لوگو کانون بورس

ارزهای دیجیتال آینده دار | شت کوین های آینده دار

ارزهای دیجیتال آینده دار
شما در حال مطالعه مقاله ۱۳ از ۱۴ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

ارزهای دیجیتال آینده دار کدام‌ها هستند و آیا می‌توانیم روی شت کوین های آینده دار برای سرمایه گذاری حساب کنیم یا خیر؟ اصلا منظور از ارزهای آینده دار چیست؟ آیا صرفاً اگر ارز دیجیتالی پتانسیل بالایی برای سودآوری داشته باشد می‌تواند به عنوان یک ارز دیجیتال آینده دار ارزان شناخته شود یا اینکه تعریف از آینده دار بودن ارزهای دیجیتال چیز دیگریست؟ ممکن است شما اینترنت را برای پیدا کردن ارزهای دیجیتال آینده دار جستجو کرده و به نتیجه برسید که کاملا مخالف آن چیزی است که مدنظر شما بود و شما تنها در حال مطالعه مقاله‌ای هستید که چند ارز دیجیتال جذاب از نظر کاربرد و اهداف را به شما معرفی می‌کند.

شت کوین های آینده دار شاید گزینه بهتری برای منظور شما از نظر جستجو باشد و در نهایت شما باید بر اساس هدفی که برای انتخاب ارزهای آینده دار ارزان دارید دست به سرمایه گذاری خود بزنید. حتی ممکن است شما دنبال ارزهای جدید آینده دار باشید که مسلماً نیاز به بررسی‌ها و جستجوهای بیشتری داشته و لازم است تا شما دقت بالاتری در این انتخاب هم داشته باشید.

متاسفانه بسیاری از کاربرانی که در حال جستجو برای پیدا کردن یک ارز دیجیتال هستند در درجه اول نمی‌دانند که چه چیزی مد نظر دارند و هدف آنها از این جستجو چیست. اینکه صرفاً ر کاربران در سرتاسر دنیا به این عقیده هستند که ارز دیجیتال کاردانو یک ارز دیجیتال آینده دار است آیا به درد شما می‌خورد؟ چه آینده‌ای برای ارز دیجیتال کاردانو وجود دارد و آیا قرار است شما در آینده از کاربردهای شبکه بلاکچین کاردانو برای گذران زندگی روزمره خود استفاده کنید؟

این نکات و سوالات نشان از این دارد که تعریف از ارزهای دیجیتال آینده دار آن چیزی نیست که در ذهن همه کاربران وجود دارد و هر کسی بسته به ذهنیتی که داشته نتیجه متفاوتی از این جستجو را دنبال می‌کند. گاهی اوقات ممکن است هدف فردی تنها سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی و انتخاب یک ارز دیجیتال برای بازه زمانی ۱۰ ساله باشد تا بتواند در طول این ۱۰ سال سرمایه‌های خود را بر روی یک ارز دیجیتال مناسب قرار دهد و از طرفی از جذابیت‌های آن در آینده استفاده کند. گاهی اوقات ممکن است اهداف یک شرکت با اهداف یک شبکه بلاک چین با هم همخوانی داشته باشند و ارتباط و سرمایه گذاری آنها در نهایت یک ترکیب برنده باشد. اما هدف شما از جستجو برای پیدا کردن ارزهای دیجیتال آینده دار چیست و به دنبال چه آینده‌ای از آنها هستید؟ این مقاله را در کانون بورس اصلاً از دست ندهید زیرا قرار است  با معرفی شت کوین های آینده دار و ارزهای دیجیتال آینده دار نکات بسیار مهمی درباره نحوه انتخاب و سرمایه گذاری بر روی آنها را نیز با شما در میان بگذاریم.

ارزهای دیجیتال آینده دار

ارزهای دیجیتال آینده دار را می‌توان در دسته‌بندی‌های مختلفی معرفی کرد. البته مسلماً منظور از شت کوین های آینده دار تنها پیدا کردن ارزهای دیجیتال ارزان قیمتی است که در آینده می‌توانند با رشدهای قیمتی بسیار زیادی همراه بوده و سود جذابی را برای ما ارمغان آورند اما هدف همه کاربران از جستجو برای پیدا کردن ارزهای دیجیتال با آینده درخشان فقط پول نیست و گاهی اوقات ممکن است برخی از کاربران به دنبال شرایط دیگری از این جستجو باشند.

در حال حاضر شایعاتی مبنی بر این وجود دارد که قرار است دوج کوین تبدیل به ارز دیجیتالی برای پرداخت‌های درون برنامه‌ای پلتفرم ایکس یا همان توییتر سابق شود. بسیاری از شرکت‌ها و افراد بر این باور هستند که در آینده ارز دیجیتال ریپل می‌تواند به عنوان جایگزینی برای پول واقعی تعریف شده و بیشترین میزان نزدیک بودن به این هدف در میان تمام رمز ارزهای موجود را ریپل دارد. خیلی از افراد هم بر این باور هستند که شبکه بلاکچین پولکادات و فایل کوین می‌توانند در آینده تبدیل به پروژه‌های جذاب وب ۳ شده و انقلابی در فضای اینترنت در سرتاسر دنیا به وجود آورند. همچنین شایعات دیگری هم درباره رمز ارزهای دیگری مانند اتم یا چین لینک و حتی اتریوم هم وجود دارد. اما آیا اگر این ارزها به شرایط تعریف شده برسند قرار است چه اتفاقی در پلتفرم آنها رخ دهد؟

صرفاً اینکه یک ارز دیجیتال در آینده کاربردهای بیشتری پیدا کند به این معنا نیست که می‌تواند بهترین گزینه در لیست ارزهای دیجیتال آینده دار باشد. از سال ۲۰۱۸ که ارزهای دیجیتالی مانند ایاس یا کاردانو و حتی پروژه کازماس تعریف شده‌اند همگی بر این باور بودند که این دسته از بلاکچین‌ها می‌توانند آینده بازار ارز دیجیتال باشند و به عنوان رمز ارزهای آینده دار معرفی می‌شدند اما حالا بعد از گذشت چند سال علاوه بر اینکه ارزهای دیجیتال جدید با جذابیت‌ها و قابلیت‌های بهتر به وجود آمده‌اند، خود این توکن‌ها نیز در رسیدن به آن کاربرد و هدف مورد نظر نتوانستند ایده آل عمل کنند و تنها به سایه‌ای از کاربردها و اهداف خود رسیدند.

با توجه به این نکات عملاً شما باید برای انتخاب ارزهای دیجیتال آینده دار در درجه اول هدف خود را تعیین کنید و سپس به دنبال انتخاب یکی از آنها باشید. برای اینکه تکلیف خودتان را مشخص کنید در ادامه تمام ارزهای دیجیتال را به سه دسته تقسیم کرده و با تعریف این سه دسته سعی می‌کنیم تا شما را به هدف خود از انتخاب ارزهای دیجیتال آینده دار نزدیک کنیم.

ارزهای دیجیتال آینده دار

۱- ارزهایی آینده دار برای اهداف کاربردی

اولین دسته از ارزهای دیجیتال آینده دار آنهایی هستند که برای اهداف کاملاً کاربردی و ویژه تعریف شده و در تمام طول دوران وجود خود در بازار کریپتوکارنسی همین اهداف را دنبال می‌نمایند. مسلماً نمی‌توانیم شت کوین های آینده دار را در این لیست قرار دهیم و عملاً نام بردن از شتکوین ها در لیست ارزهای دیجیتالی که برای اهداف خاصی تعریف شده باشند چندان قابل قبول نخواهد بود. منظور ما برای این دسته آن دسته از توکن‌هایی هستند که مانند ریپل یا کاردانو یا حتی ارز دیجیتال ترون بیشتر از اینکه به دنبال سودآوری باشند و شرایط لازم برای انفجارهای قیمتی را برای کاربران خود فراهم آورند، با هدف ارائه یک خدمات خاص به وجود آمده و این خدمات در اولویت آنها نسبت به سودآوری و رشد‌های قیمتی قرار می‌گیرد.

ارز دیجیتال ترون با وجود تمام جذابیت‌ها و شبکه بلاک چین فوق العاده کاربردی و خارق‌العاده‌ای که دارد، هرگز با افزایش قیمت‌های خیلی زیادی روبرو نشده و همچنان شما می‌توانید ترون را در حال حاضر با قیمت زیر یک دلار هم خریداری کنید. آیا به نظر شما ارز دیجیتال ترون ارزشمند است یا ارز دیجیتال میکر که با اعداد بسیار عجیب و غریبی در بازار در حال معامله است؟ هیچ وقت در بازار کریپتوکارنسی قیمت یک توکن نشان دهنده کیفیت و کارایی آن نبوده و شما نمی‌توانید صرفاً بالا بودن قیمت یک توکن پی به ارزشمند بودن آن ببرید. حتی رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار آنها نیز چندان منطقی نیست زیرا گاهی اوقات سفته بازی در شت کوین هایی مانند پپه و شیبا اینو باعث شده تا آنها در جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا اضافه شوند در حالی که اصلاً قرارگیری پپه در این لیست خیلی خنده‌دار است.

در این دسته‌بندی فقط قرار است توکن‌هایی را قرار دهیم که جذابیت بالایی برای زندگی انسان ایجاد کرده و می‌توان در آینده روی آنها حساب کرد. پلتفرم ارز دیجیتال ریپل در حال حاضر به دنبال ارائه خدمات بسیار گسترده‌ای در نقل و انتقال پول در بین بانک‌ها بوده و سعی دارد تا ارتباط نزدیکی میان شبکه بلاک چین و سیستم واریز و برداشت سنتی ایجاد نماید. شبکه بلاک چین اتم به دنبال این است تا تبدیل به  میان کاربران شخصی با شبکه‌های بلاکچین شده و نحوه استفاده از شبکه‌های بلاکچین را برای کاربران شخصی کاملاً کاربردی و در دسترس نماید. ارز دیجیتال ترون سعی دارد تا با تبدیل شدن به ارز دیجیتالی برای پرداخت‌های اینترنتی شرایط آسان پرداخت‌ها را با سرعت بالا و کارمزدهای بسیار پایین برای کاربران ایجاد کند. در حال حاضر نقل و انتقالات در داخل شبکه ترون در کمتر از یک دقیقه به پایان می‌رسد.

البته در این دسته‌بندی فقط آنهایی را قرار نمی‌دهیم که از نظر قیمتی خیلی ارزان باشند و رشد خیلی قابل توجهی در بازار نکرده باشند. مثلاً ارز دیجیتال اتریوم را نیز می‌توانیم در این دسته‌بندی قرار دهیم که با وجود کاربردها و اهداف بسیار درخشان و جذابی که دارد با رشدهای قیمتی زیادی هم روبرو بوده و سودهای بسیار زیادی را در دسترس کاربران خود قرار داده است. ارزهای دیجیتال دیگری مانند استلار و ایاس هم در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند. رشدهای قیمتی استلار و ایاس در طول سال‌های گذشته بسیار کم بوده و مقایسه آنها از این نظر با شتکوین هایی مانند فلوکی یا ویف و حتی بیبی دوج نشان از این دارد که بسیاری از کاربرانی که در حال سرمایه گذاری در بازار کریپتو کارنسی هستند بیشتر از اینکه به دنبال ارزهای دیجیتالی با اهداف و کاربردهای جذاب و ایده‌آل باشند دنبال رمز ارزهایی می‌گردند که سودآوری قابل توجهی برای آنها رقم بزند. با این حساب اگر به دنبال ارزهای دیجیتال آینده دار از میان گزینه‌هایی می‌گردید که کاربردهای بسیار ایده‌آل و شخصی‌سازی شده و مهمی در آینده ایجاد نماید باید جستجوی خود را در همین دسته‌بندی به انتها برسانید.

همانطور که احتمالاً متوجه شدید هرچند ممکن است این دسته از ارزهای دیجیتال ماندگاری بسیار طولانی در بازار داشته باشند و در آینده از کاربردهای آنها استفاده شود اما هیچ تضمینی برای رسیدن به سودهای بسیار جذاب در بازارهای زمانی کوتاه مدت در فرایند سرمایه گذاری در آنها وجود ندارد. شاید قیمت ارز دیجیتال ریپل در طول دو سال آینده حتی تا ۱۰ برابر هم افزایش پیدا کند اما آیا رشد ۱۰ برابری در طول دو سال برای توکن‌ها در بازار کریپتوکارنسی عدد قابل توجهی است؟ ارزهای دیجیتالی مانند فت یا ویف در همین طول چند ماه گذشته بیش از ۵ برابر شدند و رسیدن به رشد ۱۰ برابری برای چنین دسته رمز ارزهای چندان پیچیده نخواهد بود. بنابراین یک ویژگی بسیار مهم و حتمی برای این دسته از رمز ارزها آن است که آنها کاربردهای جذاب و کاملاً در دسترس برای زندگی شخصی انسان دارند. همین موضوع باعث می‌شود تا آنها برای مدت زمان طولانی در بازار کریپتوکارنسی ماندگار شده و عملاً ریسک سرمایه گذاری بر روی آنها به میزان قابل توجهی کم خواهد بود. اگر بخواهیم ارزهای دیجیتال مهم را در این دسته‌بندی به شما معرفی کنیم به موارد زیر خواهیم رسید:

ارز دیجیتال اتریوم

ارزهای دیجیتال آینده داراتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال برتر جهان بعد از بیت کوین یک ارز دیجیتال کاملاً شناخته شده و معروف در بازار است و اکثر کاربرانی که در حال معامله‌گری و سرمایه گذاری در این بازار هستند نیم نگاهی به شرایط اتریوم نیز دارند. اتریوم به عنوان ارز دیجیتال پیشگام آلت کوین ها اصلی ترین توکنی است که مسیر قیمتی آلتکوین ها را تعیین می‌کند و تمام توکن‌ها و رمزارزهایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد به نوعی شرایط خود را تحت تاثیر شرایط اتریوم می‌بینند.

اتریوم دارای یک شبکه بلاکچین کاملا کاربردی و جذاب است که اهداف و کاربردهای بسیار زیادی برای آن تعریف شده و همین حالا هم بعد از گذشت چندین سال، شاهد به کارگیری شبکه بلاکچین اتریوم در کاربردها و اهداف بسیار گسترده‌ای هستیم. از تعریف شدن بیش از صدها توکن مختلف بر روی بلاکچین اتریوم گرفته تا به کارگیری قراردادهای هوشمند اتریوم برای ساخت اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و ده‌ها کاربرد و هدف دیگر همگی همین حالا هم بر روی بلاکچین اتریوم وجود دارند و عملاً می‌توانیم اتریوم را یکی از ارزهای دیجیتال بسیار جذاب و ماندگار در ادامه حیات بازار کریپتوکارنسی تعریف کنیم.

مهمتر از تمام نکاتی که در بالا درباره اتریوم به آنها اشاره کردیم وجود یک تیم توسعه دهنده قدرتمند و با برنامه و در راس آنها آقای ویتالیک بوترین باعث شده تا نگاه‌ها به این رمز ارز شرایط کاملاً متفاوتی داشته باشد. شاید اگر بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال جهان معرفی نمی‌شد در حال حاضر اتریوم بهترین ارز دیجیتال جهان بود و همه می‌توانستند به راحتی اتریوم را به عنوان برترین گزینه در بازار کریپتوکارنسی معرفی کنند. بیت کوین با وجود تمام جذابیت‌هایی که برای سرمایه‌گذاران بزرگ در بازار کریپتوکارنسی داشته و تعداد بالایی از ثروتمندان را به خود جلب کرده، اما همچنان از نظر اهداف و کاربردها نقاط ضعف بسیار زیادی همراه است و اگر بخواهیم از نظر عقل سلیم ارزهای دیجیتال دنیا را رتبه‌بندی کنیم قطعاً اتریوم می‌تواند رتبه بالاتری نسبت به بیت کوین داشته باشد. البته در ادامه با معرفی ارزهای دیجیتال برتر این دسته‌بندی متوجه خواهید شد که حتی بیت کوین در رده دوم نیز در این دسته‌بندی قرار نخواهد گرفت.

ارز دیجیتال ریپل

دومین مورد از ارزهای دیجیتال که می‌توانیم در این دسته از ارزهای دیجیتال آینده دار قرار دهیم ریپل است. ریپل دنیای کاملاً متفاوتی نسبت به تمام ارزهای دیجیتالی است که تاکنون معرفی شده‌اند. این ارز دیجیتال در اهداف و کاربردهای خود حتی برخلاف رودخانه بازار کریپتوکارنسی شنا کرده و مسیر کاملاً متفاوتی را طی می‌کند. اکثر ارزهای دیجیتال به دنبال ارائه راهکارهایی برای غیر متمرکز بودن هستند در حالی که ریپل به دنبال برطرف کردن مشکلات مربوط به غیرمتمرکز بودن بازار کریپتو کارنسی در زندگی واقعی انسان است. از جمله مهم‌ترین اهداف و کاربردهایی که برای تمام ارزهای دیجیتال تعریف شده در همین دسته‌بندی می‌توانیم به آنها اشاره کنیم این است که همه تیم‌های توسعه دهنده این رمز ارزها معتقدند که روش نقل و انتقال بانکی سنتی دیگر کاربردی نداشته و قطعاً آینده جهان به سمت بازار کریپتوکارنسی و شبکه بلاک چین است.

در حالی که تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال ریپل که یک شرکت بسیار قدرتمند در زمینه ارائه خدمات فینتک مالی در آمریکا است، بر این عقیده است که سیستم بانکداری سنتی و نقل و انتقال پول سنتی با وجود تمام نواقصی که دارد با کمی به روز رسانی و نزدیک شدن به شبکه بلاک چین می‌تواند همچنان کاربرد خود را در بازار داشته باشد. نکته بسیار جالب درباره شبکه ریپل این است که این شرکت بزرگ خدمات گسترده‌ای ارائه می‌کند که توکن ریپل تنها یکی از این خدمات است و نکته وقتی جالب می‌شود که بدانید حتی برخی از خدمات آن نسبت به ارز دیجیتال ریپل کاربردها و جذابیت‌های بیشتری هم دارند.

ارز دیجیتال کاردانو

نمی‌توانیم درباره ارزهای دیجیتال آینده دار با اهداف و کاربردهای بسیار جذاب و ماندگاری طولانی در بازار صحبت کنیم و نامی از کاردانو نیاوریم. شاید اگر همین الان ۱۰۰ فعالان و کاربران بازار کریپتوکارنسی را در کنار هم قرار داده و از آنها درباره بهترین ارزهای دیجیتال جهان بپرسید احتمالاً اکثر آنها کاردانو را در لیست خود قرار خواهند داد و درباره این توکن نکاتی را ارائه می‌کنند.

کاردانو دارای یک شبکه بلاکچین کاملاً کاربردی برای ارائه قراردادهای هوشمند و انجام تمام خدمات برای کاربران با کارمزدهای بسیار پایین و سرعت بسیار بالا است. اگر شبکه بلاکچین اتریوم بعد از شبکه بلاکچین بیت کوین نسل دوم شبکه‌های بلاک چین باشد احتمالاً باید شبکه بلاک چین کاردانو را نسل سوم این شبکه تعریف کنیم. کاردانو هم مانند اتریوم دارای یک تیم توسعه دهنده فوق العاده قدرتمند و حرفه‌ای است و دائماً در حال به روز رسانی شبکه کاردانو و ایجاد شرایط بهتر برای این رمز ارز در جهان است. کاردانو در طول سال‌های اخیر به بسیاری از کاربردهای خود نزدیک شده و بدون توجه به قیمتی که در بازار داشته اهداف خود را دنبال می‌نماید.

ارز دیجیتال ترون

ترون ارز دیجیتال نام آشنای دیگری است که در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد و می‌توانیم درباره مزیت‌ها و جذابیت‌های بالای آن نیز صحبت کنیم. آقای جاستین سان با همکاری با سرمایه‌گذاران بزرگی مانند علی بابا اقدام به راه‌اندازی یک شبکه بلاکچین بسیار جذاب و کاربردی به نام ترون کرد و در حال حاضر این شبکه در کنار شبکه بلاک چین اتریوم بالاترین کاربردها را برای کاربران در بازار کریپتوکارنسی ایجاد کرده و خیلی از افراد در حال استفاده از مزیت‌های ترون هستند. ترون با استاندارد تی آر سی ۲۰ در حال حاضر یک شبکه انتقال بسیار جذاب هم در بازار کریپتوکارنسی محسوب می‌شود و احتمالاً شما هم از این شبکه برای انتقال ارزهای دیجیتال خود استفاده کرده‌اید.

ترون بی‌صبرانه به دنبال یک فرصتی است تا بتواند شرایط خود را در میان کاربران واقعی بهتر نموده و شرایطی را به وجود آورد تا آنها بتوانند به راحتی از ترون به عنوان ارز دیجیتالی برای پرداخت‌های درون برنامه‌ای در اینترنت استفاده کنند. ترون هم از جمله گزینه‌هایی است که در حال حاضر فاصله بسیار نزدیکی تا تبدیل شدن به ارز دیجیتالی برای پرداخت‌های درون برنامه‌ای و جایگزینی برای پول واقعی دارد و همین موضوع باعث شده تا نگاه‌ها به سمت آن به مراتب بهتر نسبت به بسیاری دیگر از توکن‌های موجود در بازار باشد.

ارز دیجیتال ایاس

ایاس نام ارز دیجیتال دیگری است که در لیست ارزهای دیجیتال آینده دار با کاربردها و اهداف بسیار جذاب قرار می‌گیرد. شما به راحتی می‌توانید ایاس را به عنوان یک ارز دیجیتال ماندگار در نظر بگیرید که می‌تواند در آینده حرف‌های زیادی هم برای گفتن داشته باشد. البته در گذشته در سال ۲۰۲۰ این ارز دیجیتال به دلیل خارج شدن اصلی‌ترین فرد توسعه دهنده با افت شدیدی از نظر قیمتی روبرو شد، اما کاربردها و اهداف شبکه بلاکچین ایاس باعث شد تا همچنان این ارز دیجیتال خود را به عنوان یکی از برترین ارزهای دیجیتال جهان معرفی کند.

ایاس با توجه به قابلیت‌هایی که دارد در زمان عرضه اولیه با جمع آوری بیش از ۴ میلیارد دلار سرمایه یکی از جذاب‌ترین و بهترین عرضه اولیه‌ها را رقم زد و این موضوع نشان از این دارد که سرمایه‌گذاران بزرگ جهانی از همان ابتدا نسبت به شرایط این ارز دیجیتال اعتماد کامل داشتند. ایاس به دلیل قیمت پایین و ارزانی که دارد برای سرمایه گذاری هم می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

ارز دیجیتال استلار

استلار هم دقیقاً شرایط مشابه با ایاس را داشته و کاربردهای بسیار جذابی را در شبکه بلاکچین خود دارا است. قبلاً درباره اهداف و کاربردهای ارز دیجیتال استلار در مقالات مختلف صحبت کرده و نمی‌خواهیم تکرار مکررات را در این مقاله برای شما داشته باشیم. استلار هم به دلیل داشتن تیم توسعه دهنده قدرتمند و پیگیر برای توسعه هرچه بهتر شبکه بلاک چین استلار در حال حاضر مورد توجه افراد و شرکت‌های سرمایه‌گذار بسیار بزرگی قرار گرفته و در آینده نیز می‌تواند همچنان شرایط ایده‌آل خود را حفظ کند.

ارز دیجیتال پالیگان

در لیست ارزهای دیجیتال آینده دار با پتانسیل‌های کاربردی و اهداف جذاب همچنین می‌توانیم یک ارز دیجیتال راه حل لایه دوم برای اتریوم یعنی پالیگان را نیز به شما معرفی کنیم. البته در حال حاضر توکن بومی این شبکه در بازار با عنوان ماتیک شناخته می‌شود و برای خرید و فروش آن شما باید ارز دیجیتال ماتیک را در بازار جستجو کنید. پالیگان یک راه حل لایه دوم است که با قرار گرفتن در کنار سایر شبکه‌های بلاک چین میزان قابل توجهی از شلوغی‌های آنها را جمع آوری کرده و باعث می‌شود تا آنها کارکرد بهتری نسبت به گذشته داشته باشند و بتوانند عملکرد خود را بهبود بخشند.

به صورت کلی شبکه‌های بلاکچین راه حل لایه ۲ شرایط بسیار جذابی در بازار پیدا کردند و نمونه‌های قدرتمندی در این دسته‌بندی وجود دارد. پالیگان تنها یکی از ارزهای دیجیتال لایه ۲ با جذابیت بسیار بالا است و در کنار آن می‌توان به ارزهای دیجیتال دیگری مانند OP هم اشاره کرد که این روزها صحبت درباره آن بسیار زیاد است و در حال تبدیل شدن به یکی از رمز ارزهای جذاب بازار نیز می‌باشد.

ارز دیجیتال پولکادات

اگر در میان ارزهای دیجیتال آینده دار با اهداف و کاربردهای بسیار جذاب دنبال ارز دیجیتالی می‌گردید که می‌تواند آینده اینترنت جهان باشد می‌توانید سراغ پولکادات بروید. پولکادات به عنوان پرچمدار توکن‌های تعریف شده در کتگوری وب ۳ در حال حاضر شرایط جذابی پیدا کرده و در صورتی که در آینده اینترنت وب ۳ روی کار بیاید می‌توانیم روی پتانسیل سودآوری بالای پولکادات هم حساب کنیم. کمتر لیستی را در بازار کریپتوکارنسی و در مقالات و سایت‌های مختلف به عنوان ارزهای دیجیتال جذاب و با پتانسیل بالا می‌توان پیدا کرد که پولکادات یکی از گزینه‌های لیست مورد نظر نباشد. این ارز دیجیتال با الگوریتم اثبات سهام همچنین امکان استیک کردن را نیز در دسترس کاربران خود قرار داده و شما با استیک کردن توکن‌های دات در کیف پول‌هایی مانند تراست والت یا اتمیک والت می‌توانید به سود جذابی برسید.

ارز دیجیتال چین لینک

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال جذابی که البته نسبت به ارزهای دیجیتال نام برده شده در بالا کمتر درباره آن صحبت شده چین لینک است. چین لینک در طول سال‌های گذشته یک پیشرفت آهسته اما مستمر را برای خود رقم زده و دائماً در حال تکرار همین چرخه در بازار است. تعداد کاربران و طرفداران چین لینک در طول سال‌های گذشته دائماً در حال افزایش بودند و همچنان این روند ادامه دارد و این موضوع نشان از این دارد که چین لینک یکی از رمزهای کاربردی و جذابی است که کاربران کم کم در حال کشف آن در بازار هستند. خارج شدن از سایه اتریوم و کاردانو به این راحتیا نیست ولی چین لینک ثابت کرده که پتانسیل‌های لازم برای این منظور را دارد و می‌تواند حتی هم رده با این دسته از توکن‌ها در بازار معرفی شود.

ارز دیجیتال اتم

پروژه کازماس از همان ابتدا شرایطی را دنبال می‌کرد تا تبدیل به یکی از ارزهای دیجیتال برتر جهان شود و خیلی زود اتم به عنوان توکن بومی این شبکه به این شرایط رسید و همچنان بعد از گذشت سال‌ها رتبه بالای خود را در بازار کریپتوکارنسی حفظ کرده است. پلتفرم کازماس البته تنها متکی به ارز دیجیتال اتمی است و ارزهای دیجیتال دیگری نیز در این پلتفرم قرار دارند اما اتم به تنهایی می‌تواند شرایط بسیار جذابی را داشته باشد.

علاوه بر کاربردها و اهداف بسیار جذاب و کاربردی که برای اتم می‌توانیم به آنها اشاره کنیم، این ارز دیجیتال را نیز می‌توان در بازار استیک کرد و اتفاقاً در پلتفرم‌های مختلف مانند اتمیک ولت و تراست والت سود بالای ۲۰ درصدی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. در واقع شما با خرید اتم و استیک کردن آن علاوه بر سودآوری از طریق افزایش قیمت اتم می‌توانید به دنبال رسیدن سودهای بالا از طریق استیک آن نیز باشید. البته قبل از آن شما باید بدانید که استیک ارز دیجیتال چیست و بهترین کیف پول برای استیک ارز دیجیتال کدام است.

ارز دیجیتال سولانا

همچنین در این لیست باید به ارز دیجیتال سولانا هم اشاره داشته باشیم که به عنوان نسل چهارم شبکه‌های بلاکچین روی کار آمد و و با مقیاس پذیری بسیار بالا در حال حاضر تبدیل شدن به ارز دیجیتالی بسیار جذاب در بازار است. سولانا از همان ابتدا به عنوان قاتل اتریوم شناخته می‌شد و تمام ویژگی‌های تعریف شده در شبکه سولانا به نوعی بودند که بتوانند کاربردهای تعریف شده در بلاکچین اتریوم را با کارمزدهای بهتر و سرعت و خدمات بالاتر ارائه دهند. البته سولانا تاکنون نتوانسته به شرایط اتیوم برسد اما واقعاً می‌توانیم چنین پتانسیلی را برای شبکه آن در نظر بگیریم. البته سولانا در طول سال‌های اخیر ثابت کرده که حتی برای سودآوری هم گزینه بسیار جذابی برای سرمایه‌گذاران در بازار ارز دیجیتال است.

شت کوین های آینده دار

۲- ارزهای آینده دار برای سود

در دومین دسته از ارزهای دیجیتال آینده دار می‌بایست سراغ گزینه‌هایی برویم که بیشتر روی سودآوری و انفجار قیمتی تمرکز دارند. شت کوین های آینده دار در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند اما این دسته فقط محدود به شت کوین ها نشده و ارزهای دیجیتال دیگری را نیز می‌توان در این دسته‌بندی قرار داد. مهم نیست که یک ارز دیجیتال چه شرایطی از نظر کاربردها داشته باشد. در این دسته‌بندی دنبال معرفی ارزهای دیجیتالی هستیم که ریسک خیلی بالایی ندارند ولی در عوض سود جذابی را می‌توانیم برای آنها متصور باشیم.

البته منظور ما این است که این دسته از رمز ارزها کاربردهای معمولی و ساده‌ای دارند و همین که پتانسیل سودآوری جذابی را می‌توانیم برای آنها متصور باشیم. به این معنا که بسیاری از شت کوین های موجود در بازار را می‌توانیم در این لیست قرار دهیم اما همه آنها را خیر. همچنین بسیاری از آلت کوین هایی که در لیست بالا قرار نداشتند می‌توانند در این لیست جایگاه مناسبی داشته باشند و به عنوان توکن‌هایی برای رسیدن به سودهای بسیار جذاب در کنار تمام کاربردها و اهداف عالی، می‌توان از آنها یاد کرد.

در یک نگاه کلی می‌توان سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال در این دسته را نسبت به دسته قبلی با ریسک بسیار بالاتری در نظر گرفت اما پتانسیل سودآوری هم به مراتب بیشتر است. بنابراین اگر به دنبال سرمایه گذاری بر روی توکن‌های تعریف شده در این دسته باشید حتماً باید مراقبت بیشتری از سرمایه‌های خود داشته و مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک بهتری انجام دهید. در واقع منظور ما این است که توکن‌های تعریف شده در این لیست حتی ممکن است ماندگاری خیلی طولانی نداشته باشند و برای میان مدت آینده جذابی داشته باشند و همین موضوع سرمایه گذاری بر روی آنها را برای ما بسیار جذاب می‌کند. از جمله مهم‌ترین ارزهای دیجیتالی که در این دسته قرار می‌گیرند می‌توانیم موارد زیر را به شما معرفی کنیم.

ارز دیجیتال دوج کوین

دوج کوین در حال حاضر به عنوان برترین میم کوین بازار کریپتوکارنسی خود را به همه کاربران معرفی کرده و در طول سال‌های گذشته افراد زیادی را ثروتمند کرده است. هرچند در طول سال‌های گذشته کاربردها و اهداف کوچکی را برای دوج کوین شاهد بوده‌ایم اما همچنان این ارز دیجیتال در دسته میم کوین ها قرار داشته و نمی‌توانیم آن را به عنوان ارز دیجیتالی در حد اتریوم یا سولانا در نظر بگیریم. اما چیزی که کاملاً مشخص است این است که دوج کوین در حال حاضر هم جذابیت‌های بسیار بالایی برای سودآوری داشته و سرمایه گذاری بر روی آن می‌تواند بسیار جذاب باشد.

ارز دیجیتال فایل کوین

فایل کوین هم یکی از رمز ارزهایی است که می‌تواند در این دسته‌بندی قرار بگیرد. البته فایل کوین در لیست میم کوین ها ندارد و به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال جذاب در حوزه وب ۳ شناخته می‌شود. شما می‌توانید این ارز دیجیتال را در آینده به عنوان یکی از توکن‌های آینده دار آن هم با سودآوری بسیار جذاب در نظر بگیرید. فالکن هم اکنون نیز پتانسیل‌های بسیار بالایی داشته و سودآوری قابل توجهی را برای آن شاهد هستیم که می‌تواند آن را در لیست بهترین توکن‌های موجود در بازار نیز قرار دهد و همیشه در لیست ۱۰۰ تایی اول قرار داشته است.

ارز دیجیتال شیبا اینو

ارز دیجیتال شیبا اینو هم از آن دسته از رمز ارزهایی است که برای اکثر کاربران شناخته شده بوده و به عنوان یک توکن با سودآوری بسیار جذاب می‌توانیم به آن نیز اشاره داشته باشیم. شیبا در طول سال‌های گذشته افراد بسیار زیادی را ثروتمند کرده است و ادامه‌دار شدن این روند می‌تواند در سال‌های آتی نیز سرمایه‌گذاران شیبا را ثروتمند سازد. شیبا هم مانند دوج کوین با وجود اینکه یک میم کوین است اما در طول سال‌های گذشته کاربردهایی هم برای شبکه آن به وجود آمده و حتی شاهد روی کار آمدن شیباریوم به عنوان صرافی غیرمتمرکز شیبا هم بودیم. البته با وجود تمام کاربردها نمی‌توانیم شیبا را به عنوان یک گزینه فوق العاده ایده آل برای سرمایه گذاری با ریسک پایین در نظر بگیریم زیرا شیبا همچنان در دسته میم کوین ها قرار دارد.

ارز دیجیتال آی سی‌ پی

آی سی پی هم از آن دسته از توکن‌هایی است که پتانسیل سودآوری بسیار جذابی را در کنار کاربردهای خوب برای آن متصور هستیم. آی سی پی هم از نظر شرایط نزدیک به فایل کوین است و در کنار پتانسیل سودآوری بالا و بردهایی که دارد در لیست ارزهای دیجیتال آینده دار قرار می‌گیرد.

ارز دیجیتال فانتوم

همچنین در میان ارزهای دیجیتال جذاب با پتانسیل سودآوری بالا می‌توانیم به فانتوم هم اشاره داشته باشیم. فانتوم هم در گذشته و در طول سال ۲۰۲۱ ثابت کرده که پتانسیل سودآوری بازار بالایی دارد و می‌تواند رشد قابل توجهی را در بازار رقم بزند. این ارز دیجیتال البته کاربردها و اهداف قابل توجهی هم داشته و به همین دلیل در آینده می‌توانیم نسبت به شرایط سرمایه گذاری بر روی آن امیدوار باشیم.

شت کوین های آینده دار

ارز دیجیتال پپه

درباره ارز دیجیتال پپه صحبت زیاد است و این میم کوین بازار در طول چند ماه اخیر با رشدهای هیجانی که داشته تبدیل به یکی از توکن‌های معروف در بازار کریپتوکارنسی شده است. قورباغه‌ای که ابتدا میم شد و سپس تبدیل به یک ارز دیجیتال جذاب برای سرمایه گذاری گردید و اکنون هر هفته با رشد‌های ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصدی سرمایه‌گذاران خود را شگفت زده می‌کند. البته هنوز پپه از نظر کاربردها و اهداف حتی به شیبا و دوج کوین هم نرسیده اما به هر حال این میزان پتانسیل سودآوری باعث شده تا پپه را نیز در این لیست قرار دهیم.

البته ارزهای دیجیتالی که در دسته ارزهای دیجیتال آینده دار با سود بالا قرار می‌گیرند فقط به همین موارد محدود نشده و گزینه‌های بسیار زیاد دیگری مانند ارز دیجیتال ویف یا فلوکی و حتی بیبی دوج و موارد دیگری هم می‌توانند در این لیست باشند. هدف ما از معرفی مواردی که به آنها اشاره کردیم روشن کردن ذهن شما نسبت به شرایط این دسته از رمز ارزها و هدایت شما به انتخاب آنها در بازار است.

شت کوین های آینده دار

۳- ارزهای آینده دار برای اهداف و سود

ارزهای دیجیتال آینده دار موجود در دسته سوم آن‌هایی هستند که به صورت مشترک هم در دسته اول قرار دارند و هم در دسته دوم قرار می‌گیرند. البته خیلی نمی‌توانیم شت کوین های آینده دار را در این دسته‌بندی قرار دهیم زیرا عملاً ریسک سرمایه گذاری بر روی شتکوین ها بسیار زیاد است و اگر بخواهیم شت کوین ها را در این دسته‌بندی قرار دهیم، ریسک سبد سرمایه گذاری خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده‌ایم.

توکن‌های مختلفی را می‌توان به نوعی هم در دسته اول قرار داد و هم در دسته دوم که هم کاربردها و اهداف جذابی دارند و همین که پتانسیل سودآوری قابل توجه و بالایی را برای آنها انتظار داریم.

 • ارز دیجیتال فایل کوین
 • ارز دیجیتال کیک
 • ارز دیجیتال فانتوم
 • ارز دیجیتال چیلیز
 • ارز دیجیتال آی‌سی‌پی
 • ارز دیجیتال پولکادات
 • ارز دیجیتال سولانا

شت کوین های آینده دار

ارزهای آینده دار جدید

درباره دسته‌بندی‌های مختلفی از ارزهای دیجیتال آینده دار با شما صحبت کردیم و نکات لازم برای سرمایه گذاری در آنها را نیز با شما در میان گذاشتیم. در این میان ارزهای دیجیتال جدیدی هم وجود دارند که با وجود جدید بودن شرایط جذابی داشته و سرمایه گذاری بر روی آنها می‌تواند سودآوری قابل توجهی را برای شما در آینده رقم بزند.

 • ارز دیجیتال Sui
 • ارز دیجیتال sei
 • ارز دیجیتال آربیتروم
 • ارز دیجیتال OP

توکن‌هایی هستند که در این لیست قرار گرفته و سرمایه گذاری بر روی آنها هم پتانسیل سودآوری بسیار بالایی را برای شما رقم خواهد زد و همین که ریسک کمی در آنها وجود دارد زیرا عملاً کاربردها و اهداف زیادی دارند.

حتما بخوانید: بیت کوین چیست؟

جمع بندی

ارزهای دیجیتال آینده دار را به شما معرفی کرده و نکات بسیار جذاب و ایده‌آلی درباره شرایط سرمایه گذاری بر روی این دسته از رمزها برای شما عنوان کردیم. حالا با شناخت ارزهای آینده دار وشت کوین های آینده دار و حتی ارزهای آینده دار ارزان بهتر می‌توانید درباره شرایط سرمایه گذاری در این بازار تصمیم بگیرید و سرمایه‌های خود را به سمتی ببرید که دقیقاً هدف شما از فرایند ورود به بازار کریپتوکارنسی است. هرچند اکثر کاربران ما در سایت کانون بورس کسانی هستند که به دنبال سرمایه گذاری و رسیدن به سود در بازار ارزهای دیجیتال می‌گردند اما خیلی از افراد نیز رفتار کاملاً حرفه‌ای نسبت به این بازار داشته و به دنبال کاربردهای جذاب‌تری مانند استفاده از مزیت قراردادهای هوشمند در آن می‌گردند. از این جهت سعی کردیم تا لیست کاملی از توکن های آینده دار را به شما معرفی کنیم که جذابیت‌های بالایی در زمینه‌های مختلف داشته باشند.

البته در این بین ارزهای جدید آینده دار را نیز به شما معرفی کردیم که آنها نیز جذابیت‌های خاص خود را دارند و در سال‌های آینده می‌توانیم بیشتر درباره آنها بشنویم. برای کسانی که به دنبال سودآوری و سرمایه گذاری جذاب در بازار کریپتوکارنسی می‌گردند دقت به این دسته از رمز ارزها می‌تواند جذابیت‌های خاص خود را داشته باشد. همانطور که می‌دانید همیشه وقتی یک ارز دیجیتال جدید در بازار تعریف می‌شود عملاً به دنبال اهداف و شرایطی بهتر نسبت به ارزهای دیجیتال قدیمی می‌گردد. مثلاً اگر ارز دیجیتالی بخواهد با رمز ارزهایی مانند اتریوم یا کاردانو رقابت کند عملاً نمی‌تواند دقیقاً با همان کاربردها و شرایط آنها به وجود آید و نیاز است تا یک شرایط و مزیت جدید ایجاد کند. به همین دلیل از نظر ما ارزهای دیجیتالی که به تازگی وارد بازار کریپتوکارنسی شده و در لیست ارزهای دیجیتال آینده دار با اهداف و کاربردهای جذاب قرار می‌گیرند حتی ممکن است از نظر پتانسیل‌هایی که دارند شرایط بهتری نسبت به ارزهای دیجیتال قدیمی آینده دار مانند اتریوم و کاردانو داشته باشند.

برای اینکه شما مهارت‌ها و دانشی لازم برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را به دست آورید لازم است و حتماً در یک دوره آموزشی کامل و جامع شرکت کرده و در کنار اساتید موفق در معاملات بازار ارز دیجیتال به دنبال سرمایه گذاری در این بازار باشید. با شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال در کانون بورس چنین شرایطی برای شما فراهم آمده است و اگر فرصت کافی برای شرکت در جلسات حضوری را ندارید، می‌توانید با استفاده از پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال به اهداف و نقطه نظرات خود درباره شرایط سرمایه گذاری در این بازار برسید.

در انتهای مقاله از شما دعوت می‌کنیم که اگر دیدگاهی نسبت به ارزهای دیجیتال آینده دار دارید و یا نکته‌ای در ذهن شما وجود دارد که در این مقاله به آن پرداخته نشد حتماً نظرات خود را در انتها با ما در میان بگذارید تا با هده تمام نظرات و تجربیات عملاً شرایط سرمایه‌گذاران ایرانی برای سرمایه گذاری در بازار کریپتو کارنسی ایده آل‌تر از همیشه شود.‌

4 پاسخ

 1. سلام و عرض ادب و خسته نباشید .من یه کارگر هستم ۶سال پیش واسه ینفر کار می‌کردم بهم گفت اتریوم بخر خوبه ولی اصلا نفهمیدم چیشد از ذهنم رفت بیرون خیلی سریع و الان میخام ارزی بخرم بزارم کنار که به امید ایزد منان چند سال دیگه سود خوبی داشته باشه برام و فقط هم دارم اینکارو میکنم که آینده ۲تا بچم در رفاه باشن و مثل من سختی زیادی نکشن .خیلی خیلی ممنون از مطالبی که ارائه دادین این مطالب کمک زیادی به امسال من میکنه که چیزی نمیدونم و سواد درست حسابی نداریم.لطف خیلی زیادی میکنید اگر اطلاعات جدیدی در مورد ارزی که به امسال منو بچه هام کمک میکنه انتخاب دقیق تری داشته باشیم .موفق و پایدار باشین و آرزوی بهترین ها رو واستون دادم???

 2. سلام و عرض ادب و خسته نباشید .من یه کارگر هستم ۶سال پیش واسه ینفر کار می‌کردم بهم گفت اتریوم بخر خوبه ولی اصلا نفهمیدم چیشد از ذهنم رفت بیرون خیلی سریع و الان میخام ارزی بخرم بزارم کنار که به امید ایزد منان چند سال دیگه سود خوبی داشته باشه برام و فقط هم دارم اینکارو میکنم که آینده ۲تا بچم در رفاه باشن و مثل من سختی زیادی نکشن .خیلی خیلی ممنون از مطالبی که ارائه دادین این مطالب کمک زیادی به امسال من میکنه که چیزی نمیدونم و سواد درست حسابی نداریم.لطف خیلی زیادی میکنید اگر اطلاعات جدیدی در مورد ارزی که به امسال منو بچه هام کمک میکنه انتخاب دقیق تری داشته باشیم .موفق و پایدار باشین و آرزوی بهترین ها رو واستون دادم???

 3. لطفا مطالبی در مورد کیف پول و جابجایی ارز و اینکه از کجا بتونیم بخریم و مورد اطمینان باشه رو بزارین.خسته نباشین ???

 4. سلام و عرض ادب و خسته نباشید .من یه کارگر هستم میخام ارزی بخرم بزارم کنار که به امید ایزد منان چند سال دیگه سود خوبی داشته باشه و فقط هم دارم اینکارو میکنم که آینده ۲تا بچم در رفاه باشن و مثل من سختی زیادی نکشن .خیلی خیلی ممنون از مطالبی که ارائه دادین این مطالب کمک زیادی به امسال من میکنه که چیزی نمیدونم و سواد درست حسابی نداریم.لطف خیلی زیادی میکنید اگر اطلاعات جدیدی در مورد ارزی که به امسال منو بچه هام کمک میکنه انتخاب دقیق تری داشته باشیم .موفق و پایدار باشین و آرزوی بهترین ها رو واستون دادم???

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: