی در سرتاسر دنیا از معاملات بازار بورس این کشورها استفاده می‌کنند نیز می‌توانند در بالا بردن حجم معاملات بازار کریپتوکارنسی و افزایش تعداد کاربران در این بازار نقش مهمی داشته باشند. کشورهایی مانند ژاپن یا استرالیا و حتی آلمان که در اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد از جمله کشورهایی هستند که بازار بورس بسیار پررونق و جذابی داشته و معامله‌گران زیادی در حال انجام معامله در بازار بورس این کشورها هستند.

با این حساب باید ساعت معامله‌گری در این کشورها را با یکدیگر مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم و در نهایت به این نتیجه‌گیری برسیم که بیشترین حجم معاملات و بیشترین تعداد کاربران در چه ساعتی به وقت ایران وارد بازار ارز دیجیتال می‌شود. برای این منظور ساعات معامله‌گری در تمام کشورهای جهان را در چهار دسته‌بندی قرار می‌دهیم. ساکنین کشور استرالیا و نیوزیلند همزمان با باز شدن بازار سیدنی معاملات خود را در این بازار آغاز می‌کنند و کشورهای شرق آسیا مانند چین و ژاپن نیز همزمان با شروع معاملات بازار بورس ژاپن و چین وارد بازار کریپتو کارنسی می‌شوند.‌ کشورهای اتحادیه اروپا مانند آلمان و فرانسه و حتی انگلستان در ساعات بازار لندن معاملات خود را در بازار کریپتو کارنسی انجام می‌دهند و در نهایت کشورهای آمریکایی و خود آمریکا و کانادا نیز در زمان باز و بسته شدن بازار بورس نیویورک است که معاملات خود را در این بازار انجام می‌دهند. خب حالا باید ببینیم که در این چهار دسته‌بندی در چه ساعتی باز و بسته می‌شود.

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

بازار بورس سیدنی

بورس سیدنی یکی از قوی‌ترین بورس‌های جهانی محسوب می‌شود که حجم معاملات قابل توجهی در آن انجام می‌پذیرد و زمان باز و بسته شدن آن به وقت ایران ۰۱:۳۰ تا ۱۰:۳۰ خواهد بود. دقت داشته باشید که اگر ۱۲ شب را به عنوان ساعت معیار در نظر بگیریم بازار بورس سیدنی به عنوان اولین بازاری است که در ساعت ابتدایی بامداد یعنی ۱:۳۰ باز می‌شود. مسلماً به راحتی نمی‌توان زبان باز شدن بازار بورس سیدنی را به عنوان بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران در نظر گرفت اما به هر حال با باز شدن این بازار در ساعت ۱:۳۰ بامداد حجم معاملات در بازارهای مالی مختلف افزایش پیدا می‌کند که یکی از این بازارها نیز بازار ارز دیجیتال است.

بازار بورس توکیو و چین

همانطور که می‌دانید بازار ارز دیجیتال در کشورهای شرق آسیا بسیار پررونق است و اکثر ارزهای دیجیتال موجود در بازار نیز از کشورهای شرق آسیا مانند چین یا ژاپن و حتی کره جنوبی وارد بازار ارز دیجیتال می‌شوند. بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال مانند بایننس یا کوکوین و حتی صرافی‌هایی مانند بینگ ایکس یا کوینکس همگی در کشورهای شرق آسیا تعریف شده‌اند و عملاً باز شدن بازار این کشورها می‌تواند باعث وارد کردن حجم معاملات بسیار بالا و تعداد کاربران بسیار زیاد به بازار کریپتو کارنسی شود.

بازار بورس توکیو از ساعت ۰۳:۳۰ تا ۱۲:۳۰ ظهر فعالیت می‌کند. یعنی دقیقاً دو ساعت بعد از باز شدن بازار سیدنی بازار بورس توکیو و چین هم باز می‌شود و معامله‌گران شرق آسیا نیز وارد فرایند معاملات در بازار ارز دیجیتال می‌شوند. مسلماً در این ساعت حجم معاملات به شدت افزایش پیدا کرده و تعداد کاربران بسیار زیادی معاملات خود را در بازار ارز دیجیتال انجام می‌دهند و می‌توان آن را به عنوان گزینه برای انتخاب بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارزهای دیجیتال در نظر گرفت. البته هنوز تصمیم گیری نهایی برای این منظور زود است و باید در ادامه ساعات انجام معامله در سایر کشورهای جهان را نیز مورد بررسی قرار داده و در نهایت تصمیم بگیریم که در کدام ساعت به وقت ایران می‌توان بهترین نتایج را از معاملات بازار ارز دیجیتال به دست آورد.

دقت داشته باشید که انتخاب بهترین زمان برای ترید ارز دیجیتال در ایران فقط به زمان باز و بسته شدن بازارهای بورس بستگی ندارد و عوامل مختلف دیگری را نیز باید در این باره در نظر بگیرید. به عنوان مثال هر چند ممکن است جمعیت کشور چین و ژاپن در مجموع از جمعیت کشورهایی مانند آمریکا یا انگلستان بیشتر باشد اما شما به این نکته دقت داشته باشید که تعداد معامله‌گران در بازار بورس آمریکا بیشتر است یا اینکه بورس توکیو و بورس پکن حجم معاملات بیشتری دارند؟ نکته اینجاست که بسیاری از معامله‌گران چینی و ژاپنی نیز در زمان باز بودن بازار بورس نیویورک معاملات خود را در این بازار انجام می‌دهند و در حال حاضر بورس نیویورک حجیم‌ترین و بزرگترین بازار بورس جهانی محسوب می‌شود. به همین دلیل صرفاً باز بودن بازار چین و ژاپن و همزمانی آنها با بازار سیدنی را به این راحتی‌ها نمی‌توان به عنوان بهترین زمان برای ترید ارز دیجیتال برای ایران در نظر گرفت.

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

بازار بورس لندن

از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۲۰:۰۰ بازار بورس لندن هم وارد می‌شود. دقت داشته باشید که زمانی که بازار لندن در ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه صبح باز می‌شود عملاً بازار سیدنی بسته شده و فقط بازار ژاپن و چین باز است که این دو بازار هم تنها یک ساعت همراه با بازار لندن معاملات خود را انجام می‌دهند. با این حساب باید یک ساعت آخر بازار ژاپن و چین را ساعت مشترک آنها با بازار لندن در نظر بگیریم که می‌تواند حجم معاملات بسیار بالایی را در بازارهای مالی مانند بازار ارز دیجیتال رقم بزند.

از این رو این ساعات را نیز می‌توانیم به عنوان گزینه محتمل برای انتخاب به عنوان بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارزهای دیجیتال در نظر بگیریم که در آن هم معامله‌گران اروپایی وارد فرایند معاملات بازارهای مالی شده‌اند و هم معامله‌گران شرق آسیا نیز در این معاملات حضور دارند. البته دقت داشته باشید که این ساعتی که در حال مرور و بررسی آنها هستیم زمان باز و بسته شدن بازار بورس در کشورهای مختلف است و معاملات بازار ارز دیجیتال تنها مبتنی به زمان باز و بسته شدن بازار بورس در کشورهای مختلف نیست.

ممکن است بسیاری از افراد در ساعاتی غیر از ساعات بازار بورس معاملات خود را در بازار کریپتوکارنسی انجام دهند و به همین دلیل است که تعیین زمان دقیق برای انجام معاملات ایده‌آل در بازار ارز دیجیتال فقط تحت تاثیر این ساعات خیلی دقیق نخواهد بود. اما نکته بسیار مهم اینجاست که بسیاری از شرکت‌های بسیار بزرگ مالی که حجم نقدینگی بسیار زیادی در بازار ارز دیجیتال دارند، در ساعات خارج از ساعت کاری و خارج از ساعت بازار بورس فعالیتی در بازار ندارند و به همین دلیل است که حجم معاملات و نقدینگی بازار کریپتوکارنسی در ساعات باز بودن بازارهای بورس جهانی می‌تواند در بهترین شرایط ممکن باشد.

بازار بورس نیویورک

در نهایت نوبت به باز شدن بازار بورس نیویورک می‌رسد که آخرین دسته‌بندی از چهار دسته‌بندی است که در بالا به آنها اشاره کردیم. زمان فعالیت بازار بورس نیویورک از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۰۱:۳۰ خواهد بود و در این زمان معامله‌گران آمریکایی نیز فرایند معاملات خود را در بازارهای مالی مختلف مانند بازار ارز دیجیتال انجام می‌دهند. زمان فعالیت بازار بورس نیویورک بیشترین حجم معاملات و بالاترین تعداد کاربران را در بازارهای مالی رقم می‌زند اما چرا؟ البته می‌دانیم که کشور آمریکا پرجمعیت‌ترین کشور جهانیست اما نکات بسیار مهمی وجود دارد که باعث شده تا زمان باز و بسته شدن بازار بورس نیویورک تبدیل به زمانی شود که بیشترین تعداد کاربران و بالاترین حجم معاملات در بازارهای مالی رقم می‌خورد.

اولاً باید یادآوری کنیم که بزرگترین شرکت‌های سرمایه گذاری و بزرگترین ثروتمندان دنیا در کشور آمریکا ساکن هستند و حجم  نقدینگی این دسته از افراد و شرکت‌ها در زمان فعالیت بازار نیویورک وارد بازارهای مالی مانند بازار ارز دیجیتال می‌شود.

ثانیاً هم لازم به توضیح است که بازار بورس نیویورک بزرگترین بازار بورس در سرتاسر دنیا محسوب می‌شود و بیشترین تعداد معامله‌گران در سرتاسر دنیا چه در کشور آمریکا و چه حتی در کشورهای شرق آسیا در زمان فعالیت بورس نیویورک بیدار هستند تا معاملات خود را در این بازار انجام دهند.

این دو نکته باعث شده تا بالاترین حجم نقدینگی و بیشترین تعداد کاربران در زمان باز شدن بازار بورس نیویورک در معاملات بازارهای مالی مانند بازار ارز دیجیتال رقم بخورد و به همین دلیل در انتخاب‌ بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران بایستی نگاه ویژه‌ای به معاملات بازار نیویورک داشته باشیم.

از ساعت ۴:۳۰ که بازار نیویورک باز می‌شود تا ساعت ۸ شب که بازار لندن هم همراه با بازار نیویورک باز است عملاً ما دو بازار بورسی را در کنار هم و به صورت همپوشانی با یکدیگر مشاهده می‌کنیم که بیشترین تعداد معاملات و بالاترین حجم معاملات در آنها انجام می‌پذیرد. در ادامه توضیح خواهیم داد که چرا این ساعت به عنوان بهترین زمان برای ترید ارز دیجیتال در ایران باید انتخاب شود.

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارزهای دیجیتال

نکات بسیار مهم و حساسی را در بندهای قبلی برای انتخاب بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران را با شما در میان گذاشتیم و سعی کردیم تا به صورت کاملاً حرفه‌ای و با اطلاعات مهم شما را درباره انتخاب‌ بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارزهای دیجیتال هوشیار کنیم. احتمالاً خود شما نیز تا اینجای مقاله درک کرده‌اید که چه ساعتی می‌تواند بهترین زمان برای انجام معامله در بازار ارز دیجیتال باشد و چرا باید چنین ساعتی را به عنوان بهترین زمان برای ترید در کریپتو کارنسی در نظر بگیریم.

اما با این حال در ادامه قرار است خودمان هم بهترین زمان برای انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال را با شما مطرح کرده و نکات مهم‌تری را نیز در این باره با شما در میان بگذاریم که در نهایت این نکات می‌تواند تبدیل به برگ برنده‌ای برای معاملات شما در بازار کریپتو کارنسی باشد. در ادامه تلاش ما بر این است که بهترین ساعت نوسانگیری در بازار ارز دیجیتال را به ترتیب با شما در میان بگذاریم تا شما دقیقاً به همین ترتیب بتوانید نظم معاملاتی خود را در این بازار برنامه‌ریزی کنید.

همپوشانی بازار لندن و نیویورک

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران همپوشانی بازار لندن و نیویورک از ساعت ۴:۳۰ دقیقه بعد از ظهر تا ساعت ۸ شب است. دقت داشته باشید که این ساعت به وقت ایران در نظر گرفته شده و ممکن است به وقت محلی شما ساعات متفاوتی را شاهد باشید. همپوشانی بزرگترین شرکت‌های سرمایه گذاری جهان و بزرگترین افراد ثروتمند و به اصطلاح نهنگ ارز دیجیتال در حال انجام معامله در بازار کریپتوکارنسی است. این مهم باعث می‌شود تا بیشترین حجم نقدینگی در همین ساعات در بازار ارز دیجیتال رقم بخورد و عملاً از نظر حجم هیچ رقیب دیگری برای این ساعت وجود ندارد.

از این گذشته تمام ساکنین اروپا به دلیل باز بودن بازار بورس لندن و تمام ساکنین آمریکا به دلیل باز بودن بازار بورس نیویورک در حال انجام معامله در بازار کریپتو کارنسی هستند و همچنین بسیاری از افراد در کشورهای شرق و غرب آسیا نیز معاملات خود را در بازارهای بزرگ بورس جهانی مانند بورس لندن و بورس نیویورک در پیش می‌گیرند. این نکته در نهایت ما را به این نتیجه می‌رسد که بیشترین تعداد کاربران و معامله‌گران نیز در همین ساعت در بازار ارز دیجیتال حضور دارند و به همین دلیل است که همپوشانی بازار لندن و بازار نیویورک را به عنوان بهترین ساعت برای نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال در نظر گرفتیم.

همپوشانی بازار لندن و توکیو

بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارزهای دیجیتال را در رده دوم همچنین می‌توانیم به همپوشانی بازار لندن و بازار توکیو در حوالی ظهر نیز نسبت دهیم. البته هر چند حجم معاملات و تعداد کاربران در این ساعت نیز بسیار بالا است اما زمان لازم برای معامله‌گری در این تایم برای شما کوتاه خواهد بود و اگر وقت کافی برای انتخاب هر دو زمان برای ترید در بازار ارز دیجیتال را ندارید بهتر است همپوشانی بازار لندن و نیویورک را در نظر بگیرید.

به هر حال در ساعات همپوشانی بازار لندن و توکیو نیز هم حجم معاملات بسیار بالا در بازار کریپتوکارنسی وجود دارد و هم اینکه نقد شوندگی خوبی را در این بازار شاهد هستیم که می‌تواند تبدیل به برگ برنده‌ای برای انجام معاملات شما در این بازار شود.

ساعت ۸ تا ۱۰ شب به وقت تهران

بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارزهای دیجیتال را همچنین می‌توان از ساعت ۸ تا ۱۰ شب نیز در نظر گرفت که بازار نیویورک کاملاً باز است و معامله‌گران زیادی در حال ترید در بازارهای مالی مختلف مانند بازار کریپتو کارنسی هستند. دقت داشته باشید که در تمام بندهای مقاله ما در کنار معرفی بهترین ساعت برای ترید در ارز دیجیتال در ایران سعی کردیم تا نکته بازارهای مالی را نیز همراه کنیم زیرا این ساعات بیشتر برای انجام معاملات بازار فارکس ایده آل است و همراه کردن معاملات بازار کریپتوکارنسی تنها بر اساس شواهد و قرائن انجام می‌پذیرد.

به عنوان مثال ممکن است در برخی از مواقع زمانی که بازار ژاپن و بازار سیدنی در ساعت ۳:۳۰ دقیقه صبح با هم باز هستند را به عنوان بهترین زمان برای ترید در نظر بگیریم زیرا ممکن است حجم نقد شوندگی بسیار بالایی در آن وجود داشته باشد و یا در تمام طول ساعت صبح که بازار ژاپن و بازار چین با هم باز هستند، حرکات و نوسانات بسیار شدیدی را در بازار ارز دیجیتال شاهد باشیم.

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

اهمیت بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران چه مزیت‌هایی برای معاملات ما ایجاد می‌کند و چرا حتماً باید چنین زمانی را به عنوان تایم معاملاتی خود در بازار ارز دیجیتال در نظر بگیریم؟ آیا جز این است که پیاده‌سازی یک استراتژی معاملاتی در هر ساعتی در طول روز می‌تواند قدرت بالایی را به ما نشان داده و فرقی نمی‌کند که در چه ساعتی ما از استراتژی‌های معاملاتی خود در بازار کریپتوکارنسی استفاده کنیم؟

در ادامه نکاتی را با شما در میان می‌گذاریم که دقت به آنها برای شما روشن می‌سازد که چرا باید در ساعاتی با حجم معاملات بالا و وجود تعداد کاربران زیاد به دنبال انجام معامله در بازار ارز دیجیتال باشیم و اهمیت انتخاب بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران در چیست.

ریسک کمتر

بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارزهای دیجیتال در اولین مزیتی که برای ما ایجاد می‌کند ریسک کمتری را به معاملات ما اعمال خواهد کرد. اگر شما در زمانی معاملات خود را انجام دهید که حجم بالایی از معاملات وجود دارد عملاً تعداد افراد زیادی در حال معامله هستند و پول‌های کوچک نمی‌تواند نوسانات شدیدی را در بازار ایجاد کند. همین مهم باعث می‌شود تا عملاً ریسک معاملات شما به کمترین میزان ممکن برسد و بتوانید با استراتژی‌های معاملاتی قدرت معاملاتی بیشتری را برای خود رقم بزنید.

جالب است بدانید که با امتحان کردن یک استراتژی معاملاتی در ساعات مختلف در معاملات بازار ارز دیجیتال ممکن است به نتایج متفاوتی برسید. گاهی اوقات این استراتژی‌ها در برخی از ساعات حتی کارکرد بهینه‌ای نداشته و دائماً شما را وارد ضرر و زیان می‌کنند. بنابراین یکی از اولین و جذاب‌ترین مزیت‌های انتخاب بهترین زمان برای ترید در ارز دیجیتال در ایران کم کردن ریسک معاملات در این بازار است که اهمیت بسیار زیادی هم دارد.

نقدشوندگی بالاتر

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران بیشترین میزان نقد شوندگی را برای ما به وجود می‌آورد که این مهم اولاً باعث کاهش ریسک در معاملات این بازار می‌شود و ثانیاً معاملات بهتری و راحت‌تری را برای ما رقم می‌زند. نقدشوندگی بالاتر به این معنا است که شما در بازه زمانی کوتاه‌تری می‌توانید دارایی‌های خود را نقد کنید و این مهم به خصوص در بازار فیوچرز ارز دیجیتال اهمیت چند برابری پیدا می‌کند.

همانطور که می‌دانید در نوسانات بازار کریپتوکارنسی ممکن است قیمت یک ارز دیجیتال توقف بسیار کوتاهی در یک قیمت و یک عدد داشته باشد و عملاً شما فرصت کافی برای فکر کردن در آن بازه زمانی را نداشته باشید. اگر نقدینگی در بازار کم باشد حتی اگر شما به خوبی و در زمان مشخص هم عمل کنید باز هم نمی‌توانید دارایی‌های خود را در این عدد نقد کنید و عملاً قیمت برگشته و شما سودهای خود را از دست خواهید داد. در حالی که در بهترین ساعت برای نوسان گیری در بازار کریپتوکارنسی به دلیل وجود تعداد کاربران زیاد و بالاتر بودن حجم معاملات عملاً شما در چنین مخمصه‌ای گرفتار نخواهید شد.

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

رفتار منطقی تر بازار

بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارزهای دیجیتال شرایطی را در بازار به وجود می‌آورد که رفتار و نوسانات قیمت رمز ارزها نیز منطقی‌تر است. اول اینکه باید اشاره کنیم که پول زیادی در بازار وجود دارد و با پول کم نمی‌توان نوسانات قیمت یک ارز دیجیتال را رقم زد و از طرف دیگر کاربران زیادی در حال انجام معامله بر اساس روش‌های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال هستند و همین موضوع می‌تواند دلیلی برای ایجاد نوسانات منطقی در بازار کریپتو کارنسی برای شما باشد. این نکته نیز در نهایت باعث کاهش ریسک معاملات شما در انجام ترید در بازار ارز دیجیتال خواهد شد و شرایط بهتری را برای شما ایجاد می‌کند.

جمع بندی

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران را به صورت کامل و جامع برای شما تشریح کردیم و دلایل بسیار جذابی را عنوان کردیم که با استفاده از آنها می‌توانید دلیل و اهمیت انتخاب بهترین ساعت برای نوسان گیری در ارزهای دیجیتال را بهتر بدانید. البته دقت داشته باشید که برای موفقیت در معاملات بازار کریپتو کارنسی فاکتورهای متفاوتی تاثیر دارند و انتخاب بهترین زمان برای ترید تنها یکی از این فاکتورها است که به تنهایی به هیچ وجه نمی‌تواند تضمین کننده موفقیت شما باشد.

برای این منظور شما باید آموزش‌های حرفه‌ای را پشت سر گذاشته باشید و با شرکت در دوره ارز دیجیتال و یا خرید پکیج آموزش غیرحضوری ارز دیجیتال تمام نکات لازم برای معامله‌گری در این بازار را در اختیار داشته باشید. تنها در این صورت و در این شرایط است که انجام معامله در بهترین ساعات معامله‌گری و نوسان گیری در بازار کریپتوکارنسی می‌تواند تضمین کننده موفقیت شما در معاملات این بازار باشد.

در انتهای مقاله از شما دعوت می‌کنیم که اگر دیدگاهی نسبت به بهترین زمان ترید در ارز دیجیتال در ایران دارید و یا تجربه‌ای در انجام معامله در بهترین ساعات نوسان گیری در ارزهای دیجیتال را دارید آن را با ما و سایر کاربران در کانون بورس در میان بگذارید. تبادل اطلاعات همیشه می‌تواند روند بهتری را برای انجام معاملات تمام کاربران بازار کریپتو کارنسی به دنبال داشته باشد.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: