لوگو کانون بورس

سیر تا پیاز شت کوین (Shitcoin) و میم کوین در ارز دیجیتال

کیف پول میم کوین ها
شما در حال مطالعه مقاله ۵ از ۱۴ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

میم کوین و شت کوین چیست و چرا باید درباره آن بدانیم؟ یکی از اصطلاحات بسیار مهمی که لازم است همراه با آموزش رایگان ارز دیجیتال به بررسی و ارزیابی آن نیز بپردازیم، شت کوین و میم کوین است. این سر فصل در دوره آموزش حضوری ارز دیجیتال نیز اهمیت بسیار زیادی داشته و نگاه ویژه ای به آن می‌شود. اگر پکیج آنلاین آموزش ارز دیجیتال ما را تهیه کرده باشید، به خوبی با اصطلاح شت کوین آشنا هستید. در این مقاله برای کسانی که هنوز این دوره را تهیه نکرده‌اند، سیر تا پیاز این اصلاح را بررسی و مرور خواهیم نمود.

راهنمای مطالعه نمایش

شت کوین چیست

شت کوین چیست و چرا این اصطلاح این روزها خیلی به گوش می‌رسد؟ در مقاله اصطلاحات رایج دنیای ارز دیجیتال توضیح مختصری درباره این اصطلاح ارائه دادیم. شت کوین یک اصطلاح جدید در دنیای رمز ارزها است که سابقه استفاده از آن به همین یک سال گذشته باز می‌گردد. این اصطلاح نه توسط متخصصان، بلکه بیشتر توسط تریدرهای خرد معرفی و کاربردی شده است.

رمز ارزها با قابلیت ها و اهداف بسیار مختلفی در بازار ارز دیجیتال توسعه پیدا می‌نمایند. برای مثال اتریوم برای تنظیم قراردادهای هوشمند بر پایه بلاک چین کاربردی شده یا سولانا برای سرعت بخشیدن به تراکنش ها توسعه یافته است. به همین ترتیب تمام ارزهای دیجیتال معتبر دارای یک هدف مشخص و عالی در بازار هستند. اما ما بیش از ۵۰۰۰ رمز ارز مختلف داریم که تعریف کردن هدف و برنامه آینده برای همه آنها به همین ترتیب انجام نشده است.

بسیاری از رمز ارزها بدون هیچ هدف مشخصی به وجود آمده‌اند. اگر شما یک برنامه نویس هستید و یا به دنیای رمز ارزها علاقه دارید، می‌توانید با ورود به شبکه بلاک چین اتریوم یک رمز ارز جدید به نام خودتان ایجاد کرده و وارد بازار کنید.

در دنیای رمز ارزها اصطلاحاً به ارزهای دیجیتالی که هیچ هدف مشخصی در پی توسعه آنها وجود نداشته و کاملاً بی هدف و برای سرگرمی و یا اهداف این چنین به وجود آمده‌اند، شت کوین اطلاق می‌شود.

شت کوین در واقع یک اصطلاح منفی برای معرفی ارزهای دیجیتال زرد و بی ارزش است که نشان دهنده بی هدف بودن آنها بوده و آینده مبهم آنها را به ذهن بیننده یادآور می‌شود.

میم کوین چیست

اگر در بند قبل پاسخ سوال شت کوین چیست را به خوبی درک کرده باشید، با میم کوین ها نیز آشنا خواهید بود. اصطلاح میم کوین اولین بار بعد از توسعه ارز دیجیتال دوج کوین استفاده شد. در حال حاضر استفاده از این دو اصطلاح برای ارزهای دیجیتال چندان حد و مرزی نداشته و هر کس بنا به سلیقه یکی از آنها را استفاده می‌کند. دوج کوین یک ارز دیجیتال محبوب است که در شروع کار خود هیچ هدف متعالی نداشت. در واقع توسعه دهندگان این ارز دیجیتال بیشتر به بهانه سرگرمی و یا یک تصمیم ناگهانی جمعی این ارز را روی پلتفرم اتریوم راه اندازی نمودند.

هم چنین با ورود ایلان ماسک به شبکه دوج کوین و حمایت از آن، این ارز با رونق زیادی همراه شد. از یک طرف بی هدف بودن آن یک بار منفی بزرگ با خود به همراه داشت و از طرف دیگر هم حمایت نهنگ های بزرگ باعث رشد بسیار خوب آن در بازار رمز ارزها می‌شد. این دو تناقض در نهایت باعث شد تا دسته میم کوین ها نیز تبدیل به یک اصطلاح و دسته بندی برای ارزهای دیجیتال باشد.

میم کوین اصطلاحاً به ارزهای دیجیتالی اطلاق می‌شود که به بهانه یک سرگرمی یا شوخی و بدون هیچ هدف متعالی توسعه یافته و عملاً رشد آنها در بازار به دلیل تقاضا و سفته بازی معامله گران بزرگ است.

چرا شت کوین ها و میم کوین ها به وجود آمدند؟

پاسخ دادن به این سوال هر چند مرجع علمی ندارد، اما کار خیلی پیچیده ای نیست. برای راه اندازی ارز دیجیتالی مانند بیت کوین یا اتریوم نیاز به یک تیم حرفه‌ای و متخصص وجود داشت. همچنین راه اندازی شبکه های بلاک چینی مانند بلاک چین اتریوم و بیت کوین نیز نیاز به یک برنامه ریزی عالی و در کنار آن سرمایه زیادی داشت. با روی کار آمدن اتریوم امکان استفاده رایگان از شبکه بلاک چین این ارز دیجیتال برای همه کاربران فراهم شد. حتی من و شما هم همین الآن می‌توانیم با مراجعه به پلتفرم اتریوم و تنها با چند کلیک ساده و حتی بدون دانش نرم افزاری و برنامه نویسی یک ارز دیجیتال وارد دنیای رمز ارزها نماییم.

این موهبت بزرگ اتریوم باعث شد تا بسیاری از افراد به بهانه های مختلف به دنبال توسعه ارزهای دیجیتالی باشند که امروزه با عنوان شت کوین یا میم کوین معروف هستند. این داستان احتمالاً شما را به پاسخ سوال شت کوین چیست نزدیک تر می‌نماید.

شت کوین چیست

انواع شت کوین

اما انواع شت کوین چیست ؟ یکی دیگر از موارد لازم برای تعریف شت کوین و میم کوین ها بررسی انواع آنها است. اگر سری به سایت های معتبر دسته بندی ارزهای دیجیتال بزنید، کمتر با دسته بندی با عنوان شت کوین یا میم کوین روبرو خواهید شد. هر چند برخی از سایت ها برخی از میم کوین ها را در یک لیست قرار داده‌اند، اما این دسته بندی چندان متداول نیست. از این رو با تعریف انواع شت کوین قصد داریم تا شما را بیش از پیش با این دسته بندی آشنا کنیم.

شت کوین ها ممکن است در شبکه های بلاک چین مختلف توسعه پیدا نمایند. شبکه اتریوم متداول ترین شبکه برای ایجاد شت کوین ها و میم کوین ها است. در این بین بلاک چین های دیگری نیز برای این منظور استفاده می‌شوند. از این رو در یک دسته بندی انواع شت کوین را می‌توان به انواع بلاک چین هایی نسبت داد که این ارزها در آن توسعه پیدا کرده‌اند.

هم چنین میم کوین ها در ادامه فعالیت خود با اهداف بسیار کوچکی نیز همراه می‌شوند. میم کوین های مناسب برای سرگرمی و بازی های اینترنتی، میم کوین ها مناسب برای پرداخت های درون برنامه ای در بستر اینترنت و مواردی از این دست را نیز می‌توان به آنها نسبت داد.

اسامی شت کوین ها

اسامی شت کوین ها چیست ؟ تعداد ارزهای دیجیتالی که می‌توان آنها را در دسته میم کوین یا شت کوین قرار داد، به قدری زیاد است که گنجاندن همه آنها در یک لیست وجود ندارد. مگر اینکه قرار باشد تا صدها صفحه نام های عجیب و غریب برای شما لیست کنیم. از این گذشته با توجه به آزاد بودن شرایط نام گذاری ارز های دیجیتال توسط افراد توسعه دهنده، هیچ قانون مشخصی را نیز نمی‌توان برای اسامی شت کوین ها لحاظ کرد.

در حال حاضر برخی از ارزهای دیجیتال که با لوگوهایی شبیه به سگ ها و حیوانات مختلف عرضه می‌شوند، رایج ترین شت کوین ها هستند. البته احتمالاً در آینده ای نزدیک باید دسته بندی جدیدی از ارزهای دیجیتال با عنوان باغ وحش را نیز در سایت های مختلف مشاهده کنیم!

میم کوین هایی که با این عکس ها و البته اسامی عجیب و غریب دیگر معرفی می‌شوند، رایج ترین و مشهورترین میم کوین های بازار هستند که در هر صرافی می‌توان تعدادی از آن را برای معامله پیدا نمود.

شت کوین های معروف

شت کوین های معروف کدام ها هستند؟ اصلاً شت کوین معروف چیست و چرا برخی از شت کوین ها یا میم کوین ها نسبت به سایر رقبا معروف تر و معتبرتر می‌شوند؟

شت کوین های معروف آن دسته از ارزهای دیجیتالی هستند که بیشتر بر اساس سرمایه گذاری افراد ثروتمند معروف شده و به دلیل رشدهای انفجاری با استقبال زیادی در میان کاربران روبرو هستند. در واقع میزان فعالیت زیاد در این ارزها به دلیل سرمایه گذاری است که نهنگ ها روی آنها انجام داده‌اند. وگرنه هیچ خاصیت و قابلیت خاصی باعث معروف شدن آنها نشده است.

شت کوین های معروف به شرح زیر می‌باشند:

 • ارز دیجیتال دوج کوین به عنوان معروف ترین میم کوین شناخته می‌شود.
 • ارز دیجیتال شیبا اینو در ماه های گذشته تبدیل به یکی از محبوب ترین شت کوین های دنیای ارز دیجیتال شده است.
 • ارز دیجیتال کیشو اینو مخصوصاً در چند هفته گذشته نیز تبدیل به یکی از ارزهای دیجیتال معروف شده است که کاربران زیادی را به خود جلب نموده است.
 • سیف مون نیز یکی از شت کوین های معروفی است که بسیاری از کاربران ایرانی را نیز به خود جلب کرده است.
 • چیا نیز یکی دیگر از میم کوین های تقریباً معروف در بازار ارزهای دیجیتالی است.

شت کوین چیست

نحوه خرید شت کوین

نحوه خرید شت کوین ها بسیار ساده است. شما برای این کار نیاز به یک کیف پول الکترونیکی خواهید داشت که از شت کوین مورد نظر پشتیبانی نماید. برای این منظور بیشتر باید به شبکه بلاک چینی دقت کنید که شت کوین در آن توسعه پیدا کرده است. شت کوین هایی که روی شبکه بلاک چین اتریوم پیاده سازی شده‌اند را می‌توانید در کیف پول های مختلف مربوط به این شبکه نگهداری کنید. با داشتن کیف پول ارز دیجیتال مناسب، هم می‌توانید به صورت مستقیم و هم با واسطه و از طریق صرافی برای خرید شت کوین ها اقدام کنید.

خرید شت کوین هایی که خیلی معروف نبوده و حجم بازار کمی‌دارند، به این سادگی ها نیست. برای خرید شت کوین ها در این رده بیشتر باید سراغ صرافی های غیر متمرکزی اعم از یونی سوآپ یا پنکیک سوآپ بروید. این دسته از صرافی ها با ایجاد بازار مجازی یا به اصطلاح AMM امکان خرید شت کوین ها را برای شما فراهم آورده‌اند.

قیمت شت کوین های ارز دیجیتال

قیمت شت کوین های ارز دیجیتال چیست و چگونه تعیین می‌شود؟ قیمت شت کوین های ارز دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد. در حال حاضر مانند ساری رمز ارزهای معمولی این ارزها نیز با قیمت های مختلفی تبادل می‌شوند. از این رو بسته به میزان عرضه و تقاضا و شرایط بازار ممکن است قیمت های مختلفی را برای آنها شاهد باشیم. اما اکثر شت کوین ها در زمان نگارش این مقاله بسیار پایین بوده و شما حتی با یک دلار می‌توانید بیش از هزار واحد از این شت کوین ها و میم کوین ها را تهیه کرده و در کیف پول ارز دیجیتال خود داشته باشید.

قیمت شت کوین های معروف دنیای رمز ارزها در حال حاضر به شرح زیر است:

 • دوج کوین در حال حاضر که به عنوان رتبه ۹ ارزهای دیجیتال قرار گرفته، با قیمت ۰.۲۶۱۴ معامله می‌شود.
 • ارز دیجیتال شیبا اینو که در حال حاضر در رتبه ۱۱ رنکینگ ارزهای دیجیتال قرار دارد، با قیمت ۰.۰۰۰۰۵۱۸۱ معامله می‌شود.

برای دیدن قیمت لحظه ای شت کوین های ارز دیجیتال می‌توانید به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کرده و ارز دیجیتال مد نظر خود را در قسمت جستجوی این سایت پیدا نمایید.

میم کوین چیست

عوامل موثر بر قیمت شت کوین های ارز دیجیتال

قبلا در مقالات گذشته به صورت کامل و جامع به بررسی عوامل موثر بر قیمت ارزهای دیجیتال پرداختیم. اما قیمت ارزهای دیجیتال شت کوین بر اساس موارد دیگری تعیین می شود. اصلی ترین عامل تعیین قیمت این ارزها ورود سرمایه گذاران و به اصطلاح نهنگ ها به این ارزها است. هر چند این ارزها نیز در بازار ممکن است بر اساس عرضه و تقاضا با تغییراتی همره شوند، اما اصل تغییرات قیمت این ارزها بر اساس ورود نهنگ ها و سرمایه گذاران صورت می پذیرد.

سرمایه گذاران بزرگ با وارد کردن سرمایه های زیاد به این ارزها و استفاده از تبلیغات و شبکه های اجتماعی و حتی طرح های پانزی سعی می کنند تا قیمت این ارزها را از طرق غیر منطقی افزایش دهند. از این رو اگر قصد سرمایه گذاری در این ارزها را دارید، بهتر است شرایط لازم را در نظر گرفته و سپس برای ورود به این ارزها اقدام کنید.

ویژگی های شت کوین های ارز دیجیتال

ویژگی های بسیار زیادی را می‌توان برای شت کوین های ارز دیجیتال تشریح و معرفی کرد. هر یک از این ویژگی ها نیز اهمیت خاص خود را برای تحلیل و ارزیابی آینده این ارزها دارند. از این رو تصمیم گرفتیم تا به صورت مفصل این ویژگی ها را برای شما تشریح کنیم.

 • انفجارهای بزرگ در قیمت

ارزهای دیجیتال معتبر معمولاً قیمت معقولی داشته و رشد آنها نیز بر اساس ارزش آنها است. این ارزها به ندرت با رشدهای انفجاری روبرو می‌شوند. اما در عوض شت کوین ها مستعد رشدهای آنچنانی هستند که این رشد ها به دلیل فعالیت های سفته بازی است. حباب قیمتی این دست از ارزها خیلی زود شکسته شده و با افت های بسیار شدید همراه می‌شوند. یک نمونه بارز از این ارزها بیت کانکت بود که با افزایش قیمتی بسیار شدیدی روبرو شد. اما به دلیل خروج نهنگ ها و کلاهبرداری توسعه دهندگان، به سرعت ارزش آن صفر گردید.

میم کوین چیست

 • تیم توسعه ناشناس

تیم توسعه شت کوین چیست ؟ آیا به این وال تأمل نموده‌اید؟ یکی دیگر از ویژگی های شت کوین ها تیم های توسعه آنها است. معمولاً کسی توسعه یک شت کوین را به عهده نمی‌گیرد. همین امر باعث می‌شود تا احتمال کلاهبرداری در آنها به شدت افزایش یابد. در این بین بسیاری از ارزها نیز پشت بیت کوین قائم می‌شوند و ناشناخته بودن تیم توسعه را به مانند بیت کوین می‌دانند.

 • جامعه سرمایه گذاران پانزی

معمولاً افرادی در شبکه های اجتماعی و اینترنت هستند که برای خرید یک شت کوین اصرار بسیار زیادی دارند. این جامعه باعث می‌شود تا سرمایه گذاران دیگر به خرید آن مجذوب شوند. این مهم باعث می‌شود تا قیمت یک ارز به صورت کاذب بالا برود. در حالی که در ارزهای دیجیتال معتبر معمولاً این افزایش قیمت به کندی و بنا به ارزش آن ارز صورت می‌پذیرد.

 • حجم کم معاملات

البته این ویژگی برای شت کوین های معروف معمولاً درست نیست. اما در هر حال بیشتر شت کوین ها حجم معاملات بسیار پایینی دارند. این مهم امکان کلاهبرداری در این ارزها را به مراتب بیشتر می‌نماید.

 • بدون کاربرد خاص

هر چند ۹۹ درصد ارزهای دیجیتال ادعا دارند که کاربر خاصی دارند، اما در واقعیت اصلاً شاهد چنین موضوعی نیستیم و تنها چند ارز دیجیتال محدود را می‌توان پیدا کرد که کاربرد خاصی در بازار دارند.

 • بدون وایت پیپر

وایت پیپر نداشتن نیز یکی دیگر از ویژگی های شت کوین ها است. البته در چند ماه اخیر شاهد ارائه وایت پیپر برای برخی از شت کوین ها نیز بودیم.

مزایای شت کوین چیست

مزایای شت کوین چیست ؟ اگر به سرمایه گذاری روی شت کوین ها علاقه دارید و یا به دنبال پیدا کردن دلیل خرید شت کوین ها توسط سرمایه گذاران هستید، بررسی مزایای شت کوین ها می‌تواند پاسخ های مناسبی برای شما به دنبال داشته باشد.

مزایای شت کوین ها را می‌توانید در موارد زیر مشاهده کنید:

 • معمولاً قیمت بسیار بسیار کمی‌دارند و حتی با سرمایه های بسیار اندک نیز می‌توان مقدار بسیار زیادی از توکن های آنها را خریداری کرد.
 • پتانسیل رشدهای انفجاری بسیار زیادی را دارند.
 • بزرگترین دسته بندی ارزهای دیجیتال همین شت کوین ها و میم کوین ها هستند.
 • تنوع سرمایه گذاری در این رمز ارزها بسیار زیاد است.
 • در کوتاه مدت می‌توان سود خوبی از آنها به دست آورد.

میم کوین چیست

معایب شت کوین چیست

اما معایب شت کوین چیست ؟ هر چند بسیاری از کاربران به دنبال بررسی مزایای شت کوین ها هستند، اما به شخصه خود ما به بررسی معایب این ارزها علاقه بیشتری داریم. این بررسی باعث می‌شود تا معاملات اشتباه در دنیای رمز ارزها فیلتر شده و کمتر با ارزهای دیجیتالی روبرو شوید که شما را به ورطه ضررهای بزرگ می‌کشانند.

از مهم ترین معایب شت کوین ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • شت کوین ها هیچ ساز و کار مطمئنی ندارند.
 • امکان افت قیمت و بی ارزش شدن آنها بسیار بالا است.
 • بیشتر شت کوین ها برای سفته بازی به وجود آمده‌اند و بعد از رسیدن به یک سود خوب، معمولاً بی ارزش می‌شوند.
 • کلاهبرداری در شت کوین ها بسیار بالا است.
 • به جز شت کوین های معروف در بقیه موارد نیاز به پرداخت کارمزدهای بسیار بالا برای معامله آنها خواهید داشت.
 • حتی در صورتی که شت کوین خریداری شده توسط شما به سود خوبی برسید، باز هم امکان دارد تا در فروش آن با مشکل روبرو شده و نتوانید آن را به کسی بفروشید.

چگونه شت کوین ها و میم کوین ها را بشناسیم؟

یکی از چالش های کاربران برای معامله گری و ترید در بازار رمز ارزها شناخت نحوه شناخت شت کوین ها و میم کوین ها متمایز نمودن آنها با رمز ارزهای معتبر است. شت کوین ها معمولاً به صورت رسمی مشخص نیستند و عرض کردیم که معمولاً سایت ها نیز دسته بندی به عنوان شت کوین یا میم کوین در خود ندارند. اما با استفاده از اطلاعاتی خاص به راحتی می‌توانید شت کوین ها را بشناسید. این اطلاعات به شرح زیر هستند:

 • شت کوین ها معمولاً ساز و کار پیش پا افتاده ای دارند که در همه آنها تکرار می‌شود.
 • قیمت شت کوین ها در ابتدای معرفی معمولاً به شدت پایین است و به مرور زیاد می‌شود.
 • اهداف خاصی در توسعه شت کوین ها وجود ندارد.
 • معمولاً کاربرد خاصی نیز برای میم کوین ها و شت کوین ها تعریف نمی‌شود.
 • بسیاری از شت کوین ها در ابتدای معرفی حتی وایت پیپر هم ندارند.
 • از نحوه نام گذاری و لوگو نیز می‌توان درصد بالایی از شت کوین ها را تشخیص داد.

شت کوین چیست

کاربردهای شت کوین چیست

یکی از سخت ترین بخش ها در مقاله شت کوین چیست, معرفی کاربردهای این ارزها است. زیرا واقعاً نمی‌توان کاربرد خاصی را برای یک شت کوین یا میم کوین پیدا کرد. در اکثر مواقع شت کوین ها بدون هیچ کاربرد خاصی به وجود آمده‌اند. حتی دوج کوین به عنوان معروف ترین شت کوین و میم کوین، تا همین چندی پیش هیچ هدف و کاربردی نداشت و تنها به تازگی کاربردهایی برای آن تعریف شده است. از این رو خالی گذاشتن این بخش از مقاله می‌تواند بهترین گزینه برای تعریف کاربردهای شت کوین ها باشد.

شت کوین چگونه کار می‌کند؟

یکی از ویژگی های اصلی در اکثر شت کوین ها این است که آنها یک ساز و کار مشخص و البته پیش پا افتاده را در سیستم خود دارا بوده و همگی هم از همین ساز و کار استفاده می‌نمایند. در واقع شت کوین ها اصلاً کاری نمی‌کنند که ساز  و کار خوبی داشته باشند. اما با این حال روند کاری اکثر شت کوین ها به شرح زیر است:

معمولاً در زمان عرضه تعداد کل توکن های یک شت کوین که عددهای بسیار بزرگ و عجیب و غریب است مشخص می‌شود. در همان روز اول تعداد بسیاری از توکن ها عرضه شده و به دست کاربران می‌رسد. با هر بار تراکنش در شبکه شت کوین مقداری از توکن ها برای جلوگیری از تورم سوزانده می‌شود. هم چنین درصدی از تراکنش ها نیز در میان هولدرها تقسیم می‌گردد. این ساز  و کار تمام آن چیزی است که برای اکثر شت کوین ها دائماً کپی می‌شود.

کیف پول های مناسب برای شت کوین چیست

در بندهای قبلی اشاره کردیم که اکثر شت کوین ها روی بلاک چین اتریوم پیاده سازی می‌شوند. از این رو تمام کیف پول های پشتیبانی کننده از این بلاک چین، امکان نگهداری از شت کوین ا را نیز فراهم می‌آورند.

کیف پول های سرد مناسب برای نگهداری از شت کوین ها:

 • لجر نانو اس
 • لجر نانو ایکس
 • ترزور وان
 • ترزور مدل تی

کیف پول های گرم مناسب برای نگهداری از شت کوین ها:

 • تراست والت
 • کوینومی
 • اکسودوس
 • اتمیک والت
 • جاکس
 • متاماسک

خرید شت کوین

معرفی شت کوین های جدید

بسیاری از کاربران علاقه دارند که از شت کوین های جدید مطلع شده و روی این دسته ارز ارزها سرمایه گذاری نمایند. با توجه به اینکه به صورت متوسط در هر یک دقیقه یک شت کوین جدید به دنیای رمز ارزها اضافه می‌شود، از این رو معرفی شت کوین جدید در یک مقاله چندان تعریفی ندارد؛ اما با این حال قصد داریم شما را به صفحه ای معرفی کنیم که با ورود به آن به راحتی می‌توانید شت کوین های به روز و جدید را مشاهده کنید.

سایت کوین مارکت کپ این امکان را برای شما فراهم آورده تا در بخش New Cryptocurrency بتوانید شت کوین ها و میم کوین های جدید بازار را مشاهده کنید. البته با ورود به این صفحه از سایت در کنار شت کوین ها سایر ارزهای دیجیتالی جدید را نیز ملاحظه خواهید کرد. با دقت به قیمت و شرایط هر ارز می‌توانید به شت کوین بودن آن نیز پی ببرید.

بهترین شت کوین های جدید

معرفی بهترین شت کوین های جدید کمی پیچیده است. زیرا امکان تحلیل اولیه این ارزها از دو راه وجود دارد. یا باید به تیم توسعه دهنده این ارزها دقت کنیم که معمولاً هیچ شت کوینی یک تیم توسعه دهنده قوی نداشته و اصلاً هیچ کسی خود را به عنوان تولید کننده و توسعه دهنده شت کوین ها و میم کوین ها معرفی نمی‌کند. راه‌حل دون هم بررسی وایت پیپر یا وعده هایی است که تیم توسعه دهنده در زمان عرضه اولیه یک شت کوین ارائه می‌نماید.

تجربه نشان داده که این وعده ها نیز معمولاً هیچ پشتوانه خاصی نداشته و معمولاً خیلی زود به فراموشی سپرد می‌شوند. از این رو تعیین بهتری شت کوین جدید به این راحتی ها نیست. در حال حاضر دوج کوین، شیبا اینو و کیشو اینو را می‌توان بهترین شت کوین جدید معرفی کرد. البته شما می‌توانید به شخصه اطلاعات تمام شت کوین های جدید را بررسی کرده و نتیجه گیری بهتری در این باره داشته باشید.

کاربرد شت کوین

سایت معرفی شت کوین

سایت های بسیار زیادی را می‌توان برای معرفی شت کوین ها اعلام کرد. تعداد این سایت ها نیز دست کمی از تعداد شت کوین ها ندارد. از این رو در این باره با چالش خاصی روبرو نیستید و مشکلی از این بابت نخواهید داشت. توصیه ما این است که بهترین سایت برای معرفی شت کوین ها همین سایت کوین مارکت کپ است. زیرا در این سایت حداقل شت کوین های کلاهبرداری کمتری دیده می‌شود. اما با این حال شما می‌توانید با یک جستجوی ساده عبارت Shitcoins هزاران سایت دیگر را نیز برای این امر پیدا کنید که هر یک ساز  کار خاص خود را برای معرفی این رمز ارزها دارند.

شت کوین های آینده دار

هر چند بسیاری از علاقمندان به ترید و معامله در بازار ارزهای دیجیتال دوست دارند که در این بخش ما شت کوین های آینده داری را معرفی کنیم که احتمالاً در چند هفته و یا چند ماهه آینده می‌توانند میلیاردها دلار سود به جیب شما بزنند، اما شت کوین و آینده دار بودن دو واژه متضاد با یکدیگر هستند.

معرفی شت کوین های آینده دار به هیچ وجه توصیه خوبی برای سرمایه گذاری نیست. از این رو دقت کنید که تا زمانی که به اعتبار یک ارز دیجیتال پی نبردید، سرمایه خیلی زیادی روی آن قرار نداده و از این گذشته برای مدت زیادی هم آن را نگهداری نکنید. شت کوین ها ممکن است در کوتاه مدت سود خوبی به شما بدهند، اما در دراز مدت با چالش بسیار سنگینی روبرو شده و نمی‌توان روی آنها تمرکز نمود.

میم کوین های آینده دار

در حال حاضر به گواه بسیاری از تریدرها و تحلیل گران دوج کوین آینده دارترین میم کوین موجود در بازار است که البته خیلی سند محکمی برای این تحلیل نیز وجود ندارد.

میم کوین چیست

شت کوین های انفجاری

شت کوین انفجاری چیست ؟ برای معرفی شت کوین های انفجاری ابتدا لازم است تا یک تعریف مختصر درباره انفجاری بودن داشته باشیم. دقت کنید که شت کوین های انفجاری با موضوع پامپ و دامپ ها بسیار متفاوت است. بسیاری از کاربران ممکن است این دو موضوع را با هم اشتباه بگیرند. پامپ و دامپ ها اغلب در ارزهای دیجیتالی رخ می دهد که تعداد کاربران بسیار کمی داشته و حتی استفاده از عبارت شت کوین و میم کوین نیز برای آنها زیاد است.

شت کوین های انفجاری به آن دسته از شت کوین ها اطلاق می‌شود که معمولاً در کوتاه مدت با رشد های بسیار زیادی روبرو می‌شوند. برای مثال ارز دیجیتال شیبا اینو از فروردین ۱۴۰۰ تا انتهای مهر ۱۴۰۰ با افزایش قیمت بیش از ۱۲۰۰۰۰۰ برابری همراه بوده است. در واقع با یک دلار سرمایه گذاری روی این ارز در حدود ۷ ماه می‌توانستید بیش از ۱ میلیون دلار سرمایه داشته باشید. این شت کوین ها اصطلاحاً در میان برخی از کاربران با شت کوین های انفجاری اطلاق می‌گردند.

سیگنال شت کوین

سیگنال شت کوین چیست ؟ سیگنال شت کوین در واقع تحلیل هایی است که برخی از کانال ها و افراد در شبکه های اجتماعی برای خرید این ارزها اعلام می‌دارند. سیگنال شت کوین معمولاً با مشکلات و ایرادات بسیار زیادی همراه است. درباره سیگنال شت کوین باید بدانید که:

 • این سیگنال ها معمولاً اعتبار خاصی نداشته و اعتماد به آنها با چالش های بسیار زیادی همراه خواهد بود.
 • این سیگنال ها معمولاً کپی از سیگنال های کانال های خارجی هستند که تحلیل گر آنها مشخص نیست.
 • بسیاری سیگنال های شت کوین معمولاً برای پامپ و دامپ صادر می‌شود. به این صورت که برخی از افراد با سرمایه های قابل توجه ابتدا این ارزها را در قیمت های بسیار پایین خریداری می‌نمایند. سپس با عرضه آنها به عنوان سیگنال سعی می کنند تا از این طریق قیمت آنها را افزایش دهند. با افزایش قیمت، خیلی سریع توکن های خود را خالی کرده و دیگر سایر کاربران به دلیل نبود خریدار جدید نمی‌توانند توکن های خود را به فروش برسانند. این امر باعث می‌شود تا دوباره شاهد افت قیمت شدید آن خواهیم بود. این فرایند با عنوان پامپ و دامپ معروف است.

شت کوین چیست

تحلیل خرید شت کوین ها

مانند سایر ارزهای دیجیتال برای خرید شت کوین ها نیز باید یک تحلیل جامع داشته باشید. در مقاله تحلیل بیت کوین به صورت جامع و کامل به بررسی روش های تحلیل ارزهای دیجیتال پرداختیم و نکات مهمی را نیز درباره آنها بیان نمودیم. اگر به دنبال تحلیل شت کوین ها برای خرید هستید، بهتر است ابتدا از تحلیل فاندامنتال استفاده کنید. در قدوم بعدی نوبت به تحلیل تکنیکال آنها می‌رسد. این روند می‌تواند شرایط خرید شت کوین ها را برای شما بهینه تر نماید.

آیا خرید شت کوین معقول است؟

خرید و فروش شت کوین ها تبدیل به یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال شده است. تجربه نشان می دهد که خرید شت کوین ها می‌تواند یک شمشیر دو لبه باشد. به این معنی که یک طرف آن می‌تواند منجر به کسب سودهای آنچنانی شده و از طرف دیگر نیز ممکن است با افت بسیار شدیدی روبرو شده و سرمایه های شما را به باد دهد. از این رو در زمان خرید حتما باید تحلیل کاملی داشته باشید.

خرید شت کوین ها برای کوتاه مدت می‌تواند معقول باشد اما برای دراز مدت با چالش های زیادی همراه بوده و ممکن است شرایط پیچیده ای را ایجاد کند.

خرید میم کوین

چگونه در شت کوین ها سرمایه گذاری کنیم؟

برای خرید و سرمایه گذاری در شت کوین ها می‌توانید از تحلیل تکنیکال استفاده کنید. با استفاده از این روش تحلیلی می‌توانید بهترین نقاط ورود به شت کوین های ارز دیجیتال را پیدا کنید. ورود در چنین نقاط تکنیکالی می‌تواند باعث رسیدن به سود های قابل توجه در چند ماه شد. البته برای چنین فرآیندی باید تمرین لازم داشته باشید. در غیر این صورت چنین ریسکی می‌تواند شرایط بسیار بدی برای شما ایجاد نماید.

نحوه خرید شت کوین در ایران

برای خرید شت کوین ها در ایران می‌توانید از دو روش اقدام کنید. در روش اول می‌توانید از افراد شخصی و به صورت مستقیم برای خرید این ارزها استفاده نمایید. در این فرایند شما باید اشخاصی را پیدا کنید که شت کوین مورد نظر شما را در کیف پول خود داشته باشند. با واریز کردن معادل ریالی قیمت شت کوین مورد نظر، از وی بخواهید که ارز دیجیتال را به کیف پول شما انتقال دهد. این روش خرید کارمزدی نداشته اما ریسک بسیار زیادی به همراه خواهد داشت.

هم چنین می‌توانید از طریق صرافی های داخلی نیز برای خرید شت کوین در ایران اقدام کنید. البته در صرافی های داخلی تنها می‌توانید برای خرید شت کوین های معروف استفاده کنید. سایر شت کوین ها در صرافی های داخلی عرضه نمی‌شود. برای خرید شت کوین های جدید نمی‌توانید از این طریق اقدام کنید.

خرید شت کوین در صرافی خارجی

برای خرید شت کوین می‌توانید از صرافی خارجی نیز اقدام نمایید. البته امکان خرید هر شت کوینی از تمام صرافی ها را نیز نخواهید داشت. شت کوین های معروف و با حجم معاملات قابل قبول را می‌توانید در بسیاری از صرافی ها خریداری کنید. صرافی های غیر متمرکز نیز امکان خرید شت کوین ها جدید و حتی شت کوین های ارائه نشده و در آستانه عرضه اولیه را نیز برای شما فراهم می‌آورند. یونی سوآپ و پنکیک سوآپ معروف ترین صرافی های غیرمتمرکز خارجی هستند که می‌توانید برای خرید شت کوین های جدید از خدمات آنها بهره مند شوید.

صرافی خیرد شت کوین

نکاتی برای خرید شت کوین ها

در این بخش شما را با نکاتی آشنا می‌کنیم که دقت به آنها می‌تواند فرایند بهتری برای خرید شت کوین ها را برای شما ایجاد نماید.

 • سعی کنید خیلی سراغ شت کوین های جدید نروید.
 • قبل از خرید حتما تحقیقات لازم درباره شرایط شت کوین را داشته باشید.
 • بعد از یک رشد بسیار بزرگ برای خرید شت کوین اقدام نکنید.
 • حتما برای خرید شت کوین منتظر یک اصطلاح در روند قیمتی آن باشید.
 • دقت کنید که برخی از شت کوین ها در زمان خرید با کارمزدهای بسیار زیادی همراه بوده و ممکن است مجبور به پرداخت هزینه های گزافی برای خرید آنها شوید.
 • دقت داشته باشید که حتما باید حجم معاملات ارز مورد نظر به اندازه ای کافی باشد که کاربران در صورت نیاز به فروش بتوانند به راحتی از آن خارج شوند.

بهترین ارز دیجیتال

هایلایت هایی درباره شت کوین ها

 • قیمت شت کوین ها در ابتدا بیشتر بر اساس حدس و گمان تعیین می‌شود.
 • تیم توسعه دهنده شت کوین ها و میم کوین ها معمولاً افرادی ناشناس هستند که حتی اسم خود ار نیز مشخص نمی‌کنند.
 • شت کوین ها معمولاً در ابتدا با وعده های بزرگی نیز همراه هستند.
 • اغلب مستندات ارائه شده برای شت کوین ها کپی شده از سایر ارزهای دیجیتال معتبر است.
 • نقدینگی بسیاری از پروژه های شت کوین به ۳۰ هزار دلار هم نمی‌رسد.
 • مجموع سرمایه گذاران خرد و هولدرهای یک شت کوین در بسیاری از مواقع کمتر از ۱۰۰ نفر است.
 • یک احمق با شت کوین ها ازدواج می‌کند.
 • شت کوین ها خوشبختی نمی‌آورند و در دراز مدت هیچ چیزی همراه ندارند.
 • در هر دقیقه یک شت کوین متولد می‌شود.
 • نگهداری شت کوین بی فایده است.
 • اگر به دنبال این سوال بودید که یک ارز دیجیتال شت کوین است یا خیر، مطمئن باشید که شت کوین است.
 • نظر هولدرهای شت کوین این است که فقط بقیه مالک شت کوین ها هستند.
 • هر ارز دیجیتالی شت کوین است مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

شت کوین ها کوین هستند یا توکن؟

خوب پاسخ این سوال درباره شت کوین ها نیز کاملاً مشخص است. با توجه به اینکه میم کوین ها و شت کوین ها بر روی بلاک چین سایر ارزها اعم از اتریوم پیاده سازی می‌شوند، توکن محسوب خواهند شد.

نظر تحلیل گران درباره میم کوین چیست؟

تحلیل گران بازار رمز ارزها بیشتر بر این عقیده هستند که خرید شت کوین نمی‌تواند به هیچ وجه توجیه اقتصادی داشته باشد. برخی از تحلیل گران نیز خرید این رمز ارزها را حداقل برای کوتاه مدت توصیه می‌نمایند.

میم کوین ها بلیط بخت آزمایی با شانس برنده شدن بیشتر

یک موضوع بسیار جذاب و مهم که بایستی درباره میم کوین ها و شت کوین ها به آن اشاره داشته باشیم، مقایسه سرمایه گذاری بر روی آنها با خرید بلیط بخت آزمایی است. البته ابتدا باید اشاره داشته باشیم که این مقایسه برای میم کوین های مشهور و محبوب موجود در بازار درست نبوده و بیشتر برای نیمه نهایی با اعتبار کمتر و محبوبیت کمتر صادق است. همچنین این موضوع از نقل قول یکی از بزرگترین تحلیل گران و سرمایه گذاران بازار ارز دیجیتال برداشته شده و یک تحلیل شخصی درباره سرمایه گذاری بر روی میم کوین ها نیست.

خیلی از کاربران در سرتاسر دنیا هر ساله هزینه‌هایی را برای خرید بلیط بخت آزمایی پرداخت می نمایند. شانس برنده شدن یک بلیط بخت آزمایی در میان تعداد بالای شرکت کنندگان در این فستیوال به قدری کم است که حتی تعریف کردن احتمال برای آن نیز چندان منطقی به نظر نمی رسد. هرچند در هر سال فردی به این شرایط دست پیدا کرده و با بلیط بخت آزمایی خریداری شده توسط خود به سرمایه می‌رسد اما بیایید شانس رسیدن به موفقیت و سرمایه بالا در خرید بلیط بخت آزمایی با خرید میم کوین ها را باهم مقایسه کنیم.

اول آنکه از نظر هزینه این دو خرید چندان تفاوتی با یکدیگر نخواهند داشت و شما برای خرید میم کوین های ناشناخته هزینه خیلی زیادی پرداخت نمی کنید. اما تجربه نشان می‌دهد که احتمال موفقیت در خرید میم کوین ها برای رسیدن به سود قابل توجه به مراتب بیشتر است خرید بلیط بخت آزمایی است. از طرف دیگر شما همیشه به هزینه صرف شده برای خرید میم کوین ها با مقداری کم و زیاد دسترسی دارید و ارزش دارایی های شما در صورت انتخاب درست و بهینه از بین خواهد رفت اما در صورت خرید یک بلیط بخت آزمایی عمل دیگر راهی برای بازگرداندن سرمایه های شما وجود ندارد.

با این تفاسیر خرید میم کوین ها را می توان به نوعی خرید یک بلیط بخت آزمایی برای کاربران سرتاسر جهان تعریف کرد. شما با یک بررسی کامل و جامع نسبت به شرایط میم کوین ها به راحتی می‌توانید رمز ارز های مناسب برای سرمایه گذاری انتخاب کرده و در یک بازه زمانی میان مدت با رشد قابل توجه صاحب درآمدهای قابل توجه در این سرمایه گذاری شوید.

چگونه با خرید میم کوین میلیاردر شویم؟

بسیاری از افرادی که در حال حاضر به دنبال خرید میم کوین ها هستند از روند خرید این ارزهای دیجیتال انگیزه‌های جز میلیاردر شدن ندارند. واقعیت این است که خرید این دسته از ارزهای دیجیتال با ریسک های بسیار زیادی همراه بوده و سرمایه گذاری بر روی آنها با خطرات فوق‌العاده زیادی همراه است. از یک طرف ممکن است این رمز ارزها یک پروژه کلاهبرداری باشند و از طرف دیگر نیز حتی در صورت کلاهبرداری نبودن هم احتمال موفقیت و رسیدن به قیمت های بسیار بالا در آنها بسیار پایین است.

اما با این وجود شاهد هستیم که سرمایه‌گذاری بر روی میم کوین ها در چند وقت اخیر در بازار ارز دیجیتال به شدت رایج شده و افراد زیادی به دنبال تحلیل و خرید این رمز ارز ها می روند. انگیزه رسیدن به سودهای میلیاردی باعث شده تا این فرایند در بازار ارز دیجیتال در میان کاربران شکل بگیرد. نمونه بارز این اتفاق را نیز می توانیم در شرایط ارز دیجیتال شیبا مشاهده کنیم که در یک بازه زمانی ۵ ماهه بیش از دو و نیم میلیون برابر قیمت آن افزایش پیدا کرد. در واقع اگر شما قبل از این بازه زمانی پنج ماهه تنها یک دلار بر روی شیبا سرمایه گذاری میکردید بعد از ۵ ماه ارزش سرمایه های شما به بیش از دو و نیم میلیون دلار می‌رسید.

اما سوال اینجاست که آیا چنین اتفاقی برای سایر میم کوین ها نیز ممکن است و اگر ممکن است کدام میم کوین ها می توانند چنین شرایط و ویژگی هایی داشته باشند؟ در درجه اول باید اشاره کنیم که رخ دادن اتفاق مشابه برای سایر میم کوین های موجود در بازار بسیار کم است و از طرف دیگر در صورت وقوع چنین اتفاق نیز تشخیص ارزهای دیجیتال با این قابلیت ها بسیار پر چالش خواهد بود. با این حال دقت به نکات زیر می‌تواند شما را در انتخاب بهترین گزینه برای این منظور راهنمایی نماید:

دقت به تیم توسعه دهنده و همچنین سرمایه گذاران اصلی از جمله شرکت ها و افراد سرمایه دار بزرگ می‌تواند یکی از راه‌های تشخیص این دسته از ارزهای دیجیتال باشد.

بالا رفتن حجم معاملات بر روی یک ارز دیجیتال آن هم با شدت بسیار زیاد یکی دیگر از راه‌های تشخیص این دسته از ارزهای دیجیتال است.

در مقاله بهترین ارزهای دیجیتال زیر یک دلار و ارزهای دیجیتال ارزان قیمت سعی کردیم تا بهترین گزینه ها برای این منظور را به شما معرفی کنیم. با بررسی دقیق و آنالیز کامل این دسته از ارزهای دیجیتال امکان انتخاب چنین رمز ارزهایی برای شما راحت تر خواهد شد و می توانید یک سرمایه گذاری مطمئن برای خود رقم بزنید.

طمع در خرید میم کوین را فراموش کنید

یکی دیگر از نکاتی که درباره سرمایه گذاری و خرید میم کوین ها باید به آن اشاره داشته باشیم این است که طمع می‌تواند آفت بسیار بزرگی برای این روش سرمایه گذاری برای شما باشد. واقعیت این است که این دسته از ارزهای دیجیتال به خودی خود با چالش ها و ریسک های بسیار زیادی در امر سرمایه‌گذاری روبرو هستند اگر شما باز هم بخواهید این ریسک را افزایش دهید شرایط برای شما اصلاً خوب پیش نخواهد رفت. متأسفانه شاهد هستیم که خیلی از کاربران در حال حاضر سرمایه های بسیار هنگفتی را برای خرید میم کوین ها در نظر گرفته و کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال خود را پر از این دسته از ارزهای دیجیتال کرده‌اند.

چنین افراد و سرمایه‌گذارانی در واقع ده ها روش مختلف کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال و سرمایه گذاری در این بازار را بیخیال شده و در حال دنبال کردن یک روش سرمایه گذاری بسیار پر ریسک در بازار هستند. واقعیت اینست که اگر قرار بود تمام میم کوین ها به شرایط ایده آل برسند دیگر بیت کوین و اتریوم به محبوب ترین ارز های دیجیتال بازار تبدیل نمی شدند. به همین دلیل شما بایستی از یک استراتژی مشخص برای خرید و سرمایه گذاری بر روی میم کوین ها استفاده نمایید که طمع به هیچ وجه نمی‌تواند در این استراتژی به شما کمک کند.

طمع کردن برای خرید این دسته از ارزهای دیجیتال باعث می‌شود تا سرمایه قابل توجهی از شما درگیر خرید های اشتباه شده و در نهایت نتوانید یک سرمایه گذاری موفق در بازار ارز دیجیتال برای خود رقم بزنید. هرچند شانس رسیدن به موفقیت های قابل توجه با خرید میم کوین ها غیر قابل انکار است اما با این حال شما بایستی با یک استراتژی معقولانه و مناسب برای این روش از روش های کسب درآمد در بازار ارز دیجیتال اقدام نمایید.

نحوه خرید شت کوین

نظرات برخی از کاربران درباره شت کوین چیست ؟

در این بخش سعی داریم تا برخی از نقل و قول های کاربران و خریداران شت کوین در ایران را با شما در میان بگذاریم. هیچ کدام از این اظهار نظرها جنبه کارشناسی نداشته و نمی‌توانید روی آنها اتکا کنید.

 • ” ای کش بخرین الآن حدود قیمت ۶ تومنه خیلی خوبه همیشه سعی کنید ارزی بخرین که قیمت پایین‌تر دارن چون اینجوری تعداد بیشتری میتونی بخری حتی اگه یه درصد رشد کنه کلی سود کردی، مانند شیبا و ای کش، ای کش میم کوین نیست یه ارز ه به صرفه است بخری.”
 • “کیشو رو فراموش نکنید حتما یه مقدار ازش بخرید آینده خوبی خواهد داشت.”
 • “سلام. فقط دوح کوین هست که آینده را فتح و خوش خواهد درخشید . نمیدونم چرا بعضی ها چشم دیدنش را ندارند.”
 • “به نظر من این ارز شیبا رو میشه با مبلغ کم خرید کرد کم کم زیاد کنید که به زندگیتون
  لتمه نزنید دوستان عزیز”
 • “سلام فقط شیبا بخرید شک نکنید که متحول میشه زندگی تون”
 • “شیبا عالی آینده مال شیبا است”
 • “سلام دوج و شیبا حتما بخرید چون ایلان ماسک دست گذاشته روش”

جمع بندی از شت کوین چیست

سعی کردیم تا به صورت کامل و جامع در این مقاله شما را با شت کوین ها و میم کوین ها آشنا کنیم. با مطالعه این مقاله دیگر چالش خاصی در رابطه با این نوع از ارزهای دیجیتالی نداشته و خیلی راحت می‌توانید مسیر سرمایه گذاری خود را در بازار شت کوین ها هدایت نمایید. آرزوی ما در کانون بورس موفقیت شما در سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی است. مطمئن شوید که بهترین گزینه را برای خرید خود انتخاب کرده‌اید.

برای کسانی که به دنبال خرید ارز دیجیتال با سرمایه های کم هستند، این مقاله جذابیت های بسیار زیادی دارد. مطالعه مقالات اینچنین در توصیف میم کوین ها و شت کوین ها باعث می شود تا شناخت شما نسبت به این دسته از رمز ارزهای موجود در بازار افزایش پیدا نماید و بتوانید با نگاه بازترین به دنبال انتخاب رمز ارز مناسب برای هولد و خرید باشید. حتی برای کسانی که به دنبال رسیدن به پرسش سوال با سرمایه کم چه ارزی بخریم هستند نیز این متن نیاز است.

اصلی ترین و مهم ترین خاصیتی که باعث شد تا ما درباره میم کوین ها مقاله نوشته و مهم ترین آنها را به شما معرفی کنیم، پتانسیل بالای آنها برای سرمایه گذاری و ترید است. اگر شما تخصص کافی برای شناخت بهترین میم کوین های بازار را پیدا کنید، می توانید در یک بازه زمانی دو یا چند ساله سرمایه هنگفتی از خرید آنها به دست آورید. برخی از شت کوین ها در طول چند سال گذشته چند میلیون برابر شده اند و تکرار این شرایط می تواند تبدیل به یک انفجار بزرگ برای هر سرمایه گذاری شود.

سوالات رایج درباره شت کوین و میم کوین

رایج ترین سوالات مربوط به شت کوین ها را در این بخش با شما مرور می‌کنیم. در صورتی که هنوز سوال و چالشی درباره شت کوین ها و میم کوین ها در ذهن شما باقی ماند، در بخش دیدگاه‌ها آنها را با ما به اشتراک بگذارید.

 • شت کوین چیست؟

شت کوین به ارزهای دیجیتالی اطلاق می‌شود که هیچ هدف تعالی و خاصی برای آنها وجود ندارد.

 • تاریخچه شت کوین چیست؟

تاریخچه استفاده از اصطلاح شت کوین به فروم های خریداران بیت کوین در سال ۲۰۰۹ باز می‌گردد اما به صورت کلی این اصلاح از سال ۲۰۱۸ همه گیر شده است.

 • بهترین صرافی برای خرید شت کوین چیست ؟

برای خرید شت کوین ها می‌توانید از صرافی های غیرمتمرکز یونی سوآپ و پنکیک سوآپ استفاده کنید.

 • بهترین کیف پول ارز دیجیتال های شت کوین چیست ؟

تراست والت یکی از پرکاربردترین و رایج ترین کیف پول ها برای نگهداری شت کوین ها است.

 • آیا روی شت کوین ها سرمایه گذاری کنیم؟

سرمایه گذاری کوتاه مدت بهترین گزینه برای خرید شت کوین ها است.

7 پاسخ

 1. سلام.چطور بفهمیم که یه شت کوین قابل خرید و فروش هست؟
  من چند وقت پیش ارز Boom رو ۵ دلار ازش خریدم ولی نتونستم بفروشم.

  1. سلا مخلصیم.
   از خریدن شت کوین هایی که حجم معاملات کمی دارند (مثلا زیر ۵ میلیون دلار) جدا خودداری کنید. هر چقدر حجم معاملات یک شت کوین پایین تر باشد، ریسک خرید ان بیشتر خواهد بود. هم چنین می تونین به تعداد افرادی که در حال خرید و فروش اون رمز ارز دقت کنید. شت کوین هایی با حجم کم معمولا توسط چند نفر محدود خرید و فروش می شن. مسلما بین خودشون انجام میدن و به شما نمی رسه.

  2. سلام دوست عزیز اون توکن هانی پات بوده یعنی میشه خرید ولی قابل فروش نیست همیشه قبل خرید به لیکویدیتی وچارت توکن مورد نظرت دقت کن وحتما به گروه تلگرامش سر بزن

 2. سلام من دیشب شت کوین RSL خریدم و بعد خرید دیگه نتونستم بفروشم ایا امکان فروشش هست و اگر نه پس چیکارش کنم

  1. درود علی جان. عجب کاری کردین شما. نتونستی بفروشی چون احتمالا این توکن خریدار نداره فعلا. در حال حاضر باید منتظر بمونی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: