لوگو کانون بورس

ارزهای دیجیتال صرافی ها (Exchange-based Tokens)

ارزهای دیجیتال صرافی ها
شما در حال مطالعه مقاله ۲۴ از ۴۹ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

با معرفی ارزهای دیجیتال صرافی ها با شما همراه هستیم. برای اینکه سرمایه گذاری بهتر و با ریسک کمتری در بازار رمز ارزها داشته باشید، یکی از اصلی ترین قدم ها شناخت انواع ارز دیجیتال در بازار است. با توجه به اینکه هر کدام از انواع ارزهای دیجیتال موجود در بازار در شرایط خاص خود را داشته و سرمایه ‌گذاری بر روی آنها می بایست تحت تاثیر کیفیت آنها صورت پذیرد، از این رو کاربران بایستی با انواع این ارزها آشنا شده و از بین هر کدام از انواع ارزهای دیجیتال بهترین‌ها را برای سرمایه گذاری و سبد پرتفوی خود انتخاب نمایند.

یک دسته از رمز ارز های بسیار هیجان انگیز که ممکن است شرایط سرمایه گذاری بسیار ایده آلی را برای کاربران به دنبال داشته باشند، توکن های صرافی ها هستند. این دسته از توکن ها به دلیل این که به صورت مستقیم توسط صرافی ها حمایت شده داری کردن آنها می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی برای کاربران هرکدام از صرافی‌ها به دنبال داشته باشد، بسیار محبوب و گزینه بسیار ایده آلی برای سرمایه گذاری هستند. از این رو شناخت آنها کاملا لازم و ضروری است.

نکات کلیدی مقاله:

  • ارزهای دیجیتال صرافی ها آن دسته از رمز ارز هایی هستند که توسط صرافی های ارز دیجیتال توسعه پیدا کرده اند.
  • ارزش توکن های صرافی ها ارتباط مستقیمی با شرایط و کیفیت خود صرافی های ارز دیجیتال دارد.
  • ارزهای دیجیتال صرافی ها معمولاً حمایت خوبی داشته و حجم معاملاتی بسیار بالایی دارند و از این رو سرمایه ‌گذاری برای آنها می تواند گزینه مناسبی باشد.
  • همه رمز ارز های صرافی ها شرایط مناسبی نداشته و بایستی از میان آنها بهترین‌ها را برای سرمایه گذاری و خرید انتخاب کنید.
راهنمای مطالعه نمایش

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

برای اینکه ارزهای دیجیتال صرافی ها را بهتر بشناسید، در قدم اول باید ویژگی ها و شرایط خود صرافی را بشناسید که رمز ارز مورد نظر را توسعه داده است. همانطور که در مقاله آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال تشریح کردیم، یکی از اصلی ترین و مهمترین فاکتورها برای بررسی ویژگی های یک ارز دیجیتال خوب، شناخته تیم توسعه دهنده و اهداف تیم توسعه دهنده از رمز ارز مورد نظر است. برای توکن های صرافی ها این لقب به صرافی های ارز دیجیتال تعلق میگیرد.

ارزهای دیجیتال صرافی ها

صرافی های ارز دیجیتال شرکت‌هایی هستند که امکان خرید و فروش رمز ارزها را برای کاربران به طرق مختلف فراهم می‌آورند. این صرافی ها در دو نوع صرافی‌های متمرکز و صرافی‌های غیرمتمرکز موجود بوده و کاربران می توانند با استفاده از خدمات آنها رمز ارز های مختلف را در مقابل همدیگر خرید کرده و سرمایه گذاری در بازار را آغاز نمایند. اکثر صرافی های ارز دیجیتال برای بهبود شرایط معاملات کاربران در پلتفرم خود و همچنین اهداف دیگری که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت، اقدام به توسعه توکن اختصاصی برای خود می نمایند. البته اهداف دیگری نیز پشت این توسعه وجود دارد ی یک سرمایه ‌گذاری ایده‌آل لازم است این اهداف را نیز بشناسید.

ارزهای دیجیتال صرافی ها چیست؟

بعد از معرفی صرافی ارز دیجیتال حالا نوبت به معرفی توکن صرافی های ارز دیجیتال می رسد. سد توکن های صرافی ها به آن دسته از توکن هایی اطلاق می شود که از طرف یک صرافی به بازار معرفی شده و خدا خواست مربوط به خودتان صرافی را دنبال می نمایند. ارزهای دیجیتال صرافی ها را در واقع می توان توکن های بومی آنها در نظر گرفت. تمام رمز ارزهای موجود در بازار توسط یک شرکت و افراد خاصی توسعه پیدا می‌کنند که مالکیت پلتفرم آنها را در اختیار دارد. توکن صرافی های ارز دیجیتال تحت مالکیت هر کدام از صرافی ها قرار می گیرد.

ارزهای دیجیتال صرافی ها

نکته بسیار مهم درباره ارزهای دیجیتال صرافی ها این است که این دسته از رمز ارزها به صورت جداگانه در یک دسته بندی به عنوان توکن های مبتنی بر صرافی قرار می گیرند. قرار گرفتن آنها در یک دسته‌بندی به این معناست که ویژگی های مشترک بسیار زیادی در آنها وجود داشته و شناخت ویژگی ها و بررسی آنها در هر یک از این رمز ارزها می‌تواند یک سیگنال خرید بسیار عالی برای کاربران به دنبال داشته باشد.

ارز دیجیتال بایننس کوین به ‌عنوان سرآمد توکن صرافی های ارز دیجیتال در حال حاضر یکی از محبوب ترین و جذاب ترین رمز ارزها برای سرمایه گذاری می باشد. پر واضح است که اگر شما ارز دیجیتال دیگری را پیدا کنید که شرایط و ویژگی‌های مشابه با این رمز از داشته باشد، احتمال رسیدن آن به قیمت های بسیار بالا بسیار زیاد بوده و سرمایه ‌گذاری بر روی آن می تواند یک سرمایه گذاری مطمئن و سودده باشد.

در ادامه این مقاله بهترین ارزهای دیجیتال مربوط به صرافی‌ها را با شما در میان خواهیم گذاشت تا امکان انتخاب از بین یکی از آنها برای شما ساده تر باشد. سعی کرده ایم بهترین ها و ایده آل ترین ها را در این باره به شما معرفی کنیم.

چرا سرمایه گذاری بر روی توکن صرافی های ارز دیجیتال جذاب است؟

اما چرا سرمایه ‌گذاری بر روی توکن صرافی های ارز دیجیتال می تواند شرایط بسیار مناسب و ایده آلی را برای کاربران به دنبال داشته باشد؟ در ادامه مقاله اهداف و ویژگی های توکن های صرافی ها را با هم مرور خواهیم کرد اما قبل از اینکه به بررسی این ویژگی ها بپردازیم، لازم است تا یک نکته بسیار مهم درباره این دسته از انواع ارز دیجیتال را با شما در میان بگذاریم.

ارزهای دیجیتال صرافی ها

توکن صرافی های ارز دیجیتال به صورت مستقیم و مستمر از طرف صرافی ها حمایت می شوند. نمایش شدن یک ارز دیجیتال از  طرف یک شرکت معتبر شرایط بسیار ایده آلی برای آن به وجود  می آورد. مخصوصاً اگر شرکت حمایت کننده یک شرکت فعال در زمینه ارزهای دیجیتال بوده و هر روز به کاربران بسیار زیادی در این باره خدمات خود را ارائه می نماید.

با توجه به اینکه صرافی های ارز های دیجیتال به دنبال ارائه خدمات بسیار با کیفیت و جذب سرمایه های بیشتر برای خود هستند، همچنین شناخت بسیار کافی نسبت به بازار رمز ارزها دارند، از این رو همیشه در صدد فراهم کردن بهترین و ایده آل ترین شرایط برای توکن های بومی خود هستند.

هر چقدر توکن بومی یک صرافی ارز دیجیتال شرایط بهتری داشته باشد، مسلما سرمایه ‌گذاری بر روی آن بیشتر شده و جذب سرمایه بیشتری برای آن صرافی ایجاد می شود. به همین دلیل است که معمولاً این شرکت ها همیشه به دنبال ایجاد بهترین شرایط برای رمز ارزهای خود بوده و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی کنند. همین امر باعث شده تا این دسته از ارزهای دیجیتال موجود در بازار تبدیل به گزینه های بسیار ایده آلی برای سرمایه ‌گذاری کاربران شوند.

از طرف دیگر معمولاً صرافی ها برای ترغیب کاربران جهت خرید توکن های بومی خود، مزیت ها و ویژگی های بسیار خوبی برای آنها فراهم می آورند. این مهم باعث می شود تا تعداد طرفداران این دسته از رمز ارزها بیشتر شده و محبوبیت آن در بازار افزایش پیدا کند. عامل دومی که جذابیت سرمایه ‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال صرافی ها را افزایش می دهد.

اهداف توسعه توکن صرافی های ارز دیجیتال

یکی از مهم‌ترین مسائلی که درباره ارزهای دیجیتال صرافی ها باید به بررسی آن بپردازیم، اهداف توسعه این دسته از رمز ارزها است. البته که این اهداف را نمی توان برای تمام رمز ارزهای موجود در این دسته‌بندی لحاظ کرد و از این رو داشته کیفیت هر کدام از این اهداف برای هر کدام از ارزهای دیجیتال معرفی شده در این مقاله نیز با هم متفاوت است. است به همین دلیل جذابیت های متفاوتی برای آنها در بازار قابل تصور است که باعث شده تا کاربران برخی از این رمز ارزها را با هیجان بیشتری خریداری نمایند.

در ادامه اهداف توسعه توکن صرافی های ارز دیجیتال  را با شما در میان می گذاریم که شما میتوانید با بررسی هر کدام از آنها برای رمز ارز مورد نظر خود، شرایط آن را تجزیه و تحلیل کنید. البته دقت داشته باشید که ممکن است در پلتفرم های مختلف تمام این اهداف برای یک ارز دیجیتال مربوط به صرافی در نظر گرفته شده باشد اما صرف در نظر گرفتن اهداف به معنی وجود آنها نخواهد بود. با تجزیه و تحلیل بیشتر و دقیق تر می توانید به کیفیت رمز ارز مورد نظر خود از جهت رسیدن به این اهداف پی ببرید.

اهداف عمومی توسعه توکن های صرافی ها

دقت داشته باشید که توکن صرافی های ارز دیجیتال دقیقا مانند سایر رمز ارزهای موجود در بازار ممکن است اهداف عمومی داشته باشند. البته منظور ما از اهداف عمومی برای توکن های صرافی ها به معنی کم اهمیت بودن این دسته از اهداف نیست. بلکه حتی ممکن است این دسته از اهداف نسبت به اهداف تخصصی که در ادامه مرور میکنیم مهم تر و جذاب تر نیز باشند. اما با این حال اهداف عمومی را می توانید به صورت عمومی و با توجه به تکنیک های تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال در رمز ارز مورد نظر خود ارزیابی کنید. اهداف عمومی مانند امکان دسترسی به قراردادهای هوشمند، توسعه در جهت بازی های کامپیوتری، جایگزینی برای دلار و مواردی از این دست را می‌توان برای این دسته از رمز ارزها تعریف کرد که مختص همه آنها نبوده و باید به صورت اختصاصی برای هر کدام از ارزهای دیجیتال صرافی‌ها آنها را بررسی کنید.

جایگزینی برای ارز مبادلاتی

یکی از اصلی ترین اهداف ارزهای دیجیتال صرافی ها جایگزین شدن آنها به عنوان ارز مبادلاتی است. در حال حاضر پرکاربردترین ارز مبادلاتی در بازار رمز ارز تتر است. صرافی های ارز دیجیتال به دنبال این هستند تا توکن های بومی خود را تبدیل به ارز مبادلاتی جایگزین نماید. تبدیل شدن توکن یک صرافی به عنوان ارز دیجیتال مبادلاتی در پلتفرم خود آن صرافی مزیت های بسیار زیادی را برای این شرکت‌ها به دنبال خواهد داشت. البته برای رسیدن به این هدف در سطح گسترده و در سایر صرافی های ارز دیجیتال، بایستی شرایط بسیار ایده‌آلی برای رمز ارز مورد نظر وجود داشته باشد که کمتر ارز دیجیتالی چنین ویژگی را دارد.

جذب سرمایه های بیشتر و بیشتر

یکی دیگر از اصلی‌ترین و مهم‌ترین اهداف مربوط به  توکن صرافی های ارز دیجیتال استفاده از آنها برای جذب سرمایه‌های بیشتر توسط صرافی‌ها است. پول درآوردن و رسیدن به درآمدهای بیشتر اصلی‌ترین هدف توسعه یک صرافی در بازار می باشد. وقتی توکن های صرافی ها تبدیل به توکن های پرطرفدار و محبوب می شوند، در نهایت ممکن است سرمایه بسیار زیادی را برای یک صرافی فراهم آورد.

سرمایه گذاری کاربران بر روی یک ارز دیجیتال که متعلق به یک صرافی باشد یکی از اصلی ترین عوامل توسعه و بزرگ تر شدن آن صرافی است. دقیقاً اتفاقی که در حال حاضر برای صرافی بزرگ بایننس رخ داده است. درصد قابل توجهی از درآمدهای مربوط به انصراف از طریق خرید و فروش توکن بومی آن به دست می آید.

افزایش اعتماد کاربران

همچنین از دیگر اهداف  توسعه ارزهای دیجیتال صرافی ها می توان به افزایش اعتماد کاربران نسبت به صرافی مورد نظر اشاره کرد. برای مثال و درک این موضوع یک شرکت توسعه دهنده سایت اینترنتی را در نظر بگیرید که سایت مناسبی نداشته باشد. عملاً کاربران به خدمات آنها اعتماد زیادی نخواهد داشت.

برای صرافی ارز دیجیتال نیز داشتن یک توکن بومی با شرایط ایده‌آل می تواند اعتماد حداکثری کاربران را برای آنها به دنبال داشته باشد. به همین دلیل است که صرافی‌ها علاقه بسیار زیادی به رشد دادن پلتفرم رمز ارز بومی خود نیز دارند. چنین امری در دراز مدت می تواند سرمایه های بسیار زیادی برای آنها به دنبال داشته باشد.

افزایش اعتبار صرافی ارز دیجیتال

همچنین از دیگر اهداف مربوط به توسعه توکن صرافی های ارز دیجیتال می توان به افزایش اعتبار خود صرافی اشاره کرد.  رابطه میان کیفیت توکن های صرافی ها و خود صرافی ها یک رابطه دوطرفه است. به این معنا که هر چقدر کیفیت صرافی ارز دیجیتال در بالاتر و بیشتر باشد و خدمات ارزنده تر به کاربران ارائه نماید، امکان توسعه و رشد هرچه بهتر توکن بومی آن نیز وجود دارد. از طرف دیگر هر چقدر توکن بومی یک صرافی ارز دیجیتال رشد و توسعه بیشتری داشته باشد، عملاً مزیت های آن به خود صرافی رسیده و کاربران بیشتری به دنبال خرید و فروش و دریافت خدمات لازم از صرافی مورد نظر خواهند بود.

افزایش نقدینگی معاملات در صرافی

همچنین به عنوان یکی دیگر از اهداف توسعه ارزهای دیجیتال صرافی ها می توان به افزایش نقدینگی معاملات در صرافی موردنظر اشاره کرد. چه برای صرافی های متمرکز و چه برای صرافی های غیرمتمرکز وجود یک توکن بومی باعث می شود تا نقدینگی در صرافی مورد نظر رشد قابل توجهی داشته و کاربران بتوانند با استفاده از این توکن با سرعت بالاتری معاملات خود را انجام دهند. اتفاقی که در حال حاضر برای صرافی های بسیار بزرگی مانند صرافی غیرمتمرکز پنکیک سوآپ، یونی سوآپ و البته صرافی بایننس رخ داده است.

ارائه تخفیف برای کارمزد در معاملات

یکی از کاربردها و اهداف دیگری که می‌توان برای ارزهای دیجیتال صرافی ها در نظر گرفت، استفاده از آن برای ارائه تحقیق برای کارمزد معاملات به کاربران است. البته دقت داشته باشید که در پشت این ارائه تحقیق برای کارمزد، صرافی ها به دنبال جذب سرمایه بیشتر و همچنین جذب تعداد سرمایه گذاران بیشتر برای خرید توکن صرافی خودشان است. به همین دلیل توکن های صرافی ها تبدیل به ابزاری برای دریافت تخفیف از سوی کاربران نیز شده است. این امر می تواند حجم معاملات مربوط به شبکه آن ارز دیجیتال را چندین برابر باید نماید.

توسعه صرافی

همچنین یکی از مهمترین و اصلی‌ترین اهداف توسعه توکن صرافی های ارز دیجیتال توسعه خود صرافی است. در قسمت های قبلی اشاره کردیم که بزرگتر شدن و بهتر شدن یک ارز دیجیتال مربوط به صرافی باعث می‌شود تا خود آن را نیز با شرایط بهتری همراه شود.

ایجاد مکانیزم حاکمیتی

توکن صرافی های ارز دیجیتال همچنین با هدف ایجاد مکانیزم حاکمیتی در پلتفرم آن صرافی نیز به وجود می‌آیند. صرافی ها با ترغیب کاربران برای استفاده از توکن بومی خود به دنبال این هستند که استفاده از سایر ارزهای دیجیتال را در پلتفرم خود به حداقل میزان ممکن رسانده و از این طریق حجم معاملات در توکن بومی خود را چند برابر بیشتر نمایند. اتفاقی که در نهایت می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی برای آنها به دنبال داشته باشد.

نحوه دریافت ارزهای دیجیتال صرافی ها

با ارزهای دیجیتال صرافی ها تا حدودی آشنا شده و اکنون می دهند که صرافی ها از توسعه این دسته از رمز ارزها به دنبال رسیدن به چه اهدافی هستند. در این بخش از مقاله نیز به دنبال معرفی روش های دریافت و خرید ارزهای دیجیتال در صرافی ها هست. توکن های صرافی ها را با شرایط مختلف می توانید خریداری کرده و آنها را در کیف پول ارز دیجیتال خود نگهداری نمایید.

توکن های صرافی

دقت داشته باشید که نگهداری ارزهای دیجیتال صرافی ها کیف پول خود صرافی می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی برای شما به دنبال داشته باشد که یکی از اصلی ترین مزیت ها دریافت تحقیق برای کارمزدها است. اما با این حال این موضوع به صورت مستقیم به هدف شما از خرید رمز ارز مورد نظر و تکنیک شما برای سرمایه گذاری باز می گردد.

خرید مستقیم ارز دیجیتال

اصلی ترین و بهترین روش برای خرید توکن صرافی های ارز دیجیتال خرید مستقیم این دسته از رمز ارزها از خود صرافی مورد نظر و یا حتی سایر صرافی‌ها است. شما می‌توانید دقیقا مانند سایر ارزهای دیجیتال عادی و معمول برای خرید این دسته از رمز ارزها نیز اقدام نمایید. امکان خرید مستقیم از شخص و یا خرید از یک صرافی به راحتی در دسترس شما قرار دارد و در این باره هیچگونه چالشی وجود نخواهد داشت. برای ارزهای دیجیتال صرافی های بزرگ و معتبر که حجم معاملات بسیار بالایی دارند، این امر بسیار ساده تر خواهد بود و حتی شما می توانید در صرافی های داخلی نیز برای خرید ارز دیجیتال بومی آنها اقدام نمایید.

شرکت در عرضه اولیه ارزهای دیجیتال صرافی ها

همچنین یکی دیگر از راه های خرید ارزهای دیجیتال صرافی ها شرکت در عرضه اولیه آنها است. است البته در نظر داشته باشید که توکن های صرافی ها  که در حال حاضر در بازار موجود است دیگر این شرایط و ویژگی را برای شما نداشت و شما تنها می توانید برای خرید ارز های دیجیتال جدیدی که برخی از صرافی‌ها ارائه می نمایند، از طریق عرضه اولیه اقدام نمایید.

خرید ارز دیجیتال صرافی از طریق عرضه اولیه می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی برای کاربران به دنبال داشته باشد. اما به شرط اینکه شما بتوانید از قبل کیفیت رمز ارز مورد نظر را بررسی کرده و یک خرید مناسب و ایده آل برای خود فراهم آورید. شرکت در عرضه اولیه ارزهای دیجیتال صرافی ها را می بایست از طریق پلتفرم ها و سایت های معرفی کننده این اخبار را دنبال نموده و با مشاهده این اخبار و اطلاعیه ها برای این امر اقدام نمایید.

شرکت در فرایند ایردراپ توکن صرافی های ارز دیجیتال

همچنین برای خرید ارزهای دیجیتال صرافی ها میتوانید در فرایند ایردراپ آنها شرکت نمایید. در این فرایند معمولا توکن های صرافی ها با قیمت بسیار پایین و یا به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید که شرکت در این فرآیند به این سادگی ها هم نبوده و بایستی از قبل شرایط بسیار مختلفی را برای آن در نظر بگیرید.

یک تحلیل کامل از شرایط فرآیند ایردراپ برای این امر لازم خواهد بود. گذشته از این چنین فرآیندهای معمولاً به ندرت اتفاق افتاده و معمولاً به این راحتی ها در دسترس قرار نمی گیرند. از این گذشته توکن های رایگان در این فرایند نیز معمولاً به دست کسانی می‌رسد که از قبل رمز ارز مورد نظر را خریداری کرده و از آن نگهداری کرده باشد. در چنین مواقعی صرافی ها برای ترغیب سایر کاربران اقدام به عرضه برخی رمز ارز های رایگان به آنها در فرایند ایردراپ می نمایند.

مزیت های خرید و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال صرافی ها

نوبت به معرفی مزیت‌های ارزهای دیجیتال صرافی ها می رسد. با توجه به اینکه هدف ما از این مقاله ارائه یک راهنمای خرید مناسب و ایده آل برای توکن های صرافی ها است، از این رو لازم است و مزیت های آنها را نیز با شما در میان بگذاریم. شناخت این مزیت‌ها باعث می شود تا شما بتوانید با دید واضح تر و روشن تر برای خرید آنها اقدام کرده و چالشهای این سرمایه گذاری را برای خود کمتر نمایید. باید در نظر داشته باشید که مزیت هایی که در ادامه با هم مرور می کنیم برای تمام ارزهای دیجیتال صرافی‌ها صادق نبوده و ممکن است بسیاری از آنها این وضعیت ها را نداشته باشند. شما می توانید با ارزیابی هر یک از ارزهای دیجیتال مورد نظر خود و مشاهده تمام این مزیت ها اطمینان بیشتری برای خرید رمز ارز مورد نظر داشته باشد.

از این گذشته معرفی مزیت های مربوط به ارزهای دیجیتال صرافی ها باعث می شود تا اطمینان شما برای سرمایه گذاری بالاتر رود. هر چقدر یک ارز دیجیتال ویژگی‌های خوب و مثبت بیشتری داشته باشد، سرمایه گذاری بر روی آن با ریسک کمتر نیز همراه خواهد بود.

پشتیبانی دائمی از سوی صرافی

به عنوان یکی از اولین و اصلی ترین مزیت های مربوط به ارزهای دیجیتال صرافی ها باید به پشتیبانی دائمی آنها از سوی صرافی‌ها اشاره داشته باشیم. توکن های صرافی ها به دلایلی که در بندهای قبلی به آنها اشاره کرده ایم، به صورت دائمی و مستقیم از سوی این شرکت‌ها حمایت می‌شود و این امر می تواند جذابیت سرمایه ‌گذاری بر روی آنها را به مراتب نسبت به سایر رمز ارزها را افزایش دهد. سیاست هایی که هر کدام از صرافی های ارز دیجیتال دارند، در نهایت منجر به افزایش کیفیت توکن بومی آنها شده و می‌تواند رتبه ها و شرایط بهتری برای آنها در بازار به دنبال داشته باشد.

پیشرفت بر اساس پیشرفت خود صرافی

همچنین یکی دیگر از مزیت های توکن صرافی های ارز دیجیتال پیشرفت آنها بر اساس پیشرفت خود صرافی است. بر این اساس هر چقدر خدمات یک صرافی افزایش پیدا کند و کاربران استقبال بیشتری از خرید و فروش رمز ارزها در آن صرافی داشته باشند، در نهایت این امر می‌تواند منجر به پیشرفته رمز از آن صرافی نیز شود. اتفاقی که نمونه بارز آن را می توان در صرافی بایننس مشاهده کرد. البته برای درک هرچه بهتر چنین رمز حرفهایی بایستی به صورت کامل و دقیق شرایط صرافی را بررسی و ارزیابی کرده و در نهایت برای خرید رمز در مورد نظر خود اقدام کنید.

اعتمادپذیری بیشتر

همچنین یکی دیگر از مزیت های ارزهای دیجیتال صرافی ها اعتماد پذیری بیشتر آنها نسبت به سایر رمز ارزها است. اگر دو ارز دیجیتال با شرایط یکسان را در بازار با هم مقایسه کنیم که یکی توکن بومی یک صرافی است و دیگری توسط یک شرکت خصوصی و یا یک تیم ناشناخته توسعه پیدا کرده باشد، عملاً شانس موفقیت توکن بومی یک صرافی بیشتر خواهد  بود. کاربران و تریدرهای بازار ارز دیجیتال به صورت پیش فرض به این دسته از ارزهای دیجیتال اعتماد بیشتری داشته و از این رو احتمال موفقیت آنها نسبت به سایر رمز ارزها بیشتر است. البته این موضوع نباید  دستمایه خرید این دسته از ارزهای دیجیتال بدون تحقیق شود. شما حتماً باید تمام تمهیدات لازم را در این باره در نظر گرفته و در نهایت بعد از کامل کردن بررسی‌ها برای انتخاب و خرید رمز مورد نظر خود اقدام کنید.

ریسک کمتر

همچنین از دیگر مزیت های توکن صرافی های ارز دیجیتال می توان به ریسک کمتر آنها برای خرید و فروش و سرمایه گذاری اشاره کرد. تمام مزیت‌هایی که در قراردادهای قبلی برای توکن های صرافی ها مرور کردیم، این نشان از این دارد که ریسک سرمایه گذاری در آنها نسبت به سایر رمز ارز های موجود در بازار کمتر است. البته سرمایه گذاری در بازار ارز های دیجیتال به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد که تنها تعدادی از آنها به خود ارز دیجیتال مربوطه بستگی خواهد داشت. استراتژی خرید و انتخاب روش مناسب برای سرمایه گذاری از جمله عوامل موثر در ریسک خواهند بود.

نقدشوندگی بالا

نقدشوندگی بالا را نیز می‌توان از جمله مزیت‌های ارزهای دیجیتال صرافی ها در نظر گرفت. اگر در ادامه به مشخصات هر یک از ارز های دیجیتالی که در این باره معرفی می‌کنیم دقت کنید، ملاحظه خواهید کرد که نقدشوندگی بالایی دارند. با توجه به اینکه صرافی ها  از توکن بومی خود حمایت کرده و خرید این دسته از رمز ارزها می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی برای کاربران به دنبال داشته باشد، از این رو کاربران بسیار زیادی در شبکه آن فعال بوده و عملاً نقد شوندگی آنها بالاتر خواهد رفت.

حجم بالای معاملات

حجم بالای معاملات یکی از اصلی ترین فاکتورهای تعیین یک ارز دیجیتال خوب است. وقتی یک ارز دیجیتال در بازار به حجم معاملات بسیار بالایی می رسد، بسیاری از ریسک‌های سرمایه ‌گذاری برای آن کاهش پیدا خواهد کرد. در مقالات گذشته اشاره کرده ایم که سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال با حجم معاملات کم بسیار خطرناک بوده و عملاً شما نباید سراغ این دسته از رمز ارزها بروید. جالب است که اکثر توکن های صرافی ها معمولاً حجم معاملات بالایی داشته و از این نظر شرایط مناسبی دارند.

امکان کسب سود بیشتر

همچنین به عنوان یکی دیگر از مزیت های توکن صرافی های ارز دیجیتال می توان به امکان کسب سود بیشتر از آنها اشاره کرد. همانطور که در ادامه ملاحظه خواهید کرد اکثر این رمز ارزها با وجود رتبه‌های پایین شرایط بسیار خوبی داشته و سرمایه ‌گذاری بر روی آنها می‌تواند در آینده نه چندان دور شرایط خوبی را برای کاربران و تحلیلگران به دنبال داشته باشد. البته این مزیت برای همه رمز ارز های مربوط به این دسته بندی صادق نبوده و ممکن است بسیاری از آنها از این جهت اصلا شرایط خوبی نداشته باشند.

سرمایه گذاری طولانی مدت و آینده دار

یکی از مهمترین مزیت هایی که درباره ارزهای دیجیتال صرافی ها باید به آن اشاره داشته باشیم امکان سرمایه ‌گذاری طولانی‌مدت بر روی آنها است. توکن های صرافی ها معمولاً به دلیل حمایت‌های که از آن‌ها می‌شود شرایط خوبی در آینده داشته و نسبت به سایر رمز ارزها ریسک پایین تری از این نظر دارند. تجربه نشان داده که سرمایه گذاری طولانی مدت برای این دسته از انواع عرضه بیشتر می‌تواند شرایط بسیار مناسبی برای کاربران در بازار به دنبال داشته باشد. با توجه به اینکه افزایش قیمت ارزهای دیجیتال صرافی ها در نهایت می‌تواند سود مناسبی برای خود صرافی ها نیز به دنبال داشته باشد، از این رو امکان رسیدن آنها در آینده به قیمت های بسیار بالاتر با توجه به سیاست‌های در نظر گرفته شده توسط صرافی‌ها بسیار زیاد خواهد بود.

کاهش هزینه ها و کارمزدهای معاملات در صرافی

همچنین به عنوان یکی دیگر از مزیت های خرید توکن صرافی های ارز دیجیتال می توان به استفاده از آنها برای کاهش هزینه ها و کاربردهای معاملاتی در صرافی اشاره کرد. معمولاً اکثر صرافی های ارز های دیجیتال این روزها برای کاربران خود این مزیت را قائل شده‌اند که با خرید و نگهداری از توکن بومی آنها امکان دریافت تخفیف در کارمزد را داشته باشند. این امر نیز به دلیل ترغیب کاربران برای خرید این دسته از رمز ارزها صورت می پذیرد.

توکن صرافی های متمرکز چیست؟

ارزهای دیجیتال صرافی ها را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد. توکن صرافی های متمرکز و توکن های صرافی های غیرمتمرکز دو دسته اصلی مربوط به این دسته از رمز ارزها هستند که بسته به شرایط خود صرافی تعریف می شوند. همانطور که میدانید در حال حاضر صرافی های ارز دیجیتال موجود در بازار به  دو صورت متمرکز و غیر متمرکز در بازار فعالیت دارند. به توکن هایی که متعلق به صرافی های متمرکز باشد، اصطلاحا توکن صرافی های متمرکز اطلاق می شود.

توکن های صرافی

صرافی های متمرکز معمولاً اعتبار و کیفیت بسیار بالاتری نسبت به صرافی‌های غیر متمرکز دارند. البته این مهم به این معنا نیست که توکن های این دو نوع صرافی مزیت خاصی نسبت به یکدیگر داشته باشند. با این حال در ادامه مقاله در هنگام معرفی ارزهای دیجیتال صرافی‌ها است و اگر دهیم تا این دو نوع رمز ارزها را به صورت تفکیک شده است به شما معرفی کنیم تا کیفیت سرمایه گذاری شما باز هم بالاتر رود.

توکن صرافی های غیرمتمرکز چیست؟

دسته دوم از توکن صرافی های ارز دیجیتال توکن صرافی های غیرمتمرکز گفته می شود که به توکن های صرافی ها غیرمتمرکز اطلاق می شود. این دسته از صرافی ها شرایط بسیار خاصی داشته و معمولاً اگر با کیفیت بالا عمل کرده باشند، حجم معاملات بسیار بالایی خواهند داشت. در ادامه با بررسی این دسته از ارزهای دیجیتال خودتان متوجه خواهید شد که آنها چه حجم معاملات بالایی دارند.

توکن صرافی های متمرکز

صرافی های غیرمتمرکز به دلیل شرایطی که برای کاربران به دنبال داشته و مزیت هایی که دارند، در سال‌های اخیر رشد بسیار زیادی را تجربه کرده و حجم معاملات در آن ها به شدت افزایش پیدا کرده است. همین امر باعث شد توکن صرافی های غیر متمرکز نسبت به بسیاری از طراحی های متمرکز در شرایط ایده آل تری قرار بگیرد. در ادامه مشاهده خواهید کرد که به جز چند مورد اصلی مربوط به صرافی های متمرکز در بقیه موارد عملکرد ارزهای دیجیتال صرافی های غیرمتمرکز بهتر بوده است.

مشاهده و معرفی بهترین ارزهای دیجیتال صرافی ها

در این بخش از مقاله سعی داریم تا بهترین ارزهای دیجیتال صرافی ها را به شما معرفی کنیم. در نظر داشته باشید که توکن صرافی های ارز دیجیتال بسته به شرایط خود صرافی و همچنین سایر عوامل موثر در تحلیل فاندامنتال می‌توانند کیفیت مختلفی داشته باشند. در ادامه سعی کرده‌ایم که این توکن‌ها را بسته به نوع صرافی از یکدیگر تفکیک کنیم. همچنین آنها را بر اساس ارزش بازار آن ها و برخی پارامترهای دیگر به ترتیب برای شما عنوان کنید تا از این طریق توانسته باشیم راهنمای بهترین برای خرید این دسته از ارزهای دیجیتال برای شما فراهم آوریم.

البته در انتها با معرفی ریسک های خرید ارزهای دیجیتال صرافی ها سعی کرده‌ایم تا این راهنمایی را برای شما هرچه بهتر نماییم. دقت داشته باشید که تمام فرایند سرمایه گذاری در بازار ارز های دیجیتال بایستی به صورت منطقی پیش برده شود. اگر در این باره سهل انگاری کرده و قبل از اقدام برای خرید کیفیت رمز ارز مورد نظر را بررسی نکنید، شرایط آن گونه که باید پیش نخواهد.

توکن صرافی های متمرکز

ارزهای دیجیتال صرافی ها برای صرافی های متمرکز شرایط مختلفی دارند. برخی از آن ها کاملاً شناخته شده بوده و احتمالاً شما نام آنها را شنیده و حتی ممکن است بر روی آنها سرمایه گذاری کرده باشید. اما بسیاری از توکن صرافی های متمرکز از هم هستند که کاملا ناشناخته باقی مانده و سرمایه گذاری برای آنها ممکن است ریسک های بسیار زیادی برای شما به دنبال داشته باشد. شناخت یک صرافی خوب و باکیفیت که ارز دیجیتال آن هنوز قیمت زیادی نداشته باشد، یک سیگنال بسیار قدرتمند برای خرید و یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل برای آینده خواهد بود. از میان رمز ارز هایی که در ادامه معرفی می کنیم بهتر است در قدم اول خود صرافی های آنها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

ارز دیجیتال صرافی بایننس (بایننس کوین – BNB)

رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۴ ۴۱۲.۴۸ ۶۸.۰۹۸ میلیارد ۱.۴ میلیارد
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
زیاد کوین ۱۶۵,۱۱۶,۷۶۰ ۱۶۵,۱۱۶,۷۶۰

توکن صرافی بایننس می‌توانید در خود این صرافی یا سایر صرافی های معتبر و شناخته شده در اختیار داشته باشید. به دلیل اینکه بایننس کوین از جمله مشهورترین ارزهای دیجیتال صرافی ها بوده و در لیست بهترین ارزهای دیجیتال موجود در بازار نیز در رتبه‌های بالا قرار دارد، توکن آن را باید به عنوان بهترین گزینه در میان توکن صرافی های متمرکز معرفی نماییم. بایننس کوین یک ارز دیجیتال کاملا شناخته شده و با اعتبار بسیار بالا است که سرمایه ‌گذاری بر روی آن می‌تواند شرایط بسیار ایده‌آل را برای کاربران به دنبال داشته و سرمایه‌های آن‌ها را در طول چند سال آینده چندین برابر کند.

دقت داشته باشید که این صرافی در حال حاضر رتبه اول صرافی های ارز دیجیتال در دنیا را به خود اختصاص داده و اعتبار بسیار بالایی در میان تمام سرمایه‌گذاران در سرتاسر دنیا دارد.

نکته بسیار جالب درباره این صرافی این است که نه فقط خودت ارز دیجیتال بایننس کوین بلکه اگر هر ارز دیجیتالی توسط این صرافی مورد حمایت قرار گرفته و در لیست ارزهای دیجیتال بایننس  قرار گیرد، استقلال چند برابری را برای آن شاهد خواهیم بود. پرواضح است که این امر برای خود ارز دیجیتال این صرافی چندین برابر بیشتر بوده و باید انتظار داشته باشیم که در چند سال آینده بایننس کوین تبدیل به یک گزینه عالی برای خرید و فروش می‌شود.

توکن صرافی های متمرکز

صرافی بایننس توکن بومی خود را با اهداف بسیار مختلفی توسعه داده و روانه بازار کرده است که باعث شده تا علاوه بر حمایت خود این شرکت مزیت های بسیار زیاد دیگری نیز برای آن به وجود آید. بایننس کوین قرار است به عنوان یک ارز دیجیتال پایه برای مبادلات و معاملات نه فقط در همین شرکت بلکه در سایر شرکت ها معرفی شود. در همین لحظه که در حال نگارش این مقاله هستیم بسیاری از صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز از ارز دیجیتال بایننس کوین به عنوان یک گزینه بسیار عالی برای پرداخت کارمزد ها استفاده می نمایند که نشان از کیفیت بسیار بالای آن دارد.

وجود مزیت ها و کاربردهای بسیار زیاد و همچنین حمایت کامل و صد در صدی صرافی بایننس باعث شده تا این رمز از هر نظر در بهترین شرایط و ایده آل ترین وضعیت قرار گیرد. چه برای پرداخت کاربردها و چه برای سرمایه ‌گذاری به راحتی می‌توانید روی آن حساب ویژه‌ای داشته باشید.

جذابیت های ارز دیجیتال بایننس کوین وقتی بیشتر و بیشتر می شود که کیفیت بلاکچینی رمز ارزان مورد بررسی قرار دهید. بلاکچین این ارز دیجیتال یک بلاکچین فوق العاده کاربردی و جذاب است که باعث بروز مزیت های بسیار زیادی در شبکه آن شده است. هرچند این بلاک چین از نظر کاربردی بودن قابل مقایسه با بلاکچین اتریوم نیست اما با این حال در رتبه‌بندی آنها در شرایط بسیار ایده آلی قرار گرفته و می‌توان آن را یکی از آینده دار ترین پلت‌فرم‌های ارزهای دیجیتال در چند سال آینده معرفی کرد.

سرمایه ‌گذاری چه برای کوتاه ‌مدت و چه برای بلند مدت بر روی ارز دیجیتال بایننس کوین ریسک بسیار کمی به دنبال خواهد داشت. از این رو توصیه می‌کنیم حتماً بخشی از سرمایه های خود را برای خرید این ارز دیجیتال کنار بگذارید.

البته شایان ذکر است که این صرافی در سال گذشته ارائه خدمات به کاربران ایرانی را متوقف کرد و اعلام نمود که به دلیل تحریم های صورت گرفته از سوی کشورهای مختلف دیگر قادر به ارائه خدمات به کاربران ایرانی نیست. این مهم البته تنها مربوط به کاربران ایرانی نبوده و در چند ماه گذشته کاربران چینی نیز به دلیل سیاست هایی که دولت چین در پیش گرفته است، در لیست سیاه این صرافی قرار گرفته اند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم اگر به دنبال استفاده از خدمات خود این صرافی هستید حتماً شرایط را به صورت کامل ارزیابی و بررسی کنیم تا چالش از این بابت پیش روی شما قرار نگیرد. مقر اصلی صرافی بایننس در کشور چین و یکی از بزرگترین شعبه های آن نیز در کشور آمریکا قرار دارد.

ارز دیجیتال صرافی کریپتو دات کام (کریپتو دات کام – CRO)

رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۱۶ ۰.۴۵ ۱۱.۴۴۸ میلیارد ۱۰۴ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
متوسط توکن ۲۵.۲۶ میلیارد ۳۰.۲۶۳ میلیارد

توکن صرافی کریپتو دات کام را نیز باید به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال صرافی ها در میان توکن صرافی های متمرکز قرار دهیم. اگر رتبه بندی اصلی ارزهای دیجیتال موجود در بازار بر اساس ارزش بازار آن ها بزنید، در میان ارزهای دیجیتالی که مبتنی بر صرافی ها هستند، کریپتو دات کام در رتبه دوم و بعد از بایننس  قرار می گیرد. نکته بسیار جالب و جذاب درباره این رمز ارز قیمت بسیار پایین و قابل توجه آن است که می‌تواند شرایط بسیار ایده آلی برای سرمایه ‌گذاری بر روی آن به دنبال داشته باشد.

با وجود اینکه کریپتو دات کام در رتبه بندی بهترین و معتبرترین سایت ها در جایگاه بسیار عالی و مناسبی قرار گرفته است اما با این حال به دلیل تعداد سکه های بسیار زیاد در گردش آن هنوز قیمت آن خیلی رشد نکرده است. به همین دلیل بسیاری از کاربران و تحلیلگران که اعتقاد به کیفیت بسیار بالای ارزهای دیجیتال صرافی ها دارند، به راحتی روی این رمز ارز سرمایه گذاری کرده و آن را به عنوان یکی از اولویت های اصلی خود برای قرار دادن بخشی از سرمایه های خود قرار داده اند.

صرافی بزرگ کریپتو دات کام یک صرافی آسیایی است که مقر اصلی آن در کشور سنگاپور قرار گرفته است. تیم توسعه دهنده و شرکت پایه آن متشکل از برخی از اساتید دانشگاه و افراد مشهور فعال در حوزه ارز های دیجیتال می باشد. البته دقت داشته باشید که این صرافی با روی کار آمدن ارزهای دیجیتال به وجود نیامده و قبل از آن خدمات خود را در بخش های مختلف مالی مانند عرضه انواع کارتهای الکترونیکی بانکی و درگاه های پرداخت اینترنتی به کاربران ارائه می‌داد. به همین دلیل از قبل به عنوان یک شرکت کاملا شناخته شده در بازار آسیا معرفی شده و تبدیل آن به عنوان یک صرافی ارز دیجیتال در مدت زمان بسیار کوتاهی باعث محبوبیت و اعتماد پذیری بسیار بالای آن شده است.

توکن صرافی های متمرکز

صرافی بزرگ کریپتو دات کام در حال حاضر در شروع فعالیت خود قرار گرفته و در سال‌های آینده جایگاه بسیار مناسب‌تری در بازار ارز های دیجیتال به خود اختصاص خواهد داد. خدمات و ویژگی های صرافی در حال حاضر گستردگی خیلی زیادی پیدا کرده و با همین گسترده یکم طرفداران و کاربران بسیار زیادی برای خود جمع کرده است.

ارز دیجیتال کریپتو دات کام به عنوان توکن بومی این صرافی به عنوان جایگزینی برای پرداخت کارمزد ها در محیط اینترنت تعریف شده و کاربردها و ویژگی های بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است.  صرافی کریپتو دات کام اگر به همین صورت به رشد و توسعه خود ادامه دهد، در سال‌های آینده حرف‌های بسیار زیادی برای گفتن خواهد داشت و می‌تواند تبدیل به یکی از بهترین و بزرگترین را برای صرافی بزرگ بایننس شود.

اگر به دنبال سرمایه ‌گذاری بر روی ارز دیجیتال کریپتو دات کام هستید، بهتر است حتما ابتدا تمام بررسی‌های لازم را درباره این رمز ارز داشته باشیم. با توجه به اینکه صرافی کریپتو دات کام در حال حاضر در بازار رمز ارزها به عنوان یک صرافی تازه کار فعالیت خود را آغاز کرده است، سرمایه گذاری بر روی آن ممکن است چالش‌های را برای کاربران به دنبال داشته باشد. از این رو توصیه می‌کنیم حتماً با در نظر گرفتن تمام شرایط احتیاطی برای سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز اقدام نمایید.

ارز دیجیتال صرافی FTX (FTX توکن – FTT)

رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۲۷ ۴۵.۸۱ ۶.۳۲۷ میلیارد ۸۷ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
متوسط توکن ۱۳۸,۱۴۷,۷۲۰ ۳۵۲,۱۷۰,۰۱۵

توکن صرافی FTX یکی دیگر از گزینه هایی است که در معرفی توکن صرافی های متمرکز باید به ارزیابی و بررسی آن بپردازیم. کیفیت ارزهای دیجیتال صرافی های متمرکز معمولاً بر اساس شرایط مختلفی تعریف و تبیین می شود. دقت داشته باشید که هر چند کیفیت و اعتبار خود صرافی مورد نظر تاثیر بسیار زیادی در این روند خواهد داشت اما همه چیز کیفیت صرافی نبوده و خود کاربردها و ویژگی های ارز دیجیتال مورد نظر نیز تاثیر بسیار زیادی در این رود خواهد داشت. بسیاری از صرافی های بزرگ با وجود این که کیفیت و اعتبار بسیار زیادی در بازار دارد اما توکن اختصاصی آنها شرایط مناسبی ندارد.

همچنین اگر رتبه بندی صرافی های متمرکز ارز دیجیتال در بازار را با رتبه بندی خود توکن های صرافی های متمرکز مقایسه کنیم، متوجه خواهید شد که میان این دو رتبه‌بندی اختلاف های زیادی وجود داشته و همه چیز در میان آن دو مشترک نیست. به عنوان مثال توکن اختصاصی صرافی بزرگ FTX در رتبه بعدی ارزهای دیجیتال مربوط به صرافی های متمرکز در رتبه سوم قرار دارد اما خود این صرافی از نظر کیفیت و اعتبار شرایط بسیار ایده آلی نسبت به صرافی کریپتو دات کام داشته و عملاً شرایط این دو صرافی حتی قابل مقایسه با یکدیگر هم نیست.

توکن صرافی های متمرکز

بعد از صرافی بزرگ بایننس و کوین بیس،  صرافی FTX را می توان سومین صرافی بزرگ جهان معرفی کرد. تیم توسعه دهنده صرافی متشکل از افراد فارغ التحصیل از دانشگاه های بزرگ آمریکا هستند که در کشور باهاما اقدام به راه‌اندازی آن نموده اند. افرادی که از هر نظر از شرایط فنی و علمی خوبی برخوردار بوده و توانسته اند در طول این سال‌ها شرایط بسیار ایده‌آل را برای کاربران این صرافی نیز به دنبال داشته باشند.

توکن بومی صرافی FTX از نظر کیفیت و کاربردی بودن شرایط مناسبی داشته و می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای سرمایه ‌گذاری نیز باشد. البته دقت داشته باشید که سرمایه گذاری بر روی آن را بایستی با رعایت جوانب احتیاط در پیش بگیرید و حتماً قبل از خرید، تحلیل فاندامنتال و تکنیکال مناسبی از روند آن در بازار داشته باشید.

همچنین درباره صرافی بزرگ FTX بایستی به این نکته اشاره داشته باشیم که ارائه خدمات خود را به کاربران ایرانی قطع کرده و در سایت خود به صورت کاملا مشخص و واضح بیان کرده که استفاده کاربران ایرانی از خدمات این مجموعه کاملا ممنوع است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتماً قبل از این که برای استفاده از خدمات این صرافی اقدام کنید حتما تحقیقات لازم را به عمل آورده و شرایط لازم برای این منظور را در نظر بگیرید. در نظر داشته باشید که استفاده از آی پی ایران برای استفاده از خدمات صرافی بزرگ FTX ممکن است چالش‌های بسیار زیادی برای شما به دنبال داشته باشد.

به همین دلیل توصیه می کنیم اگر به دنبال سرمایه ‌گذاری بر روی ارز دیجیتال این صرافی هستید حتماً از خدمات سایر صرافی های معتبر و شناخته شده استفاده کنید. زیرا امکان خرید آن در بسیاری دیگر از شرکت‌های عرضه کننده این خدمات برای شما عزیزان وجود خواهد داشت.

ارز دیجیتال لئو – LEO

رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۳۲ ۵.۱۵ ۴.۹۱ میلیارد ۶.۶ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
کم توکن ۹۵۳,۹۵۴,۱۳۰ ۹۸۵,۲۳۹,۵۰۴

توکن صرافی Unus sed LEO یکی دیگر از گزینه های بسیار عالی است که حتماً باید در معرفی ارزهای دیجیتال صرافی ها به بررسی آن بپردازیم. این ارز دیجیتال نیست با توجه به تعداد سکه های در گردش و همچنین شرایط فاندامنتالی گزینه ای بسیار مناسب برای سرمایه ‌گذاری است که در حال حاضر قیمت خیلی بالایی نداشته و ادامه این حمایت های صورت گرفته از آن می‌تواند قیمت آن را تا چندین برابر افزایش دهد. برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری بر روی یک ارز دیجیتال مناسب و با شرایط خوب هستند، Unus sed LEO یک گزینه صددرصد و عالی نخواهد بود اما ر دادن بخشی از سرمایه ها بر روی آن برای کنترل ریسک می‌تواند شرایط خوبی برای سرمایه ‌گذاری شما در این بازار به وجود آورد.

صرافی نیز یکی از صرافی های شناخته شده در بازار است اما کیفیت آن هنوز فاصله بسیار زیادی با صرافی های بزرگ داشته و ارزش بیشتری نیز در حال حاضر دقیقاً همین شرایط را دارد. ویژگی های بسیار خوب و عالی آن باعث شده تا کاربران زیادی به دنبال سرمایه ‌گذاری بر روی آن باشند.

ارز دیجیتال صرافی کوکوین (کوکوین توکن – KCS)

رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۶۵ ۱۹.۶۵ ۱.۵۷ میلیارد ۶.۶ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
متوسط توکن ۸۰,۱۱۸,۶۳۸ ۱۷۰,۱۱۸,۶۳۸

توکن صرافی کوکوین یکی از بهترین گزینه هایی است که حتماً در معرفی توکن صرافی های متمرکز باید به بررسی آن بپردازیم. جیم معرفی توکن بومی صرافی کوکوین اهمیت بسیار زیادی برای کاربران ایرانی دارد. زیرا یکی از معدود صرافی های معتبر و بزرگ موجود در سرتاسر جهان که به کاربران ایرانی تمام خدمات خود را بدون قید و شرط ارائه می نماید همین صرافی است. در حال حاضر بسیاری از کاربران ایرانی فعال در بازار که به دنبال استفاده از صرافی های خارجی برای دریافت خدمات مورد نظر خود هستند، از طراحی کوکوین استفاده کرده و به دنبال سرمایه ‌گذاری بر روی آن هستند. توکن صرافی های غیرمتمرکز

به دلیل عدم نیاز به احراز هویت برای انجام معاملات مختلف این صرافی گزینه بسیار ایده آلی برای کاربران ایرانی شده است. ارز دیجیتال بومی آن نیز یک از دیدار بسیار مناسب و عالی در بازار محسوب می‌شود که شرایط مناسبی برای سرمایه ‌گذاری داشته و خرید آن می‌تواند در طولانی مدت یک سرمایه ‌گذاری با ریسک پایین برای کاربران به دنبال داشته باشد.

همچنین کاربرانی که در حال حاضر از خدمات صرافی کوکوین برای پیشبرد اهداف خود در این بازار استفاده می نمایند، باید در نظر داشته باشند که با خرید و نگهداری این رمز ارز در کیف پول صرافی خود می‌توانند از تخفیف های بسیار ارزنده این شرکت برای کارمزدهای معاملات خود استفاده نمایند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم اگر در صدد خرید و نگهداری از این ارز دیجیتال هستید حتماً آن را در کیف پول صرافی خود در شرکت کوکوین نگهداری نمایید تا از این امکانات و خدمات نیز به راحتی استفاده نمایید. حجم معاملات بسیار بالا، استقبال قابل توجه و ایده آل و همچنین وجود تعداد کاربران و معامله گران بسیار زیاد از جمله ویژگی‌های اصلی پلتفرم کوکوین هستند که می توانند سرمایه گذاری برای رمز ارز را جذاب تر نمایند.

ارز دیجیتال صرافی هوبی (هوبی توکن – HT)

رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۶۶ ۹.۹۸ ۱.۵ میلیارد ۳۰ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
متوسط توکن ۱۵۶,۷۴۱,۷۲۹ ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰

توکن صرافی هوبی یکی دیگر از ارزهای دیجیتال صرافی ها است که به دلیل کیفیت بسیار بالا و همچنین تعداد طرفداران بسیار زیاد لازم است به معرفی آن نیز بپردازیم. صرافی بزرگ هوبی یکی از ۱۰ صرافی برتر ارزهای دیجیتال در جهان است که مقر اصلی آن در قاره آسیا قرار دارد. درباره شعبه مرکزی این صرافی اختلافات بسیار زیادی وجود دارد اما هد نشان می‌دهد که مقر اصلی آن در کشور سنگاپور قرار گرفته و همچنین در سایت رسمی هم می‌توانید آدرس شعبات مختلف آن را در سایر کشورها اعم از کشور هنگ کنگ، ژاپن، آمریکا و برخی کشورهای دیگر را مشاهده کنید. توکن صرافی های غیرمتمرکز

صرافی بزرگ هوبی رمز ارز اختصاصی خود را به عنوان هوبی توکن وارد بازار ارز های دیجیتال کرده و در حال حاضر این رمز از شرایط بسیار خوب و مناسبی در بازار دارد. سرمایه گذاری برای این رمز ارز به دلیل حمایت های همه جانبه خود شرکت و همچنین ویژگی ها و کاربردهای بسیار بی نظیری که دارد، یک سرمایه گذاری با ریسک پایین خواهد بود. همچنین برای استفاده کنندگان از خدمات این صرافی در شرایط بسیار ایده آلی را به دنبال خواهد داشت.

دقت داشته باشید که هرچند صرافی بزرگ هوبی به عنوان یک شرکت آمریکایی شناخته نشده و تحت قوانین کشور آمریکا قرار ندارد، اما به دلیل مشارکت های گسترده ای که با این کشور دارد ارائه خدمات به کاربران ایرانی را ممنوع اعلام کرده است. اتفاقی که در بسیاری از صرافی های متمرکز به همین گونه رخ داده و کاربران ایرانی از استفاده از خدمات ایده آل و عالی در این بازار دور نگه داشته شده اند. دقت داشته باشید که استفاده از بخشی از خدمات این شرکت که نیاز به احراز هویت ندارد برای کاربران ایرانی امکان پذیر خواهد بود اما به دلیل تحریم هایی که صورت گرفته توصیه می‌کنیم حتماً در این باره تجدید نظر کرده و به دنبال استفاده از  خدمات صرافی های جایگزین برای این امر باشید.

ارز دیجیتال صرافی OKB

رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۷۴ ۲۱.۹۳ ۱.۳۱۵ میلیارد ۴۴ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
متوسط توکن ۶۰,۰۰۰,۰۰۰ ۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰

توکن صرافی OKB نیز از جمله انواع توکن صرافی های متمرکز است که به دلیل کیفیت بالا حتماً باید آن را نیز در این مقاله به عنوان یکی از بهترین توکن های صرافی ها ارزیابی و بررسی نماییم. این ارز دیجیتال نیز شرایط بسیار مناسبی در بازار داشته و سرمایه ‌گذاری بر روی آن می تواند یک سرمایه گذاری ایده آل و مناسب برای کاربران باشد. توکن صرافی های غیرمتمرکز

به دلیل حمایت هایی که بنیاد بزرگ OK Blockchain از این رمز ارز دارد، پر واضح است که اتفاقات بسیار خوبی را باید در شبکه آن شاهد باشیم. ارائه خدمات با کیفیت بسیار بالا و همچنین داشتن اهداف بسیار مناسب و ایده آل باعث شده تا محبوبیت این رمز در بازار به شدت در حال افزایش می باشد. البته در مقایسه با رمز هایی که تاکنون در این باره به شما معرفی کرده ایم هنوز جای بسیار زیادی برای رشد و توسعه خواهد داشت.

صرافی بزرگ OKB در حال حاضر خدمات خود را در بخش های مختلف مالی ارائه می نماید که بازار ارز های دیجیتال تنها یکی از این بخشها است. اما متاسفانه استفاده از خدمات این صراف نیز برای کاربران ایرانی ممنوع است. البته این مهم تنها به دلیل تحریم‌ها نبوده و حتی در حال حاضر امکان استفاده کاربران آمریکایی نیز از خدمات این صرافی وجود ندارد.

این صرافی متمرکز بزرگ در حال حاضر یکی از بزرگترین های بازار بوده و به همین دلیل حمایت ایران از ارز دیجیتال بومی یعنی OKB می تواند شرایط بسیار مناسبی را برای آن به دنبال داشته باشد. اگر به دنبال سرمایه ‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال نیز هستید توصیه می کنیم تا از خدمات سایر صرافی ها برای این منظور استفاده نمایید.

سایر توکن های صرافی های متمرکز

بهترین ارزهای دیجیتال صرافی ها را در بخش توکن صرافی های متمرکز به شما معرفی کردیم. توکن های صرافی ها به دلیل حمایت های بسیار زیادی که از آنها می‌شود همیشه جزو بهترین های بازار بوده و بسیاری از تحلیلگران به دنبال بررسی این دسته از رمز ارزها برای سرمایه گذاری هستند. اگر شما نیز به دنبال چنین اقدامی در بازار ارز های دیجیتالی هستید، گزینه‌هایی که در بالا معرفی کردیم، بهترین های در دسترس خواهند بود. در این بخش از مقاله نیز برخی دیگر از توکن های صرافی های متمرکز را معرفی می‌کنیم که هرچند سرمایه ‌گذاری برای آنها می‌تواند بسیار زیادی به دنبال داشته باشد اما با این حال امکان رسیدن به رشدها و سودهای قابل توجه نیز با آنها وجود دارد.

سرمایه گذاری برای این دسته از ارزهای دیجیتال را به دلیل ریسک بسیار بالا اصلا توصیه نمی کنیم اما با این حال شما میتوانید با بررسی و تحلیل فاندامنتال هر یک از این رمز ارزها شرایط آنها را مورد ارزیابی قرار داده و در نهایت در صورت مساعد بودن بخشی از سرمایه های خود را بر روی آنها قرار دهید. در صورت این اقدام پس از آن توصیه می کنیم نکات مربوط به مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک را در نظر بگیرید تا چالش زیادی سرمایه‌های شما را تهدید نکند.

WOO Network (WOO)
رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۱۱۹ ۰.۶۶ ۵۸۶ میلیون ۲۰ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
کم توکن ۸۸۷,۹۵۸,۷۰۴ ۳,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
GateToken (GT)
رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۱۲۲ ۷.۱۲ ۵۵۶ میلیون ۶.۱ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
کم توکن ۷۸,۱۸۷,۴۰۸ ۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰
WazirX (WRX)
رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۱۷۳ ۰.۹۶ ۳۱۴ میلیون ۱۲ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
کم توکن ۳۲۵,۰۵۶,۸۶۴ ۹۷۲,۲۸۰,۰۰۲
LINK (LN)
رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۲۱۴ ۱۳۷.۲۵ ۸۲۰ میلیون ۸۱۲ هزار
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
کم کوین ۵,۹۷۵,۷۹۹ ۶,۰۴۴,۹۹
Bitrue Coin (BTR)
رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۶۰۰ ۰.۳۲ ۴۳ میلیون ۱۰ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
خیلی کم توکن ۱۳۱,۴۲۱,۲۲۸ ۸۰۱,۳۰۷,۰۹۷
BitForex Token (BF)
رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۷۱۳ ۰.۰۰۶۵ ۲۸ میلیون ۳۲۶ هزار
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
خیلی کم توکن ۴.۲۹ میلیارد ۱۰ میلیارد
Bibox Token (BIX)
رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۱۳۴۳ ۰.۰۴۲ ۳.۶ میلیون ۷.۴ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
خیلی کم توکن ۸۵,۴۳۰,۵۲۵ ۲۳۵,۹۷۲,۸۰۸

توکن صرافی های غیرمتمرکز

در این بخش از مقاله ارزهای دیجیتال صرافی ها به دنبال معرفی توکن صرافی های غیرمتمرکز برای شما عزیزان هستیم. در مقایسه با توکن صرافی های متمرکز  این دسته از ارزهای دیجیتال اگر همراه با کیفیت مورد بررسی قرار گرفته باشند، تعداد کمتری خواهند داشت. این مهم به دلیل چالش‌های بسیار زیادی است که در راه اندازی صرافی های غیر متمرکز وجود دارد. در حال حاضر در بازار این نوع صرافی ها با کیفیت بسیار بالا در تعداد بسیار کمی وجود داشته و از این رو ارز های دیجیتال مربوط به آنها نیز بسیار کم خواهد بود.

البته یک نکته بسیار مهم درباره توکن صرافی های غیرمتمرکز این است که با وجود کم بودن اما ارزهای دیجیتال آنها شرایط بسیار مساعدی داشته و سرمایه گذاری بر روی آنها می تواند گزینه بسیار ایده آلی برای کاربران باشد. با توجه به اینکه هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از خدمات این دسته از صرافی‌ ها برای کاربران ایرانی وجود ندارد، از این رو سرمایه ‌گذاری بر روی آنها با چالش‌های بسیار کمتری نیز همراه خواهد بود. براین توصیه می‌کنیم اگر به دنبال خرید و سرمایه ‌گذاری بر روی توکن های صرافی ها هستید حتماً این ارزهای دیجیتال که در ادامه معرفی خواهیم کرد را نیز در نظر داشته باشید.

ارز دیجیتال صرافی یونی سوآپ (یونی سوآپ – UNI)

رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۲۴ ۱۱.۳۰ ۷.۱ میلیارد ۱۵۶ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
بالا توکن ۶۳۱,۲۰۷,۴۰۷ ۱ میلیارد

توکن صرافی یونی سوآپ اولین و بهترین  رمز ارز است که در بخش معرفی توکن صرافی های غیرمتمرکز باید به بررسی و معرفی آن بپردازیم. دقت داشته باشید که ارز دیجیتال این صرافی حتی در میان تمام توکن های صرافی ها نیز شرایط بسیار مناسبی دارد. این ارز دیجیتال در یکی دو سال گذشته به دلیل کیفیت بسیار بالای خدمات رشد بسیار قابل توجهی داشته و در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین های بازار خود را معرفی کرده است.

صرافی غیرمتمرکز یونی سوآپ از مدت ها پیش به عنوان یکی از بهترین صرافی ها در این رده خود را معرفی کرده و در حال حاضر در میان صرافی های غیرمتمرکز لقب بزرگترین و بهترین را به خود اختصاص داده است. امکان خرید بسیاری از ارزهای دیجیتال عرضه اولیه آن نیز در این صرافی برای کاربران وجود دارد.

از این گذشته کاربران ایرانی نیز بدون هیچ چالشی می‌توانند از خدمات صرافی یونی سوآپ استفاده نمایند. به دلیل کیفیت بسیار بالای صرافی و خدمات گسترده آن، شاهد هستیم که ارز دیجیتال یونی سوآپ نیز با استقبال زیادی همراه شده و دائماً در حال رشد و توسعه است. به همین دلیل سرمایه ‌گذاری برای آن نیز در میان مدت و کوتاه مدت می‌تواند شرایط بسیار خوبی را برای کاربران به دنبال داشته باشد.

ارز دیجیتال صرافی استلار (استلار – XLM)

رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۳۰ ۰.۲۲ ۵.۴ میلیارد ۲۳۲ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
زیاد کوین ۲۴.۸۷ میلیارد ۵۰ میلیارد

توکن صرافی استلار  نیز یکی از ارزهای دیجیتال صرافی ها که لازم است تا به معرفی آن نیز بپردازیم. هرچند در معرفی  توکن های صرافی ها کمتر به ارز دیجیتال استلار پرداخته شده است اما با این حال این رمز عزیز به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال مبتنی بر صرافی در بازار فعالیت می کند. با توجه به اینکه استلار و شبکه بلاک چین آن کاربردها و جذابیت های بسیار زیادی دارد، به همین دلیل بخش مبتنی بودن آن بر صرافی خیلی جدی گرفته نشده و خیلی به آن پرداخته نشده است.

کاربران باید در نظر داشته باشند که استلار فعالیت‌هایی را در بخش تبدیل رمز ارزها به یکدیگر دارد که آن را به عنوان یکی از صرافی ‌های خوب موجود در سطح جهان معرفی می نماید. ارز دیجیتال استلار مطمئنا یکی از بهترین رمز ارز های آینده خواهد بود. اگر هنوز برای خرید و نگهداری از این رمز ارز اقدام نکرده اید، توصیه می کنیم همین امروز شرایط و مشخصات آن را مورد بررسی قرار داده و در صورت مطابق بودن آن با استراتژی شما برای خرید آن اقدام نمایید.

ارز دیجیتال صرافی پنکیک سوآپ (پنکیک سوآپ – CAKE)

رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۵۶ ۷.۹۴ ۲.۱ میلیارد ۱۳۰ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
بالا توکن ۲۶۵,۷۴۶,۲۲۳ ۲۶۵,۷۴۶,۲۲۴

توکن صرافی پنکیک سوآپ نیز در بین توکن صرافی های غیرمتمرکز یک گزینه بسیار عالی و مناسب برای سرمایه ‌گذاری محسوب می‌شود. پنکیک سوآپ یکی از بزرگترین این و پرکاربرد ترین صرافی های غیرمتمرکز موجود در جهان است که کاربران ایرانی نیز علاقه بسیار زیادی به استفاده از خدمات آن دارند. به همین دلیل رمز اصلی آن نیز در میان کاربران ایرانی نیز بسیار محبوب و جذاب شده و بسیاری از افراد به دنبال خرید و نگهداری از آن هستند. از این گذشته صرافی بزرگ پنکیک سوآپ تخفیفات بسیار زیادی به کسانی را ارائه می نماید که معاملات خود را بر پایه رمز ارز بومی آن یعنی پنکیک سوآپ انجام دهند.

خرید و نگهداری از ارز دیجیتال پنکیک سوآپ حتی می تواند سود های جانبی دیگری را نیز برای کاربران به دنبال داشته باشد. شما می‌‌توانید با سهام گذاری ارز دیجیتال خریداری شده خود در این صرافی علاوه بر سود ناشی از افزایش قیمت آن، از این طریق نیز به دنبال کسب سود باشید. پنکیک سوآپ رمز ارزی است که در سال‌های آینده بسیاری از آن خواهید شد.

ارز دیجیتال صرافی کوینکس (کوینکس توکن – CET)

رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۶۱۱ ۰.۰۵۷ ۴۰ میلیون ۶۴۵ هزار
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
کم کوین ۷۰۸,۶۳۳,۵۸۲ ۳,۸۳۰,۶۴۵,۸۹۸

لازم است تا توکن صرافی کوینکس در میان توکن صرافی های ارز دیجیتال غیرمتمرکز معرفی کنیم. کاربران ایرانی به خوبی با این صرافی آشنا بوده و از خدمات آن استفاده می نمایند. هرچند گزینه‌های دیگری نیز در دسترس کاربران ایرانی قرار دارد اما با این حال این صرافی شرایط مناسبی برای ایرانی‌ها به وجود آورده است. با وجود اینکه ارز دیجیتال  کوینکس شرایط خیلی ایده آلی در بازار ندارد، اما به دلیل استفاده زیاد آن توسط کاربران ایرانی ترجیح دادیم تا مشخصات آن را نیز برای شما معرفی کنیم. با خرید و نگهداری از این ارز دیجیتال می توانید تخفیف ها و خدمات گسترده‌تری در این صرافی استفاده کنید.

سایر توکن های صرافی های غیرمتمرکز

مهمترین و اصلی‌ترین ارزهای دیجیتال صرافی ها در بخش توکن صرافی های غیرمتمرکز را به شما معرفی کردیم .برای کسانی که به دنبال سرمایه ‌گذاری برای این دسته از ارزهای دیجیتال هستند، در ادامه گزینه های دیگری را نیز به صورت مختصر معرفی می کنیم که می توانند شرایط مناسبی برای سرمایه ‌گذاری داشته باشند. البته در نظر داشته باشید که سرمایه ‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتالی که در ادامه معرفی می کنیم ممکن است ریشه های بسیار بیشتری برای شما به دنبال داشته باشد اما به دلیل داشتن پتانسیل های بسیار بزرگ در کوتاه مدت ترجیح دادیم تا آنها را نیز به شما معرفی کنیم. در صورت اقدام برای خرید و سرمایه گذاری بر روی این دسته از ارزهای دیجیتال مربوط به صرافی ها، دقت به نکات زیر می تواند شرایط بهتری را برای شما به دنبال داشته باشد:

  • حتماً بخش بسیار کوچکی از سرمایه های خود را بر روی این دسته از رمز ارزها قرار دهید.
  • حتماً قبل از اقدام به خرید نهایی تمام نکات لازم برای تحلیل فاندامنتال و تکنیکال این دسته از ارزهای دیجیتال را در نظر بگیرید.
  • رعایت نکات و قوانین مربوط به مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک نیز باید یکی از اولویت های اصلی شما در خرید این دسته از ارزهای دیجیتال باشد.

با توجه به اینکه هر ساله ارزهای دیجیتال جدید به بازار معرفی شده و شاهد رشد های بسیار انفجاری در آنها هستیم، به همین دلیل شناخت هر چه بیشتر شما نسبت به رمز ارزها می‌تواند شرایط ایده آل تری را برای سرمایه ‌گذاری شما به دنبال داشته باشد.

THORChain (RUNE)
رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۶۴ ۴.۷۶ ۱.۵۷ میلیارد ۶۱ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
متوسط توکن ۳۳۰,۶۶۸,۰۶۱ ۵۰۰ میلیون
Curve DAO Token (CRV)
رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۶۹ ۳.۲۹ ۱.۴۵ میلیارد ۲۳۵ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
متوسط توکن ۴۴۱,۸۴۸,۸۲۰ ۳,۳۰۳,۰۳۰,۲۹۹
Loopring (LRC)
رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۷۰ ۱.۰۸ ۱.۴۳۳ میلیارد ۴۹۳ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
متوسط توکن ۱.۳۳ میلیارد ۱.۳۳ میلیارد
۱inch Network (1INCH)
رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۹۴ ۱.۸۲ ۸۵۳ میلیون ۷۳.۵ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
کم توکن ۴۶۸,۱۷۷,۲۹۱ ۱,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰
Bancor (BNT)
رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۱۰۶ ۲.۶۸ ۶۵۴ میلیون ۱۴ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
کم توکن ۲۴۴,۳۱۸,۹۸۰ ۲۴۴,۳۱۸,۹۸۰
Synthetix (SNX)
رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۱۰۷ ۵.۶۷ ۶۵۰ میلیون ۵۲ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
کم توکن ۱۱۴,۸۴۱,۵۳۳ ۲۱۵,۲۵۸,۸۳۴
Gnosis (GNO)
رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۱۱۳ ۳۲۳.۷۲ ۶۰۳ میلیون ۵.۳ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
کم توکن ۱,۸۶۵,۰۲۷ ۱۰ میلیون
SushiSwap (SUSHI)
رتبه فعلی قیمت فعلی (دلار) ارزش بازار (دلار) حجم معاملات (دلار)
۱۱۵ ۴.۶۷ ۵۹۳ میلیون ۱۳۴ میلیون
میزان محبوبیت نوع ارز دیجیتال تعداد سکه های در گردش تعداد کل سکه ها
کم توکن ۱۲۷,۲۴۴,۴۴۳ ۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰

ریسک های سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال صرافی ها


مهمترین و بهترین ارزهای دیجیتال صرافی ها را با هم مرور کرده و نکاتی را درباره سرمایه گذاری برای آنها نیز با شما در میان گذاشتیم. اما آیا توکن های صرافی ها بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری بوده و نمی‌توان هیچ گزینه بهتر از آنها پیدا کرد؟ یا سرمایه گذاری برای این دسته از افراد دیجیتال بدون ریسک زیادی بوده و می توانیم با خیال راحت روی سوددهی آنها حساب کنیم؟

واقعیت اینست که سرمایه‌ گذاری بر روی ارزهای دیجیتال صرافی ها نیز با چالش‌ها و مشکلات خاص زیادی روبرو بوده و کاربران حتماً باید قبل از انتخاب و خرید هر یک از آنها تمام نکات لازم را در نظر بگیرند. با شناخت ریسک‌های سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال صرافی ها بهتر می توانید سرمایه‌ گذاری خود را مدیریت کرده و ریسک های موجود در بازار را از آن دور کنید. نکاتی که در ادامه با شما در میان می گذاریم، نکاتی بسیار مهم و حیاتی درباره سرمایه‌ گذاری بر روی این دسته از ارزهای دیجیتال هستند که با دقت در آنها می توانید کیفیت سرمایه گذاری خود را بهتر کنید. عدم دقت به این چالش‌ها می‌تواند یک سرمایه‌ گذاری بسیار پر ریسک برای شما در بازار به دنبال داشته باشد.

از دست رفتن سرمایه‌ها در صورت نابود شدن صرافی

صرافی ها و شرکت های ارائه دهنده خدمات تبادل ارز های دیجیتال نیز با خطر از بین رفتن روبرو بوده و ممکن است با مشکلاتی مانند ورشکستگی، از بین رفتن داده‌ها و اطلاعات و رمز ارزها به دلیل هک و حملات اینترنتی، تحریم‌ها، قوانین دولتی و بسیاری موارد دیگر روبرو شده و عملا دیگر امکان ارائه خدمات به کاربران را نداشته باشند. این امر باعث می شود تا ارزهای دیجیتال بومی آنها نیز با چنین چالش‌هایی روبرو شده و عملاً سرمایه کاربران از بین برود. به همین دلیل برای سرمایه‌ گذاری برای این دسته از ارزهای دیجیتال و خرید آنها علاوه بر اینکه خود رمز ارزها را باید مورد ارزیابی و بررسی قرار دهید، لازم است ها کیفیت صرافی و شرایط آن را نیز در نظر بگیرید.

اگر اخبار مربوط به بازار ارز های دیجیتال را دنبال کرده باشید، حتماً با اخبار مشابه با هک شدن بسیاری از صرافی ها روبرو شده اید که چندان خبر بعید و عجیبی در این بازار به نظر نمی‌رسد. صرافی هایی که از نظر ساختاری با چالش روبرو بوده و پلتفرم قدرتمندی ندارند، در معرض حمله های اینترنتی قرار گرفته و ممکن است تمام سرمایه‌های کاربران از بین برود.

هک شدن صرافی

دقت کنید که هک شدن صرافی نه تنها باعث از بین رفتن رمز ارز بومیان و ارزش آن می‌شود بلکه سایر دارایی‌های کاربران در این صرافی را نیز با خطر روبه‌رو خواهد کرد. اگر سرمایه های خود را در کیف پول ارز دیجیتال صرافی ذخیره کرده باشید، این امکان وجود دارد تا بر اساس حملات اینترنتی دارایی خود را از دست بدهید. به همین دلیل توصیه می کنیم اگر به فکر سرمایه گذاری بلند مدت در این بازار هستید حتماً رمز ارز های خود را بعد از خرید به کیف پول نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ارز دیجیتال انتقال دهید.

هدف از توسعه ارز دیجیتال صرافی

بله درست شنیدید. هدف از توسعه ارز دیجیتال یک صرافی نیز می تواند یک چالش بسیار بزرگ برای کاربران باشد. بسیاری از افراد با دیگر رسیدن به سود های بسیار بالا و قابل توجه به دنبال خرید ارزهای دیجیتال صرافی ها میروند. در حالیکه بسیاری از این ارزها اصلاً برای سوددهی طراحی نشده و کاربرد بسیار متفاوتی از آنها انتظار می رود. برای مثال یک ارز دیجیتالی که تعداد سکه های در گردش بسیار زیادی برای آن تعریف شده باشد، به این راحتی ها به قیمت‌های بالایی نخواهد رسید. به همین دلیل سرمایه‌ گذاری برای آن می‌تواند سود بسیار زیادی برای شما به دنبال داشته باشد. این مهم به هدف اصلی از توسعه ارز دیجیتال آن مربوط برمیگردد.

وجود رقبای بسیار سرسخت

یکی از مهمترین و اصلی ترین چالش ها در زمینه سرمایه گذاری برای ارزهای دیجیتال صرافی ها وجود رقبای بسیار سرسخت و بزرگ در مقابل آن‌ها است. شما به عنوان یک کاربر به دنبال چه نوع سرمایه‌ گذاری در بازار هستید؟  آیا ترجیح می‌دهید که از خدمات یک صرافی تازه کار استفاده کنید که خطرات و چالش‌های بسیار زیادی پیش روی آن قرار دارد و یا ترجیح می دهید که سراغ صرافی های با سابقه و معتبر رفته و از خدمات آنها برای  پیشبرد اهداف خود بهره مند شوید؟

پاسخ همه ما به این سوال استفاده از خدمات صرافی های معتبر و شناخته شده است. به همین دلیل امکان توسعه و رشد صرافی های تازه کار به این راحتی‌ها وجود نداشته و خرید ارزهای دیجیتال آنها ممکن است چالش‌های بسیار زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد. برخلاف سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار این دسته از رحم باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشند تا شرایط رشد آنها در بازار فراهم شود.

مراقب باشید

توکن صرافی های ارز دیجیتال گزینه های بسیار جذابی برای سرمایه گذاری هستند. حتماً لازم است بهترین‌های این نوع از انواع ارز دیجیتال را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و نسبت به سرمایه‌ گذاری بر روی آنها اقدام کنید. اما جذابیت سرمایه‌ گذاری بر روی توکن های صرافی ها نباید این تصور را در ذهن شما ایجاد نماید که بی مهابا سرمایه‌های خود را وارد این بازار کرده و این دسته از ارزهای دیجیتال را خریداری کنید. با توجه به جذابیت که خرید ارزهای دیجیتال صرافی‌ها دارد، حتماً می بایست به شما هشدار می‌دهیم که مراقب انتخاب این دسته از رمز ارزها باشید. خرید آنها بدون بررسی اطلاعات فاندامنتالی و تحلیل تکنیکال می‌تواند یک چالش بسیار بزرگ برای سرمایه‌ گذاری شما به دنبال داشته باشد.

ارزهای دیجیتال صرافی ها بهتر است یا دیفای؟

مسلماً وقتی صحبت از فرایند سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال می‌شود همه ما به دنبال انتخاب بهترین توکن ها برای سرمایه گذاری هستیم و فرقی نمی‌کند که بهترین توکن در کدام حوزه تعریف شده باشد بلکه این سود حاصل از این سرمایه گذاری است که برای ما اهمیت خواهد داشت. پس اگر ما ارز دیجیتالی پیدا کنیم که به هیچ وجه در لیست ارزهای دیجیتال صرافی ها قرار نگرفته باشد اما پتانسیل سودآوری قابل توجهی را بتوانیم برای آن در نظر بگیریم سرمایه گذاری بر روی آن کاملاً منطقی و یک انتخاب درست هم خواهد بود.

با توجه به این نکته تصمیم گرفتیم تا یک مقایسه میان ارزهای دیجیتال صرافی ها با سایر انواع ارز دیجیتال داشته باشیم و در اولین قدم هم این توکن ها را با ارزهای دیجیتال حوزه دیفای مقایسه می‌کنیم. دیفای یکی از عجیب‌ترین کاربردهای بازار ارز دیجیتال است که اگر شاید دیفای را از این بازار بگیریم عملاً تعداد بسیار زیادی از رمز ارزهای تعریف شده در بازار هیچ کاربردی ندارند و خیلی نمی‌توانیم به آنها متکی باشیم. این موضوع نشان می‌دهد که دیفای از آن دسته از پلتفرم‌هایی است که مورد توجه تیم‌های توسعه دهنده ارز دیجیتال قرار گرفته و خیلی‌ها به دنبال انتخاب این حوزه برای توسعه رمز ارزهای خود بودند.

در میان ارزهای دیجیتال تعریف شده در حوزه دیفای نمونه‌های بسیار خوبی داریم که هم عرضه آنها بسیار محدود است و هم پتانسیل سودآوری بسیار بالایی در آینده دارند و سرمایه گذاری بر روی آنها می‌تواند یک انتخاب کاملاً هوشمندانه و عالی باشد. البته صرافی های معتبر و شناخته شده نیز به این موارد تسلط کامل و کافی دارند و به همین دلیل توکن های خود را به گونه‌ای وارد بازار می‌کنند که چنین شرایطی داشته باشد و برای کاربران و سرمایه‌گذاران این بازار جذاب به نظر برسد. دقیقاً همانطور که توکن های تعریف شده در دیفای به کیفیت و امنیت این پلتفرم‌ها بستگی دارند توکن های تعریف شده در صرافی ها نیز به کیفیت و امنیت صرافی ها بستگی داشته و از این نظر می‌توانیم شباهت‌هایی میان این دو در نظر بگیریم.

همچنین لازم به یادآوری است که بسیاری از توکن های تعریف شده در حوزه دیفای به عنوان ارزهای دیجیتال صرافیا نیز شناخته می‌شوند و کاربردهای یکسان را نیز می‌توانیم برای برخی از توکن های موجود در بازار در این دو رده مشاهده کنیم. از همه این‌ها که بگذریم باید میان این دو دسته از توکن ها بهترین گزینه را برای سرمایه گذاری انتخاب نماییم.

وقتی لیست ارزهای دیجیتال تعریف شده در بازار رمز ارزها نگاه می‌کنیم بسیاری از ارزهای دیجیتال صرافی ها در شرایط به مراتب بهتری نسبت به توکن های تعریف شده در حوزه دیفای قرار دارند. این مهم نشان می‌دهد که حمایت های همه جانبه توکن های تعریف شده در صرافی ها توسط این پلتفرم‌ها کارساز بوده و آنها مورد استقبال کاربران بسیار زیادی قرار گرفته‌اند اما از طرف دیگر صرافی های نامعتبر زیادی هم وجود دارند که توکن های آنها به هیچ وجه شرایط خوبی ندارد و حتی در صورت در نظر گرفتن تعداد محدودی برای آنها نیز باز هم سرمایه گذاری بر روی آنها با ریسک بسیار زیادی همراه خواهد بود.

در عوض ارزهای دیجیتال حوزه دیفای در میان میان رده‌ها شرایط بهتری دارند و بخش قابل توجهی از توکن های تعریف شده در بازار را به خود اختصاص می‌دهند که همین موضوع باعث می‌شود تا عملاً اکثر سرمایه‌گذاران در سبد سرمایه گذاری خود یکی دو مورد از این رمز ارزها را نیز قرار دهند. دیفا یکی از پروژه‌های جذاب در بازار ارز دیجیتال است اما جذابیت آن به نسبت مواردی مانند حوزه متاورس یا گیمینگ نیست و همین موضوع باعث شده تا سرمایه‌گذاران کمتر به سمت انتخاب این دسته از رمز ارزها برای سرمایه گذاری بروند اما به هر حال ‌توانیم پتانسیل بسیار بالای سودآوری برخی از توکن های تعریف شده در این حوزه را نادیده بگیریم. سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال معتبر صرافی ها مانند باینانس کوین و حتی توکن های بومی صرافی هایی مانند کوکوین و کوین بیس شرایط خوبی برای شما ایجاد خواهد کرد اما بهتر است در سبد سرمایه گذاری خود از میان ارزهای دیجیتال حوزه دیفای نیز یکی دو مورد را داشته باشید.

ارزهای دیجیتال صرافی ها

ارزهای دیجیتال صرافی ها بهتر است یا NFT؟

دومین مقایسه ما به بررسی شرایط ارزهای دیجیتال حوزه nft با رمز ارزهای تعریف شده در پلتفرم صرافی ها است. همانطور که می‌دانید nft یکی از جذاب‌ترین کاربردهایی است که بازار رمز ارزها وارد زندگی ما کرده و هر روز هم صحبت درباره این دسته از توکن ها در بازار بیشتر و بیشتر می‌شود. استقبال بی‌نظیر هنرمندان از این حوزه باعث شده تا حتی کسانی که علاقه‌ای به سرمایه گذاری مستقیم در بازار ارز دیجیتال و خرید توکن های مختلف ندارند نیز از طریق تبدیل هنرهای خود به ان اف تی یا خرید و فروش توکن های غیرمثلی برای سرمایه گذاری بر روی آنها اقدام کنند و به نوعی مشتری بازار ارز دیجیتال شوند.

رونق گرفتن ان‌اف‌تی‌ها در آینده می‌تواند شرایطی را به وجود آورد که توکن های تعریف شده در این حوزه با استقبال به مراتب بهتری نسبت به شرایط کنونی روبرو شوند و همین موضوع می‌تواند باعث افزایش قیمت قابل توجه این دسته از توکن ها در بازار شود. شاید اگر یکی دو ارز دیجیتال اول تعریف شده در حوزه صرافی ها مانند بایننس کوین را از لیست این دسته از رمز ارزها کنار بگذاریم عملاً ارزهای دیجیتال حوزه nft شرایط و جذابیت بهتری برای سرمایه گذاری دارند. البته نکته بسیار مهم درباره این دسته از رمز ارزها هم این است که با توجه به جذابیت بسیار بالای آن، بسیاری از توسعه دهندگان بی رزومه نیز توکن های خود را در این رده تعریف و وارد بازار کردند که منظور ما از سرمایه گذاری آنها نیست.

اگر یک ارز دیجیتال که در حوزه nft تعریف شده ویژگی‌ های یک ارز دیجیتال خوب را داشته باشد، گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری خواهد بود و با بررسی پتانسیل سودآوری چنین رمز ارزی و ارزیابی مواردی مانند میزان عرضه و تعداد سکه های در نظر گرفته شده در آن عملاً می‌توانیم آن را به عنوان یک گزینه ایده آل در سبد سرمایه گذاری خود در نظر بگیریم. رمز ارزهایی مانند سندباکس و ارز دیجیتال مانا از این نظر می‌توانند بهترین گزینه‌ها باشند که در این حوزه تعریف شده‌اند و به مرور جذابیت آنها برای کاربران بالاتر هم می‌رود.

البته منظور ما این نیست که به کل ارزهای دیجیتال صرافی ها را از رده خارج کرده و  نگاهی به آنها برای سرمایه گذاری نداشته باشیم بلکه همانطور که در بالا اشاره کردیم توکن هایی مانند بایننس کوین حتی در رقابت با رمز ارزهای تعریف شده در دسته nftها نیز جذابیت خود را دارا هستند و حتی می‌توانند گزینه بهتری برای سرمایه گذاری نیز باشند. این موضوع نشان می‌دهد که انتخاب بهترین رمز ارزهای تعریف شده در هر کدام از دسته‌ها و انواع ارز دیجیتال می‌تواند شرایط بهتری را برای سرمایه گذاری در این بازار برای همه ما رقم بزند.

ارزهای دیجیتال صرافی ها

ارزهای دیجیتال صرافی ها بهتر است یا متاورس؟

نوبت به بررسی شرایط ارزهای دیجیتال صرافی ها با رمز ارزهای تعریف شده در پلتفرم متاورس می‌رسد. احتمالاً خود شما هم می دانید که متاورس پلتفرم جذاب‌تری در بازار ارز دیجیتال محسوب می‌شود و در آینده با روی کار آمدن ابزارهای فیزیکی برای استفاده از این پلتفرم در زندگی واقعی عملاً استقبال از این ارز دیجیتال بسیار بیشتر خواهد شد و کاربران بیشتری وارد فرایند سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال حوزه متاورس خواهند شد. اما شاید از خود بپرسید که اگر ارزهای دیجیتال حوزه متاورس جذابیت بسیار بالاتری نسبت به رمز ارزهای صرافی ها دارند چرا از رمزهای صرافی ها در حال حاضر شرایط بهتری در جدول رده‌بندی توکن ها دارد.

اتفاقا این سوال سوال بسیار مهمی است و پاسخ آن اهمیت بسیار زیادی برای سرمایه‌گذارانی دارد که به دنبال انتخاب بهترین توکن ها برای سرمایه گذاری و خرید هستند. دقت داشته باشید که بردها و پلتفرم‌های تعریف شده برای رمز ارزها تضمین کننده این نیست که آنها در لیست رمز ارزها در رتبه‌های بالاتری قرار بگیرند. زیرا علاوه بر کاربردهای اولیه فاکتورهای دیگری هم وجود دارد که در این موضوع تاثیرگذار خواهد بود نمونه‌ای بارز این موضوع هم خود ارز دیجیتال بیت کوین است.

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد که ارز دیجیتال اول بازار رمز ارزها از نظر کاربردها و ویژگی‌ها حتی نمی‌تواند به گرد پای رمزارزهایی مانند اتریوم یا حتی خود بایننس کوین برسد اما با این وجود نزدیک به نیمی از ارزش بازار کریپتوکارنسی را به خود اختصاص داده است و هر روز هم به جذابیت‌های آن اضافه می‌شود. بنابراین شما باید تمام ویژگی‌های تعریف شده برای بهترین رمز ارزهای موجود در بازار را در کنار یکدیگر بگذارید تا در نهایت رده‌بندی شما کاملاً ایده آل باشد.

با در نظر گرفتن این نکات احتمالاً پاسخ سوال خود را درک کرده باشید و حالا بهتر می‌دانید که چرا برخی از ارزهای دیجیتال صرافی ها شرایط بهتری در بازار نسبت به توکن های تعریف شده در حوزه متاورس دارند و استقبال بیشتری از آنها به عمل آمده است. واقعیت این است که اگر حمایت‌های همه جانبه صرافی ها از این توکن ها نباشد خیلی نمی‌توانیم آنها را گزینه‌های برتری در بازار در نظر بگیریم اما به هر حال این موضوع نیز برای آنها وجود دارد و همین نکته باعث جذابیت انتخاب میان توکن های صرافی ها و پلتفرم‌هایی مانند متاورس شده است. توصیه ما این است که اگر به دنبال انتخاب توکن هایی تعریف شده در این دو حوزه هستید در درجه اول روی بایننس کوین تمرکز داشته باشید و به جز آن برخی از بهترین ارزهای دیجیتال تعریف شده در حوزه متاورس را دنبال کنید که جذابیت‌های سرمایه گذاری به مراتب بالاتری دارند.

ارزهای دیجیتال صرافی ها

ارزهای دیجیتال صرافی ها یا وب ۳؟

حوزه وب ۳ یکی دیگر از حوزه‌های بسیار جذاب تعریف شده در بازار ارز دیجیتال است و توکن های بسیار زیادی در این حوزه تعریف شده‌اند که اتفاقاً شرایط بسیار خوبی برای سرمایه گذاری دارند. ارز دیجیتال پولکادات و همچنین ارز دیجیتال فایل کوین از جمله نمونه‌های اصلی و بارز توکن هایی هستند که در این حوزه تعریف شده و سرمایه‌گذاران بسیار زیادی به دنبال انتخاب آنها برای سرمایه گذاری هستند. واقعیت این است که مقایسه همه ارزهای دیجیتال صرافی ها با همه ارزهای دیجیتال تعریف شده در حوزه وب ۳ قطعاً نتیجه‌ای جز انتخاب حوزه وب ۳ را به دنبال نخواهد داشت. اما اگر بخواهیم این رمز ارزها را به صورت تک به تک با یکدیگر مقایسه و ارزیابی کنیم ممکن است برخی از توکن های تعریف شده در حوزه صرافی ها شرایط بهتری نسبت به بسیاری از رمز ارزهای تعریف شده در حوزه وب ۳ داشته باشند.

با توجه به قابلیتی که وب ۳ در حال حاضر دارد و در آینده انتظار محبوبیت بسیار زیادی برای آن قائل هستیم از این رو اگر بخواهیم در میان این دو حوزه دست به انتخاب بزنیم و یکی را به عنوان گزینه برتر معرفی کنیم مسلماً انتخاب ما حوزه وب ۳ خواهد بود و به شما هم توصیه می‌کنیم که حتماً در سبد سرمایه گذاری خود تعدادی از توکن های تعریف شده در این حوزه را در نظر بگیرید تا از پتانسیل بسیار بالای آنها برای سرمایه گذاری و رسیدن به سود استفاده کرده باشید. قطعاً می‌توانیم ادعا کنیم که بسیاری از ارزهای دیجیتال تعریف شده در این حوزه هنوز قابلیت‌های خود را به صورت کامل نشان ندادند و در آینده باید بیشتر درباره این دسته از توکن ها بشنویم.

ارزهای دیجیتال صرافی ها یا گیمینگ؟

مقایسه بعدی ما به بررسی و ارزیابی ارزهای دیجیتال حوزه گیمینگ با رمز ارزهای صرافی ها است که این دو حوزه نیز جذابیت‌های خاص خود را دارند. بازی‌های کامپیوتری این روزها با استقبال بسیار زیادی روبرو شده‌اند و هر روز هم هم به تعداد این بازی‌ها اضافه می‌شود و هم شاهد رونمایی از فناوری‌ها و جذابیت‌های جدیدتری در بازی‌های کامپیوتری هستیم. شاید اگر شما علاقه‌ای به بازی‌های کامپیوتری نداشته باشید و هیچ تحقیقی درباره صنعت گیمینگ هم انجام نداده باشید، با خود تصور کنید که بازی‌های کامپیوتری چه جذابیتی دارد و آیا اصلاً این صنعت می‌تواند در آینده نیز به همین ترتیب به حیات خود ادامه دهد یا اینکه بهتر است اصلاً سراغ آن نرویم.

اما بررسی آمارها و اطلاعات سازمان‌های مختلف درباره بازی‌های کامپیوتری چیزی جز این را در اختیار ما می‌گذارد. واقعیت این است که بازی‌های کامپیوتری روز به روز با استقبال بیشتری روبرو می‌شوند و بسیاری از کارشناسان هم معتقدند که آینده زندگی بشر در کره زمین با بازی‌های کامپیوتری عجین خواهد شد. با این تعریف اگر بازار ارز دیجیتال نیز به دوام خود ادامه دهد انتظار خیلی بعیدی نیست که ارزهای دیجیتال حوزه گیمینگ بتوانند به جذابیت‌های بسیار بالاتری برسند و شرایطی را به وجود آورند که سرمایه گذاری بر روی آنها سودهای آنچنانی را در اختیار کاربران قرار دهد.

اگر بخواهیم کاملا واقع بینانه به مقایسه میان ارزهای دیجیتال صرافی ها و گیمینگ بپردازیم واقعیت این است که تنها آیتم برتری رمزارزهای مربوط به صرافی ها حمایت همه جانبه آنها توسط پلتفرم‌های صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز است. با این تعریف عملاً  می‌توانید در بازار رمز ارزهایی در حوزه گیمینگ پیدا کنید که جذابیت‌هایی به مراتب بالاتری داشته باشد.

ارزهای دیجیتال صرافی ها

ارزهای دیجیتال صرافی ها یا قرارداد هوشمند؟

یکی دیگر از کاربردهای بسیار جذاب مربوط به بازار ارز دیجیتال قراردادهای هوشمند هستند که پلتفرم‌های بسیار هوشمندی برای استفاده از آنها در این بازار تعریف شده است. احتمالاً دیگر همه شما می‌دانید که جذاب‌ترین و بهترین پلتفرم تعریف شده در حوزه قراردادهای هوشمند شبکه بلاک چین ارز دیجیتال اتریوم است که قابلیت‌های بسیار زیادی در این باره داشته و کاربران زیادی به صورت کاملاً حرفه‌ای در حال استفاده از قابلیت‌های این پلتفرم برای به کارگیری قراردادهای هوشمند هستند که هم امنیت بسیار بالایی دارد و هم اینکه انعطاف پذیری بالایی را نیز برای آنها برای کاربردهای مختلف شاهد هستیم.

وقتی در میان ارزهای دیجیتال تعریف شده در حوزه قراردادهای هوشمند صحبت از ارز دیجیتال اتریوم به میان می‌آید عملاً نمی‌توانیم این دسته از رمز ارزها را نسبت به توکن های صرافی ها پایین‌تر قلمداد کنیم. نکته بسیار مهم درباره ارزهای دیجیتال حوزه قرارداد هوشمند این است که رمز ارزهای بسیار جذابی با تیم توسعه دهنده قدرتمند در این دسته قرار گرفته است که توجه بسیاری از کاربران و سرمایه‌گذاران را به خود مجذوب نموده است. حتی به جز اتریوم در این دسته می‌توانیم به ارز دیجیتال کاردانو هم اشاره داشته باشیم که نمی توان آن را در لیست سرمایه گذاری قرار نداد و از قابلیت‌های آن صرف نظر کرد.

بنابراین توصیه می‌کنیم که اگر به دنبال یک سرمایه گذاری مطمئن در بازار ارز دیجیتال هستید حتماً به ارزهای دیجیتال حوزه قراردادهای هوشمند نگاه ویژه‌ای داشته باشید و آنها را به صورت کاملاً ویژه و حرفه‌ای مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید تا در نهایت ریسک سرمایه گذاری شما در بازار نیز به حداقل میزان ممکن برسد و از این نظر چالشی گریبان‌گیر شما نشود.

ارزهای دیجیتال صرافی ها

جمع بندی

ارزهای دیجیتال صرافی ها را به صورت کامل و جامع با هم بررسی کرده و نکات لازم درباره آنها را با شما در میان گذاشتیم. دقت داشته باشید که خرید این دسته از حرف های دیجیتال حتماً باید با بررسی های لازم صورت بگیرد. در هر دو دسته:

  • توکن صرافی های متمرکز
  • توکن صرافی های غیرمتمرکز

هم گزینه های بسیار مناسب و ایده آل وجود دارد و هم نمونه هایی وجود دارد که اصلاً شرایط مناسب برای سرمایه‌ گذاری را نداشته و خرید آنها می تواند یک چالش بسیار بزرگ برای شما باشد. تمام تلاش ما در مجموعه کانون بورس ایجاد بهترین شرایط سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال برای شما عزیزان از تا بتوانید با خیال راحت تر و ریسک کمتری به معاملات خود بپردازید. استفاده از دوره ارز دیجیتال و یا مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال همگی ابزارهایی است که به کار گرفتیم تا این شرایط را برای شما فراهم کنیم. همچنین می توانید در دوره آنلاین ارز دیجیتال نیز شرکت کنید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: