لوگو کانون بورس

ارز دیجیتال فانتوم (FTM) چیست + مزایا و معایب

ارز دیجیتال فانتوم چیست
شما در حال مطالعه مقاله ۳۹ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

ارز دیجیتال فانتوم چیست و آیا میتوان برای سرمایه گذاری طولانی مدت و کوتاه مدت بر روی این ارز دیجیتال حساب کرد یا خیر؟ اولین قدم برای یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل در بازار ارز دیجیتال شناخت رمز ارز ها و کسب اطلاعات کاربردی و مفید درباره آنها در بازار است. اگر شما اطلاعات کافی و کامل درباره رمز ارز های مختلف مورد نظر خود نداشته باشید سرمایه گذاری شما در بازار ارز دیجیتال با چالش‌های بسیار زیادی روبرو شده و نمی توانید ریسک سرمایه‌گذاری خود را کنترل نمایید. در این بین در مجموعه کانون بورس در کنار شما هستیم تا اطلاعات کاربردی و مهم لازم درباره رمز ارز های معروف و معتبر بازار را با شما در میان بگذاریم که با این اطلاعات امکان یک سرمایه‌گذاری آگاهانه را در بازار برای شما ایجاد کنیم. در این مقاله نیز نوبت به بررسی شرایط ارز دیجیتال فانتوم می رسد.

ارز دیجیتال فانتوم یکی از رمز ارز های محبوب و کاربردی در بازار محسوب می‌شود که کاربران زیادی به دنبال معامله و سرمایه گذاری بر روی آن هستند. اما آیا شرایط این ارز دیجیتال به اندازه کافی خوب و مناسب است که بتوان برای بازه های زمانی بلند مدت آن را در یک کیف پول نگهداری و به دنبال رسیدن به سودهای قابل توجه بود؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش که می تواند کلید یک سرمایه گذاری موفق برای شما باشد، بایستی ابتدا کاربرد ها و ویژگی های پروژه فانتوم را مورد بررسی قرار داده و سپس صنایع درگیر با این پروژه را در بازار جهانی مورد ارزیابی قرار دهید تا از این طریق بتوانید پیش بینی خوبی از شرایط این رمز ارز در آینده داشته باشید. در همین راستا در این مقاله ابتدا اطلاعات کاربردی و مهم لازم برای سرمایه گذاری و خرید ارز دیجیتال فانتوم را با شما در میان خواهیم گذاشت تا شما در انتها بتوانید به صورت کاملاً آگاهانه برای سرمایه گذاری برای این ارز دیجیتال اقدام نمایید. برای یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل در بازار ارز دیجیتال با ما در مجموعه کانون بورس همراه باشید.

راهنمای مطالعه نمایش

 

ارز دیجیتال فانتوم چیست

قیمت فانتوم

ارز دیجیتال فانتوم چیست و برای چه اهداف و کاربردهایی تعریف شده است؟ ارز دیجیتال فانتوم یک شبکه بلاک چین است که به صورت غیرمتمرکز توسعه پیدا کرده و برای استفاده از قراردادهای هوشمند کاربرد دارد. پلتفرم این ارز دیجیتال شرایط بسیار خوبی برای استفاده از قراردادهای هوشمند با کمترین میزان کارمزد وبا سرعت بالا را برای کاربران فراهم می آورد.

استفاده از الگوریتم های خاص باعث شده تا شبکه فانتوم را به عنوان نسل جدیدتر شبکه های بلاک چین بدانیم که مقیاس پذیری بالا را نیز باید به ویژگی های آن اضافه کرد. هدف اصلی پلتفرم این ارز دیجیتال نفوذ به تمام بخش های زندگی انسان از جمله پرداخت های دیجیتالی و اینترنتی و یا استفاده در بازارهای مالی و حتی  ثبت سوابق پزشکی و مواردی از این دست است.

الگوریتم اصلی اثبات تراکنش ها و تایید آنها در شبکه فانتوم الگوریتم اثبات سهام یا PoS است که امنیت قابل قبول و بالایی را برای شبکه فانتوم ایجاد کرده است. از این رو معماری بلاک چین آن نیز از نوع معماری ماژولار است که باعث شده تا همزمان با کم نگه داشتن کارمزدها تمام تراکنش ها با سرعت بالا در آن انجام شود.

همچنین شبکه بلاک چین فانتوم بستر مناسبی برای توسعه اپلیکیشن های غیر متمرکز است. این رمز ارز البته در پروژه دیفای نیز تعریف شده و از آن می توان برای کاربردهای دیفای مانند دریافت و اعطای وام نیز استفاده نمود.

فانتوم به عنوان یک ارز دیجیتال قرار است تا نقش مهمی را در شبکه فانتوم ایفا نماید. این رمز ارز را با نماد FTM می توانید در بازار پیدا کنید و برای تایید تراکنش ها و پرداخت هزینه ها در شبکه نیز باید مقداری از آن را در اختیار داشته باشید. به صورت مثال اگر به دنبال استفاده از قراردادهای هوشمند شبکه هستید، نیاز به در اختیار داشتن FTM خواهید داشت.

تاریخچه ارز دیجیتال فانتوم چیست

ارز دیجیتال فانتوم برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ به بازار معرفی شد. این رمز ارز توسط یک دانشمند کره ای به نام دکتر آن بیانگ (Ahn Byung LK) توسعه پیدا کرده است. اصلیت دکتر بیانگ به کشور کره جنوبی بر می گردد و بنیاد فانتوم نیز در این کشور قرار دارد. در حال حاضر البته تیم توسعه دهنده و پشتیبان ارز دیجیتال فانتوم از دانشمندان و محققان بسیار زیادی تشکیل شده که به صورت جمعی فرایند پشتیبانی از شبکه این ارز دیجیتال را دنبال می نمایند.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال فانتوم چیست

قیمت فانتوم

یکی از مهمترین نکاتی که درباره فانتوم باید به بررسی آن بپردازیم تاریخچه قیمت آن است. بررسی تاریخچه قیمت ارز دیجیتال فانتوم از این جهت اهمیت دارد که شما با شرایط نوسانات قیمت این رمز ارز آشنا شده و می‌توانید به درک درستی نسبت به تغییرات قیمتی آن برسید. همچنین شما با بسط دادن تاریخچه قیمت فانتوم به آینده می توانید شرایط این رمز ارز را در آینده نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و از این طریق سرمایه گذاری خود را بر روی آن بهینه تر نمایید.

بررسی تاریخچه قیمت فانتوم نشان میدهد که این ارز دیجیتال در اوایل سال ۲۰۱۹ با قیمت ۰.۰۲ دلار وارد بازار شده و برای یک بازه زمانی طولانی مدت با نوسانات بسیار کم و در همین محدوده قیمتی در بازار معامله شده است. تا اوایل سال ۲۰۲۱ و در حدود دو سال شاهد افزایش و یا کاهش قیمت های قابل توجه فانتوم در بازار نبودیم و معامله گران نیز در همین محدوده قیمتی در حال خرید و فروش آن در بازار بوده اند.

از ابتدای سال ۲۰۲۱ همراه با افزایش قابل توجه قیمت رمز ارزهای موجود در بازار شاهد رونق گرفتن فانتوم نیز بودیم و شروع روند صعودی آن از همان ابتدای سال ۲۰۲۱ رقم خورده است. فانتوم در همین سال موفق شده تا قیمت خود را به کمی بیش از دلار برساند که رشد قیمتی فوق العاده چشمگیری برای آن بوده و توانسته سرمایه کاربران و سرمایه گذاران خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

در اواخر سال ۲۰۲۱ و از ابتدای سال ۲۰۲۲ روند نزولی قیمت فانتوم آغاز شده و هرچند با نوسانات مثبتی نیز همراه بوده اما تا شرایط اکنون همچنان روند نزولی ادامه دارد. در حال حاضر قیمت فانتوم نزدیک به همان قیمت ابتدایی ورود آن به بازار در حال معامله است و این موضوع نشان از این دارد که بعد از گذشت چند سال دوباره می توانیم شاهد یک افزایش قیمت قابل توجه بر روی فانتوم باشیم.

تعداد توکن های ارز دیجیتال فانتوم در بازار چقدر است؟

بیایید یکبار لیست بهترین رمز ارزهای موجود در بازار از نظر ارزش بازار را در سایت کوین مارکت کپ با هم مورد بررسی قرار دهیم. در این لیست بیت کوین به عنوان پادشاه رمز ارزها در رتبه اول قرار داشته و بعد از آن نیز ارز دیجیتال اتریوم قرار می گیرد. رمز ارز های دیگری نیز در میان ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا مانند دوج کوین و ریپل نیز قرار دارند.

نکته جالب درباره ده ارز دیجیتال برتر دنیا در این لیست این است که برخی از این رمز ارزها مانند بیت کوین و اتریوم با قیمت های بالای هزار دلاری در حال معامله هستند اما رمز ارزهای مانند دوج کوین و یا حتی ریپل حتی به قیمت یک دلار هم نرسیده اند. شاید با خود بپرسید که چرا در این لیست برخی از رمز ارزها با وجود داشتن رتبه‌های بهتر قیمت های پایین تری دارند و برخی دیگر نیز با قیمت های بسیار بالا در حال معامله در بازار می باشند؟

دلایل بسیار زیادی بر روی قیمت یک ارز دیجیتال در بازار موثر است که یکی از این دلایل تعداد توکن های در نظر گرفته شده برای آن از سوی تیم توسعه دهنده است. وقتی یک ارز دیجیتال تعداد توکن های بسیار زیادی دارد عملاً قیمت آن از نظر عددی خیلی بالا نخواهد رفت اما از نظر درصدی همچنان ممکن است شاهد افزایش قابل توجه قیمت چنین رمز ارزهایی باشیم. با توجه به این نکته شما بایستی تعداد توکن های تمام رمز ارزهای مورد نظر خود برای سرمایه گذاری را نیز مورد بررسی قرار دهید.

تعداد سه میلیارد و ۱۷۵ میلیون توکن برای ارز دیجیتال فانتوم در نظر گرفته شده که در حال حاضر چیزی حدود ۸۶ درصد از این توکن ها یعنی نزدیک به ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون از آنها در بازار در حال گردش هستند. با توجه به اهداف و کاربرد هایی که برای فانتوم در نظر گرفته شده این مقدار توکن برای آن از همان ابتدای ورود به بازار در نظر گرفته شده و بایستی گوشه ذهن خود داشته باشید که این مقدار توکن می‌تواند روی قیمت نهایی این ارز دیجیتال در بازار تاثیر داشته باشد.

نحوه خرید ارز دیجیتال فانتوم در ایران

قیمت فانتوم

نوبت به معرفی نحوه خرید ارز دیجیتال فانتوم در ایران برای کاربران ایرانی می رسد. مانند سایر روش‌های سرمایه‌ گذاری کاربران ایرانی برای خرید و فروش این رمز ارز هم شرایط متفاوتی با کاربران سایر کشورهای جهان داشته و بایستی یکی دو مانع بیشتر را در این فرایند بردارند. خطرات و ریسک های موجود در فرایند سرمایه گذاری در ارز دیجیتال به دو دسته ریسک‌های اختصاصی مربوط به خود تحلیل و همچنین ریسک های خارج از تحلیل دسته بندی می شود.

ریسک هایی که بر اساس استراتژی معاملاتی و تحلیل تکنیکال بر روند سرمایه گذاری کاربران وارد می شوند با استفاده از سیستم های مختلف مدیریت سرمایه قابل کنترل هستند و شما می توانید با شرکت در دوره ارز دیجیتال و آموزش کامل نحوه سرمایه گذاری در این بازار به خوبی با این روش ها آشنا شده و این دسته از ریسک های سرمایه گذاری خود را به حداقل میزان ممکن برسانید.

دسته دوم از ریسک اما شرایط خاص خود را داشته و کاربران برای برون رفت از آنها بایستی اطلاعات کاربردی لازم و همچنین دقت کافی در فرآیند نقل و انتقالات و خرید و فروش های خود در بازار داشته باشند. تنها راه حل از بین بردن این ریسک ها و خطرات کسب اطلاعات کافی و لازم برای انجام بهینه دستورات مختلف در بازار است و در غیر این صورت شما هر لحظه با خطر از بین رفتن سرمایه های خود روبرو هستید.

یکی از ریسک های بسیار مهمی که در روند معاملات بازار ارز دیجیتال پیش روی شما قرار می گیرد فرآیند خرید رمز ارز ها و نقل و انتقال آنها در شبکه های مختلف است. با توجه به اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم تا روشهای خرید فانتوم را برای کاربران ایرانی به صورت کامل تشریح کرده و البته نکات بسیار ارزنده و مفیدی را برای استفاده از هر کدام از این روش ها نیز با شما در میان بگذاریم.

خرید ارز دیجیتال فانتوم در صرافی های داخلی

اولین روش خرید فانتوم برای کاربران ایرانی استفاده از خدمات صرافی های داخلی است. هرچند انواع صرافی داخلی ارز دیجیتال بدون داشتن مجوز های دولتی در حال فعالیت هستند اما مصوبه هایی برای فعالیت آنها توسط برخی از سازمانها صادر شده و امکان استفاده از خدمات آنها توسط کاربران برای خرید و فروش رمز ارز های مختلف مانند فانتوم وجود دارد‌ البته لازمه اصلی خرید فانتوم با استفاده از خدمات صرافی داخلی در وهله اول این است که شما چک کنید تا این ارز دیجیتال در صرافی مورد نظر شما لیست شده باشد.

در صورتی که صرافی مورد نظر شما از نظر اعتبار و فراهم کردن شرایط خرید و فروش ارز دیجیتال فانتوم در وضعیت خوبی قرار داشته باشد می توانید با استفاده از روش های مختلف برای خرید این ارز دیجیتال اقدام کنید. البته قبل از آن لازم است تا شما یک حساب کاربری فعال را در صرافی داخلی باز کنید که فرایند باز کردن حساب دقیقا مانند باز کردن یک ایمیل است و در کمتر از چند دقیقه به پایان خواهد رسید. در قدم بعدی نوبت به این می‌رسد که شما مراحل احراز هویت را تکمیل نمایید زیرا بدون احراز هویت امکان خرید و فروش این ارز دیجیتال را نخواهید داشت.

داشتن یک کارت بانکی با شماره شبا و همچنین پر کردن یک فرم از پیش تعیین شده و آپلود کردن عکس همراه این فرم و کارت ملی از جمله لازمه های اصلی احراز هویت در صرافی های داخلی هستند که البته این مرحله ممکن است چند روزی شما را معطل کند. بعد از اتمام فرآیند احراز هویت در صرافی داخلی حالا شما می توانید پول خود را به حساب صرافی داخلی انتقال داده و برای خرید فانتوم به روشهای مختلف در ادامه معرفی می‌کنیم اقدام کنید.

خرید آسان فانتوم

اولین روش برای خرید فانتوم با استفاده از خدمات صرافی داخلی خرید آسان است. خرید آسان به این معنا است که شما در کمتر از چند ثانیه می توانید فرایند خرید ارز دیجیتال را انجام داده و تکمیل کنید. در فرایند خرید آسان فانتوم شما تنها کافیست مقدار رمز ارز مورد نظر خود را برای خرید انتخاب کنید تا خود صرافی قیمت مناسب را برای این منظور در نظر بگیرد.

هرچند خرید آسان فانتوم با سرعت بسیار بالای انجام خواهد پذیرفت اما دقت داشته باشید که در این فرآیند معمولاً صرافی نزدیک ترین قیمت در نظر گرفته شده از سوی فروشندگان را به عنوان قیمت معامله در نظر می گیرد و ممکن است این قیمت با قیمت تحلیلی شما تفاوت هایی داشته باشد. البته برای کسانی که به دنبال نگهداری از فانتوم برای مدت زمان طولانی چندین ساله هستند این روش خرید چندان چالش‌برانگیز نخواهد بود و شما می توانید از این طریق این رمز ارز را برای طولانی مدت خریداری کرده و نگهداری کنید.

برای کسانی که به دنبال نوسان گیری و خرید کوتاه مدت فانتوم هستند توصیه به استفاده از این روش نداریم زیرا می‌تواند کارمزد های بیشتری را برای آنها ایجاد کرده و البته قیمت فانتوم را برای آنها بالاتر ببرد.

خرید فانتوم در بازار فانتوم به تومان

آینده فانتومدومین روشی که با استفاده از آن می توانید برای خرید فانتوم در صرافی داخلی اقدام کنید استفاده از بازار فانتوم به تومان است. در این روش شما بعد از واریز پول به حساب کاربری خود در حساب صرافی بایستی وارد بازار فانتوم به تومان شده و فرایند خرید ارز دیجیتال را کامل کنید.

در این روش برخلاف خرید آسان علاوه بر مقدار رمز ارز مورد نظر برای خرید حتما باید قیمت آن را نیز تعیین کنید. البته تعیین قیمت فانتوم در این روش ممکن است کمی برای شما چالش برانگیز باشد زیرا برای تبدیل قیمت فانتوم از دلار به تومان ابتدا باید قیمت فانتوم را به دلار حساب کرده و سپس بر اساس نرخ دلار برای تعیین قیمت فانتوم به تومان اقدام کنید که این موضوع ممکن است نوسانات قیمتی مختلفی را در زمان محاسبه برای شما به دنبال داشته باشد.

به صورت کلی خیلی توصیه به استفاده از بازار فانتوم به تومان برای خرید این ارز دیجیتال برای کسانی که به دنبال نوسان گیری و کسب سود در کوتاه مدت از این ارز دیجیتال هستند نداریم و تنها کسانی که به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت و نگهداری از این ارز دیجیتال برای بازه های زمانی چند ساله هستند می توانند از این روش استفاده کنند.

در فرایند خرید فانتوم در بازار فانتوم به تومان حتما باید چک کنید که قیمت در نظر گرفته شده از سوی صرافی تفاوت چشمگیری با قیمت بازار اصلی نداشته باشد. برای این منظور قیمت فانتوم در بازار جهانی را در قیمت تتر در صرافی های داخلی ضرب کنید تا قیمت فانتوم به تومان به دست آید. حالا باید بررسی کنید که قیمت در نظر گرفته شده برای فانتوم در حساب صرافی داخلی شما تفاوت چشمگیری با این قیمت محاسبه شده نداشته باشد و بتوانید یک معامله بر اساس قیمت جهانی داشته باشید.

البته مشخص است که به دلیل شرایط متفاوت عرضه و تقاضا در بازار فانتوم به تومان ممکن است تفاوت های قیمتی را میان قیمت محاسبه شده و قیمت موجود در بازار مشاهده کنید که تفاوت اندک برای این رقم قابل درک و معقول است اما در صورت وجود تفاوت بسیار زیاد بایستی به روند معاملات شک کرده و از روش دیگری برای خرید ارز دیجیتال فانتوم استفاده کنید.

خرید فانتوم در بازار فانتوم به تتر

همچنین آخرین روش که در هر یک از انواع طراحی داخلی می توانید برای خرید فانتوم از آن استفاده کنید استفاده از بازار فانتوم به تتر است. مراحل و نحوه خرید فانتوم در این بازار دقیقاً مشابه روش قبلی است اما با این تفاوت که شما ابتدا باید پول خود را از ریال به تتر تبدیل کرده و سپس برای خرید فانتوم در این بازار اقدام کنید.

این روش در حال حاضر می تواند ایده آل ترین روش برای خرید فانتوم برای کسانی باشد که به دنبال نوسان گیری بر روی نرخ ارز دیجیتال در بازه های زمانی کوتاه مدت هستند اما برای کسانی که روند سرمایه گذاری بلند مدتی را مد نظر دارند ممکن است در این روش شاهد افزایش قابل توجه کارمزدها باشند. زیرا در این فرآیند شما ابتدا یک بار بایستی کارمزد خرید تتر را به صرافی داخلی پرداخت کنید و سپس کارمزد خرید فانتوم را نیز در مرحله بعدی پرداخت نمایید.

البته برای کسانی که به دنبال نوسان گیری بر روی ارز دیجیتال فانتوم هستند نیز این روش ممکن است همین چالش افزایش نرخ کارمزد را به دنبال داشته باشد اما شما با یک بار تبدیل پول خود در حساب صرافی به تتر دیگر نیازی به این تبدیل نداشته و از این پس می توانید فرایند خرید و فروش های خود را در بازار با همان تتر انجام دهید.

افراد حرفه‌ای و کسانی که از خدمات صرافی خارجی برای خرید فانتوم استفاده می نمایند این روش را به عنوان روش اصلی در نظر گرفته و از مزیت‌های آن استفاده می نمایند. مهمترین و اصلی ترین مزیت این روش در این است که شما میتوانید خرید و فروش فانتوم را دقیقاً بر اساس نرخ بازار جهانی انجام داده و تفاوت هایی از این بابت وجود نخواهد داشت.

خرید ارز دیجیتال فانتوم در صرافی خارجی

آینده فانتوم همچنین کاربران ایرانی میتوانند از خدمات انواع صرافی خارجی نیز برای خرید فانتوم اقدام نمایند که البته نکات بسیار مهمی را باید در این باره با شما مطرح کنیم.

نحوه خرید ارز دیجیتال فانتوم در حساب صرافی خارجی دقیقاً مانند خرید این ارز دیجیتال در بازار فانتوم به تتر در حساب صرافی داخلی است با این تفاوت که شما ابتدا باید تترهای خود را از حساب صرافی داخلی به حساب صرافی خارجی خود انتقال دهید.

نکته بسیار مهمی که درباره انتقال تتر از دو حساب کاربری خود باید باه آن اشاره داشته باشیم انتخاب شبکه انتقال مناسب و البته دقت به آدرس کیف پول عمومی مقصد در هنگام وارد کردن در حساب کاربری صرافی داخلی است. اول اینکه باید بدانید که از شبکه های مختلف برای انتقال ارز دیجیتال میتوان استفاده کرد که بهترین آنها در حال حاضر شبکه ارز دیجیتال ترون است که هم کارمزد پایین تری داشته و هم با سرعت بسیار بالا این نقل و انتقال انجام می پذیرد.

بسیار مهم است که در هنگام وارد کردن آدرس کیف پول عمومی در زمان انتقال حتماً در حساب خود در صرافی خارجی شبکه یک مناسب را انتخاب کرده و دقیقا همان شبکه را در محل مورد نظر در زمان انتقال وارد سازید. عدم دقت به همین نکته ساده و یا نداشتن اطلاعات کافی در همین باره ممکن است تمام دارایی های شما را به صورت کامل از بین ببرد و دیگر هیچ راه برگشت نیز برای آن وجود نخواهد داشت.

همچنین لازم به توضیح است که بعد از اتمام فرآیند خرید فانتوم در حساب صرافی داخلی و یا حساب صرافی خارجی اگر به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت بر روی آن هستید بهتر است بلافاصله رمز ارزهای خود را به یک کیف پولی امن و معتبر انتقال داده و به هیچ وجه از حساب صرافی برای نگهداری طولانی مدت از رمز ارزهای خود استفاده نکنید. صرافی های داخلی و خارجی در سال های گذشته با اتفاقات بسیار زیادی روبرو شده و بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل عدم دقت به همین موضوع دارایی‌های خود را از دست داده‌اند.

برای انتقال ارز دیجیتال فانتوم از حساب صرافی به کیف پول نرم افزاری و سخت افزاری همان نکته که درباره انتقال از حساب صرافی داخلی به صرافی خارجی برای ارز دیجیتال تتر به آن اشاره کردیم صادق است و شما باید این نکته را با دقت بسیار بالا مد نظر قرار دهید.

بهترین کیف پول برای نگهداری از ارز دیجیتال فانتوم چیست

آینده فانتوم در بند قبلی در معرفی شرایط خرید فانتوم برای کاربران ایرانی اشاره کردیم که بهتر است بعد از خرید این ارز دیجیتال بلافاصله آن را به کیف پول خود انتقال داده و در صورتی که به دنبال نگهداری طولانی مدت از آن هستید حتما از یکی از انواع کیف پول ارز دیجیتال ایمن و مطمئن استفاده کنید.

یکی از نکات بسیار مهم سرمایه گذاری در ارز دیجیتال دقت به انتخاب بهترین کیف پول برای نگهداری از رمز ارزهای مختلف است. از جمله اصلی ترین و مهمترین نکاتی که برای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای نگهداری از فانتوم باید به آن اشاره داشته باشید شرایط زیر است:

اولین و مهمترین قدم این است که کیف پول مورد نظر شما حتماً از این ارز دیجیتال پشتیبانی کرده و امکان نگهداری آن در کیف پول وجود داشته باشد.

نکته بعدی بررسی امنیت کیف پول مورد نظر شما هم در گذشته و هم در شرایط فعلی است. کیف پول هایی که در گذشته با چالش هایی روبرو شده باشند عملا نمی توانند انتخاب مناسبی برای نگهداری از هیچ ارز دیجیتالی باشد.

انواع کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال در حال حاضر ایمن ترین و مطمئن ترین انواع کیف پول ها محسوب می شوند که البته برای در اختیار داشتن آنها حتماً لازم است هزینه قابل توجهی را پرداخت کنید که این موضوع می‌تواند روی هزینه اولیه سرمایه گذاری شما در بازار تاثیر داشته باشد. برای کسانی که به تازگی وارد بازار ارز دیجیتال شده و هنوز با سرمایه های کم در حال انجام معامله در این بازار هستند توصیه به استفاده از انواع کیف پول سخت افزاری نداریم.

انواع کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال نیز امنیت قابل قبولی دارند و می توان از آن ها نیز به صورت کاملا رایگان برای نگهداری از رمز ارزهای مختلف استفاده کرد. تجربه نشان داده است که هیچ کیف پول نرم افزاری به خودی خود نمی‌تواند خطرآفرین باشد اما اگر شما در زمان نگهداری از عبارت بازیابی ۱۲ کلمه ی آن دقت کافی نداشته باشید ممکن است کیف پول شما مورد حمله قرار گرفته و تمام دارایی های آن را از دست بدهید.

نکته بعدی که در انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای نگهداری از ارز های مختلف مانند فانتوم باید به آن اشاره داشته باشیم این است که شما می‌توانید کیف پولی را انتخاب کنید که امکان استیک کردن و یا سهام گذاری رمز ارز مورد نظر شما را داشته باشد. استیکینگ یکی از جذاب ترین روش های سرمایه گذاری و کسب سود در بازار ارز دیجیتال است که با استفاده از آن شما می توانید در طول یک بازه زمانی طولانی مدت توکن های جایزه دریافت کرده و این توکن ها به عنوان سود به شما تعلق خواهد گرفت.

حالا با توجه به تمام نکات که در بالا به آنها اشاره کردیم شما می توانید در انتخاب کیف پول مناسب برای نگهداری از ارز دیجیتال فانتوم اقدام کنید. در حال حاضر بهترین و ایمن ترین کیف پول های مناسب برای نگهداری از فانتوم به شرح زیر هستند:

  • کیف پول تراست ولت به عنوان یک کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال که فقط قابلیت استفاده در موبایل را دارد به عنوان یک کیف پول مناسب برای نگهداری طولانی مدت فانتوم گزینه خوبی است. لازم به توضیح است که این کیف پول در حال حاضر به عنوان محبوب ترین کیف پول نرم افزاری جهان نیز شناخته می شود.
  • همچنین شما میتوانید برای نگهداری از فانتوم برای طولانی مدت از کیف پول نرم افزاری متامسک نیز استفاده کنید که امنیت بسیار بالایی دارد.
  • کیف پول نرم افزاری مث والت یکی دیگر از انواع کیف پول های مناسب برای نگهداری از این رمز ارز در طولانی مدت است.
  • کیف پول سخت افزاری لجر و همچنین ترزور نیز امکان نگهداری از این ارز دیجیتال را برای طولانی مدت برای کاربران فراهم کرده‌اند که از آنها نیز می توانید استفاده کنید.

آیا ارز دیجیتال فانتوم گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری بلند مدت است؟

ارز دیجیتال فانتوم چیست یکی از نکات بسیار مهمی که احتمالاً همه شما منتظر شنیدن آن هستید بررسی شرایط فانتوم برای سرمایه گذاری بلند مدت است. آیا واقعاً ارز دیجیتال می تواند کیفیت قابل قبولی را برای سرمایه گذاری بلند مدت چندین ساله داشته باشد و ما چقدر می توانیم روی آن حساب کنیم؟

قبل از هر چیزی باید یادآوری کنیم که سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال با ریسک های خاص خود همراه اول به هیچ وجه نمی توان یک سرمایه گذاری بدون ریسک را در این بازار رقم زد. حتی خرید بیت کوین نیز ریسک های خاص خود را به دنبال دارد و به همین دلیل می‌توان خرید فانتوم را یک سرمایه‌ گذاری کاملا ایمن و بی خطر در نظر گرفت. حالا با دقت به این نکته که شرایط این ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری بلند مدت برای شما در ادامه تشریح می کنیم.

اولین نکته ای که برای سرمایه گذاری بر روی یک آلت کوین در بازار باید با نشانه داشته باشیم امنیت سرمایه گذاری بر روی آن است که به نوعی می تواند تعیین کننده میزان ریسک این سرمایه‌ گذاری نیز باشد. سرمایه گذاری بر روی رمز ارزهای که ریسک بسیار بالایی داشته باشند دقیقاً یک قمار است و تفاوتی با قمار کردن ندارد و به همین دلیل توصیه به استفاده از این رمز ارزها برای سرمایه گذاری و نگهداری طولانی مدت نداریم.

با توجه به اهداف و کاربردهای تعریف شده برای ارز دیجیتال فانتوم و هم چنین شرایطی که از این رمز ارز در بازار شاهد هستیم آن را می توان از جمله رمز ارز هایی با ریسک سرمایه‌ گذاری متوسط تعریف کرد. ریسک سرمایه گذاری متوسط به این معنا که سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال مانند بیت کوین و یا ارز دیجیتال اتریوم دیسک کمی ندارد اما ریسک آن به نسبت به برخی از رمز ارزهای میم کوین بسیار کمتر است.

با این تعریف شما می‌توانید به این نتیجه برسید که اگر شخصیت شما و استراتژی معاملاتی شما برای یک سرمایه گذاری با ریسک متوسط مناسب نیست، بهتر است از سرمایه گذاری بلند مدت بر روی فانتوم خودداری کرده و سراغ رمز ارز به دیگری بروید که شرایطی متناسب با شخصیت سرمایه گذاری شما داشته باشد.

البته انتخاب فانتوم برای سرمایه گذاری بلند مدت تنها به همین نکته محدود نشده و حتما باید یک نکته بسیار مهم دیگر را نیز در بررسی آن مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم. نکته بعدی برای بررسی سرمایه گذاری بر روی فانتوم در طولانی مدت ارزیابی پتانسیل سوددهی رمز ارز در بازه های زمانی طولانی مدت است. مسلمان سرمایه گذاری بر روی ایمن ترین و مطمئن ترین ارز دیجیتال موجود در بازار با پتانسیل سود دهی بسیار کم به هیچ وجه نمی تواند یک سرمایه گذاری منطقی و مناسب برای شما باشد.

برای اینکه پتانسیل سوددهی ارز دیجیتال فانتوم را در دراز مدت برای شما بیان کرده باشیم بایستی شما را به تاریخچه قیمت فانتوم هدایت کنیم. همانطور که در بالا اشاره کردیم تاریخچه قیمت فانتوم نشان میدهد که این ارز دیجیتال سقف های قیمتی بسیار بالایی را در گذشته رقم زده و رسیدن قیمت آن حداقل به سقف های قیمتی گذشته می‌تواند سود فوق‌العاده زیادی را برای کاربران رقم بزند. همین لحظه که در حال نگارش این مقاله هستیم تفاوت قیمتی فعلی فانتوم با سقف قیمتی آن بیش از ۵۰۰۰ درصد است و یک سرمایه‌ گذاری یکی دو ساله بر روی فانتوم این پتانسیل را دارد که سرمایه های کاربران را به بیش از ۵۰ برابر برساند.

البته این بررسی به این معنا نیست که فانتوم قطعاً چنین سودی را برای سرمایه گذاران ایجاد خواهد کرد اما حداقل شما به این درک رسیده اید که فانتوم چنین پتانسیل سوددهی را در بازار برای شما ایجاد می کند.

با توجه به تمام نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم سرمایه گذاری بلند مدت بر روی ارز دیجیتال فانتوم می تواند شرایط خوبی برای شما به دنبال داشته باشد و توصیه می کنیم که بخشی از سرمایه های خود را بر روی این ارز دیجیتال قرار دهید. البته شایان ذکر است که اگر سایر مقالات معرفی ارز دیجیتال ما را در کانون بورس مطالعه کرده باشید به خوبی می داند که ما به هیچ وجه و بدون هیچ گونه تعارفی پیشنهاد سرمایه گذاری بر روی یک ارز دیجیتال را نمی کنیم و اگر در یک مقاله مشاهده کردیم که یک رمز از شرایط خوبی برای طراحی گذاری ندارد شما را از قرار دادن سرمایه ها بر روی آن بر حذر می داریم.

با توجه به اینکه هدف ما در مجموعه کانون بورس ارائه بهترین راهکار های سرمایه گذاری در بازارهای مختلف مالی مانند بازار ارز دیجیتال است، از این رو سعی داریم تا در فرآیند معرفی رمز ارزهای مختلف به صورت دقیق پتانسیل سود دهی و ارزش سرمایه گذاری بر روی آنها را با شما در میان بگذاریم. بنابراین اگر اشاره به این نکته داریم که فانتوم می تواند پتانسیل سود دهی مناسبی در آینده برای شما ایجاد کند خود ما نیز در قیمت های مناسب تصمیم داریم که بخشی از سرمایه گذاری خود را در بازار به این ارز دیجیتال اختصاص دهیم.

آیا ارز دیجیتال فانتوم گزینه مناسبی برای نوسان گیری است؟

ارز دیجیتال فانتوم چیست بررسی شرایط فانتوم برای سرمایه گذاری بلند مدت پرداختیم و نکات لازم برای این روش سرمایه گذاری را به صورت کامل با شما در میان گذاشتیم. حالا نوبت به این رسیده که شرایط این ارز دیجیتال را برای نوسان گیری و سرمایه گذاری کوتاه مدت نیز بررسی کنیم. همان‌طور که می‌دانید این نوسان گیری و یا خرید و فروش های کوتاه مدت یکی از جذاب ترین و پر سود ترین روش های سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال است بسیاری از افراد از این روش ها در سرمایه گذاری خود استفاده میکنند.

البته نوسان گیری در ارز دیجیتال به دو دسته نوسان گیری در معاملات مستقیم و یا بازار اسپات و همچنین معاملات در یک بازار دو طرفه در بازار فیوچرز ارز دیجیتال تقسیم می شود. انجام معاملات در بازار اسپات تنها با فرآیند خرید فانتوم برای شما سود به دنبال خواهد داشت و در بازار فیوچرز میتوانید هم از فرایند خرید این ارز دیجیتال و هم از فرایند فروش آن حتی با اهرم های چند برابری به سود برسید. برای ورود به هر یک از این دو بازار برای سرمایه گذاری لازم است تا شما دوره ارز دیجیتال را به صورت حرفه‌ای پشت سر گذاشته باشید و در تکاملی نسبت به شرایط نوسان گیری از رمز ارزهای مختلف مانند فانتوم پیدا کنید.

با تمام جمیع این جوانب برای اینکه یک ارز دیجیتال مانند فانتوم شرایط مناسبی برای نوسان گیری و یا استفاده در بازار فیوچرز را داشته باشد لازم است چند نکته بسیار مهم را درباره آن مورد بررسی قرار داده و در صورت مناسب بودن شرایط از این روش برای خرید و فروش فانتوم و سرمایه گذاری بر روی آن استفاده کنید.

اولین نکته ای که برای نوسان گیری بر روی فانتوم باید به آن دقت داشته باشید لیست شدن ارز دیجیتال در صرافی های معتبر بازار است که در این باره فانتوم شرایط ایده‌آلی داشته و این رمز ارز را می توانید در حساب انواع مختلف صرافی های موجود در بازار بخرید و بفروشید.

نکته بعدی که بایستی درباره شرایط فانتوم برای نوسان گیری به آن دقت داشته باشید نقدشوندگی قابل توجه آن در بازار است. فرض کنید که شما یک ارز دیجیتال را در بازار خریداری کرده و بعد از گذشت چند روز به سود قابل توجه صددرصدی در آن رسیده باشید. اگر نقد شوندگی مناسبی برای رمز ارز مورد نظر شما وجود نداشته باشد عملا شما در زمان فروش به مشکل برخورده و حتی ممکن است فرایند فروش شما به قدری طولانی باشد که تمامی سود ها از بین رفته و حتی معامله شما وارد ضرر شود.

نقدشوندگی در بازار ارز دیجیتال برای یک رمز ارز متاثر از دو نکته حجم معاملات در هر ۲۴ ساعت و تعداد کاربرانی است که برای معامله رمز ارز مورد نظر اقدام می نمایند. یعنی هم حجم معاملات فانتوم بایستی بالا باشد و هم تعداد کاربرانی که در هر ۲۴ ساعت برای خرید و فروش آن اقدام می نمایند بایستی به میزان قابل توجهی رسیده باشد. ارز دیجیتال فانتوم با توجه به این موارد نقدشوندگی بسیار بالایی داشته و شما می توانید حتی در صرافی های ناشناخته نیز این رمز ارز را در کمتر از چند ثانیه با حجم بسیار بالا خریداری کرده و یا به فروش برسانید.

آخرین نکته ای که برای بررسی شرایط فانتوم برای نوسان گیری و یا استفاده در بازار فیوچرز باید به آن اشاره داشته باشیم پتانسیل سوددهی این رمز ارز در بازه های زمانی کوتاه مدت است. دقت کنید که در فرایند نوسان گیری شما به دنبال رسیدن به یک سود مشخص در یک بازه زمانی چند ساعته و یا چند روزه هستید و اگر رمز ارز مورد نظر شما پتانسیل سوددهی قابل توجهی در چنین بازه‌هایی نداشته باشد عملا سرمایه‌ گذاری بر روی آن اشتباه خواهد بود.

برای بررسی پتانسیل سوددهی فانتوم در بازه های زمانی کوتاه مدت مقدار نوسانات آن را در هر ۲۴ ساعت باید بررسی کنیم که از این نظر این رمز ارز شرایط بسیار خوبی دارد و در صورتی که شما از یک استراتژی معاملاتی قدرتمند برای خرید و فروش آن اقدام کنید می توانید به سود فوق العاده زیادی حتی در بازه های زمانی کوتاه مدت در آن برسید.

آموزش تحلیل و پیش بینی قیمت ارز دیجیتال فانتوم

ارز دیجیتال فانتوم چیستدر بخش های قبلی سعی کردیم تا دو روش سرمایه گذاری بلند مدت و سرمایه گذاری کوتاه مدت را برای ارز دیجیتال فانتوم مورد بررسی قرار دهیم و نکات لازم برای این سرمایه گذاری ها را نیز به شما ارائه کنیم. حالا سوال بسیار مهم این جا است که چه وقت برای خرید این ارز دیجیتال اقدام کنیم و با چه روش هایی میتوانیم برای تحلیل و پیش بینی قیمت آن در آینده اقدام نماییم.

برای اینکه شما بتوانید یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل در بازار رمز ارزها برای خود رقم بزنید لازم است تا با روش های تحلیل آشنا بوده و بتوانید از این روش ها برای تحلیل و پیش بینی آینده قیمت رمز ارز مورد نظر خود برای سرمایه گذاری استفاده نمایید. با توجه به این موضوع بر آن شدیم تا روش های تحلیل قیمت فانتوم را با شما در میان بگذاریم که با استفاده از این روش ها در حال حاضر کاربران بسیار زیادی در حال انجام معامله در بازار و کسب سود هستند.

لازم به توضیح است که استفاده از یک روش به تنهایی نمی تواند کیفیت لازم برای تحلیل و پیش بینی آینده فانتوم را به دنبال داشته باشد و لازم است تا شما از ترکیبی از روش های مختلف و استراتژی های متفاوت معاملاتی استفاده کرده تا کمترین میزان خطا را در فرایند تحلیل خود به دنبال داشته باشید. از این گذشته نکاتی که در ادامه معرفی می‌کنیم تنها یک معرفی مختصر از روش های تحلیل قیمت فانتوم هستند و برای درک کامل تر و بهتر این روشها شما می توانید از مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال استفاده کرده و یا در دوره ارز دیجیتال شرکت کنید.

تحلیل فاندامنتال قیمت فانتوم

خرید فانتوم اولین روشی که برای تحلیل قیمت فانتوم باید به شما معرفی کنیم تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال تحلیل فاندامنتال یک روش تحلیلی است که شما با استفاده از آن می توانید شرایط یک ارز دیجیتال را بر اساس داده ها و اطلاعات موجود در مورد بررسی و آنالیز قرار داده و در نهایت نسبت به اینکه رمز ارز مورد نظر در آینده می‌تواند شرایط خوبی داشته باشد و یا خیر تصمیم گیری کنید.

به عنوان مثال فرض کنید که شما از این موضوع مطلع هستید که متاورس در آینده می تواند یک پروژه فوق العاده جذاب و ایده آل باشد و در آینده کاربردهای بیشتری در میان کاربران پیدا خواهد کرد. خوب حالا اگر شما رمز ارزی را پیدا کنید که در حوزه متاورس تعریف شده و البته یک پلتفرم جذاب و با ایده های خلاقانه در این عرصه داشته باشد به راحتی می توان به این نتیجه رسید که رمز ارز مورد نظر از نظر فاندامنتال شرایط بسیار خوبی داشته و می تواند یک سرمایه گذاری مطمئن و مناسب در آینده باشد.

البته تحلیل فاندامنتال فانتوم به این سادگی ها هم نیست و شما بایستی موارد بسیار زیادی را مورد بررسی قرار دهید تا در این باره یک تصمیم گیری درست و بهینه داشته باشید. با توجه به اینکه تحلیل فاندامنتال در حال حاضر یکی از روش‌های ایده آل تحلیل شرایط رمز ارزها در بازار است لازم دانستیم تا اصلی‌ترین و مهم‌ترین فاکتور های این روش تحلیل را با شما در میان بگذاریم که به شرح زیر هستند:

یکی از اطلاعات فاندامنتالی فوق العاده مناسب و لازم برای یک ارز دیجیتال خوب لیست شدن آن در صرافی های معتبر مانند بایننس است. به صورت کلی اگر یک ارز دیجیتال در صرافی بایننس لیست نشده باشد نمی توان آن را یک رمز ارز مناسب و مطمئن برای سرمایه گذاری در طولانی مدت تعریف کرد و ممکن است خطرات و ریسک های زیادی در این فرآیند سرمایه گذاری پیش روی شما قرار بگیرد.

بررسی اهداف و کاربرد های تعیین شده برای پروژه یک ارز دیجیتال از دیگر داده ها و اطلاعاتی است که در تحلیل فاندامنتال رمز ارزها به آن نیاز خواهید داشت. حتماً باید اهداف و کاربردهای مشخص و مناسبی برای پروژه یک رمز ارز تعریف شده باشد تا بتوان آن را به عنوان یک پروژه جذاب در آینده در نظر گرفت و بر روی آن سرمایه گذاری کرد.

نکته بعدی که در تحلیل فاندامنتال فانتوم باید به آن دقت داشته باشید بررسی رزومه و مشخصات تیم توسعه دهنده این ارز دیجیتال است. در صورتی که تیم توسعه دهنده یک رمز ارز رزومه خوبی نداشته باشند می‌توان به این نتیجه رسید که پلتفرم آن نیز در آینده نمی‌تواند چندان موفق باشد.

برای تحلیل فاندامنتال یک ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری همچنین باید به رفتار و نوع پشتیبانی تیم توسعه دهنده در سالهای گذشته از آن نیز دقت داشته باشید. به عنوان مثال ممکن است برای یک رمز ارز اهداف و کاربردهای بسیار ایده آلی در شروع ورود آن به بازار تعریف شده باشد اما به دلیل عدم پشتیبانی مناسب و عدم به‌روزرسانی‌های به موقع عملاً چنین اهدافی دور از دسترس بوده و کاربران می‌توانند کاربردهای در نظر گرفته شده برای پلتفرم آن را نیز استفاده کنند. در چنین مواقعی اهداف و کاربردهای در نظر گرفته شده برای پروژه یک ارز دیجیتال علاوه بر اینکه یک نقطه مثبت برای آن نخواهد بود به دلیل عدم پشتیبانی تیم توسعه دهنده تا تبدیل به یک نکته منفی بزرگ نیز برای آن خواهد شد.

با توجه به این نکته اگر شما به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت بر روی فانتوم هستید حتما باید به صورت مکرر نحوه پشتیبانی تیم توسعه دهنده نظر دیجیتال را مورد بررسی و آنالیز قرار دهید.

دقت به سرمایه گذاران اصلی یک پروژه یکی دیگر از اطلاعات فاندامنتالی است که شما می توانید برای تحلیل رمز ارز های مورد نظر خود به آن نیز دقت کنید. وقتی شرکت های بزرگ و یا افراد مشهور و ثروتمند برای پلتفرم یک ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده باشند می تواند نشانه خوبی برای آن در آینده باشد.

بررسی اخبار و اطلاعات پیرامون پروژه یک ارز دیجیتال یکی دیگر از نکات مهم در تحلیل فاندامنتال رمز ارزها است. اخبار منتشر شده درباره یک رمز ارز می تواند به صورت دقیق به افکار عمومی درباره شرایط سرمایه گذاری بر روی آن جهت بدهد.

با توجه به تمامی نکات و موارد شرایط فانتوم از نظر فاندامنتالی مناسب است ولی توصیه می کنیم که حتماً شما تمام این نکات را به صورت شخصی بر روی پلتفرم این ارز دیجیتال مورد بررسی قرار دهید تا یک سرمایه‌ گذاری کاملا آگاهانه را بر روی آن برای خود رقم زده باشید.

تحلیل تکنیکال قیمت فانتوم

روش دیگری که با استفاده از آن می توانید به تحلیل و پیش بینی قیمت فانتوم بپردازید تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال است. در این روش تحلیلی شما با بررسی نمودار قیمت فانتوم می‌توانید درباره شرایط آن در آینده تصمیم‌گیری کنید و به نوعی قیمت های مناسب برای ورود و خروج از آن را تعیین نمایید.

تحلیل تکنیکال روشی است که شما با استفاده از آن نیاز به بررسی اخبار و اطلاعات حاکم بر پلتفرم یک رمز ارز نداشته و تنها با بررسی نمودار قیمت آن و همچنین پیاده سازی یک سری الگوها و استراتژی های از پیش تعیین شده به این نتیجه برسید که آیا رمز ارز مورد نظر چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد یا خیر.

استراتژی های معاملاتی مورد استفاده در تحلیل تکنیکال نتایجی را به شما ارائه می دهند که با استفاده از آن ها می توانید:

  • برای خرید و فروش فانتوم در بازار فیوچرز ارز دیجیتال اقدام کنید.
  • بهترین و مناسب ترین قیمت ها برای خرید فانتوم چه برای نوسان گیری و چه برای سرمایه گذاری بلند مدت را تعیین کنید.
  • حد سود معاملات خود را بدانید و در قیمت های مناسب و با رسیدن به سود ایده‌آل سرمایه‌ گذاری خود را به اتمام برسانید.
  • نقاط و قیمت هایی که پتانسیل قابل توجهی برای تغییر روند قیمت فانتوم را دارند تشخیص داده و بر اساس همین نقاط معامله کنید.

تحلیل تکنیکال روشی است که می‌تواند شما را در بازار ارز دیجیتال ثروتمند سازد و اگر شما به اصول تحلیل تکنیکال و روش های استفاده از آن در بازار تسلط کامل و کافی پیدا کنید می توانید یک سرمایه‌ گذاری فوق العاده جذاب و ایده آل را برای خود رقم بزنید. البته لازمه استفاده از تحلیل تکنیکال در فرایند خرید و فروش فانتوم تسلط کامل به روش ها و استراتژی های موجود در آن و همچنین شرکت در دوره ارز دیجیتال است. اگر شما آموزش های حرف های لازم برای استفاده از تحلیل تکنیکال را برای پیش بینی قیمت فانتوم پشت سر نگذاشته باشید عملاً نمی توانید یک استفاده درست و بهینه از آن داشته و سرمایه گذاری شما با چالش‌های بسیار زیادی روبرو خواهد شد.

آینده ارز دیجیتال فانتوم چه خواهد شد؟

خرید فانتوم آینده فانتوم چیست و آیا در آینده بایستی شاهد افزایش قیمت های قابل توجه این ارز دیجیتال باشیم یا خیر؟ بررسی آینده فانتوم و یا هر ارز دیجیتال دیگری در بازار بایستی از طرق مختلف و بر اساس دیدگاه های مختلف انجام پذیرد. همانطور که میدانید نمودار قیمت رمز ارزهای مختلف در بازار در حال حاضر به صورت یکپارچه با یکدیگر در حال نوسان هستند و افزایش ها و کاهش های قیمتی به صورت همزمان در اکثر رمز ارز ها رقم می خورد.

با توجه به این نکته اولین دیدگاه برای بررسی آینده فانتوم در نظر گرفتن کلیت بازار ارز دیجیتال است و اگر بازار رمز ارزها به سمت نابودی کشیده شود عملاً فانتوم نیز چنین روندی را در پیش خواهد گرفت و خیلی نمیتوان به آینده آن امیدوار بود. هر چند ممکن است ارز دیجیتال فانتوم به عنوان یک رمز کاربردی و جذاب شرایط بسیار خوبی داشته باشد اما بهترین رمز ارز ها نیز در بازارهای نزولی شاهد افت قیمت خود هستند و در بازار صعودی شاهد افزایش قیمت آنها می باشیم.

این موضوع به این نکته اشاره دارد که تمام اتفاقات و حوادث در بازار ارز دیجیتال روی یکدیگر تاثیر می گذارند و شما باعث یک تجزیه و تحلیل کلی از شرایط بازار داشته باشید تا بتوانید درباره آینده فانتوم و یا هر ارز دیجیتالی تصمیم گیری کنید. اگر قرار باشد ارز دیجیتال بیت کوین در دو سه سال آینده از بین برود عملاً فانتوم نیز شرایط خوبی نخواهد داشت.

بررسی آینده فانتوم از نظر اهداف و کاربردها و البته پروژه هایی که این رمز ارز در آنها دخیل است نشان می‌دهد که فانتوم می‌تواند آینده خوبی داشته باشد. در واقع اطلاعات فاندامنتال ای حاکم بر پروژه فانتوم نشان از خوب بودن پروژه ها ندارد و به همین دلیل بسیاری از سرمایه گذاران در حال حاضر بخش قابل توجهی از سرمایه های خود را به روی این ارز دیجیتال قرار داده و در حال خرید آن هستند.

بررسی آینده فانتوم به صورت کلی در طولانی مدت نشان از این دارد که این رمز ارز می‌تواند به شرایط ایده آل خود در بازار ادامه داده و حتی در سال‌های آینده رتبه خود را در بازار بر اساس ارزش بازار افزایش دهد و حتی به رتبه های یک رقمی نیز برسد. البته رسیدن به این هدف تنها زمانی امکان‌پذیر خواهد بود که تیم توسعه دهنده و پشتیبان فانتوم پشتیبانی خود را از پروژه ارز دیجیتال با قدرت ادامه داده و شاهد عقب‌نشینی آنها نباشیم.

آیا ارز دیجیتال فانتوم قابل استخراج است؟

هر چند ارز دیجیتال فانتوم دارای شبکه بلاکچین اختصاصی است و به عنوان یک کوین در بازار رمز ارزها شناخته می شود اما با این وجود امکان استخراج آن وجود ندارد و شما می توانید تنها با استیک کردن و یا سهام گذاری از نگهداری از این ارز دیجیتال در طولانی مدت به سود برسید. امکان استخراج برای رمز های مختلف هم یک مزیت و هم یک عیب هم محسوب می شود و اگر یک ارز دیجیتال پتانسیل سوددهی قابل توجهی برای ماینرها ایجاد نکند عملاً قابل استخراج بودن آن بیشتر یک عیب خواهد بود. از این رو عدم امکان استخراج فانتوم به عنوان یک نقطه ضعف برای شبکه آن محسوب نمی شود و بهتر است این دیدگاه را درباره فانتوم و سایر رمز ارزهای موجود در بازار از ذهن خود دور نماید.

آیا پروژه فانتوم (FTM) می تواند اسکم و کلاهبرداری باشد؟

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که بایستی درباره ارز دیجیتال فانتوم به بررسی آن بپردازیم احتمال کلاهبرداری بودن این رمز ارز در آینده است. در سال‌های گذشته رمز ارز های بسیار زیادی از رده خارج شده و به عنوان کلاهبرداری معرفی شده اند و از این گذشته بسیاری از میم کوین ها و شت کوین های موجود در بازار نیز شرایط مشابهی داشته و احتمالاً در سالهای آینده شاهد از بین رفتن آن ها خواهیم بود. اما آیا پروژه فانتوم نیز می تواند چنین شرایطی داشته باشد یا خیر؟

اگر بخواهیم با عقل سلیم و اطلاعات فعلی موجود در بازار به این سوال پاسخ دهیم مسلما پاسخ همه ما خیر است. اما واقعیت این است که پیش بینی چنین موضوعی بسیار دشوار است و به این راحتی ها نمی توان در این باره اظهار نظر دقیق کرد. بروز یک اتفاق کوچک در پلتفرم این ارز دیجیتال می‌تواند باعث از بین رفتن اعتماد کاربران ثبت نام شده و شرایط لازم برای از بین رفتن کامل پروژه را نیز به دنبال داشته باشد.

همچنین تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال نیز انسان هستند و احتمال بروز خطا برای تمام انسان ها قابل تصور است. ذکر این نکته از این جهت اهمیت دارد که شما بدانید سرمایه گذاری و خرید فانتوم یک سرمایه گذاری بدون ریسک نیست و شما همیشه باید آماده شرایط مختلف حاکم بر پروژه ارز دیجیتال باشید تا یک سرمایه گذاری کم ریسک تر برای خود رقم زده باشید.

کلام آخر


سعی کردیم تا به صورت کامل و جامع شرایط ارز دیجیتال فانتوم و اطلاعات مرتبط با آن را با شما در میان بگذاریم. تمام تلاش ما در مجموعه کانون بورس از ارائه مقالات این چنینی در معرفی رمز ارز های مختلف و بررسی انواع ارز دیجیتال دادن یک سرنخ برای سرمایه گذاری شما در بازار است. وگرنه بررسی اطلاعات مختلف فانتوم بدون بررسی سایر رمزارزها نمی تواند یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل در بازار برای شما رقم بزند.

لازمه یک سرمایه گذاری مطمئن در بازار کریپتو داشتن شناخت کافی نسبت به این روش سرمایه گذاری و البته پشت سر گذاشتن دوره های آموزشی حرفه ای در این‌باره است. از این رو برای این که همراه با این مقاله و سایر مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال بتوانید یک سرمایه گذاری مطمئن را در بازار برای خود رقم بزنید لازم است حتماً در دوره ارز دیجیتال شرکت کرده و آموزش های حرفه ای لازم برای سرمایه گذاری در این بازار را پشت سر بگذارید.

در انتها شما را دعوت می‌کنیم تا در بخش دیدگاه ها و نظرات تمام نقطه نظرات خود را درباره ارز دیجیتال فانتوم و شرایط سرمایه گذاری بر روی آن با ما در میان بگذارید. اگر تجربه ای از سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال دارید بیان تجربیات شما می‌تواند باعث هرچه بهتر شدن شرایط سرمایه گذاری برای دیگران شود.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: