لوگو کانون بورس

متاورس چیست به زبان ساده

متاورس چیست
شما در حال مطالعه مقاله ۱۱ از ۱۴ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

متاورس چیست و چرا باید درباره آن بدانیم؟ واقعیت مجازی و واقعیت افزوده چه کمکی به دنیای ما خواهند کرد؟ بازار ارزهای دیجیتال در کنار تمام مزیت هایی که برای سرمایه گذاری دارند، قدم در مسیرهای بسیار حساس گذشته و آینده زندگی بشری را هدف قرار داده‌اند. یکی از انواع ارز دیجیتال که شناخت آن این روزها بسیار اهمیت دارد. چه محققین و چه افراد سرمایه کار در این بازار باید بدانند که Metaverse چقدر می‌تواند در آینده کاری آنها تأثیر داشته باشد. در این مقاله با شما همراه هستیم تا به زبان بسیار ساده و قابل درک به بیان حرفه‌ای‌ترین نکات مربوط به پروژه متاورس پرداخته و دنیای متاورس را برای شما ترسیم کنیم. در انتهای این مقاله هیچ نکته ناشنیده‌ای از متاورس در ذهن شما وجود نخواهد داشت.

نکات کلیدی مقاله:

 • متاورس پروژه‌ای از انواع پروژه های ارز دیجیتال است مکه حتی می‌تواند فراتر از آن قدم بردارد.
 • قدمت صحبت کردن درباره متاورس بسیار به قبل تر از ارزهای دیجیتال باز می‌گردد.
 • بلاک چین و پلتفرم های پیشرفته مانند NFT امکان توسعه پروژه متاورس را در دنیای امروز فراهم آورده و تبدیل به بستری مناسب برای آن شده‌اند.
 • چالش ها و محدودیت های زیادی هم برای دنیای متاورس قابل تصور است.
 • ارزهای دیجیتال متاورس می‌توانند مزیت های بسیار زیادی داشته باشند.
راهنمای مطالعه نمایش

متاورس چیست

متاورس چیست و چرا باید درباره آن بدانیم؟ متاورس در واقع دنیای مجازی سه بعدی است که امکان یک زندگی مشابه با زندگی واقعی را با استفاده از تجهیزات واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده در اختیار انسان ها قرار می‌دهد. توسعه بازارهای پیشرفته و در عین حال به روی کار آمدن بسترهای عالی برای ترکیب با آنها مانند بلاک چین باعث شده تا شرکت های بزرگی شرایطی را ترتیب بدهند که امکان ورود کاربران به چنین فضایی وجود داشته باشد.

البته متاورس تنها به بازی های کامپیوتری خلاصه نشده و کاربردها  و ویژگی های بسیار یادی دیگری نیز دارا است. هر چند این بازی ها در نگاه بسیاری از کاربران به بازی های استراتژیک معروف است، اما در حقیقت یک زندگی کامل و بی نقص خواهند بود. متاورس می‌تواند تمام جهان را در یک محیط بسیار کوچک در دسترس کاربران قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تجهیزات تعریف شده در این پروژه به راحتی در میان شهرها سفر کنید و در فروشگاه های مختلف خرید نمایید. از فضاهای دیدنی کشورهای مختلف بازدید کرده و موزه های مختلف را زیر پا بگذارید. در ورزشگاه های بزرگ دنیا فوتبال تماشا کنید و در نهایت عصر در منزل خود و در کنار خانواده در حال نوشیدن یک استکان چای داغ باشید.

متاورس معنای بسیار گسترده ای داشته و در حوزه‌های مختلف می‌توان آن را تعریف کرد. اما به صورت عمومی متاورس را می‌توان یک دنیای مجازی سه بعدی قلمداد کرد که با تجهیزات پیشرفته و اینترنتی می‌توان وارد آن شده و در آن به تعامل پرداخت.

متاورس دنیای که خودمان برای خودمان رقم می زنیم

پلتفرم ها و پروژه های بسیار زیادی در حوزه متاورس توسعه پیدا کرده اند که هر یک از آنها ویژگی ها و شرایط خاص خود را دارند. اما یکی از ویژگی هایی که تنوع بسیار بالای پروژه ها در این عرصه رقم زده، فضاسازی مختلف در آنها است. شاید دنیای متاورس یک دنیای کامل و پیوسته به نظر برسد، اما با تعریف شدن پلتفرم ها و پروژه های مختلف گویی ما می‌توانیم هزاران و میلیون ها دنیای مجازی را در کنار خود داشته و برای هر یک از آنها شرایط خاص مورد نظر خود را تعریف کنیم.

شما می‌توانید با داشتن دانش برنامه نویسی کافی و یک تیم توسعه دهنده خوب، دنیای مجازی مورد نظر خود را رقم بزنید. واقعیتی که در نهایت منجر به ایجاد دنیاهای بسیار زیاد در فضای مجازی آن هم با شرایط مد نظر و سلیقه ای خواهد بود. کاربران غیر توسعه دهنده نیز می‌توانند میهن خویش را انتخاب و متناسب با نیازهای خود وارد این سرزمین های پهناور و تمام نشدنی شوند.

واقعیت مجازی یا VR

یکی از موارد بسیار مهمی که قبل از بررسی سوال متاورس چیست باید به آن بپردازیم، واقعیت مجازی یا VR است. VR در واقع مخفف عبارت Virtual Reality است. احتمالا یا از نزدیک یا دور با عینک های مجازی آشنا هستید. عینک هایی که به نوعی دروازه ورود به دنیای مجازی بوده و می‌توانند شما را با شرایط بسیار متفاوتی نسبت به گذشته وارد فضای مجازی نمایند.

متاورس چیست

دنیای متاورس با استفاده از این فناوری رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است. شاید اگر VR تعریف نشده بود، عملا شاهد بزرگ شدن دنیای متاورس هم نبودیم. استفاده از عبارت واقعیت مجازی برای این فناوری نیز یک ایهام و استعاره بسیار جالب است که قرار است شما وارد دنیایی مجازی کند که البته تبدیل به واقعیت آن لحظه از زندگی شما خواهد شد.

واقعیت افزوده یا AR

هم چنین برای درک هر چه بهتر دنیای متاورس و رسیدن به پاسخ سوال متاورس چیست لازم است تا مفهوم واقعیت افزوده یا AR را نیز با شما در میان بگذاریم. مفهومی که دنیای متاورس را بسیار هیجان انگیز تر از آن چیزی می نماید که با آن روبرو هستیم. واقعیت افزوده مفهوم کمی پیچیده تر و جذاب ترین نسبت به واقعیت مجازی دارد. در این فناوری شما با استفاده از تجهیزاتی می‌توانید یک شی یا فرد یا هر چیزی را در دنیای واقعی به نوعی وارد دنیای مجازی کنید.

از این فناوری در فیلم ها و انیمیشن ها به دشت استفاده می شود. بازیگران واقعی در این فیلم ها با استفاده از این تجهیزات نقش خود را در دنیای مجازی ایفا می نمایند.

متاورس چیست به زبان ساده

متاورس چیست به زبان ساده را باید با تشریح مفهوم خود عبارت متاورس برای شما تعریف کنیم. حتی برای درک اینکه متاورس در ارز دیجیتال چیست نیز می‌توان به این تشریح استناد کرد. متا (Meta) یک کلمه انگلیسی است که با معنی ماورا و فراتر از آن یاد می شود. ورس (Verse) نیز کلمه ای مشتق شده از Universe به معنی دنیا است. Metaverse را به زبان ساده می‌توان دنیای ماورای دنیای حقیقی تعریف کرد که در آن همه چیز در اختیار تخیل بشری است.

متاورس چیست به زبان ساده را می‌توانید در دل بازی های کامپیوتری چند سال گذشته درک کنید. بازی هایی که به دنیای ما بسیار نزدیک شده و حتی در شرایطی تشخیص و تمایز آنها با دنیای واقعی کمی دشوار شده است.

بازی های اتومبیل رانی و حتی شبیه سازی پرواز با هواپیما در حال حاضر به قدری به واقعیت نزدیک شده‌اند که شاید اگر کسی را بی خبر در فضای آنها قرار دهید، امکان شناخت و تمایز آن با دنیای واقعی بسیار سخت باشد. این مفاهیم همگی به دنیای متاورس اشاره دارند. جایی که دنیای مجازی قرار است تبدیل به واقعیت زندگی بشر شود. به زبان خیلی ساده تر شما می‌توانید در دل دور افتاده ترین روستاها در دنیای واقعی باشید اما در دنیای متاورس در معرض دید همگان برای ریاست جمهوری یک کشور ثبت نام نمایید و یا حتی خانه خود را دیوار به دیوار کاخ سفید بنا کنید.

متاورس چیست به زبان ساده را می‌توان یک تخیل به حقیقت پیوسته تعریف کرد. به این معنی که هر آن چیزی که در دنیای واقعی وجود دارد یا دسترسی به آن سخت و شاید غیر ممکن است، در دنیای مجازی با تخیل به دست خواهد آمد. متاورس را می‌توان یک دنیای بسیار بزرگ، حتی بزرگ تر از زمین خودمان تعریف کرد که حتی در یک هارد می‌توان آن را جا داد. کلید ورود به این دنیا اینترنت و واقعیت مجازی است.

زندگی در دنیایی که وجود ندارد

اما زندگی در متاورس چیست و رفتارها در این دنیای مجازی چه تاثیری در دنیای واقعی دارد؟ پروژه های متاورس تعریف شده در بازار ارزهای دیجیتال در واقع پروژه هایی هستند که مسیر ورود به دنیایی بهتر و جذاب تر از دنیای واقعی می باشند. زندگی کردن در دنیایی که وجود ندارد، چالش های زیادی به همراه خواهد داشت، اما در وهله اول باید به هیجان این دنیا بپردازیم. هیجانی که حتی صحبت کردن درباره آن نیز خود همراه با شگفتی های لازم است.

متاورس چیست

متاورس دریچه ای برای ورود به این دنیا است. شاید الان هم صحبت کردن درباره چنین دنیایی برای بسیاری از کاربران قفل است. هنوز هم خیلی از کاربران اعتقادی به چنین فضایی نداشته و آن را یک رویا تلقی می نمایند. اما اگر اخبار مربوط به دنیای متاورس را دنبال کنید، این تصور برای همیشه از ذهن شما پاک خواهد شد.

تاریخچه ای از متاورس

تاریخچه متاورس چیست و به چه زمانی باز می‌گردد؟ صحبت کردن درباره تاریخچه مفهومی که هنوز هم برای اکثریت جامعه بشری تازگی داشته و ابهامات زیادی دارد، چندان منطقی به نظر نمی رسد. متاورس با وجود اینکه یک مفهوم ساده است، اما در عمل با پیچیدگی های زیادی همراه شده و عملا ورود به دنیای آن باید با بررسی های بسیار زیادی صورت پذیرد.

تاریخچه استفاده از واژه متاورس به اوایل دهه ۹۰ میلادی باز می‌گردد. جایی که نیل استفنسون در یک کتاب تخیلی از این واژه استفاده نمود. استفاده از این عبارت در این کتاب بیشتر شبیه یک پیش بینی بود. از آن دست پیش بینی هایی که ای روز ها در شبکه های اجتماعی با انیمیشن محبوب سیمپسون ها نسبت داده می شود. این کتاب که به داستان پردازی درباره آینده زندگی بشر در سال ۲۰۴۴ می پردازد، را می‌توان نقطه ای برای شروع به ورود به دنیای متاورس دانست. اما آن پیش بینی کجا و پروژه های متاورس امروز کجا.

پیش بینی دنیای متاورس توسط یک ایرانی


جالب است که حدود ۲۰ سال پیش پدر علم فناوری ایران پروفسور جلالی در یک برنامه تلویزیونی که از شبکه ۴ سیما پخش می شد، اقدام به پیش بینی به وجود آمد دنیای با شرایط دنیای متاورس نمود. البته هر چند ایرانی ها خیلی علاقه ای به تماشای شبکه ۴ ندارند، اما با این وجود گهگاه در میان این برنامه ها می‌توان پیش بینی هایی از آینده نیز پیدا کرد.

متاورس چیست به زبان ساده را می‌توان در این پیش بینی به راحتی درک کرد. برای کسانی که هنوز با ماهیت این بازار آشنایی ندارند، این ویدئو می‌تواند شروع بسیار خوبی باشد. البته مشاهده این ویدئو آموزش متاورس تازه اول راه است. درک این موضوع می‌تواند دروازه ای برای ورود شما به این دنیای پیچیده باشد. شناخت پتانسیل های پروژه متاورس ارز دیجیتال علاوه بر اینکه می‌تواند سودهای قابل توجهی را روانه خزانه کاربران و تریدرها نماید، امکان ورود به دنیای بسیار جذابی را نیز برای آنها رقم خواهد زد.

پروژه متاورس چیست

پروژه متاورس چیست و چرا پروژه های متاورس تا این حد محبوب شده است؟ بسیاری از کاربران مخصوصا تریدرهای ارز دیجیتال درباره پروژه متاورس تصور اشتباهی دارند. خیلی از کاربران بر این باور هستند که پروژه متاورس تنها محدود به بازی های کامپیوتری است که قرار است فقط برای بازی وارد آنها شد. اما وقتی صحبت از خرج کردن دلار و NFT ها می شود، بازی کردن تنها یک کاربرد بسیار ساده از آن خواهد بود.

 • پروژه متاورس چیست را می‌توان با کلید واژه های بسیار مختلفی را تشریح کرد. پزشکی و به کار گیری روش های درمانی، آموزش از ابتدایی تا دانشگاه، توسعه کسب  و کارها و کلید واژه هایی از این دست می‌توانند پروژه های متاورس را بهتر از قبل تعریف نمایند.
 • فردی را تصور کنید که از همان دوران شروع زندگی از نعمت حرکت کردن و داشتن پاهای فعال محروم بوده و اکنون می‌تواند به عنوان یک دونده ۱۰۰ متر خود را در متاورس معرفی کند.
 • استعدادهای عالی اجرای موسیقی را تصور کنید که به دلیل نداشتن امکانات لازم در دل روستاها خاک می خورند و در دنیای متاورس می‌توانند شکوفا شوند.

همه این ها بخش های کمی از دنیای بزرگی است که پروژه های متاورس می‌توانند رقم بزنند.

پروژه متاورس پروژه دهکده جهانی

قبل از اینکه به پاسخ های مربوط به سوال متاورس در ارز دیجیتال چیست برسیم، ابتدا باید یک نکته بسیار مهم را در این باره با شما در میان بگذاریم. همین چندی پیش بود که یک بازیگر ناشناخته ایرانی زمینی را در محیط متاورس در کنار یکی از شناخته شده ترین سلبریتی های آمریکایی خریداری کرد و این دو در فضای متاورس رسما همسایه شدند. پروژه متاورس در واقع رنگ واقعیتی است که به شعار دهکده جهانی بعد از روی کار آمدن اینترنت اعطا شده است. اینترنت تا حد زیادی در به واقعیت تبدیل کردن این شعار خوب عمل کرد و به روی کار آمدن پروژه متاورس می‌تواند آخرین تیر ترکش دنیای مجازی برای تبدیل کردن این شعار به واقعیت باشد.

پلتفرم متاورس چیست

متاورس چیستاصطلاح دیگری که باید به تشریح آن بپردازیم، پلتفرم متاورس است. پلتفرم متاورس چیست و چه مزیت هایی را در سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها به وجود آورده است؟ اصطلاحا به تمام بسترهایی که امکان ورود کاربران به دنیای متاورس و فضای مجازی آن را می‌دهد، پلتفرم متاورس اطلاق می شود. پلتفرم های بسیار زیادی در این پروژه تعریف شده در دنیای ارزهای دیجیتال و بلاک چین ها در دسترس هستند. دقت کنید که پلتفرم متاورس را نباید با بلاک چین اشتباه بگیرید. بلاک چین بستر مناسبی برای پیاده سایز پلتفرم متاورس است.

در حال حاضر معروف ترین و جذاب ترین پلتفرم های توسعه پیدا کرده در دنیای متاورس و ارزهای دیجیتال پلتفرم های مربوط به بازی های کامپیوتری و ویدئو گیم ها هستند. پلتفرم های بسیار ایده آلی مانند سند باکس، مانادیستراند و نمونه های این چنینی را به وفور می‌توانید در بازار ارزهای دیجیتال پیدا کنید که همگی به دنبال توسعه فضای بازی های ویدئویی در میان کاربران هستند. البته کاربردها و مزیت های دیگری را نیز می‌توان برای این دسته از رمز ارزها و پلتفرم های آنها در نظر گرفت.

مشاغلی که هنوز در دنیای واقعی وجود ندارند

یکی از اصلی ترین مزیت هایی که در پروژه های متاورس می‌توان به آن رسید، توسعه مشاغلی است که هنوز صحبت کردن هم درباره آنها زود است. مشاور املاک در فضای مجازی متاورس را می‌توان یکی از شغل های بسیار پر درآمد در آینده ای نه چندان دور دانست. در حالی که بسیاری از مشاورین املاک در دنیای واقعی با چالش های بسیار زیادی روبرو هستند، با کمی دور اندیشی می‌توانند در دنیای متاورس تبدیل به یکی از اولین ها و بهترین ها شوند.

ایده های این چنینی را به وفور می‌توان در دنیای به ظاهر غیر واقعی متاورس دنبال کرد. شغل ایی که در حال از بین رفتن در محیط واقعی هستند، در دنیای مجازی توسعه پیدا کرده و دوباره احیا می شوند.

ویژگی های پروژه متاورس

ویژگی های متاورس در ارز دیجیتال چیست و این ویژگی ها چه تاثیری در آینده این پروژه دارد؟ البته که هر کدام از پروژه های متاورس ممکن است ویژگی های خاص خود را داشته باشند. از این رو تعریف ویژگی های هم از نظر تعداد و هم از نظر کیفیت برای پروژه های مختلف با هم متفاوت خواهد بود. با این حال در این بخش سعی داریم تا ویژگی های اصلی و عمومی متاورس را برای شما بیان کنیم. این بخش از مقاله اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا شاهد هستیم که در مقالات مختلف از پروژه های متعددی به عنوان پروژه های متاورس یا دمی شود مکه خیلی از آنها اصلا متاورس نیست. هر فرآیندی که به نوعی کاربر را وارد فضای مجازی کند، حتما متاورس نیست.

ورود به فضای مجازی با کیفیت متفاوتی امکان پذیر است. اجرا کردن یک بازی ویدئو گیم در یک موبایل هوشمند به این معنی نیست که شما در حال استفاده از فضای متاورس هستید. پروژه های متاورس دارای ویژگی های خاصی هستند که در تعیین کیفیت استفاده از این فضا تاثیر خواهند داشت. در ادامه این ویژگی ها را برای شما تعریف خواهیم کرد.

 • حضور یا Presence

یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که باید برای پروژه متاورس و دنیای آن تعریف کنیم، حضور است. حضور به معنی واقعی بودن حس کاربران در این محیط است. هر چقدر احساس حضور در متاورس بهتر و ملموس تر باشد، کیفیت پروژه نیز بهتر خواهد بود. حضور به این معنی است که کاربر هیچ تفاوت و تمایزی میان محیط مجازی متاورس با دنیای واقعی نداشته باشد.

تمام تجهیزات و امکانات در این فضا به کار گرفته شده اند تا شما در نهایت بتوانید احساس واقعی بودن در آن داشته باشید. استفاده از عینک های سه بعدی و حتی چند بعدی، طبیعی تر شدن المان ها را به دنبال خواهد داشت. حتی شبیه سازی بهتر و طبیعی تر حرکات در فضای متاورس نیز عاملی است که می تواند به بهتر شدن این تجربه کمک نماید.

 • تعامل یا interoperability

یکی دیگر از وجوه اصلی تمایز میان دنیای متاورس و فضای مجازی معمولی که در اینترنت سراغ داریم، تعامل است. این تعامل در وهله اول در برخی از بازی های ویدئویی آغاز شد. جایی که شما می توانستید شخصیت ها و المان های مختلف یک بازی را در سایر بازی ها نیز به کار بگیرید. اما تعامل در دنیای متاورس شرایط کاملا متفاوتی دارد و قابل مقایسه با شرایط معمولی نیست. تعامل در فضای متاورس باید به صورت کامل  و در میان انواع دنیاها و پروژه های تعریف شده در آن است.

فرض کنید که شما در یکی از پروژه های متاورس دارایی هایی اعم از NFT یا هر دارایی دیگری را در اختیار دارید. آیا امکان استفاده از این دارایی را در سایر پروژه ها خواهید داشت؟ با تعریفی یکه از ویژگی تعامل در متاورس داریم، پاسخ این پرسش بله خواهد بود. تمام پروژه ها و دنیای تعریف شده در آنها به هم مرتبط بوده و کاربران می توانند از تمام فرآیندها در فضای آنها استفاده کنند.

تعامل به این معنی در فضای مجازی معمولی امروزی مانند شبکه های مجازی وجود ندارد و شما عملا نمکی توانید از محتوای موجود در شبکه های مختلف بدون هیچ چالشی استفاده کنید. متاورس اینجاست تا تعامل را نیز به فضای مجازی اهدا نماید.

 • استاندارد سازی یا Standardization

استاندارد سازی ویژگی است که در پی ایجاد تعامل برای پروژه های متاورس تعریف شده است. در این ویژگی پلتفرم های مختلف با تعریف استانداردهای یکسان سعی دارند تا امکان تعامل بیشتری را برای خود ایجاد نمایند. از این گذشته استفاده از تجهیزات واقعی مشابه و با المان های مشترک نیز باعث می شود تا این امر بهتر از قبل دنبال گردد. بدون استاندارد سازی عملا امکان ایجاد تعامل بسیار سخت خواهد بود.

دنیای متاورس چیست

متاورس چیستدنیای متاورس چیست و چه چیزی در این دنیا انتظار کاربران را می کشد؟ دنیای متاورس همان قدر که جذاب و هیجان انگیز است، دائما با اتفاقات مختلف روبرو است. اتفاقات که پیش بینی نکردن آن در نهایت ممکن است باعث بروز مشکلات زیادی برای کاربران شود. ورود به این دنیا چه برای سرمایه گذاران و چه برای افرادی که به دنبال لذت بردن و یا استفاده از مزیت های مختلف آن هستند، بدون هزینه نخواهد بود. از این رو لازم است تا با شناخت کافی و استفاده نکات مختلف برای حضور در دنیای متاورس اقدام شود.

دنیای متاورس تنها دنیای بازی های کامپیوتری در آنها نیست. استفاده از تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال متاورس نیز مزیتی برای کاربر نخواهد بود. حتی تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال نیز تأثیر بسیار کمی در این باره خواهد داشت. دنیای متاورس دنیایی است که در آن نزدیک ترین افراد در زندگی واقعی می‌توانند کاملا از شما دور شده و حتی راهی برای شناخت آنها نیز نداشته باشید و دورترین افراد در دنیای واقعی تبدیل به همسایه های دیوار به دیوار شما شوند. دنیای که شهرت و اعتبار در دنیای واقعی هیچ تاثیری رو آن نداشته  و شما می‌توانید بهترین عملکرد را برای خود رقم بزنید.

متاورس دنیای زندگی در بازی ها

چه بخواهیم و چه نخواهیم در حال حاضر دنیای متاورس با بازی های ویدئویی و شخصیت های آن گره خورده است. وارد شدن به این دنیا در حال حاضر مانند زندگی کردن در میان شخصیت های مختلف بازی است. البته شما نیز می‌توانید شخصیت یکی از این بازی ها شده و از این طریق در عین رسیدن به درآمدهای قابل توجه، یک زندگی مجازی خارق العاده را نیز برای خود رقم بزنید.

متاورس در ارز دیجیتال چیست

متاورس چیستهم چنین لازم است تا برای کاربران علاقمند به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال به معرفی متاورس در ارز دیجیتال نیز بپردازیم. پروژه های متاورس تعریف شده در بازار ارزهای دیجیتال اتفاقا پروژه های بسیار جذابی هستند. متاورس در ارز دیجیتال به رمز ارزهایی اشاره دارد که پلتفرم آنها به نوعی با این ویژگی ها توسعه پیدا کرده و به دنبال گسترده کردن این پروژه هستند.

متاورس در ارز دیجیتال در کنار حفظ تمام ویژگی ها و کاربردهای اصلی خود مزیت هایی مانند امکان خرید و فروش ساده تر NFT ها در داخل شبکه، امکان پرداخت های درون برنامه ای ساده تر و حتی کارمزدهای کمتر برای کاربران را رقم می زند. در واقع شما قرار است در این پروژه ها تمام هزینه ها را با ارزهای دیجیتال بپردازید. ارز دیجیتال به دست آورید و ثروتمند شوید.

متاورس در ارز دیجیتال هم چنین برای سرمایه گذاری های جذاب نیز به وجود آمده است. امکان خرید و فروش زمین در پلتفرم ارزهای دیجیتال تعریف شده در این حوزه یکی از این روش های سرمایه گذاری است که اتفاقا در ماه های اخیر طرفداران بسیار زیادی نیز پیدا کرده است.

اهمیت شناخت پروژه متاورس ارز دیجیتال

اما اهمیت شناخت پروژه متاورس چیست ؟ شناخت پروژه های متاورس از چندین جهت اهمیت دارد. بحث اول که به آن اشاره کردیم، انتخاب ارز دیجیتال های ایده آل برای سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت است. با شناخت این پروژه ها شما می‌توانید انتخاب های ایده آلی را برای سرمایه گذاری در دسترس داشته باشید. اما شناخت این پروژه ها از جنبه های دیگری نیز اهمیت خواهد داشت.

سرمایه گذاری در پروژه های متاورس تنها نامحدود به خرید و فروش ارزهای دیجیتال نمی شود و روش های گوناگونی برای این منظور در دسترس شما قرار دارد. امکان خرید و فروش و یا کسب سود از روش های دیگری مانند خرید و فروش NFT ها یا زمین ها نیز وجود دارد. از این رو لازم است تا بهترین پروژه ها در این باره کاملا شناخته شوند.

اهداف پروژه متاورس چیست

پیشرفت و ارتقاء تمام سیستم ها را می توان از اصلی ترین ویژگی های زندگی بشری تعریف کرد. در هر برهه ای و هر زمانی انسان ها به دنبال ارتقاء و پیشرفت هستند. پیشرفت در دنیای مجازی و ارتباط با آن نیز یکی از اصلی ترین اهداف انسان ها در قرن جدید بوده است که با متاورس می توان به دنبال آن بود. ترکیب دنیای واقعی با دنیای مجازی را می توان اصلی ترین هدف از اهداف پروژه متاورس تعریف کرد. البته می توانیم در همین بندها ده ها هدف مختلف از این پروژه ها را برای شما تعریف کنیم، اما ماهیت اصلی آن برای رسیدن به دنیای مجازی بهتر و نزدیک تر به دنیای واقعی است.

دقت کنید که پلتفرم های متاورس ممکن است اهداف کوچکتری مانند جذب سرمایه و حتی رسیدن به سود را نیز داشته باشند، اما این مهم به دلیل ماهیت رمز ارز بودن آنها است و خود پروژه متاورس بیشتر روی اهداف عالی و بزرگی مانند ارتباط بهتر میان دنیای واقعی و مجازی تمرکز دارد.

کاربرد پروژه متاورس چیست

کاربرد متاورس چیست و مربوط به چه صنایعی می شود؟ نوبت به معرفی کاربردهای پروژه متاورس می رسد. البته دقت داشته باشید که بررسی کاربردهای این پروژه ممکن است بسیار چالش برانگیز باشد. زیرا:

 • اولا بسیاری از کاربردهای تعریف شده در آن در حال حاضر در دسترس نیستند و نیاز به بسترهای مناسب تری خواهند داشت.
 • ثانیا بسیاری دیگر از کاربردهای تعریف شده برای پروژه های متاورس عمومیت ندارند و هنوز در سطح بسیار کم مورد استفاده قرار گرفته اند.

با این حال در ادامه سعی داریم تا رایج ترین این کاربردها را با شما در میان بگذاریم. هم چنین باید یادآور شویم که روز به روز هم به تعداد کاربردهای متاورس اضافه می شود.

 • آموزش های ابتدایی تا حرفه‌ای

یکی از اصلی ترین و مهم ترین کاربدرهای تعریف شده برای پروژه متاورس استفاده از آن برای آموزش مجازی است. در بخش های مختلف آموزشی می‌توان از این پروژه استفاده نمود. از آموزش های پزشکی گرفته تا شبیه سازی مسائل علمی برای آموزش دانشجویان از این دست کاربردها هستند. صنعت آموزش با استفاده از پروژه متاورس در یکی دو دهه آینده کاملا متحول خواهد شد و دیگر خبری از آموزش های هسته کننده قدیمی نخواهد بود.

 • پزشکی و درمانی

یکی از کاربردهایی که برای پروژه متاورس تعریف می شود، امکان استفاده از آن برای تشخیص های هر چه بهتر پزشکی است. قرار گرفتن بدن بیمار در معرض تجهیزات مورد استفاده در متاورس می‌تواند شرایط واضح تری از وضعیت وی را به پزشک نشان داده و هم امکان تشریح را ساده تر نماید و هم شرایط درمان را نیز بهتر کند.

 • انقلاب در صنعت سرگرمی

همین الان هم در بسیاری از کشورهای دنیا شاهد بروز انقلابی بزر در صنعت سرگرمی هستیم. پیشرفت هایی که به واسطه پروژه های متاورس به وجود آمده اند. بازی های توسعه یافته در این پروژه تفاوت های بسیار زیادی با بازی های ویدئوی سنتی و قدیمی دارد. دیگر خبری از المان ها و شرایط تکراری و قدیمی نخواهد بود و شما می‌توانید وارد بازی هایی با هیجان بیشتر شده و به صورت کاملا ملموس این هیجان را با استفاده از تجهیزات مدرن تجربه کنید. احتمالا صنعت سرگرمی را باید یکی از اصلی ترین اهداف و دلایل روی کار آمدن متاورس تعریف کنیم.

 • خرید از راه دور

پیش بینی ها خرید از راه دور با استفاده از متاورس کاملا به حقیقت پیوسته است. شما می‌توانید با ورود به این فضا، از هر فروشگاهی در هر جایی از دنیا، هر محصولی را خریداری کنید. می‌توانید وارد فروشگاه های مختلف کفش فروشی شده و کفش مورد نظر را به صورت کامل بررسی و حتی آن را امتحان کنید. لباس های مد نظر خود را از خانه و با استفاده از تجهیزات مدرن انتخاب کنید.

 • گردشگری

یکی از صنایعی که متاورس می‌تواند حرف های زیادی برای آن داشته باشد و شرایط بسیار ایده آلی را برای کاربران رقم بزند، گردشگری است. ورود به صنعت گردشگری با استفاده از پروژه های تعریف شده در حوزه متاورس جذابیت های این صنعت را چندین برابر خواهد کرد. شما می‌توانید با استفاده از تجهیزات تعریف شده در این حوزه از هر جایی از دنیا برای گردشگری استفاده کنید. بازدید از بهترین و عالی ترین جاذبه های گردشگری بدون نیاز به حضور در محل و عدم نیاز به پرداخت هزینه های جابجایی و زمان زیاد می‌تواند یک کاربرد بسیار عالی باشد که هر پروژه‌ای در صورت داشتن این قابلیت تبدیل به یکم پروژه محبوب در میان کاربران خواهد شد.

 • خرید و فروش املاک

البته این کاربرد را نباید با امکان خرید زمین در خود محیط متاورس اشتباه بگیرید. بلکه با متاورس و واقعیت مجازی آن می‌توانید بدون نیاز به گشت و گذار طولانی و خسته کننده در محیط شهر و از راه دور خانه ای دقیقا متناسب با سلیقه خود برای خرید و فرش یا حتی اجاره انتخاب کنید. با استفاده از این پروژه به راحتی وارد خانه مورد نظر خود شده و تمام شرایط و جوانب آن را بررسی خواهید مرد. استفاده از واقعیت مجازی برای خرید و فروش خانه در ایران از چند سال قبل البته به روشی سنتی رایج شده است. در این روش ها به جای استفاده از تجهیزات مورد استفاده در این پروژه از دوربین های مخصوص برای فیلمبرداری درج جهات مختلف استفاده می شود که می‌توان آن را آغازی برای استفاده حرفه‌ای تر از این پروژه در این امر دانست.

بهترین شرکت های متاورسی کدام ها هستند؟

متاورس چیستپروژه های متاورس این روزها با طرفداران بسیار زیادی روبرو شده و در این بین شرکت های بزرگ زیادی نیز برای ارتقاء خود از این پروژه ها و مزیت های آنها استفاده می نمایند. هزینه های میلیون دلاری بسیار ی از شرکت ها برای حضور در این پروژه نشان از آینده نگری فوق العاده آنها دارد. مدیران می دانند که دیرتر وارد شدن به دنیای متاورس می تواند همه چیز را برای آنها در مقابل رقبا از بین ببرد. به همین دلیل روز به روز شاهد اضافه شدن شرکت های مختلف در صنایع مختلف به دنیای متاورس هستیم.

شناخت شرکت های فعال در حوزه متاورس از این جهت نیز اهمیت خواهد داشت تا شما بتوانید با اهمیت این پروژه بیشتر آشنا شده و با اهمیت آن در دنیای امروز بیشتر آشنا شوید. اصلی ترین و جدی ترین شرکت فعال در پروژه های متاورس شرکت فیس بوک است که حتی نام خود را نیز به نام متا تغییر داد. در باره ارتباط میان فیس بوک و متاورس بیشتر صحبت خواهید کرد اما قبل از آن باید به بررسی برخی شرکت های دیگر بپردازیم.

مایکروسافت و متاورس

ارتباط میان مایکروسافت و متاورس چیست و این ارتباط در آینده به چه نحوی خواهد بود؟ یکی از بزرگ ترین شرکت هایی که این روزها صحبت از حضور آن در متاورس و پروژه های آن به شدت به گوش می رسد، مایکروسافت می باشد. بزرگترین شرکت نرم افزاری در جهان که همه ما آن را می شناسیم و از محصولات آن چه به صورت اورجینال و ه به صورت کرک شده استفاده کرده ایم، یکی از سردمداران ورود به دنیای متاورس است. این شرکت به دنبال این است تا در نسخه بعدی ایکس باکس متاورس را کلید اصلی قرار دهد.

ماتریکس تا متاورس از رویا تا واقعیت

یکی از فیلم های هالیوودی که در اوایل قرن حاضر چالش های ذهنی بسیار زیادی برای کاربران به وجود آورد، فیلم ماتریکس است. این فیلم سینمایی جذاب که البته ایده های آن بعدا در سایر پروژه های سینمایی نیز کپی برداری شد، به نوعی به پروژه های متاورس اشاره دارد. ترکیب وقایع مجازی با واقعیت افزوده البته در سطح بسیار پیشرفته تر از شرایط کنونی اصلی ترین نکاتی است که این فیلم سینمایی برای بیننده به نمایش می گذارد. مشاهده می کنید که تخیل بشر نیز با واقعیت مجازی و واقعیت افزوده کاملا گره خورده است و در آینده پیشرفت های بیشتری را در این عرصه خواهیم دید.

کسب درآمد در متاورس و روش های آن

قیمت زمین در متاورسروش های کسب درآمد از متاورس چیست؟ یکی از اصلی ترین مزیت های این پروژه برای کاربران کسب درآمد از آن است. اما از چه ترفندهایی و از چه روش هایی می‌توان برای رسیدن به پول و درآمد از این پروژه استفاده نمود؟ در ادامه اصلی ترین و بهترین روش های کسب درآمد از متاورس را با شما رد میان  می گذاریم. البته دقت کنید که استفاده از این روش ها همیشه هم ساده نیست و نیاز به آموزش های حرفه‌ای خواهد داشت. ساده گرفتن رسیدن به درآمد از این پروژه ها آن قدر ها هم ساده نیست.

 • زمین خرید و فروش کنید

یکی از اصلی ترین روش های کسب درآمد از پروژه های متاورس خرید و فروش زمین در آنها است که این روزها سر و صدای بسیار زیادی هم کرده است. زمین در دنیای متاورس تعریفی مشابه با زمین در دنیای واقعی دارد. برای مثال سند باکس که یکی از رایج ترین و اصلی ترین پلتفرم های توسعه یافته برای خرید و فروش زمین در دنیای متاورس است، دارای زمین هایی است که در دنیای مجازی آن به حالت سه بعدی و به صورت NFT تعریف شده‌اند. NFT شدن این زمین ها باعث شده تا امکان اثبات مالکیت آن بسیار ساده باشد.

شما می‌توانید با خرید یک زمین از طرق مختلف از آن کسب درآمد کنید. با توسعه و ایجاد شرایط بهتر باعث افزایش قیمت زمین خود شوید. یا با برگزاری تبلیغات و استفاده از مختلف تعریف شده در محیط متاورس از زمین خریداری شده خود پول به دست آورید. البته هر معامله ای در بازار متاورس می‌تواند با ضررهای نیز همراه باشد. در این باره باید نهایت دقت را داشته باشید.

 • آموزش مجازی یک روش عالی برای رسیدن به درآمد با متاورس

هم چنین یکی از اصلی ترین روش های کسب درآمد از اینترنت را می‌توانید در محیط متاورس نیز در پیش بگیرید. آموزش های مجازی هم اکنون نیز در محیط اینترنت به شدت رایج هستند و اضافه شدن قابلیت های متاورس به این مهم در نهایت می‌تواند هم کیفیت آموزش ها را به مراتب افزایش دهد و هم مزیت های دیگری را نیز برای آن به دنبال داشته باشد. به عنوان یک نکته بسیار مهم مثلا می‌توان به آموزش های پزشکی اشاره کرد. با استفاده از لباس هایی خاص امکان تجزیه و تحلیل آناتومی بدن راحت تر فراهم خواهد بود.

 • ورود صنعت مد و فش به دنیای متاورس

اگر به دنبال یکی از بهترین روش ها برای کسب درآمد از محیط و پروژه های متاورس هستید، صنعت مد نیز می‌تواند انتخاب ایده آلی برای شما باشد. البته قرار نیست در این صنعت لباس بفروشید یا هر محصول دیگری. دقیقا مانند صنعت مد در دنیای واقعی شما می‌توانید با طراحی لباس به صورت آواتار و با تبدیل آنها به nft یک درآمد فوق العاده در این محیط برای خود رقم بزنید.

 • NFT و متاورس

NFT و متاورس دو ابزار به هم پیوسته هستند. ورود به دنیای متاورس بدون NFT ها می‌تواند چالش بسیار زیادی داشته باشد. از بالا بردن جذابیت های سرمایه گذاری و سودآوری گرفته تا امنیت بیشتر و بهتر از جمله اصلی ترین مزیت هایی هستند که با ترکیب NFT با متاورس به آن دسترسی خواهید داشت. NFT ها ابزاری هستند که با آن می‌توان مالکیت هر شی را در دنیای متاورس تعریف کرد و البته این مالکیت را با امنیت بالا ایجاد نمود.

شما می‌توانید با استفاده از این بازار برای رسیدن به درآمدهای قابل توجه نیز اقدام کنید. خرید و فروش NFT ها در دنیای متاورس یا تولید NFT و فروش آنها از مهم ترین و بهترین روش های کسب درآمد است که در میان کاربران ایرانی نیز بسیار رایج شده است. اکثر ارزهای دیجیتال تعریف شده در حوزه متاورس دقیقا شرایط دسترسی به NFT ها را نیز فراهم کرده و در این حوزه نیز تعریف می شوند. عدم پشتیبانی از NFT ها توسط پروژه های متاورس را می‌توان یک نقطه شعف بسیار بزرگ در آنها دانست.

 • Web3 و متاورس

هم چنین پروژه های متاورس را می‌توان در پروژه های تعریف شده در وب ۳ نیز مشترک دانست. غیرمتمرکز بودن اصلی ترین خواسته و هدف متاورس است و وب ۳ به راحتی این هدف را برای آن به دنبال خواهد داشت. سرعت بالا، تمرکز زدایی، امنیت بالاتر و البته جذابیت بیشتر برای کاربران در سرتاسر دنیا به دلیل عدم دخالت سازمان ها و اشخاص ثالث در هر فرآیندی در محیط متاورس با استفاده از وب ۳ ایده آل ترین شرایط را برای کاربران به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل است که بسیاری از ارزهای دیجیتال حوزه وب ۳ اشتراک های زیادی با ارزهای تعریف شده در حوزه متاورس دارند.

 • هوش مصنوعی و متاورس

ارتباط هوش مصنوعی و متاورس چیست و آیا این ارتباط می تواند نتیجه پروژه های متاورس را بهبود بخشد؟ مسلما پاسخ این سوال مثبت است. در حال حاضر از هوش مصنوعی در پروژه های متاورس استفاده می شود اما این موضوع جای پیشرفت بسیار زیادی داشته و هنوز در این مرحله تیم های توسعه دهنده در ابتدای راه قرار دارند. استفاده از هوش مصنوعی در متاورس می تواند ویژگی هایی مانند حضور، تعامل و استاندارد سازی را در آن به مراتب بهینه تر نماید.

یکی از اصلی ترین چالش های این روزهای دنیای متاورس و پروژه های تعریف شده در آن، سختی استفاده و چالش برانگیز بودن ارتباط با فناوری ها و تکنولوژی ها برای کاربران است. به همین دلیل سرعت رشد آن نیز کند شده است. استفاده از هوش مصنوعی می تواند نحوه استفاده از پروژه های متاورس را به مراتب راحت تر نماید که این امر در نهایت باعث خواهد شد تا استفاده از ان نیز بیشتر و تعداد طرفداران آن نیز افزایش یابد. با استفاده از هوش مصنوعی حتی نیاز به تایپ در این فضا نداشته و با حرف زدن می توانید تمام خواسته های خود را در پلتفرم های متاورس پیاده سازی کنید. اتفاقی که در سال های آینده بیشتر درباره آن خواهید شنید.

 • بلاک چین و متاورس

ارتباط میان بلاک چین و متاورس چیست و آیا برای پیاده سازی دقیق متاورس نیاز به بلاک چین خواهیم داشت؟ یکی دیگر از مسائل مهم پیرامون پروژه متاورس ارتباط آن با بلاک چین است. دقت داشته باشید که بلاک چین تنها محدود به ارزهای دیجیتال نبوده و رمز ارزها برای وجود خود نیاز به بلاک چین دارند و این رابطه دو طرفه نیست. بلاک چین در واقع یک بستر دیجیتال فوق العاده ایمن و بسیار کاربردی است که می تواند شرایط ایده آلی را برای هر پارامتری در دل خود ایجاد نماید. به همین دلیل استفاده از آن برای پروژه های مختلف بسیار رایج شده است. یکی از این پروژه ها نیز متاورس می باشد.

بلاک چین در واقع به عنوان بستری ایمنی برای پیاده سازی متاورس استفاده می شود. در آینده ممکن است بسترهای بهینه تر و پیشرفته تری برای این منظور در دسترس باشد، اما با این حال در شرایط فعلی بلاک چین ایده آل ترین گزینه برای این منظور می باشد.

 • فیس بوک و متاورس

به گمان مارک زاکربرگ بهتر و زودتر از همه ما پروژه متاورس را درک کرده و به مزیت های آن پی برده است. شاید بهتر باشد از وی بپرسیم که متاورس چیست و چه آینده ای را در آن دیده است. مدیرعامل فیس بوک همین چندی پیش بود که اعلام کرد که از این پس نام شرکت مادر خود را به متا تغییر داده است و برنامه ریزی های لازم برای تبدیل شدن به یک شرکت متاورسی را نیز زیر نظر دارد. فیس بوک با متاورس به دنبال رسیدن به سلطه جهانی در میان تمام پلتفرم ها است.

اگر تا قبل از این در زمان استفاده از اینستاگرام یا واتس اپ با عبارت فیس بوک روبرو می شدید، از این پس نام متا در آن ظاهر خواهد شد. خود فیس بوک نیز زیر سلطه نام اصلی متا قرار گرفته است. زاکربرگ با یک سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری در سال گذشته اتفاقات بسیار جذابی را برای آینده شرکت خود رقم زده است. این ایده ها می‌تواند آینده زندگی بشر را با متا رقم بزند. البته اگر به زودی شاهد توسعه یک شرکت بهتر و بزرگ تر در این عرصه نباشیم.

بهترین ارزهای دیجیتال حوزه متاورس چیست

قیمت زمین در متاورسبا انتخاب بهترین پروژه های متاورس و سرمایه گذاری بر روی آنها می‌توانید شرایط بسیار خوبی برای خود رقم بزنید. این رمز ارزها به دلیل کاربردها و مزیت هایی که دارند، در ماه های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده و دائما صحبت درباره آنها است. از این گذشته شاهد هستیم که این رمز ارزها هر روز به تعداد طرفداران خود نیز اضافه می نمایند و این امر می‌تواند حجم معاملات آنها، میزان نقد شوندگی و البته ارزش بازار آنها را افزایش و در عین حال ریسک سرمایه گذاری بر روی آنها را کاهش دهد. به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما نکاهی به لیست بهترین ارزهای دیجیتال متاورس بیندازید. بهترین ارزهای دیجیتال حوزه متاورس به شرح زیر هستند:

 • مانادیستراند – MANA

یکی از محبوب ترین و بهترین ارزهای دیجیتالی که باید در حوزه متاورس به تعریف و معرفی آن بپردازیم، ارز دیجیتال مانا است. مانا نام پلتفرمی است که شما می توانید در آن هم بازی کنید، هم NFT بسازید و هم زمین خرید و فروش کنید. پلتفرم مانا یکی از جذاب ترین پلتفرم های تعریف شده در فضای متاورس است که می تواند تبدیل به منبع درآمد عالی برای تک تک کاربران رد بازار ارز دیجیتال شود. این رمز ارز طبق گفته های تحلیل گران شرایط بسیار خوبی در آینده نیز خواهد داشت.

ارز دیجیتال مانا به دلیل داشتن حجم معاملات بالا و همچنین نوسانات بسیار زیادی که در طول روز دارد، به عنوان یک ارز دیجیتال مناسب برای نوسان گیری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید این ارز دیجیتال را در حال حاضر در قیمت های بسیار پایینی خریداری کرده و منتظر صعود قیمت آن باشید.

یکی از بهترین کاربردها مانا در حال حاضر استفاده از آن برای ایجاد کسب و کارهای مختلف و خرید و فروش زمین است. افراد ثروتمند جهان با اقدام به خرید زمین بر روی پروژه مانا در این پروژه سرمایه گذاری کرده اند. زمین هایی که قیمت آنها روز به روز در حال افزایش هستند و تبدیل به یک سرمایه گاری فوق العاده شده اند. فرصت برای خرید و فروش زمین در مانا همچنان با قیمت های مناسب امکان پذیر است.

 • سندباکس – SAND

یکی دیگر از پروژه های فوق العاده جذاب و دوست داشتنی در فضای متاورس که این فضا را برای بازی های کامپیوتری استفاده کرده، سند باکس است. ارز دیجیتال سند باکس در یکی دو سال گذشته مورد استقبال افراد بسیار زیادی قرار گرفته و تبدیل به یک گزینه عالی برای سرمایه گذاری شده است. البته دقیقا مانند مانا دارای قابلیت ها و مزیت های دیگری هم است و خیلی ها در حال سرمایه گذاری روی این پروژه جذاب و عالی هستند.

پلتفرم سندباکس البته قبل از اینکه وارد بازار ارز دیجیتال شود، به عنوان یک پلتفرم در حوزه گیمینگ کاربرد داشته و محبوبیت خاص خود را نیز داشت. اما با ورود به بازار ارز دیجیتال و در کنار آن استفاده از محیط متاورس میزان محبوبیت آن به شدت افزایش پیدا کرده است. کاربران قبلی سند باکس همچنان علاقه به استفاده از مزیت های این پروژه دارند و همین موضوع باعث شده تا در حال حاضر شاهد افزایش روز به روز میزان محبوبیت آن نیز باشیم.

 • اکسی اینفینیتی – AXS

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال حوزه متاورس که با سر و صدای بسیار زیادی در حال فعالیت در بازار است، اکسی اینفینیتی است. اکسی اینفینیتی یکی از رمز ارزهایی است که هم برای سرمایه گذاری و هم برای کسب درآمد به سایر روش های متاورسی گزینه خوبی است. اکسی اینفینیتی یک بازی بسیار جذاب آنلاین است که دارای یک پلتفرم عالی و در عین حال یک تیم توسعه دهنده قدرتمند و پرتلاش است. در سال های گذشته شاهد چالش هایی هم در پروژه این رمز ارز بودیم که به دلیل تلاش های بسیار زیاد تیم توسعه دهنده رفع شدند.

اکسی اینفینیتی برای موارد مختلفی می تواند قابلیت خود را نشان دهد. سرمایه گذاری طولانی مدت، سرمایه گذاری میان مدت و حتی امکان استفاده از آن برای نوسان گیری نیز وجود دارد. برای کسانی که به دنبال نوسان گیری در ارز دیجیتال هستند، می توانند از قابلیت های ان اعم از حجم معاملات قابل توجه و همچنین تعداد کاربران زیاد استفاده کرده و یک سرمایه گذاری در بازار فیوچرز ارز دیجیتال داشته باشند.

 • تتا نتورک – THETA

یکی دیگر از ارزهای حوزه متاورس که می تواند شرایط خوبی برای سرمایه گذاری ایجاد کند، ارز دیجیتال تتا نتورک است. شاید در یک کلمه تتا را بتوانیم یک ارز دیجیتال در بازار معرفی کنیم، اما پشت شبکه آن دنیایی از قابلیت ها و ویژگی هایی وجود دارد که هر یک می تواند یک ارز دیجیتال را تبدیل به یکی از رمز ارزهای خوب بازار باشد. اگر ویژگی های یک ارز دیجیتال خوب را با تتا نتورک مورد مقایسه قرار دهید، می توانید تعداد بسیار زیادی از این ویژگی ها را در شبکه تتا نتورک مشاهده کنید. اما برای شناخت هر چه بهتر آن برخی از پارامترهای اصلی تتا را در از سایت کوین مارکت کپ با مشا مرور می کنیم.

ارز دیجیتال تتا نتورک در حال حاضر در حال معامله با قیمت ۱ دلاری است. این رمز ارز در تاریخچه خود قیمت ۱۴ دلاری را نیز دیده است. با این حساب در صورتی که قیمت آن به همان سقف تاریخی برسد، انتظار ۱۴ برابر کردن ارزش سرمایه های کاربران را از آن خواهیم داشت. این موضوع به تنهایی می تواند ارزش سرمایه گذاری روی این پروژه متاورسی را تعریف کند.  تعداد کل توکن های در نظر گرفته شده برای تتا نتورک در مجموع ۱ میلیارد توکن است.

 • ارز دیجیتال ایپ کوین

ایپ کوین یا اپی کوین یکی دیگر از ارزهای دیجیتال تعریف شده در حوزه متاورس از کی ما اینکه زمان زیادی از زمان ورود آن به بازار نمی گذرد اما در همین مدت کوتاه شرایط بسیار خوبی پیدا کرده و تبدیل به یکی از رمز ارزهای محبوب در این حوزه شده است. کیفیت بالای این ارز دیجیتال در رشد قابل توجه آن در بازار می توانید مشاهده کنید که منجر به رسیدن آن به رتبه های بسیار بالا در رتبه بندی بازار نیز شده است.

برای این ارز دیجیتال در مجموع یک میلیارد تومان در نظر گرفته شده که حدود ۳۷۰ میلیون تو که نشان در حال گردش است و حجم معاملات روزانه آن نیز در حدود ۱۰۰ میلیون دلار در هر روز است. نزول های چند وقت اخیر بازار ارز دیجیتال باعث شده تا قیمت این ارز دیجیتال به شدت مناسب برای سرمایه گذاری به نظر برسد و کسانی که به دنبال یک سرمایه گذاری مطمئن در بازار هستند می‌توانند آن را انتخاب کرده و بخشی از سرمایه های خود را بر روی آن قرار دهند.

البته این ارز دیجیتال در حوزه دیگری مانند حوزه ان اف تی نیز فعالیت دارد و یک رمز ارز چند کاربردی محسوب می شود. به همین دلیل است که سرمایه گذاری بر روی آن جذابیت های خاص خود را داشته و می توانند در دراز مدت سودآوری قابل توجهی را برای سرمایه گذاران در بازار ارز دیجیتال به دنبال داشته باشد.

 • ارز دیجیتال انجین کوین

یکی دیگه از ارزهای دیجیتال حوزه متاورس اتفاقاً قابلیت‌های بسیار زیادی داشته و به عنوان یک رمز جذاب در حوزه گیمینگ شناخته می شود رمز ارز انجین کوین است. در این بخش بیشتر به دنبال معرفی رمز ارزهایی در حوزه متاورس برای شما هستیم که قابلیت سرمایه ‌گذاری قابل توجهی روی آنها وجود دارد و سرمایه گذاری بر روی آنها در دراز مدت می تواند سودآوری قابل توجهی را نیز برای شما به دنبال داشته باشد. پس به معرفی این دسته از رمز ارزها با دیدگاه سرمایه گذاری نیز نگاه کنید.

انجین کوین که در رتبه های زیر ۱۰۰ بازار ارز دیجیتال قرار گرفته دارای یک میلیارد توکن است و تمام توکن های آن در حال حاضر در بازار در گردش هستند. حجم معاملات آن در هر روز بیش از ۵۰ میلیون دلار است و هنوز قیمت آن به یک دلار هم نرسیده است. برای رمز ارزی مانند انجین کوین با قابلیت هایی که دارد و تعداد توکن محدود یک میلیارد و رسیدن به قیمت یک دلار چندان دور از ذهن نیست و اتفاقاً باید منتظر باشیم تا قیمت این ارز دیجیتال به مراتب بالاتر از یک دلار نیز برسد.

علاوه بر سرمایه گذاری بلند مدت از این کار می توانید برای نوسان گیری در ارز دیجیتال نیز استفاده کنید. این رمز ارز در بازی های زمانی کوتاه مدت نیز نوسانات قابل توجهی دارد و به همین دلیل می‌تواند سود خوبی در سرمایه گذاری های میان مدت برای شما به دنبال داشته باشد. البته برای بازار فیوچرز ارز دیجیتال نیز هم انجین کوین و هم رمز ارز هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم نیز می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند.

 • ارز دیجیتال زیلیکا

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال تعریف شده در حوزه متاورس ارز دیجیتال زیلیکا است که شرایط خوبی داشته و با وجود ۲۱ میلیارد تومانی که برای آن در نظر گرفته شده به رشد خوبی رسیده است. لیلی کاربردهای بسیار متنوعی دارد و می‌تواند تبدیل به یک ارز دیجیتال مناسب برای پرداخت نیز شود. همچنین قابلیت استیک کردن ارز دیجیتال در کیف پول اتمیک ولت و تراست ولت با میزان سود بسیار بالا نیز وجود دارد که مزیت های سرمایه گذاری بر روی آن را چندین برابر بیشتر کرده است.

تمام این رمز ارزها در رتبه بندی بهترین ارزهای دیجیتال جهان در رتبه های زیر ۱۰۰ قرار گرفته و سرمایه گذاری بر روی آنها ریسک خیلی زیادی به دنبال نخواهد داشت. البته لازم است تا با انواع ارزهای دیجیتال تعریف شده در پروژه متاورس بیشتر آشنا شده و با روش های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال یا تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال بهترین گزینه ها را برای سرمایه گذاری خود برگزینید.

خرید زمین در متاورس

متاورس چیستدر بالا اشاره کردیم که خرید زمین در متاورس یکی از روش های سرمایه گذاری ایده آل در این حوزه محسوب می‌شود و اگر شما به شناخت کافی نسبت به پلتفرم های در نظر گرفته شده برای این منظور برسید می توانید یک سرمایه گذاری فوق العاده جذاب نیز در این حوزه داشته باشید. کلیت فرایند خرید و فروش زمین در حوزه متاورس مشابه با خرید و فروش زمین در شرایط واقعی است. زمین ها در داخل پلتفرم های متاورسی با توجه به میزان عرضه و تقاضا در حال نوسان هستند و قیمت آنها روز به روز در حال افزایش و کاهش است.

همچنین با توجه به اینکه قیمت زمین ها در پلتفرم های متاورسی با ارز دیجیتال پرداخت می‌شود و هر روز شاهد نوسانات ارز دیجیتال های مختلفی هستیم به همین دلیل این موضوع نیز می‌تواند روی قیمت این زمین ها تاثیر داشته باشد.

سرمایه گذاری بر روی زمین و خرید زمین در متاورس هرچند هنوز هم برای بسیاری از سرمایه گذاران هنوز هم چندان جا نیفتاده اما می تواند یک سرمایه ‌گذاری فوق العاده جذاب مخصوصاً برای بازه های زمانی میان مدت باشد. شما می توانید با ورود به بهترین پلتفرم های متاورسی زمین های مناسب را در آنها شناسایی کرده و فرایند خرید و فروش آنها را در دستور کار خود قرار دهید.

در حال حاضر بهترین پلتفرم های متاورسی مناسب برای خرید زمین در این حوزه سندباکس و مانا هستند که ارز دیجیتال های مربوط به این پلتفرم ها را در بنا به صورت مختصر به شما معرفی کردیم.

پلن سرمایه گذاری در حوزه متاورس

اگر به دنبال سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال هستید و در میان انواع ارز دیجیتال رمز ارز های تعریف شده در حوزه متاورس یکی از اولویت های شما برای سرمایه گذاری است حتماً باید یک پلن کاملاً مشخص برای سرمایه گذاری و خرید رمز ارز های این حوزه داشته باشید. این که شما تمام رمز ارزهای مورد نظر خود برای خرید و سرمایه گذاری را در حوزه متاورس انتخاب کنید به هیچ وجه نمی تواند یک سرمایه گذاری جذاب و مناسب برای شما باشد و ریسک سرمایه ‌گذاری شما را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.

به همین دلیل لازم است تا شما حتما بهترین ارز های دیجیتال حوزه متاورس را مشخص کرده و آنها را در سبد سرمایه گذاری خود قرار دهید. تخصیص دادن بخشی از سرمایه های در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال به این حوزه می تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد.

نکته مهم دیگری که در انتخاب بهترین رمز ارزها در حوزه متاورس برای سرمایه گذاری می توانیم به آن اشاره کنیم انتخاب رمز ارز هایی است که علاوه بر متاورس در صنایع دیگری نیز کاربرد داشته باشند. بسیاری از رمز ارزهای تعریف شده در حوزه متاورس علاوه بر این صنعت در ان اف تی ها و همچنین به عنوان ارزهای دیجیتال حوزه وب ۳ نیز شناخته می شوند. شما میتوانید با انتخاب این دسته از رمز ارزها علاوه بر اینکه همزمان در چندین صنعت جذاب و عالی در بازار ارز دیجیتال سرمایه گذاری میکنید ریسک سرمایه ‌گذاری خود را نیز به حداقل میزان ممکن برسانید.

راهنمای خرید ارز دیجیتال متاورس

اما برای خرید ارز دیجیتال متاورس چه راهکاری پیش روی ما قرار خواهد داشت؟ برای اینکه راهکاری مناسب برای خرید ارز دیجیتال متاورس داشته باشید، توصیه ما مطالعه مقاله جامع و کامل صفر تا صد خرید ارز دیجیتال است که در آن سعی کرده ایم تمام جزئیات لازم برای این امر را مورد بررسی قرار داده و ترفندهای مختلف را با شما در میان بگذاریم.

برای خرید ارز دیجیتال متاورس نیز می‌توانید از تمام جزئیات درج شده در این مقاله استفاده کنید. تنها نکته بسیار مهم در این بین انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال متاورس خواهد بود. برای انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال متاورس نیز می‌توانید لیست کامل این رمز ارزها را با ذکر تمام ویژگی ها و شرایط در مقاله بهترین ارزهای دیجیتال متاورس در اختیار داشته باشید. در این محتوا سعی کرده ایم تا با تشریح تمام ویژگی های تحلیل رمز ارزهای تعریف شده در حوزه متاورس، امکان خرید بهترین را برای شما فراهم آوریم.

متاورس در ایران

متاورس در ایران

متاورس در ایران یکی از پدیده هایی است که هنوز صحبت درباره آن خیلی حرفه ای دنبال نمی شود. در ایران خیلی ها را داریم که با پول و سرمایه بسیار زیاد در حال سرمایه گذاری در حوزه متاورس هستند. چه برای خرید زمین در متاورس و چه برای خرید ارزهای دیجیتال حوزه متاورس این دست از سرمایه گذاران با شناخت حرفه ای به دنبال رسیدن به درآمدهای بسیار زیاد هستند و یا اینکه چنین شرایطی را برای خود رقم زده اند. شما نیز می‌توانید با شناخت هرچه بیشتر حوزه متاورس و سرمایه‌ گذاری در این حوزه به دنبال رسیدن به سودهای کلان ناشی از این روش سرمایه‌ گذاری باشید.

روش‌های نوین سرمایه‌ گذاری مانند متاورس به همه اجازه می‌دهد تا حتی با داشتن سرمایه‌های کم نیز به دنبال رسیدن به سودهای بسیار کلان باشند. با توجه به اینکه درصد قابل توجهی از افراد در جامعه ما در حال حاضر سرمایه اولیه لازم برای یک سرمایه ‌گذاری هنگفت را در اختیار ندارد از این رو شناخت این دسته از روش‌های سرمایه‌ گذاری اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند.

البته این موضوع هم برای افراد با سرمایه‌های کم و هم برای افراد با سرمایه‌های زیاد بدون هیچگونه محدودیتی در دسترس است و شما می‌توانید با شناخت هرچه بهتر این روش سرمایه ‌گذاری و تمرکز بر روی آن به دنبال رسیدن به سودهای قابل توجه در بازار بروید. البته سرمایه ‌گذاری در متاورس و حوزه‌های مشابه با آن روی دیگر سکه هم دارد که شما در صورت نداشتن شناخت کامل و کافی نسبت به این روش سرمایه ‌گذاری ممکن است تحت تاثیر آن قرار گرفته و تمام دارایی‌های خود را در بازار از دست بدهید.

به هر حال توصیه می‌کنیم که برای رسیدن به سود حاصل از فرایند سرمایه ‌گذاری در متاورس در ایران به دنبال شناخت هرچه بیشتر و بهتر این حوزه بروید تا در نهایت پتانسیل سودآوری بالای آن را از دست ندهید. دقت داشته باشید که اکنون که ما در حال نگارش این مقاله هستیم هنوز فرصت در سرمایه ‌گذاری بر روی متاورس وجود دارد و در صورتی که شما به شناخت کامل و کافی در این باره رسیده باشید، می‌توانید یک سرمایه ‌گذاری جذاب و ایده‌آل برای خود رقم بزنید.

متاورس بهتر است یا NFT؟

یکی از نکاتی که باعث می‌شود تا کاربران بتوانند یک سرمایه ‌گذاری جذاب در بازار ارز دیجیتال برای خود رقم بزنند مقایسه حوزه‌های مختلف سرمایه ‌گذاری در این بازار است. اگر شما با قابلیت‌های حوزه‌های مختلف سرمایه ‌گذاری آشنا باشید به راحتی می‌توانید در تقسیم بندی منابع برای استفاده از این حوزه‌ها بهترین عملکرد را داشته باشید. بر این اساس ما هم بنا شدیم تا به دنبال مقایسه حوزه متاورس با برخی دیگر از حوزه‌های مهم تعریف شده در بازار ارز دیجیتال مانند nft باشیم.

اگر واقعیت را بخواهید بسیاری از حوزه‌های تعریف شده در بازار ارز دیجیتال ارتباط بسیار نزدیک با یکدیگر دارند و جدا کردن آنها به صورت ویژه با یکدیگر به این سادگی‌ها نخواهد بود. حوزه متاورس و ان اف تی نیز دقیقاً در این شرایط هستند و واقعاً نمی‌توان آنها را به صورت کامل از یکدیگر متمایز کرد. در حال حاضر بسیاری از پلتفرم‌هایی که در حوزه متاورس تعریف شده‌اند کاربردهای قابل توجهی در حوزه nft نیز دارند و امکان استفاده از قابلیت‌های هر دو حوزه در این پلتفرم‌ها وجود دارد.

وقتی چنین شرایطی برقرار است عملاً انتخاب پلتفرم‌هایی که در هر دو حوزه کاربرد داشته باشند می‌تواند بهترین انتخاب برای کسانی باشد که به دنبال یک سرمایه ‌گذاری ایده‌آل در بازار هستند. در آینده نه چندان دور انتظار داریم تا از قابلیت‌های متاورس در حوزه nft بیشتر استفاده شود و شرایطی به وجود آید که افرادی که به صورت حرفه‌ای در این دو حوزه فعال هستند بتوانند از قابلیت‌های آنها برای ایجاد پلتفرم‌هایی با جذابیت‌های بسیار بیشتر استفاده کنند.

متاورس در ایران

متاورس بهتر است یا وب ۳؟

در مقایسه دوم باید سراغ دو حوزه جذاب دیگر یعنی متاورس و وب ۳ برویم که در حال حاضر مورد توجه کاربران بسیار زیادی قرار گرفته‌اند و سرمایه‌گذاران بزرگ بازار ارز دیجیتال به دنبال تقسیم کردن دارایی‌های خود بر روی چنین حوزه‌هایی در بازار می‌باشند. وب ۳ آینده اینترنت جهان است و به هیچ وجه نمی‌توانیم آن را در هیچ پلتفرمی و هیچ جایگاهی نادیده بگیریم. تمام کسانی که در حال سرمایه ‌گذاری بر روی حوزه‌های مختلف در بازار ارز دیجیتال به صورت گسترده هستند نیم نگاهی به هر دو حوزه متاورس و وب ۳ دارند.

ارزهای دیجیتال حوزه وب ۳ در حال حاضر با استقبال بسیار زیادی روبرو شده و خیلی از افراد حتی با سرمایه‌های کم نیز به دنبال خرید رمز ارزهای این حوزه می‌روند. پولکادات و فایل کوین دو ارز دیجیتال برتر تعریف شده در این حوزه هستند که احتمالاً درباره مزیت‌های آنها شنیده‌اید و می‌دانید که این دو ارز دیجیتال چه پتانسیل بالایی برای سودآوری داشته و استفاده از آنها برای سرمایه ‌گذاری چقدر می‌تواند برای شما ارزشمند باشد.

به دنبال مقایسه فنی دو حوزه متاورس و وب ۳ نیستیم و این دو حوزه از نظر فنی شرایط خاص خود را دارند. اما اگر بخواهیم این دو حوزه را از نظر شرایط سرمایه ‌گذاری با یکدیگر مقایسه کنیم نمی‌توانیم هرگز یکی از آنها را از لیست سرمایه ‌گذاری خود حذف نماییم. کسانی که به دنبال یک سرمایه ‌گذاری هوشمندانه در بازار ارز دیجیتال هستند می‌توانند با انتخاب رمز ارزهای برتر تعریف شده در هر دو حوزه بخشی از سرمایه‌های خود را برای خرید این توکن‌ها در نظر بگیرند.

البته نه اینکه رمز ارزهای تعریف شده در حوزه متاورس و وب ۳ شرایط مشابه و یکسانی داشته باشند و پتانسیل سودآوری آنها در آینده نیز با هم برابر باشد. اما به هر حال هم برای مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه در بازار ارز دیجیتال و هم برای استفاده از پتانسیل سودآوری تعریف شده در هر دو حوزه بهتر است تا کاربران به دنبال استفاده از مزیت‌های هر دوی این حوزه‌ها باشند.

آینده متاورس چه خواهد شد؟

خیلی از افراد و کاربران از خود می‌پرسند که آینده متاورس چه خواهد شد و آیا در آینده قرار است از این فناوری بیشتر بشنویم یا اینکه قرار است جایگزین بهتری برای آن تعریف شود؟ واقعیت این است که در حال حاضر هرچند کاربردهای بسیار زیادی از متاورس در سطح جهان وجود دارد و شرکت‌ها و افراد بسیار زیادی در حال استفاده از مزیت‌ها و کاربردهای متاورس در کسب و کار و زندگی خود هستند، اما همچنان فاصله زیادی تا آنجایی داریم که متاورس تبدیل به یک فناوری همه گیر شود و تمام افراد به راحتی بتوانند از این فناوری در کسب و کار خود استفاده نمایند.

از فیلم‌های تخیلی ساخته شده در هالیوود گرفته تا تمام ذهنیت کاربران در حال حاضر به این سو است که متاورس آینده زندگی در کره زمین است و قرار است در آینده زندگی انسان ارتباط معنایی تنگاتنگی با این حوزه داشته باشد. البته ممکن است فاصله بسیار زیادی تا رسیدن به چنین شرایطی در زندگی بشر داشته باشیم اما به هر حال متابورس آینده درخشانی دارد و در یکی دو دهه آینده شرایط زندگی بشر دقیقاً مطابق با فناوری متاورس رقم خواهد خورد.

متاورس و هوش مصنوعی

یکی از مهمترین زوج‌هایی که در آینده نزدیک به دنبال آن در حوزه‌های مختلف زندگی بشر هستیم ترکیب متاورس و هوش مصنوعی است. همانطور که می‌دانید دغدغه‌های زیادی برای استفاده از هوش مصنوعی در جهان وجود دارد و این دغدغه‌ها کاملاً منطقی است و با اضافه شدن متاورس به حوزه هوش مصنوعی عملاً شاهد انقلابی در این حوزه خواهیم بود.

همه متاورس می‌تواند حوزه هوش مصنوعی را دگرگون سازد و همین که هوش مصنوعی در ترکیب با متاورس شرایط بسیار ایده آلی نسبت به شرایط کنونی پیدا خواهد کرد. در حال حاضر بسیاری از بازی‌های کامپیوتری در ترکیب هوش مصنوعی و متاورس به وجود آمده‌اند و واقعیت‌های مجازی بسیار نزدیک به واقعیتی را نیز در سطح جهان شاهد هستیم که نشان از ترکیب شدن دو حوزه متاورس و هوش مصنوعی دارد.

در بازار ارز دیجیتال نیز با تمرکز بر روی دو حوزه هوش مصنوعی و متاورس می‌توان به دنبال رسیدن به سودهای قابل توجه بود و این دو حوزه پتانسیل بسیار بالایی برای درخشش در آینده دارند. از این رو سرمایه ‌گذاری برای توکن‌های تعریف شده در این دو حوزه می‌تواند شرایط بسیار مناسبی برای ما در آینده نه چندان دور ایجاد کرده و منجر به افزایش قابل توجه ارزش دارایی‌های ما شود.

آینده برای متاورس و متاورس برای آینده

اکنون می دانید که متاورس در ارز دیجیتال چیست و بهترین پروژه های متاورس کدام ها هستند. اما آینده درباره این پروژه ها و پلتفرم ها چه تصمیمی خواهد گرفت؟ البته سوال بهتر این است که آینده از آن متاورس خواهد بود یا متاورس می‌تواند آینده زندگی در کره زمین را بسازد؟

در میانه مقاله به ورود فیس بوک به بازار متاورس اشاره کردیم که به نوعی نشان از تیزهوشی مدیران این شرکت دارد. شرایط زندگی در دنیا به سمت و سویی پیش می رود که به نظر فضای مجازی در سال های آینده بیشتر از امروز در چشم خواهد بود. شاید کوچ کردن کامل به زندگی در دنیای مجازی به این زودی ها در دسترس نخواهد بود و برای این منظور نیاز به ده ها های مختلفی است. اما به هر حال این اتفاق با روی کار آمدن پلتفرم متاورس شروع شده است.

شاید اگر با اینترنت و روی کار آمدن آن مسئله ورود به دنیای مجازی شکل و بوی بسیار جدی به خود گرفت، با اضافه شدن پروژه متاورس بسیار جدی تر شده و حتی کسانی که تاکنون به این مهم باور نداشتند، امروز تصور و ایده های متفاوتی نسبت به آن دارند.

کلام آخر

سعی کردیم تا به بررسی صفر تا صد پروژه های متاورس بپردازیم. نکاتی مهم درباره این پلتفرم ها را بررسی کرده و مفاهیم زیر را برای شما تشریح نمودیم:

 • متاورس چیست یکی از اصلی ترین پرسش هایی بود که به پاسخ آن پرداختیم.
 • متاورس چیست به زبان ساده را با چند مثال ساده مرور کردیم.
 • دنیای متاورس چیست یکی دیگر از پرسش هایی است که به آن پاسخ دادیم.
 • پاسخ های ارز متاورس چیست را نیز با شما در میان گذاشتیم.
 • همچنین نکات مهمی را برای کسانی که با پرسش پروژه متاورس چیست روبرو هستند بیان کردیم.
 • پروژه متاورس ارز دیجیتال را نیز به صورت کامل بررسی نمودیم.

تمام تلاش ما در مجموعه کانون بورس ارائه نکات و موارد آموزشی کامل و جامه درباره انواع ارز دیجیتال است تا فرایند سرمایه گذاری در این بازار را برای شما ساده تر از همیشه نماییم. در این مقاله نیز این مهم را درباره انواع ارز دیجیتال پروژه متاورس انجام دادیم. شما می‌توانید با مطالعه مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال و یا شرکت در حرفه‌ای‌ترین و بهترین دوره ارز دیجیتال در کانون بورس، وارد یک سرمایه گذاری ایده ال در این بازار شده و سرمایه های خود را از هر ریسک و خطری در امان نگه دارید. همچنین باخرید پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال نیز چنین امکانی برای شما در دسترس خواهد بود.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: