چگونه بفهمیم چه ارز دیجیتالی بخریم و چه ارزهای دیجیتالی بخریم؟

چه ارزهای دیجیتالی بخریم که سود کنیم؟ این سؤال را احتمالاً همه ما یک بار در زمان سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال از خود پرسیده‌ایم. در این مقاله در کنار شما هستیم تا به صورت کاملاً حرفه‌ای به این سؤال پاسخ دهیم. با معرفی انواع ارز دیجیتال و هم‌چنین بررسی و معرفی بهترین ارزهای دیجیتال در هر کدام از دسته‌بندی‌ها و کاربردهای مختلف، حالا سعی داریم تا کاربردی‌تر و به صورت کلی‌تر سرمایه گذاری و خرید ارز دیجیتال را برای شما تشریح کنیم. در این مقاله با نکاتی آشنا خواهید شد که احتمالاً می‌تواند تمام دیدگاه شما را نسبت به شرایط سرمایه گذاری در بازار تغییر داده و یک برنامه ریزی مشخص برای شما ایجاد کند.

اگر هنوز به پاسخ این سؤال نرسیده‌اید که چه ارز دیجیتالی بخریم که سود کنیم لازم است تا ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید. زیرا قرار است سراسر نکات کاربردی برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را با شما در میان بگذاریم.

[lwptoc]


آیا ارز دیجیتال بخریم یا خیر؟


آیا ارز دیجیتال بخریم یا بهتر است بازار سرمایه دیگری مانند بازار بورس را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟ قبل از اینکه به پاسخ پرسش هایی مانند چه ارز دیجیتالی بخریم و چگونه بفهمیم که چه ارزهای دیجیتالی بخریم لازم است تا قبل از آن یک سؤال مهم را پاسخ داده باشیم. آیا ارز دیجیتال بخریم یا خیر؟ پاسخ دادن به این سؤال شاید مهم‌تر از پاسخ سؤال چه ارزی بخریم باشد.

در حال حاضر اخبار و شایعات مختلفی درباره سرمایه‌گذاران در بازار رمز ارزها به گوش می‌رسد.

 • برخی‌ها میلیاردر شده‌اند.
 • برخی از افراد سرمایه قابل توجهی به دست آورده و همین سود می‌تواند برای آنها کافی باشد.
 • برخی از سرمایه گذاری سود ماهانه مناسبی کسب می‌کنند.
 • تعداد کثیری از سرمایه‌گذاران در ضررهای سنگینی هستند.
 • تعدادی از افراد تیز تمام سرمایه های خود را به دلایل مختلف در بازار رمز ارزها از دست داده‌اند.

وقتی این شایعات و صحبت‌ها را می‌شنوید، احتمالاً شما نیز وسوسه خواهید شد که بخشی از سرمایه های خود را به این بازار انتقال داده و شانس خود را برای رسیدن به سود در این بازار امتحان کنید. البته اگر به دنبال موفقیت شانسی در این بازار هستید، جای درستی قرار ندارید. بهترین مکان برای این دست از سرمایه‌گذاران کازینو است. اما اگر واقعاً به دنبال رسیدن به پاسخ پرسش آیا ارز دیجیتال بخریم یا خیر هستید، تنها و تنها در صورت داشتن اطلاعات و توانایی‌های زیر برای خرید رمز ارزها اقدام کنید. در غیر این صورت پاسخ این پرسش خیر است.

 • اگر شناخت کافی درباره بازار ارزهای دیجیتال دارید،
 • اگر تسلط کافی به تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال دارید،
 • اگر تسلط کافی به تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دارید،
 • اگر تجربه کافی برای سرمایه گذاری و خرید ارزهای دیجیتال دارید،
 • اگر سرمایه کافی برای خرید ارز دیجیتال دارید،
 • اگر قدرت ریسک قابل توجهی برای سرمایه گذاری در این بازار را دارید،

تنها در صورتی می‌توانید وارد بازار رمز ارزها شده و در این بازار به دنبال خرید باشید که پاسخ همه این اگر ها برای شما مثبت است. در غیر این صورت خیر ارز دیجیتال نخرید.


چه ارزهای دیجیتالی بخریم


حالا که می‌دانید که آیا ارز دیجیتال بخریم یا خیر می‌توانید یک قدم جلوتر بروید. چه ارز دیجیتالی بخریم و خرید کدام ارزها می‌تواند برای شما سودآور باشد؟ وقتی می‌توانید به درستی به پرسش چه ارزی بخریم پاسخ دهید که شناخت خوب و کافی نسبت به این بازار پیدا کرده باشید. اگر این شناخت را ندارید، در ادامه راهنمایی لازم را برای شما آماده کرده‌ایم. دقت کنید که همین راهنمایی با تسلط به مواردی که در بخش قبل به آنها اشاره کردیم، می‌تواند روند خوبی برای سرمایه گذاری در بازار مرز ارزها برای شما ایجاد نماید.

اگر به دید سرمایه گذاری به ارزهای دیجیتال نگاه کنیم می توانیم آنها را در سه دسته زیر تقسیم بندی نماییم:

 • ارزهای دیجیتال با ریسک سرمایه گذاری پایین که معمولاً قیمت بالایی داشته و کاملاً شناخته شده هستند. این دسته از رمز ارزها معمولاً سودآور هستند اما برای خرید آنها نیاز به سرمایه زیادی است و از این گذشته سرعت رشد و درصد رشد آنها به دلیل قیمت خیلی بالا کم و کند است.
 • دسته دوم ارزهای دیجیتالی با ریسک سرمایه گذاری متوسط هستند. این دسته از رمز ارزها قیمت خیلی بالایی ندارند ولی آن قدرها هم ارزان نیستند. ارزش بازار خوبی داشته و درصد قابل توجهی از آنها آینده درخشانی هم دارند. این دسته از ارزهای دیجیتال ممکن است سودهای بیشتری نسبت به دسته اول در دراز مدت بدهند اما با این حال ریسک خرید آنها نسبت به دسته اول کمی بیشتر است.
 • در دسته سوم نیز رمز ارزهایی قرار می‌گیرند که ریسک سرمایه گذاری بسیار زیادی دارند و در عوض خرید آنها ممکن است سودهای بسیار بالایی را به خریداران بدهد. این گروه معمولاً قیمت پایینی دارند و از این گذشته برای خرید آنها نیاز به سرمایه زیادی نخواهید داشت.

اما حالا چه ارزهای دیجیتالی بخریم و چگونه سرمایه های خود را در این سه دسته تقسیم نماییم؟ برای این منظور بهترین راهکار شرایط زیر است:

 • ریسک کم – سرمایه بیشتر
 • ریسک متوسط – سرمایه متوسط
 • ریسک بالا – سرمایه کمتر

در واقع با این تکنیک شما می‌توانید ریسک سرمایه گذاری خود در بازار رمز ارزها را کاملاً بهینه نمایید و در عین داشتن شرایط لازم برای رشدهای انفجاری و سودهای بالا را نیز برای خود فراهم کنید. حالا تنها چالش باقی مانده دسته بندی ارزهای دیجیتال در بازار به این سه دسته و انتخاب از هر کدام از این سه دسته برای خرید است که در ادامه این موارد را نیز تشریح می‌کنیم.


چگونه بفهمیم چه ارز دیجیتالی بخریم


به قسمت های بسیار جذابی برای پاسخ پرسش چه ارزهای دیجیتالی بخریم رسیده‌ایم. قبل از هر چیزی بررسی کردیم که آیا ارز دیجیتال بخریم یا خیر. سپس نوبت به بررسی پاسخ پرسش چه ارزی بخریم که سود کنیم رسید و الان باید روش پیدا کردن بهترین ارزهای دیجیتال را برای خرید با شما در میان بگذاریم.

برای رسیدن به پاسخ پرسش از کجا بفهمیم چه ارز دیجیتالی بخریم دو راه‌حل پیش روی ما قرار دارد.

 • تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال
 • تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

این روش های تحلیل به ما کمک می‌کنند تا بدانیم آیا یک ارز دیجیتال می‌تواند سودآور باشد یا خیر. دقت کنید که سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها علاوه بر اینکه در شرایط متفاوت ریسک انجام می‌پذیرد، در بازه های زمانی مختلفی نیز باید در دستور کار قرار داشته بازد. این زمان بندی به شرح زیر است:

 • کوتاه مدت – در این روش سرمایه گذاری تریدر یا سرمایه گذار به دنبال نوسان گیری از ارزهای دیجیتال است. این روش سرمایه گذاری می‌تواند در بازه های زمانی یک دو هفته تا یکی دو ماه باشد.
 • میان مدت – در این بازه زمانی کاربر به دنبال رسیدن به یک سود معقول است و ریسک کمتری نسبت به روش قبلی دارد. این روش معمولاً نیاز به بازه های زمانی چند ماه ها تا یکی دو سال دارد.
 • بلند مدت – سومین روش که رایج‌ترین روش سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها است، نیاز به دوره زمانی ۴ تا ۱۰ سال خواهد داشت.

چه ارزی بخریم سود کنیم


اکنون احتمالاً پاسخ دادن به پرسش آیا ارز دیجیتال بخریم و چه ارزی بخریم سود کنیم برای شما ساده‌تر باشد. برای موفقیت در بازار و پاسخ دادن به پرسش چه ارزهای دیجیتالی بخریم نیاز است تا مراحل را به شرح زیر بپیمایید:

 • ابتدا باید تحلیل تکنیکال و فاندامنتال ارز دیجیتال را یاد بگیرید.
 • سپس نوبت به تقسیم ارزهای دیجیتال و انتخاب از دسته‌بندی‌های مختلف است.
 • در قدم سوم نیز برنامه های زمان بندی خود را برای خرید و نگهداری از رمز ارزها باید مشخص کنید.

برای اینکه بدانید که چه ارزهای بخریم تا سود کنیم نیاز است تا درباره هر یک از رمز ارزها پرسش هایی را پاسخ دهید.

 • کاربردهای ارز دیجیتال مورد نظر چیست؟

در وهله اول باید بدانید که ارز دیجیتال مورد نظر چه کاربردی دارد. آیا کاربرد آن به نحوی است که می‌تواند در آینده برای شما سودآور باشد یا خیر؟

باید بدانید که بسیاری از رمز ارزهای بسیار معروف و شناخته شده اصلاً برای افزایش قیمت و سوددهی تعریف نشده و کاربرد آنها به گونه ای است که باید در قیمت هایی پایین باقی بمانند. از این رو خرید آنها سود قابل توجهی برای شما ایجاد نخواهد کرد. خیلی ها به همین نکته توجه نکرده و ارزهای دیجیتالی با چنین شرایطی را خریده اما هیچ سودی مشاهده نمی‌کنند.

 • تعداد سکه های در گردش رمز ارز مورد نظر چقدر است؟

هم‌چنین برای اینکه بدانید چه ارزهای دیجیتالی بخریم باید به تعداد سکه های در گردش نیز دقت کنید. وقتی تعداد سکه های در گردش یک رمز ارز خیلی زیاد شده و به سمت ۱۰ میلیارد توکن یا بیشتر می‌روند، قرار نیست به این زودی ها به قیمت قابل توجهی برسند. در عوض هر چقدر تعداد سکه های در گردش یک رمز ارز کمتر باشد، قیمت آن پتانسیل رشد بیشتری دارد.

البته این یک حقیقت همیشگی نیست و استثنائاتی را نیز می توان برای آن پیدا کرد. اما به طور کلی وقتی تعداد توکن های یک ارز دیجیتال خیلی زیاد باشد، عملاً آن رمز ارز برای کاربرد خاصی طراحی شده که نیاز به توکن های زیاد داشته و شرایط خوبی برای سرمایه گذاری نمی‌توان در آن پیدا کرد.

 • حجم معاملات ارز دیجیتال مورد نظر چقدر است؟

هم‌چنین قبل از اینکه تصمیم بگیریم چه ارزهای دیجیتالی بخریم باید به حجم معاملات رمز ارز مورد نظر نیز دقت داشته باشیم. حجم معاملات یکی از نکات بسیار مهم درباره رمز ارزها است. هر چقدر حجم معاملات یک رمز ارز در هر ۲۴ ساعت زیاد باشد، شرایط برای خرید آن نیز بهتر خواهد بود. دقت کنید که ارزهای دیجیتالی با حجم معاملات بسیار پایین را اصلاً نباید بخرید. این رمز ارزها چالش های زیادی دارند. حتی در صورت رشد قیمتی نیز باز هم ریسک بالایی داشته و بهتر است دست روی آنها نگذارید. این مهم روی کارمزد معاملاتی خرید ارز دیجیتال مورد نظر نیز تاثیر مستقیم خواهد داشت.

 • تیم توسعه دهنده و برنامه های ارز دیجیتال مورد نظر چیست؟

یکی دیگر از سوالاتی مهمی که قبل از پاسخ دادن به پرسش چه ارزهای دیجیتالی بخریم باید از خودمان بکنیم، درباره تیم توسعه دهنده و شرایط پشتیبانی از یک رمز ارز است. برای مثال همه ما می‌دانیم که اگر پشتیبان قدرتمندی مانند صرافی باینناس وجود نداشت، در حال حاضر ارز دیجیتال BNB به شرایط فعلی نرسیده بود. یا پشتیبان های موجود برای کاردانو، سولانا، ایاس، ترون و استلار را نمی‌توان با رمز ارزهای معمولی مقایسه کرد. تیم توسعه دهنده تاثیر بسیار زیادی روی شرایط یک رمز ارز دارد که حتماً باید در زمان بررسی به آن دقت شود.

 • در چه صرافی هایی عرضه شده و امکان خرید آن وجود دارد؟

هم‌چنین باید بدانید که رمز ارز مورد نظر در چه صرافی هایی عرضه شده و آیا اصلاً امکان خرید آن وجود دارد یا خیر. این موضوع نیز اهمیت بسیار زیادی برای این خرید خواهد داشت. در غیر این صورت چالش های زیادی را به جان خواهد خرید. از بالا بودن کارمزدها گرفته تا عدم امکان خرید و فروش سریع در صورت نبود آن در صرافی های معتبر می‌تواند گریبانگیر شما گردد. از این رو باید به صورت کامل به این موضوع دقت داشته و آن را بررسی نمایید.

 • حالا نوبت به تحلیل تکنیکال می‌رسد

اما در نهایت برای اینکه بدانیم چه ارزهای دیجیتالی بخریم نوبت به بررسی تکنیکالی رمز ارز مورد نظر نیز می‌رسد. تحلیل تکنیکال نیز اهمیت بسیار زیادی هم در زمان خرید یک رمز ارز مناسب دارد و هم در انتخاب آن. اگر این روش تحلیلی را نادیده بگیرید، نمی‌توانید موفقیت خود را در بازار تضمین شده بدانید. زیرا با تکنیک های این روش این امکان را خواهید داشت تا از میان رمز ارزهای موجود بهینه ترین ها را انتخاب کنید.

چه ارزهایی بخریم


به آخرین مرحله از پاسخ دادن به پرسش چه ارزهای دیجیتالی بخریم تا سود کنیم می‌رسیم. در این بخش و بعد از بررسی چالش های آیا ارز دیجیتال بخریم و چه ارزی بخریم سود کنیم سعی داریم تا به صورت کاربردی ارزهای دیجیتال موجود را در دسته‌بندی‌های مشخص برای خرید به شما معرفی کنیم. این بخش از مقاله اهمیت بسیار خاصی دارد. زیرا با مطالعه آن عملاً بخش اعظمی از کارهای شما سبک شده و می‌توانید از میان همین موارد به دنبال بهترین گزینه ها باشید.

واقعیت این است که کاربرانی که به دنبال رسیدن به پاسخ پرسش چه ارزهای دیجیتالی بخریم هستند، در بسیاری از مواقع سر از جاهایی در می‌آورند که اصلاً شرایط مناسبی ندارند. برای مثال به دنبال کانال های تلگرامی سیگنال دهی خرید ارز دیجیتال هستند و یا با استفاده از هیجانات و اخبار مشاهده شده در شبکه های اجتماعی و سایت‌ها به دنبال خرید رمز ارز مورد نظر می‌روند.

در چنین مواقعی همیشه یک سؤال مهم از خود بپرسید. آیا مسئول خود کانال سیگنال دهی مورد نظر نمی‌توانست به جای همین چندر غازی که از کاربران خود می‌گیرد، سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال معرفی شده داشته باشد؟ دقت کنید که هیچ کسی از این طریق تاکنون موفق به سودآوری در بازار مرز ارزها نشده و بهتر است شما نیز این فرایند را فراموش کنید.

اما با شما همراه هستیم تا لیست کاملی از رمز ارزهایی را به شما معرفی کنیم که امکان سرمایه گذاری بر روی آنها را خواهید داشت. تنها یک سبد چینی مناسب باقی می‌ماند که بر اساس میزان سرمایه می‌توانید برای این امر اقدام کنید. با شرکت در دوره ارز دیجیتال نیز می‌توانید این دانش را کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

ارزش دوره ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: