لوگو کانون بورس

راهنمای خرید زمین در متاورس از صفر تا صد

چگونه زمین دیجیتالی بخریم
شما در حال مطالعه مقاله ۱۰ از ۱۰ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

با آموزش خرید زمین در متاورس با شما همراه هستیم. این بخش از آموزش رایگان ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی دارد. همان طور که می‌دانید این روزها صحبت‌های زیادی درباره خرید زمین در متاورس صورت می‌پذیرد. کاربران به دنبال کلیدواژه‌های مختلفی نیز در این روش سرمایه گذاری هستند. کلیدواژه‌هایی مانند:

 • خرید زمین در متاورس رایگان
 • خرید زمین در متاورس ارزان
 • قیمت زمین های دیجیتال
 • نحوه خرید زمین در متاورس
 • چگونه زمین دیجیتال بخریم

دائماً در میان تریدرها و سرمایه گذاران ایرانی بازار مرز ارزها می‌چرخد. از یک طرف نبود اطلاعات کافی و کاربردی و از طرف دیگر وجود چالش‌ها و ریسک های مهم سرمایه گذاری باعث شده تا ورود به این بازار دستخوش مسائل پیچیده‌ای شود. در این مقاله با شما همراه هستیم تا صفر تا صد این موضوع را بررسی کرده و شرایط لازم برای سرمایه گذاری در پلتفرم متاورس را برای شما تبیین کنیم.

نکات کلیدی مقاله:

 • خرید زمین در متاورس تنها یکی از راه‌های سرمایه گذاری در این پلتفرم است.
 • کاربران باید به روش های کاهش ریسک سرمایه گذاری در متاورس احاطه کامل داشته باشند.
 • مانا دسنترالند، سند باکس و اکسی اینفینیتی بهترین پلتفرم های خرید و فروش زمین در متاورس هستند.

نظرات برخی از کاربران درباره خرید زمین در متاورس

خرید زمین در متاورس چیست و چه مزیت هایی دارد؟ آیا خرید زمین در متاورس یک کلاهبرداری آشکار در قرن ۲۱ است؟ در این مقاله به صورت کامل مرور خواهیم کرد. اما قبل از آن لازم دانستیم تا نظرات برخی از کاربران را در این باره با شما در میان بگذاریم. شنیدن نظرات کاربران خالی از لطف نخواهد بود و می تواند واقعیت های زیادی را درباره خرید زمین در متاورس در اختیار شما قرار دهد.

کاربر متین
“چند سال دیگه انسانی بطور واقعی روی زمین زندگی نمی کنه، حتی بدن و خاطرات و هویت و شخصیت و هر چیز دیگه که به ما مربوطه به عنوان یک داده وارد همین دنیا میشه، و با این قضیه متاورس اون روز خیلی نزدیکه!”

کاربر افخمی
“خیلی خوبه، اما قیمت ها خیلی بالا است. من فقط تونستم یک زمین اجاره کنم. برای خریدن پول زیادی می خواد. اما خوبه حتما وارد شوید.”

کاربر رضایی
“یک روش فوق العاده برای سرمایه گذاری. شک نکنید که در چند سال آینده می ترکونه.”

کاربر پریسا
“متاسفم که ما رو از دنیای واقعی در حال بردن به تاریکی و دنیایی بدون هیچ حسی هستند.”

کاربر مومنی
“باید یاد بگیرید که گنج های متاورس رو چه جوری استخراج کنید. با این روش می تونید خیلی زود پول خوبی کسب کنید.”

کاربر Noah
“زمین های متاورس کلاهبرداری نیست. اما با این حال شما باید ببینید که آیا علاقه به سرمایه گذاری روی چیزهایی دارید که اصلا وجود ندارند؟ متاورس به وضوح اعلام می کند که این زمین ها دارایی های فیزیکی نیستند، پس شما باید سرمایه های خود را روی چیزهایی بگذارید که وجود خارجی ندارند.”

کاربر یاسمن
“نادیده گرفتن همه مقالات و صحبت ها درباره متاورس خیلی سخت است. وقتی تا این حد تبلیغات روی این پروژه و خرید زمین متاورس را دیدم، علاقمند شده و به دنبال خرید زمین در این پروژه رفتم. برای خرید زمین در متاورس دقیقا مانند خرید زمین در دنیای واقعی عمل کرده و شرایط را مانند شرایط واقعی سنجیدم. البته دلایلی هم وجود ندارد که نباید در متاورس زمین بخریم.”

کاربر روح
“به نظر من خرید زمین مجازی در متاورس چیزی جز کلاهبرداری نیست. نهنگ ها با تبلیغات گسترده به دنبال بالا بردن قیمت این زمین ها و قالب کردن آنها به کاربران هستند. البته من کتمان نمی کنم که خیلی ها از این راه درآمدهایی به دست آورده اند، اما اکثریت در این روش فقط پول از دست می دهند.”

کاربر مقدادی
“متاورس چیز جدید و داغی است. خرید و فروش املاک و مستغلات غیر واقعی آن هم در یک دنیای غیر واقعی! این زمین ها به تعداد زیاد و با قیمت چند دلار تا ده ها دلار در دسترس هستند. سرمایه گذاران برای خرید این زمین ها پول واقعی می دهند.”

کاربر Slavanka

خرید زمین و مستغلات در متاورس واقعاً یک چیز احمقانه است. مردم آن قدر بی فکر شده اند که می خواهند چیزی را بخرند که اصلا وجود خارجی ندارد. من نمی توانم بفهمم که مردم چه مشکلی دارند؟ به جای خرید زمین در دنیای واقعی که وجود دارد به دنبال خرید زمین مجازی در متاورس هستند.در آینده ای نه چندان دور مشکل کمبود زمین در کره زمین به جهت کشاورزی وجود خواهد داشت. با افزایش جمعیت منابع کشاورزی روز به روز محدود تر می شوند. تقاضا برای زمین های کشاورزی به زودی به شدت زیاد خواهد شد. قیمت زمین های کشاورزی به زودی با افزایش زیادی روبرو خواهد شد.


کاربر رابرت براون

خرید زمین در متاورس کلاهبرداری نیست، اما باید واقعیت هایی را درباره آن بدانید. زمین مجازی یا املاک متاورسی یک مفهوم بسیار جدید است. به دلیل مجازی بودن باور آن برای مردم کمی دشوار است. بسیاری از مردم خرید زمین در متاورس را کلاهبرداری می دانند. زیرا در بسیاری از سایت ها این زمین ها با تبلیغات میلیونر و میلیاردر شدن همراه شده  و به دلیل دید منفی نسبت به این تبلیغات، این زمین ها نیز کلاهبرداری تصور می شود.متاورس زمانی موفق خواهد بود که مردم به آن باور داشته باشند و آن را قبول نمایند. حتی افرادی که در ال سرمایه گذاری روی آن هستند نیز فقط به فکر پول بوده و آن را قبول ندارند.


کاربر چارلز
“خب خرید زمین در متاورس دقیقا کلاهبرداری نیست اما خیلی منطقی هم نیست. هیچ مکان واقعی در متا وجود ندارد  و همه چیز مجازی است. هیچ فیزیکی وجود ندارد. داشتن املاک در یک محیط مجازی کمی غیر منطقی به نظر می سرد.”

کاربر جی رابینسون
“قبل از هر کاری بهتر است تمام تحقیقات لازم را انجام دهید. در غیر این صورت در دام کلاهبرداران بزرگ گرفتار خواهید شد.”

کاربر مارتا
“من شنیده ام در آینده فضای متاورس می تواند تریلیون ها دلار ارزش داشته باشد. بهتر است از همین الان در فضای متاورس سرمایه گذاری کنید. مانا و گالا پروژه های بسیار خوبی در متاورس هستند. می توانید روی آنها یا برخی پروژه های دیگر سرمایه گذاری نمایید.”

کاربر کریس
“متاورس به خوبی عمل می کند. شما می توانید در این پروژه سرمایه گذاری کرده و خیلی زود به سودهای خوبی برسید.”

کاربر مهدی
“خرید زمین در متاورس به صورت کلی کلاهبرداری نیست. یا این حال لازم است تا هر کس تحلیل خود را داشته باشد. در صورت تایید در تحلیل باید برای خرید زمین در متاورس اقدام کنید. این سرمایه گذاری کلاهبرداری نیست.”

کاربر امانوئل
“خرید زمین در متاورس اصلا کلاهبرداری نیست. اما این یک قمار است. این بیشتر راه حلی برای گرفتن پول شما برای سرمایه گذاری شرکت های بزرگ است. خود این شرکت ها این پول ها را جمع کرده و در دنیای واقعی زمین می خرند. خرید و فروش زمین در متاورس تا جایی ادامه خواهد داشت که کم کم ارزش زمین ها به شدت کم شود. و آن موقع دیگر خبری از شرکت های بزرگ نیست.”

کاربر جویی
“فقط افراد احمق میلیون ها دلار صرف خرید زمین های مجازی می کنند. خرید زمین در متاورس کلاهبرداری است. میلیاردها این هیاهو را در بین افراد جامعه راه انداخته اند تا پول های آنها را صاحب شوند. یکی از اصول اولیه املاک محدود بودن آنها است. اما بی نهایت زمین مجازی در متاورس وجود دارد و عملا این ها ارزشی ندارند.”

کاربر جمال
“توکن های اصلی چیزی است که ارزش واقعی دارد. مخصوصا وقتی کمیاب یا نایاب می شوند. زمین های متاورسی روزی به دارایی های با ارزش تبدیل خواهند شد. مردن می توانند با فروش آنها، اجاره و یا ساخت و ساز پول در بیاورند.”

کاربر مالی
“متاورس فقط یک دنیای بازی است و هیچ کاربردی ندارد. البته حقیقت این است که مردم این روزها برای کسب درآمد وارد آن شده اند ولی با این حال چیزی جز بازی ویدئویی در آنها وجود ندارد.”
راهنمای مطالعه نمایش

 

متاورس چیست

برای ارائه آموزش خرید زمین متاورس ابتدا باید برخی از اصلاحات مهم را در این بازار تعریف کنیم. شما از قبل باید بدانید که:

 • متاورس چیست
 • NFT چیست
 • توکن چیست
 • زمین دیجیتالی متاورس چیست

سپس نوبت به پاسخ دادن به سوال چگونه زمین دیجیتال بخریم خواهد رسید. برای شروع باید بدانید که پروژه متاورس چیست و چه اهدافی در این پروژه تعریف شده است. برای این منظور قبلاً یک مقاله کامل و جامع را با شما همراه بودیم. به صورت خلاصه متاورس را باید پلتفرمی برای ورود کاربران حقیقی به فضای مجازی سه بعدی با ویژگی هایی بسیار نزدیک به فضای حقیقی تعریف کنیم.

نحوه خرید زمین در متاورس

متاورس در واقع محیطی است که در آن تمام جزئیات موجود در دنیای واقعی به صورت سه بعدی و به تعریف خود افراد تعریف شده و به نمایش در می‌آید. دنیایی درون دنیای دیگر تعبیر دیگری است که می‌توان از متاورس داشت. در این پلتفرم شما می‌توانید تمام واقعیت‌ها و شرایط زندگی در دنیای واقعی را در فضای مجازی تجربه کنید. البته یک تجربه کاملاً سه بعدی و نزدیک به واقعیت. حتی گاهی اوقات تشخیص واقعی بودن یا نبودن این محیط برای کاربران به این راحتی‌ها نخواهد بود.

NFT چیست

با تعریف متاورس آشنا شدید. اما حالا برای درک هر چه بهتر نحوه خرید زمین در متاورس باید با تعریف NFT ها نیز آشنا شوید. برای اینکه بدانید چگونه زمین دیجیتال بخریم ابتدا باید بفهمید که NFT چیست و چگونه می‌توان NFT ها را خرید و فروش کرد.

در مقاله ارز دیجیتال چیست به صورت کامل و جامع به بررسی رمز ارزها پرداختیم. در این مقاله اشاره کردیم که ارزهای دیجیتال با استفاده از کلیدهای خصوصی و عمومی شناخته می‌شوند. در هر بلاک چینی یک سری کلید ها که کدهایی از ترکیب اعداد و حروف هستند، به رمز ارزها اختصاص داده می‌شوند که دارنده این کدها به نوعی مالک آنها نیز است. برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال نیاز به کلید خصوص و عمومی آنها دارید.

دقیقاً تعریف مشابهی نیز برای NFT ها نیز وجود دارد. اما با این تفاوت که کدهای مربوط به NFT ها به صورت خاص برای یک توکن خاص تعریف شده و نمی‌توان از آن برای سایر توکن های مشابه نیز استفاده کرد.

نحوه خرید زمین در متاورس

برای درک این موضوع یک مثال ساده را با هم مرور می‌کنیم. فرض کنید که شما در کیف پول ارز دیجیتال خود ۱۰ بیت کوین ذخیره کرده‌اید. همان طور که می‌دانید در حال حاضر نزدیک به ۱۹ میلیون ارز دیجیتال بیت کوین در بازار استخراج شده و در دسترس است و در نهایت این میزان به ۲۱ میلیون واحد خواهد رسید. سوال مهم اینجاست که این ۱۰ بیت کوینی که شما در اختیار دارید، کدام یک از این ۱۹ میلیون واحد استخراج شده هستند؟ اصلاً آیا مگر فرقی میان هر کدام از این ۱۹ میلیون واحد وجود دارد؟ هیچ فرقی میان ۱۹ میلیون واحد بیت کوین وجود نداشته و اصلاً چنین چیزی در ارزهای دیجیتال تعریف نمی‌شد.

اما NFT ها شرایط متفاوتی دارند. توکن های NFT دارای کدهایی هستند که به صورت خاص همان را تعریف می‌نماید. به این معنی که اگر شما یک قطعه زمین را در پلتفرم سندباکس به صورت NFT تبدیل کرده و کد آن را در اختیار داشته باشید، این کد دقیق همین زمین را مشخص می‌کند و هیچ ارتباطی با سایر زمین های موجود در این پلتفرم نخواهد داشت.

با این تعریف NFT را می‌توان یک کد کاملاً خاص شده در بازار رمز ارزها تعریف کرد که به توکنی اشاره دارد که غیر قابل تعویض است. مانند اثر انگشت که برای هر انسان واحد است، هر کد NFT نیز در فضای متاورس به یک شی کاملاً خاص اشاره دارد. شما می‌توانید به ازای خرید یک زمین یا هر NFT دیگر پول یا ارز دیجیتال پرداخت کنید، اما نمی‌توانید با داشتن یک کد خاص در محیط سندباکس که دارای مختصات خاص است، ادعا  کنید که زمین دیگری متعلق به شما است یا زمین شما در فضای دسنترالند است.

زمین های دیجیتالی متاورس چیست

برای اینکه آموزش خرید زمین در متاورس را بهتر درک کنید، ابتدا باید بدانید که زمین های دیجیتالی چیست و چگونه می‌توان آنها را تعریف کرد. در بخش های قبلی شما را با تعریف متاورس آشنا کردیم. اکنون می‌دانید که متاورس در واقع یک نوع شبیه ساز از دنیای واقعی است. البته نه مانند فضای مجازی قدیم که تشخیص آن بسیار ساده بود. در واقع در این محیط همه چیز به واقعیت خود در دنیای واقعی بسیار نزدیک است و گاها در برخی از موارد امکان تمایز قائل شدن میان آنها نیز سخت خواهد بود.

زمین های دیجیتالی متاورس نیز به نوعی تشبیه شده زمین های واقعی موجود در دنیای واقعی هستند. همه ما در هر شهر و روستایی زمین هایی را در اختیار داشته و حتی ممکن است آنها را خرید و فروش کنیم. تعریف زمین دیجیتالی در متاورس در واقع به نوعی نمادی از همین زمین ها است.

آموزش خرید زمین در متاورس

زمین ها در دنیای واقعی با مدارک و اسنادی مشخص می‌شوند. موقعیت جغرافیایی، سند و شماره سند و شماره قطعه آن در نقشه‌های شهرداری از جمله مشخصاتی است که یک زمین را در دنیای واقعی تعریف می‌نماید. برای تعریف زمین در دنیای متاورس نیز از مواردی مانند مختصات دکارتی و البته مفهوم NFT استفاده می شود. هر زمین دیجیتالی در متاورس دارای مختصات دکارتی خاصی است. بعد از ورود به هر پلتفرم اگر مختصات X و Y مشخصی را داشته باشید، این مختصات تنها به یک زمین اشاره خواهد داشت.

برای مشخص کردن مالکیت زمین ها در متاورس نیز از پروژه NFT استفاده می شود. با تعریفی که از NFT داشتیم، درک این موضوع بسیار ساده است. هر قطعه زمین در هر ی از پلتفرم های متاورس به صورت یک کد NFT تعریف می شود. هر کسی که این کد را در اختیار داشته باشد، مالکیت آن زمین را نیز در اختیار خواهد داشت.

“زمین دیجیتالی در متاورس قطعه زمینی با مختصات خاصی است که مالکیت آن با یک کد به صورت NFT تعریف می شود. دارنده این کد مالک زمین مورد نظر است.”

خرید زمین در متاورس چیست

اصطلاحات اولیه لازم برای آشنایی با نحوه خرید زمین در متاورس را با هم مرور کردیم. کم‌کم باید شرایط لازم و ماهیت خرید زمین در این فضا را با شما در میان بگذاریم. قبل از هر چیزی باید تعریفی از خود خرید زمین در متاورس داشته باشیم. خرید زمین در متاورس به نوعی شبیه‌سازی شرایط خرید زمین در دنیای واقعی است. برای خرید زمین در دنیای واقعی شما نیاز است تا به محل مورد نظر خودتان رفته و با فروشندگان و یا با واسطه‌ها (مشاورین املاک) صحبت کرده و زمین مورد نظر را بر اساس موقعیت و قیمت انتخاب و با پرداخت مبلغ و قیمت آن، آن را بخرید. سپس نیز وارد شرایط نقل و انتقال سند خواهید شد که توسط سامان ثبت اسناد و شهرداری انجام می شود.

دقیقاً شرایط مشابهی برای خرید زمین در متاورس نیز وجود دارد. در فضای هر یک از پلتفرم های تعریف شده در پروژه متاورس قطعات زمین مختلفی با ابعاد متفاوت تعریف شده است. هر یک زا این زمین ها از قبل در موقعیت مکانی خاصی دارند که این موقعیت ها می‌تواند روی کیفیت و قیمت آنها تأثیر داشته باشد. دقیقاً مانند دنیای واقعی.

شما برای خرید زمین در متاورس باید یکی از پلتفرم ها را انتخاب کرده و سپس از پلتفرم مربوطه قطعه زمین مورد نظر را انتخاب و قیمت آن را بپردازید. قیمت زمین در متاورس معمولاً با ارز دیجیتال بومی و یا ارز دیجیتال اتریوم پرداخت می شود. با پرداخت قیمت زمین، نوبت به نقل و انتقال سند یا همان کد NFT زمین مورد نظر می‌رسد. این مهم نیز توسط خود پلتفرم مورد نظر انجام می شود. پول پرداخته شده و انتقال کد NFT به صورت کاملاً ایمن و بدون خطر کلاهبرداری توسط خود اتاق فرمان پلتفرم مربوطه مدیریت می شود تا شما بتوانید زمین مورد نظر را خریداری کرده و یا حتی آن را به فروش برسانید.

ماهیت خرید و فروش زمین در متاورس به زبان ساده

آموزش خرید زمین متاورس البته ممکن است هنوز برای بسیاری از کاربران گنگ باشد. چگونه زمین دیجیتال بخریم و قرار است این زمین خریداری شده چه عاقبتی داشته باشد؟ برای اینکه فرایند خرید زمین در متاورس را بهتر درک کنید، لازم است تا ماهیت این خرید و فروش را نیز با شما در میان بگذاریم. این مهم باعث خواهد شد تا آموزش خرید زمین در متاورس برای شما ساده‌تر پیش برود.

آموزش خرید زمین در متاورس

ماهیت خرید زمین در متاورس در واقع مفهومی بینابین میان خرید ارز دیجیتال و خرید زمین در دنیای واقعی است. برای درک این موضوع باید هر دو این مسائل را درک کرده باشید. برای خرید زمین در دنیای واقعی شما باید یک قطعه زمین انتخاب کنید و مالکیت یک ارز دیجیتال در بازار رمز ارزها با داشتن کلید خصوصی آن تعریف می شود. این دو واقعیت را اگر با هم ترکیب کنیم، به ماهیت خرید زمین در متاورس پی خواهید برد.

وقتی از مفهوم NFT برای خرید و فروش زمین در متاورس استفاده می شود، عملاً ایمنی آن نیز تأمین می‌گردد. وقتی شما یک ارز دیجیتال خریداری می‌نمایید، تنها کافی است فروشنده کلید خصوصی رمز ارزهای خریداری شده را برای شما ارسال کند. افراد دیگری هم هستند که از این رمز ارز در کیف پول خود ذخیره دارند. ارزش هر واحد از رمز ارزهای شما با سایر افراد برابر است. اما وقتی صحبت از NFT به میان می‌آید، هر کلید خصوصی مشخص کننده یک شی خاص می شود.

برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید، باید هر قطعه زمین را در فضای متاورس به مانند یک ارز دیجیتال خاص معرفی کنیم. برای مثال زمین شماره ۱ در فضای سندباکس را می‌توانیم با نام ارز دیجیتال ۱ معرفی نماییم. از این ارز دیجیتال تنها و تنها یک توکن موجود است. تمام سکه های در گردش و ممکن این رمز ارز تنها ۱ عدد است. شما اگر خواهان مالکیت زمین شماره ۱ در فضای سندباکس هستید، باید این توکن را داشته باشید. به همین سادگی. هیچ توکن دیگری در زمین شماره تعریف نشده و همین توکن است که برای خرید و فروش این زمین معنی دارد.

آیا خرید و فروش زمین در متاورس یک روش سرمایه گذاری مطمئن است؟

اما چرا آموزش خرید زمین متاورس مهم شده و کاربران زیادی به دنبال یادگیری نحوه خرید زمین در متاورس هستند؟ رسیدن به سودهای قابل توجه. این پاسخ را می‌توان اصلی‌ترین دلیل خرید و فروش زمین در این فضا تعریف کرد. بله خرید زمین در متاورس در واقع یک روش سرمایه گذاری است و اصلی‌ترین هدف آن نیز همین است. البته اهداف دیگری مانند تبلیغات و یا ایجاد یک کسب و کار را نیز می‌توان برای این منظور تعریف کرد، اما همگی این اهداف در نهایت به این مهم می‌رسند که خرید زمین در متاورس به نوعی سرمایه گذاری است.

راهنمای خرید زمین در متاورس در واقع راهنمای یک روش سرمایه گذاری بسیار محبوب و عالی در بازار ارزهای دیجیتال است. شما با آموزش تمام جزئیات  و زیر و بم این روش سرمایه گذاری می‌توانید سودهای قابل توجهی را به دست بیاورید. البته که تجربه یک مرحله بسیار مهم در آموزش است و شما همزمان با آموزش های تئوری باید این مراحل را به صورت تجربی نیز به چشم ببینید. این مهم باعث می شود تا در زمان لازم به صورت یک فرد حرفه‌ای عمل کرده و خود را از خطرات بازار دور نگه دارید.

پیش نیازهای لازم برای خرید زمین در متاورس

قیمت زمین در متاورسحالا که به صورت کامل درک کردید که زمین های دیجیتالی چیست و چگونه زمین دیجیتال بخریم ، نوبت به بررسی پیش نیازهای لازم برای خرید این زمین ها است. این مقاله به هیچ وجه یک مقاله تئوری نیست و در کنار آموزش های تئوری سعی داریم تا نکات کاربردی را نیز درباره شرایط خرید زمین در متاورس با شما در میان بگذاریم. یکی از مهم‌ترین نکات برای این منظور نیز بررسی پیش نیازهای لازم برای خرید زمین دیجیتالی در فضای مجازی است. البته این پیش نیازها آن قدرها پیچیده نیستند و هر کاربری اگر در بازار ارزهای دیجیتال یک تجربه کوتاه مدت هم داشته باشد، به خوبی با آنها آشنا است.

برای کسانی هم که آشنایی کافی با این پیش نیازها را ندارند، مقالات جامعی را آماده کردیم که می‌توانید در بخش آموزش رایگان ارز دیجیتال یا آموزش کیف پول ارز دیجیتال به مطالعه آنها بپردازید. دقت داشته باشید که هر چقدر در تهیه و تدارک این پیش نیازها بهتر و قوی‌تر عمل کنید، در نهایت شرایط به نفع شما تمام خواهد شد. در غیر این صورت ممکن است در میانه راه با چالش‌هایی روبرو شده و سرمایه گذاری خود را به خطر بیندازید. زیرا ریسک ها و خطرات سرمایه گذاری در خرید زمین در متاورس به دو بخش فنی یا تکنیکالی و یا سیستمی باز می‌گردد. این پیش نیازها هر دو این ریسک ا را شامل شده و راهی برای برون رفت از هر دو آنها را به شما ارائه خواهند کرد.

 • شرکت در دوره ارز دیجیتال و کسب آموزش های حرفه‌ای لازم

اولین موردی که به عنوان پیش نیاز باید در آموزش خرید زمین در متاورس به آن اشاره کنیم، شرکت در دوره ارز دیجیتال و کسب آموزش های حرفه‌ای لازم برای این منظور است. این بخش از راهنمای خرید زمین در متاورس اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا می‌تواند اولین پله ورود به این بازار و روش سرمایه گذاری را برای شما بهینه‌تر کند. در این دوره شما با موارد زیر آشنا خواهید شد:

 • شناخت کافی نسبت به بازار رمز ارزها و شرایط آن پیدا خواهید کرد.
 • انواع ارزهای دیجیتال را خواهید شناخت.
 • با مفاهیم مربوط به این بازار مانند کیف پول نرم افزاری، کیف پول سخت افزاری و … آشنا خواهید شد.
 • آموزش استخراج ارز دیجیتال را پشت سر خواهید گذاشت.
 • آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال را پشت سر می‌گذارید.
 • آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال را به صورت سفر تا صد پشت سر خواهید گذاشت.
 • با بهترین استراتژی های ترید در بازار ارزهای دیجیتال آشنا خواهید شد.
 • بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال را خواهید شناخت.
 • از صفر تا صد با NFT ها از نحوه ساخت تا نحوه خرید و فروش آنها آشنا می شوید.
 • از صفر تا صد خرید و فروش زمین در متاورس در پلتفرم های معروف اعم از سند باکس یا مانا دسنترالند آشنا خواهید شد.
 • با روانشناسی ارزهای دیجیتال نیز آشنا می شوید.

تمام این موارد باعث می شود تا شما از همان لحظه نخست به مانند یک کاربر حرفه‌ای و آموزش دیده وارد این بازار شوید. با خطرات ارز دیجیتال و ریسک های موجود آشنا بوده و از قبل تمهیدات لازم برای دور ماندن از آنها را نیز در نظر بگیرید. این مهم در نهایت باعث بهتر شدن فرایند سرمایه گذاری شما در این بازار می شود. البته امکان آموزش آنها در دوره آنلاین آموزش ارز دیجیتال نیز وجود دارد.

 • داشتن یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب

دومین پیش نیاز برای آموزش نحوه خرید زمین در متاورس داشتن یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب است. واقعیت این است که بسیاری از کاربرانی که به دنبال رسیدن به پاسخ پرسش چگونه زمین دیجیتال بخریم خیلی اهمیتی به این موارد نداده و سعی دارند تا خیلی زود وارد یکی از پلتفرم ها شده و سرمایه های خود را به باد دهند. در حالی که اطلاع از این موارد اهمیت به مراتب زیادی دارد و عدم دقت به آنها ممکن است شرایط پیچیده‌ای را در سرمایه گذاری در این روش برای شما ایجاد نماید.

کیف پول های بسیار مختلفی در دسترس است تا شما بتوانید توکن های NFT مربوط به پلتفرم های مختلف را در آنها نگهداری کنید. اکثر این پلتفرم ها روی بلاک چین اتریوم سوار شده‌اند. از این رو کیف پول های مناسب برای بلاک چین اتریوم را می‌توان برای نگهداری آنها استفاده نمود.

پیشنهاد ما با توجه به شرایط کاربران ایرانی و البته نیازهایی که در این بازار خواهید داشت، کیف پول نرم افزاری متامسک است. کیف پول متامسک با ویژگی ها و امنیتی که دارد می‌تواند بهترین شرایط را برای این منظور فراهم آورد. این کیف پول را می‌توانید هم به صورت نسخه موبایلی و هم به صورت نسخه افزونه برای مرورگرهای گوگل کروم و فایرفاکس در اختیار داشته باشید.

 • سرمایه اولیه لازم

هم چنین یکی دیگر از پیش نیاز هایی که در آموزش خرید زمین متاورس باید به بررسی آن بپردازیم، سرمایه اولیه مورد نیاز است. این بخش از راهنمای خرید زمین در متاورس اهمیت بسیار زیادی برای کاربران دارد. در حال حاضر ارزان ترین زمین موجود در بهترین پلتفرم های متاورسی بیش از ۳۵۰۰ دلار قیمت دارد. قیمتی که روز به روز در حال افزایش است. این مهم نشان می‌دهد که برای خرید زمین در متاورس نیاز به سرمایه قابل توجهی خواهید داشت. از این گذشته باید هزینه هایی مانند کارمزدها را نیز به این هزینه ها اضافه کرد. برای تریدرهای ایرانی این هزینه ها باز هم بیشتر می شود.

 • باز کردن حساب کاربردی در پلتفرم مورد نظر

هم چنین یکی دیگر از پیش نیاز های دیگری که باید در آموزش خرید زمین در متاورس به آن بپردازیم، باز کردن حساب کاربری در پلتفرم مربوطه است. البته در ادامه و در راهنمای خرید زمین در متاورس به بررسی این موضوع برای هر یک از پلتفرم ها خواهیم پرداخت. برای اینکه بدانید چگونه زمین دیجیتال بخریم ابتدا باید نحوه باز کردن حساب کاربری در پلتفرم مورد نظر را بدانید. برای این منظور البته کار پیچیده‌ای نخواهید داشت و خیلی ساده این روند را طی خواهید کرد.

 • داشتن مشاور خبره

هم چنین یکی دیگر از پیش نیازهای لازم برای آموزش نحوه خرید زمین در متاورس داشتن یک مشاور خبره است که حتی می‌تواند جایگزینی برای تمام پیش نیازهای قبلی هم باشد. داشتن یک مشاور و مربی خوب برای سرمایه گذاری در هر بازاری می‌تواند مزیت های خاص خودش را داشته باشد. تجربه ثابت کرده که داشتن یک مشاور با تجربه و حرفه‌ای کاربلد حتی می‌تواند بهتر از تمام آموزش ها باشد. به همین دلیل است که افراد با مشاوره های سرمایه گذاری معمولاً بهترین عملکرد را در بازارهای مالی مانند بازار ارز دیجیتال دارند.

بهترین پلتفرم های متاورس برای خرید و فروش زمین چیست

حالا می‌دانید که زمین های دیجیتالی چیست و البته نحوه خرید زمین در متاورس را نیز به صورت تئوری درک کردید. برای اینکه به صورت کاربردی به پاسخ پرسش چگونه زمین دیجیتال بخریم برسیم، بایستی ابتدا بهترین پلتفرم ها موجود برای این موضوع را به شما معرفی کنیم. همان طور که درک کردید، متاورس الگویی است که باعث شده تا بسیاری از رمز ارزها هدف خود را برای تعالی آن اختصاص دهند.

دقت داشته باشید که این بخش از راهنمای خرید زمین در متاورس اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا انتخاب بهترین پلتفرم برای سرمایه گذاری اهمیت و تأثیر بسیار زیادی روی روند سرمایه گذاری شما خواهد داشت. برای اینکه یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل داشته باشید، لازم است تا در درجه اول در پلتفرم خوبی سرمایه گذاری کنید.

دقت کنید که:

 • کیفیت پلتفرم مورد نظر
 • ایمنی
 • ویژگی ها
 • مزیت ها
 • محبوبیت
 • تعداد کاربران
 • ارزش بازار ارز دیجیتال بومی
 • تعداد سکه های در گردش
 • حجم معاملات در هر ۲۴ ساعت
 • تیم توسعه دهنده
 • وایت پیپر ارز دیجیتال مورد نظر

و بسیاری از اطلاعات دیگر برای سنجش کیفیت یک  رمز ارز در رده متاورس اهمیت دارند. شما باید با بررسی همه این موارد بهترین گزینه را برای خرید زمین در متاورس انتخاب کنید. در غیر این صورت عملاً از همان ابتدا راه را اشتباه رفته‌اید. بهترین تصمیمات و بهترین تجارب در پلتفرم های اشتباهی هیچ سودی برای شما ایجاد نکرده و در نهایت ممکن است ضرر هنگفتی را برای شما ایجاد نمایند. از این رو در این باره باید کاملاً با هوش عمل کنید.

مانا دسنترالند MANA Decentraland

اولین پلتفرمی که در آموزش خرید زمین در متاورس به شما معرفی می‌کنیم، پلتفرم مانا دسنترالند است. در یک مقاله کامل و جامع با عنوان نحوه خرید زمین در مانا این روند را برای شمال تشریح داده‌ایم. شما می‌توانید با مطالعه مقاله حاضر بدانید که در مان چگونه زمین دیجیتال بخریم و چگونه از آن سود به دست بیاوریم.

راهنمای خرید زمین در متاورس

مانا دسنترالند در حال حاضر به عنوان بهترین پروژه تعریف شده در حوزه متاورس شناخته می شود. از نظر فاندامنتالی ارز دیجیتال مانا در جایگاه بسیار بالاتری نسبت به سایر رمز ارزهای این حوزه قرار دارد. به همین دلیل محبوبیت آن نیز نسبت به سایر پلتفرم ها بالاتر است. شما می‌توانید در پلتفرم مانا امکانات بسیار زیادی در دسترس داشته باشید.

دقت کنید که مانا دسنترالند تنها پلتفرمی برای خرید زمین نیست. اگر بدانید که ارز دیجیتال مانا چیست و چه کاربردهایی دارد، درک خواهید کرد که این پلتفرم بسیار بالاتر از یک پلتفرم معمولی است. از این گذشته اگر مقاله پیش بینی ارز دیجیتال مانا را نیز مطالعه کنید، به اهمیت سرمایه گذاری روی این رمز ارز نیز پی خواهید برد. دقت کنید که کیفیت یک پلتفرم و مقبولیت آن با مقبولیت و محبوبیت رمز ارز بومی آن رابطه مستقیم دارد.

سندباکس Sandbox

یکی دیگر از پلتفرم هایی که در آموزش خرید زمین متاورس باید به معرفی آن بپردازیم، پلتفرم سندباکس است. اگر کمی در بازار رمز ارزها تجربه داشته باشید، احتمالا با سندباکس نیز آشنایی دارید. البته شما می‌توانید در مقاله آموزش خرید زمین در سندباکس به صورت کامل این مراحل را مشاهده کنید. راهنمای خرید زمین در متاورس در این مقاله به صورت کامل و جامع است و شما می‌توانید به صورت تصویری این مراحل را مشاهده کنید.

راهنمای خرید زمین در متاورس

سند باکس یکی از معروف‌ترین پلتفرم های تعریف شده در حوزه متاورس است. این پلتفرم از نظر جایگاه در بازار رمز ارزها در رده ارزهای دیجیتال متاورس در رده دوم بعد از مانا قرار دارد. میزان محبوبیت و حجم معاملات بسیار بالایی داشته و افراد زیادی به دنبال استفاده از پلتفرم آن برای خرید و فروش زمین هستند.

سند باکس هم چنین قابلیت هایی بسیار زیادی نیز دارد. در بخش سرمایه گذاری در داخل محیط این پلتفرم حتی گزینه های بیشتری نسبت به مانا در اختیار کاربر قرار دارد. شما می‌توانید از محیط آن برای خرید NFT ها، اجاره زمین، ایجاد سک کسب و کار، ساخت بازی و کسب درآمد از بازی ها اقدام کنید. مزیت هایی که باعث شده تا محبوبیت سندباکس در مدت بسیار کوتاهی به شدت افزایش پیدا نماید.

در مقاله ارز دیجیتال سندباکس چیست می‌توانید تمام مزیت های مربوط به این پلتفرم را مشاهده کنید. در این مقاله به صورت کامل عوامل فاندامنتالی موثر بر این رمز ارز و پلتفرم آن را بررسی کردیم. هم چنین برای شناخت هر چه بهتر آینده آن نیز می‌توانید مقاله پیش بینی ارز دیجیتال سندباکس را مطالعه کنید.

اکسی اینفینیتی Axie Infinity

هم چنین در آموزش خرید زمین در متاورس باید به بررسی پلتفرم اکسی اینفینیتی نیز بپردازیم. اکسی نیز یکی از رمز ارزهای شناخته شده رد بازار است که در حوزه متاورس در رتبه سوم قرار گرفته و بعد از مانا و سندباکس سومین پلتفرم رایج و محبوب برای خرید زمین در متاورس محسوب می شود. شما می‌توانید از قابلیت های پلتفرم اکسی نیز برای خرید زمین استفاده کنید.

چگونه زمین دیجیتالی بخریم

با رسیدن به پاسخ پرسش چگونه زمین دیجیتال بخریم ، روند خرید این زمین ها در اکسی نیز برای شما ساده‌تر خواهد شد. دقت کنید که پلتفرم اکسی دارای قابلیت هایی است که آن را با سایر گزینه ها متمایز نموده است. استفاده از این قابلیت ها است که می‌تواند شما را به یک سرمایه گذاری مطمئن تر هدایت کند. طرفداران و کاربران اکسی جدای از بحث سرمایه گذاری روی خود این رمز ارز به دلیل محبوبیت هایی که در محیط خود این پلتفرم وجود دارد، به دنبال سرمایه گذاری و ورود به آن هستند. از این گذشته این پلتفرم طرفداران پر و پا قرص قدیمی زیادی هم دارد.

اکسی یکی از معدود پروژه های تعریف شده در پروژه متاورس است که تعداد سکه های در گردش کمی داشته  و به همین دلیل با قیمت بسیار بالای بیش از ۵۰ دلاری در حال معامله است. البته این بالا بودن را نسبت به قیمت سایر رمز ارزهای این حوزه تعریف کرده‌ایم. این رمز ارز با ۶۰ میلیون سکه در گردش به ارزش بازار ۳.۱ میلیارد دلاری رسیده است.

توکن اکسی در حوزه گیمینگ قابلیت های بسیار زیادی داشته و به همین دلیل به محبوبیت زیادی هم رسیده است. امکان خرید و فروش NFT ها در این پلتفرم نیز برای کاربران تعریف شده است. البته از نظر حجم معاملات این رمز ارز هنوز فاصله زیادی با مانا دارد. حجم معاملات ۲۷۵ میلیون دلاری البته شرایط خوبی را برای آن رقم زده اما با این حال هنوز جا برای رشد آن وجود خواهد داشت. کاربران می‌توانند از پلتفرم اکسی نیز برای خرید زمین در متاورس استفاده نمایند.

بلاک توپیا Block Topia

هم چنین باید به نحوه خرید زمین در متاورس در پروژه بلاک توپیا نیز اشاره داشته باشیم. امکان خرید و فروش زمین در این پلتفرم نیز برای کاربران وجود دارد. البته خیلی به دنبال مانور دادن روی شبکه این رمز ارز در راهنمای خرید زمین در متاورس نیستیم. هر چه باشد گزینه های بهتری در دسترس کاربران است. اما با این حال نباید فراموش کنیم که بلاک توپیا به دلیل قیمت بسیار پایین و مقرون به صرفه این روزها طرفداران خاص خود را پیدا کرده و محبوبیت آن روز به روز در حال افزایش است.

قیمت زمین در متاورس

در صورتی که قیمت این رمز ارز حتی به ۱ دلار هم برسد، شاهد یک رشد فزاینده در شبکه آن خواهیم شد. قیمت آن تا این عدد هنوز فاصله بسیار زیادی داشته و به این زودی ها نباید منتظر چنین قیمتی برای آن باشیم.

پلتفرم بلاک توپیا نیز امکان خرید و فروش زمین دیجیتالی را برای کاربران و علاقمندان به این روش سرمایه گذاری فراهم کرده است. پلتفرم توپیا به صورت اختصاصی برای سوددهی و سرمایه گذاری به روش های مختلف توسعه پیدا کرده و کاربران می‌توانند از فضای این پلتفرم برای انواع روش ها سرمایه گذاری در بازار استفاده نمایند.

هم چنین یکی از مزیت های اصلی این پلتفرم قیمت پایینی است که کاربران باید برای خرید بلاک توپیا بپردازند. این مهم باعث شده تا بسیاری از کاربران خرد به دنبال استفاده از شرایط آن برای این روش سرمایه گذاری در پروژه متاورس باشند.

بلاک توپیا در حال حاضر در هر ۲۴ ساعت حجم معاملات حدود ۷ میلیون دلاری را به ثبت می‌رساند و ارزش بازار آن نیز به نزدیکی های ۱۴۰ میلیون دلار رسیده است. برای ارز دیجیتالی با قیمت بسیار پایین ۰.۰۱۶ دلاری رسیدن به این شرایط چندان هم نتیجه بدی نیست. البته یکی از دلایل اصلی قیمت پایین آن نیز تعداد سکه های در گردش بسیار زیاد تعریف شده برای این پلتفرم است.

روش های خرید و فروش زمین در متاورس

در بخش قبلی آموزش خرید زمین در متاورس سعی کردیم بهترین پلتفرم های در دسترس کاربران را برای خرید زمین با شما در میان بگذاریم. در این بخش از راهنمای خرید زمین در متاورس به دنبال معرفی روش های خرید زمین ها برای شما هستیم. با توجه به اینکه هر یک از روش های خرید زمین در متاورس ممکن است چالش‌های خاص خود را داشته باشد، از این رو لازم است تا حتماً به صورت مفصل به بررسی هر یک بپردازیم.

البته دقت کنید که کاربران می‌توانند بسته به شرایط از هر یک از این روش های استفاده نمایند. اما پیش نیازهایی که در بخش های قبلی به آنها اشاره کردیم، در این بخش نیز وجود دارد. اگر به درستی به آنها دقت نکنید، استفاده از هر یک از این روش ها در نهایت به ضرر شما نمام خواهد شد. بسیار باید با منطق و اصول پیش بروید. عجله کردن برای خرید زمین در متاورس در نهایت ممکن است به ضرر شما تمام شود.

قیمت زمین در متاورس

البته باید متذکر شویم که استفاده از روش های مختلف برای خرید زمین در متاورس به معنی کمتر کردن هزینه ها و کارمزدها برای کاربران نیست. هر کدام از این روش ها باید در جای خود مورد استفاده قرار گیرند. از این گذشته باید به دقت به مراحل مختلف اجرای آنها دقت کنید تا در نهایت حداقل از نظر سیستمی سرمایه گذاری خود را با ریسکی روبرو نسازید. این مهم باعث می‌شود تا تمرکز تریدر روی انتخاب زمین مناسب و سرمایه گذاری بهتر باشد.

۱- خرید و فروش مستقیم زمین در پلتفرم های حوزه متاورس

اصلی‌ترین روشی که در آموزش نحوه خرید زمین در متاورس باید به بررسی آن بپردازیم، استفاده مستقیم از خود پلتفرم ها برای خرید زمین است. شما می‌توانید به صورت مستقیم وارد هر یک از پلتفرم هایی که در بالا معرفی کردیم شده و اقدام به خرید و فروش زمین در آنها نمایید. این مهم باعث می‌شود تا به راحتی بتوانید از تمام مزیت های آنها استفاده کنید. استفاده از این روش مزیت ها و معایب خاص خود را خواهد داشت. به عنوان مثال اصلی‌ترین مزیت آنها امکان خرید هر چه سریعتر زمین ها است و عیب بزرگ آنها نیز عدم امکان دسترسی برای خرید زمین در سایر پلتفرم ها است.

استفاده از این روش برای کسانی مناسب است که تنها درصدد استفاده از میزت ها و خدمات یک پلتفرم برای خرید و فروش زمین هستند. با ورود به سایت رسمی هر یک از پلتفرم هایی که در بالا معرفی کردیم، شما می‌توانید در آن ثبت نام نمایید. با ورود به پلتفرم مورد نظر خود حالا باید کیف پول ارز دیجیتال خود را به آن متصل نمایید. با استفاده از متامسک به راحتی می‌توانید برای خرید زمین در تمام این پلتفرم ها اقدام نمایید.

برای خرید زمین در هر یک از این پلتفرم ها نیاز به داشتن ارز دیجیتال بومی آنها یا اتریوم دارید. ارز دیجیتال اتریوم به دلیل مشمولیت، به عنوان رمز ارز مناسب برای پرداخت در همه این پلتفرم ها مورد استفاده قرار می گیرد.

۲- خرید و فروش زمین از طریق پلتفرم های واسط مانند OpenSea

دومین روشی که در آموزش خرید زمین در متاورس باید به بررسی آن بپردازیم، استفاده از پلتفرم واسط OpenSea است. برای اینکه بدانیم در اوپن سی چگونه زمین دیجیتال بخریم نیاز به آموزش های خیلی پیچیده‌ای نخواهید داشت. با ورود به سایت رسمی این پلتفرم می‌توانید در کمتر از چند دقیقه در آن ثبت نام کنید. با ثبت نام و باز کردن حساب کاربری، حالا نوبت به متصل کردن پیف پول ارز دیجیتال به این پلتفرم می‌رسد. برای این منظور نیز می‌توانید از متامسک استفاده نمایید. کیف پول متامسک برای این منظور نیز یکی از بهترین انتخاب ها است.

OpenSea یک پلتفرم واسط برای سایر پلتفرم های متاورس است. شما می‌توانید با ورود به این سایت و ثبت نام در آن، برای خرید زمین در مانا یا سند باکس و سایر پلتفرم ها اقدام کنید. مزیت اصلی انتخاب این روش در همین است که امکان دسترسی و خرید زمین ها در همه پلتفرم ها را به صورت همزمان در اختیار خواهید داشت. این مهم باعث می‌شود تا فرصت‌های سرمایه گذاری بیشتری در اختیار داشته و راحت‌تر برای انتخاب زمین مورد نظر خود اقدام کنید.

در بخش داشبورد یا حساب کاربری خود در این سایت، پلتفرم های مختلف را در آن در دسترس خواهید داشت. با انتخاب هر یک نقشه کاملی از زمین های آن را خواهید دید. در این نقشه‌ها زمین های قابل فروش یا غیر قابل فروش و موارد دیگر قابل مشاهده است. با انتخاب زمین مورد نظر و اجرای مراحل خرید زمین در متاورس به راحتی می‌توانید آن را خریداری کرده و برای سرمایه گذاری از آن استفاده نمایید.

راهنمای خرید زمین در متاورس به صورت گام به گام

تا به اینجای مقاله درک کردید که زمین های دیجیتالی چیست و برخی از نکات بسیار مهم آموزش خرید زمین متاورس نیز با شما در میان گذاشتیم. حالا نوبت به راهنمای گام به گام خرید زمین در متاورس می‌رسد. در این بخش سعی داریم تا نکاتی را با شما در میان بگذاریم که با دقت به آنها می‌توانید فرآیندی بسیار عالی برای خرید و فروش زمین در پلتفرم های مختلف در پیش بگیرید. البته قبل از آن باید نکات مهم زیر را با شما در میان بگذاریم:

 • در درجه اول باید یادآور شویم که با آموزش مراحل خرید زمین در متاورس نباید خیلی برای ورود به این روش سرمایه گذاری عجله کنید. برای این منظور سراغ سایر پیش نیازهایی بروید که در بخش های قبلی به معرفی آنها پرداختیم. این مهم باعث می‌شود تا از ضرر کردن در این بازار دوری کنید.
 • دقت داشته باشید که فرایند خرید زمین در متاورس در پلتفرم های مختلف مشابه با یکدیگر است.
 • هم چنین عدم دقت به هر یک از این مراحل می‌تواند ریسک مضاعفی را به سرمایه گذاری شما اضافه نماید.

قیمت زمین در متاورس

با دقت به همین نکات بسیار ساده شرایط بسیار بهینه‌تری برای سرمایه گذاری خود در بازار ایجاد خواهید کرد. فراموش نکنید که اجرای تمام این نکات و مراحل برای یک سرمایه گذاری موفق است و عملاً اگر شما در این راه موفق عمل نکنید، تمام این مراحل و آموزش ها پوچ خواهند بود. توصیه ما این است که روحیه سرمایه گذاری را در خود تقویت کنید. هر کسی با آموزش سرمایه گذاری است که می‌تواند گلیم خود را از این بازار بیرون بکشد. وگرنه آموزش خرید زمین در متاورس برای هر کسی به راحتی در دسترس است.

۱- یکی از پلتفرم های موجود در حوزه متاورس را انتخاب کنید

اولین مرحله از آموزش خرید زمین در متاورس را با انتخاب یکی از پلتفرم ها برای خرید و فروش باید آغاز کنید. البته در بخش های قبلی به معرفی ویژگی های هر یک از این پلتفرم ها پرداختیم. دقت کنید که انتخاب همه آنها برای سرمایه گذاری ممکن است چالش‌های شما را افزایش دهد.

خرید زمین آخرین قدم برای سرمایه گذاری در یک پلتفرم متاورسی نیست. برای اینکه شما بتوانید روند بهتری را برای خود در این مهم داشته باشید، لازم است تا همراه با خرید زمین، به استفاده از سایر روش های سرمایه گذاری در آنها نیز بپردازید. برای مثال می‌توان به اجاره زمین و یا حتی راه اندازی یک کسب و کار در آنها اشاره کرد. شما می‌توانید با استفاده از این روش ها هم سود خود را بالاتر ببرید و هم ریسک سرمایه گذاری خود برای خرید زمین در متاورس را نیز کاهش دهید. برای این منظور بهتر است روی یک پلتفرم تمرکز داشته باشید. زیرا اجرای هر یک از این فرایند ها در چند پلتفرم ممکن است نیاز به انرژی و وقت بسیار زیادی داشته باشد و در مجموع شما را از یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل دور کند.

هم چنین فراموش نکنید که اگر رد یک پلتفرم موفق عمل نکنید، عملاً در سایر پلتفرم ها نیز موفق عمل نخواهید کرد. از این رو پیشنهاد ما مخصوصاً برای افراد تازه‌کار استفاده از محیط یک پلتفرم برای این منظور است. هم چنین توصیه می‌کنیم که از بین سندباکس و مانا یکی را انتخاب نمایید. زیرا هم محبوبیت بالایی دارند و هم اطمینان نسبت به آنها بیشتر است.

۲- کیف پول مناسب انتخاب نمایید

دومین مرحله از آموزش نحوه خرید زمین در متاورس انتخاب یک کیف پول مناسب خواهد بود. با توجه به نکاتی که در بخش چگونه زمین دیجیتال بخریم بیان کردیم، کیف پول ارز دیجیتال مورد نظر شما باید شرایط خاصی داشته باشد. این شرایط به شرح زیر هستند:

 • در وهله اول باید بدانید که کیف پول های نرم افزاری گزینه بهتری برای این منظور هستند. زیرا اتصال آنها برای برداشت ارز دیجیتال و هم چنین ذخیره کردن توکن های مربوط به زمین ها ساده‌تر و ایمن‌تر خواهد بود. البته ایمن‌تر از نظر کم بودن اشتباهات فردی را عرض می‌کنیم.
 • هم چنین استفاده از کیف پول های شناخته شده می‌تواند شرایط ایمن‌تری را نیز برای شما به دنبال داشته باشد.
 • کیف پول مورد نظر شما باید امکان ذخیره سازی توکن های استاندارد ERC-20 را داشته باشد. زیرا اکثر توکن های تعریف شده در اتریوم و در پلتفرم های بال ا در این استاندارد تعریف شده‌اند.
 • امکان دسترسی به کیف پول در دو پلتفرم ویندوز و نسخه های موبایلی نیز می‌تواند یک مزیت بزرگ برای این منظور باشد.

با مه این ویژگی ها و اوصاف پیشنهاد ما برای کاربران استفاده از کیف پول متامسک است. با توجه به اینکه این والت نرم افزاری هم برای نسخه های موبایل و هم برای ویندوز در دسترس است و از این گذشته نسخه زبان فارسی خود را نیز ارائه کرده است، می‌تواند یک انتخاب ایده آل برای کاربران باشد. از این گذشته متامسک جذابیت ها و مزیت های بسیار زیاد دیگری هم دارد که باعث شده تا این انتخاب تبدیل به بهترین گزینه برای خریداران زمین در متاورس شود.

۳- در پلتفرم مورد نظر حساب کاربری داشته باشید

در سومین مرحله از آموزش خرید زمین در متاورس شما باید حساب کاربری خود را در پلتفرم مربوطه باز کنید. این مرحله را نیز قبلاً به صورت مختصر توضیح داده‌ایم. برای باز کردن یک حساب کاربری در محیط هر یک از پلتفرم های متاورسی نیاز به یک آدرس جیمیل معتبر خواهید داشت. زیرا نیاز به اعتبار سنجی آن پیدا خواهید کرد.

این بخش از راهنمای خرید زمین در متاورس را می‌توانید به صورت جداگانه برای پلتفرم های معتبر و معروف در مقالات مرتبط مشاهده کنید. با توجه به اینکه برای هر کدام از پلتفرم ها شرایط متفاوت است، از این رو در مقالات مربوطه به صورت گام به گام و تصویری سعی کرده‌ایم تا اجرای آنها را برای شما ساده‌تر نماییم.

۴- اتصال کیف پول به حساب کاربری در پلتفرم مورد نظر

یکی دیگر از مراحلی که در آموزش نحوه خرید زمین در متاورس باید به معرفی آن بپردازیم، اتصال کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال به حساب کاربری است که در پلتفرم مورد نظر خود باز کرده‌اید. اگر درک کرده باشید که چگونه زمین دیجیتال بخریم درک این موضوع نیز برای شما بسیار ساده خواهد بود.

برای اینکه بتوانید کاربردهای شبکه و هزینه خرید و فروش زمین را بپردازید، نیاز است تا کیف پول نرم افزاری شما به حساب کاربری شما متصل باشد. با اتصال کیف پول خود به حساب کاربری تنها با یک کلیک می‌توانید هزینه مربوط به کاربرد ها را پرداخت کرده و یا پول حاصل از فروش زمین را در کیف پول خود داشته باشید. همچنین برای خرید زمین در متاورس نیز می‌توانید به سادگی و در کمترین زمان ممکن اقدام کنید.

با توجه به این که لازم است تا کیف پول نرم افزاری شما به حساب کاربری متصل شود، از این رو کیف پولی را باید انتخاب کرده باشید که چنین قابلیتی داشته باشد. در حال حاضر بهترین گزینه برای کاربران ایرانی استفاده از  کیف پول متامسک است. این کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال به راحتی و تنها با یک کلیک به حساب کاربری شما متصل خواهد شد و می‌توانید از آن برای پرداخت هزینه ها و کارمزد های خود استفاده کنید.

این کیف پول در شبکه اتریوم تعریف شده و البته از شبکه باینناس کوین نیز پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید به راحتی ارز دیجیتال سندباکس یا مانا را نیز در این کیف و ذخیره کنید. همچنین امکان ذخیره کردن NFT های توسعه پیدا کرده در این شبکه ها نیز با استفاده از قابلیت های این کیف پول خواهید داشت.

۵- خرید ارز دیجیتال بومی پلتفرم مورد نظر

در گام بعدی آموزش خرید زمین متاورس لازم است یادآور شویم که شما برای پرداخت هزینه‌ها و قیمت زمین مورد نظر خود در هر پلتفرمی نیاز به خرید ارز دیجیتال بومی آن پلتفرم خواهید داشت. برای مثال اگر به دنبال خرید زمین در سندباکس هستید لازم است تا از قبل ارز دیجیتال سند را تهیه کرده و در کیف پول نرم افزاری خود داشته باشید. زیرا امکان پرداخت هزینه ها در این پلتفرم با استفاده از این رمز از وجود دارد.

البته امکان پرداخت هزینه ها در پلتفرم سندباکس با استفاده از ارز دیجیتال اتریوم نیز در دسترس کاربران قرار دارد. اما با استفاده از خود ارز دیجیتال بومی این پلتفرم امکانات دیگری مانند سرمایه گذاری در بخش های دیگر مانند سهام گذاری را نیز در اختیار خواهید داشت که می تواند مزیت های بیشتری را برای شما به دنبال داشته باشد.

در راهنمای خرید زمین در متاورس که به صورت اختصاصی برای هر کدام از پلتفرم های سندباکس و مانا به شما ارائه کردیم، متداول ترین روشهای خرید ارز دیجیتال بومی این پلتفرم ها را نیز تشریح نموده‌ایم. شما می‌توانید به صورت مستقیم از کیف پول ارز دیجیتال خود و یا صرافی های خارجی برای خرید این ارز دیجیتال ها اقدام کرده و بلافاصله آنها را به آدرس کیف پول خود انتقال دهید.

دقت داشته باشید که نقل و انتقال ها در شبکه بلاکچین اتریوم ممکن است با تاخیر زمانی همراه باشد. از این رو اگر به دنبال خرید فوری یک زمین در هر کدام از این پلتفرم ها هستید، بهتر است از قبل از آن را تهیه کرده و در کیف پول خود داشته باشید. خرید سریع ارز دیجیتال مورد نظر و انتقال آن به کیف پول ممکن است کمی زمان بر باشد. افراد حرفه‌ای حتماً این نکته را نیز لحاظ کرده و آن را مدنظر خواهند داشت.

۶- انتخاب یکی از قطعات زمین در دسترس برای خرید

به عنوان آخرین مرحله در آموزش خرید زمین در متاورس باید شما را دعوت کنیم تا یکی از قطعات زمین موجود در هر یک از این پلتفرم ها را انتخاب کرده و هزینه لازم برای خرید آن را بپردازید. البته فروش زمین در هر کدام از پلتفرم های متاورس  با فرآیندهای مختلفی عرضه می‌شود.

در ادامه مقاله و در تشریح پاسخ پرسش چگونه زمین دیجیتال بخریم به بررسی فرآیندهای مختلف فروش زمین در متاورس خواهیم پرداخت که با دقت به آنها می‌توانید هر کدام از آنها را در صورت امکان انتخاب و از طریق آنها برای خرید به زمین مورد نظر را استفاده کنید.

در زمان خرید زمین در متاورس دو چالش اساسی ذهن کاربران را به خود درگیر کرده است. در وهله اول امنیت انجام معاملات و حتمی بودن انتقال آدرس زمین به کیف پول شما خواهد بود که این موضوع توسط پلتفرم های معتبر و شناخته شده مانند مانا و سند باکس تضمین شده است. به این معنا که فرآیند بسیار خاصی برای خرید زمین در این پلتفرم ها اجرا می‌شود که در طی آن هم خریدار و هم فروشنده از دریافت دارایی‌های خود بعد از انجام معامله اطمینان کامل خواهند داشت. در واقع هیچ نگرانی از این بابت برای شما وجود ندارد.

قیمت زمین در متاورس

اما چالش بعدی که معمولاً ذهن کاربران را به خود درگیر کرده است، قیمت زمین ها در این پلتفرم ها است. تشخیص خوب بودن و یا نامناسب بودن قیمت یک زمین دقیقاً به عهده خود کاربر بوده و شما باید بر اساس تحلیل ها و شناختی که نسبت به شرایط خرید و فروش زمین در متاورس دارید، این تشخیص را بدهید که آیا قیمت در نظر گرفته شده برای زمین مورد نظر مناسب است یا خیر.

دقت داشته باشید که قیمت زمین ها در فضای مجازی متاورس به صورت روزانه و یا ساعتی با هیجانات بسیار بالا تغییر نمی‌کند و قرار نیست شما بعد از خرید زمین و تنها گذشته یک ساعت میلیاردر شوید. از این گذشته بسیاری از فاکتورهای درون‌برنامه‌ای هم وجود دارد که روی قیمت زمین تاثیر مستقیم داشته و عدم استفاده از این امکانات باعث می‌شود تا قیمت یک زمین این راکد باقی بماند. این موضوع بیشتر به دانش شما برای سرمایه گذاری در بازار ارز های دیجیتال و همچنین در پروژه متاورس بستگی دارد. هر چقدر دانش و تجربه شما در این بازار بیشتر باشد در نهایت منجر به رسیدن به موفقیت های بیشتر در این سرمایه ‌گذاری نیز خواهد شد.

نحوه خرید زمین در متاورس

منظور ما از نحوه خرید زمین در متاورس در این بخش از مقاله، روش هایی است که کاربران در هر یک از تلفن های تعریف شده در حوزه متاورس برای خرید و فروش زمین در اختیار داشته و از آنها استفاده می نمایند.

اگر پرسش چگونه زمین دیجیتال بخریم را درباره زمین های واقعی موجود در اطراف خودمان بپرسیم، روش های مختلفی پیش روی ما قرار خواهد گرفت که دقیقاً همین روش‌ ها در فضای مجازی متاورس نیز تعریف شده است. برای مثال برای خرید یک قطعه زمین واقعی در محله و شهر خود شما می‌توانید:

 • به صورت مستقیم با فروشنده وارد مذاکره شده و با پرداخت قیمت زمین آن را بخرید.
 • با واسطه های موجود در شهر و روستای خود مذاکره کرده و از آنها بخواهید که شرایط خرید زمین را برای شما با فروشنده تطابق دهند.
 • در مزایده های برگزار شده برای فروش زمین های مختلف شرکت کرده و با پیشنهاد یک مبلغ مناسب برای خرید زمین مورد نظر خود اقدام کنید.
 • حتی شما می‌توانید برای خرید زمینی که برای فروش در نظر گرفته نشده هم با مالکان وارد مذاکره شده و قیمت مورد نظر خود را پیشنهاد دهید. ممکن است مالکی با شنیدن قیمت پیشنهادی شما ترغیب فروش زمین خود شده و در نهایت شما بتوانید به خواسته خود برسید.

ملاحظه می کنید که روش های مختلفی برای خرید زمین در دنیای واقعی در دسترس ما قرار دارد که هر یک از این روشها مزیت ها و معایب خاص خود را خواهند داشت. در فضای مجازی متاورس نیز دقیقاً شرایط مشابهی برای خرید و فروش زمین در نظر گرفته شده تا کاربران بتوانند به راحتی با ترفندهای مختلف به دنبال رسیدن به اهداف سرمایه ‌گذاری خود در این بازار باشند. در ادامه هر یک از این روش‌ ها را به صورت کامل برای شما تشریح خواهیم کرد.

۱- زمین هایی که برای فروش هستند را خرید کنید (خرید فوری)

اولین روش از روش‌ هایی که در آموزش خرید زمین در متاورس  باید به تشریح آن بپردازیم، ساده ترین روش خرید زمین در متاورس است. اگر تا اینجای مقاله نحوه خرید زمین در متاورس را به خوبی درک کرده باشید، می دانید که برخی از زمینه‌ها در فضای متاورس از قبل برای فروش در نظر گرفته شده و با ورود به جزئیات آن ها می‌توانید قیمت فروشنده را مشاهده کنید. خرید این زمینه ها بسیار ساده است و شما با توافق با فروشنده و پرداخت قیمت در نظر گرفته شده از بین می‌توانید آن را مالک شوید. این روش ساده ترین و موثرترین روش خرید و فروش زمین در فضای مجازی متاورس است.

نحوه خرید زمین در متاورس

روش کار بسیار ساده و معمولی است. چه کسی که به عنوان خریدار وارد معامله می‌شود و چه کسی که قصد فروش زمین خود را دارد، از قبل تمام فرآیندها را می داند. فروشنده با قرار دادن زمینه تحت مالکیت خود در بخش فروش پلتفرم و تعیین یک قیمت مشخص برای آن به دنبال جذب مشتری خواهد بود.

خریدار زمین با مشاهده جزئیات زمین و شرایط آن و همچنین دیدن قیمت در نظر گرفته شده از سوی فروشنده می‌تواند با پرداخت این هزینه زمین مورد نظر را خریداری نماید. با توجه به اینکه قیمت زمین از پیش تعیین شده و مشخص است و هیچ چالشی در این باره وجود ندارد، فرآیند خرید و فروش زمین در فاصله زمانی بسیار کوتاهی انجام خواهد پذیرفت.

البته به یاد داشته باشید که در این روش خرید و فروش زمین معمولا ممکن است قیمت به نفع هر دو طرف معامله نباشد اما برای زمین هایی که قیمت ‌های منطقی برای آنها در نظر گرفته شده است و معمولاً این معامله در فاصله زمانی کوتاهی انجام می‌پذیرد.

۲- در مزایده ها شرکت کنید

دومین روشی که در آموزش خرید زمین متاورس باید به معرفی و بررسی آن بپردازیم، شرکت در مزایده ها برای خرید زمین است. در راهنمای خرید زمین در متاورس برای هر یک از پلتفرم های معروف و معتبر به معرفی این روش نیز پرداختیم. جالب است که این روش خرید و فروش زمین در متاورس نیز دقیقاً مانند شرایط بازار واقعی است.

به این معنا که شما با دیدن مزایده های برگزار شده در هر یک از پلتفرم ها می‌توانید قیمت پیشنهادی خود را ارائه کنید و منتظر پاسخ فروشنده باشید. برای افراد حرفه ای و کسانی که به دنبال خرید زمین با قیمت های مناسب و البته با شرایط بسیار عالی هستند، این روش می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

خرید و فروش زمین به صورت مزایده در فضای مجازی متاورس بیشتر برای کسانی مناسب است که ایده های مختلفی برای افزایش قیمت زمین مورد نظر در این فضا را در ذهن دارند. برای مثال اگر به شما به دنبال ایجاد یک کسب و کار در یکی از بهترین مناطق شهر متاورسی خود هستید، حتماً باید زمینه مناسبی برای این منظور تهیه کنید. چنین زمین هایی معمولاً ممکن است از طریق مزایده به فروش گذاشته شود و یا حتی شما مجبور به استفاده از روش سوم برای خرید آنها شوید.

افراد حرفه ای و کسانی که به صورت کامل به موقعیت زمین های خوب در شهر مجازی متاورس احاطه دارند، در صورت مشاهده مزایده یک زمین مناسب و در شرایط مناسب سریع برای خرید آن اقدام کرده و به دنبال پیاده کردن ایده های خود در زمین مورد نظر خواهند بود.

۳- روی زمین های خارج از پروسه فروش قیمت بگذارید

اما در نهایت نوبت به سومین و آخرین روش خرید و فروش زمین در متاورس می رسد. اگر نمی دانستید که زمین های دیجیتالی چیست و چگونه زمین دیجیتال بخریم معرفی این روش ها ممکن بود برای شما عجیب به نظر برسد. اما با پیدا کردن شناخت نسبت به این نوع زمین ها اکنون شما می دانید که پیاده سازی چنین فرآیندهای بر روی آنها کار چندان پیچیده ای نخواهد بود.

روش سوم به کار گرفته شده برای خرید زمین در متاورس نسبت به روش‌ های قبلی با پیچیدگی‌هایی همراه بوده و ممکن است همیشه منجر به موفقیت نشود. در این روش شما اگر زمین را مشاهده کنید که شرایط خوبی داشته و خریدار می تواند به طرف شما باشد، می‌توانید برای خرید آن اقدام کند.

اگر زمین مورد نظر در لیست فروشگاه های شهر متاورس قرار گرفته نشده باشد و هیچگونه مزایده هم بر روی آن برگزار نشود، به این معنا است که فروشنده در حال حاضر تمایلی به فروش این زمینه نداشته و عملاً امکان خرید آن برای همه وجود ندارد. اما با این حال بخشی در قسمت جزئیات زمین در نظر گرفته شده که شما می‌توانید با ورود به آن قیمت پیشنهادی خود را به فروشنده اعلام کنید.

مالک زمین در هر باری که به حساب کاربری خود وارد میشود، پیشنهادات مختلف رسیده برای زمینهای خود را مشاهده خواهد کرد. در صورتی که پیشنهاد شما برای خرید زمین باشد امکان وجود دارد که برای فروش زمین ترغیب شود. البته باید دقت داشته باشید که برای هر زمینی نباید هر قیمتی پیشنهاد دهید. اگر در این باره تجربه کافی و لازم ندارید بهتر است از استفاده از این روش خودداری کرده و به دنبال خرید مستقیم و فوری زمین ها در متاورس بروید.

قیمت زمین های دیجیتال در متاورس چقدر است؟

در آموزش خرید زمین در متاورس تا اینجا باید درک کرده باشید که قیمت زمین در این فضا به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان یک نکته بسیار مهم باید یادآوری کنیم که:

“بسیاری از قیمت های در نظر گرفته شده برای زمین در متاورس اصلا منطقی و واقعی نبوده و کاربران به دنبال سوء استفاده از افراد تازه کار با چند ۱۰ برابر کردن قیمت ها زمین ها هستند.”

به همین دلیل است مکه اصرار داریم تا حتماً قبل از ورود به این بازار اطلاعات کامل را به دست بیاورید. در حال حاضر قیمت زمین در متاورس از چند هزار دلار آغاز و حتی به چند صد هزار دلار نیز می رسد. البته این قیمت ها به صورت لحظه ای در حال تغییر است و دائما با نوسان های مختلف روبرو می‌شود.

واقعیت این است که ضعف قوانین در این باره باعث شده تا قیمت گذاری زمین ها شرایط بدی به خود بگیرد. البته که کاربران و تریدرهای آگاه و حرفه ای خود را از وارد کردن به برخی بازی های افراد سودجو دور نگه می دارند. اما با این حال هستند کسانی که هر روز در دام این دست از افراد افتاده و سرمایه های خود را برای خرید زمین های به درد نخور آن هم با قیمت های بسیار بالا هدر می دهند.

همچنین به عنوان یک نکته مهم دیگر باید اشاره کنیم که قیمت زمین در متاورس با وجود شباهت های زیادی که به قیمت گذاری زمین در دنیای واقعی دارد، اما تفاوت هایی را نیز با خود دارد که باید به آنها دقت شود. توجه کنید که قرار نیست کسی در این زمین ها زندگی واقعی داشته باشد. به همین دلیل برخی از اولویت ها مانند آرامش زیاد و دور بودن از محیط های شلوغ اهمیت خود را نسبت به زمین های واقعی از دست می دهند.

چالش‌های خرید زمین در متاورس

نکات بسیار مهم و اساسی را در آموزش خرید زمین متاورس با شما در میان گذاشتیم و اکنون شما جامع ترین راهنمای خرید زمین در متاورس را در اختیار دارید. از اینجای مقاله به بعد سعی داریم تا نکات کاربردی تری را با شما در میان بگذاریم که دقت و آنها می‌تواند فرآیند خرید و فروش زمین در فضای مجازی را برای شما ساده تر و با اطمینان بیشتری رقم بزند. به عنوان اولین و تنها نیز به بررسی چالش های خرید زمین در این فضا خواهیم پرداخت. کاربران ایرانی که در حال حاضر به دنبال خرید و فروش زمین در متاورس هستند ممکن است با چالش های زیادی روبرو شوند:

 • به عنوان اولین چالش باید یادآوری کنیم که در حال حاضر قیمت زمین در متاورس به شدت گران بوده و کاربران ایرانی برای خرید آنها نیاز به صرف هزینه های بسیار زیادی خواهد داشت. البته قیمت این زمین ها برای کاربران خارجی چندان نگران نیست و آنها می‌توانند با صرف هزینه معمول برای خرید زمین مورد نظر خود اقدام نمایند. اما با توجه به بالا بودن قیمت ارز در بازار ایران کاربران ایرانی برای خرید چنین زمین هایی نیاز به صرف هزینه های قابل توجهی خواهند داشت.
 • بحث تحریم‌ها یکی دیگر از چالش‌هایی است که همیشه و در همه بازارها پیش روی کاربران ایرانی قرار داشته و همیشه نگرانی هایی از این بابت برای آنها وجود دارد.
 • سخت بودن تشخیص قیمت واقعی یک زمین متاورسی و البته چالش انجام مذاکرات با کاربران فعال در این پلتفرم را نیز باید به چالش های خرید زمین در این فضا اضافه کنیم.
 • امکان ریزش قیمت ها از دیگر چالش هایی است که ممکن است پیش روی کاربران قرار گیرد. قیمت زمین در متاورس تحت تاثیر عوامل مختلفی است که بسیاری از این عوامل خارجی بوده و ربطی به خود پلتفرم نیز ندارد. برای مثال ریزش گسترده در بازار ارز های دیجیتال ممکن است منجر به ریزش قیمت زمین در متاورس نیز بینجامد. البته که تاثیر عوامل داخلی نیز باید به صورت کامل و جامع مورد بررسی قرار گیرد تا کاربران وارد چنین ریسکی نشوند.

نحوه خرید زمین در متاورس

روش های کاهش ریسک خرید و فروش زمین در متاورس

خرید و فروش زمین در متاورس با جزئیات و نکات بسیار زیادی همراه است. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم تا به صورت قدم به قدم و با در نظر گرفتن تمام جوانب شرایط خرید زمین در این پلتفرم را برای شما تشریح نماییم.

 • در قدم اول تشریح کردیم که اصلاً زمین های دیجیتالی چیست و خرید آن ها چه مزیت هایی برای کاربران دارد.
 • به آموزش خرید زمین در متاورس به صورت گام به گام و مرحله به مرحله پرداختیم.
 • جزئیات لازم  درباره نحوه خرید زمین در متاورس مانند روش های خرید و روشهای پیشنهاد قیمت را نیز به شما تشریح کردیم.

اکنون شما به خوبی می دانید که چگونه زمین دیجیتال بخریم و چه فرآیندی را برای در اختیار داشتن یک زمین دیجیتالی باید طی کنیم. اما در همان ابتدای مقاله توضیح دادیم که رسیدن به این دانش تازه اولین و ساده ترین قدم برای شما است. زیرا هر کسی با کمترین دانش می‌تواند برای خرید زمین در متاورس اقدام نمایند. اما خیلی از کاربران در حال حاضر با وجود فعالیت در این بازار سرمایه های خود را از دست میدهند. این مهم به دلیل نداشتن تجربه کافی و البته دانش لازم برای خرید و فروش زمین در این محیط است. یکی از دانش ها و نکاتی که شما لازم است در این باره کسب نمایید آشنایی با ریسک های وارد روش سرمایه گذاری و البته روش های برون رفت از این ریسک ها است.

نحوه خرید زمین در متاورس

یکی از بهترین و ایده آل ترین روش هایی که با استفاده از آن شما می‌توانید ریسک وارد شده برای روش سرمایه گذاری را به حداقل میزان ممکن برسانید، استفاده از سایر روش های سرمایه گذاری و درآمدزایی همراه با خرید زمین در متاورس است. برای مثال شما می‌توانید:

 • بعد از خرید زمین مورد نظر خود آن را اجاره داده و درصدی از هزینه های خود را از این طریق به دست آورید. این مهم باعث می‌شود تا ریسک سرمایه ‌گذاری شما در این بازار کاهش پیدا نماید.
 • یا عملیات و فرآیندها ای در پلتفرم متاورس تعریف شده است که شما با اجرای آنها می‌توانید قیمت زمین خود را بالاتر ببرید. برای مثال با برگزاری مراسم ها و جشن های مختلف و یا سمینار های گوناگون شما می‌توانید ارزش زمین خود را بالاتر ببرید.
 • سهام گذاری یکی دیگر از روش هایی است که می تواند ریسک سرمایه ‌گذاری شما را در خرید زمین در متاورس کاهش دهد.
 • شروع یک  کسب و کار در فضای متاورس یکی دیگر از روش هایی است که می تواند شما را به درآمدهای بسیار شگفتی رسانده و از این طریق شما حداقل بتوانید اصل سرمایه خود را از بازار خارج نمایید.
 • انتخاب زمین هایی با قیمت مناسب هم می تواند ریسک سرمایه گذاری شما را به حداقل میزان خود برساند. برای رسیدن به این دانش نیاز به آموزش های حرفه ای تری خواهید داشت.
 • خارج کردن سرمایه اولیه بعد از رسیدن به سود نیز باید در دستور کار شما قرار گیرد. این مهم باعث می‌شود تا ذهن شما نسبت به شرایط معاملات راحت تر شود. که در نهایت منجر به یک سرمایه گذاری به مراتب بهتری و بهینه تر برای شما خواهد شد.

فراموش نکنید که اولین و مهمترین اصل سرمایه گذاری در بازارهای مالی ضرر نکردن است. متاسفانه کاربران ایرانی این عکس را کاملا فراموش کرده و در همان اولین قدم به دنبال رسیدن به سودهای میلیاردی هستند. اتفاقی که در نهایت منجر به ایجاد ضرر های بسیار هنگفت برای آنها خواهد شد.

واقعیت‌هایی درباره خرید زمین در متاورس

در ادامه برای اینکه بیش از پیش بدانید که زمین های دیجیتالی چیست و چگونه زمین دیجیتال بخریم لازم است تا واقعیت های بسیار مهمی را درباره خرید زمین در متاورس با شما در میان بگذاریم. متاورس یک پدیده بسیار نوظهور در سرتاسر جهان از و در حال حاضر بسیاری از کاربران اطلاعات کافی درباره این پلتفرم ندارند. از این گذشته تجربه ثابت کرده که همیشه صحبت ها و شایعات درباره پدیده های نوظهور در سرتاسر جهان بسیار زیاد بوده و کاربران که اطلاعات کافی درباره شرایط یک پدیده ندارند، به دنبال تصویرسازی ذهنی از آن می‌روند. برای مثال خیلی از کاربران معتقد هستند که آموزش خرید زمین در متاورس بسیار پیچیده است و هرگز نمی تواند آن را یاد بگیرند. در این مقاله متوجه شدید که این آموزش چندان هم پیچیده نبوده و استفاده از این فرآیند برای هر کاربری به سادگی در دسترس است.

اما واقعیت ها و تصورات ذهنی دیگری نیز درباره خرید زمین در متاورس وجود دارد که این روزها در میان کاربران شایع است. در ادامه سعی داریم تا برخی از این تصورات و واقعیت ها را برای شما مورد ارزیابی و بررسی قرار دهیم تا در نهایت شما بتوانید با اطلاعات کامل تر و دقیق تری برای سرمایه ‌گذاری در این بازار اقدام نمایید. در بسیاری از مواقع عدم دقت همین اطلاعات ساده باعث می‌شود تا کاربران مسیر اشتباهی را برای سرمایه ‌گذاری خود انتخاب نمایند. از این رود به قصد به آنها برای کاهش ریسک سرمایه گذاری برای خرید زمین در متاورس نیز اهمیت خاص خود را خواهد داشت.

چرا سلبریتی ها دائماً در متاورس زمین می‌خرند؟

یکی از مسائل بسیار مهمی که در آموزش خرید زمین در متاورس باید به بررسی آن برای کاربران بپردازیم، ورود چشمگیر و قابل توجه سلبریتی ها و افراد مشهور و محبوب در سرتاسر جهان برای خرید این زمین ها در فضای مجازی است. هر روز در سایت های مختلف می‌توانید خبرهایی مبنی بر ورود یکی از افراد مشهور جهان به یکی از پلتفرم های توسعه یافته در متاورس را مشاهده کنید. در برخی از مواقع قطعا شاهد سرمایه ‌گذاری‌ های بسیار هنگفت از طرف این افراد برای خرید زمین در این پلتفرم ها نیز هستیم. جالب است که بسیاری از این سرمایه گذاری ها با ابهاماتی هم روبرو است.

چگونه زمین دیجیتالی بخریم

دقت داشته باشید که ورود افراد مشهور و محبوب برای خرید زمین در متاورس اهداف و جنبه‌های مختلفی دارد که حتماً باید به صورت کامل مورد بررسی قرار گیرد. برای مثال یکی از اصلی ترین اهداف ورود این افراد به این روش سرمایه گذاری تبلیغات است. پلتفرم ها برای جذب سرمایه گذاران بیشتر و بالا بردن محبوبیت خود با چنین افرادی قرارداد امضا کرده و اقدام به فروش زمین به آنها می نمایند.

این موضوع دقیقاً یک مسئله تبلیغاتی است که خود فرد مشهور هیچگونه سرمایه گذاری ارزی انجام نداده و تمام هزینه‌ها به عهده تیم توسعه دهنده پلتفرم خواهد بود. اگر از حق نگذریم کاربران بسیار زیادی در سرتاسر جهان تنها به دلیل ورود برخی از افراد مشهور به سرمایه گذاری در یک پلتفرم به این مهم را غرق شده اند که نشان از قدرت بالای این تبلیغات دارد.

البته نباید کتمان کرد که جذابیت های رسیدن به سود های بزرگ و قابل توجهی نیز یکی دیگر از اهداف مهمی است که افراد مشهور و محبوب از ورود به بازار متاورس به دنبال رسیدن به آن هستند. این افراد معمولاً پول های راکد بسیار زیادی در اختیار داشت که به دنبال قرار دادن آنها در بازارهای با پتانسیل رشد بسیار زیاد می باشند. از این گذشته سرمایه های لازم برای خرید زمین در متاورس برای این دسته از افراد سرمایه قابل توجهی محسوب نمی‌شود و آنها به راحتی می‌توانند با کمترین ریسک ممکن وارد این بازار شوند.

شما به عنوان یک کاربر آگاه و مطلع بایستی با تحلیل فاندامنتال و بررسی کامل شرایط خرید زمین در متاورس وارد این بازار شده و فریب این دست از تبلیغات را نخورید. البته ورود این افراد به سرمایه ‌گذاری در متاورس در نهایت می‌تواند مزیت های بسیار زیادی برای ما نیز داشته باشد. زیرا با افزایش محبوبیت این زمین ‌ها عملاً ریسک سرمایه ‌گذاری در آنها کاهش پیدا کرده و همچنین احتمال رسیدن به سودهای بیشتر برای کاربران نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

درآمد حاصل از خرید و فروش زمین در متاورس چقدر است؟

یکی دیگر از سوالات بسیار مهمی که در آموزش خرید زمین در متاورس باید به بررسی آن بپردازیم درآمد حاصل از خرید و فروش زمین در این فضا می باشد. یکی از عادت‌های بسیار اصلی کاربران ایرانی نیز قبل از ورود به سرمایه ‌گذاری در هر بازاری برآورد حداقل درآمدهای حاصل از آن است. البته که اگر این امر به صورت کاملا منطقی صورت پذیرد یک مزیت بسیار بزرگ برای آن ها خواهد بود.

چگونه زمین دیجیتالی بخریم

در این مقاله در بررسی نحوه خرید و فروش زمین در متاورس هزینه های لازم برای ورود به این بازار را برآورد کردیم و همچنین ریسک‌های سرمایه ‌گذاری در خرید زمین در متاورس را نیز معرفی نمودیم. شما می‌توانید با قرار دادن این موارد در کنار هم دیده بسیار بهتری نسبت به درآمد حاصل از خرید و فروش زمین در فضای مجازی متاورس داشته باشید.

در شبکه های مجازی هر روز اخباری مبنی بر درآمدهای ۱۰۰ میلیون تومانی در هر ماه منتشر می‌شود که بیشتر شبیه تبلیغات اسلامی رسیدن به این درآمد با سرمایه های کم عملاً امکان پذیر نخواهد بود. اما بررسی شرایط پروژه متاورس نشان می دهد که در آینده نزدیک کاربران می‌توانند درآمدهای چند برابری نسبت به اصل سرمایه خود در این بازار داشته باشند البته اگر با هوش بالا و با آگاهی کامل سرمایه گذاری کرده باشد.

قیمت های  چند ده هزار دلاری در آینده نه چندان دور جای خود را به قیمت های چند صد هزار دلاری در پلتفرم متاورس خواهد داد. اگر در حال حاضر شرایط خرید زمین متاورس را ندارید، در آینده نه چندان دور حتی فکر این سرمایه‌ گذاری را هم نمی‌توانید بکنید.

میلیاردر شدن با خرید زمین در متاورس

یکی از موضوعات بسیار مهمی که در سرمایه ‌گذاری در بازار رمز ارزها در میان کاربران ایرانی به اشتباه جا افتاده است، رسیدن به درآمدهای میلیاردی در مدت زمان بسیار کوتاه است. در آموزش خرید زمین در متاورس  بایستی یادآور شویم که داشتن چنین دیداری ممکن است خطرات بسیار زیادی برای کاربران به دنبال داشته باشد.

سرمایه ‌گذاری در بازار رمز ارزها در هر کدام از بخش ها و پلتفرم های آن ملیت های خاص خود را دارد اما بایستی به صورت کاملا منطقی و بر اساس اصول بازارهای مالی به آن نگاه شود. قرار نیست که شما با خرید زمین در متاورس در یک سال آینده تبدیل به یکی از میلیاردرهای جهان شوید. این دید از ریشه اشتباه بوده و ورود به بازار با این وی ممکن است سرمایه گذاری شما را با چالش‌های بسیار زیادی همراه سازد.

چگونه زمین دیجیتالی بخریم

اصلی‌ترین هدف ما در راهنمای خرید زمین در متاورس توجیه کاربران ایرانی برای اقدامات منطقی و متناسب با شرایط بازار برای سرمایه ‌گذاری است. به همین دلیل است که در بندهای مختلف اشاره کردیم که شما علاوه بر خرید زمین در متاورس بایستی به دنبال استفاده از سایر روش های سرمایه گذاری در این بازار نیز باشید تا ریسک سرمایه ‌گذاری شما به حداقل میزان ممکن برسد.

داشتن دید بلند مدت یکی از مزیت هایی است که بازار ارز های دیجیتال برای کاربران ایرانی به دنبال داشته است. افرادی که در گذشته با سرمایه گذاری در بازار بورس یا در بازار فارکس به دنبال رسیدن به درآمد های میلیون دلاری در چند هفته بودند، می توانند با یک سرمایه ‌گذاری بلند مدت ۵ تا ۱۰ سال به دنبال رسیدن به درآمد قابل توجه برای خود در بازار ارز های دیجیتال باشند. خرید زمین در متاورس یکی از روش هایی است که می تواند شما را به این درآمد برساند.

“توصیه می‌کنیم که برای داشتن سرمایه گذاری مطمئن تر و ایده‌آل کرد حتماً از همین الان دیدید رسیدن به درآمدهای میلیاردی را از ذهن خود پاک کنید و به صورت کاملا منطقی برای سرمایه ‌گذاری در این بازار اقدام نمایید.”

آیا خرید زمین در متاورس حرام است

همچنین یکی دیگر از سوالاتی که برخی از کاربران را به خود مشغول کرده است، مسائل شرعی مربوط به خرید و فروش زمین متاورس می باشد.  آیا خرید زمین در متاورس حرام است و در کل فتوای شرعی درباره زمین های دیجیتالی چیست. چنین سوالاتی معمولاً تنها مربوط به بازار ارز های دیجیتال نبوده و به صورت کلی وارد شدن فضای مجازی به زندگی انسان چنین چالشی را برای آنها به دنبال داشته است.

اینکه خرید زمین در متاورس حرام است به نظر مسئله خیلی مهمی نمی رسد زیرا عملاً کاربران به دنبال یک سرمایه ‌گذاری کاملاً معمولی در این بازار هستند و به هیچ وجه قوانین و شرایط شرط بندی و قمار در آن صادق نیست. اگر شما به خوبی با نحوه خرید زمین در متاورس آشنا باشید و از استراتژی های پیشرفته برای این روش سرمایه گذاری استفاده نمایید، می‌توانید میزان ریسک خود را در بازار به حداقل میزان ممکن برسانید و از این بابت هیچ نگرانی حس نکنید.

یکی از دلایلی که باعث شده حلال و حرام بودن خرید زمین در متاورس در میان کاربران به عنوان یک پرسش مطرح شود، نزدیک بودن شرایط آن به شرایط شرط بندی و قمار است. در حقیقت خرید زمین در فضای مجازی به هیچ وجه چنین شرایطی نداشته و عملاً یک سرمایه گذاری بر اساس اصول اقتصادی خواهد بود.

خرید زمین در متاورس رایگان

هم چنین یکی دیگر از واقعیت‌هایی که همراه با آموزش خرید زمین در متاورس باید در این باره به آن بپردازیم، خرید زمین در متاورس رایگان است. در حال حاضر برخی از پلتفرم ها با اهدای بونوس به کاربران خود شرایطی را فراهم آورده‌اند که امکان خرید زمین رایگان در آنها وجود داشته باشد. اما تا کنون هیچ تجربه ای در این باره نداشته و کسی را هم ندیده‌ایم که به هر نحوی در این پلتفرم ها زمین رایگان تهیه کند.

اگر درک کرده باشید که چگونه زمین دیجیتال بخریم ، به نظر اقدام برای خرید رایگان زمین در این پلتفرم ها نیز خیلی منطقی نمی‌آید. با این حال اگر روشی سراغ دارید که با استفاده از آن این امکان را خواهید داشت، می‌تواند تبدیل به بهترین سرمایه گذاری شما شود. البته باید هشدار بدهیم که خیلی از این روش ها و سرنخ‌ها در انتها به کلاهبرداری ختم می‌شود. برخی از پلتفرم ها نیز تنها برای تبلیغات و جذب کاربران از این روش ها نام نی برند و عملاً امکان دریافت زمین را برای آنها فراهم نمی‌آورند. از این رو توصیه می‌کنیم که خیلی به دنبال چنین فرآیندی نرفته و تمرکز و وقت خود را از این طریق به هدر ندهید.

خرید زمین در متاورس ارزان

هم چنین لازم است تا در خلال آموزش خرید زمین در متاورس درباره یک موضوع بسیار مهم نیز با شما صحبت کنیم. خرید زمین در متاورس ارزان قیمت یکی از کلیدواژه‌هایی است که بسیاری از افراد را به سمت آموزش نحوه خرید زمین در متاورس کشانده و این روش سرمایه گذاری را برای آنها جذاب‌تر کرده است. واقعیت این است که ارزان بودن ممکن است چالش‌های زیادی را پشت سر خود داشته باشند. ارزان خریدن همیشه با گران فروختن همراه نخواهد شد.

زمین دیجیتالی چیست

با توجه به اینکه در راهنمای خرید زمین در متاورس باید اشاره کنیم که به دنبال خرید زمین های ارزان نباشید. بهتر است زمین هایی را انتخاب کنید که پتانسیل رشد خوبی دارند. اگر سرمایه گزافی برای خرید زمین در متاورس را ندارید، بهتر است از سایر روش های سرمایه گذاری مانند اجاره زمین و یا ایجاد یک کسب  و کار و مواردی از این دست استفاده کرده و کم‌کم با جمع آوری سرمایه بیشتر به دنبال این خرید بروید. این مهم باعث می‌شود تا به مرور هم در این پلتفرم حرفه‌ای‌تر شوید و هم سرمایه گذاری مطمئن‌تری داشته باشید.

با این حال در پلتفرم هایی مانند اپلند و بلاک توپیا می‌توانید به دنبال خرید زمین در متاورس ارزان قیمت بروید. زمین هایی که هیچ تضمینی روی افزایش قیمت و سودده بودن آنها نیست. زیرا با وجود رقبای بسیار بزرگی مانند مانا یا سند باکس عملاً شانسی برای آنها وجود نخواهد داشت.

آینده خرید و فروش زمین در متاورس

با آموزش خرید زمین در متاورس آشنا شدید و اکنون به خوبی می‌دانید که نحوه خرید زمین در متاورس چندان پیچیده نیست. اما حالا سوال اینجاست که آینده‌این روش سرمایه گذاری چه خواهد شد؟ آیا اگر بدانیم که چگونه زمین دیجیتال بخریم دیگر همه چیز تمام است و می‌توانیم از ثروتمندان آینده باشیم؟

دقت کنید با آشنایی با نحوه خرید و فروش زمین در متاورس تنها با یکی از روش های سرمایه گذاری در این بازار آشنا شده‌اید. بهتر است حتماً با درک سایر روش ها اولاً ریسک خود را در بازار کاهش دهید و ثانیاً آینده روشن‌تری را نیز برای خود در این بازار رقم بزنید. چیزی که مسلم است در حال حاضر خرید زمین در متاورس جذابیت های بسیار زیادی داشته و مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. از این رو حداقل برای میان مدت می‌توان روی این روش حساب کرد.

زمین دیجیتالی چیست

پروژه متاورس یکی از بهترین پروژه های تعریف شده در بازار ارزهای دیجیتال است که البته به زودی پا را از این هم فراتر خواهد گذاشت. این پروژه به نوعی طراحی و ایده پردازی شده است که به زودی نه فقط در بازار ارزهای دیجیتال بلکه در سایر صنایع نیز جا پای محکمی خواهد داشت. همین حالا هم صنایعی مانند صنعت مدلینگ، فروشگاه های لباس و کفش و موزه ها در حال استفاده از مزیت های این پروژه برای هر چه بهتر کردن خدمات خود و فروش بالاتر محصولات خود هستند. به همین دلیل است که بسیاری از تحلیل گران به آینده‌این پروژه امیدواری بسیار زیادی داشته و معتقدند که پلتفرم های تعریف شده در این حوزه به زودی جایگاه بالاتری نیز خواهند داشت.

خرید زمین در متاورس می‌تواند در آینده‌ای نزدیک سرمایه گذاری مطمئنی برای شما باشد. اما این مهم نباید منجر به بی‌گدار به آب زدن شما شود. بهتر است ابتدا با دقت به مراحل آموزش بیان شده، با تمام نکات مربوط به خرید این زمین ها آشنا شده و سپس حداکثر بهینه سازی را برای این روش سرمایه گذاری برای خود رقم بزنید.

خرید زمین در متاورس چه سودی دارد؟

جذابیت های بسیار زیادی را در فرایند خرید زمین در متاورس می توانیم در نظر بگیریم. واقعیت این است که خرید زمین در متاورس می تواند یک روش سرمایه گذاری مطمئن تر در بازار ارز دیجیتال باشد. البته به شرطی که شما زمین مناسب و پلتفرم مناسب برای آن انتخاب نمایید. برای اینکه در نهایت در این روش سرمایه گذاری موفق ظاهر شوید و احتمال رسیدن به سودهای بالا برای شما وجود داشته باشد، باید شرایط مختلفی را در نظر بگیرید. در صورتی که شما از این نظر موفق عمل کنید، خرید زمین در متاورس می توانید یک سرمایه گذاری مطمئن با ریسک پایین برای شما باشد. از این نظر توصیه می کنیم.

برای کسانی که به دنبال یک سرمایه گذاری مطمئن تر با ریسک پایین تر هستن، اما از طرف دیگر به دنبال این هستند که جذابیت های سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را نیز از دست ندهند، خرید زمین در متاورس می تواند یک گزینه ایده آل باشد. از این رو توصیه می کنیم که حتما نیم نگاهی به این حوزه نیز داشته باشید و شخصیت خود را در سرمایه گذاری از این نظر نیز ارزیابی نمایید.

خرید زمین در متاورس یا خرید ارز دیجیتال متاورس؟

حتما می دانید که ارزهای دیجیتال حوزه متاورس از جمله رمز ارزهای بسیار مناسب برای سرمایه گذاری و خرید هستند که هم پتانسیل سوددهی خوبی دارند و هم اینکه ریسک سرمایه گذاری روی برخی از آنها نیز پایین است. از این نظر نمی توانیم شرایط و جذابیت های خرید آنها را از واچ لیست خود حذف کنیم. اگر بخواهیم شرایط خرید زمین در متاورس با خرید ارز دیجیتال متاورسی را به صورت خاص مورد بررسی قرار دهیم، شرایط برای هر زمینی و هر توکنی متفاوت است. به این معنی که خرید برخی از زمین های مرغوب  به مراتب گزینه بهتری از نظر سرمایه گذاری نسبت به توکن های متاورسی هستند و خرید برخی از توکن ها نیز به مراتب جذابیت های سرمایه گذاری بیشتری نسبت به برخی از زمین ها دارند.

از این دیدگاه اگر بخواهیم این دو مقوله سرمایه گذاری را با هم مقایسه کنیم، باید سراغ ارزیابی ویژه آنها برویم. از این منظر وقتی می توانیم به نتیجه مطلوب برسیم که زمین های مختلف در حوزه متاورس را بررسی کرده و بهترین گزینه ها در دسترس را با بهترین توکن های متاورسی برای سرمایه گذاری مقایسه کنیم.

اگر بخواهیم در این باره یک دید کلی به شما بدهیم، این دیدگاه حاکم است که پیدا کردن زمین های مرغوب با قیمت مناسب در حوزه متاورس سخت است ولی اگر به این موارد رسیدید آنها می تواند شرایط بهتری برای سرمایه گذاری باشند. در غیر این صورت خرید توکن های متاورسی می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری و خرید باشد.

خرید زمین در متاورس

خرید زمین در متاورس بهتر است یا خرید ارز دیجیتال؟

شاید در نگاه اول این مقایسه شبیه به مقایسه قبلی باشد، اما منظور ما از مطرح کردن این پرسش با پرسش قبلی کاملا متفاوت است. در این مقایسه ما بیشتر به دنبال بررسی شرایط سودآوری خرید زمین در متاورس با خرید تمام توکن ها حتی خارج از حوزه متاورس هستیم که نتیجه این بررسی نیز کاملا متفاوت است.

در این مقایسه به راحتی می توان به این نتیجه رسید که توکن های بسیار زیادی هستند که پتانسیل سودآوری بیشتری نسبت به خرید زمین در متاورس داشته و خرید آنها می تواند به مراتب گزینه بهتری برای سرمایه گذاری باشد. رمز ارزهایی مانند بیت کوین یا اتریوم ریسک سرمایه گذاری کمتری نسبت به خرید زمین در متاورس دارند و توکن هایی مانند شیبا یا پپه یا حتی فایل کوین می توانند پتانسیل سودآوری بالاتری نسبت به زمین های مختلف متاورسی داشته باشند.

نکته مهم دیگری که در این باره باید مطرح کنیم این است که پیدا کردن توکن های مناسب و جذاب برای سرمایه گذاری نیز به مراتب راحت تر از پیدا کردن یک زین مناسب برای خرید است. بسیاری از زمین ای مرغوب در حوزه متاورس معمولا در معرض فروش قرار ندارند یا قیمت های بسیار زیادی برای آنها در نظر گرفته شده است. از این رو حتی نمی توان به آنها نزدیک شد. در حالی که کمتر ارز دیجیتالی را می توان پیدا کرد که امکان خرید آن وجود نداشته باشد و پیدا کردن چندین توکن با پتانسیل سودآوری بالا با یک بررسی جامع نیز در دسترس تمام کاربران قرار دارد.

البته شما می توانید بر اساس میزان دارایی در دسترس خود حتی به دنبال خرید زمین در متاورس در کنار خرید بهترین توکن ها نیز باشید. با توجه به اینکه ایجاد تنوع در فرایند سرمایه گذاری و داشتن یک سبد سرمایه گذاری متنوع ریسک سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را کاهش می دهد، از این رو توصیه می کنیم که هرگز یک روش سرمایه گذاری را به صورت کامل حذف نکنید.

خرید زمین در متاورس یا سرمایه گذاری در حوزه دیفای؟

یکی از جذاب ترین حوزه های سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال حوزه دیفای است. البته منظور ما از طرح این سوال ارزهای دیجیتال حوزه دیفای نیست بلکه به دنبال مقایسه شرایط خرید زمین در متاورس با شرایط وارد کردن سرمایه ها به بخش دیفای هستیم. در حال حاضر فرایند وارد کردن سرمایه ها به حوزه دیفای می تواند جذابیت های بیشتری نسبت به خرید زمین در متاورس داشته باشد؛ البته این موضوع به چند دلیل است.

مهم ترین دلیل اینجاست که برخلاف فرایند خرید زمین در متاورس که بسیار محدود بوده و نیاز به جستجوی بسیار زیاد و حتی سرمایه خیلی بالا دارد، در فرایند سرمایه گذاری در حوزه دیفای می توانید با سرمایه های کمتری وارد شوید و محدودیت خیلی زیادی نیز چه از نظر حجم سرمایه ها و چه از نظر انتخاب پلتفرم مناسب نخواهید داشت.

حتما بخوانید: خرید زمین در مانا

کلام آخر


آموزش خرید زمین در متاورس را به صورت کامل و جامع با معرفی نکاتی کاربردی و مهم مرور کردیم. اکنون شما به خوبی می‌دانید که زمین های دیجیتالی چیست و سرمایه گذاری روی آنها چه مزیت ها و شرایطی دارد. به عنوان اولین و مهم‌ترین قدم شما باید فکر خرید زمین در متاورس رایگان و خرید زمین در متاورس ارزان را از ذهن دور کنید. این کلیدواژه ها تبدیل به راه‌حلی برای کلاهبرداری برخی از افراد شده است. برای دور ماندن از این روش های کلاهبرداری بهترین روش کسب آموزش های کاربردی و مفید است.

هم چنین قیمت زمین های دیجیتال را نیز با شما در میان گذاشتیم. این مهم باعث می‌شود تا حدود مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این روش را برآورد کنید. البته در این بین ممکن است هزینه های دیگری مانند کارمزد نقل و انتقال و یا کارمزد خرید و فروش زمین نیز برای شما ایجاد شود. از این رو تنها قیمت خرید زمین در متاورس را ملاک قرار نداده و مقداری بیش از این مقدار سرمایه برای خود جفت و جور کنید. هم چنین دقت نمایید که کاربران ایرانی مجبور به انتقال رمز ارزها از طریق صرافی های داخلی هستند که این مهم هم می‌تواند هزینه های خاص خود را به دنبال داشته باشد.

زمین دیجیتالی چیست

نحوه خرید زمین در متاورس با پیچیدگی های زیادی همراه نیست. مهم این است که شما در این راه تجربه کسب کرده و با اطلاعات بالا و آموزش های لازم وارد شوید. همین الان هم اگر شما اراده کنید، می‌توانید در کمتر از یک ساعت یک زمین در مانا یا سندباکس خریداری نمایید. اما آیا زمین خریداری شده برای شما سودده خواهد بود یا بعد از مدتی باید با مبلغ قابل توجهی ضرر و زیان از بازار خارج شوید؟

حالا که با هم مرور کردیم که چگونه زمین دیجیتال بخریم دوباره باید اهمیت استفاده از دوره های آموزشی را به شما گوشزد نماییم.

تمام تلاش ما در مجموعه کانون بورس ارتقاء سطح کیفیت سرمایه گذاری کاربران ایرانی است. ایرانی ها به دلیل چالش‌ها و مشکلاتی که دارند، بیش از کاربران سایر کشورها با ریسک در این بازار روبرو می‌شوند. از این رو لازم دانستیم تا با طراحی بهترین و حرفه‌ای‌ترین دوره ارز دیجیتال و هم چنین عرضه تمام این اطلاعات در پکیج غیرحضوری ارز دیجیتال شرایط لازم برای سرمایه گذاری بهینه‌تر را برای شما عزیزان فراهم آوریم. با استفاده از این دوره ها شما خواهید توانست مانند یک فرد حرفه‌ای در این بازار به سرمایه گذاری خود ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: