لوگو کانون بورس

مزایای ارز دیجیتال چیست

فواید ارز دیجیتال چیست
شما در حال مطالعه مقاله ۱۳ از ۴۷ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

مزایای ارز دیجیتال چیست و چرا باید درباره آن بدانیم؟ یکی از اطلاعات بسیار مفید برای شناخت رمز ارزها و هم‌چنین خرید و فروش آنها، شناخت مزایای ارز های دیجیتال است. موضوعی که در این مقاله به صورت کامل و جامع به آن خواهیم پرداخت. به اهمیت این مسائل در آموزش رایگان ارز دیجیتال اشاره کردیم. شناخت مزایا و معایب ارز دیجیتال باعث می‌شود تا در انتخاب این رمز ارزها بتوانید بهترین ها را انتخاب کنید. این مهم از موارد آموزش ترید ارز دیجیتال نیز محسوب شده و لازم است تا حتماً به صورت دقیق به آن پرداخته شود.

” نکات کلیدی مقاله:

 • اطلاع از مزایای ارز های دیجیتال می‌تواند روند بهتری برای معاملات کاربران رقم بزند.
 • از این مزیت ها می‌توان به عنوان ویژگی های یک ارز دیجیتال خوب نیز استفاده کرد.
 • مزایای بازار ارز دیجیتال تنها به کاربران محدود نشده و برای سایر کسب و کارها و حتی دولت ها نیز می‌توان این مزیت ها را تعریف کرد.
راهنمای مطالعه نمایش

 

اهمیت اطلاع از مزایای ارز دیجیتال چیست

هدف ما از جمع آوری مطالب کاربردی و ارائه آنها در بخش آموزش رایگان ارز دیجیتال، ایجاد کردن بستری عالی از نظر اطلاعات برای تریدرهای ایرانی است. هر چند منابع بسیار زیادی را می‌توانید برای هر یک از آموزش های مربوط به بازار رمز ارزها پیدا کنید، اما واقعیت این است که این آموزش ها هیچ وقت کامل نبوده و از این گذشته در آنها یکپارچگی هم وجود ندارد.

تمام مطالب مربوط به موضوعات مهم مختلف را در کانون بورس برای شما به صورت یکپارچه و به ترتیب موضوعیت آماده کرده‌ایم تا شناخت نسبت به بازار پر رمز و ارز ارز های دیجیتال بیشتر شود. ارائه نکات مربوط به مزایای ارز های دیجیتالی نیز در همین راستا است.

اهمیت شناخت این نکات را می‌توان به موارد زیر نسبت داد:

 • شناخت دقیق‌تر و بهتر ارزهای دیجیتال با کیفیت و مناسب
 • شناخت با ویژگی های ارز دیجیتال خوب
 • فیلتر کردن وارد نمودن سرمایه ها به ارزهای دیجیتال نامرغوب
 • بهینه کردن تریدها در بازار
 • سوددهی بیشتر
 • دور ماندن از کلاهبرداری های رایج در بازار رمز ارزها

مزایای ارز دیجیتال چیست

 • معاملات آسان
 • امنیت بالا
 • هزینه های کمتر
 • سرعت بالا
 • رشد تصاعدی
 • سوددهی بالا
 • رعایت حریم خصوصی
 • تنوع بالا در انتخاب سرمایه گذاری
 • ساده شدن پرداخت های بین‌المللی
 • مهار تورم
 • عدم نیاز به مجوزهای دولتی
 • مستقل بودن
 • بازار ۲۴ ساعته
 • شفافیت

مواردی هستند که در تشریح مزایای ارز های دیجیتال به آنها خواهیم پرداخت. دقت داشته باشید که این مزیت ها به صورت عمومی تشریح شده و مشمول همه رمز ارزها نخواهند بود. اتفاقاً یکی از دلایل اصلی بیان مزایای ارز دیجیتالی و معرفی فرایند این رمز ارزها امکان ایجاد تمایز میان رمز ارزهای خوب و بد از هم است. وگرنه مزیت های این بازار نسبت به بازارهای سنتی و اسکناس را همگان می‌دانند. از این رو:

” به مزایای ارز دیجیتال به مانند معیارهایی برای انتخاب بهترین رمز ارزها برای سرمایه گذاری نگاه کرده و از این موارد برای بهتر شدن شرایط ترید در بازار استفاده کنید. “

۱- معاملات آسان Easy Transactions مزایای ارز دیجیتال

لازم است اشاره کنیم که آسان‌تر شدن معاملات در دنیای تجارت از کاربردهای ارز دیجیتال است که در مقاله مربوطه به تشریح آن پرداخته‌ایم. فرایند خرید و فروش و معاملات در داخل شبکه رمز ارزها و در این بازار نیز بسیار ساده و  آسان صورت می‌پذیرد. از لحظه ای که کاربر اراده ورود و خرید فروش در این بازار را داشته باشد، تا زمان نهایی شدن خرید فقط چند دقیقه زمان لازم است و از این گذشته نیاز به بلند شدن از پشت کامپیوتر و یا گوشی را نیز نخواهد داشت.

 

برای یک خرید ساده در سیستم سنتی شما باید اول حساب بانکی باز کنید. سپس نوبت به واریز پول به حساب و در نهایت بعد از چند دفعه مراجعه، اقدام به خرید نهایی خواهد شد.

در بسیاری از کشورها که متأسفانه ایران جزء آن ها نیست، شما حتی می‌توانید با استفاده از دستگاه های ATM نیز برای خرید بیت کوین، لایت کوین و اتریوم اقدام کنید. این مهم نشان می‌دهد که ورود به بازار ارزهای دیجیتال برای کاربران بسیار ساده شده است.

۲- امنیت بالا Security

یکی دیگر از مزایای ارز های دیجیتال امنیت آنها است. امنیت رمز ارزها با استفاده از نرخ هش تعیین می‌شود. هر چقدر نرخ هش یک شبکه بیشتر باشد، قدرت محاسباتی بیشتری برای نفوذ به شبکه نیاز خواهد بود و در نتیجه امنیت آن نیز بالا خواهد بود.

مزایای ارز دیجیتال

وجود بلاک چین ها این امنیت بالا را در بازار رمز ارزها باعث شده‌اند. البته کاربران نیز می‌توانند با دقت به نکات امنیت ارزهای دیجیتال شرایط بهتری را برای معاملات خود ایجاد نمایند. برای مثال دقت بسیار زیادی برای انتخاب یک صرافی رمز ارز نیاز است.

۳- هزینه های کمتر

دیگر مزایای بازار ارز دیجیتال هزینه های کم و مقرون به صرفه است. البته این کم بودن هزینه فقط مربوط به معاملات داخل خود این بازار نیست. بلکه افرادی که از رمز ارزها برای پرداخت هزینه های مختلف و قیمت کالاها استفاده می‌کنند می‌توانند این مزیت را در سایر مبادلات خود نیز مشاهده کنند. نرخ هزینه پرداخت شده با رمز ارزها به دشت پایین تر از همین نرخ هزینه برای مبادلات بانکی است.

کارمزدهای داخل شبکه نیز به نوع ارز دیجیتال شما بستگی خواهد داشت. با استفاده از مرز ارزهایی مانند تتر، ترون و یا اتر شما می‌توانید با کمترین کارمزد ها، معاملات خود را مدیریت نمایید.

۴- سریع و با کمترین فوت وقت مزایای ارز دیجیتال

از دیگر مزایای ارز دیجیتالی می‌توان به سرعت بالای آنها در پرداخت ها و نقل و انتقال ها اشاره نمود. تمام مبادلات سنگین در هر روز تنها در چند ثانیه انجام می‌شود. همین تفاوت بالا در سرعت پرداخت ها در بازار رمز ارزها نسبت به حساب های بانکی اعم از پی پال یا مستر کارت باعث شده تا میل و رغبت به سمت استفاده از آنها هر روز بیشتر و بیشتر شود.

۵- رشد تصاعدی

از دیگر مزایای بازار ارز دیجیتال می‌توان به رشد تصاعدی آن اشاره کرد. ارزش بازار ارز های دیجیتال در فاصله سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۱ از ۱.۶ میلیارد دلار به بیش از ۱.۴ تریلیون دلار رسیده است. سایر بازارهای مالی معمولاً برای چنین رشدی نیاز به نیم قرن زمان دارند. در حالی که در بازار رمز ارزها در کمتر از یک دهه تمام این رشدها به واقعیت پیوسته است.

همان طور که می دانید یکی از اصلی ترین لازمه های یک بازار مالی خوب، حجم بالای معاملات و ارزش آن بازار است. بازار کریپتوکارنسی ها در همین مدت کوتاه از بسیاری از بازارهای بورس جهانی نیز پیشی گرفته و تبدیل به یک بازار بزرگ شده است. اتفاقی که می‌تواند آن را تبدیل به یک بازار جذاب برای سرمایه گذاری نماید.

۶- سوددهی بالا

نمی‌توان درباره مزایای ارز دیجیتالی صحبت کرد، اما درباره میزان سوددهی آن چیزی نگفت. این بازار در حال حاضر معدن سودهای هنگفت برای کاربران است. همین چندی پیش اعلام شد که یک کیف پول بعد از ۸ سال دوباره فعال شده و در حالی که از آن موقع ۱۵۰۰ بیت کوین در خود داشته است. در ۸ ساله گذشته قیمت بیت کوین سر به فلک گذاشته و دارنده این کیف پول ارز دیجیتال در حال حاضر می‌تواند خود را در میان ثروتمندان جامعه قلمداد کند. دارایی که تمامی نداشته و روز به روز هم به آن اضافه می‌شود.

مزایای ارز دیجیتال

تا چندی پیش صحبت از بیت کوین ۱ میلیون دلاری بود و اکنون گفتمان‌ها به مست بیت کوین ۶ میلیون دلاری رفته است. ارز دیجیتال شیبا اینو در کمتر از یک سال گذشته بیش از ۲۸۰۰ برابر شده است. این سود ها و این میزان سوددهی را نمی‌توانید در هر بازاری شاهد باشید. ادامه‌دار شدن این روند می‌تواند بازار رمز ارزها را به شدت قدرتمند کرده و تبدیل به بازاری برای تمام کاربران جهانی نماید.

۷- رعایت حریم خصوصی

یکی دیگر از مزایای استفاده از ارز دیجیتال در رعایت حریم خصوصی توسط آن است. شما می‌توانید بدون اینکه کوچکترین اثری از خود به جای بگذارید، میلیاردها دلار تراکنش انجام دهید. اتفاقی که در هر بازار دیگری با رس و صدای بسیار زیادی همراه خواهد شد.

در حال حاضر بیشتر تراکنش ها در شبکه های بلاک چین معمولاً با نام مستعار انجام می‌پذیرند. حتی ویژگی شفافیت نیز با این امر در تضاد نیست. زیرا کاربران می‌توانند آدرس های مختلف کیف پول را ردیابی نموده و تراکنش های انجام شده را مشاهده نمایند. اما به هیچ وجه امکان مشاهده هویت افراد دارنده آنها وجود ندارد.

مزایا و معایب ارز دیجیتال

در صورتی که تمام نکات امنیتی بازار ارز دیجیتال رعایت شده باشد و کاربران با ترفندهای بالا بردن امنیت کیف پول ارز دیجیتال خود آشنا بوده و آنها را رعایت کنند، عملاً دیگری چنین امکانی بر علیه آن وجود نخواهد داشت.

از این گذشته در حال حاضر روش های زیادی برای رعایت بیشتر حریم خصوصی نیز در دستور کار قرار گرفته است. روش های پیشرفته تری که صیانت از حقوق کاربران برای رعایت حریم خصوصی را بالاتر نیز می‌برد.

۸- تنوع بسیار بالا برای سرمایه گذاری

از دیگر مزایای بازار ارز دیجیتال می‌توان به تنوع بالا در پرتفوی سرمایه گذاری اشاره نمود. داشتن تنوع در انتخاب ارزهای دیجیتال مختلف البته گاهی اوقات می‌تواند یک عیب بزرگ هم باشد.

در زمان نگارش این مقاله در اواخر سال ۲۰۲۱ شما می‌توانید در بازار امکان خرید بیش از ۲۰۰۰۰ توکن مختلف را داشته باشید. امکان انتخاب از میان بیش از ۲۰۰۰۰ توکن فرصت های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در اختیار تریدرها می‌گذارد. اما این شاید بیش از ۹۰ درصد این توکن ها اصلاً شرایط سرمایه گذاری را نداشته باشند. همین امر باعث می‌شود تا احتمال خطا افزایش یابد. با این حال بازار کریپتوکارنسی ها با امکان سرمایه گذاری روی رمز ارزهای بسیار متنوع، شرایطی را فراهم آورده تا امکان ورود برای همه کاربران جهانی وجود داشته باشد.

۹- یک قدم جلوتر از تورم باشید

مزایای ارز دیجیتالی تنها به کسب سود برای افراد خلاصه نشده و مزیت های آن برای کشورها و اقتصاد جهانی نیز قابل ارائه است. کشورها این روزها با تورم های بسیار زیادی روبرو هستند. این موضوع حتی برای کشورهای توسعه یافته و پیشرفته نیز به دلیل بیماری کرونا وجود دارد. در این بین کشورهای جهان سوم مانند ایران که دیگر با چالش های بسیار بزرگتری روبرو هستند.

مزایا و معایب ارز دیجیتال

جدای از بحث دولت ها و کشورها، کاربران نیز می‌توانند با سرمایه گذاری روی رمز ارزها، از اثرات تورم روی سرمایه های خود جلوگیری نمایند. با توجه به اینکه معمولاً این کاربران هستند که سرمایه های خود را در چنین مواقعی در خطر می‌بینند، در اختیار داشتن چنین بازاری می‌تواند یک موهبت بزرگ برای آنها باشد. البته لازم است تا حتماً با شرکت در دوره آنلاین ارز دیجیتال ابتدا آموزش های لازم در این باره را سپری کرده و سپس برای ادامه روند خود در بازار حرکت کنید.

۱۰- پرداخت های بین‌المللی ساده می‌شوند

از مزایای استفاده از ارز دیجیتال می‌توان به ساده‌تر شدن پرداخت های بین‌المللی اشاره نمود. جایی که شما می‌توانید هزینه های خرید یکم محصول در آن سوی دنیا را تنها در چند ثانیه و بدون نیاز به مشارکت دولت ها و بانک ها پرداخت کنید. در گذشته برای چنین امری از جمله نیاز به سخت افزارهای لازم مانند بانک ها و …، نیاز بود تا روابط دولت ها نیز در شرایط مطلوبی باشد که چنین امکانی در نهایت فراهم شود. اما با رمز ارزها دیگر هیچ چالشی در این باره وجود نداشته و شما می‌توانید به سادگی هر چه تمام تر هزینه های خود را پرداخت نمایید.

۱۱- عدم نیاز به مجوزهای دولتی مزایا و معایب ارز دیجیتال

شاید اگر از دولت‌ها بپرسید که فواید ارز دیجیتال چیست, آنها خیری راغب به تشریح فواید نبوده و به همین دلیل است که هنوز هم کمتر کشوری را می‌توان پیدا کرد که حاکمان آن با ارزهای دیجیتال توافق ۱۰۰ درصدی دارند. زیرا یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از ارز دیجیتال  عدم نیاز به دریافت مجوزهای لازم چه برای توسعه و چه برای خرید و فروش آن از دولت‌ها است.

تمام سیستم‌های مالی در گذشته با دخالت مستقیم دولت ها به وجود آمده و درآمدها و کارمزدهای آن نیز به صورت مستقیم به حساب‌های دولت واریز شده است. اما با وجود بازار ارز دیجیتال دیگر چنین امکانی برای دولتهای دنیا وجود نخواهد داشت. اما این موضوع می‌تواند یک مزیت بسیار بزرگ برای کاربران باشد.

۱۲- مستقل از شخص و ارگان های ثالث

همچنین یکی دیگر از مزایای استفاده از ارز دیجیتال از مستقل بودن آنها از اشخاص و ارگان های مختلف است. حضور در این بازار برای کاربران به عنوان سرمایه گذار و چه به عنوان توسعه دهنده رمز ارزها بدون دخالت ارگان های مختلف صورت می‌پذیرد. این مهم باعث شده تا هم سرعت تراکنش ها و فرآیندها در بازار رمز ارزها افزایش پیدا نماید و هم چالش‌های مربوط به کاغذبازی‌های اداری نیز وجود نداشته باشد.

۱۳- ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته

از دیگر مزایای استفاده از ارز دیجیتال فعال بودن آن به صورت ۲۴ ساعته و در تمام طول روز های هفته است. تا قبل از روی کار آمدن بازار ارز دیجیتال، این بازار فارکس بود که در ۵ روز فعال هفته به صورت ۲۴ ساعته در اختیار کاربران قرار داشت. در مقاله آموزش رایگان فارکس به صورت کامل و جامع توضیح دادیم که شما می‌توانید در تمام طول ساعات پنج روز اصلی هفته از دوشنبه تا آخر وقت جمعه از بازار فارکس برای سرمایه گذاری و خرید و فروش جفت ارزها استفاده کنید.

اما از مزایای بازار ارز دیجیتال فعال بودن آن در تمام طول هفت روز هفته برای کاربران است. به دلیل نبود هیچ گونه تمرکز در این بازار و عدم دخالت بانک ها و مؤسسات، این امکان برای آن فراهم شده است. در واقع برخلاف مراکز دولتی که ارائه خدمات در آنها منوط به حضور کارمندان و کارکنان در محیط کار است، بازار رمز ارزها هیچ نیازی به این فرایند نداشته و کاربران می‌توانند به صورت ۲۴ ساعته و حتی در ایام تعطیل از آن استفاده کنند.

۱۴- شفافیت

از مزایای ارز دیجیتالی می‌توان به  شفافیت بسیار بالای آن اشاره کرد. البته دقت داشته باشید که شفافیت و رعایت حریم خصوصی در بازار ارز های دیجیتال بدون تداخل و تناقض با یکدیگر کار می‌کنند. در شرایط عادی وقتی صحبت از شفافیت به میان می‌آید، رعایت حریم خصوصی با چالش روبرو خواهد شد. مسلماً وقتی همه چیز در دید تمام کاربران قرار داشته باشد، خریداران و فروشندگان ممکن است نگران لو رفتن شخصیت و فعالیت‌های خود در بازار باشند.

فواید ارز دیجیتال چیست

از مزایای بازار ارز دیجیتال امکان شفافیت کامل بدون نیاز به رفتن حساب کاربری کاربران و تراکنش های آنها در بازار است. ممکن است که کاربران تراکنش‌های یک کیف پول نرم افزاری را در بازار رصد نمایند، اما امکان تشخیص اینکه این کیف پول متعلق به چه کسی است وجود ندارد. این مهم باعث می‌شود تا هم امنیت بازار به حداکثر میزان خود برسد، هم حریم خصوصی تریدرها نیز به طور کامل رعایت شود.

فرصت ثروت سازی برابر از مزایای ارز دیجیتال

یکی از مهمترین مزایای ارز دیجیتال که اتفاقاً دلیل اصلی ورود بسیاری از سرمایه‌گذاران در سرتاسر دنیا به این بازار شده است فرصت برابر ثروت سازی در این بازار برای تمام کاربران است. در حال حاضر هیچ کدام از بازارهای مالی و سرمایه‌ گذاری فرصت برابر ثروت‌سازی را برای تمام کاربران در نظر ندارند و تنها این بازار ارز دیجیتال است که چنین مزیت بزرگی را با خود به همراه دارد.

به عنوان مثال اگر بخواهیم سرمایه‌ گذاری در مسکن را مثال بزنیم در این بازار تنها کسانی می‌توانند به سودهای بسیار کلان برسند که دارایی قابل توجهی داشته باشند و بتوانند در آن واحد یک سرمایه‌ گذاری گسترده را در بازار مسکن داشته باشند. حتی اگر شما متخصص و حرفه‌ای‌ترین فرد روی کره زمین در معاملات بازار مسکن شوید باز هم در صورت نداشتن سرمایه اولیه مناسب نمی‌توانید سود خوبی در این بازار به دست آورید.

بازارهای دیگری مانند بازار خودرو و بازار طلا نیز شرایط دقیقاً مشابهی دارند. در سرمایه‌ گذاری در بازار خودرو لازم است تا شما سرمایه اولیه قابل توجهی داشته باشید و از این گذشته حتی محل سکونت شما نیز می‌تواند شرایط سرمایه‌ گذاری شما را در این بازار تحت تاثیر قرار دهد. مسلماً کسانی که در شهر تهران سکونت دارند و با فرصت‌های معاملاتی بسیار بیشتری روبرو هستند می‌توانند ارزش دارایی‌های خود را در فرایند سرمایه‌ گذاری در خودرو به مراتب بیشتر نمایند. در حالی که کسانی که در شهرستان‌های دور ساکن هستند چنین شرایطی را نداشته و ممکن است اصلاً حتی با در صورت داشتن سرمایه اولیه مناسب هم نتوانند سود خوبی به دست آورند.

در بازار بورس معمولاً رشد قیمت سهام یک شرایط مشخص دارد و هر چقدر دارایی اولیه شما بیشتر باشد این فرصت برای شما به وجود می‌آید تا بتوانید به سود خیلی قابل توجهی رسیده و حتی بتوانید در فرایند سرمایه‌ گذاری در بورس خودکفا شوید.

اما بازار ارز دیجیتال شرایط کاملاً متفاوتی از این نظر دارد و این ویژگی را می‌توانیم یکی از مهمترین و جذاب‌ترین مزایای بازار ارز دیجیتال در نظر بگیریم. اگر شما در چند سال گذشته تنها یک میلیون تومان بر روی ارز دیجیتال شیبا سرمایه‌ گذاری می‌کردید ارزش دارایی شما چند ۱۰۰ هزار برابر می‌شد. چنین توکن‌ هایی در بازار ارز دیجیتال بسیار زیاد هستند و شما می‌توانید با جستجو و پیدا کردن نمونه‌های این چنینی حتی با سرمایه‌های بسیار کم هم تبدیل به میلیاردرهای آینده ارز دیجیتال شوید و همین فرصت‌های برابر ثروت سازی است که باعث محبوبیت و جذابیت بسیار بالای بازار رمز ارزها شده است.

مزایای ارز های دیجیتال برای کسب  و کارها

از مزایای ارز دیجیتالی برای کسب  و کارها نیز نمی‌توان گذشت. نتیجه یک تحقیق نشان می‌دهد که مشتریان جدید شرکت‌ها که از رمز ارزها برای پرداخت هزینه های خود استفاده می‌نمایند، دو برابر بیشتر از سایرین خرید می‌نمایند. این امر می‌تواند باعث شکوفایی هر کسب  و کاری شده و شرایط به مراتب مطلوب‌تری برای وی ایجاد کند.

از این گذشته کسب  و کارها می‌توانند از مزایای ارز دیجیتال اعم از شرایط نقل و انتقال و تراکنش های ساده، پرداخت بین‌المللی ساده، هزینه های تراکنش کمتر و .. به نفع خود استفاده کرده و شرایط بهتری را برای خود ایجاد نمایند. حتی سرمایه گذاری در بازار را نیز می‌توان یک مزیت بزرگ برای کسب و کارهای امروزی در نظر گرفت.

کریپتو می‌تواند به عنوان یک جایگزین عالی برای دارایی های نقدی شرکت‌ها و کسب  و کارها باشد. زیرا نقد کردن آن و یا خرج کردن آن بسیار ساده است و از این رو با یک حرکت هم امکان افت ارزش دارایی ها از بین می رود و هم امکان پرداخت ها نیز ساده‌تر از قبل خواهد شد.

فواید ارز دیجیتال چیست

برای مثال می‌توانیم به کسب و کار گردشگری اشاره کنیم. فرض کنید که گردشگر آلمانی قصد حضور در ایران را دارد. چگونه می‌تواند از قبل برای خود هتل رزرو کرده و یا هزینه پروازهای داخل کشور را از آلمان پرداخت  نماید؟ وی برای خرید پول ریال با چه چالش هایی روبرو خواهد بود و چه کارمزدهای زیادی را باید بپردازد؟ تازه این روند در شرایط برعکس و برای یک گردشگر ایرانی به مراتب پیچیده‌تر خواهد بود.

پرواضح است که استفاده از کریپتوکارنسی ها به عنوان راه‌حل پرداخت می‌تواند شکوفایی بسیار عظیمی را در این کسب  و کار ایجاد نماید. حتی امنیت گردشگران نیز با این ترفند به شدت افزایش یافته و ورود فناوری بلاک چین به صنعت گردشگری می‌تواند یک هدیه بزرگ برای این صنعت باشد. اما صد حیف که ایرانی ها یا از این فرصت ها غافل هستند . یا زمانی برای ورود به آن اقدام می‌کنند که فناوری به روز تر و جدیدتری در حال رونمایی باشد.

سودآوری قابل توجه برای معامله گران خرد

یکی از مهم‌ترین مزایای ارز دیجیتال امکان رسیدن به سود های قابل توجه برای معامله گران خرد با استفاده از آن است. شما می‌توانید حتی با سرمایه های کم بر روی برخی از ارزهای دیجیتال با قیمت پایین سرمایه گذاری کرده و بعد از مدت زمان مشخص سود های قابل توجهی به دست آورید. البته یکی از اصلی ترین و مهم‌ترین ویژگی های تمام بازارهای مالی و بازارهای سرمایه رسیدن به سود در آنها برای کاربران است. اما در این باره بازار ارز دیجیتال شرایط فوق‌العاده متفاوت‌تری دارد.

بازار ارز دیجیتال شرایطی دارد که حتی کاربران با سرمایه های بسیار کم نیز می توانند به راحتی از مزیت های آن استفاده کرده و به دنبال رسیدن به سود های قابل توجه باشند. همانطور که می دانید برای رقم زدن سوال های قابل توجه در امر سرمایه گذاری نیاز است تا سرمایه قابل قبولی هم داشته باشید. تا قبل از به وجود آمدن بازار ارز دیجیتال این شرایط چندان برای معامله گران وجود نداشت. اما در حال حاضر تحلیلگران بازار ارز دیجیتال به راحتی می‌توانند سرمایه های کم خود را در یک بازه زمانی کوتاه مدت با رشد قابل توجهی روبرو سازند.

البته شایان ذکر است که این شرایط ممکن است کاملاً برعکس پیشرفته و شما در انجام معاملات خود در بازار با شکست روبرو شوید. دقت داشته باشید که سرمایه گذاری و رسیدن به سود های قابل توجه نیاز به تلاش و آموزش های لازم دارد و این‌گونه نیست که هر کسی با هر میزان دانش و شرایطی بتوانند سرمایه های خود را در این بازار چندین برابر کند.

امکان حفظ ارزش سرمایه ها در برابر تورم

وضعیت دیگری که برای بازار ارز دیجیتال می توان به آن اشاره کرد این است که شما می‌توانید با استفاده از شرایط سرمایه گذاری در این بازار ارزش سرمایه های خود را از گزند تورم در امان نگه دارید. متأسفانه شاهد هستیم که تورم در کشور ما به صورت کاملاً افسار گسیخته در حال نابودی ارزش سرمایه های کاربران است و همین موضوع نگرانی های زیادی را نیز برای آنها به وجود آورده است. سال به سال ارزش سرمایه های کاربران با افت های ۳۰ تا ۵۰ درصدی روبرو می شود. در این وضعیت نقد باقی نگه داشتن سرمایه ها باعث می شود تا در دراز مدت عملاً شما توانایی خرید خود را از دست بدهید.

در این بازار ارز دیجیتال شرایطی را فراهم آورد تا کاربران بتوانند مانع از افت ارزش سرمایه های خود شده و حداقل آنها را در برابر تورم حفظ کنند. اگر حتی به دنبال سرمایه گذاری برای رسیدن به سود های قابل توجه در بازار ارز دیجیتال نباشید به راحتی می‌توانید از مزیت های این بازار برای حفظ ارزش سرمایه های خود در برابر تورم استفاده کنید.

استفاده از مزیت های بازار فیوچرز ارز دیجیتال

یکی دیگر از مزیت های بازار ارز دیجیتال که نمی‌توان درباره آن صحبت نکرد، بخش بازار فیوچرز ارز دیجیتال است. در بازار فیوچرز ارز دیجیتال شما می‌توانید اقدام به نوسان گیری و خرید و فروش رمز ارز ها برای بازه های زمانی بسیار کوتاه مدت کرده و از این طریق به سود مناسبی برسید. رسیدن به سود در بازار فیوچرز ارز دیجیتال و داشتن دانش لازم برای انجام معاملات در بازار می تواند تبدیل به یک برگ برنده در شرایط مالی شما شده و شرایط فوق‌العاده ایده آل را برای شما رقم بزند.

معامله گران در بازار فیوچرز ارز دیجیتال به مزیتی به نام اهرم معاملاتی دسترسی داشته که با استفاده از آن می توانند به هر معامله چندین برابر سرمایه خود را اختصاص دهند. به عنوان مثال شما می توانید با یک سرمایه ۱۰۰ دلاری و ضریب اهرمی ۱۰ برابری تا هزار دلار را در معاملات خود وارد کنید و از این طریق هم سود خود را افزایش دهید و هم در معاملات بزرگتری نیز شرکت نمایید. البته شایان ذکر است که انجام معاملات در بازار فیوچرز ارز دیجیتالی نیاز به دانش بالایی داشته و نداشتن سطح دانش تحلیل تکنیکال کافی ممکن است چالش‌های را در انجام معاملات در این بازار برای شما رقم بزند.

تنوع بسیار بالا در انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری

همچنین از سایر مزایای ارز دیجیتال می توان به تنوع بسیار بالا در تعداد ارزهای دیجیتال اشاره کرد که امکان انتخاب میان آنها را برای کاربران فراهم می‌آورد. در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم بیش از ۲۰ هزار ارز دیجیتال مختلف از بازار تعریف شده و امکان خرید تمام آنها برای علاقمندان و کاربران وجود دارد. شما می‌توانید با خرید هر کدام از ارزهای دیجیتال به دنبال رسیدن به سودهای مورد نظر خود باشید.

دقت داشته باشید که شرایط برای هر کدام از ارزهای دیجیتال در بازار ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. به عنوان مثال وقتی یک ارز دیجیتال در شرایط کاملاً نزولی قرار دارد ممکن است رمز ارزهایی در شرایط صعودی قرار گرفته و امکان رسیدن به سود با خرید آنها برای شما وجود داشته باشد. با توجه به اینکه تعداد ارزهای دیجیتال بسیار زیادی در بازار تعریف شده است، شما می توانید از این بابت خیالی راحت داشته باشید و با تحلیل و بررسی نمودارهای بیشتر شرایط رسیدن به سود را برای خود فراهم آورید.

امکان سرمایه گذاری در بخش های مختلف

نکته مهم بعدی درباره مزیت سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال این است که شما می توانید علاوه بر خود ارزهای دیجیتال بر روی بخش های مختلف مطرح شده در این بازار سرمایه گذاری کرده و به دنبال رسیدن به سود در آنها نیز باشید. به عنوان مثال شما می توانید با خرید و فروش nft ها سود قابل توجهی به دست آورید و یا حتی با حضور در پلتفرم بازی های تعریف شده در شبکه ارز دیجیتال سود مناسبی با بازی کردن به دست آورید.

این شرایط در واقع به این گونه است که حتی شما بدون وارد شدن به فرایند خرید و فروش ارزهای دیجیتال نیز می توانید به دنبال سرمایه گذاری های مختلف در این بازار باشید و از این طریق برای خود سود کسب کنید. مواردی مانند استیک کردن ارز دیجیتال یا وام دادن رمز ارز ها از دیگر شرایط سرمایه گذاری و رسیدن به سود در این بازار هستند.

تنوع در انواع ارز دیجیتال

همچنین از دیگر مزایای ارز دیجیتال می توان به تنوع رمز ارزها در حوزه های مختلف اشاره کرد. البته شایان ذکر است که منظور ما از تنوع در انواع ارز دیجیتال تعداد رمز ارزهای مختلف نیست. علاوه بر این که تعداد رمز ارز های بسیار زیادی در بازار وجود دارند تنوع آنها در حوزه های مختلف نیز بسیار زیاد است. رمز ارز ها بسته به اهداف و کاربرد هایی که برای آنها تعریف شده در حوزه های مختلفی مانند بازار ان اف تی ها، دنیای متاورس، بازی های کامپیوتری، حوزه پرداخت، حوزه بیمه، حوزه انرژی و ۱۰ مورد دیگر تعریف می شوند.

وضعیت تنوع انواع حوزه ها در بازار ارز دیجیتال در این است که شما می توانید بر اساس شرایط هر کدام از این روزها در بازار واقعی و در میان کاربران جهانی دستشویی رمز ارز های مرتبط با آن حوزه گذاشته و از این طریق سرمایه گذاری مطمئن و بی حاشیه برای خود رقم بزنید. به عنوان مثال وقتی صحبت از انرژی های نو و این قبیل موارد در دنیا زیاد شده و استقبال کاربران برای حضور در چنین پروژه های بیشتر می‌شود، ارزهای دیجیتال مربوط به این حوزه با رونق بیشتری روبرو خواهند شد و شما می توانید با خرید و سرمایه گذاری روی آنها شرایط بهتری را برای خود رقم بزنید.

اتفاقی که تا قبل از این در بازار بورس ایران و بازار بورس بین المللی رخ می‌داد و کاربران می توانستند از این طریق شرایط خوبی را در معاملات خود رقم بزنند. وقتی رمز ارزها در حوزه های مختلفی تعریف شده باشند معمولاً شما می توانید با توجه به شرایط هر کدام از این صنایع در بازار جهانی برای انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری اقدام کنید. همچنین این موضوع باعث می‌شود تا در نهایت شما بتوانید برای آینده نیز متناسب با شرایط اقتصاد جهانی برای انجام معاملات و سرمایه گذاری های خود تصمیم گیری نمایید.

جمع بندی از مزایای ارز دیجیتال

فواید ارز دیجیتال چیست و چرا باید با این فواید و مزیت ها آشنا باشید؟ به بررسی کامل و جامع مزایای بازار ارز دیجیتال  پرداختیم و نکات بسیار مهمی را برای شما عزیزان تشریح نمودیم.  از موارد زیر به عنوان اصلی ترین مزیت های بازار کریپتوکارنسی ها یاد نمودیم:

 • معاملات آسان
 • امنیت بالا
 • هزینه های کمتر
 • سرعت بالا
 • رشد تصاعدی
 • سوددهی بالا
 • رعایت حریم خصوصی
 • تنوع بالا در انتخاب سرمایه گذاری
 • ساده شدن پرداخت های بین‌المللی
 • مهار تورم
 • عدم نیاز به مجوزهای دولتی
 • مستقل بودن
 • بازار ۲۴ ساعته
 • شفافیت

آشنایی با مزایا و معایب ارز دیجیتال یکی از مهمترین این موارد و اطلاعاتی است که می‌تواند باعث ایجاد سرمایه گذاری ها و ترید های بهتر برای کاربران شود. نادیده گرفتن این اطلاعات اشتباه بسیار بزرگی است که از سوی برخی از کاربران رخ می‌دهد. همچنین مزیت ها می‌توانند معیاری برای تشخیص رمز ارز های خوب از نمونه‌های تقلبی و بی کیفیت باشند.

فواید ارز دیجیتال چیست

نظر شما درباره مزایای ارز دیجیتال چیست

مهمترین و اصلی ترین مزایای بازار ارز دیجیتال و استفاده از آن ها را با شما در میان گذاشتیم. هدف ما در مجموعه کانون بورس ارائه بهترین و مفید ترین راهکار ها برای سرمایه ‌گذاری بهتر کاربران ایرانی است. آماده سازی سری مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال نیز به همین بهانه در دستور کار مجموعه قرار گرفته است. این مقالات به صورت کاملاً جامعه و با تکیه بر اطلاعات کاربردی روز بازار رمز ارز ها تهیه و تنظیم می‌شود.

در این مقاله نیز به معرفی مزیت های رمز ارزها پرداختیم. اما پرونده معرفی مزیت های ارزهای دیجیتال هنوز به پایان نرسیده و هر بار سعی خواهیم کرد تا این مقاله را با محتویات جدیدتر برای شما به روز رسانی کنیم. شما نیز اگر مزیت هایی از ارزهای دیجیتال در ذهن دارید که در این مقاله به آن پرداخته نشده، می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: