لوگو کانون بورس

سیر تا پیاز خرید زمین در مانا

قیمت زمین در پروژه دسنترالند
شما در حال مطالعه مقاله ۳۵ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

با آموزش گام به گام خرید زمین در مانا با شما همراه هستیم. البته که خرید زمین در شهر مجازی مانا جذابیت‌های خاص خود را دارد اما گذر از چالش‌های آن نیاز به آموزش و شناخت دقیق شرایط دارد. اگر در این باره سهل‌انگاری کنید، همان بهتر که وارد شهر مجازی مانا نشده و به دنبال استفاده از سایر روش های سرمایه گذاری در این باره باشید. در این مقاله از مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال با شما همراه هستیم تا در وهله اول نحوه خرید زمین در دسنترالند را به صورت تصویری و گام به گام به شما آموزش دهید و مهم‌تر از آن نکات بسیار مهم این روش سرمایه گذاری و درآمد زایی را بررسی کنیم.

نکات کلیدی مقاله:

 • خرید و فروش زمین تنها یکی از روش های کسب درآمد در شهر مجازی مانا است.
 • قیمت زمین در مانا روز به روز در حال افزایش است و هر لحظه ممکن است شاهد قیمت متفاوت‌تری نسبت به آن باشیم.
 • روند تغییرات قیمت زمین در مانا با قیمت ارز دیجیتال مانا رابطه دارد اما این رابطه به صورت یک به یک و صد در صد مستقیم نیست.
 • خرید زمین در مانا ممکن است با چالش‌های بسیار زیادی نیز همراه باشد. لازم است تا در این باره تمام تمهیدات لازم را در نظر گرفته باشید.
راهنمای مطالعه نمایش

 

زمین مجازی چیست و چگونه می‌توانیم در شهر مجازی زمین بخریم؟

قبل از اینکه به بررسی طریقه خرید زمین در دسنترالند بپردازیم و شرایط آن را ارزیابی کنیم، ابتدا باید تعریفی از زمین مجازی و املاک دیجیتالی داشته باشیم. سپس می‌توان نحوه خرید زمین در پروژه مانا را راحت‌تر مورد بررسی قرار داد.

آموزش خرید زمین در دسنترالند

دارایی مجازی پدیده تازه‌ای نیست و از گذشته وجود داشته است. حتی وجود دارایی مجازی محدود به حضور بلاک چین هم نیست و سایت های اینترنتی به نوعی دارایی دیجیتالی محسوب می‌شوند. اما با روی کار آمدن بلاک چین و البته رونق پروژه متاورس شاهد تعریف مدرن‌تر و جدیدتر از دارایی دیجیتالی هستیم که یک نوع از این دارایی ها زمین مجازی است.

در پلتفرم مانا می‌توانید شهرهای مختلفی را مشاهده کنید که با توجه به موقعیت جغرافیایی تعیین شده با استفاده از مختصات دکارتی به ابعاد مربعی و مستطیلی تقسیم شده‌اند. دقیقاً مانند فضای شهر واقعی برای این زمین ها کاربری مخصوصی تعریف می‌شود. برای مثال برخی برای فضاهای عمومی، استادیوم‌ها و حتی کازینوها تعریف شده و برخی نیز فضاهای مسکونی و مواردی از این دست هستند. این زمین های مربع و مستطیل شکل را اصطلاحاً زمین مجازی تعریف می‌نمایند.

زمین مجازی با یک سری کلیدهای خصوصی و عمومی (دقیقاً مانند خود ارز های دیجیتال) تعریف می‌شود. این کدها با استفاده از فرایند NFT سازی آنها ایجاد شده و عملاً امکان جایگزینی آن با هیچ چیز دیگری وجود ندارد. دارنده این کدها و کلیدها مالک زمین دیجیتالی مورد نظر خواهد بود. با تعریف این مالکیت‌ها امکان خرید زمین در مانا نیز تعریف می‌شود.

در شهر مجازی مانا چه خبر است؟

آموزش خرید زمین در دسنترالند

پلتفرم دسنترالند بر روی بلاک چین اتریوم توسعه پیدا کرده است و از این بابت یک محیط مجازی قدرتمند محسوب می‌شود. این پلتفرم به مانند یک شهر واقعی طراحی شده تا امکان خرید و فروش و سایر اقدامات معمول در آن برای کاربران در دسترس باشد. در این محیط زمین ها و سایر قسمت ها به صورت مختصات دکارتی (X , Y) تعیین شده‌اند. در این شهر شما می‌توانید:

 • برای خرید زمین
 • برای طراحی ایده‌های خود
 • خرید محصولات مختلف NFT
 • ایجاد یک کسب و کار
 • انجام بازی
 • معاشرت و چت با سایر کاربران

اقدام کنید. شهر مانا به معنای واقعی یک شهر است. شهری که شما می‌توانید در آن به قدم زدن پرداخته و حتی آواتار شخصی خود را نیز بسازید. ملک بخرید و در کنار آن یک کسب  و کار راه‌اندازی نمایید. اتفاقی که همراه با کسب درآمد و رسیدن به سودهای قابل توجه برای شما خواهد بود.

خرید زمین در مانا تنها یکی از راه های کسب درآمد در شهر مجازی


برای کسانی که به دنبال آموزش خرید زمین در دیسنترالند هستند، باید یادآور شویم که خرید زمین در مانا تنها یکی از راه های کسب درآمد در این پروژه است. شما می‌توانید از روش های دیگری نیز در این شهر به درآمد برسید. هر چند برای شروع کار آشنا شدن با نحوه خرید زمین در پروژه مانا می‌تواند قدم خوبی باشد، اما نباید به همین مقدار بسنده کنید. زیرا بعد از آموزش نحوه خرید زمین در دسنترالند بایستی با نکات ایجاد شرایط لازم برای ارتقای آن آشنا شده و به دنبال کسب  درآمدهای جانبی از یمن خود مانند اجاره دادن آن باشید. حتی می‌توانید یک کسب و کار را نیز در این شهر راه‌اندازی کنید.

آموزش خرید زمین در دسنترالند

در حال حاضر یکی از رایج ترین کسب و کارها در شهر مجازی مانا که اتفاقاً درآمد خوبی هم دارد، صنعت مد است. شما می‌توانید با طراحی لباس ها و پوشاک مختلف و با فراهم کردن شرایط استفاده و خرید آنها از سوی دیگران، درآمد قابل توجهی در این شهر برای خود رقم بزنید. این فرایند در نهایت منجر به افزایش قابل توجه سرمایه های شما شده و ریسک خرید و فروش زمین را نیز برای شما به حداقل میزان خود خواهد رساند.

مزیت های خرید زمین در مانا دسنترالند

برای اینکه مزیت های خرید زمین در مانا  را در اختیار داشته باشید، ابتدا باید با طریقه خرید زمین در دسنترالند آشنا شده و نکات لازم درباره آن را بدانید. تأکید بسیار داریم تا حتماً قبل از اقدام برای شروع این روش سرمایه گذاری حتماً از قبل آموزش های لازم را پشت سر بگذارید. در غیر این صورت ممکن است مزیت های این روش تبدیل به عیب برای شما شود. در این بخش از مقاله اصلی‌ترین مزیت های خرید زمین در مانا را برای شما مرور خواهیم کرد.

کسب سودهای قابل توجه

اگر به تاریخچه قیمت زمین در مانا که در بخش‌های آتی مقاله به بررسی آن پرداخته‌ایم، نکاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که خرید و فروش زمین در این پلتفرم چقدر می‌تواند برای شما سود به دنبال داشته باشد. این روش کسب سود می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور شرایط بسیار ایده‌آلی را برای خود رقم بزنید. در حال حاضر حتی افراد ثروتمند نیز به جهت پتانسیل هایی مکه در این زمین ها مشاهده می‌کنند، برای خرید و فروش این زمین ها اقدام می‌نمایند.

رشد تصاعدی قیمت زمین در مانا

در بخش‌های قبلی اشاره کردیم که قیمت زمین در مانا از روی قیمت خود این ارز دیجیتال تأثیر می‌پذیرد. اما این تأثیر به صورت یک به یک نیست. به این معنی که قرار نیست با رشد ۱۰ درصدی در قیمت ارز دیجیتال مانا، قیمت زمین در پروژه مانا نیز به همین مقدار ۱۰ درصد افزایش یابد.

 • افزایش قیمت ارز دیجیتال مانا
 • افزایش استقبال کاربران از پلتفرم مانا برای خرید زمین
 • اقدامات خود کاربر در شهر مجازی مانا بر روی زمین

سه عامل مهمی هستند که به صورت مستقیم روی قیمت زمین در مانا تأثیر خواهند داشت. ملاحظه می‌کنید که حتی افت قیمت ارز دیجیتال مانا نیز نمی‌تواند به تنهایی دلیل افت قیمت زمین در این شهر شود. به همین دلایل قیمت این زمین ها ممکن است در شرایطی به صورت تصاعدی افزایش یابد.

کسب درآمد از طریق اجاره

دقیقاً مانند زندگی واقعی این امکان برای شما وجود دارد که در محیط شهر مجازی مانا نیز املاک خود را اجاره داده و از طریق اجاره دادن این املاک نیز به سود و کسب درآمد برسید. در دنیای واقعی این رفتار یکی از بهترین روش های درآمد زایی و بی‌خطرترین آنها است. در این فرایند شما هم از افزایش قیمت زمین در مانا کسب سود خواهید رسید و هم با اجاره دادن املاک خود می‌توانید درآمد به دست بیاورید. این مهم در نهایت باعث خواهد شد که شما ریسک سرمایه گذاری خود را در این روش به حداقل میزان ممکن رسانده و حتی بعد از مدتی این ریسک را به صفر برسانید. با یر به یر شدن مبلغ اجاره‌ها و سایر درآمدهای به دست آمده، عملاً شما می‌توانید سرمایه اولیه خود را از بازار خارج کرده و آن راد ر جای دیگری سرمایه گذاری کنید.

امکان راه‌اندازی کسب و کار

با آموزش خرید زمین در دیسنترالند هم‌چنین امکان شروع یک کسب و کار در این محیط نیز برای شما ساده‌تر خواهد شد. با خرید زمین در شهر مجازی مانا وارد این شهر شده و می‌توانید از سایر مزیت های آن استفاده کنید که یکی از این مزیت ها شروع یک کسب و کار است. دقیقاً مانند دنیای واقعی وقتی شما به یکم محله کوچک کرده و در آن خانه می‌خرید، کم‌کم کسب و کار خود را نیز راه می‌اندازید، در شهر مجازی مانا نیز با خرید ملک و زمین شرایط برای شروع یک کسب و کار برای شما سده تر خواهد شد.

قبل از آموزش خرید زمین در مانا دیسنترالند باید بدانید

خرید زمین در مانا نیاز به پیش آموزش هایی دارد. هر چند در این مقاله به صورت کامل و جامع این مراحل و ترفندهای آن را به همراه نکات کاربردی همی را برای شما عنوان می‌کنیم، اما لازم است تا برای درک هر چه بهتر شرایط خرید زمین در این شهر مجازی، سایر مقالات مرتبط درج شده در سایت را نیز مطالعه کنید تا در نهایت با اطلاعات کامل و جامع برای این روش سرمایه گذاری اقدام نمایید. ترتیب این مقالات را نیز به نحوی انتخاب کرده‌ایم تا شما بتوانید بیشترین ارزش را از آنها دریافت نمایید.

 • قبل از هر چیز باید بدانید که متاورس چیست و مزیت های آن کدام ها هستند؟
 • هم‌چنین لازم است بدانید که بهترین ارزهای دیجیتال متاورس کدام ها هستند و مانا در این بین در چه شرایطی و چه رتبه‌ای قرار گرفته است؟
 • سپس نوبت به کسب اطلاعات لازم درباره خود متاورس است. باید بدانید که خرید زمین در متاورس چیست و آموزش گام به گام آن را پشت سر بگذارید.
 • حالا نوبت به این می‌رسد که بدانید ارز دیجیتال مانا چیست و پلتفرم این رمز ارز چه مزیت ها و مشخصاتی دارد که برای خرید زمین مناسب شده است؟
 • مطالعه پیش بینی قیمت ارز دیجیتال مانا نیز به شما کمک خواهد کرد تا آینده این رمز ارز و پلتفرم آن را بهتر درک کنید.

در نهایت با پشت سر گذاشتن همه این مقالات به همراه همین مقاله می‌توانید با قدرت بیشتری برای خرید زمین در مانا اقدام کنید.

زمین یا LAND در پلتفرم دسنترالند چیست؟

یکی از اطلاعات بسیار مهم برای خرید زمین در مانا این است که ابتدا درک کنید این زمین ها در حقیقت چگونه تعریف می‌شوند؟ همزمان با آموزش گام به گام خرید زمین در دسنترالند به معرفی مشخصات این زمین ها خواهیم پرداخت. اما ماهیت این زمین ها نیز اهمیت خاص خود را دارد.

نحوه خرید زمین در دسنترالند

زمین های دیجیتالی تعریف شده در شهر مجازی مانا در واقع با NFT ها مشخص می‌شوند. حتماً می‌دانید که NFT چیست و چه کاربردی دارد. زمین های مانا نیز به گونه‌ای NFT هستند و به همین طریق سیستم می‌تواند امنیت آنها را تضمین نموده و شرایط را برای خرید و فروش ایمن آنها فراهم آورد. با توجه به اینکه امکان تکثیر و یا تعویض توکن های NFT با سایر توکن ها وجود ندارد، عملاً این توکن ها امکان ایجاد امنیت بالا را حفظ خواهند کرد.

این زمین ها توسط خود سیستم تبدیل به NFT شده و در اختیار سایر کاربران قرار گرفته‌اند. این تصور که خود شما هم بتوانید در شهر مجازی مانا زمین NFT کنید اشتباه است. اما امکان ارائه NFT شخصی خود برای فروش در محیط این شهر را خواهید داشت.

روش های خرید زمین در پلتفرم مانا دسنترالند

در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم، دو روش اصلی برای خرید زمین در مانا وجود دارد. البته این روش ها روز به روز بیشتر می‌شوند و پلتفرم های مختلفی امکان خرید زمین در دسنترالند را فراهم کرده‌اند. اما با این حال اگر به دنبال معرفی روش های ایمن و بی‌خطر باشیم، دو روش را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • شما می‌توانید مستقیماً وارد پلتفرم مانا شده و از داخل خود دسنترالند برای خرید زمین در مانا اقدام کنید که در ادامه به صورت کامل این روش را تشریح خواهیم کرد.
 • هم‌چنین شما می‌توانید از پلتفرم واسطی با عنوان اوپن سی برای خرید زمین در مانا استفاده کنید. فرآیندی که می‌تواند مزیت های خاص خود را داشته باشد اما با این حال یکی از روش ها است.

در روش اول که همه چیز مشخص است و شما می‌توانید با ورود به پلتفرم دسنترالند به صورت اینترنتی زمین مورد نظر را انتخاب و خرید کنید. در روش دوم شما با یک پلتفرم واسط روبرو هستید که زمین های موجود در مانا را به شما نشان داده و امکان خرید آنها را فراهم می‌آورد. اوپن سی شرایطی مشابه با یک نرم افزار واسط را ایفا می‌نماید.

آموزش نحوه خرید زمین در دسنترالند و اهمیت آن

طریقه خرید زمین در دسنترالند کاملاً مشخص است و بر اساس یک اصول کلی صورت می‌پذیرد. قرار نیست که شما برای این کار دست به کارهای خارق‌العاده بزنید و یا مجبور به مذاکره با ده‌ها نفر شوید. فرایند خرید و فروش زمین در مانا بسیار ساده و شبیه به خرید سایر NFT ها در بازار است. البته آموزش خرید زمین در دیسنترالند برای این منظور کاملاً لازم خواهد بود.

با آموزش خرید زمین در شهر مجازی مانا می‌توانید:

 • ریسک معاملات خود را به حداقل برسانید.
 • امکان اشتباه در این امر را کاهش دهید.
 • مانند حرفه‌ای‌ها خرید کنید.

از این رو تأکید داریم که حتماً با کامل شدن مراحل آموزش خرید زمین در مانا برای این منظور اقدام کنید. در غیر این صورت عملاً این روش سرمایه گذاری ریسک های چند برابری برای شما رقم خواهد زد.

گام به گام با آموزش خرید زمین در مانا دیسنترالند

در ادامه آموزش خرید زمین در دسنترالند را به صورت گام به گام و با تصاویر مربوطه در خود پلتفرم دیسنترالند مرور می‌کنیم. اگر شناخت کافی نسبت به این نوع پلتفرم ها ندارید، نحوه خرید زمین در دسنترالند را به همین صورت و مرحله به مرحله پیاده سازی کنید. البته اگر با بازی های کامپیوتری در این سبک آشنا باشید، حضور در این پلتفرم نیز برای شما ساده خواهد بود.

گام ۱: ساخت کیف پول ارز دیجیتال متاماسک

اولین قدم از آموزش خرید زمین در دیسنترالند ساخت یک کیف پول مناسب و منعطف برای آن است. البته به خاطر داشته باشید که نحوه خرید زمین در پروژه مانا تنها محدود به این کیف پول نیست، اما مزیت های زیادی که متامسک دارد، باعث شده تا به عنوان مناسب‌ترین گزینه برای این منظور مخصوصاً برای کاربران ایرانی باشد. با این حال برای خرید زمین در شهر مجازی مانا می‌توانید از سایر کیف پول ها نیز استفاده کنید.

قبلاً به صورت کامل و جامع به بررسی نحوه ثبت نام و ساخت کیف پول متامسک اشاره کرده و در یک مقاله جامع این مهم را برای شما بررسی کرده‌ایم. برای این منظور چالش زیادی در پیش ندارید، اما با این حال دقت به نکات ارائه شده می‌تواند امنیت کیف پول شما را به حداکثر میزان خود برساند و یا شما را از ریسک های احتمالی در آینده نجات دهد. این کیف پول هم به صورت نرم افزاری برای موبایل و هم به صورت افزونه مرورگر برای مرورگرهای معروف کروم و فایرفاکس در دسترس است.

گام ۲: ساخت اکانت در دسنترالند

در گام دوم از آموزش خرید زمین در دسنترالند بایستی شما را با نحوه ساخت اکانت در پلتفرم مانا آشنا کنیم. دقت کنید که این مراحل در آموزش خرید زمین در دیسنترالند مراحل عمومی است و در ادامه نکات تخصصی خرید زمین در شهر مجازی مانا را نیز با شما در میان خواهیم گذاشت. برای ساخت اکانت در دسنترالند مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • ابتدا باید وارد سایت دسنترالند به نشانی decentraland.org شوید.
 • بعد از ورود به سایت در گوشه سمت راست و بالای سایت باید روی گزینه Start Exploring کلیک کنید. در تصویر زیر این گزینه را مشاهده می‌کنید.

نحوه خرید زمین در دسنترالند

 • با ورود به این بخش دو گزینه زیر روبروی شما قرار خواهند گرفت:

نحوه خرید زمین در دسنترالند

در این بخش باید روی گزینه Play Using your Wallet را انتخاب کنید.

 • در بخش بعدی با تصویر زیر روبرو خواهید شد که باید در آن کیف پول خود را انتخاب نمایید.

طریقه خرید زمین در دسنترالند

مسلماً در این بخش باید گزینه Metamask را انتخاب نمایید. با کلیک روی این گزینه افزونه کیف پول متامسک در مرورگر کروم شما باز خواهد شد. در این مرحله باید پسورد ورود خود به کیف پول را که در زمان ساخت آن ایجاد کرده‌اید، در بخش Login وارد کنید.

 • در مرحله بعدی باید آواتار خود را در فضای شهر مجازی مانا بسازید.

طریقه خرید زمین در دسنترالند

همان طور که در تصویر بالا می‌بینید، می‌توانید امکانات مختلفی در دسترس شما قرار دارد تا بتوانید آواتار اختصاصی خود را در شهر مجازی مانا بسازید. برای این کار احتمالاً نیاز به کمی خلاقیت هم خواهید داشت. در انتهای این بخش و بعد از به اتمام رسیدن مراحل طراحی، روی گزینه Done کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

 • با انتخاب آواتار خود حالا باید یک نام برای خود در فضای مجازی شهر مانا انتخاب نموده و آدرس ایمیل خود را نیز وارد کنید. سپس روی گزینه NEXT کلیک نمایید.

طریقه خرید زمین در دسنترالند

 • در مرحله بعدی قوانین و شرایط مربوط به باز کردن حساب کاربری در پلتفرم دسنترالند به شما نشان داده خواهد شد که با کلیک بر روی گزینه Agree می‌توانید این مرحله را نیز پشت سر بگذارید.

با کلیک روی گزینه Agree مراحل ساخت امانت در پلتفرم مانا دسنترالند به پایان رسیده و اکنون شما وارد این پلتفرم شده‌اید. در این مرحله پلتفرم مانا یک ویدئوی آموزشی به شما نشان می‌دهد که به نوعی آموزش استفاده از امکانات مختلف سایت و خرید زمین در آن است. اگر حوصله دیدن این ویدئو را ندارید، نگران نباشید. زیرا در ادامه تمام مراحل خرید زمین در مانا را به صورت کامل با هم ادامه خواهیم داد.

گام ۳: حل مشکل باز نشدن سایت دسنترالند

بسیاری از کاربران در زمان اجرای مراحل معرفی شده به عنوان طریقه خرید زمین در دسنترالند در زمان ورود به سایت این پلتفرم با مشکل روبرو شده و نمی‌توانند مراحل بالا را برای ساخت اکانت طی کنند. دقت کنید که از مهم‌ترین نکاتی که در نحوه خرید زمین در پروژه مانا باید به آن اشاره کنیم، این است که این محیط تقریباً مشابه با محیط بازی های ویدئویی است. خرید زمین در شهر مجازی مانا نیاز به داشتن کارت گرافیک مناسب در سیستم کامپیوتری است. کاربرانی که سیستم کامپیوتری پایینی دارند، معمولاً با ارور زیر در زمان اجرای مراحل بالا روبرو می‌شوند.

خرید زمان در مانا

این ارور نشان می‌دهد که باید درایور کارت گرافیک لپ تاپ شما به روز رسانی شود. هم‌چنین ممکن است کیفیت و حجم کارت گرافیک لپ تاپ شما شرایط مناسب برای بارگذاری این بخش از سایت را نداشته باشد که در این صورت باید به فکر تهیه یک کارت گرافیک بهتر باشید.

گام ۴: خرید ارز دیجیتال مانا

در ادامه مراحل و نحوه خرید زمین در پلتفرم مانا دسنترالند را برای شما تشریح خواهیم نمود. دقت کنید که برای خرید زمین در پلتفرم مانا نیاز به داشتن ارز دیجیتال مانا در کیف پول متامسک خود خواهید داشت. برای این منظور دو راه‌حل پیش رو دارید:

 • یا باید به صورت مستقیم از محیط داخلی کیف پول متامسک برای خرید این رمز ارز اقدام کنید.
 • یا از سایر صرافی ها و پلتفرم ها برای خرید ارز دیجیتال مانا استفاده کرده و سپس آن را به کیف پول متامسک انتقال دهید.

البته دقت کنید که آموزش خرید ارز دیجیتال مانا جزئی مراحل آموزش طریقه خرید زمین در دسنترالند نیست. با این وجود با توجه به اینکه سعی کردیم تا آموزش خرید زمین در دیسنترالند را به صورت کامل و جامع برای شما تشریح نماییم، لازم دانستیم تا این مهم را نیز برای شما بیان کنیم. خرید زمین در شهر مجازی مانا به ارز دیجیتال نیاز دارد. در مقاله آموزش خرید ارز دیجیتال به صورت کامل روند خرید رمز ارزهای را برای شما تشریح کرده‌ایم.

گام ۵: نحوه خرید زمین در مانا دسنترالند

در این مرحله از آموزش خرید زمین در دسنترالند به بررسی گام به گام نحوه خرید زمین در پروژه مانا می‌پردازیم. دقت کنید که این مراحل را باید با دقت بالا برای خرید زمین در شهر مجازی مانا تا هیچ اشتباهی صورت نپزید. همان طور که می‌دانید هر اشتباهی در فضای ارزهای دیجیتال غیرقابل بازگشت است و ممکن است هزینه‌های زیادی روی دست شما باقی بگذارد.

 • در حساب کاربردی خود گزینه Builder را انتخاب نمایید.
 • سپس باید روی گزینه LAND کلیک کنید. با کلیک بر روی گزینه لند در این بخش، پلتفرم تمام زمین های از پیش خریداری شده شما را به نمایش در خواهد آورد. اگر اولین بار است که وارد این محیط می شوید، پس زمینی هم نداشته و باید به مرحله بعدی بروید.
 • بر روی گزینه Buy land کلیک کنید. در این بخش باید کیف پول متامسک شما با سایت دسنترالند همگام سازی شده باشد. اگر خیر همگام سازی را انجام دهید.
 • در مرحله بعد نقشه کاملی از زمین های در دسترس برای خرید در فضای مانا دسنترالند را مشاهده خواهید کرد که باید یکی از آنها را انتخاب کنید.

خرید زمان در مانا

تصویر بالا قطعات زمین مختلف قابل خرید را به شما نشان می‌دهد. در این نشه شما امکانات مختلفی در دسترس دارید.

 • می‌توانید با کشیدن موس اقدام به بزرگ نمایی یا کوچک نمایی نقشه اقدام کنید.
 • با هدایت نشانگر موس می‌توانید مختصات جغرافیایی هر کدام از قطعه زمین ها را مشاهده نمایید.
 • با کلیک روی هر یک از قطعات زمین نیز مشخصات آن اعم از آدرس عمومی و مختصات را مشاهده خواهید کرد. البته اگر صاحب زمین مربوطه باشید.

با انتخاب زمین مورد نظر خود در پلتفرم مانا دسنترالند حالا باید قیمت پیشنهادی خود را به مالک آن بدهید. با ارائه پیشنهاد کار شما به پایان رسیده و در صورت توافق و یا مشاهده پاسخ می‌توانید با پرداخت قیمت زمین از طریق کیف پول خود، مراحل خرید زمین در مانا را به اتمام برسانید.

گام ۶: مدیریت املاک در محیط دسنترالند

در بخش‌های قبلی طریقه خرید زمین در دسنترالند را به صورت کامل بررسی کردیم. اما نکات حرفه‌ای و کاربردی دیگری هم هست که باید در نحوه خرید زمین در دسنترالند به آن بپردازیم. خرید زمین در مانا هزینه دارد. خرید زمین در مانا رایگان در دسترس نیست. دقت داشته باشید که در پلتفرم تنها زمین هایی را به شما نشان خواهد داد که برای فروش در دسترس هستند. همان زور که می‌دانید مالکیت زمین می‌توانند با خاموش کردن گزینه On Sale در زمین های خود، از قرار گرفتن آنها در لیست فروش مانع خواهند شد.

آموزش خرید زمین در مانا از طریق پلتفرم OpenSea

اشاره کردیم که امکان خرید زمین در مانا از دو طریق برای کاربران وجود دارد. روش اول که استفاده از خود پلتفرم دسنترالند بود که به صورت کامل و گام به گام مراحل آن را مرور کردیم. اما لازم است تا روش خرید این زمین ها با استفاده از پلتفرم اپن سی را نیز تشریح کنیم. خرید این زمین ها از طریق این پلتفرم نیز کار بسیار راحتی است. با طی کردن مراحل زیر می‌توانید برای این خرید اقدام کنید:

 • در قدم اول باید وارد سایت این پلتفرم شده و در آن حساب کاربری باز کنید. باز کردن حساب کاربری در این سایت بسیار ساده است. شما می‌توانید مانند سایر سایت های معمول در این ساین نیز حساب کاربری خود را باز کنید.
 • در قدم دوم نوبت به متصل کردن کیف پول ارز دیجیتال خود به این حساب است. برای این مار نیز می‌توانید به راحتی اقدام کنید. برای این منظور می‌توانید از کیف پول متامسک استفاده نمایید.
 • در داخل پلتفرم اپن سی می‌توانید دسنترالند را انتخاب کرده و از این طریق به زمین های داخل آن دسترسی خواهید داشت.
 • بقیه مراحل خرید مانند بالا است و می‌توانید از آن استفاده کنید.

در شکل زیر فرایند خرید این زمین ها در پلتفرم اپن سی را مشاهده می‌کنید.

 


خرید زمان در مانا

نحوه کسب درآمد از خرید زمین در پلتفرم مانا دسنترالند

با طریقه خرید زمین در دسنترالند آشنا شدید و تمام نکات لازم را نیز در این باره با شما در میان گذاشتیم. بعد از آموزش خرید زمین در دسنترالند نوبت به مرور نکاتی مهم درباره این روش سرمایه گذاری است. خرید زمین در شهر مجازی مانا می‌تواند یک قدم بزرگ برای شروع یک سرمایه گذاری بزرگ باشد. با توجه به این که امکان کسب درآمد از شهر مجازی مانا :

 • با خرید و فروش NFT ها
 • با شروع یک کسب و کار
 • با ایجاد NFT و فروش آنها

و مواردی از این دست وجود دارد، لازم است تا کاربران به دنبال کسب تجربه در این بازار باشند. شهر مجازی مانا می‌تواند یک شهر پر از پول برای هر کسی باشد. به شرطی که قواعد بازی در آن را بدانید و از این قواعد پیروی کنید. چنین امری می‌تواند شرایط ایده‌آلی را برای کسب درآمد برای شما به دنبال داشته باشد. تمام سعی کات در این مقاله و در مقالات مشابه ارائه تمام نکات آموزش کاربردی برای خرید و فروش هر چه بهتر در بازار رمز ارزها و پلتفرم های متعلق به آن است.

پیش نیازهای لازم برای خرید زمین در شهر مجازی مانا

آموزش خرید زمین در دسنترالند را به صورت تصویری با هم مرور کردیم. با آموزش نحوه خرید زمین در پروژه مانا حالا شما نیز می‌توانید به عنوان یک سرمایه گذار وارد این پروژه شوید. البته آشنایی با نحوه خرید زمین در دسنترالند تنها اولین قدم برای این منظور است. تمام جزئیات لازم برای این خرید را با شما در میان گذاشتیم. اما لازم است تا یک بار دیگر پیش نیازهای ورود به پلتفرم مانا برای خرید و فروش را با شما در میان بگذاریم.

 • برای این منظور شما در درجه اول نیاز به یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب دارید. برای این منظور پیشنهاد ما به شما همان کیف پول نرم افزاری متامسک است.
 • هم‌چنین نیاز به پیدا کردن شناخت کافی نسبت به روند معاملات در پروژه مانا دارید. برای این منظور نیاز به کسب تجربه و استفاده از سایر آموزش های معرفی شده در این مقاله خواهید داشت.
 • نیاز است تا ارز دیجیتال مانا را خریداری کرده و در کیف پول خود داشته باشید. البته اگر از پلتفرم اپن سی برای خرید زمین در مانا استفاده می‌کنید، می‌توانید این مراحل را با استفاده از اتریوم نیز انجام دهید. در واقع داشتن ارز دیجیتال اتریوم در کیف پول نیز می‌تواند برای این امر کافی باشد.

آموزش اصطلاحات خرید زمین در دسنترالند

در این بخش در ادامه آموزش طریقه خرید زمین در دسنترالند به دنبال ارائه نکات آموزشی بیشتر در این باره هستیم. لازم است تا همراه با آموزش خرید زمین در دسنترالند اصطلاحات رایج در این باره را نیز با شما در میان بگذاریم. خرید زمین در مانا با شناخت این اصطلاحات ساده‌تر از همیشه خواهد شد. با توجه به اینکه امکان استفاده از این پلتفرم و خرید زمین در مانا به زبان فارسی در دسترس نیست و همه اصطلاحات بازار به زبان انگلیسی است، لازم است تا این نکات را مرور کنید تا در زمان استفاده از این فضا با چالشی در این باره روبرو نشوید.

 • Decentraland

دسنترالند یا دیسنترالند نام اصلی پروژه مانا است.

 • MANA

نماد ارز دیجیتال مانا دسنترالند است. اشاره به خود رمز ارز خواهد داشت.

 • Land

به معنی زمین و اشاره به زمین های موجود در پلتفرم مانا برای خرید و فروش دارد. زمین ها در این پلتفرم به صورت NFT هستند.

 • NFT

به توکن های غیر مثلی یا غیر قابل معاوضه در این پلتفرم اطلاق می‌شود. زمین ها در پلتفرم مانا به صورت NFT عرضه شده‌اند. قطعه زمین های موجود در این پلتفرم به صورت NFT و با استاندارد ERC-721 ارائه شده‌اند.

 • Parcel

زمین ها در پلتفرم دسنترالند به قطعات مختلف تقسیم می‌شوند. هر یک از این قطعات را اصطلاحاً پارسل می گویند. همان طور که اشاره کردیم هر پارسل در حال حاضر در شهر مجازی مانا زمینی در ابعاد ۱۶ در ۱۶ است.

 • AVATAR

آواتار شکل  و شمایلی است که شما به آدمک معرف خود در فضای شهر مجازی مانا می سازید اطلاق می‌شود. بسته به امکانات در دسترس شما می‌توانید آواتار اختصاصی خود را در اختیار داشته باشید.

قیمت خرید زمین در مانا دسنترالند

در کنار آموزش خرید زمین در دسنترالند نوبه به بررسی قیمت این زمین ها نیز می‌رسد. برای اینکه آموزش نحوه خرید زمین در پروژه مانا را تکمیل کرده باشیم، لازم دانستیم تا هم حدود قیمتی این زمین ها را با شما در میان بگذاریم و هم تاریخچه تغییرات قیمت آن را نیز مرور کنیم تا شما با روند این تغییرات نیز برای سرمایه گذاری بهتر آشنا شوید.

خرید زمین در شهر مجازی مانا با کمی دقت می‌تواند یک پروژه کاملاً سود آور برای شما شود. در این باره نکات و آمار زیر را باید در باره قیمت زمین ا در این پلتفرم بدانید:

 • در حال حاضر بالاترین قیمت خرید زمین در مانا ۲ میلیون مانا ارزش دارد. با در نظر گرفتن قیمت حدود ۳ دلاری، قیمت این زمین در حدود ۶ میلیون دلار خواهد بود.
 • ارزان ترین قطعه زمین در پلتفرم مانا در حال حاضر ۳۴۸۷ دلار قیمت دارد.
 • میانگین قیمت زمین در شهر مجازی مانا در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰۰ دلار است. البته این میانگین تا همین چندی پیش در حدود ۵۰۰ دلار بود.

نمودار زمین افزایش میانگین قیمت زمین در شهر مجازی مانا را در یک سال گذشته نشان می‌دهد.

خرید زمان در مانا

دقت کنید که تعداد زمین خرید و فروش شده در محیط شهر مجازی مانا نیز اهمیت خاص خود را خواهد داشت. در تصویر زیر می‌توانید تعداد زمین های خرید و فروش شده در این شهر را در طول یک سال گذشته مشاهده کنید:

قیمت زمین در پروژه دسنترالند

هر چقدر حجم و تعداد زمین های خرید و فروش شده بیشتر شود، مزیت هایی مانند نقد شوندگی بالاتر، رونق و افزایش قیمت را در زمین ها شاهد خواهیم بود.

تاریخچه قیمت زمین در مانا دسنترالند

با طریقه خرید زمین در دسنترالند آشنا شدید. البته هنوز آموزش خرید زمین در دیسنترالند به پایان نرسیده و در ادامه قرار است نکات بیشتری را نیز با شما در میان بگذاریم. اما قبل از آن باید تاریخچه قیمت زمین در دسنترالند را برای شما تشریح کنیم. خرید زمین در مانا حتماً باید با دقت به نکات مختلف صورت پذیرد. اطلاعات زیر می‌توانند برای این امر برای شما مناسب باشد:

 • در مجموع ۹۰۶۰۱ قطعه زمین در شهر مجازی مانا تعریف شده است که از این تعداد ۴۳۶۸۹ قطعه زمین خصوصی هستند و ۳۳۸۸۶ زمین منطقه‌ای. هم‌چنین شهر مجازی مانا در حال حاضر دارای ۹۴۳۸ خیابان و ۳۵۸۸ میدان مختلف است.
 • هر قطعه زمین در شهر مجازی مانا قبلاً در اندازه های ۱۰ متر در ۱۰ متر بود که حالا به روز رسانی شده و اندازه آنها به ۱۶ در ۱۶ تغییر یافته است.

آیا خرید زمین در مانا می‌تواند یک سرمایه گذاری مناسب باشد؟

نوبت به بررسی نکاتی درباره آموزش خرید زمین در دسنترالند می‌رسد که حتی از خود این آموزش نیز اهمیت بیشتری دارد. بسیاری از کاربران که ممکن است خود شما نیز یکی از این افراد باشید، با هدف آشنا شدن با نحوه خرید زمین در پروژه مانا راغب به مطالعه این مقاله شده و سعی دارند تا با دریافت این آموزش به صورت گام به گام شانس خود را برای رسیدن به سود در پروژه مانا امتحان کنند. سوال ما از این دوستان این است که تا کنون شانس خود را در چند روش سرمایه گذاری در بازار های مالی امتحان کرده‌اند:

 • آیا با آموزش رایگان فارکس در بازار فارکس سرمایه گذاری کرده‌اید؟
 • آیا با آموزش پیش بینی بورس سعی در قرار دادن بخشی از سرمایه ها در بازار بورس داخلی داشته اید؟
 • آیا با مطالعه آموزش استخراج ارز دیجیتال و یا آموزش استخراج بیت کوین به دنبال استفاده از این روش ها نیز بوده اید؟

واقعیت این است که بسیاری از کاربران هرگز آموزش های خود را درباره شرایط سرمایه گذاری در بازارهای مالی به اتمام نرسانده و تنها با تکیه کردن به روش عملیاتی سعی می‌کنند خیلی زود سرمایه های خود را به باد دهند. دقیقاً مین شرایط برای کسانی که به دنبال آموزش نحوه خرید زمین در دسنترالند وارد این مقاله شده و به دنبال تکمیل کردن آموزش های خود نیستند نیز پیش خواهد آمد.

اگر بخواهیم در یک جمله پاسخ به پرسش اینکه آیا سرمایه گذاری در خرید زمین در مانا یک سرمایه گذاری مناسب است یا خیر را بیان کنیم، باید عرض کنیم که بله اما نه برای همه. قیمت هر قطعه زمین در شهر مجازی مانا به اعداد بسیار عجیبی رسیده است. این میزان سرمایه گذاری نیاز به آموزش های پیشرفته و شرکت در حرفه‌ای‌ترین دوره ارز دیجیتال دارد. در غیر این صورت عملاً شما در حال به باد دادن سرمایه های خود هستید. اگر تصور می‌کنید که زمین در پلتفرم مانا نیز دائماً روند صعودی خواهد داشت، پیشنهاد می‌کنیم که با سرمایه گذاری یکی دو ماه گذشته بازار رمز ارزها صحبتی داشته باشید. اصولاً سرمایه گذاری با این دید که بازار همیشه روند صعودی دارد، چیزی جز یک خودکشی اقتصادی نیست.

با تمام این جوانب توصیه می‌کنیم که به دنبال کسب تجربه باشید. خرید زمین نه فقط در پلتفرم مانا بلکه در پلتفرم های بسیار زیادی در حال حاضر در دسترس است و روز به روز نیز به این پلتفرم ها اضافه می‌شود. اما خرید آنها باید طبق برنامه  و بر اساس تحلیل باشد. فراموش نکنید که وقتی شما در حال خرید یک زمین هستید، در آن سوی معامله فرد دیگری که احتمالاً تجربه بسیار بیشتری از شما داشته و شناخت بهتری نسبت به بازار رمز ارزها و دنیای مانا دارد، در حال فروش آن است. این خود یک سیگنال قدرتمند برای دقت بیشتر به این معامله است. سعی کنید با چشمان باز معامله کرده و با پیشنهادات و توصیه های سایت ها و کانال های تلگرامی سرمایه خود را در معرض ریسک قرار ندهید.

ریسک های خرید زمین در مانا دسنترالند

در تکمیل نکات ارائه شده در بند قبلی درباره شرایط سرمایه گذاری برای خرید زمین در مانا لازم دانستیم تا ریسک های این روش سرمایه گذاری را نیز با شما در میان بگذاریم. شناخت این روش ها شاید باعث شود تا احتیاط بیشتری برای خرید زمین در شهر مجازی مانا داشته و حتماً آموزش های خود را تکمیل کنید.

حتی مراحل معرفی شده به عنوان طریقه خرید زمین در دسنترالند نیز می‌توانند خود عامل افزایش ریسک در این روش سرمایه گذاری باشند. مراحل سرمایه گذاری شما بایستی بعد از آموزش، کسب  تجربه بدون خطر سرمایه گذاری و سپس سرمایه گذاری اصلی باشد. هرگز دوست نداریم تا آموزش خرید زمین در دسنترالند در این مقاله در نهایت تبدیل به راهی برای از بین رفتن سرمایه های شما شود. از این رو به دنبال ارائه نکات کامل آموزشی در این باره هستیم.

ریسک اول: هیچ تضمینی برای ماندگاری پلتفرم مانا وجود ندارد

اگر ۱۰۰۰ دلیل وجود دارد که پلتفرم مانا می‌تواند در آینده‌ای نزدیک شرایط بسیار ایده‌آلی را تجربه کرده و تبدیل به یکی از محبوب ترین پلتفرم ها در بازار ارزهای دیجیتال شود، ۱ دلیل هم وجود دارد که نشان از نابودی کامل این پلتفرم در آینده‌ای نه چندان دور می‌دهد. همین ۱ دلیل در صورت وقوع می‌تواند سرمایه های شما را به باد دهد.

“اتخاذ تصمیمات درست و استفاده از سیستم مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک منطقی می‌تواند شرایط مناسبی برای برون رفت از این ریسک را برای شما ایجاد کند. فراموش نکنید که مانا خوب است اما همه چیز نیست. از مانا بت نسازید. “

ریسک دوم: کلاهبرداری ها

علاقه بسیار زیادی داریم تا ریسک سرمایه گذاری برای خرید زمین در مانا را مفصل‌تر و دقیق‌تر نسبت به مزیت ها با شما مرور کنیم. فراموش نکنید که بازار سرمایه و بازارهای مالی این چنینی که پتانسیل سوددهی بالایی دارند، همیشه با ریسک های به مراتب بزرگتری نیز همراه هستند. یکی از این ریسک ها نیز بحث کلاهبرداری است. کلاهبرداری عنصری جدانشدنی از بازارهای مالی است اما در بازار رمز ارزها اثر و رد بیشتری از خود به جای گذاشته است.

 • عدم کنترل بازار رمز ارزها توسط هیچ نهاد و سازمانی در دنیا
 • نبود قوانین مشخص و تایید شده
 • و ناشناس بودن همه از سیر تا پیاز

سه عاملی هستند که هر کلاهبرداری در صورت مشاهده آنها در یک بازار، عاشق آن بازار خواهد شد. متاسفانه یا خوشبختانه برای این دوستان، این سه عامل همگی با قدرت بالا در بازار رمز ارزها وجود دارد. پلتفرم مانا نیز از بازار رازهای دیجیتال جدا نبوده و کلاهبرداری را می‌توان یک ریسک محتمل برای آن برشمرد.

” شناخت هر چه بهتر بازار و کسب اطلاعات کاربرد بیشتر و البته تجربه می‌تواند شما را از این ریسک دور نگه دارد. “

ریسک سوم: اشتباهات غیر سیستمی

اگر شما ارز دیجیتال خود را به کیف پول اشتباهی بفرستید، کار تمام است. اگر شما قیمت را چک نکرده و هزینه بیشتری برای یک زمین بپردازید، کار تمام است. یکی دیگر از ویژگی های اصلی بازار رمز ارزها که پلتفرم مانا نیز از آن مستثنی نیست، عدم برگشت پذیری شرایط و موارد است. تحت هیچ شرایطی امکان بازگشت تراکنش های صورت گرفته وجود ندارد مگر در شرایطی بسیار نادر و خاص. به همین دلیل هر اشتباه غیر سیستمی که به اشتباهات خود کاربر رد بازار اطلاق می‌شود، عملاً می‌تواند منجر به نابودی همه چیز شود.

” راه‌حل برون رفت از اشتباهات غیر سیستمی ،آموزش، تمرین و دقت می‌باشد. عجله کردن تنها خواسته‌ای است که کلاهبرداران از شما دارند. “

ریسک چهارم: اشتباهات سیستمی

اتریوم یکی از بهترین و ایمن ترین بلاک چین ها را دارد. مانا نیز پلتفرمی کاملاً ایمن و ایده آل است. اما با این وجود حتی استفاده از کلمات ایمن ترین و  ایده آل نیز نمی‌تواند تضمین کننده عدم اشتباه سیستمی در این فضا باشد. کد نویسی و برنامه نویسی همیشه چالش‌هایی را در پی داشته و تمام این موارد چیزی جز کدهای کامپیوتری نیستند. به همین دلیل چالش ها و اشتباهات سیستمی نیز از آنها دور نیست.

” البته راه برون رفتنی از اشتباهات سیستمی برای کاربران تعریف نشده است. اما با این حال چنین اشتباهاتی کاملاً نادر بوده و خیلی نباید از آنها بترسید. “

ریسک پنجم: افت قیمت مانا

افت قیمت ارز دیجیتال مانا نیز می‌تواند یک ریسک بزرگ برای سرمایه گذاری در این روش باشد. همان طور که اشاره کردیم قیمت زمین در مانا دسنترالند تأثیر مستقیمی از قیمت خود ارز دیجیتال مانا دارد. به همین دلیل افت قیمت مشهود آن می‌تواند شرایط را برای افت قیمت زمین ها را به دنبال داشته باشد. یک بار برای همیشه باید یاد بگیرید که برای سرمایه گذاری در بازارهای مالی در هر کدام از بخش ها، نیاز به آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دارید.

” وقتی صحبت از افزایش و کاهش قیمت رمز ارزها می‌شود، تنها این دو روش تحلیل هستند که می‌توانند شما را نجات دهند. توصیه می‌کنیم که همراه با آموزش خرید زمین در مانا با این روش های تحلیلی نیز کاملاً آشنا شوید. شرکت در دوره ارز دیجیتال می‌تواند بهترین راه‌حل برای این منظور باشد “

ریسک ششم: افت قیمت زمین در مانا

جدای از بحث قیمت ارز دیجیتال مانا امکان افت قیمت خود زمین ها در این پلتفرم نیز وجود دارد. بروز یک خطا، یک کلاهبرداری و یا یک خبر و هر چیز دیگری ه راحتی می‌تواند این روند را رقم بزند. حتی ظهور یک رقیب بهتر نیز می‌تواند باعث کوچ کاربران به پلتفرم دیگری شه و در نتیجه افزایش عرضه، باعث افت قیمت زمین ها در این پلتفرم شود. اگر گران خریده باشید، ممکن است این چالش برای شما مشکل ساز شود.

” شناخت دقیق پلتفرم مانا و البته پروژه متاورس می‌تواند راه‌حل خوبی برای تحلیل روند آن و شرایط آن در آینده باشد. “

ریسک هفتم: خبری از خریدار نیست

هفتمین ریسک سرمایه گذاری برای خرید زمین در مانا مربوط به زمانی می‌شود که عرضه بر تقاضا پیشی بگیرد. این مهم در حال حاضر در برخی از شت کوین های بازار به وفور دیده می‌شود. کاربر بعد از خرید رمز ارز و حتی رسیدن به سودهای قابل توجه، عملاً راهی برای فروش آن ندارد زیرا اصلاً خریداری در بازار نیست. این مشکل و چالش ممکن است گریبان گیر خریداران زمین در پروژه مانا نیز شود. البته مانا یک شت کوین نیست و پلتفرم آن نیز قابلیت های بسیار زیادی دارد. این پلتفرم در حال حاضر محبوبیت زیادی هم دارد. اما با این حال این ریسک هر چند به میزان کم در آن وجود دارد.

“راه‌حل برون رفت از این شرایط، اتخاذ تصمیمات درست در زمان سرمایه گذاری است. برای مثال شما می‌توانید با رسیدن به سود اولیه بخشی از سرمایه های خود را خارج کرده و جای دیگری سرمایه گذاری کنید. یا با استفاده زا سایر تکنیک های معرفی شده در این مقاله، سرمایه های خود را خیلی زود به سود رسانده و اصلی سرمایه خود را خارج نمایید. “

ریسک هشتم: مانا اولین نیست و آخرین هم نخواهد بود

ارز دیجیتال بیت کوین به عنوان اوین رمز ارز موجود در بازار حتی با قابلیت های بسیار کم نسبت به رمز ارزهای بعدی هم چنان یکه تاز میدان است. کاردانو، اتریوم، کازماس، سولانا، پلیگان، آوالانچ، ترون، باینناس کوین و البته پروژه های دیگری هستند که به مراتب کاربردها و مزیت های بیشتری نسبت به بیت کوین دارند، اما هرگز به گرد پای آن در زمینه اعتبار هم نرسیده و همچنان فاصله بسیار زیادی میان بیت کوین و این رمز ارزها مشاهده می‌شود. اما این موضوع برای مانا این گونه نیست. از این رو تعریف شدن یک پلتفرم با شرایط بهتر می‌تواند آن را تبدیل به پروژه متروک کند.

” راه‌حل برون رفت از این چالش همانی است که در بند قبلی مرور کردیم”

ریسک نهم: همیشه پای یک رقیب عالی در میان است

وجود رقبا نیز همیشه عاملی بوده تا بسیاری از سرمایه گذاری با چالش روبرو شود. وقتی قیمت یک ملک نوساز و کلید نخورده با تمام امکانات و در بهترین لوکیشن در منطقه شما متری ۵۰ میلیون باشد، شما نمی‌توانید یک ملک ۱۰ ساله را با شرایط ضعیف‌تر با قیمت ۵۰ میلیون به فروش برسانید. همین ریسک در بازار رمز ارزها نیز وجود دارد. در صورت وجود یک رقیب با امکانات بهتر، مانا ممکن است از دور خارج شود.

” راه‌حل اتخاذ تصمیمات درست و بهینه شده برای سرمایه گذاری است. هولدر بودن خوب  است اما هولدری باشید که هیچ ریسکی به سرمایه های خود وارد نمی سازد.”

ریسک دهم: خطرات ارزهای دیجیتال هم چنان پابرجاست

آخرین ریسک برای خرید زمین در مانا ریسک های معمول در این بازار است. اگر با خطرات راز دیجیتال آشنا باشید، خوب می‌دانید که ریسک های زیادی در این بازار تعریف می‌شوند. نمونه های آنها را چندین بار در مقالات مختلف با شما در میان گذاشته ایم. بروز هر یک از این ریسک ها نیز می‌تواند سرمایه گذاری شما را به خطر بیندازد. سعی کنید تا هوشمندانه سرمایه گذاری کنید.

نکاتی بیشتر درباره خرید و فروش زمین در پلتفرم مانا

در این بخش نکات بسیار مهمی را با شما در میان می گذاریم که برای درک آنها احتمالاً باید از قبل در شهر مجازی مانا برای خرید و فروش زمین اقدام کرده باشید. از این رو مطالعه آنها می‌تواند شما را تبدیل به یک فرد با تجربه در این باره نماید. کسب  تجربه درباره خرید زمین در مانا باعث می‌شود تا شما از اشتباهات رایج در این زمینه دور بمانید. از این رو حتماً نکات ارائه شده در ادامه را به دقت مطالعه کنید.

 • خرید اقلام و محصولات مختلف


برای خرید زمین یا سایر محصولات و اقلام تعریف شده در شهر مجازی مانا می بایست ابتدا جستجوهای لازم را انجام دهید. سپس بر روی محصول مورد نظر کلیک کرده و جزئیات آن را تماشا کنید. در صورت تایید محصول، روی گزینه خرید آن کلیک کنید. سپس باید هزینه خرید محصول را به شبکه اتریوم پرداخت کرده و منتظر تایید سیستم بمانید.

 • خرید محصولی که برای فروش نیست


در بخش قبلی اشاره کردیم که کاربران می‌توانند از اعلام زمین و دارایی خود برای فروش در شهر مجازی مانا خودداری نمایند. در این شرایط در شرایط عادی زمین آنها برای خرید سایر کاربران در دسترس نخواهد بود. اما برای خرید این زمین ها چه باید کرد؟

خرید و فروش چنین زمین ها و محصولاتی معمولاً از طریق مناقصه صورت می‌پذیرد. به این معنی که در هر قطعه زمین در این شرایط می بایست وارد بخش پیشنهادهای آن شده و قیمت پیشنهادی خود را اعلام کنید. در صورت توافق مالک، امکان خرید این زمین ها برای شما فراهم خواهد بود. هم‌چنین اگر خودتان نیز دارایی دارید که قصد فروش آن را ندارید، درب بخش پیشنهادها می‌توانید پیشنهادهای سایرین را برای دارایی خود مشاهده کنید.

انتقال زمین در پلتفرم مانا

اما انتقال زمین در پلتفرم مانا به چه صورت است؟ برای این منظور نیز می‌توانید از مراحل بسیار ساده زیر استفاده کنید:

 • به قسمت دارایی های خود دسترسی پیدا کنید. سپس وارد جزئیات زمین مورد نظر برای فروش وارد شوید.
 • در جزئیات زمین خود بر روی گزینه انتقال کلیک کنید.
 • سپس باید آدرس کیف پول اتریوم خریدار را وارد کنید.
 • روی دکمه ارسال کلیک کنید تا عملیات انتقال به پایان برسد.
 • سپس باید عملیات انتقال وجه صورت گرفته توسط خریدار را تایید کرده و منتظر تایید سیستم بمانید.

در صورتی مکه خریدار زمین هستید نیز شما تنها باید مقدار ارز دیجیتال مانا تعیین شده به عنوان قیمت را انتقال دهید و سپس منتظر بمانید تا مالک با انتقال ملک مورد نظر و تایید سیستم زمین را تحویل بگیرید. دقت کنید که محیط مانا از این نظر شرایط ایمنی را برای کاربران فراهم آورده تا امکان تقلب وجود نداشته باشد. کسب نمی‌تواند پول شما را گرفته و زمین را به شما تحویل ندهد و شما هم نمی‌توانید برای کلاهبرداری در این باره اقدام کنید.

خرید زمین در مانا یا سندباکس؟

همانطور که می‌دانید مانا و سندباکس ۲ پلتفرم بسیار جذاب برای خرید زمین در حوزه متاورس محسوب می‌شوند و بسیاری از کاربرانی که به دنبال خرید زمین در پلتفرم‌های متاورسی می‌گردند، پلتفرم این دو ارز دیجیتال را انتخاب کرده و به دنبال سرمایه گذاری بر روی زمین‌های موجود در آنها می‌روند. حالا نکته بسیار مهم اینجاست که خرید زمین در مانا شرایط بهتری دارد یا اینکه استفاده از پلتفرم سند باکس می‌تواند گزینه بهتری برای ما باشد؟

با توجه به اینکه سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال یک روش سرمایه گذاری خاص و با ریسک بالا محسوب می‌شود از این رو شما باید تمام گزینه‌های پیش روی خود برای سرمایه گذاری را به صورت خاص و ویژه مورد بررسی قرار دهید. در واقع منظور ما این است که اگر به دنبال مقایسه شرایط خرید زمین در سندباکس با مانا هستید بهتر است اول نوع زمین‌های موجود را مقایسه کرده و سپس در نهایت از میان گزینه‌های موجود این مقایسه را انجام دهید.

ممکن است زمینی در پلتفرم سند باکس پیدا کنید که به مراتب شرایط بهتری نسبت به پلتفرم مانا دارد و یا برعکس ممکن است زمینی را در پلتفرم مانا پیدا کنید که جذابیت‌های بسیار بالایی نسبت به تمام زمین‌های سندباکس در شرایط فعلی دارد. به همین دلیل در مقایسه این دو پلتفرم برای خرید زمین نمی‌توانیم برتری کامل و ۱۰۰ درصدی را به یکی از آنها بدهیم و این بررسی اختصاصی زمین‌هایی تعریف شده در آنها است که می‌تواند نتیجه‌گیری نهایی را برای ما صادر کند.

خرید زمین در مانا

خرید زمین در مانا یا خرید ارز مانا؟

به نظر شما خرید زمین در مانا می‌تواند ارزش سرمایه گذاری بیشتری داشته باشد و یا اینکه خرید خود ارز دیجیتال مانا گزینه بهتری برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال محسوب می‌شود؟ واقعیت این است که خرید زمین در مانا و خرید خود ارز دیجیتال مانا دو روش سرمایه گذاری کاملاً متفاوت در بازار ارز دیجیتال محسوب می‌شوند اما به هر حال ارتباطاتی با یکدیگر هم دارا هستند. خرید زمین در مانا ریسک سرمایه گذاری کمتری دارد اما خرید ارز دیجیتال مانا پتانسیل سودآوری بالاتری برای ما ایجاد خواهد کرد.

واقعیت این است که اگر خود ما بخواهیم انتخاب کنیم با توجه به اینکه پیدا کردن زمین مناسب در پلتفرم مانا برای خرید در حال حاضر بسیار دشوار و چالش برانگیز است خرید خود ارز دیجیتال مانا را انتخاب می‌کردیم. اما در صورتی که شما در جستجوهای خود بتوانید زمینی را در پلتفرم مانا انتخاب کنید که شرایط خوبی برای سرمایه گذاری دارد خرید آن را نیز نباید از واچ لیست خود حذف کنید. به این معنا که در صورت پیدا کردن زمین مناسب در پلتفرم مانا حتماً آن را بخرید اما در صورت پیدا نکردن زمین مناسب هرگز خود را به این موضوع محدود نکرده و به دنبال سرمایه گذاری بر روی خود توکن مانا بروید.

حتما بخوانید: پیش بینی قیمت مانا

کلام آخر


طریقه خرید زمین در  مانا دسنترالند را با شما در میان گذاشتیم و به صورت گام به گام و همراه با تصاویر لازم، آموزش خرید زمین در دسنترالند را مرور کردیم. واقعیت این است که شناخت نحوه خرید زمین در پروژه مانا تنها اولین قدم و حتی ساده‌ترین قدم برای سرمایه گذاری در این بازار است. خرید زمین در شهر مجازی مانا ممکن است چالش‌های بسیار زیادی به دنبال داشته باشد که راه‌حل برون رفت از آنها چیزی جز آموزش و تمرین نیست.

تمام تلاش ما در مجموعه کانون بورس ارتقاء حداکثری کیفیت کار تریدرهای ایرانی است. در این راه سعی کرده‌ایم تا بهترین آموزش ها را فراهم آوریم. مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال و حرفه‌ای‌ترین پکیج آموزش غیر حضوری ارز دیجیتال از جمله این ترفندها هستند. خرید زمین در مانا را باید به صورت اصولی و قدم به قدم بردارید. مطمئن باشید که جای هیچ عجله‌ای وجود ندارد. همیشه فرصت های زیادی در این بازار در دسترس است که جز با دقت و شناخت نمی‌توانید وارد آنها شوید. مانند یک تریدر موفق بیندیشید. همچنین امکان یادگیری تمام این نکات در دوره آموزش ارز دیجیتال به صورت حضوری نیز برای علاقمندان وجود دارد.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: