متاورس چیست به زبان ساده

متاورس چیست

متاورس چیست و چرا باید درباره آن بدانیم؟ واقعیت مجازی و واقعیت افزوده چه کمکی به دنیای ما خواهند کرد؟ بازار ارزهای دیجیتال در کنار تمام مزیت هایی که برای سرمایه گذاری دارند، قدم در مسیرهای بسیار حساس گذشته و آینده زندگی بشری را هدف قرار داده‌اند. یکی از انواع ارز دیجیتال که شناخت آن این روزها بسیار اهمیت دارد. چه محققین و چه افراد سرمایه کار در این بازار باید بدانند که Metaverse چقدر می‌تواند در آینده کاری آنها تأثیر داشته باشد. در این مقاله با شما همراه هستیم تا به زبان بسیار ساده و قابل درک به بیان حرفه‌ای‌ترین نکات مربوط به پروژه متاورس پرداخته و دنیای متاورس را برای شما ترسیم کنیم. در انتهای این مقاله هیچ نکته ناشنیده‌ای از متاورس در ذهن شما وجود نخواهد داشت.

نکات کلیدی مقاله:

 • متاورس پروژه‌ای از انواع پروژه های ارز دیجیتال است مکه حتی می‌تواند فراتر از آن قدم بردارد.
 • قدمت صحبت کردن درباره متاورس بسیار به قبل تر از ارزهای دیجیتال باز می‌گردد.
 • بلاک چین و پلتفرم های پیشرفته مانند NFT امکان توسعه پروژه متاورس را در دنیای امروز فراهم آورده و تبدیل به بستری مناسب برای آن شده‌اند.
 • چالش ها و محدودیت های زیادی هم برای دنیای متاورس قابل تصور است.
 • ارزهای دیجیتال متاورس می‌توانند مزیت های بسیار زیادی داشته باشند.

[lwptoc]

متاورس چیست


متاورس چیست و چرا باید درباره آن بدانیم؟ متاورس در واقع دنیای مجازی سه بعدی است که امکان یک زندگی مشابه با زندگی واقعی را با استفاده از تجهیزات واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده در اختیار انسان ها قرار می‌دهد. توسعه بازارهای پیشرفته و در عین حال به روی کار آمدن بسترهای عالی برای ترکیب با آنها مانند بلاک چین باعث شده تا شرکت های بزرگی شرایطی را ترتیب بدهند که امکان ورود کاربران به چنین فضایی وجود داشته باشد.

۱

البته متاورس تنها به بازی های کامپیوتری خلاصه نشده و کاربردها  و ویژگی های بسیار یادی دیگری نیز دارا است. هر چند این بازی ها در نگاه بسیاری از کاربران به بازی های استراتژیک معروف است، اما در حقیقت یک زندگی کامل و بی نقص خواهند بود. متاورس می‌تواند تمام جهان را در یک محیط بسیار کوچک در دسترس کاربران قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تجهیزات تعریف شده در این پروژه به راحتی در میان شهرها سفر کنید و در فروشگاه های مختلف خرید نمایید. از فضاهای دیدنی کشورهای مختلف بازدید کرده و موزه های مختلف را زیر پا بگذارید. در ورزشگاه های بزرگ دنیا فوتبال تماشا کنید و در نهایت عصر در منزل خود و در کنار خانواده در حال نوشیدن یک استکان چای داغ باشید.

متاورس معنای بسیار گسترده ای داشته و در حوزه‌های مختلف می‌توان آن را تعریف کرد. اما به صورت عمومی متاورس را می‌توان یک دنیای مجازی سه بعدی قلمداد کرد که با تجهیزات پیشرفته و اینترنتی می‌توان وارد آن شده و در آن به تعامل پرداخت.

متاورس دنیای که خودمان برای خودمان رقم می زنیم


پلتفرم ها و پروژه های بسیار زیادی در حوزه متاورس توسعه پیدا کرده اند که هر یک از آنها ویژگی ها و شرایط خاص خود را دارند. اما یکی از ویژگی هایی که تنوع بسیار بالای پروژه ها در این عرصه رقم زده، فضاسازی مختلف در آنها است. شاید دنیای متاورس یک دنیای کامل و پیوسته به نظر برسد، اما با تعریف شدن پلتفرم ها و پروژه های مختلف گویی ما می‌توانیم هزاران و میلیون ها دنیای مجازی را در کنار خود داشته و برای هر یک از آنها شرایط خاص مورد نظر خود را تعریف کنیم.

شما می‌توانید با داشتن دانش برنامه نویسی کافی و یک تیم توسعه دهنده خوب، دنیای مجازی مورد نظر خود را رقم بزنید. واقعیتی که در نهایت منجر به ایجاد دنیاهای بسیار زیاد در فضای مجازی آن هم با شرایط مد نظر و سلیقه ای خواهد بود. کاربران غیر توسعه دهنده نیز می‌توانند میهن خویش را انتخاب و متناسب با نیازهای خود وارد این سرزمین های پهناور و تمام نشدنی شوند.

واقعیت مجازی یا VR


یکی از موارد بسیار مهمی که قبل از بررسی سوال متاورس چیست باید به آن بپردازیم، واقعیت مجازی یا VR است. VR در واقع مخفف عبارت Virtual Reality است. احتمالا یا از نزدیک یا دور با عینک های مجازی آشنا هستید. عینک هایی که به نوعی دروازه ورود به دنیای مجازی بوده و می‌توانند شما را با شرایط بسیار متفاوتی نسبت به گذشته وارد فضای مجازی نمایند.

۲

دنیای متاورس با استفاده از این فناوری رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است. شاید اگر VR تعریف نشده بود، عملا شاهد بزرگ شدن دنیای متاورس هم نبودیم. استفاده از عبارت واقعیت مجازی برای این فناوری نیز یک ایهام و استعاره بسیار جالب است که قرار است شما وارد دنیایی مجازی کند که البته تبدیل به واقعیت آن لحظه از زندگی شما خواهد شد.

واقعیت افزوده یا AR


هم چنین برای درک هر چه بهتر دنیای متاورس و رسیدن به پاسخ سوال متاورس چیست لازم است تا مفهوم واقعیت افزوده یا AR را نیز با شما در میان بگذاریم. مفهومی که دنیای متاورس را بسیار هیجان انگیز تر از آن چیزی می نماید که با آن روبرو هستیم. واقعیت افزوده مفهوم کمی پیچیده تر و جذاب ترین نسبت به واقعیت مجازی دارد. در این فناوری شما با استفاده از تجهیزاتی می‌توانید یک شی یا فرد یا هر چیزی را در دنیای واقعی به نوعی وارد دنیای مجازی کنید.

۳

از این فناوری در فیلم ها و انیمیشن ها به دشت استفاده می شود. بازیگران واقعی در این فیلم ها با استفاده از این تجهیزات نقش خود را در دنیای مجازی ایفا می نمایند.


متاورس چیست به زبان ساده


متاورس چیست به زبان ساده را باید با تشریح مفهوم خود عبارت متاورس برای شما تعریف کنیم. حتی برای درک اینکه متاورس در ارز دیجیتال چیست نیز می‌توان به این تشریح استناد کرد. متا (Meta) یک کلمه انگلیسی است که با معنی ماورا و فراتر از آن یاد می شود. ورس (Verse) نیز کلمه ای مشتق شده از Universe به معنی دنیا است. Metaverse را به زبان ساده می‌توان دنیای ماورای دنیای حقیقی تعریف کرد که در آن همه چیز در اختیار تخیل بشری است.

متاورس چیست به زبان ساده را می‌توانید در دل بازی های کامپیوتری چند سال گذشته درک کنید. بازی هایی که به دنیای ما بسیار نزدیک شده و حتی در شرایطی تشخیص و تمایز آنها با دنیای واقعی کمی دشوار شده است.

بازی های اتومبیل رانی و حتی شبیه سازی پرواز با هواپیما در حال حاضر به قدری به واقعیت نزدیک شده‌اند که شاید اگر کسی را بی خبر در فضای آنها قرار دهید، امکان شناخت و تمایز آن با دنیای واقعی بسیار سخت باشد. این مفاهیم همگی به دنیای متاورس اشاره دارند. جایی که دنیای مجازی قرار است تبدیل به واقعیت زندگی بشر شود. به زبان خیلی ساده تر شما می‌توانید در دل دور افتاده ترین روستاها در دنیای واقعی باشید اما در دنیای متاورس در معرض دید همگان برای ریاست جمهوری یک کشور ثبت نام نمایید و یا حتی خانه خود را دیوار به دیوار کاخ سفید بنا کنید.

متاورس چیست به زبان ساده را می‌توان یک تخیل به حقیقت پیوسته تعریف کرد. به این معنی که هر آن چیزی که در دنیای واقعی وجود دارد یا دسترسی به آن سخت و شاید غیر ممکن است، در دنیای مجازی با تخیل به دست خواهد آمد. متاورس را می‌توان یک دنیای بسیار بزرگ، حتی بزرگ تر از زمین خودمان تعریف کرد که حتی در یک هارد می‌توان آن را جا داد. کلید ورود به این دنیا اینترنت و واقعیت مجازی است.

زندگی در دنیایی که وجود ندارد


اما زندگی در متاورس چیست و رفتارها در این دنیای مجازی چه تاثیری در دنیای واقعی دارد؟ پروژه های متاورس تعریف شده در بازار ارزهای دیجیتال در واقع پروژه هایی هستند که مسیر ورود به دنیایی بهتر و جذاب تر از دنیای واقعی می باشند. زندگی کردن در دنیایی که وجود ندارد، چالش های زیادی به همراه خواهد داشت، اما در وهله اول باید به هیجان این دنیا بپردازیم. هیجانی که حتی صحبت کردن درباره آن نیز خود همراه با شگفتی های لازم است.

۴

متاورس دریچه ای برای ورود به این دنیا است. شاید الان هم صحبت کردن درباره چنین دنیایی برای بسیاری از کاربران قفل است. هنوز هم خیلی از کاربران اعتقادی به چنین فضایی نداشته و آن را یک رویا تلقی می نمایند. اما اگر اخبار مربوط به دنیای متاورس را دنبال کنید، این تصور برای همیشه از ذهن شما پاک خواهد شد.

تاریخچه ای از متاورس


تاریخچه متاورس چیست و به چه زمانی باز می‌گردد؟ صحبت کردن درباره تاریخچه مفهومی که هنوز هم برای اکثریت جامعه بشری تازگی داشته و ابهامات زیادی دارد، چندان منطقی به نظر نمی رسد. متاورس با وجود اینکه یک مفهوم ساده است، اما در عمل با پیچیدگی های زیادی همراه شده و عملا ورود به دنیای آن باید با بررسی های بسیار زیادی صورت پذیرد.

تاریخچه استفاده از واژه متاورس به اوایل دهه ۹۰ میلادی باز می‌گردد. جایی که نیل استفنسون در یک کتاب تخیلی از این واژه استفاده نمود. استفاده از این عبارت در این کتاب بیشتر شبیه یک پیش بینی بود. از آن دست پیش بینی هایی که ای روز ها در شبکه های اجتماعی با انیمیشن محبوب سیمپسون ها نسبت داده می شود. این کتاب که به داستان پردازی درباره آینده زندگی بشر در سال ۲۰۴۴ می پردازد، را می‌توان نقطه ای برای شروع به ورود به دنیای متاورس دانست. اما آن پیش بینی کجا و پروژه های متاورس امروز کجا.

پیش بینی دنیای متاورس توسط یک ایرانی


جالب است که حدود ۲۰ سال پیش پدر علم فناوری ایران پروفسور جلالی در یک برنامه تلویزیونی که از شبکه ۴ سیما پخش می شد، اقدام به پیش بینی به وجود آمد دنیای با شرایط دنیای متاورس نمود. البته هر چند ایرانی ها خیلی علاقه ای به تماشای شبکه ۴ ندارند، اما با این وجود گهگاه در میان این برنامه ها می‌توان پیش بینی هایی از آینده نیز پیدا کرد.

تماشای ویدئو زیر هر چند با کیفیت پایین در دسترس است، اما می‌تواند دید بسیار بهتری نسبت به دنیای متاورس برای شما به وجود بیاورد.

۵

متاورس چیست به زبان ساده را می‌توان در این ویدئو به راحتی درک کرد. برای کسانی که هنوز با ماهیت این بازار آشنایی ندارند، این ویدئو می‌تواند شروع بسیار خوبی باشد. البته مشاهده این ویدئو آموزش متاورس تازه اول راه است. درک این موضوع می‌تواند دروازه ای برای ورود شما به این دنیای پیچیده باشد. شناخت پتانسیل های پروژه متاورس ارز دیجیتال علاوه بر اینکه می‌تواند سودهای قابل توجهی را روانه خزانه کاربران و تریدرها نماید، امکان ورود به دنیای بسیار جذابی را نیز برای آنها رقم خواهد زد.


پروژه متاورس چیست


پروژه متاورس چیست و چرا پروژه های متاورس تا این حد محبوب شده است؟ بسیاری از کاربران مخصوصا تریدرهای ارز دیجیتال درباره پروژه متاورس تصور اشتباهی دارند. خیلی از کاربران بر این باور هستند که پروژه متاورس تنها محدود به بازی های کامپیوتری است که قرار است فقط برای بازی وارد آنها شد. اما وقتی صحبت از خرج کردن دلار و NFT ها می شود، بازی کردن تنها یک کاربرد بسیار ساده از آن خواهد بود.

 • پروژه متاورس چیست را می‌توان با کلید واژه های بسیار مختلفی را تشریح کرد. پزشکی و به کار گیری روش های درمانی، آموزش از ابتدایی تا دانشگاه، توسعه کسب  و کارها و کلید واژه هایی از این دست می‌توانند پروژه های متاورس را بهتر از قبل تعریف نمایند.
 • فردی را تصور کنید که از همان دوران شروع زندگی از نعمت حرکت کردن و داشتن پاهای فعال محروم بوده و اکنون می‌تواند به عنوان یک دونده ۱۰۰ متر خود را در متاورس معرفی کند.
 • استعدادهای عالی اجرای موسیقی را تصور کنید که به دلیل نداشتن امکانات لازم در دل روستاها خاک می خورند و در دنیای متاورس می‌توانند شکوفا شوند.

همه این ها بخش های کمی از دنیای بزرگی است که پروژه های متاورس می‌توانند رقم بزنند.

پروژه متاورس پروژه دهکده جهانی


قبل از اینکه به پاسخ های مربوط به سوال متاورس در ارز دیجیتال چیست برسیم، ابتدا باید یک نکته بسیار مهم را در این باره با شما در میان بگذاریم. همین چندی پیش بود که یک بازیگر ناشناخته ایرانی زمینی را در محیط متاورس در کنار یکی از شناخته شده ترین سلبریتی های آمریکایی خریداری کرد و این دو در فضای متاورس رسما همسایه شدند. پروژه متاورس در واقع رنگ واقعیتی است که به شعار دهکده جهانی بعد از روی کار آمدن اینترنت اعطا شده است. اینترنت تا حد زیادی در به واقعیت تبدیل کردن این شعار خوب عمل کرد و به روی کار آمدن پروژه متاورس می‌تواند آخرین تیر ترکش دنیای مجازی برای تبدیل کردن این شعار به واقعیت باشد.


پلتفرم متاورس چیست


اصطلاح دیگری که باید به تشریح آن بپردازیم، پلتفرم متاورس است. پلتفرم متاورس چیست و چه مزیت هایی را در سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها به وجود آورده است؟ اصطلاحا به تمام بسترهایی که امکان ورود کاربران به دنیای متاورس و فضای مجازی آن را می‌دهد، پلتفرم متاورس اطلاق می شود. پلتفرم های بسیار زیادی در این پروژه تعریف شده در دنیای ارزهای دیجیتال و بلاک چین ها در دسترس هستند. دقت کنید که پلتفرم متاورس را نباید با بلاک چین اشتباه بگیرید. بلاک چین بستر مناسبی برای پیاده سایز پلتفرم متاورس است.

۶

در حال حاضر معروف ترین و جذاب ترین پلتفرم های توسعه پیدا کرده در دنیای متاورس و ارزهای دیجیتال پلتفرم های مربوط به بازی های کامپیوتری و ویدئو گیم ها هستند. پلتفرم های بسیار ایده آلی مانند سند باکس، مانادیستراند و نمونه های این چنینی را به وفور می‌توانید در بازار ارزهای دیجیتال پیدا کنید که همگی به دنبال توسعه فضای بازی های ویدئویی در میان کاربران هستند. البته کاربردها و مزیت های دیگری را نیز می‌توان برای این دسته از رمز ارزها و پلتفرم های آنها در نظر گرفت.

مشاغلی که هنوز در دنیای واقعی وجود ندارند


یکی از اصلی ترین مزیت هایی که در پروژه های متاورس می‌توان به آن رسید، توسعه مشاغلی است که هنوز صحبت کردن هم درباره آنها زود است. مشاور املاک در فضای مجازی متاورس را می‌توان یکی از شغل های بسیار پر درآمد در آینده ای نه چندان دور دانست. در حالی که بسیاری از مشاورین املاک در دنیای واقعی با چالش های بسیار زیادی روبرو هستند، با کمی دور اندیشی می‌توانند در دنیای متاورس تبدیل به یکی از اولین ها و بهترین ها شوند.

۷

ایده های این چنینی را به وفور می‌توان در دنیای به ظاهر غیر واقعی متاورس دنبال کرد. شغل ایی که در حال از بین رفتن در محیط واقعی هستند، در دنیای مجازی توسعه پیدا کرده و دوباره احیا می شوند.


ویژگی های پروژه متاورس


ویژگی های متاورس در ارز دیجیتال چیست و این ویژگی ها چه تاثیری در آینده این پروژه دارد؟ البته که هر کدام از پروژه های متاورس ممکن است ویژگی های خاص خود را داشته باشند. از این رو تعریف ویژگی های هم از نظر تعداد و هم از نظر کیفیت برای پروژه های مختلف با هم متفاوت خواهد بود. با این حال در این بخش سعی داریم تا ویژگی های اصلی و عمومی متاورس را برای شما بیان کنیم. این بخش از مقاله اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا شاهد هستیم که در مقالات مختلف از پروژه های متعددی به عنوان پروژه های متاورس یا دمی شود مکه خیلی از آنها اصلا متاورس نیست. هر فرآیندی که به نوعی کاربر را وارد فضای مجازی کند، حتما متاورس نیست.

ورود به فضای مجازی با کیفیت متفاوتی امکان پذیر است. اجرا کردن یک بازی ویدئو گیم در یک موبایل هوشمند به این معنی نیست که شما در حال استفاده از فضای متاورس هستید. پروژه های متاورس دارای ویژگی های خاصی هستند که در تعیین کیفیت استفاده از این فضا تاثیر خواهند داشت. در ادامه این ویژگی ها را برای شما تعریف خواهیم کرد.

 • حضور یا Presence

یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که باید برای پروژه متاورس و دنیای آن تعریف کنیم، حضور است. حضور به معنی واقعی بودن حس کاربران در این محیط است. هر چقدر احساس حضور در متاورس بهتر و ملموس تر باشد، کیفیت پروژه نیز بهتر خواهد بود. حضور به این معنی است که کاربر هیچ تفاوت و تمایزی میان محیط مجازی متاورس با دنیای واقعی نداشته باشد.

۸

تمام تجهیزات و امکانات در این فضا به کار گرفته شده اند تا شما در نهایت بتوانید احساس واقعی بودن در آن داشته باشید. استفاده از عینک های سه بعدی و حتی چند بعدی، طبیعی تر شدن المان ها را به دنبال خواهد داشت. حتی شبیه سازی بهتر و طبیعی تر حرکات در فضای متاورس نیز عاملی است که می تواند به بهتر شدن این تجربه کمک نماید.

 • تعامل یا interoperability

یکی دیگر از وجوه اصلی تمایز میان دنیای متاورس و فضای مجازی معمولی که در اینترنت سراغ داریم، تعامل است. این تعامل در وهله اول در برخی از بازی های ویدئویی آغاز شد. جایی که شما می توانستید شخصیت ها و المان های مختلف یک بازی را در سایر بازی ها نیز به کار بگیرید. اما تعامل در دنیای متاورس شرایط کاملا متفاوتی دارد و قابل مقایسه با شرایط معمولی نیست. تعامل در فضای متاورس باید به صورت کامل  و در میان انواع دنیاها و پروژه های تعریف شده در آن است.

۹

فرض کنید که شما در یکی از پروژه های متاورس دارایی هایی اعم از NFT یا هر دارایی دیگری را در اختیار دارید. آیا امکان استفاده از این دارایی را در سایر پروژه ها خواهید داشت؟ با تعریفی یکه از ویژگی تعامل در متاورس داریم، پاسخ این پرسش بله خواهد بود. تمام پروژه ها و دنیای تعریف شده در آنها به هم مرتبط بوده و کاربران می توانند از تمام فرآیندها در فضای آنها استفاده کنند.

تعامل به این معنی در فضای مجازی معمولی امروزی مانند شبکه های مجازی وجود ندارد و شما عملا نمکی توانید از محتوای موجود در شبکه های مختلف بدون هیچ چالشی استفاده کنید. متاورس اینجاست تا تعامل را نیز به فضای مجازی اهدا نماید.

 • استاندارد سازی یا Standardization

استاندارد سازی ویژگی است که در پی ایجاد تعامل برای پروژه های متاورس تعریف شده است. در این ویژگی پلتفرم های مختلف با تعریف استانداردهای یکسان سعی دارند تا امکان تعامل بیشتری را برای خود ایجاد نمایند. از این گذشته استفاده از تجهیزات واقعی مشابه و با المان های مشترک نیز باعث می شود تا این امر بهتر از قبل دنبال گردد. بدون استاندارد سازی عملا امکان ایجاد تعامل بسیار سخت خواهد بود.

دنیای متاورس چیست


دنیای متاورس چیست و چه چیزی در این دنیا انتظار کاربران را می کشد؟ دنیای متاورس همان قدر که جذاب و هیجان انگیز است، دائما با اتفاقات مختلف روبرو است. اتفاقات که پیش بینی نکردن آن در نهایت ممکن است باعث بروز مشکلات زیادی برای کاربران شود. ورود به این دنیا چه برای سرمایه گذاران و چه برای افرادی که به دنبال لذت بردن و یا استفاده از مزیت های مختلف آن هستند، بدون هزینه نخواهد بود. از این رو لازم است تا با شناخت کافی و استفاده نکات مختلف برای حضور در دنیای متاورس اقدام شود.

۱۰

دنیای متاورس تنها دنیای بازی های کامپیوتری در آنها نیست. استفاده از تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال متاورس نیز مزیتی برای کاربر نخواهد بود. حتی تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال نیز تأثیر بسیار کمی در این باره خواهد داشت. دنیای متاورس دنیایی است که در آن نزدیک ترین افراد در زندگی واقعی می‌توانند کاملا از شما دور شده و حتی راهی برای شناخت آنها نیز نداشته باشید و دورترین افراد در دنیای واقعی تبدیل به همسایه های دیوار به دیوار شما شوند. دنیای که شهرت و اعتبار در دنیای واقعی هیچ تاثیری رو آن نداشته  و شما می‌توانید بهترین عملکرد را برای خود رقم بزنید.

متاورس دنیای زندگی در بازی ها


۱۱

چه بخواهیم و چه نخواهیم در حال حاضر دنیای متاورس با بازی های ویدئویی و شخصیت های آن گره خورده است. وارد شدن به این دنیا در حال حاضر مانند زندگی کردن در میان شخصیت های مختلف بازی است. البته شما نیز می‌توانید شخصیت یکی از این بازی ها شده و از این طریق در عین رسیدن به درآمدهای قابل توجه، یک زندگی مجازی خارق العاده را نیز برای خود رقم بزنید.


متاورس در ارز دیجیتال چیست


هم چنین لازم است تا برای کاربران علاقمند به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال به معرفی متاورس در ارز دیجیتال نیز بپردازیم. پروژه های متاورس تعریف شده در بازار ارزهای دیجیتال اتفاقا پروژه های بسیار جذابی هستند. متاورس در ارز دیجیتال به رمز ارزهایی اشاره دارد که پلتفرم آنها به نوعی با این ویژگی ها توسعه پیدا کرده و به دنبال گسترده کردن این پروژه هستند.

متاورس در ارز دیجیتال در کنار حفظ تمام ویژگی ها و کاربردهای اصلی خود مزیت هایی مانند امکان خرید و فروش ساده تر NFT ها در داخل شبکه، امکان پرداخت های درون برنامه ای ساده تر و حتی کارمزدهای کمتر برای کاربران را رقم می زند. در واقع شما قرار است در این پروژه ها تمام هزینه ها را با ارزهای دیجیتال بپردازید. ارز دیجیتال به دست آورید و ثروتمند شوید.

متاورس در ارز دیجیتال هم چنین برای سرمایه گذاری های جذاب نیز به وجود آمده است. امکان خرید و فروش زمین در پلتفرم ارزهای دیجیتال تعریف شده در این حوزه یکی از این روش های سرمایه گذاری است که اتفاقا در ماه های اخیر طرفداران بسیار زیادی نیز پیدا کرده است.

اهمیت شناخت پروژه متاورس ارز دیجیتال


اما اهمیت شناخت پروژه متاورس چیست ؟ شناخت پروژه های متاورس از چندین جهت اهمیت دارد. بحث اول که به آن اشاره کردیم، انتخاب ارز دیجیتال های ایده آل برای سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت است. با شناخت این پروژه ها شما می‌توانید انتخاب های ایده آلی را برای سرمایه گذاری در دسترس داشته باشید. اما شناخت این پروژه ها از جنبه های دیگری نیز اهمیت خواهد داشت.

سرمایه گذاری در پروژه های متاورس تنها نامحدود به خرید و فروش ارزهای دیجیتال نمی شود و روش های گوناگونی برای این منظور در دسترس شما قرار دارد. امکان خرید و فروش و یا کسب سود از روش های دیگری مانند خرید و فروش NFT ها یا زمین ها نیز وجود دارد. از این رو لازم است تا بهترین پروژه ها در این باره کاملا شناخته شوند.

اهداف پروژه متاورس چیست


پیشرفت و ارتقاء تمام سیستم ها را می توان از اصلی ترین ویژگی های زندگی بشری تعریف کرد. در هر برهه ای و هر زمانی انسان ها به دنبال ارتقاء و پیشرفت هستند. پیشرفت در دنیای مجازی و ارتباط با آن نیز یکی از اصلی ترین اهداف انسان ها در قرن جدید بوده است که با متاورس می توان به دنبال آن بود. ترکیب دنیای واقعی با دنیای مجازی را می توان اصلی ترین هدف از اهداف پروژه متاورس تعریف کرد. البته می توانیم در همین بندها ده ها هدف مختلف از این پروژه ها را برای شما تعریف کنیم، اما ماهیت اصلی آن برای رسیدن به دنیای مجازی بهتر و نزدیک تر به دنیای واقعی است.

دقت کنید که پلتفرم های متاورس ممکن است اهداف کوچکتری مانند جذب سرمایه و حتی رسیدن به سود را نیز داشته باشند، اما این مهم به دلیل ماهیت رمز ارز بودن آنها است و خود پروژه متاورس بیشتر روی اهداف عالی و بزرگی مانند ارتباط بهتر میان دنیای واقعی و مجازی تمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

ارزش دوره ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: