لوگو کانون بورس

۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا + نحوه سبد چینی آنها

10 ارز دیجیتال برتر دنیا
شما در حال مطالعه مقاله ۲۹ از ۴۹ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

با معرفی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا با شما همراه هستیم. همان طور که می‌دانید، سرمایه گذاری بر روی رمز ارزها بر اساس فاکتورهای بسیار مختلفی صورت می‌پذیرد. همین فاکتورها هستند که کیفیت رمز ارزها را نیز نسبت به هم عوض می‌نمایند. برای یک سرمایه گذاری ایده آل و عالی لازم است تا این فاکتورها را به صورت کامل برای رمز ارز مورد نظر خود بررسی کنید. در این مقاله با بررسی قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر و ویژگی‌های آنها سعی داریم تا یک سرمایه گذاری مطمئن‌تر نسبت به همیشه برای شما رقم بزنیم. با توجه به اینکه درصد قابل توجهی از سرمایه گذاری ها در بازار بر روی ۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز انجام می‌پذیرد، مطالعه این مقاله و دقت به تمام نکات آن برای اکثر کاربران امری لازم و ضروری خواهد بود.

راهنمای مطالعه نمایش

 

چرا باید ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا را بشناسیم؟

چرا باید درباره ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا بدانیم و شناخت این رمز ارزها چه مزیت هایی برای ما به دنبال خواهد داشت؟ مطالعه قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر چه تأثیری روی سرمایه گذاری ما دارد؟ واقعیت این است که برای موفقیت در هر بازاری شما باید بهترین ها را بشناسید و حتماً شرایط آنها را حتی در صورت عدم سرمایه گذاری روی آنها نیز دنبال کنید.

قیمت 10 ارز دیجیتال برتر

فرض کنید که شما به دنبال خرید ارز دیجیتال کازماس هستید. آیا صرف بررسی و تحلیل خود این رمز ارز برای خرید و سرمایه گذاری روی آن کافی است؟ ممکن است تمام شواهد و قرائن نشان از صعود قیمت کازماس داشته باشد، اما در همان لحظه یک شوک بزرگ به بازار وارد شده و ۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز در حال نوسان منفی باشند. همین یک امر به ظاهر ساده می‌تواند قیمت ارز دیجیتال کازماس را نیز به سمت پایین بکشاند. در واقع تمام تحلیل های شما حتی در صورت درست بودن در شرایط عادی، در چنین شرایطی با اشتباه روبرو خواهند شد.

در مقاله آموزش رایگان بازار فارکس اشاره کردیم که سرمایه گذاری روی جفت ارزهای اصلی به مراتب بهتر از سایر جفت ارزها است. در مقاله آموزش رایگان بورس و آموزش پیش بینی بورس هم عنوان کردیم که شما باید بهترین سهام موجود در هر صنعت را در نظر بگیرید. همین امر برای سایر بازارهای مالی از جمله بازار ارزهای دیجیتال نیز صادق است و نیاز است تا شما لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا را شناخته و حتماً به صورت مکرر این لیست را مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار دهید.

تفاوت های سرمایه گذاری روی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا با سایرین

شاید این سوال در ذهن شما به وجود آمده که سرمایه گذاری بر روی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا چه تفاوتی با سایر رمز ارزهای موجود در بازار دارد؟ پاسخ این سوال می‌تواند دلیل اصلی و هدف اولیه ما از نگارش این مقاله باشد. قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا به مراتب نسبت به بسیاری از رمز ارزهای دیگر بالاتر است. البته گزینه های متناقضی هم در این لیست وجود دارد. اما این قیمت بالای کاملاً مشهود می‌تواند نیاز به سرمایه های بیشتری برای خرید آنها ایجاد کند که تبدیل به اصلی ترین تفاوت سرمایه گذاری روی ۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز با ساری رمز ارزها شده است.

علاوه بر سرمایه زیاد برای خرید تفاوت های زیر را نیز می‌توان برای سرمایه گذاری روی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا با سایر رمز ارزها برشمرد:

 • ریسک سرمایه گذاری پایین تر خرید و هولد کردن آنها نسبت به سایرین
 • اطمینان بیشتر و بالاتر نسبت به آنها
 • قرار گرفتن آنها در لیست اکثر صرافی های معتبر در سرتاسر دنیا
 • امکان خرید و فروش آنها با کارمزدهای پایین تر
 • امکان خرید و فروش سریعتر

سرمایه گذاری روی ۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز یا ارزهای دیجیتال قیمت پایین؟

خیلی از کاربران هستند که به جای سرمایه گذاری بر روی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا به دنبال رمز ارزهای بی نام و نشانی هستند که قیمت بسیار پایین تری داشته و خرید آنها نیاز به سرمایه بسیار اندکی دارد. البته این استراتژی یک روش مناسب برای رسیدن به سودهای قابل توجه در بازار است، اما چندان هم نمی‌تواند بی چالش باشد. هر چند قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر به مراتب بالا است، اما با این حال سرمایه گذاری بر روی آنها در بسیاری از مواقع می‌تواند به مراتب بهتر باشد.

۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز به دلیل شرایطی که دارند و شناخت و اطمینانی که برای کاربران به وجود آورده‌اند، ریسک های کمتری برای سرمایه های شما خواهند داشت. برای مثال اگر قیمت یک ارز دیجیتال در رتبه های بالای ۱۰۰۰۰ دلار است، هیچ دلیلی برای عدم رسیدن قیمت آن به ۲۰۰۰۰ دلار وجود ندارد. از این گذشته احتمال افزایش قیمت و رسیدن به قیمت های بالاتر برای این دسته از رمز ارزها به مراتب بالاتر از سایر گزینه هایی است که شما به دنبال آنها هستید.

با تمام این اوصاف توصیه ما برای شما یک استراتژی مشخص است که در انتهای مقاله آن را به تشریح بیان خواهیم کرد. سرمایه گذاری حداکثری روی بیت کوین و ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا و اختصاص دادن بخش کمی از سرمایه ها برای خرید ارزهای دیجیتال ناشناخته و یا با پتانسیل رشد قیمتی بالا.

نحوه رتبه بندی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا

اما نحوه رتبه بندی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا چگونه است و این رمز ارزها بر چه اساسی در رتبه های ۱ تا ۱۰ قرار می‌گیرند؟ البته دقت کنید که در معرفی ۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز در این مقاله همه گزینه ها به جز استیبل کوین ها را لیست کرده‌ایم. اگر می‌بینید که لیست مشاهده در سایت های معتبر و شناخته شده با این لیست تفاوت هایی دارد، به دلیل حذف استیبل کوین ها است. اگر بدانید که استیبل کوین چیست و چه ویژگی‌هایی دارد، به خوبی علت این موضوع را نیز درک خواهید کرد. قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا و تعداد سکه های در گردش دو فاکتور اصلی برای رتبه بندی رمز ارزها در بازار می باشند.

ارزش بازار ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا مقوله پیچیده‌ای نیست و اگر تجربه کار در بازار بورس داخلی را داشته باشید، با این فاکتور تا حدی آشنا هستید. به صورت کلی ارزش بازار یک رمز ارز از یک فرمول بسیار ساده به دست می‌آید. اگر مقاله آموزش رایگان بازار بورس و آموزش پیش بینی بورس را مطالعه کرده باشید، به خوبی می‌دانید که حاصل ضرب تعداد سهام منتشر شده از یک شرکت در قیمت سهم آن شرکت در بازار ارزش فعلی سهام مورد نظر را نتیجه خواهد داد.

در بازار ارزهای دیجیتال نیز حاصل ضرب قیمت یک رمز ارز در تعداد سکه های در گردش آن (هم معنی با تعداد سهام منتشر شده در بازار بورس) ارزش بازار آن را نتیجه خواهد داد. دقت کنید که در این فرمول از تعداد سکه های در گردش استفاده می‌شود، نه کل سکه های ممکن.

معرفی کامل ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا

نوبت به معرفی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا می‌رسد. البته در بخش قبلی توضیح دادیم که:

 • اولاً این لیست با حذف استیبل کوین های موجود در بازار معرفی می‌شود. به جهت اینکه استیبل کوین ها به صورت عمومی شرایط سرمایه گذاری و نوسان گیری را ندارند.
 • از این گذشته هم باید اضافه کنیم که با توجه به نوسانات قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر و هم چنین تعداد سکه های در گردش، ۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز ممکن است در هفته آینده تفاوت هایی با هم داشته باشند. البته این تفاوت ها بیشتر برای چند رمز ارز در این لیست بوده و بقیه معمولاً در این رتبه بندی جزء ۱۰ گزینه برتر قرار دارند.

ارز دیجیتال بیت کوین با رتبه ۱

اولین رمز ارزی که در لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا باید به بررسی و معرفی آن بپردازیم، بیت کوین محبوب و جذاب است. این رمز ارز در حال حاضر به عنوان لیدر اصلی بازار ارز دیجیتال خود را معرفی کرده و قیمت آن در میان قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر نقش تعیین‌کننده‌تری دارد. قیمت ارز دیجیتال بیت کوین حتی روی سایر رمز ارزهای تعریف شده در این لیست نیز تاثیر مستقیم خواهد داشت. از این رو باید بررسی این رمز ارز را با دقت بسیار زیادی مطالعه کرده و تمام تمرکز خود را روی آن معطوف کنید.

با ۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز شاید این دیدگاه در ذهن شما به وجود آید که تمام این رمز ارزها شرایط یکسانی در بازار با اختلاف کمی دارند، اما این موضوع به هیچ وجه درست نیست و اصلی ترین تناقض آن نیز حضور بیت کوین در این میان می‌باشد. ارز دیجیتال بیت کوین در حال حاضر با قیمت ۴۸۰۰۰ دلاری در زمان نگارش این مقاله در حال معامله است. اگر قیمت دلار را در بازار ۲۶۵۰۰ تومان تعریف کنیم، کاربران ایرانی برای خرید یک واحد بیت کوین نیاز به پرداخت هزینه حداقلی ۱,۲۷۲,۰۰۰,۰۰۰ تومانی آن هم بدون در نظر گرفتن کارمزدها خواهند داشت.

این رمز ارز هم چنین روش های مختلف درآمدزایی و کسب سود را نیز در اختیار کاربران قرار داده و همین امر باعث افزایش مخاطبان آن نیز شده است. اصلی ترین و جذاب‌ترین بخش سرمایه گذاری روی بیت کوین به غیر از خرید و فروش و نوسان گیری از آن، استخراج ارز دیجیتال بیت کوین می‌باشد. در مقاله ارز دیجیتال بیت کوین چیست، به این موضوع به خوبی پرداختیم.

نمودار زیر تغییرات قیمت ارز دیجیتال بیت کوین را در طول تاریخچه آن نشان می‌دهد:

10 ارز دیجیتال برتر امروز

همان طور که می‌بینید در فاصله سال ۲۰۰۹ از زمان پیدایش بیت کوین تا سال ۲۰۱۷ و زمانی که سایر رز ارزها نیز به محبوبیت خاصی رسیده و این بازار به افراد بیشتری در جهان معرفی شد، شاهد رونق و صعود معناداری در قیمت ارز دیجیتال بیت کوین نیستیم. اما در ادامه شرایط آن باعث شده تا بیت کوین در لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا قرار گرفته و در حال حاضر لقب محبوب ترین گزینه را نیز در این بازار داشته باشد.

ویژگی ها و کاربردها


شاید اگر واقع‌بین باشیم و مقایسه منطقی نسبت به شرایط بیت کوین با سایر رمز ارزها حداقل لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز داشته باشیم، به راحتی می‌تواند عنوان کرد که اصلی ترین ویژگی این رمز ارز اولین بودن آن در بازار رمز ارزها است. بازار ارز دیجیتال با پیدایش بیت کوین به همه دنیا معرفی شد و این رمز ارز در حال حاضر با همین ویژگی اصلی یکه تاز بزرگ میدان شده است. شاید اگر این ویژگی برای این رمز ارز وجود نداشت، حتی شاهد قرار گرفتن بیت کوین در لیست ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر دنیا هم نبودیم و این رمز ارز با توجه به کاربردهای کم، شانس زیادی برای این امر نداشت. اما اولین بودن نه فقط در بازار ارز دیجیتال بلکه در هر بازار تجارتی اهمیت خاص خود را داشته و به همین دلیل بیت کوین با وجود تمام کاستی ها در حال حاضر در صدر رتبه بندی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا قرار گرفته است.

البته که ویژگی ها و کاربردهای زیر را نیز می‌توان برای بیت کوین برشمرد:

 • قابلیت رشد بالا و رسیدن به قیمت های بسیار بالاتر به دلیل محبوبیت فعلی در میان سرمایه گذاران
 • امنیت قابل توجه
 • خاصیت غیرمتمرکز بودن
 • دارای بلاک چین اختصاصی
 • نقل و انتقال ساده در سرتاسر دنیا و با سرعت بالا
 • ارزش بازار

ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر ۹۱۱.۶۵۱ میلیارد دلار است. در زمان نگارش این مقاله حاصل شرب تعداد سکه های در گردش بیت کوین یعنی ۱۸,۹۹۶,۴۸۷ در قیمت این رمز ارز ارزش بازار بالای ۹۱۱ میلیارد دلاری را نتیجه می‌دهد. دقت کنید که با توجه به اینکه ملاک قرار گیری رمز ارزها در رده ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا همین ارزش بازار آن ها است، از این رو باید به صورت دقیق این فاکتور را برای هر ارز دیجیتالی بررسی کنید. بیشترین ارزش بازاری که بیت کوین در طول تاریخ به خود دیه، مقدار ۱۲۶۰ میلیارد دلاری است. با افزایش قیمت بیت کوین در ادامه راه، دوباره باید شاهد رسیدن ارزش بازار بیت کوین به این عدد و حتی بالاتر رفتن آن نیز باشیم.

 • حجم معاملات ۲۴ ساعته

در حال حاضر ارز دیجیتال بیت کوین در بازار در هر ۲۴ ساعت نزدیک به ۴۰ میلیارد دلار معامله می‌شود. دقت کنید که چنین حجم معاملات بالایی نشان از محبوبیت بسیار زیاد این رمز ارز در میان کاربران دارد.

 • تعداد سکه های در گردش و کل سکه ها

تعداد کل سکه های قابل استخراج در نظر گرفته شده برای بیت کوین ۲۱ میلیون واحد است و قرار نیست تعداد بیت کوین ها از این عدد بیشتر شود. در زمان نگارش این مقاله ۱۸.۹۹۶ میلیون واحد از این تعداد استخراج شده است.

دقت کنید که تعداد سکه های در گردش برای هر یک از ۱۰ ارز دیجیتال برتر می‌تواند تاثیر متفاوتی روی شرایط آنها داشته باشد. از یک طرف افزایش تعداد سکه های در گردش می‌تواند منجر به افزایش ارزش بازار آن شود و از طرف دیگر این مهم می‌تواند روی قیمت رمز ارز مورد نظر تاثیر منفی داشته و آن را با قیمت های پایین تری در بازار عرضه دارد. از این رو تعیین تعداد سکه ها برای تیم های توسعه دهنده نیز یک مقوله پیچیده بوده و نیاز به بررسی های بسیار زیادی دارد. کاربرد ورد نظر برای ارز دیجیتال مربوطه را می‌توان اصلی ترین گزینه برای تعیین این مقدار دانست.

 • حداقل و حداکثر قیمت

یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی که تصمیم داریم تا آن را برای تمام ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا بررسی و عنوان کنیم، حداقل و حداکثر قیمتی رمز ارز مورد نظر است. این مهم باعث می‌شود تا شما بدانید که ارز دیجیتال مربوطه در حال حاضر در چه شرایطی قرار داشته و شرایط قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا را نیز بدانید.

حداقل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین را باید به زمان پیدایش آن نسبت بدهیم. جایی که این رمز ارز با قیمت چند سنت در بازار معامله می‌شد. اما در آن زمان حجم معاملات بسیار کمی را برای این رمز ارز مشاهده می‌کنید. اگر حجم معاملات را نیز فاکتور تاثیر گذاری روی بیت کوین بدانیم، قیمت این رمز ارز در حداقل میزان خود به حدود ۱۰۰ دلار می‌رسد.

حداکثر قیمت بیت کوین نیز به همین چند ماه گذشته بر می‌گردد. جایی که بیت کوین توانست به قیمت ۶۷۰۰۰ دلار نزدیک شود. در حال حاضر بیت کوین با قیمت حدود ۴۸۰۰۰ دلار نزدیک به ۲۰۰۰۰ دلار با سقف قیمتی خود فاصله دارد.

سرمایه گذاری روی بیت کوین


با بیت کوین در گروه ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا آشنا شده و اکنون می‌دانید که این رمز ارز چه مزیت ها و معایبی دارد. اما در انتهای این بخش باید یادآوری کنیم که سرمایه گذاری روی بیت کوین را حتماً باید در سبد سرمایه گذاری خود در این بازار تعریف کنید. بازار ارزهای دیجیتال به نوعی زیر چرخ های بیت کوین می‌چرخد. سرمایه گذاری روی این رمز ارز شما را در واگن اصلی قطار بازار رمز ارزها قرار داده و می‌تواند ریسک های بسیار زیادی را از سرمایه های شما دور نگه دارد. فراموش نکنید که واگن اصلی قطار معمولاً آخرین واگنی است که در آن با خطرات و ریسک ها روبرو می‌گردد.

قرار دادن بخش اعظمی از سرمایه ها روی بیت کوین را توصیه می‌کنیم. رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار و حتی ۱ میلیون دلار گزینه هایی است که در پیش بینی ارز دیجیتال بیت کوین به آن پرداختیم. اما جدای از این قیمت های جذاب، این رمز ارز می‌تواند شرایط خوبی برای سرمایه گذاری شما ایجاد کند.

ارز دیجیتال اتریوم با رتبه ۲

دومین رمز ارزی که به عنوان یکی از ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا باید به معرفی آن بپردازیم، ارز دیجیتال اتریوم است. در مقالات گذشته به صورت کامل برای شما شرح داده‌ایم که ارز دیجیتال اتریوم چیست و چه ویژگی‌هایی دارد. در این بخش به صورت مختصر به بررسی کاربردها و ویژگی‌های این رمز ارز و هم چنین دلیل قرار گرفتن آن در لیست بهترین ها خواهیم پرداخت. اتریوم نیز به نسبت قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر قیمت بالایی دارد و جزء ارزهای دیجیتال گران قیمت موجود در بازار محسوب می‌شود. این رمز ارز بعد از بیت کوین محبوب ترین رمز ارز موجود است.

شاید یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت و قرار گرفتن اتریوم در میان ۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز بلاک چین فوق العاده حرفه ای و کاربردی آن می‌باشد. شاید عجیب باشد که اتریوم با وجود کارمزدهای بسیار بالا به این میزان از محبوبیت رسیده و در حال حاضر بیشترین کاربرد را در میان بلاک جین های مختلف دارد. پاسخ این سوال هم به دلیل اولین بودن بلاک چین اتریوم با این قابلیت ها و ویژگی ها است. جالب است بدانید که درصد قابل توجهی از آلت کوین ها برای رقابت با اتریوم روی کار آمده و موارد در نظر گرفته شده در بلاک چین آنها نیز برای رقابت با بلاک چین اتریوم و قابلیت های آن تعریف شده است.

البته که در میان بلاک چین های تعریف شده در بازار رمز ارزها می‌توان گزینه های بهترین هم نسبت به اتریوم پیدا کرد، اما با این حال اتریوم به دلیل جایگاه دیرینه ای که در میان کاربران و فعالان در این بازار پیدا کرده، از این نظر هم چنان بی رقیب به کار خود ادامه می‌دهد.

نمودار زیر تغییرات قیمت اتریوم را در طول تاریخچه آن نشان می‌دهد. ملاحظه می‌کنید که قیمت ارز دیجیتال اتریوم نیز با نوسانات زیادی همراه بوده و البته رکودهایی را نیز پشت سر گذاشته است.

10 ارز دیجیتال برتر دنیا

در ادامه با بررسی هر چه بیشتر عوامل موثر بر شرایط اتریوم این رمز ارز را به عنوان یکی از ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا بیشتر به شما معرفی خواهیم کرد.

ویژگی ها و کاربردها


معرفی کاربردها و ویژگی‌های ارزهای دیجیتال به تنهایی و بدون مقایسه با سایر موارد، خیلی نمی تواند تحلیل جالبی برای آن باشد. برای کسانی که به صورت حرفه ای مشغول انجام معاملات مختلف در بازار هستند، این امر ممکن است چالش هایی را به دنبال داشته باشد. از این جهت لازم است تا شرایط یک ارز دیجیتال را نسبت به سایر رمز ارزها و البته رقبای اصلی آن بررسی کنید. به عنوان نمونه هر چند بررسی و ارزیابی ارز دیجیتال اتریوم ممکن است نتایج بسیار خوبی به شما ارئه کند، اما وقتی این نتایج را با ساری رمز ارزها مقایسه کنید، از شدت خوب بودن اتریوم کاسته خواهد شد.

برای مثال یکی از اصلی ترین ویژگی ها و مزیت هایی که اتریوم با خود به همراه داشت، مقیاس پذیری بسیار بالای آن بود. مقیاس پذیری اتریوم نسبت به بیت کوین بسیار خوب بود. اما در حال حاضر مقیاس پذیری تبدیل به یک نقطه ضعف بزرگ برای اتریوم شده و از این نظر این رمز ارز و بلاک چین آن قابل مقایسه با سایر رمز ارزهایی مانند کاردانو یا سولانا نیست.

این مثال را مرور کردیم تا اشاره کنیم که ویژگی های بیان شده برای یک رمز ارز صرفا مزیت آن نیست و باید در این باره دست به مقایسه ای کامل با سایر رقبا نیز بزنید. از اصلی ترین کاربردها و ویژگی های اتریوم نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • شبکه بلاک چین کاملا کاربردی
 • کارمزدهای بسیار بالا درون شبکه ای
 • امنیت بالا

امکان استفاده از بلاک چین اتریوم برای موارد مختلفی اعم از قراردادهای هوشمند و سایر پروژه های ارز دیجیتال مانند متاورس یا NFT ها را نیز باید به ویژگی های بلاک چین این رمز ارز اضافه کنیم. همین ویژگی ها باعث شده تا اتریوم نیز به عنوان یکی از ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا انتخاب شود.

 • ارزش بازار

ارزش بازار فعلی اتریوم در حدود ۴۱۲ میلیارد دلار است. تقریبا نصف ارزش بازار بیت کوین. این امر نشان می دهد که اتریوم راه زیادی برای رسیدن به بیت کوین دارد. دقت کنید که فاصله ارزش بازار اتریوم و بیت کوین همیشه در یک بازه محدود در حال نوسان نسبت به یکدیگر است. در این بین تعداد سکه های این دو رمز ارز نیز کاملا مشخص می باشد. تنها فاکتور متغیر قیمت این دو خواهد بود.

 • حجم معاملات ۲۴ ساعته

جالب است که حجم معاملات اتریوم نیز در حدود ۲۰ میلیارد دلار و تقریبا نصف حجم معاملات بیت کوین در بازار است. با دقت به این فاصله در حجم معاملات و هم چنین ارزش بازار میان بیت کوین و اتریوم به خوبی می تواند در شرایط مختلف با حرکت هر یک از این دو رمز ارز دیگری را نسبت به این موارد مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهید.

 • تعداد سکه های در گردش و کل سکه ها

تعداد سکه های در گردش و کل سکه های ممکن برای ارز دیجیتال اتر ۱۲۰,۱۵۶,۶۸۵ واحد است. تیم توسعه دهنده اتریوم در تعیین تعداد سکه های در گردش این رمز ارز بسیار هوشمندانه عمل کرده است. از یک طرف این انتخاب باعث شده تا از نظر تورم شرایط خوبی برای اتریوم به وجود آید و شاهد افزایش قیمت های قابل توجه و متناسب با شرایط عرضه و تقاضا در آن باشیم . از طرف دیگر امکان استفاده از آن برای کاربردهای مختلف نیز ساده تر باشد. در حالی که بیت کوین به دلیل تعداد سکه های محدود تر عملا امکان انتخاب برای بسیاری از کاربردها مانند تبدیل شدن به عنوان واحد پرداخت را ندارد.

 • حداقل و حداکثر قیمت

حداقل قیمت ارز دیجیتال اتریوم مربوط به همان زمان ورود این رمز ارز به بازار است. جایی که اتریوم با قیمت حدود ۱ دلار معامله می شود. حداکثر قیمت ثبت شده از اتریوم نیز در حدود ۴۸۰۰ دلار می باشد. این امر نشان می دهد که اتریوم در شرایط فعلی فاصله ۱۴۰۰ دلاری تا سقف قیمتی خود داشته و برگشت آن به روند صعودی می تواند حداقل دوباره این تجربه را برای سرمایه گذاری اتریوم رقم بزند. قرار گرفتن دائمی اتریوم در لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا نیز چنین امری را برای این رمز ارز محتمل تر کرده است.

سرمایه گذاری روی اتریوم


شرایط اتریوم را نیز به عنوان یکی از ۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز بررسی کردیم. اما حالا سوال اصلی اینجاست که روی اتریوم سرمایه گذاری کنیم یا خیر؟ نکات مثبت بسیار زیاد و البته نکات منفی درباره این رمز ارز وجود دارد. در کنار هم قرار دادن همه این نکات این موضوع را نشان می دهد که اتریوم می تواند گزینه خوبی برای سرمایه گذاری در بازه های زمانی طولانی مدت تر باشد. یکی از اصلی ترین دلایل این مهم هم قرار گرفتن یک تیم حرفه ای و عالی به عنوان پشتیبان اتریوم می باشد. ویتالیک با یک برنامه ریزی دقیق به دنبال ارتقاء بلاک چین اتریوم نیز است و همین امر بسیاری از تحلیل گران را امیدوار به آینده اتریوم کرده است. پیش بینی آینده ارز دیجیتال اتریوم توسط اکثر کاربران و تحلیل گران بازار نیز چنین امری را نشان می دهد.

مقایسه اتریوم با بیت کوین


یکی از بهترین روش های تصمیم گیری برای سرمایه گذاری روی یک رمز ارز در بازار مقایسه شرایط آن با بیت کوین است. بسیاری از تحلیل گران از همین ترفند برای بررسی و ارزیابی بسیاری از رمز ارزها استفاده می نمایند. بیت کوین در حال حاضر شرایط بسیار خوبی داشته و به عنوان لیدر اصلی بازار می تواند در چنین مواقعی تعیین کننده باشد.

در شکل زیر می توانید نمودار تغییرات قیمت ارز دیجیتال بیت کوین را با رنگ آبی و نمودار تغییرات قیمت اتریوم را به صورت شمعی در کنار هم مشاهده کنید.

10 ارز دیجیتال برتر دنیا

همان طور که می بینید اتریوم و بیت وین از نظر شدت و نوع نوسان تقریبا مشابه با هم عمل کرده اند. به این معنی که درصد رشد یا درصد ریزش این دو ارز دیجیتال تقریبا مشابه هم بوده و به همین دلیل ارزش بازار آنها نیز فاصله تقریبا ثابتی را حفظ گرده است.

البته همان طور گه از تصویر مشخص است، بیت کوین همیشه عملکرد سریع ترین نسبت به اتریوم داشته و تغییرات آن کمی زودتر شروع شده است. این مهم نشان از تأثیرپذیری مستقیم اتریوم از بیت کوین دارد. در چند ماه گذشته هم این دو رمز ارز تقریبا روی هم منطبق هستند.

ارز دیجیتال بایننس کوین با رتبه ۳

یکی دیگر از مرز ارزهایی که باید آن را نیز از جمله ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا معرفی کنیم، بایننس کوین می باشد. بایننس کوین از جمله ارزهای دیجیتال صرافی های متمرکز است که توسط صرافی به همین نام مدیریت می گردد. از نظر قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر نیز اگر بخواهیم به این رمز ارز بپردازیم، باید آن را در لیست بالایی ها قرار دهیم. بایننس کوین از جمله رمز ارزهای پرکاربردی است که اتفاقا برای سرمایه گذاری نیز گزینه مناسبی می باشد. دقت کنید که از میان ۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز که در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد، همگی شرایط ایده آلی برای سرمایه گذاری ندارند. در این بین بایننس کوین یکی از گزینه های عالی برای این منظور است.

ارز دیجیتال بایننس کوین در حال حاضر با قیمت حدودی ۴۳۷ دلاری در حال معامله در بازار است. از این نظر جزء رمز ارزهای نسبتا گران محسوب می شود. سرمایه گذاران و هولدرها امیدوارند تا به زودی شاهد رسیدن قیمت این رمز ارز به ۱۰۰۰ دلار باشند. رمز ارزی که با تمام کاربردها و ویژگی ها یک مزیت بزرگ با خود به همراه دارد که آن هم حمایت همه جانبه صرافی بایننس از آن است.

نمودار زیر تغییرات قیمت ارز دیجیتال بایننس را در طول تاریخچه حضور آن در بازار را نشان می دهد:

10 ارز دیجیتال برتر امروز

ملاحظه می کنید که این رمز ارز از سال ۲۰۱۷ تا اوایل همین سال ۲۰۲۱ تغییرات آنچنانی در قیمت خود نداشت و خیلی جذاب نبود. در طول یک سال گذشته اما شاهد یک انقلاب بزرگ در قیمت آن بودیم که باعث شده تا بایننس کوین امروز به عنوانی یکی از ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا خود را معرفی نماید.

ویژگی ها و کاربردها


بلاک چین بایننس اسمارت چین توسط مدیران صرافی چینی بایننس به عنوان بزرگترین صرافی متمرکز جهان توسعه پیدا کرده است. ارز دیجیتال بومی این بلاک چین هم همین بایننس کوین با علامت اختصاری BNB است. بایننس این کوین را به وجود آورده تا تبدیل به رمز ارزی برای پرداخت هزینه ها در صرافی و بلاک چین بایننس اسمارت چین باشد. از این رو اولین و اصلی ترین هدف از توسعه این مرز ارز تبدیل شدن آن به واحد پرداخت ها حداقل در داخل خود این شبکه است. البته این مهم در حال حاضر بسیار گسترده تر شده و بایننس در سایر شبکه ها نیز به عنوان واحدی برای پرداخت ها استفاده می شود.

استفاده از BNB برای پرداخت ها باعث می شود تا کارمزدهای پایین تری پرداخت کنید. به همین دلیل است که استفاده از آن در سایر شبکه ها نیز به عنوان واحد پرداخت رونق یافته است. حتی برخی از سایت ها مانند خدمات پرواز یا هتل و یا سایت های عرضه کننده گیفت کارت های مجازی نیز از BNB برای واحد پرداخت های خود استفاده می نمایند.  از این گذشته بایننس کوین برای سایر پروژه های رایج در بازار مرز ارزها مانند قراردادهای هوشمند نیز کاربرد دارد.

تمام این موارد در کنار هم باعث شده تا BNB تبدیل به یک ارز دیجیتال بسیار محبوب و پر استفاده شود. به همین دلیل است که بسیاری از کاربران علاقه زیادی به خرید و نگهداری این رمز ارز دارند.

 • ارزش بازار

لازم است تا برای درک دلیل قرار گرفتن بایننس کوین در لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا ارزش بازار فعلی آن را نیز با شما در میان بگذاریم. BNB در حال حاضر با ارزش بازار کمی بیشتر از ۷۲ میلیارد دلاری در دسترس است. در واقع چیزی حدود یک پانزدهم ارزش بازار بیت کوین. با توجه به تعداد سکه های محدود در نظر گرفته شده برای این رمز ارز و شرایطی که در بالا از آن تشریح کردیم، این میزان ارزش بازار خیلی قابل توجه نبوده و خیلی زود باید BNB را با ارزش بازار به مراتب بیشتری نیز در بازار شاهد باشیم. در واقع افزایش قیمت این رمز ارز امری کاملا مشهود است و در بازه های زمانی کوتاه مدت و یا بلند مدت این مهم اتفاق خواهد افتاد.

 • حجم معاملات ۲۴ ساعته

حجم معاملات بایننس کوین در حال حاضر برای هر ۲۴ ساعت حدود ۲ میلیارد دلار است. با توجه به اینکه درصد قابل توجهی از این حجم به دلیل قرار گرفتن آن به عنوان رمز ارزی برای کاهش هزینه ها در صرافی بایننس است، از این رو با توسعه آن باید این میزان با افزایش قابل توجهی روبرو شود. این میزان در حدود یک دهم حجم معاملات اتریوم است. با توجه به رقابتی که میان بایننس کوین و اتریوم وجود دارد، حجم معاملات می تواند امر تعیین کننده ای میان این دو باشد.

 • تعداد سکه های در گردش و کل سکه ها

تعداد کل سکه ها و سکه های در گردش لحاظ شده برای BNB 165,116,761 واحد می باشد. این میزان تعداد سکه ها نشان از این دارد که بایننس از فرمول اتریوم برای رسیدن به اهداف خود در بازار استفاده کرده و به دنبال رسیدن به شرایطی مشابه با اتریوم است. البته که به زودی باشد این رمز ارز را با قیمت های چند برابر نسبت به شرایط کنونی مشاهده کنیم.

 • حداقل و حداکثر قیمت

حداقل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین به همان زمان های اولیه پیدایش آن در بازار برمی گردد. جایی که BNB با قیمت کمی پایین از ۱ دلار در بازار معامله می شد. حداکثر قیمت آن نیز به حدود ۶۷۵ دلار رسیده است. در حاضر قیمت این رمز ارز فاصله حدود ۲۴۰ دلاری با اوج قیمتی خود دارد. از این گذشته این قیمت ها نیز برای آن کم به نظر می رسد و باید شاهد قیمت های بیشتری برای BNB در آینده باشیم.

سرمایه گذاری روی بایننس کوین


روی بایننس کوین سرمایه گذاری کنیم یا خیر؟ قرار گرفتن این رمز ارز در لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز نشان از اهمیت آن برای کاربران دارد. شرایطی را که در بخش های قبلی بررسی کردیم نیز نشان از کیفیت بالای بایننس در بازار دارد. از این رو سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز را توصیه می کنیم. هولد کردن آن می تواند در آینده ای نه چندان دور اتفاقات بسیار خوبی برای شما رقم بزند. البته در این باره بهتر است احتیاط به خرج داده و با استفاده از روش های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال زمان و قیمت مناسبی برای ورود به بازار این رمز ارز انتخاب کنید.

مقایسه بایننس کوین با بیت کوین


در شکل زیر می توانید نمودار تغییرات قیمت ارز دیجیتال بیت کوین و بایننس کوین را در کنار هم مشاهده کنید. همان طور که می بینید، این دو رمز ارز از نظر میزان و شدت نوسانات تفاوت های فاحشی با هم دارند.

10 ارز دیجیتال برتر امروز

نمودار نارنجی تغییرات بیت کوین را نشان می دهد. اما همان طور که قابل مشاهده است، نمودار بایننس کوین هر چند در فراز و فرودهای خود از نظر زمانی با بیت کوین رابطه مستقیمی دارد، اما شدت نوسانات در بایننس کویت به مراتب بیشتر است. این امر نشان از هیجانات بیشتر BNB نسبت به BTC دارد.

ارز دیجیتال ریپل با رتبه ۴

چهارمین رمز ارزی که در لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا باید به معرفی آن بپردازیم، ارز دیجیتال ریپل است. این رمز ارز شرایط بسیار خاصی در میان این دسته از رمز ارزها دارد. اگر قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر را بررسی کنید، به کمتر ارز دیجیتالی خواهید رسید ک از نظر قیمت در شرایط ریپل باشد. این رمز ارز به دلایلی که در ادامه بررسی خواهیم کرد، هنوز به قیمت ۱ دلار برای هر واحد هم نرسیده است. وقتی قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز را با هم مقایسه کنید، به راحتی به ارزان بودن ریپل پی خواهید برد. البته این ارزان بودن چندان هم بی دلیل نیست.

ارز دیجیتال ریپل

ویژگی ها و کاربردها

ارز دیجیتال ریپل یکی از پرکاربردترین رمز ارزهای موجود در بازار است و بلاک چین آن دارای قابلیت زیادی بوده و قابلیت ها در بازار قابل استفاده هستند. ارز دیجیتال ریپل از همان ابتدا به دنبال تبدیل شدن برای جایگزینی برای پرداخت ها بوده و در همین مسیر قدم بر می دارد. این ارز دیجیتال در طول تمام سال ایرانی که در بازار رمز ارزها حضور داشته رتبه خوبی داشته و همیشه توانسته در بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر جهان خود را قرار دهد.

ارزش بازار

ارزش بازار ریپل در زمان نگارش این مقاله در حدود ۲۰ میلیارد دلار است که البته در آینده با افزایش قیمت ها و همچنین افزایش تعداد توکن های در گردش این ارز دیجیتال باید انتظار ارزش بازار بیشتری هم از آن داشته باشیم.

حجم معاملات ۲۴ ساعته

حجم معاملات ارز دیجیتال ریپل به بیش از یک میلیارد دلار در هر ۲۴ ساعت رسیده است که نشان از استقلال بسیار بالای کاربران برای خرید این ارز دیجیتال دارد. در این بین در حدود ۲ میلیون دلار از این حجم معاملات متعلق به انواع صرافی غیر متمرکز ارز دیجیتال است و بقیه نیز در صرافی های متمرکز انجام می پذیرد.

تعداد سکه های در گردش و کل سکه ها

تعداد کل سکه های در نظر گرفته شده برای ارز دیجیتال ریپل در حدود ۱۰۰ میلیارد توکن است که در حال حاضر حدود ۵۱ درصد از این توکن ها در بازار در حال گردش هستند انتظار می رود در آینده تعداد بیشتری از توکن های در نظر گرفته شده برای ارز دیجیتال ریپل وارد چرخه گردش شوند و این موضوع می‌تواند و ارزش بازار و قیمت آن تاثیر مستقیم داشته باشد.

حداقل و حداکثر قیمت

اگر تاریخچه قیمت ارز دیجیتال ریپل را مورد بررسی قرار دهیم متوجه خواهیم شد که این ارز دیجیتال در طول کل زمان حضور خود در بازار بیشترین قیمتی که به خود دیده ۳.۲ دلار است و حداقل قیمتی و نیز در همان زمان ورود ارز دیجیتال ریپل به بازار و در حدود ۰.۰۰۶ دلار بوده است.

سرمایه گذاری روی ریپل

به صورت کلی اگر به دنبال سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال ریپل هستید حتما باید شرایط آن را با سایر رمز ارزهای موجود در بازار مقایسه نمایید و در مجموع با در نظر گرفتن تمام شرایط و جوانه تصمیم بگیرید که آیا این ارز دیجیتال گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری است یا خیر.

اگر بخواهیم سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال ریپل را بر اساس است که این ارز دیجیتال پتانسیل لازم برای سود آوری را دارد یا خیر مورد ارزیابی قرار دهیم بایستی یک مقایسه نسبی میان آن با سایر رمز ارزهای موجود در لیست داشته باشیم. واقعیت این است که ارز دیجیتال ریپل پتانسیل بالایی برای سودآوری دارد اما این پتانسیل نسبت به بقیه رمز ارزهای موجود در لیست کمتر است و به همین دلیل تنها بخش کمی از سرمایه ها بهتر است برای ارز دیجیتال قرار بگیرد.

ارز دیجیتال کاردانو (آدا) با رتبه ۵

معرفی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا را با بررسی پنجمین ارز دیجیتال موجود در لیست یعنی ارز دیجیتال کاردانو را ادامه میدهیم که از جمله رمز ارز های کاربردی و معروف موجود در بازار است سرمایه گذاران بسیار زیادی در چند سال اخیر به سمت استفاده از خدمات این ارز دیجیتال و سرمایه گذاری بر روی آن کشیده شده اند.

10 ارز دیجیتال برتر جهان اگر قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم در میان آنها تعداد بسیار زیادی هستند که از جمله ارزهای دیجیتال زیر یک دلار محسوب می‌شوند و کاردان و نیز یکی از آنها است. شبکه کاردانو به دنبال ایجاد بهترین شرایط ممکن برای پرداخت ها با سرعت بسیار بالا و همچنین کمترین میزان کارمزد ها است و در این راستا به عنوان یکی از رقبای اصلی شبکه بلاک چین ارز دیجیتال اتریوم شناخته می شوند.

کاربران می توانند از شبکه ارز دیجیتال برای استفاده قرارداد های هوشمند بهره ببرند و جالب درباره شبکه آن این است که امکان استفاده از قراردادهای هوشمند با کاربردهای پایین‌تر و سرعت تراکنش های بالاتر برای کاربران نسبت به شبکه اتریوم به راحتی در دسترس است. در میانه

۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز کاردانو همیشه توانسته رتبه بالای خود را حفظ نماید و شبکه ای ارز دیجیتال همیشه شرایط خوبی را برای کاربردهای مختلف برای کاربران در بازار ارز دیجیتال ایجاد کرده است. همین موضوع باعث شده تا ارزش معاملات آن در بازار به نزدیکه ۳۰۰ میلیون دلار برسد و ارزش بازار آن نیز به بیش از ۱۲ میلیارد دلار در بازار برسد.

تیم توسعه دهنده کاردانو برای پیاده سازی تمام کاربرد های در نظر گرفته شده در شبکه ای ارز دیجیتال در حدود ۴۵ میلیارد توکن برای ارز دیجیتال در نظر گرفته که در حال حاضر نزدیک به ۳۵ میلیارد توکن آن در بازار در حال گردش هستند.

آیا بخواهیم تاریخچه قیمت ارز دیجیتال کاردانو را مورد بررسی قرار دهیم متوجه خواهیم شد که این رمز ارز در تاریخچه خود توانست به قیمت ۳ دلار هم برسد و در حال حاضر در بازار با قیمت زیر یک دلار در حال معامله است که می تواند پتانسیل بالای سودآوری را برای کاربران این ارز دیجیتال در آینده متصور بود.

سرمایه گذاری روی کاردانو

نوبت به بررسی شرایط سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال کاردانو می رسد. ارز دیجیتال در حال حاضر با قیمت زیر یک دلار در بازار در حال معامله است و برای خرید آن نیاز به صرف پول خیلی زیادی نخواهد داشت. اما سوال بسیار مهمی که شما در زمان سرمایه گذاری و خرید ارز دیجیتال کاردانو از خود باید بپرسید این است که آیا خرید این ارز دیجیتال می تواند در آینده سود خوبی را برای ما به دنبال داشته باشد و آیا می توانیم این خرید را به عنوان یک خرید ایده آل و عالی در فرایند سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال تعریف کنیم یا خیر؟

پاسخ این سوال برای افراد مختلف متفاوت است و هر کس برای اهدافی که در بازار ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری دارد می تواند پاسخ مخصوص به خود را برای آن ارائه نماید. به عنوان مثال اگر بخواهیم تاریخچه قیمت ارز دیجیتال کاردانو را مورد بررسی قرار دهیم و سقف قیمتی را با قیمت کنونی آن مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد که اگر در آینده کاردانو به توان دوباره به همان سقف قیمتی روی خود برسد که البته چندان امر بعیدی هم نیست می‌تواند ارزش سرمایه کاربران فعلی خود را به بیش از ۱۰ برابر افزایش دهد. اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم این احتمال وجود دارد که کار آنها بتوانند در سه سال آینده دوباره به سقف قیمتی خود برگردد و ارزش دارایی های کاربران فعلی خود را به این میزان برساند.

حالا شما باید به عنوان یک سرمایه گذار از خود بپرسید که اگر در طول دو یا سه سال ارزش دارایی های شما بعد در فرآیند سرمایه گذاری بر روی کاردانو به بیش از ده برابر افزایش پیدا کند این سرمایه‌گذاری برای شما قابل قبول است یا خیر؟ اگر در بازار ارز دیجیتال پتانسیل های بالاتری می بینید و بر این باور هستید که رمز ارزهایی را می توانید بخرید که ارزش دارایی های شما را به مراتب بیشتر از این مقدار نمایند شما باید به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی آنها باشید و کاردانو نمی تواند گزینه مناسبی برای این منظور برای شما باشد.

به صورت کلی سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال کاردانو از آن دسته از سرمایه‌گذاری‌های هست که ریسک کمتری داشته و سودآوری در آن به نظر قطعی می رسد. از این رو شما اگر همه فکر سرمایه گذاری و خرید این ارز دیجیتال هستید می توانید بخش کمی از سرمایه های خود را بر روی آن قرار داده و از این طریق سبد سرمایه گذاری خود را نیز بیمه کنید. البته این انتخاب به مقدار دارایی های شما برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال نیز بستگی دارد.

ارز دیجیتال سولانا با رتبه ۶

معرفی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا را بررسی یکی دیگر از جمع های بسیار جذاب موجود در این لیست یعنی ارز دیجیتال سولانا ادامه می دهیم. فولاد یکی از رمز رد هایی است که شرایط بسیار عالی در شبکه آن وجود دارد و درگذشت قیمت های آن به مراتب نسبت به شرایط کنونی بالاتر بوده است. قیمت سولانا در مقایسه با قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر از جمله گزینه های رده بالا محسوب می‌شود. نکته بسیار مهم درباره ارز دیجیتال این است که در همین چندی پیش و قبل از اینکه صرافی اف تی ایکس آمریکا با چالش های مختلف روبرو شود اعداد قیمت بالاتری داشت و سرمایه‌گذاران برای خرید آن مجبور به پرداخت هزینه های بیش از ۱۰۰ دلاری بودند اما در حال حاضر قیمت آن به میزان قابل توجهی داشته است.

10 ارز دیجیتال برتر جهان

۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز نسبت به گذشته قیمت های به مراتب پایین تری دارند و این امر جذابیت های سرمایه گذاری بر روی آنها را به مراتب بیشتر هم کرده است. فولاد از همان زمان ابتدای ورود خود به بازار شرایطی را به وجود آورد که خیلی ها از آن به عنوان قاتل اتریوم یاد می کردند و بر این عقیده بودند که شبکه دیجیتال می‌تواند در آینده جایگزینی ایده‌آل برای شبکه بلاک چین اتریوم باشد. در حال حاضر شما می توانید عکس قابلیت ها و کاربردهای که در شبکه بلاک چین اتریوم وجود دارد را با کاربردهای به مراتب کمتر و سرعت به مراتب بیشتر در شبکه بلاکچین سولانا احساس کنید و از آنها استفاده کنید.

در حال حاضر بیشتر از اینکه رمز ارز ها بر اساس کاربرد ها و ویژگی های خود معرفی شوند و به محبوبیت برسند این پتانسیل سودآوری و سرمایه گذاری بر روی آنها است که باعث شده تا رمز ارزها در لیست ده ارز دیجیتال برتر دنیا قرار می‌گیرند اما در آینده اگر بخواهیم رمز ارز ها و شبکه های آنها را بر اساس کیفیت و کارایی شبکه های بلاکچین مورد ارزیابی و رتبه‌بندی قرار دهیم سولانا هم می‌تواند به رتبه های بالاتری نسبت به شرایط کنونی نیز برسد.

سرمایه گذاری روی سولانا

نکته مهم بعدی که درباره ارز دیجیتال باید بررسی کنیم شرایط سرمایه گذاری بر روی آن در بازار است. اگر بخواهیم درباره ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا واقع‌بین باشیم اکثر آنها هرچند ریسک سرمایه‌گذاری ما را به حداقل میزان ممکن می‌رساند اما پتانسیل خیلی بالایی برای سودآوری نداشته و احتمالاً در بهترین حالت ارزش سرمایه های ما را در چند سال آینده به بیش از ۱۰ برابر افزایش دهند اما در حالی که سولانا قابلیت‌های به مراتب بیشتری نسبت به این شرایط دارد.

وقتی صحبت از یک سرمایه گذاری ایده آل در بازار ارز دیجیتال می شود شما باید گزینه‌هایی را پیدا کنید که هم ریسک سرمایه گذاری بر روی آنها منطقی و معقول باشد و هم پتانسیل سودآوری بیشتری را در آنها شاهد باشیم. اگر کل بازار ارز دیجیتال را هم زیر و رو کنید چند ترمز ارزی را می توانید پیدا کنید که هر دوی این ویژگی ها را به صورت همزمان داشته باشد. رمز ارزهای موجود در بازار یا ریسک سرمایه‌گذاری خیلی زیادی دارند و در عوض پتانسیل سودآوری بالایی برای شما ایجاد می کند یا اینکه پتانسیل سودآوری آنها به مراتب پایین است اما ریسک سرمایه‌گذاری بر روی آنها نیز به حداقل میزان ممکن میرسد.

نکته قابل توجه درباره ارز دیجیتال سولانا این است که در حال حاضر با ریزش های بسیار زیادی که در قیمت خود داشته تبدیل به یکی از گزینه های جذاب شده که هر دوی این ویژگی ها را به صورت همزمان برای شما ایجاد کرده است. شما می توانید این ارز دیجیتال را با قیمت های بسیار معقول در بازار خریداری نموده و منتظر باشید تا ارزش دارایی های شما به چند ده برابر افزایش پیدا کند و بتواند یک سرمایه‌گذاری فوق العاده جذاب را در بازار برای خود رقم بزنید.

ارز دیجیتال دوج کوین با رتبه ۷

معرفی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا را بررسی هفتمین ارز دیجیتال موجود در این لیست یعنی ارز دیجیتال دوج کوین ادامه می دهیم. اگر قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر را بر اساس اینکه چه مقدار پتانسیل سودآوری دارند رتبه بندی کنیم دوج کوین می تواند یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه باشد. نه فقط در میان ۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز بلکه این ارز دیجیتال همیشه در این لیست بوده است و شرایط آن بعد از ورود سرمایه گذاران بسیار بزرگ به گونه ای پیش رفت که دائماً خود را در میانه گزینه های برتر بازار معرفی کرده و هر بار که شما جدول رمز ارزها را باز کرده باشید آن را مشاهده کرده اید.

ارزهای دیجیتال زیر 1 دلار اگر می‌خواهیم به تاریخچه ارز دیجیتال دوج کوین مراجعه کرده و از ابتدا شرایط این ارز دیجیتال را برده بررسی و آنالیز قرار دهیم متوجه خواهیم شد که این ارز دیجیتال در ابتدا اصلا شرایط خوبی نداشته و کاربردها و اهداف و مناسبی هم برای آن تعریف نشده بود و بیشتر به عنوان یک میم کوین در بازار معرفی شدن با کم کم شرایط آن تغییر کرد و با ایجاد اهداف هدفمند و همچنین پشتیبانی کامل تیم توسعه دهنده در حال حاضر آن را باید به عنوان یکی از نرم افزارهای کاربردی و آینده دار بازار معرفی نماییم.

ارز دیجیتال دوج کوین در ابتدا به شوخی برای جایگزینی برای بیت کوین در بازار معرفی شد و کم کم با تعریف اهدافی که در حال حاضر در شبکه آن وجود دارد این هدف برای دوج کوین مهمتر و در دسترس گردید. البته نه اینکه در حال حاضر شرایط دوج کوین به وضعیت رسیده باشد که بخواهیم آن را به عنوان رقیبی برای بیت کوین تعریف کنیم اما با این حال همین که یک ارز دیجیتال در این راستا به حیات خود ادامه می دهد و شرایط خوبی از این بابت در بازار ایجاد کرده می تواند نقطه قوتی برای آن باشد.

خیلی از کاربران هنوز هم بر این باور هستند که ارز دیجیتال دوج کوین در آینده می تواند جایگزینی ایده آل و جذاب برای بیت کوین باشد و به همین دلیل است که سرمایه گذاری بر روی آن همچنان با شدت بسیار بالای ادامه دارد.

نکته جالب توجه درباره ارز دیجیتال این است که در طول تاریخ به خود هرگز به قیمت یک دلار رسیده اما بسیاری از کاربران بر این باور هستند که در آینده می تواند به قیمت یک دلار برسد و این موضوع چندان هم برای شرایطی که دوست ندارد بعید نیست.

سرمایه گذاری روی دوج کوین

سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال دوج کوین را از دوجانبه مختلف می توانیم مورد بررسی و آنالیز قرار دهیم. اگر بخواهیم شرایط این ارز دیجیتال را از منظر ریسک سرمایه گذاری مورد بررسی قرار دهیم شرایط و برای آن یک وضعیت نامعلوم و متوسط است. ریسک سرمایه‌گذاری برای دوج کوین خیلی پایین است و خیلی بالا و می‌توانیم آن را از آن دسته از رمز ارزهای با ریسک سرمایه گذاری متوسط در بازار تعریف کنیم که همین موضوع باعث شده تا پتانسیل سودآوری مناسبی نیز برای آن وجود داشته باشد.

در صورتی که قیمت دوج کوین در آینده به یک دلار برسد ارزش داراییهای سرمایه گذاران فعلی آن به بیش از ۱۵ برابر افزایش پیدا خواهد کرد و این موضوع می‌تواند جذابیت های بسیار بالای سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال را نشان دهد. هر چند با رسیدن به یک دلار باید شاهد یک بار روانی بسیار سنگین در نمودار قیمت این رمز ارز باشیم اما با این حال توقع تمام سرمایه‌گذاران و کاربران این ارز دیجیتال این است که در چند سال آینده شاهد چنین اتفاقی در شبکه آن باشیم که امر چندان دور از ذهنی هم به نظر نمی رسد.

ارز دیجیتال آوالانچ (آواکس) با رتبه ۸

بررسی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا را با معرفی یکی دیگر از راه ظرف های موجود در این لیست یعنی ارز دیجیتال آوالانچ ادامه می دهیم که توکن بومی آن در بازار با اصطلاح آواکس شناخته می شود. هرچند با بررسی قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر به این نتیجه میرسیم که قیمت آواکس در چند ماه اخیر با رشد قابل توجهی روبرو شده است اما با این حال شرایط برای این رمز ارز به گونه ای است که به مناطق قیمت های بیشتری را نیز برای آن متصور هستیم و آواکس در آینده می تواند رتبه خود را نیز در میان رمز ارزهای موجود در بازار باز هم بهتر کند.

10 ارز دیجیتال برتر جهان البته شاید اگر ۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز را مورد بررسی قرار دهید ممکن است تغییراتی را در این لیست شاهد باشید که این موضوع به دلیل تغییراتی است که در ارزش بازار رمز ارز های مختلف رخ می دهد. اما با این وجود احتمالاً آواکس جزو یکی از گزینه‌های خوبه موجود در جدول رمز ارزها است و انتظار داریم که شرایط برای آن به همین صورت ادامه پیدا کند. این ارز دیجیتال کاربردهای بسیار مختلفی داشته و شبکه بلاکچین آن توانمندی های قابل ملاحظه ای را در بازار برای کاربران ایجاد می کند.

امکان استفاده از قراردادهای هوشمند و تمام کاربرد های مربوط به پلتفرم دیفای از جمله قابلیت های اصلی شبکه بلاک چین ارز دیجیتال آواکس هستند. رمز ارز همچنین در حوزه گیمینگ نیز کاربرد داشته و البته می توانید از آن برای استیک کردن نیز استفاده کنید که می‌تواند ارزش دارایی های شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

سرمایه گذاری روی آوالانچ

نکته بسیار مهمی که درباره ارز دیجیتال آواکس باید به بررسی آن بپردازیم شرایط این رمز ارز برای سرمایه گذاری در بازه‌های زمانی میان مدت و طولانی مدت است. با توجه به اینکه تعداد کل توکن های در نظر گرفته شده برای این ارز دیجیتال در حدود ۴۲۰ میلیون توکن است. به وضوح می توان این نتیجه گیری را کرد که در میان ده ارز دیجیتال برتر دنیا به جز چند گزینه اولین رمز ارز نیز جزو ارزهای دیجیتال با تعداد محدود شناخته می‌شود و به همین دلیل انتظار داریم تا قیمت آن به مراتب نسبت به شرایط کنونی بالاتر رود. دقیقا به همین دلیل است که قیمت آواکس در چند ماه گذشته با روش های قابل توجهی روبرو شده و شاید چند برابر شدن ارزش دارایی کاربران این ارز دیجیتال در بازار بوده ایم.

البته اگر تاریخچه قیمت آواکس را مورد بررسی قرار دهیم این رمز ارز در تاریخچه خود سابقه نزدیک شدن به قیمت ۱۴۰ دلاری را هم دارد که رسیدن به همان سقف تاریخی می‌تواند ارزش دارایی کاربران امروزه این ارز دیجیتال را به بیش از ده برابر افزایش دهد. رمز ارزهای مانند آواکس پتانسیل سودآوری به مراتب بالاتری هم دارند و در صورتی که قیمت بیت کوین بتواند از تاریخچه قبلی خود بالاتر برود انتظار داریم تا قیمت آلتکوین هایی مانند آواکس چندین برابر سقف تاریخی آنها شود.

تمام این موارد نشان می‌دهد که سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال آواکس شرایط بسیار خوبی را برای سرمایه گذاران ایجاد خواهد کرد و این رمز یکی از بهترین گزینه ها برای قرار گرفتن در سبد سرمایه گذاری ما است. با توجه به اینکه ریسک سرمایه‌گذاری خیلی زیادی را نیز برای سرمایه گذاران آواکس متصور نیستیم. از این رو توصیه می کنیم که حتما آن را به عنوان یکی از گزینه های موجود در سبد سرمایه‌گذاری خود قرار دهید و از مزیت های بالای آن در آینده استفاده کنید.

ارز دیجیتال پولکادات با رتبه ۹

معرفی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا راه بررسی شرایط ارز دیجیتال پولکادات ادامه می دهیم که یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری در این بازار است می‌تواند قابلیت‌های بسیار زیادی را نیز برای معامله گران در بازار ایجاد کند. اگر قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر مورد بررسی و آنالیز قرار دهیم و ارزش ذاتی رمز ارزهای موجود در لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز را با قیمت فعلی آنها مورد مقایسه قرار دهیم پولکادات از آن جمله از رمز ارزهایی است که در حال حاضر به مراتب پایین تر از ارزش ذاتی خود در بازار در حال معامله اصلا این موضوع می تواند جذابیت های بالای سرمایه گذاری بر روی آن را نشان دهد.

10 ارز دیجیتال برتر جهان ارز دیجیتال پولکادات دارای شبکه بلاکچین اختصاصی است و شبکه بلاکچین آن برای کاربردهای مختلفی توسعه پیدا کرده و شرکت های بسیار زیادی نیز در حال همکاری با آن در بازار هستند. یکی از اصلی ترین و مهم ترین کاربرد های شبکه بلاک چین ارز دیجیتال حضور در پلتفرم وب ۳ است و پولکادات را باید یکی از ارزهای دیجیتال حوزه وب ۳ تعریف کنیم. همین قابلیت باعث شده تا افراد بسیار زیادی در حال سرمایه گذاری بر روی آن باشند و جز یکی از بهترین گزینه های بازار برای سرمایه‌گذاری نیز محسوب می شود.

کاربرد ها و ویژگی های تعریف شده برای شبکه پولکادات و از آن گذشته قیمت که این رمز ارز دلار در حال حاضر نشان از این دارد که سرمایه گذاری بر روی آن می تواند یک سرمایه گذاری فوق العاده جذاب و با ریسک بسیار پایین باشد.

سرمایه گذاری روی پولکادات

برای اینکه پتانسیل سودآوری ارز دیجیتال پولکادات را مورد بررسی و آنالیز قرار دهیم باید به تاریخچه قیمت این رمز ارز مراجعه کنیم. ارز دیجیتال پولکادات در تاریخچه خود موفق شده تا به قیمت حدود ۵۵ دلاری هم نزدیک شود و در حال حاضر با قیمت هایی که دارد می تواند پتانسیل سودآوری بسیار زیادی را برای کاربران حتی کسانی که همین امروز برای خرید این رمز ارز اقدام می‌کنند ایجاد نماید.

البته با توجه به اینکه وب ۳ به عنوان یک پلتفرم بسیار محبوب در بازار ارز دیجیتال معرفی شده و در آینده باید حرف های بسیار زیادی درباره آن بشنویم انتظار داریم که قیمت پولکادات حتی به مراتب بالاتر از سقف تاریخچه قبلی آن نیز افزایش پیدا کند و این موضوع می‌تواند سرمایه های کاربران امروزه این ارز دیجیتال را به مراتب بالاتر از انتظار ها نیز افزایش دهد. توصیه می کنیم که بررسی کامل و دقیقی بر روی شرایط ارز دیجیتال پولکادات داشته باشید و حتماً آن را نیز در لیست سبد سرمایه‌گذاری خود در این بازار قرار دهید که می تواند شرایط بسیار خوبی را برای شما در آینده به وجود آورد.

ارز دیجیتال شیبا با رتبه ۱۰

معرفی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا را بررسی یکی دیگر از رمز ارزهای موجود در این لیست یعنی ارز دیجیتال شیبا ادامه می دهیم که احتمالاً شناخت کافی نسبت به آن دارید و اطلاعاتی را نیز درباره آن به دست آورده اید که به دلیل افزایش قیمت های قابل توجه است که این ارز دیجیتال در چند سال اخیر داشته و توانسته ارزش دارایی کاربران خود را به صدها برابر شرایط اولیه افزایش دهد.

ارز دیجیتال شیبا اینو در ابتدا به عنوان یک میم کوین وارد بازار رمز ارزها شد و هنوز هم اهداف و کاربردهای خیلی خاصی را نمی توانیم برای شبکه ایران معرفی کنیم و در مقایسه با سایر رمز ارزهایی که در بالا به عنوان ۱۰ ارز دیجیتال برتر به آنها اشاره کردیم این ارز دیجیتال چندان قابلیت های زیادی برای گفتن ندارد.

10 ارز دیجیتال برتر جهان اما با این حال اگر قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر مورد بررسی قرار دهیم به این نتیجه خواهیم رسید که شی با ارزانترین ارز دیجیتال قرار گرفته در این لیست است و به دلیل تعداد بسیار زیاد توکن هایی که برای آن در نظر گرفته شده و انتظار نداریم که قیمت آن نیز خیلی به اعداد بزرگ برسد. البته این موضوع به این معنا نیست که شاهد افزایش قیمت شیبا اینو در بازار نباشیم و رمز اتفاقا یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود و خیلی از کاربران با خریداران به دنبال افزایش چند برابری دارایی‌های خود در بازار رمز ارزها هستند که این موضوع به دلیل پتانسیل بسیار بالای این ارز دیجیتال برای افزایش ارزش دارایی کاربران است.

سرمایه گذاری روی شیبا

یکی از فاکتورهای بسیار مهم موثر در فرایند سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال که باعث میشود کاربران به سمت خرید یک ارز دیجیتال هدایت شوند بررسی تاریخچه قیمت رمز ارزها و میزان افزایش ها و کاهش های آنها است که در این باره ارز دیجیتال شیبا شرایط بسیاری دارد و در گذشته توانسته ارزش دارایی های سرمایه گذاران خود را به چند صد هزار برابر افزایش دهد.

10 ارز دیجیتال برتر دنیا 2023

۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا ۲۰۲۳

در اواخر سال ۲۰۲۳ هستیم و تصمیم گرفتیم تا این مقاله را به روز رسانی کنیم. البته ابتدا قرار بود لیست جدید ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا را به شما معرفی کرده و لیست قبلی را ویرایش نماییم، اما شناخت بهترین رمز ارزهای دنیا همیشه می‌تواند جذابیت خاص خود را داشته باشد و از این گذشته بررسی آماری ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا نیز به خودی خود جذاب خواهد بود. از این رو تصمیم گرفتیم تا در شرایط فعلی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا را دوباره معرفی کنیم تا هم مقایسه‌ای با لیست قبلی باشد و هم توکن‌هایی که در طول این ۱ سال با پیشرفت روبرو شده و وارد لیست ۱۰ تایی‌ها شده‌اند را نیز به شما معرفی کرده باشیم.

مسلما ارز دیجیتالی که همچنان در لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا باقی مانده، کیفیت بالایی داشته و مورد استقبال کاربران زیادی قرار دارد. از این رو سرمایه گذاری روی آن می‌تواند جذابیت‌های بالایی داشته باشد. اما از طرف دیگر در صورتی که ارز دیجیتالی به تازگی وارد این لیست شده باشد، نیز می‌تواند در سبد سرمایه گذاری مطمئن قرار بگیرد. در این بین شما می‌توانید درباره توکن‌هایی که در طول این مدت از این لیست خارج شده و در حال حاضر در جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا قرار ندارند، تمایل بیشتری داشته و روی سرمایه گذاری آنها بیشتر تحقیق کنید. این بررسی در نهایت باید منجر به رسیدن به یک سرمایه گذاری مطمئن برای شما شود.

رتبه ۱ همچنان بیت کوین

۱ سال پیش که لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا را مرور می‌کردیم، بیت کوین با دامیننس ۴۸% رتبه اول بهترین‌ها را به خود اختصاص داده بود و حالا بعد از گذشت ۱ سال با رسیدن به دامیننس ۵۱ % شرایط بهترین هم در بازار پیدا کرده است. در واقع بیت کوین علاوه بر حفظ خود در رتبه اول، فاصله خود را با اتریوم بیشتر هم کرده و این مهم نشان از استقبال بیشتر از بیت کوین در ۱ سال گذشته دارد. از بین رفتن بسیاری از دارایی‌ها در بازار ارز دیجیتال باعث شده تا سرمایه گذاران بیشتری به سمت بیت کوین هجوم بیاورند و در حال حاضر این رمز ارز را با شرایط بهتری نسبت به گذشته در رتبه ۱ شاهد هستیم.

رتبه ۲ همچنان اتریوم

دومین گزینه در لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا نیز همچنان اتریوم است. اتریوم ۱ سال پیش در چنین روزهایی با دامیننس حدود ۱۸ درصد در حال نوسان بود و در طول این یکسال به دامیننس نزدیک به ۲۱ درصد هم رسید، اما در حال حاضر با همان دامیننس ۱۸ درصد در حال خرید و فروش است و از این نظر شرایط برای اتریوم تغییری نکرده است. تا به امروز بیشترین دامیننس ثبت شده از اتریوم در اوج قیمت‌ها ۲۲.۳۴ % بوده که احتمالا برای رسیدن به آن نیاز به یک جهش قیمتی بالایی برای اتریوم خواهیم داشت. البته با توجه به نوسانات بسیار زیادی که در بسیاری از توکن‌ها شاهد هستیم، این تغییر دامیننس برای اتریوم در آینده چندان دور از دسترس نخواهد بود. به همین دلیل سرمایه گذاران زیادی هم در حال ورود به فرایند سرمایه گذاری روی ارز اتریوم هستند.

رتبه ۳ همچنان بایننس کوین

سویم رتبه در لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا نیز متعاقباً در اختیار بایننس کوین است. این توکن نیز در طول این سال هر چند با نوسانات بسیار زیادی روبرو شده و حتی اخبار مختلفی هم درباره صرافی بایننس داشته‌ایم، توانسته شرایط خود را حفظ نماید. بایننس کوین از آن دسته از رمز ارزهایی است که در ابتدا فقط متکی به صرافی موسس خود بود، اما امروزه متکی بودن آن به صرافی بایننس را نمی‌توانیم دلیل اصلی این کیفیت بالا بدانیم. شبکه بلاکچین بایننس اسمارت چین در حال حاضر یکی از کاربردی‌ترین بلاکچین‌های تعریف شده در بازار است که همراه با بلاکچین اتریوم و ترون خدمات زیادی را عرضه می‌دارد. از این رو بدیهی است که مزیت‌های آن روز به روز در حال افزایش و شاهد حضور همچنان BNB ددر رتبه سوم بازار هستیم. اتفاقی که البته می‌توانید نشان از حضور سرمایه گذاران مختلف روی این توکن نیز باشد.

رتبه ۴ همچنان ریپل

ریپل در سال گذشته بیشترین آمار اخبار در رسانه‌ها را به خود اختصاص داده بود، همچنان در رتبه چهارم بهترین‌ها قرار دارد. ریپل در سال گذشته در دادگاه حاضر بود و نتیجه دادگاه ریپل باعث افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی این رمز ارز در بازه زمانی بسیار کوتاه هم شد. این رمز ارز شرایط بسیار خوبی داشته و حتی می‌توان روی آن برای سرمایه گذاری نیز حساب ویژه‌ای باز کرد. کسانی که در سال گذشته روی ریپل سرمایه گذاری کرده بودند، در حال حاضر با رشدهای انفجاری روبرو بوده و می‌توانند از این رمز ارز برای رسیدن به سودهای هیجانی در سال‌های آتی نیز استفاده کنند. ریپل به وضوح نشان داد که اعتبار بالایی داشته و اطمینان سرمایه گذاری بالایی دارد. این رمز ارز حتی با وجود فشارهای بیرونی وارد شده از سوی SEC نیز توانست شرایط ایده آل خو ار حفظ نمیاد.

رتبه ۵ سولانا و افزایش رتبه

یکی از رمز ارزهای عجیب در لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا در سال گذشته نامی بسیار آشنا یعنی سولانا است. با افت سهام صرافی FTX در سال گذشته شاهد یک افت قیمتی بسیار عجیب در سولانا بودیم. قیمت این رمز ارز به زیر ۱۰ دلار هم کاهش پیدا کرد و در سپس روند صعودی خود را در پیش گرفت. با توجه به اینکه‌بخش قابل توجهی از سرمایه FTX روی توکن‌های سولانا بود، همزمان با فروپاشی این صرافی شاهد افت شدیدی روی سولانا بودیم. خیلی انتظار نمی‌رفت که سولانا بتواند در فاصله زمانی کوتاه دوباره به شرایط ایده آل خود برگردد، اما سولانا علاوه بر پشت سر گذاشتن این چالش بزرگ، حتی یک رتبه در لیست برترین‌ها بالاتر آمده و جای کاردانو را در لیست گرفت و اکنون به عنوان ۵مین ارز دیجیتال برتر دنیا خود را معرفی می‌نماید. این مهم نیز نشان از ارزش و پتانسیل بالای سولانا برای سرمایه گذاری دارد.

رتبه ۶ کاردانو و تعویض با سولانا

کاردانو سال گذشته نیز در لیست بهترین‌ها حضور داشت و برای پتانسیل هم خود را در این لیست حفظ کرده اما با روند بسیار عجیب و غریب سولانا یک رتبه تنزل داشته و در رتبه ۶ به کار خود ادامه می‌دهد. کاردانو را می‌توان از ان دسته از رمز ارزهایی دانست که روندی کاملا پایدار و رو به بالا را با سرعت مناسب طی می‌کندو خبری از رفتارهای هیجانی بر روی پلتفرم کاردانو نیست و از طرف دیگر اخبار بدی هم از آن به گوش نمی‌رسد. تیم توسعه دهنده کاردانو عزم خود را جزم کرده تا آدا را تبدیل به یکی از بهترین رمز ارزها حتی در سال‌های دور نماید و به همین دلیل در حال حاضر کاردانو شرایط مناسبی برای سرمایه گذاران در بازار ارز دیجیتال دارد. البته افت رتبه آن نیز بیشتر به دلیل قیمت پایین و تعداد توکن‌های بسیار زیادی است که برای آدا در نظر گرفته شده است. کاردانو می‌تواند این روند را برای رسیدن به رتبه‌های بالاتر در آینده ادامه دهد.

رتبه ۷ دوج کوین بدون تغییر

هفتمین ارز دیجیتال برتر جهان در حال حاضر همچنان یکی از عجیب‌ترین گزینه‌ها در این لیست هست. دوج کوین به عنوان نماینده اصلی میم کوین‌ها در بازار در این لیست قرار داشته و همچنان شرایط خود را حفظ کرده است. سرمایه گذاران بسیار زیادی در پلتفرم دوج کوین مشغول سرمایه گذاری هستند و همین موضوع باعث شده تا همچنان آن را در جمع بهترین‌ها ببینیم. برای کسانی که ب دنبال سرمایه گذاری مطمئن هستند، حضور مداوم یک توکن در این لیست می‌تواند بسیار جذاب باشد. در این باره البته همچنان نقاط ضعفی را می‌توانیم برای دوج کوین در نظر بگیریم، اما به همه انتقادها، همچنان این توکن رتبه خود را حفظ کرده است.

رتبه ۸ ترون اوج می‌گیرد

یکی از تازه واردان لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا ترون است. رمز ارزی که تیم توسعه دهنده قدرتمند، سرمایه گذاران فوق العاده و البته اهداف و کاربردهای بسیار جذابی دارد. ترون هر چند تعداد توکن‌های بسیار زیادی داشته و با قیمت پایینی معامله می‌شود، اما به دلیل کیفیت پلتفرمی که دارد، شرایط برای آن ایده آل پیش رفته است. ترون توانسته در طول سال گذشته جذب سرمایه بیشتری داشته باشد و با افزایش ورود پول به پلتفرم این رمز ارز شاهد بالا رفتن آن در بازار بوده‌ایم. همین موضوع باعث شده تا در حال حاضر ترون را در لیست برترین‌ها نیز ببینیم. افزایش رتبه قابل توجه ترون می‌تواند دلیلی برای جذابیت‌های بیشتر برای سرمایه گذاری روی آن نیز باشد.

10 ارز دیجیتال برتر دنیا 2023

رتبه ۹ تون کوین شگفت انگیز

یکی دیگر از توکن‌هایی که وارد لیست برترین‌ها شده است، تون کوین است که خود ما را نیز شگفت زده کرده است. توکنی که ارزش بازار آن به حدود ۷ میلیارد دلار رسیده و حجم معاملات آن در هر ۲۴ ساعت نیز به بیش از ۱۱ میلیون دلار رسیده است. قیمت تون کوین حدود ۲ دلار است. ۳.۴ میلیارد توکن از آن نیز در بازار در گردش بوده و همین موضوع مانعی شده تا قیمت تون کوین با رشد قیمتی انفجاری روبرو نشود. نکته بسیار مهمی که باید درباره ارز دیجیتال تون کوین به آن اشاره داشته باشیم، عدم ورود آن تا این تاریخ به لیست صرافی بایننس است. تصور کنید که در آینده‌ای نه چندان دور شاهد رونمایی از تون کوین در لیست صرافی بایننس باشیم، احتمالا با حجم معاملات بالا این رمز ارز به شرایط به مراتب بهتری نسبت به وضعیت کنونی نیز برسد. برای علاقمندان به سرمایه گذاری روی رمز ارزهای این چنینی، تون کوین می‌تواند انتخاب ایده آلی باشد، البته به شرطی که به موقع برای خرید آن اقدام کرده و سد حاصل از رشد انفجاری آن را به دست آورید.

رتبه ۱۰ پالیگان وارد می‌شود

رتبه ۱۰ در لیست بهترین‌های بازار ارز دیجیتال نیز یک رمز ارز جدید نسبت به چک لیست قبلی است. پالیگان به عنوان یکی دیگر از رمز ارزهای جذاب وارد این لیست شده و در حال حاضر به عنوان دهمین رمز ارز شناخته می‌شود. پالیگان رمز ارز شناخته شده‌ای است و جذابیت‌های آن برای تمام کاربران ثابت شده است. سال گذشته هم پالیگان در رتبه‌های بالا قرار داشت و جذابیت‌های بالای آن باعث شده تا در این رتبه‌بندی به رتبه بالاتر نیز برسد. پالیگان از نظر حجم معاملات نیز شرایط خوبی داشته و شاهد ارزش معاملات ۴۳۰ میلیون دلاری برای آن در هر ۲۴ ساعت هستیم. پالیگان نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری در میان مدت و بلند مدت باشد.

10 ارز دیجیتال برتر دنیا 2023

واقعیت‌هایی درباره ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا

در ادامه قرار است نکاتی را درباره ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا با شما در میان بگذاریم که دقت به آنها می‌تواند شرایط بهتری را برای سرمایه گذاری در این بازار ایجاد نماید. البته این واقعیت‌ها روز به روز با تغییر شرایط بازار به روز رسانی خواهند شد و می‌توانید از این نکات برای بالاتر بردن کیفیت سرمایه گذاری استفاده کنید.

ارز دیجیتال پولکادات از رتبه ۹ به ۱۱ تنزل رتبه داشته است. البته پولکادات شرایط جذابی دارد و اعتماد روی آن نیز بالاست و این تنزل رتبه را بیشتر باید به دلیل جذابیت‌های رمز ارزهای جدید نسبت بدهیم نه تنزل ارزش پولکادات. پولکادات با توجه به اینکه با سقف قیمتی خود فاصله زیادی داشته و از این گذشته از جمله ارزهای دیجیتال حوزه وب ۳ است، می‌تواند پتانسیل خوبی برای سودآوری داشته باشد.

شیبا از رتبه ۱۰ به ۱۴ تنزل رتبه داشته است. البته موضع ما درباره ارز شیبا کاملا مشخص است و ما این رمز ارز را برای نوسان گیری و سرمایه گاری میان مدت گزینه خوبی می‌دانیم که دوباره می‌تواند سود خوبی را به کاربران و سرمایه گذاران خود بدهد.

لایت کوین و بیت کوین کش رمز ارزهایی هستند که بالاتر رفتن از شیبا شرایط لازم برای تنزل رتبه ن را فراهم کرده‌اند. این دور از هر چند به دلیل شرایط ورود به بازار، خیلی پلتفرم هدفمند و خاصی ندارند، اما همچنان برای سرمایه گذاری و نوسان گیری گزینه‌های مناسبی هستند.

آوالانچ از رتبه ۸ به ۱۷ تنزل رتبه داشته است. آواکس از جمله رمز ارزهایی است که جذابیت‌های خوبی داشته و مورد پذیرش افراد و سرمایه گذاران زیادی قرار گرفته است. احتمالا در آینده آوالانچ می‌تواند شرایط قبلی خود را دوباره حفظ نماید.

چین لینک و لئو رمز ارزهایی هستند که در طول سال گذشته با افزایش رتبه موفق شده‌اند تا بالاتر از آواکس قر ار بگیرند. چین لینک که رمز ارزی کاملا مشهور است که قابلیت‌های بسیار جذابی را در پلتفرم آن شاهد هستیم. لئو ارز دیجیتال جدیدی است که در طول همین سال گذشته به رشد این چنینی رسیده است.

جمع بندی

به معرفی ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا پرداختیم و نکات مهمی را نیز درباره آنها مرور کردیم. قیمت ۱۰ ارز دیجیتال برتر در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله در شرایط بسیار خوبی قرار دارند و شما می توانید با انتخاب آنها و سرمایه گذاری بر روی آنها شرایط بسیار ایده آل را در آینده ای نه چندان دور برای خود به وجود آورید.

۱۰ ارز دیجیتال برتر امروز گزینه هایی هستند که می‌توانند در آینده ارزش دارایی های ما را به صدها برابر افزایش دهند و یک سرمایه گذاری فوق العاده جذاب را برای ما در بازار رقم بزنند. در سایت کانون بورس سعی داریم تا تمام جزئیات لازم برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را با شما در میان بگذاریم و مطالعه مقالات اینچنینی در سایر بخش های سایت کانون بورس می تواند فرصت های بیشتری را در زمینه سرمایه گذاری در اختیار شما قرار دهد. از این رو توصیه می کنیم که مطالعات خود را در این زمینه افزایش دهید تا در نهایت یک سرمایه‌گذاری فوق العاده جذاب و ایده آل برای خود در بازار رقم زده باشید.

علاقمندان به سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال می توانند با شرکت در دوره حضوری ارز دیجیتال یا خرید دوره آموزش آنلاین ارز دیجیتال در کانون بورس نیز به تمام نیازمندی های لازم برای سرمایه گذاری در این بازار دسترسی داشته باشند. اتفاقی که می تواند یک فرصت سرمایه گذاری جذاب را برای همه رقم بزند.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

یک پاسخ

 1. سلام لیست ده ارز ی که معرفی کردید ولی نظر من اینکه پولکا دات و اوالانچ و مانا رو باید داشته باشیم و من متیک و دات و مانا سولانا و کاردانو و آوالانچ دارم و مقداری دوج که منتظرم در شرایط مناسبی به یکی از این ارزها تغیرش بدم. حیفم اومد که این سه ارز رو نزاشتید تو لیست ده ارز و بجاش دوج وتون و ترجیح دادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: