لوگو کانون بورس

ارز شیبا (shiba Inu) چیست و چگونه کار می کند؟

ارز شیبا چیست
شما در حال مطالعه مقاله ۵ از ۴۹ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

ارز شیبا چیست و چرا باید درباره ارز دیجیتال شیبا اینو همه چیز را بدانیم؟ جدول زیر درصد افزایش قیمت شیبا را نشان می دهد.

۱ روز ۱ هفته ۱ ماه ۱ سال
۸.۴۲ ٪ ۳.۶ ٪ ۲۳۶.۵۷ ٪ ۲۸۹۴۷۵۰۰ ٪

این جدول، خیلی ساده و کاملاً مفهوم پاسخ این پرسش را در اختیار شما قرار می‌دهد. رشد ۲۹ میلیون درصدی شیبا در تنها یک سال گذشته، اهمیت بالای این ارز را در بازار نشان می‌دهد. کمتر ارز دیجیتالی را می‌توانید پیدا کنید که چنین قابلیتی در اختیار شما قرار دهد.

شیبا اینو یا Shiba Inu یک ارز دیجیتال با نماد اختصاری SHIB در پلتفرم‌های نمایش دهنده ارزهای دیجیتال است. این ارز دیجیتال در حال حاضر شرایط زیر را در بازار پر رقابت ارزهای دیجیتال به خود اختصاص داده است:

 

قیمت روز $ ارزش بازار $ حجم معاملات روزانه کل سکه ها (در میلیارد) سکه های در گردش اوج قیمت $ رتبه
۰.۰۰۰۰۰۷۹ $۴,۶۷۲,۹۴۱,۸۰۶ $۶۶,۶۲۵,۵۶۳ ۵۸۹,۵۹۱,۱۵۴,۱۶۱,۰۱۸ ۵۸۹,۵۹۱,۱۵۴,۱۶۱,۰۱۸ ۰.۰۰۰۰۷۵ ۱۷

*جدول بالا به روز رسانی می‌شود.

اتفاقاتی که در یکی دو ماه گذشته برای شیبا اینو افتاده آن را تبدیل به ۱۷مین ارز دیجیتال بزرگ دنیا کرده است. البته شیبا حتی به رتبه‌های تک رقمی هم در چند هفته گذشته دست یافته است. همه این موارد نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال چقدر می‌تواند مهم باشد و چرا باید همه چیز را درباره آن بدانیم. در این مقاله به صورت جامع و به زبانی ساده و سلیس درباره این ارز دیجیتال صحبت خواهیم کرد. در انتهای این مقاله شما همه چیز را درباره شیبا اینو خواهید فهمید. البته از قبل باید بدانید که ارز دیجیتال چیست و چه مشخصات و ویژگی هایی دارد.

هایلایت های شیبا اینو ( Shiba Inu )

 • Shiba Inu نام یک سگ نژاد قدیمی ژاپنی است که چهره دوست داشتنی دارد. پس حواستان جمع باشد اگر نام این ارز دیجیتال را به انگلیسی جستجو کرده و وارد سایت خرید و فروش سگ شدید، راه را اشتباه رفته‌اید.

ارز شیبا چیست

 • قیمت این ارز دیجیتال تاکنون با احتساب دلار ۲۸ هزار تومانی هنوز به ۱ تومان هم نرسیده است.
 • ارز دیجیتال شیبا اینو با لقب قاتل دوج کوین شناخته می‌شود.
 • شیبا یک توکن است.
 • شیبا اینو در گذشته یک شت کوین بوده و در حال حاضر یک میم کوین است.
 • حجم معاملات این ارز دیجیتال در حال حاضر جزء ۵ ارز برتر جهان قرار دارد و حتی در برخی از روزها به رتبه ۱ نیز رسیده است.
 • در حال حاضر و همین امروز شما می‌توانید با صرف هزینه ۱ دلاری ۳۶۰۰۰ شیبا اینو بخرید.
 • اگر شما در شهریور سال ۱۳۹۹ یک میلیون تومان شیبا اینو می‌خریدید، اکنون در مهر ۱۴۰۰ سرمایه شما به حدود ۲۹۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان رسیده بود. بله درست شنیدید، ۲۹۰ میلیارد تومان.
 • اگر شما همین امروز ۱ میلیون تومان شیبا اینو بخرید و با رسیدن آن به قیمت ۱ دلار بفروشید، با فرض ثابت ماندن قیمت دلار در بازار ایران روی عدد ۲۸۰۰۰ تومان، سرمایه شما به حدود ۳۶ میلیارد تومان خواهد رسید.

به دنیای شیبا اینو خوش آمدید.

راهنمای مطالعه نمایش

ارز شیبا چیست؟

ارز شیبا چیست

ارز شیبا چیست و چرا این ارز دیجیتال این‌قدر معروف شده است؟ شیبا نام یک سگ نژاد ژاپنی است، که اتفاقاً خیلی بازیگوش بوده و چهره مهربان و بامزه‌ای هم دارد. پس این ارز را باید به ژاپنی‌ها ربط بدهیم. اگر با ارز دیجیتال دوج کوین آشنا باشید، شیبا برای شما غریبه نخواهد بود. در توسعه این ارز از دوج کوین ایده گرفته شده و شباهت‌های زیادی را نیز می‌توان بین آنها تشخیص داد.

شیبا مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال تاریخچه مشخصی ندارد و مجهولات زیادی را می‌توان در تاریخ این ارز پیدا کرد. حتی تا یک سال پیش که این ارز تازه به روی کار آمده بود، خیلی‌ها آن را یک ارز دیجیتال غیرقانونی تلقی می‌کردند که تنها برای سودجویی از افراد توسعه یافته و خرید آن را به هیچ وجه توصیه نمی‌کردند.

شیبا هنوز هم در میان فعالان بزرگ بازار ارزهای دیجیتال و کسانی که به دنبال معاملات ارزهای دیجیتال آینده دار هستند، با انتقادهای زیادی همراه بوده و خیلی‌ها بر این باورند که این حباب بزرگ ایجاد شده در این ارز دیجیتال می‌تواند سرمایه گذاران آن را به ورطه نابودی بکشاند. اما چه پروژه و برنامه‌ای پشت شیبا قرار دارد که تمام این پیش بینی ها و انتقادها را تاکنون اشتباه نشان داده، موضوعی است که به صورت مفصل در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

هدف ارز شیبا اینو چیست؟

اما هدف ارز دیجیتال شیبا چیست و چرا این ارز به وجود آمده است؟ البته شاید از خود بپرسید که مگر ارزهای دیجیتال هدف دارند؟ بله. بسیاری از ارزهای دیجیتال که در بازار امروز معامله می‌شوند، با هدف مشخصی به وجود آمده و آن را دنبال می‌کنند. برای مثال بیت کوین با هدف جایگزینی برای پول واقعی توسعه یافته یا اتریوم، ریپل، استلار و چند ارز دیگر با هدف حذف واسطه‌ها و جایگزین کردن قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز روی کار آمده‌اند.

داشتن هدف در هر ارز دیجیتال می‌تواند یک فاندامنتال خوب برای آینده دار تلقی کردن آن باشد.

اما هستند ارزهای دیجیتالی که بدون هیچ هدفی و تنها از روی کنجکاوی، پولدار کردن توسعه دهنده، شوخی و یا حتی اتفاقی به وجود آمده‌اند. متأسفانه شیبا اینو در این دسته از ارزهای دیجیتال قرار می‌گیرد. سگی بامزه و بازیگوش که بازی کردن با صاحب خود را خیلی دوست دارد و عملاً برای هیچ کار دیگری اعم از شکار، ایجاد امنیت در خانه و … کاربرد ندارد. ارز دیجیتال شیبا نیز بدون هیچ کاربرد خاصی به وجود آمده است.

 

ارز شیبا چگونه کار می کند

این ارز دیجیتال حتی شبکه بلاک چین اختصاصی هم نداشته و بر روی شبکه بلاک چین اتریوم پیاده سازی شده است.

البته شایان ذکر است که توسعه دهندگان این ارز و افراد فعال در آن در حال حاضر اهدافی را برای آن در نظر گرفته‌اند. اهدافی مانند جایگزینی برای مبادلات بین‌المللی و مواردی از این دست که ممکن است در آینده شاهد این اتفاق برای شیبا نیز باشیم.

شیبا توکن است یا کوین؟

حالا که به خوبی می‌دانید شیبا چیست و چه کاربردی دارد، می‌توانید پاسخ این سؤال را نیز بدهید که آیا شیبا توکن است یا یک کوین؟

کوین به ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم اطلاق می‌شود که دارای شبکه بلاک چین اختصاصی هستند و توکن معرف ارزهایی است که شبکه بلاک چین اختصاصی نداشته و روی شبکه سایر ارزها اجرا شده‌اند.

حالا فکر می‌کنید که شیبا اینو یک کوین است یا توکن؟

ارز شیبا چیست

برچسب شت کوین روی ارز دیجیتال شیبا اینو

در این بخش از مقاله ارز شیب چیست, احتمال شت کوین بودن آن را بررسی می‌کنیم. به تصور بسیاری از کاربران و تحلیل گران شیبا اینو یک شت کوین است. حتماً از خود می‌پرسید که دیگر شت کوین چیست؟

به ارزهای دیجیتالی که بعد از بیت کوین و بدون هدف خاصی به وجود آمده‌اند، شت کوین گفته می‌شود.

البته برخی از مفسرین و علماء تمام ارزهای دیجیتال بعد از بیت کوین را شت کوین تلقی می‌کنند. زیرا تمام اهداف آنها در هدف‌های بیت کوین نیز قرار دارد. اما به صورت عموم بهتر است به ارزهای دیجیتالی که ارزش خاصی از نظر فاندامنتالی نداشته و بیشتر برای بالا بردن سرمایه های توسعه دهندگان به وجود آمده‌اند، شت کوین می‌گویند.

خوب حالا بهتر و راحت‌تر می‌توان شت کوین بودن شیبا را تحلیل کرد. واقعیت این است که تا یک سال پیش لقب شت کوین بودن برازنده شیبا اینو بود، اما اتفاقات یکی دو ماه گذشته باعث شده تا برای احترام به بیش از ۳ میلیارد دلار حجم گردش روزانه این ارز هم که شده آن را از لیست شت کوین ها خارج و به جمع میم کوین ها ارتقاء دهیم. در ادامه درباره میم کوین ها نیز شما را آگاه خواهیم کرد.

ارز شیبا یک میم کوین است

میم کوین اصطلاح دیگری است که می‌توانیم از آن برای پاسخ دادن به سؤال ارز شیبا چیست, استفاده کنیم. اما میم کوین چیست؟

شت کوین های تحصیل کرده را میم کوین می‌نامیم. میم کوین ها همچنان ارزهای دیجیتالی هستند که حتی در صورت داشتن هدف نیز خیلی هدف والایی ندارند. بیشتر این شبکه اجتماعی و اینفلوئنسرها هستند که توسعه این دسته از ارزهای دیجیتال را دامن زده‌اند. همچنان از نظر فاندامنتالی این دسته از ارزهای دیجیتال نزدیک به صفر قدم می‌زنند.

شیبا اینو در حال حاضر به گواه متخصصین ارزهای دیجیتال در دسته میم کوین ها قرار می‌گیرد. سگ بامزه ژاپنی به هر دلیلی که وارد بازار ارزهای دیجیتال شده باشد، در حال حاضر نمی‌توان آن را نادیده گرفت. در آینده شاید شاهد ارتقاء بیشتر شیبا اینو باشیم اما اکنون و تنها بعد از یک سال این ارز دیجیتال کانون تمام توجهات قرار گرفته و سرمایه گذاری روی آن نیز جذابیت های خاص خود را دارا است.

اعتقادها بر این است که شت کوین ها به زودی نابود شده و سرمایه های کاربران خود را نیز از بین می‌برند. این ارزها در حال حاضر با یک توییت ساده ۱۰۰ درصد تغییرات قیمتی را به خود می‌بینند. این مهم می‌تواند یک نگرانی بسیار بزرگ برای آنها باشد. با این حال ارتقاء شیبا به جمع میم کوین ها می‌تواند امیدواری برای سرمایه گذاران روی این ارز باشد.

شیبا قاتل دوج کوین

سه بند قبلی را برای پاسخ دادن به سؤال ارز شیبا چیست برای شما مطرح کردیم تا اگر قصد سرمایه گذاری درباره این ارز دیجیتال را دارید، بهتر و درست تصمیم بگیرید. اما اگر هنوز این چالش در ذهن شما وجود دارد که چرا شیبا یک شت کوین یا میم کوین است و اصلاً در کدام یک از این دو دسته قرار می‌گیرد، این بند راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

هر چند در ادامه بیان می‌کنیم که هیچ اثری از خالق شیبا اینو وجود ندارد، اما با این حال از زبان خالق این توکن، یک هدف مشخصی برای توسعه شیبا بیان می‌شود که هم می‌تواند خنده‌دار و هم کمی جالب باشد. طبق این فرمایش شیبا اینو تنها برای رقابت با دوج کوین و نابود کردن آن پا به عرصه ارزهای دیجیتال گذاشته است. هر چند در حال حاضر شیبا در این امر خوب عمل کرده و خیلی از کاربران و سرمایه گذاران دوج کوین در یکی دو ماه گذشته تبدیل به هولدرهای شیبا اینو شده‌اند. این هدف اگر برای شما قانع کننده است، می‌توانید شیبا را از جمع میم کوین ها نیز خارج کرده و به جمع تاپ لول ها بیاورید.

ارز شیبا چگونه کار می کند

خالق ارز دیجیتال شیبا

اما در بحث ارز شیبا چیست نوبت به معرفی خالق این سگ ژاپنی در دنیای رمز ارزها می‌رسد. یکی دیگر از نشانه ها و علائمی که در تعریف شت کوین ها و میم کوین ها به آن اشاره نکردیم، معلوم نبودن فرد یا افراد توسعه دهنده و خالق آنها است. البته بیت کوین را باید از این دسته از ارزها جدا بدانیم. اما چیزی که مسلم است برای شیبا نه خالقی به ثبت رسیده و نه وایت پیپری از این ارز دیجیتال به انتشار رسیده است.

این واقعیت ها نشان می‌دهند که کسانی که اعتقاد به شت کوین بودن این ارز دیجیتال دارند نیز مدارک محکمی در دست داشته و می‌توان روی حرف آنها تأمل نمود.

البته به سبک بیت کوین، یک نام ژاپنی برای خالق شیبا اینو به میان آمده است. در افسانه‌هایی که کاربران توییتر برای خود تعریف می‌کنند، شخصی به نام ریوشی این توکن را خلق کرده که چندان نمی‌توان روی این حرف‌ها حساب کرد.

تاریخچه ارز دیجیتال شیبا اینو

شیبا اینو متولد اوت سال ۲۰۱۰ میلادی است. با احتساب اینکه این ارز دیجیتال در تاریخ ۱۰ اوت ۲۰۲۰ متولد شده باشد، در حال حاضر ۱ سال و ۲ ماه و ۱۶ روز از زمان تولد آن می‌گذرد. رشد حدود ۲۹۰۰۰۰ برابری تنها در یک سال بعد از تولد کار هر ارزی نیست. تاریخچه ارز شیبا همین قدر کوتاه و مختصر است.

ویژگی های ارز شیبا چیست

اما ویژگی های شیبا چیست که باعث شده تا این ارز به این میزان از محبوبیت برسد؟ شناخت ویژگی های شیبا نیز اهمیت بسیار زیادی برای قبل از سرمایه گذاری روی این ارز دارد. شما با شناخت این ویژگی ها به درک درستی از شرایط این رمز ارز خواهید رسید.

در خلال مقاله به معرفی برخی از ویژگی های عمومی شیبا پرداختیم. ویژگی هایی مانند قیمت ارزان، حجم بالای معاملات، رشدهای انفجاری، مشخص نبودن خالق، نداشتن وایت پیپر، نداشتن هدف مشخص و مواردی از این دست را می‌توان از جمله ویژگی های عمومی سگ ژاپنی به شمار آورد. اما این رمز ارز یک ویژگی بسیار بزرگ دیگر نیز دارد و آن هم شرایط استفاده از آن برای معاملات در بستر اینترنت است.

شیبا اینو به گونه‌ای طراحی شده تا بتوان از آن به راحتی برای انجام مبادلات در بستر اینترنت استفاده کرد. یک سیستم کاملاً غیرمتمرکز که کارکرد ساده بانک های سنتی را با ویژگی غیرمتمرکز بودن در اینترنت همسو کرده و امکان استفاده راحت را برای کاربران فراهم آورده است. هر چند شیبا در این زمینه رقبای خیلی سرسختی هم دارد، اما بهتر است بدانید که بسیاری از ارزهای دیجیتال معتبر و خیلی معروف مانند ترون، ریپل و کاردانو نیز سادگی عملکرد شیبا را ندارند.

ارز شیبا چگونه کار می کند

ارز شیبا چگونه کار می کند؟

یکی دیگر از سؤالاتی که در کنار ارز شیبا چیست باید به آن پاسخ دهیم، نحوه کارکرد این ارز دیجیتال عجیب و غریب می‌باشد. نحوه کارکرد ارزهای دیجیتال معمولاً یکی از چالش‌هایی است که کاربران با آن روبرو هستند. نحوه عملکرد شبکه ارزهای دیجیتال تأثیر بسیار زیادی روی فاندامنتال آنها داشته و اطلاع از این موضوع می‌تواند باعث افزایش جذابیت های یک ارز و یا از بین رفتن جذابیت های آن در میان کاربران شود.

برای بیان نحوه عملکرد ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و یا اتریوم نیاز به یک مقاله چند صفحه‌ای داریم تا با زبان ساده شبکه آنها را تشریح کنیم. اما برای بیان نحوه کارکرد شیبا همین چند خط کافی خواهد بود.

مانند دهها توکن دیگر شیبا اینو نیز روز شبکه بلاک چین اتریوم قرار گرفته است. بلاک چین اتریوم یکی از بهترین و قدرتمندترین شبکه های بلاک چنین در میان رمز ارزها است که به دلیل غیرمتمرکز بودن و نداشتن هسته مرکزی و نبود نظارتی بر روی آن، هر کسی می‌تواند از امکانات آن استفاده کنید. خالق شیبا نیز این رمز ارز را روی شبکه اتریوم پیاده سازی نموده و مبادلات آن بر اساس این شبکه انجام می‌پذیرد. شیبا اینو نیز از دسته توکن های ERC-20 در شبکه اتریوم تعریف می‌شود.

نگاهی به تاریخچه قیمت شیبا

یکی دیگر از واقعیت هایی که لازم است درباره این ارز با شما در میان بگذاریم، تاریخچه قیمت شیبا است. شناخت تاریخچه قیمت شیبا این مزیت را برای شما به دنبال دارد که بتوانید با استفاده از آن آینده این ارز را نیز تحلیل کرده و پیش بینی کنید. تحلیل ارز شیبا و پیش بینی قیمت این ارز در آینده مستلزم شناخت نسبت به شرایط آن در گذشته دارد.

تاریخچه قیمت شیبا را می‌توانیم به شرح زیر برای شما بیان کنیم:

 • اولین قیمت موجود برای این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۰ عدد ۰.۰۰۰۰۱۴۱۲ دلار برای هر واحد شیبا است.
 • بیشترین قیمت به ثبت رسیده برای شیبا اینو عدد ۰.۰۰۰۰۵ است که در همان روز اول معاملاتی و در یک افزایش قیمت بسیار زیادی مشاهده شده است.
 • کمترین قیمت شیبا اینو تاکنون مربوط به روز ۷ سپتامبر ۲۰۲۱ است. در این روز شیبا به قیمت ۰.۰۰۰۰۰۵۱۰ رسیده است.
 • میانگین قیمتی شیبا از ابتدا تاکنون ۰.۰۰۰۰۱۰۰۴ است.

تاریخچه قیمت ارز شیبا چیست

چرا ارز شیبا پر سر و صدا شده است؟

هر چند تاریخچه قیمت شیبا را از ابتدا تاکنون یعنی از سال ۲۰۲۰ مورد بررسی قرار دادیم، اما این ارز دیجیتال تنها در ۳، ۴ ماه گذشته به شدت معروف شده و سر زبان ها افتاده است. اما چرا؟

یکی از ویژگی هایی که شت کوین ها و ارزهای دیجیتال تازه به دوران رسیده دارند، این است که امکان نوسان قیمت شدید آنها حتی در یک روز در بازه های بسیار زیاد وجود دارد. برای این امر حتی نیاز به صرف مبلغ خیلی زیاد هم نبوده و با هزینه های کمتر از ۱۰۰ هزار دلار نیز می‌توان برخی از شت کوین ها را با نوسانات بیش از ۱۰۰ درصدی در طول یک روز و حتی یک ساعت مواجه نمود. این مهم باعث می‌شود تا این ارزها در کوتاه مدت بر سر زبان ها بیفتند و سر و صدای زیادی به پا دارند.

ورود نهنگ ها در معاملات یک ارز دیجیتال نیز از دیگر دلایلی است که باعث می‌شود تا آنها با رشد های قابل توجه روبرو شده و در یک مدت کوتاهی سر زبان ها باشند.

شیبا اینو در چند ماه گذشته ورود نهنگ های زیادی را به بازار خود مشاهده کرده است. همین امر باعث شده تا این ارز با رشدهای بسیار بالا همراه شده و سر و صدای آن در شبکه های اجتماعی و صفحات وب نیز همین رشد قیمتی بسیار زیاد آن است.

ارز شیبا و ایلان ماسک

ارز شیبا و ایلان ماسک

شاید از خود بپرسید که مقاله ارز شیبا چیست چه ارتباطی به ایلان ماسک دارد. ایلان ماسک یکی از برترین کارآفرینان دنیا و یکی از ثروتمندترین افراد جهان است. یکی از نهنگ هایی که در بند قبل درباره آنها صحبت کردیم، ایلان ماسک است.

مسلماً ورود و حمایت نهنگی مانند ایلان ماسک به یک ارز دیجیتال، آن هم ارز دیجیتالی مانند شیبا که تا چند ماه پیش ارزش بازار خیلی زیادی نداشت، می‌تواند تبدیل به یک بمب بزرگ در بازار آن باشد. این موضوع برای سایر ارزهایی با ویژگی های شیب نیز به همین ترتیب است.

چند ماه پیش بود که ایلان در توییتی عنوان کرد که قصد حمایت از بیت کوین را داشته و میلیون ها دلار برای خرید بیت کوین اختصاص خواهد داد. همین صحبت کوتاه ایلان باعث شده تا یکی از رشدهای بسیار عالی را در قیمت بیت کوین شاهد باشیم. تکرار همین مسئله برای شیبا نیز باعث شد تا قیمت شیبا با رشد بالایی در طول یک روز همراه باشد.

ایلان ماسک در یک توییتی عنوان نمود که:

نام سگ من از نژاد شیبا اینو فلوکی خواهد بود.

همین توییت بسیار ساده باعث شده تا حمایت ایلان ماسک از شیبا بر همگان ثابت شود و بعد از آن بود که سایر نهنگ ها نیز به بازار شیبا وارد شدند. از این رو است که این ارز دیجیتال نیز با کارآفرین برتر آمریکایی گره خورده است.

معرفی مزایا و معایب ارز دیجیتال شیبا اینو

یکی از اهداف ما از نگارش مقاله ارز شیبا چست, معرفی کامل فاند این ارز دیجیتال به کاربران ایرانی است که در ماه های گذشته به دلیل افزایش قیمت های زیاد شیبا تصمیم به سرمایه گذاری روی آن گرفته‌اند. از این رو لازم دانستیم تا مزایا و معایب Shiba Inu را با شما در میان بگذاریم. مزایا و معایب Shiba Inu چیست؟

 • نوسانات زیاد

اینکه نوسانات زیاد و درصدهای قابل توجه تغییرات قیمت شیبا را جزء مزیت های این ارز تلقی کنیم یا معایب آن، تصمیم با خود شما است. خوبی این تغییرات در این است که کاربران می‌توانند در بازه های زمانی کوتاه مدت ارزش سرمایه خود را هزاران برابر نمایند. بدی این موضوع وقتی نمایان خواهد شد که شاهد نوسان قیمتی شیبا در جهت معکوس باشیم. برای معامله کران کوتاه مدت این امر می‌تواند یک مزیت قابل توجه باشد. برای بلند مدت ها اما تصور ما چیز دیگری است.

 • قیمت بسیار پایین

در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم، قیمت شیبا اینو ۰.۷ تومان است. یعنی هنوز قیمت آن به یک تومان نیز نرسیده است. در واقع شما با سرمایه ۱ میلیون تومانی می‌توانید یک سهام دار بزرگ در این ارز دیجیتال باشید. خوبی و مزیت این کم بودن قیمت در این است که شما افراد با سرمایه های کم نیز می‌توانند در آن سرمایه گذاری کرده و انتظار رسیدن به سودهای بسیار زیاد را با آن داشته باشند.

 • کار کردن با شیبا ساده است

یکی از نکات مثبت فاندامنتالی که در ارز دیجیتال شیبا کمتر می‌توان آنها را پیدا کرد، ساده بودن نحوه عملکرد این ارز است. شیبا اینو به راحتی می‌تواند تبدیل به یک ارز جایگزین برای مبادلات بین‌المللی باشد.

 • حجم معاملات بالا

برای خود ما مهم‌ترین مزیت ارز شیبا در بالا بودن حجم معاملات آن است. یکی از ویژگی های اصلی شت کوین ها و برخی میم کوین ها این است که حتی در صورت نوسانات بسیار زیاد قیمتی، حجم قابل توجهی از آنها معامله نمی‌شود. به این معنی که اگر شما ۱۰۰۰۰ دلار از یک شت کوین با این مشخصات را خریداری کرده باشید، در صورت رشد قیمتی امکان فروش آن را نخواهید داشت. زیرا خریداری در بازار نیست و اصلاً حجم کم و پایین معاملات اجازه چنین معامله ای را به شما نمی‌دهد. از این رو به راحتی در تله پامپ و دامپ ها خواهید افتاد.

اما مزیت بزرگی که شیبا اینو در چند ماه گذشته داشته، وجود یک حجم معاملات تقریباً ثابت و البته بالایی است که امیدواری را در میان سرمایه گذاران این ارز دیجیتال بالا برده است.

و اما معایب …

 • شیبا بلاک چین اختصاصی ندارد.
 • سازنده آن مشخص نیست.
 • وایت پیپری برای آن تعریف نشده است.
 • فاندامنتال خوبی برای این رمز ارز تعریف نمی‌شود.
 • هیچ هدفی مشخص و خوبی پشت این رمز ارز نهفته نیست.

نحوه مشاهده نمودار ارز دیجیتال شیبا اینو

برای مشاهده نمودار ارز شیبا نیاز به چالش زیادی ندارید. مطابق با روند زیر مراحل را طی کرده و به نمودار قیمتی شیبا دسترسی داشته باشید:

 • گوگل کروم و یا هر مرورگر دیگری که از آن استفاده می‌کنید را در گوشی یا لپ تاپ خود باز کنید.
 • در نوار URL مرورگر خود آدرس اینترنتی tradingview.com را تایپ کرده و وارد سایت شوید.
 • در قدم بعدی در سمت چپ و بالای نوار ابزار سایت تردینگ ویو روی گزینه Chart کلیک کنید.
 • در چارت نشان داده شده، گوشه چپ و قسمت بالایی نام آن قابل رویت است. هر عبارتی که می‌بینید روی آن کلیک کنید تا به بخش جستجوی سایت بروید.
 • در بخش جستجو در نوار بالایی در میان همه مواردی که می‌بینید، روی Crypto کلیک کنید.
 • سپس در بخش جستجو عبارت SHIB را جستجو نموده و از میان تمام موارد نشان داده شده گزینه SHIBUSDT را انتخاب نمایید.
 • حالا می‌توانید نمودار قیمت ارز دیجیتال شیبا را مشاهده کنید.

آموزش ویدئویی نحوه مشاهده نمودار ارز دیجیتال شیبا اینو

در ویدئو دو دقیقه‌ای زیر می‌توانید تمام مراحل بالا برای مشاهده نمودار ارز شیبا را تماشا کنید:

آیا شیبا بخریم یا نه؟

قبل از اینکه به سؤال چگونه شیبا بخریم برسیم، لازم است تا واقعیت هایی را درباره سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال بیان کنیم.

اگر تا اینجای مقاله با ما همراه بوده باشید، واقعیت های مهمی را درباره ارز دیجیتال شیبا اینو فهمیده‌اید. از تاریخچه قیمت شیبا گرفته تا نحوه عملکرد آن. حتی ماهیت این ارز دیجیتال را و دلیل به وجود آمدن آن را نیز برای شما شرح دادیم.

با دقت به همین مطالب بالا شما به راحتی می‌توانید سؤال ارز شیبا چیست را در ذهن پاسخ دهید. حتی برای سرمایه گذاری روی آن نیز تصمیم بگیرید. اما دوست داشتیم تا تحلیل خودمان را نیز برای ارز شیبا با شما در میان بگذاریم. البته این تحلیل برای شرایط فعلی بازار شیبا بوده و ممکن است در آینده با تغییراتی همراه باشد.

چند واقعیت مهمی که در تحلیل شیبا از آن استفاده می‌کنیم:

 • شیبا گذشته جالبی نداشته است.
 • فاندامنتال خوبی برای ارز دیجیتال شیبا نمی‌توان متصور بود.
 • نهنگ ها تنها با چند توییت قیمت این ارز را هزاران درصد جابجا می‌نمایند.

البته مزایایی نیز در ارز دیجیتال شیبا وجود دارد که اگر آنها نبود، اصلاً به خودمان زحمت نوشتن این مقاله را نیز نمی‌دادیم. مزایای مانند:

 • حجم بسیار بالای معاملات شیبا
 • کارکرد ساده و عالی که در مبادلات می‌تواند داشته باشد.

سرمایه گذاری روی ارز شیبا

با کنار هم قرار دادن این واقعیت ها در حال حاضر دید ما برای سرمایه گذاری روی شیبا کوتاه مدت است. به این معنی که این ارز با توجه به حضور همچنان نهنگ ها در آن، در ماه های آینده می‌تواند با رشد قابل توجهی همراه باشد و حتی به یک دلار هم برسد؛ اما برای بلند مدت و هولد کردن چند ساله به نظر ارز دیجیتال خوبی نمی‌رسد.

البته ذکر این نکته هم ضروری است که ممکن است در آینده شاهد تغییرات در عملکرد این ارز باشیم که آن را نیز وارد ارزهای دیجیتال خوب بازار نماید. اما تا آن زمان تحلیل ما از شیبا امکان خوب بودن آن در کوتاه مدت است و برای بلند مدت دید خوبی نسبت به آن نداریم.

 

چگونه ارز شیبا بخریم

چگونه شیبا بخریم

اما چگونه شیبا بخریم و چه راه‌هایی برای این خرید پیش روی ما قرار دارد؟ خرید ارزهای دیجیتال نیز یکی از چالش‌هایی است که کاربران ایرانی بیشتر از کاربران سایر کشورها با آن روبرو هستند. برای مثال برخی از رمز ارزهای تازه معرفی شده در صرافی هایی معامله می‌شوند که حتی امکان خرید آنها توسط ایرانی‌ها وجود ندارد. درباره بسیاری دیگر از رمز ارزها نیز این امر صادق است. اما شیبا این طور نیست.

در این بخش از مقاله برای پاسخ دادن به پرسش چگونه شیبا بخریم همراه شما هستیم و قرار است روش های مختلف خرید این ارز دیجیتال را به شما معرفی کنیم. اما در نظر داشته باشید که این معرفی به معنی ترغیب برای خرید این رمز ارز نیست. توصیه می‌کنیم که اگر قصد سرمایه گذاری روی شیبا را دارید، بهتر است قبل از هر چیزی به تحلیل و بررسی دقیق این رمز ارز بپردازید.

 • خرید مستقیم شیبا

به عنوان اولین راه‌حل باید به خرید مستقیم شیبا اشاره کنیم. این روش ساده‌تر است اما خیلی در دسترس نیست. در این روش شما می‌بایست یک فروشنده مستقیم شیبا را پیدا کرده و معادل قیمت آن را به وی بپردازید. سپس با دادن آدرس کیف پول خود به وی مقدار شیبای مورد نظر را دریافت کنید.

این روش خرید شیبا چالش‌های خاص خود را دارد. در درجه اول اعتماد کردن کمی مشکل خواهد بود. اگر از ما می‌پرسید که چگونه شیبا بخریم, توصیه ما استفاده از روش دوم است.

 • خرید شیبا از حساب صرافی

دومین راه‌حل و پاسخ بهتر برای پرسش چگونه شیبا بخریم به خرید آن زا طریق صرافی باز می‌گردد. در این روش شما می‌بایست با باز کردن یک حساب کاربری در یک صرافی داخلی و یا خارجی، مقدار پول معادل شیبای مورد نظر خود را به آن انتقال داده و سپس از طریق پلتفرم خود صرافی برای خرید اقدام کنید. البته در این روش خرید مقدار ناچیزی را نیز باید به عنوان کارمزد صرافی در نظر بگیرید.

 • خرید از صرافی داخلی

برای خرید شیبا از صرافی داخلی تنها کافی است حساب کاربری خود را باز کرده و از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی از کارت بانکی خود به حساب صرافی پول واریز کنید. سپس در سیستم داخلی صرافی برای خرید شیبا اقدام کنید.

 • خرید از صرافی خارجی

خرید از صرافی خارجی با یک مرحله پیچیدگی بیشتر همراه است. در این روش شما باید یک کیف پول الکترونیکی هم برای ارز دیجیتال شیبا داشته باشد. سپس طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • ابتدا در یک صرافی داخلی حساب باز کنید و مقدار مورد نظر برای خرید شیبا پول به حساب صرافی انتقال دهید.
 • سپس باید در داخل صرافی مقداری استیبل کوین مانند تتر خریداری کنید.
 • تتر را از حساب کاربری به کیف پول دیجیتال خود انتقال دهید.
 • سپس تتر را باید از کیف پول به حساب کاربری خود در صرافی خارجی انتقال دهید.
 • حالا می‌توانید در صرافی خارجی برای خرید شیبا اقدام کرده و هزینه آن را با تتر بپردازید.

فراموش نکنید که در هر مرحله ممکن است مقدار بسیار کمی تتر برای کارمزد نیاز داشته باشید.

کیف پول شیبا

کیف پول شیبا

در بخش چگونه شیبا بخریم به روش خرید آن با استفاده از کیف پول ارز دیجیتال پرداختیم. اما کیف پول شیبا کدام ها هستند و کدام یک از کیف پول های معتبر این رمز ارز را ساپورت می‌کنند؟

چالش انتخاب کیف پول شیبا مانند سایر ارزهای دیجیتال برای کاربران ایرانی وجود دارد. با توجه به اینکه بسیاری از کیف پول ها امنیت لازم را نداشته و یا به ایرانی‌ها خدمات نمی‌دهند، این انتخاب با مشکلات خاصی روبرو است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا انواع کیف پول شیبا را نیز به شما معرفی نماییم.

 • تراست والت

تراست والت به عنوان پراستفاده‌ترین کیفی پول ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی امکان نگه داشتن رمز ارز شیبا را به شما می‌دهد. این کیف پول را می‌توانید در نسخه نرم افزاری موبایل در اختیار داشت باشید.

 • کیف پول ارز دیجیتال متاماسک

کاربران صرافی های غیرمتمرکز که از کیف پول متاماسک استفاده می‌نمایند نیز می‌توانند شیبا را روی آن داشته باشند. البته برای این منظور احتمالاً باید برای پرداخت کارمزد خرید صرافی خود مقداری بایننس کوین داشته باشید. این کیف پول را نیز می‌توانید در نسخه ویندوز در اختیار داشته باشید.

 • کیف پول سخت افزاری لجر نانو

همچنین از کیف پول سخت افزاری لجر نانو نیز می‌توانید برای نگهداری از ارز دیجیتال شیبا اینو استفاده کنید.

 • کیف پول لومی

این کیف پول که نرم افزار آن هم برای اپل و هم برای اندروید در دسترس است نیز برای نگهداری از شیبا مناسب خواهد بود.

کیف پول های دیگری مانند Shiba Inu wallet را نیز می‌توان برای این منظور استفاده کرد که خیلی توصیه‌ای به استفاده از آن و نمونه‌های آن نداریم.

ارز شیبا چیست

آینده ارز دیجیتال شیبا چه خواهد شد؟

 اما در نهایت آینده ارز دیجیتال شیبا چه خواهد شد و چه انتظاری باید از روند این ارز دیجیتال در آینده داشته باشیم؟ صحبت کردن درباره آینده ارزهای دیجیتال به این سادگی ها نیست و در سال های گذشته شاهد بودیم که اکثر تحلیل ها درباره آینده ارزهای دیجیتال با چالش و اشتباه روبه‌رو شده و خیلی از تحلیلگران بزرگ نیز نتوانستند تحلیل های درستی در این باره داشته باشند. به همین دلیل پیش بینی و بررسی آینده ارز دیجیتال شیبا نیز به این راحتی ها نیست. اما با این حال قصد داریم تا نکاتی را برای تحلیل هرچه بهتر آینده این رمز ارز با شما در میان بگذاریم.

اولاً باید به خاطر داشته باشید که امیدواری برای رسیدن قیمت ارز دیجیتال شیبا به عددهای بسیار بالا خیلی امیدواری درستی نیست زیرا شرایط این ارز دیجیتال اصلاً به گونه ای نیست که شاهد رسیدن آن به قیمت های خیلی بالا باشیم. تعداد سکه های بسیار زیاد تعریف شده برای شیبا مانع از این است که قیمت آن به عدد های قابل توجهی برسد.

نکته بعدی که یک نوع تحلیل فاندامنتال بر روی ارز دیجیتال شیبا است بیان می دارد که در حال حاضر ارزهای دیجیتال بسیار بهتری از نظر کاربرد و مزیت ها نسبت به شیبا اینو در بازار است که سرمایه گذاری بر روی آن ها جذابیت های بیشتری داشته و به همین دلیل در آینده نیز احتمال هدایت سرمایه ها به سمت آنها بیشتر خواهد بود. با این تفاسیر در آینده نمی توانیم انتظار انفجار های قیمتی در شیبا اینو داشته باشیم.

 اما با همه این اوصاف فعالیت برخی از نهنگ ها و سرمایه گذاران بزرگ بر روی ارز دیجیتال شیبا اینو باید شده تا رمز ارز در طول تاریخچه خود با رشد های مناسبی روبرو شده و تبدیل به یک ارز دیجیتال مناسب و ایده آل برای سرمایه گذاری حداقل برای کوتاه مدت شود. به همین دلیل است که قرار دادن بخشی از سرمایه ها بر روی شیبا هر چند بار ریسک هایی همراه است اما با این حال امکان رسیدن به سود های قابل توجهی را برای کاربران فراهم می آورد.

 چرا باید مراقب سرمایه گذاری روی شیبا باشیم؟

 همان طور که اشاره کردیم ارز دیجیتال شیبا در واقع یک میم کوین است. این رمز هر چند در حال حاضر کاربردهای بسیار سطحی دارد اما کاربرد ها و مزیت های آن چندان قابل توجه نبوده و از نظر فاندامنتال و بنیادی ترین رمز ارز به هیچ وجه شرایط خوبی ندارد. سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال شیبا اینو را در دقیقه می توانند خرید یک بلیط بخت آزمایی در نظر گرفت. شانس برنده شدن با خرید بلیط بخت آزمایی بسیار پایین است اما خرید این بلیت‌ها هزینه چندانی به دنبال نخواهد داشت.

احتمال موفقیت و کسب سودهای قابل توجه با خرید ارز دیجیتال شیبا نسبت به خرید بلیط بخت آزمایی بسیار بیشتر است. در واقع شما می‌توانید با اختصاص دادن بخش کوچکی از سرمایه های خود برای خرید شیبا اینو احتمال رسیدن به سود های قابل توجه و بسیار زیاد را برای سرمایه خود ایجاد کنید. اما از طرف دیگر احتمال کاهش قیمت این رمز ارز و حتی به صفر رسیدن قیمت آن نیز وجود دارد. به همین دلیل خرید و سرمایه گذاری بر روی این رمز از ممکن است با چالش‌های بسیار زیادی مواجه شود.

 آیا شیبا به قیمت ۱ دلار می رسد؟

 یکی از باورها و تصورات درباره ارز دیجیتال شیبا اینو این است که قیمت این ارز دیجیتال در نهایت به یک دلار خواهد رسید. برای اینکه قیمت ارز دیجیتال شیبا اینو به یک دلار برسد لازم است تا از شرایط کنونی شاهد افزایش صد هزار برابری قیمت آن باشیم. چنین افزایش قیمتی برای ارز دیجیتال شیبا اینو در حال حاضر خیلی بعید است. البته این رمز ارز در تاریخچه خود رشد قیمت بیش از ۲ میلیون برابری را نیز تجربه کرده است اما با این حال شرایط برای آن کاملاً متفاوت شده و در حال حاضر رسیدن آن به قیمت یک دلار نیازمند تغییرات عمده در شبکه آن خواهد بود.

به عنوان نمونه یکی از اساسی ترین تغییرات لازم برای افزایش قابل توجه قیمت شیبا اینو کاهش قابل توجه تعداد سکه های آن در بازار است. اتفاقاتی مانند توکن سوزی در سطح گسترده ممکن است چنین شرایطی را برای ارز دیجیتال شیبا اینو رقم بزند.

با تمام این اوصاف و شرایط پیش بینی رسیدن قیمت شیبا اینو به یک دلار بسیار سخت است و کمتر تحلیلی در ایران میتوان پیدا کرد که در حال حاضر چنین شرایطی را برای ارز دیجیتال در نظر بگیرد. البته رسیدن قیمت شیبا به ۰.۰۱ یا ۰.۰۰۱ دلار نیز شرایط بسیار ایده آلی برای این ارز دیجیتال خواهد بود. برخی از معامله گران نیز شیبا اینو ۱ سنتی را برای آینده این ارز دیجیتال متصور هستند.

در نهایت توصیه ما به شما عزیزان این است که حتماً بخش محدودی از سرمایه های خود را برای خرید شیبا اینو در نظر بگیرید و سرمایه گذاری گسترده بر روی آن انجام ندهید. همچنین در صورتی که نمودار شیوا در روند صعودی قرار گرفت و به سودهای قابل توجه رسیدید بخشی از سود های خود را از بازار خارج کرده و برای رسیدن به سود های بیشتر بخش کمتری از سرمایه های خود را در بازار باقی نگه دارید. زیرا رسیدن قیمت شیبا به اعداد بسیار بالاتر به هیچ وجه تضمینی برای عدم کاهش قیمت آن خواهد بود و ممکن است حتی بعد از سود های قابل توجه شاهد نزول های قیمتی نیز در نمودار آن باشیم. 

آیا ارز دیجیتال شیبا برای نوسان گیری مناسب است؟

 یکی از موضوعات بسیار مهم که باید درباره ارز دیجیتال شیبا اینو به بررسی آن بپردازیم امکان استفاده از این ارز دیجیتال برای نوسان گیری است. در مقاله آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال به بررسی و معرفی شرایط لازم برای تبدیل شدن یک رمز ارز به رمز ارزی مناسب برای نوسان گیری پرداختیم و نکاتی را نیز در این باره به شما ارائه نمودیم. به صورت خلاصه ارز دیجیتالی می‌تواند شرایط مناسب برای نوسان گیری داشته باشد که:

اول اینکه ارز دیجیتال مورد نظر باعث حجم معاملات بسیار بالایی در بازار داشته باشد. برای اینکه شما بتوانید در کمترین زمان ممکن برای خرید و فروش رمز ارز مورد نظر خود اقدام کنید لازم است تا حتماً ارز دیجیتال مورد نظر از این نظر به شرایط خوبی رسیده باشد. ارز دیجیتال شیبا اینو از نظر حجم معاملات در حال حاضر در وضعیت بسیار خوبی قرار گرفته و به راحتی می توانید برای خرید و فروش آن با حجم بسیار بالا اقدام کنید.

همچنین ارز دیجیتال مورد نظر بایستی در پلتفرم ها و صرافی های مختلف لیست شده و امکان انجام معامله بر روی آن در صرافی های زیادی وجود داشته باشد. امکان خرید و فروش شیبا در انواع صرافی خارجی و صرافی داخلی ارز دیجیتال به راحتی وجود دارد.

نکته بعدی تعداد کاربران بسیار زیاد برای انجام معامله بر روی ارز دیجیتال مورد نظر است. شیبا از این نظر نیز شرایط خوبی پیدا کرده و در حال حاضر در تمام صرافی ها تعداد بسیار زیادی از کاربران در حال انجام معامله بر روی آن هستند.

یکی دیگر از ویژگی های لازم برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری نوسانات قابل توجه آن در طول هر روز است. برای این منظور نیز می‌توانید روی ارز دیجیتال شیبا اینو حساب باز کنید زیرا در طول هر روز معاملاتی شاهد نوسانات قابل توجهی بر روی قیمت این رمز ارز هستیم.

این شرایط نشان می‌دهد که ارز دیجیتال شیبا اینو در لیست بهترین ارز های دیجیتال برای نوسان گیری در وضعیت خوبی قرار گرفته و بعد از چند رمز ارز برتر مانند بیت کوین و اتریوم به راحتی می‌توان از شیبا اینو نیز برای انجام معاملات به صورت نوسان گیری استفاده کرد.

سؤالات رایج درباره ارز دیجیتال شیبا

چالش‌های ذهنی شما را برای پاسخ به سؤال ارز شیبا چیست, در این بخش مرور می‌کنیم:

ارز شیبا چیست؟

ارز شیبا توکنی بر روی شبکه بلاک چین اتریوم است.

ارز شیبا را در کدام صرافی ها می‌توان خرید؟

در صرافی های ایرانی مانند نوبیتکس و در صرافی هاری خارجی اعم از کوینکس و کوکوین می‌توانید شیبا را خریداری نمایید.

آیا قیمت ارز شیبا به ۱ دلار می‌رسد؟

شیبای ۱ دلاری دور از واقعیت و شرایط این ارز دیجیتال نخواهد بود. اما پیش بینی آن نیاز به بررسی بیشتری دارد.

آیا در دراز مدت می‌توان اقدام به هولد شیبا نمود؟

پیش بینی ها نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال برای نگهداری طولانی مدت مناسب نخواهد بود.

آیا سرمایه گذاری روی ارز شیبا مناسب است؟

در کوتاه مدت می‌توان انتظار سود مناسبی از این ارز دیجیتال داشت.

قیمت و حجم معاملات ارز شیبا اینو را کجا می‌توان مشاهده کرد؟

شما می‌توانید با ورود به سایت معتبر کوین مارکت کپ قیمت و اطلاعات به روز ارز شیبا را مشاهده کنید.

برای خرید ارز دیجیتال شیبا نیاز به چه چیزهایی داریم؟

کیف پول شیبا, باز کردن حساب در صرافی ارز دیجیتال و پول.

ارز دیجیتال شیبا چیست

درباره ارز شیبا و سرمایه گذاری در آن از کانون بورس بپرسید

سعی کردیم در این مقاله به صورت جامع و کامل درباره ارز دیجیتال شیبا به گفتگو بپردازیم. پاسخ مناسبی برای سؤال ارز شیبا چیست داشتیم. روند قیمتی این ارز را بررسی کردم. هم‌چنین به تحلیل ارز شیبا به روش فاندامنتالی پرداخته و فاندهای مثبت و منفی این ارز را نیز برای شما تدوین نمودیم. در انتها نیز توصیه و نکات مهمی را برای سرمایه گذاری روی این ارز و پاسخ به سؤال چگونه شیبا بخریم داشتیم تا مطالب کامل شود.

اما با این حال ممکن است هنوز برخی از سؤالات در ذهن شما عزیزان باشد که در این مقاله به آن پرداخته نشده است. با توجه به نوع اندیشه و شرایط تحلیلی که هر کس ممکن است از این ارز دیجیتال داشته باشد،

تیم متخصص ما در کانون بورس آماده پاسخ به همه سؤالات و چالش‌های ذهنی شما درباره ارز دیجیتال شیبا است.

سؤالات و چالش‌های ذهنی خود را در انتهای این مقاله و در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. شاید کمکی برای یک سرمایه گذاری بهتر برای شما داشته باشیم. پیش بینی قیمت ارز شیبا اینو

آینده ارز دیجیتال شیبا را پیش بینی کنید و جایزه بگیرید

در حال حاضر دو دیدگاه کاملاً مختلف نسبت به ارز دیجیتال شیبا وجود دارد که تحلیل گران به اجماع کامل نسبت به آنها نرسیده و هنوز انتخاب میان یکی از این دو به این راحتی‌ها نخواهد بود.

 1. دیدگاه اول: شیبا می‌تواند همین روند صعودی خود را در بازار ادامه داده و به قیمت ۱ دلار برای هر واحد برسد…
 2. دیدگاه دوم: شیبا تنها ارز دیجیتالی برای بازیچه قرار دادن کاربران و پولدار شدن برخی از نهنگ ها است.

زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد. شما هم اگر تحلیلی در این باره دارید می‌توانید در انتهای این مقاله و در بخش نظرات آن را با ما و سایر علاقمندان به بازار ارزهای دیجیتال در میان بگذارید. در صورت وقوع هر یک از شرایط بالا بین نفراتی که در آدرس ایمیل آنها در سایت ثبت شده و نظری موافق با شرایط درست پیش آمده داشته باشند، قرعه کشی شده و فرد برنده وارد گردونه شانس کانون بورس خواهد شد.

همچنین شما می توانید پیش بینی ما از قیمت ارز دیجیتال شیبا را نیز در یک مقاله جذاب و استثنایی مطالعه کنید.

جمع بندی

خوب حالا به صورت کامل و جامع با ارز شیبا و شرایط آن آشنا شدید و می دانید که این رمز ارز چه ویژگی های دارد و جه پتانسیل بالایی برای سودآوری در آینده نیز خواهد داشت. حالا سوال بسیار مهم اینجاست که چگونه می توانیم سرمایه گذاری بر روی شیبا و تحلیل تکنیکال شیبا را بیاموزیم تا بتوانیم یک سرمایه گذاری مطمئن روی آن داشته باشیم؟ برای این منظور شما می توانید از خدمات ما در بهترین دوره آموزش رمز ارز استفاده کرده و یا با خرید بهترین پکیج آموزش ارز دیجیتال تمام نکات لازم برای ترید روی شیبا را در اختیار داشته باشید. سرمایه گذاری روی این رمز ارز و سایر رمز ارزهای موجود در بازار با استفاده از روش های عالی آموزش داده شده در این دوره ها بسیار راحت تر و مطمئن تر خواهد بود. فراموش نکنید که این سرمایه گذاری نباید شما را به سمت هیجانات بکشاند و حتما باید با یک دیدگاه منطقی برای خرید ارز شیبا اقدام کنید. همچنین توصیه می کنیم که با پیشگیری از خطرات ارز دیجیتال شرایط لازم برای یک سرمایه گذاری بی خطر را نیز برای خود ایجاد نمایید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

یک پاسخ

 1. شیبا فقط دو تا صفر انداخته چجوری می گین ۲۹۰هزار برابر شده لطفا جوابشو ایمیل کنید برام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: