آینده ارز دیجیتال کاردانو (ADA) + پیش بینی و تحلیل قیمت

مقدمه

بنابر پیش‌بینی متخصصان دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال، ارزش ارزهای دیجیتال به طور روزانه در حال بالا رفتن می باشد و سرمایه‌گذاری روی آن‌ها به نوعی رقابت تلقی شده است. رمز ارز یکی از ۹ حوزه فین‌تک است، بسیاری از فعالان بازار ارزهای دیجیتال تصور می کنند که بیت کوین به علت پرچم داری در بازار ارزهای دیجیتال، تنها رمز ارزی است که ارزش سرمایه گذاری دارد اما امروزه و با پیشرفت فناوری ارزهای دیجیتال و معرفی آلت کوین های بسیار زیاد به این بازار، دیگر بیت کوین تنها گزینه ایده آل برای سرمایه گذاری نیست. با گذشت سالها ، شاهد توسعه و پذیرش قابل توجهی از فناوری بلاکچین خواهیم بود و ارزهای دیجیتال نقش بسزایی در برنامه های جهانی دارند.  پس طبیعی است که بسیاری از مردم به سوی این شکل جدید از سرمایه‌گذاری می‌آیند اما باید برای خرید هر ارز دیجیتال نسبت به شناخت آن و شناسایی ویژگی های جدیدی که ارز دیجیتال مورد نظر قرار است در دنیای تکنولوژی ایجاد کند آگاهی لازم را کسب کرد. تا اینکه سرمایه گذاری نسبتا ایمن و پرسودی انجام دهیم. اگر به فکر سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال می باشید، پیشنهاد می شود که که به کاردانو (Cardano) به عنوان یک گزینه نگاه کنید چراکه نوسانات و سرمایه گذاری های این ارز دیجیتال نشان می دهد که می تواند یکی از ارزهای دیجیتال آینده دار باشد. ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) در کنار رمزارزهایی مثل بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و … از ارزهای معتبر و قدیمی این بازار به حساب می آید که حجم معاملات و ارزش بازار نسبتا خوبی دارد که همین امر سبب جذب شدن سرمایه گذاران و فعالان بازار سرمایه به سمت این ارز بنیادی شده است.

 

معرفی کاردانو (cardano) و پیدایش آن

بلاکچین کاردانو (cardano) که نماد آن ADA  است (مردم گاهی فکر می‌کنند کاردانو (Cardano) و ADA یکسان هستند، با این حال، تفاوت کمی وجود دارد. کاردانو (Cardano) نام زنجیره بلوکی است که به افراد امکان ارسال و دریافت وجوه را می‌دهد اما ADA نام ارز رمزنگاری شده است)،  ۲ اکتبر سال ۲۰۱۷، با قیمت ۰۲/۰ دلار در صرافی بیترکس عرضه شد و از آن زمان به بعد، جهش ها را آغاز کرد (پس از مدتی در مدت ۳ روز از ۰۳/۰ دلار به ۱۴/۰ دلار رسید؛ یعنی ۳۶۶ درصد سود در عرض ۳ روز)  البته فعالیت های بلاکچینی را  از دو سال قبل از آن آغاز و طی این مدت دو سال بر روی ایرادات بلاکچین هایی چون بیت کوین و اتریوم کار کرد. در سال ۲۰۱۸ تیم توسعه دهنده بلاکچین کاردانو (Cardano)طی دوره عرضه اولیه (ICO) حدود ۶۳ میلیون دلار کسب کرد. ICO یا عرضه اولیه یک رمزارز روشی می باشد که شرکت های توسعه دهنده ارزهای دیجیتال بوسیله آن اقدام به جمع آوری سرمایه می کنند تا بتوانند ایده و بلاکچین مورد نظر خود را گسترش دهند. بلاکچین کاردانو (Cardano) فقط در سه ماه اول ICO بیش از ۶ میلیارد دلار جمع آوری نمود. این رمز ارز مبتنی بر بلاکچین است و همانطور که اشاره شد ADA، توکن شبکه کاردانو (Cardano) است. نام این توکن از روی آدا لاولیس (Ada Lovelace) دختر شاعر معروف لرد بیرون که خود ریاضیدان قرن ۱۹ بود برداشته شده است، از او به‌عنوان اولین برنامه‌نویس رایانه‌ای یاد می‌شود.  ارز دیجیتال شبکه کاردانو (Cardano) با استفاده یکی از امنیتی‌ترین برنامه‌های حال حاضر به نام هسکل (Haskell) نوشته شده است. هسکل به عنوان زبان برنامه نویسی با بالاترین سطح امنتی شناخته می‌شود، که  زبان بومی زیرساخت های نظامی و سایر صنایع خیلی حساس است و این امر را برای بسیاری از بخش ها بسیار ارزشمند و جالب می کند به این ترتیب، آدا در مقابل حملاتی مانند دی‌داس (DDos) مصون است.

 

کاردانو (Cardano) اولین پروژه مبتنی بر بلاک چین است که با فلسفه علمی و بر اساس تحقیقات دانشمندان و داوری همتای این حوزه طراحی شده است  و اولین پروژه بلاک چین غیر متمرکز جهان می باشد. موسس کاردانو (Cardano)  به دلیل اشرافی که به مسائل و مشکلات اتریوم داشت در واقع با تعریف یک پروژه جدید سعی بر پر کردن خلاء ها و حل مسائلی بود که شبکه اتریوم با آن دست و پنجه نرم می کرد. این پروژه بعد از تحقیق های فراوان توانست ایراد های مقیاس پذیری در بیت کوین و همچنین قرار دادهای هوشمند در اتریوم را برطرف کند. به طور خاص، هدف کاردانو (Cardano) پایداری در پلت فرم‌های کریپتوکارنسی است. یکی از مشکلات رمز ارزها کاهش سرعت شبکه‌ها و هزینه‌های بالا ناشی از افزایش حجم معاملات است که الگوریتم کاردانو (Cardano) به عنوان یک راه‌حل احتمالی، برای حل این مشکل ارائه شده است. ساختاری که برای کاردانو (Cardano) تعریف شده است در واقع میزان تراکنش در ثانیه را به هزاران تراکنش رسانده است. در واقع بیت کوین فقط ۷ تراکنش در ثانیه را می تواند پردازش کند و اتریوم حداکثر ۱۵ تراکنش را انجام می دهد. یکی دیگر از ویژگی های کاردانو (Cardano) استفاده از روش Sharding  است، در این روش هرچه تعداد افرادی که از شبکه کاردانو (Cardano) استفاده کنند، تعداد تراکنش هایی که بلاکچین می تواند انجام دهد افزایش می یابد. از طرفی سیستم کاردانو (Cardano) سازگار با محیط زیست است زیرا به برق بسیار کمتری نیاز دارد.

از آنجایی که کاردانو (Cardano) با هدف ارائه نسخه بهتر و پیشرفته‌تر بیت کوین و اتریوم ایجاد شده، نام پروتکل آن را آوروبوروس گذاشته‌اند که نماد باستانی نوعی مار یا اژدهاست که مشغول قورت دادن دم خود است و همواره خود را ایجاد می‌کند و به عنوان نمادی برای پیشرفت مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابر اذعان تیم توسعه دهنده این شبکه، کاردانو (Cardano) خود را پیشگام در “نسل سوم بلاکچین” معرفی کرده است و امنیت آن از طریق معماری چند لایه تامین می شود. بیت کوین نسل اول، اتریوم نسل دوم و ارز دیجیتال کاردانو نسل سوم است. سه شرکت بزرگ بر روی پروژه کاردانو (Cardano) کار می کنند که عبارت اند از   IOHK  (شرکتی تحقیقاتی پیشگام در زمینه ارزهای دیجیتال است)،  Emurgo (بنیاد امورگو مسئول سرمایه‌گذاری‌های پروژه کاردانو است) و در نهایت The Cardano Foundation (که یک سازمان مستقل برای حمایت از جامعه کاربران کاردانو (Cardano) و مدیریت امور نظارتی و تجاری این پروژه است که دفتر اصلی آن در سوئیس واقع شده است).

 

بلاک چین ارز کاردانو (Cardano) از دو هسته اصلی تشکیل شده است که عبارت است از لایه پرداخت کاردانو    (Cardano Settlement Layer-CSL)  که در واقع مثل یک حساب بزرگ عمل کرده و به دارندگان رمز ارز آدا (ADA) اجازه می‌دهد رمز ارزهای خود را در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه تبدیل نمایند. هسته اصلی دوم، لایه محاسباتی کاردانو (Cardano Computing Layer-CCL) نام دارد که مجموعه‌ای از پروتکل‌های پیچیده است و ستون اصلی بلاک چین کاردانو (Cardano) به حساب می‌آید.لایه محاسباتی در واقع قراردادهای هوشمند را اجرا و امنیت و استحکام شبکه را ضمانت می نمایند؛ همانطور که اشاره شد کدهای متن باز (Open Source) کاردانو (Cardano)به کمک زبان برنامه نویسی هسکل (Haskell) نوشته شده که یکی از ایمن‌ترین و شناخته شده‌ترین زبان‌های برنامه نویسی در سراسر جهان است.

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، یکی از اعضای سابق تیم اتریوم، به عنوان بنیان گذار کاردانو (Cardano) شناخته می شود. به دلیل اینکه اغلب افراد تیم توسعه دهنده پروژه کاردانو و سرمایه گذاران اولیه آن، ژاپنی بودند و شباهت های زیادی که با اتریوم دارد، به کاردانو (Cardano) ، “اتریوم ژاپنی” هم گفته می شود و در ژاپن از طریق دستگاه‌های خودپرداز و کارت‌های اعتباری در دسترس قرار گرفته است. برخلاف ارزهای دیجیتال دیگر که در آن‌ها هویت افراد ناشناس باقی می‌ماند، کاردانو رابطه بسیار خوبی با دولت‌ها و مقامات نظارتی (بخصوص در ژاپن) دارد. پروفسور آگلوس کیاباس نام الگوریتم آن را  Ouroboros ارائه کرد در این سیستم کاربران قادرند ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) را استخراج کنند. این نام  نشانه‌ای اساطیری به معنای پیشرفت است. کاردانو (Cardano) از ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند جداسازی لایه‌ها، امنیت ریاضی در انتخاب تأیید‌کننده‌های بلاکچین، سازوکار رأی‌گیری ایمن برای دارندگان توکن و سازوکار اجماع مقیاس‌پذیر برخوردار است.

در بلاک چین هایی مثل بیت کوین برای اعتبارسنجی تبادلات در این شبکه‌ها سخت‌افزارهای قدرتمندی به نام دستگاه ماینر موردنیاز است که این دستگاه‌های ماینر انرژی زیادی را صرف حل کردن معادلات پیچیده این ارزها و اعتبارسنجی تراکنش‌های آن‌ها می نمایند و در صورت تایید آن‌ها با قوانین شبکه، این تراکنش‌ها را در درون بلاک‌های بلاک چین جای می‌دهند و در عوض پاداش دریافت می کنند. این شیوه امنیت این شبکه‌ها را تأمین می‌کند و باعث می‌شود حمله به آن‌ها به‌قدری پرهزینه باشد که امکان آن عملاً از بین برود. در سیستم اثبات کار (Proof Of Work)، افراد بر اساس قدرت متمرکز خود قادر به تصمیم‌گیری برای شبکه نیستند؛ بلکه در رقابتی تنگاتنگ با دیگران، این شانس را دارند که با حل یک معادله رمزنگاری پیچیده، کار یا پردازش خود را اثبات کنند، این سیستم پاداش‌دهی، عادلانه نیست چون افرادی که دارای قدرتمندترین و گران‌قیمت‌ترین دستگاه‌های سخت‌افزاری باشند، همیشه بیشترین شانس را برای برنده‌شدن و دریافت پاداش بیت کوین در اختیار دارند و این‌گونه ثروتمندها ثروتمندتر می‌شوند. از طرفی این روش با مصرف شدید برق و انرژی و از طرفی کندی همراه می باشد.

از همین جهت، برخی از توسعه‌دهندگان استفاده از اثبات سهام (Proof Of Stake) را به اثبات کار ترجیح می دهند. در یک شبکه مبتنی بر اثبات سهام افرادی که بخواهند در کار تأیید تراکنش‌ها شرکت کنند، باید ارز دیجیتال آن شبکه را بخرند و در کیف پول خود به شبکه اختصاص دهند یا به‌اصطلاح سهام‌گذاری کنند. به این ترتیب در ازای سهامی که در اختیار شبکه قرار داده‌اند به‌طور مرتب مقداری به ارزهای دیجیتال آنها اضافه می‌شود. اما این روش نیز مشکلات خاص خود را داشت، بطور مثال نیاز به روشن بودن مداوم سیستم بود، شبکه هایی که از این روش استفاده می کنند می توان به موارد شبکه ویوز (Waves) از اثبات سهام اجاره‌شده (Leased Proof of Stake)، شبکه EOS از الگوریتم اثبات سهام نمایندگی‌شده (Delegated Proof of Stake)، شبکه تزوس از مدل اثبات سهام سیال (Liquid Proof of Stake)، و شبکه پولکادات از مدل اثبات سهام نامزدشده (Nominated Proof of Stake) اشاره نمود.

در نهایت نوع محدودتری از اثبات سهام به نام اثبات سهام محول شده (Delegated Proof of Stake)  به وجود آمد که در آن، نیازی به آنلاین بودن همه استیکرها یا همان سهام‌داران نیست. هر استیکری پس از سرمایه‌گذاری کوین موردنظر این حق را دارد که به استیکر دیگری بعنوان نماینده رأی بدهد. از آن پس، این نماینده به‌جای خود استیکر در فرایند اعتبارسنجی شرکت خواهد کرد و پاداش به‌دست آمده را با وی سهیم خواهد شد. اوروبوروس که قبلا به آن اشاره شد نوع مشخصی از اثبات سهام محول شده است. تعداد کل واحد هایی که از ADA  تولید خواهد شد،  ۴۵ میلیارد  واحد است که تقریباً تاکنون ۳۱ میلیارد  (https://coinmarketcap.com/currencies/cardano/) آن توزیع شده است. ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) هیچ‌ وایت‌پیپری ندارد، به‌جای آن ایده و روش اجرایی ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) در طول چندین سال توسط محققین کامپیوتر در دانشگاه‌های مختلف دنیا توضیح داده‌شده و اصلاح گردیده است.

 

 

کاربردهای کاردانو (ADA)

کاربردهای کاردانو (ADA) می تواند شامل جلوگیری از جعل و دستکاری، کاربرد در مسائل آموزشی، کاربرد در  امور دولتی و حکومتی ، هویت دیجیتالی، کشاورزی و بهداشت و خدمات درمانی باشد. از کاربرد این رمز ارز  می‌توان سیستمی‌برای اثبات مدارک دانشگاهی معرفی نمود و در بین دانشجویان،  دانشجویان یونانی اولین گروه از دانشجویان هستند که می‌توانند با استفاده از بلاک چین کاردانو (Cardano) داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه را به دیگران اثبات نمایند بدون اینکه نیاز باشد انواع گواهی و دانشنامه ها را بطور فیزیکی همیشه همراه خودشان داشته باشند. همچنین می‌توانند به دانشمندان و پژوهشگران حوزه پزشکی برای ساخت واکسن کمک نمایند. به این ترتیب که آنها قصد دارند داده‌های مطالعاتی ویروس کرونا را به یک ابَر کامپیوتر بدهند و با کمک نرم‌افزاری که تمامی دستگاه‌های رایانه در سراسر جهان را به هم متصل می‌سازد، به پژوهش در این راه سرعت ببخشند. همچنین این رمز ارز دارای برنامه جاه طلبانه برای ورود به بازار کارت های بانکی و پلتفرم های پرداخت می باشد. وزارت علوم و فناوری اتیوپی تصمیم گرفته از ظرفیت های کاردانو (Cardano) در صنعت کشاورزی این کشور استفاده کند. بطور کلی ارسال سریع و امن از مشخصه های بارز ADA می باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های کاردانو (Cardano)  این است که آنها به دنبال راهکارهایی هستند که بر اساس آنها بتوان تعادل بین حریم خصوصی کاربران و نظارت های قانونی را به اجرا درآورند. یکی دیگر از از اهداف بسیار بلندپروازانه ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) این است که این شبکه در نهایت به چیزی به اسم «اینترنت بلاک‌چین‌ها» تبدیل خواهد شد؛ یعنی این ارز دیجیتال واسطه‌ای را فراهم کند که بین بلاک‌چین ارزهای دیجیتال گوناگون تعامل، تبادل داده‌ها و مبادله ارزهای دیجیتال به وجود آورد. این اواخرکاردانو (Cardano) با شرکت Gen Two AG نیز همکاری داشته است. شرکت Gen Two AG در نظر داشت محصول مالی جدیدی بر بستر بلاکچین بسازد تا با استفاده از آن بتواند در بازارهای آینده رقابت کند؛ زیرا آنها به درک این مطلب رسیده‌اند که بلاکچین پدیده بزرگ بعدی خواهد بود. کاردانو (Cardano) علاوه بر اینها با دولت ازبکستان نیز همکاری گسترده ای دارد و در این کشور برای تأمین امنیت شبکه از Emurgo استفاده می گردد.

کیف پول های کاردانو (Cardano)

کیف پول‌ ارزهای دیجیتالی در واقع نرم ‌افزارهایی هستند که این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهند تا به دارایی ‌های دیجیتالی خود دسترسی داشته باشند، به عبارتی کیف پول ارز دیجیتال یک برنامه‌ نرم‌افزاری است که کلیدهای خصوصی و عمومی را ذخیره می نماید و با بلاک چین‌های مختلف در ارتباط است تا کاربران بتوانند ارز دیجیتال خود را ارسال کنند، دریافت نمایند و همچنین بر تراز حساب خود نظارت داشته باشند. چندین کیف پول امکان ذخیره سازی ADA را دارند مانند:

۱-کیف پول لجر نانو ایکس  Ledger Nano Xکه از جمله کیف پول های سخت افزاری می باشد.

۲- کیف پول Ledger Nano S این کیف پول نیز جزو کیف پول های سخت افزاری می باشد.

۳- همچنین کیف پول ترزور  Trezorکه در کنار دو کیف پول ذکر شده سخت افزاری است،

۴- اما کیف پول دیگری که کیف پول نرم‌افزاری می باشد  Daedalus  نام دارد که نسخه دسکتاپ می باشد،

۵-همچنین کیف پول نرم‌افزاری YOROI که تحت وب و موبایل است.

۶- کیف پول نرم‌افزاری Atomic نیز که هم دسکتاپ و هم نسخه موبایل را دارا می باشد از جمله کیف های پولی است که می توان برای ذخیره ADA استفاده نمود.

۷- کیف پول نرم‌افزاری Guarda  که هر سه نسخه وب، دسکتاپ و موبایل را شامل می باشد.

۸- کیف پول رسمی کاردانو Deadalus نام دارد،

۹-کیف پول کاردانو (Cardano) آنلاین یا تحت وب نام آن Adalite است البته در گذشته با نام cardanolite شناخته می شد. این کیف پول غیرمتمرکز دارای امنیت کافی بوده و بر روی سیستم عامل های لینوکس، ویندوز و مک عرضه می شود.

۱۰- کیف پول  موبایلی Infinito این کیف پول برای نسخه های اندروید و آی او اس در دسترس است. لازم به ذکر است در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن کاردانو (Cardano) معامله می‌شود، صرافی ZG.com با سهم %۹.۹۲ از حجم معاملات روزانه است.

 

 

تغییرات قیمتی کاردانو (ADA)

کاردانو (Cardano) برنامه های جاه طلبانه ای برای آینده دارد و قصد دارد از لایه شکل گیری به لایه کنترلی برود که به عنوان یک “چارچوب محاسباتی قابل اعتماد” در سیستم های پیشرفته مانند شرط بندی و سیستم های بازی کار خواهد کرد، به گزارش اف‌ایکس استریت، قیمت کاردانو (Cardano) ساعاتی پس از اعلام خبر اضافه‌شدن به کوین بیس، رشدی ۲۴ درصدی را تجربه کرد. تحلیل گران پیش بینی می‌کنند قیمت این رمز ارز  تا ۵ سال آینده برای هر ADA به ۱۰ دلار برسد بنابراین رویکرد بلندمدت برای سرمایه گذاری در کاردانو (Cardano) بهترین نتیجه را خواهد داشت. پیش بینی می شود امسال قیمت ADA به ۲ دلار یا حتی بیشتر برسد. مایکل ون د پاپ یکی از تحلیلگران معروف حوزه رمزارزها معتقد است کاردانو (Cardano) می تواند نسبت به سایر آلت کوین ها رشد خوبی داشته باشد. ADA ارز دیجیتال جدید تلقی می شود و افراد می توانند با سرمایه گذاری به موقع در آن، در میان معدود افرادی قرار بگیرند که بیشترین رشد اقتصادی از آن را تجربه کرده اند.

در زمان نگارش این مقاله قیمت هر واحد از ارز دیجیتال ADA بلاکچین کاردانو (Cardano) معادل ۱۹/۱ دلار می باشد، اما شرکت CoinSwitch معتقد است آینده درخشانی در انتظار کاردانو (Cardano) می باشد و قیمت ۲ دلار را برای کاردانو (Cardano) پیش بینی کرده است. CoinSwitch بر این باور است که در ۵ سال آینده، قیمت ADA به ۳ دلار خواهد رسید. حمایت شرکت ها و برند های بزرگ به عنوان بخشی از مشارکت های کاردانو (Cardano)، تاثیر زیاد و مهمی بر آینده قیمت ADA دارد. قراردادی که بین کاردانو و big four” PriceWaterhouseCoopers” (چهار شرکت بزرگ و مشهور مالی که با نام PwC هم شناخته می شوند) بسته شد، موجب می شود که تاثیر بسیار زیادی برای آینده کاردانو (Cardano) داشته باشد. در سال ۲۰۲۵، کاردانو (Cardano) پس از گذر از یک بازار خرس، باید چرخش صعودی بعدی بازار را تجربه کند.اما در این بین  DigitalCoinPrice یک سیر نزولی و رو به پایین را برای کاردانو (Cardano) پیش بینی می کند و انتظار دارد تا سال ۲۰۲۶، با یک افت شدید، به ۲/۰ دلار برسد. اما تکنولوژی کاردانو (Cardano) تا حدی قوی است که در رتبه بندی شرکت Weiss Ratings، رتبه بالاتری نسبت به بیت کوین و اتریوم کسب کرده است. از دیگر شاخص های صعودی برای این دارایی رمزنگاری می توان به معامله آفریقای کاردانو (Cardano)، لیست شدن در گری اسکیل و آماده شدن Atala Prism برای کاربردهای تجاری اشاره کرد.

جمع بندی

هرچه زمان می‌ گذرد، کاربردهای رمزارزها بیشتر و بیشتر می‌ شود و پای سرمایه‌ گذاران قدرتمند و بزرگ به دنیای عظیم ارزهای دیجیتال باز شده و پتانسیل واقعی این اختراع قرن بیست و یکم خودش را نشان می دهد. البته ورود به بازار معاملات رمزارزها مانند هر بازار دیگری مستلزم دیدن آموزش‌های لازم است تا بتوانید فعالیت سودآورانه‌ای داشته باشید. انتخاب یک ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری با وجود تنوع بسیار گسترده ای که در حال حاضر در بازار رمز ارزها وجود دارد، بسیار دشوار تر است، با این حال لازم است در نظر بگیرید که بازار ارزهای دیجیتال مستعد تغییرات سریع و شدید قیمت هستند. کاردانو (Cardano) به شکل گسترده‌ای از متخصصان کامپیوتر، رمزنگاران و ریاضیدانان در پروژه خود بهره می‌برد و آن‌ها نتایج کار خود را به صورت مقالاتی آکادمیک ارائه می‌کنند با  توجه به فاندامنتال قوی کاردانو (Cardano) و قیمت فعلی آن به نظر می رسد داشتن این ارز در سبد سرمایه گذاری تصمیم هوشمندانه ای باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما:

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

ارزش دوره ۹٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۷ میلیون تومان

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

ارزش دوره ۶٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۵ میلیون تومان