لوگو کانون بورس

ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH) چیست | مزایا و معایب

ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست
شما در حال مطالعه مقاله ۴۴ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست و آیا این رمز ارز شرایط خوبی برای سرمایه‌گذاری در طولانی مدت دارد یا خیر؟ پاسخ این سوال می تواند یک راه حل بسیار مناسب و ایده آل برای سرمایه گذاری در بازار را برای کاربران در بازار ارز دیجیتال ایجاد کند. البته شما می توانید اطلاعات فاندامنتالی زیادی درباره بیت کوین کش را در مقالات مختلف در اینترنت به دست آورید که بسیاری از این اطلاعات خیلی کاربردی و مفید نبوده و اطلاع از آنها نیز چندان اهمیتی برای سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال ندارد. در این مقاله در کنار شما هستیم تا به صورت کاملا تخصصی و بررسی شرایط ارز دیجیتال بیت کوین کش بپردازیم تا امکان سرمایه گذاری برای ارز دیجیتال در کوتاه مدت و بلندمدت را برای شما بررسی کرده باشیم.

شایان ذکر است که این مقاله حاضر برای بررسی شرایط ارز دیجیتال بیت کوین کش بیشتر یک مقاله سرمایه‌گذاری محور بوده و به دنبال این هستیم تا به نکات و شرایط مهم این ارز دیجیتال که برای سرمایه گذاری در بازار اهمیت دارد بپردازیم. بنابراین اگر به دنبال سرمایه گذاری بر روی بیت کوین کش و شناخت هرچه بهتر شرایط این ارز دیجیتال در آینده هستید با ما در این مقاله همراه بمانید.

راهنمای مطالعه نمایش

 

ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست

تحلیل بیت کوین کش

ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست و چرا از عنوان بیت کوین برای نامگذاری این رمز انتخاب شده است؟ اگر از قبل می دانید که بیت کوین چیست احتمالاً درک اینکه ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست برای شما بسیار ساده خواهد بود زیرا این ارز دیجیتال در واقع هم خانواده بیت کوین است و از فورک آن به وجود آمده است. اما قبل از اینکه به بررسی این موضوع بپردازیم لازم است تا کمی تخصصی تر درباره شبکه خود بیت کوین کش با شما صحبت کنیم.

ارز دیجیتال بیت کوین کش یک کوین است. به این معنا که دارای شبکه بلاکچین اختصاصی بوده و شرایط خاص خود را در بازار دارد. واژه کش در زبان انگلیسی به معنای پول نقد و استفاده از این واژه برای نامگذاری این ارز دیجیتال به این معنا است که قرار است بیت کوین کش تبدیل به یک رمز ارزی مناسب برای پرداخت ها و جایگزینی برای پول واقعی و کاغذی شود. البته در حال حاضر بیت کوین کش فاصله بسیار زیادی تا رسیدن به چنین شرایطی داشته و برای اینکه آن را جایگزین برای پول واقعی بدانیم بایستی قابلیت های بسیار زیاد دیگری را نیز در شبکه آن شاهد باشیم.

شبکه این ارز دیجیتال به ادعای تیم توسعه دهنده آن قرار است تبدیل به مرجعی برای پول نقد الکترونیکی همتا به همتا شود که این هدف در وایت پیپر ارز دیجیتال بیت کوین کش نیز درج شده است.

شبکه بلاک چین BTH بر اساس الگوریتم اثبات کار توسعه پیدا کرده و از نظر فنی شباهت های فوق العاده زیادی با شبکه بیت کوین دارد. به همین دلیل اگر بخواهیم کاملاً فنی و تخصصی درباره این ارز دیجیتال صحبت کنیم در واقع در حال تکرار کردن مطالب تخصصی مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین هستیم. الگوریتم اثبات کار باعث شده تا بیت کوین کش نیز تبدیل به رمز ارزی بسیار مناسب و ایده آل برای استخراج شود و کسانی که دوره آموزش استخراج ارز دیجیتال را پشت سر گذاشته باشند می توانند از مزیت های شبکه این ارز دیجیتال نیز برای رسیدن به درآمد حاصل از این فعالیت استفاده کنند.

در حال حاضر بزرگترین ماینرهای جهان در حال استفاده از مزیت های بیت کوین کش برای رسیدن به سود هستند و همچنین با بهترین دستگاه های استخراج ارز دیجیتال میتوان برای استخراج بلاک های تعریف شده در شبکه این ارز دیجیتال اقدام کرد. طبق یک پروتکل از پیش تعیین شده سختی استخراج بلاک های بیت کوین کش نیز هر دو هفته یکبار و بعد از ظهر ۲۰۱۶ بلاک تنظیم میشود.

تاریخچه ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست

ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست

در بازار ارز دیجیتال اصطلاحی وجود دارد که از آن به عنوان هارد فورک یاد می شود. هارد فورک در واقع در لغت به معنی انشعاب و مفهوم آن در بازار ارز دیجیتال شاخه ای از یک بلاک چین دیگر است. این امکان بر روی بلاک چین های مختلف رایج در بازار ارز دیجیتال وجود دارد که توسعه دهندگان می‌توانند با ایجاد تغییراتی بر روی شبکه بلاک چین اصلی یک شبکه بلاک چین جدید با رویکرد متفاوت ایجاد نمایند. حال بسته به اینکه میزان تغییرات ایجاد شده بر روی شبکه بلاک چین چقدر باشد شبکه بلاک چین جدید خصوصیات و مشخصات متفاوتی به خود خواهد گرفت.

در صورتی که تغییرات بر روی شبکه بلاکچین جدید چندان زیاد نباشد از اصطلاح سافت فورک برای آن استفاده می شود. سافت فورک به معنی شبکه است که درصد قابل توجهی از مشخصات و ویژگی های آن مشابه شبکه بلاک چین اصلی است و حتی تمام اطلاعات و قراردادهایی که در شبکه بلاکچین قبلی قابل اجرا بوده بر روی این شبکه نیز قابل استفاده است. برای درک هرچه بهتر سافت فورک باید آن را مانند یک ورژن جدید از یک نرم افزار قدیمی مانند بدانیم که شما می توانید تمام اطلاعات و داده‌های قدیمی خود را هم در ورژن قبلی و هم در ورژن جدید راه اندازی و استفاده نمایید.

در این بین برخی از فورک ها با تغییرات بسیار گسترده ایجاد می شوند که هرچند تشابه زیادی میان آنها و بلاکچین قبلی وجود دارد اما با این حال امکان استفاده از بسیاری از داده ها و قراردادهای بلاکچین قبلی در بلاک چین جدید وجود ندارد و تفاوت های ساختاری این چنینی در آنها دیده می شود.

این توضیح مختصر درباره انواع فورک ها در شبکه بلاک چین از این جهت بود که بگوییم ارز دیجیتال بیت کوین کش یک هارد فورک از شبکه بلاک چین بیت کوین است. در واقع تفکر ایجاد شرایط و امکانات بهتر و بیشتر در شبکه بلاک چین بیت کوین باعث شد تا بلاک چین بیت کوین کش راه اندازی و به عنوان یک فورک از آن استفاده شود.

در سال ۲۰۱۷ بود که برخی از فعالان و علاقه‌مندان به شبکه بیت کوین تصمیم گرفتند تا شبکه بلاک چین بیت کوین کش را از بلاک چین بیت کوین فورک نمایند. البته شایان ذکر است که چنین اقداماتی معمولاً به دلیل به وجود آمدن اختلاف در میان جامعه یک ارز دیجیتال و تیم توسعه دهنده آن به وجود می آید و موارد مشابهی را در شبکه های بلاک چین اتریوم نیز شاهد بودیم. به ‌عنوان‌ مثال اتریوم کلاسیک یکی از فورک های بلاک چین اتریوم است که در پی به وجود آمدن اختلاف در میان اعضای تیم توسعه دهنده و بروز برخی مشکلات در شبکه اصلی به وجود آمد.

بیت کوین کش اهداف و شرایط مشابهی با خود بیت کوین دارد اما با این حال تغییرات ایجاد شده در ساختار بلاک چین آن به گونه ای است که آن را تبدیل به یک هارد فورک از بیت کوین نموده است. در سال ۲۰۱۷ همزمان با راه اندازی شبکه بلاک چین بیت کوین کش افرادی که تمایل داشتند تا دارایی‌های خود را از شبکه بیت کوین به بیت کوین کش انتقال دهند می توانستند و همان مقدار دارایی خود در شبکه قبلی در شبکه جدید ارز دیجیتال بیت کوین کش دریافت کنند.

البته لازم به توضیح است که در سال ۲۰۱۸ خود شبکه بیت کوین کش نیز به انشعابات دیگری تقسیم شد و در حال حاضر دو فورک از شبکه بلاک چین بیت کوین کش در بازار موجود است که هر کدام شرایط و ویژگی‌های خاص خود را دارند.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست

تحلیل بیت کوین کش

یکی از اطلاعات بسیار مهمی که می تواند شرایط ارز دیجیتال بیت کوین کش را برای ما تشریح کند و دید مناسبی نسبت به گذشته این رمز در اختیار ما قرار دهد بررسی تاریخچه قیمت آن است. به همین دلیل در معرفی انواع مختلف رمز ارز ها تصمیم گرفتیم تا در کنار بررسی اطلاعات فاندامنتالی به بررسی تاریخچه قیمت آن ها تا کنون نیز بپردازیم.

در قدم اول بایستی اشاره کنیم که شرایط ورود به بیت کوین کش به بازار ارز دیجیتال نسبت به ورود رمز ارز های ناشناخته کمی متفاوت بود زیرا این رمز ارز با پشتوانه بیت کوین در حال ورود به بازار بود. در سال ۲۰۱۷ ارز دیجیتال بیت کوین کش با قیمت ۴۱۳ دلار به بازار معرفی شد و خیلی زود توانست جایگاه مناسبی در میان معامله گران و سرمایه گذاران این بازار بگیرد.

در همان اواخر سال ۲۰۱۷ بود که شاهد رشد فزاینده قیمت این رمز ارز بودیم و سقف قیمتی آن نیز در انتهای سال ۲۰۱۷ با رسیدن قیمت آن به حدود ۲۹۵۰ دلار رقم خورد. از آن زمان تاکنون این ارز دیجیتال به هیچ وجه نتوانسته دوباره آن قیمت قبلی را تکرار کند و دائماً در حال نزول در بازار ارز دیجیتال بوده است.

از ابتدای سال ۲۰۱۸ روند نزولی قیمت این ارز دیجیتال آغاز شد و بعد از آن نوسانات مختلفی را در سالهای مختلف را تجربه کرده اما همیشه مانند یک ارز دیجیتال معمولی در بازار بوده است. البته بیت کوین کش از همان ابتدای ورود به بازار ارز دیجیتال در بین ۵۰ ارز دیجیتال برتر جهان قرار گرفته و هنوز هم این رتبه را حفظ نموده است. قیمت های حدود ۱۸۰۰ و ۱۵۰۰ دلاری سقف های دیگری هستند که در تاریخچه قیمت بیت کوین کش که شاهد رخ دادن آنها بودیم.

در حال حاضر که در اواخر سال ۲۰۲۲ در حال نگارش این مقاله هستیم قیمت این ارز دیجیتال به حدود ۱۱۰ دلار رسیده و حتی از قیمت اولیه آن نیز پایین تر آمده است. افت و خیزهای شدید قیمت ‌ها در بازار ارز دیجیتال در یک سال گذشته باعث افت قابل توجه قیمت بسیاری از رمز ارزها شده است که بیت کوین کش نیز یکی از آنها است.

تعداد توکن های ارز دیجیتال بیت کوین کش در بازار چقدر است؟

یکی از نکات بسیار مهم و حیاتی درباره رمز ارزهای مختلف موجود در بازار تعداد توکن های در نظر گرفته شده برای آنها از سوی تیم توسعه دهنده است. تعداد توکن های یک ارز دیجیتال هم می تواند روی قیمت و هم فرایند تغییرات ارزش بازار آن تاثیر مستقیم داشته باشد. از این گذشته به اهداف و کاربردهای تعیین شده برای شبکه بلاکچین رمز ارز مورد نظر نیز یکی دیگر از نکات بسیار مهمی است که به تعداد توکن های تعریف شده برای آن بستگی خواهد داشت.

همانطور که در بالا اشاره کردیم بیت کوین کش یک انشعاب ارز دیجیتال بیت کوین است و دقیقا با همان اهداف و کاربردها تعریف شده و تنها شاهد ارتقاء برخی از قابلیت ها در شبکه آن بودیم. دقیقاً مطابق با بیت کوین این ارز دیجیتال نیز دارای ۲۱ میلیون توکن است که در حال حاضر کمی بیشتر از ۱۹ میلیون توکن آن استخراج شده و در بازار در دسترس است.

در حال حاضر حجم معاملات ۲۴ ساعته بیت کوین در حدود ۱۵۰ میلیون دلار است و ارزش بازار آن نیز بعد از افت های بسیار شدید قیمتی به حدود دو و نیم میلیارد دلار رسیده است.

مزیت ها و ویژگی های ارز دیجیتال بیت کوین کش

یکی از موارد بسیار مهمی که درباره ارز دیجیتال بیت کوین کش باید بررسی کنیم مزیت ها و ویژگی های این رمز ارز است. دقت داشته باشید که معرفی مزیت ها و ویژگی های یک ارز دیجیتال را نباید به صورت سرسری دنبال کنید. زیرا بسیاری از ویژگی ها و کاربرد هایی که برای انواع ارز دیجیتال در مقالات مختلف معرفی می شود به هیچ وجه صادق نبوده و تنها شعار هایی است که تیم توسعه دهنده و یا برخی از شبکه های اجتماعی آنها را دامن زده اند. واقعیت این است که بسیاری از ویژگی ها و کاربرد های تعریف شده برای رمز ارزهای مختلف تنها روی کاغذ کاربرد رمز ارز مورد نظر محسوب می‌شوند و در واقعیت عملاً چنین شرایطی برای شبکه رمز ارز مورد نظر وجود ندارد. با توجه به این موضوع تصمیم داریم تا در این بخش ویژگی ها و کاربرد های ارز دیجیتال بیت کوین کش را به صورت کاملاً صادقانه با شما در میان بگذاریم تا بتوانیم نسبت به شرایط این ارز دیجیتال یک تصمیم گیری کاملاً آگاهانه داشته باشید.

مقیاس پذیری

یکی از مهم ترین و جذاب ترین مزیت هایی که میتوانیم برای شبکه بیت کوین کش به آن اشاره داشته باشیم مقیاس پذیری بسیار بالای در نظر گرفته شده برای شبکه آن است. لازم به توضیح است که یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین دلایل بروز اختلاف در میان جامعه بیت کوین همین مقیاس‌پذیری بسیار پایین شبکه بیت کوین بود که در بیت کوین کش به صورت کامل شده و این ارز دیجیتال شبکه بلاک چین آن از این نظر کیفیت و شرایط خوبی دارد.

ظرفیت هر بلاک در شبکه بیت کوین کش در حدود ۸ تا ۳۲ مگابایت است و از این نظر نسبت به بیت کوین رشد قابل توجهی را در بلاک چین بیت کوین کش شاهد هستیم.

پایین بودن کارمزد

یکی از مهمترین مزیت هایی که برای شبکه بیت کوین می توانیم به آن اشاره داشته باشیم که اتفاقاً اهمیت بسیار زیادی هم دارد پایین بودن کارمزد های تراکنش در شبکه این ارز دیجیتال است. در حال حاضر بالا بودن کارمزد تراکنش ها در بسیاری از شبکه های بلاکچین تبدیل به یک چالش بسیار بزرگ هم برای کاربران و هم برای تیم توسعه دهنده آنها شده است. اتریوم از راهکارهای مختلفی برای کاهش کارمزد ها در شبکه خود استفاده می‌کند و به همین دلیل است که پایین بودن کارمزد ها یک شبکه میتواند مزیت بسیار بزرگی برای آن باشد.

امنیت بیت کوین کش

نکته بعدی که درباره بیت کوین کش و ویژگی های آن باید به آن اشاره داشته باشیم امنیت قابل توجه شبکه این ارز دیجیتال است. مانند سایر بلاکچین هایی که تایید تراکنش ها در آنها با استفاده از فرآیند استخراج انجام می پذیرد نودها و یا کاربران فعال در شبکه تاثیر بسیار زیادی بر روی امنیت این شبکه دارند. البته واقعیت این است که تاکنون هیچ گونه چالشی برای شبکه های بلاکچین و رمز ارز ها به صورت عمده به وجود نیامده و امنیت را بایستی یک ویژگی عمومی برای رمز ارز های دارای شبکه بلاک چین اختصاصی بدانیم.

معایب ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست

ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست

ارز دیجیتال بیت کوین کش مانند سایر رمز ارزهای موجود در بازار را در کنار مزیت ها و ویژگی های مثبت دارای معایبی نیز می باشد. وقتی صحبت از معایب ارز دیجیتال می شود بسیاری از کاربران چندان علاقه به مطالعه پیدا نکرده و بیشتر به دنبال معرفی و بررسی مزیت های رمز ارزهای مختلف می روند. اما بررسی و شناخت همین معایب در برخی از مواقع باعث میشود تا شما بتوانید از یک سرمایه‌ گذاری کاملاً اشتباه دور بمانید و یا سرمایه گذاری های خود را به سمت رمز ارزهایی پیش ببرید که شرایط به مراتب بهتری را نسبت به رمز ارز مورد نظر شما دارند. در همین راستا لازم دانستیم تا معایب بیت کوین کش را نیز به صورت کامل برای شما بررسی و ارزیابی کنیم.

اولین و بزرگترین عیبی که می توان برای شبکه بیت کوین کش به آن اشاره کرد هزینه بسیار زیاد استخراج این ارز دیجیتال است. همانطور که میدانید استخراج رمز ارزها یکی از روش های درآمدزایی در میان کاربران بازار ارز دیجیتال است و افراد علاقه بسیار زیادی به این روش درآمدزایی دارند. در این بین یکی از مهمترین چالشهای پیش روی علاقه مندان به استخراج ارز دیجیتال هزینه‌های مربوط به مصرف انرژی در این فرآیند است که برای بیت کوین کش به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

دقت داشته باشید که هزینه بالای استخراج رمز ارزها یکی از اصلی ترین دلایلی است که باعث شده تا آینده آنها در خطر باشد. استخراج ارز دیجیتال انرژی بسیار زیادی را مصرف کرده و از این گذشته به صورت مستقیم بر روی محیط زیست کره زمین نیز تاثیر می گذارد. به همین دلیل در ماه‌های گذشته تیم توسعه دهنده اتریوم تصمیم گرفت با تغییر الگوریتم اثبات کار به اثبات سهام دیگر چنین چالشی را در پروژه خود نداشته باشد.

به وجود آمدن هارد فورک های جدید که تعداد آنها برای شبکه بیت کوین کش روز به روز در حال افزایش است یکی دیگر از معایبی است که می توانیم برای شبکه این ارز دیجیتال اشاره داشته باشیم. به وجود آمدن فرقه های جدید باعث ریزش تعداد کاربران شبکه شده و این موضوع هم می تواند روی عملکرد آن و هم روی امنیت شبکه تاثیر مستقیم داشته باشد.

یکی از عیب های بسیار بزرگی که باعث شده تا استقبال از شبکه بیت کوین کش به حداقل میزان ممکن برسد، مقایسه همیشگی آن با شبکه بیت کوین است. به دلیل اینکه بیت کوین جذابیت های بسیار زیادی داشته و به عنوان بهترین ارز دیجیتال بازار شناخته می شود دائما به تعداد کاربران آن اضافه می‌شود و همین افزایش تعداد کاربران بیت کوین به خودی خود می تواند دلیلی برای افت استقبال کاربران از بیت کوین به عنوان یک هارد فورک آن باشد.

البته لازم به توضیح است که اگر بیت کوین یک ارز دیجیتال جداگانه بود به هیچ وجه چنین شرایطی برای آن وجود نداشت اما به دلیل انشعاب شدن آن از بیت کوین شاهد چنین شرایط و چنین مقایسه ای برای آن هستیم که تبدیل به یک مشکل اساسی در شبکه آن شده است ‌

نحوه خرید ارز دیجیتال بیت کوین کش در ایران

ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست

یکی از نکات بسیار مهمی که درباره ارز دیجیتال بیت کوین کش باید به بررسی آن بپردازیم شرایط خرید این ارز دیجیتال در ایران است. در حال حاضر بسیاری از کاربران ایرانی چالش های زیادی را با فرایند خرید ارز دیجیتال داشته و نمی‌توانند بهترین گزینه و بهترین راه حل را برای خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود انتخاب نمایند. شاید کمی عجیب به نظر برسد اما باید یادآوری کنیم که در حال حاضر افراد بسیار زیادی به دلیل همین ناآگاهی درصد قابل توجهی از سرمایه های خود را به راحتی از دست داده و آن را صرف هزینه کردن برای پرداخت کارمزد های بی مورد می نمایند.

انتخاب روش مناسب برای خرید یک ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی برای یک سرمایه‌ گذاری ایده‌آل دارد و اگر شما دقت کافی در این زمینه نداشته باشید ممکن است نتواند یک سرمایه گذاری مطمئن و مناسب برای خود در بازار رقم بزنید. دقت داشته باشید که انتخاب روش مناسب برای خرید ارز دیجیتال بایستی با توجه به نوع سرمایه گذاری شما و همچنین ارز دیجیتال مورد نظر باید انجام پذیرد. در ادامه سعی داریم تا روش های مختلف خرید بیت کوین کش را به شما معرفی کرده و مزیت ها و معایب هر کدام از این روشها را نیز معرفی نماییم. با شناخت این روش نحوه انتخاب آنها برای شما ساده تر خواهد شد و می توانید در نهایت بهترین شرایط را برای سرمایه گذاری خود در بازار برای خرید بیت کوین کش رقم بزنید.

خرید ارز دیجیتال بیت کوین کش در صرافی های داخلی

اولین روش برای خرید بیت کوین کش در بازار استفاده از خدمات صرافی های داخلی است. در این روش شما می توانید به سادگی با عضویت در یکی از انواع صرافی داخلی ارز دیجیتال این رمز ارز را خریداری نمایید. با استفاده از خدمات صرافی های داخلی دو روش خرید پیش روی شما قرار خواهد گرفت که به شرح زیر هستند:

 • در روش اول شما می توانید با انتخاب به خرید مستقیم بیت کوین کش این ارز دیجیتال را با قیمت فعلی بازار خریداری نمایید. در این روش شما تنها کافی است تا مقدار بیت کوین کش مورد نظر برای خرید را انتخاب کنید تا خود پلتفرم صرافی مورد نظر با توجه به بهترین قیمت موجود در بازار خرید شما را انجام دهد. در این روش خرید ممکن است قیمت با آن چیزی که شما به دنبال آن هستید تفاوت بسیار زیادی داشته باشد و به همین دلیل چندان توصیه به استفاده از این روش نداریم.
 • در روش دوم شما با انتخاب بازار حرفه ای بیت کوین کش به تومان می توانید برای خرید این ارز دیجیتال اقدام کنید. در این روش علاوه بر مقدار بیت کوین کش مورد نظر برای خرید شما بایستی قیمت مورد نظر خود را تعیین کنید. به همین دلیل بایستی از قبل تحلیل کافی برای خرید این ارز دیجیتال را داشته و قیمت مناسب را در نظر بگیرید.
 • همچنین شما در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال داخلی برای خرید بیت کوین کش بایستی نکات لازم را در نظر بگیرید. نکاتی مانند حجم معاملات بالا و همچنین پایین ترین میزان کارمزد از جمله مهمترین نکات برای خرید بیت کوین کش در خدمات صرافی داخلی ارز دیجیتال هستند که می توانند هزینه های شما را به حداقل میزان ممکن رسانده و شرایط خرید آسان و بهتری را برای شما رقم بزنند.

خرید ارز دیجیتال بیت کوین کش در صرافی خارجی

یکی دیگر از روش های خرید ارز دیجیتال بیت کوین کش در اختیار کاربران ایرانی قرار دارد استفاده از خدمات انواع صرافی خارجی ارز دیجیتال است. صرافی های خارجی بسیار زیادی خدمات خرید و فروش ارز دیجیتال را در اختیار کاربران مختلف قرار می دهند و شما می توانید از خدمات صرافی های برتر موجود در بازار برای این منظور استفاده کنید. روند خرید ارز دیجیتال بیت کوین کش در خدمات صرافی های خارجی به شرح زیر است؛

 • در قدم اول شما می بایست پول خود را در حساب یکی از صرافی های داخلی وارد نمایید و سپس آن را به ارز دیجیتال تتر تبدیل کنید.
 • در قدم بعدی می بایست تترهای خود را با یک انتقال درست از طریق شبکه وارد حساب کاربری خود در صرافی خارجی نمایید.
 • حالا می توانید از طریق بازار بیت کوین به تتر برای خرید این ارز دیجیتال اقدام کرده و آن را در کیف پول خود نگهداری کنید.

در این روش خرید شما می بایست سه کارمزد مختلف را برای خرید بیت کوین کش پرداخت کنید. ابتدا کارمزد خرید تتر را در صرافی داخلی پرداخت خواهید کرد. در قدم بعدی بایستی کارمزد انتقال ارز دیجیتال تتر در یکی از شبکه های موجود را پرداخت کنید و در نهایت باید کارمزد خرید بیت کوین کش را در صرافی خارجی پرداخت کنید. ملاحظه می کنید که این روش می تواند هزینه های سرمایه گذاری شما را به مراتب افزایش دهد و به همین دلیل لازم است تنها در شرایط منطقی از این روش استفاده کنید.

برای مواقعی که به دنبال سرمایه گذاری طولانی مدت و چندین ساله بر روی بیت کوین کش هستید و به این زودی ها تمایل به فروش این ارز دیجیتال ندارید، استفاده از خدمات صرافی داخلی ارز دیجیتال گزینه بهتری برای شما خواهد بود و با استفاده از این روش می توانید هزینه های خود را به حداقل میزان ممکن برسانید. اما در مواقعی که خرید و فروش شما کوتاه مدت است به دنبال یک سرمایه گذاری چند هفته ای و یا حتی استفاده از مزیت های بازار فیوچرز ارز دیجیتال هستید بایستی سراغ استفاده از خدمات صرافی خارجی بروید.

بهترین کیف پول برای نگهداری از ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست

ارز بیت کوین کش

یکی از مهم ترین چالش ها برای کاربران و سرمایه گذاران در بازار ارز دیجیتال نگهداری از رمز ارزهای مختلف برای طولانی مدت است. احتمالا اگر از گذشته چالشی با این موضوع نداشته این موضوع چندان برای شما حائز اهمیت نبوده و حتی ممکن است از این بخش از مقاله نیز به سادگی عبور کنید. اما اگر یک جستجوی ساده در اینترنت درباره شرایط نگهداری از رمز ارزها در صرافی ها و کیف پول های مختلف داشته باشید به این نتیجه خواهید رسید که این موضوع اهمیت بسیار زیادی در فرایند سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال دارد و اگر شما نتوانید از بهترین کیف پول ها برای نگهداری از رمز ارز های خود استفاده کنید خیلی زود با چالش‌های بسیار زیادی روبرو شده و نخواهید توانست یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل داشته باشید.

نگهداری از یک رمز ارز در کیف پول انواع صرافی خارجی ارز دیجیتال با تهدیدها و چالش های بسیار زیادی برای شما همراه است و توصیه می‌کنیم که هرگز این روند را در فرآیند سرمایه گذاری خود در پیش نگیرید. به همین دلیل بر آن شدیم تا بهترین کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری برای نگهداری بیت کوین کش را به شما معرفی کنیم که به شرح زیر هستند:

 • کیف پول نرم افزاری تراست ولت به دلیل جذابیت های بسیار بالا و امنیت قابل توجه می تواند بهترین گزینه برای این منظور باشد.
 • همچنین شما می توانید از کیف پول نرم افزاری برای نگهداری از بیت کوین کش استفاده کنید..
 • کیف پول متامسک که به صورت نرم افزاری هم در پلتفرم های موبایل و هم در نسخه ویندوز به مانند یک افزونه در مرورگرهای اینترنت در دسترس است می‌تواند گزینه مناسبی دیگری برای این منظور باشد.
 • کیف پول سخت افزاری سیف پال یکی از کیف پول های ایمن برای نگهداری از رمز ارزها است که از ارز دیجیتال بیت کوین کش نیز پشتیبانی می کند.
 • برای نگهداری از بیت کوین کش همچنین می توانید از کیف پول سخت افزاری لجر و ترزور نیز استفاده کنید.
 • کسانی که به دنبال استفاده از یک کیف پول اختصاصی برای نگهداری از این ارز دیجیتال هستند می توانند از btc wallet استفاده نمایند.

آیا ارز دیجیتال بیت کوین کش گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری بلند مدت است؟

ارز بیت کوین کش

نوبت به بررسی شرایط ارز دیجیتال بیت کوین کش برای سرمایه گذاری بلند مدت می رسد. احتمالا اگر فعالان بازار ارز دیجیتال مطمئن شوند که یک رمز ارز در آینده می تواند پتانسیل سود دهی بسیار بالایی داشته باشد از سرمایه‌ گذاری بر روی آن غافل نخواهد شد اما قبل از آن لازم است اطلاعات بسیار مهمی در مورد بررسی و آنالیز قرار بگیرد.

دو گزینه بسیار مهمی که برای سرمایه گذاری طولانی مدت بر روی یک ارز دیجیتال بایستی در نظر گرفته شود امنیت و پتانسیل سوددهی آن است. در بازار ارز دیجیتال سرمایه گذاری بر روی یک رمز ارز بدون بررسی این موضوع به هیچ وجه منطقی نیست و حتما شما باید شرایط رمز ارز مورد نظر خود را از هر دو نظر مورد آنالیز قرار دهید.

سرمایه گذاری بر روی انواع شت کوین ها به دلیل امنیت بسیار پایین آنها ریسک بسیار زیادی دارد و خیلی ها دست به این فرآیند نمی زنند و سرمایه گذاری بر روی رمز ارزهای که ریسک کمی دارند اما پتانسیل سوددهی در آن حاکم است نیز نمی‌تواند یک سرمایه‌ گذاری ایده آل برای کاربران باشد.

از نظر پتانسیل سوددهی بیت کوین کش را بایستی در میان گزینه های مناسب بازار ارز دیجیتال معرفی کنیم و احتمال رسیدن به قیمت های قابل توجه را برای این رمز ارز در نظر بگیریم. اما واقعیت این است که آلت کوین های بسیار زیادی هم هستند که میزان پتانسیل سود دهی آنها نسبت به بیت کوین کش بیشتر است و نمی توان این موضوع را کتمان نمود.

به صورت کلی بیت کوین کش را می توانیم یکی از گزینه های سرمایه گذاری با ریسک متوسط و پتانسیل سوددهی متوسط تعریف کنیم. به همین دلیل اگر به دنبال سرمایه گذاری برای این ارز دیجیتال باشید بهتر است تنها بخش کمی از سرمایه های خود را به آن اختصاص داده و با بخش اعظم سرمایه های خود به دنبال انتخاب آلتکوین های با پتانسیل سوددهی بالاتر بروید.

آیا ارز دیجیتال بیت کوین کش گزینه مناسبی برای نوسان گیری است؟

قیمت بیت کوین کش

این روزها نوسان گیری و خرید کوتاه مدت ارز دیجیتال با استفاده از خدمات بازار فیوچرز تبدیل به یکی از خواسته‌های اصلی کاربران در فرایند سرمایه گذاری در بازار شده است. شرایط به گونه ای پیش رفت که حتی کسانی که شناخت کافی نسبت به تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال نداشته و تخصص‌های لازم برای تحلیل رمز ارزها را نیز به دست نیاورده نیز در حال استفاده از مزیت‌های بازار فیوچرز در ارز دیجیتال برای رسیدن به سودهای قابل توجه هستند. یکی از سوال ها و چالش های بسیار مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که کدام رمز ارز شرایط بهتر و مناسب‌تری برای نوسان گیری داشته و استفاده از مزیت های کدام ارز دیجیتال می تواند شرایط بهتری را در این فرایند سرمایه‌ گذاری به دنبال داشته باشد.

برای پاسخ دادن به این سوال آیتم ها و موارد مختلفی بایستی مورد بررسی قرار بگیرد تا در نهایت بهترین شرایط سرمایه گذاری ایجاد شود. برای اینکه شرایط ارز دیجیتال بیت کوین کش برای نوسان گیری را مورد بررسی قرار دهیم لازم است تا فاکتور های زیر را در این ارز دیجیتال ارزیابی نماییم:

 • در قدم اول بایستی بررسی کنیم که ارز دیجیتال بیت کوین کش در کدام یک از صرافی های ارز دیجیتال لیست شده و یا در لیست معتبرترین و بهترین صرافی های جهان وجود دارد یا خیر؟ در این زمینه شرایط بسیار مناسبی را برای این ارز دیجیتال شاهد هستیم.
 • مورد دوم این است که بایستی به بررسی حجم معاملات روزانه بیت کوین کش در بازار بپردازیم. به صورت کلی برای نوسان گیری ارز دیجیتال باید سراغ رمز ارز هایی برویم که حجم معاملات قابل توجهی در طول هر ۲۴ ساعت دارند. بیت کوین کش در این زمینه نیز شرایط مناسبی داشته و حجم معاملات قابل توجهی را برای آن شاهد هستیم.

نکته بعدی که بایستی درباره شرایط بیت کوین کش به بررسی آن بپردازیم، مقدار نوسانات این ارز دیجیتال در هر ۲۴ ساعت است. با توجه به اینکه نوسان گیری یک فرایند بسیار کوتاه مدت می باشد از این رو رمز ارز های مورد نظر برای این منظور بایستی در طول هر ۲۴ ساعت با نوسانات قابل توجهی روبرو باشند. از این نظر نیز شرایط برای بیت کوین کش مناسب است.

اگر بخواهیم واقع‌بینانه شرایط بیت کوین کش را برای نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال مورد بررسی قرار دهیم نتیجه گیری ما این است که این ارز دیجیتال شرایط مناسب و خوبی برای این منظور دارد اما بهترین گزینه نیست. رمز ارزهای با شرایط بهتر نیز در بازار موجود هستند که استفاده از آنها می تواند پتانسیل سود دهی بیشتری را در اختیار معامله گران قرار دهد اما با این حال معامله گران می توانند به نمودار قیمت بیت کوین کش نیز دقت کافی داشته باشند تا در صورت مشاهده فرصت مناسب برای سرمایه گذاری و خرید و فروش این ارز دیجیتال نیز اقدام نمایند.

آموزش تحلیل و پیش بینی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش

قیمت بیت کوین کش

روش‌های مختلفی برای تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین کش وجود دارد که شما می توانید با استفاده از هر یک از این روشها شرایط قیمت این ارز دیجیتال را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و در نهایت برای سرمایه گذاری بر روی آن اقدام کنید. خیلی از کاربران شناخت کافی نسبت به روش‌های تحلیل و پیش بینی قیمت رمز ارزها نداشته و به همین دلیل در فرایند سرمایه‌ گذاری خود با چالش‌های زیادی روبرو می شوند. یکی از اصلی ترین دلایلی که کانال های سیگنال ارز دیجیتال درآمد بسیار عالی در بازار ایران پیدا کردند همین عدم شناخت کافی کاربران نسبت به روش های تحلیل و بررسی نمودار قیمت رمز ارزها است.

در حال حاضر اگر شما یک کسب و کار معمولی و سنتی را مورد بررسی قرار دهید متوجه خواهید شد که برای موفقیت در چنین کسب و کاری لازم است تا قدم های زیادی برداشته شود و حتی آموزش های حرفه ای لازم نیز نیاز خواهد بود. حالا چطور شما می خواهید بدون هیچ گونه آموزشی و بدون شناخت کافی نسبت به روش های تحلیل قیمت بیت کوین کش و یا سایر آلت کوین ها برای رسیدن به درآمد های چند میلیاردی در این بازار اقدام کنید؟ واقعیت این است که افراد و مخصوصاً کاربران ایرانی در این باره خود را فریب می دهند و بر این باور هستند که بدون هیچ گونه زحمتی می توانند در این بازار به سرمایه های چند میلیاردی رسیده و برای همیشه به استقلال مالی برسند.

در این بخش سعی داریم تا روش های مختلف تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین کش را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها تا حدی می توانید یک بررسی آینده این ارز دیجیتال موفق عمل کرده و یک سرمایه‌ گذاری کاملا آگاهانه را روی این رمز ارز داشته باشید.

تحلیل فاندامنتال قیمت بیت کوین کش

اولین روش برای بررسی و پیش بینی قیمت بیت کوین کش استفاده از تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال است. در تحلیل فاندامنتال شما می بایست تمام جزئیات و شرایط ارز دیجیتال بیت کوین کش را مورد بررسی قرار داده و در نهایت آن را با رمز ارز های بسیار ایده آل و عالی موجود در بازار مقایسه کنید. از جمله مهمترین فاکتورها و معیار ها برای بررسی تحلیل فاندامنتال قیمت بیت کوین کش میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تیم توسعه دهنده های ارز دیجیتال و رزومه آنها
 • کاربرد ها و ویژگی های تعریف شده برای ارز دیجیتال
 • صرافی هایی که بیت کوین کش در آن ها لیست شده است.
 • حجم معاملات بیت کوین کش
 • تعداد کاربران فعال در بیت کوین کش
 • امنیت شبکه بلاک چین بیت کوین کش
 • اهداف و آینده بیت کوین کش
 • سرمایه گذاران و افرادی که به دنبال ارتقاء سطح کیفیت شبکه بیت کوین کش هستند.

همچنین برخی از تکنیک ها و روش های دیگری نیز در تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال وجود دارد که با به کار گرفتن آن ها شما می توانید شرایط این ارز دیجیتال را به صورت کامل مورد بررسی و آنالیز قرار داده و در نهایت یک سرمایه گذاری ایده آل و مطمئن برای خود رقم بزنید. این فاکتور ها در برخی از مواقع در طول عمر یک ارز دیجیتال ممکن است با تغییراتی همراه شوند و از این رو بایستی تحلیل های شما دائمی باشد و هر چند وقت یکبار شرایط رمز ارز های مورد نظر خود مانند بیت کوین کش را برای سرمایه‌ گذاری مورد بررسی قرار دهید. همین چندی پیش بود که یکی از بهترین رمز ارزهای موجود در بازار یعنی ارز دیجیتال لونا با یک فروپاشی بزرگ روبرو شده و تمام قابلیت های خود را از دست داد. اتفاقی که اگر شما به شرایط و ویژگیهای این ارز دیجیتال از جمله تیم توسعه دهنده و پشتیبان آن دقت می کردید، احتمالاً به دنبال سرمایه گذاری بر روی آن نمیرفتید.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش

دومین روش برای تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین کش استفاده از روش های مختلف تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال است. در تحلیل تکنیکال شما می توانید با استفاده از ابزارها و روش‌های مختلف تکنیکالی نمودار قیمت بیت کوین کش را مورد بررسی و آنالیز قرار داده و درباره شرایط و تغییرات آن در آینده تصمیم گیری کنید. تحلیل تکنیکال در واقع با این اصل تطابق دارد که تمام شرایط و اتفاقات گذشته در قیمت یک ارز دیجیتال دائماً در حال تکرار شدن هستند و قیمت و نمودار یک رمز ارز در یک روند و الگوی مشخص در حال نوسان و تغییر است. مسلما اگر شما بتوانید الگوی تغییرات و نوسانات قیمت ارز دیجیتال را شناخته و به آن متصل شوید امکان پیش بینی قیمت رمز ارز مورد نظر را نیز در آینده خواهید داشت.

با بررسی نمودار قیمت بیت کوین کش شما می توانید قیمت این ارز دیجیتال را با استفاده از تکنیک های مختلف تکنیکال هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار دهید. تجزیه و تحلیل و آنالیز قیمت بیت کوین کش با استفاده از روشهای تحلیل تکنیکال حتی می‌تواند روند موفقیت‌آمیزی در سرمایه گذاری کوتاه مدت و فیوچرز این رمز ارز را نیز برای شما ایجاد کند. اندیکاتور ها و الگوهای مختلفی در تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار می گیرند که هر یک از آنها شرایط خاص خود را داشته و درصد موفقیت تحلیل با استفاده از آنها با یکدیگر متفاوت است. برای استفاده هر چه بهتر از این روش برای تحلیل و پیش بینی قیمت این ارز دیجیتال لازم است ابتدا آموزش های حرف های لازم را در دوره ارز دیجیتال کرده و سپس با تمرین و ممارست در بازار واقعی بتوانید یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل برسید.

آینده ارز دیجیتال بیت کوین کش چه خواهد شد؟

صحبت کردن درباره آینده بیت کوین کش کمی چالش‌برانگیز است زیرا این ارز دیجیتال به عنوان یک هارد فورک بیت کوین معرفی شده و تاثیر پذیری بسیار زیادی از شرایط بیت کوین در بازار دارد. در بسیاری از منابع اگر در جستجوی پیش بینی آینده بیت کوین کش باشید احتمالاً تعداد زیادی از پیش بینی های بسیار جذاب دوست داشتنی برای علاقه مندان به سرمایه‌ گذاری بر روی این ارز دیجیتال مشاهده خواهید کرد. اما قصد داریم در این مقاله به صورت غیر واقع بینانه به شرایط بیت کوین کش بپردازیم.

بررسی آینده بیت کوین کش از دو دیدگاه مختلف امکان پذیر است. در وهله اول آینده این ارز دیجیتال را بایستی بر اساس شرایط ارزش آن در سال‌های آتی مورد بررسی قرار دهیم و در دیدگاه دوم نیز لازم است تا آینده آن را از نظر ساختاری و اطلاعات بنیادی مورد بررسی قرار دهیم.

آینده بیت کوین کش تاثیر پذیری بسیار زیادی از دو عامل مهم دارد. در وهله اول شرایط ارز دیجیتال بیت کوین به عنوان پادشاه بازار ارز دیجیتال بر روی این رمز ارز تاثیر خواهد داشت و نمی توان این موضوع را کتمان نمود. هرچند به رونق رسیدن بیت کوین در آینده نمی تواند تضمین کننده رونق بیت کوین کش نیز باشد اما قطعاً نابودی و به چالش کشیده شدن بیت کوین باعث نابودی بیت کوین کش نیز خواهد شد.

همچنین نکته مهم بعدی که درباره آینده بیت کوین کش باید به بررسی آن بپردازیم شرایط شبکه این رمز ارز تحت تاثیر ماینر ها و استخرهای استخراج فعال در داخل شبکه است. در ماه های اخیر به دلایل مختلفی مانند کاهش میزان درآمد و افزایش سختی استخراج و البته هزینه ها شاهد ریزش های قابل توجه کاربران بیت کوین کش بودیم که ادامه دار شدن این روند می‌تواند در آینده برای آن خطرناک باشد.

در زمان فعلی چالش بسیار بزرگ ایران میتوان برای بیت کوین کش و شبکه آن در نظر گرفت اما اگر به دنبال سرمایه گذاری طولانی مدت بر روی این ارز دیجیتال هستید بهتر است شرایط آن را به صورت دائمی مورد بررسی و آنالیز قرار دهید تا در صورت بروز هر گونه چالش در اسرع وقت بتوانید بهترین تصمیم را برای سرمایه‌ گذاری خود اتخاذ نمایید.

آیا ارز دیجیتال بیت کوین کش قابل استخراج است؟

احتمالا تا الان متوجه شده‌اید که ارز دیجیتال بیت کوین کش کاملاً قابل استخراج است و در حال حاضر ماینر های بسیار زیادی در حال استخراج ارز دیجیتال و درآمد زایی از این طریق هستند. نکته بسیار مهمی که درباره استخراج ارز دیجیتال بیت کوین کش باید به آن اشاره داشته باشیم این است که سختی استخراج رمز ارز بنابر یک الگوریتم بسیار خاص دائماً در حال محاسبه و کاهش است. اما برای آن حتما باید از بهترین دستگاه ماینر استفاده نمایید تا قدرت محاسباتی بالایی در شبکه داشته و بتوانید با ماینر های قدرتمند موجود در بازار رقابت کنید.

برای کسانی که به دنبال استخراج انفرادی بیت کوین کش هستند بایستی این نکته را متذکر شویم که این موضوع می‌تواند بسیار پرهزینه و البته بسیار سخت باشد زیرا در حال حاضر استخر های استخراج به صورت گروهی با قدرت پردازش بسیار زیاد بخش قابل توجهی از استخراج بیت کوین کش را به خود اختصاص داده اند و به همین دلیل ممکن است استخراج انفرادی آن چندان سودآور نباشد.

همچنین برای عضویت در استخرهای استخراج جدید حتماً باید هم اطمینان و امنیت استخر مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید و هم از نظر میزان سود دهی و هزینه ها استخر را با یکدیگر مقایسه کرده و در نهایت بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

مقایسه بیت کوین کش با بیت کوین

نمودار بیت کوین کش

تمام رمز ارزهای موجود در بازار برای سرمایه گذاری حتما باید با بیت کوین مورد مقایسه قرار بگیرند اگر این مقایسه انجام نپذیرد ممکن است سرمایه گذاری شما چالش‌برانگیز شود. فرض کنید شما یک ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اید اما وقتی پتانسیل سوددهی آن از خود بیت کوین کمتر باشد عملاً نمی توان روی آن چندان حساب کرد. از این گذشته مقایسه بیت کوین کش با بیت کوین به دلیل اینکه این ارز دیجیتال یک هارد فورک بیت کوین محسوب می‌شود اهمیت به مراتب بیشتری نیز پیدا میکند.

اگر به مقایسه تخصصی بیت کوین کش با بیت کوین بپردازیم نکات و نتایج اختصاصی زیر را می توان از این مقایسه استخراج کرد:

 • بیت کوین کش به عنوان یک هارد فورک بیت کوین تاثیر پذیری بسیار زیادی از آن دارد و بروز هرگونه چالشی در شبکه بیت کوین می‌تواند همان چالش را به شدت بیشتر در شبکه بیت کوین کش نیز ایجاد کند.
 • از نظر مقیاس پذیری بلاک چین بیت کوین کش کیفیت و شرایط بهتری نسبت به بلاک چین بیت کوین دارد و اتفاقاً برای همین موضوع نیز توسعه یافته است.
 • از نظر کارمزد نیز شبکه بیت کوین به مراتب کارمزد کمتری نسبت به بیت کوین دارد.
 • بلاک چین بیت کوین کش به دلیل اندازه بزرگ تر بلاک های در نظر گرفته شده در آن اجازه انجام تعداد معاملات بیشتری را در یک زمان کوتاه و محدود به کاربران می دهد. البته این مقایسه با شبکه بیت کوین است و ممکن است در مقایسه با برخی از آلت کوین ها شرایط بیت کوین کش ضعیف تر باشد.
 • برخلاف بیت کوین که تعداد کاربران و معاینه های بسیار زیادی در شبکه آن فعالیت می‌کنند و احتمال ترکیب و همکاری ماینر ها با یکدیگر کمتر است در شبکه بیت کوین کش شاهد تمرکز بسیار زیادی در استخرهای استخراج هستیم که این موضوع می‌تواند حتی امکان حمله ۵۱ درصدی را نیز به شبکه بلاک چین بیت کوین کش افزایش دهد.
 • همچنین یکی از تفاوتهای اصلی بیت کوین کش در شبکه و ساختار اصلی با بیت کوین تفاوت در امضای تراکنش ها بر اساس نوع الگوریتم به کار گرفته شده در آن است.

به عنوان یک نتیجه گیری کلی بایستی بیان کنیم که بیت کوین کش میتواند یک نسخه به روز تر و کاربردی تر بیت کوین باشد اما به دلیل اینکه بیت کوین استقبال فوق العاده بیشتری در جهان دارد به عنوان گزینه اصلی لقب گرفته و تأثیرپذیری سایر رمز ارز ها مانند بیت کوین کش از آن خواهد بود.

آیا پروژه بیت کوین کش (BCH) می تواند اسکم و کلاهبرداری باشد؟

یکی از موضوعات بسیار مهمی که معمولاً در بررسی رمز ارزهای مختلف نادیده گرفته می شود احتمال اسکم بودن پروژه مورد نظر است. واقعیت این است که در بازار ارز دیجیتال به دلیل نبودن هیچگونه نظارت و قانون های نظارتی احتمال بروز چنین اتفاقی برای تمام رمز ارزها وجود دارد و هنوز هم بعد از گذشت بیش از یک دهه از روی کار آمدن رمز ارزها در دنیا برخی از افراد احتمال از بین رفتن تمام آنها را نیز قائل هستند.

البته قصد نداریم ذهن شما را درباره احتمال از بین رفتن تمام رمز ارزهای موجود در بازار مشوش کنیم اما لازم به یادآوری است که شما می بایست تک تک رمز ارز های مورد نظر خود برای سرمایه گذاری را از نظر نزدیک بودن به کلاهبرداری و یا اسکم بودن مورد بررسی و آنالیز قرار دهید.

پروژه های بسیار جدید در بازار ارز دیجیتال روی کار آمده اند که احتمال کلاهبرداری بودن آنها بسیار کم بوده اما با گذشت زمان شاهد بودیم که آنها نیز به جمع کلاهبرداران بازار اضافه شدند. البته درباره کلاهبرداری بودن شبکه بیت کوین کش نمی‌توان به این مطمئنی صحبت کرد. این ارز دیجیتال تاکنون شرایط خوبی را در بازار از خود رقم زده است.

بیت کوین کش دارای یک بلاک چین اختصاصی مناسب و ایده آل است و افراد بسیار زیادی به عنوان ماینر در شبکه آن فعالیت می نمایند که احتمال کلاهبرداری بودن آن را به حداقل میزان ممکن می رساند. البته دقت داشته باشید که احتمال کلاهبرداری بودن یک پلتفرم با افت ارزش آن و کاهش قیمت توکن اختصاصی آن دو موضوع کاملا جداگانه نسبت به یکدیگر هستند و نباید این دو موضوع را با یکدیگر یکی بدانید. از نظر کلاهبرداری بودن ممکن است بیت کوین کش کاملاً مبرا باشد اما از نظر شرایط حاکم بر ارزش توکن بومی این رمز ارز در آینده بایستی تامل بیشتری انجام پذیرد.

بیت کوین کش بخریم یا خیر؟

بسیاری از شما که در حال مطالعه این مقاله هستید به دنبال نتیجه گیری بر روی این موضوع هستید که آیا در نهایت برای سرمایه گذاری که برای کوتاه مدت و چه برای طولانی مدت بیت کوین کش بخریم یا خیر؟ واقعیت این است که تمام چالش های موجود در بازار ارز دیجیتال و مقالات ارائه آن ارز دیجیتال که در کانون بورس می توانید تعداد بسیار زیادی از آنها را مشاهده و مطالعه کنید برای برطرف کردن همین چالش هستند.

هر چند خیلی عادت به توصیه مستقیم برای خرید کردن و یا خرید نکردن یک ارز دیجیتال در کانون بورس نداریم اما با این حال تصمیم گرفتیم تا یک نتیجه گیری کلی درباره سرمایه گذاری بر روی بیت کوین کش به شما ارائه کنیم.

سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال بیت کوین کش را بایستی با سه هدف مختلف دنبال کنیم که پاسخ سوال بالا برای هر یک از این اهداف متفاوت خواهد بود.

 • اگر بخواهیم بیت کوین کش را برای یک نوسان گیری چند هفته‌ای و یا چند ماه خریداری کنیم نمی توان خیلی ایرادی برای این سرمایه گذاری در نظر گرفت. تحلیل تکنیکال نمودار قیمت بیت کوین کش می تواند اصلی ترین موضوع در این فرآیند باشد. اگر استراتژی معاملاتی شما شرایط خرید بیت کوین را مناسب می داند شما می‌توانید برای یک نوسان گیری مناسب و کوتاه مدت بر روی این ارز دیجیتال اقدام کنید.
 • نکته بعدی برای خرید و فروش این ارز دیجیتال در بازار فیوچرز است. در بازار فیوچرز ارز دیجیتال خرید و فروش بیت کوین کش برای بازه های زمانی چند ساعته محدودیتی نداشته و شما می توانید برای این منظور نیز اقدام کنید.
 • اما برای خرید طولانی مدت و هولد کردن بیت کوین کش چندان توصیه ای نداریم زیرا این فرایند از نظر ما به دو دلیل منطقی نیست. از نظر اول بیت کوین کش به دلیل هارد فورک بودن بیت کوین تاثیر پذیری فوق العاده زیادی از بیت کوین داشته و سرمایه گذاری بر روی آن چندان جذاب به نظر نمی رسد و از طرف دیگر آلت کوین های با پتانسیل سوددهی به مراتب بیشتری در بازار در دسترس هستند که خرید و نگهداری از آنها برای طولانی مدت می تواند شرایط بهتری را برای شما ایجاد کند.

البته این بند از مقاله تنها یک نظر شخصی است و به هیچ وجه جنبه سیگنال دهی برای سرمایه گذاران در بازار رمز ارزها ندارد و شما خودتان بایستی بر اساس استراتژی معاملاتی و نوع تحلیلی که از رمز ارزهای مختلف دارید برای خرید و سرمایه گذاری بر روی آنها تصمیم گیری کنید.

حتما بخوانید: ارز دیجیتال الگورند

کلام آخر


بررسی و آنالیز شرایط رمز ارزها یکی از مهمترین بخش های سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال است. اگر شما دقت کافی در این زمینه نداشته باشید ممکن است با چالش‌های بسیار زیادی در سرمایه‌ گذاری خود روبرو شوید. در این مقاله سعی کردیم تا کاربردی ترین و مهم ترین اطلاعات مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین کش را با شما در میان گذاشته و اهم نکات لازم برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت را برای شما بیان کنیم. اکنون شما شناخت کافی نسبت به بیت کوین را دارا هستید و می توانید با مقایسه شرایط این ارز دیجیتال با سایر رمز ارزهای موجود در بازار امکان و یا عدم امکان سرمایه گذاری در کوتاه مدت و بلند مدت را در آن ارزیابی نمایید.

تمام تلاش و هدف ما در مجموعه کانون بورس ایجاد بهترین شرایط سرمایه گذاری برای معامله گران ایرانی در بازار ارز دیجیتال است و در این باره سعی کرده ایم تا به صورت کاملا صادقانه اطلاعات کاربردی و مهم مربوط به رمز ارزهای مختلف را برای شما بیان کنیم. اما با این حال ادعایی نداریم که تمام نکات و مطالب لازم را بیان کرده و تمام مقالات ما بی نقص هستند. از این رو اگر هرگونه چالشی با ارز دیجیتال بیت کوین کش داشته و یا چالش های ذهنی شما درباره ارز دیجیتال با مطالعه مقاله برطرف شده می توانید آنها را با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت نسبت به بررسی شرایط مورد نظر شما پرداخته و از این طریق روند سرمایه گذاری بهتری را برای شما رقم زده باشیم. برای کسب مهارت های لازم برای سرمایه گذاری در بازار کریپتو می توانید در دوره ارز دیجیتال شرکت کرده و یا در صورت نداشتن فرصت کافی برای دوره حضوری، پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال را خریداری و از آن استفاده کنید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: