ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) چیست؟

ارز دیجیتال کاردانو چیست

ارز دیجیتال کاردانو چیست و چرا باید روی این رمز ارز سرمایه گذاری کنیم؟ در ادامه مقالات معرفی و آموزش ارز دیجیتال در این مقاله به تشریح نکات مربوط هب ارز کاردانو می پردازیم. علاقمندان به دوره ارز دیجیتال و آموزش معاملات این ارزها در این مقاله می توانند با یکی از بهترین رمز ارزهای حال حاضر جهان آشنا شوند. شنیدن جذابیت های کاردانو می تواند ذهن شما را به شدت درگیر خود نماید.

راهنمای مطالعه

 

ارز دیجیتال کاردانو چیست؟

کاردانو یک پروژه بلاک چین و رمزنگاری عمومی غیرمتمرکز است که کاملاً منبع باز است. کاردانو در حال توسعه یک بستر قراردادی هوشمند است که سعی در ارائه ویژگی های پیشرفته تر از هر پروتکل قبلی دارد. این اولین پلت فرم بلاکچین است که ابتدا از یک فلسفه علمی و یک رویکرد تحقیق محور تکامل می یابد.

ارز دیجیتال کاردانو چیست

تیم توسعه متشکل از یک گروه بزرگ جهانی از مهندسان و محققان خبره است. پلت فرم ارز دیجیتال کاردانو  یک روش موثر برای اعتبار سنجی معاملات بدون هزینه انرژی است. پلت فرم کاردانو  توسط بهترین توسعه دهندگان، مهندسان و محققان ساخته شده است تا به یکی از بهترین سیستم عامل ها تبدیل شود.

کاردانو فقط یک پلتفرم نرم افزاری است و هیچ گونه حمایت مالی مستقل یا بررسی مادی از دارایی های بلاکچین، ارز دیجیتال، ارز رمزنگاری شده یا سرمایه های مرتبط را انجام نمی دهد. شما کاملاً مسئول ارزیابی سرمایه گذاری خود هستید، دارایی های بلاکچین را بر اساس صلاحدید خود مبادله می کنید و کلیه تصمیمات خود را در مورد مبادله دارایی های بلاکچین با کاردانو بر عهده دارید.

سکه کاردانو چیست؟

سکه ارز دیجیتال کاردانو یک پروژه بلاکچین غیرمتمرکز و ارز دیجیتال به نام (ADA) است. کاردانو یک بستر قرارداد هوشمند، مشابه اتریوم با تمرکز اصلی بر امنیت معاملات است. این اولین پروژه بلاکچین است که از نقطه نظر علمی طراحی شده است.

تیم کاردانو با برخی از بهترین دانشگاه های جهان مانند دانشگاه ادینبورگ و موسسه فناوری توکیو همکاری کرده است تا اطمینان حاصل شود که سیستم عامل آنها بر اساس تحقیقات حسابرسی شده توسط همکاران ساخته شده است.

بنیانگذار ارز کاردانو کیست؟

ارز دیجیتال کاردانو توسط چارلز هاسکینسون تاسیس شد، او یکی از بنیانگذاران پروژه Ethereum در کنار Vitalik Buterin است که حتی برای مدت کوتاهی نقش “مدیرعامل Ethereum” را بر عهده گرفت.

ارز دیجیتال کاردانو چیست

این رابطه دوام نیاورد، به دلیل اینکه بوترین می خواست Ethereum به عنوان یک پروژه منبع باز و غیرانتفاعی باقی بماند، در حالی که هاسکینسون می خواست Ethereum را به یک تجارت تبدیل کند.  پس از یک دوره مذاکره، از هاسکینسون خواسته شد که پروژه را ترک کند و توسعه Ethereum، تحت یک بنیاد غیرانتفاعی، طبق قوانین سوئیس، ساختار یافته باقی ماند. بنابراین هاسکینسون تصمیم گرفت تا پروژه بلاکچین خود را بررسی کند.

وی مدیرعامل IOHK، شرکتی که بلاکچین کاردانو را ساخته است، می باشد. هوسکینسون گفته است که او از سال ۲۰۱۱ درگیر ارز رمزنگاری شده است و سابقه زیادی در استخراج بیت کوین دارد . وی توضیح داد که اولین مشارکت حرفه ای وی در ارزهای رمزپایه در سال ۲۰۱۳ اتفاق افتاده است، زمانی که او یک دوره آموزشی در مورد بیت کوین برگزار کرد که در پایان با ۸۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار شد.

هوسکینسون علاوه بر اینکه یک کارآفرین فناوری است، ریاضیدان نیز هست. در سال ۲۰۲۰، شرکت فناوری وی ADA 500000 دلار به آزمایشگاه تحقیق و توسعه Blockchain دانشگاه وایومینگ کمک کرد

تیم ارز دیجیتال کاردانو

کاردانو از سه شرکت تشکیل شده است که هر یک از آنها نقش مشخصی در پروژه دارند:

اولین شرکت IOHK، شرکت فناوری و مهندسی است که توسط مدیر عامل سابق Ethereum چارلز هاسکینسون رهبری می شود. IOHK برای طراحی، ساخت و نگهداری پلت فرم Cardano تا سال ۲۰۲۰ قرارداد بسته است.

سپس بنیاد کاردانو، که یک سازمان غیرانتفاعی و اکوسیستم و جامعه محافظ کاردانو در سوئیس است. این کار بر روی کار با دولت ها و نهادهای نظارتی و همچنین ایجاد مشارکت استراتژیک با شرکت ها و سایر پروژه های منبع باز برای افزایش تصویب جهانی این فناوری متمرکز است.

سومین شرکت Emurgo است که برای ادغام، توسعه و حمایت از شرکت هایی که می خواهند از بلاکچین غیرمتمرکز کاردانو استفاده کنند، تشکیل شده است.

رقبای ارز دیجیتال کاردانو

مقایسه کاردانو

کاردانو به طور واضح مجبور به رقابت با فناوری های قبلی بلاکچین مانند بیت کوین و اتریوم است. در حالی که کاردانو به دلیل جدید بودن هنوز در مقابل عموم مردم نسبتاً مرموز است. چالش بزرگ پیش روی آن اکنون ساختن نوعی فناوری بی عیب و نقص است که کاری بسیار طولانی است و در این راستا تعداد زیادی از متخصصان تلاش می کنند. با این وجود چندین سال طول می کشد تا تمام ویژگی هایی که تیم قصد دارد به آن برسد برای راه اندازی آماده شود.

سکه کاردانو چه زمانی ظاهر شد؟

سکه کاردانو در اکتبر ۲۰۱۷ پدید آمد و اولین بلاکچینی بود که از یک فلسفه عملی و رویکرد تحقیقاتی با هدف ایجاد انقلابی در قراردادهای هوشمند و ارائه بسترهای پیشرفته تر، توسعه یافته است.

آینده ارز دیجیتال کاردانو

نمودار فوق نشان دهنده تغییرات قیمتی ADA  به صورت هفتگی می باشد.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال کاردانو

 • ارز دیجیتال کاردانو در تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۱۷ با قیمت ۰.۰۲ دلار وارد بازار شد. قیمت کلی ماه نوامبر نیز تقریباً همین مقدار بود.
 • سپس در ۲۸ نوامبر به ۱۰ سنت رسید.
 • سپس قیمت کاردانو به رشد خود ادامه داد.
 • در حالی که ماه آخر سال ۲۰۱۷ یک دوره گسترش بازار ارزهای رمزنگاری شده بود، کاردانو در آن دوره رشد چندانی نداشت. با پایان ماه دسامبر، قیمت ها سر به فلک کشید و در ۳ ژانویه ناگهان به ۱.۰۹ دلار رسید.
 • در ۸ ژانویه، کاردانو به زیر ۱ دلار سقوط کرد. برای بقیه ماه ژانویه، قیمت ارز دیجیتال کاردانو بین ۶۰ سنت تا ۸۰ سنت در نوسان بود.
 • زمستان رمزنگاری فرا رسید و حتی رویدادهای برجسته ای مانند فهرست در HitBTC رشد سکه های کاردانو را تحریک نکرد. برعکس، در ماه فوریه ارزش آن به زیر ۰.۵ دلار رسید. قیمت ها در طول ماه بالا و پایین شد. در مقطعی حتی به کمتر از ۰.۳ دلار هم رسید.
 • در ماه مارس، قیمت ها در اواسط ماه به پایین ترین سطح خود رسیدند و به ۰.۱۲۷ دلار رسیدند. این روند نزولی همزمان با کاهش بازار کل رمزنگاری ها بود. قیمت بیت کوین نیز در آن زمان رو به کاهش بود.
 • در نیمه دوم ماه مارس و هفته اول آوریل، قیمت های ADA بیشتر بین ۱۰ سنت و ۲۰ سنت در نوسان بود.
 • در اواسط آوریل، سکه بالاتر از ۰.۲ دلار رشد کرد و بعدا به ۰.۳۸ دلار رسید.
 • در اواسط ماه مه، قیمت کاردانو در فواصل ۲۳ سنت و ۳۸ سنت در حال بالا و پایین رفتن بود.

دو دلیل عمده برای این افزایش وجود داشت: اول از همه، قیمت بیت کوین هر روز در حال افزایش بود. طبق معمول، قیمت رهبر مطلق در بازار ارزهای رمزپایه بر روند اکثر سکه های دیگر تأثیر گذار است. دلیل دوم این است که دو مبادله بزرگ در ماه آوریل ( توسط نانس و هووبی)  به لیست اضافه شده بود. شاید به همین دلیل بود که کاردانو در آن دوره کمی زودتر از بیت کوین شروع به رشد کرد.

 • برای بقیه ماه، قیمت از ۱۱ ماه مه همیشه زیر ۳۰ سنت بود.
 • بر اساس قیمت BTC، کاردانو در تابستان ۲۰۱۸ به ۰.۱۱ دلار رسید. ارزش بیشتری را از دست داد.
 • به طور کلی، قیمت ارز دیجیتال کاردانو در هر ماه بیشتر اوقات ۰.۱۵ دلار بود.
 • بیت کوین در ماه جولای بهبودی کوتاه مدت را نشان داد، اما برای کاردانو کارایی نداشت. از آنجا که قیمت BTC در طی یک دوره زمانی به طور محسوسی کاهش یافت، ADA برای ادامه کار در اواخر ماه بعد نمی توانست رشد کند و تا ۰.۰۳۴ دلار کاهش یافت. در ماه دسامبر، قیمت ADA به پایین ترین قیمت یعنی ۰.۰۲۷ دلار رسید و در پایان سال به طور ناگهانی شروع به افزایش کرد.
 • در طول ژانویه ۲۰۱۹، قیمت سکه های کاردانو تقریبا ثابت بود – کمی بیش از ۰.۰۴ دلار. جالب اینجاست که بهبود نسبی ADA این بار با روند مثبت btc همزمان نشده است. زیرا بیت کوین در آن دوره کاهش یافته است. بیت کوین تا اوایل آوریل نسبتاً پایدار (و کم) بود و کاردانو بتدریج در تمام آن مدت افزایش یافت.
 • در ماه مه، قیمت به ۰.۰۸ دلار بازگشت. قیمت ها در ماه ژوئن کمی بیشتر بود، بیشتر در حدود ۰.۰۹ دلار. چندین بار، قیمت نیز به ۰.۱ دلار رسید، اما هر بار کوتاه مدت سقوط کرد.
 • اوضاع در ماه جولای تغییر کرد، ارز دیجیتال کاردانو حتی به زیر ۰.۰۷ دلار رسید. در آگوست-سپتامبر، قیمت نزدیک به ۵ سنت بود. این واقعیت که کاردانو در BKEX درج شده بود هم، قیمت را افزایش نداد. در پاییز، قیمت از ۰.۰۵۴ دلار به بالاترین از پایین ترین سطح یعنی از ۰.۰۳۶ دلار به ۴ سنت رسید. با شروع زمستان، قیمت در حدود ۰.۰۴ دلار بود و به نظر نمی رسید که رشد کند.
 • قیمت ها در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ تقریبا ثابت بودند.
 • ارزش ارز دیجیتال کاردانو در آن ماه حدود ۰.۳۵ دلار بود. سپس قیمت ADA همزمان با افزایش قیمت BTC شروع به افزایش کرد.
 • در طول ماه آوریل، قیمت دوباره از ۰.۰۳ دلار به ۰.۰۳۵ دلار رسید. در تاریخ ۳۰ آوریل به ۰.۰۵ دلار رسید. از آن زمان، قیمت افزایش یافته و تا ۲۲ دسامبر به ۱۵ سنت رسیده است.
 • در ژانویه ۲۰۲۱، قیمت دو برابر شد و به مرز ۳۵ سنت رسید. کل بازار رمزنگاری بالهای خود را باز کرده و قیمت بسیاری از سکه ها به سرعت در حال افزایش است.
 • ارز دیجیتال کاردانو یکی از برندگان برتر سکه ها با بیشترین سقف بازار بود. در ماه فوریه، قیمت ADA در حال حاضر بالاتر از مارک ۱ دلار بود. در اول آوریل ۲۰۲۱، کاردانو پنجمین سکه با سرمایه بازار (بیش از ۳۹ میلیارد دلار) است با قیمت ۱.۲۲ دلار.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو

کاردانو در مقایسه با زنجیره های دیگر با اندازه مشابه نشان می دهد که ارزش بازار فعلی می تواند تا حدودی دو برابر آنچه باید تخمین زده شود، باشد.

با این حال، به روزرسانی اخیر شبکه اصلی شلی می تواند عاملی باشد که این مسئله را حل می کند و به افزایش سودمندی و استفاده از بلاکچین کمک می کند.

تحلیل کاردانو

بدون شک، ADA دارای جامعه و سرمایه گذاران قوی تری نسبت به سایر علائم است، که این خود دلیل افزایش ارزش آن است.

واحد پول کاردانو، با وجود حرکت نزولی نسبت به جهش شدید در ماه فوریه، در مجموع تاکنون موفق شده است که بالاترین سطح ۱ دلار را تثبیت کند. همچنین یک پیشرفت کیفی وجود دارد، که یک عامل قدرت برای واحد پول ارز دیجیتال کاردانو محسوب می‌شود که اخیراً افشا شده است، این است که شبکه کاردانو به یک اصل کاملاً غیرمتمرکز تبدیل شده است، یعنی طبق گفته کارشناسان ۱۰۰٪ غیرمتمرکز شده است، که احتمال تأثیرگذاری حملات به شبکه را کاهش می دهد.

بنابراین ارز دیجیتال کاردانو مرحله اول را در جهت تمرکززدایی کامل، یعنی عدم تمرکز تولید بلوک ها، به پایان رسانده است و بنابراین دو مرحله دیگر نیز برای دستیابی به تمرکززدایی کامل دارد که عبارتند از: عدم تمرکز حاکمیت و عدم تمرکز شبکه و در نتیجه کاردانو اکنون خود را به عنوان جایگزینی قوی برای برخی از نگرانی هایی که سایر ارزهای دیجیتالی را برای سرمایه گذاران رنج می دهد، نشان می دهد.

شاخص قیمت کاردانو چیست و چگونه محاسبه می شود؟

شاخص قیمت کاردانو Cointelegraph  میانگین معیار قیمتهاست که داده های مربوط به حدود ۳۰ صرافی برجسته ارز رمزنگاری شده را جمع آوری می کند. شاخص قیمت کاردانو حجم آنلاین کاردانو را که مرتبا  به روز می شود با بالاترین و کمترین قیمت طی ۲۴ ساعت گذشته نشان می دهد.

همچنین شامل پویایی شاخص قیمت به صورت روزانه هفتگی و ماهانه است. همچنین شامل قیمت و حجم تاریخی است، که یک صفحه گسترده است که شامل تنظیمات دستی تنظیم شده برای فواصل زمانی است که تغییرات تاریخی قیمت و حجم کلی را در بازه زمانی مشخص شده نشان می دهد. تمام قیمت ها را می توان با دلار آمریکا، یورو، پوند، استرلینگ، ین و روبل مقایسه کرد.

استخراج Cardano (ADA) چگونه انجام می شود؟

پیش بینی قیمت کاردانو

استخراج Cardano (ADA) با سیستمی که ما از سایر ارزهای رمزپایه عادت کرده ایم انجام نمی شود. مانند استخراج بیت کوین، استخراج با مصرف برق با دستگاه خاصی امکان پذیر نیست.

سیستم استخراج Cardano به شرح زیر عمل می کند:

شما مقداری مانده Cardano را در کیف پول Cardano خود، که مناسب این معامله است، بارگذاری می کنید و با درصد مشخصی از موجودی شما، کاردانو شما را سود می دهد. این سیستم با روش Proof of Stake ساخته شده است.

برای استخراج ارز دیجیتال کاردانو نیازی به دستگاه ماین مخصوص یا مصرف برق نیست. شما متناسب با موجودی خود در کیف پول کاردانو، پاداش دریافت می کنید و بنابراین سیستم می تواند بدون کاسته شدن سرعت عمل، در مقایسه با سایر انواع استخراج، کار خود را بدون کند شدن سرعت ادامه دهد.

آینده ارز دیجیتال کاردانو

کاردانو یک پروژه جاه طلبانه است که به بسیاری از موانع موجود در صنعت Crypto می پردازد. پس از رنج بردن از نقص امنیتی در Ethereum از طریق هک DAO و خرابی های بسیاری در آخرین کیف پول آن، دیدن کاردانو با دقت بررسی کدها و اقدامات امنیتی که از قبل انجام داده اند، بسیار جالب است. آینده ارز دیجیتال کاردانو می تواند بسیار روشن باشد.

مزایای ارز دیجیتال کاردانو

کاردانو یک پروژه واقعا جالب است که توسط یک تیم خوب از توسعه دهندگان ایجاد شده است و آنها یک نقشه راه مشخص دارند. تلاش آنها برای ارائه بهترین ارز رمزپایه نیست، بلکه ارائه چیزی متفاوت از دیگران است. علاوه بر این، یکی از اهداف اصلی کاردانو کمک به گسترش شرکت ها و موسسات مختلف است.

قیمت کاردانو

از دیگر مزایای کاردانو عبارتند از:

۱.انعطاف پذیری در معامله، سرعت لازم را در معاملات فراهم می آورد.

 1. خدمات بسیاری را به شرکت های سرمایه گذاری برجسته ارائه می دهد.
 2. با رمزگذاری نام فرستنده و گیرنده، از محرمانه بودن و محافظت کامل از فروشندگان آن اطمینان می یابد.
 3. امکان دستکاری یا تقلب در هنگام معامله با ارز کاردانو (ADA) وجود ندارد.

۵.با ذخیره ADA در کیف پول رمزنگاری، مقداری ADA جدید کسب می کنید.

۶.امکان انتقال ADA بین کیف پول ها بدون وابستگی به محدودیت های جغرافیایی.

۷.هزینه معاملات بسیار پایین.

معایب ارز دیجیتال کاردانو

نقطه ضعف ADA این است که مخاطبان سرمایه گذار را که می خواهند در مدت زمان کوتاه هنگام سرمایه گذاری در BTC و LTC سود بسیار بالایی کسب کنند، جلب نمی کند. قیمت BTC می تواند در عرض چند ثانیه به طور قابل توجهی نوسان کند. ADA یک ارز رمزپایه نیست که دارای همان قیمت های هیجان انگیز یکسان باشد. بیشتر مورد توجه کسانی است که می خواهند سودهای میان مدت کسب کنند.

عیب دیگر این است که، مانند هر ارز رمزنگاری شده، باید در برابر خطرات هک محافظت شود. ADA را می توان به راحتی در یک کیف پول رمزگذاری شده محافظت کرد، اما اگر این کیف پول با رایانه و بدافزار بارگیری شود، مقدار ADA آسیب پذیر می شود.

چه تفاوتی بین ADA و سایر ارزهای رمزپایه وجود دارد؟

با دنبال کردن روشی کاملاً متفاوت در عملیات استخراج، کلیه هزینه ها را از بین می برد. این مورد در ارزهای رمزپایه دیگر یافت نمی شود.

ارز دیجیتال کاردانو چیست

ارز دیجیتال کاردانو این امکان را می دهد که کد خرید علاوه بر کد خصوصی و اصلی در کیف پول شناسایی شود. اگر شخصی این رمز عبور را شناسایی کند، باید هنگام خرید یک محصول دیجیتال از یک دامنه دیجیتالی که ADA را قبول می کند، یک رمز عبور اضافی وارد کند. این مورد نیاز امنیتی را افزایش می دهد.

ارز دیجیتال کاردانو اولین ارز رمزنگاری شده است که داده های علمی را برای کار در مرحله توسعه فراهم می کند. هنگام طراحی کاردانو، ایجاد قراردادهای هوشمند و گرفتن ایده از دانشگاهیان مختلف که در سطح جهانی موفق هستند، در اولویت قرار گرفت. چندین دانشگاهی، مهندس و توسعه دهنده نرم افزار با کار بر روی بلاکچین ارز رمزپایه، ADA را توسعه داده اند. بنیانگذار ADA Coin و Cardano، که این پروژه جامع را رهبری می کرد، به چارلز هاسکینسون معروف است.

کاردانو با چنین جنبه هایی با سایر ارزهای رمزپایه تفاوت دارد. همچنین هدف آن بررسی معاملات تجاری خاص ارزهای رمزپایه ای در یک شبکه بسیار گسترده تر از آن چیزی بود که شبکه Ethereum  آن را هدف قرار داده بود.

 زنجیره بلوک کاردانو

کاردانو

الگوریتم بلاکچین کاردانو Ouroboros نامیده می شود. این یک الگوریتم برای اثبات سهام، بهبود و تأیید معاملات و دستیابی به اتفاق نظر در شبکه بلاکچین است. انتظار می رود الگوریتم Ouroboros یکی از بهترین راه حل ها برای مشکلات گسترش بلاکچین باشد. استفاده از الگوریتم Ouroboros نیاز به الگوریتم تأیید کار را که انرژی بسیار زیادی را مصرف می کند، برآورده می کند. علاوه بر این، معادلات ریاضی ثابت کرده است که استفاده از الگوریتم Ouroboros کاملاً ایمن است به طوری که نمی تواند در معرض خطراتی مانند هک یا سرقت قرار گیرد.

کیف پول ارزی

یکی دیگر از مزایای این ارز، کیف پول Dialus Ada است. یک پلت فرم سلسله مراتبی و ایمن که توانایی صادرات گواهینامه های کاغذی، دستیابی به بیشترین امنیت ذخیره سازی سرد را دارد و کلیدها و رمزهای رمزگذاری شده آن بدافزار را کاهش می دهد و سایر نقض های امنیتی را مانع می شود.

چگونه ارز کاردانو تأمین می شود؟

کاردانو از طریق پروتکل PoS قابل تأیید و سازگار با محیط زیست معروف به Ouroboros ایمن می شود.

این پروژه می گوید Ouroboros ضمانت های امنیتی ارائه شده توسط سازوکار اجماع PoW را بهبود می بخشد در حالی که به میزان قابل توجهی انرژی کمتری مصرف می کند. همچنین ادعا می کند که این انرژی چهار برابر بیشتر از بیت کوین است که به عنوان ترکیبی از فناوری منحصر به فرد و سازوکارهای معتبر ریاضی، همراه با روانشناسی رفتاری و فلسفه اقتصادی برای دستیابی به مقیاس خوب توصیف شده است.

چه چیزی باعث افزایش ADA و افزایش قیمت می شود؟

ارز دیجیتال کاردانو دارای تیم های دانشگاهی و توسعه دهنده عالی از سراسر جهان است. این تیم حرفه ای و کار گرا هستند و هرگز در مورد رفتار قیمت گذاری نشانه های ADA بحث نمی کنند، که نشان دهنده وضعیت مناسب است.

کاردانو تأکید زیادی بر مقیاس پذیری و پایداری دارد. در حال حاضر، بسیاری از بلاکچین ها در هنگام پردازش تراکنش به یک کپی از کل کلید زنجیره ای نیاز دارند که با افزایش پذیرش کاربر، سرعت معامله را بسیار کند می کند. هدف کاردانو از بین بردن این مشکل مقیاس پذیری است.

سنگ بنای آینده موفقیت آمیز کاردانو، تیم قدرتمندی است که رویکرد اول بلاکچین، جامعه قوی، آگاهی از برند قوی و نقدینگی خوب را آزمایش و تأیید می کند

نقشه راه کاردانو

ارز کاردانو

ارز دیجیتال کاردانو دارای یک نقشه راه می باشد که شما را از وضعیت توسعه مطلع می سازد.

در نقشه راه کاردانو پنج مرحله توسعه وجود دارد:

۱. بایرون(پایه)

۲. شلی(غیر متمرکز)

۳. goguen (قرارداد هوشمند)

۴. باشو (مقیاس گذاری)

۵. ولتر(حکومتداری)

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال کاردانو

 • ۲۰۲۱

پیش بینی های انجام شده قبل از همه گیری کرونا بسیار متفاوت بود. بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کردند که تا پایان سال ۲۰۲۰، قیمت ADA به رقم ۰.۰۶ دلار برسد و در سال بعد بیشتر رشد کند، در حالی که سایرین قیمت های خود را ۲۰۰ یا حتی ۴۰۰ دلار اعلام کردند. همانطور که می بینیم، قیمت واقعی کمی بیشتر از بدبینانه ترین پیش بینی بود.

حداکثر پیش بینی ها به وضوح غیرواقعی بودند. از هم اکنون، چشم انداز بازار رمزنگاری تغییر کرده است و قیمت ها به طور قابل توجهی افزایش یافته اند. هیچ دلیل مشخصی وجود ندارد که بتواند از روند صعودی در آینده نزدیک جلوگیری کند. قیمت ADA تا اواسط سال ۲۰۲۱ از مرز ۱.۵ دلار عبور خواهد کرد و احتمالاً بالاتر خواهد رفت.

 • ۲۰۲۳

اگر بخش های باشو و ولتر نقشه راه به موقع تکمیل شوند (و ما همه دلایل اعتقاد به موفقیت تیم کاردانو را داریم)، اکوسیستم آن تا آن زمان کاملاً برجسته خواهد بود. بدون شک، کاردانو جایگاه خود را در میان رهبران صنعت حفظ خواهد کرد. صنعتش بسیار فراتر از آنچه در اوایل سال ۲۰۲۰ انتظار می رود پیش خواهد رفت زیرا بحران تاج و درگیری شرکت های بزرگ و سرمایه ها در بخش ارزهای رمزپایه باعث گسترش استفاده و توسعه ارزهای رمزپایه شده است.

این به این معنی است که ارز دیجیتال کاردانو در سال ۲۰۲۳، به عنوان یکی از محصولات پیشرو در بازار و همچنین به عنوان بخشی از بازار در حال رشد، یک پیروزی دو برابر خواهد داشت. بدون شک، ADA در سال ۲۰۲۳ جایگاه خود را در میان رهبران حفظ خواهد کرد. در پایان سال، قیمت ممکن است به ۴ یا ۵.۷ دلار برسد (اگرچه فرض دوم احتمال کمتری است).

 • ۲۰۲۵

تمام بردهای این پروژه در سالهای بعد تأثیر مثبتی بر قیمت سکه خواهد داشت. این احتمال وجود دارد که این پروژه به بخشی مشترک از سیستم مالی و یک اپراتور مهم و موثر قرارداد هوشمند تبدیل شود. قیمت ADA می تواند از ۵ تا ۱۰ دلار باشد.

کاردانو در آینده

مزیت های ارز کاردانو

همانطور که در مورد کاردانو در سال ۲۰۲۱ صحبت می کنیم، مدیر عامل IOG قول داده است که چشم انداز کاردانو را برای سال ۲۰۲۵ تأیید کند و همچنین تعداد زیادی dApp را ارائه دهد.

هوسکینسون همچنین توضیح داد که یکی از مهمترین عناصر کنترل کننده آینده کاردانو در سال جاری، قراردادهای هوشمند هستند.

با توجه به اینکه توسعه به صورت مرحله ای اعلام شده است، از زمان اعلام geguen  در سال ۲۰۲۱ قیمت ها حتی بیشتر افزایش یافته اند.

با توجه به اینکه کاردانو هنوز در مرحله توسعه قرار دارد، بنابراین اگر باشو و ولتر در آینده اعلام شوند، قیمت ممکن است بیشتر افزایش یابد.

همچنین یکی دیگر از عوامل محبوبیت کاردانو این است که شما می توانید هر پنج روز یکبار بابت سهام پاداش دریافت کنید. این سکه قابل اعتماد و کاربردی است و توانایی پیشی گرفتن از اتریوم را دارد.

نظر شما درباره ارز دیجیتال کاردانو چیست؟

محتویات این مقاله به صورت واضح تمام جزئیات ارز دیجیتال کاردانو را برای شما تشریح می نماید. اما در این بین تجربیات فردی از یک رمز ارز می تواند بسیار جالب باشد. از این رو نظرات و دیدگاه های خود درباره ارز دیجیتال کاردانو را با ما در کانون بورس در انتهای این مقاله در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

ارزش دوره ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: