لوگو کانون بورس

ساعت شروع ارز دیجیتال به وقت ایران | ساعت صفر شدن ارز دیجیتال

زمان ترید ارز دیجیتال
شما در حال مطالعه مقاله ۴۷ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

ساعت شروع ارز دیجیتال به وقت ایران چیست و آیا ساعت خاصی وجود دارد که معامله در آن ساعت در بازار کریپتوکارنسی شرایط بهتری برای معاملات ما ایجاد خواهد کرد؟ ساعت صفر شدن ارز دیجیتال چیست و ساعت بازار ارز دیجیتال بر اساس ساعت کدام کشور است؟ سوالات این چنینی ذهن کاربران بسیار زیادی را به خود مشغول کرده و خیلی‌ها به دنبال رسیدن به پاسخ این سوالات برای بهینه کردن زمان معاملات خود هستند. با توجه به اینکه در حال حاضر کاربران ایرانی علاقه بسیار زیادی به انجام معامله در بازار ارز دیجیتال داشته و تمایل زیادی از این بابت شاهد هستیم. برای اینکه شما بتوانید در بازار کریپتوکارنسی دست به معاملات بهینه زده و بهترین راندمان را در معاملات این بازار برای خود رقم بزنید لازم است تا در قدم اول نکات و پاسخ سوالات بسیار مهمی را بدانید.‌

ساعت بسته شدن کندل روزانه ارز دیجیتال چیست و بهترین زمان ترید ارز دیجیتال کدام است؟ ساعت باز شدن بازار ارز دیجیتال آمریکا چه زمانی است و ساعت باز و بسته شدن بازار ارز دیجیتال چیست؟ آیا پاسخ این سوالات را می‌دانید؟ اگر هنوز درباره این سوالات نیندیشیده و نمی‌دانید که پاسخ دقیق آنها چیست حتماً باید این مقاله را تا انتها با ما در کانون بورس همراه باشید. معامله‌گری در بازار ارز دیجیتال صرفاً به کارگیری چند روش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال در این بازار نبوده و شما باید تعاریف مختلفی را نیز برای درک هرچه بهتر معاملات این بازار بدانید. برای اینکه بتوانید یک سرمایه گذاری کاملاً ایده‌آل و جذاب برای خود رقم بزنید رسیدن به پاسخ این سوالات اهمیت بسیار زیادی برای شما خواهد داشت.

فراموش نکنید که در بسیاری از مواقع ممکن است حتی یکی از این نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم شرایط بهینه‌تری را برای معاملات شما به وجود آورد. برای کسانی که به دنبال یک ترید حرفه‌ای در بازار کریپتوکارنسی هستند دقت به این نکات بسیار مهم خواهد بود و ما در کانون بورس سعی می‌کنیم تا این نکات را در بهترین شرایط ممکن به شما انتقال دهیم. از این رو اگر به فکر یک سرمایه گذاری مناسب و جذاب در بازار کریپتوکارنسی هستید به شما توصیه می‌کنیم که حتماً نکاتی که در ادامه درباره ساعت شروع ارز دیجیتال به وقت ایران با شما در میان می‌گذاریم را به دقت مطالعه کرده و حتی این مقاله را در جایی ذخیره کرده و هر از چند گاهی به آن سر بزنید تا درک شما نسبت به ساعات معاملاتی در این بازار کامل شود.

ساعت شروع ارز دیجیتال به وقت ایران

ساعت شروع ارز دیجیتال به وقت ایران چه زمانی است و در چه ساعت‌هایی به وقت ایران می‌توانیم بهینه‌ترین معاملات را در این بازار برای خود رقم بزنیم؟ ساعت صفر شدن ارز دیجیتال و ساعت بسته شدن کندل روزانه ارز دیجیتال از این جهت اهمیت دارد تا شما بدانید که این بازار چه زمانی آغاز می‌شود و در چه بازه‌های زمانی می‌توانید ایده‌آل‌ترین معاملات را در بازار کریپتوکارنسی برای خود رقم بزنید. برای اینکه بهترین زمان انجام معامله در بازار ارز دیجیتال را به دست آورید لازم است تا در ساعات مشخصی که حجم معاملات و نوسان ارزهای دیجیتال در بالاترین حد خود قرار دارد برای ترید در آنها اقدام کنید.

در صورتی که نوسانات در بازار ارز دیجیتال به اوج خود رسیده هر تریدی می‌تواند بیشترین میزان سود را برای شما رقم بزند و از این گذشته بالا بودن حجم معاملات نیز نقد شوندگی در این بازار را به اوج خود خواهد رساند. برای اینکه به درک کاملی نسبت به شرایط معاملات در بازار کریپتوکارنسی برسید لازم است تا معاملات خود را به گونه‌ای پیش ببرید که دقیقاً در همین ساعات تریدهای خود را باز کنید.

کاربران زیادی در سرتاسر دنیا در حال انجام معامله در بازار ارز دیجیتال هستند و زمانی می‌توان به حداکثر میزان حجم معاملات و حداکثر نوسانات در این بازار رسید که اکثریت کاربران جهانی در حال معامله باشند. با توجه به اینکه ساعات اداری در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است از این رو کاربران در سطح جهان در سایت مختلفی معاملات خود را در این بازار انجام می‌دهند و شما باید ساعتی را پیدا کنید که تعداد معامله‌گران در بازار در حداکثر شرایط ممکن قرار گرفته باشد.

اگر بخواهیم ساعت ۱۲ نیمه شب به وقت ایران را به عنوان یک ساعت پایه در نظر بگیریم بعد از این ساعت ابتدا بازار آسیای شرقی باز می‌شود و سپس نوبت بازار اروپا و در نهایت در عصر روز بعد بازار آمریکا باز می‌شود. اینکه کدام یک از این ساعت‌ها بیشترین حجم معاملات و بیشترین نوسان را در بازار کریپتو کارنسی رقم می‌زند در ادامه به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

زمان ترید ارز دیجیتال

توکیو و پکن ۰۳:۳۰ تا ۱۲:۳۰

ساعت صفر شدن ارز دیجیتال در زمان باز شدن بازار توکیو و پکن رخ می‌دهد.‌ توکیو به عنوان یکی از معتبرترین بازار بورس‌های جهان، تعداد کاربران قابل توجهی دارد و خیلی از افراد در ساعات باز بودن بازار توکیو در حال انجام معامله در بازار کریپتو کارنسی هم هستند. بازار توکیو در ساعت ۳:۳۰ صبح باز می‌شود و تا ۱۲:۳۰ ظهر روز بعد ادامه پیدا می‌کند. این بازار در روزهای شنبه و یکشنبه در آخر هفته‌ها تعطیل است و معامله‌گران نمی‌توانند معاملات خود را در بازار پیش ببرند.

همچنین بازار پکن نیز به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای بورس آسیایی شرقی در همین ساعات باز بوده و فعالیت معامله‌گران در این بازار در کشور چین نیز ادامه پیدا می‌کند. بنابراین اولین جایی که بازار ارز دیجیتال باز شده و معاملات در حجم بالا در آن رخ می‌دهد از ساعت ۳:۳۰ صبح با باز شدن بازار توکیو است. البته دقت داشته باشید که در هر بازاری در سطح بین‌المللی فقط معامله‌گران همان کشور نیستند که معاملات خود را پیش می‌برند و این موضوع را می‌توانیم به کاربران جهانی بسط بدهیم.

مثلاً اگر فردی در کشور آمریکا در بازار توکیو سهامی را خریداری کرده باشد، احتمالاً باید در ساعت باز بودن بازار توکیو به انجام معاملات در این بازار پرداخته و عملاً می‌توانیم چنین افرادی را نیز به عنوان کاربران وادار کریپتوکارنسی در نظر بگیریم. در این بین باید بررسی کنیم که تعداد کاربران جهانی فعال در سایر بازارهای بورس جهانی در کدام بازار بیشتر است و در نهایت بیشترین حجم معاملات و بیشترین تعداد معامله‌گران در کدام بازار رخ می‌دهد.

معامله‌گران چینی و ژاپنی زیادی در ساعت اولیه صبح معاملات خود را در بازارهای مالی آغاز می‌کنند و اگر شما پیدا کنید که کدام ارزهای دیجیتال برای چینی‌ها و ژاپنی‌ها محبوبیت بیشتری دارد می‌توانید معاملات خود را به سمت آنها پیش ببرید تا در این ساعت بیشترین حجم معاملات و بیشترین نوسانات را شکار کنید. البته در ادامه توضیحات بیشتری در این باره خواهیم داد تا شما به درک کاملی نسبت به بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران برسید.

لندن ۱۰:۳۰ تا ۲۰:۰۰

ساعت بسته شدن کندل روزانه ارز دیجیتالدقیقاً دو ساعت آخری که بازار توکیو و بازار پکن باز هستند بازار لندن نیز به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای بورس جهانی باز می‌شود. بازار بورس لندن از ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه روز دوشنبه باز شده و تا ساعت ۸ شب روز جمعه ادامه پیدا می‌کند. بازار لندن نیز در روزهای شنبه و یکشنبه به دلیل تعطیلات آخر هفته تعطیل خواهد بود و معامله‌گران امکان معامله در بازار بورس لندن را ندارند. متعاقباً ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه تا ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه که هم بازار لندن و هم بازار توکیو و پکن با همدیگر باز هستند، حجم معاملات به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد و می‌توان این ساعت را به عنوان یکی از کاندیداهای اصلی برای انتخاب به عنوان بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال در ایران در نظر گرفت.

البته بازار لندن همچنان ادامه پیدا کرده و در طول زمان فعالیت بازار لندن جمعیت بالای اروپا در حال انجام معامله در بازارهای مالی هستند که بازار ارز دیجیتال نیز در گروه این بازارها قرار می‌گیرد. بازارهای بورس کشور فرانسه و آلمان نیز در این ساعت باز هستند و معامله‌گران اروپا در سطح گسترده دارایی‌های خود را وارد بازار کریپتوکارنسی می‌نمایند و همین حجم بالای نقدینگی می‌تواند باعث ایجاد روندهای جدید در قیمت رمز ارزها شود. دقت داشته باشید که البته هنوز درباره بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال در ایران تصمیم‌گیری نکرده‌ایم و در حال معرفی کاندیداهای مختلف شما هستیم تا در نهایت یک نتیجه‌گیری کامل و دقیق در این باره داشته باشیم.

نیویورک ۱۶:۳۰ تا ۰۱:۳۰

بررسی ساعت صفر شدن ارز دیجیتال و بهترین زمان ترید در ارز دیجیتال در ایران را با بررسی زمان باز و بسته شدن بازار بورس نیویورک ادامه می‌دهیم که به عنوان بزرگترین بازار بورس جهانی شناخته می‌شود و حجم بالایی از معاملات در این بازار رخ می‌دهد. همونطور که می‌دانید بورس نیویورک در حال حاضر بزرگترین بازار بورس جهانیست و بیشترین تعداد کاربران و بیشترین حجم نقدینگی در آن در حال وقوع است.

به دلیل جذابیت‌های بسیار بالایی که سهام عرضه شده در بازار بورس نیویورک دارند نه فقط معامله‌گران آمریکایی بلکه معامله‌گران اروپایی و آسیایی نیز در زمان باز و بسته شدن این بازار در حال فعالیت در آن هستند و همین موضوع باعث شده تا حجم بالایی از نقدینگی در آن رخ دهد. بنابراین اگر به دنبال انتخاب بهترین زمان برای ترید ارز دیجیتال در ایران هستیم در درجه اول باید زمانی را انتخاب کنیم که حتماً بازار آمریکا در آن باز باشد و معامله‌گران آمریکایی و بین‌المللی در حال انجام معامله در این بازار باشند.

ساعت ۴:۳۰ دقیقه بعد از ظهر تا ساعت ۸ شب که بازار نیویورک باز شده و در حال فعالیت است بازار لندن هم باز بوده و معاملات کشورهای اروپایی نیز در این ساعت ادامه دارد. با این حساب این ساعت را می‌توانیم بالاترین میزان حجم معاملات را در سرتاسر جهان تعریف کنیم که بالاترین نرخ نقد شوندگی در بازار کریپتوکارنسی نیز در آن رخ می‌دهد. دقت داشته باشید که در ادامه با فعالیت بازار نیویورک نیز حجم بالایی از نقد شوندگی وجود دارد و تعداد بسیار زیادی از معامله‌گران در حال انجام ترید در بازارهای مالی هستند اما به هر حال این ساعت می‌تواند بیشترین میزان نقد شوندگی را در هر بازاری ایجاد نماید.

با توجه به اینکه دلار به عنوان ارز رسمی سرتاسر جهان که بیشترین حجم معاملات بر روی آن انجام می‌پذیرد در بازار نیویورک بیشترین حجم معاملات را دارد از این رو انتخاب بازار نیویورک برای ترید در ارز دیجیتال می‌تواند بهترین تصمیم برای کاربران ایرانی باشد. در این بین از ساعت ۴:۳۰ تا ساعت ۸ شب که بازار لندن هم باز است فعالیت بیشتری را در بازار کریپتو کارنسی مشاهده خواهیم کرد و این موضوع می‌تواند حجم معاملات و نوسانات بیشتری را در این بازار رقم بزند.

با توجه به تمام نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران از ساعت ۴:۳۰ دقیقه بعد از ظهر تا ساعت ۸ شب در تمام ایام هفته به جز روزهای شنبه و یکشنبه است که تعطیلات آخر هفته را در آمریکا و اروپا شاهد هستیم. به جز این ساعت در ادامه بازار نیویورک یعنی از ساعت ۸ شب تا ۱۲ شب نیز معاملات در بازار کریپتوکارنسی حجم بالایی خواهد داشت و نوسانات شدیدی را در بازار شاهد خواهیم بود. در بسیاری از مواقع اخبار اقتصادی اعلام شده در همین ساعات خواهند بود و همین موضوع باعث می‌شود تا روندهای خیلی قدرتمندی در بازار کریپتوکارنسی نیز رقم بخورد.

بعد از این دو زمان بهترین زمان برای ترید ارز دیجیتال در ایران از ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه تا ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه است که بازار لندن و بازار توکیو به صورت همزمان باز هستند و معامله‌گران آسیای شرقی و اروپایی فعالیت خود را انجام می‌دهند. البته هرچند حجم معاملات و میزان نقد شوندگی در این ساعت به زمان باز بودن بازار نیویورک نمی‌رسد اما به هر حال روندهایی در این ساعت نیز شکل می‌گیرند که می‌توان با آنها وارد معاملات مختلف در بازار فیوچرز دیجیتال شد.

در نهایت در بازه زمانی که بازار لندن به تنهایی از ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه تا ساعت ۴:۳۰ دقیقه باز است و یا بازه زمانی که بازار توکیو و پکن از ساعت ۳:۳۰ دقیقه صبح تا ساعت ۱۰:۳۰ صبح فعالیت می‌نمایند را می‌توان گزینه‌های بعدی برای ترید در بازار کریپتوکارنسی در نظر گرفت. حالا شما باید تصمیم بگیرید که در کدام ساعت باید ترید کنید و چه ساعتی برای معاملات شما مناسب‌تر است. برای شکار روندهای بزرگ بازار کریپتوکارنسی احتمالاً باید سراغ بازار نیویورک بروید و اگر به دنبال یک ترید آرام برای یک درصد سود پایین هستید بازار لندن و بازار توکیو می‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

ساعت بازار ارز دیجیتال بر اساس ساعت کدام کشور است؟

ساعت شروع ارز دیجیتال به وقت ایران چه زمانی است و ساعت صفر شدن ارز دیجیتال در چه ساعتی در طول شبانه روز رخ می‌دهد که بتوانیم معاملات خود را بر اساس آن پیش ببریم؟ این سوال که ساعت بازار ارز دیجیتال بر اساس ساعت کدام کشور است؟ یکی از چالش‌های ذهنی اصلی معامله‌گران در بازار کریپتوکارنسی است و خیلی از کاربران به دنبال رسیدن به پاسخ آن هستند تا بتوانند به درک کاملی نسبت به این موضوع برسند.

شاید با خود فکر کنید که ساعت باز و بسته شدن بازار ارز دیجیتال بر اساس بازار توکیو یا نیویورک یا هر بازار دیگری باشد اما معمولاً برای این منظور یک تایم مشخص جهانی در نظر می‌گیرند که مورد قبول تمام کشورها قرار دارد. ساعت باز و بسته شدن بازار ارز دیجیتال مربوط به هیچ کدام از کشور ها نیست و برای این منظور یک مبدا زمانی کاملاً ثابت شده و مورد قبول تمام کشورها را در نظر می‌گیرند که در حال حاضر به وقت گرینویچ است.

مبدا زمانی گرینویچ یک مبدا زمانی کاملاً مشخص و مورد قبول تمام کشورهای دنیا قرار گرفته و زمان بسته شدن بازار ارز دیجیتال نیز بر اساس همین ساعت در نظر گرفته می‌شود. بنابراین اگر به دنبال زمان باز و بسته شدن کندل روزانه و یا کندل هفتگی در بازار ارز دیجیتال هستید باید سراغ ساعت گرینویچ بروید و طبق این ساعت برای مشخص کردن زمان باز و بسته شدن کندل‌های بازار کریپتوکارنسی اقدام کنید.

اندیکاتور زمان بسته شدن کندل

ساعت بسته شدن کندل روزانه ارز دیجیتال

ساعت شروع ارز دیجیتال به وقت ایران را در بند قبلی برای شما تشریح کردیم و اکنون می‌دانید که در چه زمانی باید به دنبال مشخص کردن ساعت باز و بسته شدن کندل روزانه در بازار کریپتوکارنسی باشید. ساعت ۰۰:۰۰ به وقت لندن (گرینویچ) یا ساعت ۰۳:۳۰ به وقت تهران زمانی است که کندل روزانه بسته شده و کندل روزانه بعدی آغاز می‌شود از این رو ساعت صفر شدن ارز دیجیتال به وقت ایران را می‌توانیم در این زمان در نظر بگیریم.

ساعت بسته شدن کندل روزانه ارز دیجیتال

ساعت باز شدن بازار ارز دیجیتال آمریکا

ساعت شروع ارز دیجیتال به وقت ایران را بر اساس تایم گرینویچ برای شما تشریح کردیم و اکنون نوبت به این رسیده تا درباره‌ ساعت باز شدن بازار ارز دیجیتال آمریکا صحبت کنیم. درباره زمان باز و بسته شدن بازار بورس نیویورک با هم صحبت کردیم و نکات لازم درباره این موضوع را با شما در میان گذاشتیم. اما آیا زمان باز و بسته شدن بازار بورس نیویورک همان زمان باز شدن بازار ارز دیجیتال آمریکا است یا باید ساعت دیگری را برای زمان باز شدن بازار ارز دیجیتال آمریکا در نظر بگیریم؟

واقعیت این است که برخلاف بازار بورس جهانی مانند بازار بورس نیویورک هیچ زمان مشخصی برای معاملات بازار کریپتوکارنسی در نظر گرفته نشده و معامله‌گران در سرتاسر جهان می‌توانند در هر ساعتی در این بازار معامله کنند. حتی تعطیلات آخر هفته هم در این بازار تعریف نشده و به دلیل ماهیت غیرمتمرکز بودن آن عملاً شما در هر ساعتی حتی در تعطیلات هم امکان انجام معامله و ترید در بازار کریپتوکارنسی را دارید. بنابراین اینکه بخواهیم یک زمان دقیق برای باز شدن بازار ارز دیجیتال آمریکا در نظر بگیریم به هیچ وجه نمی‌تواند منطقی باشد اما می‌توانیم زمانی را معرفی کنیم که بیشترین تعداد معامله‌گران در آمریکا در بازار کریپتوکارنسی فعالیت دارند.

مسلماً تمام کسانی که در حال انجام ترید در بازار بورس جهانی هستند ملات بازار ارز دیجیتال را دنبال می‌کنند زیرا بسیاری از صندوق‌های قابل معامله بیت کوین در بازار بورس نیویورک تعریف شده و کاربران این بورس نیم نگاهی به بازار ارز دیجیتال هم دارند. به همین دلیل است که زمان باز و بسته شدن بازار بورس نیویورک را به عنوان معیاری برای زمان باز شدن بازار ارز دیجیتال در آمریکا در نظر گرفتیم. مساحت ۴:۳۰ دقیقه به وقت ایران تا ساعت ۰۱:۳۰ بامداد بازار بورس نیویورک فعالیت خود را انجام می‌دهد و در طول این بازه زمانی معامله‌گران آمریکایی همزمان با معاملات خود در بازار بورس نیویورک به دنبال انجام معامله در بازار کریپتوکارنسی هم هستند.

اندیکاتور زمان بسته شدن کندل

اندیکاتور زمان بسته شدن کندل

ساعت شروع ارز دیجیتال به وقت ایران را برای شما تشریح کردیم و همچنین به معرفی ساعت صفر شدن ارز دیجیتال نیز پرداختیم. گاهی اوقات ممکن است برخی از کاربران به دنبال انتخاب اندیکاتور زبان بسته شدن کندل روزانه در بازار کریپتوکارنسی باشیم که لازم دانستیم تا نکات لازم را در این باره نیز با شما در میان بگذاریم.

اولاً باید اشاره داشته باشیم که شما می‌توانید در پلتفرم تریدینگ ویو به صورت عمومی زمان باز و بسته شدن کندل‌ها در تمام تایم فریم‌ها مشاهده کنید و عملاً اگر شما تایم فریم معاملاتی خود را بر روی روزانه قرار دهید می‌توانید زمان بسته شدن کندل روزانه را نیز به صورت معکوس شمار در این پلتفرم مشاهده نمایید. با توجه به اینکه اکثر معامله‌گران بازار کریپتو کارنسی از پلتفرم تریدینگ ویو برای مشاهده نمودار قیمت و استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال بهره می‌برند از این رو اصلاً نیازی به استفاده از اندیکاتور زمان بسته شدن کندل روزانه در بازار ارز دیجیتال را نخواهید داشت و می‌توانید به صورت آنلاین این زمان را در بازار کریپتو کارنسی مشاهده کنید.‌

البته برای کاربرانی که به دنبال انجام معامله و ترید در بروکرهای فارکس و در پلتفرم‌هایی مانند متاتریدر هستند هم اندیکاتورهای رایجی وجود دارد که با استفاده از آنها امکان تشخیص زمان باز و بسته شدن کندل وجود خواهد داشت. در حال حاضر بهترین اندیکاتور که به صورت کاملاً رایگان در اختیار تمام کاربران قرار می‌گیرد اندیکاتوری به نام کندل تایم است. شما می‌توانید با دانلود کردن این اندیکاتور و نصب کردن آن بر روی متاتریدر در لحظه زمان باقی مانده از هر کندل را مشاهده کرده و از این طریق زمان باز و بسته شدن کندل را در معاملات بازار ارز دیجیتال در پلتفرم متاتریدر هم مشاهده کنید.

اندیکاتور زمان بسته شدن کندل

چرا باید در وقت بازار آمریکا ترید کنیم؟

ساعت شروع ارز دیجیتال به وقت ایران را برای شما تشریح کردیم و همچنین به بررسی‌ساعت باز شدن بازار ارز دیجیتال آمریکا نیز پرداختیم تا شما نسبت به این موضوع به درک کاملی برسید. اما سوال بسیار مهمی که ممکن از ذهن شما را به خود درگیر کرده باشد این است که چرا باید در وقت بازار آمریکا ترید کنیم و بازار آمریکا چه مشخصه و چه ویژگی‌ای دارد که باعث شده تا تبدیل به اولویت اصلی ترید در ارز دیجیتال شود؟ اتفاقاً خیلی از کاربران بر این باور هستند که با توجه به اینکه بسیاری از ارزهای دیجیتال و صرافی‌ها از کشورهای شرق آسیا وارد جهان شده‌اند، بیشترین حجم معاملات نیز باید در زمان معاملات کشورهای شرق آسیا باشد، ولی اصلاً اینطور نیست.

برای اینکه این موضوع رو بهتر درک کنید شما را باید با مفهوم استیبل کوین‌ها در بازار کریپتوکارنسی آشنا کنیم. اگر می‌دانید که استیبل کن چیست با چه ویژگی دارد بنابراین می‌دانید که استیبل کوین‌ها را می‌توان به عنوان پول نقد در بازار ارز دیجیتال تعریف کرد و تمام معاملات در این بازار بر اساس آنها انجام می‌پذیرد. معروف‌ترین استیبل بیت کوین موجود در بازار کریپتوکارنسی تتر است که بالاترین حجم معاملات را نیز به خود اختصاص داده است. علاوه بر این سایر استیبل کن‌های پرحجم بازار کریپتوکارنسی نیز دقیقاً با پشتوانه دلار آمریکا تعریف شده‌اند و همه آنها قیمتی برابر با یک دلار آمریکا دارند.

این نکته عملاً نشان می‌دهد که پول نقد در بازار ارز دیجیتال هم دلار آمریکاست و معاملات در این بازار بر اساس دلار آمریکا شکل می‌گیرد. بنابراین کاملا منطقی و معقول است که زبان باز شدن بازار آمریکا را باید به عنوان بهترین زبان برای ترید در بازار ارز دیجیتال در نظر بگیریم و بیشترین حجم معاملات نیز در طول بازار نیویورک انجام خواهد پذیرفت. دامیننس تتر و دامیننس بیت کوین معمولاً روند معکوس نسبت به یکدیگر دارند و دامینانس تتر نیز به گونه‌ای تحت تاثیر روند قیمت دلار در بازارهای جهانی قرار خواهد گرفت. با توجه به شرایط اقتصاد آمریکا و اخباری که بر اساس دلار آمریکا منتشر می‌شود معامله‌گران تصمیم می‌گیرند که دارایی خود را نقد نگه دارند و یا آن را وارد بازار کریپتوکارنسی نمایند. بنابراین این شرایط کشور آمریکاست که بیشترین میزان تاثیر را در بازارهای مالی مانند بازار ارز دیجیتال خواهد داشت و باید این بازار را به عنوان بهترین گزینه برای زمان ترید در بازار ارز دیجیتال در نظر بگیریم.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا تشریح کاملی نسبت به بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران برای شما داشته باشیم و نکات مهمی را در این باره برای شما مطرح کنیم که با دقت به این نکات می‌توانید بهترین فرایند معاملات را در بازار کریپتوکارنسی برای خود رقم بزنید. مهمترین و اصلی‌ترین چالش‌هایی که در این مقاله به بررسی آنها پرداختی موارد زیر بودند:

  • ساعت شروع ارز دیجیتال به وقت ایران
  • ساعت صفر شدن ارز دیجیتال
  • ساعت بازار ارز دیجیتال بر اساس ساعت کدام کشور است؟
  • ساعت بسته شدن کندل روزانه ارز دیجیتال
  • ساعت باز شدن بازار ارز دیجیتال آمریکا
  • ساعت باز و بسته شدن بازار ارز دیجیتال

با ذکر این نکات الان شما به خوبی می‌دانید که در چه ساعتی بالاترین حجم معاملات در بازار کریپتوکارنسی در حال انجام است و از این طریق شما می‌توانید روند معاملات خود را به گونه‌ای پیش ببرید که بتوانید در بهترین زمان تریدهای خود را انجام داده و روندهای قدرتمند بازار کریپتوکارنسی را شکار کنید.

همچنین اگر به دنبال کسب آموزش‌های حرفه‌ای لازم برای معامله‌گری در بازار کریپتو کارنسی هستید حتماً نیم نگاهی به سرفصل‌های دوره آموزش ارز دیجیتال در کانون بورس داشته و درباره این دوره آموزشی با کاربران قدیمی ما در کانون بورس صحبت در این دوره آموزشی تمام نکات لازم برای سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی در دسترس شما قرار گرفته و شما می‌توانید بدون هیچ گونه چالشی با استفاده از این مهارت‌ها معاملات خود را در بهترین شرایط ممکن در بازار ارز دیجیتال آغاز کنید. همچنین کاربرانی که فرصت شرکت در دوره حضوری ارز دیجیتال را ندارند می‌توانند با خرید پکیج آموزش غیرحضوری ارز دیجیتال به تمام مهارت‌ها و تکنیک‌های لازم برای معامله‌گری در این بازار دست پیدا کنند و از این طریق روند بهتری را برای معاملات خود رقم بزنند. دقت داشته باشید که این دوره‌های آموزشی به صورت کاملاً کاربردی تهیه شده و استراتژی‌های معاملاتی حرفه‌ای و مختص بازار کریپتوکارنسی در آن تدریس خواهد شد تا شما بتوانید تبدیل به یک تریدر بازار ارز دیجیتال شوید. نکته بسیار جذابی که درباره این دوره‌های آموزشی باید به آن بپردازیم این است که در طول دوره شما می‌توانید همراه با استاد ترید لایو در بازار هم داشته باشید تا درک و تسلط شما نسبت به مهارت‌های معامله‌گری در بازار ارز دیجیتال به حداکثر میزان ممکن برسد.‌

در انتها از شما دعوت می‌کنیم تا اگر دیدگاه یا نقطه نظری درباره بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران دارید و یا تجربه‌ای در این باره از قبل کسب کرده‌اید تجربیات و نقطه نظرات خود را با ما و سایر کاربران در کانون بورس در میان بگذارید تا در نهایت معامله‌گران ایرانی بتوانند در بهترین شرایط ممکن معاملات خود را در بازار ارز دیجیتال ادامه دهند.

اندیکاتور زمان بسته شدن کندل

سوالات متداول

بهترین زمان ترید در ارز دیجیتال چیست؟

ساعت ۴:۳۰ بعدازظهر تا ساعت ۸ شب که بازار نیویورک و لندن به صورت همزمان باز هستند.

ساعت باز شدن بازار ارز دیجیتال آمریکا چیست؟

بازار آمریکا از ساعت ۰۴:۳۰ بعدازظهر باز شده و تا ساعت ۰۱:۳۰ بامداد فردا ادامه پیدا می کند.

ساعت صفر شدن بازار ارز دیجیتال چیست؟

ساعت ۰۰:۰۰ به وقت گرینویچ یا ساعت ۰۳:۳۰ بامداد به وقت تهران، زمان صفر شدن بازار ارز دیجیتال به وقت ایران است.

چرا باید در بازار آمریکا ترید کنیم؟

زیرا در این ساعت بیشترین حجم معاملات روی دلار در حال انجام است.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: