لوگو کانون بورس

ETF اتریوم چیست | تاثیر ETF اتریوم بر بازار ارز دیجیتال

ETF  اتریوم چیست
شما در حال مطالعه مقاله ۴۹ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

‏ETF اتریوم چیست و چه تاثیری در بازار ارز دیجیتال دارد؟ اواخر سال ۲۰۲۳ بود که صحبت از تایید etf‌های بیت کوین در میان رسانه‌های مختلف شدت گرفت و در نهایت در همان موقع شاهد تصویب و تایید etf بیت کوین در بازار بورس نیویورک بودیم. اتفاقی که باعث شد تا شرایط بسیار عجیب و غریبی در بازار ارز دیجیتال رخ دهد و بیت کوین روند رو به رشد قدرتمندی را در پیش گرفت و حتی توانست قبل از هاوینگ سقف قیمتی قبلی خود را به سمت بالا بشکند.‌ کمتر کسی در آن زمان بل از تایید ETF بیت کوین بر این تصور بود که بیت کوین می‌تواند تا قبل از هاوینگ چنین رشد قابل توجهی را در پی داشته باشد. حتی خوشبین‌ترین افراد هم بر این باور بودند که در نهایت بیت کوین بعد از هاوینگ است که می‌تواند رشد اصلی خود را رقم زده و به قیمت‌های بسیار جذابی برسد.

اما حالا که چند ماه از سال ۲۰۲۴ گذشته صحبت درباره تصویب ETF اتریوم در میان بسیاری از رسانه‌ها به وجود آمده و خیلی‌ها صحبت از صندوق‌های قابل معامله اتریوم در بازار بورس نیویورک می‌کنند. فارغ از اینکه صندوق ای تی اف اتریوم چه زمانی مورد تایید و تصویب قرار خواهد گرفت و اصلاً قرار است چند صندوق قابل معامله اتریوم در بازار بورس آمریکا مورد تایید و تصویب قرار بگیرد، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به صورت کامل و جامع به بررسی شرایط این صندوق قابل معامله پرداخته و تاثیر آن را بر روی قیمت اتریوم و قیمت آلت کوین‌ها در بازار کریپتوکارنسی مورد بررسی قرار دهیم.

شاید در نگاه اول تصور شما بر این باشد که صندوق etf اتریوم دقیقاً مانند صندوق etf بیت کوین عمل کند. اما با توجه به اینکه اتریوم و بیت کوین رفتار متفاوتی نسبت به یکدیگر در بازارهای کریپتو کارنسی دارند، از این رو نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که صندوق قابل معامله آنها در بازار بورس نیز شرایط مشابهی در معاملات بازار ارز دیجیتال ایجاد کند. این نکات وقتی اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند که بدانید این صندوق‌ها می‌توانند روی روندها در بازار کریپتوکارنسی تاثیر داشته باشند و باعث ایجاد روندهای متفاوت نسبت به گذشته شوند.

حتی موضوع وقتی هیجان انگیزتر و جذاب‌تر می‌شود که بدانید،از این پس برای سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال نیاز به بررسی و آنالیز نمودار قیمت etf بیت کوین و ETF اتریوم هم خواهیم داشت. اگر تاکنون صندوق‌های قابل معامله مختلفی برای بیت کوین و اتریوم در بازار بورس وجود داشت و بدون تاثیر روی عملکرد این ارزها در بازار کریپتوکارنسی به فعالیت خود ادامه می‌دادند، نیاز خیلی مبرمی به آنالیز قیمتی آنها نداشتیم و ملاً بدون توجه به آنها نیز می‌توانستیم معاملات خود را در بازار ارز دیجیتال در نظر بگیریم. اما حالا شرایط کاملاً متفاوت است و عدم دقت به نمودار قیمت صندوق قابل معامله اتریوم و بیت کوین ممکن است چالش‌های بسیار زیادی را در فرایند سرمایه‌گذاری در بازار کریپتوکارنسی برای ما ایجاد کند.

در این مقاله در کانون بورس هدف ما این است که در قدم اول برای شما تعریف کنیم که ای تی اف اتریوم چیست و سپس به آنالیز نحوه تاثیرگذاری آن در بازار ارز دیجیتال بر روی قیمت اتریوم و قیمت سایر آلت کوین‌ها بپردازیم. بنابراین به این مقاله نگاه یک مقاله تحلیلی داشته باشید و سعی کنید تا از دانسته‌ها و مفاهیمی که در اختیار شما قرار می‌دهیم برای سرمایه‌گذاری هرچه بهتر تحت تاثیر صندوق قابل معامله اتریوم در بازار کریپتوکارنسی استفاده نمایید. البته این نکات و مفاهیم همچنین می‌تواند معیاری برای تجزیه و تحلیل شخصی شما از شرایط نوسانات قیمت ‏etf اتریوم در بازار بورس و خود اتر در بازار کریپتوکارنسی باشد. البته لازم است تا در همین ابتدای مقاله ذهن شما را با یک سوال چالشی درگیر کنیم. به نظر شما قیمت اتریوم در بازار ارز دیجیتال تحت تاثیر قیمت ای تی اف اتریوم در بازار بورس نیویورک قرار خواهد گرفت یا برعکس این صندوق قابل معامله اتریوم در بازار بورس است که تحت تاثیر نوسانات قیمت اتریوم در بازار ارز دیجیتال نوسان خواهد کرد؟

ETF  اتریوم چیست

ETF  اتریوم چیست

قبل از هر چیزی شما باید بدانید که صندوق etf اتریوم چیست و صویب این صندوق در بازار بورس به معنی چه موضوعی است و چگونه انجام می‌پذیرد؟ برای اینکه بدانید etf اتریوم چیست و چه مشخصات و شرایطی دارد، قبل از هر چیزی شما باید با مفهوم صندوق‌های قابل معامله در بازار بورس آشنا باشید. هرچند صندوق‌های قابل معامله در بازارهای بورس تنوع متفاوتی دارند اما به هر حال ماهیت اصلی آنها نزدیک به هم است. حتی در بازار بورس ایران نیز نمونه‌های مختلفی از صندوق‌های قابل معامله را می‌توانید مشاهده کنید و حتی برای سرمایه‌گذاری بر روی آنها حساب کنید.

فرایند خرید و فروش صندوق قابل معامله در بازار بورس دقیقاً مشابه با شرایط خرید و فروش سایر سهام تعریف شده در بازار است. بنابراین از نظر شرایط خرید و فروش میان صندوق‌های قابل معامله با سهام تعریف شده در بازار تفاوتی وجود ندارد. اما سهام یک شرکت در واقع تعریف کننده ارزش واقعی آن شرکت در بازار بورس است ولی صندوق قابل معامله چه ارزشی را تعریف می‌کند؟

هر صندوقی که در بازار بورس معرفی و تصویب می‌شود، ارزش خود را از کالایی می‌گیرد که بر پایه آن بنا شده است. مثلاً فرض کنید که یک صندوق قابل معامله زعفران در بازار بورس تشکیل شود. قیمت این صندوق در بازار بورس تحت تاثیر نوسانات قیمت زعفران قرار خواهد گرفت. معمول‌ترین و رایج‌ترین صندوق‌های قابل معامله در بازار بورس ایران انواع صندوق طلا هستند. صندوق‌های طلا با پشتوانه طلا به وجود آمده و نوسانات قیمت آنها در بازار بورس نیز تحت تاثیر نوسانات قیمت طلا در بازار جهانی است.

دقیقاً به همین دلیل ممکن است حتی در مواقعی تمام سهام تعریف شده در بازار بورس روند نزولی به خود بگیرند اما قیمت صندوق‌های طلا به دلیل افزایشی بودن قیمت طلای جهانی روند صعودی به خود بگیرند. به همین ترتیب صندوق‌های قابل معامله دیگری را نیز در بازار بورس شاهد هستیم. دولت ایران در ابتکاری بسیار جدید سعی کرد تا با تجمیع چند شرکت پتروشیمی ز ارزشمندی آنها برای ایجاد یک صندوق قابل معامله در بازار بورس ایجاد کند و این صندوق‌ها را با قیمت بسیار گزافی نیز در اختیار کاربران قرار داد. این صندوق‌ها نیز همچنان در بازار بورس وجود دارند و امکان انجام معامله بر روی آنها در دسترس تمام کاربران قرار گرفته است.

نکته بعدی که درباره صندوق‌های قابل معامله باید بدانید این است که این صندوق‌ها در بازار بورس مبتنی بر یک کالا و با ذخیره‌سازی آن کالا توسط شرکت و یا سازمان عرضه‌کننده صندوق عرفی می‌شوند. به عنوان مثال کارگزاری مفید اقدام به معرفی صندوق طلای عیار در بازار بورس کرده و آن را به تصویب رسانده است. کارگزاری مفید برای تصویب این صندوق حتماً می‌بایست به میزان سهام منتشر شده از آن در بازار بورس، طلا خریداری کرده و در جایی کاملاً امن نگهداری کند. هرچند ممکن است برخی از شرکت‌ها به جای خرید طلا تضامین لازم را در اختیار بازار بورس قرار دهند، اما به هر حال برای اینکه این صندوق مقابل معامله دقیقاً همگام با نوسانات قیمت طلا در بازار جهانی نوسان داشته باشد، لازم است تا از پشتوانه طلا برای آن استفاده گردد. در چنین مواقعی اگر شخصی در بازار بورس اقدام به خرید یک برگه سهام این صندوق نماید عملاً مالک یک انس طلا خواهد بود و از نوسانات آن به سود می‌رسد.

این تعریف می‌تواند شما را با ETF اتریوم بیشتر آشنا کند. ‏etf اتریوم نیز دقیقاً شرایط مشابهی دارد. شرکت‌های بسیار بزرگ سرمایه‌گذار با همکاری با بازار بورس نیویورک اقدام به تعریف صندوق قابل معامله اتریوم در بازار بورس نیویورک می‌نمایند که این صندوق‌ها حتماً باید با پشتوانه اتر ایجاد شوند. یعنی شرکتی که به دنبال تصویب صندوق ETF اتریوم در بازار بورس است، در قدم اول باید به میزان سهام مورد نظر برای انتشار صندوق در بازار بورس، اتر خریداری کرده و آن را در جایی ایمن برای تضمین قراردادهای صندوق ذخیره سازد. این مهم امنیت معاملات کاربران بر روی صندوق قابل معامله اتریوم را بالا خواهد برد.

همچنین این رفتار باعث می‌شود تا عملاً صندوق‌های قابل معامله دقیقاً تحت تاثیر نوسانات قیمت کالای مورد نظر خود در بازار واقعی معامله شوند. به همین دلیل است که صندوق‌های قابل معامله طلا در بازار بورس همزمان با نوسانات قیمت طلا چار تغییر می‌شوند. البته این شرایط برای صندوق ای تی اف اتریوم با تفاوت‌های همراه خواهد بود که در ادامه شرایط کامل آن را برای شما تشریح خواهیم کرد.

ETF  اتریوم چیست

انواع ETF اتریوم

البته معرفی ETF اتریوم هنوز به اتمام نرسیده است. در قدم بعدی باید انواع ETF اتریوم را به شما معرفی کنیم که شاید برای شما جالب باشد که بدانید تا قبل از اینکه به زمان تصویب etf اتریوم برسیم هم اکنون در بازار بورس امکان انجام معامله بر روی چنین صندوق‌هایی وجود دارد که البته نوع آنها با نوع صندوق‌هایی که صحبت از تصویب آنها وجود دارد متفاوت است. همانطور که احتمالاً متوجه شدید تصویب و استفاده از صندوق قابل معامله در بازار بورس چیز جدیدی نیست و سال‌های بسیار زیادی است که معامله‌گران بازار بورس از مزیت‌های چنین صندوق‌هایی استفاده کرده و آشنایی کامل نسبت به شرایط آنها دارند.

همچنین شرکت‌های بزرگ و سرمایه‌گذار نیز شناخت کافی نسبت به صندوق‌های قابل معامله داشته و می‌دانند که برای تایید و تصویب آنها در بازار بورس نیاز به طی کردن چه مراحلی وجود دارد و چه شرایطی را باید در نظر بگیرند تا صندوق مورد نظر آنها در بازار مورد تصویب و تایید قرار بگیرد. در این بین کاربران بازار ارز دیجیتال هستند که بایستی اطلاعات خود را درباره این صندوق‌ها تکمیل کرده و نحوه آنالیز آنها برای سرمایه‌گذاری خود در بازار ارز دیجیتال را یاد بگیرند. اینکه خرید و فروش هر کدام از انواع صندوق ETF اتریوم چه مزیت‌هایی به دنبال خواهد داشت و چه کسانی ممکن است به دنبال خرید و فروش این صندوق‌ها بروند، نکته بسیار مهمی است که در این باره حتماً باید اطلاعات کافی را به دست آورده و از آن برای تجزیه و تحلیل و آنالیز شرایط بازار استفاده کنید.

یکی از نکات بسیار مهم همین شناخت انواع etf اتریوم است.‌ ماهیت اصلی etf اتریوم که قرار بر تصویب آن در آینده گذاشته شده، شرایط کاملا متفاوتی با صندوق‌هایی دارد که در حال حاضر امکان خرید و فروش بر روی آنها در بازار وجود دارد. در ادامه با معرفی انواع صندوق etf اتریوم سعی می‌کنیم تا آگاهی‌های لازم در این باره را برای شما ایجاد کنیم تا مبادا حتی اگر به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی این صندوق‌ها هستید دست روی گزینه اشتباهی بگذارید.

صندوق اسپات اتریوم

اولین نوع از صندوق ETF اتریوم صندوق اسپات اتریوم است. صندوق اسپات اتریوم همان صندوقی است که در بالا به تعریف شرایط آن پرداختیم. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌هایی که برای این دسته از صندوق‌های قابل معامله در بازار بورس می‌توانیم به آنها اشاره داشته باشیم موارد زیر هستند:

  • هر شرکتی نمی‌تواند چنین صندوق‌هایی را در بازار بورس به تصویب برساند و نیاز است تا شرکت مورد نظر حتماً بودجه کلانی را برای این منظور در نظر گرفته باشد.
  • برای تایید و تصویب صندوق اسپات اتریوم در بازار بورس نیاز است تا شرکت سرمایه‌گذار، به تعداد سهام در نظر گرفته شده برای این صندوق در بازار، اتریوم خریداری کرده و آن را در جای امن نگهداری کند.
  • بازار بورس نیویورک اهتمام بسیار بالایی برای بررسی دقیق این صندوق‌ها و شرایط تصویب آنها داشته و به این راحتی‌ها به هر شرکتی مجوزهای لازم را اعطا نخواهد کرد.
  • اگر شما یک واحد از صندوق ای تی اف اسپات اتریوم را خریداری نمایید، به نوعی یک واحد اتر جز دارایی‌های شما تعریف می‌شود.
  • هرچند ممکن است شرایط عرضه و تقاضا روی قیمت etf اتریوم در بازار بورس تاثیر داشته و باعث بروز تفاوت‌هایی میان قیمت آن با قیمت اتر در بازار ارز دیجیتال شود، اما این تفاوت‌ها خیلی ناچیز بوده و خیلی سریع هم دوباره قیمت‌ها به همون شرایط مساوی برخود گشت.
  • سرمایه‌گذاری بر روی صندوق قابل معامله اسپات اتریوم با خود اتریوم در بازار ارز دیجیتال از نظر میزان سودآوری تفاوت خیلی زیادی نخواهد داشت و هر دو سرمایه‌گذار می‌توانند به سود درصدی یکسانی برسند.
  • امنیت سرمایه‌گذاری بر روی این صندوق‌ها بالا است و کاربران می‌توانند با خیال راحتی نسبت به امنیت برای قرار دادن بخش قابل توجهی از سرمایه‌های خودروی آنها اقدام نمایند.

صندوق آتی اتریوم

دومین نوع از انواع صندوق قابل معامله اتریوم در بازار بورس صندوق آتی اتریوم است که از نظر ماهیت تفاوت‌های بسیار زیادی با صندوق قبلی دارد. این نوع صندوق‌ها در همین شرایط فعلی هم در حال انجام معامله در بازار بورس هستند و امکان سرمایه‌گذاری بر روی آنها وجود دارد. صندوق‌های آتی نیز چیز جدیدی در بازار بورس نبوده و از گذشته نمونه‌های بسیار مختلفی از آنها را نیز حتی در بازار بورس ایران نیز شاهد بودیم. صندوق آتی زعفران یا صندوق آتی طلا و حتی صندوق آتی سکه از جمله صندوق‌هایی هستند که در بازار بورس امکان انجام معامله برای آنها وجود داشت.

در صندوق آتی هیچ خبری از یک کالای ذخیره شده برای ارزشمندسازی صندوق وجود ندارد و شما تنها در حال انجام معامله بر روی قراردادهای آتی هستید. قراردادهای آتی یا مشتقه به این معنا است که شما روی روند قیمت یک کالا قمار می‌کنید. البته سرمایه‌گذاری بر روی صندوق‌های آتی بر اساس روش‌های تحلیل تکنیکال ممکن است شما را کمی از قمار دور کند اما به هر حال خرید و فروش این صندوق‌ها به هیچ وجه سرمایه‌گذاری نیست و بیشتر شبیه به انجام معاملات بازار فیوچرز یا ترید در بازار فارکس است.

این صندوق‌ها بیشتر در بازار بورس تعریف می‌شوند تا به سودآوری کاربران کمک کنند و شرکت‌های تعریف کننده آنها نیز سود خیلی هنگفتی از کارمزد معاملات آنها به دست می‌آورند. صندوق آتی بیت کوین و صندوق آتی اتریوم و بسیاری دیگر از آلت کوین‌ها در بازار بورس تعریف شده و امکان ترید بر روی آنها وجود دارد. اگر شما یک واحد از این صندوق‌ها را بخرید عملاً هیچ اتریومی در اختیار نخواهید داشت و تنها یک قرارداد آتی اتریوم را معامله کرده‌اید که در صورت هم جهت بودن روند قیمت اتریوم با روند معامله شما، از آن سود به دست خواهید آورد.

معاملات انجام گرفته شده بر روی صندوق آتی اتریوم یا هر صندوق آتی دیگر معمولاً در کوتاه مدت انجام می‌پذیرد و این صندوق‌ها شرایط سرمایه‌گذاری برای بلند مدت را ندارند. بنابراین باید میان آنها با صندوق اسپات اتریوم تفاوت‌های زیادی قائل شده و هرگز آنها را یکی در نظر نگیرید. در نهایت این صندوق‌ها می‌توانند شرایط جذابی برای رسیدن به سود را برای کاربران به وجود آورند و استفاده از آنها برای سودآوری برای برخی از تریدرها جذابیت‌های خاص خود را دارد.

معامله‌گری بر روی صندوق آتی اتریوم نیاز به قدرت تحلیلی بسیار زیاد و تکنیکال قدرتمندی دارد. اگر تجربه کافی در انجام معاملات بازارهای مالی پر ریسک را ندارید خرید و فروش این صندوق‌ها برای شما بسیار خطرناک خواهد بود و توصیه به استفاده از مزیت‌های آنها برای سودآوری برای شما نداریم.

ETF  اتریوم چیست

مزیت های خرید و فروش  ETF اتریوم

بعد از اینکه مشخص شد که etf اتریوم چیست و همچنین بعد از معرفی انواع ‏etf اتریوم حالا نوبت به این رسیده تا کات و مزیت‌های بیشتری را درباره صندوق قابل معامله در دسترس شما قرار دهیم. در اولین قدم باید بدانید که اصلاً چرا صندوق قابل معامله اتریوم در بازار بورس نیویورک تعریف شده و معامله‌گران در این بازار چه سودی از انجام معامله بر روی این صندوق به دست خواهند آورد؟

یک شرکت سرمایه‌گذار بسیار بزرگ قبل از اینکه صندوق ETF اتریوم را در بازار بورس نیویورک به تصویب برساند، از خود می‌پرسد که آیا اصلاً معامله‌گران تمایلی به انجام معامله بر روی این صندوق‌ها خواهند داشت و درآمدی برای آنها ایجاد می‌کند و یا اصلاً کاربران تمایل دارند تا بر روی سرمایه‌گذاری بر روی خود اتریوم در بازار ارز دیجیتال اقدام کنند؟ اصلاً چرا ما به عنوان یک سرمایه‌گذار بایستی اتریوم را در بازار ارز دیجیتال کنار گذاشته و سراغ انجام معامله بر روی صندوق ETF اتریوم در بازار بورس برویم؟

پاسخ همه سوالات در واقع به مزیت‌های ای تی‌ اف اتریوم در بازار بورس نیویورک برمی‌گردد. صندوق‌های قابل معامله کریپتو کارنسی در بازار بورس مزیت‌هایی دارند که این مزیت‌ها در معاملات بازار ارز دیجیتال در دسترس نیست و همین موضوع می‌تواند برگ برنده آنها در زمان انتخاب برای سرمایه‌گذاری توسط کاربران باشد. در ادامه اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزیت‌های صندوق ETF اتریوم را در بازار بورس نیویورک برای شما تشریح می‌کنیم تا بدانید اصلاً چرا چنین صندوق‌هایی تعریف می‌شوند و دلیل اصلی ترغیب بسیاری از کاربران برای انجام معامله برای آنها چیست.

۱- سهولت دسترسی برای سرمایه گذاری

اولین مزیتی که برای معاملات صندوق ETF اتریوم در بازار بورس نیویورک می‌توانیم به آن اشاره داشته باشیم، سهولت دسترسی برای سرمایه‌گذاری برای کاربران است. در شرایط عادی اگر شما به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی اتریوم باشید ابتدا باید در یک صرافی ارز دیجیتال حساب معاملاتی باز کرده و سپس بعد از واریز پول به حساب معاملاتی خود، اقدام به خرید اتریوم نمایید. البته در کشورهای دیگر به جز ایران امکان خرید مستقیم اتریوم با پول واقعی نیز وجود دارد و کاربران بدون ورود به صرافی‌ها نیز می‌توانند برای خرید اتریوم اقدام نمایند.

در قدم بعدی شما باید از یک کیف پول نرم‌افزاری ارز دیجیتال یا یک کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال برای نگهداری از اتریوم‌های خود استفاده نمایید. در فرایند خرید و فروش اتریوم و یا نقل و انتقال آن به کیف پول شما بایستی دقت کاملی داشته باشید تا مبادا اشتباه انسانی باعث از بین رفتن دارایی‌های شما شود.

در معاملات بازار بورس خبری از این موارد نیست و شما در کمترین زمان ممکن می‌توانید برای خرید etf اتریوم دسترسی داشته باشید. با خرید صندوق قابل معامله اتریوم خبری از کلید خصوصی و کلید عمومی نیست و شما دقیقاً مانند یک سهام معمولی می‌توانید آن را در سبد سرمایه‌گذاری خود در حساب یک کارگزاری داشته باشید. شما در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانید وارد بازار بورس شده و فرایند خرید و فروش صندوق ای تی اف اتریوم را به اتمام برسانید. بنابراین برای کاربرانی که تمایلی به گذر از مراحل مختلف بازار ارز دیجیتال برای خرید اتریوم یا هر ارز دیجیتالی را ندارند، سهولت دسترسی ETF اتریوم در بازار بورس نیویورک می‌تواند یک مزیت بسیار جذاب و عالی باشد. البته شمار کاربرانی که چنین شرایطی دارند کم هم نیست و افراد خیلی زیادی رایط را از جمله جذابیت‌های اصلی ETF اتریوم برای سرمایه‌گذاری می‌دانند.

۲- انطباق بر قوانین نظارتی سنتی

دومین مزیتی که برای صندوق قابل معامله اتریوم در بازار بورس نیویورک می‌توانیم به آن اشاره داشته باشیم انطباق این صندوق با قوانین نظارتی سنتی و محکم سازمان بورس آمریکا است. همانطور که می‌دانید در بازار ارز دیجیتال خبری از نظارت و قوانین نظارتی وجود ندارد و هیچ شخص و یا شرکت ثالثی توانایی نظارت بر شرایط این بازار را ندارد. از طرف دیگر قوانین نظارتی سنتی به صورت سفت و محکم شرایط معاملات بازار بورس را رصد کرده و عملاً امکان به وجود آمدن چالش‌های معاملاتی و امنیتی در این بازار بسیار کم است.

اصلاً به دنبال بررسی این موضوع نیستیم که کدام یک از این دو شرایط بهتری هستند و مزیت‌های بیشتری دارند اما به هر حال کاربران خیلی زیادی در دنیا وجود دارند که به دلیل همین مشکلات مربوط به عدم وجود قوانین نظارتی در بازار ارز دیجیتال، تمایلی به معامله‌گری در این بازار نداشته و ترجیح می‌دهند تا در بازار این معاملات خود را انجام دهند تا امنیت معاملات آنها تضمین شده باشد.

با تصویب etf اتریوم در بازار بورس نیویورک عملاً امکان انجام معامله بر روی ارز دیجیتال اتریوم در بازار بورس و تحت تاثیر همین قوانین نظارتی وجود خواهد داشت. تمام این افراد در حال حاضر با وجود چنین صندوقی می‌توانند بدون هیچگونه دغدغه معاملات خود را بر روی اتریوم انجام داده و از پتانسیل بالای این ارز دیجیتال برای سودآوری استفاده کنند.‌

البته شاید از خود بپرسید که کدام یک از این دو شرایط بهتر هستند و اصلاً نگاه ما به بازار ارز دیجیتال بدون وجود قوانین نظارتی مثبت باشد یا به بازار بورس؟ واقعیت این است که هر دوی این موارد مزیت‌ها و معایب خاص خود را دارند و نمی‌توان یکی را به صورت کامل نسبت به دیگری برتر دانست. به هر حال بازار ارز دیجیتال یک بازار نوپا است و در آینده ممکن است شرایط متفاوتی برای این بازار به وجود آید و حتی امکان مدیریت بازار ارز دیجیتال به صورت غیرمتمرکز تحت تاثیر قوانین بسیار خاص به وجود آید.

اما تا آن زمان همچنان کاربران اط تمایلی به ورود به بازار ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این بازار نداشته و ترجیح می‌دهند تا سرمایه‌های خود را در بازارهای با قوانین ۱۰۰ درصدی و نظارت کامل قرار دهند. به همین دلیل تصویب etf اتریوم در بازار بورس نیویورک تبدیل به یک مزیت بزرگ برای این افراد شده است.

ETF  اتریوم چیست

۳- نقدشوندگی بالا

یکی دیگر از مزیت‌های جذابی که صندوق ETF اتریوم برای معامله‌گران در بازار بورس نیویورک به دنبال خواهد داشت نقد شوندگی بسیار بالای این صندوق در فرایند معاملات است. عملاً شما وقتی برای سرمایه‌گذاری بر روی صندوق قابل معامله اتریوم وارد بازار بورس نیویورک می‌شوید با سرمایه‌های بسیار هنگفتی روبرو خواهید شد و امکان ترید بر روی این صندوق با سرمایه بسیار زیاد برای شما وجود خواهد داشت.

البته نکته بسیار مهم اینجاست که در حال حاضر حجم معاملات اتریوم در بازار ارز دیجیتال به مراتب بالاتر از حجم معاملات صندوق ETF اتریوم در بازار بورس است. نقد شوندگی اتریوم نیز در بازار کریپتوکارنسی به مراتب بالاتر از نقد شوندگی صندوق قابل معامله آن در بازار بورس است. اما اگر بخواهیم صندوق قابل معامله اتریوم را با بسیاری از صندوق‌ها و سهام‌های تعریف شده در بازار بورس تعریف کنیم شرایط برای ‏etf اتریوم کاملا مناسب و جذاب است.

اتفاقا اگر نقل شوندگی این صندوق‌ها مناسب نباشد عملاً ترید بر روی آنها جذابیت خود را از دست خواهد داد و کاربران تمایلی به ترید برای آنها نخواهند داشت. در حالی که چیزی که از صندوق ETF بیت کوین شاهد هستیم، نقد شوندگی بسیار بالا است و همین موضوع می‌تواند برای صندوق قابل معامله اتریوم نیز شکل بگیرد.

۴- عدم نیاز به ورود به چالش های بازار ارز دیجیتال

یکی از مهمترین مزیت‌هایی که باعث شده تا هم اکنون کاربران بسیار زیادی در حال انجام معامله بر روی صندوق قابل معامله بیت کوین باشند، عدم نیاز به ورود چالش‌های مربوط به بازار ارز دیجیتال است. در بند اول به برخی از این چالش‌ها اشاره کردیم و متذکر شدیم که خیلی از کاربران همین چالش‌ها را دلیل عدم ورود خود به معاملات بازار ارز دیجیتال معرفی کرده و تمایلی به سرمایه‌گذاری در این بازار ندارند.

چالش‌های معاملات بازار ارز دیجیتال بسیار زیاد است و مهم‌ترین این چالش‌ها هم چالش‌های امنیتی هستند. هر لحظه ممکن است کیف پول ارز دیجیتال شما هک شود و یا حتی حساب یک صرافی معتبر هم به دلیل حملات هکرها از بین برود. خطاهای انسانی در نقل و انتقال دارایی‌ها در بازار کریپتوکارنسی بسیار زیاد است و این خطاها ممکن است گریبان‌گیر هر کسی شوند. معاملات ارز دیجیتال با تمام مزیت‌ها و پتانسیل‌های بالای سودآوری پر از خطرهای این چنینی است و اگر شما دقت لازم به این موضوع نداشته باشید ممکن است تمام دارایی خود را در لحظه از دست بدهید.

در حالی که اصلاً خبری از این خطرات در معاملات ETF اتریوم در بازار بورس نیویورک وجود نخواهد داشت و کاربران می‌توانند بدون هیچگونه نگرانی و خطری از بابت شرایط نگهداری از سهام خود به دنبال معامله در بازار باشند. چند بار شما شنیده‌اید که حساب یک کارگزاری بورس در بازار بورس نیویورک هک شده باشد و دارای کاربران به سرقت رفته باشد. چند بار شما شنیده‌اید که کسی در زمان خرید و فروش سهام در بازار بورس و با خطای انسانی تمام دارایی خود را از دست داده باشد. عملاً چنین شرایطی در بازار بورس نیویورک وجود نداشته و شما می‌توانید بدون دغدغه‌های این چنینی معاملات خود را در آن پیش ببرید.

همین موضوع تبدیل به مزیت بسیار بزرگی برای etf اتریوم شده و کاربران بسیار زیادی را به سمت انجام معامله بر روی این صندوق می‌کشاند. به همین دلیل است که  هم اکنون بسیاری از افراد سرمایه‌های خود را جمع کرده‌اند تا بعد از تصویب atf اتریوم برای انجام معامله بر روی آن اقدام کنند.

ETF  اتریوم چیست

تاثیر ETF اتریوم بر بازار ارز دیجیتال

درباره مزیت‌های صندوق ETF اتریوم برای معامله‌گران در بازار بورس نیویورک صحبت کردیم و نکات بسیار مهمی را در این باره با شما در میان گذاشتیم. حالا که به شناخت اولیه خوبی درباره صندوق قابل معامله اتریوم رسیده و می‌دانید که این صندوق چه ماهیتی در بازار بورس دارد، نوبت به این رسیده تا نکات مهم‌تری را درباره آن با شما در میان بگذاریم.

نکاتی که از این به بعد درباره ETF اتریوم با شما در میان بگذاریم در واقع نکاتی هستند که می‌توانید از آنها برای تجزیه و تحلیل و آنالیز قیمت این صندوق و تاثیرگذاری آن در قیمت اتریوم در بازار ارز دیجیتال استفاده کنید. اتفاقا یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث شد تا در کانون بورس به بررسی شرایط etf اتریوم بپردازیم همین تاثیرگذاری و تاثیرپذیری آن از قیمت اتریوم در بازار ارز دیجیتال است و شما بایستی در این باره به درک کاملی رسیده و تحت تاثیر مین موضوع از این پس سرمایه‌گذاری خود را در بازار ارز دیجیتال مدیریت کنید.

در اولین قدم باید به این موضوع بپردازیم که تصویب etf اتریوم در بازار بورس نیویورک چه مزیت‌هایی را برای بازار ارز دیجیتال ایجاد می‌کند و اصلاً اخبار مربوط به تصویب این صندوق قابل معامله در بازار بورس می‌تواند روی شرایط معاملات در بازار کریپتوکارنسی تاثیر داشته باشد یا خیر؟ البته دقت کنید که موضوع بحث ما در این بخش اصلاً تاثیرگذاری این صندوق بر روی اتریوم و قیمت اتر نیست بلکه سعی داریم تا تاثیرپذیری آن را روی کلیت بازار ارز دیجیتال ورد ارزیابی قرار دهیم که این ارزیابی ما را به ۴ نتیجه بسیار مهم زیر می‌رساند.

۱- محبوبیت و مقبولیت بیشتر

اولین نتیجه‌گیری یا مزیتی که برای بازار ارز دیجیتال بعد از تصویب etf اتریوم می‌توانیم به آن اشاره داشته باشیم بالا رفتن میزان محبوبیت و مقبولیت این بازار و ارزهای دیجیتال تعریف شده در آن در میان کاربران است. دقت داشته باشید که بازار ارز دیجیتال هرچند در سال‌های اخیر به میزان محبوبیت قابل توجهی رسیده و مقبولیت زیادی حتی در میان کاربران حرفه‌ای پیدا کرده، اما همچنان در مقایسه با بازارهای مالی پیشرفته و قدیمی مانند بازار بورس یا بازار فارکس شرایط ضعیف‌تری داشته و تعداد کاربران کمتری دارد.

تبلیغات و روشهای مختلفی برای افزایش میزان کاربران بازار ارز دیجیتال انجام می‌پذیرد و در این بین تصویب etf‌ها برای بیت کوین و آلت کوین‌ها می‌تواند یکی از این موارد باشد. با تصویب صندوق قابل معامله اتریوم در بازار بورس عملاً خیلی از افرادی که تمایلی به سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال ندارند با شناخت این صندوق‌ها می‌توانند سرمایه‌های خود را روی آنها قرار داده و همین موضوع باعث افزایش جذابیت‌های بازار ارز دیجیتال برای آنها خواهد شد.

همین حالا هم اخبار بسیار گسترده‌ای در رسانه‌های مختلف در سطح بین‌المللی در حال انتشار اخبار مربوط به etf بیت کوین و ای تی اف اتریوم هستند و تا همین جا هم این اخبار جذابیت‌های زیادی را برای بازار کریپتوکارنسی ایجاد کرده‌اند و این جذابیت‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

دقت داشته باشید که ایجاد محبوبیت بیشتر و مقبولیت بیشتر بازار ارز دیجیتال در میان کاربران جهانی اولین قدم برای رسیدن به مزیت‌های بسیار جذاب دیگر است.‌ با وجود اینکه در سال‌های گذشته شرکت‌های سرمایه‌گذار بسیار بزرگی وارد بازار کریپتوکارنسی شدند اما همچنان جای پای بسیاری از کمپانی‌های بزرگ در این بازار خالی است.

از کمپانی‌های بزرگ تولید کننده خودرو در جهان گرفته تا صنایع پتروشیمی و نفتی هنوز تمایلی به ورود به بازار ارز دیجیتال از خود نشان ندادند و تصویب etf‌های مختلف در بازار کریپتو کارنسی می‌تواند شور خوبی برای افزایش محبوبیت این بازار و ایجاد بستر اولیه لازم برای ورود چنین شرکت‌هایی به بازار کریپتوکارنسی باشند.

۲- ورود سرمایه گذاران جدید

تایید etf اتریوم در بازار کریپتوکارنسی همچنین می‌تواند باعث ورود سرمایه‌گذاران جدید به بازار شود. سرمایه‌گذاران جدید مانند خون تازه مزیت‌های زیادی را با خود به همراه خواهند آورد. وقتی تعداد معامله‌گران در بازار ارز دیجیتال افزایش پیدا کند در بسیاری از مواقع امکان سفته بازی توسط برخی از افراد وجود نخواهد داشت و این موضوع می‌تواند حتی امنیت معاملات در بازار کریپتوکارنسی را نیز افزایش دهد.

افزایش تعداد معامله‌گران در بازار ارز دیجیتال همچنین مزیت‌های دیگری را نیز با خود به دنبال دارد. به عنوان مثال روندها با وجود تعداد معامله‌گران بیشتر منطقی‌تر خواهند شد و نقد شوندگی نیز در این بازار به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. این موضوع نه فقط برای بیت کوین و اتریوم بلکه حتی برای سایر آلت کوین‌ها و حتی میم‌کوین‌های ناشناخته نیز ممکن است به همین ترتیب رخ دهد.

دقت کنید که دقیقاً مانند ایش تعداد دنبال کننده‌ها در شبکه‌های اجتماعی در بازار ارز دیجیتال نیز ورود سرمایه‌گذاران جدید از یک نقطه به بعد با سرعت بسیار کندی انجام خواهد پذیرفت و شرایط برای این بازار پیچیده خواهد شد. اکنون اگر بیت کوین یک نوسان ۱۰ درصدی در بازار از خود نشان دهد تعداد سرمایه‌گذاران جدیدی وارد بازار می‌شوند اما بعد از مدتی دیگر چنین سرمایه‌گذارانی وجود نداشته و عملاً لازم است تا تبلیغات گسترده‌ای برای منظور انجام پذیرد تا شاهد ورود سرمایه‌گذاران جدید به بازار باشیم.

تصویر و تایید ETF اتریوم از آن دسته از اخباری است که می‌تواند تبدیل به یک خبر داغ در سطح بین المللی شده و زمینه‌ساز ورود کاربران جدید به بازار ارز دیجیتال نیز باشد. تازه واردانی که با خود خبرهای بسیار جذابی خواهند آورد و باعث بالا رفتن کیفیت معاملات در بازار کریپتوکارنسی خواهند شد.

چطور ارز دیجیتال رایگان بگیریم

۳- افزایش حجم معاملات

همچنین از دیگر مزیت‌های تصویب ی‌تی‌اف اتریوم می‌توانیم به افزایش حجم معاملات در بازار ارز دیجیتال اشاره داشته باشیم. البته هرچند انجام معاملات در صندوق قابل معامله اتریوم در بازار بورس نقشی در افزایش حجم معاملات به صورت مستقیم در بازار ارز دیجیتال ندارد اما از مزیت‌های این صندوق افزایش تعداد معامله‌گران و ورود سرمایه‌گذاران بزرگ به بازار ارز دیجیتال است که این دو خود باعث افزایش حجم معاملات در بازار خواهد شد.

دقت داشته باشید که همچنین این صندوق می‌تواند تبدیل به یک جذابیت بزرگ برای خود اتریوم شده و معامله‌گران زیادی را به سمت ترید بر روی اتریوم بکشاند. به همین دلیل ممکن است بعد از تصویب etf اتریوم در بازار بورس نیویورک شاهد افزایش قابل توجه معاملات بر روی اتریوم در بازار باشید. کم کم این افزایش حجم‌ها به سایر آلتکوین‌ها نیز کشیده شده و در نهایت کل بازار ارز دیجیتال را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

۴- انطباق بیشتر با قوانین نظارتی بورس

در چهارمین مزیتی که تصویب etf اتریوم برای بازار ارز دیجیتال ایجاد می‌کند لازم است تا به یک موضوع بسیار جذاب و عجیب اشاره داشته باشیم. چنین صندوقی قرار است انطباق بیشتری با قوانین نظارتی بورس برای بازارهای ارز دیجیتال ایجاد کند. البته منظور ما این نیست که قرار باشد تا معاملات اتریوم یا بیت کوین یا هر ارز دیجیتالی زیر سایه یک شرکت ثالث یا سازمان بورس نیویورک قرار بگیرد اما به هر حال تایید قوانین جدید از سوی جامعه بازار ارز دیجیتال برای کنترل کلاهبرداری‌ها نیاز به یک قدم اول دارد و etf اتریوم می‌تواند از جمله اولین قدم‌ها برای ایده پردازی برای ایجاد قوانین نظارتی در بازار ارز دیجیتال باشد.

در حال حاضر عدم وجود قوانین نظارتی در معاملات بازار ارز دیجیتال مزیت‌هایی را برای معامله‌گران ایجاد کرده و در کنار آن معایب بزرگی را نیز با خود به همراه آورده است. عدم کنترل معاملات توسط اشخاص ثالث دلیلی بر این شده تا بسیاری از سرمایه‌گذاران وارد این بازار شده و معاملات این بازار را دنبال نمایند. منظور ما از این مزیت هم این نیست که از این پس قرار است بازار ارز دیجیتال تحت سلطه بازار بورس نیویورک قرار گرفته و شاهد قوانین نظارتی سختگیرانه برای معاملات این بازار باشیم. اما به هر حال در آینده ممکن است ایده‌هایی برای مدیریت غیر متمرکز بازار ارز دیجیتال روی کار آید که چنین ایده‌هایی با روی کار آمدن ETF اتریوم سریع‌تر شکل خواهند گرفت.

همچنین نگاه معامله‌گران و کاربران در بازار ارز دیجیتال به بازار بورس نیویورک و قوانین وضع شده برای صندوق قابل معامله اتریوم می‌تواند آنها را قانون پذیرتر نماید. در نهایت اگر نکته را گرفته باشید منظور ما این است که وجود و تایید چنین صندوق‌هایی می‌تواند زمینه‌ساز کنترل هرچه بیشتر کلاهبرداری‌ها در بازار ارز دیجیتال شده و شرایطی را رقم بزند تا معاملات در این بازار با امنیت بیشتری انجام پذیرد. وقتی هر روز شاهد به وجود آمدن چالش‌های امنیتی بیشتر در بازار ارز دیجیتال هستیم و هر روز کلاهبرداری‌های جدیدتری را در این بازار شاهد می‌باشیم، عملاً استفاده از برخی از قوانین نظارتی جذابیت‌های بالایی را ایجاد کرده و حتی ممکن است کاربران بیشتری را به سمت معامله در بازار ارز دیجیتال بکشاند.

ETF  اتریوم چیست

تاثیر ETF اتریوم روی قیمت اتریوم

یکی از موضوعات بسیار مهمی که در این مقاله باید به بررسی‌ها بپردازیم تاثیر ETF اتریوم بر روی قیمت اتر در بازار ارز دیجیتال است. این نکته هم یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که باعث شد تا این مقاله را برای شما پیاده سازی کنیم و درباره صندوق قابل معامله اتریوم در بازار ارز دیجیتال به صورت کاملاً تخصصی با شما صحبت کنیم. بسیار مهم است که شما از این پس تحت تاثیر این صندوق بتوانید تجزیه و تحلیل و آنالیز بهتری در بازار ارز دیجیتال داشته و معاملات خود را به گونه‌ای در نظر بگیرید تا از چالش‌های پیش رو در امان بماند.

برای اینکه تاثیرپذیری قیمت اتر در بازار ارز دیجیتال را از ETF اتریوم مورد بررسی قرار دهیم، قبل از هر چیزی باید چند حقیقت مختلف را در این باره با شما در میان گذاشته و تحت تاثیر این حقایق نحوه تاثیرگذاری این دو را بر روی یکدیگر با هم بررسی کنیم. اگر یادتان باشد در ابتدای مقاله یک سوال چالشی از شما پرسیدیم و قرار بر این شد تا شما فکر کنید که صندوق etf اتریوم در بازار بورس از قیمت اتر در بازار ارز دیجیتال تاثیر خواهد پذیرفت یا اینکه قیمت اتر در بازار ارز دیجیتال تحت تاثیر نوسانات ‏etf اتریوم در بازار بورس خواهد بود. به پاسخ این سوال هم در همین بند خواهید رسید.

اولین نکته‌ای که در این تاثیرگذاری و تاثیرپذیری باید به آن اشاره داشته باشیم این است که بازاری می‌تواند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد که حجم معاملات بیشتری را در آن شاهد باشیم. مسلماً با توجه به اینکه حجم معاملات اتریوم در بازار ارز دیجیتال به مراتب بیشتر از حجم معاملات ‌ای تی‌ اف اتریوم در بازار بورس است، از این رو بدیهی خواهد بود که انتظار ما از این دو این باشد که قیمت etf اتریوم در بازار بورس تحت تاثیر قیمت اتریوم در بازار ارز دیجیتال باشد.

در دومین نکته باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که همانطور که در بالا عنوان کردیم معمولاً قیمت یک صندوق قابل معامله در بازار بورس تحت تاثیر کالایی است که بر پایه آن تعریف شده است. یعنی اگر شما به دنبال انجام معامله بر روی صندوق طلا در بازار بورس بروید بایستی قیمت طلا در بازار جهانی را مورد آنالیز قرار دهید تا به این نتیجه برسید که قیمت صندوق طلا چه روندی را در پیش می‌گیرد. دقیقاً همین شرایط برای اتریوم و ETF اتریوم نیز وجود داشته و عملاً می‌توانیم etf در بازار بورس را تحت تاثیر نوسانات قیمت اتر در بازار ارز دیجیتال در نظر بگیریم.

واقعیت‌هایی که در دو نکته بالا به آنها اشاره کردیم وجود دارند و کاملاً هم منطقی به نظر می‌رسند. اما در این بین یک نکته بسیار موشکافانه هم وجود دارد که نباید از چشم شما دور بماند. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران اتریوم در بازار ارز دیجیتال چه کسانی هستند و معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ETF اتریوم در بازار بورس نیویورک چه کسانی هستند؟

آیا به نظر شما درست است که ما افراد بسیار حرفه‌ای و آشنا به روش‌های مختلف تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال در بازار بورس را معامله‌گران ETF اتریوم در نظر بگیریم؟ اگر این ایده درست باشد این افراد معمولاً آنالیزهای بسیار دقیق‌تری داشته و سرمایه‌گذاری خود را معمولاً خیلی دقیق انجام می‌دهند. از این رو ممکن است این افراد بر اساس شرایط تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال پی به نقاط برگشتی دقیق قیمت اتریوم در بازار ارز دیجیتال برده و سریعاً سرمایه‌های خود را از بازار بورس خارج کنند.

خارج شدن سرمایه کاربران از ETF اتریوم در بازار بورس می‌تواند نشانه و سیگنالی برای معامله‌گران در بازار ارز دیجیتال باشد که وقت نزولی شدن قیمت اتریوم رسیده و همین موضوع می‌تواند دلیلی برای خروج آنها از بازار تحت تاثیر این رفتار معامله‌گران بازار بورس باشد.

این نکته همان نکته‌ای است که تاثیرپذیری و تاثیرگذاری قیمت اتر در بازار ارز دیجیتال و قیمت etf اتریوم در بازار بورس را پیچیده می‌کند. اگر موضوع صحبت ما همان صندوق‌های آتی جود در بازار بورس بود عملاً نیازی به بررسی و آنالیز قیمت آنها نبود و شما تنها با بررسی نمودار قیمت اتریوم می‌توانستید یک معامله‌گری موفق در بازار ارز دیجیتال باشید. اما حالا که سرمایه‌گذاران بزرگ با دانش تحلیلی بسیار قدرتمند در بازار بورس نیویورک در حال انجام معامله بر روی ETF اتریوم هستند، بررسی و آنالیز نمودار قیمت etf اتریوم می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی را برای شما به دنبال داشته و حتی دلیلی برای رفتن به سمت معاملات دقیق‌تر در بازار ارز دیجیتال برای شما باشد.

دقت داشته باشید که نوسانات قیمت اتریوم در بازار ارز دیجیتال روی قیمت آلت کوین‌ها نیز تاثیر گذاشته و حتی آلت سیزن‌ها نیز می‌توانند تحت تاثیر این رفتار شکل بگیرند. از این رو اگر شما سرمایه‌گذار اتر نبوده و بر روی سایر آلتکوین‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنید هم بایستی به این نکته دقت داشته و آنالیز نمودار قیمت etf اتریوم را نیز در دستور کار خود قرار دهید. در نهایت ترکیبی از این دو موضوع می‌تواند ایده‌آل‌ترین شرایط سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال را برای شما به عنوان یک معامله‌گر حرفه‌ای رقم بزند.

ETF  اتریوم چیست

اتریوم بخریم یا ETF اتریوم

اتریوم بخریم یا ای تی اف اتریوم؟ این سوال هم از آن دسته از سوالاتی است که ممکن است هم معامله‌گران بازار ارز دیجیتال از خود بپرسند و هم سرمایه‌گذاران در بازار بورس نیویورک نیز این چالش را در ذهن خود داشته باشند. واقعا کدام یک از این دو شرایط بهتری برای سرمایه‌گذاری داشته و می‌توان روی آنها برای رسیدن به سودهای جذاب حساب کرد؟ نکات مختلفی در این باره وجود دارند که شما بعد از بررسی تمام آنها می‌توانید در این مورد تصمیم‌گیری کنید و سعی می‌کنیم تا در ادامه تمام نکات را برای شما ارزیابی کنیم.

پتانسیل سودآوری: با توجه به اینکه قیمت ETF اتریوم در بازار بورس نیویورک تحت تاثیر قیمت اتر در بازار ارز دیجیتال نوسان می‌کند، از این رو عملاً هر دوی آنها پتانسیل سودآوری یکسانی داشته و نمی‌توانیم از این نظر یکی را نسبت به دیگری برتر بدانیم.‌

امنیت معامله‌گری: همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم امنیت سرمایه‌گذاری در ای تی اف اتریوم به مراتب بالاتر از امنیت معامله‌گری بر روی اتریوم در بازار ارز دیجیتال خواهد بود.

سهولت دسترسی: اگر این موضوع را برای کاربران جهانی مورد بررسی قرار دهیم سهولت دسترسی به etf اتریوم تر و بهتر است اما برای کاربران ایرانی با توجه به عدم امکان استفاده از خدمات بروکرهای بین‌المللی سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال در دسترس‌تر خواهد بود.

تنوع سبد سرمایه‌گذاری: فرض کنید که سود حاصل از سرمایه‌گذاری بر روی اتریوم برای شما به پایان رسیده و به دنبال خروج از بازار اتریوم هستید. اگر شما معامله‌گر بازار بورس نیویورک باشید عملاً باید دارایی خود را حداقل برای مدتی بر روی سهام شرکت‌های مختلف قرار دهید که در گذشته نیز در دسترس شما قرار داشته است. اما در بازار ارز دیجیتال امکان استفاده از مزیت‌های سایر آلت کوین‌ها برای منظور وجود داشته و معامله‌گران بازار کریپتوکارنسی دارای تنوع سبدی بیشتری از این بابت هستند.

در مجموع باید به این نکته اشاره داشته باشیم که سرمایه‌گذاری بر روی هر دوی این گزینه‌ها مزیت‌ها و معایب خاص خود را داشته و شما بر اساس نوعی دسترسی و شرایطی که دارید می‌توانید حتی از هر دوی آنها برای سودآوری و سرمایه‌گذاری استفاده کنید.

حتما بخوانید: انواع ارز دیجیتال

جمع بندی

سعی کردیم تا در این مقاله به صورت کامل و جامع به بررسی etf اتریوم پرداخته و نکات بسیار مهمی را درباره شرایط سرمایه‌گذاری بر روی آن را با شما در میان بگذاریم. حالا دیگر به خوبی می‌دانید که ETF اتریوم چیست و قرار است چه شرایطی در بازار بورس نیویورک و بازار ارز دیجیتال ایجاد کند. از این مهمتر سعی کردیم تا روش آنالیز قیمت ارزهای دیجیتال تحت تاثیر ETF اتریوم را برای شما تشریح کنیم که نکته بسیار مهم این مقاله برای شما بود.

همچنین لازم به توضیح است که شما با شرکت در دوره آموزش حضوری ارز دیجیتال در کانون بورس می‌توانید از روش‌های تکنیکالی عالی برای بررسی و ارزیابی روند قیمت‌های ارزهای دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی استفاده کرده و همچنین به اطلاعات بیشتر و کامل‌تری برای ارزیابی صندوق قابل معامله اتریوم در بازار بورس نیویورک هم برسید. در صورتی که فرصت کافی برای شرکت در دوره آموزش ارزهای دیجیتال را ندارید استفاده از پکیج موزش ارز دیجیتال می‌تواند شرایط خوبی را از این بابت برای شما ایجاد کند.

در انتها از شما دعوت می‌کنیم که اگر دیدگاهی نسبت به etf اتریوم در ذهن دارید که در این مقاله به آن پرداخته نشد و یا سوالی ذهن شما را به خود درگیر کرده، سوالات و چالش‌های ذهنی خود را با ما در انتها و در بخش دیدگاه‌ها در میان بگذارید. به اشتراک گذاری دیدگاه‌ها در نهایت باعث افزایش کیفیت معامله‌گری همه کاربران ایرانی در بازار ارز دیجیتال شده و جذابیت‌های بسیار بیشتری را برای سرمایه‌گذاری در این بازار برای ایرانی‌ها به دنبال خواهد داشت.

سوالات متداول

‏etf اتریوم چیست؟

etf اتریوم در واقع صندوق قابل معامله اتریوم در بازار بورس نیویورک است که بر اساس اتریوم بنا نهاده شده است. البته در زبان نگارشی این مقاله هنوز etf اتریوم در بازار بورس نیویورک تایید نشده و گمانه زنی‌های اولیه برای منظور انجام می‌پذیرد.

قیمت ETF اتریوم چیست؟

قیمت etf اتریوم در بازار بورس نیویورک تحت تاثیر قیمت اتریوم در بازار ارز دیجیتال نوسان می‌کند.

سرمایه‌گذاری بر روی اتریوم بهتر است یا ETF اتریوم؟

هر دوی موارد مزیت‌ها و معایب خاص خود را داشته و بسته به شرایط دسترسی معامله‌گران می‌توانند از آنها برای رسیدن به سود حاصل از نوسانات قیمت اتریوم استفاده کنند.

آیا کاربران ایرانی می‌توانند برای خرید و فروش etf اتریوم اقدام نمایند؟

دسترسی به شرایط خرید و فروش صندوق قابل معامله اتریوم فقط از طریق کارگزاری‌ها و بروکرهای امکان‌پذیر است که امکان خرید و فروش سهام بورس نیویورک را برای کاربران خود فراهم کرده باشند. تعداد بروکرهایی که چنین امکانی را برای کاربران ایرانی فراهم کرده‌اند کم است اما با این حال چنین شرایطی وجود دارد.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: